OTANT�K TA�

DOĞAL MALAKİT TAŞI (FRAKTAL OLUŞUM)

NADİR KRİSTALLER RAW
Malakit
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MALAKİT TAŞI
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • RUSYA

Malakit , Cu 2 CO 3 (OH) 2 formülüne sahip bir bakır karbonat hidroksit mineralidir . Bu opak, yeşil bantlı mineral monoklinik kristal sisteminde kristalleşir ve çoğunlukla su tablasının ve hidrotermal sıvıların kimyasal çökeltme için araçlar sağladığı kırıklarda ve derin, yeraltı boşluklarında botryoidal , lifli veya dikit kütleler oluşturur. Bireysel kristaller nadirdir, ancak asiküler prizmalara karşı ince olarak ortaya çıkar . Pseudomorfları daha tablo veya bloklar sonra azurite kristaller da oluşabilir. [4]

Malakit

Malakit

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 NATURAL TAM RENGİNDE FRAKTAL OLUŞUM BÜYÜK MALAKİT TAŞI RUSYA KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI…ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…. YAPTIĞIMIZ İŞLERİ @otantiktas instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz>>>>>> KESİNLİKLE İŞ YERMİZ VE WEB SAYFAMIZ HARİCİNDE BAŞKA PLATFORMLARDA SATIŞIMIZ YOKTUR YEREL BUTİK İŞLETMEYİZ

İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZ 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ ÜCRETSİZ KOLYE ŞEKLİNDE

DOĞAL MALAKİT TAŞI
MEŞEİ :RUSYA

ÖLÇÜ : 30.20 X 25,25 X 5.65 MM
Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden Malakit
Genel
Kategori
karbonat minerali
Formül
(yinelenen birim)
Cu 2 CO 3 (OH) 2
Strunz sınıflandırması
5.BA.10
kristal sistemi
monoklinik
kristal sınıfı
Prizmatik (2/m)
(aynı HM sembolü )
Uzay grubu
P2 1 /a
Kimlik
formül kütlesi
221.1 g/mol
Renk
Parlak yeşil, koyu yeşil, siyahımsı yeşil, kristaller daha derin yeşil tonları, hatta çok koyu ila neredeyse siyah arasında yaygın olarak bantlı; iletilen ışıkta yeşil ila sarımsı yeşil
kristal alışkanlığı
Masif, botryoidal, sarkıt, kristaller tabular prizmatik için asikülerdir.
Eşleştirme
{100} ve {201}’de temas veya penetrasyon ikizleri olarak yaygındır. Polisentetik ikizlenme de mevcuttur.
bölünme
{010} tarihindeki { 2 01} fuarında mükemmel
Kırık
Subkonkoidalden düzensize
Mohs ölçeği sertliği
3.5–4
parlaklık
Adamantinden vitreusa; lifli ise ipeksi; masif ise donuk ila dünyevi
Meç
açık yeşil
şeffaflık
Saydamdan opaklığa
Spesifik yer çekimi
3.6–4
Optik özellikler
Çift eksenli (-)
Kırılma indisi
n α = 1.655 n β = 1.875 n γ = 1.909
çift kırılma
δ = 0.254
Referanslar
[1] [2] [3] [4]
İçindekiler
Etimoloji ve tarih Düzenlemek

Great Orme, Galler’deki Neolitik dönem malakit maden kompleksinin girişi
Taş ismi (aracılığıyla türemiştir Latince : molochītis , Orta Fransız : melochite ve Orta İngilizce melochites itibaren) Yunan Μολοχίτης λίθος molochites lithos , “ebegümeci-yeşil taş”, μολόχη dan molochē , μαλάχη ait varyantı Malache , “hatmi”. [5] Minerale , ebegümeci bitkisinin yapraklarına benzerliğinden dolayı bu isim verilmiştir . [6]

Malakit, 3.800 yıl önce İngiltere’deki Great Orme Madenlerinde taş ve kemik aletler kullanılarak kapsamlı bir şekilde çıkarıldı . Arkeolojik kanıtlar madencilik faaliyetinin sona erdiğini gösterir c.  600 M.Ö. , mayınlı malakitten 1.760 tona kadar bakır üretiliyor. [7] [8]

Malakit Taşı Özellikleri

Malakit Taşı Özellikleri

Arkeolojik kanıtlar mineral mayınlı ve en bakır elde etmek ergitilmiş edildiğini gösterir Timna Vadisi içinde İsrail 3000’den fazla yıldır. [9] O zamandan beri malakit hem süs taşı hem de değerli taş olarak kullanılmıştır.

oluşum Düzenlemek

Outokumpu’nun eski madeninin duvarlarında malakit .
Malakit genellikle birincil sülfidik bakır cevherlerinin süperjen ayrışması ve oksidasyonundan kaynaklanır ve genellikle azurit (Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 ), götit ve kalsit ile birlikte bulunur . Canlı yeşil rengi dışında malakitin özellikleri azurite benzer ve iki mineralin agregaları sıklıkla oluşur. Malakit daha yaygındır azurite ve genellikle yaklaşık bakır birikintileri ile ilişkili olan kalker , karbonat kaynağı.

Malakit Büyük miktarlarda mayınlı edilmiştir Urallar , Rusya . Ural malakit şu anda çıkarılmıyor, [10] ancak GN Vertushkova, Urallarda yeni malakit yataklarının olası keşfini bildiriyor. [11] Demokratik Kongo Cumhuriyeti de dahil olmak üzere dünya çapında bulunur ; Gabon ; Zambiya ; Tsumeb , Namibya ; Meksika ; Broken Hill, Yeni Güney Galler ; Burra, Güney Avustralya ; Lyon , Fransa ; Timna Vadisi , İsrail ; veGüneybatı Amerika Birleşik Devletleri , özellikle Arizona’da . [12]

Yapı Düzenlemek
Malakit monoklinik sistemde kristalleşir. Yapı, izole edilmiş üçgen CO 3 2− iyonları arasında dokunmuş, net pozitif yüklü, alternatif Cu 2+ iyonları ve OH − iyonlarından oluşan zincirlerden oluşur . Böylece her bakır iyonu iki hidroksil iyonuna ve iki karbonat iyonuna konjuge edilir; her hidroksil iyonu iki bakır iyonu ile konjuge edilir; ve her karbonat iyonu altı bakır iyonu ile konjuge edilir. [13] [14]Grup : Karbonatlar
Kristal Sistemi: Monoklinik
Kompozisyon : CU2CO3 (OH) 2
Renk : Parlak Yeşil
Formu / Alışkanlık : Massive, Batriyoidal
Sertlik : 3-1 / 3 – 4
Dilinim : Mükemmel
Kırılma : dengesiz, kırılgan için Subconchoidal
Luster : Adamantin ipeksi için
Streak : Soluk yeşil
Özgül Ağırlık : 3.9 – 4.0
Şeffaflık : Yarı Saydam

MANEVİ ÖZELLİKLER
Çakra : Kalp, Solar pleksus, Taban, Sakral
Sayı : 9
Gezegen : Venüs
Yararlı olduğuna inanılan : Dönüşüm, psikoseksüel problemler, çekingenlik, yeniden doğuş, utangaçlık, karaciğer ve safra kesesinin detoksifikasyonu, stres, uykusuzluk, alerjiler, gözler, dolaşım hastalıkları, doğum , kramplar, adet sorunları, doğum, kadın cinsel organları, tansiyon, astım, artrit, epilepsi, kırıklar, şişmiş eklemler, büyüme, seyahat hastalığı, vertigo, eğitmenler, optik sinir, pankreas, dalak, paratiroid, DNA, hücresel yapı, bağışıklık sistem, dokunun asitlenmesi, diyabet.

TANITIM
Gizemin cazibesiyle süslenmiş Malakit, hipnotize edici bir taştır. Büyüleyici bir güzellik gibi, gözünüze çarptığı anda sizi büyüsüne kaptırıyor. Taşlar dünyasında Malakit, bir zamanlar gördüğünüz ama hatırlayacağınız taştır, görünüşü çok önemlidir. Muhtemelen en eski bakır cevheri, Sina’da ve eski Mısır’ın doğu çöllerinde MÖ 3000 kadar erken bir tarihte çıkarılmış olan malakit, yeşil bir bakır karbonat hidroksittir. Göz boyası, duvar boyama pigmenti, sırlarda ve camın renklendirilmesinde kullanılmıştır.

Malakit Pigmenti

Malakit Tonları, Ueba Esou, Kyoto

Tek kristaller nadirdir; Bulunduklarında, kısadan uzuna prizmatiktirler. Genellikle, genellikle yayılan lif yapısına sahip ve yeşilin çeşitli tonlarında bantlanmış botryoidal veya kabuklu kütleler olarak bulunan malakit, aynı zamanda narin lifli agregalar ve eşmerkezli bantlı sarkıtlar olarak da bulunur. Adı, yaprak yeşili rengine atıfta bulunarak Yunanca “ebegümeci” anlamına gelir.

Malakit, genellikle daha az miktarda azuritin eşlik ettiği bakır yataklarının değişmiş bölgelerinde oluşur. Malakitin parlak yeşili genellikle bakır yataklarının yüzeyinde görülür ve genellikle bir maden arayıcısının bu metalin varlığının ilk göstergesidir.

Rusya’da Terkedilmiş Bakır Madeni

Rusya’da Terkedilmiş Cooper Madeni.

Malahit Faydaları

Malahit Faydaları

Küçük bir bakır cevheridir, ancak asıl kullanımı süs malzemesi ve değerli taştır. Antik Çin’de, çok değerliydi ve adını Guangdong Eyaleti, Shilu yakınlarındaki kaynağından aldığı için shill olarak adlandırıldı. 19. yüzyılda, Rusya’nın Ural Dağları’ndaki devasa yataklar, Avrupa’ya büyük miktarlarda malakit sağladı ve bazı tekil kütleler 51 tona kadar çıktı. İtalya’da ‘nazar’dan korunmak için giyildi.

Dhratarastra, Doğu’nun Koruyucu Kralı, kenevir kumaş üzerine bir tablo

Malakit pigmenti, Doğu’nun Koruyucu Kralı Dhratarastra’nın kenevir kumaşı üzerindeki bu resimde dramatik bir etki için kullanılmıştır. Muhtemelen Kore, Kyongsang Eyaletinden olan resim, Seçilmiş Hanedanlığa aittir ve 18. yüzyıldan kalmadır.

MALAKİT ALIŞKANLIKLARI
Malakit, kesilip cilalandığında hepsi güzel ve ilginç desenler sağlayan çeşitli alışkanlıklara sahiptir.

Malakit Alışkanlıkları

Soldan sağa: Sarkıtlardan yayılan kristaller, sarkıt kesitinden büyüme katmanlama modeli, lifli numuneden yayılan kristaller, Azurit kabuklu Malakit kristali.

İYİLEŞTİRİCİ ÖZELLİKLER
Nazar, büyücülük ve kötü ruhlara karşı koruma sağladığı bilinen bu taş, duygusal beden için güçlü bir temizleyicidir, geçmiş yaşam veya çocukluk travmalarını serbest bırakır, ancak en iyi şekilde kalifiye bir şifacı tarafından kullanılır. Hayat, güçlü bir enerji kanalı olan Malakit’in etkisi altında daha yoğun bir şekilde yaşanır. Ruhsal büyümenizi engelleyen, derin duyguları ve psikosomatik nedenleri ortaya çıkaran, istenmeyen bağları ve yıpranmış kalıpları kıran ve eylemleriniz, düşünceleriniz ve duygularınız için nasıl sorumluluk alacağınızı öğreten acımasızca gösterir.

Malakit Yumurta ve Yastık

Solda: Malakit’in açık ve koyu katmanları, eşmerkezli bantları ortaya çıkarmak için kesilmiş bu cilalı yumurtada çarpıcı bir desen oluşturuyor. Sağda: Cilalı malakit parçası, karmaşık bir girdap ve bant deseni göstermek için botryoidal yapı boyunca kesilir.

Önemli bir koruma taşı olan Malakit, çevreden ve vücuttan negatif enerjileri ve kirleticileri emer, plütonyum ve radyasyonu emer ve elektromanyetik sisi temizler. Malakit, devik güçlerle güçlü bir yakınlığa sahiptir ve dünyayı iyileştirir. Malakit, taramak veya başka bir deyişle, erişmek için kullanılabilir, Malakit’in kıvrımlı kalıplarında içsel ve dışsal Yolculuk, bilinçaltından içgörüler veya gelecekten mesajlar almaya yardımcı olur.

TARİH
Malakit Mısır Boyası

Malakit Mısır Tablosu.

Avrupa’da hayran olmadan çok önce, Malakit eski Mısır ritüellerinde önemli bir rol oynadı. Malakit’i temsil etmek için kullanılan hiyeroglif (wadj – yeşil anlamına gelir) bitki örtüsünü, yeni yaşamı ve doğurganlığı simgeliyordu. Mısırlılar bitki örtüsü döngüsünü tanıdılar, yani insanlar ölüm üzerine genellikle “malakit tarlası” olarak tanımlanan bir cennete gireceğinden, ölüm ve diriliş yaşam döngüsünün bir parçasıydı.

Aztek Bıçak Malakit

15. yüzyıldan kalma bu Aztek bıçağının sapı Malakit, turkuaz ve kabuktan oluşan bir mozaikle kaplanmıştır. Bıçak kalsedondan yapılmıştır.

Sembolizminden daha çok, Malakit iyileştirici değeri (göz hastalıkları) için ödüllendirildi ve genellikle göz makyajı için kullanıldı (Kleopatra – Gölgelerin Kraliçesi). Doğu’nun ötesinde tarihçiler, Malakit’in erken Aztek kültürleri ve antik Çin’de de oldukça pahalı olduğunu gösteren eserler buldular.

Çin Vazo Malakit

Sung Hanedanlığı’ndan (MS 10. ila 12. yüzyıllar) kalma bu Çin ritüel yemek kabı, kakma malakit ve gümüş ile dekore edilmiştir.

Malahit

Malahit

Mısır imparatorluğunun çöküşünden sonra, Malakit, yeşil boya (Lapis’ten gelen ultramarine benzer) oluşturmak için bir mineral pigment olarak kullanıldı, 19. yüzyıla kadar, yanardöner yeşil tonları ve yumuşak kalıplanabilir teniyle dekoratif amaçlı bir favori haline geldi.

Bir rönesans gibi, Malakit en büyük hayranlarını 1900’lerin başlarında imparatorluk Rusya’sının sofistike mahkemelerinde buldu. Rus çarları ve prensesleri, ulusal masalları ve saraylarının tüm salonlarını bu değerli taşa adamışlardır.

Tüm imparatorluk saraylarının en büyüklerinden biri olan St Petersburg’daki Kışlık Saray, 1830’da İmparatoriçe Alexandra Fyodorovna tarafından yaptırılan Malakit ile dekore edilmiş görkemli bir salona sahiptir. Bu odada Rusya’nın imparatorluk ailesinin gelinleri Romanovlar vardı. düğünlerinden önce Tsarina tarafından geleneksel olarak giyinirlerdi. Malakit odasının en önemli parçaları, büyük şömine ve yanları boyunca tamamen en çarpıcı Malakitten yapılmış sütunlardan oluşan bir sokaktır. Malakit içeren daha nefes kesici mimari, St. Petersburg’daki St Isaac Katedrali’nde bulunabilir.

Malakit Odası Konstantin A. Uktomsky

Konstantin A. Ukhtomsky’nin Malakit Odası’nın bu 1865 suluboya resminde, yeşil malakit sütunu ve yüzeyleri beyaz duvarlarla vurgulanmıştır. Rus Devrimi sırasında, Haziran ve Ekim 1917 arasında, Geçici Hükümet bu odada toplandı.

Aziz Isaac Katedrali Malakit

Aziz Isaac Katedrali’nin içi. Rus malakitinden yapılmış sekiz dev yeşil sütun ve iki Lapis Lazuli sütunu, bu altın kubbeli Rus Ortodoks katedralinin ikonostasisini süslüyor. Duvarı kaplayan beyaz mermer ve altın varağa karşı çarpıcı bir şekilde öne çıkıyorlar.

Mitolojik ve fiziksel öneminin ötesinde, Rusya’nın en popüler halk masallarından biri olan “Malakit tabutu”, taşla ilgili güzellik ve gizemlere adanmıştır. 1938’de yazılan hikaye, ölen babası tarafından kendisine verilen mücevherlerle dolu bir malakit tabutu alan Tanyushka adında bir kız hakkında. Hikaye boyunca, tabutun Tanyushka’nın babasına, Tanyushka’nın gerçek annesi olabilecek Bakır Dağın Hanımı tarafından verildiği açıkça ortaya çıkıyor. Değişken, dağ ruhunun çocuğu ve ölümlü olan Tanyushka, gizemli ve insanlık dışı güzel olarak tanımlanır. Hikaye son derece popüler olmaya devam ediyor ve çok sayıda filme uyarlandı.

Malakit Mücevher Kutusu

Malakit bugün favori bir oyma taşı olmaya devam ediyor. Bu malakit mücevher kutusu 1989 yılında E.Zhiriakova tarafından yapılmıştır ve Mistress of Copper Mountain adını almıştır.

Güzelliğinden etkilenmek için Malakit ile ilgili tüm efsaneleri bilmek gerekmez. Yeşilin derin, hipnotize edici tonlarına bir bakış; güçlü, karakteristik damar yapısı, yüzyıllar boyunca bu taşa duyulan arzuyu uyandırır.

DOĞAL MALAKİT TAŞI (FRAKTAL OLUŞUM)

NADİR KRİSTALLER RAW
Malakit
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MALAKİT TAŞI
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • RUSYA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Malakit , Cu 2 CO 3 (OH) 2 formülüne sahip bir bakır karbonat hidroksit mineralidir . Bu opak, yeşil bantlı mineral monoklinik kristal sisteminde kristalleşir ve çoğunlukla su tablasının ve hidrotermal sıvıların kimyasal çökeltme için araçlar sağladığı kırıklarda ve derin, yeraltı boşluklarında botryoidal , lifli veya dikit kütleler oluşturur. Bireysel kristaller nadirdir, ancak asiküler prizmalara karşı ince olarak ortaya çıkar . Pseudomorfları daha tablo veya bloklar sonra azurite kristaller da oluşabilir. [4]

Malakit

Malakit

OTANTİK TAŞ FARKI İLE %100 NATURAL TAM RENGİNDE FRAKTAL OLUŞUM BÜYÜK MALAKİT TAŞI RUSYA KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI…ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…. YAPTIĞIMIZ İŞLERİ @otantiktas instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz>>>>>> KESİNLİKLE İŞ YERMİZ VE WEB SAYFAMIZ HARİCİNDE BAŞKA PLATFORMLARDA SATIŞIMIZ YOKTUR YEREL BUTİK İŞLETMEYİZ

İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZ 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ ÜCRETSİZ KOLYE ŞEKLİNDE

DOĞAL MALAKİT TAŞI
MEŞEİ :RUSYA

ÖLÇÜ : 30.20 X 25,25 X 5.65 MM
Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden Malakit
Genel
Kategori
karbonat minerali
Formül
(yinelenen birim)
Cu 2 CO 3 (OH) 2
Strunz sınıflandırması
5.BA.10
kristal sistemi
monoklinik
kristal sınıfı
Prizmatik (2/m)
(aynı HM sembolü )
Uzay grubu
P2 1 /a
Kimlik
formül kütlesi
221.1 g/mol
Renk
Parlak yeşil, koyu yeşil, siyahımsı yeşil, kristaller daha derin yeşil tonları, hatta çok koyu ila neredeyse siyah arasında yaygın olarak bantlı; iletilen ışıkta yeşil ila sarımsı yeşil
kristal alışkanlığı
Masif, botryoidal, sarkıt, kristaller tabular prizmatik için asikülerdir.
Eşleştirme
{100} ve {201}’de temas veya penetrasyon ikizleri olarak yaygındır. Polisentetik ikizlenme de mevcuttur.
bölünme
{010} tarihindeki { 2 01} fuarında mükemmel
Kırık
Subkonkoidalden düzensize
Mohs ölçeği sertliği
3.5–4
parlaklık
Adamantinden vitreusa; lifli ise ipeksi; masif ise donuk ila dünyevi
Meç
açık yeşil
şeffaflık
Saydamdan opaklığa
Spesifik yer çekimi
3.6–4
Optik özellikler
Çift eksenli (-)
Kırılma indisi
n α = 1.655 n β = 1.875 n γ = 1.909
çift kırılma
δ = 0.254
Referanslar
[1] [2] [3] [4]
İçindekiler
Etimoloji ve tarih Düzenlemek

Great Orme, Galler’deki Neolitik dönem malakit maden kompleksinin girişi
Taş ismi (aracılığıyla türemiştir Latince : molochītis , Orta Fransız : melochite ve Orta İngilizce melochites itibaren) Yunan Μολοχίτης λίθος molochites lithos , “ebegümeci-yeşil taş”, μολόχη dan molochē , μαλάχη ait varyantı Malache , “hatmi”. [5] Minerale , ebegümeci bitkisinin yapraklarına benzerliğinden dolayı bu isim verilmiştir . [6]

Malakit, 3.800 yıl önce İngiltere’deki Great Orme Madenlerinde taş ve kemik aletler kullanılarak kapsamlı bir şekilde çıkarıldı . Arkeolojik kanıtlar madencilik faaliyetinin sona erdiğini gösterir c.  600 M.Ö. , mayınlı malakitten 1.760 tona kadar bakır üretiliyor. [7] [8]

Malakit Taşı Özellikleri

Malakit Taşı Özellikleri

Arkeolojik kanıtlar mineral mayınlı ve en bakır elde etmek ergitilmiş edildiğini gösterir Timna Vadisi içinde İsrail 3000’den fazla yıldır. [9] O zamandan beri malakit hem süs taşı hem de değerli taş olarak kullanılmıştır.

oluşum Düzenlemek

Outokumpu’nun eski madeninin duvarlarında malakit .
Malakit genellikle birincil sülfidik bakır cevherlerinin süperjen ayrışması ve oksidasyonundan kaynaklanır ve genellikle azurit (Cu 3 (CO 3 ) 2 (OH) 2 ), götit ve kalsit ile birlikte bulunur . Canlı yeşil rengi dışında malakitin özellikleri azurite benzer ve iki mineralin agregaları sıklıkla oluşur. Malakit daha yaygındır azurite ve genellikle yaklaşık bakır birikintileri ile ilişkili olan kalker , karbonat kaynağı.

Malakit Büyük miktarlarda mayınlı edilmiştir Urallar , Rusya . Ural malakit şu anda çıkarılmıyor, [10] ancak GN Vertushkova, Urallarda yeni malakit yataklarının olası keşfini bildiriyor. [11] Demokratik Kongo Cumhuriyeti de dahil olmak üzere dünya çapında bulunur ; Gabon ; Zambiya ; Tsumeb , Namibya ; Meksika ; Broken Hill, Yeni Güney Galler ; Burra, Güney Avustralya ; Lyon , Fransa ; Timna Vadisi , İsrail ; veGüneybatı Amerika Birleşik Devletleri , özellikle Arizona’da . [12]

Yapı Düzenlemek
Malakit monoklinik sistemde kristalleşir. Yapı, izole edilmiş üçgen CO 3 2− iyonları arasında dokunmuş, net pozitif yüklü, alternatif Cu 2+ iyonları ve OH − iyonlarından oluşan zincirlerden oluşur . Böylece her bakır iyonu iki hidroksil iyonuna ve iki karbonat iyonuna konjuge edilir; her hidroksil iyonu iki bakır iyonu ile konjuge edilir; ve her karbonat iyonu altı bakır iyonu ile konjuge edilir. [13] [14]Grup : Karbonatlar
Kristal Sistemi: Monoklinik
Kompozisyon : CU2CO3 (OH) 2
Renk : Parlak Yeşil
Formu / Alışkanlık : Massive, Batriyoidal
Sertlik : 3-1 / 3 – 4
Dilinim : Mükemmel
Kırılma : dengesiz, kırılgan için Subconchoidal
Luster : Adamantin ipeksi için
Streak : Soluk yeşil
Özgül Ağırlık : 3.9 – 4.0
Şeffaflık : Yarı Saydam

MANEVİ ÖZELLİKLER
Çakra : Kalp, Solar pleksus, Taban, Sakral
Sayı : 9
Gezegen : Venüs
Yararlı olduğuna inanılan : Dönüşüm, psikoseksüel problemler, çekingenlik, yeniden doğuş, utangaçlık, karaciğer ve safra kesesinin detoksifikasyonu, stres, uykusuzluk, alerjiler, gözler, dolaşım hastalıkları, doğum , kramplar, adet sorunları, doğum, kadın cinsel organları, tansiyon, astım, artrit, epilepsi, kırıklar, şişmiş eklemler, büyüme, seyahat hastalığı, vertigo, eğitmenler, optik sinir, pankreas, dalak, paratiroid, DNA, hücresel yapı, bağışıklık sistem, dokunun asitlenmesi, diyabet.

TANITIM
Gizemin cazibesiyle süslenmiş Malakit, hipnotize edici bir taştır. Büyüleyici bir güzellik gibi, gözünüze çarptığı anda sizi büyüsüne kaptırıyor. Taşlar dünyasında Malakit, bir zamanlar gördüğünüz ama hatırlayacağınız taştır, görünüşü çok önemlidir. Muhtemelen en eski bakır cevheri, Sina’da ve eski Mısır’ın doğu çöllerinde MÖ 3000 kadar erken bir tarihte çıkarılmış olan malakit, yeşil bir bakır karbonat hidroksittir. Göz boyası, duvar boyama pigmenti, sırlarda ve camın renklendirilmesinde kullanılmıştır.

Malakit Pigmenti

Malakit Tonları, Ueba Esou, Kyoto

Tek kristaller nadirdir; Bulunduklarında, kısadan uzuna prizmatiktirler. Genellikle, genellikle yayılan lif yapısına sahip ve yeşilin çeşitli tonlarında bantlanmış botryoidal veya kabuklu kütleler olarak bulunan malakit, aynı zamanda narin lifli agregalar ve eşmerkezli bantlı sarkıtlar olarak da bulunur. Adı, yaprak yeşili rengine atıfta bulunarak Yunanca “ebegümeci” anlamına gelir.

Malakit, genellikle daha az miktarda azuritin eşlik ettiği bakır yataklarının değişmiş bölgelerinde oluşur. Malakitin parlak yeşili genellikle bakır yataklarının yüzeyinde görülür ve genellikle bir maden arayıcısının bu metalin varlığının ilk göstergesidir.

Rusya’da Terkedilmiş Bakır Madeni

Rusya’da Terkedilmiş Cooper Madeni.

Malahit Faydaları

Malahit Faydaları

Küçük bir bakır cevheridir, ancak asıl kullanımı süs malzemesi ve değerli taştır. Antik Çin’de, çok değerliydi ve adını Guangdong Eyaleti, Shilu yakınlarındaki kaynağından aldığı için shill olarak adlandırıldı. 19. yüzyılda, Rusya’nın Ural Dağları’ndaki devasa yataklar, Avrupa’ya büyük miktarlarda malakit sağladı ve bazı tekil kütleler 51 tona kadar çıktı. İtalya’da ‘nazar’dan korunmak için giyildi.

Dhratarastra, Doğu’nun Koruyucu Kralı, kenevir kumaş üzerine bir tablo

Malakit pigmenti, Doğu’nun Koruyucu Kralı Dhratarastra’nın kenevir kumaşı üzerindeki bu resimde dramatik bir etki için kullanılmıştır. Muhtemelen Kore, Kyongsang Eyaletinden olan resim, Seçilmiş Hanedanlığa aittir ve 18. yüzyıldan kalmadır.

MALAKİT ALIŞKANLIKLARI
Malakit, kesilip cilalandığında hepsi güzel ve ilginç desenler sağlayan çeşitli alışkanlıklara sahiptir.

Malakit Alışkanlıkları

Soldan sağa: Sarkıtlardan yayılan kristaller, sarkıt kesitinden büyüme katmanlama modeli, lifli numuneden yayılan kristaller, Azurit kabuklu Malakit kristali.

İYİLEŞTİRİCİ ÖZELLİKLER
Nazar, büyücülük ve kötü ruhlara karşı koruma sağladığı bilinen bu taş, duygusal beden için güçlü bir temizleyicidir, geçmiş yaşam veya çocukluk travmalarını serbest bırakır, ancak en iyi şekilde kalifiye bir şifacı tarafından kullanılır. Hayat, güçlü bir enerji kanalı olan Malakit’in etkisi altında daha yoğun bir şekilde yaşanır. Ruhsal büyümenizi engelleyen, derin duyguları ve psikosomatik nedenleri ortaya çıkaran, istenmeyen bağları ve yıpranmış kalıpları kıran ve eylemleriniz, düşünceleriniz ve duygularınız için nasıl sorumluluk alacağınızı öğreten acımasızca gösterir.

Malakit Yumurta ve Yastık

Solda: Malakit’in açık ve koyu katmanları, eşmerkezli bantları ortaya çıkarmak için kesilmiş bu cilalı yumurtada çarpıcı bir desen oluşturuyor. Sağda: Cilalı malakit parçası, karmaşık bir girdap ve bant deseni göstermek için botryoidal yapı boyunca kesilir.

Önemli bir koruma taşı olan Malakit, çevreden ve vücuttan negatif enerjileri ve kirleticileri emer, plütonyum ve radyasyonu emer ve elektromanyetik sisi temizler. Malakit, devik güçlerle güçlü bir yakınlığa sahiptir ve dünyayı iyileştirir. Malakit, taramak veya başka bir deyişle, erişmek için kullanılabilir, Malakit’in kıvrımlı kalıplarında içsel ve dışsal Yolculuk, bilinçaltından içgörüler veya gelecekten mesajlar almaya yardımcı olur.

TARİH
Malakit Mısır Boyası

Malakit Mısır Tablosu.

Avrupa’da hayran olmadan çok önce, Malakit eski Mısır ritüellerinde önemli bir rol oynadı. Malakit’i temsil etmek için kullanılan hiyeroglif (wadj – yeşil anlamına gelir) bitki örtüsünü, yeni yaşamı ve doğurganlığı simgeliyordu. Mısırlılar bitki örtüsü döngüsünü tanıdılar, yani insanlar ölüm üzerine genellikle “malakit tarlası” olarak tanımlanan bir cennete gireceğinden, ölüm ve diriliş yaşam döngüsünün bir parçasıydı.

Aztek Bıçak Malakit

15. yüzyıldan kalma bu Aztek bıçağının sapı Malakit, turkuaz ve kabuktan oluşan bir mozaikle kaplanmıştır. Bıçak kalsedondan yapılmıştır.

Sembolizminden daha çok, Malakit iyileştirici değeri (göz hastalıkları) için ödüllendirildi ve genellikle göz makyajı için kullanıldı (Kleopatra – Gölgelerin Kraliçesi). Doğu’nun ötesinde tarihçiler, Malakit’in erken Aztek kültürleri ve antik Çin’de de oldukça pahalı olduğunu gösteren eserler buldular.

Çin Vazo Malakit

Sung Hanedanlığı’ndan (MS 10. ila 12. yüzyıllar) kalma bu Çin ritüel yemek kabı, kakma malakit ve gümüş ile dekore edilmiştir.

Malahit

Malahit

Mısır imparatorluğunun çöküşünden sonra, Malakit, yeşil boya (Lapis’ten gelen ultramarine benzer) oluşturmak için bir mineral pigment olarak kullanıldı, 19. yüzyıla kadar, yanardöner yeşil tonları ve yumuşak kalıplanabilir teniyle dekoratif amaçlı bir favori haline geldi.

Bir rönesans gibi, Malakit en büyük hayranlarını 1900’lerin başlarında imparatorluk Rusya’sının sofistike mahkemelerinde buldu. Rus çarları ve prensesleri, ulusal masalları ve saraylarının tüm salonlarını bu değerli taşa adamışlardır.

Tüm imparatorluk saraylarının en büyüklerinden biri olan St Petersburg’daki Kışlık Saray, 1830’da İmparatoriçe Alexandra Fyodorovna tarafından yaptırılan Malakit ile dekore edilmiş görkemli bir salona sahiptir. Bu odada Rusya’nın imparatorluk ailesinin gelinleri Romanovlar vardı. düğünlerinden önce Tsarina tarafından geleneksel olarak giyinirlerdi. Malakit odasının en önemli parçaları, büyük şömine ve yanları boyunca tamamen en çarpıcı Malakitten yapılmış sütunlardan oluşan bir sokaktır. Malakit içeren daha nefes kesici mimari, St. Petersburg’daki St Isaac Katedrali’nde bulunabilir.

Malakit Odası Konstantin A. Uktomsky

Konstantin A. Ukhtomsky’nin Malakit Odası’nın bu 1865 suluboya resminde, yeşil malakit sütunu ve yüzeyleri beyaz duvarlarla vurgulanmıştır. Rus Devrimi sırasında, Haziran ve Ekim 1917 arasında, Geçici Hükümet bu odada toplandı.

Aziz Isaac Katedrali Malakit

Aziz Isaac Katedrali’nin içi. Rus malakitinden yapılmış sekiz dev yeşil sütun ve iki Lapis Lazuli sütunu, bu altın kubbeli Rus Ortodoks katedralinin ikonostasisini süslüyor. Duvarı kaplayan beyaz mermer ve altın varağa karşı çarpıcı bir şekilde öne çıkıyorlar.

Mitolojik ve fiziksel öneminin ötesinde, Rusya’nın en popüler halk masallarından biri olan “Malakit tabutu”, taşla ilgili güzellik ve gizemlere adanmıştır. 1938’de yazılan hikaye, ölen babası tarafından kendisine verilen mücevherlerle dolu bir malakit tabutu alan Tanyushka adında bir kız hakkında. Hikaye boyunca, tabutun Tanyushka’nın babasına, Tanyushka’nın gerçek annesi olabilecek Bakır Dağın Hanımı tarafından verildiği açıkça ortaya çıkıyor. Değişken, dağ ruhunun çocuğu ve ölümlü olan Tanyushka, gizemli ve insanlık dışı güzel olarak tanımlanır. Hikaye son derece popüler olmaya devam ediyor ve çok sayıda filme uyarlandı.

Malakit Mücevher Kutusu

Malakit bugün favori bir oyma taşı olmaya devam ediyor. Bu malakit mücevher kutusu 1989 yılında E.Zhiriakova tarafından yapılmıştır ve Mistress of Copper Mountain adını almıştır.

Güzelliğinden etkilenmek için Malakit ile ilgili tüm efsaneleri bilmek gerekmez. Yeşilin derin, hipnotize edici tonlarına bir bakış; güçlü, karakteristik damar yapısı, yüzyıllar boyunca bu taşa duyulan arzuyu uyandırır.