OTANT�K TA�

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT TAŞLI SERTİFİKALI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
ALTIN ZÜMRÜT TAŞI BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ ZAMBİA ZÜMRÜTÜ
 • 14 AYAR ALTIN
 • 3.15 GR
 • 4.15 KARAT IŞILTILI
 • AFRİKA
 • EL İŞÇİLİĞİ
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SERTİFİKALI ÜRÜN

14 AYAR ALTIN 4.15 KARAT ZÜMRÜT TAŞLI SERTİFİKALI YÜZÜK

OTANTİK TAŞIN KENDİ BÜNYESİNDE TASARLADIĞI 14 AYAR ALTIN ÜZERİNE ÇALIŞILMIŞ 1.KALİTE IŞILTILI 4,15 KARAT  ZAMBİA (AFRİKA ) ZÜMRÜTÜ  A KALİTEDE BERRAK SERTİFİKALI.ALAN KİŞİ İYİ GÜNLERDE KULLANSIN SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ….

Emerald kimyasal olarak berilyum, alüminyum silikat olarak bilinen ve bir altıgen kristal yapıya sahiptir. Bu taş rengi genellikle yeşil, ama bazen de bir mavimsi-yeşil bir formda bulunur. Bu yeşil renkli kristal yapıda krom bileşimlerinin küçük miktarlarda varlığı kaynaklanmaktadır. 8.0 ve özgül ağırlık 2.62 aralığında düşer – – 2.90 Sertliği yerde 7.5 arasındadır. 1.60 – Onun kırılma indeksi 1.57 arasındadır. Birden fazla kırat ağırlığında zümrüt elmas daha değerli olduğu kabul edilir. Taş terapisi, astrologlar genellikle. Ağırlıkça en az 2 karat bir taş giymek için ilgili kişiye bildirmeniz Zümrüt Tanrıça Venüs’ün ilahi taş. Onun yerli için, duygusal, fiziksel ve ruhsal dengeyi getirme yeteneğine sahiptir, çünkü o da “Healer Taşı” olarak da bilinir. Çünkü zümrüt her zaman popüler bir taş olmuştur pek çok yararları olduğunu.
ngen ,kaydetti lithologist , Aziz Hildegard ” Tüm doğayeşilZümrüt içinde yoğunlaşmıştır . ” Ilan etti [ Megemont , 80-81 ] insanınçağında gençleri temsil eden, bu yemyeşil kristalingücü gibiruhunu karıştırır ilkbaharda , simgeleyen umut vegelecek , yenilenme ve büyümekalbi . Bu anlam , adalet , şefkat ve uyum için devam eden arama ilham , Aşk ve Hakikat bir Revealer bir Arayıcı.

Zümrüt Taşı Yüzük

Zümrüt Taşı Yüzük

ALTIN ZÜMRÜT TAŞLI YÜZÜK

ALTIN ZÜMRÜT TAŞLI YÜZÜK

” Başarılı Sevgi Taş , ” Zümrütkalp veKalp Chakra açar ve besleyen çağırdı . Onun yatıştırıcı enerjiruhuna tazelik ve canlılık getiren ,varlığımızın tüm seviyelerde şifa sağlar . Ilham ve sonsuz sabır bir taş , bu birlik , merhamet ve koşulsuz sevgiyi temsil ediyor. Zümrüt dostluk , ortaklar arasındaki dengeyi teşvik ve özellikle iç mutluluk , memnuniyet ve sadakat sağlamak için bilinir . Bu sevgi güvenliğini sağlamak için onun yeteneği içintanrıça Venüsantik dünyanın ithaf edilmiştir . [ Melody , 257 ] [ Hall , 126 ] [ Ahsian , 148 ] [ Gienger , 36 ] [ Mella , 84]

Zümrüt aynı zamanda uzun gelecek olayların habercisi ve kişinin gerçekleri ortaya çıkarmak için inanılangözleri ve görme ile ilgili büyük bir vizyon ve sezgi bir taş vardır. Bu bilgelik , bir taş , hafıza geliştirme ve zihinsel açıklık artmaktadır . Bu muhakeme ile zeka birleştirir , ve bilinçsizce bilinenbilinçli akla getiriyor . Zümrüt de psişik yetenekleri ve açılış basiret aktive , odak ve niyet artar . Geleneksel olarak büyü ve büyü karşı bir koruma olarak kullanılmıştır . [ Mella , 84-85 ] [ Melody , 257-258 ] [ Hall , 127 ] [ Kunz , 76-79 ]

Zümrüt gibi erken M.Ö. 4000 olarak Babilpazarlarda satılan , altı bin yıldır birçok kültürde hayranlık ve saygı kaynağı olmuştur Bir tanrıça içerenKeldaniler tarafından inanılanİnkalar tarafından ibadet bir taş oldu , ve son derece manevi güç ve güzellik için tüm büyük dinlerde onurlandırıldı . Zümrüt Thoth , bilgeliktanrısı hediye , eski Mısır’da , sonsuz hayatın sembolü olarak kabul ve Kraliçe Kleopatra bir favori mücevher oldu . Yukarı Mısır’daZümrüt madenleri , yüz yıl önce yeniden keşfedilendünyanın en eski bazıları vetaş aşkını için Kleopatra’nın mayın çağrıldı . Zümrüt da Aristo , Büyük İskender , Charlemagne ve HindistanMoğolların Tılsım idi . Onlar yüzyıllar boyuncakron ve birçok ülkenin kraliyet mücevherleri süslenmiş ettik ve muhteşem koleksiyonları ve çarpıcı taşlar değerli ve bugünzengin ve ünlü tarafından görüntülenen devam . [ Mella , 84 ] [ Eason , 250 ]

 

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT YÜZÜK

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT YÜZÜK

Zümrüt yeşil renksaf coşku Lively ” olarak nitelendirerek ” Zümrüt “Yılın2013 Renk , ilanPantone Şirket , baskı , moda , güzellik ve dekor içinendüstri standardı ilham kaynağı olmuştur . Radiant . Yemyeşil … refahı , denge ve uyum duygumuzu geliştirir zerafet ve güzellik bir renk . ”

Doğal , şeffaf Zümrüt ( Diamond , Ruby ve Sapphire dahil) dört ” kıymetli ” taşlar biridir ve Beryl , krom ve / veya vanadyum eser miktarda renkli bir berilyum alüminyum silikat mineraliyeşil çeşididir . Zümrütiyi tonda koyu bir saf yemyeşil renk , orta olmak üzere , sarı – yeşil ve mavi- yeşil değişen tonlar oluşur . Açık renkli taşlar genellikletür ismi , Yeşil Beryl tarafından bilinmektedir. Onların tokluk, ya da kırılmaya direnç , genellikle genellikle kötü olarak sınıflandırıldı yüzden çoğu Zümrüt yüksek , yüzey kırma çatlaklar ile dahil edilmiştir . [ Simmons , 147 ] [ www.wikipedia.org ]

Zümrüt taşlar yeşil ışın enerji saf haliyle ortaya içlerinde itibaren … en değerli taşlardan biridir. Bu Kalp çakra dayalı enerji onları başarılı ve bol sevgi taşı olarak bilinen yapar.

Eğer olumsuzluk gidelim yardımcı olarak, doğal zümrüt kristalleri olumlu eylemler ve sonuçlar yaratmak ve size hayatınızın herhangi bir sorunları aşmak için güç verecektir.

Doğanın tüm dahilinde, bitki ve çim ve ağaçlar bu açık yeşil rengini görebilirsiniz, ve yeşil ışın enerji. Doğanın kendisi enerji zümrüt taşları gibi yeşil ışın … taşımak taşları içinde vücut bulur.

Zümrüt kristalleri yeşil ışın … Kalp çakra açmak ve hayatınıza sevgi çekecek bir titreşim yayarlar. Bu güzel taş neden bir olarak seçildi birçok mükemmel niteliklere sahip Mayıs burç taşı güçlü bir sevgi dolu bir titreşim olduğu gibi, yaygın ve nişan yüzüğü kullanılır.

Nerede Gönderen … Zümrüt Anlam geliyor

Bu yeşil kristalin adı yeşil taş anlamına gelen Yunanca kelimesinden geldiği söyleniyor. Onlar Beryl yeşil çeşitli ve doğal Zümrüt taşlar takı için popüler taşlardır. Zümrüt taşlar Mevduatı Hindistan, Rusya, Zimbabve, Afrika, Mısır, Avusturya, Brezilya ve Columbia bulunmuştur.

 

ZÜMRÜT TAŞI ALTIN YÜZÜK

ZÜMRÜT TAŞI ALTIN YÜZÜK

Kolomb zümrüt, yüksek kaliteli zümrüt olmak tanınmış muhtemelen, çünkü piyasadaki en değerli taşlardan biridir. Onların renk çeşitli tonları … zümrüt yeşili … ama tüm güzel, temiz, doğal yeşil renk var olduğunu.

Aynı aileden Diğerleri denilen renksiz veya beyaz Beril olan Goshenite , güzel Pembe ya da şeftali MORGANITE sarı yeşil Heliodor sarı bazen Pembe Zümrüt denilen, bixbite … nadir bazen nadir ahududu, kırmızı taş ve mavi-yeşil mavi Aquamarine .

Your Life içinde Green Ray

Yeşil ışın bu güzel taşları içinde somutlaşan … ve yaratılışın tüm yaşam ve herkes için saygı var sizi teşvik eder. Eğer içinde bu saygı hissediyorum gibi, bir daha sevgi dolu bir şekilde yaşamak isteyebilir.

Tüm Zümrüt taşlar, Zümrütburada gösterilen olanlar gibi kaba doğal parçaları dahil olmak üzere, bu enerji yayarlar ve içinizde olan duyguları üzerinde bir etkisi vardır.

Size sevgi ve duyguların İlahi Aşk … varlığını sevgi saf ve en yüksek formu ile rezonansa başlar … ve bir manevi, kalp merkezli bir bakış açısıyla yaşam başlayabilir bulabilirsiniz.

Şefkat, umut, sadakat, cesaret, güvence, şefkat, nezaket, iyilik ve tabii koşulsuz sevgi gibi duygular, bu duyguları ile bağlı … ve hayatta olan tüm nimetleri ile.

Ben zümrüt taşlar seviyorum ve her gün benim nişan yüzüğü bir giymek … ama onların metafizik nitelikleri yararlanmak için pahalı bir taş gerekmez. Mükemmel bir alternatif temizlenir ve parlatılır olmayan bir cilalı olanlar gibi de çalışacak … doğal zümrüt taşlar kullanmaktır. Hala bu taş, ancak daha düşük bir maliyetle somutlaşan olan güçlü metafizik özellikleri verecektir.

Kim Kullanılır mı

 

ZÜMRÜT TAŞI BAYAN YÜZÜK

ZÜMRÜT TAŞI BAYAN YÜZÜK

Güzel Ruhsal Takı
– Geçenlerde bu inanılmaz bir web sitesi bulundu Ka Altın Takı . Bu takı kreasyonlar dayanılmaz olduğunu, güçlü bir manevi bir kalite var.

Muhteşem kristal yüzük:

Felsefe Yüzük Gümüş
Horus Yüzük Altın Göz
Eğer bir fiziksel beden içinde … bütün İlahi varlık. Yine size çok bol bir hayat yaşayan ve sevgi dolu enerjilerin bolluğu size akmasına izin vermeye blokları var.

Birçoğunuz böylece durdurmak ve her gün meditasyon için zaman değeri olan yapım … meşgul stres dolu bir yaşam olabilir. Eğer daha sevgi dolu bir ilişki tarafından yararlanabilir … ve hepimiz … çeşit Zümrüt taşlar ile meditasyon olabilir hissediyorum.

Bu güzel yeşil getirerek kalp çakra hayatın içine taş, size kendi enerjisi ile özetlenmektedir seven tüm niteliklerini değerini öğretir.

Doğal Zümrüt … size yardım etmek için kullanılabilir ve onların hayata onların sevgi dolu niteliklerinden herhangi getirmek isteyen varsa onlar yararlıdır.

Onlar meditasyon kullanmak için harika, ve onların sevgi dolu, enerji hepimiz tarafından daha fazla ihtiyaç vardır.

Bu taşlar üzgün duygular sakin ve yaratacaktır pozitif titreşimleri geri potansiyel iyiliği sizi tutan blokları bypass yardım etmek ….

Zümrüt büyüleyici taşlar vardır . Zümrüt yeşili : Onlar muhtemelen hayal edilebiliren güzel , en yoğun ve en parlak yeşil var . Kapsama alınan tolere edilir . En kaliteli , ince zümrüt daha değerli elmas daha vardır.

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT YÜZÜK

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT YÜZÜK

Adı zümrütEski Fransızca ‘ Esmeralde ‘ yoluylaYunan ‘ Smaragdos ‘ geliyor , ve gerçekten sadece ‘ yeşil taş ‘ anlamına gelir . Sayısız fantastik öyküleri bu muhteşem taş etrafında büyüdü . İnkalar veen iyi zümrütler günümüzde bulunan Güney Amerika, Aztekler , kutsal bir taş olarakzümrüt kabul . Ancak, muhtemelenbilinen en eski buluntular bir zamanlar Mısır’daKızıldeniz yakınlarında yapılmıştır . Bu taş madenleri , zaten 3000 ve 1500 M.Ö. arasında Mısırlı firavunlar tarafından istismar olduğunu söyledikten sonra ve daha sonra ‘ Kleopatra’nın Madenleri ‘ olarak adlandırılan , zaten19. yüzyıl başlarında yeniden keşfedilmiştirzaman yorgun olmuştu .

Yüzyıllar önce yazılmış ,Vedalar ,Hintlilerinkutsal kutsal ,değerli yeşil taşlar ve şifa özellikleri söylüyor : ‘ Zümrüt şans veriyorum … ‘ ; ve ‘zümrütrefahını artırır … ‘ . Bu yüzden Hint maharajas ve Maharanis birhazine sandıkları harika zümrüt içerdiği şaşmamak oldu . Dünyanın en büyük birisözde ‘ Moğol Zümrüt ‘ dir. Bu , 1695 Tarihleri ​​217.80 karat emeraldweighs , ve bazı 10cm boyunda. Bunun bir tarafı dua metinleri ile yazılı vediğer kazınmış muhteşem bir çiçek süsler vardır . Bu efsanevi zümrüt 28 Eylül 2001 tarihinde 2.2m ABD Doları için tanımlanamayan bir alıcıya Christie Londra tarafından ihalesi yapıldı .

Zümrüt eski çağlardan beri yüksek itibara sahip olmuştur . Bu nedenle ,en ünlü zümrüt bazı müzelerde ve koleksiyonlarda görülen vardır . Natural HistoryMuseum New York , örneğin ,İmparator Jehangir ait saf zümrütten yapılmış bir fincan 632 karat ağırlığında’ Patricia ‘ ,büyük Kolombiyalı zümrüt kristalleri biri , yanında gösterilir olduğu bir sergi var . BogotaBankasıkoleksiyonu da , örneğin , süsleyen ,İran Ulusal Hazine parçası 220 ve 1796 karat ve görkemli zümrüt arasındaki ağırlıkları ile beş değerli zümrüt kristalleri içeren ,eski İmparatoriçe Farahtaç . Türk sultanları da zümrüt ekledi . İstanbul’un Topkapı Sarayı’nda mücevher kalemleri , yazma – uygular ve hançerler , bolca zümrüt ve diğer değerli taşlarla süslü her biri sergiler vardır .

Yaşam ve sevgiyeşil

Zümrütyeşil yaşam ve tekrar yuvarlak gelirbahar , rengidir . Ama aynı zamanda , yüzyıllar boyunca , güzellik ve sürekli sevgirengi olmuştur . Antik Roma’da , yeşil Venüs , güzellik ve aşk tanrıçasırengi oldu . Ve bugün , bu renk hala birçok kültür ve dinlerde özel bir konuma sahiptir . Yeşil, örneğin , İslam’ınkutsal rengidir . Arap Ligidevletlerin çoğu kendi inançbirliğinin bir sembolü olarak bayraklara yeşil var . Yeşilen doğal veayinle renklerinen temel olarak kabul edilir nerede Oysa bu renk , çokKatolik Kilisesi’nin yüksek bir statüye sahiptir .

Zümrütmuhteşem yeşil uyumu , Doğa sevgisi ve elementer sevinciyle nakleden bir renktir. İnsan gözü bu eşsiz rengi yeterince asla göremeyiz . Plinius yeşil onu yormadangöz gladdened yorumladı . Yeşil gibi monoton asla , taze ve canlı olarak algılanmaktadır . Ve bu renk her zaman biraz gün ve bir lambanınyapay ışığınparlak ışık arasındaki değiştirir gerçeği görünümünde , zümrüt yeşil tüm nüansları kendi canlı canlılığını korur .

ZÜMRÜT TAŞI

ZÜMRÜT TAŞI

Doğanın parmak izleri

rengine emeraldThe canlı parlaklığızümrüt eşsiz bir taş yapar . Bu taş karakterize olançalkantılı doğuşu belirtileri – Ancak, gerçekten kaliteli kapanımlar genelliklerenkdüzgünlüğü marring ile , oldukça nadirdir . Güzel kapanımlar , ancak, herhangi bir yolla bu tutulduğuyüksek saygıyı azaltmaz. Aksine : hatta içerikleri ile , derin , canlı yeşil bir zümrüt hala rengi solgun bir neredeyse kusursuz zümrüt çok daha yüksek bir değere sahiptir . Sevgiyle ve oldukça şiirsel ,uzmanlarçok sayıda kristal inklüzyonlar , çatlak ya da bu taş ‘ jardin ‘ tipik olan çatlaklar diyoruz . Onlar doğal olarak büyüdü bir mücevherkimlik özellikleri olarakzümrüt bahçedeihale küçük yeşil bitkiler görüyoruz .

Peki nereden geliyor ve nasıl hepsi var olduğunu ? Bu soruları yanıtlamak için , biz çok geriEmerald’ın kökenizaman içine , çok bakmak gerekir . Zimbabve dan zümrüt dünyanın her yerindeeski taşlar arasındadır . Onlar zaten Pakistan’dan bazı örneklerde iken , örneğin , sadece 9 milyon yıl genç 2600 milyon yıl önce büyüyen edildi . Görünümünde bir kimyasal – mineralojik açıdan bakıldığında , zümrüt 7,5-8 iyi bir sertlik ile berilyum – alüminyum silikat , veiçin ,açık mavi akuamarin ,ihale pembe MORGANITE ,altın Heliodor vesoluk yeşil beryl gibi , ait beriller büyük taş ailesi. Saf beril renksizdir. Başka bir elemanının izleri ilave kadarrenkleri meydana gelmez. Zümrüt durumunda, esas olarak ilginç renk sorumludur krom ve vanadyum izleri olduğunu. Normalde , bu elemanlar berilyumyerkabuğunda oldukça farklı bölgelerinde yoğunlaştığı , bu nedenlezümrüt , kesinlikle konuşma , belki de hiç var olmamalıdır . Ama böyle orojenine , metamorfizma , çıkıştan vearazilerin erozyon gibi yoğun tektonik süreçler sırasında , bu zıt unsurlar birbirlerini buldular ve bizim en güzel taşlar biri yapmak için dışarı kristalize . Yukarıdaki işlemler için elverişlijeolojik koşullar dahilgerilim bazı küçük kusurları , ve bazı büyük olanları üretti. Bir zümrütiçinebüyüteç – cam veya mikroskop aracılığıyla bir bakış bize bu eşsiz mücevherolaylı doğuşu hakkında bir şeyler söyler : burada küçük veya büyük çatlaklar görüyorum; Burada bir mini kristal veya küçük bir kabarcıkışıltı ; Burada her türlü şekiller . Kristalleri büyümeye devam ederken, bu belirtilerin bazı ‘ iyileşmek ‘ içinşansı vardı ve böylece Kolombiyalı zümrüt tipikpürüzlü üç fazlı kapanımlar kuruldu : sık sık da gazın küçük bir kabarcık ihtiva eden , sıvı ve bazı dolu kavite küçücük kristaller .

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT TAŞI

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT TAŞI

Mantıken yeterli ,zümrüt bu kadar çalkantılı bir genesis büyük, kusursuz kristallerinrahatsız oluşumunu engellemektedir . Bu nedenle , iyi renk ve iyi saydamlık ile büyük bir zümrüt bulunduğunda sadece nadiren . Ince zümrüt kadar değerli olmasının nedeni budur . Ancakzümrüt böyle fırtınalı bir geçmişe sahip olduğunu, çok nedenden dolayı , kesinlikle bunu göstermek hakkına sahiptir – bu renk ve şeffaflık hem de zehirleyen bir rütbe bahçe değil, sürece sadece ince bir jardin görülebilir olduğu gibi , ve .

Ince zümrütdünyası

Colombia ince zümrüt bulunan edildiği ülkeler açısından listenin tepesinde olmaya devam etmektedir. Bu her an istismar ediliyor olsa , yaklaşık 150 bilinen yatakları vardır. Iyi bilinen isimler Muzo ve Chivor , zümrüt Kolomb öncesi zamanlardaİnkalar tarafından mayınlı edildi vardır . Ekonomik açıdan ,en önemli benim bazı 60 yüzler çalıştı edilmektedir Coscuez , yer almaktadır . Tahminlere göre , Kolombiya’nın zümrüt üretiminin yaklaşık dörtte üçü şimdiCoscuez Mine geliyor . Kolombiyalı zümrüt mavimsi bir renk tonu her türlü ile zayıflamadan zümrüt yeşili parlayan , onlar özellikle ince olması diğer mevduat zümrüt farklıdır. Renk bulmak için bulmak biraz farklı olabilir . Bu büyüleyici güzel renk çok yüksek , hatta bariz kapanım kabul edilebilir olarak kabul edilmektediruluslararası zümrüt ticaret ve takdir edilmektedir. Şimdi ve sonraKolombiyalı zümrüt madenleri millwheel birkonuşmacı benzermerkezinden çıkan kendi altı ışınları ile böyle Trapiche zümrüt gibi Nadire kusmak : Ama Kolombiya sunabileceği henüz daha vardır .

ZÜMRÜT TAŞI

ZÜMRÜT TAŞI

zumrut-tasi

En iyi zümrüt birçok Kolombiyalı kökenli tartışmasız olsa bile , bir taşın’ doğum yeri ‘ onun tertemiz kalite mutlak bir garantisi değildir . Ince zümrüt aynı zamanda Zambiya , Brezilya , Zimbabve, Madagaskar , Pakistan , Hindistan , Afganistan ve Rusya gibi diğer ülkelerde bulunmaktadır . Özellikle Zambiya, Zimbabwe ve Brezilyauluslararası ticarette ince zümrüt için iyi bir üne sahiptir . güzel , derin zümrüt yeşili ve iyi bir şeffaflık ile emeraldExcellent zümrüt kristalleri Zambiya geliyor . Onların renk Kolombiya zümrüt daha çok koyu ve genellikle ince , hafif mavimsi alçak vardır. Bir canlı , yoğun yeşil , çoğunlukla daha küçük , ama çok ince Zümrüt Zimbabve’nin ünlü Sandawana Mine gelen ve genellikle hassas bir sarımsı – yeşil nüans var . Ve Kolombiyaünlü zümrüt madenleri hemen bitişiğinde rekabetiyle karşı karşıya : Brezilya’nın taş maden Nova Era de güzel yeşil tonlarında zümrüt üretir ve onların ünlü komşusu olanlar daha az çekici ise sadece küçük bir farkla gereğidir. Brezilya da altı telli yıldızı nadir zümrüt kedi gözleri ve son derece nadir zümrüt sağlar. Zümrüt tutkunlarınınzevk için – – Afrika ve Brezilyabuluntular sayesinde , eskiden var daha şimdipiyasada daha zümrüt vardır .

 

Sofistike bir taş

Onun iyi sertlik çizikler büyük ölçüdezümrüt korur iken , kırılganlığı ve birçok çatlaklar oldukça zor ayarı ve temizliği , kesim yapabilirsiniz . Hatta yetenekli bir mücevher kesici için , zümrüt kesim özel bir öncelikle , çünküham kristallerinyüksek değeri meydan , ikincisi nedeniylesık kapanım sunuyor . Ancak, bu eşsiz mücevherkesicileri aşk eksiltmek değil . Zümrüt kesim : Aslında , onlar sadece bu taş için özel bir kesim geliştirdik . Onun köşeleri pahlı bu dikdörtgen veya kare kesimnet tasarım, mekanik zorlanma onu koruyan, aynı zamanda ,tam bu değerli taşgüzelliğini ortaya çıkarır .

Zümrüt da diğer birçok , özellikle klasik şekiller kesilir , ancakhammadde kapanım sayıda içeriyorsa , genellikle hafifçe yuvarlatılmış cabochon halinde kesilmiş , ya da Hindistan’da çok popülerzümrüt boncuk birine edilebilir .

Bugün birçok zümrüt renksiz yağlar veya reçine ile geliştirilmiştir. Bu bir genel ticaret uygulamadır , ancak bu yeşil hazineleri uygunsuz tedaviye çok hassas tepki verdiğinisonucu var . Örneğin, ultrasonik banyoda temizlenemez . Çalışmaları esnasında kesici tarafından kullanılan ya da daha sonra monte edilmiş olabilirmaddeler ,gem yüzeyindeince gözeneklerini tıkama . Onları Çıkarmastone mat bir görünüm veren sona erecek . Takan su içeren temizlik maddesi olarak kendi ellerini koyar önce bu nedenle , zümrüt yüzük her zaman kapalı alınmalıdır .

Güven meselesi

Zümrüt sadece biri değilen güzel taşlar , ama aynı zamandaen değerli , çünkü ne yazık ki, sayısız sentetikler ve taklitleri vardır . Peki kendinizi bu ‘ sahte ‘ koruyabilirim? Peki ,en iyi şekilde güven kime bir uzman satın almak. Özellikle büyük zümrüt sadece saygın bir Gemmological enstitüsü bir rapor ile satın alınmalıdır . Böyle bir enstitü , doğal ve sentetik zümrüt arasında güvenilir ayırt etmek , vetaş bir alıcı hakkında bilmekhakkına sahiptirtür bir tedavi uğramıştır olmadığı konusunda size bilgi verecektir ,en modern muayene teknikleri sayesinde mümkün olacaktır .

Ve bir zümrütsatın tavsiye bir parça daha : elmas cömertçe 1 karat altındaki boyutlarda kendi ateş scintillate ederken renkli bir taş satın alırken , daha büyük boyutları için gitmek gerekir . Doğru, dekoratif aksan ayarlamak için küçük renkli taşlarla mücevher bazı güzel parçaları vardır , ama zümrüt, diğer renkli taşlar gibi , gerçekten belli bir büyüklüğün altında olduğunu güzel bir parlaklık göstermeye başlarlar . Nasıl büyük ‘ senin ‘ zümrüt kişisel zevkinize bağlıdır biter , ve bütçe . Üst kalitede gerçekten büyük örnekleri nadirdir . Bu, yüksek kaliteli zümrüt fiyat aynı ağırlığının bir elmas daha yüksek olduğu anlamına gelir. Ince zümrüt tarafından yayılırhayranlık sadece benzersiz .

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT TAŞLI SERTİFİKALI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
ALTIN ZÜMRÜT TAŞI BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ ZAMBİA ZÜMRÜTÜ
 • 14 AYAR ALTIN
 • 3.15 GR
 • 4.15 KARAT IŞILTILI
 • AFRİKA
 • EL İŞÇİLİĞİ
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SERTİFİKALI ÜRÜN
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

14 AYAR ALTIN 4.15 KARAT ZÜMRÜT TAŞLI SERTİFİKALI YÜZÜK

OTANTİK TAŞIN KENDİ BÜNYESİNDE TASARLADIĞI 14 AYAR ALTIN ÜZERİNE ÇALIŞILMIŞ 1.KALİTE IŞILTILI 4,15 KARAT  ZAMBİA (AFRİKA ) ZÜMRÜTÜ  A KALİTEDE BERRAK SERTİFİKALI.ALAN KİŞİ İYİ GÜNLERDE KULLANSIN SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ….

Emerald kimyasal olarak berilyum, alüminyum silikat olarak bilinen ve bir altıgen kristal yapıya sahiptir. Bu taş rengi genellikle yeşil, ama bazen de bir mavimsi-yeşil bir formda bulunur. Bu yeşil renkli kristal yapıda krom bileşimlerinin küçük miktarlarda varlığı kaynaklanmaktadır. 8.0 ve özgül ağırlık 2.62 aralığında düşer – – 2.90 Sertliği yerde 7.5 arasındadır. 1.60 – Onun kırılma indeksi 1.57 arasındadır. Birden fazla kırat ağırlığında zümrüt elmas daha değerli olduğu kabul edilir. Taş terapisi, astrologlar genellikle. Ağırlıkça en az 2 karat bir taş giymek için ilgili kişiye bildirmeniz Zümrüt Tanrıça Venüs’ün ilahi taş. Onun yerli için, duygusal, fiziksel ve ruhsal dengeyi getirme yeteneğine sahiptir, çünkü o da “Healer Taşı” olarak da bilinir. Çünkü zümrüt her zaman popüler bir taş olmuştur pek çok yararları olduğunu.
ngen ,kaydetti lithologist , Aziz Hildegard ” Tüm doğayeşilZümrüt içinde yoğunlaşmıştır . ” Ilan etti [ Megemont , 80-81 ] insanınçağında gençleri temsil eden, bu yemyeşil kristalingücü gibiruhunu karıştırır ilkbaharda , simgeleyen umut vegelecek , yenilenme ve büyümekalbi . Bu anlam , adalet , şefkat ve uyum için devam eden arama ilham , Aşk ve Hakikat bir Revealer bir Arayıcı.

Zümrüt Taşı Yüzük

Zümrüt Taşı Yüzük

ALTIN ZÜMRÜT TAŞLI YÜZÜK

ALTIN ZÜMRÜT TAŞLI YÜZÜK

” Başarılı Sevgi Taş , ” Zümrütkalp veKalp Chakra açar ve besleyen çağırdı . Onun yatıştırıcı enerjiruhuna tazelik ve canlılık getiren ,varlığımızın tüm seviyelerde şifa sağlar . Ilham ve sonsuz sabır bir taş , bu birlik , merhamet ve koşulsuz sevgiyi temsil ediyor. Zümrüt dostluk , ortaklar arasındaki dengeyi teşvik ve özellikle iç mutluluk , memnuniyet ve sadakat sağlamak için bilinir . Bu sevgi güvenliğini sağlamak için onun yeteneği içintanrıça Venüsantik dünyanın ithaf edilmiştir . [ Melody , 257 ] [ Hall , 126 ] [ Ahsian , 148 ] [ Gienger , 36 ] [ Mella , 84]

Zümrüt aynı zamanda uzun gelecek olayların habercisi ve kişinin gerçekleri ortaya çıkarmak için inanılangözleri ve görme ile ilgili büyük bir vizyon ve sezgi bir taş vardır. Bu bilgelik , bir taş , hafıza geliştirme ve zihinsel açıklık artmaktadır . Bu muhakeme ile zeka birleştirir , ve bilinçsizce bilinenbilinçli akla getiriyor . Zümrüt de psişik yetenekleri ve açılış basiret aktive , odak ve niyet artar . Geleneksel olarak büyü ve büyü karşı bir koruma olarak kullanılmıştır . [ Mella , 84-85 ] [ Melody , 257-258 ] [ Hall , 127 ] [ Kunz , 76-79 ]

Zümrüt gibi erken M.Ö. 4000 olarak Babilpazarlarda satılan , altı bin yıldır birçok kültürde hayranlık ve saygı kaynağı olmuştur Bir tanrıça içerenKeldaniler tarafından inanılanİnkalar tarafından ibadet bir taş oldu , ve son derece manevi güç ve güzellik için tüm büyük dinlerde onurlandırıldı . Zümrüt Thoth , bilgeliktanrısı hediye , eski Mısır’da , sonsuz hayatın sembolü olarak kabul ve Kraliçe Kleopatra bir favori mücevher oldu . Yukarı Mısır’daZümrüt madenleri , yüz yıl önce yeniden keşfedilendünyanın en eski bazıları vetaş aşkını için Kleopatra’nın mayın çağrıldı . Zümrüt da Aristo , Büyük İskender , Charlemagne ve HindistanMoğolların Tılsım idi . Onlar yüzyıllar boyuncakron ve birçok ülkenin kraliyet mücevherleri süslenmiş ettik ve muhteşem koleksiyonları ve çarpıcı taşlar değerli ve bugünzengin ve ünlü tarafından görüntülenen devam . [ Mella , 84 ] [ Eason , 250 ]

 

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT YÜZÜK

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT YÜZÜK

Zümrüt yeşil renksaf coşku Lively ” olarak nitelendirerek ” Zümrüt “Yılın2013 Renk , ilanPantone Şirket , baskı , moda , güzellik ve dekor içinendüstri standardı ilham kaynağı olmuştur . Radiant . Yemyeşil … refahı , denge ve uyum duygumuzu geliştirir zerafet ve güzellik bir renk . ”

Doğal , şeffaf Zümrüt ( Diamond , Ruby ve Sapphire dahil) dört ” kıymetli ” taşlar biridir ve Beryl , krom ve / veya vanadyum eser miktarda renkli bir berilyum alüminyum silikat mineraliyeşil çeşididir . Zümrütiyi tonda koyu bir saf yemyeşil renk , orta olmak üzere , sarı – yeşil ve mavi- yeşil değişen tonlar oluşur . Açık renkli taşlar genellikletür ismi , Yeşil Beryl tarafından bilinmektedir. Onların tokluk, ya da kırılmaya direnç , genellikle genellikle kötü olarak sınıflandırıldı yüzden çoğu Zümrüt yüksek , yüzey kırma çatlaklar ile dahil edilmiştir . [ Simmons , 147 ] [ www.wikipedia.org ]

Zümrüt taşlar yeşil ışın enerji saf haliyle ortaya içlerinde itibaren … en değerli taşlardan biridir. Bu Kalp çakra dayalı enerji onları başarılı ve bol sevgi taşı olarak bilinen yapar.

Eğer olumsuzluk gidelim yardımcı olarak, doğal zümrüt kristalleri olumlu eylemler ve sonuçlar yaratmak ve size hayatınızın herhangi bir sorunları aşmak için güç verecektir.

Doğanın tüm dahilinde, bitki ve çim ve ağaçlar bu açık yeşil rengini görebilirsiniz, ve yeşil ışın enerji. Doğanın kendisi enerji zümrüt taşları gibi yeşil ışın … taşımak taşları içinde vücut bulur.

Zümrüt kristalleri yeşil ışın … Kalp çakra açmak ve hayatınıza sevgi çekecek bir titreşim yayarlar. Bu güzel taş neden bir olarak seçildi birçok mükemmel niteliklere sahip Mayıs burç taşı güçlü bir sevgi dolu bir titreşim olduğu gibi, yaygın ve nişan yüzüğü kullanılır.

Nerede Gönderen … Zümrüt Anlam geliyor

Bu yeşil kristalin adı yeşil taş anlamına gelen Yunanca kelimesinden geldiği söyleniyor. Onlar Beryl yeşil çeşitli ve doğal Zümrüt taşlar takı için popüler taşlardır. Zümrüt taşlar Mevduatı Hindistan, Rusya, Zimbabve, Afrika, Mısır, Avusturya, Brezilya ve Columbia bulunmuştur.

 

ZÜMRÜT TAŞI ALTIN YÜZÜK

ZÜMRÜT TAŞI ALTIN YÜZÜK

Kolomb zümrüt, yüksek kaliteli zümrüt olmak tanınmış muhtemelen, çünkü piyasadaki en değerli taşlardan biridir. Onların renk çeşitli tonları … zümrüt yeşili … ama tüm güzel, temiz, doğal yeşil renk var olduğunu.

Aynı aileden Diğerleri denilen renksiz veya beyaz Beril olan Goshenite , güzel Pembe ya da şeftali MORGANITE sarı yeşil Heliodor sarı bazen Pembe Zümrüt denilen, bixbite … nadir bazen nadir ahududu, kırmızı taş ve mavi-yeşil mavi Aquamarine .

Your Life içinde Green Ray

Yeşil ışın bu güzel taşları içinde somutlaşan … ve yaratılışın tüm yaşam ve herkes için saygı var sizi teşvik eder. Eğer içinde bu saygı hissediyorum gibi, bir daha sevgi dolu bir şekilde yaşamak isteyebilir.

Tüm Zümrüt taşlar, Zümrütburada gösterilen olanlar gibi kaba doğal parçaları dahil olmak üzere, bu enerji yayarlar ve içinizde olan duyguları üzerinde bir etkisi vardır.

Size sevgi ve duyguların İlahi Aşk … varlığını sevgi saf ve en yüksek formu ile rezonansa başlar … ve bir manevi, kalp merkezli bir bakış açısıyla yaşam başlayabilir bulabilirsiniz.

Şefkat, umut, sadakat, cesaret, güvence, şefkat, nezaket, iyilik ve tabii koşulsuz sevgi gibi duygular, bu duyguları ile bağlı … ve hayatta olan tüm nimetleri ile.

Ben zümrüt taşlar seviyorum ve her gün benim nişan yüzüğü bir giymek … ama onların metafizik nitelikleri yararlanmak için pahalı bir taş gerekmez. Mükemmel bir alternatif temizlenir ve parlatılır olmayan bir cilalı olanlar gibi de çalışacak … doğal zümrüt taşlar kullanmaktır. Hala bu taş, ancak daha düşük bir maliyetle somutlaşan olan güçlü metafizik özellikleri verecektir.

Kim Kullanılır mı

 

ZÜMRÜT TAŞI BAYAN YÜZÜK

ZÜMRÜT TAŞI BAYAN YÜZÜK

Güzel Ruhsal Takı
– Geçenlerde bu inanılmaz bir web sitesi bulundu Ka Altın Takı . Bu takı kreasyonlar dayanılmaz olduğunu, güçlü bir manevi bir kalite var.

Muhteşem kristal yüzük:

Felsefe Yüzük Gümüş
Horus Yüzük Altın Göz
Eğer bir fiziksel beden içinde … bütün İlahi varlık. Yine size çok bol bir hayat yaşayan ve sevgi dolu enerjilerin bolluğu size akmasına izin vermeye blokları var.

Birçoğunuz böylece durdurmak ve her gün meditasyon için zaman değeri olan yapım … meşgul stres dolu bir yaşam olabilir. Eğer daha sevgi dolu bir ilişki tarafından yararlanabilir … ve hepimiz … çeşit Zümrüt taşlar ile meditasyon olabilir hissediyorum.

Bu güzel yeşil getirerek kalp çakra hayatın içine taş, size kendi enerjisi ile özetlenmektedir seven tüm niteliklerini değerini öğretir.

Doğal Zümrüt … size yardım etmek için kullanılabilir ve onların hayata onların sevgi dolu niteliklerinden herhangi getirmek isteyen varsa onlar yararlıdır.

Onlar meditasyon kullanmak için harika, ve onların sevgi dolu, enerji hepimiz tarafından daha fazla ihtiyaç vardır.

Bu taşlar üzgün duygular sakin ve yaratacaktır pozitif titreşimleri geri potansiyel iyiliği sizi tutan blokları bypass yardım etmek ….

Zümrüt büyüleyici taşlar vardır . Zümrüt yeşili : Onlar muhtemelen hayal edilebiliren güzel , en yoğun ve en parlak yeşil var . Kapsama alınan tolere edilir . En kaliteli , ince zümrüt daha değerli elmas daha vardır.

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT YÜZÜK

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT YÜZÜK

Adı zümrütEski Fransızca ‘ Esmeralde ‘ yoluylaYunan ‘ Smaragdos ‘ geliyor , ve gerçekten sadece ‘ yeşil taş ‘ anlamına gelir . Sayısız fantastik öyküleri bu muhteşem taş etrafında büyüdü . İnkalar veen iyi zümrütler günümüzde bulunan Güney Amerika, Aztekler , kutsal bir taş olarakzümrüt kabul . Ancak, muhtemelenbilinen en eski buluntular bir zamanlar Mısır’daKızıldeniz yakınlarında yapılmıştır . Bu taş madenleri , zaten 3000 ve 1500 M.Ö. arasında Mısırlı firavunlar tarafından istismar olduğunu söyledikten sonra ve daha sonra ‘ Kleopatra’nın Madenleri ‘ olarak adlandırılan , zaten19. yüzyıl başlarında yeniden keşfedilmiştirzaman yorgun olmuştu .

Yüzyıllar önce yazılmış ,Vedalar ,Hintlilerinkutsal kutsal ,değerli yeşil taşlar ve şifa özellikleri söylüyor : ‘ Zümrüt şans veriyorum … ‘ ; ve ‘zümrütrefahını artırır … ‘ . Bu yüzden Hint maharajas ve Maharanis birhazine sandıkları harika zümrüt içerdiği şaşmamak oldu . Dünyanın en büyük birisözde ‘ Moğol Zümrüt ‘ dir. Bu , 1695 Tarihleri ​​217.80 karat emeraldweighs , ve bazı 10cm boyunda. Bunun bir tarafı dua metinleri ile yazılı vediğer kazınmış muhteşem bir çiçek süsler vardır . Bu efsanevi zümrüt 28 Eylül 2001 tarihinde 2.2m ABD Doları için tanımlanamayan bir alıcıya Christie Londra tarafından ihalesi yapıldı .

Zümrüt eski çağlardan beri yüksek itibara sahip olmuştur . Bu nedenle ,en ünlü zümrüt bazı müzelerde ve koleksiyonlarda görülen vardır . Natural HistoryMuseum New York , örneğin ,İmparator Jehangir ait saf zümrütten yapılmış bir fincan 632 karat ağırlığında’ Patricia ‘ ,büyük Kolombiyalı zümrüt kristalleri biri , yanında gösterilir olduğu bir sergi var . BogotaBankasıkoleksiyonu da , örneğin , süsleyen ,İran Ulusal Hazine parçası 220 ve 1796 karat ve görkemli zümrüt arasındaki ağırlıkları ile beş değerli zümrüt kristalleri içeren ,eski İmparatoriçe Farahtaç . Türk sultanları da zümrüt ekledi . İstanbul’un Topkapı Sarayı’nda mücevher kalemleri , yazma – uygular ve hançerler , bolca zümrüt ve diğer değerli taşlarla süslü her biri sergiler vardır .

Yaşam ve sevgiyeşil

Zümrütyeşil yaşam ve tekrar yuvarlak gelirbahar , rengidir . Ama aynı zamanda , yüzyıllar boyunca , güzellik ve sürekli sevgirengi olmuştur . Antik Roma’da , yeşil Venüs , güzellik ve aşk tanrıçasırengi oldu . Ve bugün , bu renk hala birçok kültür ve dinlerde özel bir konuma sahiptir . Yeşil, örneğin , İslam’ınkutsal rengidir . Arap Ligidevletlerin çoğu kendi inançbirliğinin bir sembolü olarak bayraklara yeşil var . Yeşilen doğal veayinle renklerinen temel olarak kabul edilir nerede Oysa bu renk , çokKatolik Kilisesi’nin yüksek bir statüye sahiptir .

Zümrütmuhteşem yeşil uyumu , Doğa sevgisi ve elementer sevinciyle nakleden bir renktir. İnsan gözü bu eşsiz rengi yeterince asla göremeyiz . Plinius yeşil onu yormadangöz gladdened yorumladı . Yeşil gibi monoton asla , taze ve canlı olarak algılanmaktadır . Ve bu renk her zaman biraz gün ve bir lambanınyapay ışığınparlak ışık arasındaki değiştirir gerçeği görünümünde , zümrüt yeşil tüm nüansları kendi canlı canlılığını korur .

ZÜMRÜT TAŞI

ZÜMRÜT TAŞI

Doğanın parmak izleri

rengine emeraldThe canlı parlaklığızümrüt eşsiz bir taş yapar . Bu taş karakterize olançalkantılı doğuşu belirtileri – Ancak, gerçekten kaliteli kapanımlar genelliklerenkdüzgünlüğü marring ile , oldukça nadirdir . Güzel kapanımlar , ancak, herhangi bir yolla bu tutulduğuyüksek saygıyı azaltmaz. Aksine : hatta içerikleri ile , derin , canlı yeşil bir zümrüt hala rengi solgun bir neredeyse kusursuz zümrüt çok daha yüksek bir değere sahiptir . Sevgiyle ve oldukça şiirsel ,uzmanlarçok sayıda kristal inklüzyonlar , çatlak ya da bu taş ‘ jardin ‘ tipik olan çatlaklar diyoruz . Onlar doğal olarak büyüdü bir mücevherkimlik özellikleri olarakzümrüt bahçedeihale küçük yeşil bitkiler görüyoruz .

Peki nereden geliyor ve nasıl hepsi var olduğunu ? Bu soruları yanıtlamak için , biz çok geriEmerald’ın kökenizaman içine , çok bakmak gerekir . Zimbabve dan zümrüt dünyanın her yerindeeski taşlar arasındadır . Onlar zaten Pakistan’dan bazı örneklerde iken , örneğin , sadece 9 milyon yıl genç 2600 milyon yıl önce büyüyen edildi . Görünümünde bir kimyasal – mineralojik açıdan bakıldığında , zümrüt 7,5-8 iyi bir sertlik ile berilyum – alüminyum silikat , veiçin ,açık mavi akuamarin ,ihale pembe MORGANITE ,altın Heliodor vesoluk yeşil beryl gibi , ait beriller büyük taş ailesi. Saf beril renksizdir. Başka bir elemanının izleri ilave kadarrenkleri meydana gelmez. Zümrüt durumunda, esas olarak ilginç renk sorumludur krom ve vanadyum izleri olduğunu. Normalde , bu elemanlar berilyumyerkabuğunda oldukça farklı bölgelerinde yoğunlaştığı , bu nedenlezümrüt , kesinlikle konuşma , belki de hiç var olmamalıdır . Ama böyle orojenine , metamorfizma , çıkıştan vearazilerin erozyon gibi yoğun tektonik süreçler sırasında , bu zıt unsurlar birbirlerini buldular ve bizim en güzel taşlar biri yapmak için dışarı kristalize . Yukarıdaki işlemler için elverişlijeolojik koşullar dahilgerilim bazı küçük kusurları , ve bazı büyük olanları üretti. Bir zümrütiçinebüyüteç – cam veya mikroskop aracılığıyla bir bakış bize bu eşsiz mücevherolaylı doğuşu hakkında bir şeyler söyler : burada küçük veya büyük çatlaklar görüyorum; Burada bir mini kristal veya küçük bir kabarcıkışıltı ; Burada her türlü şekiller . Kristalleri büyümeye devam ederken, bu belirtilerin bazı ‘ iyileşmek ‘ içinşansı vardı ve böylece Kolombiyalı zümrüt tipikpürüzlü üç fazlı kapanımlar kuruldu : sık sık da gazın küçük bir kabarcık ihtiva eden , sıvı ve bazı dolu kavite küçücük kristaller .

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT TAŞI

14 AYAR ALTIN ZÜMRÜT TAŞI

Mantıken yeterli ,zümrüt bu kadar çalkantılı bir genesis büyük, kusursuz kristallerinrahatsız oluşumunu engellemektedir . Bu nedenle , iyi renk ve iyi saydamlık ile büyük bir zümrüt bulunduğunda sadece nadiren . Ince zümrüt kadar değerli olmasının nedeni budur . Ancakzümrüt böyle fırtınalı bir geçmişe sahip olduğunu, çok nedenden dolayı , kesinlikle bunu göstermek hakkına sahiptir – bu renk ve şeffaflık hem de zehirleyen bir rütbe bahçe değil, sürece sadece ince bir jardin görülebilir olduğu gibi , ve .

Ince zümrütdünyası

Colombia ince zümrüt bulunan edildiği ülkeler açısından listenin tepesinde olmaya devam etmektedir. Bu her an istismar ediliyor olsa , yaklaşık 150 bilinen yatakları vardır. Iyi bilinen isimler Muzo ve Chivor , zümrüt Kolomb öncesi zamanlardaİnkalar tarafından mayınlı edildi vardır . Ekonomik açıdan ,en önemli benim bazı 60 yüzler çalıştı edilmektedir Coscuez , yer almaktadır . Tahminlere göre , Kolombiya’nın zümrüt üretiminin yaklaşık dörtte üçü şimdiCoscuez Mine geliyor . Kolombiyalı zümrüt mavimsi bir renk tonu her türlü ile zayıflamadan zümrüt yeşili parlayan , onlar özellikle ince olması diğer mevduat zümrüt farklıdır. Renk bulmak için bulmak biraz farklı olabilir . Bu büyüleyici güzel renk çok yüksek , hatta bariz kapanım kabul edilebilir olarak kabul edilmektediruluslararası zümrüt ticaret ve takdir edilmektedir. Şimdi ve sonraKolombiyalı zümrüt madenleri millwheel birkonuşmacı benzermerkezinden çıkan kendi altı ışınları ile böyle Trapiche zümrüt gibi Nadire kusmak : Ama Kolombiya sunabileceği henüz daha vardır .

ZÜMRÜT TAŞI

ZÜMRÜT TAŞI

zumrut-tasi

En iyi zümrüt birçok Kolombiyalı kökenli tartışmasız olsa bile , bir taşın’ doğum yeri ‘ onun tertemiz kalite mutlak bir garantisi değildir . Ince zümrüt aynı zamanda Zambiya , Brezilya , Zimbabve, Madagaskar , Pakistan , Hindistan , Afganistan ve Rusya gibi diğer ülkelerde bulunmaktadır . Özellikle Zambiya, Zimbabwe ve Brezilyauluslararası ticarette ince zümrüt için iyi bir üne sahiptir . güzel , derin zümrüt yeşili ve iyi bir şeffaflık ile emeraldExcellent zümrüt kristalleri Zambiya geliyor . Onların renk Kolombiya zümrüt daha çok koyu ve genellikle ince , hafif mavimsi alçak vardır. Bir canlı , yoğun yeşil , çoğunlukla daha küçük , ama çok ince Zümrüt Zimbabve’nin ünlü Sandawana Mine gelen ve genellikle hassas bir sarımsı – yeşil nüans var . Ve Kolombiyaünlü zümrüt madenleri hemen bitişiğinde rekabetiyle karşı karşıya : Brezilya’nın taş maden Nova Era de güzel yeşil tonlarında zümrüt üretir ve onların ünlü komşusu olanlar daha az çekici ise sadece küçük bir farkla gereğidir. Brezilya da altı telli yıldızı nadir zümrüt kedi gözleri ve son derece nadir zümrüt sağlar. Zümrüt tutkunlarınınzevk için – – Afrika ve Brezilyabuluntular sayesinde , eskiden var daha şimdipiyasada daha zümrüt vardır .

 

Sofistike bir taş

Onun iyi sertlik çizikler büyük ölçüdezümrüt korur iken , kırılganlığı ve birçok çatlaklar oldukça zor ayarı ve temizliği , kesim yapabilirsiniz . Hatta yetenekli bir mücevher kesici için , zümrüt kesim özel bir öncelikle , çünküham kristallerinyüksek değeri meydan , ikincisi nedeniylesık kapanım sunuyor . Ancak, bu eşsiz mücevherkesicileri aşk eksiltmek değil . Zümrüt kesim : Aslında , onlar sadece bu taş için özel bir kesim geliştirdik . Onun köşeleri pahlı bu dikdörtgen veya kare kesimnet tasarım, mekanik zorlanma onu koruyan, aynı zamanda ,tam bu değerli taşgüzelliğini ortaya çıkarır .

Zümrüt da diğer birçok , özellikle klasik şekiller kesilir , ancakhammadde kapanım sayıda içeriyorsa , genellikle hafifçe yuvarlatılmış cabochon halinde kesilmiş , ya da Hindistan’da çok popülerzümrüt boncuk birine edilebilir .

Bugün birçok zümrüt renksiz yağlar veya reçine ile geliştirilmiştir. Bu bir genel ticaret uygulamadır , ancak bu yeşil hazineleri uygunsuz tedaviye çok hassas tepki verdiğinisonucu var . Örneğin, ultrasonik banyoda temizlenemez . Çalışmaları esnasında kesici tarafından kullanılan ya da daha sonra monte edilmiş olabilirmaddeler ,gem yüzeyindeince gözeneklerini tıkama . Onları Çıkarmastone mat bir görünüm veren sona erecek . Takan su içeren temizlik maddesi olarak kendi ellerini koyar önce bu nedenle , zümrüt yüzük her zaman kapalı alınmalıdır .

Güven meselesi

Zümrüt sadece biri değilen güzel taşlar , ama aynı zamandaen değerli , çünkü ne yazık ki, sayısız sentetikler ve taklitleri vardır . Peki kendinizi bu ‘ sahte ‘ koruyabilirim? Peki ,en iyi şekilde güven kime bir uzman satın almak. Özellikle büyük zümrüt sadece saygın bir Gemmological enstitüsü bir rapor ile satın alınmalıdır . Böyle bir enstitü , doğal ve sentetik zümrüt arasında güvenilir ayırt etmek , vetaş bir alıcı hakkında bilmekhakkına sahiptirtür bir tedavi uğramıştır olmadığı konusunda size bilgi verecektir ,en modern muayene teknikleri sayesinde mümkün olacaktır .

Ve bir zümrütsatın tavsiye bir parça daha : elmas cömertçe 1 karat altındaki boyutlarda kendi ateş scintillate ederken renkli bir taş satın alırken , daha büyük boyutları için gitmek gerekir . Doğru, dekoratif aksan ayarlamak için küçük renkli taşlarla mücevher bazı güzel parçaları vardır , ama zümrüt, diğer renkli taşlar gibi , gerçekten belli bir büyüklüğün altında olduğunu güzel bir parlaklık göstermeye başlarlar . Nasıl büyük ‘ senin ‘ zümrüt kişisel zevkinize bağlıdır biter , ve bütçe . Üst kalitede gerçekten büyük örnekleri nadirdir . Bu, yüksek kaliteli zümrüt fiyat aynı ağırlığının bir elmas daha yüksek olduğu anlamına gelir. Ince zümrüt tarafından yayılırhayranlık sadece benzersiz .