OTANT�K TA�

DOĞAL DUMANLI KUVARS İKİZ KAYA (1.5 KG)

DOĞAL KAYALAR
Dumanlı Kuvars
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.56 KG
 • AYNI GÜN KARO
 • D.KUVARS MATRİKS OLUŞUM
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI

Dumanlı kuvars, çeşitli renkte kristalin kuvartzdan oluşur. Açık sarımsı kahverengiden koyu kahverengiye, karanlık

Dumanlı Kuvars

Dumanlı Kuvars

olduğu için siyaha kadar değişir. Az istenen örneklerin grimsi kahverengi bir rengi vardır. Bir mücevher olarak kesildiğinde, orangish kahverengimsi ile kırmızımsı kahverengi bir renge sahip taşlar pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Smoky quartz ucuz bir mücevher malzemesidir, çünkü birçok lokasyonda bulunan bol miktarda bulunur ve kahverengi rengi şu an yüksek talep görmemektedir. Birkaç kapsama ile mükemmel şeffaflığın büyük kristallerinde bulunur.

Dumanlı kuvartnanın rengi, çevredeki kaya yaydığı doğal radyasyon, kristalin kuvartz içindeki alüminyum yabancı maddeler çevresinde renk merkezlerini aktive ettiğinde üretilir. Ametist demir kirleri etrafındaki renk merkezlerinin aktivasyonundan benzer şekilde oluşur.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE MUHTEŞEM KOLEKSİYON BİR PARÇA DAHA BRAZİLYA BÜYÜK İKİZ KRİSTOGRAFİK OLUŞUMLU MATRİKS DUMANLI KUVARS KAYA ; SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK VE DEĞİŞİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNE BİLİRSİNİZ;KOLEKSİYON GEM PARÇASI OLARAK SAKLANABİLİR;

AĞIRLIK:1,56 KG

UZUNLUK : TABAN BOY :20 X 12 CM

Faceted dumanlı kuvars: Dumanlı kuvartzın zengin kahverengi yontulmuş taşları, hepsi Brezilya’da mayınlı malzemeden kesilmişti. Soldan sağa, 5.28 karatlık armut kesiminde 14.84 x 11.01 milimetre ölçülerinde; 14.09 milimetre ölçen 7,4 karatlık bir yuvarlak; Ve 12.19 x 12.15 milimetre ölçülerinde 7.16 karatlık teyit tahtası.
Dumanlı Kuvarsın Kullanımı

Dumanlı kuvars yüzlüdür ya da boncuklara ve kabakonlara kesilir. Bu mücevherler sarımsı kahverenginden kahverengi renge benzeyen insanlar için yüzük, kolye, kolye, küpeler ve broşlarda sıklıkla kullanılır.

Koyu kahverengi bir renge sahip dumanlı kuvartz sıklıkla erkeklerin yüzüklerinde ve kol düğmelerinde kullanılır. Viktorya Döneminde İrlanda’nın Morne Dağlarından koyu kahverengi taşlar genellikle yas tutan mücevherlerde kullanılıyordu.

Dumanlı kuvars düşük bir fiyat var ve büyük parçalar kolayca elde edildiği için, bu faset öğrenen insanların favori pratik bir materyalidir. Aynı zamanda sık oyma malzemesi olarak da kullanılır.
Dumanlı Kuvarsın Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflama     Silikat
Renk     Açık sarımsı kahverenginden kahverengimsi kahverengiye doğru kırmızımsı kahverengiden kahverengiye kadar karanlıktır ki siyah görünür. Birçok örnek grimsi renktedir. Genellikle mahalle.
Meç     Renksiz (çizgi plakasından daha sert)
parıltı     cam
diaphaneity     Saydamlığa karşı şeffaf
yarılma     Yok – tipik olarak konkoidal kırık ile kırılır
Mohs sertliği     7
Spesifik yer çekimi     2,6 ila 2,7
Teşhis Özellikleri     Konrooid kırık, camsı parlaklık, sertlik, kahverengimsi renk
Kimyasal bileşim     Si02
Kristal Sistemi     altıgen şeklinde
Kullanımları     Yüzlü değerli taşlar, kabukonlar, boncuklar, oymalar, küreler

Dumanlı Kuvarsın Fiziksel Özellikleri

Dumanlı kuvars, ametist, sitrin, ametrin , gül kuvarsı ve limon kuvars mineral kuartzın renk çeşitleridir. Renk dışında, hepsinin neredeyse aynı özelliklere sahipler. Dumanlı kuvarsın özellikleri tabloda verilmektedir.
Dumanlı kuvars ve amazonit kristal kümesi

Smoky Quartz and Amazonite: Smoky Hawk Claim, Crystal Peak, Teller County, Colorado’dan mavimsi yeşil amazonit ve koyu kahverengi dumanlı kuvars kristallerinden oluşan bir küme. Kristal kümesinin boyutu yaklaşık 11 x 8,2 x 6,3 santimetredir.  tarafından örnek ve fotoğraf.
Jeolojik Olgu

Dumanlı Kuvars Kristali

Dumanlı Kuvars Kristali

Dumanlı kuvars esas olarak kuvars damarlarında ve magmatik ve metamorfik kayaları kesen pegmatit dayklarında bulunur . İyi oluşturulmuş kristaller, bir pegmatitin kenarları boyunca magmatik ve metamorfik kayaçların boşluklarında sıklıkla bulunur. Daha düşük sıcaklıklarda oluşan dumanlı kuvartzlar, sedimanter ve metamorfik kayaçların kırıklarında bazen magmatik birleşme göstermeyen kırlarda görülür.

Dünyanın birçok yerinde radyoaktif mineral yatakları çok koyu dumanlı kuvartlarla ilişkilidir. Bu yerlerde çok koyu kuvars muhtemelen radyoaktif minerallerden gelen emisyonlarla renklendirilmişti.
Önemli yerler

Brezilya, takılarda kullanılan dünyanın dumanlı kuvartalarının çoğunun geçerli kaynağıdır. Madagaskar, ticari büyüklüklerde dumanlı kuvartların bir başka önemli üreticisidir.

Dumanlı kuvars, Cairngorm Dağları’ndan sonra “cairngorm” olarak adlandırılan İskoçya’nın ulusal taşıdır. Pike’s Peak, Colorado yakınlarında, amazonit ile ilişkili, dumanlı kuvars birikintileri var, bu mineraller, her iki maddenin mükemmel kristalleri için mineral toplayıcılarla dünyaca ünlü hale geldi. 31 Mayıs 1985’de dumanlı kuvartz New Hampshire’ın “resmi devlet taşı” olarak belirlendi. Notun diğer yerleri Rusya, Ukrayna ve İsviçre’dirKaranlık taşlar alanında Smoky Quartz, ışığı siyah ve kahverengi tonlarına çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunar. Soluk ve gerçeküstü, gece yarısı suları gibi karanlık ve berrak bir dumanın kristalleriyle veya ateşle bir konyak gibi zengin kristallerle birlikte bu mineral, Ana Ana ile olan bağını onurlandırıyor. Kök Çakra’nın, doğal dünyadaki bir çapa olan ve fiziksel düzlemde derin kökleşmesi için Vücudun altından beyaz ışık enerjisi çeken bir tılsımıdır. İlk kuvvetlerin vücut içinde harekete geçmesini başlatır ve kişinin hayatta kalma içgüdülerini saf bir şekilde harekete geçirir. Güç ve istikrar getiriyor ve Dünya’nın yürümesinde ve bir insan biçiminin yaşanmasında kişisel bir gurur duyuyor. [Raphael, 90] [Melody, 607] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars, Güç Taşı olarak biliniyordu. Antik Druidlere göre kutsaldır ve Dünya tanrı ve tanrıçalarının güçlü karanlık gücünü simgeler. Diğer kültürlerde ruhları öbür dünyaya yöneltti, Şamanistik ritüeller ve aşiret törenlerinde görev aldı ve alt dünyaların ruhlarıyla bağlantı kurmak için sihir ve kurnazlıkta kullanıldı. Dumanlı Kuvars’ın olağanüstü gücü, o andan itibaren, fiziksel ve ruhsal olarak bu dünyayı korumak ve topraklamak, önemli miktarda negatif enerjiyi absorbe etmek ve dönüştürmek ve doğal olarak nötralize olmak için Dünya’ya bırakma kabiliyetindedir. Psişik saldırıya, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve iyileşme ve meditasyonda yaygın olarak kullanılır. [101 Hall, 192] [Hall, 240] [Hall En, 186] [Simmons, 366] [Melody, 606-607]

Dumanlı Kuvars, taş ile en uzun tarihi birliğe sahip olan İskoçya’nın ulusal taşıdır. İngiliz Adaları’nı M.Ö. 300 yıllarında sömürgeleştiren Keltler, İskoç yaylalarının Cairngorm Dağları’ndaki kahverengimsi-gri Kuvarsları mayınladılar; Morion’u buldukları koyu kahverengi ile siyah kristallere, sarı- kahverengi ile grimsi- kahverengi kristaller Cairngorm’a çağırdılar. Bulunduğu dağlardan sonra. Bu taşlar sonunda Highlander giyiminde mücevher, omuz broşları ve kilt iğneleri biçiminde ve siper kollarındaki güç taşları, özellikle de Scottish hançer squeeze dubh , hala uygun bir parçası olan bir “çorap bıçağı” olarak belirgin bir süs haline geldi. Kilim elbisesi üniforması. “Dumanlı Kuvars” terimi, ilk kez 1837’de JS Dana tarafından gem dünyasına bildirildi ve dumansa benzetilmiş olan rengi nedeniyle seçildi. [Melody En, 741]

Smoky Quartz dünyadaki pek çok yerde kolaylıkla bulunur. Çeşitli Kuvars, soluk, dumanlı gri ila derin kahverengi ve siyah, bazen sarımsı-kahverengiye değişen bir silikon dioksit mineralidir. Kristaller, drusy ya da muazzam biçimde oluşur ve rengi, alüminyumun saf olmayan maddeleri ve taşın doğal ışınlanmasından kaynaklanır. Smoky Quartz neredeyse opak olabilirken, yarı saydam olması neredeyse daima şeffaftır. Piyasadaki birçok taş, kristalleri koyu hale getirmek için yapay olarak radyum veya x-ışınlarıyla muamele edilmiş Clear Quartz’tır ve genellikle şeffaflıktan yoksun çok karanlık ve doğal olmayan görünümdedir. İskoç adında olmasına rağmen, morion kelimesinin kökeni Yunan teriminden “canavarca ya da iğrenç” ya da “siyah” anlamına gelen Fransızca’dan gelebilir . Bu isim, eski bir Alman’ın kötü bir kelimesi olan quadertz’le de ilgili olabilir. mineral. Her durumda, morion Dumanlı Kuvars için Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlıdır . Dumanlı Kuvars da yanlışlıkla “Smoky Topaz” olarak pazarlanmaktadır. [Glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166] [www.mineral.net] [www.mindat.org] [Simmons, 366] Raphael, 92]

Doğal Dumanlı Kuvars

Doğal Dumanlı Kuvars

Metafizik dünyada Dumanlı Kuvars, topraklama ve temizleme için en verimli kristallerden biridir. Yalnız veya doğal olarak diğer Quartz ile harmanlanmış, mevcut en iyi iyileştirme araçlarından bazılarını sağlar. Bazı çeşitleri içerir:

Brandberg Smoky Quartz – son derece yüksek titreşim kristalinde Ametist, Şeffaf ve Dumanlı Kuvarsın harikulade bir karışımı. Sadece Namibya, Afrika’da bulunur ve olağanüstü fantomlar, enhydroslar ve diğer nadir oluşumlar ve inklüzyonlarla doludur. Saf bilince uymaktadır ve ilahi kaynağa yeniden hizalanmak için insanları eterik taslağa geri getirme kapasitesiyle iyileştirme ve mükemmeliyetin güçlü bir tılsımıdır. (Tüm bilgi için Brandberg Amethyst sayfasına bakın.)
Dumanlı Ametist Kuvars – Ametist ve Dumanlı Kuvarsın birleşimi, genellikle bir noktada fantom veya farklı yama olarak dahil edilmiştir; Ruh iyileşmesi ve korunması için son derece yararlı bir kombinasyon. Mümkün olan en yüksek manevi enerjiyle temas kurmaya yardımcı olur, daha sonra enerjiyi vücuda verir. Özellikle Üçüncü Gözdeki varlıklar, istenmeyen etkiler ve ekleri temizlemek için mükemmeldir ve psişik saldırı ve yabancı işgaline karşı koruma sağlar. Daha önce mistik bir evlilik yapmış olanlar ile hala daha yüksek ruhsal çakralar arasında iç içe geçmiş kişiler arasında kopukluğa yardımcı olur. Bu taş, iki yönlü bir enerji akışı yaratarak, ses iyileşmesini güçlendirir ve yönlendirir.

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı

Smoky Citrine Quartz – açık kristal içinde koyu kahverengimsi-sarı lekelerle karakterize Citrine ve Smoky Quartz’un bir kombinasyonu; Engellemeleri birinin manevi yolundan kaldırmak ve metafizik yetenekleri geliştirmek ve onları günlük gerçeğe oturtmak için mükemmel. Birçok Sitrin olarak bu kristal negatif enerjiye sahip değildir ve asla temizlemeye ihtiyaç duymaz. Diğer yaşamlarda, özellikle yoksulluk ve iffetsizliklerde alınan yeminlerin yeniden düzenlenmesine yardımcı olur ve yaşlı inançları ve düşünce biçimlerini geriye atmaya yardımcı olur. Birinin mevcut koşullardan veya genişlemeyi engelleyen ve bolluğa giden yolu açan bir ortamdan çıkmasına izin verir.
Morion – nadir, doğal olarak ışınlanmış, çok koyu kahverengiden siyaha Smoky Quartz, genellikle dolomit veya diğer minerallerle takviyeli, koruyucu ve detoks özelligini arttırır. Duygusal koşulları ve travmayı yumuşak bir şekilde iyileştirir, güven eksikliğini giderir ve stres ve gerginlikle baş etmede onu destekler. Uyanıklığı ve üretkenliği artırır ve önemli görevleri hevesle ele almaya yardımcı olur.
Cairngorm – Sarı-kahverengi Dumanlı Kuvars; Cairngorm Dağlarından; Karanlığın kalbine ışık getiriyor. Birinin karanlık yerleri veya gölge dünyalarını dolaştırırken ya da ışığı bulmak için negatif enerjilerle uğraşırken ve alfa, beta ve teta beyin dalgalarını meditasyon ve yolculuk sırasında sentezleme becerisi bakımından korumak olağanüstü bir durumdur.
(Daha fazla bilgi için bkz. The Crystal Bible 2 , Judy Hall’un 101 Kuvvet Kristali ve Crystals Ansiklopedisi ; ayrıca Michael Gienger’ın Şifa Kristalleri .)

Dumanlı Kuvars, Dünya’ya emen neredeyse tüm olumsuzluğa dayanmasına rağmen, dikkatini sabittir. Bu kristali düzenli olarak enerjik olarak temizlemek yine de önerilir. [Simmons, 366]
Elmas kullanır Dumanlı Kuvars Kullanır ve Amaçlar

Gerilim ve stres, kaygı veya panik ataklarını gidermek için Dumanlı Kuvars tutun; Ayrıca, olumsuz düşünceyi önlemek ve kaos veya karışıklık ile karşı karşıya kaldıklarında endişe ve şüpheyi ortadan kaldırmak için kullandı. Talihsizlik, üzüntü veya görünüşte imkansız engelleri absorbe etmek için, her elinde Dumanlı Kuvars’ın yüz ya da doğal noktalarını zemine doğru tutun, daha sonra bu negatif enerjileri Ana Dünya’ya temizlemek ve yeniden amaçlar için bilinçli olarak serbest bırakın. [Lembo, 288] [Gienger, 80] [Eason, 122]

Dumanlı Kuvars İkiz

Dumanlı Kuvars İkiz

Smoky Quartz, Dünya ile çevre ve esin kaynağı olan ekolojik çözümler için endişeleri artırıyor. Jeopatik stresin engellenmesi ve elektrik hatları ve elektronik cihazların verdiği elektromanyetik sislenmeyi emmek için koruyucu enerjilerini kullanın. Çevresel iyileştirme düzeninde paha biçilmezdir ve yerinde pozitif enerjiyle yol açan her seviyede eliminasyon ve detoksifikasyona yardımcı olur. [Hall, 240] [Hall En, 186] [Ahsian, 367] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars, olağanüstü bir koruma muska, insan hatasından kaynaklanan hırsızlık, hasar ve kazalara karşı ev, araç ve eşyaları korumaya yardımcı olur. Özellikle uzun süre gözetimsiz kalırsanız, birinizi çantaya, torpido gözünde bulunan bir torbaya veya eşyalarınıza yakın tutun. Dumanlı Kuvars, sürüş kristali olarak, otoyollarda, uzun yolculuklarda veya yoğun trafikte, stres azaltarak ve konsantrasyonu arttırarak yolda öfke ve diğer hasarlara karşı koruma sağlar. Ayrıca, beklenmedik mekanik arızalara karşı koruma sağlar. [Eason, 122]

Kötü ruh halini, konuşulmayan kızgınlıkları veya kişinin gücünü ve zevkini boşa çıkaran ifadeleri aşağılamak için Smoky Quartz’ı evde ya da iş ortamında yerleştirin. İş yerindeki düşmanlığa veya dedikoduya veya zorbalık patronuna veya müdürüne karşı korunmak için, çalışmak için sakin, güvenli bir alan oluşturmak için karanlık Dumanlı Kuvarsları masanızın üzerinde yarı daire şeklinde dışarıya doğru koyun. [Eason, 41, 122] [Simmons, 366]

 

Smoky Kuvars

Smoky Kuvars

Hayatta kalma içgüdüsünü artırmak ve kişisel ve iş hedeflerine ulaşmanın yanı sıra hayalleri ve fikirleri gerçeğe dönüştürmek için Dumanlı Kuvarsları giyin veya taşıyın. Bu kristal rasyonel, pragmatik düşünce süreçlerini destekler ve hesaplama ve organizasyonu geliştirir. Odaklanmayı artırır ve iletişim güçlüğünü hafifletmek ve işbirliği ruhunu geliştirmek için grup halinde kullanılabilir. [Melody, 607] [Simmons, 366] [Hall, 240] [Gienger, 80]

Dumanlı Kuvars, sigarayı bırakmak, yavaş yavaş dumanını azaltmak ve nikotin çekilmesi ve detoksifikasyon süreciyle ilişkili öfke ve ajitasyonu yumuşatmak için dikkate değer bir yardımcıdır. [Lembo, 289] [Megemont, 167

DOĞAL DUMANLI KUVARS İKİZ KAYA (1.5 KG)

DOĞAL KAYALAR
Dumanlı Kuvars
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.56 KG
 • AYNI GÜN KARO
 • D.KUVARS MATRİKS OLUŞUM
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Dumanlı kuvars, çeşitli renkte kristalin kuvartzdan oluşur. Açık sarımsı kahverengiden koyu kahverengiye, karanlık

Dumanlı Kuvars

Dumanlı Kuvars

olduğu için siyaha kadar değişir. Az istenen örneklerin grimsi kahverengi bir rengi vardır. Bir mücevher olarak kesildiğinde, orangish kahverengimsi ile kırmızımsı kahverengi bir renge sahip taşlar pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Smoky quartz ucuz bir mücevher malzemesidir, çünkü birçok lokasyonda bulunan bol miktarda bulunur ve kahverengi rengi şu an yüksek talep görmemektedir. Birkaç kapsama ile mükemmel şeffaflığın büyük kristallerinde bulunur.

Dumanlı kuvartnanın rengi, çevredeki kaya yaydığı doğal radyasyon, kristalin kuvartz içindeki alüminyum yabancı maddeler çevresinde renk merkezlerini aktive ettiğinde üretilir. Ametist demir kirleri etrafındaki renk merkezlerinin aktivasyonundan benzer şekilde oluşur.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE MUHTEŞEM KOLEKSİYON BİR PARÇA DAHA BRAZİLYA BÜYÜK İKİZ KRİSTOGRAFİK OLUŞUMLU MATRİKS DUMANLI KUVARS KAYA ; SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK VE DEĞİŞİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNE BİLİRSİNİZ;KOLEKSİYON GEM PARÇASI OLARAK SAKLANABİLİR;

AĞIRLIK:1,56 KG

UZUNLUK : TABAN BOY :20 X 12 CM

Faceted dumanlı kuvars: Dumanlı kuvartzın zengin kahverengi yontulmuş taşları, hepsi Brezilya’da mayınlı malzemeden kesilmişti. Soldan sağa, 5.28 karatlık armut kesiminde 14.84 x 11.01 milimetre ölçülerinde; 14.09 milimetre ölçen 7,4 karatlık bir yuvarlak; Ve 12.19 x 12.15 milimetre ölçülerinde 7.16 karatlık teyit tahtası.
Dumanlı Kuvarsın Kullanımı

Dumanlı kuvars yüzlüdür ya da boncuklara ve kabakonlara kesilir. Bu mücevherler sarımsı kahverenginden kahverengi renge benzeyen insanlar için yüzük, kolye, kolye, küpeler ve broşlarda sıklıkla kullanılır.

Koyu kahverengi bir renge sahip dumanlı kuvartz sıklıkla erkeklerin yüzüklerinde ve kol düğmelerinde kullanılır. Viktorya Döneminde İrlanda’nın Morne Dağlarından koyu kahverengi taşlar genellikle yas tutan mücevherlerde kullanılıyordu.

Dumanlı kuvars düşük bir fiyat var ve büyük parçalar kolayca elde edildiği için, bu faset öğrenen insanların favori pratik bir materyalidir. Aynı zamanda sık oyma malzemesi olarak da kullanılır.
Dumanlı Kuvarsın Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflama     Silikat
Renk     Açık sarımsı kahverenginden kahverengimsi kahverengiye doğru kırmızımsı kahverengiden kahverengiye kadar karanlıktır ki siyah görünür. Birçok örnek grimsi renktedir. Genellikle mahalle.
Meç     Renksiz (çizgi plakasından daha sert)
parıltı     cam
diaphaneity     Saydamlığa karşı şeffaf
yarılma     Yok – tipik olarak konkoidal kırık ile kırılır
Mohs sertliği     7
Spesifik yer çekimi     2,6 ila 2,7
Teşhis Özellikleri     Konrooid kırık, camsı parlaklık, sertlik, kahverengimsi renk
Kimyasal bileşim     Si02
Kristal Sistemi     altıgen şeklinde
Kullanımları     Yüzlü değerli taşlar, kabukonlar, boncuklar, oymalar, küreler

Dumanlı Kuvarsın Fiziksel Özellikleri

Dumanlı kuvars, ametist, sitrin, ametrin , gül kuvarsı ve limon kuvars mineral kuartzın renk çeşitleridir. Renk dışında, hepsinin neredeyse aynı özelliklere sahipler. Dumanlı kuvarsın özellikleri tabloda verilmektedir.
Dumanlı kuvars ve amazonit kristal kümesi

Smoky Quartz and Amazonite: Smoky Hawk Claim, Crystal Peak, Teller County, Colorado’dan mavimsi yeşil amazonit ve koyu kahverengi dumanlı kuvars kristallerinden oluşan bir küme. Kristal kümesinin boyutu yaklaşık 11 x 8,2 x 6,3 santimetredir.  tarafından örnek ve fotoğraf.
Jeolojik Olgu

Dumanlı Kuvars Kristali

Dumanlı Kuvars Kristali

Dumanlı kuvars esas olarak kuvars damarlarında ve magmatik ve metamorfik kayaları kesen pegmatit dayklarında bulunur . İyi oluşturulmuş kristaller, bir pegmatitin kenarları boyunca magmatik ve metamorfik kayaçların boşluklarında sıklıkla bulunur. Daha düşük sıcaklıklarda oluşan dumanlı kuvartzlar, sedimanter ve metamorfik kayaçların kırıklarında bazen magmatik birleşme göstermeyen kırlarda görülür.

Dünyanın birçok yerinde radyoaktif mineral yatakları çok koyu dumanlı kuvartlarla ilişkilidir. Bu yerlerde çok koyu kuvars muhtemelen radyoaktif minerallerden gelen emisyonlarla renklendirilmişti.
Önemli yerler

Brezilya, takılarda kullanılan dünyanın dumanlı kuvartalarının çoğunun geçerli kaynağıdır. Madagaskar, ticari büyüklüklerde dumanlı kuvartların bir başka önemli üreticisidir.

Dumanlı kuvars, Cairngorm Dağları’ndan sonra “cairngorm” olarak adlandırılan İskoçya’nın ulusal taşıdır. Pike’s Peak, Colorado yakınlarında, amazonit ile ilişkili, dumanlı kuvars birikintileri var, bu mineraller, her iki maddenin mükemmel kristalleri için mineral toplayıcılarla dünyaca ünlü hale geldi. 31 Mayıs 1985’de dumanlı kuvartz New Hampshire’ın “resmi devlet taşı” olarak belirlendi. Notun diğer yerleri Rusya, Ukrayna ve İsviçre’dirKaranlık taşlar alanında Smoky Quartz, ışığı siyah ve kahverengi tonlarına çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunar. Soluk ve gerçeküstü, gece yarısı suları gibi karanlık ve berrak bir dumanın kristalleriyle veya ateşle bir konyak gibi zengin kristallerle birlikte bu mineral, Ana Ana ile olan bağını onurlandırıyor. Kök Çakra’nın, doğal dünyadaki bir çapa olan ve fiziksel düzlemde derin kökleşmesi için Vücudun altından beyaz ışık enerjisi çeken bir tılsımıdır. İlk kuvvetlerin vücut içinde harekete geçmesini başlatır ve kişinin hayatta kalma içgüdülerini saf bir şekilde harekete geçirir. Güç ve istikrar getiriyor ve Dünya’nın yürümesinde ve bir insan biçiminin yaşanmasında kişisel bir gurur duyuyor. [Raphael, 90] [Melody, 607] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars, Güç Taşı olarak biliniyordu. Antik Druidlere göre kutsaldır ve Dünya tanrı ve tanrıçalarının güçlü karanlık gücünü simgeler. Diğer kültürlerde ruhları öbür dünyaya yöneltti, Şamanistik ritüeller ve aşiret törenlerinde görev aldı ve alt dünyaların ruhlarıyla bağlantı kurmak için sihir ve kurnazlıkta kullanıldı. Dumanlı Kuvars’ın olağanüstü gücü, o andan itibaren, fiziksel ve ruhsal olarak bu dünyayı korumak ve topraklamak, önemli miktarda negatif enerjiyi absorbe etmek ve dönüştürmek ve doğal olarak nötralize olmak için Dünya’ya bırakma kabiliyetindedir. Psişik saldırıya, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve iyileşme ve meditasyonda yaygın olarak kullanılır. [101 Hall, 192] [Hall, 240] [Hall En, 186] [Simmons, 366] [Melody, 606-607]

Dumanlı Kuvars, taş ile en uzun tarihi birliğe sahip olan İskoçya’nın ulusal taşıdır. İngiliz Adaları’nı M.Ö. 300 yıllarında sömürgeleştiren Keltler, İskoç yaylalarının Cairngorm Dağları’ndaki kahverengimsi-gri Kuvarsları mayınladılar; Morion’u buldukları koyu kahverengi ile siyah kristallere, sarı- kahverengi ile grimsi- kahverengi kristaller Cairngorm’a çağırdılar. Bulunduğu dağlardan sonra. Bu taşlar sonunda Highlander giyiminde mücevher, omuz broşları ve kilt iğneleri biçiminde ve siper kollarındaki güç taşları, özellikle de Scottish hançer squeeze dubh , hala uygun bir parçası olan bir “çorap bıçağı” olarak belirgin bir süs haline geldi. Kilim elbisesi üniforması. “Dumanlı Kuvars” terimi, ilk kez 1837’de JS Dana tarafından gem dünyasına bildirildi ve dumansa benzetilmiş olan rengi nedeniyle seçildi. [Melody En, 741]

Smoky Quartz dünyadaki pek çok yerde kolaylıkla bulunur. Çeşitli Kuvars, soluk, dumanlı gri ila derin kahverengi ve siyah, bazen sarımsı-kahverengiye değişen bir silikon dioksit mineralidir. Kristaller, drusy ya da muazzam biçimde oluşur ve rengi, alüminyumun saf olmayan maddeleri ve taşın doğal ışınlanmasından kaynaklanır. Smoky Quartz neredeyse opak olabilirken, yarı saydam olması neredeyse daima şeffaftır. Piyasadaki birçok taş, kristalleri koyu hale getirmek için yapay olarak radyum veya x-ışınlarıyla muamele edilmiş Clear Quartz’tır ve genellikle şeffaflıktan yoksun çok karanlık ve doğal olmayan görünümdedir. İskoç adında olmasına rağmen, morion kelimesinin kökeni Yunan teriminden “canavarca ya da iğrenç” ya da “siyah” anlamına gelen Fransızca’dan gelebilir . Bu isim, eski bir Alman’ın kötü bir kelimesi olan quadertz’le de ilgili olabilir. mineral. Her durumda, morion Dumanlı Kuvars için Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlıdır . Dumanlı Kuvars da yanlışlıkla “Smoky Topaz” olarak pazarlanmaktadır. [Glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166] [www.mineral.net] [www.mindat.org] [Simmons, 366] Raphael, 92]

Doğal Dumanlı Kuvars

Doğal Dumanlı Kuvars

Metafizik dünyada Dumanlı Kuvars, topraklama ve temizleme için en verimli kristallerden biridir. Yalnız veya doğal olarak diğer Quartz ile harmanlanmış, mevcut en iyi iyileştirme araçlarından bazılarını sağlar. Bazı çeşitleri içerir:

Brandberg Smoky Quartz – son derece yüksek titreşim kristalinde Ametist, Şeffaf ve Dumanlı Kuvarsın harikulade bir karışımı. Sadece Namibya, Afrika’da bulunur ve olağanüstü fantomlar, enhydroslar ve diğer nadir oluşumlar ve inklüzyonlarla doludur. Saf bilince uymaktadır ve ilahi kaynağa yeniden hizalanmak için insanları eterik taslağa geri getirme kapasitesiyle iyileştirme ve mükemmeliyetin güçlü bir tılsımıdır. (Tüm bilgi için Brandberg Amethyst sayfasına bakın.)
Dumanlı Ametist Kuvars – Ametist ve Dumanlı Kuvarsın birleşimi, genellikle bir noktada fantom veya farklı yama olarak dahil edilmiştir; Ruh iyileşmesi ve korunması için son derece yararlı bir kombinasyon. Mümkün olan en yüksek manevi enerjiyle temas kurmaya yardımcı olur, daha sonra enerjiyi vücuda verir. Özellikle Üçüncü Gözdeki varlıklar, istenmeyen etkiler ve ekleri temizlemek için mükemmeldir ve psişik saldırı ve yabancı işgaline karşı koruma sağlar. Daha önce mistik bir evlilik yapmış olanlar ile hala daha yüksek ruhsal çakralar arasında iç içe geçmiş kişiler arasında kopukluğa yardımcı olur. Bu taş, iki yönlü bir enerji akışı yaratarak, ses iyileşmesini güçlendirir ve yönlendirir.

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı

Smoky Citrine Quartz – açık kristal içinde koyu kahverengimsi-sarı lekelerle karakterize Citrine ve Smoky Quartz’un bir kombinasyonu; Engellemeleri birinin manevi yolundan kaldırmak ve metafizik yetenekleri geliştirmek ve onları günlük gerçeğe oturtmak için mükemmel. Birçok Sitrin olarak bu kristal negatif enerjiye sahip değildir ve asla temizlemeye ihtiyaç duymaz. Diğer yaşamlarda, özellikle yoksulluk ve iffetsizliklerde alınan yeminlerin yeniden düzenlenmesine yardımcı olur ve yaşlı inançları ve düşünce biçimlerini geriye atmaya yardımcı olur. Birinin mevcut koşullardan veya genişlemeyi engelleyen ve bolluğa giden yolu açan bir ortamdan çıkmasına izin verir.
Morion – nadir, doğal olarak ışınlanmış, çok koyu kahverengiden siyaha Smoky Quartz, genellikle dolomit veya diğer minerallerle takviyeli, koruyucu ve detoks özelligini arttırır. Duygusal koşulları ve travmayı yumuşak bir şekilde iyileştirir, güven eksikliğini giderir ve stres ve gerginlikle baş etmede onu destekler. Uyanıklığı ve üretkenliği artırır ve önemli görevleri hevesle ele almaya yardımcı olur.
Cairngorm – Sarı-kahverengi Dumanlı Kuvars; Cairngorm Dağlarından; Karanlığın kalbine ışık getiriyor. Birinin karanlık yerleri veya gölge dünyalarını dolaştırırken ya da ışığı bulmak için negatif enerjilerle uğraşırken ve alfa, beta ve teta beyin dalgalarını meditasyon ve yolculuk sırasında sentezleme becerisi bakımından korumak olağanüstü bir durumdur.
(Daha fazla bilgi için bkz. The Crystal Bible 2 , Judy Hall’un 101 Kuvvet Kristali ve Crystals Ansiklopedisi ; ayrıca Michael Gienger’ın Şifa Kristalleri .)

Dumanlı Kuvars, Dünya’ya emen neredeyse tüm olumsuzluğa dayanmasına rağmen, dikkatini sabittir. Bu kristali düzenli olarak enerjik olarak temizlemek yine de önerilir. [Simmons, 366]
Elmas kullanır Dumanlı Kuvars Kullanır ve Amaçlar

Gerilim ve stres, kaygı veya panik ataklarını gidermek için Dumanlı Kuvars tutun; Ayrıca, olumsuz düşünceyi önlemek ve kaos veya karışıklık ile karşı karşıya kaldıklarında endişe ve şüpheyi ortadan kaldırmak için kullandı. Talihsizlik, üzüntü veya görünüşte imkansız engelleri absorbe etmek için, her elinde Dumanlı Kuvars’ın yüz ya da doğal noktalarını zemine doğru tutun, daha sonra bu negatif enerjileri Ana Dünya’ya temizlemek ve yeniden amaçlar için bilinçli olarak serbest bırakın. [Lembo, 288] [Gienger, 80] [Eason, 122]

Dumanlı Kuvars İkiz

Dumanlı Kuvars İkiz

Smoky Quartz, Dünya ile çevre ve esin kaynağı olan ekolojik çözümler için endişeleri artırıyor. Jeopatik stresin engellenmesi ve elektrik hatları ve elektronik cihazların verdiği elektromanyetik sislenmeyi emmek için koruyucu enerjilerini kullanın. Çevresel iyileştirme düzeninde paha biçilmezdir ve yerinde pozitif enerjiyle yol açan her seviyede eliminasyon ve detoksifikasyona yardımcı olur. [Hall, 240] [Hall En, 186] [Ahsian, 367] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars, olağanüstü bir koruma muska, insan hatasından kaynaklanan hırsızlık, hasar ve kazalara karşı ev, araç ve eşyaları korumaya yardımcı olur. Özellikle uzun süre gözetimsiz kalırsanız, birinizi çantaya, torpido gözünde bulunan bir torbaya veya eşyalarınıza yakın tutun. Dumanlı Kuvars, sürüş kristali olarak, otoyollarda, uzun yolculuklarda veya yoğun trafikte, stres azaltarak ve konsantrasyonu arttırarak yolda öfke ve diğer hasarlara karşı koruma sağlar. Ayrıca, beklenmedik mekanik arızalara karşı koruma sağlar. [Eason, 122]

Kötü ruh halini, konuşulmayan kızgınlıkları veya kişinin gücünü ve zevkini boşa çıkaran ifadeleri aşağılamak için Smoky Quartz’ı evde ya da iş ortamında yerleştirin. İş yerindeki düşmanlığa veya dedikoduya veya zorbalık patronuna veya müdürüne karşı korunmak için, çalışmak için sakin, güvenli bir alan oluşturmak için karanlık Dumanlı Kuvarsları masanızın üzerinde yarı daire şeklinde dışarıya doğru koyun. [Eason, 41, 122] [Simmons, 366]

 

Smoky Kuvars

Smoky Kuvars

Hayatta kalma içgüdüsünü artırmak ve kişisel ve iş hedeflerine ulaşmanın yanı sıra hayalleri ve fikirleri gerçeğe dönüştürmek için Dumanlı Kuvarsları giyin veya taşıyın. Bu kristal rasyonel, pragmatik düşünce süreçlerini destekler ve hesaplama ve organizasyonu geliştirir. Odaklanmayı artırır ve iletişim güçlüğünü hafifletmek ve işbirliği ruhunu geliştirmek için grup halinde kullanılabilir. [Melody, 607] [Simmons, 366] [Hall, 240] [Gienger, 80]

Dumanlı Kuvars, sigarayı bırakmak, yavaş yavaş dumanını azaltmak ve nikotin çekilmesi ve detoksifikasyon süreciyle ilişkili öfke ve ajitasyonu yumuşatmak için dikkate değer bir yardımcıdır. [Lembo, 289] [Megemont, 167