OTANT�K TA�

Ürünün Özellikleri
  • 7.15 KARAT AKUMARİN
  • AFRİKA
  • AYNI GÜN KARGO
  • EŞİ YOKTUR
  • HEXONEL OLUŞUM
  • KDV DAHİL
  • ÖZEL KUTUSUNDA

Akuamarin, Mart ayı için doğum taşıdır . Akuamarinin deniz suyu rengi, bu akü taşına “akuamarin” adı Latince deniz suyu kelimesinden geldiği için adını vermiştir. “Aquamarine” terimi, 1609’da

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

yayınlanan Gemmarum et Lapidum Historiia’sında Anselmus de Boodt’in önemli bir gemolojik çalışmasında görünüşte kullanılmıştır. Aquamarine, eski soy ağacının değerli bir değeridir. 19. yüzyılda, taşların deniz yeşili çeşitleri en popüler olanıydı, ancak bugün renk ne kadar mavi olursa taş o kadar değerlidir. 1910’da bugüne kadarki en büyük akuamarin 243 kilo ağırlığında Brezilya’da bulundu. Daha sonra daha küçük taşlara bölündü ve 200.000 karat verdi.
kurbağa yeşilimsi history.jpg
Akuamarin taşı hakkında birçok efsane ve efsane var. Romalılar, bir kurbağa figürünün bir akuamarin üzerine oyulması durumunda, düşmanları uzlaştırıp onları arkadaş kılmaya hizmet ettiğine inanıyordu. Bir başka Roma efsanesi, taşın genç aşkı atmosferini emdiğini belirtti: “Kutsanıp giyildiğinde aşık olur ve harika şeyler yapar.” Aquamarine, aynı zamanda damat tarafından geline en uygun sabah hediyesi olarak kabul edildi. evliliklerinin tükenmesi. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizcinin taşı olarak tanıyorlardı ve fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladılar. Ortaçağda, taşın evli çiftlerin sevgisini uyandırdığı düşünülüyordu. Ayrıca askerleri yenilmez kıldığına inanılıyordu.

Altın rengi seç:

aquamarine_sea_1.jpg
Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarini çok takdir ediyorlardı. Mutluluğun ve sonsuz gençliğin sembolü idi. Hıristiyanlık döneminde, akuamarin Apostle, St. Thomas’la özdeşleştirildi, çünkü “deniz ve havayı taklit ediyor” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile kurtuluş vaaz etmek için uzun yolculuklar yaptı.” Oniki havariden biri ile o zaman yaygın bir uygulama oldu. 1377’den William Langland’ın “İskeleler ve Ploughman’la İlgili Vizyonu”, akuamarinden zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu panzehir Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O sırada kraliyet arasında çok miktarda zehirlenme olduğu için, mücevher bu amaç için popüler bir talep içindeydi. Diğer değerli taşlarda olduğu gibi taşı toz haline getirmek gerekli değildi. Taşın bir kolye veya yüzük olarak takılması da aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Ortaçağın yazarları, akuamarinin “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia ettiler. Kristal bir top olarak kesildiğinde, fal söylemesi için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Antik literatürde taşın bir divining aracı olarak kullanılmasının birçok yöntemi açıklanmıştır. Bir yöntem, bir taştan bir kase su üzerine asılan ve sadece yüzeye temas eden bir yöntemdi. Kasenin iç kenarı alfabenin karakterleriyle kaplandı. Tanrıcı, ipliğin tepesini tutmak ve taşın, bir ouija tahtası gibi önemli bir soruya cevaplar verecek olan belirli harflere çarpmasına izin vermekti. Bir başka yöntem, bir kristalin saf su kabına dökülmesiydi. Sudaki rahatsızlıklar sıvının yüzeyinde mesajlar ortaya çıkarır. Aquamarine’nin vahiy güçlerinin de birisinin kayıp ya da gizli şeyler aramasına yardımcı olduğu söylenir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL MÜKEMMEL HEXONEL OLUŞUM AFRİKA AKUMARİN TAŞI KRİSTALİ 7.15 KARAT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ANLAMLI EŞSİZ BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİR KOLEKSİYON OLARAK SAKLAYABİLİRSİNİZ; NOT:İSTENİLDİĞİ TAKDİRDE UÇLUK TAKILARAK KOLYE HALİNE ÜCRETSİZ GETİRİLECEKTİR

7.15 KARAT 20.6 X 6.45 DOĞAL HEXONEL OLUŞUM MAVİ BERİL (AKUAMARİN)

Folklor göre, akuamarin savaşlarda ve yasal anlaşmazlıklarda zafer getirecek. Mücevher ayrıca, kürekle küreme ve esneme işlemleriyle kredilendirildi ve çenelerin, boğazın, midenin, karaciğerin ve dişlerin rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde özellikle etkili olduğu düşünülüyordu. Akuamarin, ihtiyaç duyulduğunda yağmur getireceği veya düşmanlarına kuraklığı ziyaret edeceği inancıyla törenlerde de kullanılmıştır. Bir muska olarak giyildiğinde, acıyı hafiflettiği ve kullanıcıyı daha samimi hale getirdiği, zekayı hızlandırdığı ve tembelliği tedavi ettiği düşünülüyordu. Eski filozof Pliny , “Yaz denizinin derinliklerindeki bir denizkızı hazinesi evinden gelmiş gibi görünen sevimli akuamarinin inkar edilmemesi gereken çekiciliklere sahip olduğunu” belirterek, bu canlılık taşına övgüde bulundu.

Akuamarin Kristali

Akuamarin Kristali

Akuamarinin Mistik Güçleri * Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Birçoğu sevdiklerinizin doğum taşlarını ya da modern tıbbın çağından önceki renklerin en sevdiğiniz kombinasyonlarını bir araya getiren yüzyıllarca süren folkloru temel alır. Gerçek tıbbi bilgi demek değildir. Listelenen herhangi bir hastalık hakkında tavsiye için, lütfen kalifiye bir doktora görünün.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Eskilerde olduğu kadar Modern zamanlarda da, akuamarinin, kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söylenir. Akuamarinin özellikleri ilk olarak M.Ö 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedilmiştir. “Bu taş, göze zarar vermenin yanı sıra suya konup bir içecek olarak verilmişse tüm hastalıklarda iyidir.” Eldeki Doğal Tarih Pliny , taşı ayrıca göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak listeler. Gözün, bir akuamarinin batırıldığı su ile yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz hastalıklarını tedavi etmek için, her sabah mücevherin tozunun gözlere yerleştirilmesi tavsiye edildi. Eski Romalılar, akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarını iyileştirmede yararlı olacağına inanıyordu. Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının, akuamarinin su yönleriyle bir başka ilişki olan akışkanın tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar aynı zamanda taşın, Glandüler rahatsızlıklarla başa çıkmanın yanı sıra, Eski şifacıların inandığı gibi göz sağlığınızın korunmasına yardımcı olacağına inanmaktadır. Bazıları ağız boşluğu ile ilişkili çoğu rahatsızlığın tedavisinde kullanılan taşı düşünür. Konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz charka ile ilişkilidir, belki de taşın gerçek kompozisyonundan ziyade rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalitedir.
peacetest.jpg
Akuamarini fiziksel ve zihinsel rahatsızlıklar için şifa taşı olarak gören birçok inanç vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozukluklar ve hastalıkları tedavi ettiği için “tüm amaçlı” şifa taşı olarak kabul edilir. Aquamarine, Tarot’un Asılan Adam kartı ile birlikte kullanılır ve insanların tefekkür için zaman ve yalnızlık aramak amacıyla yaşamdaki askıya alma faaliyetlerinin değerini anlamalarına yardımcı olur. Kişinin iç huzuruyla birleşme halinde daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için gerginliği sakinleştirme kabiliyeti ile bilinir. Akuamarin meditasyon için zihni süzüldüğü ve daha yüksek uçaklardan iletişim kurmayı kolaylaştırdığı için harika bir taş. Fazladan düşünceleri silerek, yüksek bir bilinç durumu ve ruhsal farkındalık çağrısı yapar ve insanlığa hoşgörüsüz hizmeti teşvik eder. Eğer manevi ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin hafifçe onları yeniden düzenler ve her seviyede sezgisel iletişim kurar.
akuamarin-tarih-irfan love.jpg
Taşla çalışmak, kişinin genel refah duygusunu geliştirir. Bazıları, akuamarinin, erteleme meselesi olan insanları tedavi etmek için kullanıldığını öne sürüyor. Akuamarin giyen birinin, açıkça düşünmek ve hızlı kararlar almak için daha iyi bir yeteneğe sahip olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca, kişinin cesarete erişimini arttırır. Motivasyonu teşvik eder ve yoğun fiziksel ve duygusal serbest bırakma zamanlarında bir yandan da süreç boyunca destek verir. Taş, bir hizmet ömrüne yardım eder, kalkanlar ve korur, bize değişim zamanlarında ve birinin hayatında, yolunda ve amacında sevgiyi ve bakımını hatırlatır. Ruhsal ve ruhsal bilincin geliştirilmesine yardım eder, temel ruh onarımı ve iyileşmesini sağlar, ruhun geri kazanılmasına yardımcı olur ve her seviyede derinlemesine iyileşir. İçsel bireyin en Yüksek İdeallerini daha iyi izlemesine izin vererek, sıradan dünyaya bağlılıkları perspektif içinde tutarken, kişinin bütün varlığına arınmasını sağlamak için ruhsal olarak kullanılır. İyileştirici değerlerine ek olarak, yaşamınızda değişiklik yapma, kendi içsel, ruhsal benliğinize daha sadık kalarak ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızı sakin ve saf kalmanıza yardımcı olan mükemmel bir taş.
Akuamarin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
Seagreen-yeşilimsi mineral.jpg
Akuamarin ifade eder açık mavi, açık mavi-yeşil, hatta açık yeşil olan beril . Genellikle açıktır, ancak demir içeriği mavi / yeşil rengini verir. Akuamarinin yeşili, sarı iz bırakmayan sulu bir yeşildir. Geçmişte, en değerli akuamarin taşları yeşildi. Ancak bugün, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisidir, ancak mavi taşların bile yeşil veya mavimsi yeşil bir tonu vardır. Bir akuamarine hangi açıdan baktığınıza bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Buna plealojik etki denir. Akuamarinlerin çeşitli gösterimi, dünyadaki birçok okyanus, göl ve diğer su kütlelerinin rengini görmek gibidir. Her akuamarin, keyif aldığınız bir miktar su rengini hatırlar. Piyasadaki hemen hemen tüm akuamarinler rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüştür. Tüketici tercihi ile derin mavi akvaryumlarda tercih edildiğinde, taşlar 800 dereceye kadar ısıtılır, bu da mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonlarının kaybolmasına neden olur. Akuamarinin açık renk tonu tüm ten rengini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyumludur. Bir çok akuamarin taşı neredeyse hiç kapanmadan arındırılmıştır ve parlaklığı vitrözdür .

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

yeşilimsi pegmatit-mineral.jpg
Akuamarin genellikle oyuklarda, granit pegmatitte , alüvyal çakıl birikintilerinde ve bazen de dere çakıllarında bulunur. Bazı pegmatitlerdeki beril kristalleri, 30 feet’e kadar çok büyük boyutlarda büyür. 3 metreye kadar olan akuamarin kristalleri nadir değildir. En iyi kalite taşlar, birkaç kilo ağırlığında kristallerin bulunduğu Brezilya’dan geliyor . Akuamarinin bulunduğu diğer yerler, Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşitliliğin bulunduğu yerler), ABD, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim Zümrüt türü, ardından oval veya armut biçimli kesimler. Kesilmesi nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni biçimlerle deney yaparken, çoğu zaman yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğinde 7,5 – 8 arasındadır ve giyilmesi oldukça dayanıklı bir taştır. Birkaç karattan on kırağa kadar değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Ağırlığı birkaç karat olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Zaman zaman, akuamarinler 1000 artı karat aralığında bitmiş değerli taşlar verecek kadar geniş yerlerde bulunurlar. Değerli taş için harika olan şey, geniş fiyat aralığının hemen hemen herkes tarafından kullanılabilmesini sağlamasıdır.
Aquamarine Mücevheratınızın Bakımı
nasıl yapılır-bakım-akuamarin-FINAL.jpg
Akuamarin mücevherlerinizi temizlemenin en iyi yolu ılık, sabunlu suyla (yumuşak sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçasıyla. Taşı yıkadığınızda, suyla durulayın. Termal şokun tehlikelerini azaltmak için, sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Alerjik reaksiyonlara neden olabileceği için enzim temizleyicilerden ve deterjanlardan kaçınılmalıdır. Akuamarinin ultrasonik bir tankta temizlenmesi de önerilmez. Ani sıcaklık değişikliklerinden, buharlamadan ve kozmetik ürünler, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasalları ile temastan kaçınınAkuamarin, kristalli suların saflığını ve denizin neşe ve rahatlamasını uyandırır. Sakinleştirici, yatıştırıcı ve temizleyicidir ve gerçeğe, güvene ve bırakmaya ilham verir. Antik çağda, Aquamarine’nin deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılıyordu ve denizciler tarafından iyi şans, korkusuzluk ve korunmanın tılsımı olarak kullanılıyordu. Aynı zamanda sonsuz gençlik ve mutluluğun bir taşı olarak kabul edildi. [Simmons, 49] Bugün su üzerinde, suyun üzerinde veya yakınında dolaşan herkesi koruyor ve açık ve yürekten iletişim kanallarını açıyor.

Aquamarine adı, “deniz suyu” anlamına gelen Latin aqua marinusundan gelir ve pırıl pırıl okyanus benzeri rengini ifade eder. Soluk mavi, şeffaf kristal Beril ailesinin bir üyesidir. Rengi, bazen mavimsi yeşil, taşın kimyasal yapısı içindeki demir oksitlerden kaynaklanır. Antik gören, ayın etkisi altında olduğunu düşündü, çok büyük bir manyetik etki yapan bir küre. Günümüz kristal bakışının destekçileri, yaklaşan olayları görüntülemek için bir Aquamarine kullanırken ayın arttığında bunu yapın. İçerdiği demir oksitlerdeki ayın manyetizması taşın tahmin etme kabiliyetini güçlendirir.

Akumarin Taşı Faydaları

Akumarin Taşı Faydaları

Akuamarin, denizle bağlantılı her şeyi ve aynı zamanda suyun yüzeyine yansıyan Cennete ilişkin şeyleri de kapsar. Kendini süresiz olarak yansıtan, gerçekliğin gizli anlamlarını keşfetmeyi mümkün kılan bir ayna haline gelir. Bir simetri taşı olarak, peygamberlerin, şamanların, şifacıların ve mistiklerin taşı olan meditasyon ve vahiy için elverişlidir. Ayrıca ruhlarımızın en karanlık derinliklerini keşfetmemize, kendimizle ve başkalarıyla yüzleşmemize izin verir. [Megemont, 31-32]

Akuamarin, Beryl ailesi, yeşil Zümrüt, sarı Heliodor ve Altın Beril, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşitlilikteki Goshenite gibi mücevher olarak kullanılan diğer renklerde oluşmasına rağmen Beryl’in mavi çeşididir.

metafiziksel kullanımlar Akuamarin Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Boğaz çakrasıyla ilişkili olan Aquamarine, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve her tür öğretmen ve sunum yapan için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları, kendi gerçeklerinin, bilgeliğinin ve duygularının tam olarak farkında oldukları ve netlik ve inançla ifade edebilecekleri bir bilinç aşamasına rahatlatır. Aynı zamanda zor durumlarda açıkça ve öfkeyiz konuşabilmenizi sağlar. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin entelektüel akıl yürütme sürecini hızlandırır ve hızlı cevap verebilme yeteneğini arttırır. Birini yalnızca fiziksel dünyayla değil, kendisiyle de öğrenerek yenilmez kılar. [Melody, 128] Azim, disiplin ve hafif yüreklilik verir. [Gienger, 16]

Akuamarin, dünyaya ve iyileşmeye yatkın bir insanlığın gelişmesine hizmet etme idealini teşvik eder. Kişilerin eylemleri için ılımlılık ve sorumluluk uyandırarak yumuşak ve şefkatli bir enerji yayar. Yargılayıcı insanlara daha hoşgörülü olmaları için ilham verir ve düzen bulma sorumluluğuyla bunalmış olanlara yardım eder. [Melodi, 129] [Salon, 68]

Doğal bir adalet taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve pazarlıklardan yararlanır ve çatışma hallerinde sessizce cesaret ve açık sözler verir. Aquamarine’i bir şikâyet nedeniyle çocuğunuzun okulunu ziyaret ederken ya da park etme ya da sınırlarla ilgili mahalle anlaşmazlıklarını çözerken ya da dışarı göndermeden önce ya da dışarı göndermeden önce, Aquamarine’i giyin ya da taşıyın. [Eason, 218]

Bir seyahat kristali olarak, yeşilimsi mavi Aquamarine, deniz yoluyla seyahat eden, su korkusunu hafifletenleri korur ve uzun mesafeli yolculuklar veya uzun mesafeler sürmek gibi uzun mesafeli seyahatlerde yer alanları korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş. [Eason, 218]

Bir aşk kristali olarak, soluk mavi Aquamarine bir sevgiliyi geri dönmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin uyum içinde birlikte yaşamasına yardımcı olur ve kavgalara neden olan hassas sorunların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Aquamarine genellikle bir aşk belirteci veya sonsuzluk halkası olarak verilir ve bağlılığı ve sadakati “dünyanın suları aktığı sürece” arttırır. Güzel okyanusun doğal olarak rahatlatıcı ruhunu kullanan Aquamarine , dünyanın eski, yaşam veren sularının canlı iyileştirici güçlerini yakalar. Antik folklorda deniz kızlarının hazinesi olarak bilinen Aquamarine taşı, şifa taşı koleksiyonunuz için vazgeçilmez bir bileşendir, çünkü bizi gezegendeki yaşamın kökeni olan suya yeniden bağlamaya yardımcı olur.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Enerji bölümünde bunalmış mı hissediyorsunuz? Akuamarinin buzlu mavi enerjisine maruz kalıyorsanız, bir doz Vitamini ‘Deniz’ ve suyun iyileştirici özelliklerine ihtiyacınız olduğuna dair bir işaret. Cildinize bir kolye veya bilezik olarak takın ve suyla beslenen titreşimlerinin sakinleştirici etkilerini hemen hissedin. Aquamarine değerli taş ile mutluluk, özellikle kalp çakranıza yakın tuttuğunuzda, dalgalar halinde gelir.

İyileştirme özelliklerinin sabit bir akışını sağlamak için kolay bir yol, taşların kalbi yönlendiren enerji merkezi ile doğrudan temas halinde olması için uzun bir kolye takmaktır. Ne zaman ihtiyacın olursa, taşlı duyguların önderlik etmesine izin vermek yerine kalbini açmak için taşlara bir hatırlatma olarak dokun.

Akuamarin yüze soğuk su sıçraması gibidir. Serin ve ferahlatıcı enerjisi, modern yaşamın günlük talepleriyle meşgul olan halsiz bir ruhu yeniden uyandırmaya yardımcı olur. Duygularımızı yükselterek, Aquamarine taşı bize gülleri durdurmamızı ve koklamamızı hatırlatıyor, sonra da yaşam boyu yenilenen bir lezzet için kıyıya yöneliyor.

Kara kilitli kalırsanız, kristal kaplı bir banyo yapmak, H2O’nun terapötik faydalarını kullanmak için başka bir yoldur. Şifa kristallerinin tam potansiyeline erişmeye gelince, hepsi kristalinizle kalbe yürüyor. Bire bir konuşma için biraz zaman ayırın ve niyetimizle programlayın. Banyo yaparken, suyunuza ham bir Aquamarine taşı ekleyin ve iç mantranızda meditasyon yapın. Taş, suya bulaştığı ve banyonuzu güçlendirdiği için iyileştirici özelliklerinin özünü oluşturacaktır.

Bir güzellik kristali olan Aquamarine değerli taş, vücudu güzelleştirmek için harika bir kristaldir çünkü ebedi gençlere özel bir formül olan öz saygıyı ve iç huzuru teşvik eder. Ölü Deniz tuzlarının detoksifiye edici Himalaya tuzları ve antienflamatuar faydaları ile iyileştirici etkilerini arttırırken banyo zamanınızı Aquamarine taşı ile daha da büyülü yapın. Parlayan bir ambiyans için bir mum yak ve mutlu bir yere, bir ada cennetinin göz kamaştırıcı mavi sularına seyahat etmeye hazır ol. Yunusların dalgaların arasında süzüldüğünü hayal ederken, huzur ve sükunet taşı olan Aquamarine’nin su özlerine dalırken kendinizi rahatlama durumuna derinlemesine batırın.

Denizcilerin ve denizcilerin efsanelerini toplayan bu değerli taş, iyi şanslar için koruyucu bir tılsım olarak kullanılır ve açık denizlerde yaklaşan bir yolculuk için güçlü bir korkusuzluk duygusu gösterir. Sık sık su ile seyahat eden ya da su ile yaşayanlar için, Aquamarine, birçok şifa faydası ile birlikte gelen olmazsa olmaz bir çekiciliktir. Sudan uzak ancak uzun süre yaşayanlar için, Aquamarine onları her zaman güzel okyanusa bağlı tutar.

Bu taş yıprandığında sinirleri sakinleştirir, çünkü okyanusun dinlendirici niteliklerini kanalize etmeye yardımcı olur. Akuamarinin, yaşlanmayı önleyici özellikleri ile gençliğin yaşayabilirliğini ve güzelliğini geri kazandırdığı da bilinmektedir. Aquamarine’nin iyileştirici güçlerine erişmek için, cildinizi ve auranızı, sabah veya akşam için mükemmel bir rutin olan sakinliği geri kazanmaya yardımcı olan basit bir stres azaltma ritüeliyle canlandırın.

MEDİTASYON NASIL YAPILIR
Şifa kristalinin yirmi dakika boyunca sessizce oturun ve taş için bir niyetiniz üzerine meditasyon yapın. Bu kristal bir huzur, içsel güç ve cesaret duygusu uyandırdığı için, tüm endişelerinizi ve günlük sıkıntılarınızı özümseme ve bu olumsuz duyguları olumlu ve iyileştirici düşünce kalıplarına dönüştürme gücüne sahiptir. Akuamarin aynı zamanda boğazı ve kalp çakralarını temizleme ve enerjilendirme gücü nedeniyle açık, yapıcı iletişimi geliştirmek söz konusu olduğunda bir mücevherdir. Bu terapötik seans sırasında, diğerleri ile pozitif etkileşimi teşvik etmek için taşı göğüs kemiğine veya boğazın üzerine yerleştirin. Gerçek bir benliğinizi keşfetmenize yardımcı olarak çalışır, bu da daha fazla cesaret, kendini sevme ve güven duygusu sağlar.

Akuamarin

Akuamarin

AKUAMARİN ANLAMI
“Aqua”, su için Latince bir kelimedir ve “deniz”, “Aquamarine taşı anlamını ve antik su krallıklarıyla bağlantısını simgeleyen dz” dz. True Aquamarine, eklem için popüler kılan çarpıcı, yarı saydam bir turkuaz rengi içerir. takı tasarımına Deniz ile olan bağlantısı nedeniyle, bu şifa kristalimiz, özellikle% 70 sudan oluştuğumuzdan beri, sağlık ve sağlık için çok önemli olan su elementini temizlemeye ve temizlemeye çalışır. Su elementi veren yeryüzündeki yaşam için Aquamarine, duygusal toksisiteyi ortadan kaldırmaya ve iç huzuru hissetmeye yardımcı olur.

AKUAMARİN İYİLEŞTİRME ÖZELLİKLERİ
Akuamarin özellikleri eski denizlerimizin iyileştirici, canlı güçlerini içerir. Milyonlarca yıl boyunca gelişen bu taş, keder veya yalnızlık gibi hoş olmayan duygulara gelince ortaya çıkar. Akuamarin, şifa veren bir kristal koleksiyonunun temel bir bileşenidir, çünkü bizi dünyanın hayat veren sularına yeniden bağlamaya yardımcı olur. Efsanevi denizciler, denizciler ve büyülü deniz kızlarının ruhunu toplayan bu değerli taş, geniş okyanuslarımızın derin katmanlarını ve çeşitli serin mavi ve yeşil tonlarını yansıtıyor. Akuamarinin, durum ne olursa olsun, içsel gücü ve cesareti teşvik ederek barışçıllık duygularını arttırdığı da bilinmektedir.

Modern deniz kızı için Aquamarine’den faydalanmanın basit ve etkili bir yolu temizleyici ve gençleştirici bir güzellik ritüeline sahip olmaktır. Zümrüt içeren mineral türü berillere ait olan Aquamarine, inanılmaz yaşlanma karşıtı etkileriyle bilinir. Her yaşta genç ve canlı bir cilt için, bu temizleme suyuna en iyi şekilde uyan ham Aquamarine parçaları ile güzellik suyu hazırlayın. İlk önce, kristallerinizi ılık filtrelenmiş su ile temizleyin, böylece kir ve gevşek parçacıkların bulunmadığından emin olun. Bu kristallerin doğal hallerinden dolayı hala üzerinde toprak bulunmasının yaygın olduğunu unutmayın.

Kristaller temizlendikten sonra, bunları bir cam kaseye yerleştirin ve filtrelenmiş su ile örtün. Güneş doğarken topu doğrudan güneş ışığına sokun ve değerli taşların güneşin inanılmaz gücünü emmesine izin verin. Dolunay ise, bir gecede Akuamarin taşlarını ay ışığının altına koyma seçeneğiniz de vardır. Artık Akuamarin iyileştirici özellikleri ile aşılanmış ve aktive edilmiş bir güzellik suyuna sahip olduğunuza göre, sabahları ve geceleri yüzünüze su sıçratın, “Ben kendimi seviyorum”, “Kendimi seviyorum” veya kendinize doğru konuşan başka bir mantra içsel ruh Kaseyi su ile doldurun ve güneş ışığına veya ay ışığının altına geri koyun ve her zaman günlük cilt bakım rutininize gençleştirici bir katkı sağlayan sürekli canlandırıcı ve yatıştırıcı Aquamarine suyu tedarik edin.

Binlerce yıldır gelişen engin ve canlı okyanuslarımızdan çarpıcı ve canlı kristal Aquamarine ile enerji alanlarınızdaki dengeyi ve huzuru yeniden sağlayın.

Hangi kristalin sizin için uygun olduğunu öğrenmek ister misiniz? Kristal Testimize göz atın ve sezgilerinizin sizi kristallerinize yönlendirmesine izin verin![Eason, 218]Akuamarin mavi ila yeşil-mavi renkli bir beril çeşididir. Beril değerli taşlar grubu en çok ‘değerli dört’ mücevherden biri olan (elmas, safir ve yakut üçlü) krom bakımından zengin yeşil zümrüt ile ünlüdür. Akuamarin, Mart ayında doğanlar için resmi bir doğum taşıdır . Akuamarin son derece sert ve cam gibi göz alıcı bir parlaklığa sahiptir. Soluk açık maviden orta-koyu maviye kadar değişen nefes kesici deniz mavisi renkleri ile ünlüdür. ‘Aquamarine’ adı, ‘deniz suyu’ anlamına gelen eski bir Latince ifadeden türetilmiştir.

Akuamarin ve zümrüt aynı aileye aittir, ancak şaşırtıcı şekilde farklıdır. Akuamarin ve zümrüt, hem berilyum alüminyum silikatlardır, ancak zümrüt, eser miktarda krom (ve bazen vanadyum) ile renklendirilirken, akuamarin rengini renksiz beril (gosenit) içindeki demir safsızlıklarından alır. Akuamarin ve zümrüt, esasen aynı özgül ağırlık ve kırılma indeksine sahiptir, ancak zümrüt, puslu ve puslu olma eğilimi gösterirken, akuamarinin mükemmel şeffaflık ve netlikle gerçekleştiği bilinmektedir.

Akuamarin Taşı Satış

Akuamarin Taşı Satış

Akuamarin ve diğer beril türleri, Mohs mineral sertliği ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve serttir. Koyu ve derinden doymuş bir mavi en çok istenen ve değerli akuamarin rengidir. Beril Diğer çeşitler Morganit içerir goshenite , altın beryl ( Heliodor), yeşil beril ve bixbite. Akuamarin tipik olarak eşsiz deniz mavisi renkleri ile tanımlanabilir. Oldukça zor ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Akuamarin taşları diğer benzer mücevherlerle karşılaştırıldığında mükemmel netliğe ve şeffaflığa sahiptir. Akuamarinin değerlendirilmesinde rengin yoğunluğu ve taşın netliği en önemli kriterlerdir, bunu takiben kesim kalitesi yakından takip edilir. Akuamarin az miktarda demir ve kompozisyon, iz elementlerin test edilmesiyle renklendirilir ve altı taraflı kristal yapısı onu diğer mavi-yeşil taşlardan kolayca ayırt edebilir.

Akuamarin Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları
Başa dönüş

Önde gelen akuamarin üreticisi, birçok ülkeye yayılmış olan Brezilya’dır. Diğer akuamarin birikintileri, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve’den ve bazı ABD bölgelerinden kaynaklanmaktadır. Karur, Hindistan son zamanlarda en büyük akuamarin tedarikçilerinden biri haline geldi.

Dünyaca Ünlü Akuamarin
Değerli taş kalitesindeki en büyük akuamarin bulgusu, Brezilya, Marambaya’daki “Minas Gerais” madeninin 243 lb (110.5 kg), 18 inç (48.5 cm) uzunluğunda ve 15.5 inç çapındaki bir taş ortaya çıkarmasıyla 1910 yılına kadar uzanıyor. Toplam ağırlığı 100.000 karattan fazla olan birçok değerli taşa dönüşür. 1992 yılında Almanya’nın Idar-Oberstein kentinde, 26 kg ağırlığındaki ve kesilen ‘ Dom Pedro ‘ değerli taş tasarımcısı Bernd Munsteiner tarafından kesildi, şimdiye kadar kesilmiş en büyük akuamarin parçası.

Aquamarine Alımı ve Aquamarine Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi
Başa dönüş

Akuamarin Rengi
Deniz suyu gibi akuamarin de açık mavi, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Renk ne kadar doygunsa, hemen hemen tüm akuamarin tipik olarak daha açık mavi bir ton olmasına rağmen, değer yükselir. Derin bir doymuş mavi en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadir görülür. Renkli taşlar değerlendirilirken rengin yoğunluğu en önemli kriterlerden biridir, ancak diğer mücevherlerin aksine, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu ve çoğu insan daha zengin, daha derin olan kristal berraklığında hafif taşları tercih ettiği için akuamarin daha az renk yoğunluğuyla azalmaz renkler.

Akuamarin Netlik ve Parlaklık
En iyi kalitede akuamarinler göz temiz, şeffaf taşlardır. Bazı taşlar, beril ailesinin bir markası olan uzun, içi boş çubuklar içerebilir. Nadir bir özellik olan yabancı minerallerin izleri, canlı bir parlaklıkta altı ışınları ile bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız etkisine (asterizm) neden olur. Bu örnekler cabochon kesimleri olarak mevcuttur . Cat’s eye aquamarine , yüksek kalitede bulunduğunda, çok yüksek fiyatlara kumanda edebilir. Asterizm veya ‘ yıldız akuamarin ‘ olan altı ışınlı örnekler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam benzeri) bir parlaklığa sahiptir.

Akuamarin Kesim ve Şekil
Akuamarin hem yönlü hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt bir kesimdir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekler kabaşonun yanı sıra, kedinin gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde kesilir. Nitelikli taş kesiciler, akuamarin ile hayal edilebilecek herhangi bir şekli alabilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Süslü kesimler daha büyük boyutlarda bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beril türleri bazen süs figürlerine ve hayvan taş oymacılığına oyulmuştur .

Akuamarin Tedavisi
Akuamarin tipik olarak işlemden geçirilmez, ancak rengi arttırmak için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltır. Daha koyu mavi tonları, daha elverişli bir mavi elde etmek için düşük kalitedeki taşların yanı sıra (genellikle 725-850 F veya 400-450 C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Kedi gözü akuamarin satın
Cat’s Eye Aquamarine Satın Alın
Akuamarin, beril mineral grubuna aittir . Birçoğu yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddelerine göre sınıflandırılmış, birkaç tane değerli taş kalitesinde beril çeşidi vardır. Akuamarin ayrıca, son derece nadir ve çok değerli olan chatoyancy (kedi gözü akuamarin ve asterizm (yıldız akuamarin) ile ortaya çıkar. Akuamarine benzeyebilen diğer taşlar arasında Larimar , amazonit , turmalin, safir ve spinel bulunur.

En Popüler İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Zümrüt , değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganit , en popüler ilgili taşlardır.

Daha Az Bilinen İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
BixBite veya kırmızı Beril , Heliodor , yeşil Beril ve goshenite (renksiz Beril) daha az bilinen ilgili taşlar bulunmaktadır.

Akuamarin Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler
Başa dönüş

Efsaneye göre, akuamarin, muhteşem deniz kızlarının hazine sandığına dayanıyor ve eski zamanlardan beri, ‘denizcinin şanslı taşı’ olarak kabul ediliyor. Aquamarine, ismini deniz suyu için Latin teriminden türetmektedir ve zamanlarının çoğunu denizde geçirenler için uzun bir taş olma geleneğine sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizci taşı olarak da biliyorlardı, fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladığına inanıyorlardı. Efsaneye göre, akuamarinlerin birçok denizcinin değerli mülkiyeti olduğu ve bu nedenle denizcileri deniz hastalıklarından korunmak da dahil olmak üzere denizin tehlikelerinden koruyacağı belirtildi.

Antik Çağ’da olduğu gibi Ortaçağda da insanlar kozmosun değerli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Akuamarinin Neptün gezegenine atanması şaşırtıcı değildir ve aynı zamanda Mart ayının resmi doğum taşlarından biridir. Ezoterik hareket eski inancı canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı taşları tanıtmak için başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevherlerin iyileştirici güçleri tartışmalı bir konudur, ancak yüzyıllarca şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından dile getirilmiştir. Gerçek mi yoksa plasebo etkisi olsun, gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım ettiği sürece önemli değil. En iyi yaklaşım, değerli taşı cildinize temas ederek, özellikle de vücudun yaralı veya sorunlu kısmına yakın takmaktır. Akuamarinin, artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varisli damarlar için yardımcı olduğu söylenir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore , çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

Aquamarine Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri
Başa dönüş

Akuamarin, Mart ayı için doğum taşıdır . Akuamarinin deniz suyu rengi, bu akü taşına “akuamarin” adı Latince deniz suyu kelimesinden geldiği için adını vermiştir. “Aquamarine” terimi, 1609’da

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

yayınlanan Gemmarum et Lapidum Historiia’sında Anselmus de Boodt’in önemli bir gemolojik çalışmasında görünüşte kullanılmıştır. Aquamarine, eski soy ağacının değerli bir değeridir. 19. yüzyılda, taşların deniz yeşili çeşitleri en popüler olanıydı, ancak bugün renk ne kadar mavi olursa taş o kadar değerlidir. 1910’da bugüne kadarki en büyük akuamarin 243 kilo ağırlığında Brezilya’da bulundu. Daha sonra daha küçük taşlara bölündü ve 200.000 karat verdi.
kurbağa yeşilimsi history.jpg
Akuamarin taşı hakkında birçok efsane ve efsane var. Romalılar, bir kurbağa figürünün bir akuamarin üzerine oyulması durumunda, düşmanları uzlaştırıp onları arkadaş kılmaya hizmet ettiğine inanıyordu. Bir başka Roma efsanesi, taşın genç aşkı atmosferini emdiğini belirtti: “Kutsanıp giyildiğinde aşık olur ve harika şeyler yapar.” Aquamarine, aynı zamanda damat tarafından geline en uygun sabah hediyesi olarak kabul edildi. evliliklerinin tükenmesi. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizcinin taşı olarak tanıyorlardı ve fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladılar. Ortaçağda, taşın evli çiftlerin sevgisini uyandırdığı düşünülüyordu. Ayrıca askerleri yenilmez kıldığına inanılıyordu.

Altın rengi seç:

aquamarine_sea_1.jpg
Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de akuamarini çok takdir ediyorlardı. Mutluluğun ve sonsuz gençliğin sembolü idi. Hıristiyanlık döneminde, akuamarin Apostle, St. Thomas’la özdeşleştirildi, çünkü “deniz ve havayı taklit ediyor” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile kurtuluş vaaz etmek için uzun yolculuklar yaptı.” Oniki havariden biri ile o zaman yaygın bir uygulama oldu. 1377’den William Langland’ın “İskeleler ve Ploughman’la İlgili Vizyonu”, akuamarinden zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu panzehir Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O sırada kraliyet arasında çok miktarda zehirlenme olduğu için, mücevher bu amaç için popüler bir talep içindeydi. Diğer değerli taşlarda olduğu gibi taşı toz haline getirmek gerekli değildi. Taşın bir kolye veya yüzük olarak takılması da aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Ortaçağın yazarları, akuamarinin “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia ettiler. Kristal bir top olarak kesildiğinde, fal söylemesi için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Antik literatürde taşın bir divining aracı olarak kullanılmasının birçok yöntemi açıklanmıştır. Bir yöntem, bir taştan bir kase su üzerine asılan ve sadece yüzeye temas eden bir yöntemdi. Kasenin iç kenarı alfabenin karakterleriyle kaplandı. Tanrıcı, ipliğin tepesini tutmak ve taşın, bir ouija tahtası gibi önemli bir soruya cevaplar verecek olan belirli harflere çarpmasına izin vermekti. Bir başka yöntem, bir kristalin saf su kabına dökülmesiydi. Sudaki rahatsızlıklar sıvının yüzeyinde mesajlar ortaya çıkarır. Aquamarine’nin vahiy güçlerinin de birisinin kayıp ya da gizli şeyler aramasına yardımcı olduğu söylenir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL MÜKEMMEL HEXONEL OLUŞUM AFRİKA AKUMARİN TAŞI KRİSTALİ 7.15 KARAT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ANLAMLI EŞSİZ BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİR KOLEKSİYON OLARAK SAKLAYABİLİRSİNİZ; NOT:İSTENİLDİĞİ TAKDİRDE UÇLUK TAKILARAK KOLYE HALİNE ÜCRETSİZ GETİRİLECEKTİR

7.15 KARAT 20.6 X 6.45 DOĞAL HEXONEL OLUŞUM MAVİ BERİL (AKUAMARİN)

Folklor göre, akuamarin savaşlarda ve yasal anlaşmazlıklarda zafer getirecek. Mücevher ayrıca, kürekle küreme ve esneme işlemleriyle kredilendirildi ve çenelerin, boğazın, midenin, karaciğerin ve dişlerin rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde özellikle etkili olduğu düşünülüyordu. Akuamarin, ihtiyaç duyulduğunda yağmur getireceği veya düşmanlarına kuraklığı ziyaret edeceği inancıyla törenlerde de kullanılmıştır. Bir muska olarak giyildiğinde, acıyı hafiflettiği ve kullanıcıyı daha samimi hale getirdiği, zekayı hızlandırdığı ve tembelliği tedavi ettiği düşünülüyordu. Eski filozof Pliny , “Yaz denizinin derinliklerindeki bir denizkızı hazinesi evinden gelmiş gibi görünen sevimli akuamarinin inkar edilmemesi gereken çekiciliklere sahip olduğunu” belirterek, bu canlılık taşına övgüde bulundu.

Akuamarin Kristali

Akuamarin Kristali

Akuamarinin Mistik Güçleri * Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Birçoğu sevdiklerinizin doğum taşlarını ya da modern tıbbın çağından önceki renklerin en sevdiğiniz kombinasyonlarını bir araya getiren yüzyıllarca süren folkloru temel alır. Gerçek tıbbi bilgi demek değildir. Listelenen herhangi bir hastalık hakkında tavsiye için, lütfen kalifiye bir doktora görünün.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Eskilerde olduğu kadar Modern zamanlarda da, akuamarinin, kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğu söylenir. Akuamarinin özellikleri ilk olarak M.Ö 2. yüzyılda Damigeron tarafından kaydedilmiştir. “Bu taş, göze zarar vermenin yanı sıra suya konup bir içecek olarak verilmişse tüm hastalıklarda iyidir.” Eldeki Doğal Tarih Pliny , taşı ayrıca göz hastalıkları için mükemmel bir tedavi olarak listeler. Gözün, bir akuamarinin batırıldığı su ile yıkanması gerekiyordu. Ciddi göz hastalıklarını tedavi etmek için, her sabah mücevherin tozunun gözlere yerleştirilmesi tavsiye edildi. Eski Romalılar, akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarını iyileştirmede yararlı olacağına inanıyordu. Günümüzde modern şifacılar, akuamarin taşının, akuamarinin su yönleriyle bir başka ilişki olan akışkanın tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar aynı zamanda taşın, Glandüler rahatsızlıklarla başa çıkmanın yanı sıra, Eski şifacıların inandığı gibi göz sağlığınızın korunmasına yardımcı olacağına inanmaktadır. Bazıları ağız boşluğu ile ilişkili çoğu rahatsızlığın tedavisinde kullanılan taşı düşünür. Konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz charka ile ilişkilidir, belki de taşın gerçek kompozisyonundan ziyade rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalitedir.
peacetest.jpg
Akuamarini fiziksel ve zihinsel rahatsızlıklar için şifa taşı olarak gören birçok inanç vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozukluklar ve hastalıkları tedavi ettiği için “tüm amaçlı” şifa taşı olarak kabul edilir. Aquamarine, Tarot’un Asılan Adam kartı ile birlikte kullanılır ve insanların tefekkür için zaman ve yalnızlık aramak amacıyla yaşamdaki askıya alma faaliyetlerinin değerini anlamalarına yardımcı olur. Kişinin iç huzuruyla birleşme halinde daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için gerginliği sakinleştirme kabiliyeti ile bilinir. Akuamarin meditasyon için zihni süzüldüğü ve daha yüksek uçaklardan iletişim kurmayı kolaylaştırdığı için harika bir taş. Fazladan düşünceleri silerek, yüksek bir bilinç durumu ve ruhsal farkındalık çağrısı yapar ve insanlığa hoşgörüsüz hizmeti teşvik eder. Eğer manevi ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin hafifçe onları yeniden düzenler ve her seviyede sezgisel iletişim kurar.
akuamarin-tarih-irfan love.jpg
Taşla çalışmak, kişinin genel refah duygusunu geliştirir. Bazıları, akuamarinin, erteleme meselesi olan insanları tedavi etmek için kullanıldığını öne sürüyor. Akuamarin giyen birinin, açıkça düşünmek ve hızlı kararlar almak için daha iyi bir yeteneğe sahip olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca, kişinin cesarete erişimini arttırır. Motivasyonu teşvik eder ve yoğun fiziksel ve duygusal serbest bırakma zamanlarında bir yandan da süreç boyunca destek verir. Taş, bir hizmet ömrüne yardım eder, kalkanlar ve korur, bize değişim zamanlarında ve birinin hayatında, yolunda ve amacında sevgiyi ve bakımını hatırlatır. Ruhsal ve ruhsal bilincin geliştirilmesine yardım eder, temel ruh onarımı ve iyileşmesini sağlar, ruhun geri kazanılmasına yardımcı olur ve her seviyede derinlemesine iyileşir. İçsel bireyin en Yüksek İdeallerini daha iyi izlemesine izin vererek, sıradan dünyaya bağlılıkları perspektif içinde tutarken, kişinin bütün varlığına arınmasını sağlamak için ruhsal olarak kullanılır. İyileştirici değerlerine ek olarak, yaşamınızda değişiklik yapma, kendi içsel, ruhsal benliğinize daha sadık kalarak ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızı sakin ve saf kalmanıza yardımcı olan mükemmel bir taş.
Akuamarin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
Seagreen-yeşilimsi mineral.jpg
Akuamarin ifade eder açık mavi, açık mavi-yeşil, hatta açık yeşil olan beril . Genellikle açıktır, ancak demir içeriği mavi / yeşil rengini verir. Akuamarinin yeşili, sarı iz bırakmayan sulu bir yeşildir. Geçmişte, en değerli akuamarin taşları yeşildi. Ancak bugün, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisidir, ancak mavi taşların bile yeşil veya mavimsi yeşil bir tonu vardır. Bir akuamarine hangi açıdan baktığınıza bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Buna plealojik etki denir. Akuamarinlerin çeşitli gösterimi, dünyadaki birçok okyanus, göl ve diğer su kütlelerinin rengini görmek gibidir. Her akuamarin, keyif aldığınız bir miktar su rengini hatırlar. Piyasadaki hemen hemen tüm akuamarinler rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüştür. Tüketici tercihi ile derin mavi akvaryumlarda tercih edildiğinde, taşlar 800 dereceye kadar ısıtılır, bu da mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonlarının kaybolmasına neden olur. Akuamarinin açık renk tonu tüm ten rengini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyumludur. Bir çok akuamarin taşı neredeyse hiç kapanmadan arındırılmıştır ve parlaklığı vitrözdür .

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

yeşilimsi pegmatit-mineral.jpg
Akuamarin genellikle oyuklarda, granit pegmatitte , alüvyal çakıl birikintilerinde ve bazen de dere çakıllarında bulunur. Bazı pegmatitlerdeki beril kristalleri, 30 feet’e kadar çok büyük boyutlarda büyür. 3 metreye kadar olan akuamarin kristalleri nadir değildir. En iyi kalite taşlar, birkaç kilo ağırlığında kristallerin bulunduğu Brezilya’dan geliyor . Akuamarinin bulunduğu diğer yerler, Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşitliliğin bulunduğu yerler), ABD, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim Zümrüt türü, ardından oval veya armut biçimli kesimler. Kesilmesi nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni biçimlerle deney yaparken, çoğu zaman yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğinde 7,5 – 8 arasındadır ve giyilmesi oldukça dayanıklı bir taştır. Birkaç karattan on kırağa kadar değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Ağırlığı birkaç karat olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Zaman zaman, akuamarinler 1000 artı karat aralığında bitmiş değerli taşlar verecek kadar geniş yerlerde bulunurlar. Değerli taş için harika olan şey, geniş fiyat aralığının hemen hemen herkes tarafından kullanılabilmesini sağlamasıdır.
Aquamarine Mücevheratınızın Bakımı
nasıl yapılır-bakım-akuamarin-FINAL.jpg
Akuamarin mücevherlerinizi temizlemenin en iyi yolu ılık, sabunlu suyla (yumuşak sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçasıyla. Taşı yıkadığınızda, suyla durulayın. Termal şokun tehlikelerini azaltmak için, sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Alerjik reaksiyonlara neden olabileceği için enzim temizleyicilerden ve deterjanlardan kaçınılmalıdır. Akuamarinin ultrasonik bir tankta temizlenmesi de önerilmez. Ani sıcaklık değişikliklerinden, buharlamadan ve kozmetik ürünler, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasalları ile temastan kaçınınAkuamarin, kristalli suların saflığını ve denizin neşe ve rahatlamasını uyandırır. Sakinleştirici, yatıştırıcı ve temizleyicidir ve gerçeğe, güvene ve bırakmaya ilham verir. Antik çağda, Aquamarine’nin deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılıyordu ve denizciler tarafından iyi şans, korkusuzluk ve korunmanın tılsımı olarak kullanılıyordu. Aynı zamanda sonsuz gençlik ve mutluluğun bir taşı olarak kabul edildi. [Simmons, 49] Bugün su üzerinde, suyun üzerinde veya yakınında dolaşan herkesi koruyor ve açık ve yürekten iletişim kanallarını açıyor.

Aquamarine adı, “deniz suyu” anlamına gelen Latin aqua marinusundan gelir ve pırıl pırıl okyanus benzeri rengini ifade eder. Soluk mavi, şeffaf kristal Beril ailesinin bir üyesidir. Rengi, bazen mavimsi yeşil, taşın kimyasal yapısı içindeki demir oksitlerden kaynaklanır. Antik gören, ayın etkisi altında olduğunu düşündü, çok büyük bir manyetik etki yapan bir küre. Günümüz kristal bakışının destekçileri, yaklaşan olayları görüntülemek için bir Aquamarine kullanırken ayın arttığında bunu yapın. İçerdiği demir oksitlerdeki ayın manyetizması taşın tahmin etme kabiliyetini güçlendirir.

Akumarin Taşı Faydaları

Akumarin Taşı Faydaları

Akuamarin, denizle bağlantılı her şeyi ve aynı zamanda suyun yüzeyine yansıyan Cennete ilişkin şeyleri de kapsar. Kendini süresiz olarak yansıtan, gerçekliğin gizli anlamlarını keşfetmeyi mümkün kılan bir ayna haline gelir. Bir simetri taşı olarak, peygamberlerin, şamanların, şifacıların ve mistiklerin taşı olan meditasyon ve vahiy için elverişlidir. Ayrıca ruhlarımızın en karanlık derinliklerini keşfetmemize, kendimizle ve başkalarıyla yüzleşmemize izin verir. [Megemont, 31-32]

Akuamarin, Beryl ailesi, yeşil Zümrüt, sarı Heliodor ve Altın Beril, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşitlilikteki Goshenite gibi mücevher olarak kullanılan diğer renklerde oluşmasına rağmen Beryl’in mavi çeşididir.

metafiziksel kullanımlar Akuamarin Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Boğaz çakrasıyla ilişkili olan Aquamarine, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve her tür öğretmen ve sunum yapan için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları, kendi gerçeklerinin, bilgeliğinin ve duygularının tam olarak farkında oldukları ve netlik ve inançla ifade edebilecekleri bir bilinç aşamasına rahatlatır. Aynı zamanda zor durumlarda açıkça ve öfkeyiz konuşabilmenizi sağlar. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin entelektüel akıl yürütme sürecini hızlandırır ve hızlı cevap verebilme yeteneğini arttırır. Birini yalnızca fiziksel dünyayla değil, kendisiyle de öğrenerek yenilmez kılar. [Melody, 128] Azim, disiplin ve hafif yüreklilik verir. [Gienger, 16]

Akuamarin, dünyaya ve iyileşmeye yatkın bir insanlığın gelişmesine hizmet etme idealini teşvik eder. Kişilerin eylemleri için ılımlılık ve sorumluluk uyandırarak yumuşak ve şefkatli bir enerji yayar. Yargılayıcı insanlara daha hoşgörülü olmaları için ilham verir ve düzen bulma sorumluluğuyla bunalmış olanlara yardım eder. [Melodi, 129] [Salon, 68]

Doğal bir adalet taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve pazarlıklardan yararlanır ve çatışma hallerinde sessizce cesaret ve açık sözler verir. Aquamarine’i bir şikâyet nedeniyle çocuğunuzun okulunu ziyaret ederken ya da park etme ya da sınırlarla ilgili mahalle anlaşmazlıklarını çözerken ya da dışarı göndermeden önce ya da dışarı göndermeden önce, Aquamarine’i giyin ya da taşıyın. [Eason, 218]

Bir seyahat kristali olarak, yeşilimsi mavi Aquamarine, deniz yoluyla seyahat eden, su korkusunu hafifletenleri korur ve uzun mesafeli yolculuklar veya uzun mesafeler sürmek gibi uzun mesafeli seyahatlerde yer alanları korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş. [Eason, 218]

Bir aşk kristali olarak, soluk mavi Aquamarine bir sevgiliyi geri dönmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin uyum içinde birlikte yaşamasına yardımcı olur ve kavgalara neden olan hassas sorunların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Aquamarine genellikle bir aşk belirteci veya sonsuzluk halkası olarak verilir ve bağlılığı ve sadakati “dünyanın suları aktığı sürece” arttırır. Güzel okyanusun doğal olarak rahatlatıcı ruhunu kullanan Aquamarine , dünyanın eski, yaşam veren sularının canlı iyileştirici güçlerini yakalar. Antik folklorda deniz kızlarının hazinesi olarak bilinen Aquamarine taşı, şifa taşı koleksiyonunuz için vazgeçilmez bir bileşendir, çünkü bizi gezegendeki yaşamın kökeni olan suya yeniden bağlamaya yardımcı olur.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Enerji bölümünde bunalmış mı hissediyorsunuz? Akuamarinin buzlu mavi enerjisine maruz kalıyorsanız, bir doz Vitamini ‘Deniz’ ve suyun iyileştirici özelliklerine ihtiyacınız olduğuna dair bir işaret. Cildinize bir kolye veya bilezik olarak takın ve suyla beslenen titreşimlerinin sakinleştirici etkilerini hemen hissedin. Aquamarine değerli taş ile mutluluk, özellikle kalp çakranıza yakın tuttuğunuzda, dalgalar halinde gelir.

İyileştirme özelliklerinin sabit bir akışını sağlamak için kolay bir yol, taşların kalbi yönlendiren enerji merkezi ile doğrudan temas halinde olması için uzun bir kolye takmaktır. Ne zaman ihtiyacın olursa, taşlı duyguların önderlik etmesine izin vermek yerine kalbini açmak için taşlara bir hatırlatma olarak dokun.

Akuamarin yüze soğuk su sıçraması gibidir. Serin ve ferahlatıcı enerjisi, modern yaşamın günlük talepleriyle meşgul olan halsiz bir ruhu yeniden uyandırmaya yardımcı olur. Duygularımızı yükselterek, Aquamarine taşı bize gülleri durdurmamızı ve koklamamızı hatırlatıyor, sonra da yaşam boyu yenilenen bir lezzet için kıyıya yöneliyor.

Kara kilitli kalırsanız, kristal kaplı bir banyo yapmak, H2O’nun terapötik faydalarını kullanmak için başka bir yoldur. Şifa kristallerinin tam potansiyeline erişmeye gelince, hepsi kristalinizle kalbe yürüyor. Bire bir konuşma için biraz zaman ayırın ve niyetimizle programlayın. Banyo yaparken, suyunuza ham bir Aquamarine taşı ekleyin ve iç mantranızda meditasyon yapın. Taş, suya bulaştığı ve banyonuzu güçlendirdiği için iyileştirici özelliklerinin özünü oluşturacaktır.

Bir güzellik kristali olan Aquamarine değerli taş, vücudu güzelleştirmek için harika bir kristaldir çünkü ebedi gençlere özel bir formül olan öz saygıyı ve iç huzuru teşvik eder. Ölü Deniz tuzlarının detoksifiye edici Himalaya tuzları ve antienflamatuar faydaları ile iyileştirici etkilerini arttırırken banyo zamanınızı Aquamarine taşı ile daha da büyülü yapın. Parlayan bir ambiyans için bir mum yak ve mutlu bir yere, bir ada cennetinin göz kamaştırıcı mavi sularına seyahat etmeye hazır ol. Yunusların dalgaların arasında süzüldüğünü hayal ederken, huzur ve sükunet taşı olan Aquamarine’nin su özlerine dalırken kendinizi rahatlama durumuna derinlemesine batırın.

Denizcilerin ve denizcilerin efsanelerini toplayan bu değerli taş, iyi şanslar için koruyucu bir tılsım olarak kullanılır ve açık denizlerde yaklaşan bir yolculuk için güçlü bir korkusuzluk duygusu gösterir. Sık sık su ile seyahat eden ya da su ile yaşayanlar için, Aquamarine, birçok şifa faydası ile birlikte gelen olmazsa olmaz bir çekiciliktir. Sudan uzak ancak uzun süre yaşayanlar için, Aquamarine onları her zaman güzel okyanusa bağlı tutar.

Bu taş yıprandığında sinirleri sakinleştirir, çünkü okyanusun dinlendirici niteliklerini kanalize etmeye yardımcı olur. Akuamarinin, yaşlanmayı önleyici özellikleri ile gençliğin yaşayabilirliğini ve güzelliğini geri kazandırdığı da bilinmektedir. Aquamarine’nin iyileştirici güçlerine erişmek için, cildinizi ve auranızı, sabah veya akşam için mükemmel bir rutin olan sakinliği geri kazanmaya yardımcı olan basit bir stres azaltma ritüeliyle canlandırın.

MEDİTASYON NASIL YAPILIR
Şifa kristalinin yirmi dakika boyunca sessizce oturun ve taş için bir niyetiniz üzerine meditasyon yapın. Bu kristal bir huzur, içsel güç ve cesaret duygusu uyandırdığı için, tüm endişelerinizi ve günlük sıkıntılarınızı özümseme ve bu olumsuz duyguları olumlu ve iyileştirici düşünce kalıplarına dönüştürme gücüne sahiptir. Akuamarin aynı zamanda boğazı ve kalp çakralarını temizleme ve enerjilendirme gücü nedeniyle açık, yapıcı iletişimi geliştirmek söz konusu olduğunda bir mücevherdir. Bu terapötik seans sırasında, diğerleri ile pozitif etkileşimi teşvik etmek için taşı göğüs kemiğine veya boğazın üzerine yerleştirin. Gerçek bir benliğinizi keşfetmenize yardımcı olarak çalışır, bu da daha fazla cesaret, kendini sevme ve güven duygusu sağlar.

Akuamarin

Akuamarin

AKUAMARİN ANLAMI
“Aqua”, su için Latince bir kelimedir ve “deniz”, “Aquamarine taşı anlamını ve antik su krallıklarıyla bağlantısını simgeleyen dz” dz. True Aquamarine, eklem için popüler kılan çarpıcı, yarı saydam bir turkuaz rengi içerir. takı tasarımına Deniz ile olan bağlantısı nedeniyle, bu şifa kristalimiz, özellikle% 70 sudan oluştuğumuzdan beri, sağlık ve sağlık için çok önemli olan su elementini temizlemeye ve temizlemeye çalışır. Su elementi veren yeryüzündeki yaşam için Aquamarine, duygusal toksisiteyi ortadan kaldırmaya ve iç huzuru hissetmeye yardımcı olur.

AKUAMARİN İYİLEŞTİRME ÖZELLİKLERİ
Akuamarin özellikleri eski denizlerimizin iyileştirici, canlı güçlerini içerir. Milyonlarca yıl boyunca gelişen bu taş, keder veya yalnızlık gibi hoş olmayan duygulara gelince ortaya çıkar. Akuamarin, şifa veren bir kristal koleksiyonunun temel bir bileşenidir, çünkü bizi dünyanın hayat veren sularına yeniden bağlamaya yardımcı olur. Efsanevi denizciler, denizciler ve büyülü deniz kızlarının ruhunu toplayan bu değerli taş, geniş okyanuslarımızın derin katmanlarını ve çeşitli serin mavi ve yeşil tonlarını yansıtıyor. Akuamarinin, durum ne olursa olsun, içsel gücü ve cesareti teşvik ederek barışçıllık duygularını arttırdığı da bilinmektedir.

Modern deniz kızı için Aquamarine’den faydalanmanın basit ve etkili bir yolu temizleyici ve gençleştirici bir güzellik ritüeline sahip olmaktır. Zümrüt içeren mineral türü berillere ait olan Aquamarine, inanılmaz yaşlanma karşıtı etkileriyle bilinir. Her yaşta genç ve canlı bir cilt için, bu temizleme suyuna en iyi şekilde uyan ham Aquamarine parçaları ile güzellik suyu hazırlayın. İlk önce, kristallerinizi ılık filtrelenmiş su ile temizleyin, böylece kir ve gevşek parçacıkların bulunmadığından emin olun. Bu kristallerin doğal hallerinden dolayı hala üzerinde toprak bulunmasının yaygın olduğunu unutmayın.

Kristaller temizlendikten sonra, bunları bir cam kaseye yerleştirin ve filtrelenmiş su ile örtün. Güneş doğarken topu doğrudan güneş ışığına sokun ve değerli taşların güneşin inanılmaz gücünü emmesine izin verin. Dolunay ise, bir gecede Akuamarin taşlarını ay ışığının altına koyma seçeneğiniz de vardır. Artık Akuamarin iyileştirici özellikleri ile aşılanmış ve aktive edilmiş bir güzellik suyuna sahip olduğunuza göre, sabahları ve geceleri yüzünüze su sıçratın, “Ben kendimi seviyorum”, “Kendimi seviyorum” veya kendinize doğru konuşan başka bir mantra içsel ruh Kaseyi su ile doldurun ve güneş ışığına veya ay ışığının altına geri koyun ve her zaman günlük cilt bakım rutininize gençleştirici bir katkı sağlayan sürekli canlandırıcı ve yatıştırıcı Aquamarine suyu tedarik edin.

Binlerce yıldır gelişen engin ve canlı okyanuslarımızdan çarpıcı ve canlı kristal Aquamarine ile enerji alanlarınızdaki dengeyi ve huzuru yeniden sağlayın.

Hangi kristalin sizin için uygun olduğunu öğrenmek ister misiniz? Kristal Testimize göz atın ve sezgilerinizin sizi kristallerinize yönlendirmesine izin verin![Eason, 218]Akuamarin mavi ila yeşil-mavi renkli bir beril çeşididir. Beril değerli taşlar grubu en çok ‘değerli dört’ mücevherden biri olan (elmas, safir ve yakut üçlü) krom bakımından zengin yeşil zümrüt ile ünlüdür. Akuamarin, Mart ayında doğanlar için resmi bir doğum taşıdır . Akuamarin son derece sert ve cam gibi göz alıcı bir parlaklığa sahiptir. Soluk açık maviden orta-koyu maviye kadar değişen nefes kesici deniz mavisi renkleri ile ünlüdür. ‘Aquamarine’ adı, ‘deniz suyu’ anlamına gelen eski bir Latince ifadeden türetilmiştir.

Akuamarin ve zümrüt aynı aileye aittir, ancak şaşırtıcı şekilde farklıdır. Akuamarin ve zümrüt, hem berilyum alüminyum silikatlardır, ancak zümrüt, eser miktarda krom (ve bazen vanadyum) ile renklendirilirken, akuamarin rengini renksiz beril (gosenit) içindeki demir safsızlıklarından alır. Akuamarin ve zümrüt, esasen aynı özgül ağırlık ve kırılma indeksine sahiptir, ancak zümrüt, puslu ve puslu olma eğilimi gösterirken, akuamarinin mükemmel şeffaflık ve netlikle gerçekleştiği bilinmektedir.

Akuamarin Taşı Satış

Akuamarin Taşı Satış

Akuamarin ve diğer beril türleri, Mohs mineral sertliği ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve serttir. Koyu ve derinden doymuş bir mavi en çok istenen ve değerli akuamarin rengidir. Beril Diğer çeşitler Morganit içerir goshenite , altın beryl ( Heliodor), yeşil beril ve bixbite. Akuamarin tipik olarak eşsiz deniz mavisi renkleri ile tanımlanabilir. Oldukça zor ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Akuamarin taşları diğer benzer mücevherlerle karşılaştırıldığında mükemmel netliğe ve şeffaflığa sahiptir. Akuamarinin değerlendirilmesinde rengin yoğunluğu ve taşın netliği en önemli kriterlerdir, bunu takiben kesim kalitesi yakından takip edilir. Akuamarin az miktarda demir ve kompozisyon, iz elementlerin test edilmesiyle renklendirilir ve altı taraflı kristal yapısı onu diğer mavi-yeşil taşlardan kolayca ayırt edebilir.

Akuamarin Kökenli ve Değerli Taş Kaynakları
Başa dönüş

Önde gelen akuamarin üreticisi, birçok ülkeye yayılmış olan Brezilya’dır. Diğer akuamarin birikintileri, Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve’den ve bazı ABD bölgelerinden kaynaklanmaktadır. Karur, Hindistan son zamanlarda en büyük akuamarin tedarikçilerinden biri haline geldi.

Dünyaca Ünlü Akuamarin
Değerli taş kalitesindeki en büyük akuamarin bulgusu, Brezilya, Marambaya’daki “Minas Gerais” madeninin 243 lb (110.5 kg), 18 inç (48.5 cm) uzunluğunda ve 15.5 inç çapındaki bir taş ortaya çıkarmasıyla 1910 yılına kadar uzanıyor. Toplam ağırlığı 100.000 karattan fazla olan birçok değerli taşa dönüşür. 1992 yılında Almanya’nın Idar-Oberstein kentinde, 26 kg ağırlığındaki ve kesilen ‘ Dom Pedro ‘ değerli taş tasarımcısı Bernd Munsteiner tarafından kesildi, şimdiye kadar kesilmiş en büyük akuamarin parçası.

Aquamarine Alımı ve Aquamarine Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi
Başa dönüş

Akuamarin Rengi
Deniz suyu gibi akuamarin de açık mavi, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Renk ne kadar doygunsa, hemen hemen tüm akuamarin tipik olarak daha açık mavi bir ton olmasına rağmen, değer yükselir. Derin bir doymuş mavi en çok istenen renktir, ancak daha büyük örneklerde çok nadir görülür. Renkli taşlar değerlendirilirken rengin yoğunluğu en önemli kriterlerden biridir, ancak diğer mücevherlerin aksine, çoğu akuamarin oldukça pastel olduğu ve çoğu insan daha zengin, daha derin olan kristal berraklığında hafif taşları tercih ettiği için akuamarin daha az renk yoğunluğuyla azalmaz renkler.

Akuamarin Netlik ve Parlaklık
En iyi kalitede akuamarinler göz temiz, şeffaf taşlardır. Bazı taşlar, beril ailesinin bir markası olan uzun, içi boş çubuklar içerebilir. Nadir bir özellik olan yabancı minerallerin izleri, canlı bir parlaklıkta altı ışınları ile bir kedinin göz etkisine (chatoyancy) veya yıldız etkisine (asterizm) neden olur. Bu örnekler cabochon kesimleri olarak mevcuttur . Cat’s eye aquamarine , yüksek kalitede bulunduğunda, çok yüksek fiyatlara kumanda edebilir. Asterizm veya ‘ yıldız akuamarin ‘ olan altı ışınlı örnekler son derece nadir ve çok değerlidir. Akuamarin, kesildiğinde vitröz (cam benzeri) bir parlaklığa sahiptir.

Akuamarin Kesim ve Şekil
Akuamarin hem yönlü hem de cabochon kesimlerinde mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt bir kesimdir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekler kabaşonun yanı sıra, kedinin gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde kesilir. Nitelikli taş kesiciler, akuamarin ile hayal edilebilecek herhangi bir şekli alabilir. En yaygın kesimler yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekillerdir. Süslü kesimler daha büyük boyutlarda bulmak zordur. Akuamarin ve diğer beril türleri bazen süs figürlerine ve hayvan taş oymacılığına oyulmuştur .

Akuamarin Tedavisi
Akuamarin tipik olarak işlemden geçirilmez, ancak rengi arttırmak için bazı malzemeler ısıtılabilir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma, istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltır. Daha koyu mavi tonları, daha elverişli bir mavi elde etmek için düşük kalitedeki taşların yanı sıra (genellikle 725-850 F veya 400-450 C’de) ısıtılır. Daha yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk değişikliği ile sonuçlanır.

Kedi gözü akuamarin satın
Cat’s Eye Aquamarine Satın Alın
Akuamarin, beril mineral grubuna aittir . Birçoğu yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddelerine göre sınıflandırılmış, birkaç tane değerli taş kalitesinde beril çeşidi vardır. Akuamarin ayrıca, son derece nadir ve çok değerli olan chatoyancy (kedi gözü akuamarin ve asterizm (yıldız akuamarin) ile ortaya çıkar. Akuamarine benzeyebilen diğer taşlar arasında Larimar , amazonit , turmalin, safir ve spinel bulunur.

En Popüler İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Zümrüt , değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganit , en popüler ilgili taşlardır.

Daha Az Bilinen İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
BixBite veya kırmızı Beril , Heliodor , yeşil Beril ve goshenite (renksiz Beril) daha az bilinen ilgili taşlar bulunmaktadır.

Akuamarin Değerli Taş Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler
Başa dönüş

Efsaneye göre, akuamarin, muhteşem deniz kızlarının hazine sandığına dayanıyor ve eski zamanlardan beri, ‘denizcinin şanslı taşı’ olarak kabul ediliyor. Aquamarine, ismini deniz suyu için Latin teriminden türetmektedir ve zamanlarının çoğunu denizde geçirenler için uzun bir taş olma geleneğine sahiptir. Yunanlılar ve Romalılar akuamarini denizci taşı olarak da biliyorlardı, fırtınalı denizlerde güvenli ve müreffeh bir geçiş sağladığına inanıyorlardı. Efsaneye göre, akuamarinlerin birçok denizcinin değerli mülkiyeti olduğu ve bu nedenle denizcileri deniz hastalıklarından korunmak da dahil olmak üzere denizin tehlikelerinden koruyacağı belirtildi.

Antik Çağ’da olduğu gibi Ortaçağda da insanlar kozmosun değerli taşlara yansıdığına inanıyorlardı. Akuamarinin Neptün gezegenine atanması şaşırtıcı değildir ve aynı zamanda Mart ayının resmi doğum taşlarından biridir. Ezoterik hareket eski inancı canlandırdı ve mücevher endüstrisi, bazı taşları tanıtmak için başka bir pazarlama aracı yaptı.

Mücevherlerin iyileştirici güçleri tartışmalı bir konudur, ancak yüzyıllarca şifacılar, şamanlar ve tıp adamları tarafından dile getirilmiştir. Gerçek mi yoksa plasebo etkisi olsun, gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım ettiği sürece önemli değil. En iyi yaklaşım, değerli taşı cildinize temas ederek, özellikle de vücudun yaralı veya sorunlu kısmına yakın takmaktır. Akuamarinin, artrit, göz iltihabı, boğaz ağrısı ve varisli damarlar için yardımcı olduğu söylenir.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore , çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

Aquamarine Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri
Başa dönüş