OTANT�K TA�

AMETİST DOĞAL KAYA A KALİTE (1.2 KG)

DOĞAL KAYALAR
AMETİST TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.2 KG
 • 1.KALİTE HAS TAŞ ÖZEL KESİM
 • A +++ RENK DOYUMU
 • A KALİTE BRAZİLYA
 • AMETİST DOĞAL KAYA
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL

Ametist sembolizmi ve folklorunun en popüler parçalardan biri, taşın sarhoşluğunu önleme gücü olduğu anlamına gelir. Hikaye şöyle:   Uzun zaman önce güzel bir kız Diana Tapınağı’na ibadet yolundaydı. Ancak, şBacchus’la yolları geçmenin talihsizliğini yaşıyordu. Az önce acı çektiği için kızdı, bir sonraki kişiyle intikam alacağına söz verdi.

Doğal Ametist Taşı

Doğal Ametist Taşı

Hizmetçiyi gözetledi ve üzerine iki kaplan kaplanını serbest bıraktı. Büyük hayvanlar hoşa gitmeyen çocuğa doğru ilerledikçe tanrıça Diana’ya müdahale etti. Böyle korkunç bir kaderden kurtulmak için onu saf ve açık bir taş haline getirdi.

Hemen, pişmanlık Bacchus’u ele geçirdi. Hareketleri için ısrar etmek için şarabını taşın üzerine döktü ve kristali derin, mor renkte boyadı. Ve böylece, kız amethist onun adını kristalize ödünç verdi.

Klasik bir kıyafetle sunulmasına rağmen, bu efsane Rönesans’tan geliyor. Fransız şair Remy Belleau , bu hikayeyi gemstone inançlarına dair bir şiirin parçası olarak 1576’da yarattı. Bununla birlikte, taşın sarhoşluğa karşı koruyabileceği fikri Eski Yunanlılara geri dönmektedir. Amethystos , Eski Yunancada “sarhoş değil” demektir. Ağzınızda ya da kişiniz üzerinde bir ametist varsa bütün gece içki içmeye ve ayık kalacağınıza inandılar.
Ametist Sembolizm ve Maneviyat

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL MUHTEŞEM RENK DOYUMLU A KALİTE 1.2 KG MASA TİPİ AMETİST DOĞAL KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA  REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;KOLEKSİYON PARÇA OLARAK SAKLAYABİLİRSİNİZ;
Belki de sakinleştirici fiziksel tutkularla olan bu ilişki, bazı erken Hıristiyanlara, ametist ile Mesih’i ilişkilendirmelerine neden olmuştur. Taşın mor renkleri, ruhun saflığını temsil eder. Morumsu ve kırmızımsı tonları acı çekmenin ızdırap ve arındırıcı etkilerini temsil etti. Bazıları, renklerin yaralara ve Mesih’in acısına atıfta bulunduğu düşüncesindeydi. Böylece yaraların iyileşmesine yardımcı olmak için ametistler kullanıldı.

Birçok kültür, ametistlerde manevi tonlamalar buluyor. Genellikle bir barış taşı olarak görülen ametistin yatıştırıcı varlığının, hayalperesti İlahi ile daha uyumlu hale getirerek yatıştırıcı hayalleri ürettiği düşünülür. Bu açıklık ve sükunet uyanık aklı da uzanır. Akut zihinsel ve metafizik boyutlarınızda akıcı bir şekilde akmaya yardımcı olan ametistlerin söylendiği. Birçok psişik, bu mücevherin tarot kartlarıyla veya diğer oracle enstrümanlarla saklanır.
ametist sembolizmi – oyulma
Roma İmparatoru Caracalla’nın bir portresi olan “Amethyst Intaglio” , Bizans döneminde Aziz Petrus’un portresine dönüştürüldü. Yazıt ve haç eklendi. 212 CE, Fransa Kütüphanesi’ndeki Médailles kabinesinden Clio20’ye kadar . CC-By-SA 3.0 uyarınca lisanslanmıştır.
Ametistler ve Koruyucu Ammüller

Antik Mısırlılar ametistleri hem zararlara karşı korunma biçimi olarak muska haline getirmişlerdir. Daha sonra Mısırlı esnaf ayrıntılı ve nefes kesici parçalar yaratırken, erken takı üreticileri tasarımlarını daha pratik tuttu. İlk başta, hayvan figürlerine carnelian ve beryl mücevherlerin yanı sıra ametistler de oyuldu . Bu cihazlar muhtemelen erken sihirbazlar tarafından tasarlanan koruyucu cinstendir. Daha sonraki zamanlarda, bu madalyonları organize bir papazlık üretti.

Ametist Taşı Tarihi

Ametist Taşı Tarihi

İnsanlar çağlar boyunca amethyste değer veriyor ve amethysts yapıyorlardı. Sivilceye nemlendirilmiş bir ametist sürtmesi yaşlanan bir sıkıntı için yaşlanan bir tedavinin onlara iyileştirildiği söylenir.
ametist sembolizm – kristal
Chris Bartnik “Değerli Taş Ametist” CC-ND 2.0 tarafından CC altında lisanslanmıştır.
Şubat doğum yıldızı

Ametist yoğun bir taştır. Jüpiter gezegenince yönetilen, Balık burcunda doğanların zodyak taşıdır . Hem geleneksel hem de modern doğum tarihi listeleri, Şubat doğum yıldızı olarak ametisti içerir. Şubat ayı konusundaki St. Valentine’in, Cupid’in benzeri ile oyulmuş bir ametist yüzüğünü giydiği söylendi. Sakinleştirici tutkular için mücevherin şöhreti göz önüne alındığında, bu pek mümkün olmayan bir eşleşme gibi görünebilir. Bununla birlikte, ortaçağda akıl tutumunun gerçek sevgi olarak değer gördüğünü unutmayın. Ametistler bu aşk vizyonunu belirttiler.

Şiirsel bir masalla başladığımızdan beri, ametist, yazar bilinmeyen bir şiirle yer değiştirelim:

Ametist.

Tutku ve bakımdan özgürlüğünden

Balıkların çocuklarını şimdiye kadar

Kim giyer böylece tüm dünya görebilir

Ametist

Ametist Tarihi

Yunanca “amethystos” kelimeleri tercüme sırasında ‘sarhoş değil’ anlamına gelir. Toz haline getirdi ve sarhoş olmaya karşı önleyici bir önlem olarak şaraplarını boşalttılar. Eski Ahit’te ve 1300’lü yılların ortalarında ve sonlarında on iki taş, İsrail’in on iki kabinesinin temsilciliği için seçilmişti. (Çıkış 28: 17-21) Bu taşlar arasında ametist Joseph’in oğullarından Dan’in kabilesini temsil eden mücevher olarak seçildi. Ametist ayrıca, büyük rahip Aaron’un göğüs plakasını süsleyen on iki taştan biri olarak belirtilmektedir. (Çıkış 39).

AMETİST

AMETİST

Rus İmparatoriçesi Büyük Catherine, onu aramak için Urals’a bir ordu madencisi gönderdi. Rönesans döneminde ametist, tevazu ve tevazu simgesi idi. Saint Valentine’in, Cupid’in resminde oyulmuş antik bir Ametist ile bir halka taktığı söylendi.

Geçen yüzyılda, Meksika, Orta ve Güney Amerika’daki antik kalıntılar arasında büyük psişik güçlerin bulunduğuna inanılan ametist keşfedilmiştir. Bunlar, dünya çapında bulunan on üç Kristal Kafatası grubundan birine ait olan insan kafatasının şeklini ve boyutunu yineler. Ametist Kafatası, 1900’lü yılların başında Meksika’nın Guatemala kentinde keşfedildi ve 1982’de San Jose, Kaliforniya’da (ABD) bir Maya rahibesi tarafından getirildi. Bulgular şaşırtıcıydı. Kristal ametilerden yapılmış kafataslarının oyulmuş ve kristalin doğal tahıllarına karşı şekillendiği bulunmuştur. Bu sadece neredeyse imkansız değil, gelmiş oldukları zaman içinde mevcut araçlar ve beceriler için tamamen duyulmamıştır. Mutlak hassasiyet olmadan, oyma ametisti bu şekilde parçalayacaktı.

Ametistin tarih boyunca pek çok özelliği olduğu ve hepsinin pozitif olduğu düşünülmektedir. Taşın kötü düşüncelerden kaçınmasına, istihbaratın yükselmesine, iş zihninde iyi olmasına, savaş yaralanmalarından askerlerin korunmasına, savaşçının zafere ulaşmasına yardım etmesine, avını avcısına yardım etmesine yardım etmesine, giyeni bulaşıcı hastalıklardan korumasına ve atıcı hastalıklardan korumasına yardımcı olduğu düşünülüyordu. Şeytanlar eğer bir ayının şekli mücevhere yazılırsa. Ametist, insanlığın en saf ve en saf halini getirecek bir taş olarak biliniyordu. Saflık, itaatsizlik ve kendine hakimiyetlerin hepsi taş giyerek daha güçlü hale getirilmiş nitelikteydi. Mücevher, tutkulu öfkeye ve kullanıcının taklitçiliğine veya kötülüğüne karşı savunacaktır. Taş meditasyon ve cesaret üretti.

Doğal Ametist Taşı

Doğal Ametist Taşı

Ametist gerçekleri
Demir veya manganezin saflığı, bu türden kuvarslara mor renk verir. Ametist pek çok mor tonunda oluşur. Kırılma endeksi 1.544-1.553 ve Birefringence 0.009’dur. Bazen sağlam bir mor, bazen beyaz kuvars bantları var. Mor yüzlerce yıldır telif hakkı rengi olmuştur. Aristokrasi birçok kez bir rütbe işareti olarak kullanılmıştır. Ametist Meksika, Brezilya, Uruguay, Rusya ve Afrika da dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde bulunur. Amerika Birleşik Devletleri’nde ametist, Montana, Colorado, Arizona, Maine ve New Jersey’de bulunabilir. Dünyanın en büyük ametist kaynağı Kore kaynaklıdır.
Ametist kristali

Ametist kristal şifa

Kristal şifa ve / veya Kristal terapi, kristallerin insan vücudunu, ruhu ve enerjisini etkileyen bazı iyileştirici özelliklere ve enerjilere sahip olduğu ve sağlığı geliştirmek için harikalar yaratması üzerine eski bir inançtır.

Kristal iyileştirme uygulaması, bazı taşların bazı tıbbi ve ruhsal özellikleri içerdiğine inanılmakta olan eski Mısır kökenlidir. Bilim adamları, kıymetli taşlardan oluşan belirli bir atom yapısıyla birlikte minerallerin insan sağlığını fiziksel, zihinsel ve manevi olarak geliştirmeye yardımcı olan belirli metafizik özelliklere sahip olduğu görüşünde.

Bir kristal kullanmanın faydası, şifacılığa nesnel olabilmek için iyileştiricide yatar. Şifacı iyileştirme özelliğini kristale atar ve böylece süreç içerisine girmesini engeller. İyileşme süreci daha sonra Ametist ve hastaya evrensel bir enerji haline gelir. Şifacı ve ben, sürecin parçası değildir. Şifa uygulayıcısı, yalnızca kanal olarak hareket eden oturumu devam ettirebilir. Egonun iyileştirme özellikleri iyileştirici tarafından kristal olarak verilmesi nedeniyle, süreç eforun alımı için daha az fırsat buluyor.

Ametist, huzur ve sakinlik taşı olmasının yanı sıra zihinsel istikrarı, yoğunluğu ve kendini kontrol etmeyi de geliştirdiği biliniyor. Zihni psişik saldırılardan korumakta ve negatif enerjiyi pozitif ve sükunet mukavemetine dönüştürmekte de etkilidir.

Ametist Taşı Özellikleri

Ametist Taşı Özellikleri

Dr Edward Group tarafından DC, NP, DACBN, DCBCN, DABFM
yayınlandı 4 Eylül 2014 , Tarihinde son güncellenme tarihi 22 Şubat 2017

An open amethyst gemstone. Amethyst is the rarest form of quartz and possibly the most popular form of quartz in the world.

Ametist taşı vücuttan detoksifikasyon ve sağlık için belirli avantajlar sunar. Bu taş, uzak kızılötesi ışınım ve negatif iyon emisyonu gibi turmaline benzer faydalar sağlar. Ametist taşının faydaları tartışmalı olmakla birlikte, bu taşın pek çok uygulaması popülerlik kazanmaya başlamıştır. Ametistin sağlığınızı nasıl artırabileceğini merak ediyorsanız lütfen okumaya devam edin!

Ametist taşı nedir?

Ametist popüler ve nispeten nadir bulunan bir kuvars türüdür. Oldukça zor bir mücevherdir ve tüm dünyada geodes içinde bulunabilir. Ametist genellikle kristal formda ya da bir kütle halinde bulunur. Onun güzel mor rengi, kristal kafesinde iz miktarda demir veya manganezdan gelebilir. Piyasadaki taşların çoğu doğal renkte değildir; daha koyu bir gölge morluğu üretmek için genellikle ısıyla işlem görürler.

Tarih boyunca, mor, lila ve lavanta ametist kristali telif hakkı ile ilişkilendirildi. Kristaller, alkol bağımlılığı ve uyku bozukluklarından ağrı ve zihinsel işlev bozukluğuna kadar değişen çeşitli çağ koşullarında da kullanılmaya başlandı . Araştırmalar, ametistin bu sağlık sorunlarıyla ilişkili semptomları azaltmaya yardımcı olduğunu henüz sonuçlandırmamıştır; ortaya çıkan veriler ametisti muhtemelen detoksifikasyona yardımcı olan güçlü bir bileşik olarak görüntüler.
Ametist Nasıl Yardımcı Olabilir?

Ametist Taşı Satış

Ametist Taşı Satış

Ametist küçük ancak tespit edilebilir manyetik alanlar üretir. [ 1 ] Manyetik alanların yüksek seviyeleri tehlikelidir (özellikle elektroniklerden kaynaklanır), doğal olarak oluşan ametist manyetik alanlar aslında vücutta olumlu sonuçlara neden olabilir. İnsan vücudu kendi manyetik alanına sahip olduğundan, savunucular, ametistin vücutla etkileşimde bulunduğuna ve enerji alışverişinde bulunduğuna inanıyor. [ 2 ] Taş aynı zamanda uzun-dalga boylu radyasyonun bir türü olan uzak kızılötesi ışınımı emer ve yansıtır. [ 3 ] Tartışmalı, uzak kızılötesi radyasyon şu anda insan vücudu için çeşitli sağlık yararları için incelenmektedir. Bu sağlık yararlarının 8’i şunları içerir:
1. Hücre Rejenerasyonu

Uzak kızılötesi radyasyonun sağlıklı hücre büyümesini ve rejenerasyonunu desteklediği bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar, artan kızılötesi ışınımın buna bağlı olarak vücuttaki enerji düzeylerini artırabileceğini göstermiştir. Bu enerji artışı, muhtemelen tüm vücut büyümesine yardımcı olarak sağlıklı hücrelerin büyümesini teşvik etmek için tasarlanmıştır. [ 4 ] Şu anda, bu bulguları doğrulayan deneylerin çoğu hayvanlarla yapıldı; Bununla birlikte, sonuçlar insanlarda benzer aktivitelerin ortaya çıkabileceğini göstermektedir.
2. Uyku Desteği

Hayvanlar ve insanlarla yapılan deneylerden de uzaktan kızılötesi düzenlemenin uyku düzenini modüle edebileceğini biliyoruz. Ametist kristallerinin yaydığı düşük ısı seviyesi, vücuda sakinlik hissi vermesine yardımcı olabilir, bu da muhtemelen sağlıklı bir uyku döngüsünü desteklemek için olumlu etkiler sağlar. [ 4 ]
3. Kan dolaşımı

Uzak kızılötesi radyasyonun, kan dolaşımına, özellikle ciltteki kılcal damarlarda mikro sirkülasyona yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bilim adamları, bir süre için uzak kızılötesi radyasyondan gelen tirajın infrared ısıya bağlı olduğunu düşünüyorlardı. Bununla birlikte, yakın tarihli bir araştırma, bunun aslında ısı olmadığını, ancak dolaşımın iyileşmesine katkıda bulunan radyasyonun kendisinin olduğunu göstermiştir. [ 5 ]
4. Akışkan Hareketliliği

AMETİST TAŞI

AMETİST TAŞI

Uzak kızılötesi ışınıma tepki olarak dolaşım yeteneğini geliştiren tek vücut sıvısı kan değildir. Radyasyon, lenf sıvısının hareketliliğini arttırır ve dokularda normal sıvı dengesini destekleyebilir. [ 6 ]
5. Mood Desteği

Yakın tarihli bir çalışmada, uzak kızılötesi ışınım yayan diskler uyku esnasında kişilerin yastıklarının altına yerleştirildi. Yastıklarının altında gizlenen radyasyon yayıcı diskler ile genel yaşam doyumu istatistiksel olarak anlamlı bir artış bildirmiştir. Bu plasebo diske sahip kişilerle doğrudan karşılaştırmadır. [ 4 ]
6. Antioksidan Aktivite

Hemen hemen herkes, antioksidanlar hakkında söylentileri duymuş ve nüfusun çoğunluğu bu doğal bileşiklerle bağlantılı genel sağlık yararlarının farkındadır. Araştırma, uzak kızılötesi radyasyona maruz kalmanın belirli gıdalardaki antioksidan aktiviteyi artırabileceğini gösteriyor. [ 7 ]

AMETİST DOĞAL KAYA A KALİTE (1.2 KG)

DOĞAL KAYALAR
AMETİST TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.2 KG
 • 1.KALİTE HAS TAŞ ÖZEL KESİM
 • A +++ RENK DOYUMU
 • A KALİTE BRAZİLYA
 • AMETİST DOĞAL KAYA
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Ametist sembolizmi ve folklorunun en popüler parçalardan biri, taşın sarhoşluğunu önleme gücü olduğu anlamına gelir. Hikaye şöyle:   Uzun zaman önce güzel bir kız Diana Tapınağı’na ibadet yolundaydı. Ancak, şBacchus’la yolları geçmenin talihsizliğini yaşıyordu. Az önce acı çektiği için kızdı, bir sonraki kişiyle intikam alacağına söz verdi.

Doğal Ametist Taşı

Doğal Ametist Taşı

Hizmetçiyi gözetledi ve üzerine iki kaplan kaplanını serbest bıraktı. Büyük hayvanlar hoşa gitmeyen çocuğa doğru ilerledikçe tanrıça Diana’ya müdahale etti. Böyle korkunç bir kaderden kurtulmak için onu saf ve açık bir taş haline getirdi.

Hemen, pişmanlık Bacchus’u ele geçirdi. Hareketleri için ısrar etmek için şarabını taşın üzerine döktü ve kristali derin, mor renkte boyadı. Ve böylece, kız amethist onun adını kristalize ödünç verdi.

Klasik bir kıyafetle sunulmasına rağmen, bu efsane Rönesans’tan geliyor. Fransız şair Remy Belleau , bu hikayeyi gemstone inançlarına dair bir şiirin parçası olarak 1576’da yarattı. Bununla birlikte, taşın sarhoşluğa karşı koruyabileceği fikri Eski Yunanlılara geri dönmektedir. Amethystos , Eski Yunancada “sarhoş değil” demektir. Ağzınızda ya da kişiniz üzerinde bir ametist varsa bütün gece içki içmeye ve ayık kalacağınıza inandılar.
Ametist Sembolizm ve Maneviyat

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL MUHTEŞEM RENK DOYUMLU A KALİTE 1.2 KG MASA TİPİ AMETİST DOĞAL KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA  REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;KOLEKSİYON PARÇA OLARAK SAKLAYABİLİRSİNİZ;
Belki de sakinleştirici fiziksel tutkularla olan bu ilişki, bazı erken Hıristiyanlara, ametist ile Mesih’i ilişkilendirmelerine neden olmuştur. Taşın mor renkleri, ruhun saflığını temsil eder. Morumsu ve kırmızımsı tonları acı çekmenin ızdırap ve arındırıcı etkilerini temsil etti. Bazıları, renklerin yaralara ve Mesih’in acısına atıfta bulunduğu düşüncesindeydi. Böylece yaraların iyileşmesine yardımcı olmak için ametistler kullanıldı.

Birçok kültür, ametistlerde manevi tonlamalar buluyor. Genellikle bir barış taşı olarak görülen ametistin yatıştırıcı varlığının, hayalperesti İlahi ile daha uyumlu hale getirerek yatıştırıcı hayalleri ürettiği düşünülür. Bu açıklık ve sükunet uyanık aklı da uzanır. Akut zihinsel ve metafizik boyutlarınızda akıcı bir şekilde akmaya yardımcı olan ametistlerin söylendiği. Birçok psişik, bu mücevherin tarot kartlarıyla veya diğer oracle enstrümanlarla saklanır.
ametist sembolizmi – oyulma
Roma İmparatoru Caracalla’nın bir portresi olan “Amethyst Intaglio” , Bizans döneminde Aziz Petrus’un portresine dönüştürüldü. Yazıt ve haç eklendi. 212 CE, Fransa Kütüphanesi’ndeki Médailles kabinesinden Clio20’ye kadar . CC-By-SA 3.0 uyarınca lisanslanmıştır.
Ametistler ve Koruyucu Ammüller

Antik Mısırlılar ametistleri hem zararlara karşı korunma biçimi olarak muska haline getirmişlerdir. Daha sonra Mısırlı esnaf ayrıntılı ve nefes kesici parçalar yaratırken, erken takı üreticileri tasarımlarını daha pratik tuttu. İlk başta, hayvan figürlerine carnelian ve beryl mücevherlerin yanı sıra ametistler de oyuldu . Bu cihazlar muhtemelen erken sihirbazlar tarafından tasarlanan koruyucu cinstendir. Daha sonraki zamanlarda, bu madalyonları organize bir papazlık üretti.

Ametist Taşı Tarihi

Ametist Taşı Tarihi

İnsanlar çağlar boyunca amethyste değer veriyor ve amethysts yapıyorlardı. Sivilceye nemlendirilmiş bir ametist sürtmesi yaşlanan bir sıkıntı için yaşlanan bir tedavinin onlara iyileştirildiği söylenir.
ametist sembolizm – kristal
Chris Bartnik “Değerli Taş Ametist” CC-ND 2.0 tarafından CC altında lisanslanmıştır.
Şubat doğum yıldızı

Ametist yoğun bir taştır. Jüpiter gezegenince yönetilen, Balık burcunda doğanların zodyak taşıdır . Hem geleneksel hem de modern doğum tarihi listeleri, Şubat doğum yıldızı olarak ametisti içerir. Şubat ayı konusundaki St. Valentine’in, Cupid’in benzeri ile oyulmuş bir ametist yüzüğünü giydiği söylendi. Sakinleştirici tutkular için mücevherin şöhreti göz önüne alındığında, bu pek mümkün olmayan bir eşleşme gibi görünebilir. Bununla birlikte, ortaçağda akıl tutumunun gerçek sevgi olarak değer gördüğünü unutmayın. Ametistler bu aşk vizyonunu belirttiler.

Şiirsel bir masalla başladığımızdan beri, ametist, yazar bilinmeyen bir şiirle yer değiştirelim:

Ametist.

Tutku ve bakımdan özgürlüğünden

Balıkların çocuklarını şimdiye kadar

Kim giyer böylece tüm dünya görebilir

Ametist

Ametist Tarihi

Yunanca “amethystos” kelimeleri tercüme sırasında ‘sarhoş değil’ anlamına gelir. Toz haline getirdi ve sarhoş olmaya karşı önleyici bir önlem olarak şaraplarını boşalttılar. Eski Ahit’te ve 1300’lü yılların ortalarında ve sonlarında on iki taş, İsrail’in on iki kabinesinin temsilciliği için seçilmişti. (Çıkış 28: 17-21) Bu taşlar arasında ametist Joseph’in oğullarından Dan’in kabilesini temsil eden mücevher olarak seçildi. Ametist ayrıca, büyük rahip Aaron’un göğüs plakasını süsleyen on iki taştan biri olarak belirtilmektedir. (Çıkış 39).

AMETİST

AMETİST

Rus İmparatoriçesi Büyük Catherine, onu aramak için Urals’a bir ordu madencisi gönderdi. Rönesans döneminde ametist, tevazu ve tevazu simgesi idi. Saint Valentine’in, Cupid’in resminde oyulmuş antik bir Ametist ile bir halka taktığı söylendi.

Geçen yüzyılda, Meksika, Orta ve Güney Amerika’daki antik kalıntılar arasında büyük psişik güçlerin bulunduğuna inanılan ametist keşfedilmiştir. Bunlar, dünya çapında bulunan on üç Kristal Kafatası grubundan birine ait olan insan kafatasının şeklini ve boyutunu yineler. Ametist Kafatası, 1900’lü yılların başında Meksika’nın Guatemala kentinde keşfedildi ve 1982’de San Jose, Kaliforniya’da (ABD) bir Maya rahibesi tarafından getirildi. Bulgular şaşırtıcıydı. Kristal ametilerden yapılmış kafataslarının oyulmuş ve kristalin doğal tahıllarına karşı şekillendiği bulunmuştur. Bu sadece neredeyse imkansız değil, gelmiş oldukları zaman içinde mevcut araçlar ve beceriler için tamamen duyulmamıştır. Mutlak hassasiyet olmadan, oyma ametisti bu şekilde parçalayacaktı.

Ametistin tarih boyunca pek çok özelliği olduğu ve hepsinin pozitif olduğu düşünülmektedir. Taşın kötü düşüncelerden kaçınmasına, istihbaratın yükselmesine, iş zihninde iyi olmasına, savaş yaralanmalarından askerlerin korunmasına, savaşçının zafere ulaşmasına yardım etmesine, avını avcısına yardım etmesine yardım etmesine, giyeni bulaşıcı hastalıklardan korumasına ve atıcı hastalıklardan korumasına yardımcı olduğu düşünülüyordu. Şeytanlar eğer bir ayının şekli mücevhere yazılırsa. Ametist, insanlığın en saf ve en saf halini getirecek bir taş olarak biliniyordu. Saflık, itaatsizlik ve kendine hakimiyetlerin hepsi taş giyerek daha güçlü hale getirilmiş nitelikteydi. Mücevher, tutkulu öfkeye ve kullanıcının taklitçiliğine veya kötülüğüne karşı savunacaktır. Taş meditasyon ve cesaret üretti.

Doğal Ametist Taşı

Doğal Ametist Taşı

Ametist gerçekleri
Demir veya manganezin saflığı, bu türden kuvarslara mor renk verir. Ametist pek çok mor tonunda oluşur. Kırılma endeksi 1.544-1.553 ve Birefringence 0.009’dur. Bazen sağlam bir mor, bazen beyaz kuvars bantları var. Mor yüzlerce yıldır telif hakkı rengi olmuştur. Aristokrasi birçok kez bir rütbe işareti olarak kullanılmıştır. Ametist Meksika, Brezilya, Uruguay, Rusya ve Afrika da dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde bulunur. Amerika Birleşik Devletleri’nde ametist, Montana, Colorado, Arizona, Maine ve New Jersey’de bulunabilir. Dünyanın en büyük ametist kaynağı Kore kaynaklıdır.
Ametist kristali

Ametist kristal şifa

Kristal şifa ve / veya Kristal terapi, kristallerin insan vücudunu, ruhu ve enerjisini etkileyen bazı iyileştirici özelliklere ve enerjilere sahip olduğu ve sağlığı geliştirmek için harikalar yaratması üzerine eski bir inançtır.

Kristal iyileştirme uygulaması, bazı taşların bazı tıbbi ve ruhsal özellikleri içerdiğine inanılmakta olan eski Mısır kökenlidir. Bilim adamları, kıymetli taşlardan oluşan belirli bir atom yapısıyla birlikte minerallerin insan sağlığını fiziksel, zihinsel ve manevi olarak geliştirmeye yardımcı olan belirli metafizik özelliklere sahip olduğu görüşünde.

Bir kristal kullanmanın faydası, şifacılığa nesnel olabilmek için iyileştiricide yatar. Şifacı iyileştirme özelliğini kristale atar ve böylece süreç içerisine girmesini engeller. İyileşme süreci daha sonra Ametist ve hastaya evrensel bir enerji haline gelir. Şifacı ve ben, sürecin parçası değildir. Şifa uygulayıcısı, yalnızca kanal olarak hareket eden oturumu devam ettirebilir. Egonun iyileştirme özellikleri iyileştirici tarafından kristal olarak verilmesi nedeniyle, süreç eforun alımı için daha az fırsat buluyor.

Ametist, huzur ve sakinlik taşı olmasının yanı sıra zihinsel istikrarı, yoğunluğu ve kendini kontrol etmeyi de geliştirdiği biliniyor. Zihni psişik saldırılardan korumakta ve negatif enerjiyi pozitif ve sükunet mukavemetine dönüştürmekte de etkilidir.

Ametist Taşı Özellikleri

Ametist Taşı Özellikleri

Dr Edward Group tarafından DC, NP, DACBN, DCBCN, DABFM
yayınlandı 4 Eylül 2014 , Tarihinde son güncellenme tarihi 22 Şubat 2017

An open amethyst gemstone. Amethyst is the rarest form of quartz and possibly the most popular form of quartz in the world.

Ametist taşı vücuttan detoksifikasyon ve sağlık için belirli avantajlar sunar. Bu taş, uzak kızılötesi ışınım ve negatif iyon emisyonu gibi turmaline benzer faydalar sağlar. Ametist taşının faydaları tartışmalı olmakla birlikte, bu taşın pek çok uygulaması popülerlik kazanmaya başlamıştır. Ametistin sağlığınızı nasıl artırabileceğini merak ediyorsanız lütfen okumaya devam edin!

Ametist taşı nedir?

Ametist popüler ve nispeten nadir bulunan bir kuvars türüdür. Oldukça zor bir mücevherdir ve tüm dünyada geodes içinde bulunabilir. Ametist genellikle kristal formda ya da bir kütle halinde bulunur. Onun güzel mor rengi, kristal kafesinde iz miktarda demir veya manganezdan gelebilir. Piyasadaki taşların çoğu doğal renkte değildir; daha koyu bir gölge morluğu üretmek için genellikle ısıyla işlem görürler.

Tarih boyunca, mor, lila ve lavanta ametist kristali telif hakkı ile ilişkilendirildi. Kristaller, alkol bağımlılığı ve uyku bozukluklarından ağrı ve zihinsel işlev bozukluğuna kadar değişen çeşitli çağ koşullarında da kullanılmaya başlandı . Araştırmalar, ametistin bu sağlık sorunlarıyla ilişkili semptomları azaltmaya yardımcı olduğunu henüz sonuçlandırmamıştır; ortaya çıkan veriler ametisti muhtemelen detoksifikasyona yardımcı olan güçlü bir bileşik olarak görüntüler.
Ametist Nasıl Yardımcı Olabilir?

Ametist Taşı Satış

Ametist Taşı Satış

Ametist küçük ancak tespit edilebilir manyetik alanlar üretir. [ 1 ] Manyetik alanların yüksek seviyeleri tehlikelidir (özellikle elektroniklerden kaynaklanır), doğal olarak oluşan ametist manyetik alanlar aslında vücutta olumlu sonuçlara neden olabilir. İnsan vücudu kendi manyetik alanına sahip olduğundan, savunucular, ametistin vücutla etkileşimde bulunduğuna ve enerji alışverişinde bulunduğuna inanıyor. [ 2 ] Taş aynı zamanda uzun-dalga boylu radyasyonun bir türü olan uzak kızılötesi ışınımı emer ve yansıtır. [ 3 ] Tartışmalı, uzak kızılötesi radyasyon şu anda insan vücudu için çeşitli sağlık yararları için incelenmektedir. Bu sağlık yararlarının 8’i şunları içerir:
1. Hücre Rejenerasyonu

Uzak kızılötesi radyasyonun sağlıklı hücre büyümesini ve rejenerasyonunu desteklediği bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar, artan kızılötesi ışınımın buna bağlı olarak vücuttaki enerji düzeylerini artırabileceğini göstermiştir. Bu enerji artışı, muhtemelen tüm vücut büyümesine yardımcı olarak sağlıklı hücrelerin büyümesini teşvik etmek için tasarlanmıştır. [ 4 ] Şu anda, bu bulguları doğrulayan deneylerin çoğu hayvanlarla yapıldı; Bununla birlikte, sonuçlar insanlarda benzer aktivitelerin ortaya çıkabileceğini göstermektedir.
2. Uyku Desteği

Hayvanlar ve insanlarla yapılan deneylerden de uzaktan kızılötesi düzenlemenin uyku düzenini modüle edebileceğini biliyoruz. Ametist kristallerinin yaydığı düşük ısı seviyesi, vücuda sakinlik hissi vermesine yardımcı olabilir, bu da muhtemelen sağlıklı bir uyku döngüsünü desteklemek için olumlu etkiler sağlar. [ 4 ]
3. Kan dolaşımı

Uzak kızılötesi radyasyonun, kan dolaşımına, özellikle ciltteki kılcal damarlarda mikro sirkülasyona yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bilim adamları, bir süre için uzak kızılötesi radyasyondan gelen tirajın infrared ısıya bağlı olduğunu düşünüyorlardı. Bununla birlikte, yakın tarihli bir araştırma, bunun aslında ısı olmadığını, ancak dolaşımın iyileşmesine katkıda bulunan radyasyonun kendisinin olduğunu göstermiştir. [ 5 ]
4. Akışkan Hareketliliği

AMETİST TAŞI

AMETİST TAŞI

Uzak kızılötesi ışınıma tepki olarak dolaşım yeteneğini geliştiren tek vücut sıvısı kan değildir. Radyasyon, lenf sıvısının hareketliliğini arttırır ve dokularda normal sıvı dengesini destekleyebilir. [ 6 ]
5. Mood Desteği

Yakın tarihli bir çalışmada, uzak kızılötesi ışınım yayan diskler uyku esnasında kişilerin yastıklarının altına yerleştirildi. Yastıklarının altında gizlenen radyasyon yayıcı diskler ile genel yaşam doyumu istatistiksel olarak anlamlı bir artış bildirmiştir. Bu plasebo diske sahip kişilerle doğrudan karşılaştırmadır. [ 4 ]
6. Antioksidan Aktivite

Hemen hemen herkes, antioksidanlar hakkında söylentileri duymuş ve nüfusun çoğunluğu bu doğal bileşiklerle bağlantılı genel sağlık yararlarının farkındadır. Araştırma, uzak kızılötesi radyasyona maruz kalmanın belirli gıdalardaki antioksidan aktiviteyi artırabileceğini gösteriyor. [ 7 ]