OTANT�K TA�

AZURİT TAŞI BİLEKLİK

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
Azurit Taşı Bileklik
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE AZURİT TAŞI
 • 19.14 GR
 • 26.75 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • UZUNLUK 19 CM

AZURİT TAŞI BİLEKLİK

Azurit yumuşak, derin mavi bakır maden bakır cevheri yataklarının hava ile üretilir. Aynı zamanda sonra Chessylite

Azurit Taşı Bileklik

Azurit Taşı Bileklik

olarak bilinen tip mevkiinde de Chessy-les-Mines yakınlarındaki Lyon , Fransa . [2] maden, bir karbonat , eski çağlardan beri bilinmektedir ve sözü edilen Pliny ‘in Natural History altında Yunan isim kuanos (κυανός: “derin mavi,” İngiliz mavi kökü). ve Latince adı caeruleum [4] azurit mavi derece derin ve net olduğunu ve bu nedenle mineral ile eski çağlardan beri ilişkili olduğu eğiliminde olmuştur düşük nem çöl ve kış gökyüzü derin mavi renk. Azurite hem beri mineral modern İngilizce adı, bu ilişkiyi yansıtan masmavi yoluyla elde edilmektedir Arapça dan Farsça lazhward (لاژورد), bir başka derin mavi taş onun mevduat için bilinen bir bölgede, lapis lazuli ( “masmavi taş”).

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 26.75 CRT AFGANİSTAN AZURİT (MALAKİT OLUŞUMLU) MUHTEŞEM DOĞAL DOYGUN RENK KALİTESİ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN MUHTEŞEM BİR HEDİYE..
Azurite iki temel bakır (II) biri karbonat mineraller , diğeri açık yeşil malakit . Basit bakır karbonat (Cuco 3) doğada var olduğu bilinmemektedir. Azurite bakır, aşağıdaki formüle Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 (II) katyonları iki farklı anyonları ile bağlantılıdır karbonat ve hidroksit . Azurit sahip olan küçük kristallerin hızlı bir kaç damla karıştırılarak üretilebilir bakır sülfat , bir çözeltiyi , doymuş çözeltisi ve sodyum karbonat ve çözelti, bir gece boyunca beklemeye bırakılmasıyla hazırlanmaktadır.

Azurite kristaller monoklinik ve görülecek zaman yeterince büyük onlar lacivert prizmatik kristaller görünür. [2] [3] [5] azurite örnekler nodüler tipik masif ve sık sık formda sarkıtlarla bulunmaktadır. Örnekler nedeniyle malakit içine numune yüzeyinin hava zamanla renk hafifletmek eğilimindedir. Azurit bir ile, yumuşak Mohs sertlik sadece 3,5 ila 4 arasında özgül ağırlığı azurit ve 3.89 3.77 olduğunu. Azurite siyah toz bakır (II) oksit oluşturmak için karbondioksit ve su kaybetme, ısı ile tahrip edilir. bir karbonat karakteristik, örnekler, hidroklorik asit ile işlenmesi üzerine köpürmek.

Azurit Bileklik

Azurit Bileklik

Renk [ değiştir ]
Böyle azurit ve malahit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) geleneksel elektronik spektroskopi bağlamında açıklanmıştır koordinasyon kompleksleri . Nispeten detaylı açıklamalar tarafından sağlanan ligand alan teorisi .

Ayrışma [ değiştir ]
Azurite malakit göre açık havada stabil değildir ve genellikle pseudomorphically ile ikame malahit . Azurit hidroksit oranı, 1: malakit: 2 oranında 1 ila 1 bu süreç olarak karbonat değişen bazı karbon dioksit yerine (CO2), su ile birimler (H2O) içerir:

2 Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 + H2O 3 Cu 2 (CO3) (OH) 2 + CO2 →
Yukarıdaki denklemde, malakit içine azurit dönüşüm havadaki karbon dioksit düşük kısmi basıncı atfedilebilir. Azurite aynı zamanda tuzlu su akvaryumları olarak su medya ile bağdaşmaz.

Kullanım [ değiştir ]

bir pigment olarak kullanım için toprak azurite
Pigmentler [ değiştir ]

Tarafından Sincap ile Lady arka Hans Holbein Genç azurite ile boyandı

Madonna’nın mantonun yeşilimsi renk Raphael Saints ile Madonna ve Çocuk Enthroned malakit için hava azurite nedeniyle
Azurite mavi olarak kullanılan pigment antik çağlardan beri. [6] incelik derecesine bağlı olarak için zemin oldu ve bakır karbonat temel içeriği, bu blues geniş bir yelpazede verdi. O eskiden (den Azurro Della Magna olarak bilinen ek olarak dağ mavisi veya Ermeni taş olarak bilinmektedir İtalyanca ). yağ ile karıştırıldığında biraz yeşile döner. Ile karıştırıldığında yumurta sarısı yeşil-gri döner. Ayrıca adlarıyla bilinen mavi bice olsa ve mavi verditer verditer çoğunlukla kimyasal işlem ile yapılan pigmentler değinmektedir. azurite pigment eski örnekleri nedeniyle malakit içine hava koşullarına daha yeşilimsi renk tonu gösterebilir.

Azurit Taşı Gümüş Bileklik

Azurit Taşı Gümüş Bileklik

Çok azurite mislabeled edildi lapis lazuli bir terim birçok mavi pigmentler uygulanır. Resim Sergisi kimyasal analizi olarak Orta Çağ geliştirir, azurit ortaçağ ressamlar tarafından kullanılan blues önemli bir kaynak olarak kabul ediliyor. azurite anda Avrupa’da yaygın mineral iken gerçek lapis lazuli esas Ortaçağ’da Afganistan’dan temin edilmiştir. Büyükçe mevduat Lyons, Fransa yakınlarında bulundu. Orada bulunan gümüş madenlerinde, Saksonya 12. yüzyıldan beri mayınlı edildi. [7]

Isıtma saflaştırılmış doğal gelen azurite ayırt etmek için kullanılabilir ultramarin tarafından tarif edildiği gibi, mavi, benzer fakat daha pahalı bir pigment Cennino D’Andrea Cennini . Ultramarine ısıya dayanıklı, ancak azurite siyah bakır oksit döner. Ancak, azurit nazik ısıtma Japon boyama tekniklerinde kullanılan koyu mavi pigment üretir.

Takı [ değiştir ]
Azurite boncuk gibi gibi bazen kullanılan takı süs taşı olarak da, ve. limit gibi kullanır havalarda Ancak, yumuşaklığı ve eğilim derin mavi renk kaybetmek. Isıtma şekilde azurite örneklerin monte tüm oda sıcaklığında yapılması gerekir kolayca azurite yok eder.

Toplama [ değiştir ]
azurit yoğun renk popüler bir koleksiyoncu taş yapar. Ancak, parlak ışık, ısı ve açık hava tüm zaman içinde renk yoğunluğunu azaltmak eğilimindedir. Bir bozulmamış azurite numune derin mavi renk korumaya yardımcı olmak için, koleksiyoncular özgün doğal ortamda benzer bir serin, karanlık, mühürlü depolama ortamı kullanmak gerekir.

Azurit Malakit Bileklik

Azurit Malakit Bileklik

Maden Arama [ değiştir ]
Bakır kendisinin değil büyük bir cevher birlikte, azurit varlığı ayrışmış varlığı iyi bir yüzey göstergesidir bakır sülfid cevherlerinin. Genellikle bakır cevherleri varlığı güçlü bir göstergesi koyu mavi ve parlak yeşil çarpıcı bir renk kombinasyonu üreten kimyasal çok benzer malakit ile birlikte bulunur.

Tarihi [ değiştir ]
Bakır cevheri göstergeleri olarak azurit ve malahit kullanımı elemanı adına dolaylı açtı nikel İngilizce dilinde in. Nickeline , aynı zamanda niccolite olarak bilinen nikel asıl cevher yeşil mineral (içine yüzeyinde havalarda Anaberjit ) o malakit benzer. Bu benzerlik zaman zaman girişimlerde sonuçlandı kokusu bakır cevheri, ama nedeniyle gerekli olan yüksek eritme sıcaklıklarına tür girişimler her zaman başarısızlıkla sonuçlandı olduğu inancıyla nickeline azaltmak nikel. Almanya’da bu aldatıcı mineral olarak bilinir hale geldi kupfernickel , kelimenin tam anlamıyla “bakır iblis “. İsveçli simyacı Baron Axel Fredrik Cronstedt (tarafından eğitilmiş Georg Brandt , nikel gibi metal keşfeden kobalt ) muhtemelen kupfernickel cevheri içinde saklanarak yeni bir metal olduğunu fark etti ve 1751 yılında üretmeye eritme kupfernickel başarılı bir (bazı hariç önceden bilinmeyen göktaşları gümüşi) beyaz, demir gibi metal. Mantıken, Cronstedt kupfernickel nikel parçası sonra yaptığı yeni metal adında.

Azurite Anlamı ve Kullanımları giriş
Hiçbir kristal oldukça azurite gibi saf Mavi Ray somutlaştırır. Onun koyu mavi enerjinin zengin canlılık Üçüncü Göz Çakrası tam frekansa rezonansa ve erken uygarlıklar başladığından beri aydınlanma ruhlar rehberlik edilmiştir. [Simmons, 63] [Hall, 77]

Azurit Doğal Taş Bileklik

Azurit Doğal Taş Bileklik

Atlantis ve erken Mısırlılar sakinleri için, Azurit en güçlü psişik taş ve sırrına kefen; onun sırlarını sadece en yüksek rahipler ve rahibeler bilinen. O gök ağ geçitleri açmak inanılan antik Çinliler tarafından Cennetin Taş denirdi, ve vizyoner anlayışlar ve iyileştirici güçleri için Yunanlılar ve Romalılar tarafından saygıyla karşılandı. Yerli Amerikalılar, onların manevi Hint rehber temas varlığını hissetmek ve mesajı anlamak için bu kutsal taşı kullanılan süre Mayalar için Azurit, mistik kendini ilham ve düşünce yoluyla bilgelik ve bilgi transferini kolaylaştırdı.

Modern uygulayıcılar için, azurit metafizik özellikleri hala gerginlik ve karışıklık ortadan kaldırabilmek ve yeni bakış açılarına zihin açılması, onun eski güçlerini ayna. Bu kristal psişik ve sezgisel yetenekleri geliştirme uyandırarak, akıl uyarır ve manevi rehberlik ile hizaya iç vizyon getiriyor. Bu meditative ya da kanalize durumuna girmeden, hayallerinin arttırmak için kullanılan ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için vücut yolculuklarda dışarı olanak olabilir. Azurite geçmiş veya alternatif hayatını keşfetmek faydalıdır, Boğaz Chakra temizlemek için onun yetenek bu deneyimlerden hatırlattı hassas sözle ifade sağlar. [Hall, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]

Azurit Taşı Doğal

Azurit Taşı Doğal

Azurite derin “masmavi” renk adında bir yumuşak taş vardır. Bazen camsı bir parlaklık ile, kitleler, nodüller, tabular veya prizmatik kristaller oluşan bakır cevheri üst oksitlenmiş porsiyonlar halinde bulunan bir bakır karbonat mineraldir. doygun renk indigo tonları içine derin mavi parlak aralıkları ve ışık mavi çizgiler içerebilir. Bu boya pigment içine zemin ve binlerce yıldır kumaş için bir boya olarak kullanılmaktadır [Mella, 74] [Eason, 217] [Melodi, 139] [www.joellessacredgrove.com] [www.webexhibits.org]

Azurite genellikle malakit, bir bakır karbonat mineral parlak yeşil renk ile bir karışık doğada bulunur. Birlikte, cilalı formda, Toprak Ana’yı benzeyen ve sadece kendi bireysel özelliklerini taşıyan, ancak enerjileri şifa güçlü bir karışımıdır.
Azurite-Malakit fiziksel dis-kolaylığı iyileşmesinde topraklı, daha entegre süreci getirerek, enerji olağanüstü bir iletkendir. mavi ışın nüfuz ve yeşil ışın derin bir iyileşme gücünü kolaylaştırır iken sistem içinde stres seviyelerini sakinleştirici, enerji taşır. Aynı zamanda duygusal ücret düşünceler veya olumsuz duyguların bilinçaltını temizlik ve yüksek ve net ruhsal durumunu kavuşmasını Third Eye etkinleştirmek için kullanılabilir. Derin içinde gitmek için izin ile “Tüm.” Enerjilerin Azurit-malakit birleşimi meditasyon son derece elverişli olduğunu, benmerkezci özellikleri eriterek kibir, küstahlık ve kibir dağıttılar yardımcı ve evrensel bir bağlantı dayalı esneklik ve bireysellik yönünde bir isteklilik aşılayan sırayla korkmadan kendini, absolved sürekli ve her zaman oluşumu tamamen farkında ışık, içine yeniden doğmuş olmak. [Raphaell, 146-147] [Hall, 78] [Melodi, 141-142]

azurite Azurite Kullanım ve Amaçları
Azurite Tempers aklın; stresi ve karışıklık bültenleri ve bilinç arkasında dinlenmeye endişe, kararsızlık ve düşüncelerini hafifletir. duygular ve tepkiler üzerinde denge ve kontrol geri yüklemek için sadece kristal tutun ve zahmetli düşünceler buharlaşması için isteyin. Onun enerjilerini serbest bırakmak için dokunulmaya tercih eden sürtünme taş, yani giyen veya azurit taşırken, sık sık onu ovmak unutmayın. Azurite Tempers aklın; stresi ve karışıklık bültenleri ve bilinç arkasında dinlenmeye endişe, kararsızlık ve düşüncelerini hafifletir. duygular ve tepkiler üzerinde denge ve kontrol geri yüklemek için sadece kristal tutun ve zahmetli düşünceler buharlaşması için isteyin. Onun enerjilerini serbest bırakmak için dokunulmaya tercih eden sürtünme taş, yani giyen veya azurit taşırken, sık sık onu ovmak unutmayın. [Mella, 74] [Melodi, 140]

Azurit Taşı Bileklik Satış

Azurit Taşı Bileklik Satış

Azurite gibi Gregoryen veya Budist tezahüratları, koro müziği ve ilahiler gibi dini müzik aracılığıyla kutsal güçlerin bağlamak için bir taş; Ayrıca, özellikle davul, didgeridoo, borular ya da sesinizi kullanarak, ses şifa için. [Eason, 217]

Azurite enerjisi bir sarkaç gibi simülasyon analizi kullanılmak için oldukça etkilidir. Bu onların yorumların doğruluğunu artıran ve objektifliğini korumak için yardımcı medyumlar, ortamları, kanal veya diğer ışık işçileri yardımcı olur. [Melodi, 141] [Ahsian, 64]

Azurite hayatı, toplumda kişinin işlevi bir ilgi besleyici ve yeni ortaklıkları ve dünyamızın içindeki bağlantıları keşfetmek, tüm zihni merkezleri uyarır. Okul ya da üniversite öğrencileri için değil, diğer taahhütler ile çalışmayı sığdırmaya çalıştığımız yetişkinler için değil, sadece yeni ve zorlu konularda çalışma teşvik ve elli ya da emeklilik “hayat öğrencileri” için. Azurite odaklanma ve konsantrasyon, ezberleme ve bilgi tutulmasını artırır. [Simmons, 63] [Eason, 217]

sınavlar, röportajlar, sunumlar ya da görüşmeler için mükemmel bir kristal, Azurit de özellikle büyük ya da çok yapılandırılmış kuruluşlarda, uzun vadeli kariyer planları güçlendirir. Tüm devlet daireleri, müzeler, kütüphaneler ve üniversitelerde kariyer için özellikle yararlıdır. [Eason, 217] [Ahsian, 64]

Azurit Taşı Nerede Bulunur

Azurit Taşı Nerede Bulunur

Azurite tek başına veya korunaklı konaklama bağımsızlığını, zihinsel uyanıklığı ve fiziksel sağlığını korumak için canlı yaşlı insanlar için iyi bir kristal. [Eason, 217]
Azurite çok popüler ve iyi bilinen mineral kılan güzel masmavi-mavi renk, adını borçludur. Genellikle yeşil ile oluşur Malachite Azurit kristaller veya yeşil lekeler veya lekeler oluşabilir, agrega s. Iki mineral bazen karıştırılır meydana veya bantlı mücevher ve mineral esnaf “Azure-malakit” olarak adlandırılan şekillendirme, birlikte. “Bluebird” olarak bilinen bir nadir Azurit karışım, koyu kırmızı ile karışık Azurit olan Kuprit . Azurite, “Azure-malakit” ve “Bluebird” tüm mücevher kullanır var.

Bazı yerleşim yerlerinde, Azurit bir kimyasal değişikliğe uğrar ve bazı kaybeder hidroksil , değiştirerek için azurite Malachite , ancak orijinal azurite kristal şeklini koruyarak. diğer kısmı azurite olarak kalır Bazen azurite sadece bir kısmı, malakit değiştirilir. Bu tür örnekler bir ucunda yeşil ve diğer tarafta mavidir.

Linarite ikisi de aynı yerlerde meydana gelen ve çarpıcı birbirlerine benzeyebilir çünkü numuneler, bazen yanlışlıkla, azurit olarak satılmaktadır. Bununla birlikte, fiziksel özelliklerine basit testler doğru iki ayırt edebilirsiniz.
Kimyasal formül Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2
kompozisyon Temel bakır karbonat
Renk Mavi çok koyu mavi
Meç Açık mavi
Sertlik 3.5 – 4
kristal Sistemi monoklinik

Azurit Taş Bileklik Gümüş

Azurit Taş Bileklik Gümüş

3D Kristal Atlas
(Animasyonlu model için tıklayın)
yassı
modifiye Monoklinik
Prizmatik
dikdörtgen biçiminde
Kristal Şekillerinin
ve Agregalar Genellikle olan küçük kristallerden içinde prizmatik , tabular veya equidimensional formda. Kristaller bazen edilir çizgili . Diğer formları masif , huysuz , yayılan , lifli , dünyevi , sütunlu , sarkıtlarla , ince iğneler ve top benzeri büyüklüklerdeki. Ayrıca yoğun gruplarında meydana tablo veya prizmatik kristaller. Azurite ayrıca bir şekilde oluşabilir morfunun bir psödomorfu üzerinde oluşturduğu mineral orijinal kristal şeklini koruyarak, diğer mineraller üzerinde.
şeffaflık Opak. Nadiren saydam.
Spesifik yer çekimi 3,7-3,9
parıltı Vitreus veya donuk
bölünme 2,1; 3,2
Kırık Konkoidal veya kıymık
azim Kırılgan
Diğer Kimlik İşaretleri
karmaşık Testler Köpürmek s hidroklorik asit ve çözünebilir olarak amonyak .
Grup içinde karbonatlar
Çarpıcı özellikler Derin mavi renk, mavi çizgi ve yeşil ile ortak dernek Malachite
çevre Bir olarak ikincil mineralin oksidasyon bölgesinde bakır yataklarının.
kaya Tipi Sedimanter , Metamorfik
Popülerlik (1-4) 2
Prevalans (1-3) 2
Talep (1-3) 1

Azurit nedir?
Azurite Cu 3 (CO 3) ‘in bir kimyasal bileşime sahip bir bakır karbonat hidroksit, mineral 2 (OH) 2’dir. En iyi mor-mavi renk karakteristik derin mavi tanınır. olarak bilinen mavi renk, “gök mavisi,” sık sık çöller ve kış manzara Yukarıda görüldüğü masmavi akşam gökyüzü gibidir.

Azurite ortak ya da bol değil maden , ama güzel ve mavi renk dikkat çekiyor. Bu binlerce yıldır dünyanın birçok yerinde insanlar tarafından kullanılmaktadır. Eski insanlar bir cevher olarak kullanılan bakır bir şekilde, bir pigment olarak, taş ve süs taşı olarak. Yine de, bu amaç her günümüzde kullanılmaktadır.

azurite doldurulmuş kırıklar
Azurite ve Chrysocolla: azurit ve chrysocolla dolu kaya gösteren kırıkların bir levha. Slab yaklaşık 8 santimetre uzunluğundadır. tam renkli göstermek için ıslak fotoğrafladı. Bisbee, Arizona yakınlarından.

Azurit Bileklik

Azurit Bileklik

Jeolojik Oluşum
Azurite bir ikincil mineral karbon dioksit yüklü sular Dünya’ya iner ve yeraltı ile reaksiyona girdiğinde genellikle oluşturan bakır cevherlerinin. Bu suların karbonik asit cevherinden bakır küçük miktarlarda erir. yeni bir jeokimyasal ortam ulaşıncaya kadar çözülmüştür, bakır, su ile taşınır. Bu yeni ortam, su kimyası veya sıcaklık değişimleri, ya da nerede buharlaşma meydana gelen bir konum olabilir. Eğer koşullar uygunsa, mineral azurite oluşturabilir. Bu koşullar uzun bir süre devam ederse, azurit önemli bir birikimi gelişebilir. Bu dünyanın birçok yerinde meydana geldi.

Azurite yağış gözenek alanları, kırıklar, ve yeraltı kaya boşluklarında oluşur. Ortaya çıkan azurite genellikle masif veya nodüler olduğunu. Nadir durumlarda, azurit sarkıtlarla ve Batriyoidal büyümeleri olarak bulunmuştur. İyi oluşturulmuş monoklinik kristaller nadiren bulunur. azurite bir kırık veya boşluğunda sınırsız çökeltileri ve daha sonra kristalleşme veya kaya hareketleriyle kesintiye değilse Bunlar sadece oluşabilir.

Malakit azurite benzer koşullar altında oluşturan bir bakır karbonat mineraldir. Bu mineraller genellikle aynı mevduat bulunan ve sık sık birbirleriyle iç içe gelişmiş olan. Bu bilinen bir malzeme üreten azurmalachite yüksek kalitede, güzel taşa malzemesi olarak kullanılabilir zaman, hangi.

In Amerika Birleşik Devletleri , Arizona , New Mexico ve Utah azurite bulmak için önemli yerlerdir. Daha da önemlisi mevduat Fransa ve Namibya bulunmuştur. Kayda değer olaylar Meksika, Şili, Avustralya, Rusya ve Fas bulunmuştur.

kumtaşı azurite nodüller
Sandstone azurite Nodüller: Küçük azurite ince taneli kumtaşı bir matris içinde boyutu yaklaşık bir santimetre nodüller. Nacimiento Mine, New Mexico.

Azurit Doğal Taş

Azurit Doğal Taş

Azurite Fiziksel Özellikleri
kimyasal sınıflandırılması Karbonat
Renk Derin mavi menekşe; “Gök”
Meç Açık mavi
parıltı Vitreus, dünyevi
diaphaneity Opak, saydam, şeffaf
bölünme İki farklı yönde, kimse mükemmel, yoksul bir
Mohs Sertlik 3,5-4
Spesifik yer çekimi 3,7-3,9
Tanı Özellikleri Derin mavi renk, seyreltik HCl köpürme, yüksek özgül ağırlık, düşük sertlik.
Kimyasal bileşim Bakır karbonat. Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2
kristal Sistemi monoklinik
Kullanım Minör bakır cevheri, taş malzeme, süs taşı, pigment.

Azurite Fiziksel Özellikleri
azurit en tanısal özelliği kendine özgü koyu mavi rengidir. Ayrıca, yumuşak olan Mohs sertliği mavi renk ve metal olmayan bir mineral için son derece yüksektir 3.9 3.7 arasında bir özgül ağırlığı verir Bu bakır içeren sadece 3,5 ila 4 arasında,. Azurite bir karbonat mineral ve hafif bir efervesan üreten seyreltik hidroklorik asit açık mavi bir sıvı üreten. Azurite sırsız porselen üzerine açık mavi çizgi üretir.

Azurite kullanır
azurite son derece fazla bulunan mineral değildir ve daha nadir olarak iri yatakları bulunan birlikte, bu şekilde bir dizi kullanılmıştır. Bunlardan bazıları aşağıda açıklanmıştır.

azurite nodüller
Azurite “Yaban mersini:” Küçük azurit nodülü, karşısında beş ve on milimetre arasında, La Sal, Utah yakınlarında bir kötü çimentolu kumtaşı dışarı yıpranmış.
Bakır Maden ve Madencilik
Jeologlar bol azurite sık sık bulunduğunu biliyoruz kayaların bakır cevheri yataklarının üzerinde. Bu onları yeraltı bakır yataklarının arayışında gösterge mineral olarak azurite kullanmanızı sağlar. bol azurit varlığı altında, yakın bakır cevheri çeşit bulma veya çağdaş ya da eski hidrolik eğim kadar olasılığını gösterir.

Azurite binlerce yıldır, bakır metalinin bir cevher olarak kullanılmıştır. Eski Mısırlılar Sina Yarımadası üzerinde mayınlı ve bakır üretmek için izabe. Bugün, kendi azurite mevduat genellikle bakır madeni açma değecek kadar büyük değildir. diğer bakır cevherleri mayınlı durumlarda, azurit yeterli sınıf ise kaldırıldı ve benim için kolay olabilir.

Azurit Taşı Bileklik

Azurit Taşı Bileklik

azurmalachite cabochons
Azurmalachite Cabochons: Azurit sık malakit ile ilişkilidir ve bu ilişki çok ilginç bir taş malzeme üretebilir. Bu cabochons Arizona Morenci Mine üretilen “azurmalachite” olarak bilinen bir malzemeden kesilmiştir. Onlar ince damar malzemeden kesilmiş ve doğal bir duvar kaya desteğine sahip bulundu. Her iki kabinler yaklaşık 25 milimetre boyunda.
azurite granit
Azurite Granit: “K2 Granit” ya da “azurit Granit,” bir süs taşı bir parçası son zamanlarda Çin ve Pakistan arasındaki sınır boyunca bulundu. Bir özlü malzeme ve taş gibi iyi bir performans sergiliyor. kuru fotoğrafladı. Bu parça genelinde yaklaşık on santimetre, ve en büyük küre çapında santimetre üzerinde ilgili.

mineral koleksiyonu
mineraller hakkında bilgi edinmek için en iyi yolu, idare inceleyebilirsiniz küçük örneklerin bir koleksiyon ile çalışma ve bunların özelliklerini gözlemlemektir. Ucuz mineral koleksiyonları mevcuttur Geology.com Mağaza .

Takı ve Süs Taşı
Azurite kesip içine şekillendirmeye kolaydır cabochons , boncuk, küçük oymalar ve süs. Aynı zamanda parlak bir cila kabul eder. Ne yazık ki, azurite takı kullanımını sınırlayan sorunları var. büyük endişe azurite sadece 3,5 ila 4,0 arasında bir Mohs sertliğine sahiptir olmasıdır. Aynı zamanda kırılgandır ve dilinim düzlemleri boyunca kırabilir. dayanıklılık bu eksikliği aşınmaya tabi bir yüzük, bilezik, ya da başka bir mücevherin kullanılırsa kolaylıkla hasar yapar.

Azurite da yavaş yavaş malakit için havalarda. Bu taş derin mavi renkli bir aydınlatma ve yeşillendirme ile sonuçlanır. Isıdan uzak, karanlıkta azurite takı saklayın ve hava sirkülasyonu sınırlı olduğu. Bu kapalı bir mücevher kutusu veya çekmecede olabilir.

Azurite mücevher temizlenmesi zordur. yumuşak, nemli bir bezle ya da soğuk sabunlu suyla nazik bir temizlik en iyisidir. Aşındırıcı temizleyiciler ya da aşırı temizlik taş zarar verecektir. Ultrasonik ve buharla temizlik hasara neden olabilir.

azurite içeren takı onarım ihtiyacı varsa, onarım taş ısınmıyor bir şekilde yapılmalıdır. Hidroksit mineralleri ısıya çok duyarlıdır. Isıtma yeşil azurite neden olabilir veya karartacak olur.

 

AZURİT TAŞI BİLEKLİK

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
Azurit Taşı Bileklik
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE AZURİT TAŞI
 • 19.14 GR
 • 26.75 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • UZUNLUK 19 CM
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AZURİT TAŞI BİLEKLİK

Azurit yumuşak, derin mavi bakır maden bakır cevheri yataklarının hava ile üretilir. Aynı zamanda sonra Chessylite

Azurit Taşı Bileklik

Azurit Taşı Bileklik

olarak bilinen tip mevkiinde de Chessy-les-Mines yakınlarındaki Lyon , Fransa . [2] maden, bir karbonat , eski çağlardan beri bilinmektedir ve sözü edilen Pliny ‘in Natural History altında Yunan isim kuanos (κυανός: “derin mavi,” İngiliz mavi kökü). ve Latince adı caeruleum [4] azurit mavi derece derin ve net olduğunu ve bu nedenle mineral ile eski çağlardan beri ilişkili olduğu eğiliminde olmuştur düşük nem çöl ve kış gökyüzü derin mavi renk. Azurite hem beri mineral modern İngilizce adı, bu ilişkiyi yansıtan masmavi yoluyla elde edilmektedir Arapça dan Farsça lazhward (لاژورد), bir başka derin mavi taş onun mevduat için bilinen bir bölgede, lapis lazuli ( “masmavi taş”).

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 26.75 CRT AFGANİSTAN AZURİT (MALAKİT OLUŞUMLU) MUHTEŞEM DOĞAL DOYGUN RENK KALİTESİ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN MUHTEŞEM BİR HEDİYE..
Azurite iki temel bakır (II) biri karbonat mineraller , diğeri açık yeşil malakit . Basit bakır karbonat (Cuco 3) doğada var olduğu bilinmemektedir. Azurite bakır, aşağıdaki formüle Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 (II) katyonları iki farklı anyonları ile bağlantılıdır karbonat ve hidroksit . Azurit sahip olan küçük kristallerin hızlı bir kaç damla karıştırılarak üretilebilir bakır sülfat , bir çözeltiyi , doymuş çözeltisi ve sodyum karbonat ve çözelti, bir gece boyunca beklemeye bırakılmasıyla hazırlanmaktadır.

Azurite kristaller monoklinik ve görülecek zaman yeterince büyük onlar lacivert prizmatik kristaller görünür. [2] [3] [5] azurite örnekler nodüler tipik masif ve sık sık formda sarkıtlarla bulunmaktadır. Örnekler nedeniyle malakit içine numune yüzeyinin hava zamanla renk hafifletmek eğilimindedir. Azurit bir ile, yumuşak Mohs sertlik sadece 3,5 ila 4 arasında özgül ağırlığı azurit ve 3.89 3.77 olduğunu. Azurite siyah toz bakır (II) oksit oluşturmak için karbondioksit ve su kaybetme, ısı ile tahrip edilir. bir karbonat karakteristik, örnekler, hidroklorik asit ile işlenmesi üzerine köpürmek.

Azurit Bileklik

Azurit Bileklik

Renk [ değiştir ]
Böyle azurit ve malahit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) geleneksel elektronik spektroskopi bağlamında açıklanmıştır koordinasyon kompleksleri . Nispeten detaylı açıklamalar tarafından sağlanan ligand alan teorisi .

Ayrışma [ değiştir ]
Azurite malakit göre açık havada stabil değildir ve genellikle pseudomorphically ile ikame malahit . Azurit hidroksit oranı, 1: malakit: 2 oranında 1 ila 1 bu süreç olarak karbonat değişen bazı karbon dioksit yerine (CO2), su ile birimler (H2O) içerir:

2 Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 + H2O 3 Cu 2 (CO3) (OH) 2 + CO2 →
Yukarıdaki denklemde, malakit içine azurit dönüşüm havadaki karbon dioksit düşük kısmi basıncı atfedilebilir. Azurite aynı zamanda tuzlu su akvaryumları olarak su medya ile bağdaşmaz.

Kullanım [ değiştir ]

bir pigment olarak kullanım için toprak azurite
Pigmentler [ değiştir ]

Tarafından Sincap ile Lady arka Hans Holbein Genç azurite ile boyandı

Madonna’nın mantonun yeşilimsi renk Raphael Saints ile Madonna ve Çocuk Enthroned malakit için hava azurite nedeniyle
Azurite mavi olarak kullanılan pigment antik çağlardan beri. [6] incelik derecesine bağlı olarak için zemin oldu ve bakır karbonat temel içeriği, bu blues geniş bir yelpazede verdi. O eskiden (den Azurro Della Magna olarak bilinen ek olarak dağ mavisi veya Ermeni taş olarak bilinmektedir İtalyanca ). yağ ile karıştırıldığında biraz yeşile döner. Ile karıştırıldığında yumurta sarısı yeşil-gri döner. Ayrıca adlarıyla bilinen mavi bice olsa ve mavi verditer verditer çoğunlukla kimyasal işlem ile yapılan pigmentler değinmektedir. azurite pigment eski örnekleri nedeniyle malakit içine hava koşullarına daha yeşilimsi renk tonu gösterebilir.

Azurit Taşı Gümüş Bileklik

Azurit Taşı Gümüş Bileklik

Çok azurite mislabeled edildi lapis lazuli bir terim birçok mavi pigmentler uygulanır. Resim Sergisi kimyasal analizi olarak Orta Çağ geliştirir, azurit ortaçağ ressamlar tarafından kullanılan blues önemli bir kaynak olarak kabul ediliyor. azurite anda Avrupa’da yaygın mineral iken gerçek lapis lazuli esas Ortaçağ’da Afganistan’dan temin edilmiştir. Büyükçe mevduat Lyons, Fransa yakınlarında bulundu. Orada bulunan gümüş madenlerinde, Saksonya 12. yüzyıldan beri mayınlı edildi. [7]

Isıtma saflaştırılmış doğal gelen azurite ayırt etmek için kullanılabilir ultramarin tarafından tarif edildiği gibi, mavi, benzer fakat daha pahalı bir pigment Cennino D’Andrea Cennini . Ultramarine ısıya dayanıklı, ancak azurite siyah bakır oksit döner. Ancak, azurit nazik ısıtma Japon boyama tekniklerinde kullanılan koyu mavi pigment üretir.

Takı [ değiştir ]
Azurite boncuk gibi gibi bazen kullanılan takı süs taşı olarak da, ve. limit gibi kullanır havalarda Ancak, yumuşaklığı ve eğilim derin mavi renk kaybetmek. Isıtma şekilde azurite örneklerin monte tüm oda sıcaklığında yapılması gerekir kolayca azurite yok eder.

Toplama [ değiştir ]
azurit yoğun renk popüler bir koleksiyoncu taş yapar. Ancak, parlak ışık, ısı ve açık hava tüm zaman içinde renk yoğunluğunu azaltmak eğilimindedir. Bir bozulmamış azurite numune derin mavi renk korumaya yardımcı olmak için, koleksiyoncular özgün doğal ortamda benzer bir serin, karanlık, mühürlü depolama ortamı kullanmak gerekir.

Azurit Malakit Bileklik

Azurit Malakit Bileklik

Maden Arama [ değiştir ]
Bakır kendisinin değil büyük bir cevher birlikte, azurit varlığı ayrışmış varlığı iyi bir yüzey göstergesidir bakır sülfid cevherlerinin. Genellikle bakır cevherleri varlığı güçlü bir göstergesi koyu mavi ve parlak yeşil çarpıcı bir renk kombinasyonu üreten kimyasal çok benzer malakit ile birlikte bulunur.

Tarihi [ değiştir ]
Bakır cevheri göstergeleri olarak azurit ve malahit kullanımı elemanı adına dolaylı açtı nikel İngilizce dilinde in. Nickeline , aynı zamanda niccolite olarak bilinen nikel asıl cevher yeşil mineral (içine yüzeyinde havalarda Anaberjit ) o malakit benzer. Bu benzerlik zaman zaman girişimlerde sonuçlandı kokusu bakır cevheri, ama nedeniyle gerekli olan yüksek eritme sıcaklıklarına tür girişimler her zaman başarısızlıkla sonuçlandı olduğu inancıyla nickeline azaltmak nikel. Almanya’da bu aldatıcı mineral olarak bilinir hale geldi kupfernickel , kelimenin tam anlamıyla “bakır iblis “. İsveçli simyacı Baron Axel Fredrik Cronstedt (tarafından eğitilmiş Georg Brandt , nikel gibi metal keşfeden kobalt ) muhtemelen kupfernickel cevheri içinde saklanarak yeni bir metal olduğunu fark etti ve 1751 yılında üretmeye eritme kupfernickel başarılı bir (bazı hariç önceden bilinmeyen göktaşları gümüşi) beyaz, demir gibi metal. Mantıken, Cronstedt kupfernickel nikel parçası sonra yaptığı yeni metal adında.

Azurite Anlamı ve Kullanımları giriş
Hiçbir kristal oldukça azurite gibi saf Mavi Ray somutlaştırır. Onun koyu mavi enerjinin zengin canlılık Üçüncü Göz Çakrası tam frekansa rezonansa ve erken uygarlıklar başladığından beri aydınlanma ruhlar rehberlik edilmiştir. [Simmons, 63] [Hall, 77]

Azurit Doğal Taş Bileklik

Azurit Doğal Taş Bileklik

Atlantis ve erken Mısırlılar sakinleri için, Azurit en güçlü psişik taş ve sırrına kefen; onun sırlarını sadece en yüksek rahipler ve rahibeler bilinen. O gök ağ geçitleri açmak inanılan antik Çinliler tarafından Cennetin Taş denirdi, ve vizyoner anlayışlar ve iyileştirici güçleri için Yunanlılar ve Romalılar tarafından saygıyla karşılandı. Yerli Amerikalılar, onların manevi Hint rehber temas varlığını hissetmek ve mesajı anlamak için bu kutsal taşı kullanılan süre Mayalar için Azurit, mistik kendini ilham ve düşünce yoluyla bilgelik ve bilgi transferini kolaylaştırdı.

Modern uygulayıcılar için, azurit metafizik özellikleri hala gerginlik ve karışıklık ortadan kaldırabilmek ve yeni bakış açılarına zihin açılması, onun eski güçlerini ayna. Bu kristal psişik ve sezgisel yetenekleri geliştirme uyandırarak, akıl uyarır ve manevi rehberlik ile hizaya iç vizyon getiriyor. Bu meditative ya da kanalize durumuna girmeden, hayallerinin arttırmak için kullanılan ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için vücut yolculuklarda dışarı olanak olabilir. Azurite geçmiş veya alternatif hayatını keşfetmek faydalıdır, Boğaz Chakra temizlemek için onun yetenek bu deneyimlerden hatırlattı hassas sözle ifade sağlar. [Hall, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]

Azurit Taşı Doğal

Azurit Taşı Doğal

Azurite derin “masmavi” renk adında bir yumuşak taş vardır. Bazen camsı bir parlaklık ile, kitleler, nodüller, tabular veya prizmatik kristaller oluşan bakır cevheri üst oksitlenmiş porsiyonlar halinde bulunan bir bakır karbonat mineraldir. doygun renk indigo tonları içine derin mavi parlak aralıkları ve ışık mavi çizgiler içerebilir. Bu boya pigment içine zemin ve binlerce yıldır kumaş için bir boya olarak kullanılmaktadır [Mella, 74] [Eason, 217] [Melodi, 139] [www.joellessacredgrove.com] [www.webexhibits.org]

Azurite genellikle malakit, bir bakır karbonat mineral parlak yeşil renk ile bir karışık doğada bulunur. Birlikte, cilalı formda, Toprak Ana’yı benzeyen ve sadece kendi bireysel özelliklerini taşıyan, ancak enerjileri şifa güçlü bir karışımıdır.
Azurite-Malakit fiziksel dis-kolaylığı iyileşmesinde topraklı, daha entegre süreci getirerek, enerji olağanüstü bir iletkendir. mavi ışın nüfuz ve yeşil ışın derin bir iyileşme gücünü kolaylaştırır iken sistem içinde stres seviyelerini sakinleştirici, enerji taşır. Aynı zamanda duygusal ücret düşünceler veya olumsuz duyguların bilinçaltını temizlik ve yüksek ve net ruhsal durumunu kavuşmasını Third Eye etkinleştirmek için kullanılabilir. Derin içinde gitmek için izin ile “Tüm.” Enerjilerin Azurit-malakit birleşimi meditasyon son derece elverişli olduğunu, benmerkezci özellikleri eriterek kibir, küstahlık ve kibir dağıttılar yardımcı ve evrensel bir bağlantı dayalı esneklik ve bireysellik yönünde bir isteklilik aşılayan sırayla korkmadan kendini, absolved sürekli ve her zaman oluşumu tamamen farkında ışık, içine yeniden doğmuş olmak. [Raphaell, 146-147] [Hall, 78] [Melodi, 141-142]

azurite Azurite Kullanım ve Amaçları
Azurite Tempers aklın; stresi ve karışıklık bültenleri ve bilinç arkasında dinlenmeye endişe, kararsızlık ve düşüncelerini hafifletir. duygular ve tepkiler üzerinde denge ve kontrol geri yüklemek için sadece kristal tutun ve zahmetli düşünceler buharlaşması için isteyin. Onun enerjilerini serbest bırakmak için dokunulmaya tercih eden sürtünme taş, yani giyen veya azurit taşırken, sık sık onu ovmak unutmayın. Azurite Tempers aklın; stresi ve karışıklık bültenleri ve bilinç arkasında dinlenmeye endişe, kararsızlık ve düşüncelerini hafifletir. duygular ve tepkiler üzerinde denge ve kontrol geri yüklemek için sadece kristal tutun ve zahmetli düşünceler buharlaşması için isteyin. Onun enerjilerini serbest bırakmak için dokunulmaya tercih eden sürtünme taş, yani giyen veya azurit taşırken, sık sık onu ovmak unutmayın. [Mella, 74] [Melodi, 140]

Azurit Taşı Bileklik Satış

Azurit Taşı Bileklik Satış

Azurite gibi Gregoryen veya Budist tezahüratları, koro müziği ve ilahiler gibi dini müzik aracılığıyla kutsal güçlerin bağlamak için bir taş; Ayrıca, özellikle davul, didgeridoo, borular ya da sesinizi kullanarak, ses şifa için. [Eason, 217]

Azurite enerjisi bir sarkaç gibi simülasyon analizi kullanılmak için oldukça etkilidir. Bu onların yorumların doğruluğunu artıran ve objektifliğini korumak için yardımcı medyumlar, ortamları, kanal veya diğer ışık işçileri yardımcı olur. [Melodi, 141] [Ahsian, 64]

Azurite hayatı, toplumda kişinin işlevi bir ilgi besleyici ve yeni ortaklıkları ve dünyamızın içindeki bağlantıları keşfetmek, tüm zihni merkezleri uyarır. Okul ya da üniversite öğrencileri için değil, diğer taahhütler ile çalışmayı sığdırmaya çalıştığımız yetişkinler için değil, sadece yeni ve zorlu konularda çalışma teşvik ve elli ya da emeklilik “hayat öğrencileri” için. Azurite odaklanma ve konsantrasyon, ezberleme ve bilgi tutulmasını artırır. [Simmons, 63] [Eason, 217]

sınavlar, röportajlar, sunumlar ya da görüşmeler için mükemmel bir kristal, Azurit de özellikle büyük ya da çok yapılandırılmış kuruluşlarda, uzun vadeli kariyer planları güçlendirir. Tüm devlet daireleri, müzeler, kütüphaneler ve üniversitelerde kariyer için özellikle yararlıdır. [Eason, 217] [Ahsian, 64]

Azurit Taşı Nerede Bulunur

Azurit Taşı Nerede Bulunur

Azurite tek başına veya korunaklı konaklama bağımsızlığını, zihinsel uyanıklığı ve fiziksel sağlığını korumak için canlı yaşlı insanlar için iyi bir kristal. [Eason, 217]
Azurite çok popüler ve iyi bilinen mineral kılan güzel masmavi-mavi renk, adını borçludur. Genellikle yeşil ile oluşur Malachite Azurit kristaller veya yeşil lekeler veya lekeler oluşabilir, agrega s. Iki mineral bazen karıştırılır meydana veya bantlı mücevher ve mineral esnaf “Azure-malakit” olarak adlandırılan şekillendirme, birlikte. “Bluebird” olarak bilinen bir nadir Azurit karışım, koyu kırmızı ile karışık Azurit olan Kuprit . Azurite, “Azure-malakit” ve “Bluebird” tüm mücevher kullanır var.

Bazı yerleşim yerlerinde, Azurit bir kimyasal değişikliğe uğrar ve bazı kaybeder hidroksil , değiştirerek için azurite Malachite , ancak orijinal azurite kristal şeklini koruyarak. diğer kısmı azurite olarak kalır Bazen azurite sadece bir kısmı, malakit değiştirilir. Bu tür örnekler bir ucunda yeşil ve diğer tarafta mavidir.

Linarite ikisi de aynı yerlerde meydana gelen ve çarpıcı birbirlerine benzeyebilir çünkü numuneler, bazen yanlışlıkla, azurit olarak satılmaktadır. Bununla birlikte, fiziksel özelliklerine basit testler doğru iki ayırt edebilirsiniz.
Kimyasal formül Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2
kompozisyon Temel bakır karbonat
Renk Mavi çok koyu mavi
Meç Açık mavi
Sertlik 3.5 – 4
kristal Sistemi monoklinik

Azurit Taş Bileklik Gümüş

Azurit Taş Bileklik Gümüş

3D Kristal Atlas
(Animasyonlu model için tıklayın)
yassı
modifiye Monoklinik
Prizmatik
dikdörtgen biçiminde
Kristal Şekillerinin
ve Agregalar Genellikle olan küçük kristallerden içinde prizmatik , tabular veya equidimensional formda. Kristaller bazen edilir çizgili . Diğer formları masif , huysuz , yayılan , lifli , dünyevi , sütunlu , sarkıtlarla , ince iğneler ve top benzeri büyüklüklerdeki. Ayrıca yoğun gruplarında meydana tablo veya prizmatik kristaller. Azurite ayrıca bir şekilde oluşabilir morfunun bir psödomorfu üzerinde oluşturduğu mineral orijinal kristal şeklini koruyarak, diğer mineraller üzerinde.
şeffaflık Opak. Nadiren saydam.
Spesifik yer çekimi 3,7-3,9
parıltı Vitreus veya donuk
bölünme 2,1; 3,2
Kırık Konkoidal veya kıymık
azim Kırılgan
Diğer Kimlik İşaretleri
karmaşık Testler Köpürmek s hidroklorik asit ve çözünebilir olarak amonyak .
Grup içinde karbonatlar
Çarpıcı özellikler Derin mavi renk, mavi çizgi ve yeşil ile ortak dernek Malachite
çevre Bir olarak ikincil mineralin oksidasyon bölgesinde bakır yataklarının.
kaya Tipi Sedimanter , Metamorfik
Popülerlik (1-4) 2
Prevalans (1-3) 2
Talep (1-3) 1

Azurit nedir?
Azurite Cu 3 (CO 3) ‘in bir kimyasal bileşime sahip bir bakır karbonat hidroksit, mineral 2 (OH) 2’dir. En iyi mor-mavi renk karakteristik derin mavi tanınır. olarak bilinen mavi renk, “gök mavisi,” sık sık çöller ve kış manzara Yukarıda görüldüğü masmavi akşam gökyüzü gibidir.

Azurite ortak ya da bol değil maden , ama güzel ve mavi renk dikkat çekiyor. Bu binlerce yıldır dünyanın birçok yerinde insanlar tarafından kullanılmaktadır. Eski insanlar bir cevher olarak kullanılan bakır bir şekilde, bir pigment olarak, taş ve süs taşı olarak. Yine de, bu amaç her günümüzde kullanılmaktadır.

azurite doldurulmuş kırıklar
Azurite ve Chrysocolla: azurit ve chrysocolla dolu kaya gösteren kırıkların bir levha. Slab yaklaşık 8 santimetre uzunluğundadır. tam renkli göstermek için ıslak fotoğrafladı. Bisbee, Arizona yakınlarından.

Azurit Bileklik

Azurit Bileklik

Jeolojik Oluşum
Azurite bir ikincil mineral karbon dioksit yüklü sular Dünya’ya iner ve yeraltı ile reaksiyona girdiğinde genellikle oluşturan bakır cevherlerinin. Bu suların karbonik asit cevherinden bakır küçük miktarlarda erir. yeni bir jeokimyasal ortam ulaşıncaya kadar çözülmüştür, bakır, su ile taşınır. Bu yeni ortam, su kimyası veya sıcaklık değişimleri, ya da nerede buharlaşma meydana gelen bir konum olabilir. Eğer koşullar uygunsa, mineral azurite oluşturabilir. Bu koşullar uzun bir süre devam ederse, azurit önemli bir birikimi gelişebilir. Bu dünyanın birçok yerinde meydana geldi.

Azurite yağış gözenek alanları, kırıklar, ve yeraltı kaya boşluklarında oluşur. Ortaya çıkan azurite genellikle masif veya nodüler olduğunu. Nadir durumlarda, azurit sarkıtlarla ve Batriyoidal büyümeleri olarak bulunmuştur. İyi oluşturulmuş monoklinik kristaller nadiren bulunur. azurite bir kırık veya boşluğunda sınırsız çökeltileri ve daha sonra kristalleşme veya kaya hareketleriyle kesintiye değilse Bunlar sadece oluşabilir.

Malakit azurite benzer koşullar altında oluşturan bir bakır karbonat mineraldir. Bu mineraller genellikle aynı mevduat bulunan ve sık sık birbirleriyle iç içe gelişmiş olan. Bu bilinen bir malzeme üreten azurmalachite yüksek kalitede, güzel taşa malzemesi olarak kullanılabilir zaman, hangi.

In Amerika Birleşik Devletleri , Arizona , New Mexico ve Utah azurite bulmak için önemli yerlerdir. Daha da önemlisi mevduat Fransa ve Namibya bulunmuştur. Kayda değer olaylar Meksika, Şili, Avustralya, Rusya ve Fas bulunmuştur.

kumtaşı azurite nodüller
Sandstone azurite Nodüller: Küçük azurite ince taneli kumtaşı bir matris içinde boyutu yaklaşık bir santimetre nodüller. Nacimiento Mine, New Mexico.

Azurit Doğal Taş

Azurit Doğal Taş

Azurite Fiziksel Özellikleri
kimyasal sınıflandırılması Karbonat
Renk Derin mavi menekşe; “Gök”
Meç Açık mavi
parıltı Vitreus, dünyevi
diaphaneity Opak, saydam, şeffaf
bölünme İki farklı yönde, kimse mükemmel, yoksul bir
Mohs Sertlik 3,5-4
Spesifik yer çekimi 3,7-3,9
Tanı Özellikleri Derin mavi renk, seyreltik HCl köpürme, yüksek özgül ağırlık, düşük sertlik.
Kimyasal bileşim Bakır karbonat. Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2
kristal Sistemi monoklinik
Kullanım Minör bakır cevheri, taş malzeme, süs taşı, pigment.

Azurite Fiziksel Özellikleri
azurit en tanısal özelliği kendine özgü koyu mavi rengidir. Ayrıca, yumuşak olan Mohs sertliği mavi renk ve metal olmayan bir mineral için son derece yüksektir 3.9 3.7 arasında bir özgül ağırlığı verir Bu bakır içeren sadece 3,5 ila 4 arasında,. Azurite bir karbonat mineral ve hafif bir efervesan üreten seyreltik hidroklorik asit açık mavi bir sıvı üreten. Azurite sırsız porselen üzerine açık mavi çizgi üretir.

Azurite kullanır
azurite son derece fazla bulunan mineral değildir ve daha nadir olarak iri yatakları bulunan birlikte, bu şekilde bir dizi kullanılmıştır. Bunlardan bazıları aşağıda açıklanmıştır.

azurite nodüller
Azurite “Yaban mersini:” Küçük azurit nodülü, karşısında beş ve on milimetre arasında, La Sal, Utah yakınlarında bir kötü çimentolu kumtaşı dışarı yıpranmış.
Bakır Maden ve Madencilik
Jeologlar bol azurite sık sık bulunduğunu biliyoruz kayaların bakır cevheri yataklarının üzerinde. Bu onları yeraltı bakır yataklarının arayışında gösterge mineral olarak azurite kullanmanızı sağlar. bol azurit varlığı altında, yakın bakır cevheri çeşit bulma veya çağdaş ya da eski hidrolik eğim kadar olasılığını gösterir.

Azurite binlerce yıldır, bakır metalinin bir cevher olarak kullanılmıştır. Eski Mısırlılar Sina Yarımadası üzerinde mayınlı ve bakır üretmek için izabe. Bugün, kendi azurite mevduat genellikle bakır madeni açma değecek kadar büyük değildir. diğer bakır cevherleri mayınlı durumlarda, azurit yeterli sınıf ise kaldırıldı ve benim için kolay olabilir.

Azurit Taşı Bileklik

Azurit Taşı Bileklik

azurmalachite cabochons
Azurmalachite Cabochons: Azurit sık malakit ile ilişkilidir ve bu ilişki çok ilginç bir taş malzeme üretebilir. Bu cabochons Arizona Morenci Mine üretilen “azurmalachite” olarak bilinen bir malzemeden kesilmiştir. Onlar ince damar malzemeden kesilmiş ve doğal bir duvar kaya desteğine sahip bulundu. Her iki kabinler yaklaşık 25 milimetre boyunda.
azurite granit
Azurite Granit: “K2 Granit” ya da “azurit Granit,” bir süs taşı bir parçası son zamanlarda Çin ve Pakistan arasındaki sınır boyunca bulundu. Bir özlü malzeme ve taş gibi iyi bir performans sergiliyor. kuru fotoğrafladı. Bu parça genelinde yaklaşık on santimetre, ve en büyük küre çapında santimetre üzerinde ilgili.

mineral koleksiyonu
mineraller hakkında bilgi edinmek için en iyi yolu, idare inceleyebilirsiniz küçük örneklerin bir koleksiyon ile çalışma ve bunların özelliklerini gözlemlemektir. Ucuz mineral koleksiyonları mevcuttur Geology.com Mağaza .

Takı ve Süs Taşı
Azurite kesip içine şekillendirmeye kolaydır cabochons , boncuk, küçük oymalar ve süs. Aynı zamanda parlak bir cila kabul eder. Ne yazık ki, azurite takı kullanımını sınırlayan sorunları var. büyük endişe azurite sadece 3,5 ila 4,0 arasında bir Mohs sertliğine sahiptir olmasıdır. Aynı zamanda kırılgandır ve dilinim düzlemleri boyunca kırabilir. dayanıklılık bu eksikliği aşınmaya tabi bir yüzük, bilezik, ya da başka bir mücevherin kullanılırsa kolaylıkla hasar yapar.

Azurite da yavaş yavaş malakit için havalarda. Bu taş derin mavi renkli bir aydınlatma ve yeşillendirme ile sonuçlanır. Isıdan uzak, karanlıkta azurite takı saklayın ve hava sirkülasyonu sınırlı olduğu. Bu kapalı bir mücevher kutusu veya çekmecede olabilir.

Azurite mücevher temizlenmesi zordur. yumuşak, nemli bir bezle ya da soğuk sabunlu suyla nazik bir temizlik en iyisidir. Aşındırıcı temizleyiciler ya da aşırı temizlik taş zarar verecektir. Ultrasonik ve buharla temizlik hasara neden olabilir.

azurite içeren takı onarım ihtiyacı varsa, onarım taş ısınmıyor bir şekilde yapılmalıdır. Hidroksit mineralleri ısıya çok duyarlıdır. Isıtma yeşil azurite neden olabilir veya karartacak olur.