OTANT�K TA�

Ürünün Özellikleri
  • 29.75 KARAT
  • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
  • A KALİTE RENK DOYUMU
  • AYNI GÜN KARGO
  • DOĞAL ÇEROİT TAŞI
  • EŞİ YOKTUR
  • KDV DAHİL

Çeroit Taşı gerçek anlamıyla ilgili bazı anlaşmazlıklar var. Bazı insanlar ismini Rusya’daki Chara Nehri’nden alıyor.

Çeroit

Çeroit

Diğer insanlar, Chara Nehri’nin, charoitin çıkarıldığı yere çok yakın olmadığını belirtiyorlar. İsminin Rusça’da “büyü” veya “takılar” olan “chary” kelimesinin anlamından geldiğine inanıyorlar.

Çeroit İyileştirme Özellikleri
(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerini tutmaz. Tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere paylaştığımız tüm bilgiler yalnızca bilgi amaçlıdır.)

Çeroit fiziksel, duygusal ve ruhsal alemlerde iyileşme gücüne sahiptir. Hatırlanması gereken en önemli kelime “dönüşüm” dür.

Negatif enerjinin pozitif enerjiye, hastalıktan sağlığa ve zayıflığa kuvvetli dönüşüm charoit kullanmaktan gelebilir. Genel olarak sakin ve rahat hissetmek için fazla enerjiyi topraklar.

Fiziksel İyileşme
Çeroit, ağrıları ve ağrıları azaltarak genel sağlık duygularını arttırmanın bir yoluna sahiptir. Ayrıca tüm vücut sistemlerinde daha hızlı iyileşme sağlar.

Bu kristal, sinirlilik veya kaygı ile ilgili bozukluklara yardımcı olur. Daha huzurlu bir uyku yaratır ve uyurgezerlik, kabuslar ve uykusuzluk ile savaşır.

Birçok insan, charoitin migren de dahil olmak üzere baş ağrılarını hafiflettiğini buluyor. Göz rahatsızlıklarına da yardımcı olabilir.

Genel detokslamaya yardımcı olacak bir kristal arıyorsanız, Çeroit ile çalışmayı deneyin. Bağımlılıkları geride bırakıp yeni bir sağlık haline geldiğinizde olumlu etkiler yaratabilir.

Duygusal İyileşme
Çeroit duygusal iyileşme sağlamak için güçlü yeteneklere sahiptir. Şimdi odaklanmanızı ve geçmişi geride bırakmanızı sağlar.

Berraklık ve cesaret, bu kristalin etkilerinin ayırt edici özellikleridir. Kişisel veya profesyonel olarak derin bir kayıp yaşadıysanız, Çeroit ayaklarınıza geri dönmenize ve ilerlemenize yardımcı olabilir.

Çeroit ayrıca benlik saygınızı güçlendirir ve size korkunun üstesinden gelmek için güven verir. Geçmişte meydana gelen şeylerin derin korkuları ve gelecek korkusu üstesinden gelinebilir.

Bazı insanlar Çeroit kullanmanın onlara şans ve daha büyük başarı getirdiğini fark eder. Hedefleri ve bu hedeflere nasıl ulaşılacağı konusunda daha net bir tespit elde ederler.

 

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 29.75 KARAT OVAL KABOŞON KESİM A+++ RENKDOYUMLU ÇEROİT TAŞI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN MÜKEMMEL FANTASTİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİR KOLEKSİYON OLARAK SAKLAYABİLİRSİNİZ;

925 AYAR GÜMÜŞ KOLYE VEYA YÜZÜK,BİLEKLİK İŞÇİLİĞİ TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR;

DOĞAL MAVİ azurit malakit  ******* Öğe Adı

Öğe Miktar 1 Adet *******
Ürün Ağırlığı 29.75 Cts *******
Ürün Boyutu ******* 30 x 15 X 7 MM
Öğe Şekli *******  Kabaşon
Öğe IŞILTI ******* MÜKEMMEL
Ürün Netlik ******* OPAK
Öğe Renk ******* MÜKEMMEL LİLA RENKDOYUMU GÖRÜLEN RESİM
Ürün kökenli ******* RUSYA

Manevi İyileşme
Ruh rehberlerinizden yardım arıyorsanız, Çeroit zihninizi rehberliklerine açmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca sizi bunalmaktan korumak için enerjinizi topraklar.

Belki de bu kristalin en güçlü etkilerinden biri, başkalarına hizmeti teşvik etme yeteneğidir. Birlik duygularını teşvik eder ve içinizde cömertlik ruhu yaratır.

Ayrıca charoitin yaratıcılığınızı arttırdığını da görebilirsiniz. Pozitif enerji çeker ve zihninizi temizler, yaratıcı düşüncelerin ön plana çıkmasına izin verir.

Çeroit Kullanımları
Doğada ortaya çıkma şekli nedeniyle, Çeroit birçok pratik nesne için kullanılabilir. Lifli bir taş olarak kabul edilir ve tipik olarak büyük parçalar halinde bulunur.

Çeroit Taşı

Çeroit Taşı

Kitap ayracı, vazo ve diğer çeşitli dekoratif objelere yapılan Çeroit bulabilirsiniz. Bu şekilde kullanıldığında, bazen Çeroit yeşim denir.

Çeroit kristalleri de çarpıcı mücevherlere dönüşür. Cabochons, taşın doğal güzelliğini gösterdikleri için popülerdir.

Büyülü tılsımlar olarak, Çeroit kristalleri gezginlere güvenlik ve herkese huzurlu bir uyku getiriyor. Yalnızlığı hafifletmek ve güveni artırmak için giyilebilirler.

Feng Shui uygulayıcıları ateş enerjisini temsil etmek için Çeroit kullanırlar. Parlaklık ve tutku getirmek için evinizin güney bölgelerine yerleştirin.

Çeroit ve Meditasyon
Meditasyonda Çeroit kullanmak, titreşim seviyenizde genel bir artış sağlar. Seans sırasında neye odaklanırsanız bakın gücünüzü artırır.

Çeroit, ruhunuzu geçmiş yaşam anılarına açmasıyla bilinir. İnsanlığa hizmet etme isteğinizi arttırma yeteneği sayesinde, geçmiş yaşam hatalarını tanımlamanıza ve düzeltmenize yardımcı olabilir.

Belirli bir meditasyon seansı sırasında aradığınız her şey, çılgın sinirlerinizi sakinleştirmek olsa bile, Çeroit deneyin. Enerjinizi topraklar, bilincinizi temizler ve rahatlama getirir.

Birthstone Olarak Çeroit
Çeroit kristal ailenin nispeten yeni bir üyesi olduğundan, belirli aylarla ilişkili geleneksel doğum taşlarından biri değildir. Bununla birlikte, doğal bir doğum taşı olarak kabul edilir.

Çarpıcı mor renk tonları, 21 Aralık’tan 19 Ocak’a kadar doğan insanlar için idealdir. Bu gruptaki insanlar taşla en güçlü bağlantıya sahip olsa da, büyülü hayaller ve ruhsal iyileşme arayan herkes Çeroit ile çalışmalıdır.

Çeroit ve Zodyak
Charoitin herhangi bir astrolojik işaret ile afinitesi olup olmadığı konusunda farklı görüşler vardır. Bazıları buna inanmıyor, bazıları ise Akrep ile ilişkilendiriyor.

Eğer bir Akrep iseniz veya bir Akrep ile çalışan bir uygulayıcıysanız, Çeroit ile deney yapmak isteyebilirsiniz. Bu bağlamdaki etkilerini kendiniz yargılayın ve buna göre devam edin.

Çeroit ve Çakralar
Çeroit, kalp ve taç çakralarla çalışırken kullanılır. Taç çakrası başın en üst noktasındayken, kalp çakrası yaklaşık olarak sternumda bulunur.

Çeroit, iç ve dış ortamlarınızı dengelemenize yardımcı olmak için kalp çakrasını uyarır. Başkalarıyla olan ilişkilerinizi geliştirir ve pozitif enerjileri çekmenize ve negatif enerjileri püskürtmenize yardımcı olur.

Taç çakrası daha büyük evrenle iletişim kurmanızı sağlar. Çeroit bu çakrayı dengeler, size netlik ve kader hissi verirÇeroit, menekşe, lavanta ve morun muhteşem kıvrımlarında ve girdaplarında akan neredeyse somut enerji hareketi ile Menekşe Işının inanılmaz bir taşıdır. Geçmiş yaşamlarda öğrenilen derslere erişime izin vermek, günümüzde yaşamak için duygusal korkuları iyileştirmek ve gelecek için manevi rehberliğe açılmak, doğanın en iyi rüya taşlarından ve aydınlatıcılarından biri olan nadir ve karmaşıktır.

Bu taş, Taç ve Kalp Çakralar arasında benzersiz bir sentez içerir, yüksek manevi enerjiyi fiziksel düzlemden koşulsuz sevgiyle birleştirir ve burada en çok ihtiyaç duyulan yeryüzüne topraklar. Bu Çağ için bir Taş, burada yardımcı oluyor ve şu anda kişinin tam olarak nerede olması gerektiği mesajını iletiyor. Kabul etme ve bırakma tılsımıdır; insanlığa hizmet etmeyi teşvik eden ve Benliğin onayını almak için “iyi bahşiş”. [Melodi, 195-196] [Salon, 104-105] [Simmons, 107] [Ahsian, 108]

1940’larda keşfedilen Çeroit, 1978 yılına kadar dış dünya tarafından bilinmiyordu. Adı, bulunduğu dünyanın tek yeri olan Rusya’nın Sibirya doğusundaki Chara (veya Charo) Nehri’nden türetilmiştir. Rusça’daki “Chary” kelimesi “büyü” veya “takılar” anlamına gelir. “Çeroit Jade” terimi, çeşitli uygulamalarda dekoratif taş olarak kullanılan Çeroit için bir ticari isimdir. [www.mindat.org] [www.gemsociety.org]

Çeroit, potasyum, sodyum, kalsiyum, baryum, stronsiyum, oksijen, silikon ve hidrojen gibi kompleks silikat içeren elementlerdir. Genellikle mikroklin feldspat, aergirin-ojit ve tinakit kalıntıları ile bulunur. Parlak lavanta ve menekşeden koyu mora kadar değişen ayırt edici rengi, sıra dışı desenleriyle birlikte, genellikle bir sentetikle karıştırıldığı alışılmadık hale getirir. Yoğun lifli agregalarda büyük formda bulunur ve hafif ila orta şiddette bir katoyanik ve vitröz ipeksi bir parlaklık ile opaktan yarı saydam olabilir. Yüzüklerde veya bileziklerde kullanım için nispeten yumuşaktır, ancak diğer mücevherlerde iyi çalışır. Isıya duyarlıdır, bu nedenle buharlı temizlik ve ultrasonik yöntemlerden kaçınılmalıdır. [Simmons, 107] [www.gemsociety.org] [www.wikipedia.org]

metafizik kullanımlarÇeroit Kullanımları ve Amaçları

Çeroit Taşı Özellikleri

Çeroit Taşı Özellikleri

Çeroit, bir zamanlar siyasi mahkumlarla ilişkili bir Sibirya bölgesinden geliyor ve bir rahatlık kaynağı ve sıkıntıya karşı bir dayanıklılık sembolü haline geldi. Yeniden işlendikten sonra yeniden başlama cesaretini verir, yüksek işsizlik alanlarındaki iş kaybının üstesinden gelir ve hapishanede, yatılı okulda, hastanede veya evde bakımda olanları devam ettirir. [Eason, 213]

Aynı zamanda hasta veya yaşlılara ve evlat edinen ebeveynlerin davranış güçlüğü çeken çocuklarla bağ kurması için destekleyici bir kristaldir. [Eason, 213]

Çeroit, evden uzakta çalışanlar ve başkalarıyla az temasla yalnız yaşayanlar için bir bağlantı taşıdır. Yaşamdan akut yalnızlık ve yabancılaşma çekenler için duygusal iyileşme sağlar ve sağlıksızlık, acı ve ölme korkusunu hafifletir. [Eason, 213] [Salon, 105]

Çeroit analitik yetenekleri ve keskin gözlem kapasitesini uyandırır. Karar vermede yardımcı olur ve daha hızlı yanıtları kolaylaştırır. Engellerin üstesinden gelmek ve büyük iş yığınlarıyla mücadele etmek için güç ve kararlılık kazandırır. [Salon, 105] [Gienger, 25]

Önleyemediğiniz afetlerin önlenmesini önlemek ve bu güçleri olumlu sezgiye yönlendirmek için Çeroit giyin. [Eason, 213]Samanlıkta iğne bulmak, Rus jeologları için çocuk oyuncağı olacaktır. Hindistan’ın büyüklüğünde, ancak bir milyondan az bir nüfusa sahip olan Yakutya’daki bir dağ deresinde, bunlardan biri, dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan çarpıcı bir mor taş olan Çeroit’i keşfetti!

Cilalandığında mor ila mor taş arasındaki bu lavanta, benzersiz bir şekilde girdap oynayan en iyi inciler ve desenler gibi bir parlaklığa sahiptir. Bu karmaşık ve çeşitli tasarım artı büyük boyutlardaki kullanılabilirliği, bunu eşsiz mücevher parçaları için mükemmel bir taş haline getirir.

Göz alıcı güzelliği ve Sibirya’nın donmuş dağlarının derinliklerindeki tek kaynağı, bunu diğerlerinden farklı olarak çok ilginç bir taş haline getiriyor, ancak fiyat oldukça ucuz kaldı. Bu çarpıcı mineralden yapılmış bir kolye, küpe veya kolye derhal fark edilmek ve herkesten övgü almak zorundadır.

Çeroit Renkleri
Çeroit RenkleriÇeroit Renkleri
Bu güzel değerli taşlardan birini görür görmez mor düşünürsünüz ama daha yakından bakarsınız ve leylak ve menekşe, beyaz çizgiler, siyah lekeler ve kahverengi, kırmızı ve sarı dokunuşlarını göreceksiniz. Mor rengin kesin nedeni, değerli taşın kimyasal makyajı çok karmaşık olduğu için bilinmemektedir.

Menekşe ila mor renk ve kendine özgü beyaz, siyah ve kahverengimsi girdaplar, bunu sadece gözle tanımlamak için en kolay değerli taşlardan biri haline getirir. Başka bir mor taş olan Sugilite, görünüşe en yakın olanıdır, ancak Çeroit’nin ayırt edici incelikli beyaz kapanımlarından yoksundur.

Çeroit’nin daha popüler olmamasının bir nedeni, çarpıcı renginin neredeyse yapay görünmesi – doğada hiçbir şeyin bu kadar iyi görünmemesi!

Çeroit Türleri
Çeroit, potasyum, kalsiyum ve silikon gibi çeşitli mineral içerikli çok karmaşık bir kimyasal bileşime sahiptir. Temel olarak, şu anda sadece Sibirya’da bulunan mor bir silikat mineraldir, yakın incelemede ilginç bantlanma, girdaplar ve kapanımlar ortaya çıkarır.

Silikatlar silikon ve oksijenden oluşur ve yeryüzünde bulunan en yaygın mineraldir, ancak Çeroit’in belirli bileşenleri ve kayaların ve minerallerin ısınması ve soğutulması koşulları, henüz hiçbir yerde bulunmayan tamamen benzersiz bir taş yarattı Yeryüzünde başka.

Çeroit Faydaları

Çeroit Faydaları

Çeroit Berraklığı ve Kesimi
Değerli Taş Berraklığı
Değerli taşlar genellikle bu kategorideki varyasyonlarla birlikte üç netlik kategorisinden birine girer. Opak değerli taşlar, bir ışık kaynağına tutsanız bile ışığın geçmesine izin vermez. Yarı saydam değerli taşlar bir miktar ışığın parlamasına izin verir, ancak değerli taşı göremezsiniz. Şeffaf Taşlar ışığın engellenmeden geçmesine izin verir, böylece bunlara bakabilir ve diğer tarafta nesneleri görebilir veya kelimeleri okuyabilirsiniz.

Çeroit teknik olarak opaktan yarı saydam olarak tanımlanır, ancak tüm niyet ve amaçlara opak olduğunu söyleyebilirim. Çeroit, temel kaya malzemesine eklenen çeşitli minerallerden oluştuğu için, değerli taşların bazı kısımları yarı saydam veya hatta şeffaf olabilir. İyi bir taş, ışığın parlamasına izin vererek renk veya desenin görünümünü geliştirmek için bundan faydalanmak için değerli taşı kesebilir ve şekillendirebilir. Çeroit’i ışığa kadar tutarsanız, kenarlarda biraz şeffaf olabilir, ancak yine de yarı saydamdan daha opaktır.

Opak görünümlü bir taş olarak, Çeroit genellikle kesilir ve cabochon’a ovaller, armutlar veya dikdörtgenler halinde değil, aynı zamanda göz kamaştırıcı renkleri veya özellikle ilginç bir deseni gerçekten göstermek için serbest biçimli veya garip şekiller halinde cilalanır. Bu, benzersiz eşsiz mücevher parçaları için idealdir.

Çeroit içeren en garip şekilli değerli taşlarımıza bir göz atın

Çeroit’nin manevi anlamı nedir?
Çoğu kaynak Çeroit isminin Chara Nehri’nden bu değerli taşın keşfedildiği yerden çok uzakta olmadığını, ancak oldukça sevdiğim bir alternatif olduğunu öne sürüyor. ‘Chary’ çekicilik ya da büyü için Rusça ve bu hoş değerli taşlardan birini gördüğünüzde ya da tuttuğunuzda benimle aynı fikirde olabilirsiniz – kesinlikle büyülü bir havası var gibi görünüyor.

Sahnede nispeten yenidir, bu nedenle manevi güçleri hakkında daha fazla bilgi, diğer daha ünlü değerli taşlarla olduğu gibi zaman içinde inşa edilmemiştir. Ek olarak, hepsine etkilerine katkıda bulunabilecek birçok element içeren karmaşık bir mineral makyajı vardır.

Olumsuzluğa pozitifliği, sağlığa hastalık ve güç kırılganlığını değiştirebileceğinden, Çeroit ‘Dönüşüm Taşı’ olarak adlandırılmıştır. Size enerji verir, stres ve kaygıyı azaltır, ayrıca gizli iç güçlerinizi kullanmanıza ve benlik saygısını artırmanıza yardımcı olur.

Gençleştirici bir enerjiye sahiptir, talihsizlikten geri dönmenize ve sıkıntıların üstesinden gelmenize yardımcı olur. Etkilerinden biri, bencil olmayan eylemleri ve hayırsever işletmeleri teşvik etmesidir. ‘Geri verme’ gereğini düşünüyorsanız, aradığınız rehber Çeroit olabilir.

Çeroit ve Çakralar
Çakralar vücudunuzdaki Qi veya Prana olarak da bilinen enerji merkezleridir. Vücutta her biri belirli bir fiziksel, duygusal veya zihinsel durumu etkileyen yedi Çakra vardır ve her birinin ilişkili bir rengi vardır. Yedi çakra şu şekildedir: Taç mor renk, Üçüncü Göz (çivit mavisi), Boğaz (mavi), Kalp (yeşil), Solar Pleksus (sarı), Sakral (turuncu) ve Kök (kırmızı) ile bağlantılıdır.

Çakra meditasyonu
Kendine özgü renginden, Çeroit’in Üçüncü Göz ve Taç Çakralar üzerinde önemli bir etkisi olacağı açıktır. Üçüncü Göz Çakrası bilgi, sezgi ve algı ile ilgilenir, etrafınızda neler olup bittiğini görmenize yardımcı olur ve hangi eylemleri gerçekleştirmeniz gerektiği konusunda size fikir verir. Taç Çakra daha maneviyatlıdır, bizi daha yüksek güçlere ve ilahi olana bağlar.

Çeroit’nin Sağlık Faydaları
Fiziksel düzeyde, Çeroit’nin, kan basıncının ve tabii ki toplam vücut sağlığı için gerekli olan merkezi sinir sisteminin düzenlenmesi üzerinde özel bir etkisi olduğu görülmektedir. Böbrek, karaciğer, pankreas bozuklukları özellikle alkolizmden kurtulma sürecinde Çeroit’den yararlanabilir. Bu da vücudun detoksifikasyonu ve gut ve diyabetten kurtulma ile bağlantılıdır.

Genellikle değerli taşların manevi veya sağlık yararları için nasıl kullanılacağı sorulur ve kesinlikle bu alanda uzman olmasak da biraz deneyim ve bilgi edindik. Elbette değerli taşı bir mücevher parçası olarak giymek, kristalin vücudunuzu etkilemesinin en kolay yoludur.

Alternatif olarak, çantanıza veya cebinize yerleştirilebilir ve gün boyunca mihenk taşı olarak kullanılabilir. Meditasyon yaparken kristalleri tutun veya kucağınıza yerleştirin. En kolayı, mümkünse çakra noktaları ile kaplı, vücudunuzdaki kristallerle uzanmanız yeterlidir.

Çeroit, maksimum potansiyelini korumak için her iki haftada bir temizlenmelidir. Taşı ılık su altında çalıştırarak ve yaklaşık bir saat güneşte kurutarak yapabilirsiniz.

Çeroit Keşfi ve Tarihçesi
Kuzey Doğu Rusya’daki Saha Cumhuriyeti’nde elmas, petrol, kömür, gaz ve diğer birçok doğal kaynak var ve jeolojik araştırmalar sırasında genç bir bilim adamı Vladimir Ditmar, ilk olarak 1948’de Çeroit olarak adlandırılana rastladı. bulunacak diğer mineraller, 1977 yılına kadar Çeroit’in bilimsel olarak tanımlanması değildi.

Çeroit Özellikleri

Çeroit Özellikleri

Sibirya’nın bu kısmı oldukça dayanılmaz, Ocak sıcaklıkları ortalama -35 ° C, yollar yarım yıl boyunca geçilmez, nehirler ya donmuş ya da su basması muhtemel ve başkent, Yakutsk uçakla Moskova’dan yedi saat – Tokyo yakın!

Ditmar’ın on yıl sonra yaptığı araştırmaları takip eden Yury Rogov, Ditmar’ın Murun Massif dağ silsilesini keşfederken üs olarak kullandığı eski ahşap kulübenin yakınında bazı ilginç taşlar buldu. Rogov, taşların bir kısmını, ellerinde yeni ve ilginç bir şey olduğunu hemen anlayan eşi Vera’ya götürdü.

O günlerde Sovyetler Birliği’nde işler oldukça yavaş ilerledi, bu yüzden Rus bilim camiasının resmi olarak değerli taşını tanımlaması 1977’ye kadar değildi. Vera Rogova’ya yakındaki Chara Nehri’nden sonra Çeroit adını vermelerine izin verdiler, ancak Rusça Chary kelimesi, bu taş gördüğünüzde çok daha uygun görünen çekicilik, büyü veya büyüleme anlamına geliyor.

Çeroit nerede bulunur?
Çeroit, tüm dünyada tek bir yerde, Yakutya, Rusya’daki Chara ve Tokko Nehirleri arasındaki Irkutsk Oblastı sınırındaki Murun Sıradağları’nda bulunur ve bundan daha kesin olamazsınız! Evet, ama ziyaret etmeyi planlıyorsanız şüpheliyim.

Rusya / Sibirya
* Güney Hindistan’ın doğu kıyısında Çeroit bulunduğuna dair raporlar var, ancak oradaki temaslarımız bunun en iyi şekilde doğrulanmadığını ve muhtemelen yanlış tanımlandığını söylüyor.

Çeroit nasıl oluşur?
Çeroit, dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan özel bir taş oluşturmak için bir araya gelen çeşitli minerallerin eşsiz bir kombinasyonundan oluşur.

Kaya döngüsü
Yüz milyonlarca yıl önce, huzurlu bir kireçtaşı dağı, dünya yüzeyinin altından bir magma saldırısı ile patlatıldığında kendi işine bakıyordu. Eritilmiş ve kireçtaşı ile karıştırılmış bir dizi farklı mineral ve kimyasal içeren bu sıcak magma, bir dizi farklı mineral ve kimyasal da içermektedir.

Bu karışım soğutuldu ve özellikle magmanın kireçtaşına çarptığı noktada yeni bir kaya oluşumu yarattı ve bu nedenle çoğunlukla mor Çeroit taşını oluşturan alışılmadık bir kombinasyona sahibiz.

Çeroit tedavi edilebilir mi?
Bildiğimiz kadarıyla, Çeroit, değerli taş oluşturmak için normal kesme ve parlatma dışında görünümünü iyileştirmek için hiçbir şekilde tedavi edilmez.

İlk görüldüğünde, Çeroit’nin çarpıcı rengi, ya tamamen insan yapımı olduğu ya da bir şekilde arttırılması gerektiği yönünde söylentilere yol açtı ama hayır, tıpkı doğanın yarattığı gibi.

GemSelect tarafından satılan değerli taşlar herhangi bir işlem görürse, bu bilgileri her zaman açıklayacağız.

Çeroit hangi takı için uygundur?
Çeroit, Mohs sertlik ölçeğinde yaklaşık 5 olarak derecelendirilen nispeten yumuşak bir taştır, bu nedenle mücevherlerde kullanılırken biraz dikkat gerekir. Kolyeler, küpeler, broşlar ve kolyeler gibi eşyalar, normal günlük kullanımda birçok darbeye veya darbeye maruz kalmadıkları için hiç sorun olmamalıdır. Ancak yüzükler ve bilezikler biraz farklı bir konudur ve bu mücevher parçaları için koruyucu ayarlar öneriyoruz.

Çeroit Nedir

Çeroit Nedir

Muhteşem mor veya mor renkleri, tüylü desenleri ve büyük ve garip şekillerde kullanılabilirliği ile Çeroit, mücevher yapımı için benzersiz bir kerelik taşlar için idealdir.

Çeroit için nasıl bakım yapılır
Çeroit ılık sabunlu su ve yumuşak bir fırça kullanılarak kolayca temizlenebilir. Ovma veya temizleme için Çeroit’den daha sert başka nesneler kullanmadığınızdan ve sıkı kimyasal temizleyicilerden kaçının.

Çeroit uzun süre ısıya maruz bırakılmamalıdır, çünkü değerli taşta kalıcı hasara neden olabilir, bu nedenle buharlı temizleyiciler olmamalıdır.

Çeroit değerli taşlar, kumaş kaplı bir kutu içinde saklanmalı veya yumuşak bir beze sarılmalıdır. Mohs sertlik ölçeğinde yaklaşık 5 olarak derecelendirilmiştir, bu nedenle daha sert taşlar çizilmemesini sağlamak için diğer değerli taşlardan ve mücevherlerden uzak tutulmalıdır.

Gerçek bir Çeroit’i nasıl anlatabilirsin?
Bu mücevher gerçek mi?
Açıkçası, saygın bir satıcıdan değerli taş satın almak en iyi yaklaşımdır, ancak büyük bir taş veya pazarlık için net arama yaparken bu her zaman mümkün değildir!

Çeroit öylesine eşsiz bir taştır ki, detaylı araştırmaya gerek kalmadan neredeyse anında tanınabilen az sayıdaki taştan biridir. Çeroit, beyaz swirls ve turuncu, kahverengi ve siyah yamalar ile oldukça belirgin bir mordan menekşe değerli taştır, bu yüzden kendinizi nasıl görmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak için şahsen veya internette bazı gerçek örneklere göz atmaya değer.

Çeroit ile karıştırılabilecek tek taş başka bir mor taş olan Sugilite’dir, ancak Sugilite tüylü beyaz çizgilerden ve Çeroit’in dönen desenlerinden yoksundur.

Bu ayırt edici işaretleme de Çeroit’i taklit etmeyi zorlaştırıyor ve nadir fakat ucuz bir taş olduğundan, daha iyi sahte ürünler yaratmak için çok fazla zaman ve para harcamak vicdansız tüccarlara değmez. Çoğu taklit Çeroit çok düşük kaliteli ve tespit edilmesi kolaydır.

Çok pahalı olmasa da satış için çok ucuz bir şeyden sakının, bu hala nadir ve dikkate değer bir taştır ve fiyat bunu yansıtacaktır. Ve unutmayın ki Çeroit SADECE Rusya’dan geliyor – başka bir yerden bir taş sadece Çeroit değil.

Bu gerçek bir taş nasıl tespit etmek için tam bir rehber değil ama umarım yardımcı olur.

GemSelect’te değerli taşlarımızın tanımladığımız gibi duruyoruz, herhangi bir tedavi açıklanıyor ve iade politikamız, bizden sipariş verirken oldukça güvende hissedebileceğiniz anlamına geliyor.

Çeroit hakkında bu kadar özel olan ne?
Eğer bir Çeroit değerli taşına iyi bakma şansınız varsa – yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf bile yapacak – ilk kez görüldüğünde uzmanların bile bir şekilde insan yapımı olduğunu düşündüklerini duymak sizi şaşırtmayacaksınız.

Derinden açık mor girdaplar, burada beyaz tüylü beyaz dokunur, ara sıra turuncu veya siyah bir dokunuş, gerçekten bir izlenimci sanatçının şaheseri olabilir. Sence çok ileri gittim mi? Van Gogh’un Yıldızlı Gecesi’ne veya Monet’in Nilüferlerine bir göz atın.

Bu, Dünya gezegeninin sadece bir yerinde bulunan, Rusya’nın en sert ortamının buzlu dağlarının altında ateşle dövülen ve her şeye rağmen yüzeye çıkan bir taştır. Sadece neredeyse göksel olarak tanımlanabilecek şeyleri kesin ve cilalayın, bir tane almak için kendinize borçlusunuz.

Çeroit renk değiştirebilir mi?
Bu mücevher rengi değiştirebilir mi?
Bazı değerli taşlar farklı ışık kaynakları altında renkte belirgin veya çarpıcı bir değişiklik gösterir. Elektrik veya yapay ışık altında bir garnet’e bakın ve kırmızı görünebilir, güneş ışığına çıkarabilir ve aniden yeşil olur! Bu olağanüstü etki sadece birkaç değerli taşta görülür, Alexandrite, Garnet ve bazı Safirler en iyi bilinir, ancak Çeroit’de OLMAZ.

Çeroit Satış

Çeroit Satış

Çeroit – Gemolojik Özellikler
Kimyasal formül:    K5Ca8 (Si6O15) 2 (Si2O7) Si4O9 (OH) • 3 (H2O)
Kristal yapı:    monoklinik
Renk:    Leylak, menekşe, mor
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 4.5 ila 5
Kırılma indisi:    1.550 – 1.561
Yoğunluk:    2,54 ila 2,78
dilinim:    Orta ila iyi
Şeffaflık:    Yarı saydam ila opak
Çift Kırılma veya Çift Kırılma:    0.004 ila 0.009
Parlaklık:    Zayıf – turuncu katot lüminesans UV: soluk mavi
floresan:    Yok

Çeroit Taşı gerçek anlamıyla ilgili bazı anlaşmazlıklar var. Bazı insanlar ismini Rusya’daki Chara Nehri’nden alıyor.

Çeroit

Çeroit

Diğer insanlar, Chara Nehri’nin, charoitin çıkarıldığı yere çok yakın olmadığını belirtiyorlar. İsminin Rusça’da “büyü” veya “takılar” olan “chary” kelimesinin anlamından geldiğine inanıyorlar.

Çeroit İyileştirme Özellikleri
(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerini tutmaz. Tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere paylaştığımız tüm bilgiler yalnızca bilgi amaçlıdır.)

Çeroit fiziksel, duygusal ve ruhsal alemlerde iyileşme gücüne sahiptir. Hatırlanması gereken en önemli kelime “dönüşüm” dür.

Negatif enerjinin pozitif enerjiye, hastalıktan sağlığa ve zayıflığa kuvvetli dönüşüm charoit kullanmaktan gelebilir. Genel olarak sakin ve rahat hissetmek için fazla enerjiyi topraklar.

Fiziksel İyileşme
Çeroit, ağrıları ve ağrıları azaltarak genel sağlık duygularını arttırmanın bir yoluna sahiptir. Ayrıca tüm vücut sistemlerinde daha hızlı iyileşme sağlar.

Bu kristal, sinirlilik veya kaygı ile ilgili bozukluklara yardımcı olur. Daha huzurlu bir uyku yaratır ve uyurgezerlik, kabuslar ve uykusuzluk ile savaşır.

Birçok insan, charoitin migren de dahil olmak üzere baş ağrılarını hafiflettiğini buluyor. Göz rahatsızlıklarına da yardımcı olabilir.

Genel detokslamaya yardımcı olacak bir kristal arıyorsanız, Çeroit ile çalışmayı deneyin. Bağımlılıkları geride bırakıp yeni bir sağlık haline geldiğinizde olumlu etkiler yaratabilir.

Duygusal İyileşme
Çeroit duygusal iyileşme sağlamak için güçlü yeteneklere sahiptir. Şimdi odaklanmanızı ve geçmişi geride bırakmanızı sağlar.

Berraklık ve cesaret, bu kristalin etkilerinin ayırt edici özellikleridir. Kişisel veya profesyonel olarak derin bir kayıp yaşadıysanız, Çeroit ayaklarınıza geri dönmenize ve ilerlemenize yardımcı olabilir.

Çeroit ayrıca benlik saygınızı güçlendirir ve size korkunun üstesinden gelmek için güven verir. Geçmişte meydana gelen şeylerin derin korkuları ve gelecek korkusu üstesinden gelinebilir.

Bazı insanlar Çeroit kullanmanın onlara şans ve daha büyük başarı getirdiğini fark eder. Hedefleri ve bu hedeflere nasıl ulaşılacağı konusunda daha net bir tespit elde ederler.

 

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 29.75 KARAT OVAL KABOŞON KESİM A+++ RENKDOYUMLU ÇEROİT TAŞI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN MÜKEMMEL FANTASTİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİR KOLEKSİYON OLARAK SAKLAYABİLİRSİNİZ;

925 AYAR GÜMÜŞ KOLYE VEYA YÜZÜK,BİLEKLİK İŞÇİLİĞİ TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR;

DOĞAL MAVİ azurit malakit  ******* Öğe Adı

Öğe Miktar 1 Adet *******
Ürün Ağırlığı 29.75 Cts *******
Ürün Boyutu ******* 30 x 15 X 7 MM
Öğe Şekli *******  Kabaşon
Öğe IŞILTI ******* MÜKEMMEL
Ürün Netlik ******* OPAK
Öğe Renk ******* MÜKEMMEL LİLA RENKDOYUMU GÖRÜLEN RESİM
Ürün kökenli ******* RUSYA

Manevi İyileşme
Ruh rehberlerinizden yardım arıyorsanız, Çeroit zihninizi rehberliklerine açmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca sizi bunalmaktan korumak için enerjinizi topraklar.

Belki de bu kristalin en güçlü etkilerinden biri, başkalarına hizmeti teşvik etme yeteneğidir. Birlik duygularını teşvik eder ve içinizde cömertlik ruhu yaratır.

Ayrıca charoitin yaratıcılığınızı arttırdığını da görebilirsiniz. Pozitif enerji çeker ve zihninizi temizler, yaratıcı düşüncelerin ön plana çıkmasına izin verir.

Çeroit Kullanımları
Doğada ortaya çıkma şekli nedeniyle, Çeroit birçok pratik nesne için kullanılabilir. Lifli bir taş olarak kabul edilir ve tipik olarak büyük parçalar halinde bulunur.

Çeroit Taşı

Çeroit Taşı

Kitap ayracı, vazo ve diğer çeşitli dekoratif objelere yapılan Çeroit bulabilirsiniz. Bu şekilde kullanıldığında, bazen Çeroit yeşim denir.

Çeroit kristalleri de çarpıcı mücevherlere dönüşür. Cabochons, taşın doğal güzelliğini gösterdikleri için popülerdir.

Büyülü tılsımlar olarak, Çeroit kristalleri gezginlere güvenlik ve herkese huzurlu bir uyku getiriyor. Yalnızlığı hafifletmek ve güveni artırmak için giyilebilirler.

Feng Shui uygulayıcıları ateş enerjisini temsil etmek için Çeroit kullanırlar. Parlaklık ve tutku getirmek için evinizin güney bölgelerine yerleştirin.

Çeroit ve Meditasyon
Meditasyonda Çeroit kullanmak, titreşim seviyenizde genel bir artış sağlar. Seans sırasında neye odaklanırsanız bakın gücünüzü artırır.

Çeroit, ruhunuzu geçmiş yaşam anılarına açmasıyla bilinir. İnsanlığa hizmet etme isteğinizi arttırma yeteneği sayesinde, geçmiş yaşam hatalarını tanımlamanıza ve düzeltmenize yardımcı olabilir.

Belirli bir meditasyon seansı sırasında aradığınız her şey, çılgın sinirlerinizi sakinleştirmek olsa bile, Çeroit deneyin. Enerjinizi topraklar, bilincinizi temizler ve rahatlama getirir.

Birthstone Olarak Çeroit
Çeroit kristal ailenin nispeten yeni bir üyesi olduğundan, belirli aylarla ilişkili geleneksel doğum taşlarından biri değildir. Bununla birlikte, doğal bir doğum taşı olarak kabul edilir.

Çarpıcı mor renk tonları, 21 Aralık’tan 19 Ocak’a kadar doğan insanlar için idealdir. Bu gruptaki insanlar taşla en güçlü bağlantıya sahip olsa da, büyülü hayaller ve ruhsal iyileşme arayan herkes Çeroit ile çalışmalıdır.

Çeroit ve Zodyak
Charoitin herhangi bir astrolojik işaret ile afinitesi olup olmadığı konusunda farklı görüşler vardır. Bazıları buna inanmıyor, bazıları ise Akrep ile ilişkilendiriyor.

Eğer bir Akrep iseniz veya bir Akrep ile çalışan bir uygulayıcıysanız, Çeroit ile deney yapmak isteyebilirsiniz. Bu bağlamdaki etkilerini kendiniz yargılayın ve buna göre devam edin.

Çeroit ve Çakralar
Çeroit, kalp ve taç çakralarla çalışırken kullanılır. Taç çakrası başın en üst noktasındayken, kalp çakrası yaklaşık olarak sternumda bulunur.

Çeroit, iç ve dış ortamlarınızı dengelemenize yardımcı olmak için kalp çakrasını uyarır. Başkalarıyla olan ilişkilerinizi geliştirir ve pozitif enerjileri çekmenize ve negatif enerjileri püskürtmenize yardımcı olur.

Taç çakrası daha büyük evrenle iletişim kurmanızı sağlar. Çeroit bu çakrayı dengeler, size netlik ve kader hissi verirÇeroit, menekşe, lavanta ve morun muhteşem kıvrımlarında ve girdaplarında akan neredeyse somut enerji hareketi ile Menekşe Işının inanılmaz bir taşıdır. Geçmiş yaşamlarda öğrenilen derslere erişime izin vermek, günümüzde yaşamak için duygusal korkuları iyileştirmek ve gelecek için manevi rehberliğe açılmak, doğanın en iyi rüya taşlarından ve aydınlatıcılarından biri olan nadir ve karmaşıktır.

Bu taş, Taç ve Kalp Çakralar arasında benzersiz bir sentez içerir, yüksek manevi enerjiyi fiziksel düzlemden koşulsuz sevgiyle birleştirir ve burada en çok ihtiyaç duyulan yeryüzüne topraklar. Bu Çağ için bir Taş, burada yardımcı oluyor ve şu anda kişinin tam olarak nerede olması gerektiği mesajını iletiyor. Kabul etme ve bırakma tılsımıdır; insanlığa hizmet etmeyi teşvik eden ve Benliğin onayını almak için “iyi bahşiş”. [Melodi, 195-196] [Salon, 104-105] [Simmons, 107] [Ahsian, 108]

1940’larda keşfedilen Çeroit, 1978 yılına kadar dış dünya tarafından bilinmiyordu. Adı, bulunduğu dünyanın tek yeri olan Rusya’nın Sibirya doğusundaki Chara (veya Charo) Nehri’nden türetilmiştir. Rusça’daki “Chary” kelimesi “büyü” veya “takılar” anlamına gelir. “Çeroit Jade” terimi, çeşitli uygulamalarda dekoratif taş olarak kullanılan Çeroit için bir ticari isimdir. [www.mindat.org] [www.gemsociety.org]

Çeroit, potasyum, sodyum, kalsiyum, baryum, stronsiyum, oksijen, silikon ve hidrojen gibi kompleks silikat içeren elementlerdir. Genellikle mikroklin feldspat, aergirin-ojit ve tinakit kalıntıları ile bulunur. Parlak lavanta ve menekşeden koyu mora kadar değişen ayırt edici rengi, sıra dışı desenleriyle birlikte, genellikle bir sentetikle karıştırıldığı alışılmadık hale getirir. Yoğun lifli agregalarda büyük formda bulunur ve hafif ila orta şiddette bir katoyanik ve vitröz ipeksi bir parlaklık ile opaktan yarı saydam olabilir. Yüzüklerde veya bileziklerde kullanım için nispeten yumuşaktır, ancak diğer mücevherlerde iyi çalışır. Isıya duyarlıdır, bu nedenle buharlı temizlik ve ultrasonik yöntemlerden kaçınılmalıdır. [Simmons, 107] [www.gemsociety.org] [www.wikipedia.org]

metafizik kullanımlarÇeroit Kullanımları ve Amaçları

Çeroit Taşı Özellikleri

Çeroit Taşı Özellikleri

Çeroit, bir zamanlar siyasi mahkumlarla ilişkili bir Sibirya bölgesinden geliyor ve bir rahatlık kaynağı ve sıkıntıya karşı bir dayanıklılık sembolü haline geldi. Yeniden işlendikten sonra yeniden başlama cesaretini verir, yüksek işsizlik alanlarındaki iş kaybının üstesinden gelir ve hapishanede, yatılı okulda, hastanede veya evde bakımda olanları devam ettirir. [Eason, 213]

Aynı zamanda hasta veya yaşlılara ve evlat edinen ebeveynlerin davranış güçlüğü çeken çocuklarla bağ kurması için destekleyici bir kristaldir. [Eason, 213]

Çeroit, evden uzakta çalışanlar ve başkalarıyla az temasla yalnız yaşayanlar için bir bağlantı taşıdır. Yaşamdan akut yalnızlık ve yabancılaşma çekenler için duygusal iyileşme sağlar ve sağlıksızlık, acı ve ölme korkusunu hafifletir. [Eason, 213] [Salon, 105]

Çeroit analitik yetenekleri ve keskin gözlem kapasitesini uyandırır. Karar vermede yardımcı olur ve daha hızlı yanıtları kolaylaştırır. Engellerin üstesinden gelmek ve büyük iş yığınlarıyla mücadele etmek için güç ve kararlılık kazandırır. [Salon, 105] [Gienger, 25]

Önleyemediğiniz afetlerin önlenmesini önlemek ve bu güçleri olumlu sezgiye yönlendirmek için Çeroit giyin. [Eason, 213]Samanlıkta iğne bulmak, Rus jeologları için çocuk oyuncağı olacaktır. Hindistan’ın büyüklüğünde, ancak bir milyondan az bir nüfusa sahip olan Yakutya’daki bir dağ deresinde, bunlardan biri, dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan çarpıcı bir mor taş olan Çeroit’i keşfetti!

Cilalandığında mor ila mor taş arasındaki bu lavanta, benzersiz bir şekilde girdap oynayan en iyi inciler ve desenler gibi bir parlaklığa sahiptir. Bu karmaşık ve çeşitli tasarım artı büyük boyutlardaki kullanılabilirliği, bunu eşsiz mücevher parçaları için mükemmel bir taş haline getirir.

Göz alıcı güzelliği ve Sibirya’nın donmuş dağlarının derinliklerindeki tek kaynağı, bunu diğerlerinden farklı olarak çok ilginç bir taş haline getiriyor, ancak fiyat oldukça ucuz kaldı. Bu çarpıcı mineralden yapılmış bir kolye, küpe veya kolye derhal fark edilmek ve herkesten övgü almak zorundadır.

Çeroit Renkleri
Çeroit RenkleriÇeroit Renkleri
Bu güzel değerli taşlardan birini görür görmez mor düşünürsünüz ama daha yakından bakarsınız ve leylak ve menekşe, beyaz çizgiler, siyah lekeler ve kahverengi, kırmızı ve sarı dokunuşlarını göreceksiniz. Mor rengin kesin nedeni, değerli taşın kimyasal makyajı çok karmaşık olduğu için bilinmemektedir.

Menekşe ila mor renk ve kendine özgü beyaz, siyah ve kahverengimsi girdaplar, bunu sadece gözle tanımlamak için en kolay değerli taşlardan biri haline getirir. Başka bir mor taş olan Sugilite, görünüşe en yakın olanıdır, ancak Çeroit’nin ayırt edici incelikli beyaz kapanımlarından yoksundur.

Çeroit’nin daha popüler olmamasının bir nedeni, çarpıcı renginin neredeyse yapay görünmesi – doğada hiçbir şeyin bu kadar iyi görünmemesi!

Çeroit Türleri
Çeroit, potasyum, kalsiyum ve silikon gibi çeşitli mineral içerikli çok karmaşık bir kimyasal bileşime sahiptir. Temel olarak, şu anda sadece Sibirya’da bulunan mor bir silikat mineraldir, yakın incelemede ilginç bantlanma, girdaplar ve kapanımlar ortaya çıkarır.

Silikatlar silikon ve oksijenden oluşur ve yeryüzünde bulunan en yaygın mineraldir, ancak Çeroit’in belirli bileşenleri ve kayaların ve minerallerin ısınması ve soğutulması koşulları, henüz hiçbir yerde bulunmayan tamamen benzersiz bir taş yarattı Yeryüzünde başka.

Çeroit Faydaları

Çeroit Faydaları

Çeroit Berraklığı ve Kesimi
Değerli Taş Berraklığı
Değerli taşlar genellikle bu kategorideki varyasyonlarla birlikte üç netlik kategorisinden birine girer. Opak değerli taşlar, bir ışık kaynağına tutsanız bile ışığın geçmesine izin vermez. Yarı saydam değerli taşlar bir miktar ışığın parlamasına izin verir, ancak değerli taşı göremezsiniz. Şeffaf Taşlar ışığın engellenmeden geçmesine izin verir, böylece bunlara bakabilir ve diğer tarafta nesneleri görebilir veya kelimeleri okuyabilirsiniz.

Çeroit teknik olarak opaktan yarı saydam olarak tanımlanır, ancak tüm niyet ve amaçlara opak olduğunu söyleyebilirim. Çeroit, temel kaya malzemesine eklenen çeşitli minerallerden oluştuğu için, değerli taşların bazı kısımları yarı saydam veya hatta şeffaf olabilir. İyi bir taş, ışığın parlamasına izin vererek renk veya desenin görünümünü geliştirmek için bundan faydalanmak için değerli taşı kesebilir ve şekillendirebilir. Çeroit’i ışığa kadar tutarsanız, kenarlarda biraz şeffaf olabilir, ancak yine de yarı saydamdan daha opaktır.

Opak görünümlü bir taş olarak, Çeroit genellikle kesilir ve cabochon’a ovaller, armutlar veya dikdörtgenler halinde değil, aynı zamanda göz kamaştırıcı renkleri veya özellikle ilginç bir deseni gerçekten göstermek için serbest biçimli veya garip şekiller halinde cilalanır. Bu, benzersiz eşsiz mücevher parçaları için idealdir.

Çeroit içeren en garip şekilli değerli taşlarımıza bir göz atın

Çeroit’nin manevi anlamı nedir?
Çoğu kaynak Çeroit isminin Chara Nehri’nden bu değerli taşın keşfedildiği yerden çok uzakta olmadığını, ancak oldukça sevdiğim bir alternatif olduğunu öne sürüyor. ‘Chary’ çekicilik ya da büyü için Rusça ve bu hoş değerli taşlardan birini gördüğünüzde ya da tuttuğunuzda benimle aynı fikirde olabilirsiniz – kesinlikle büyülü bir havası var gibi görünüyor.

Sahnede nispeten yenidir, bu nedenle manevi güçleri hakkında daha fazla bilgi, diğer daha ünlü değerli taşlarla olduğu gibi zaman içinde inşa edilmemiştir. Ek olarak, hepsine etkilerine katkıda bulunabilecek birçok element içeren karmaşık bir mineral makyajı vardır.

Olumsuzluğa pozitifliği, sağlığa hastalık ve güç kırılganlığını değiştirebileceğinden, Çeroit ‘Dönüşüm Taşı’ olarak adlandırılmıştır. Size enerji verir, stres ve kaygıyı azaltır, ayrıca gizli iç güçlerinizi kullanmanıza ve benlik saygısını artırmanıza yardımcı olur.

Gençleştirici bir enerjiye sahiptir, talihsizlikten geri dönmenize ve sıkıntıların üstesinden gelmenize yardımcı olur. Etkilerinden biri, bencil olmayan eylemleri ve hayırsever işletmeleri teşvik etmesidir. ‘Geri verme’ gereğini düşünüyorsanız, aradığınız rehber Çeroit olabilir.

Çeroit ve Çakralar
Çakralar vücudunuzdaki Qi veya Prana olarak da bilinen enerji merkezleridir. Vücutta her biri belirli bir fiziksel, duygusal veya zihinsel durumu etkileyen yedi Çakra vardır ve her birinin ilişkili bir rengi vardır. Yedi çakra şu şekildedir: Taç mor renk, Üçüncü Göz (çivit mavisi), Boğaz (mavi), Kalp (yeşil), Solar Pleksus (sarı), Sakral (turuncu) ve Kök (kırmızı) ile bağlantılıdır.

Çakra meditasyonu
Kendine özgü renginden, Çeroit’in Üçüncü Göz ve Taç Çakralar üzerinde önemli bir etkisi olacağı açıktır. Üçüncü Göz Çakrası bilgi, sezgi ve algı ile ilgilenir, etrafınızda neler olup bittiğini görmenize yardımcı olur ve hangi eylemleri gerçekleştirmeniz gerektiği konusunda size fikir verir. Taç Çakra daha maneviyatlıdır, bizi daha yüksek güçlere ve ilahi olana bağlar.

Çeroit’nin Sağlık Faydaları
Fiziksel düzeyde, Çeroit’nin, kan basıncının ve tabii ki toplam vücut sağlığı için gerekli olan merkezi sinir sisteminin düzenlenmesi üzerinde özel bir etkisi olduğu görülmektedir. Böbrek, karaciğer, pankreas bozuklukları özellikle alkolizmden kurtulma sürecinde Çeroit’den yararlanabilir. Bu da vücudun detoksifikasyonu ve gut ve diyabetten kurtulma ile bağlantılıdır.

Genellikle değerli taşların manevi veya sağlık yararları için nasıl kullanılacağı sorulur ve kesinlikle bu alanda uzman olmasak da biraz deneyim ve bilgi edindik. Elbette değerli taşı bir mücevher parçası olarak giymek, kristalin vücudunuzu etkilemesinin en kolay yoludur.

Alternatif olarak, çantanıza veya cebinize yerleştirilebilir ve gün boyunca mihenk taşı olarak kullanılabilir. Meditasyon yaparken kristalleri tutun veya kucağınıza yerleştirin. En kolayı, mümkünse çakra noktaları ile kaplı, vücudunuzdaki kristallerle uzanmanız yeterlidir.

Çeroit, maksimum potansiyelini korumak için her iki haftada bir temizlenmelidir. Taşı ılık su altında çalıştırarak ve yaklaşık bir saat güneşte kurutarak yapabilirsiniz.

Çeroit Keşfi ve Tarihçesi
Kuzey Doğu Rusya’daki Saha Cumhuriyeti’nde elmas, petrol, kömür, gaz ve diğer birçok doğal kaynak var ve jeolojik araştırmalar sırasında genç bir bilim adamı Vladimir Ditmar, ilk olarak 1948’de Çeroit olarak adlandırılana rastladı. bulunacak diğer mineraller, 1977 yılına kadar Çeroit’in bilimsel olarak tanımlanması değildi.

Çeroit Özellikleri

Çeroit Özellikleri

Sibirya’nın bu kısmı oldukça dayanılmaz, Ocak sıcaklıkları ortalama -35 ° C, yollar yarım yıl boyunca geçilmez, nehirler ya donmuş ya da su basması muhtemel ve başkent, Yakutsk uçakla Moskova’dan yedi saat – Tokyo yakın!

Ditmar’ın on yıl sonra yaptığı araştırmaları takip eden Yury Rogov, Ditmar’ın Murun Massif dağ silsilesini keşfederken üs olarak kullandığı eski ahşap kulübenin yakınında bazı ilginç taşlar buldu. Rogov, taşların bir kısmını, ellerinde yeni ve ilginç bir şey olduğunu hemen anlayan eşi Vera’ya götürdü.

O günlerde Sovyetler Birliği’nde işler oldukça yavaş ilerledi, bu yüzden Rus bilim camiasının resmi olarak değerli taşını tanımlaması 1977’ye kadar değildi. Vera Rogova’ya yakındaki Chara Nehri’nden sonra Çeroit adını vermelerine izin verdiler, ancak Rusça Chary kelimesi, bu taş gördüğünüzde çok daha uygun görünen çekicilik, büyü veya büyüleme anlamına geliyor.

Çeroit nerede bulunur?
Çeroit, tüm dünyada tek bir yerde, Yakutya, Rusya’daki Chara ve Tokko Nehirleri arasındaki Irkutsk Oblastı sınırındaki Murun Sıradağları’nda bulunur ve bundan daha kesin olamazsınız! Evet, ama ziyaret etmeyi planlıyorsanız şüpheliyim.

Rusya / Sibirya
* Güney Hindistan’ın doğu kıyısında Çeroit bulunduğuna dair raporlar var, ancak oradaki temaslarımız bunun en iyi şekilde doğrulanmadığını ve muhtemelen yanlış tanımlandığını söylüyor.

Çeroit nasıl oluşur?
Çeroit, dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan özel bir taş oluşturmak için bir araya gelen çeşitli minerallerin eşsiz bir kombinasyonundan oluşur.

Kaya döngüsü
Yüz milyonlarca yıl önce, huzurlu bir kireçtaşı dağı, dünya yüzeyinin altından bir magma saldırısı ile patlatıldığında kendi işine bakıyordu. Eritilmiş ve kireçtaşı ile karıştırılmış bir dizi farklı mineral ve kimyasal içeren bu sıcak magma, bir dizi farklı mineral ve kimyasal da içermektedir.

Bu karışım soğutuldu ve özellikle magmanın kireçtaşına çarptığı noktada yeni bir kaya oluşumu yarattı ve bu nedenle çoğunlukla mor Çeroit taşını oluşturan alışılmadık bir kombinasyona sahibiz.

Çeroit tedavi edilebilir mi?
Bildiğimiz kadarıyla, Çeroit, değerli taş oluşturmak için normal kesme ve parlatma dışında görünümünü iyileştirmek için hiçbir şekilde tedavi edilmez.

İlk görüldüğünde, Çeroit’nin çarpıcı rengi, ya tamamen insan yapımı olduğu ya da bir şekilde arttırılması gerektiği yönünde söylentilere yol açtı ama hayır, tıpkı doğanın yarattığı gibi.

GemSelect tarafından satılan değerli taşlar herhangi bir işlem görürse, bu bilgileri her zaman açıklayacağız.

Çeroit hangi takı için uygundur?
Çeroit, Mohs sertlik ölçeğinde yaklaşık 5 olarak derecelendirilen nispeten yumuşak bir taştır, bu nedenle mücevherlerde kullanılırken biraz dikkat gerekir. Kolyeler, küpeler, broşlar ve kolyeler gibi eşyalar, normal günlük kullanımda birçok darbeye veya darbeye maruz kalmadıkları için hiç sorun olmamalıdır. Ancak yüzükler ve bilezikler biraz farklı bir konudur ve bu mücevher parçaları için koruyucu ayarlar öneriyoruz.

Çeroit Nedir

Çeroit Nedir

Muhteşem mor veya mor renkleri, tüylü desenleri ve büyük ve garip şekillerde kullanılabilirliği ile Çeroit, mücevher yapımı için benzersiz bir kerelik taşlar için idealdir.

Çeroit için nasıl bakım yapılır
Çeroit ılık sabunlu su ve yumuşak bir fırça kullanılarak kolayca temizlenebilir. Ovma veya temizleme için Çeroit’den daha sert başka nesneler kullanmadığınızdan ve sıkı kimyasal temizleyicilerden kaçının.

Çeroit uzun süre ısıya maruz bırakılmamalıdır, çünkü değerli taşta kalıcı hasara neden olabilir, bu nedenle buharlı temizleyiciler olmamalıdır.

Çeroit değerli taşlar, kumaş kaplı bir kutu içinde saklanmalı veya yumuşak bir beze sarılmalıdır. Mohs sertlik ölçeğinde yaklaşık 5 olarak derecelendirilmiştir, bu nedenle daha sert taşlar çizilmemesini sağlamak için diğer değerli taşlardan ve mücevherlerden uzak tutulmalıdır.

Gerçek bir Çeroit’i nasıl anlatabilirsin?
Bu mücevher gerçek mi?
Açıkçası, saygın bir satıcıdan değerli taş satın almak en iyi yaklaşımdır, ancak büyük bir taş veya pazarlık için net arama yaparken bu her zaman mümkün değildir!

Çeroit öylesine eşsiz bir taştır ki, detaylı araştırmaya gerek kalmadan neredeyse anında tanınabilen az sayıdaki taştan biridir. Çeroit, beyaz swirls ve turuncu, kahverengi ve siyah yamalar ile oldukça belirgin bir mordan menekşe değerli taştır, bu yüzden kendinizi nasıl görmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak için şahsen veya internette bazı gerçek örneklere göz atmaya değer.

Çeroit ile karıştırılabilecek tek taş başka bir mor taş olan Sugilite’dir, ancak Sugilite tüylü beyaz çizgilerden ve Çeroit’in dönen desenlerinden yoksundur.

Bu ayırt edici işaretleme de Çeroit’i taklit etmeyi zorlaştırıyor ve nadir fakat ucuz bir taş olduğundan, daha iyi sahte ürünler yaratmak için çok fazla zaman ve para harcamak vicdansız tüccarlara değmez. Çoğu taklit Çeroit çok düşük kaliteli ve tespit edilmesi kolaydır.

Çok pahalı olmasa da satış için çok ucuz bir şeyden sakının, bu hala nadir ve dikkate değer bir taştır ve fiyat bunu yansıtacaktır. Ve unutmayın ki Çeroit SADECE Rusya’dan geliyor – başka bir yerden bir taş sadece Çeroit değil.

Bu gerçek bir taş nasıl tespit etmek için tam bir rehber değil ama umarım yardımcı olur.

GemSelect’te değerli taşlarımızın tanımladığımız gibi duruyoruz, herhangi bir tedavi açıklanıyor ve iade politikamız, bizden sipariş verirken oldukça güvende hissedebileceğiniz anlamına geliyor.

Çeroit hakkında bu kadar özel olan ne?
Eğer bir Çeroit değerli taşına iyi bakma şansınız varsa – yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf bile yapacak – ilk kez görüldüğünde uzmanların bile bir şekilde insan yapımı olduğunu düşündüklerini duymak sizi şaşırtmayacaksınız.

Derinden açık mor girdaplar, burada beyaz tüylü beyaz dokunur, ara sıra turuncu veya siyah bir dokunuş, gerçekten bir izlenimci sanatçının şaheseri olabilir. Sence çok ileri gittim mi? Van Gogh’un Yıldızlı Gecesi’ne veya Monet’in Nilüferlerine bir göz atın.

Bu, Dünya gezegeninin sadece bir yerinde bulunan, Rusya’nın en sert ortamının buzlu dağlarının altında ateşle dövülen ve her şeye rağmen yüzeye çıkan bir taştır. Sadece neredeyse göksel olarak tanımlanabilecek şeyleri kesin ve cilalayın, bir tane almak için kendinize borçlusunuz.

Çeroit renk değiştirebilir mi?
Bu mücevher rengi değiştirebilir mi?
Bazı değerli taşlar farklı ışık kaynakları altında renkte belirgin veya çarpıcı bir değişiklik gösterir. Elektrik veya yapay ışık altında bir garnet’e bakın ve kırmızı görünebilir, güneş ışığına çıkarabilir ve aniden yeşil olur! Bu olağanüstü etki sadece birkaç değerli taşta görülür, Alexandrite, Garnet ve bazı Safirler en iyi bilinir, ancak Çeroit’de OLMAZ.

Çeroit Satış

Çeroit Satış

Çeroit – Gemolojik Özellikler
Kimyasal formül:    K5Ca8 (Si6O15) 2 (Si2O7) Si4O9 (OH) • 3 (H2O)
Kristal yapı:    monoklinik
Renk:    Leylak, menekşe, mor
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 4.5 ila 5
Kırılma indisi:    1.550 – 1.561
Yoğunluk:    2,54 ila 2,78
dilinim:    Orta ila iyi
Şeffaflık:    Yarı saydam ila opak
Çift Kırılma veya Çift Kırılma:    0.004 ila 0.009
Parlaklık:    Zayıf – turuncu katot lüminesans UV: soluk mavi
floresan:    Yok