OTANT�K TA�

BALTIK KEHRİBAR TAŞI KOLYE (YETİŞKİN)

ÖZEL ÜRÜNLER
Kehribar Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE BALTIK DAMLA KEHRİBAR
 • 20 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA/KALİNGRAD
 • YETİŞKİNLER İÇİN

Kehribar, fosilleşmiş, sertleştirilmiş ağaç reçinesi olup, yaşları bir milyondan az ile 300 milyon yıl arasında değişmektedir. Başlangıçta yapışkan bir yarı-sıvı olan ağaç reçinesi, ilk olarak birkaç günden birkaç yıla kadar periyotlarda havaya çıkan uçucu bileşenleri kaybederek sertleşir.

Kehribar Kolye

Kehribar Kolye

Bunu, reçine moleküllerinin polimerize ettiği (daha büyük moleküller oluşturmak için birbiriyle bağlanan), birkaç on yıldan milyonlarca yıla kadar her yere varabilen bir işlem olan ikinci bir sertleşme aşaması izler.
Polimerizasyondan sonra kehribar, aseton, toluen, alkol veya benzin gibi organik çözücülerde çözülmez (veya daha az çözünür).
Genç ağaç reçineleri (bazen “kopal” olarak bilinir) genellikle “Kehribar” olarak yanıltıcı şekilde pazarlanır veya euphemistically “genç Kehribar” olarak pazarlanır; organik çözücü damlası uygulanır.
Kehribar tüm Baltık ülkelerinde bulunabilir; Venezuela; Rusya; Romanya; Burma; Wyoming, ABD ve Dominik Cumhuriyeti’ndeki kömür dikişlerinde.
GÖRÜNÜM
Kehribar, kesilmiş ve cilalanmış ve değerli bir taş olarak kullanılan güzel bir taş. Rahatsızlık vermeden büyük bir mücevher parçasında kullanılmasına izin veren çok hafiftir. Kehribar, ya da fosil ağacı özü, antik çağlardan beri bilinmektedir. Fosilin kendisi, birçok korunmuş böcek ve on milyonlarca yıllık diğer hayvan ve bitkileri içerebilir. Genellikle kehribarda görülen garip ekler genellikle kehribarın eşsiz görünümüne katkıda bulunur ve çoğu durumda değerini büyük ölçüde arttırır.

Kehribar genellikle plastik, renkli camlar ve bazı modern ağaç reçineleriyle taklit edilir. Bununla birlikte, sertliği genellikle daha büyüktür ve diğer reçinelerden daha zordur. Düşük özgül ağırlığı (Kehribar, tuzlu su üzerinde yüzebilir) ve kapanımlar onu plastiklerden ve bardaklardan ayırt edebilir.
Kehribar yarı saydam şeffaftır, rengi reçineyi ilk bırakan ağacın yaşına ve türüne bağlıdır. Yaşına ve reçinenin orijinal rengine bağlı olarak, Kehribar soluk sarı, altın kahverengi, sarı-yeşil, bal, koyu kırmızı ve koyu kahverengi (siyah olarak adlandırılır) şeklinde oluşur.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL HAM RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI KOLYE YETİŞKİNLER İÇİN ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL FANTASTİK BİR HEDİYE

20 GR 48CM UZUNLUK
Kehribar VE ÇAKRALAR
Kehribar, Solar Plexus Chakra’yı açacak ve iyileştirecek. Sindirim sistemi, adrenaller, mide, karaciğer ve safra kesesinin dengelenmesini ve iyileşmesini teşvik eder.
Vücuda besin maddelerinin asimilasyonunda yardımcı olur. Aynı zamanda, beynin sol yarım küresinin fonksiyonlarına bağlıdır. Birçok sakatlanma hastalıkları, ülser, bağırsak sorunları ve psikosomatik hastalıklar Kehribar ve solar pleksus çakrası ile çalışarak hafifletilir.Kehribar VE DUYGULARIN
Sıcak ve parlak enerjiler, yine de geleneğe saygılı, güneşli, kendiliğinden bir eğilime dönüşür.
İntihar veya depresif eğilimlerin önüne geçilmesine yardımcı olabilir. Kehribar, barışçılığı teşvik eder ve güven geliştirir. Kehribar özgeciliği teşvik eder ve bilgelik getirir.
Denge ve sabır getirir, karar vermeyi teşvik eder ve yararlı bir hafıza yardımıdır.
Esnekliği muhalefeti çözüyor.
Kehribar duygusal bedeni korur ve seni psişik ataklardan ve psişik vampirlerden korur. Kehribar giyildiğinde size bir güvenlik, güvenlik ve huzur duygusu sunar.

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

Kehribar VE AKLIN
Kehribar kararlılığı hayata geçirir, ancak aynı zamanda elde etmeyi arzu ettiği şeyi bağlayarak sizi motive eder.
Kehribar zekayı uyarır ve olumlu bir zihinsel durumu ve yaratıcı bir kendini ifade etmeyi destekler.
Kehribar stresi azaltır.
Bu kristal şefkat sağlar ve tükenmişliği iyileştirir, Huzurlu bir kabullenme ve kendi kendine kabullenme duygusunu teşvik eder.
Kehribar, iç huzuru kazanmanıza yardımcı olur, yatıştırır, rahatlatır ve duygusal iyileşme ve koruma sağlar
Kehribar VE RUH
Kehribar, koruma amacıyla gezginler tarafından taşınırken, aynı zamanda cesaret sembolüdür.
Dünya ile güçlü bağlantıları var ve daha yüksek enerjiler için topraklama taşı.
Kehribar, negatif enerjileri emer ve onları vücudu kendini iyileştirmeye teşvik eden pozitif kuvvetlere dönüştürür. Güçlü bir koruyucu olan Kehribar, gündelik benliği daha yüksek manevi gerçekliğe bağlar.
Bu kristal, yaşam gücü asimilasyonunu, topraklamayı, doğurganlığı, cinsel açılımı, cinsel isteği ve orgazmı teşvik eder. Kehribar, Kundalini çizgisini temizler. Onu emerek ve dağıtarak sizi negatif enerjiden koruyacaktır.
Meditasyonlu Kehribar, tüm auraları iyileştirmenizi sağlar. Aura gözyaşlarını çok hızlı duygusal veya karmik salınımdan yeniden doldurur, korur ve onarır.
Kehribar, iyileşme işinde diğer insanların acılarını almaya karşı sizi korur. Yaşam yolunuzda ilerlemeyi teşvik eder ve orada bulunan zihinsel blokları kaldırır.Kehribar’in sağlık yararları binlerce yıldır biliniyordu ve insanlar birçok tıbbi durumun tedavisine yardımcı olabileceğine inanıyordu. Bu nedenle bugün birçok insan bu iddianın herhangi bir gerçeğinin olup olmadığını veya sadece bir efsane olup olmadığını merak ediyor. Kehribar’den yapılan mücevherlerin boyun, baş ve boğaz bölgelerindeki ağrıyı en aza indirmek için etkili bir şekilde çalıştığı düşünülmektedir. Bu doğal reçineden yapılan bilezikler, çoğunlukla, eklemlerin yanı sıra Artrit, Romatizma ağrısını azalttığına inandıkları için giyilir. Buna ek olarak, Kehribar takıları takmanın kaygıyı en aza indirmeye ve yorgunluğu aşmaya yardımcı olabileceği de düşünülmektedir.

Bazı insanlar da titanyumun fonksiyonlarını geliştirmeye yardımcı olabileceğine inandığından Kehribar kolye takmaktadırlar. Bu amaç için bir kolye seçiyorsanız, tiroidin mümkün olduğu kadar yakın olmasını sağlayacak daha kısa bir kolye seçmek iyi bir fikir olabilir.

Mücevheratınızdan maksimum sağlık kazancı sağladığınızdan emin olmak için içindeki boncukların veya taşların orijinal Baltık Kehribar’dan yapıldığından emin olmak önemlidir. Bu önemlidir, çünkü diğer Kehribar türlerinde o kadar Süksinik Asit yoktur. Baltık Denizi’nden gelen Kehribarin, bu asidin ağırlıkça% 3-8’ini içerdiği bilinmektedir. Kehribar takı takarken, vücudunuzun bir kısmı ile temas ettiğinden emin olmak da önemlidir. Bu önemlidir çünkü Kehribar, Süksinik Asidi yalnızca cilt temasından ılıkken serbest bırakabilir. Yani temelde kehribar takılar ne kadar uzun süre takılırsa, ondan beklediğiniz sağlık yararları o kadar fazla olacaktır.

Bebekler ve Çocuklar İçin Yararları.

Kehribar’in çocuklara diş çıkarma yararları II. Dünya Savaşı’ndan önce bile biliniyordu. Almanya’daki ve bazı ülkelerdeki çocuklara, çocukların daha güçlü büyümelerine ve dişlerin daha az ağrılı hale gelmelerine yardımcı olduğuna inanılan Kehribar boncukları takıldı. Litvanya gibi ülkelerde, çocukların dişleri diş çıkarma ile ilişkili ağrıyı azaltmak için Kehribar ile bile masaj yapıldı. Bugün bile Kehribar’den yapılan kolyeler, bebeğin diş çıkarması ve aynı zamanda saçmalamak için doğal bir çözüm isteyen ebeveynler arasında çok popülerdir.

Kehribar Taşı Faydaları

Kehribar Taşı Faydaları

Bazı ünlülerin, bu aksesuarların popülaritesinin artmasına yardımcı olan Kehribar kolyeler giyen bebeklerini fotoğraflayarak da bu eğilimi desteklediklerini belirtmekte fayda var. Süksinik Asitin Kehribar kolyeler tarafından sağlanan diş çıkarma yararlarının çoğundan sorumlu olduğu düşünülmektedir. Bu doğal reçinenin cilde yakın kullanıldığı zaman, iyileştirici yağı (Süksinik Asit) kan dolaşımına bırakabileceği düşünülmektedir. Bu etki, sürünmeyi ve ağrının durmasını veya en azından en aza indirilmesini sağlar.

Evcil Hayvanların Yararları.

Kehribar sadece insanlar için avantajlı olmayabilir, fakat hayvanlar da bundan faydalanabilir. Kehribardan yapılan kolyelerin, pire ve kenelerden kaçınma ve bunlarla savaşmada etkili olduğu düşünülmektedir. Kehribar yaka, pire ve diğer parazitleri gidermeye yardımcı olan hayvan kılı elektriklendirerek çalışır. Ayrıca Kehribar boncukları, hayvanların cildi tarafından ısıtıldıklarında, belirli bir kokuyu yayar; bu, keneler ve pire çok çekici değildir. Bu doğal reçineden yapılan bu kolyeler kedi ve köpek sahipleri arasında giderek daha popüler hale geliyor. Çalışmaya başlamak için normal yakalardan biraz daha uzun sürebilir, ancak aynı zamanda tamamen doğaldırlar.

Kehribar Yağ ve Toz.
Kehribar’in yalnızca mücevher yapımında kullanılmadığından bahsetmekte fayda var. Bu doğal reçineden yapılan toz ve yağ, masaj ve benzeri amaçlar için kullanılır. Baltık Kehribar’dan yapılan yağın, güçlü terapötik özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır. Cilde sürüldüğünde etkili yaşlanma karşıtı tedavi olduğu ve cildin yenilenmesinde faydalı olduğu düşünülmektedir. Çürük ya da yanmış cildi hızlı bir şekilde iyileştirmek için kullanılabilir. Bazı literatürlere dayanarak Kehribar’den yapılan toz, küçük kan damarlarını, Tiroid bezi hastalığını ve saç sağlığını iyileştirmek için avantajlı olabilir.

Yetişkinler, bebekler veya evcil hayvanlar için Kehribar sağlık yararlarının çoğunu doğrulayacak sınırlı bilimsel araştırma olsa da, bu doğal reçineden yapılan aksesuarları giymeye çalışmakta fayda olabilir. Sağlık açısından farklı sonuçlar sağlama eğiliminde olsalar da, Kehribar’den yapılan eşyalar görünüşte benzersizdir ve giyilmesi çok güzel olabilir.

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

Amber, dünyanın en eski ve en çok rağbet gören hazinelerinden biridir; zamanla korunan ve insanlığın kıyılarında yıkanan, güzellik, koruma ve yenilenme için bir tılsım olan “denizlerin altınları”. Güneşin damlaları, tanrıların gözyaşları, sertleştirilmiş bal ve güneş ışığında katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve bugün en eski kültürlerde olduğu gibi arzu edilen renginin sıcaklığından dolayı Taş Devri’ne kadar kullanılmış. , süslemedeki değer, büyülü ve tıbbi özellikleri.

Kehribar, ne kristal ne de mineral olmak üzere küçük bir organik taş sınıfına aittir, ancak doğanın biyolojik bir ürünüdür, yoğun ağaçlardaki canlılardan sızan, tarih öncesi ormanlarda milyonlarca yıl boyunca fosilleşmiş koruyucu bir reçine. Enerjik ve iyileştirici özellikleri ve taşıdığı muhteşem Yaşam Gücü için metafizik dünyada çok değerlidir. Amber, güneşin ve toprağın yanı sıra, altın yapısı içinde sonsuza dek askıda kalan canlı böcekleri, organizmaları ve bitki maddelerini güçlü bir şekilde bağlar. Antik bilgeliğe dikkat çeker ve geçmiş yaşamın hatırlanması için güçlü bir araç olabilir veya kişinin atalarından geçen genetik derslerin ve deneyimlerin hatırlanmasını teşvik etmek için kullanılabilir. Aile kalıplarını temizlemek ve birinin seçim hakkını korumak için kullanışlıdır. [

Amber, negatif veya durgun enerjileri emerek ve onları net, pozitif enerjiye dönüştürerek fiziksel bedenden, zihin ve ruhtan ağrı çekme ve rahatsızlık verme kabiliyetine saygı duyduğu doğal bir temizleyicidir. Bu, vücudun kendini iyileştirme mekanizmasını uyarır. Canlılığı arttırır ve doku yenilenmesine yardımcı olur. Amber, çakraları, özellikle Sakral ve Solar Plexus Çakraları temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve içinde bulunduğu çevreyi temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlık ve iyilik için elverişli, aydınlık, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonu iyileştirme veya yaslanma süreci boyunca çalışma için harikadır. Kehribar ayrıca negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin yaşamından ya da ilişkilerinden toksisiteyi çıkarmak için çağırılabilir.
Binlerce yıl önceki Amber’in en eski keşiflerinden, çalkantılı denizler tarafından kıyıları yıkayan bu sarı-altın maddenin, dokunuşlu ve hafif, sıcak ve eşsiz olduğu düşünülüyordu. Küçük bir çaba ile oyulmuş, sürtündüğünde elektriksel olarak şarj olmuş ve kolayca tutuşmuştur. Kapsayıcılıklarının azlığı ve sözde büyülü ve tıbbi güçleri, Baltık bölgesinden baharat, tuz ve metal ticareti yapılan ilk ihracat ürünlerinden biri haline geldi. Tarih öncesi ticaret yolları bu Amber ticareti ile tanımlanmış ve Kuzey ve Baltık Denizi kıyı bölgelerinde, Akdeniz’e kadar iç kısımlarda bulunan koridor, Amber Yolu olarak tanınmıştır. Binlerce yıl boyunca, “kuzeyin altınları” olarak adlandırılan bu önemli hammadde, İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır ve ötesine Vistül ve Dinyeper nehirleri yoluyla karadan taşındı.

Amber güneşle ilişkilendirildi ve damlacık şekli pek çok İskandinav, Yunan ve Litvanyalı mitolojide gözyaşlarına doğal bir bağ oluşturdu. Yalnız veya yas tutan bir taş olarak kabul edildi ve çok mükemmel bir şekilde korunmuş olması nedeniyle, cenaze törenlerinde ölüleri onurlandırmak için kullanıldı ve öbür dünyada ruhu korumak için mezar mezarlarına yerleştirildi. Amber geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar halinde dizildi ve zarar görmemesi ve diş ağrısını azaltması için boynuna dolandı.

Eski çağlarda, Amber, ilk başta üretildiği düşünülen Pinites succinifer ağaçlarından çıkan, özellikle Latin süksinumu ya da soyu tükenmiş Pinites sukcinifer ağaçlarından “ ad ” olarak bilinir . Yaşlı Pliny, çamunun orijini, ateşlendiğinde ve ateşlendiğinde, meşalesi-çam ağacının kokusu ve görünümüyle yandığı zaman, çam gibi bir koku yaydığı gerçeğiyle kanıtlanmış sayılır. Kehribar’ın Yunanca terimi güneşe atıfta bulunan bir kelime olan elektron’du ve kehribar sürtünmeye maruz kaldıklarında kendisine küçük maddeler çizebilmeleri için Kehribar’a verildi. “Elektron” ve “elektrik” sözlerimizin kökenidir. “Kehribar” modern adının, kıyı şeridi üzerine de yıkanan sperm balinasından deşarj edilen benzer renkli bir malzeme olan ambergris için Arapça sözcüğü olan anbar’dan geldiği ve parfüm yapımında kullanılır

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Amber, birkaç ağaç reçinesinden (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Pine cinsinden veya bazı bölgelerde Hymenaea soyu tükenmiş bölgelerde), bitki materyallerinden, bir uçucu yağ ve süksinik asitten oluşan bir hidrokarbon karışımıdır. Kehribar bitkinin vasküler sisteminde dolaşan sıvı olan ağaç özsuyundan değil , bitkinin epitel hücrelerine rağmen salgılanan aromatik, yarı katı bir madde olan reçineden oluşur . Böcek ve mantarların yol açtığı hastalık ve yaralanmaları gidermek, kırılan dalları iyileştirmek veya hızlı büyümenin neden olduğu stresi azaltmak için koruma mekanizması olarak üretilir. Eski ormanların reçineleri ağaçlardaki iç çatlakları doldururken, dış kabuğun içine damladı ve sızdırarak, böcekleri, örümcekleri, annelitleri ve diğer küçük organizmaları, odun ve bitki maddelerini, tüyleri ve hatta saçları hapsettiler. Daha sonra uçucu bileşenlerini yitirerek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar düştü ve nehirler tarafından tortular tarafından gömüldükleri ve okyanus tabanının bir parçası oldukları kıyı bölgelerine taşındılar ya da başka jeolojik olaylar tarafından başka bir yere yerleştirildiler. [Fernie, 322, 328] [Academic.emporia.edu] [tr.wikipeida.org] [www.madehow.com] [www.mindat.org] [www.gemdat.org]

Amber olmak için, fosil reçineleri, çözülmez hale gelmeden önce on binlerce yıldan milyonlarca yıla kadar süren bir işlem olan daha büyük moleküller oluşturmak üzere moleküllerin birbirleriyle bağlandıkları ikinci bir sertleşme süresine maruz kalmak zorunda kaldılar. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yaşında olmasına rağmen bazıları bir milyondan biraz daha azdır ve bugüne kadar bulunan en eski Amber ise 320 milyon yıldır. Kopal , Mesoamerican bölgesinde öne çıkan Protium kopal ağacından ağaç reçinesine ve genellikle polimerizasyon ve sertleştirme ara aşamasında, birkaç yüz ila birkaç bin yaş

 

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

 

arasındaki genç ağaç reçinelerine verilen bir isimdir. Yüzyıllar boyunca tütsü, ince cilalar ve tören amaçlı kullanılmıştır, ancak zaman zaman yanıltıcı bir şekilde “kehribar” veya “genç kehribar” olarak pazarlanmaktadır. Columbia ve Madagaskar’dan elde edilen reçineler, otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar gençtir. Kopal, alkol veya aseton gibi bir organik çözücü damlası uygulandığında yapışkan olduğunda veya kısa dalga UV ışığı altında çok az renk değişimi gösterdiğinde sıklıkla tanımlanabilir. Alıcılar sahte Amber’i hapsolmuş modern böcekler ile korunmuş olmalı. Amber’de 1000’in üzerinde nesli tükenmiş hayvan türü ve çeşitli bitki maddesi türleri tanımlanmıştır, ancak bütün örnekler genellikle müzelerde olağanüstü benzersizdir ve oldukça pahalıdır.

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

Lapidary kalitesinde gerçek Amber, başlıca Meksika, Chiemas, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve yakın zamanda Endonezya’da Sumatra üretimi yapan başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden geliyor. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, şeffaf ve opak olabilir ve beyazımsı ve soluk sarı renkte, en sık kullanılan “bal” sarı / turuncu / kahverengi renk tonlarına, “amber” ile derin bir renk tonuna kadar değişebilir. kahverengi. Kırmızı, bazen “kiraz kehribar”, yeşil ve yeşil olarak bilinen renkler nadirdir ve piyasadakilerin çoğu ısıyla ya da basınçla işlenir. Tarih boyunca Yeşil Amber’in ölümsüzlük ve iyi şanslar getirdiği düşünülüyordu. Mavi, hepsinin en nadir görülen gölgesi olarak kabul edilir ve daha çok Dominik Cumhuriyeti’nde ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunur. UV ışığı altında, güneş ışığında yoğun bir mavi yansıma ile güçlü bir doğal floresandır. Antik çağda, havanın, ateşin ve suyun ruhlarını kontrol ettiği ve tanrılardan gelen kutsamaları aldığına inanılan baş rahipler tarafından Blue Amber tercih edildi. Siyah Kehribar tamamen fosilleşmiş reçine değildir ve aslında Jet, bir linyit kömürü biçimidiAmber , teknik olarak mineral olarak kabul edilmeyen birkaç mücevher malzemesinden biridir. Fosilleşmiş ağaçlardan elde edilen 10 ila 100 milyon yıl önceki reçine reçineleri, organik bir mücevher olarak sınıflandırılır. Reçinenin, binlerce yıldır mükemmel ihtişam içinde koruyarak yapışkan kavramalarında böcek, yosun, liken veya yaprak topladığı bilinmektedir. Bu nedenle Amber değerli taş içinde bir böcek bulmak çok olasıdır. Çoğu değerli taştan farklı olarak, eklemeler kehribar değerine büyük katkı sağlayabilir – özellikle de bu eklemeler içine hapsolmuş bitkiler veya böcekler ise. Organik kökenli bir değerli taş olan amber, bazı özel fakat basit bakım ve kullanım gerektirir. Kehribar oldukça yumuşak bir taş olup kolayca çizilebilir. Sert cisimlerle teması en aza indirgeyen küpeler ve kolyelere kendini iyi borç veriyor. Amber sitrin , florit , meerschaum, oniks mermeri ve ambroid ile karıştırılabilir.
Amber, dokunulduğunda daima sıcak hisseder. Bir parça giysiye sert bir şekilde sürtüldüğünde elektriklenir ve kağıt parçaları gibi küçük nesneleri toplar. Bu elektrik özelliği, bazı örneklerin içindeki böceklerle birlikte kehribar’ı Yunan ve Romalılar için çok popüler bir taş yaptı. Aslında, bizim elektrik kelimemizin türetildiği, kehribar için Yunanca bir isimdir.ehribar, çoğunlukla karbon, hidrojen ve oksijenden (C10H10) yapılır. Milyonlarca yıl önce yaşayan, fosilleşmiş ağaçların reçinesidir.
Bu nedenle Amber, birkaç milyon yıl önce var olan birkaç ağacın kalan bitkisel reçinesinden gelir.
Zamanla ağaçlar, üçüncül çağın kumlu tabakalarında ve kil tabakalarında genişleyen düzensiz kütleler yaratarak fosilleşme sürecini sürdürmüştür.

Ağaçlar, kabukları incindiğinde veya bir böcek veya diğer böcek saldırılarıyla parçalandığında kendilerini hastalıklara karşı korumak için reçine üretti.

crédit photo: Denis – Las Terrenas
KABA AMBER
Bu nedenlerden dolayı, kehribar fosilleşmeden önce mükemmel bir şekilde korunmuş böcekler veya aşırı duygusal reçineye hapsolmuş bitkiler içerebilir …

Reçine dışa yayıldıktan sonra, lagünlerde veya nehir deltalarında oluşan kil veya kum gibi nemli tortularda sertleşmiş ve bu şekilde binyıllar için yer kabuğunda muhafaza edilmiştir.

Avrupa’da Pinus Succinifera’nın reçinesinden oluşan amber, Amerika’da ise Chiapas’ta (Meksika) ve Nikaragua’da Guapinol ( Dominik Cumhuriyeti ) ve Dominik Cumhuriyeti’nde “Keçiboynuzu ağacı” adı altında bilinen baklagil bitki Hymenaea Courbaril’den geliyor. üçüncül jeolojik döneme aitti.

Dominik Kehribar
Dominik kehribarları, baklagil ailesinin büyük yaprakları olan soyu tükenmiş tropikal ağaç türleri olan Hymenea’dan gelirdi. Benzer bir ağaç bugün Doğu Afrika’da da bulunabilir.
Dominik kehribar, içinde bulunduğu çeşitli kapanımlarla ünlüdür ve amber araştırmacıları, bilim adamları ve toplayıcılar, közleri nadir bulunan “hazinelere” göre sınıflandırırlar: akrepler, kertenkeleler ve kurbağalar.
Tüm dünyada kehribarda sadece 30 ila 40 akrep, 10 ila 20 kertenkele ve 8 ila 9 kurbağa keşfedilmiştir.

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

Mavi kehribar
Dominik kehribarının bir başka özelliği de, özellikle mavi kehribar gibi çok parlak renkler ve nüanslar ile sunabileceği çeşitli gölgelerdir.
Mavi kehribar, karbon, hidrojen, oksijen ve kükürt içeren bir fosil bitkisel reçineden ibaret olmayan sülfür içeren bir reçinedir.

ambre bleue de République Dominicaine Bu amber türü, belki de aromatik maddelerin varlığından dolayı çok nadir görülür. Beyaz bir yüzeyde ve yapay aydınlatma altında, mavi kehribar yumuşak ve şeffaf bir sarıdır.
mavi renk tonu, ancak siyah veya opak bir yüzeyde ve güneş ışığında, polinükleer moleküller (benzin türünün aromatik molekülleri: perilen) nedeniyle koyu mavi renk tonunu alır, ayrıca ultraviyole ışığına floresansı da verir.
Bu reçine, ışık kırılmasında mavi renkte yanar (yansıyan ışık).
Bazı ambers her zaman mavidir, ışığa yönelimlerini dikkate almazlar. Öte yandan, bazıları çok değişiyor. Mavinin farklı nitelikleri vardır.

Santiago de los Caballeros’un kuzeyindeki madenlerde Dominik Cumhuriyeti’nde sadece nodüller (büyük mavi kehribar külçesi) şeklinde bulunabilir (kuzeyde Septentrional Cordillera, doğuda Bayaguana ve Sabana ve doğuda Cotui). merkez): Palo Alto bölgesi (25 milyon yıllık amber) ve Toca, Palo Quemado bölgesi (33 ila 40 milyon yıllık). Cumbre (35 milyon yaşında). En dikkat çekici mavi kehribar, Miyosen döneminden kalma glokonit içeren Los Cacaos madeninde bulunur: Ayrıca küçük gastropodlar (Los Cacaos) ve bol miktarda mikrofosiller (La Toca) da bulabiliriz.

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

Doğal amber özellikleri ve erdemleri

DOĞAL AMBER
Çağlar boyunca, bu taşın iyileştirici özelliklerine her zaman inanılmıştır.
Mısırlı simyacılar dini ve tıbbi değere sahipti.
Tıbbi olarak, fonksiyonlarını geliştirerek vücudu değil, aynı zamanda yerleştirildiği organı da canlandırır. Erkekliği ve doğurganlığı destekliyor.
Bir kolye olarak, özellikle astım ve sürekli öksürük olmak üzere, guatr, kızamık ve işitme ve boğazla ilgili tüm acıları rahatlatır. Düşünceleri güçlendirir ve zihinsel ihmalleri önler. Su veya yangının neden olduğu zararlardan korur.
Tibet’te, başlatır olumlu hisler ve iyi şans çekmek için kullanın.
Sevgi, sağlık veya işle ilgili olsun, iyi rüyalar gerçeğe dönüştürülür söylenir.

BALTIK KEHRİBAR TAŞI KOLYE (YETİŞKİN)

ÖZEL ÜRÜNLER
Kehribar Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE BALTIK DAMLA KEHRİBAR
 • 20 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA/KALİNGRAD
 • YETİŞKİNLER İÇİN
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Kehribar, fosilleşmiş, sertleştirilmiş ağaç reçinesi olup, yaşları bir milyondan az ile 300 milyon yıl arasında değişmektedir. Başlangıçta yapışkan bir yarı-sıvı olan ağaç reçinesi, ilk olarak birkaç günden birkaç yıla kadar periyotlarda havaya çıkan uçucu bileşenleri kaybederek sertleşir.

Kehribar Kolye

Kehribar Kolye

Bunu, reçine moleküllerinin polimerize ettiği (daha büyük moleküller oluşturmak için birbiriyle bağlanan), birkaç on yıldan milyonlarca yıla kadar her yere varabilen bir işlem olan ikinci bir sertleşme aşaması izler.
Polimerizasyondan sonra kehribar, aseton, toluen, alkol veya benzin gibi organik çözücülerde çözülmez (veya daha az çözünür).
Genç ağaç reçineleri (bazen “kopal” olarak bilinir) genellikle “Kehribar” olarak yanıltıcı şekilde pazarlanır veya euphemistically “genç Kehribar” olarak pazarlanır; organik çözücü damlası uygulanır.
Kehribar tüm Baltık ülkelerinde bulunabilir; Venezuela; Rusya; Romanya; Burma; Wyoming, ABD ve Dominik Cumhuriyeti’ndeki kömür dikişlerinde.
GÖRÜNÜM
Kehribar, kesilmiş ve cilalanmış ve değerli bir taş olarak kullanılan güzel bir taş. Rahatsızlık vermeden büyük bir mücevher parçasında kullanılmasına izin veren çok hafiftir. Kehribar, ya da fosil ağacı özü, antik çağlardan beri bilinmektedir. Fosilin kendisi, birçok korunmuş böcek ve on milyonlarca yıllık diğer hayvan ve bitkileri içerebilir. Genellikle kehribarda görülen garip ekler genellikle kehribarın eşsiz görünümüne katkıda bulunur ve çoğu durumda değerini büyük ölçüde arttırır.

Kehribar genellikle plastik, renkli camlar ve bazı modern ağaç reçineleriyle taklit edilir. Bununla birlikte, sertliği genellikle daha büyüktür ve diğer reçinelerden daha zordur. Düşük özgül ağırlığı (Kehribar, tuzlu su üzerinde yüzebilir) ve kapanımlar onu plastiklerden ve bardaklardan ayırt edebilir.
Kehribar yarı saydam şeffaftır, rengi reçineyi ilk bırakan ağacın yaşına ve türüne bağlıdır. Yaşına ve reçinenin orijinal rengine bağlı olarak, Kehribar soluk sarı, altın kahverengi, sarı-yeşil, bal, koyu kırmızı ve koyu kahverengi (siyah olarak adlandırılır) şeklinde oluşur.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL HAM RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI KOLYE YETİŞKİNLER İÇİN ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL FANTASTİK BİR HEDİYE

20 GR 48CM UZUNLUK
Kehribar VE ÇAKRALAR
Kehribar, Solar Plexus Chakra’yı açacak ve iyileştirecek. Sindirim sistemi, adrenaller, mide, karaciğer ve safra kesesinin dengelenmesini ve iyileşmesini teşvik eder.
Vücuda besin maddelerinin asimilasyonunda yardımcı olur. Aynı zamanda, beynin sol yarım küresinin fonksiyonlarına bağlıdır. Birçok sakatlanma hastalıkları, ülser, bağırsak sorunları ve psikosomatik hastalıklar Kehribar ve solar pleksus çakrası ile çalışarak hafifletilir.Kehribar VE DUYGULARIN
Sıcak ve parlak enerjiler, yine de geleneğe saygılı, güneşli, kendiliğinden bir eğilime dönüşür.
İntihar veya depresif eğilimlerin önüne geçilmesine yardımcı olabilir. Kehribar, barışçılığı teşvik eder ve güven geliştirir. Kehribar özgeciliği teşvik eder ve bilgelik getirir.
Denge ve sabır getirir, karar vermeyi teşvik eder ve yararlı bir hafıza yardımıdır.
Esnekliği muhalefeti çözüyor.
Kehribar duygusal bedeni korur ve seni psişik ataklardan ve psişik vampirlerden korur. Kehribar giyildiğinde size bir güvenlik, güvenlik ve huzur duygusu sunar.

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

Kehribar VE AKLIN
Kehribar kararlılığı hayata geçirir, ancak aynı zamanda elde etmeyi arzu ettiği şeyi bağlayarak sizi motive eder.
Kehribar zekayı uyarır ve olumlu bir zihinsel durumu ve yaratıcı bir kendini ifade etmeyi destekler.
Kehribar stresi azaltır.
Bu kristal şefkat sağlar ve tükenmişliği iyileştirir, Huzurlu bir kabullenme ve kendi kendine kabullenme duygusunu teşvik eder.
Kehribar, iç huzuru kazanmanıza yardımcı olur, yatıştırır, rahatlatır ve duygusal iyileşme ve koruma sağlar
Kehribar VE RUH
Kehribar, koruma amacıyla gezginler tarafından taşınırken, aynı zamanda cesaret sembolüdür.
Dünya ile güçlü bağlantıları var ve daha yüksek enerjiler için topraklama taşı.
Kehribar, negatif enerjileri emer ve onları vücudu kendini iyileştirmeye teşvik eden pozitif kuvvetlere dönüştürür. Güçlü bir koruyucu olan Kehribar, gündelik benliği daha yüksek manevi gerçekliğe bağlar.
Bu kristal, yaşam gücü asimilasyonunu, topraklamayı, doğurganlığı, cinsel açılımı, cinsel isteği ve orgazmı teşvik eder. Kehribar, Kundalini çizgisini temizler. Onu emerek ve dağıtarak sizi negatif enerjiden koruyacaktır.
Meditasyonlu Kehribar, tüm auraları iyileştirmenizi sağlar. Aura gözyaşlarını çok hızlı duygusal veya karmik salınımdan yeniden doldurur, korur ve onarır.
Kehribar, iyileşme işinde diğer insanların acılarını almaya karşı sizi korur. Yaşam yolunuzda ilerlemeyi teşvik eder ve orada bulunan zihinsel blokları kaldırır.Kehribar’in sağlık yararları binlerce yıldır biliniyordu ve insanlar birçok tıbbi durumun tedavisine yardımcı olabileceğine inanıyordu. Bu nedenle bugün birçok insan bu iddianın herhangi bir gerçeğinin olup olmadığını veya sadece bir efsane olup olmadığını merak ediyor. Kehribar’den yapılan mücevherlerin boyun, baş ve boğaz bölgelerindeki ağrıyı en aza indirmek için etkili bir şekilde çalıştığı düşünülmektedir. Bu doğal reçineden yapılan bilezikler, çoğunlukla, eklemlerin yanı sıra Artrit, Romatizma ağrısını azalttığına inandıkları için giyilir. Buna ek olarak, Kehribar takıları takmanın kaygıyı en aza indirmeye ve yorgunluğu aşmaya yardımcı olabileceği de düşünülmektedir.

Bazı insanlar da titanyumun fonksiyonlarını geliştirmeye yardımcı olabileceğine inandığından Kehribar kolye takmaktadırlar. Bu amaç için bir kolye seçiyorsanız, tiroidin mümkün olduğu kadar yakın olmasını sağlayacak daha kısa bir kolye seçmek iyi bir fikir olabilir.

Mücevheratınızdan maksimum sağlık kazancı sağladığınızdan emin olmak için içindeki boncukların veya taşların orijinal Baltık Kehribar’dan yapıldığından emin olmak önemlidir. Bu önemlidir, çünkü diğer Kehribar türlerinde o kadar Süksinik Asit yoktur. Baltık Denizi’nden gelen Kehribarin, bu asidin ağırlıkça% 3-8’ini içerdiği bilinmektedir. Kehribar takı takarken, vücudunuzun bir kısmı ile temas ettiğinden emin olmak da önemlidir. Bu önemlidir çünkü Kehribar, Süksinik Asidi yalnızca cilt temasından ılıkken serbest bırakabilir. Yani temelde kehribar takılar ne kadar uzun süre takılırsa, ondan beklediğiniz sağlık yararları o kadar fazla olacaktır.

Bebekler ve Çocuklar İçin Yararları.

Kehribar’in çocuklara diş çıkarma yararları II. Dünya Savaşı’ndan önce bile biliniyordu. Almanya’daki ve bazı ülkelerdeki çocuklara, çocukların daha güçlü büyümelerine ve dişlerin daha az ağrılı hale gelmelerine yardımcı olduğuna inanılan Kehribar boncukları takıldı. Litvanya gibi ülkelerde, çocukların dişleri diş çıkarma ile ilişkili ağrıyı azaltmak için Kehribar ile bile masaj yapıldı. Bugün bile Kehribar’den yapılan kolyeler, bebeğin diş çıkarması ve aynı zamanda saçmalamak için doğal bir çözüm isteyen ebeveynler arasında çok popülerdir.

Kehribar Taşı Faydaları

Kehribar Taşı Faydaları

Bazı ünlülerin, bu aksesuarların popülaritesinin artmasına yardımcı olan Kehribar kolyeler giyen bebeklerini fotoğraflayarak da bu eğilimi desteklediklerini belirtmekte fayda var. Süksinik Asitin Kehribar kolyeler tarafından sağlanan diş çıkarma yararlarının çoğundan sorumlu olduğu düşünülmektedir. Bu doğal reçinenin cilde yakın kullanıldığı zaman, iyileştirici yağı (Süksinik Asit) kan dolaşımına bırakabileceği düşünülmektedir. Bu etki, sürünmeyi ve ağrının durmasını veya en azından en aza indirilmesini sağlar.

Evcil Hayvanların Yararları.

Kehribar sadece insanlar için avantajlı olmayabilir, fakat hayvanlar da bundan faydalanabilir. Kehribardan yapılan kolyelerin, pire ve kenelerden kaçınma ve bunlarla savaşmada etkili olduğu düşünülmektedir. Kehribar yaka, pire ve diğer parazitleri gidermeye yardımcı olan hayvan kılı elektriklendirerek çalışır. Ayrıca Kehribar boncukları, hayvanların cildi tarafından ısıtıldıklarında, belirli bir kokuyu yayar; bu, keneler ve pire çok çekici değildir. Bu doğal reçineden yapılan bu kolyeler kedi ve köpek sahipleri arasında giderek daha popüler hale geliyor. Çalışmaya başlamak için normal yakalardan biraz daha uzun sürebilir, ancak aynı zamanda tamamen doğaldırlar.

Kehribar Yağ ve Toz.
Kehribar’in yalnızca mücevher yapımında kullanılmadığından bahsetmekte fayda var. Bu doğal reçineden yapılan toz ve yağ, masaj ve benzeri amaçlar için kullanılır. Baltık Kehribar’dan yapılan yağın, güçlü terapötik özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır. Cilde sürüldüğünde etkili yaşlanma karşıtı tedavi olduğu ve cildin yenilenmesinde faydalı olduğu düşünülmektedir. Çürük ya da yanmış cildi hızlı bir şekilde iyileştirmek için kullanılabilir. Bazı literatürlere dayanarak Kehribar’den yapılan toz, küçük kan damarlarını, Tiroid bezi hastalığını ve saç sağlığını iyileştirmek için avantajlı olabilir.

Yetişkinler, bebekler veya evcil hayvanlar için Kehribar sağlık yararlarının çoğunu doğrulayacak sınırlı bilimsel araştırma olsa da, bu doğal reçineden yapılan aksesuarları giymeye çalışmakta fayda olabilir. Sağlık açısından farklı sonuçlar sağlama eğiliminde olsalar da, Kehribar’den yapılan eşyalar görünüşte benzersizdir ve giyilmesi çok güzel olabilir.

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

Amber, dünyanın en eski ve en çok rağbet gören hazinelerinden biridir; zamanla korunan ve insanlığın kıyılarında yıkanan, güzellik, koruma ve yenilenme için bir tılsım olan “denizlerin altınları”. Güneşin damlaları, tanrıların gözyaşları, sertleştirilmiş bal ve güneş ışığında katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve bugün en eski kültürlerde olduğu gibi arzu edilen renginin sıcaklığından dolayı Taş Devri’ne kadar kullanılmış. , süslemedeki değer, büyülü ve tıbbi özellikleri.

Kehribar, ne kristal ne de mineral olmak üzere küçük bir organik taş sınıfına aittir, ancak doğanın biyolojik bir ürünüdür, yoğun ağaçlardaki canlılardan sızan, tarih öncesi ormanlarda milyonlarca yıl boyunca fosilleşmiş koruyucu bir reçine. Enerjik ve iyileştirici özellikleri ve taşıdığı muhteşem Yaşam Gücü için metafizik dünyada çok değerlidir. Amber, güneşin ve toprağın yanı sıra, altın yapısı içinde sonsuza dek askıda kalan canlı böcekleri, organizmaları ve bitki maddelerini güçlü bir şekilde bağlar. Antik bilgeliğe dikkat çeker ve geçmiş yaşamın hatırlanması için güçlü bir araç olabilir veya kişinin atalarından geçen genetik derslerin ve deneyimlerin hatırlanmasını teşvik etmek için kullanılabilir. Aile kalıplarını temizlemek ve birinin seçim hakkını korumak için kullanışlıdır. [

Amber, negatif veya durgun enerjileri emerek ve onları net, pozitif enerjiye dönüştürerek fiziksel bedenden, zihin ve ruhtan ağrı çekme ve rahatsızlık verme kabiliyetine saygı duyduğu doğal bir temizleyicidir. Bu, vücudun kendini iyileştirme mekanizmasını uyarır. Canlılığı arttırır ve doku yenilenmesine yardımcı olur. Amber, çakraları, özellikle Sakral ve Solar Plexus Çakraları temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve içinde bulunduğu çevreyi temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlık ve iyilik için elverişli, aydınlık, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonu iyileştirme veya yaslanma süreci boyunca çalışma için harikadır. Kehribar ayrıca negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin yaşamından ya da ilişkilerinden toksisiteyi çıkarmak için çağırılabilir.
Binlerce yıl önceki Amber’in en eski keşiflerinden, çalkantılı denizler tarafından kıyıları yıkayan bu sarı-altın maddenin, dokunuşlu ve hafif, sıcak ve eşsiz olduğu düşünülüyordu. Küçük bir çaba ile oyulmuş, sürtündüğünde elektriksel olarak şarj olmuş ve kolayca tutuşmuştur. Kapsayıcılıklarının azlığı ve sözde büyülü ve tıbbi güçleri, Baltık bölgesinden baharat, tuz ve metal ticareti yapılan ilk ihracat ürünlerinden biri haline geldi. Tarih öncesi ticaret yolları bu Amber ticareti ile tanımlanmış ve Kuzey ve Baltık Denizi kıyı bölgelerinde, Akdeniz’e kadar iç kısımlarda bulunan koridor, Amber Yolu olarak tanınmıştır. Binlerce yıl boyunca, “kuzeyin altınları” olarak adlandırılan bu önemli hammadde, İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır ve ötesine Vistül ve Dinyeper nehirleri yoluyla karadan taşındı.

Amber güneşle ilişkilendirildi ve damlacık şekli pek çok İskandinav, Yunan ve Litvanyalı mitolojide gözyaşlarına doğal bir bağ oluşturdu. Yalnız veya yas tutan bir taş olarak kabul edildi ve çok mükemmel bir şekilde korunmuş olması nedeniyle, cenaze törenlerinde ölüleri onurlandırmak için kullanıldı ve öbür dünyada ruhu korumak için mezar mezarlarına yerleştirildi. Amber geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar halinde dizildi ve zarar görmemesi ve diş ağrısını azaltması için boynuna dolandı.

Eski çağlarda, Amber, ilk başta üretildiği düşünülen Pinites succinifer ağaçlarından çıkan, özellikle Latin süksinumu ya da soyu tükenmiş Pinites sukcinifer ağaçlarından “ ad ” olarak bilinir . Yaşlı Pliny, çamunun orijini, ateşlendiğinde ve ateşlendiğinde, meşalesi-çam ağacının kokusu ve görünümüyle yandığı zaman, çam gibi bir koku yaydığı gerçeğiyle kanıtlanmış sayılır. Kehribar’ın Yunanca terimi güneşe atıfta bulunan bir kelime olan elektron’du ve kehribar sürtünmeye maruz kaldıklarında kendisine küçük maddeler çizebilmeleri için Kehribar’a verildi. “Elektron” ve “elektrik” sözlerimizin kökenidir. “Kehribar” modern adının, kıyı şeridi üzerine de yıkanan sperm balinasından deşarj edilen benzer renkli bir malzeme olan ambergris için Arapça sözcüğü olan anbar’dan geldiği ve parfüm yapımında kullanılır

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Amber, birkaç ağaç reçinesinden (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Pine cinsinden veya bazı bölgelerde Hymenaea soyu tükenmiş bölgelerde), bitki materyallerinden, bir uçucu yağ ve süksinik asitten oluşan bir hidrokarbon karışımıdır. Kehribar bitkinin vasküler sisteminde dolaşan sıvı olan ağaç özsuyundan değil , bitkinin epitel hücrelerine rağmen salgılanan aromatik, yarı katı bir madde olan reçineden oluşur . Böcek ve mantarların yol açtığı hastalık ve yaralanmaları gidermek, kırılan dalları iyileştirmek veya hızlı büyümenin neden olduğu stresi azaltmak için koruma mekanizması olarak üretilir. Eski ormanların reçineleri ağaçlardaki iç çatlakları doldururken, dış kabuğun içine damladı ve sızdırarak, böcekleri, örümcekleri, annelitleri ve diğer küçük organizmaları, odun ve bitki maddelerini, tüyleri ve hatta saçları hapsettiler. Daha sonra uçucu bileşenlerini yitirerek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar düştü ve nehirler tarafından tortular tarafından gömüldükleri ve okyanus tabanının bir parçası oldukları kıyı bölgelerine taşındılar ya da başka jeolojik olaylar tarafından başka bir yere yerleştirildiler. [Fernie, 322, 328] [Academic.emporia.edu] [tr.wikipeida.org] [www.madehow.com] [www.mindat.org] [www.gemdat.org]

Amber olmak için, fosil reçineleri, çözülmez hale gelmeden önce on binlerce yıldan milyonlarca yıla kadar süren bir işlem olan daha büyük moleküller oluşturmak üzere moleküllerin birbirleriyle bağlandıkları ikinci bir sertleşme süresine maruz kalmak zorunda kaldılar. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yaşında olmasına rağmen bazıları bir milyondan biraz daha azdır ve bugüne kadar bulunan en eski Amber ise 320 milyon yıldır. Kopal , Mesoamerican bölgesinde öne çıkan Protium kopal ağacından ağaç reçinesine ve genellikle polimerizasyon ve sertleştirme ara aşamasında, birkaç yüz ila birkaç bin yaş

 

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

 

arasındaki genç ağaç reçinelerine verilen bir isimdir. Yüzyıllar boyunca tütsü, ince cilalar ve tören amaçlı kullanılmıştır, ancak zaman zaman yanıltıcı bir şekilde “kehribar” veya “genç kehribar” olarak pazarlanmaktadır. Columbia ve Madagaskar’dan elde edilen reçineler, otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar gençtir. Kopal, alkol veya aseton gibi bir organik çözücü damlası uygulandığında yapışkan olduğunda veya kısa dalga UV ışığı altında çok az renk değişimi gösterdiğinde sıklıkla tanımlanabilir. Alıcılar sahte Amber’i hapsolmuş modern böcekler ile korunmuş olmalı. Amber’de 1000’in üzerinde nesli tükenmiş hayvan türü ve çeşitli bitki maddesi türleri tanımlanmıştır, ancak bütün örnekler genellikle müzelerde olağanüstü benzersizdir ve oldukça pahalıdır.

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

Lapidary kalitesinde gerçek Amber, başlıca Meksika, Chiemas, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve yakın zamanda Endonezya’da Sumatra üretimi yapan başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden geliyor. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, şeffaf ve opak olabilir ve beyazımsı ve soluk sarı renkte, en sık kullanılan “bal” sarı / turuncu / kahverengi renk tonlarına, “amber” ile derin bir renk tonuna kadar değişebilir. kahverengi. Kırmızı, bazen “kiraz kehribar”, yeşil ve yeşil olarak bilinen renkler nadirdir ve piyasadakilerin çoğu ısıyla ya da basınçla işlenir. Tarih boyunca Yeşil Amber’in ölümsüzlük ve iyi şanslar getirdiği düşünülüyordu. Mavi, hepsinin en nadir görülen gölgesi olarak kabul edilir ve daha çok Dominik Cumhuriyeti’nde ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunur. UV ışığı altında, güneş ışığında yoğun bir mavi yansıma ile güçlü bir doğal floresandır. Antik çağda, havanın, ateşin ve suyun ruhlarını kontrol ettiği ve tanrılardan gelen kutsamaları aldığına inanılan baş rahipler tarafından Blue Amber tercih edildi. Siyah Kehribar tamamen fosilleşmiş reçine değildir ve aslında Jet, bir linyit kömürü biçimidiAmber , teknik olarak mineral olarak kabul edilmeyen birkaç mücevher malzemesinden biridir. Fosilleşmiş ağaçlardan elde edilen 10 ila 100 milyon yıl önceki reçine reçineleri, organik bir mücevher olarak sınıflandırılır. Reçinenin, binlerce yıldır mükemmel ihtişam içinde koruyarak yapışkan kavramalarında böcek, yosun, liken veya yaprak topladığı bilinmektedir. Bu nedenle Amber değerli taş içinde bir böcek bulmak çok olasıdır. Çoğu değerli taştan farklı olarak, eklemeler kehribar değerine büyük katkı sağlayabilir – özellikle de bu eklemeler içine hapsolmuş bitkiler veya böcekler ise. Organik kökenli bir değerli taş olan amber, bazı özel fakat basit bakım ve kullanım gerektirir. Kehribar oldukça yumuşak bir taş olup kolayca çizilebilir. Sert cisimlerle teması en aza indirgeyen küpeler ve kolyelere kendini iyi borç veriyor. Amber sitrin , florit , meerschaum, oniks mermeri ve ambroid ile karıştırılabilir.
Amber, dokunulduğunda daima sıcak hisseder. Bir parça giysiye sert bir şekilde sürtüldüğünde elektriklenir ve kağıt parçaları gibi küçük nesneleri toplar. Bu elektrik özelliği, bazı örneklerin içindeki böceklerle birlikte kehribar’ı Yunan ve Romalılar için çok popüler bir taş yaptı. Aslında, bizim elektrik kelimemizin türetildiği, kehribar için Yunanca bir isimdir.ehribar, çoğunlukla karbon, hidrojen ve oksijenden (C10H10) yapılır. Milyonlarca yıl önce yaşayan, fosilleşmiş ağaçların reçinesidir.
Bu nedenle Amber, birkaç milyon yıl önce var olan birkaç ağacın kalan bitkisel reçinesinden gelir.
Zamanla ağaçlar, üçüncül çağın kumlu tabakalarında ve kil tabakalarında genişleyen düzensiz kütleler yaratarak fosilleşme sürecini sürdürmüştür.

Ağaçlar, kabukları incindiğinde veya bir böcek veya diğer böcek saldırılarıyla parçalandığında kendilerini hastalıklara karşı korumak için reçine üretti.

crédit photo: Denis – Las Terrenas
KABA AMBER
Bu nedenlerden dolayı, kehribar fosilleşmeden önce mükemmel bir şekilde korunmuş böcekler veya aşırı duygusal reçineye hapsolmuş bitkiler içerebilir …

Reçine dışa yayıldıktan sonra, lagünlerde veya nehir deltalarında oluşan kil veya kum gibi nemli tortularda sertleşmiş ve bu şekilde binyıllar için yer kabuğunda muhafaza edilmiştir.

Avrupa’da Pinus Succinifera’nın reçinesinden oluşan amber, Amerika’da ise Chiapas’ta (Meksika) ve Nikaragua’da Guapinol ( Dominik Cumhuriyeti ) ve Dominik Cumhuriyeti’nde “Keçiboynuzu ağacı” adı altında bilinen baklagil bitki Hymenaea Courbaril’den geliyor. üçüncül jeolojik döneme aitti.

Dominik Kehribar
Dominik kehribarları, baklagil ailesinin büyük yaprakları olan soyu tükenmiş tropikal ağaç türleri olan Hymenea’dan gelirdi. Benzer bir ağaç bugün Doğu Afrika’da da bulunabilir.
Dominik kehribar, içinde bulunduğu çeşitli kapanımlarla ünlüdür ve amber araştırmacıları, bilim adamları ve toplayıcılar, közleri nadir bulunan “hazinelere” göre sınıflandırırlar: akrepler, kertenkeleler ve kurbağalar.
Tüm dünyada kehribarda sadece 30 ila 40 akrep, 10 ila 20 kertenkele ve 8 ila 9 kurbağa keşfedilmiştir.

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

Mavi kehribar
Dominik kehribarının bir başka özelliği de, özellikle mavi kehribar gibi çok parlak renkler ve nüanslar ile sunabileceği çeşitli gölgelerdir.
Mavi kehribar, karbon, hidrojen, oksijen ve kükürt içeren bir fosil bitkisel reçineden ibaret olmayan sülfür içeren bir reçinedir.

ambre bleue de République Dominicaine Bu amber türü, belki de aromatik maddelerin varlığından dolayı çok nadir görülür. Beyaz bir yüzeyde ve yapay aydınlatma altında, mavi kehribar yumuşak ve şeffaf bir sarıdır.
mavi renk tonu, ancak siyah veya opak bir yüzeyde ve güneş ışığında, polinükleer moleküller (benzin türünün aromatik molekülleri: perilen) nedeniyle koyu mavi renk tonunu alır, ayrıca ultraviyole ışığına floresansı da verir.
Bu reçine, ışık kırılmasında mavi renkte yanar (yansıyan ışık).
Bazı ambers her zaman mavidir, ışığa yönelimlerini dikkate almazlar. Öte yandan, bazıları çok değişiyor. Mavinin farklı nitelikleri vardır.

Santiago de los Caballeros’un kuzeyindeki madenlerde Dominik Cumhuriyeti’nde sadece nodüller (büyük mavi kehribar külçesi) şeklinde bulunabilir (kuzeyde Septentrional Cordillera, doğuda Bayaguana ve Sabana ve doğuda Cotui). merkez): Palo Alto bölgesi (25 milyon yıllık amber) ve Toca, Palo Quemado bölgesi (33 ila 40 milyon yıllık). Cumbre (35 milyon yaşında). En dikkat çekici mavi kehribar, Miyosen döneminden kalma glokonit içeren Los Cacaos madeninde bulunur: Ayrıca küçük gastropodlar (Los Cacaos) ve bol miktarda mikrofosiller (La Toca) da bulabiliriz.

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

Doğal amber özellikleri ve erdemleri

DOĞAL AMBER
Çağlar boyunca, bu taşın iyileştirici özelliklerine her zaman inanılmıştır.
Mısırlı simyacılar dini ve tıbbi değere sahipti.
Tıbbi olarak, fonksiyonlarını geliştirerek vücudu değil, aynı zamanda yerleştirildiği organı da canlandırır. Erkekliği ve doğurganlığı destekliyor.
Bir kolye olarak, özellikle astım ve sürekli öksürük olmak üzere, guatr, kızamık ve işitme ve boğazla ilgili tüm acıları rahatlatır. Düşünceleri güçlendirir ve zihinsel ihmalleri önler. Su veya yangının neden olduğu zararlardan korur.
Tibet’te, başlatır olumlu hisler ve iyi şans çekmek için kullanın.
Sevgi, sağlık veya işle ilgili olsun, iyi rüyalar gerçeğe dönüştürülür söylenir.