OTANT�K TA�

KIRMIZI HEMATİT KAYA (BİODRAL) OLUŞUM KOLEKSİYON

DOĞAL KAYALAR
Kırmızı Hematit
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 650 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL BİODRAL OLUŞUM
 • EŞİ YOKTUR
 • İLERİ SEVİYE KOLEKSİYONLER İÇİN
 • KDV DAHİL
 • KIRMIZI HEMATİT
 • ÖZEL STANDLI

Hematit, Dünya yüzeyinde ve sığ kabuktaki en bol minerallerden biridir. Fe2O3’ün kimyasal bir bileşimine sahip bir demir oksittir. Dünyadaki tortul , metamorfik ve magmatik kayalarda bulunan yaygın bir kayaç oluşturucu mineraldir .

Kırmızı Hematit

Kırmızı Hematit

Hematit en önemli demir cevheri . Bir zamanlar dünyanın dört bir yanındaki binlerce yerde çıkarılmış olmasına rağmen, bugün neredeyse tüm üretim, önemli ekipman yatırımlarının şirketlerin cevheri verimli bir şekilde madenciliğe ve işlemesine izin verdiği birkaç düzine büyük mevduattan geliyor. Çoğu cevher şu anda Çin, Avustralya, Brezilya, Hindistan, Rusya, Ukrayna, Güney Afrika, Kanada, Venezuela ve ABD’de üretilmektedir.

Hematit çok çeşitli başka kullanımlara sahiptir, ancak ekonomik önemi demir cevherinin önemine göre çok azdır. Mineral pigmentler, ağır ortam ayırma preparatları, radyasyon kalkanı, balast ve diğer birçok ürün üretmek için kullanılır.

hematit kırmızı çizgi
Hematit Streak: Tüm hematit örnekleri kırmızımsı bir çizgi oluşturur. Bir mineral çizgisi, bir çizgi plakası (az miktarda mineral tozu üretmek için kullanılan küçük bir sırsız porselen parçası) üzerine kazındığında toz halindeki rengidir. Bazı hematit örnekleri parlak kırmızı bir çizgi üretirken, diğerleri kırmızımsı kahverengi bir çizgi üretecektir. Hematit örneğini metalik bir parlaklık ile test ederken dikkatli olunmalıdır. Bu örnekler genellikle kırılgandır ve iz ile birlikte bir enkaz izi bırakır. Bu enkaz bir toz değil – parçaların bir izi. Bu nedenle, çizgiyi değerlendirmek için gevşek parçacıklar çizgi plakasından hafifçe çalkalanmalı veya çok hafifçe fırçalanmalıdır. Bu, çizgi plakasının dokulu yüzeyine gömülü tozun arkasında kalır. Yukarıdaki fotoğrafta, soldaki çizgi parçalardan temizlendi ve bunun kırmızımsı kahverengi olduğunu görebilirsiniz. Sağdaki çizgi hala doğru değerlendirme için hafifçe çıkarılması gereken ışıltılı parçaların bir izine sahip.

HER ZAMAN OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL HİNDİSTAN KALP ŞEKLİNDE KENDİLİĞİNDEN OLUŞMUŞ KIRMIZI HEMATİT (BİODRAL ) MİNARELİ İLERİ SEVİYE KOLEKSİYONERLER İÇİN ÇOK ÖZEL BİR PARÇADIR;

Ağırlık (gram): 650 GR
Boyut (cm): 11.5 x 10 x 45 CM

Hematitin Fiziksel Özellikleri

Kırmızı Hematit Özellikleri

Kırmızı Hematit Özellikleri

Kimyasal Sınıflandırma Oksit
Renk Siyah-çelik-gri-gümüş; kırmızıdan kırmızımsı kahverengiden siyaha
Meç Kırmızıdan kırmızımsı kahverengiye
parıltı Metalik, metal altı, dünyevi
diaphaneity Opak
yarılma Yok
Mohs Sertliği 5 ila 6.5
Spesifik yer çekimi 5,0 ila 5,3
Teşhis Özellikleri Kırmızı çizgi, özgül ağırlık
Kimyasal bileşim Fe 2 O 3
Kristal Sistemi köşeli
Kullanımları En önemli demir cevheri. Pigment, ağır ortam ayrımı, radyasyon kalkanı, balast, parlatma bileşikleri, küçük bir taş

Hematitin Fiziksel Özellikleri
Hematit son derece değişken bir görünüme sahiptir. Parlaklığı topraktan metal altıya metalik olabilir. Renk aralıkları kırmızı ila kahverengi ve siyah ila gri ila gümüş arasındadır. Mikalı, masif, kristal, botryoidal, lifli, oolitik ve diğerlerini içeren birçok formda ortaya çıkar.

Hematit oldukça değişken bir görünüme sahip olmasına rağmen, her zaman kırmızımsı bir çizgi üretir. Giriş jeolojisi derslerindeki öğrenciler genellikle gümüş renkli bir mineralin kırmızımsı bir çizgi oluşturduğunu görünce şaşırırlar. Kırmızımsı çizginin hematiti tanımlamak için en önemli ipucu olduğunu çabucak öğrenirler.

Hematit manyetik değildir ve ortak bir mıknatısa cevap vermemelidir. Bununla birlikte, birçok hematit örneği, ortak bir mıknatısa çekilecek kadar manyetit içerir. Bu, numunenin manyetit veya zayıf manyetik pirotit olduğu yanlış bir varsayımla sonuçlanabilir. Araştırmacı, uygun bir tanımlama yapmak için diğer özellikleri kontrol etmelidir.

Araştırmacı çizgiyi kontrol ederse, kırmızımsı bir çizgi manyetit veya pirotit olarak tanımlamayı dışlar. Bunun yerine, örnek manyetikse ve kırmızımsı bir çizgiye sahipse, büyük olasılıkla hematit ve manyetitin bir kombinasyonudur.

aynasal veya mikalı hematit
Speküler Hematit: Bazen “mikalı hematit” olarak adlandırılan speküler hematit, metalik bir parlaklığa sahiptir ve parlak mika pullarından oluşan bir kaya gibi görünmektedir. Bunun yerine bu pullar hematittir. Bu hematit gümüş bir renge sahip olsa da, hala hematitin tanımlanmasının anahtarı olan kırmızımsı bir çizgi üretir. Speküler hematit üzerinde sertlik testi zordur çünkü örnekler parçalanma eğilimindedir. Bu örnek yaklaşık dört santim (on santimetre) çapında ve Republic, Michigan yakınlarında toplandı.

Şeritli Demir Cevheri
Şeritli demir oluşumu: Şeritli demir oluşumunun yakın çekim. Bu örnekte, hematit (gümüş) bantları, jasper (kırmızı) bantlarıyla dönüşümlü olarak bulunur. Bu oluşumların çıkarıldığı yerde üretilen kayaya genellikle “takonit” denir. Bu fotoğraf yaklaşık 30 cm genişliğinde bir kaya alanını kaplamaktadır. Fotoğrafı çeken André Karwath, GNU Free Documentation License .

Hematit Taşı

Hematit Taşı

Hematit Bileşimi
Saf hematit, ağırlıkça yaklaşık% 70 demir ve% 30 oksijen bileşimine sahiptir. Çoğu doğal malzeme gibi, bu saf bileşim ile nadiren bulunur. Bu özellikle hematitin bir su kütlesindeki inorganik veya biyolojik çökeltme ile oluştuğu tortul birikintiler için geçerlidir.

Küçük kırıntılı sedimantasyon demir okside kil mineralleri ekleyebilir. Epizodik sedimantasyon, birikintinin alternatif demir oksit ve şeyl bantlarına sahip olmasına neden olabilir. Jasper, çört veya kalsedon formunda silika, kimyasal, klastik veya biyolojik süreçlerle küçük miktarlarda veya önemli bölümlerde eklenebilir. Bu katmanlı hematit ve şeyl veya hematit ve silika tortuları, ” şeritli demir oluşumları ” olarak bilinir (resme bakınız).

masif hematit
Masif Hematit: Anvers, New York yakınlarında toplanan yaklaşık on santimetre (on santimetre) büyük hematit örneği.

böbrek cevheri hematit
Böbrek Cevheri Hematit: Bazı hematit boşluklarda çökelir ve sınırsız bir alışkanlık oluşturma fırsatına sahiptir. “Böbrek cevheri” olarak bilinen bir alışkanlık genellikle boşluklarda gelişir ve bir iç organa benzer görsel görünümü ile adlandırılır. Bu tip kimyasal olarak çöktürülmüş hematit genellikle tortul kil veya konakçı kaya kapanımları ile nispeten kirlenmez ve daha yüksek bir saflığa sahiptir. Yüksek saflık, bunu pigment yapmak için tercih edilen hematit yapar. Bu örnek yaklaşık dört santimetredir (on santimetre) ve İngiltere Cumberland yakınlarında toplanmıştır.

KIrmızı Hematit Faydaları

KIrmızı Hematit Faydaları

Jeolojik Oluşum
Hematit, birincil mineral ve magmatik, metamorfik ve tortul kayaçlarda bir alterasyon ürünü olarak bulunur. Bir magmanın farklılaşması sırasında kristalleşebilir veya bir kaya kütlesi boyunca hareket eden hidrotermal akışkanlardan çökelebilir. Sıcak magmalar bitişik kayalarla reaksiyona girdiğinde temas metamorfizması sırasında da oluşabilir.

Sedimanter ortamlarda oluşan en önemli hematit yatakları. Yaklaşık 2,4 milyar yıl önce, Dünya’nın okyanusları çözünmüş demir bakımından zengindi, ancak suda çok az serbest oksijen vardı. Sonra bir grup siyanobakteri fotosentez yapabilir. Bakteriler güneş ışığını karbondioksit ve suyu karbonhidratlara, oksijene ve suya dönüştürmek için bir enerji kaynağı olarak kullandılar. Bu reaksiyon ilk serbest oksijeni okyanus ortamına saldı. Yeni oksijen derhal demir ile birleşerek, deniz tabanının dibine batmış olan ve bugün bantlı demir oluşumları olarak bildiğimiz kaya birimleri haline gelen hematit oluşturmak için.

Yakında, Dünya okyanuslarının birçok yerinde fotosentez meydana geliyordu ve deniz tabanında geniş hematit birikintileri birikiyordu. Bu birikim yüz milyonlarca yıl sürdü – yaklaşık 2.4 ila 1.8 milyon yıl önce. Bu, yüzlerce ila binlerce mil kalınlığında yanal olarak kalıcı olan yüzlerce ila birkaç bin feet kalınlığındaki demir yataklarının oluşumuna izin verdi. Dünya’nın kaya rekorundaki en büyük kaya oluşumlarından bazılarını oluştururlar.

Tortul demir yataklarının çoğu, hem demir hem de manyetitin yanı sıra diğer demir minerallerini de içerir. Bunlar genellikle yakın ilişki içindedir ve cevher çıkarılır, ezilir ve her iki minerali de geri kazanmak için işlenir. Tarihsel olarak, hematitin çoğu geri kazanılmadı ve atık yığınlarına gönderildi. Günümüzde daha verimli işleme, cevherden daha fazla hematitin geri kazanılmasını sağlar. Atıkların ilave demir elde etmek ve atık hacmini azaltmak için yeniden işlenmesi de mümkündür.

Mars’ta hematit
Marslı “Yaban Mersini”: 2004 yılında NASA’nın Mars Keşif Gezgini Fırsatı, iniş alanının yakınındaki toprağın araştırmacıların “yaban mersini” lakabı milyonlarca küçük küre içerdiğini keşfetti. Analiz üzerine, çoğunlukla hematit formunda demir oksitten oluştuğu belirlenmiştir. Mars kayalarının ve toprağın demir içeriği, Dünya’dan kırmızı görünümüne katkıda bulunur ve “Kızıl Gezegen” adını kazanmasına yardımcı olur. NASA tarafından görüntü.

Hematit TAŞI

Hematit TAŞI

Mars’ta hematit mi?
NASA, hematitin Mars yüzeyindeki kayalarda ve topraklarda en bol bulunan minerallerden biri olduğunu keşfetti. Mars kayalarında ve yüzey malzemelerinde bol miktarda hematit, manzaraya kırmızımsı kahverengi bir renk verir ve bu nedenle gezegen gece gökyüzünde kırmızı görünür. Mars’ın “Kızıl Gezegen” lakabının kökenidir.

takonit peletleri
Takonit Peletleri: Bu takonit peletleri, demir içeriğini iyileştirmek için işlenmiş ve peletlemeyi iyileştirmek için az miktarda kil ile karıştırılmış ince ezilmiş takonit kayalarından oluşur. Bu, demir cevherini madenden çelik fabrikasına göndermenin standart yollarından biridir. Yuvarlak parçacıkların çapı yaklaşık 1/2 inçtir (1 1/4 santimetre) ve nakliye sırasında ve değirmende kullanımı çok kolaydır. Görüntü Harvey Henkelmann. GNU Ücretsiz Dokümantasyon Lisansı .

Hematit Kullanımı (Demir Cevheri)
Hematit dünyanın en önemli demir cevheri. Manyetit daha yüksek bir demir yüzdesi içermesine ve işlenmesi daha kolay olmasına rağmen, hematit dünyanın önde gelen cevheridir çünkü dünyanın birçok yerinde birikintilerde daha bol bulunur ve bulunur.

Hematit, dünyanın en büyük madenlerinden bazılarında çıkarılmaktadır. Bu madenler milyarlarca dolar yatırım gerektiriyor ve bazıları yılda 100 milyon tondan fazla cevheri kaldıracak. Bu açık ocak madenleri, tamamlanmak için çalıştıkları zamana kadar yüzlerce ila binlerce fit derinliğinde ve birkaç mil boyunca olabilir.

Hematit

Hematit

Çin, Avustralya, Brezilya, Hindistan, Rusya, Ukrayna, Güney Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri dünyanın önde gelen demir cevheri üreticileridir (hematit, manyetit ve diğer cevherleri içerir). Amerika Birleşik Devletleri’nde demir cevheri üretimi Michigan ve Minnesota’da gerçekleşiyor.

hematit pigmentleri
Hematit Pigment: Hematit, insanlar tarafından kullanılan ilk pigment minerallerinden biriydi. En az 40.000 yıl önce, insanlar hematit elde etti, ince bir toz haline getirdi ve boya yapmak için kullandı. Yukarıda, günümüzde mevcut olan ticari hematit pigmentleri gösterilmektedir. Sol üstte, saat yönünde gidiyorlar: Blue Ridge Hematit, Blue Ridge Mor Hematit, Venedik Kırmızısı ve Pozzuoli Kırmızısı. Rönesans’tan bu yana, pigmentler genellikle üretildikleri yerlerden adını almıştır. Renk varyasyonları, kullanılan hematit tipinin ve bununla birlikte gelen kil ve diğer demir oksitler gibi safsızlıkların bir sonucudur.

hematit taşlar
Hematit taşları: Hematit ve takonit genellikle eskitme taşlara dönüştürülür veya kabaşon ve boncuklara kesilir. Bunlar ucuz mücevher ürünleri olarak popülerdir. Takla parlatılmış hematit “şifa taşı” olarak da popülerdir. Bazı insanlar onu taşımanın bazı tıbbi problemleri hafifletmeye yardımcı olacağına inanmaktadır. Bu kullanımın bilimsel bir değeri yoktur ve tıbbi açıdan bakıma ihtiyacı olan insanları bir doktora görünmekten uzaklaştırdığı için aslında zararlı olabilir.

Hematit Kullanımı (Pigment)
Hematit adı, Yunanca “kan kırmızısı” anlamına gelen “haimatit” kelimesinden gelmektedir. Bu isim, ince bir toz haline getirildiğinde hematitin renginden kaynaklanır. İlkel insanlar hematitin ezilebileceğini ve boya veya kozmetik olarak kullanılmak üzere bir sıvı ile karıştırılabileceğini keşfetti. 40.000 yıl öncesine dayanan ” piktograflar ” olarak bilinen mağara resimleri hematit pigmentleri ile oluşturulmuştur.

Hematit, en önemli pigment minerallerinden biri olmaya devam ediyor. Dünyanın birçok yerinde çıkarılmış ve kırmızı bir pigment olarak kapsamlı bir şekilde işlem görmüştür. Birçok ressamın yağ ve tuval kullanmaya başladığı Rönesans döneminde hematit en önemli pigmentlerden biriydi. Hematit rengi opak ve kalıcıydı. Eti boyamak için kullanılan çeşitli pembe renkler üretmek için beyaz bir pigmentle karıştırılabilir.
Mineral toplama
Mineraller hakkında bilgi edinmenin en iyi yolu, özelliklerini işleyebileceğiniz, inceleyebileceğiniz ve gözlemleyebileceğiniz küçük örnekler koleksiyonu ile çalışmaktır. Ucuz mineral koleksiyonları Geology.com Store’da bulunmaktadır .

Kırmızı Hematit Nedir

Kırmızı Hematit Nedir

Hematit Kullanımı (Mücevher Malzemesi)
Hematit, cabochons, boncuklar, küçük heykeller, eskitme taşlar ve diğer eşyaları üretmek için kullanılan küçük bir mücevher malzemesidir . Bu ürünleri imal etmek için kullanılan malzeme, sağlam, düzgün bir dokuya sahip gümüş renkli bir hematittir. Hematitin parlak gümüş rengi ve “ağır hissi” onu çok popüler bir eskitme taş haline getirir.

bunlar hematit değil
Hematit Yenilikleri: “Manyetik hematit” ve “yanardöner hematit” olarak adlandırılan ürünler genellikle hediyelik eşya, turist, yenilik ve bilim dükkanlarında ve web sitelerinde satışa sunulur. Çoğu zaman bu malzemeler hematit değildir, hematit ile aynı kimyasal bileşime sahip olmayan insan yapımı malzemelerdir. Onları beğenirseniz satın alın, ancak benzersiz bir mineral örneği aldığınızı düşündüğünüz için değil.

Hematit Kullanımı (Şifa Taşı)
Bazı insanlar, “şifa taşları” olarak bilinen, takla parlatılmış hematit parçalarının taşınmasının, bazı tıbbi problemlerden kurtulma sağlayacağına inanmaktadır. Bu hematit kullanımının plasebo olmanın ötesinde olumlu bir etkisi olduğuna dair bilimsel bir kanıt yoktur. Hematiti “iyileştirici taş” veya “iyileştirici kristal” olarak kullanmak aslında zararlı olabilir çünkü insanları uygun bakım sağlayabilecek bir doktora görünmekten alıkoyar. Sonra problemi olan kişi nihayet bir doktora görünmeye karar verdiğinde, durumları daha şiddetlidir.

 

Vesuvius Demir Ocağı
Demir Fırın: 1700’lerde ve 1800’lerde, Amerika Birleşik Devletleri’nin doğusundaki küçük madenler, bölgenin birincil demir cevheri olarak hizmet eden hematit üretti. Cevher, basit taş fırınlarında odun kömürü yakılarak ısıtılarak işlendi. Demir cevheri yatakları küçüktü ve sömürülmesi zordu. Büyük Göller bölgesinin büyük demir cevheri yatakları keşfedildiğinde, ABD’nin doğusundaki demir cevheri çıkarılmamıştır. Güney Ohio’daki Vesuvius Demir Ocağı gösterilmiştir. USGS fotoğraf.

Kırmızı Hematit Özellikleri

Kırmızı Hematit Özellikleri

Hematitin Diğer Kullanımları
Hematit bir dizi başka amaç için kullanılır. X-ışınlarını durdurmada etkili olan çok yoğun ve ucuz bir malzemedir. Bu nedenle tıbbi ve bilimsel ekipmanların etrafında radyasyon kalkanı için kullanılır. Hematit ve diğer demir cevherlerinin düşük maliyeti ve yüksek yoğunluğu, onları gemiler için balast olarak da kullanışlı hale getirir.

Hematit, suyla karıştırıldığında çok yüksek özgül ağırlığa sahip bir sıvı yapacak ince bir toz haline getirilebilir. Bu sıvılar, kömür ve diğer mineral malzemelerin “şamandıra-lavabo” işleminde kullanılır. Çok düşük özgül ağırlığa sahip kırılmış kömür, ağır sıvı üzerine yerleştirilir ve hafif temiz kömür yüzer, pirit lavabosu gibi yüksek özgül ağırlıktaki safsızlıklar.

Son olarak, hematit, “kırmızı rouge” ve “kuyumcu rouge” olarak bilinen parlatma bileşiklerini yapmak için kullanılan malzemedir. Kırmızı allık, pirinç ve diğer yumuşak metalleri parlatmak için kullanılan hematit tozudur. Ezilmiş mısır koçanı ortamına veya yuvarlatılmış pirinç kabuk kılıfları için ezilmiş ceviz kabuğu ortamına eklenebilir. Kuyumcu ruhu, altın ve gümüş takıları parlatmak için yumuşak bir bez üzerinde kullanılan bir macundur.Hematit kristalleri şaşırtıcı bir dengeleme ve topraklama enerjisine sahiptir. Bu taşlar büyük ölçüde koruyucu enerjiye sahiptir ve cesaretten yoksun kadınlara yardım etmede iyidir. Ayrıca zihni uyarmada güçlü yardımcılardır, özgüven, özgüven ve irade gücünü artırabilirler. Ayrıca ağrının giderilmesinde kendi hareketleriyle bilinirler. Bu kristaller ayrıca hafızayı güçlendirir ve derin düşünceleri teşvik eder ve eğer zihni çok daha yüksek öğrenme için teşvik etmek istiyorsanız, en faydalı olanları, özellikle de teknik çalışmalar ve matematik alanında. Bu yazıda, faydaları da dahil olmak üzere hematit kristalleri hakkında bazı daha önemli gerçekleri tartışacağız. Daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okuyun!

Hematitin Anlamı ve Özellikleri
içindekiler [show]
Hematite başlangıçta hematit olarak adlandırılmıştır. Bu antik döneme kadar uzanır, ancak ‘a’ yı kaldırmak için yazım değiştirildi. Bu isim aynı zamanda Yunanca anlamına gelen kan anlamına da gelir.

Hematit

Hematit

Bu taşın isminin anlamı, çoğunlukla kanın rengine çok benzeyen koyu kırmızı renkli bir taş olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu taşın rengi de turuncu kırmızı, kahverengimsi, grimsi siyah olabilir veya gümüşi metalik bir parlaklığa sahip olabilir. Hematit, ABD, Brezilya, Arjantin, Kanada, Batı Avustralya, İsviçre, İtalya, İngiltere, İsveç ve Afrika da dahil olmak üzere tüm dünyada birçok yerde bulundu. Birçok insan da bu taşı yeniden yapılandırılmış, öğütülmüş taştan yapılmış gümüşi gri renkli taşla ilişkilendirir. Dahası, birçok insanın giydiği gümüş manyetik boncuklar ve hematit taşları aslında sulandırılmış hematitten yapılır, çok yararlı olan bazı farklı metafizik özelliklere sahiptirler.

Antik Roma’da, bu taş dekoratif amaçlar için popüler bir taştı. Bu taşla süslenmiş silahlar, zırhlar ve takılar geniş çapta işlem görüyordu. Hematit taşları opaktır, aslında taşların en güçlüsü değildir ve güçlü bir metalik parlaklığa sahiptirler. Doğal formunda bulduğunuzda, kırmızı ve pürüzlü olacak, ancak bir kez parlatıldığında, yarı maliyetli mücevherlerde büyük ölçüde ünlü yapan şaşırtıcı, ayna benzeri bir parlaklık alacaktır. Tıpkı ametist gibi, bu taşın enerjisi dünyevi ve size güç vermek ve olumsuzluğu gidermek için toprak elementinin gücünü kullanmakta kullanabileceğiniz en iyi taşlar arasında.

Hematit Kullanım Nedenleri
Hematit kristalleri, ruhsal dengeleme ve topraklamaya yardımcı olan harika bir titreşime sahiptir ve aynı zamanda hayatta uyum ve barış sağlamaya yardımcı olabilecek şaşırtıcı kadın taşlarıdır. Ayrıca, zahmetli kadınlara yüksek benlik saygısı ve özgüven kazanmalarında yardımcı oldukları da biliniyor. Bunlar benlik saygısını artırmaya ve fiziksel ve duygusal olarak daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Hematit kristalleri de bağımlılıkların üstesinden gelmede size yardımcı olur, bu nedenle bu konuda yardıma ihtiyacınız olduğunda, bu taşı vücut sağlığını artırmak için taşımak iyi bir fikir olabilir. Solar pleksus çakranızda veya güç çakrasında kullandığınızda, bu taşın enerjisi kendi kişisel manyetizma ve irade gücünüzü artırabilir. Bunları kullanarak yardımcı olan sağlık sorunları, karaciğeri güçlendirme ve dalak sağlığını destekleme eylemlerini içerir. Ayrıca, hematit manyetik kolyelerin veya bileziklerin kullanılması taşları kullanmanın çok önemli ve kolay bir yolu olabilir.

Hematit kristallerinin ayrıca kan sistemindeki problemlerin ve anemi gibi kan koşullarının tedavisinde çok önemli olduğu söylenir. Ayrıca demirin emilmesinde sizin için yararlı oldukları bilinmektedir.

Hematitin Temel Avantajları
Aslında, çeşitli yaşam alanlarında birçok hematit faydası vardır. Bilmeniz gereken en iyi şeylerden bazıları aşağıda verilmiştir:

Sağlık ve Şifa için
Hematit kristalleri tıpta demir içeriğinden dolayı tıp alanında kullanılmıştır. Demir eksikliğinin birçok sağlık durumunun nedenlerinden biri olduğunu biliyoruz.

Kırmızı Hematit

Kırmızı Hematit

Bu nedenle, demir içeren bu taşın iyileşmede kendi özellikleri için lanse edilmesi doğaldır. Ayrıca dolaşım sistemi ve kalp üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Anksiyete veya stres ile şiddetlenen semptomları da hafifletebilir.

Zenginlik İçin

Toprak elementine bağlantısı nedeniyle, bu, kendi finansal faydaları için kullanabileceğiniz en iyi taşlar arasındadır. Dünyanın parayı yöneten unsur olduğunu unutmayın.

Ekonomik açıdan size fayda sağlayabilecek bir yükseltme, bir promosyon veya farklı bir iş arıyorsanız, bu taş hayata dahil edebileceğiniz bir taştır.

Aşk ve İlişki için
Kişilerarası ilişkiler açısından (ailevi, sosyal, arkadaş canlısı veya romantik olsun) bu aslında herhangi bir dramadan uzak durmanız için en iyi taştır. Bazı insanlar mıknatıs gibi endişeleri ikna ediyor gibi görünse de, hematit tüm bu gereksiz, dikkat isteyen, olumsuz davranışları caydırabilir.

Duygusal ve ruhsal açıdan bakıldığında, hematit, sahip olduğunuz şeye şükran duymak için harika bir taştır.

KIRMIZI HEMATİT KAYA (BİODRAL) OLUŞUM KOLEKSİYON

DOĞAL KAYALAR
Kırmızı Hematit
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 650 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL BİODRAL OLUŞUM
 • EŞİ YOKTUR
 • İLERİ SEVİYE KOLEKSİYONLER İÇİN
 • KDV DAHİL
 • KIRMIZI HEMATİT
 • ÖZEL STANDLI
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Hematit, Dünya yüzeyinde ve sığ kabuktaki en bol minerallerden biridir. Fe2O3’ün kimyasal bir bileşimine sahip bir demir oksittir. Dünyadaki tortul , metamorfik ve magmatik kayalarda bulunan yaygın bir kayaç oluşturucu mineraldir .

Kırmızı Hematit

Kırmızı Hematit

Hematit en önemli demir cevheri . Bir zamanlar dünyanın dört bir yanındaki binlerce yerde çıkarılmış olmasına rağmen, bugün neredeyse tüm üretim, önemli ekipman yatırımlarının şirketlerin cevheri verimli bir şekilde madenciliğe ve işlemesine izin verdiği birkaç düzine büyük mevduattan geliyor. Çoğu cevher şu anda Çin, Avustralya, Brezilya, Hindistan, Rusya, Ukrayna, Güney Afrika, Kanada, Venezuela ve ABD’de üretilmektedir.

Hematit çok çeşitli başka kullanımlara sahiptir, ancak ekonomik önemi demir cevherinin önemine göre çok azdır. Mineral pigmentler, ağır ortam ayırma preparatları, radyasyon kalkanı, balast ve diğer birçok ürün üretmek için kullanılır.

hematit kırmızı çizgi
Hematit Streak: Tüm hematit örnekleri kırmızımsı bir çizgi oluşturur. Bir mineral çizgisi, bir çizgi plakası (az miktarda mineral tozu üretmek için kullanılan küçük bir sırsız porselen parçası) üzerine kazındığında toz halindeki rengidir. Bazı hematit örnekleri parlak kırmızı bir çizgi üretirken, diğerleri kırmızımsı kahverengi bir çizgi üretecektir. Hematit örneğini metalik bir parlaklık ile test ederken dikkatli olunmalıdır. Bu örnekler genellikle kırılgandır ve iz ile birlikte bir enkaz izi bırakır. Bu enkaz bir toz değil – parçaların bir izi. Bu nedenle, çizgiyi değerlendirmek için gevşek parçacıklar çizgi plakasından hafifçe çalkalanmalı veya çok hafifçe fırçalanmalıdır. Bu, çizgi plakasının dokulu yüzeyine gömülü tozun arkasında kalır. Yukarıdaki fotoğrafta, soldaki çizgi parçalardan temizlendi ve bunun kırmızımsı kahverengi olduğunu görebilirsiniz. Sağdaki çizgi hala doğru değerlendirme için hafifçe çıkarılması gereken ışıltılı parçaların bir izine sahip.

HER ZAMAN OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL HİNDİSTAN KALP ŞEKLİNDE KENDİLİĞİNDEN OLUŞMUŞ KIRMIZI HEMATİT (BİODRAL ) MİNARELİ İLERİ SEVİYE KOLEKSİYONERLER İÇİN ÇOK ÖZEL BİR PARÇADIR;

Ağırlık (gram): 650 GR
Boyut (cm): 11.5 x 10 x 45 CM

Hematitin Fiziksel Özellikleri

Kırmızı Hematit Özellikleri

Kırmızı Hematit Özellikleri

Kimyasal Sınıflandırma Oksit
Renk Siyah-çelik-gri-gümüş; kırmızıdan kırmızımsı kahverengiden siyaha
Meç Kırmızıdan kırmızımsı kahverengiye
parıltı Metalik, metal altı, dünyevi
diaphaneity Opak
yarılma Yok
Mohs Sertliği 5 ila 6.5
Spesifik yer çekimi 5,0 ila 5,3
Teşhis Özellikleri Kırmızı çizgi, özgül ağırlık
Kimyasal bileşim Fe 2 O 3
Kristal Sistemi köşeli
Kullanımları En önemli demir cevheri. Pigment, ağır ortam ayrımı, radyasyon kalkanı, balast, parlatma bileşikleri, küçük bir taş

Hematitin Fiziksel Özellikleri
Hematit son derece değişken bir görünüme sahiptir. Parlaklığı topraktan metal altıya metalik olabilir. Renk aralıkları kırmızı ila kahverengi ve siyah ila gri ila gümüş arasındadır. Mikalı, masif, kristal, botryoidal, lifli, oolitik ve diğerlerini içeren birçok formda ortaya çıkar.

Hematit oldukça değişken bir görünüme sahip olmasına rağmen, her zaman kırmızımsı bir çizgi üretir. Giriş jeolojisi derslerindeki öğrenciler genellikle gümüş renkli bir mineralin kırmızımsı bir çizgi oluşturduğunu görünce şaşırırlar. Kırmızımsı çizginin hematiti tanımlamak için en önemli ipucu olduğunu çabucak öğrenirler.

Hematit manyetik değildir ve ortak bir mıknatısa cevap vermemelidir. Bununla birlikte, birçok hematit örneği, ortak bir mıknatısa çekilecek kadar manyetit içerir. Bu, numunenin manyetit veya zayıf manyetik pirotit olduğu yanlış bir varsayımla sonuçlanabilir. Araştırmacı, uygun bir tanımlama yapmak için diğer özellikleri kontrol etmelidir.

Araştırmacı çizgiyi kontrol ederse, kırmızımsı bir çizgi manyetit veya pirotit olarak tanımlamayı dışlar. Bunun yerine, örnek manyetikse ve kırmızımsı bir çizgiye sahipse, büyük olasılıkla hematit ve manyetitin bir kombinasyonudur.

aynasal veya mikalı hematit
Speküler Hematit: Bazen “mikalı hematit” olarak adlandırılan speküler hematit, metalik bir parlaklığa sahiptir ve parlak mika pullarından oluşan bir kaya gibi görünmektedir. Bunun yerine bu pullar hematittir. Bu hematit gümüş bir renge sahip olsa da, hala hematitin tanımlanmasının anahtarı olan kırmızımsı bir çizgi üretir. Speküler hematit üzerinde sertlik testi zordur çünkü örnekler parçalanma eğilimindedir. Bu örnek yaklaşık dört santim (on santimetre) çapında ve Republic, Michigan yakınlarında toplandı.

Şeritli Demir Cevheri
Şeritli demir oluşumu: Şeritli demir oluşumunun yakın çekim. Bu örnekte, hematit (gümüş) bantları, jasper (kırmızı) bantlarıyla dönüşümlü olarak bulunur. Bu oluşumların çıkarıldığı yerde üretilen kayaya genellikle “takonit” denir. Bu fotoğraf yaklaşık 30 cm genişliğinde bir kaya alanını kaplamaktadır. Fotoğrafı çeken André Karwath, GNU Free Documentation License .

Hematit Taşı

Hematit Taşı

Hematit Bileşimi
Saf hematit, ağırlıkça yaklaşık% 70 demir ve% 30 oksijen bileşimine sahiptir. Çoğu doğal malzeme gibi, bu saf bileşim ile nadiren bulunur. Bu özellikle hematitin bir su kütlesindeki inorganik veya biyolojik çökeltme ile oluştuğu tortul birikintiler için geçerlidir.

Küçük kırıntılı sedimantasyon demir okside kil mineralleri ekleyebilir. Epizodik sedimantasyon, birikintinin alternatif demir oksit ve şeyl bantlarına sahip olmasına neden olabilir. Jasper, çört veya kalsedon formunda silika, kimyasal, klastik veya biyolojik süreçlerle küçük miktarlarda veya önemli bölümlerde eklenebilir. Bu katmanlı hematit ve şeyl veya hematit ve silika tortuları, ” şeritli demir oluşumları ” olarak bilinir (resme bakınız).

masif hematit
Masif Hematit: Anvers, New York yakınlarında toplanan yaklaşık on santimetre (on santimetre) büyük hematit örneği.

böbrek cevheri hematit
Böbrek Cevheri Hematit: Bazı hematit boşluklarda çökelir ve sınırsız bir alışkanlık oluşturma fırsatına sahiptir. “Böbrek cevheri” olarak bilinen bir alışkanlık genellikle boşluklarda gelişir ve bir iç organa benzer görsel görünümü ile adlandırılır. Bu tip kimyasal olarak çöktürülmüş hematit genellikle tortul kil veya konakçı kaya kapanımları ile nispeten kirlenmez ve daha yüksek bir saflığa sahiptir. Yüksek saflık, bunu pigment yapmak için tercih edilen hematit yapar. Bu örnek yaklaşık dört santimetredir (on santimetre) ve İngiltere Cumberland yakınlarında toplanmıştır.

KIrmızı Hematit Faydaları

KIrmızı Hematit Faydaları

Jeolojik Oluşum
Hematit, birincil mineral ve magmatik, metamorfik ve tortul kayaçlarda bir alterasyon ürünü olarak bulunur. Bir magmanın farklılaşması sırasında kristalleşebilir veya bir kaya kütlesi boyunca hareket eden hidrotermal akışkanlardan çökelebilir. Sıcak magmalar bitişik kayalarla reaksiyona girdiğinde temas metamorfizması sırasında da oluşabilir.

Sedimanter ortamlarda oluşan en önemli hematit yatakları. Yaklaşık 2,4 milyar yıl önce, Dünya’nın okyanusları çözünmüş demir bakımından zengindi, ancak suda çok az serbest oksijen vardı. Sonra bir grup siyanobakteri fotosentez yapabilir. Bakteriler güneş ışığını karbondioksit ve suyu karbonhidratlara, oksijene ve suya dönüştürmek için bir enerji kaynağı olarak kullandılar. Bu reaksiyon ilk serbest oksijeni okyanus ortamına saldı. Yeni oksijen derhal demir ile birleşerek, deniz tabanının dibine batmış olan ve bugün bantlı demir oluşumları olarak bildiğimiz kaya birimleri haline gelen hematit oluşturmak için.

Yakında, Dünya okyanuslarının birçok yerinde fotosentez meydana geliyordu ve deniz tabanında geniş hematit birikintileri birikiyordu. Bu birikim yüz milyonlarca yıl sürdü – yaklaşık 2.4 ila 1.8 milyon yıl önce. Bu, yüzlerce ila binlerce mil kalınlığında yanal olarak kalıcı olan yüzlerce ila birkaç bin feet kalınlığındaki demir yataklarının oluşumuna izin verdi. Dünya’nın kaya rekorundaki en büyük kaya oluşumlarından bazılarını oluştururlar.

Tortul demir yataklarının çoğu, hem demir hem de manyetitin yanı sıra diğer demir minerallerini de içerir. Bunlar genellikle yakın ilişki içindedir ve cevher çıkarılır, ezilir ve her iki minerali de geri kazanmak için işlenir. Tarihsel olarak, hematitin çoğu geri kazanılmadı ve atık yığınlarına gönderildi. Günümüzde daha verimli işleme, cevherden daha fazla hematitin geri kazanılmasını sağlar. Atıkların ilave demir elde etmek ve atık hacmini azaltmak için yeniden işlenmesi de mümkündür.

Mars’ta hematit
Marslı “Yaban Mersini”: 2004 yılında NASA’nın Mars Keşif Gezgini Fırsatı, iniş alanının yakınındaki toprağın araştırmacıların “yaban mersini” lakabı milyonlarca küçük küre içerdiğini keşfetti. Analiz üzerine, çoğunlukla hematit formunda demir oksitten oluştuğu belirlenmiştir. Mars kayalarının ve toprağın demir içeriği, Dünya’dan kırmızı görünümüne katkıda bulunur ve “Kızıl Gezegen” adını kazanmasına yardımcı olur. NASA tarafından görüntü.

Hematit TAŞI

Hematit TAŞI

Mars’ta hematit mi?
NASA, hematitin Mars yüzeyindeki kayalarda ve topraklarda en bol bulunan minerallerden biri olduğunu keşfetti. Mars kayalarında ve yüzey malzemelerinde bol miktarda hematit, manzaraya kırmızımsı kahverengi bir renk verir ve bu nedenle gezegen gece gökyüzünde kırmızı görünür. Mars’ın “Kızıl Gezegen” lakabının kökenidir.

takonit peletleri
Takonit Peletleri: Bu takonit peletleri, demir içeriğini iyileştirmek için işlenmiş ve peletlemeyi iyileştirmek için az miktarda kil ile karıştırılmış ince ezilmiş takonit kayalarından oluşur. Bu, demir cevherini madenden çelik fabrikasına göndermenin standart yollarından biridir. Yuvarlak parçacıkların çapı yaklaşık 1/2 inçtir (1 1/4 santimetre) ve nakliye sırasında ve değirmende kullanımı çok kolaydır. Görüntü Harvey Henkelmann. GNU Ücretsiz Dokümantasyon Lisansı .

Hematit Kullanımı (Demir Cevheri)
Hematit dünyanın en önemli demir cevheri. Manyetit daha yüksek bir demir yüzdesi içermesine ve işlenmesi daha kolay olmasına rağmen, hematit dünyanın önde gelen cevheridir çünkü dünyanın birçok yerinde birikintilerde daha bol bulunur ve bulunur.

Hematit, dünyanın en büyük madenlerinden bazılarında çıkarılmaktadır. Bu madenler milyarlarca dolar yatırım gerektiriyor ve bazıları yılda 100 milyon tondan fazla cevheri kaldıracak. Bu açık ocak madenleri, tamamlanmak için çalıştıkları zamana kadar yüzlerce ila binlerce fit derinliğinde ve birkaç mil boyunca olabilir.

Hematit

Hematit

Çin, Avustralya, Brezilya, Hindistan, Rusya, Ukrayna, Güney Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri dünyanın önde gelen demir cevheri üreticileridir (hematit, manyetit ve diğer cevherleri içerir). Amerika Birleşik Devletleri’nde demir cevheri üretimi Michigan ve Minnesota’da gerçekleşiyor.

hematit pigmentleri
Hematit Pigment: Hematit, insanlar tarafından kullanılan ilk pigment minerallerinden biriydi. En az 40.000 yıl önce, insanlar hematit elde etti, ince bir toz haline getirdi ve boya yapmak için kullandı. Yukarıda, günümüzde mevcut olan ticari hematit pigmentleri gösterilmektedir. Sol üstte, saat yönünde gidiyorlar: Blue Ridge Hematit, Blue Ridge Mor Hematit, Venedik Kırmızısı ve Pozzuoli Kırmızısı. Rönesans’tan bu yana, pigmentler genellikle üretildikleri yerlerden adını almıştır. Renk varyasyonları, kullanılan hematit tipinin ve bununla birlikte gelen kil ve diğer demir oksitler gibi safsızlıkların bir sonucudur.

hematit taşlar
Hematit taşları: Hematit ve takonit genellikle eskitme taşlara dönüştürülür veya kabaşon ve boncuklara kesilir. Bunlar ucuz mücevher ürünleri olarak popülerdir. Takla parlatılmış hematit “şifa taşı” olarak da popülerdir. Bazı insanlar onu taşımanın bazı tıbbi problemleri hafifletmeye yardımcı olacağına inanmaktadır. Bu kullanımın bilimsel bir değeri yoktur ve tıbbi açıdan bakıma ihtiyacı olan insanları bir doktora görünmekten uzaklaştırdığı için aslında zararlı olabilir.

Hematit Kullanımı (Pigment)
Hematit adı, Yunanca “kan kırmızısı” anlamına gelen “haimatit” kelimesinden gelmektedir. Bu isim, ince bir toz haline getirildiğinde hematitin renginden kaynaklanır. İlkel insanlar hematitin ezilebileceğini ve boya veya kozmetik olarak kullanılmak üzere bir sıvı ile karıştırılabileceğini keşfetti. 40.000 yıl öncesine dayanan ” piktograflar ” olarak bilinen mağara resimleri hematit pigmentleri ile oluşturulmuştur.

Hematit, en önemli pigment minerallerinden biri olmaya devam ediyor. Dünyanın birçok yerinde çıkarılmış ve kırmızı bir pigment olarak kapsamlı bir şekilde işlem görmüştür. Birçok ressamın yağ ve tuval kullanmaya başladığı Rönesans döneminde hematit en önemli pigmentlerden biriydi. Hematit rengi opak ve kalıcıydı. Eti boyamak için kullanılan çeşitli pembe renkler üretmek için beyaz bir pigmentle karıştırılabilir.
Mineral toplama
Mineraller hakkında bilgi edinmenin en iyi yolu, özelliklerini işleyebileceğiniz, inceleyebileceğiniz ve gözlemleyebileceğiniz küçük örnekler koleksiyonu ile çalışmaktır. Ucuz mineral koleksiyonları Geology.com Store’da bulunmaktadır .

Kırmızı Hematit Nedir

Kırmızı Hematit Nedir

Hematit Kullanımı (Mücevher Malzemesi)
Hematit, cabochons, boncuklar, küçük heykeller, eskitme taşlar ve diğer eşyaları üretmek için kullanılan küçük bir mücevher malzemesidir . Bu ürünleri imal etmek için kullanılan malzeme, sağlam, düzgün bir dokuya sahip gümüş renkli bir hematittir. Hematitin parlak gümüş rengi ve “ağır hissi” onu çok popüler bir eskitme taş haline getirir.

bunlar hematit değil
Hematit Yenilikleri: “Manyetik hematit” ve “yanardöner hematit” olarak adlandırılan ürünler genellikle hediyelik eşya, turist, yenilik ve bilim dükkanlarında ve web sitelerinde satışa sunulur. Çoğu zaman bu malzemeler hematit değildir, hematit ile aynı kimyasal bileşime sahip olmayan insan yapımı malzemelerdir. Onları beğenirseniz satın alın, ancak benzersiz bir mineral örneği aldığınızı düşündüğünüz için değil.

Hematit Kullanımı (Şifa Taşı)
Bazı insanlar, “şifa taşları” olarak bilinen, takla parlatılmış hematit parçalarının taşınmasının, bazı tıbbi problemlerden kurtulma sağlayacağına inanmaktadır. Bu hematit kullanımının plasebo olmanın ötesinde olumlu bir etkisi olduğuna dair bilimsel bir kanıt yoktur. Hematiti “iyileştirici taş” veya “iyileştirici kristal” olarak kullanmak aslında zararlı olabilir çünkü insanları uygun bakım sağlayabilecek bir doktora görünmekten alıkoyar. Sonra problemi olan kişi nihayet bir doktora görünmeye karar verdiğinde, durumları daha şiddetlidir.

 

Vesuvius Demir Ocağı
Demir Fırın: 1700’lerde ve 1800’lerde, Amerika Birleşik Devletleri’nin doğusundaki küçük madenler, bölgenin birincil demir cevheri olarak hizmet eden hematit üretti. Cevher, basit taş fırınlarında odun kömürü yakılarak ısıtılarak işlendi. Demir cevheri yatakları küçüktü ve sömürülmesi zordu. Büyük Göller bölgesinin büyük demir cevheri yatakları keşfedildiğinde, ABD’nin doğusundaki demir cevheri çıkarılmamıştır. Güney Ohio’daki Vesuvius Demir Ocağı gösterilmiştir. USGS fotoğraf.

Kırmızı Hematit Özellikleri

Kırmızı Hematit Özellikleri

Hematitin Diğer Kullanımları
Hematit bir dizi başka amaç için kullanılır. X-ışınlarını durdurmada etkili olan çok yoğun ve ucuz bir malzemedir. Bu nedenle tıbbi ve bilimsel ekipmanların etrafında radyasyon kalkanı için kullanılır. Hematit ve diğer demir cevherlerinin düşük maliyeti ve yüksek yoğunluğu, onları gemiler için balast olarak da kullanışlı hale getirir.

Hematit, suyla karıştırıldığında çok yüksek özgül ağırlığa sahip bir sıvı yapacak ince bir toz haline getirilebilir. Bu sıvılar, kömür ve diğer mineral malzemelerin “şamandıra-lavabo” işleminde kullanılır. Çok düşük özgül ağırlığa sahip kırılmış kömür, ağır sıvı üzerine yerleştirilir ve hafif temiz kömür yüzer, pirit lavabosu gibi yüksek özgül ağırlıktaki safsızlıklar.

Son olarak, hematit, “kırmızı rouge” ve “kuyumcu rouge” olarak bilinen parlatma bileşiklerini yapmak için kullanılan malzemedir. Kırmızı allık, pirinç ve diğer yumuşak metalleri parlatmak için kullanılan hematit tozudur. Ezilmiş mısır koçanı ortamına veya yuvarlatılmış pirinç kabuk kılıfları için ezilmiş ceviz kabuğu ortamına eklenebilir. Kuyumcu ruhu, altın ve gümüş takıları parlatmak için yumuşak bir bez üzerinde kullanılan bir macundur.Hematit kristalleri şaşırtıcı bir dengeleme ve topraklama enerjisine sahiptir. Bu taşlar büyük ölçüde koruyucu enerjiye sahiptir ve cesaretten yoksun kadınlara yardım etmede iyidir. Ayrıca zihni uyarmada güçlü yardımcılardır, özgüven, özgüven ve irade gücünü artırabilirler. Ayrıca ağrının giderilmesinde kendi hareketleriyle bilinirler. Bu kristaller ayrıca hafızayı güçlendirir ve derin düşünceleri teşvik eder ve eğer zihni çok daha yüksek öğrenme için teşvik etmek istiyorsanız, en faydalı olanları, özellikle de teknik çalışmalar ve matematik alanında. Bu yazıda, faydaları da dahil olmak üzere hematit kristalleri hakkında bazı daha önemli gerçekleri tartışacağız. Daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okuyun!

Hematitin Anlamı ve Özellikleri
içindekiler [show]
Hematite başlangıçta hematit olarak adlandırılmıştır. Bu antik döneme kadar uzanır, ancak ‘a’ yı kaldırmak için yazım değiştirildi. Bu isim aynı zamanda Yunanca anlamına gelen kan anlamına da gelir.

Hematit

Hematit

Bu taşın isminin anlamı, çoğunlukla kanın rengine çok benzeyen koyu kırmızı renkli bir taş olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu taşın rengi de turuncu kırmızı, kahverengimsi, grimsi siyah olabilir veya gümüşi metalik bir parlaklığa sahip olabilir. Hematit, ABD, Brezilya, Arjantin, Kanada, Batı Avustralya, İsviçre, İtalya, İngiltere, İsveç ve Afrika da dahil olmak üzere tüm dünyada birçok yerde bulundu. Birçok insan da bu taşı yeniden yapılandırılmış, öğütülmüş taştan yapılmış gümüşi gri renkli taşla ilişkilendirir. Dahası, birçok insanın giydiği gümüş manyetik boncuklar ve hematit taşları aslında sulandırılmış hematitten yapılır, çok yararlı olan bazı farklı metafizik özelliklere sahiptirler.

Antik Roma’da, bu taş dekoratif amaçlar için popüler bir taştı. Bu taşla süslenmiş silahlar, zırhlar ve takılar geniş çapta işlem görüyordu. Hematit taşları opaktır, aslında taşların en güçlüsü değildir ve güçlü bir metalik parlaklığa sahiptirler. Doğal formunda bulduğunuzda, kırmızı ve pürüzlü olacak, ancak bir kez parlatıldığında, yarı maliyetli mücevherlerde büyük ölçüde ünlü yapan şaşırtıcı, ayna benzeri bir parlaklık alacaktır. Tıpkı ametist gibi, bu taşın enerjisi dünyevi ve size güç vermek ve olumsuzluğu gidermek için toprak elementinin gücünü kullanmakta kullanabileceğiniz en iyi taşlar arasında.

Hematit Kullanım Nedenleri
Hematit kristalleri, ruhsal dengeleme ve topraklamaya yardımcı olan harika bir titreşime sahiptir ve aynı zamanda hayatta uyum ve barış sağlamaya yardımcı olabilecek şaşırtıcı kadın taşlarıdır. Ayrıca, zahmetli kadınlara yüksek benlik saygısı ve özgüven kazanmalarında yardımcı oldukları da biliniyor. Bunlar benlik saygısını artırmaya ve fiziksel ve duygusal olarak daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Hematit kristalleri de bağımlılıkların üstesinden gelmede size yardımcı olur, bu nedenle bu konuda yardıma ihtiyacınız olduğunda, bu taşı vücut sağlığını artırmak için taşımak iyi bir fikir olabilir. Solar pleksus çakranızda veya güç çakrasında kullandığınızda, bu taşın enerjisi kendi kişisel manyetizma ve irade gücünüzü artırabilir. Bunları kullanarak yardımcı olan sağlık sorunları, karaciğeri güçlendirme ve dalak sağlığını destekleme eylemlerini içerir. Ayrıca, hematit manyetik kolyelerin veya bileziklerin kullanılması taşları kullanmanın çok önemli ve kolay bir yolu olabilir.

Hematit kristallerinin ayrıca kan sistemindeki problemlerin ve anemi gibi kan koşullarının tedavisinde çok önemli olduğu söylenir. Ayrıca demirin emilmesinde sizin için yararlı oldukları bilinmektedir.

Hematitin Temel Avantajları
Aslında, çeşitli yaşam alanlarında birçok hematit faydası vardır. Bilmeniz gereken en iyi şeylerden bazıları aşağıda verilmiştir:

Sağlık ve Şifa için
Hematit kristalleri tıpta demir içeriğinden dolayı tıp alanında kullanılmıştır. Demir eksikliğinin birçok sağlık durumunun nedenlerinden biri olduğunu biliyoruz.

Kırmızı Hematit

Kırmızı Hematit

Bu nedenle, demir içeren bu taşın iyileşmede kendi özellikleri için lanse edilmesi doğaldır. Ayrıca dolaşım sistemi ve kalp üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Anksiyete veya stres ile şiddetlenen semptomları da hafifletebilir.

Zenginlik İçin

Toprak elementine bağlantısı nedeniyle, bu, kendi finansal faydaları için kullanabileceğiniz en iyi taşlar arasındadır. Dünyanın parayı yöneten unsur olduğunu unutmayın.

Ekonomik açıdan size fayda sağlayabilecek bir yükseltme, bir promosyon veya farklı bir iş arıyorsanız, bu taş hayata dahil edebileceğiniz bir taştır.

Aşk ve İlişki için
Kişilerarası ilişkiler açısından (ailevi, sosyal, arkadaş canlısı veya romantik olsun) bu aslında herhangi bir dramadan uzak durmanız için en iyi taştır. Bazı insanlar mıknatıs gibi endişeleri ikna ediyor gibi görünse de, hematit tüm bu gereksiz, dikkat isteyen, olumsuz davranışları caydırabilir.

Duygusal ve ruhsal açıdan bakıldığında, hematit, sahip olduğunuz şeye şükran duymak için harika bir taştır.