OTANT�K TA�

Ürünün Özellikleri
  • 1.20 KARAT ZAMBİA ZÜMRÜT TAŞI
  • 1.90 GR
  • 14 AYAR ALTIN EL İŞÇİLİĞİ
  • AYNI GÜN KARGO
  • EŞİ YOKTUR
  • G.AFRİKA/ZAMBİYA
  • KDV DAHİL
  • OTANTİK TAŞ ÖZEL TASARIM
  • ÖZEL KUTUSUNDA

Zümrüt taşı sayılan Zümrüt , eski Mısır kraliçelerinin ve firavunlarının en sevilen değerli taşıydı. Aslında, zengin ve yoğun renk tonu genellikle

Zümrüt Taşı Altın Yüzük

Zümrüt Taşı Altın Yüzük

mücevher, muska ve diğer dekoratif eserler için ana bir merkez olmuştur. Aztek ve İnka imparatorlukları Zümrüt’ü zenginlik ve refahı temsil eden

NOT: ÜRÜNLERİMİZ OTANTİK TAŞ İŞYERİ VE WEB SAYFASI HARİCİNDE BAŞKA BİR E TİCARET PLATFORMUNDA SATILMAMAKTADIR;

HER ZAMAN OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL ZAMBİA 1.20 KARAT ZÜMRÜT TAŞI ,%100 TASARIM EL İŞÇİLİĞİ (TASARIM VİDEOLARINI İNSTAGRAMDA BULABİLİRSİNİZ) 14 AYAR (585 MİLYEM) ALTIN YÜZÜK SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ İMZA BİR ÜRÜN;SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Öğe Adı Doğal Zambia Zümrüt
Şekil : Zümrüt KESİM
Boyut 6.70 x 4.80 x 2.90 mm
Ağırlık: 1.20 Cts (Taş boyutu göz ile görülür boyutta)
Renk : ŞEFFAF Orta Koyu Yeşil
Berraklık : SI KALİTE HAFİF İNKİLİZASYON İÇERİR %100 DOĞAL ISIL TEDAVİ YOKTUR.
Menşei ZAMBİA
sertlik : 7.5

kutsal bir taş olarak görüyorlardı. Orta çağlarda, Zümrüt en değerli kristallerden biri olarak kabul edildi; din adamları da dahil olmak üzere birçok kişi için ilahi inancın bir sembolü idi.

Kalbin koruyucu taşı olarak bilinen Zümrüt kristali, size yaşamdaki en büyük zevklerden biri olan sevmek ve sevilmek için cesaret veriyor. Zümrüt kristali ile bağlantı kurduğunuzda, kalp çakranızı açar ve aktive eder, size sevginizi sizi anlayan ve takdir edenlerle paylaşma gücü verir. Zengin ve yeşil yeşili gölgesiyle Emerald, yeniden doğuş ve yenilenme zamanında dünyanın ritmiyle akan Spring Equinox ile bağlantılıdır. Zümrüt, yeryüzünün iyileştirici enerjisi ve kıştan ilkbahara geçişi ile titrer ve kalbin tamamen yenilenmesi için mükemmel bir taş haline gelir.

Zümrüt taşı aynı zamanda iç mutluluk ve uzun süreli ilişkilerin nimetlerini getiren gerçeği de destekler. Hayatınızı kalbinizdeki gerçeğe göre yaşadığınızda, korku, kıskançlık veya şüphe olmadan yaşamanıza izin vererek başkalarının güvenini kazanacaksınız.

İçsel bilgeliğinizi artırarak, Emerald , kalbinizin rehberliğe ihtiyacı olduğunda mükemmel bir ruhsal arkadaştır. Emerald ile meditasyon yaparken, olumsuzluklar kolayca yörüngenizden uzak durur, çünkü iyi titreşimler kolaylıkla akar. Kalp çakranıza bir taş koyun ve kalbinizi sevginin açık ve saf bir ifadesine açılan görselleştirin. Emerald’ın besleyici ve besleyici enerjisi, güçlü bir ilişki kurmak için en iyi reçetedir.

 

Zümrüt Taşı
Zümrüt Taşı
Enfes Emerald dahil, yeşil taşlardan yapılmış bir mücevher ilacı ile kalbi ve duyguları dengeleyin. Emerald taşları aktive edildiğinde ve temizlendiğinde, titreşimsel esansları yaşlanma karşıtı ve stres giderici özelliklere sahip şifalı suya karışır. Temizlenmiş bir kristali arıtılmış suya koyun ve güneş ışığında veya ay ışığında birkaç saat bırakın. Sonra suyu küçük bir sprey şişesine dökün, en sevdiğiniz uçucu yağları ekleyin ve iyice çalkalayın.
Emerald’ı mücevher koleksiyonunuzda tutun ve canlı enerjisinin sevginin ifadelerine ilham vermesini sağlayın, kalbin enerjisini ruhun özlemleriyle köprülemeye yardımcı olan güçlü bir his.

Zambiya Zümrüt Taşı

Zambiya Zümrüt Taşı

Eski uygarlıklarda, Emeralds, yaşamınıza sevgiyi getirebilmeleri için Tanrıça Venüs ile uyumluydu. Merhamet ve koşulsuz sevgiyi benimseyerek, özgüven, güven ve iç güzelliği teşvik ederler. Zümrütler en değerli kalp çakrası taşlarından biridir , çünkü en saf yeşil ışın enerjisini taşırlar. Zümrüt taşını , ilişkilerinizi beslemek ve kalbinizin tüm meseleleri için kullanabilirsiniz. İletişimi geliştirir ve bir grup arasında veya sizinle eşiniz arasında uyum geliştirmeye yardımcı olan dürüstlüğü destekler. İlham, yenilenme ve büyümenin değerli bir taşı. Zümrüt taşlarının şu anki bir ilişkideki tutkuyu canlandırmaya ya da yeni bir romantik aşkı çekmeye yardımcı olduğuna inanıyor.

Eğer bir ayrılıktan iyileşiyorsanız, zümrüt taşı, kalp krizi acısını hafifletir – samimi bir ilişkiden, sevilen bir birinin kaybından veya hatta onları affetmediğiniz bir arkadaşınız veya ailenizle olan acı bir deneyimden kurtulma çünkü – size yaşamın zorluklarını aşmanız için kişisel bir güç vererek. Olumsuz duyguların kalbini serbest bırakarak, umudunuzu, şefkatinizi ve kendinize olan saygınızı geri kazanırsınız.

Zümrüt bir taş da kendini sevme ve kişisel gelişim sağlar. İçinde bulunduğunuz her türlü olumsuz algıdan yüreğinizi kaldırarak kendinize saygı duymanızı sağlar ve kendi çıkarlarınızı keşfetmeniz için kendinize güven verir. Zümrüt taşları da yaratıcılığı teşvik eder ve dharma’nızı keşfetmeniz ve sürdürmeniz için size rehberlik edebilir – bu yaşamdaki gerçek çağrınız. Kendini sevme yeteneklerimizi ve tutkularımızı kullanmayı gerektirir. Bir hobi bıraktıysanız, parasal ödüller için bir kariyer yolunu takip ettiyseniz veya yaratıcılığın zamanını kaybettiyseniz, zümrüt anlamı, ruhunuzun ne istediğini keşfetmenize ve kendinize sevmeyi ve büyümeyi hak ettiğini hatırlatmanıza yardımcı olabilir.

Zümrüt iyileştirici özellikleri aynı zamanda İlahi sevgi ile ruhsal yolculuğunuzu güçlendiren güçlü bir bağlantı geliştirir. Kalbe ilişkin yansıma, düşünce ve inançları güçlendiren zihin üzerinde güçlü etkileri vardır. Kalbin açıklığı, günlük yaşamınızda koşulsuz sevgi ile hareket etmenizi, tüm insanlardaki, şeylerde ve deneyimlerdeki ilahiyatı tanımanızı sağlar.

Bu Zümrüt taşlar tamamen ham ve doğaldır. Doğası gereği, her zümrüt levha, ebat, şekil, renk ve desen bakımından değişecektir, ancak hepsi eşit derecede güçlüdür. Bu şifa kristallerinin sınırlı bir tedarikine sahibiz, bu nedenle kupon kodları geçerli değildir ve tüm satışlar kesindir .Belirtilen litolog Bingen’den St. Hildegard, “Doğanın tüm yeşilinin Zümrüt içinde yoğunlaştığını” belirtti . [Megemont, 80-81] İnsanlık çağındaki gençliği temsil eden bu yemyeşil kristalin gücü ruhu canlandırıyor baharın kalbi, umut ve geleceği simgeleyen, yenilenme ve büyüme. Bu, bir Aşk Arayıcı ve Gerçeğin bir Revealer’ı olup, anlam, adalet, şefkat ve uyum için devam eden bir arayışa ilham verir.

“Başarılı Sevginin Taşı” olarak adlandırılan Emerald, kalbi ve Kalp Çakrasını açar ve besler. Sakinleştirici enerjisi varlığın her seviyesine şifa verir, tazeliği ve canlılığı ruha getirir. İlham ve sonsuz sabır taşı olan bu birlik, şefkat ve koşulsuz sevgidir. Emerald, dostluğu teşvik eder, ortaklar arasında dengeyi sağlar ve özellikle iç mutluluk, memnuniyet ve sadakat sağlamasıyla bilinir. Antik dünyada aşk güvencesi sağlama kabiliyeti nedeniyle tanrıça Venüs’e ithaf edilmiştir. [Melodi, 257] [Salon, 126] [Ahsian, 148] [Gienger, 36] [Mella, 84]
Zümrüt, uzun zamandır gelecekteki olayları önceden belirlediğine ve birinin gerçeklerini ortaya çıkardığına inanılan, gözler ve görme ile ilişkili, büyük bir vizyon ve sezginin taşıdır. Hafızayı güçlendiren ve zihinsel netliği artıran bir bilgelik taşıdır. Zekayı ayırt etme ile birleştirir ve bilinçsizce bilinen şeyi bilinçli akla getirir. Zümrüt ayrıca, psişik yetenekleri harekete geçirip basiret açmayı teşvik ederek odağı ve niyeti arttırır. Geleneksel olarak, sihir ve büyülere karşı bir koruma olarak kullanılmıştır. [Mella, 84-85] [Melodi, 257-258] [Hall, 127] [Kunz, 76-79]

Zümrüt, altı bin yıldan uzun süredir pek çok kültürde hayranlık ve saygı kaynağı olmuştur, Babil pazarlarında M.Ö. 4.000 kadar erken satılmıştır. İnkalar tarafından ibadet edilen, Keldani’lerin bir tanrıça içerdiğine inanılan bir taştı Manevi gücü ve güzelliği ile bütün büyük dinlerde onurlandırıldı. Zümrüt, eski Mısır’da sonsuz yaşamın sembolü, bilgeliğin tanrısı Thoth’un armağanı ve Kraliçe Kleopatra’nın en sevilen mücevherlerinden biri olarak kabul edildi. Yüz yıl önce yeniden keşfedilen Yukarı Mısır’daki Zümrüt madenleri, dünyanın en eskilerinden bazılarıdır ve Kleopatra’nın taş sevgisi nedeniyle madenleri olarak adlandırılmıştır. Zümrütler aynı zamanda Aristoteles, Büyük İskender, Charlemagne ve Hindistan mogullarıydı. Yüzyıllar boyunca birçok ülkenin taçlarını ve kraliyet mücevherlerini süslediler ve muhteşem koleksiyonlar ve göz alıcı taşlar bugün zengin ve ünlülerin hazineye ve sergilenmeye devam ediyor. [ Mella, 84] [Eason, 250]

Doğal ZümrütAltın Yüzük

Doğal ZümrütAltın Yüzük

 

Emerald’ın yeşil renginin saf coşkusu, baskı, moda, güzellik ve dekor sektörünün endüstri standardı olan Pantone Company’ye 2013 yılında “Canlı” olarak nitelendiren “Zümrüt” ilan etmesine ilham verdi. Işıltılı. Lush… Refah , denge ve uyum duygumuzu geliştiren bir zerafet ve güzelliğin rengi. ”
Doğal, saydam Zümrüt, dört “değerli” değerli taştan (Diamond, Ruby ve Sapphire dahil) biridir ve eser miktarda krom ve / veya vanadyum ile renklendirilmiş berilyum alüminyum silikat minerali olan yeşil Beril çeşididir. Zümrüt, sarı-yeşilden mavi-yeşile kadar değişen tonlarda oluşur, en iyisi saf yeşil renkte bir tondur, orta tonda koyu renktedir. Açık renkli taşlar genellikle tür adı Yeşil Beril tarafından bilinir. Zümrütlerin çoğu, yüzey kırılma çatlaklarına yüksek oranda dahil edilir, bu nedenle toklukları veya kırılmaya karşı dirençleri genellikle zayıf olarak sınıflandırılır.

 

Hintçe’ye göre , Zümrüt ismi ilk olarak Sanskritçe’den “büyüyen şeylerin yeşili” anlamına gelen Marakata olarak çevrildi . Bugün kullandığımız terimin, Yunanca Smaragdus olarak çevrilmiş eski bir Farsça sözcüğünden geldiğine inanılıyor , “yeşil” “Antik taşta kullanılan terim” ve çok sayıda diğer yeşil taşlardan söz edilir. Zamanla Eski Fransız veya Vulgar Latince sürümleri, Esmeraulde , Esmaralda veya Esmaraldus şimdiki adı Emerald oldu. [Fernie, 128, 132] [www.wikipedia.com] [www.jewelsforme.com] [Simmons, 147]

Zümrüt Taşı Faydaları
Zümrüt Taşı Faydaları

Zengin Beryl çeşidi olan Zümrüt, belki de ailenin en ünlüsü olmuş olsa da, Beryl ayrıca mavi Akuamarin, sarı Heliodor ve Altın Beril, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve kırmızı renksiz çeşitlilik, Goshenite.

zümrüt kullanır Zümrüt Kullanım Alanları ve Amaçları
Emerald, bir çıkar, bir kişi veya bir iş için tutkuyu canlandırmak için mükemmel bir taştır. Romantik aşkı çekmek için, kalbe yakın bir Zümrüt görünüşte giyinmek veya taşımak. Küçük bir aşkı geri çağırmak için, taşı dudaklarına yakın tutarak söylemek istediğin sözcükleri söyle ve bir zarfa mühürle. Uygunsa, bir mesajla kişiye gönderin. [Eason, 250]

Altın Zümrüt Yüzük

Altın Zümrüt Yüzük

Tumblestone formunda, Emerald, özellikle kiloları hakkında sıkıntı çeken genç kızların veya gençlerin veya en son tasarım eşyalarını elde edememekten dolayı aşağılık hissetmek için yapılan gençlerin güvenini yeniden sağlama konusunda iyi bir özgüven sağlar. [Eason, 250]

Zümrüt, duygular üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahipken, düşünce, yansıma ve felsefe üzerinde canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Sanatsal yaratıcılığı harekete geçirmek ve odaklanıp yoğunluğunu birinin hayatına kazandırmak için muhteşem bir kristal. [Megemont, 81] [Melodi, 257]

Emerald, işyeri için dikkat çekici bir destek taşıdır. Zihinsel keskinliği arttırır, hafızayı güçlendirir ve konuşmada belirsizlik uyandırır. Günde beş dakika tutulan Natural Emerald veya tumblestone, olguların hızla hatırlanmasını sağlar ve vizyoner içgörünün önemli bir fayda olduğu meslekler için idealdir. Özellikle yaşlı kadınlar için iş dünyasında başarıyı arttırır ve özellikle hukuki işler, davalar ve davalar konusunda yardım almasıyla bilinir. [Kunz, 78] [Salon, 127] [Eason, 250] [Melodi, 258] [www.jewelsforme.com]

Zümrüt, zihinsel ve duygusal bir denge sağlayarak, bir grup insan içinde işbirliğini ve anlayışı teşvik etmede son derece yararlı olmasını sağlar. Ayrıca klostrofobinin giderilmesinde yardımcıdır. [Hall, 127]

kristallerin iyileştirici gücü Zümrüt Fiziksel Şifa Enerjisi
Emerald, yaşlanma ile mücadele ettiği ve uygun şekilde yerleştirildiği zaman, yorgun organları yeniden canlandırması için harika bir gençleştirici kalite verir. Fiziksel kalbin güçlü bir şifacıdır ve akciğer, karaciğer, safra kesesi, pankreas ve böbreklerin yanı sıra omurga ve kas sisteminin tedavisinde de faydalı olabilir. Bulaşıcı hastalıklardan sonra iyileşmeye yardımcı olur ve güçlü yeşil ışını, kötü huylu durumların iyileşmesine yardımcı olabilir. [Megemont, 81] [Ahsian, 149] [Melody, 258] [Hall, 127] [Eason, 250]

 

Zümrüt, gözleri tedavi etmek ve görme yeteneğini yeniden kazanmak için en iyi mücevher olarak kabul edilir. Zümrüt sudan oluşan bir göz banyosu gözlere rahatlatıcıdır ve göz enfeksiyonlarını hafifletebilir. Bir Emerald iksirinin içilmesi gaz ve kalp zayıflıklarını yatıştırır ve ayrıca gut tedavisinde ve hafızayı güçlendirmede mükemmel bir uyarıcıdır. (Dolaylı hazırlık yöntemini öneriyoruz. Elixir sayfamıza bakın .) [Eason, 250] [Megemont, 81-82] [Gienger, 36]

Bu taşın epilepsiyi engellediğine inanılıyor ve ateş, baş ağrısı, alerji ve sinüziti önlemek için kullanılabilir. Aynı zamanda egzama, döküntü ve cilt tahrişlerini giderir. [Gienger, 36] [Eason, 250] [Hall, 127] Emerald doğurganlığı artırmak ve doğum sırasında destek almak için kullanılabilir. [Eason, 250]

fiziksel şifa kristal kullanımları Zümrüt Duygusal Şifa Enerjisi
Zümrüt, duygusal alandaki ağırlığı hafifleten ve aura’yı bir umut, cesaret, yumuşaklık ve bolluk enerjisi ile besleyen bir kalp kristalidir. Kalp kırığını iyileştirir ve fiziksel ve duygusal kalp merkezlerini güçlendirerek olumsuz mağduriyet ve kişisel güç kaybını ortadan kaldırarak yaşamdaki talihsizliklerin üstesinden gelmek için gereken gücü verir. Kendisi için olduğu kadar diğerleri için de tazelik ve canlılık, sevgi ve şefkat getiren bir rejenerasyon ve iyileşme taşıdır. [Ahsian, 148-149] [Hall, 127]Zümrüt : Gem Seçimlerinde Rs’den Panna gibi bir dizi Zümrüt var. 450 / R, ila Rs. 41000 / Rt. Mevcut bedenler 2,25 ratti – 11,25 ratti’dir.
Bu koleksiyonlara bir göz atabilir ve gereksiniminize ve bütçenize göre ne istediğinizi seçebilirsiniz.

Panna taşı olarak da bilinen zümrütler, beril mineral ailesinin zengin, belirgin yeşil renkte olan mücevher kalitesindeki örnekleridir. Zaman içinde birçok kültür zümrüt farklı şekillerde son derece güçlü bir taş olduğuna inanmıştır. Vedik Astroloji ve Navagraha Gemology’ye göre Merkür’ün pozitif güçlerini temsil eden Jyotish değerli taşı, Emerald / Panna’dır.

Hint mitolojisine göre, zümrüt ismi ilk olarak Sanskritçe’den “büyüyen şeylerin yeşili” anlamına gelen “marakata” olarak çevrildi. Şimdi bildiğimiz ismin Latince’ye “smaragdus” olarak çevrilmiş eski bir Farsça kelimeden geldiğine inanılıyor. , ”Ve sonunda zamanla“ zümrüt ”e bozuldu. Panna Stone’u satın al

Doğal Zümrüt Taşı Yüzük

Doğal Zümrüt Taşı Yüzük

Zümrüt, birinin hayatına iyilik getirdiğine dair birçok inanç olmuştur. Roma büyücüsü Damigeron, MÖ 2. yy’da bir zümrüt “her türlü işi etkilediğini ve giyerken iffetli kalırsanız, hem vücuda hem de konuşmaya madde kattığını” belirtti.

Bu kayaya Gemlike yeşil rengini verir. Değişken miktardaki demir aynı zamanda kayanın rengini de değiştirir. 7.5-8 sertliğe ve 1.57-1.59 kırılma indisine sahiptir. Ancak, yumuşak taş kategorisine girdiği için ‘günlük’ kaba kullanım için önerilen bir Değerli Taş değildir.

Government lab certified panna stone Size teklif vermek için çeşitli zümrüt taşlar sağlayarak Emerald Online satın almak için uygun ve istisnai bir deneyim haline getiriyoruz. Seçebileceğiniz çok sayıda şekil ve kesim var ve tüm değerli taşların fiyatları çok uygun. Zümrüt müzayedesine bakarak doğru yatırımı yapmak için zaman ayırın. Size sorunsuz ve istisnai bir deneyim sunmak için buradayız.

Merkür iş, iletişim, zeka, eğitim ve sezgi gezegenidir. Bu gezegene, genellikle bir burç içinde bulunduğu gezegenin özelliklerini aldığı için gezegenler arasında prens olarak adlandırılır.

Neden insanlar zümrüt giymeli?

Konuşma zorlukları, solunum sorunları, alerjiler ve sinir bozuklukları konusunda yardımcı olabilecek bir değerli taş. İnsan daima bir değerli taş yüzük veya kolye almalı ve onu astrolojiye göre seçilen en güçlü zaman diliminde giymelidir. Zümrüt değerli taş Altın olarak ayarlanmış ve küçük parmağınıza takılmalıdır. Çarşamba günü Uttraphalguni, Aslesha, Jyestha veya Revati takımyıldızında kullanılmalıdır.

Zümrütleri Kim Giymeli?

Panna taşı, bir Taurian için hayati bir değerli taştır. Bir Boğa yerlisi için, Zümrüt taşını takmak, daha iyi kazanç fırsatları, istikrarlı, olumlu bir servet girişi, kariyer gelişimi, toplumsal tanınma ve manevi faydalar sağlayacaktır.
Yeşil zümrüt taşlar, küpeler, yüzükler, kolye ve kolye gibi birçok şekilde takılabilir. Ancak astrolojik faydalara sahip olmak için, onu yüzük veya kolye şeklinde takmanız önerilir.

Renk üç bileşene ayrılmıştır: Ton, Doygunluk ve Ton. Ton parlak olmalıdır. Gri, Emerald’da bulunan normal doygunluk değiştirici veya maskedir. Grimsi bir yeşil renk tonu donuk bir yeşildir.

satın almak Panna Stone
Sandawana’dan gelen zümrüt Zimbabwe’deki zümrüt madeni, 1956’daki keşiflerinden bu yana ticarette oldukça önemli bir rol oynamıştır. Bunlar, krom bakımından zengindir ve bu nedenle en küçük taşlarda en iyi şekilde görülen çok derin ve canlı bir yeşildir.

Koyu Yeşil Zümrüt, son zamanlarda Pakistan’dan yayıldı ve bunlar, mika pullarının ve küçük phenakite ve dolomit kristallerinin tanınabileceği belirsiz kapanımlar içeriyor.

Ural dağlarından gelen zümrüt Sibirya ya da Rus zümrütlerinin oldukça farklı bir oluşumları vardır ve bu onların dahil edilmelerine de yansır. Mika pulları sıklıkla kırılmış olarak görülebilir, ancak en belirgin özellikleri, yeşil aktinolit çatlaklarının bıçaklarıdır. Sibirya Zümrütleri, bazal düzleme paralel, ince, disk benzeri boşlukların gelişimidir. Bunlar yansıtılan ışıkla gümüş rengi bir parlaklık gösterir, ancak bazı yönlerde toplam yansıma nedeniyle siyah görünebilir.

Zümrüt Taşı Özellikleri

Zümrüt Taşı Özellikleri

Eklemeler temelde mika ve sıvı dolu boşluklardır. En iyi ihtimalle, bu Zümrütlerin renginin Sandawana ve Kolombiya’daki taşlarınkine benzediği söylenir.

Panna Stone satın alın Hintçe zümrüt hakkında konuşursak Panna gibi bir isim buluruz.

Zümrüt olarak bilinenEmerald’ın yanı sıra, berilin mineralinde ayrıca mavi Akuamarin , pembe Morganit ve sarı Heliodor / Altın Beril Saf Beril de dahil olmak üzere diğer önemli mücevher çeşitleri vardır; Zümrüt yeşil rengine genellikle krom yabancı maddelerden ve bazen de vanadyum yabancı maddelerinden kaynaklanır. Zümrüt, değerli taşlardan biri olan Beryl’in en değerli değerli taş çeşididir.

Zümrütler kusurları ile ünlüdür. Kusursuz taşlar çok nadirdir ve büyük değerleri için not edilir. Bazıları asıl gerçekliği kanıtladığı için kusursuz Zümrüt üzerinde küçük kusurları olan Zümrütleri tercih eder. Kusurlar, Zümrütlere yağ veya sentetik yağlayıcılar uygulayarak gizlenir ve bu, endüstride yaygın bir uygulamadır. Her ne kadar Kolombiyalı Zümrüt geleneksel olarak en iyi yeşil renge sahip en yüksek kalitede Zümrüt olsa da, Afrika’nın Zambiya ülkesinden yeni bir Zümrüt kaynağı, daha az kusuru olan koyu yeşil Zümrüt üretmektedir.

Birçok Emerald sahte ve çiftli ler bilinmektedir. İki soluk renkli taş koyu yeşil bir macunla yapıştırılarak Zümrüt’e benzeyen bir taş oluşturulabilir. Yönlü yeşil cam aynı zamanda Emerald’a benzer ve düşük sertliğini gizlemek için sert bir maddeyle kaplanabilir. Sentetik Zümrütler ayrıca taşın sentetik olduğunu bilmeden istenmeyen alıcılara satılmaktadır. Uzmanlar tüm bu sahte ürünleri ayırt edebiliyorlar ve sadece Emerald’leri güvenilir bayilerden satın almak özellikle önemlidir. Uzmanlar ayrıca bir Zümrüt’ün iç kusurları gizlemek için bir yağla mı yoksa bir kayganlaştırıcıyla mı işlendiğini belirleyebilir.

“Trapiche Emerald” olarak bilinen, nadir ve sıradışı bir Zümrüt formu, altıgen bir düzende bir taş merkezinden yayılan yıldız şeklindeki ışınlarla karakterize edilir. Bu ışınlar asterizme çok benzer, fakat asterizmden farklı olarak, küçük paralel katılımlardan gelen ışık yansımasından değil, yıldız şeklinde oluşan siyah karbon safsızlıklarından kaynaklanır. Bu Trapiche Emerald’lar sadece Kolombiya’nın Boyaca Emerald maden bölgesinde bulunur ve cabochon una dönüştürülür.

Emerald’ın sertliği iyi olsa da kırılgan bir taştır. Sert çarpması veya aşırı sıcaklık değişimine maruz kalması durumunda iç çatlaklar ortaya çıkabilir. İç kusurları maskelemek için işlem görmüş zümrütler asla ultrasonik mücevher temizleyicisiyle temizlenmemeli veya sabunla yıkanmamalı. Bu uygulamalar yağlama işlemini kaldırabilir ve gizli iç kusurları ortaya çıkarabilir.Zümrütler, tüm renkli değerli taşlar gibi , dört temel parametre kullanılarak derecelendirilir: uzmanlığın dört C’si : renk , berraklık, kesim ve karat ağırlığı . Normalde, renkli değerli taşların derecelendirilmesinde renk açık ara en önemli kriterdir. Ancak, zümrütlerin derecelendirilmesinde netlik yakın bir saniye olarak kabul edilir. İyi bir zümrüt , aşağıda açıklandığı gibi yalnızca saf yeşil bir renk tonuna değil, aynı zamanda en iyi değerli taş olarak kabul edilmesi için yüksek derecede şeffaflığa da sahip olmalıdır. [6]

Beril ailesinin bu üyesi, elmaslar, yakutlar ve safirlerle birlikte geleneksel “dört büyük” değerli taşlar arasında yer alır. [7]

1960’larda, Amerikan mücevher endüstrisi zümrüt tanımını yeşil vanadyum içeren beril içerecek şekilde değiştirdi. Sonuç olarak , Amerika Birleşik Devletleri’nde zümrüt olarak satın alınan vanadyum zümrütleri İngiltere ve Avrupa’da bu şekilde tanınmamaktadır . Amerika’da, geleneksel zümrütler ile yeni vanadyum türü arasındaki fark, genellikle “Kolombiya zümrüdü” gibi terimlerin kullanımına yansır. [8]

Zümrüt Taşı Altın Yüzük

Zümrüt Taşı Altın Yüzük

RenkDüzenlemek

Gemolojide [9] renk üç bileşene ayrılır : ton , doygunluk ve ton . Zümrütler, sarı-yeşilden mavi-yeşile kadar değişen tonlarda oluşur ve birincil renk tonu mutlaka yeşildir. Sarı ve mavi, zümrütlerde bulunan normal ikincil tonlardır. Yalnızca orta ila koyu tonda olan taşlar zümrüt olarak kabul edilir; açık tonlu taşlar bunun yerine tür adı yeşil beril ile bilinir. En iyi zümrütler, %0 tonun renksiz ve %100 opak siyah olduğu bir ölçekte yaklaşık %75 tondadır. Ayrıca, ince bir zümrüt doygun olacak ve parlak (canlı) bir renk tonuna sahip olacaktır. Gri, zümrütlerde bulunan normal doygunluk değiştiricisi veya maskesidir; grimsi yeşil renk tonu, donuk yeşil renk tonudur. [6]
netlikDüzenlemek
Tipik altıgen, prizmatik kristallere sahip bir kuvars-pegmatit matrisinde Brezilya zümrüt (mineral berilin çimen yeşili çeşidi). [10]

Zümrütler çok sayıda kapanım ve yüzey kıran çatlaklara sahip olma eğilimindedir . Büyüteç standardının, yani 10x büyütmenin netliği derecelendirmek için kullanıldığı elmasların aksine , zümrütler gözle derecelendirilir. Bu nedenle, bir zümrüt göze görünür herhangi bir kapanım içermiyorsa (normal görme keskinliği varsayarak) kusursuz olarak kabul edilir. Yüzey kırma çatlakları olmayan taşlar son derece nadirdir ve bu nedenle hemen hemen tüm zümrütler, görünür netliği arttırmak için işlenir (“yağlanmış”, aşağıya bakınız). Bir zümrüt içindeki kapanımlar ve çatlaklar , yosunlu görünümlerinden dolayı bazen jardin (Fransızca bahçe için) olarak tanımlanır. [11]Kusurlar her zümrüt için benzersizdir ve belirli bir taşı tanımlamak için kullanılabilir. Canlı birincil yeşil tonun (yukarıda açıklandığı gibi), herhangi bir ikincil tonun veya orta-koyu tonun kombinasyonunun (mavi ya da sarı) en fazla %15’inden fazlasını içermeyen, göze temiz taşlar en yüksek fiyatları verir. [6] Göreceli düzensizlik, zümrütlerin yönlü şekillerden ziyade kabaşon biçiminde kesilmesini motive eder. Yönlü zümrütlere en yaygın olarak oval bir kesim veya imza zümrüt kesimi, üst kenar çevresinde fasetleri olan dikdörtgen bir kesim verilir.

Zümrüt taşı sayılan Zümrüt , eski Mısır kraliçelerinin ve firavunlarının en sevilen değerli taşıydı. Aslında, zengin ve yoğun renk tonu genellikle

Zümrüt Taşı Altın Yüzük

Zümrüt Taşı Altın Yüzük

mücevher, muska ve diğer dekoratif eserler için ana bir merkez olmuştur. Aztek ve İnka imparatorlukları Zümrüt’ü zenginlik ve refahı temsil eden

NOT: ÜRÜNLERİMİZ OTANTİK TAŞ İŞYERİ VE WEB SAYFASI HARİCİNDE BAŞKA BİR E TİCARET PLATFORMUNDA SATILMAMAKTADIR;

HER ZAMAN OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL ZAMBİA 1.20 KARAT ZÜMRÜT TAŞI ,%100 TASARIM EL İŞÇİLİĞİ (TASARIM VİDEOLARINI İNSTAGRAMDA BULABİLİRSİNİZ) 14 AYAR (585 MİLYEM) ALTIN YÜZÜK SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ İMZA BİR ÜRÜN;SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Öğe Adı Doğal Zambia Zümrüt
Şekil : Zümrüt KESİM
Boyut 6.70 x 4.80 x 2.90 mm
Ağırlık: 1.20 Cts (Taş boyutu göz ile görülür boyutta)
Renk : ŞEFFAF Orta Koyu Yeşil
Berraklık : SI KALİTE HAFİF İNKİLİZASYON İÇERİR %100 DOĞAL ISIL TEDAVİ YOKTUR.
Menşei ZAMBİA
sertlik : 7.5

kutsal bir taş olarak görüyorlardı. Orta çağlarda, Zümrüt en değerli kristallerden biri olarak kabul edildi; din adamları da dahil olmak üzere birçok kişi için ilahi inancın bir sembolü idi.

Kalbin koruyucu taşı olarak bilinen Zümrüt kristali, size yaşamdaki en büyük zevklerden biri olan sevmek ve sevilmek için cesaret veriyor. Zümrüt kristali ile bağlantı kurduğunuzda, kalp çakranızı açar ve aktive eder, size sevginizi sizi anlayan ve takdir edenlerle paylaşma gücü verir. Zengin ve yeşil yeşili gölgesiyle Emerald, yeniden doğuş ve yenilenme zamanında dünyanın ritmiyle akan Spring Equinox ile bağlantılıdır. Zümrüt, yeryüzünün iyileştirici enerjisi ve kıştan ilkbahara geçişi ile titrer ve kalbin tamamen yenilenmesi için mükemmel bir taş haline gelir.

Zümrüt taşı aynı zamanda iç mutluluk ve uzun süreli ilişkilerin nimetlerini getiren gerçeği de destekler. Hayatınızı kalbinizdeki gerçeğe göre yaşadığınızda, korku, kıskançlık veya şüphe olmadan yaşamanıza izin vererek başkalarının güvenini kazanacaksınız.

İçsel bilgeliğinizi artırarak, Emerald , kalbinizin rehberliğe ihtiyacı olduğunda mükemmel bir ruhsal arkadaştır. Emerald ile meditasyon yaparken, olumsuzluklar kolayca yörüngenizden uzak durur, çünkü iyi titreşimler kolaylıkla akar. Kalp çakranıza bir taş koyun ve kalbinizi sevginin açık ve saf bir ifadesine açılan görselleştirin. Emerald’ın besleyici ve besleyici enerjisi, güçlü bir ilişki kurmak için en iyi reçetedir.

 

Zümrüt Taşı
Zümrüt Taşı
Enfes Emerald dahil, yeşil taşlardan yapılmış bir mücevher ilacı ile kalbi ve duyguları dengeleyin. Emerald taşları aktive edildiğinde ve temizlendiğinde, titreşimsel esansları yaşlanma karşıtı ve stres giderici özelliklere sahip şifalı suya karışır. Temizlenmiş bir kristali arıtılmış suya koyun ve güneş ışığında veya ay ışığında birkaç saat bırakın. Sonra suyu küçük bir sprey şişesine dökün, en sevdiğiniz uçucu yağları ekleyin ve iyice çalkalayın.
Emerald’ı mücevher koleksiyonunuzda tutun ve canlı enerjisinin sevginin ifadelerine ilham vermesini sağlayın, kalbin enerjisini ruhun özlemleriyle köprülemeye yardımcı olan güçlü bir his.

Zambiya Zümrüt Taşı

Zambiya Zümrüt Taşı

Eski uygarlıklarda, Emeralds, yaşamınıza sevgiyi getirebilmeleri için Tanrıça Venüs ile uyumluydu. Merhamet ve koşulsuz sevgiyi benimseyerek, özgüven, güven ve iç güzelliği teşvik ederler. Zümrütler en değerli kalp çakrası taşlarından biridir , çünkü en saf yeşil ışın enerjisini taşırlar. Zümrüt taşını , ilişkilerinizi beslemek ve kalbinizin tüm meseleleri için kullanabilirsiniz. İletişimi geliştirir ve bir grup arasında veya sizinle eşiniz arasında uyum geliştirmeye yardımcı olan dürüstlüğü destekler. İlham, yenilenme ve büyümenin değerli bir taşı. Zümrüt taşlarının şu anki bir ilişkideki tutkuyu canlandırmaya ya da yeni bir romantik aşkı çekmeye yardımcı olduğuna inanıyor.

Eğer bir ayrılıktan iyileşiyorsanız, zümrüt taşı, kalp krizi acısını hafifletir – samimi bir ilişkiden, sevilen bir birinin kaybından veya hatta onları affetmediğiniz bir arkadaşınız veya ailenizle olan acı bir deneyimden kurtulma çünkü – size yaşamın zorluklarını aşmanız için kişisel bir güç vererek. Olumsuz duyguların kalbini serbest bırakarak, umudunuzu, şefkatinizi ve kendinize olan saygınızı geri kazanırsınız.

Zümrüt bir taş da kendini sevme ve kişisel gelişim sağlar. İçinde bulunduğunuz her türlü olumsuz algıdan yüreğinizi kaldırarak kendinize saygı duymanızı sağlar ve kendi çıkarlarınızı keşfetmeniz için kendinize güven verir. Zümrüt taşları da yaratıcılığı teşvik eder ve dharma’nızı keşfetmeniz ve sürdürmeniz için size rehberlik edebilir – bu yaşamdaki gerçek çağrınız. Kendini sevme yeteneklerimizi ve tutkularımızı kullanmayı gerektirir. Bir hobi bıraktıysanız, parasal ödüller için bir kariyer yolunu takip ettiyseniz veya yaratıcılığın zamanını kaybettiyseniz, zümrüt anlamı, ruhunuzun ne istediğini keşfetmenize ve kendinize sevmeyi ve büyümeyi hak ettiğini hatırlatmanıza yardımcı olabilir.

Zümrüt iyileştirici özellikleri aynı zamanda İlahi sevgi ile ruhsal yolculuğunuzu güçlendiren güçlü bir bağlantı geliştirir. Kalbe ilişkin yansıma, düşünce ve inançları güçlendiren zihin üzerinde güçlü etkileri vardır. Kalbin açıklığı, günlük yaşamınızda koşulsuz sevgi ile hareket etmenizi, tüm insanlardaki, şeylerde ve deneyimlerdeki ilahiyatı tanımanızı sağlar.

Bu Zümrüt taşlar tamamen ham ve doğaldır. Doğası gereği, her zümrüt levha, ebat, şekil, renk ve desen bakımından değişecektir, ancak hepsi eşit derecede güçlüdür. Bu şifa kristallerinin sınırlı bir tedarikine sahibiz, bu nedenle kupon kodları geçerli değildir ve tüm satışlar kesindir .Belirtilen litolog Bingen’den St. Hildegard, “Doğanın tüm yeşilinin Zümrüt içinde yoğunlaştığını” belirtti . [Megemont, 80-81] İnsanlık çağındaki gençliği temsil eden bu yemyeşil kristalin gücü ruhu canlandırıyor baharın kalbi, umut ve geleceği simgeleyen, yenilenme ve büyüme. Bu, bir Aşk Arayıcı ve Gerçeğin bir Revealer’ı olup, anlam, adalet, şefkat ve uyum için devam eden bir arayışa ilham verir.

“Başarılı Sevginin Taşı” olarak adlandırılan Emerald, kalbi ve Kalp Çakrasını açar ve besler. Sakinleştirici enerjisi varlığın her seviyesine şifa verir, tazeliği ve canlılığı ruha getirir. İlham ve sonsuz sabır taşı olan bu birlik, şefkat ve koşulsuz sevgidir. Emerald, dostluğu teşvik eder, ortaklar arasında dengeyi sağlar ve özellikle iç mutluluk, memnuniyet ve sadakat sağlamasıyla bilinir. Antik dünyada aşk güvencesi sağlama kabiliyeti nedeniyle tanrıça Venüs’e ithaf edilmiştir. [Melodi, 257] [Salon, 126] [Ahsian, 148] [Gienger, 36] [Mella, 84]
Zümrüt, uzun zamandır gelecekteki olayları önceden belirlediğine ve birinin gerçeklerini ortaya çıkardığına inanılan, gözler ve görme ile ilişkili, büyük bir vizyon ve sezginin taşıdır. Hafızayı güçlendiren ve zihinsel netliği artıran bir bilgelik taşıdır. Zekayı ayırt etme ile birleştirir ve bilinçsizce bilinen şeyi bilinçli akla getirir. Zümrüt ayrıca, psişik yetenekleri harekete geçirip basiret açmayı teşvik ederek odağı ve niyeti arttırır. Geleneksel olarak, sihir ve büyülere karşı bir koruma olarak kullanılmıştır. [Mella, 84-85] [Melodi, 257-258] [Hall, 127] [Kunz, 76-79]

Zümrüt, altı bin yıldan uzun süredir pek çok kültürde hayranlık ve saygı kaynağı olmuştur, Babil pazarlarında M.Ö. 4.000 kadar erken satılmıştır. İnkalar tarafından ibadet edilen, Keldani’lerin bir tanrıça içerdiğine inanılan bir taştı Manevi gücü ve güzelliği ile bütün büyük dinlerde onurlandırıldı. Zümrüt, eski Mısır’da sonsuz yaşamın sembolü, bilgeliğin tanrısı Thoth’un armağanı ve Kraliçe Kleopatra’nın en sevilen mücevherlerinden biri olarak kabul edildi. Yüz yıl önce yeniden keşfedilen Yukarı Mısır’daki Zümrüt madenleri, dünyanın en eskilerinden bazılarıdır ve Kleopatra’nın taş sevgisi nedeniyle madenleri olarak adlandırılmıştır. Zümrütler aynı zamanda Aristoteles, Büyük İskender, Charlemagne ve Hindistan mogullarıydı. Yüzyıllar boyunca birçok ülkenin taçlarını ve kraliyet mücevherlerini süslediler ve muhteşem koleksiyonlar ve göz alıcı taşlar bugün zengin ve ünlülerin hazineye ve sergilenmeye devam ediyor. [ Mella, 84] [Eason, 250]

Doğal ZümrütAltın Yüzük

Doğal ZümrütAltın Yüzük

 

Emerald’ın yeşil renginin saf coşkusu, baskı, moda, güzellik ve dekor sektörünün endüstri standardı olan Pantone Company’ye 2013 yılında “Canlı” olarak nitelendiren “Zümrüt” ilan etmesine ilham verdi. Işıltılı. Lush… Refah , denge ve uyum duygumuzu geliştiren bir zerafet ve güzelliğin rengi. ”
Doğal, saydam Zümrüt, dört “değerli” değerli taştan (Diamond, Ruby ve Sapphire dahil) biridir ve eser miktarda krom ve / veya vanadyum ile renklendirilmiş berilyum alüminyum silikat minerali olan yeşil Beril çeşididir. Zümrüt, sarı-yeşilden mavi-yeşile kadar değişen tonlarda oluşur, en iyisi saf yeşil renkte bir tondur, orta tonda koyu renktedir. Açık renkli taşlar genellikle tür adı Yeşil Beril tarafından bilinir. Zümrütlerin çoğu, yüzey kırılma çatlaklarına yüksek oranda dahil edilir, bu nedenle toklukları veya kırılmaya karşı dirençleri genellikle zayıf olarak sınıflandırılır.

 

Hintçe’ye göre , Zümrüt ismi ilk olarak Sanskritçe’den “büyüyen şeylerin yeşili” anlamına gelen Marakata olarak çevrildi . Bugün kullandığımız terimin, Yunanca Smaragdus olarak çevrilmiş eski bir Farsça sözcüğünden geldiğine inanılıyor , “yeşil” “Antik taşta kullanılan terim” ve çok sayıda diğer yeşil taşlardan söz edilir. Zamanla Eski Fransız veya Vulgar Latince sürümleri, Esmeraulde , Esmaralda veya Esmaraldus şimdiki adı Emerald oldu. [Fernie, 128, 132] [www.wikipedia.com] [www.jewelsforme.com] [Simmons, 147]

Zümrüt Taşı Faydaları
Zümrüt Taşı Faydaları

Zengin Beryl çeşidi olan Zümrüt, belki de ailenin en ünlüsü olmuş olsa da, Beryl ayrıca mavi Akuamarin, sarı Heliodor ve Altın Beril, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve kırmızı renksiz çeşitlilik, Goshenite.

zümrüt kullanır Zümrüt Kullanım Alanları ve Amaçları
Emerald, bir çıkar, bir kişi veya bir iş için tutkuyu canlandırmak için mükemmel bir taştır. Romantik aşkı çekmek için, kalbe yakın bir Zümrüt görünüşte giyinmek veya taşımak. Küçük bir aşkı geri çağırmak için, taşı dudaklarına yakın tutarak söylemek istediğin sözcükleri söyle ve bir zarfa mühürle. Uygunsa, bir mesajla kişiye gönderin. [Eason, 250]

Altın Zümrüt Yüzük

Altın Zümrüt Yüzük

Tumblestone formunda, Emerald, özellikle kiloları hakkında sıkıntı çeken genç kızların veya gençlerin veya en son tasarım eşyalarını elde edememekten dolayı aşağılık hissetmek için yapılan gençlerin güvenini yeniden sağlama konusunda iyi bir özgüven sağlar. [Eason, 250]

Zümrüt, duygular üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahipken, düşünce, yansıma ve felsefe üzerinde canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Sanatsal yaratıcılığı harekete geçirmek ve odaklanıp yoğunluğunu birinin hayatına kazandırmak için muhteşem bir kristal. [Megemont, 81] [Melodi, 257]

Emerald, işyeri için dikkat çekici bir destek taşıdır. Zihinsel keskinliği arttırır, hafızayı güçlendirir ve konuşmada belirsizlik uyandırır. Günde beş dakika tutulan Natural Emerald veya tumblestone, olguların hızla hatırlanmasını sağlar ve vizyoner içgörünün önemli bir fayda olduğu meslekler için idealdir. Özellikle yaşlı kadınlar için iş dünyasında başarıyı arttırır ve özellikle hukuki işler, davalar ve davalar konusunda yardım almasıyla bilinir. [Kunz, 78] [Salon, 127] [Eason, 250] [Melodi, 258] [www.jewelsforme.com]

Zümrüt, zihinsel ve duygusal bir denge sağlayarak, bir grup insan içinde işbirliğini ve anlayışı teşvik etmede son derece yararlı olmasını sağlar. Ayrıca klostrofobinin giderilmesinde yardımcıdır. [Hall, 127]

kristallerin iyileştirici gücü Zümrüt Fiziksel Şifa Enerjisi
Emerald, yaşlanma ile mücadele ettiği ve uygun şekilde yerleştirildiği zaman, yorgun organları yeniden canlandırması için harika bir gençleştirici kalite verir. Fiziksel kalbin güçlü bir şifacıdır ve akciğer, karaciğer, safra kesesi, pankreas ve böbreklerin yanı sıra omurga ve kas sisteminin tedavisinde de faydalı olabilir. Bulaşıcı hastalıklardan sonra iyileşmeye yardımcı olur ve güçlü yeşil ışını, kötü huylu durumların iyileşmesine yardımcı olabilir. [Megemont, 81] [Ahsian, 149] [Melody, 258] [Hall, 127] [Eason, 250]

 

Zümrüt, gözleri tedavi etmek ve görme yeteneğini yeniden kazanmak için en iyi mücevher olarak kabul edilir. Zümrüt sudan oluşan bir göz banyosu gözlere rahatlatıcıdır ve göz enfeksiyonlarını hafifletebilir. Bir Emerald iksirinin içilmesi gaz ve kalp zayıflıklarını yatıştırır ve ayrıca gut tedavisinde ve hafızayı güçlendirmede mükemmel bir uyarıcıdır. (Dolaylı hazırlık yöntemini öneriyoruz. Elixir sayfamıza bakın .) [Eason, 250] [Megemont, 81-82] [Gienger, 36]

Bu taşın epilepsiyi engellediğine inanılıyor ve ateş, baş ağrısı, alerji ve sinüziti önlemek için kullanılabilir. Aynı zamanda egzama, döküntü ve cilt tahrişlerini giderir. [Gienger, 36] [Eason, 250] [Hall, 127] Emerald doğurganlığı artırmak ve doğum sırasında destek almak için kullanılabilir. [Eason, 250]

fiziksel şifa kristal kullanımları Zümrüt Duygusal Şifa Enerjisi
Zümrüt, duygusal alandaki ağırlığı hafifleten ve aura’yı bir umut, cesaret, yumuşaklık ve bolluk enerjisi ile besleyen bir kalp kristalidir. Kalp kırığını iyileştirir ve fiziksel ve duygusal kalp merkezlerini güçlendirerek olumsuz mağduriyet ve kişisel güç kaybını ortadan kaldırarak yaşamdaki talihsizliklerin üstesinden gelmek için gereken gücü verir. Kendisi için olduğu kadar diğerleri için de tazelik ve canlılık, sevgi ve şefkat getiren bir rejenerasyon ve iyileşme taşıdır. [Ahsian, 148-149] [Hall, 127]Zümrüt : Gem Seçimlerinde Rs’den Panna gibi bir dizi Zümrüt var. 450 / R, ila Rs. 41000 / Rt. Mevcut bedenler 2,25 ratti – 11,25 ratti’dir.
Bu koleksiyonlara bir göz atabilir ve gereksiniminize ve bütçenize göre ne istediğinizi seçebilirsiniz.

Panna taşı olarak da bilinen zümrütler, beril mineral ailesinin zengin, belirgin yeşil renkte olan mücevher kalitesindeki örnekleridir. Zaman içinde birçok kültür zümrüt farklı şekillerde son derece güçlü bir taş olduğuna inanmıştır. Vedik Astroloji ve Navagraha Gemology’ye göre Merkür’ün pozitif güçlerini temsil eden Jyotish değerli taşı, Emerald / Panna’dır.

Hint mitolojisine göre, zümrüt ismi ilk olarak Sanskritçe’den “büyüyen şeylerin yeşili” anlamına gelen “marakata” olarak çevrildi. Şimdi bildiğimiz ismin Latince’ye “smaragdus” olarak çevrilmiş eski bir Farsça kelimeden geldiğine inanılıyor. , ”Ve sonunda zamanla“ zümrüt ”e bozuldu. Panna Stone’u satın al

Doğal Zümrüt Taşı Yüzük

Doğal Zümrüt Taşı Yüzük

Zümrüt, birinin hayatına iyilik getirdiğine dair birçok inanç olmuştur. Roma büyücüsü Damigeron, MÖ 2. yy’da bir zümrüt “her türlü işi etkilediğini ve giyerken iffetli kalırsanız, hem vücuda hem de konuşmaya madde kattığını” belirtti.

Bu kayaya Gemlike yeşil rengini verir. Değişken miktardaki demir aynı zamanda kayanın rengini de değiştirir. 7.5-8 sertliğe ve 1.57-1.59 kırılma indisine sahiptir. Ancak, yumuşak taş kategorisine girdiği için ‘günlük’ kaba kullanım için önerilen bir Değerli Taş değildir.

Government lab certified panna stone Size teklif vermek için çeşitli zümrüt taşlar sağlayarak Emerald Online satın almak için uygun ve istisnai bir deneyim haline getiriyoruz. Seçebileceğiniz çok sayıda şekil ve kesim var ve tüm değerli taşların fiyatları çok uygun. Zümrüt müzayedesine bakarak doğru yatırımı yapmak için zaman ayırın. Size sorunsuz ve istisnai bir deneyim sunmak için buradayız.

Merkür iş, iletişim, zeka, eğitim ve sezgi gezegenidir. Bu gezegene, genellikle bir burç içinde bulunduğu gezegenin özelliklerini aldığı için gezegenler arasında prens olarak adlandırılır.

Neden insanlar zümrüt giymeli?

Konuşma zorlukları, solunum sorunları, alerjiler ve sinir bozuklukları konusunda yardımcı olabilecek bir değerli taş. İnsan daima bir değerli taş yüzük veya kolye almalı ve onu astrolojiye göre seçilen en güçlü zaman diliminde giymelidir. Zümrüt değerli taş Altın olarak ayarlanmış ve küçük parmağınıza takılmalıdır. Çarşamba günü Uttraphalguni, Aslesha, Jyestha veya Revati takımyıldızında kullanılmalıdır.

Zümrütleri Kim Giymeli?

Panna taşı, bir Taurian için hayati bir değerli taştır. Bir Boğa yerlisi için, Zümrüt taşını takmak, daha iyi kazanç fırsatları, istikrarlı, olumlu bir servet girişi, kariyer gelişimi, toplumsal tanınma ve manevi faydalar sağlayacaktır.
Yeşil zümrüt taşlar, küpeler, yüzükler, kolye ve kolye gibi birçok şekilde takılabilir. Ancak astrolojik faydalara sahip olmak için, onu yüzük veya kolye şeklinde takmanız önerilir.

Renk üç bileşene ayrılmıştır: Ton, Doygunluk ve Ton. Ton parlak olmalıdır. Gri, Emerald’da bulunan normal doygunluk değiştirici veya maskedir. Grimsi bir yeşil renk tonu donuk bir yeşildir.

satın almak Panna Stone
Sandawana’dan gelen zümrüt Zimbabwe’deki zümrüt madeni, 1956’daki keşiflerinden bu yana ticarette oldukça önemli bir rol oynamıştır. Bunlar, krom bakımından zengindir ve bu nedenle en küçük taşlarda en iyi şekilde görülen çok derin ve canlı bir yeşildir.

Koyu Yeşil Zümrüt, son zamanlarda Pakistan’dan yayıldı ve bunlar, mika pullarının ve küçük phenakite ve dolomit kristallerinin tanınabileceği belirsiz kapanımlar içeriyor.

Ural dağlarından gelen zümrüt Sibirya ya da Rus zümrütlerinin oldukça farklı bir oluşumları vardır ve bu onların dahil edilmelerine de yansır. Mika pulları sıklıkla kırılmış olarak görülebilir, ancak en belirgin özellikleri, yeşil aktinolit çatlaklarının bıçaklarıdır. Sibirya Zümrütleri, bazal düzleme paralel, ince, disk benzeri boşlukların gelişimidir. Bunlar yansıtılan ışıkla gümüş rengi bir parlaklık gösterir, ancak bazı yönlerde toplam yansıma nedeniyle siyah görünebilir.

Zümrüt Taşı Özellikleri

Zümrüt Taşı Özellikleri

Eklemeler temelde mika ve sıvı dolu boşluklardır. En iyi ihtimalle, bu Zümrütlerin renginin Sandawana ve Kolombiya’daki taşlarınkine benzediği söylenir.

Panna Stone satın alın Hintçe zümrüt hakkında konuşursak Panna gibi bir isim buluruz.

Zümrüt olarak bilinenEmerald’ın yanı sıra, berilin mineralinde ayrıca mavi Akuamarin , pembe Morganit ve sarı Heliodor / Altın Beril Saf Beril de dahil olmak üzere diğer önemli mücevher çeşitleri vardır; Zümrüt yeşil rengine genellikle krom yabancı maddelerden ve bazen de vanadyum yabancı maddelerinden kaynaklanır. Zümrüt, değerli taşlardan biri olan Beryl’in en değerli değerli taş çeşididir.

Zümrütler kusurları ile ünlüdür. Kusursuz taşlar çok nadirdir ve büyük değerleri için not edilir. Bazıları asıl gerçekliği kanıtladığı için kusursuz Zümrüt üzerinde küçük kusurları olan Zümrütleri tercih eder. Kusurlar, Zümrütlere yağ veya sentetik yağlayıcılar uygulayarak gizlenir ve bu, endüstride yaygın bir uygulamadır. Her ne kadar Kolombiyalı Zümrüt geleneksel olarak en iyi yeşil renge sahip en yüksek kalitede Zümrüt olsa da, Afrika’nın Zambiya ülkesinden yeni bir Zümrüt kaynağı, daha az kusuru olan koyu yeşil Zümrüt üretmektedir.

Birçok Emerald sahte ve çiftli ler bilinmektedir. İki soluk renkli taş koyu yeşil bir macunla yapıştırılarak Zümrüt’e benzeyen bir taş oluşturulabilir. Yönlü yeşil cam aynı zamanda Emerald’a benzer ve düşük sertliğini gizlemek için sert bir maddeyle kaplanabilir. Sentetik Zümrütler ayrıca taşın sentetik olduğunu bilmeden istenmeyen alıcılara satılmaktadır. Uzmanlar tüm bu sahte ürünleri ayırt edebiliyorlar ve sadece Emerald’leri güvenilir bayilerden satın almak özellikle önemlidir. Uzmanlar ayrıca bir Zümrüt’ün iç kusurları gizlemek için bir yağla mı yoksa bir kayganlaştırıcıyla mı işlendiğini belirleyebilir.

“Trapiche Emerald” olarak bilinen, nadir ve sıradışı bir Zümrüt formu, altıgen bir düzende bir taş merkezinden yayılan yıldız şeklindeki ışınlarla karakterize edilir. Bu ışınlar asterizme çok benzer, fakat asterizmden farklı olarak, küçük paralel katılımlardan gelen ışık yansımasından değil, yıldız şeklinde oluşan siyah karbon safsızlıklarından kaynaklanır. Bu Trapiche Emerald’lar sadece Kolombiya’nın Boyaca Emerald maden bölgesinde bulunur ve cabochon una dönüştürülür.

Emerald’ın sertliği iyi olsa da kırılgan bir taştır. Sert çarpması veya aşırı sıcaklık değişimine maruz kalması durumunda iç çatlaklar ortaya çıkabilir. İç kusurları maskelemek için işlem görmüş zümrütler asla ultrasonik mücevher temizleyicisiyle temizlenmemeli veya sabunla yıkanmamalı. Bu uygulamalar yağlama işlemini kaldırabilir ve gizli iç kusurları ortaya çıkarabilir.Zümrütler, tüm renkli değerli taşlar gibi , dört temel parametre kullanılarak derecelendirilir: uzmanlığın dört C’si : renk , berraklık, kesim ve karat ağırlığı . Normalde, renkli değerli taşların derecelendirilmesinde renk açık ara en önemli kriterdir. Ancak, zümrütlerin derecelendirilmesinde netlik yakın bir saniye olarak kabul edilir. İyi bir zümrüt , aşağıda açıklandığı gibi yalnızca saf yeşil bir renk tonuna değil, aynı zamanda en iyi değerli taş olarak kabul edilmesi için yüksek derecede şeffaflığa da sahip olmalıdır. [6]

Beril ailesinin bu üyesi, elmaslar, yakutlar ve safirlerle birlikte geleneksel “dört büyük” değerli taşlar arasında yer alır. [7]

1960’larda, Amerikan mücevher endüstrisi zümrüt tanımını yeşil vanadyum içeren beril içerecek şekilde değiştirdi. Sonuç olarak , Amerika Birleşik Devletleri’nde zümrüt olarak satın alınan vanadyum zümrütleri İngiltere ve Avrupa’da bu şekilde tanınmamaktadır . Amerika’da, geleneksel zümrütler ile yeni vanadyum türü arasındaki fark, genellikle “Kolombiya zümrüdü” gibi terimlerin kullanımına yansır. [8]

Zümrüt Taşı Altın Yüzük

Zümrüt Taşı Altın Yüzük

RenkDüzenlemek

Gemolojide [9] renk üç bileşene ayrılır : ton , doygunluk ve ton . Zümrütler, sarı-yeşilden mavi-yeşile kadar değişen tonlarda oluşur ve birincil renk tonu mutlaka yeşildir. Sarı ve mavi, zümrütlerde bulunan normal ikincil tonlardır. Yalnızca orta ila koyu tonda olan taşlar zümrüt olarak kabul edilir; açık tonlu taşlar bunun yerine tür adı yeşil beril ile bilinir. En iyi zümrütler, %0 tonun renksiz ve %100 opak siyah olduğu bir ölçekte yaklaşık %75 tondadır. Ayrıca, ince bir zümrüt doygun olacak ve parlak (canlı) bir renk tonuna sahip olacaktır. Gri, zümrütlerde bulunan normal doygunluk değiştiricisi veya maskesidir; grimsi yeşil renk tonu, donuk yeşil renk tonudur. [6]
netlikDüzenlemek
Tipik altıgen, prizmatik kristallere sahip bir kuvars-pegmatit matrisinde Brezilya zümrüt (mineral berilin çimen yeşili çeşidi). [10]

Zümrütler çok sayıda kapanım ve yüzey kıran çatlaklara sahip olma eğilimindedir . Büyüteç standardının, yani 10x büyütmenin netliği derecelendirmek için kullanıldığı elmasların aksine , zümrütler gözle derecelendirilir. Bu nedenle, bir zümrüt göze görünür herhangi bir kapanım içermiyorsa (normal görme keskinliği varsayarak) kusursuz olarak kabul edilir. Yüzey kırma çatlakları olmayan taşlar son derece nadirdir ve bu nedenle hemen hemen tüm zümrütler, görünür netliği arttırmak için işlenir (“yağlanmış”, aşağıya bakınız). Bir zümrüt içindeki kapanımlar ve çatlaklar , yosunlu görünümlerinden dolayı bazen jardin (Fransızca bahçe için) olarak tanımlanır. [11]Kusurlar her zümrüt için benzersizdir ve belirli bir taşı tanımlamak için kullanılabilir. Canlı birincil yeşil tonun (yukarıda açıklandığı gibi), herhangi bir ikincil tonun veya orta-koyu tonun kombinasyonunun (mavi ya da sarı) en fazla %15’inden fazlasını içermeyen, göze temiz taşlar en yüksek fiyatları verir. [6] Göreceli düzensizlik, zümrütlerin yönlü şekillerden ziyade kabaşon biçiminde kesilmesini motive eder. Yönlü zümrütlere en yaygın olarak oval bir kesim veya imza zümrüt kesimi, üst kenar çevresinde fasetleri olan dikdörtgen bir kesim verilir.