OTANT�K TA�

Ürünün Özellikleri
  • 62.39 GR
  • AFRİKA
  • AYNI GÜN KARGO
  • AZURİT DOĞAL KAYA
  • EŞİ YOK
  • KDV DAHİL
  • KOLEKSİYON PARÇA
  • MUHTEŞEM RENK DOKUSU

AZURİT TAŞI DOĞAL KAYA

OTANTİK TAŞ FARKI İLE DOĞAL MATRİX KOLEKSİYONLUK TAM RENGİNDE  AZURİT KAYA 62.39 GR

Azurite-Malahit Chunks (Fas) – Biz Fas bu güzel Azurit-Malahit Chunks sınırlı kaynağı elde etti. Bu Azurit-malakit iki taşların özelliklere sahiptir.

Azurite genellikle bakır yataklarının olduğu bölgelerde Malahit, krizokol veya Turkuaz ile oluşur bir yoğun bir koyu mavi renk. Metafiziksel, Azurit psişik yetenekleri uyanış ve meydana geldiğinde sezgi ve manevi rehberlik tanımak için kullanıcıya yardımcı bir güzel Third Eye çakra taştır. Fiziksel, Azurit kan oksijen düzeyleri artar; onarım, beyin hücreleri, kemik ve eklem problemleri hafifletir ve boğaz ağrısı kolaylaştırır. Azurit ayrıca böbrekler, safra kesesi ve tiroid iyileşmesine yardımcı olur.

Azurit

Azurit

Malahit, enerjiyi emer yüzeye duyguları çekiyor temizler ve Çakralar harekete geçirir. Son derece güçlü bir metafizik taş, Malakit “dönüşüm taş” denir ve derin enerji temizliği için kullanılır. Bu nedenle, bazı metafizikçi küçük dozlarda malakit kullanmanızı önerir

Azurit yumuşak, derin mavi bakır maden bakır cevheri yataklarının hava ile üretilir. Ayrıca daha sonra Chessylite olarak bilinen tip mevkiinde de Chessy-les-Mines yakınlarındaki Lyon , Fransa . [2] Mineral, bir karbonat , eski çağlardan beri bilinmektedir ve sözü edilen Elder Plinius ‘ın Natural History altında Yunan isim kuanos (κυανός: “derin mavi,” İngiliz mavi kökü). ve Latince adı caeruleum [4] azurit mavisi derece derin ve net olduğunu ve bu nedenle mineral ile eski çağlardan beri ilişkili olduğu eğiliminde olmuştur Düşük nem çöl ve kış gökyüzü masmavi rengi. azurite hem beri mineral modern İngilizce adı, bu ilişkiyi yansıtan masmavi yoluyla elde edilmektedir Arapça dan Farsça lazhward (لاژورد), bir başka derin mavi taş onun mevduat için bilinen bir bölgede, lapis lazuli (“masmavi taş”).
Azurit iki temel bakır (II) biri karbonat mineraller , diğeri parlak yeşil malakit . Basit bakır karbonat (Cuco 3) doğada var olduğu bilinmemektedir. Azurit bakır, aşağıdaki formüle Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 (II) katyonları iki farklı anyonları ile bağlantılıdır karbonat ve hidroksit . Azurit sahip olan küçük kristallerin hızlı bir kaç damla karıştırılarak üretilebilir bakır sülfat , bir içine çözeltisi , doymuş çözeltisi içinde , sodyum karbonat ve çözelti, bir gece boyunca beklemeye bırakılmasıyla hazırlanmaktadır.

Azurite kristaller monoklinik ve görülecek zaman yeterince büyük onlar koyu mavi prizmatik kristaller görünür. [2] [3] [5] Azurit örnekler nodüler tipik masif ve sık sık şeklinde sarkıtlarla bulunmaktadır. Örnekler nedeniyle malakit içine numune yüzeyinin hava zamanla renk hafifletmek eğilimindedir. Azurit bir ile, yumuşak Mohs sertlik sadece 3,5 ila 4 arasında özgül ağırlığı azurit ve 3,77-3,89 olduğunu. Azurit siyah toz bakır (II) oksit oluşturmak için karbondioksit ve su kaybetme, ısı ile tahrip edilir. Bir karbonat karakteristik, örnekler, hidroklorik asit ile işlenmesi üzerine köpürmek.

Azurit Taşı

Azurit Taşı

Renk [ değiştir ]
Böyle azurit ve malahit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) geleneksel elektronik spektroskopi bağlamında açıklanmıştır koordinasyon kompleksleri . Nispeten detaylı açıklamaları ile sağlanan ligand alan teorisi .

Ayrışma [ değiştir ]
Azurit malakit ile ilgili açık havada stabil değildir ve genellikle pseudomorphically ile ikame malahit . Azurit hidroksit oranı, 1: malakit: 2 oranında 1-1 Bu süreç olarak karbonat değişen bir miktar karbon dioksit yerine (CO2), su ile birimleri (H2O) içerir:

2 Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 + H2O 3 Cu 2 (CO3) (OH) 2 + CO 2 →
Yukarıdaki denklemde, malakit içine azurit dönüşüm havadaki karbon dioksit, düşük kısmi basıncı atfedilebilir. Azurite ayrıca tuzlu su akvaryumları olarak sucul ortama, ile uyumsuz.

Kullanım [ değiştir ]

Bir pigment olarak kullanım için toprak azurite
Pigmentler [ değiştir ]

tarafından Sincap ile Lady arka Hans Holbein Younger azurite ile boyandı

Madonna’nın mantonun yeşilimsi renk Raphael Saints ile Madonna ve Çocuk Enthroned malakit için hava azurite nedeniyle
Azurite mavi olarak kullanılan pigment antik çağlardan beri. [6] incelik derecesine bağlı için zemin oldu ve bakır karbonat temel içeriği, bu blues geniş bir yelpazede verdi. O eskiden (den Azurro Della Magna olarak bilinen ek dağ mavi veya Ermeni taş olarak bilinmektedir İtalyanca ). Yağ ile karıştırıldığında biraz yeşile döner. Ile karıştırıldığında yumurta sarısı yeşil-gri döner. Ayrıca, isimlerle bilinen mavi bice olsa ve mavi verditer verditer , genellikle, kimyasal işlem ile yapılan pigmentler değinmektedir. Azurite pigment Eski örnekleri nedeniyle malakit içine hava için daha yeşilimsi bir renk tonu gösterebilir. Çok azurite yanlış etiketlenmesine edildi lapis lazuli bir terim birçok mavi pigmentler uygulanan. Resim Sergisi kimyasal analizi gibi Ortaçağ’dan geliştirir, azurit ortaçağ ressamlar tarafından kullanılan blues önemli bir kaynak olarak kabul ediliyor. Azurite anda Avrupa’da ortak bir maden iken gerçek lapis lazuli esas Ortaçağ’da Afganistan’dan temin edilmiştir. Büyükçe mevduat Lyons, Fransa’nın yakınlarında bulundu. Orada bulunan gümüş madenlerinde, Saksonya 12. yüzyıldan beri mayınlı edildi. [7]

Isıtma saflaştırılmış doğal gelen azurite ayırt etmek için kullanılabilir ultramarin tarafından tarif edildiği gibi, mavi, benzer fakat daha pahalı bir pigment Cennino D’Andrea Cennini . Ultramarine ısıya dayanıklı, ancak azurite siyah bakır oksit döner. Ancak, azurit nazik ısıtma Japon boyama tekniklerinde kullanılan koyu mavi pigment üretir.

Takı [ değiştir ]
Azurite boncuk gibi gibi bazen kullanılan takı süs taşı olarak da, ve. Limit gibi kullanır havalarda Ancak, yumuşaklığı ve eğilim derin mavi renk kaybetmek. Isıtma kadar azurite örneklerin monte tüm oda sıcaklığında yapılması gerekir kolayca azurite yok eder.

Toplama [ değiştir ]
azurit yoğun renk popüler bir koleksiyoncu taş yapar. Ancak, parlak ışık, ısı ve açık hava her zaman içinde renk yoğunluğunu azaltmak eğilimindedir. Bir bozulmamış azurite numune derin mavi renk korumaya yardımcı olmak için, koleksiyoncular özgün doğal ortamda benzer bir serin, karanlık, mühürlü saklama ortamı kullanmak gerekir.

Azurit Nerede Bulunur

Azurit Nerede Bulunur

Maden [ değiştir ]
Bakır kendisinin değil büyük bir cevher ise, azurit varlığı ayrışmış varlığı iyi bir yüzey göstergesi olan bakır sülfid cevherlerinin. Genellikle bakır cevherleri varlığının güçlü bir göstergesi koyu mavi ve parlak yeşil çarpıcı bir renk kombinasyonu üreten, kimyasal olarak çok benzer malakit ile birlikte bulunur.

zurite çok popüler ve tanınmış maden kılan güzel masmavi-mavi renk, adını borçludur. Genellikle yeşil ile oluşur Malachite Azurit kristaller veya yeşil lekeler veya lekeleri oluşabilir, agrega s. iki mineral bazen karıştırılır meydana veya bantlı mücevher ve mineral esnaf “Azure-malakit” olarak adlandırılan şekillendirme, birlikte. “Bluebird” olarak bilinen bir nadir Azurit karışımı, koyu kırmızı ile karışık Azurit olan Kuprit . Azurite, “Azure-malakit” ve “Bluebird” Tüm mücevher kullanıyor olması.

Bazı yerlerde ise, Azurit kimyasal bir değişime uğrar ve bazı kaybeder hidroksil , değiştirerek için azurite Malachite , ancak orijinal azurite kristal şeklini koruyarak. Diğer kısmı azurite olarak kalır Bazen azurit yalnızca bir kısmını, Malachite için değiştirilir. Bu tür örnekler, bir ucunda yeşil ve diğer tarafta mavidir.

Linarite ikisi de aynı yerlerde meydana gelen ve çarpıcı birbirlerine benzeyebilir çünkü numuneler bazen yanlışlıkla, azurit olarak satılmaktadır. Bununla birlikte, fiziksel özellikleri üzerinde basit testler doğru iki ayırt edebilirsiniz.
Kimyasal formülü Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2
Kompozisyon Temel bakır karbonat
Renk Mavi çok koyu maviye
Iz Açık mavi
Sertlik 3,5-4
Kristal Sistemi Monoklinik
3D Kristal Atlas
(Animasyonlu model için tıklayın)
Yassı
Modifiye Monoklinik
Prizmatik
Dikdörtgen biçiminde

 

Azurit Doğal Kaya

Azurit Doğal Kaya

Kristal formlar
ve Agregalar Genellikle olan küçük kristallerden içinde prizmatik , tabular veya equidimensional formda. Kristaller bazen edilir çizgili . Diğer formları masif , huysuz , yayılan , lifli , dünyevi , sütunlu , sarkıtlarla , ince iğneler ve top benzeri büyüklüklerdeki. Ayrıca yoğun gruplarında meydana sekmeli ya da prizmatik kristaller. Azurite da olarak oluşabilir morfunun bir psödomorfu üzerinde oluşan mineral orijinal kristal şeklini koruyarak, diğer mineraller bitti.
Şeffaflık Opak. Nadiren şeffaf.
Spesifik Yer Çekimi 3,7-3,9
Parıltı Vitreus veya donuk
Bölünme 2,1; 3,2
Kırık Konkoidal veya kıymık
Azim Kırılgan
Diğer Kimlik İşaretleri
Karmaşık Testler Köpürmek s , hidroklorik asit ve çözünebilir olarak amonyak .
Grubunda Karbonatlar
Çarpıcı Özellikler Derin mavi renk, mavi çizgi ve yeşil ile ortak dernek Malachite
Çevre Bir As ikincil mineralin oksidasyon bölgesinde bakır yataklarının.
Kaya Tipi Sedimanter , Metamorfik

 

AZURİT TAŞI

AZURİT TAŞI

AZURİT TAŞI DOĞAL KAYA

OTANTİK TAŞ FARKI İLE DOĞAL MATRİX KOLEKSİYONLUK TAM RENGİNDE  AZURİT KAYA 62.39 GR

Azurite-Malahit Chunks (Fas) – Biz Fas bu güzel Azurit-Malahit Chunks sınırlı kaynağı elde etti. Bu Azurit-malakit iki taşların özelliklere sahiptir.

Azurite genellikle bakır yataklarının olduğu bölgelerde Malahit, krizokol veya Turkuaz ile oluşur bir yoğun bir koyu mavi renk. Metafiziksel, Azurit psişik yetenekleri uyanış ve meydana geldiğinde sezgi ve manevi rehberlik tanımak için kullanıcıya yardımcı bir güzel Third Eye çakra taştır. Fiziksel, Azurit kan oksijen düzeyleri artar; onarım, beyin hücreleri, kemik ve eklem problemleri hafifletir ve boğaz ağrısı kolaylaştırır. Azurit ayrıca böbrekler, safra kesesi ve tiroid iyileşmesine yardımcı olur.

Azurit

Azurit

Malahit, enerjiyi emer yüzeye duyguları çekiyor temizler ve Çakralar harekete geçirir. Son derece güçlü bir metafizik taş, Malakit “dönüşüm taş” denir ve derin enerji temizliği için kullanılır. Bu nedenle, bazı metafizikçi küçük dozlarda malakit kullanmanızı önerir

Azurit yumuşak, derin mavi bakır maden bakır cevheri yataklarının hava ile üretilir. Ayrıca daha sonra Chessylite olarak bilinen tip mevkiinde de Chessy-les-Mines yakınlarındaki Lyon , Fransa . [2] Mineral, bir karbonat , eski çağlardan beri bilinmektedir ve sözü edilen Elder Plinius ‘ın Natural History altında Yunan isim kuanos (κυανός: “derin mavi,” İngiliz mavi kökü). ve Latince adı caeruleum [4] azurit mavisi derece derin ve net olduğunu ve bu nedenle mineral ile eski çağlardan beri ilişkili olduğu eğiliminde olmuştur Düşük nem çöl ve kış gökyüzü masmavi rengi. azurite hem beri mineral modern İngilizce adı, bu ilişkiyi yansıtan masmavi yoluyla elde edilmektedir Arapça dan Farsça lazhward (لاژورد), bir başka derin mavi taş onun mevduat için bilinen bir bölgede, lapis lazuli (“masmavi taş”).
Azurit iki temel bakır (II) biri karbonat mineraller , diğeri parlak yeşil malakit . Basit bakır karbonat (Cuco 3) doğada var olduğu bilinmemektedir. Azurit bakır, aşağıdaki formüle Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 (II) katyonları iki farklı anyonları ile bağlantılıdır karbonat ve hidroksit . Azurit sahip olan küçük kristallerin hızlı bir kaç damla karıştırılarak üretilebilir bakır sülfat , bir içine çözeltisi , doymuş çözeltisi içinde , sodyum karbonat ve çözelti, bir gece boyunca beklemeye bırakılmasıyla hazırlanmaktadır.

Azurite kristaller monoklinik ve görülecek zaman yeterince büyük onlar koyu mavi prizmatik kristaller görünür. [2] [3] [5] Azurit örnekler nodüler tipik masif ve sık sık şeklinde sarkıtlarla bulunmaktadır. Örnekler nedeniyle malakit içine numune yüzeyinin hava zamanla renk hafifletmek eğilimindedir. Azurit bir ile, yumuşak Mohs sertlik sadece 3,5 ila 4 arasında özgül ağırlığı azurit ve 3,77-3,89 olduğunu. Azurit siyah toz bakır (II) oksit oluşturmak için karbondioksit ve su kaybetme, ısı ile tahrip edilir. Bir karbonat karakteristik, örnekler, hidroklorik asit ile işlenmesi üzerine köpürmek.

Azurit Taşı

Azurit Taşı

Renk [ değiştir ]
Böyle azurit ve malahit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) geleneksel elektronik spektroskopi bağlamında açıklanmıştır koordinasyon kompleksleri . Nispeten detaylı açıklamaları ile sağlanan ligand alan teorisi .

Ayrışma [ değiştir ]
Azurit malakit ile ilgili açık havada stabil değildir ve genellikle pseudomorphically ile ikame malahit . Azurit hidroksit oranı, 1: malakit: 2 oranında 1-1 Bu süreç olarak karbonat değişen bir miktar karbon dioksit yerine (CO2), su ile birimleri (H2O) içerir:

2 Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 + H2O 3 Cu 2 (CO3) (OH) 2 + CO 2 →
Yukarıdaki denklemde, malakit içine azurit dönüşüm havadaki karbon dioksit, düşük kısmi basıncı atfedilebilir. Azurite ayrıca tuzlu su akvaryumları olarak sucul ortama, ile uyumsuz.

Kullanım [ değiştir ]

Bir pigment olarak kullanım için toprak azurite
Pigmentler [ değiştir ]

tarafından Sincap ile Lady arka Hans Holbein Younger azurite ile boyandı

Madonna’nın mantonun yeşilimsi renk Raphael Saints ile Madonna ve Çocuk Enthroned malakit için hava azurite nedeniyle
Azurite mavi olarak kullanılan pigment antik çağlardan beri. [6] incelik derecesine bağlı için zemin oldu ve bakır karbonat temel içeriği, bu blues geniş bir yelpazede verdi. O eskiden (den Azurro Della Magna olarak bilinen ek dağ mavi veya Ermeni taş olarak bilinmektedir İtalyanca ). Yağ ile karıştırıldığında biraz yeşile döner. Ile karıştırıldığında yumurta sarısı yeşil-gri döner. Ayrıca, isimlerle bilinen mavi bice olsa ve mavi verditer verditer , genellikle, kimyasal işlem ile yapılan pigmentler değinmektedir. Azurite pigment Eski örnekleri nedeniyle malakit içine hava için daha yeşilimsi bir renk tonu gösterebilir. Çok azurite yanlış etiketlenmesine edildi lapis lazuli bir terim birçok mavi pigmentler uygulanan. Resim Sergisi kimyasal analizi gibi Ortaçağ’dan geliştirir, azurit ortaçağ ressamlar tarafından kullanılan blues önemli bir kaynak olarak kabul ediliyor. Azurite anda Avrupa’da ortak bir maden iken gerçek lapis lazuli esas Ortaçağ’da Afganistan’dan temin edilmiştir. Büyükçe mevduat Lyons, Fransa’nın yakınlarında bulundu. Orada bulunan gümüş madenlerinde, Saksonya 12. yüzyıldan beri mayınlı edildi. [7]

Isıtma saflaştırılmış doğal gelen azurite ayırt etmek için kullanılabilir ultramarin tarafından tarif edildiği gibi, mavi, benzer fakat daha pahalı bir pigment Cennino D’Andrea Cennini . Ultramarine ısıya dayanıklı, ancak azurite siyah bakır oksit döner. Ancak, azurit nazik ısıtma Japon boyama tekniklerinde kullanılan koyu mavi pigment üretir.

Takı [ değiştir ]
Azurite boncuk gibi gibi bazen kullanılan takı süs taşı olarak da, ve. Limit gibi kullanır havalarda Ancak, yumuşaklığı ve eğilim derin mavi renk kaybetmek. Isıtma kadar azurite örneklerin monte tüm oda sıcaklığında yapılması gerekir kolayca azurite yok eder.

Toplama [ değiştir ]
azurit yoğun renk popüler bir koleksiyoncu taş yapar. Ancak, parlak ışık, ısı ve açık hava her zaman içinde renk yoğunluğunu azaltmak eğilimindedir. Bir bozulmamış azurite numune derin mavi renk korumaya yardımcı olmak için, koleksiyoncular özgün doğal ortamda benzer bir serin, karanlık, mühürlü saklama ortamı kullanmak gerekir.

Azurit Nerede Bulunur

Azurit Nerede Bulunur

Maden [ değiştir ]
Bakır kendisinin değil büyük bir cevher ise, azurit varlığı ayrışmış varlığı iyi bir yüzey göstergesi olan bakır sülfid cevherlerinin. Genellikle bakır cevherleri varlığının güçlü bir göstergesi koyu mavi ve parlak yeşil çarpıcı bir renk kombinasyonu üreten, kimyasal olarak çok benzer malakit ile birlikte bulunur.

zurite çok popüler ve tanınmış maden kılan güzel masmavi-mavi renk, adını borçludur. Genellikle yeşil ile oluşur Malachite Azurit kristaller veya yeşil lekeler veya lekeleri oluşabilir, agrega s. iki mineral bazen karıştırılır meydana veya bantlı mücevher ve mineral esnaf “Azure-malakit” olarak adlandırılan şekillendirme, birlikte. “Bluebird” olarak bilinen bir nadir Azurit karışımı, koyu kırmızı ile karışık Azurit olan Kuprit . Azurite, “Azure-malakit” ve “Bluebird” Tüm mücevher kullanıyor olması.

Bazı yerlerde ise, Azurit kimyasal bir değişime uğrar ve bazı kaybeder hidroksil , değiştirerek için azurite Malachite , ancak orijinal azurite kristal şeklini koruyarak. Diğer kısmı azurite olarak kalır Bazen azurit yalnızca bir kısmını, Malachite için değiştirilir. Bu tür örnekler, bir ucunda yeşil ve diğer tarafta mavidir.

Linarite ikisi de aynı yerlerde meydana gelen ve çarpıcı birbirlerine benzeyebilir çünkü numuneler bazen yanlışlıkla, azurit olarak satılmaktadır. Bununla birlikte, fiziksel özellikleri üzerinde basit testler doğru iki ayırt edebilirsiniz.
Kimyasal formülü Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2
Kompozisyon Temel bakır karbonat
Renk Mavi çok koyu maviye
Iz Açık mavi
Sertlik 3,5-4
Kristal Sistemi Monoklinik
3D Kristal Atlas
(Animasyonlu model için tıklayın)
Yassı
Modifiye Monoklinik
Prizmatik
Dikdörtgen biçiminde

 

Azurit Doğal Kaya

Azurit Doğal Kaya

Kristal formlar
ve Agregalar Genellikle olan küçük kristallerden içinde prizmatik , tabular veya equidimensional formda. Kristaller bazen edilir çizgili . Diğer formları masif , huysuz , yayılan , lifli , dünyevi , sütunlu , sarkıtlarla , ince iğneler ve top benzeri büyüklüklerdeki. Ayrıca yoğun gruplarında meydana sekmeli ya da prizmatik kristaller. Azurite da olarak oluşabilir morfunun bir psödomorfu üzerinde oluşan mineral orijinal kristal şeklini koruyarak, diğer mineraller bitti.
Şeffaflık Opak. Nadiren şeffaf.
Spesifik Yer Çekimi 3,7-3,9
Parıltı Vitreus veya donuk
Bölünme 2,1; 3,2
Kırık Konkoidal veya kıymık
Azim Kırılgan
Diğer Kimlik İşaretleri
Karmaşık Testler Köpürmek s , hidroklorik asit ve çözünebilir olarak amonyak .
Grubunda Karbonatlar
Çarpıcı Özellikler Derin mavi renk, mavi çizgi ve yeşil ile ortak dernek Malachite
Çevre Bir As ikincil mineralin oksidasyon bölgesinde bakır yataklarının.
Kaya Tipi Sedimanter , Metamorfik

 

AZURİT TAŞI

AZURİT TAŞI