OTANT�K TA�

ALTIN RUTİL KUVARS KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Rutil Kuvars
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15.45 KARAT
 • 8.5 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL ALTIN RUTİL KUVARS TAŞI
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL

Rutil a, mineral esas oluşan titanyum dioksit (TiOz 2 ) ve TiO en yaygın doğal bir şeklidir 2 . Diğer nadir polimorfları TiO 2 de dahil olmak üzere, bilinen anataz , akaogiite ve brokit .

Rutil Kuvars Kolye

Rutil Kuvars Kolye

Rutil
Hematit-Rutil-57088.jpg
Genel
Kategori
Oksit mineralleri
Formül
(tekrar eden birim)
TiO 2
Strunz sınıflandırması
4.DB.05
Kristal sistemi
Dörtgen
Kristal sınıfı
Ditetragonal dipiramidal (4 / mmm)
HM sembolü : (4 / m 2 / m 2 / m)

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  %100 DOĞAL 15.45 KARAT ALTIN RUTİL KUVARS TAŞI KOLYE SEVDİKLERİNİZ İÇİN GÜZEL BİR HEDİYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;
[1] [2] [3] [4]
Rutil yüksek biri olan kırılma indeksleri de görülür dalga boylarına bilinen herhangi bir kristalin ve özellikle büyük sergileyen çift kırılma ve yüksek dağılım . Bu özellikler sayesinde, belirli optik elemanların, özellikle de yaklaşık 4,5 um’ye kadar daha uzun görünür ve kızılötesi dalga boyları için polarizasyon optiklerinin üretimi için kullanışlıdır .

Doğal rutil,% 10’a kadar demir ve önemli miktarda niyobyum ve tantal içerebilir . Rutil adını, iletilen ışıkla bakıldığında bazı örneklerde gözlenen koyu kırmızı renge atıfta bulunularak kırmızı Latince rutilustan alır . Rutile ilk olarak 1803’te Abraham Gottlob Werner tarafından tanımlandı .

İçindekiler
Oluşum    Düzenle

2005 yılında rutil çıktı
Rutil, yüksek sıcaklık ve yüksek basınçlı metamorfik kayaçlarda ve magmatik kayalarda yaygın bir aksesuar mineraldir .

Rutil Kuvars Özellikleri

Rutil Kuvars Özellikleri

Termodinamik olarak , rutil en dengeli olan polimorf TiO 2 düşük toplam sergileyen tüm sıcaklıklarda, serbest enerjisi daha metastabil anataz ya da brokit aşamaları. [5] Sonuç olarak, yarı kararlı TiO 2 polimorflarının rutile dönüşümü geri döndürülemez. Üç ana polimorfun en düşük moleküler hacmine sahip olduğundan, genellikle çoğu yüksek basınçlı metamorfik kayaçta, özellikle eklojitlerde birincil titanyum taşıyan fazdır .

Kuvarsda rutil
Magmatik ortamda rutil, plütonik magmatik kayaçlarda yaygın bir aksesuar mineraldir , ancak bazen ekstrüzif magmatik kayaçlarda, özellikle de derin manto kaynaklarına sahip kimberlitler ve lamproitler gibi olanlarda da bulunur . Anataz ve brookit, magmatik ortamda, özellikle plütonik kayaların soğutulması sırasında otojenik değişimin ürünleri olarak bulunur ; anataz ayrıca birincil rutil kaynaklı plaser birikintilerinde bulunur .

Büyük numune kristallerinin oluşumu en çok pegmatitler , skarnlar ve granit yeşilliklerinde yaygındır . Rutil, bazı değiştirilmiş magmatik kayaçlarda ve bazı gnays ve şistlerde aksesuar mineral olarak bulunur . İğnemsi gruplar halinde kristaller sıklıkla delici görülüyor kuvars gibi flèches d’amour adlı Graubünden , İsviçre . 2005 yılında Batı Afrika’daki Sierra Leone Cumhuriyeti 2008 yılında yaklaşık% 30’a yükselen dünya yıllık rutil arzının% 23’ünü üretim kapasitesine sahipti.

Kristal yapı    Düzenle

Birim hücre rutil. Ti atomları gridir; O atomlar kırmızıdır.
Rutil kristalin top ve sopa kimyasal modeli
Rutilin genişletilmiş kristal yapısı
Rutil bir sahiptir dörtgen birim hücre birim hücre parametreleri, a = b = 4.584 Â, ve c = 2.953 Â. [6] Titanyum katyonlarının koordinasyon sayısı 6’dır, yani 6 oksijen atomlu bir oktahedron ile çevrelenmişlerdir. Oksijen anyonlarının koordinasyon sayısı 3’tür, bu da trigonal düzlemsel koordinasyon ile sonuçlanır. Rutil ayrıca, oktahedraları sırayla görüntülendiğinde bir vida ekseni gösterir. [7]

Rutil kristallerin en yaygın olarak , c ekseni ([001] yönü) boyunca tercihli yönelimle prizmatik veya sivri bir büyüme alışkanlığı sergilediği gözlemlenir . Bu büyüme alışkanlığı, rutilin {110} yönleri en düşük yüzey serbest enerjisini sergilediğinden ve bu nedenle termodinamik olarak en kararlı olduğundan tercih edilir. [8] c açıkça rutil göründüğünü yönlendirilmiş büyümesini -Axis nanoçubuklar , nanotellerin ve anormal tane büyümesi Bu aşamanın fenomen.

Kullanımlar ve ekonomik önemi    Düzenle

Kuvars kristalinden çıkıntı yapan asiküler rutil kristalleri
Sahil kumlarında yeterince büyük miktarlarda rutil, ağır minerallerin ve cevher yataklarının önemli bir bileşenini oluşturur . Madenciler değerli mineralleri çıkarır ve ayırır  – örneğin rutil, zirkon ve ilmenit . Rutil için ana kullanım alanları , bir pigment olarak refrakter seramik üretimi ve titanyum metal üretimidir .

İnce toz haline getirilmiş rutil, parlak beyaz bir pigmenttir ve boyalarda , plastiklerde , kağıtlarda , yiyeceklerde ve parlak beyaz renk gerektiren diğer uygulamalarda kullanılır. Titanyum dioksit pigmenti, dünya çapında en büyük titanyum kullanımıdır. Rutil Nano ölçekli parçacıklar saydam görünür ışık ancak oldukça etkilidir emme ve ultraviyole radyasyon. Nano boyutlu rutil partiküllerin UV absorpsiyonu, rutile kıyasla maviye kaymıştır, böylece daha yüksek enerjili UV ışığı nanopartiküller tarafından absorbe edilir . Bu nedenle, güneş kremlerinde UV kaynaklı cilt hasarına karşı koruma sağlamak için kullanılırlar .

Küçük rutil iğneler, bu taşlar bir sorumludur optik fenomen olarak bilinen üç yıldız işareti . Asterik taşlar “yıldız” cevherler olarak bilinir. Yıldız safir , yıldız yakut ve diğer “yıldız” mücevherler çok aranır ve genellikle normal emsallerinden daha değerlidir.

Rutil, kaynak elektrot kaplaması olarak yaygın olarak kullanılmaktadır . Ayrıca, yüksek derecede ayrışmış tortuları sınıflandıran ZTR endeksinin bir parçası olarak da kullanılır .

Rutil Kuvars Faydaları

Rutil Kuvars Faydaları

Rutil, büyük bir bant aralıklı yarı iletken olarak , son yıllarda fotokataliz ve seyreltik manyetizma uygulamaları için işlevsel bir oksit olarak uygulamalara yönelik önemli araştırmalara konu olmuştur . [9] Araştırma çabalarında tipik olarak mineral tortusundan türetilmiş malzemeler yerine küçük miktarlarda sentetik rutil kullanılır.Yin ve Yang. Zevk ve acı. Oluk topları ve grevler. Rutilated Kuvars kristali, evrenin ikiliği hakkında netlik kazanmak için bizi kendi ruhumuzun derinliklerine inmeye teşvik eder. Daha büyük resimde, duygusal bir hız treni, kaprisli iç çocuğunuza enayi yumruktur, ancak Quartz’ın bu güçlü çeşidi, her şeyi perspektifte tutmanıza yardımcı olur. Meleklerin altın kilitleriyle süslenmiş bir taş olan Rutilated Quartz, duygusal yaraları iyileştirdiği ve ruhsal bir uyanışın yolunu açtığı için etkili bir antidepresandır.

Rutilated Kuvars Anlamı
Rutilated Quartz hayatınızda bir görünüm yarattıysa, bunun tam tersi değil, sizi seçtiğini unutmayın. Kendinden şüphe ve korkularınızı bir kenara bırakın ve diğer taraftan onun rehberliğini dinleyin.

Pırıltılı yüzeyi, Rutilated Kuvars kristali anlamıyla ilişkili eski efsanelere ilham verdi. İnce altın kıllarından sonra Venüs’ün saç taşı olarak da adlandırılan eskiler, bu ekstra ihtişam ve ışıltı dokunuşu için mücevherlere dahil edilen ayırt edici bir özellik olan parlak parlaklığına çekildi.

Bir moda aksesuarı olmanın ötesinde, bu eşsiz taşın süper şarjlı enerjisi onu bir oyun değiştirici yapar. Rutilated Quartz kristal özellikleri, eterik planından gelişen bir özellik olan güçlü sezgiyi güçlendirici etkilere sahiptir. Şifalı bir ızgarada birleştirerek sulu enerjisinden bir parça elde edin. Ametist, Labradorit, ve Sodalit, sizi dünyaya ve onun iyileştirici titreşimlerine yeniden bağlamak için sağlıklı bir ruhsal tonik yapan rüya gibi yatak arkadaşları.

Kutsal bir alana adım attığınızda ve taşı meditasyon pratiğinize dahil ettiğinizde Rutilated Quartz kristali ile yakın ve kişisel olun. Eski bir Budist atasözünün bilgeliğini takiben, beden hareketten yararlanırken, zihin dinginlikten yararlanır.

Meditasyon, sonuçları görmek için zaman ve pratik gerektirir, ancak bekleyenlere harika şeyler gelir. Günlük meditasyon seanslarınızda doğanın hızını özümseyin ve ruhunuzun çamurdan çiçek açan bir lotus çiçeği gibi ışığa uyandığını hissedin. Rutilated Quartz ile meditasyon yapmak bir sabır dersidir. Bekleme yeteneğinizle ilgili değil, beklerken olumlu bir tutum sergileme yeteneğinizle ilgili.

Rutilated Kuvars İyileştirme Özellikleri

Tüm çakraları temizleyerek ve şarj ederek, Rutilated Quartz kristali anlamı, güçlü temizleme ve arındırıcı etkileriyle ilişkilendirilir. Şeffaf Quartz, büyük bir enerji iletkeni ve büyüteçten oluşur, bu da onu popüler bir şifa aracı ve çok vitaminli hale getirir. kristal şifa ilaç.

Rutil Kuvars

Rutil Kuvars

Bu özel mücevherin ek bir bükümü var – üzerinde meleklerin cennet gibi tozları serpilmiş. Bilimsel düzeyde, Rutilated Kuvars kristali altın renkli ipliklerini titanyum oksitten yapılmış bir mineral olan rutilden alır. Bu minik altın tüyler, ışık altında muhteşem bir şekilde aydınlatılıyor, bu mücevherlerin rock yıldızını Diamonds’ın yanına yerleştiren göz kamaştırıcı bir etki, Selenitve diğer yarı saydam kristaller.

Günlük olarak meditasyon yaparak Rutilated Kuvars kristal taşla derinlere inin. İlk iş emri, dikkat dağıtıcı ve dağınıklıktan uzak kutsal bir alan yaratmaktır. Bu, negatif enerjiyi ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve zihninizi şimdiki ana getirir. Sadece taşa bakın ve kendinizin mümkün olan en yüksek versiyonunu yaratma niyetinizi, tohumları düşünün.

Rutilated Quartz kristali ile ne kadar çok meditasyon yaparsanız, ruhunuz herkesin bildiği ve sevdiği gerçek size o kadar çok çiçek açar. Meditasyon ruhumuzun dilidir ve bu özel değerli taş tercümandır. Rutilated Quartz özellikleriyle uyum sağlayın ve mutluluğunuzu bulmak için doğru yolu seçmek için netlik kazanın. Sonuçta, asıl mesele mutlu olmak.

Yakınınızda bir günlük tutun ve aklınıza gelen tüm düşünceleri yazın. Rutilated Quartz’ı duygularınızın gerçeği ve sizi geride tutan olumsuz düşüncelerle yüzleşmek için kullanarak olabildiğince fazla ayrıntı yazın.

Rutilatlı Kuvars Özellikleri
Rutilated Quartz kristali iyileştirici özellikler, ruhu kaldıran ve size günlük bir doz ruhsal beslenme sağlayan aydınlatıcı bir parlaklık yayar. Rutilated Quartz, spektrumdaki tüm renkleri içeren ışığı yansıtarak, birliği ve dönüşümü, sizi meleklerle bağlayan yüksek bir bilincin yan etkilerini sembolize eder.

Önemli bir enerji yükselticisi olan Rutilated Quartz, ruhunuzu derinlemesine temizlemede harikadır. İyileştirme ızgaralarına dahil edilecek ortak bir taş, üzerine küçük parçalar yerleştirerek terapötik seansınızı geliştirin. taç ve kalp çakraları. Taşın sizi dünyaya demirlediğini hissettiğinizde, onun eterik enerjisinin sistemi doldurmasına ve tüm çakra merkezlerini dengelemesine izin verin. Kristalle meditasyon yaparken, onun göksel özünün, iyileştirici titreşimlerden oluşan saf beyaz ışığıyla varlığınızı aşıladığını hayal edin.

Rutilated Quartz, fiziksel dünyayı ruhlar alemiyle birleştirmek için çalışır, bize ayaklarımızı yerde ve başlarımızı cennette meleklerle çevrili tutmamızı hatırlatır.BİLİMSEL: Rutilatlanmış Kuvars, iyi oluşmuş kristaller veya dere yuvarlatılmış parçalar olarak bulunan Silikat-tektosilikatlar grubuna aittir. Rutilated Quartz kırmızımsı kahverengi ve / veya sarı renkli rutil (titanyum dioksit) inklüzyonlar içerir, bunlar ince kıllara benzeyen sivri, prizmatik, ince teller veya berrak kuvars içinde asılı altın “iğneler”. Rutilated Quartz, Venüs’ün saç taşı veya Meleğin Kılı olarak da bilinir. Rutile adı Latince rutilisten gelmektedir.”kırmızı” veya “parlayan” anlamına gelir. Rutil ve kuvars, Mohs ölçeğine göre farklı sertlik seviyelerinde derecelendirilir, Kuvars sertliği 7 ve Rutil, 6-6.5 olarak derecelendirilir. Rutilated Quartz, camsı bir parlaklığa sahiptir ve genellikle taş içinde bulunan rutil iğnelerin sayısına bağlı olarak neredeyse opaklığa şeffaftır. Rutilated Quartz, Rusya, Avustralya, Brezilya, Madagaskar ve ABD’de bulunur.

ÖZELLİKLER: Rutilated Quartz Crystal, her seviyede etkili bir enerji entegratörüdür. Rutil, Kuvars Kristalinin enerjik dürtüsünü yoğunlaştırır ve çok etkili bir titreşim şifacısıdır. Ruhsal olarak Rutilated Kuvars Kristalinin mükemmel bir kozmik ışık dengesine sahip olduğu ve ruhu aydınlatmak, ruhsal gelişimi ve yaratıcı gücü teşvik etmek için bir araç olduğu söylenir. Rutilated Quartz Crystal, ruhsal rehberlik için bağlantıyı kolaylaştırır ve kişinin zarif eylemin akışına uyum sağlamasına yardımcı olur. Rutilated Quartz, negatif enerjiyi ortadan kaldırır ve toksik düşünceleri arındırır. Rutilated Quartz, kişinin ruhsal yolunda karşılaşabileceği geçmiş sorunların ve direnişin serbest bırakılmasına izin verir. Rutilated Quartz, zihinsel odaklanma ve netliğe yardımcı olmanın yanı sıra, bir kişinin fikirleri veya planları takip etmesine yardımcı olabilir.  Rutilated Quartz Crystal, kişinin bir sorunun kaynağını belirlemesine yardımcı olduğu, kendini ve başkalarını affetmeyi teşvik ettiği ve kişiyi yeni bir yön veya bakış açısına açtığı için dönüşümü kolaylaştırır. Rutilated Quartz Crystal, psişik saldırılara karşı koruma sağlar. Rutilated Quartz kristali, bir kişinin veya durumun iyi veya kötü “hislere” sahip olup olmadığını anlamasına yardımcı olur. Rutilated Quartz, karanlık ruh hallerini yatıştırır ve korkuları, fobileri ve endişeleri gideren bir antidepresan görevi görür. Rutilated Quartz, yaşamın sorumlulukları ve koşulları biraz zor göründüğünde, enerji alanına “yükü hafifletmeye” yardımcı olan neşeli bir titreşim getirir. Rutilated Kuvars Kristali, hepimizi ve dünyayı çevreleyen görünmez enerji akımına (Chi) erişme yeteneğini kolaylaştırır.Rutilated Quartz, kişinin daha önce hayal bile edilemeyen potansiyellere açılmasına

KULLANIM ÖNERİLERİ

Rutil Kuvars Kolye

Rutil Kuvars Kolye

Rutilated Quartz Crystal, bir danışandan gelen negatif enerjiyi filtrelediği ve aynı zamanda duygusal salıverme ve karanlık ruhla yüzleşme sırasında enerji alanlarını desteklediği için terapistler ve danışmanlar için faydalıdır. Rutilatlı Kuvars kristali, mevcut koşulları etkileyen geçmiş olaylara ilişkin içgörü sağlayabileceğinden, geçmiş yaşamın iyileşmesinde çok yardımcıdır.

Rutilated Kuvars Kristali, aurayı temizlediği ve enerjilendirdiği, astral yolculuğa, ağlamaya ve kanalize etmeye yardımcı olduğu için harika bir kristal araçtır.

Rutilated Quartz Crystal, yaratıcı projeler için manevi ilham alma ve yönlendirme konusunda yardımcı olabileceğinden sanatçılar veya yazarlar için harika bir kristal araçtır.

Olarak kristal vücut düzenleri ya da iyileştirici ızgaraları , Rutilated Kuvars iyileşme sağlamak için aurik alanın açılmasını kolaylaştırmaktadır. Rutilated Quartz, fiziksel olarak tezahür etmeden önce enerji bedenindeki tıkanıklıkları serbest bırakan ve yırtıkları onaran eterik alanla çalışır. Rutilated Quartz, tüm çakraları uyumlu hale getirir ve hizalar. Rutilatlanmış Kuvars Kristali üçüncü göz çakrasına yerleştirildiğinde sezgiyi, tezahür gücünü ve metafizik görüşü geliştirir.

İçin Gaia Şifa, Rutilated Kuvars iyileşmek ve jeopatik stres alanları nötralize ve elektromanyetik sis karşı koruma yardımına rahatsız Dünya enerjisinin bir alanda yerleştirilebilir.

Rutilated Quartz’ın enerjisi, Quartz ailesinin tüm üyeleriyle iyi uyum sağlar . Ekstra psişik koruma ve topraklama için Rutilated Quartz’ı Sugilite , Black Tourmaline , Obsidian veya Jet ile birleştirin .

ALTIN RUTİL KUVARS KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Rutil Kuvars
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15.45 KARAT
 • 8.5 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL ALTIN RUTİL KUVARS TAŞI
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Rutil a, mineral esas oluşan titanyum dioksit (TiOz 2 ) ve TiO en yaygın doğal bir şeklidir 2 . Diğer nadir polimorfları TiO 2 de dahil olmak üzere, bilinen anataz , akaogiite ve brokit .

Rutil Kuvars Kolye

Rutil Kuvars Kolye

Rutil
Hematit-Rutil-57088.jpg
Genel
Kategori
Oksit mineralleri
Formül
(tekrar eden birim)
TiO 2
Strunz sınıflandırması
4.DB.05
Kristal sistemi
Dörtgen
Kristal sınıfı
Ditetragonal dipiramidal (4 / mmm)
HM sembolü : (4 / m 2 / m 2 / m)

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  %100 DOĞAL 15.45 KARAT ALTIN RUTİL KUVARS TAŞI KOLYE SEVDİKLERİNİZ İÇİN GÜZEL BİR HEDİYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;
[1] [2] [3] [4]
Rutil yüksek biri olan kırılma indeksleri de görülür dalga boylarına bilinen herhangi bir kristalin ve özellikle büyük sergileyen çift kırılma ve yüksek dağılım . Bu özellikler sayesinde, belirli optik elemanların, özellikle de yaklaşık 4,5 um’ye kadar daha uzun görünür ve kızılötesi dalga boyları için polarizasyon optiklerinin üretimi için kullanışlıdır .

Doğal rutil,% 10’a kadar demir ve önemli miktarda niyobyum ve tantal içerebilir . Rutil adını, iletilen ışıkla bakıldığında bazı örneklerde gözlenen koyu kırmızı renge atıfta bulunularak kırmızı Latince rutilustan alır . Rutile ilk olarak 1803’te Abraham Gottlob Werner tarafından tanımlandı .

İçindekiler
Oluşum    Düzenle

2005 yılında rutil çıktı
Rutil, yüksek sıcaklık ve yüksek basınçlı metamorfik kayaçlarda ve magmatik kayalarda yaygın bir aksesuar mineraldir .

Rutil Kuvars Özellikleri

Rutil Kuvars Özellikleri

Termodinamik olarak , rutil en dengeli olan polimorf TiO 2 düşük toplam sergileyen tüm sıcaklıklarda, serbest enerjisi daha metastabil anataz ya da brokit aşamaları. [5] Sonuç olarak, yarı kararlı TiO 2 polimorflarının rutile dönüşümü geri döndürülemez. Üç ana polimorfun en düşük moleküler hacmine sahip olduğundan, genellikle çoğu yüksek basınçlı metamorfik kayaçta, özellikle eklojitlerde birincil titanyum taşıyan fazdır .

Kuvarsda rutil
Magmatik ortamda rutil, plütonik magmatik kayaçlarda yaygın bir aksesuar mineraldir , ancak bazen ekstrüzif magmatik kayaçlarda, özellikle de derin manto kaynaklarına sahip kimberlitler ve lamproitler gibi olanlarda da bulunur . Anataz ve brookit, magmatik ortamda, özellikle plütonik kayaların soğutulması sırasında otojenik değişimin ürünleri olarak bulunur ; anataz ayrıca birincil rutil kaynaklı plaser birikintilerinde bulunur .

Büyük numune kristallerinin oluşumu en çok pegmatitler , skarnlar ve granit yeşilliklerinde yaygındır . Rutil, bazı değiştirilmiş magmatik kayaçlarda ve bazı gnays ve şistlerde aksesuar mineral olarak bulunur . İğnemsi gruplar halinde kristaller sıklıkla delici görülüyor kuvars gibi flèches d’amour adlı Graubünden , İsviçre . 2005 yılında Batı Afrika’daki Sierra Leone Cumhuriyeti 2008 yılında yaklaşık% 30’a yükselen dünya yıllık rutil arzının% 23’ünü üretim kapasitesine sahipti.

Kristal yapı    Düzenle

Birim hücre rutil. Ti atomları gridir; O atomlar kırmızıdır.
Rutil kristalin top ve sopa kimyasal modeli
Rutilin genişletilmiş kristal yapısı
Rutil bir sahiptir dörtgen birim hücre birim hücre parametreleri, a = b = 4.584 Â, ve c = 2.953 Â. [6] Titanyum katyonlarının koordinasyon sayısı 6’dır, yani 6 oksijen atomlu bir oktahedron ile çevrelenmişlerdir. Oksijen anyonlarının koordinasyon sayısı 3’tür, bu da trigonal düzlemsel koordinasyon ile sonuçlanır. Rutil ayrıca, oktahedraları sırayla görüntülendiğinde bir vida ekseni gösterir. [7]

Rutil kristallerin en yaygın olarak , c ekseni ([001] yönü) boyunca tercihli yönelimle prizmatik veya sivri bir büyüme alışkanlığı sergilediği gözlemlenir . Bu büyüme alışkanlığı, rutilin {110} yönleri en düşük yüzey serbest enerjisini sergilediğinden ve bu nedenle termodinamik olarak en kararlı olduğundan tercih edilir. [8] c açıkça rutil göründüğünü yönlendirilmiş büyümesini -Axis nanoçubuklar , nanotellerin ve anormal tane büyümesi Bu aşamanın fenomen.

Kullanımlar ve ekonomik önemi    Düzenle

Kuvars kristalinden çıkıntı yapan asiküler rutil kristalleri
Sahil kumlarında yeterince büyük miktarlarda rutil, ağır minerallerin ve cevher yataklarının önemli bir bileşenini oluşturur . Madenciler değerli mineralleri çıkarır ve ayırır  – örneğin rutil, zirkon ve ilmenit . Rutil için ana kullanım alanları , bir pigment olarak refrakter seramik üretimi ve titanyum metal üretimidir .

İnce toz haline getirilmiş rutil, parlak beyaz bir pigmenttir ve boyalarda , plastiklerde , kağıtlarda , yiyeceklerde ve parlak beyaz renk gerektiren diğer uygulamalarda kullanılır. Titanyum dioksit pigmenti, dünya çapında en büyük titanyum kullanımıdır. Rutil Nano ölçekli parçacıklar saydam görünür ışık ancak oldukça etkilidir emme ve ultraviyole radyasyon. Nano boyutlu rutil partiküllerin UV absorpsiyonu, rutile kıyasla maviye kaymıştır, böylece daha yüksek enerjili UV ışığı nanopartiküller tarafından absorbe edilir . Bu nedenle, güneş kremlerinde UV kaynaklı cilt hasarına karşı koruma sağlamak için kullanılırlar .

Küçük rutil iğneler, bu taşlar bir sorumludur optik fenomen olarak bilinen üç yıldız işareti . Asterik taşlar “yıldız” cevherler olarak bilinir. Yıldız safir , yıldız yakut ve diğer “yıldız” mücevherler çok aranır ve genellikle normal emsallerinden daha değerlidir.

Rutil, kaynak elektrot kaplaması olarak yaygın olarak kullanılmaktadır . Ayrıca, yüksek derecede ayrışmış tortuları sınıflandıran ZTR endeksinin bir parçası olarak da kullanılır .

Rutil Kuvars Faydaları

Rutil Kuvars Faydaları

Rutil, büyük bir bant aralıklı yarı iletken olarak , son yıllarda fotokataliz ve seyreltik manyetizma uygulamaları için işlevsel bir oksit olarak uygulamalara yönelik önemli araştırmalara konu olmuştur . [9] Araştırma çabalarında tipik olarak mineral tortusundan türetilmiş malzemeler yerine küçük miktarlarda sentetik rutil kullanılır.Yin ve Yang. Zevk ve acı. Oluk topları ve grevler. Rutilated Kuvars kristali, evrenin ikiliği hakkında netlik kazanmak için bizi kendi ruhumuzun derinliklerine inmeye teşvik eder. Daha büyük resimde, duygusal bir hız treni, kaprisli iç çocuğunuza enayi yumruktur, ancak Quartz’ın bu güçlü çeşidi, her şeyi perspektifte tutmanıza yardımcı olur. Meleklerin altın kilitleriyle süslenmiş bir taş olan Rutilated Quartz, duygusal yaraları iyileştirdiği ve ruhsal bir uyanışın yolunu açtığı için etkili bir antidepresandır.

Rutilated Kuvars Anlamı
Rutilated Quartz hayatınızda bir görünüm yarattıysa, bunun tam tersi değil, sizi seçtiğini unutmayın. Kendinden şüphe ve korkularınızı bir kenara bırakın ve diğer taraftan onun rehberliğini dinleyin.

Pırıltılı yüzeyi, Rutilated Kuvars kristali anlamıyla ilişkili eski efsanelere ilham verdi. İnce altın kıllarından sonra Venüs’ün saç taşı olarak da adlandırılan eskiler, bu ekstra ihtişam ve ışıltı dokunuşu için mücevherlere dahil edilen ayırt edici bir özellik olan parlak parlaklığına çekildi.

Bir moda aksesuarı olmanın ötesinde, bu eşsiz taşın süper şarjlı enerjisi onu bir oyun değiştirici yapar. Rutilated Quartz kristal özellikleri, eterik planından gelişen bir özellik olan güçlü sezgiyi güçlendirici etkilere sahiptir. Şifalı bir ızgarada birleştirerek sulu enerjisinden bir parça elde edin. Ametist, Labradorit, ve Sodalit, sizi dünyaya ve onun iyileştirici titreşimlerine yeniden bağlamak için sağlıklı bir ruhsal tonik yapan rüya gibi yatak arkadaşları.

Kutsal bir alana adım attığınızda ve taşı meditasyon pratiğinize dahil ettiğinizde Rutilated Quartz kristali ile yakın ve kişisel olun. Eski bir Budist atasözünün bilgeliğini takiben, beden hareketten yararlanırken, zihin dinginlikten yararlanır.

Meditasyon, sonuçları görmek için zaman ve pratik gerektirir, ancak bekleyenlere harika şeyler gelir. Günlük meditasyon seanslarınızda doğanın hızını özümseyin ve ruhunuzun çamurdan çiçek açan bir lotus çiçeği gibi ışığa uyandığını hissedin. Rutilated Quartz ile meditasyon yapmak bir sabır dersidir. Bekleme yeteneğinizle ilgili değil, beklerken olumlu bir tutum sergileme yeteneğinizle ilgili.

Rutilated Kuvars İyileştirme Özellikleri

Tüm çakraları temizleyerek ve şarj ederek, Rutilated Quartz kristali anlamı, güçlü temizleme ve arındırıcı etkileriyle ilişkilendirilir. Şeffaf Quartz, büyük bir enerji iletkeni ve büyüteçten oluşur, bu da onu popüler bir şifa aracı ve çok vitaminli hale getirir. kristal şifa ilaç.

Rutil Kuvars

Rutil Kuvars

Bu özel mücevherin ek bir bükümü var – üzerinde meleklerin cennet gibi tozları serpilmiş. Bilimsel düzeyde, Rutilated Kuvars kristali altın renkli ipliklerini titanyum oksitten yapılmış bir mineral olan rutilden alır. Bu minik altın tüyler, ışık altında muhteşem bir şekilde aydınlatılıyor, bu mücevherlerin rock yıldızını Diamonds’ın yanına yerleştiren göz kamaştırıcı bir etki, Selenitve diğer yarı saydam kristaller.

Günlük olarak meditasyon yaparak Rutilated Kuvars kristal taşla derinlere inin. İlk iş emri, dikkat dağıtıcı ve dağınıklıktan uzak kutsal bir alan yaratmaktır. Bu, negatif enerjiyi ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve zihninizi şimdiki ana getirir. Sadece taşa bakın ve kendinizin mümkün olan en yüksek versiyonunu yaratma niyetinizi, tohumları düşünün.

Rutilated Quartz kristali ile ne kadar çok meditasyon yaparsanız, ruhunuz herkesin bildiği ve sevdiği gerçek size o kadar çok çiçek açar. Meditasyon ruhumuzun dilidir ve bu özel değerli taş tercümandır. Rutilated Quartz özellikleriyle uyum sağlayın ve mutluluğunuzu bulmak için doğru yolu seçmek için netlik kazanın. Sonuçta, asıl mesele mutlu olmak.

Yakınınızda bir günlük tutun ve aklınıza gelen tüm düşünceleri yazın. Rutilated Quartz’ı duygularınızın gerçeği ve sizi geride tutan olumsuz düşüncelerle yüzleşmek için kullanarak olabildiğince fazla ayrıntı yazın.

Rutilatlı Kuvars Özellikleri
Rutilated Quartz kristali iyileştirici özellikler, ruhu kaldıran ve size günlük bir doz ruhsal beslenme sağlayan aydınlatıcı bir parlaklık yayar. Rutilated Quartz, spektrumdaki tüm renkleri içeren ışığı yansıtarak, birliği ve dönüşümü, sizi meleklerle bağlayan yüksek bir bilincin yan etkilerini sembolize eder.

Önemli bir enerji yükselticisi olan Rutilated Quartz, ruhunuzu derinlemesine temizlemede harikadır. İyileştirme ızgaralarına dahil edilecek ortak bir taş, üzerine küçük parçalar yerleştirerek terapötik seansınızı geliştirin. taç ve kalp çakraları. Taşın sizi dünyaya demirlediğini hissettiğinizde, onun eterik enerjisinin sistemi doldurmasına ve tüm çakra merkezlerini dengelemesine izin verin. Kristalle meditasyon yaparken, onun göksel özünün, iyileştirici titreşimlerden oluşan saf beyaz ışığıyla varlığınızı aşıladığını hayal edin.

Rutilated Quartz, fiziksel dünyayı ruhlar alemiyle birleştirmek için çalışır, bize ayaklarımızı yerde ve başlarımızı cennette meleklerle çevrili tutmamızı hatırlatır.BİLİMSEL: Rutilatlanmış Kuvars, iyi oluşmuş kristaller veya dere yuvarlatılmış parçalar olarak bulunan Silikat-tektosilikatlar grubuna aittir. Rutilated Quartz kırmızımsı kahverengi ve / veya sarı renkli rutil (titanyum dioksit) inklüzyonlar içerir, bunlar ince kıllara benzeyen sivri, prizmatik, ince teller veya berrak kuvars içinde asılı altın “iğneler”. Rutilated Quartz, Venüs’ün saç taşı veya Meleğin Kılı olarak da bilinir. Rutile adı Latince rutilisten gelmektedir.”kırmızı” veya “parlayan” anlamına gelir. Rutil ve kuvars, Mohs ölçeğine göre farklı sertlik seviyelerinde derecelendirilir, Kuvars sertliği 7 ve Rutil, 6-6.5 olarak derecelendirilir. Rutilated Quartz, camsı bir parlaklığa sahiptir ve genellikle taş içinde bulunan rutil iğnelerin sayısına bağlı olarak neredeyse opaklığa şeffaftır. Rutilated Quartz, Rusya, Avustralya, Brezilya, Madagaskar ve ABD’de bulunur.

ÖZELLİKLER: Rutilated Quartz Crystal, her seviyede etkili bir enerji entegratörüdür. Rutil, Kuvars Kristalinin enerjik dürtüsünü yoğunlaştırır ve çok etkili bir titreşim şifacısıdır. Ruhsal olarak Rutilated Kuvars Kristalinin mükemmel bir kozmik ışık dengesine sahip olduğu ve ruhu aydınlatmak, ruhsal gelişimi ve yaratıcı gücü teşvik etmek için bir araç olduğu söylenir. Rutilated Quartz Crystal, ruhsal rehberlik için bağlantıyı kolaylaştırır ve kişinin zarif eylemin akışına uyum sağlamasına yardımcı olur. Rutilated Quartz, negatif enerjiyi ortadan kaldırır ve toksik düşünceleri arındırır. Rutilated Quartz, kişinin ruhsal yolunda karşılaşabileceği geçmiş sorunların ve direnişin serbest bırakılmasına izin verir. Rutilated Quartz, zihinsel odaklanma ve netliğe yardımcı olmanın yanı sıra, bir kişinin fikirleri veya planları takip etmesine yardımcı olabilir.  Rutilated Quartz Crystal, kişinin bir sorunun kaynağını belirlemesine yardımcı olduğu, kendini ve başkalarını affetmeyi teşvik ettiği ve kişiyi yeni bir yön veya bakış açısına açtığı için dönüşümü kolaylaştırır. Rutilated Quartz Crystal, psişik saldırılara karşı koruma sağlar. Rutilated Quartz kristali, bir kişinin veya durumun iyi veya kötü “hislere” sahip olup olmadığını anlamasına yardımcı olur. Rutilated Quartz, karanlık ruh hallerini yatıştırır ve korkuları, fobileri ve endişeleri gideren bir antidepresan görevi görür. Rutilated Quartz, yaşamın sorumlulukları ve koşulları biraz zor göründüğünde, enerji alanına “yükü hafifletmeye” yardımcı olan neşeli bir titreşim getirir. Rutilated Kuvars Kristali, hepimizi ve dünyayı çevreleyen görünmez enerji akımına (Chi) erişme yeteneğini kolaylaştırır.Rutilated Quartz, kişinin daha önce hayal bile edilemeyen potansiyellere açılmasına

KULLANIM ÖNERİLERİ

Rutil Kuvars Kolye

Rutil Kuvars Kolye

Rutilated Quartz Crystal, bir danışandan gelen negatif enerjiyi filtrelediği ve aynı zamanda duygusal salıverme ve karanlık ruhla yüzleşme sırasında enerji alanlarını desteklediği için terapistler ve danışmanlar için faydalıdır. Rutilatlı Kuvars kristali, mevcut koşulları etkileyen geçmiş olaylara ilişkin içgörü sağlayabileceğinden, geçmiş yaşamın iyileşmesinde çok yardımcıdır.

Rutilated Kuvars Kristali, aurayı temizlediği ve enerjilendirdiği, astral yolculuğa, ağlamaya ve kanalize etmeye yardımcı olduğu için harika bir kristal araçtır.

Rutilated Quartz Crystal, yaratıcı projeler için manevi ilham alma ve yönlendirme konusunda yardımcı olabileceğinden sanatçılar veya yazarlar için harika bir kristal araçtır.

Olarak kristal vücut düzenleri ya da iyileştirici ızgaraları , Rutilated Kuvars iyileşme sağlamak için aurik alanın açılmasını kolaylaştırmaktadır. Rutilated Quartz, fiziksel olarak tezahür etmeden önce enerji bedenindeki tıkanıklıkları serbest bırakan ve yırtıkları onaran eterik alanla çalışır. Rutilated Quartz, tüm çakraları uyumlu hale getirir ve hizalar. Rutilatlanmış Kuvars Kristali üçüncü göz çakrasına yerleştirildiğinde sezgiyi, tezahür gücünü ve metafizik görüşü geliştirir.

İçin Gaia Şifa, Rutilated Kuvars iyileşmek ve jeopatik stres alanları nötralize ve elektromanyetik sis karşı koruma yardımına rahatsız Dünya enerjisinin bir alanda yerleştirilebilir.

Rutilated Quartz’ın enerjisi, Quartz ailesinin tüm üyeleriyle iyi uyum sağlar . Ekstra psişik koruma ve topraklama için Rutilated Quartz’ı Sugilite , Black Tourmaline , Obsidian veya Jet ile birleştirin .