OTANT�K TA�

DOĞAL SUGULİT TAŞI KOLEKSİYON PARÇA

DOĞAL KAYALAR
Sugulit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • A KALİTE RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • İLERİ SEVİYE KOLEKSİYONLER İÇİN
 • KDV DAHİL
 • SUGULİT TAŞI

Mor Işın enerjisinin en güzel ve güçlü kristali olan Sugilite, İlahi sevginin mükemmelliğini ve bu enerjinin Dünya planında tezahürünü somutlaştıran öncü bir “bu çağ için aşk taşıdır”. Bilgelik ve ruhsal bağlılığın armağanlarını getirir, kişinin Gerçeğin sevginin en yüksek formu olduğunu ve kişinin kendi gerçeğinde yaşamanın yalnızca şifa vermekle kalmayıp güçlendirici olduğunu anlamasına yardımcı olur. Sugilite ile çalışmak, giymek veya onunla meditasyon yapmak, Dünya’da güç ve zarafet içinde yürümek için kişinin varlığının her yönüne yüksek frekanslı Mor enerjiyi kanalize etme yeteneğini güçlendirir. Sugilite, ruha enkarne olma nedenlerini hatırlatır ve kişinin fiziksel alemdeki bu yolculuk için seçilen dersleri anlamasını geliştirir. [Melody, 626][Simmons, 386][Hall, 279][Raphaell, 121-125

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL G.AFRİKA SUGULİT MİNARELİ İLERİ SEVİYE KOLEKSİYONERLER İÇİN MÜKEMMEL GEM PARÇASI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

WEB SAYFAMIZ VE İŞ YERİMİZ HARİÇ BAŞKA HİÇ BİR PLATFORMDA SATIŞIMIZ YOKTUR;

BOYUT:110 X 80 X 70 MM AĞIRLIK 120 GR

Sugulit Taşı

Sugulit Taşı

Taç Çakrayı uyandırmak için olağanüstü bir kristal olan Sugilite, bedeni ışıkla besler, manevi ve koşulsuz sevgiyi Taç yoluyla ve aşağı Temel Çakraya getirerek, giderken tüm çakraları hizalar. İyileştirici enerjilerin güçlü bir çekicisidir ve zihnin iyiliği ile vücudun iyiliği arasındaki bağlantının farkındalığını ilerletmek için yüzeye çıkmıştır. Kullanımı, fiziksel bedenin birçok hastalık ve hastalığına neden olan zihinsel ve duygusal streslere karşı koymaya yardımcı olur. Sugilite’nin frekansı, kişinin dünyanın sertliğini tanımasına ve serbest bırakmasına ve üzüntü, hayal kırıklığı, geçmiş öfke ve korkudan kurtulmasına izin verir. En karanlık durumlara ışık ve sevgi getirir, kişinin yaşamın şu anda deneyimlediğinden daha fazlası olduğunu bilmesini sağlar. Daha iyi bir gelecek için umut ve iyimserlik sunar,kişinin burada ve şimdiyi kabul etmesini sağlar. Sugilite, kendini ve başkalarını affetmeyi teşvik eder ve güven ve özgürlük duygusu aşılar. Asla tam olarak uyum sağlayamayanlar ve Dünya’nın titreşimine uyum sağlamayı zor bulan hafif işçiler için özellikle neşeli bir taştır. [Melody, 626][Raphaell, 121-122][Ahsian, 387][101 Hall, 198][Sall, 279-280]

Sugilite, kişinin en derindeki düşüncelerine, özlemlerine ve inançlarına erişmesini sağlayan, rüyalar alemi için muhteşem bir taştır. Bu canlı kristalle meditasyon yapmak veya rüya görmek, Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakraları açar, kişinin deneyiminin derinliğini büyük ölçüde artırır ve kişinin aldığı görüntülerin anlam ve sembolik anlam açısından zengin olmasına izin verir. Kişinin gece rüyalarını hatırlamasına yardımcı olur ve berrak rüya görmeye yardımcı olur ve kişinin hayatı boyunca gördüğü ve bir şekilde bir kenara koyduğu rüyaları hatırlamasında veya kişinin bu yaşam için sahip olduğu rüyaları geri kazanmasında destekler. [Simmons, 386][Ahsyan, 387]

Sugilite, bir potasyum sodyum lityum demir manganez alüminyum silikat minerali olan Osumilite grubunun nispeten nadir bir siklosilikatıdır. Nadiren küçük prizmatik kristallerde oluşsa da, formu genellikle granüler ila masiftir. Adını 1944’te Japonya’nın Iwagi Adası’nda ilk örnekleri keşfeden Japon petrolog Dr. Ken-ichi Sugi’den almıştır. Mineralin adı, doğrudan çok hatalı bir şekilde telaffuz edilir, genellikle “gen”de olduğu gibi yumuşak bir “g” ile, “kazlar”da olduğu gibi sert bir “g” ile telaffuz edilmesi gerekir. (soo-gi-lyt) Japonya’da bulunan örnekler genellikle açık kahverengimsi sarı kaya oluşturan bir mineraldi, sınıflandırıldı ve kısa sürede unutuldu. Güney Afrika’da bulunan parlak mor taşlı taş, özellikle 1980’lerde New Age Stone olarak değerli özelliklerini popüler hale getirdi. Rengi soluk leylak veya pembe arasında değişir,özellikle “jel” olarak bilinen yarı saydam formda, en değerli olduğu düşünülen zengin macenta-mor tonuyla kırmızımsı-mordan koyu mora. Sugilite Japonya, Kanada ve diğer birkaç bölgede bulunsa da, bu menekşe taşının çoğu tortusu Güney Afrika’daki çok derin manganez madenlerinden gelmektedir. Sugilite ayrıca Luvulite, Lavulite, Royal Azel, Royal Lavulite ve Royal Lazelle olarak da adlandırılır.[www.mindat.org][Simmons, 386][en.wikipedia.org][Sugilite oldukça nadir bir değerli taştır ve inanılmaz derecede güzeldir. İlk olarak 1944 yılında, benzersiz adını aldığı Ken-ichi Sugi adlı bir Japon petrolog tarafından keşfedilmiştir.

Ken-ichi Sugi taşı ilk keşfettiğinde, kahverengimsi-sarı taneler olarak ortaya çıktı, ancak 1955’te aynı bileşime sahip karanlık, prizmatik kristaller bulundu. 1975’te bir sugulit dikişi keşfedildi ve 1980’de bir mücevher olarak sınıflandırıldı ve fiyatı fırladı. O zamandan beri, iyi bir sebepten dolayı popülerlik kazandı!

Sugilite hem bir mineral hem de en çok canlı pembe ila mor renkleriyle tanınan bir değerli taştır . Taşın belki de en popüler tonu, zengin, parlak tonları nedeniyle ‘üzüm jölesi’ olarak anılır.

Sugilite, rengini az miktarda manganezden alan bir sodyum potasyum lityum silikat mineralidir. Manganez demir ve alüminyum ile ikame edilebileceğinden renk ve özellikler değişebilir.

Yüksek kaliteli örnekler nadirdir ve tüm dünyadaki gemologlar ve koleksiyoncular tarafından aranır.

Sugulit Nerelerde Bulunur?
Makro taş mineral Sugilite

Sugulit Özellikleri

Sugulit Özellikleri

1944 yılında küçük bir Japon adası olan Iwagi’de küçük bir sugulit tortusu bulundu. Ancak, bu taşlar değerli taş kalitesinde değildi ve taş, sonraki birkaç on yıl boyunca büyük ölçüde duyulmamış olarak kaldı. Daha büyük bir sugulit tortusu daha sonra Iwagi Adacığı’na benzer bir ortamda, ancak Quebec, Kanada’da bulundu.

Ayrıca bkz. Sodalite: Bu Sansasyonel Taşın Anlamı ve İyileştirici Özellikleri
Güney Afrika’nın Northern Cape’deki Wessels madeni, şu anda tabakalara bağlı bir manganez kaynağından çıkarılan büyük bir sugulit yatağına sahiptir. Diğer raporlar sugilite bulunabilir önermek İtalya ‘nın Liguria ve Toskana, Avustralya ve içinde Madhya Pradesh Yeni Güney Galler bölgesinde Hindistan’da .
Sugilitin Gerçek Olduğunu Nasıl Anlayabilirsiniz?
Hakiki sugulit bulmak çok zor olabilir, bu nedenle dikkat etmeniz gereken ilk husus taşın fiyatıdır. Ucuzsa, taşın gerçek sugulit olması pek olası değildir. Taşın nadir olması onu oldukça pahalı hale getirdi, bu yüzden gerçek şey için daha yüksek fiyatlar ödemeyi bekleyin.

Sugulit taşının gerçek olup olmadığını anlamanın bir başka iyi yolu da taşın rengine bakmaktır. Rengin biraz düz veya donuk olduğu veya taşın içinden siyah damarlar aktığı görülüyorsa, sugulit olma olasılığı düşüktür.

Son olarak, eğer sugulit satın alındığında “yeniden oluşturulmuş”, “birleştirilmiş”, “insan yapımı” veya “laboratuarda yetiştirilmiş” ise, kesinlikle orijinal değildir.

Ayrıca Şifa için En Güçlü 10 Kristal ve Taşa da bakın
Sugilite Değeri Nedir Ve Neden Bu Kadar Pahalıdır?
Sugilite büyük miktarlarda mevcuttur. Ancak, mor elmaslar gibi, taş da nadirdir ve bulunması kolay değildir. Suguliti derecelendirirken en önemli faktör taşın rengidir. Diğer birçok değerli taşta olduğu gibi, renk ne kadar derinse, değeri de o kadar yüksek olur.

Sugilite, genellikle menekşeden macentaya kadar değişen renklere sahip bir siklosilikat kristalidir. Potasyum sodyum lityum demir manganez alüminyum silikat mineralidir. Nadir bulunan ve prizmatik kristallere sahip nadir bir mücevherdir. İçinde az miktarda manganez vardır, bu nedenle renk şemasını alır. Sugilite anlamı ruhsal sevgi ve büyümedir.

Enerjiyi Besleyen Değerli Taş
Tatlı Sugilite üzüm jölesi renginde olabilir ama bu taşın yapışkan bir tarafı yok. Besleyici enerjiyle olgunlaşan Sugilite, menekşe ışını enerjisiyle baştan çıkarır ve ilham verir. Modern çağ için bir aşk taşı olarak kabul edilir, çünkü romantizm hikayelerinden daha az ve daha büyük resmi kucaklamak ve manevi aşka adanmakla ilgilidir. Sugilite yaygın olarak SOO-jee-lite olarak telaffuz edilir, ancak aynı zamanda Royal Azel veya Luvulite olarak da bilinir. Rengi derin ve rüya gibi ya da bahar göğü gibi soluk leylak olabilir.

Sugilite ilk olarak Japonya’nın Iwagi Adası’nda Ke-Ichi Sugi adlı bir jeolog tarafından keşfedildi (bu, adını nasıl aldığına dair bir ipucu). Japonya’da bulunmuş olsa da, Sugilite yataklarının çoğu Güney Afrika’dan geliyor, ancak bu zengin ve nadir mücevher Avustralya, Hindistan ve Kanada’da da bulundu. Sugilite bir taş gizemidir ve bunun nedeni çok nadir görülmesi olabilir. Bu taşlar arasında çok az korelasyon olmasına rağmen bazen Mor Turkuaz olarak anılır. Pozitif enerjiyle güçlü olan Sugilite, üzerinize yağan ruhsal sevginin kırbaçlarını getirir.

Sugulit Taşı

Sugulit Taşı

Sugilite ruh taşınıza benzemiyorsa, temel değerli taşlar için şifalı kristal rehberimize bir göz atın ve mükemmel eşinizi bulun.

Sugulit İyileştirici Özellikleri
sugulite kristal kule tutan kadın

Sugilite, kalbinizi ve tacınızı açmak için büyük sevgi dolu enerjisini getirirken bağ kurmaya hazır olun. Bu, çevrelerindeki diğerlerinin tüm enerjisini emmeye meyilli hassas ruhlar için onu harika bir mücevher yapan paketteki en besleyici taşlardan biridir. Diğer insanların duygularının, kararlarının ve okumalarının size yapıştırıcı gibi yapıştığını fark ederseniz, Sugilite koruyucu bir ışık kalkanı sağlayarak size yardımcı olacaktır, böylece tek vahşi kalbinize sadık kalırken zarafet ve özgünlük içinde yaşayabilirsiniz. Sugilite, diğer mor taşlarla benzer özellikleri paylaştığı anlamına gelen mor bir güç mücevheridir . Üçüncü göz bilgeliğinden taç çakra temizliğine kadar, mor değerli taşlar tamamen simya ve yüce ruhsal gelişim ile ilgilidir.

Fiziksel İyileşme
Sugulit taşı bedeni ruha bağlayan bir taştır. Rahatsızlığın duygusal kargaşadan ve gerçekten hak ettiğimiz sevgiden kendimizi mahrum etmekten de kaynaklanabileceği fikrini ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Bunun üstesinden gelmek için Sugilite sinir sistemini dengeleyebilir, duyuları sakinleştirebilir ve her türlü kronik hastalığa katkıda bulunabilecek korku ve gerilimlerden fiziksel olarak kurtulmanıza yardımcı olabilir. Paranoya ve TSSB gibi zihinsel sağlık sorunlarıyla mücadele edenler için – Sugilite, çatlakları düzeltmeye yardımcı olabilir, böylece daha az parçalanmış hissedersiniz. Aynı zamanda uyku ve rüya çalışması için ilahi bir taştır ve insanların uykusuzluğun üstesinden gelmesine yardımcı olur.

Sugilite aynı zamanda yüksek düzeyde üşüme özelliği sayesinde usta bir ağrı kesicidir. Bu mücevher baş ağrılarını, kas gerginliğini hafifletebilir ve hatta demir eksikliklerinden fiziksel dayanıklılığı artırmaya ve lenf sistemlerini temizlemeye kadar her şeye yardımcı olabilir. Etkili bir ağrı kesici olmanın bu kadar iyi olmasının nedeni, taşta saklanan yüksek seviyedeki manganezdir.

Zihinsel ve Duygusal İyileşme
Sevgiyle özüne batırılmış Sugilite, duygusal bedeni iyileştirme söz konusu olduğunda parlar. Daha önce de belirtildiği gibi, hayatınızdaki insanlarla inanılmaz derecede derin bağları teşvik ettiği için modern çağ için bir aşk taşı olarak adlandırılır. Sugilite nazik besleyici enerji üzerinde çalıştığından, müdahaleci düşünceleri, korku temelli davranışları ve karşılıklı bağımlılığı ortadan kaldırabilir. Bağışlama, sevgi ve açgözlülük veya engel olmaya ihtiyaç duymadan verme yeteneği üzerine ilişkiler kurar. Aynı zamanda kalp kırıklığının ağırlığını da taşıyanlar için bu mücevher destek sağlayarak ve tutulduğunuzu size hatırlatarak yükü hafifletebilir.

Sugilite, ruhlarını umut ve güçle besleyecek şekilde kullanıcıya güç katar. Sevildiğinizi, desteklendiğinizi ve daha büyük bir anlamın parçası olduğunuzu hatırlatır.

Daha yakından incelendiğinde rengin görünümü benekliyse, genel değerin etkilenmesi olası değildir. Ancak koyu mor ile karıştırılmış daha açık renkler varsa taşın değeri düşer.

Değeri pek çok başka faktöre bağlı olduğu için sugulit için bir fiyat belirlemek zor olabilir. Bununla birlikte, çok nadir olduğu için diğer birçok mor değerli taştan kesinlikle daha pahalı olduğunu söylemek güvenlidir .

Sugulit

Sugulit

Sugulitin Fiziksel Özellikleri
Sugilitin fiziksel özellikleri , Mohs ölçeğinde 6.5’lik bir sertlik içerir . Renk, aşağıdakiler dahil olmak üzere çok sayıda farklı tonla karakterize edilebilir:

Mor
Menekşe
Açık kahverengimsi sarı.
Sugilite, iletilen ışıkta renksizdir ve beyaz çizgilere sahip olabilir.

Sugulit Taşının İyileştirici Özellikleri
Doğal sugulit taşından bileklik
Sugulit, alternatif tıpta beyni dengelediği ve epilepsi ve migren için kullanıldığı için ‘şifa taşı’ olarak bilinir. Aynı zamanda taç çakra ile ilişkilidir ve hepsi de değerine katkıda bulunan birçok iyileştirici özelliğe sahip olduğuna inanılır. Migren, sırt ağrısı gibi kronik ağrı ve sızılardan mustarip olan birçok kişi, bir rahatlama aracı olarak taşı yanlarında taşır.

Mor taşın ayrıca stres ve olumsuz düşüncelerden rahatsız olan bir zihni iyileştirme yeteneğine sahip olduğu söylenir. Bazıları, sugulit kristallerinin daha olumlu düşünce ve duygular toplamamıza ve onları hayata daha parlak bir bakış açısına yönlendirmemize yardımcı olduğuna inanıyor.

Sugulit Faydaları

Sugulit Faydaları

Ayrıca bkz. Yeşim

Kristali: Bu Uğurlu Taşın Anlamı, İyileştirici Özellikleri ve Kullanımları
Sugilite Zehirli Midir?
Sugilite alüminyum içerdiğinden, sizi hasta edebileceğinden herhangi bir iksir hazırlarken kullanılmaması önerilir. Alüminyum sinir sistemini zehirleyebilir ve taşta sadece küçük hacimlerde bulunmasına rağmen zararlı bir etkisi olabilir.

Sugilite Islanabilir Mi?
Taş ıslanabilir ve bozulmaz, ancak ona uygun şekilde bakmanız gerekir. Suguliti çok uzun süre suya maruz bırakmamalısınız, çünkü bu, rengin solmasına neden olabilir. Sonuç olarak, değeri düşecektir.

Taştan maksimum fayda sağlamak için her zaman, tercihen kalbinize yakın bir kolyede takmanız önerilir.

Ödüllü Bir Mor Mücevher
Üzüm jölesi rengi ve algılanan çeşitli iyileştirici özellikleri ile sugulit, dünyanın en çok aranan değerli taşlarından biridir. Ancak, nadirdir ve kolayca erişilebilir değildir, bu da onu çok daha pahalı yapan şeydir.

Sugulite elinize geçecek kadar şanslıysanız, mücevher koleksiyonunuza harika bir katkı sağlayacaktır. Oldukça dayanıklı bir mücevherdir ve taşın canlı renkleri hemen hemen her metale yerleştirildiğinde güzel görünür, bu da onu daha çeşitli hale getirir. Sugilite kesinlikle hazine değerinde bir mücevherdir.

DOĞAL SUGULİT TAŞI KOLEKSİYON PARÇA

DOĞAL KAYALAR
Sugulit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • A KALİTE RENK DOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • İLERİ SEVİYE KOLEKSİYONLER İÇİN
 • KDV DAHİL
 • SUGULİT TAŞI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Mor Işın enerjisinin en güzel ve güçlü kristali olan Sugilite, İlahi sevginin mükemmelliğini ve bu enerjinin Dünya planında tezahürünü somutlaştıran öncü bir “bu çağ için aşk taşıdır”. Bilgelik ve ruhsal bağlılığın armağanlarını getirir, kişinin Gerçeğin sevginin en yüksek formu olduğunu ve kişinin kendi gerçeğinde yaşamanın yalnızca şifa vermekle kalmayıp güçlendirici olduğunu anlamasına yardımcı olur. Sugilite ile çalışmak, giymek veya onunla meditasyon yapmak, Dünya’da güç ve zarafet içinde yürümek için kişinin varlığının her yönüne yüksek frekanslı Mor enerjiyi kanalize etme yeteneğini güçlendirir. Sugilite, ruha enkarne olma nedenlerini hatırlatır ve kişinin fiziksel alemdeki bu yolculuk için seçilen dersleri anlamasını geliştirir. [Melody, 626][Simmons, 386][Hall, 279][Raphaell, 121-125

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL G.AFRİKA SUGULİT MİNARELİ İLERİ SEVİYE KOLEKSİYONERLER İÇİN MÜKEMMEL GEM PARÇASI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

WEB SAYFAMIZ VE İŞ YERİMİZ HARİÇ BAŞKA HİÇ BİR PLATFORMDA SATIŞIMIZ YOKTUR;

BOYUT:110 X 80 X 70 MM AĞIRLIK 120 GR

Sugulit Taşı

Sugulit Taşı

Taç Çakrayı uyandırmak için olağanüstü bir kristal olan Sugilite, bedeni ışıkla besler, manevi ve koşulsuz sevgiyi Taç yoluyla ve aşağı Temel Çakraya getirerek, giderken tüm çakraları hizalar. İyileştirici enerjilerin güçlü bir çekicisidir ve zihnin iyiliği ile vücudun iyiliği arasındaki bağlantının farkındalığını ilerletmek için yüzeye çıkmıştır. Kullanımı, fiziksel bedenin birçok hastalık ve hastalığına neden olan zihinsel ve duygusal streslere karşı koymaya yardımcı olur. Sugilite’nin frekansı, kişinin dünyanın sertliğini tanımasına ve serbest bırakmasına ve üzüntü, hayal kırıklığı, geçmiş öfke ve korkudan kurtulmasına izin verir. En karanlık durumlara ışık ve sevgi getirir, kişinin yaşamın şu anda deneyimlediğinden daha fazlası olduğunu bilmesini sağlar. Daha iyi bir gelecek için umut ve iyimserlik sunar,kişinin burada ve şimdiyi kabul etmesini sağlar. Sugilite, kendini ve başkalarını affetmeyi teşvik eder ve güven ve özgürlük duygusu aşılar. Asla tam olarak uyum sağlayamayanlar ve Dünya’nın titreşimine uyum sağlamayı zor bulan hafif işçiler için özellikle neşeli bir taştır. [Melody, 626][Raphaell, 121-122][Ahsian, 387][101 Hall, 198][Sall, 279-280]

Sugilite, kişinin en derindeki düşüncelerine, özlemlerine ve inançlarına erişmesini sağlayan, rüyalar alemi için muhteşem bir taştır. Bu canlı kristalle meditasyon yapmak veya rüya görmek, Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakraları açar, kişinin deneyiminin derinliğini büyük ölçüde artırır ve kişinin aldığı görüntülerin anlam ve sembolik anlam açısından zengin olmasına izin verir. Kişinin gece rüyalarını hatırlamasına yardımcı olur ve berrak rüya görmeye yardımcı olur ve kişinin hayatı boyunca gördüğü ve bir şekilde bir kenara koyduğu rüyaları hatırlamasında veya kişinin bu yaşam için sahip olduğu rüyaları geri kazanmasında destekler. [Simmons, 386][Ahsyan, 387]

Sugilite, bir potasyum sodyum lityum demir manganez alüminyum silikat minerali olan Osumilite grubunun nispeten nadir bir siklosilikatıdır. Nadiren küçük prizmatik kristallerde oluşsa da, formu genellikle granüler ila masiftir. Adını 1944’te Japonya’nın Iwagi Adası’nda ilk örnekleri keşfeden Japon petrolog Dr. Ken-ichi Sugi’den almıştır. Mineralin adı, doğrudan çok hatalı bir şekilde telaffuz edilir, genellikle “gen”de olduğu gibi yumuşak bir “g” ile, “kazlar”da olduğu gibi sert bir “g” ile telaffuz edilmesi gerekir. (soo-gi-lyt) Japonya’da bulunan örnekler genellikle açık kahverengimsi sarı kaya oluşturan bir mineraldi, sınıflandırıldı ve kısa sürede unutuldu. Güney Afrika’da bulunan parlak mor taşlı taş, özellikle 1980’lerde New Age Stone olarak değerli özelliklerini popüler hale getirdi. Rengi soluk leylak veya pembe arasında değişir,özellikle “jel” olarak bilinen yarı saydam formda, en değerli olduğu düşünülen zengin macenta-mor tonuyla kırmızımsı-mordan koyu mora. Sugilite Japonya, Kanada ve diğer birkaç bölgede bulunsa da, bu menekşe taşının çoğu tortusu Güney Afrika’daki çok derin manganez madenlerinden gelmektedir. Sugilite ayrıca Luvulite, Lavulite, Royal Azel, Royal Lavulite ve Royal Lazelle olarak da adlandırılır.[www.mindat.org][Simmons, 386][en.wikipedia.org][Sugilite oldukça nadir bir değerli taştır ve inanılmaz derecede güzeldir. İlk olarak 1944 yılında, benzersiz adını aldığı Ken-ichi Sugi adlı bir Japon petrolog tarafından keşfedilmiştir.

Ken-ichi Sugi taşı ilk keşfettiğinde, kahverengimsi-sarı taneler olarak ortaya çıktı, ancak 1955’te aynı bileşime sahip karanlık, prizmatik kristaller bulundu. 1975’te bir sugulit dikişi keşfedildi ve 1980’de bir mücevher olarak sınıflandırıldı ve fiyatı fırladı. O zamandan beri, iyi bir sebepten dolayı popülerlik kazandı!

Sugilite hem bir mineral hem de en çok canlı pembe ila mor renkleriyle tanınan bir değerli taştır . Taşın belki de en popüler tonu, zengin, parlak tonları nedeniyle ‘üzüm jölesi’ olarak anılır.

Sugilite, rengini az miktarda manganezden alan bir sodyum potasyum lityum silikat mineralidir. Manganez demir ve alüminyum ile ikame edilebileceğinden renk ve özellikler değişebilir.

Yüksek kaliteli örnekler nadirdir ve tüm dünyadaki gemologlar ve koleksiyoncular tarafından aranır.

Sugulit Nerelerde Bulunur?
Makro taş mineral Sugilite

Sugulit Özellikleri

Sugulit Özellikleri

1944 yılında küçük bir Japon adası olan Iwagi’de küçük bir sugulit tortusu bulundu. Ancak, bu taşlar değerli taş kalitesinde değildi ve taş, sonraki birkaç on yıl boyunca büyük ölçüde duyulmamış olarak kaldı. Daha büyük bir sugulit tortusu daha sonra Iwagi Adacığı’na benzer bir ortamda, ancak Quebec, Kanada’da bulundu.

Ayrıca bkz. Sodalite: Bu Sansasyonel Taşın Anlamı ve İyileştirici Özellikleri
Güney Afrika’nın Northern Cape’deki Wessels madeni, şu anda tabakalara bağlı bir manganez kaynağından çıkarılan büyük bir sugulit yatağına sahiptir. Diğer raporlar sugilite bulunabilir önermek İtalya ‘nın Liguria ve Toskana, Avustralya ve içinde Madhya Pradesh Yeni Güney Galler bölgesinde Hindistan’da .
Sugilitin Gerçek Olduğunu Nasıl Anlayabilirsiniz?
Hakiki sugulit bulmak çok zor olabilir, bu nedenle dikkat etmeniz gereken ilk husus taşın fiyatıdır. Ucuzsa, taşın gerçek sugulit olması pek olası değildir. Taşın nadir olması onu oldukça pahalı hale getirdi, bu yüzden gerçek şey için daha yüksek fiyatlar ödemeyi bekleyin.

Sugulit taşının gerçek olup olmadığını anlamanın bir başka iyi yolu da taşın rengine bakmaktır. Rengin biraz düz veya donuk olduğu veya taşın içinden siyah damarlar aktığı görülüyorsa, sugulit olma olasılığı düşüktür.

Son olarak, eğer sugulit satın alındığında “yeniden oluşturulmuş”, “birleştirilmiş”, “insan yapımı” veya “laboratuarda yetiştirilmiş” ise, kesinlikle orijinal değildir.

Ayrıca Şifa için En Güçlü 10 Kristal ve Taşa da bakın
Sugilite Değeri Nedir Ve Neden Bu Kadar Pahalıdır?
Sugilite büyük miktarlarda mevcuttur. Ancak, mor elmaslar gibi, taş da nadirdir ve bulunması kolay değildir. Suguliti derecelendirirken en önemli faktör taşın rengidir. Diğer birçok değerli taşta olduğu gibi, renk ne kadar derinse, değeri de o kadar yüksek olur.

Sugilite, genellikle menekşeden macentaya kadar değişen renklere sahip bir siklosilikat kristalidir. Potasyum sodyum lityum demir manganez alüminyum silikat mineralidir. Nadir bulunan ve prizmatik kristallere sahip nadir bir mücevherdir. İçinde az miktarda manganez vardır, bu nedenle renk şemasını alır. Sugilite anlamı ruhsal sevgi ve büyümedir.

Enerjiyi Besleyen Değerli Taş
Tatlı Sugilite üzüm jölesi renginde olabilir ama bu taşın yapışkan bir tarafı yok. Besleyici enerjiyle olgunlaşan Sugilite, menekşe ışını enerjisiyle baştan çıkarır ve ilham verir. Modern çağ için bir aşk taşı olarak kabul edilir, çünkü romantizm hikayelerinden daha az ve daha büyük resmi kucaklamak ve manevi aşka adanmakla ilgilidir. Sugilite yaygın olarak SOO-jee-lite olarak telaffuz edilir, ancak aynı zamanda Royal Azel veya Luvulite olarak da bilinir. Rengi derin ve rüya gibi ya da bahar göğü gibi soluk leylak olabilir.

Sugilite ilk olarak Japonya’nın Iwagi Adası’nda Ke-Ichi Sugi adlı bir jeolog tarafından keşfedildi (bu, adını nasıl aldığına dair bir ipucu). Japonya’da bulunmuş olsa da, Sugilite yataklarının çoğu Güney Afrika’dan geliyor, ancak bu zengin ve nadir mücevher Avustralya, Hindistan ve Kanada’da da bulundu. Sugilite bir taş gizemidir ve bunun nedeni çok nadir görülmesi olabilir. Bu taşlar arasında çok az korelasyon olmasına rağmen bazen Mor Turkuaz olarak anılır. Pozitif enerjiyle güçlü olan Sugilite, üzerinize yağan ruhsal sevginin kırbaçlarını getirir.

Sugulit Taşı

Sugulit Taşı

Sugilite ruh taşınıza benzemiyorsa, temel değerli taşlar için şifalı kristal rehberimize bir göz atın ve mükemmel eşinizi bulun.

Sugulit İyileştirici Özellikleri
sugulite kristal kule tutan kadın

Sugilite, kalbinizi ve tacınızı açmak için büyük sevgi dolu enerjisini getirirken bağ kurmaya hazır olun. Bu, çevrelerindeki diğerlerinin tüm enerjisini emmeye meyilli hassas ruhlar için onu harika bir mücevher yapan paketteki en besleyici taşlardan biridir. Diğer insanların duygularının, kararlarının ve okumalarının size yapıştırıcı gibi yapıştığını fark ederseniz, Sugilite koruyucu bir ışık kalkanı sağlayarak size yardımcı olacaktır, böylece tek vahşi kalbinize sadık kalırken zarafet ve özgünlük içinde yaşayabilirsiniz. Sugilite, diğer mor taşlarla benzer özellikleri paylaştığı anlamına gelen mor bir güç mücevheridir . Üçüncü göz bilgeliğinden taç çakra temizliğine kadar, mor değerli taşlar tamamen simya ve yüce ruhsal gelişim ile ilgilidir.

Fiziksel İyileşme
Sugulit taşı bedeni ruha bağlayan bir taştır. Rahatsızlığın duygusal kargaşadan ve gerçekten hak ettiğimiz sevgiden kendimizi mahrum etmekten de kaynaklanabileceği fikrini ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Bunun üstesinden gelmek için Sugilite sinir sistemini dengeleyebilir, duyuları sakinleştirebilir ve her türlü kronik hastalığa katkıda bulunabilecek korku ve gerilimlerden fiziksel olarak kurtulmanıza yardımcı olabilir. Paranoya ve TSSB gibi zihinsel sağlık sorunlarıyla mücadele edenler için – Sugilite, çatlakları düzeltmeye yardımcı olabilir, böylece daha az parçalanmış hissedersiniz. Aynı zamanda uyku ve rüya çalışması için ilahi bir taştır ve insanların uykusuzluğun üstesinden gelmesine yardımcı olur.

Sugilite aynı zamanda yüksek düzeyde üşüme özelliği sayesinde usta bir ağrı kesicidir. Bu mücevher baş ağrılarını, kas gerginliğini hafifletebilir ve hatta demir eksikliklerinden fiziksel dayanıklılığı artırmaya ve lenf sistemlerini temizlemeye kadar her şeye yardımcı olabilir. Etkili bir ağrı kesici olmanın bu kadar iyi olmasının nedeni, taşta saklanan yüksek seviyedeki manganezdir.

Zihinsel ve Duygusal İyileşme
Sevgiyle özüne batırılmış Sugilite, duygusal bedeni iyileştirme söz konusu olduğunda parlar. Daha önce de belirtildiği gibi, hayatınızdaki insanlarla inanılmaz derecede derin bağları teşvik ettiği için modern çağ için bir aşk taşı olarak adlandırılır. Sugilite nazik besleyici enerji üzerinde çalıştığından, müdahaleci düşünceleri, korku temelli davranışları ve karşılıklı bağımlılığı ortadan kaldırabilir. Bağışlama, sevgi ve açgözlülük veya engel olmaya ihtiyaç duymadan verme yeteneği üzerine ilişkiler kurar. Aynı zamanda kalp kırıklığının ağırlığını da taşıyanlar için bu mücevher destek sağlayarak ve tutulduğunuzu size hatırlatarak yükü hafifletebilir.

Sugilite, ruhlarını umut ve güçle besleyecek şekilde kullanıcıya güç katar. Sevildiğinizi, desteklendiğinizi ve daha büyük bir anlamın parçası olduğunuzu hatırlatır.

Daha yakından incelendiğinde rengin görünümü benekliyse, genel değerin etkilenmesi olası değildir. Ancak koyu mor ile karıştırılmış daha açık renkler varsa taşın değeri düşer.

Değeri pek çok başka faktöre bağlı olduğu için sugulit için bir fiyat belirlemek zor olabilir. Bununla birlikte, çok nadir olduğu için diğer birçok mor değerli taştan kesinlikle daha pahalı olduğunu söylemek güvenlidir .

Sugulit

Sugulit

Sugulitin Fiziksel Özellikleri
Sugilitin fiziksel özellikleri , Mohs ölçeğinde 6.5’lik bir sertlik içerir . Renk, aşağıdakiler dahil olmak üzere çok sayıda farklı tonla karakterize edilebilir:

Mor
Menekşe
Açık kahverengimsi sarı.
Sugilite, iletilen ışıkta renksizdir ve beyaz çizgilere sahip olabilir.

Sugulit Taşının İyileştirici Özellikleri
Doğal sugulit taşından bileklik
Sugulit, alternatif tıpta beyni dengelediği ve epilepsi ve migren için kullanıldığı için ‘şifa taşı’ olarak bilinir. Aynı zamanda taç çakra ile ilişkilidir ve hepsi de değerine katkıda bulunan birçok iyileştirici özelliğe sahip olduğuna inanılır. Migren, sırt ağrısı gibi kronik ağrı ve sızılardan mustarip olan birçok kişi, bir rahatlama aracı olarak taşı yanlarında taşır.

Mor taşın ayrıca stres ve olumsuz düşüncelerden rahatsız olan bir zihni iyileştirme yeteneğine sahip olduğu söylenir. Bazıları, sugulit kristallerinin daha olumlu düşünce ve duygular toplamamıza ve onları hayata daha parlak bir bakış açısına yönlendirmemize yardımcı olduğuna inanıyor.

Sugulit Faydaları

Sugulit Faydaları

Ayrıca bkz. Yeşim

Kristali: Bu Uğurlu Taşın Anlamı, İyileştirici Özellikleri ve Kullanımları
Sugilite Zehirli Midir?
Sugilite alüminyum içerdiğinden, sizi hasta edebileceğinden herhangi bir iksir hazırlarken kullanılmaması önerilir. Alüminyum sinir sistemini zehirleyebilir ve taşta sadece küçük hacimlerde bulunmasına rağmen zararlı bir etkisi olabilir.

Sugilite Islanabilir Mi?
Taş ıslanabilir ve bozulmaz, ancak ona uygun şekilde bakmanız gerekir. Suguliti çok uzun süre suya maruz bırakmamalısınız, çünkü bu, rengin solmasına neden olabilir. Sonuç olarak, değeri düşecektir.

Taştan maksimum fayda sağlamak için her zaman, tercihen kalbinize yakın bir kolyede takmanız önerilir.

Ödüllü Bir Mor Mücevher
Üzüm jölesi rengi ve algılanan çeşitli iyileştirici özellikleri ile sugulit, dünyanın en çok aranan değerli taşlarından biridir. Ancak, nadirdir ve kolayca erişilebilir değildir, bu da onu çok daha pahalı yapan şeydir.

Sugulite elinize geçecek kadar şanslıysanız, mücevher koleksiyonunuza harika bir katkı sağlayacaktır. Oldukça dayanıklı bir mücevherdir ve taşın canlı renkleri hemen hemen her metale yerleştirildiğinde güzel görünür, bu da onu daha çeşitli hale getirir. Sugilite kesinlikle hazine değerinde bir mücevherdir.