OTANT�K TA�

KRİZOKOL MALAKİT TAŞI KOLEKSİYON MİNAREL

DOĞAL KAYALAR
Krizakol Malakit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 120 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • G.AFRİKA
 • KDV DAHİİL
 • KRİZAKOL MALAKİT SHUTKKİTE OLUŞUMU
 • ÜST SEVİYE KOLEKSİYONERLER İÇİN

Krizakol her şeyden önce bir iletişim taşıdır. Onun özü ifade, güçlendirme ve öğretmeye adanmıştır. Turkuaz mavisi renginin dinginliği negatif enerjileri boşaltır, sakinleştirir ve gerçeğin ve iç bilgeliğin yüzeye çıkmasını ve duyulmasını sağlar. Huzurlu bir taş, sözlerimizin ve eylemlerimizin çevremizdekiler üzerindeki gücünü vurgular ve karakterin şefkatini ve güçlenmesini teşvik eder.

Krizakol açık yeşilden koyu maviye kadar uzanan bir bakır taşıdır ve genellikle Malakit ve Azurit ile birlikte bulunur. Bazı Krizakol Cuprite içerir. Analitik ve sezgisel yeteneklere tepki vererek bir refah ve iş zekası taşı olarak tercih edilir. Denge ölçeği gibi, aklı canlandırabilir ve duyguları aynı anda rahatlatabilir.

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol, gerçek gücün en iyi şekilde nezaketle ifade edildiğini öğreten, dişil enerjilerin güçlenmesinin bir taşıdır. Bu, Tanrıça’nın bir taşıdır ve onunla rezonans yapanlar, kendi içinde yükselen eski ve kalıcı enerjilerini hissedeceklerdir. [Simmons, 114]

Bağışlamanın, barışın ve duygusal bağların güçlenmesinin taşıdır. Merhameti teşvik eder ve doğal kendiliğindenliğimizi kurtarmamıza yardımcı olur. [Megemont, 54]

metafiziksel kullanımlar Krizakol Kullanımlar ve Amaçlar – Genel Bakış
Krizakol, başkalarının deneyimlerimizden faydalanabilmesi için en yüksek bilgimizi açığa çıkarmamıza teşvik eden bir öğretme taşıdır. Bu, sevgiyle bir arkadaşla konuşma ve içgörü sunma, öğrenciye öğretmen olma veya dünyadaki etkilerini akıllıca seçerek kelimelerin gücünü modelleme şeklinde olabilir. Aynı zamanda bir yaşam için konuşanlar için değerli bir araçtır. [Ahsian, 115]

Krizakol bir müzisyen tılsımdır. Yeni müzik aletleri öğrenmek ya da bir koro, orkestra ya da tiyatro grubuna katılmak ve halka açık bir şekilde oynamak için kendinden emin olmak için mükemmel bir cazibe. [Eason, 231] Krizakol’nın en yüksek formu, Krizakol’nın Kuvars içinde infüze edildiği, tüm Krizakol enerjilerinin büyütülmüş bir versiyonunu sunan ve kutsal ses üretmek ve / veya yaşamak için en iyisi olan kristalize edilmiş bir form olan Gem Silica’dır. Mantra söyleyen, söyleyen veya söyleyenler en çok Gem Silika’dan faydalanacaklar. [Simmons, 114]

Krizakol her yerde bilge bir kadın taşıdır. Aşınmış veya taşınmış, yaşlı kadınların yazma, resim, müzik, el sanatları veya oyunculuk yoluyla bilgi ve deneyimlerini ifade etmelerine yardımcı olur. İlk kez büyükanneler ve büyük büyükanneler için yeni bakım rollerini dengelemeye yardımcı olmak için dikkate değer bir hediyedir ve yalnız yaşıyorlarsa geceleri evde gergin hissedebilecek olanlar için iyi bir taştır. [Eason, 231]

Antik çağlardan beri bilinen Krizakol’nın tuhaf bir özelliği insanları evde kalmaya teşvik etme özelliğidir. Keşişlerin, keşişlerin ve mahkumların taşıdır, bu genellikle inzivaya eşlik eden endişe ve depresyonu azaltır. Asla tek bir yerde kalmayan dolaşan mizaçları olan insanlar bundan faydalanabilirler. [Megemont, 54]

Krizakol, bilgisayar endüstrisinde çalışanları ve muhasebecileri duygusal strese maruz bırakarak destekler. Tasarımcılar ve mucitler için, yaratıcı fikirleri yeni pratik uygulamalarla birleştirerek ilham alır. [Mella, 80, 129-131] Ev içinde Krizakol, kayalık ilişkilerinin ve sürekli değişen durumların negatif enerjilerini çıkarır. Kararlılık, kabul ve içsel kuvvet sağlar. [Hall, 111]Krizakol, orijinal chill hapıydı. Bu kristal, Kleopatra’dan bu yana insanların içlerini kucaklamasına yardımcı oluyor. Eski Yunan filozofu Theophrastus tarafından adlandırılan Krizakol, “altın tutkalı” anlamına geliyor. Eski Mısırlılar tarafından kuyumculuk lehiminde altınla birleşmek için sık sık kullanıldı, dolayısıyla adını kullandı. Kleopatra’nın sakinleştirici, feminen gücü nedeniyle her yerde Krizakol’yı giydiği söyleniyor.

Bir kraliçe gibi rahatlamak için, Krizakol enerjisini kucaklayın. Bu taşı temizleyici, gün sonu banyosunda kullanmak, o gün karşılaştığınız endişeleri veya olumsuzlukları gidermenize yardımcı olur. Krizakol’nın anlamı , yeteneklerinizi tanımanız ve en iyi kendiniz olmanız için sizi güçlendirmektir. Gergin olduğunda, rahatlamana yardımcı olur. Kendinden şüphe duyduğunuzda, size güven verir. Sadece kıyıdan memnun olduğunuzda, sizi daha fazla takip etme motivasyonu ile boğar.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE SÜPER KOLEKSİYON MİNAREL %100 DOĞAL  G.AFRİKA BODRİYAL OLUŞUM KRİZAKOL&MALAKİT&SHUTKİTTE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYOMUNUZDAN KALKAR;

DİKKAT ÜST SEVİYE KOLEKSİYONERLER İÇİNDİR !!!!!

ÜRÜN BOYUTLARI : 10 CM X 9.5 CM X 4 CM AĞIRLIK 120 GR

Kontrolünüz dışındaki koşullar sizi şaşkına çeviriyorsa, Krizakol taşı sırtınızı tutuyor. Bu kristal, dengeli bir zihniyet ve düşünceli bir iletişim kurmak için kalbe ve boğaz çakralarınıza bağlanır. Stresli olduğunuzda ne hissettiğinizi ifade etmek zor. En çok sevdiğiniz kişilere endişe duymaktan kaçınmak için, Krizakol taşı kullanarak insanlara dokunma dürtüsünü arttırın ve kendinize dönün. Krizakol özellikleri olumsuzluğu ortaya çıkarır ve onu sevginin ve büyümenin enerjisiyle değiştirir. Bu yardımcı enerjiyle aşılandığında, bir çözüm bulana kadar gerginlik solumayı hatırlayabilirsin.

Bir Krizakol taşının canlandırdığı yaratıcılık, kullanıma hazır düşünmeye yardım eder ve işte, ilişkilerde ve hayatınızın her alanında daha iyi kararlara yol açar. Meditif kendini yansıtmada Krizakol’nın enerjisini kullanarak, kişiliğinizin büyümesi için verimli olan tüm yönlerini aydınlatan bir farkındalık duygusu edinirsiniz.

Krizakol Taşı

Krizakol Taşı

Krizakol ESKİTME TAŞ’A ÇEKİLDİĞİMDE NE DEMEKTİR:
Eğer Krizakol seni ararsa, ruhun değişime hazır olabilir – ve büyük bir tane. Krizakol taşları, yeni bir başlangıç zamanı geldiğinde hayatınıza giriyor. Bu kristalin yanında, yaşamınızın bir sonraki bölümüne doğru harekete geçmek için motivasyon ve ilham bulabilirsiniz.

Krizakol, hayatınızda daha fazla denge yaratmak için birlikte çalışabileceğiniz güçlü bir kristaldir. Kendinizi işte boğuluyor bulursanız, zamanınızı çalışma hayatı ile ev hayatı arasında daha eşit bir şekilde bölmek için Krizakol ile iletişime geçin. Dahili dengeniz kapalıysa, Krizakol anlamı sizi tekrar merkeze götürebilir.

Krizakol STONE NASIL KULLANILIR:
Taşını ellerinde tut ve kendine sor: Daha fazla denge oluşturmak için ne yapabilirim? 11 gün boyunca cevabınızın görsel bir hatırlatıcısı olarak taşınızı taşıyın.

Şifa kristalleri ve anlamları hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın. Tüm taşlar boyut, şekil, renk ve desen bakımından biraz değişecektir. Her biri kristaller ve anlamları hakkındaki bilgileri tutan bir kartla birlikte gelir.

Krizakol Hakkında – Tarihçe ve Giriş
Krizakol , genellikle bakır tuzları, demir ve manganez oksitler ile oluşan, değerli taş kalitesinde sulu bir bakır silikattır. Özellikle çekici renkleri ve eşsiz çok renkli desenleriyle ödüllendirilir. Krizakol , malakit , azurit , larimar , Oregon güneş taşı , Paraiba turmalin ve turkuaz da içeren çok küçük bir bakır içeren mücevher grubuna aittir . Krizakol, bakır safsızlığının varlığına bağlı olarak çekici, canlı maviden yeşile mavi rengine sahip olmasıyla ünlüdür. Krizokol olmasına rağmen’daha az bilinen’ bir taş olabilir, hala pek çok hevesli mücevher ve mineral meraklıları tarafından aranan çok etkileyici bir taş. ‘Krizakol’ ismi, Yunanca ‘chrysos’ ve ‘kolla’ kelimelerinin ‘altın’ ve ‘tutkal’ olarak çevrilen kelimelerinden türemiştir. Adını kazandı çünkü çoğunlukla altın bir lehimleme ajanı olarak kullanıldı, ama nihayetinde, terim yeşil bakır içeren herhangi bir mineral için genel bir referans olarak gelişti.

Krizakol’nın bakır cevheri kütlelerinin oksidasyon bölgelerinde oluştuğu bilinmektedir ve mineral bakır için küçük bir cevher olarak kabul edilir. Saf Krizakol değerli taşlar nadirdir. Krizakol sıklıkla diğer bakır içeren minerallerle oluşur ve bu da ilginç ve benzersiz renk ve benekli desen karışımları ile değerli taşlar ortaya çıkar. Daha yaygın olan mineral karışımlarının bazıları azurit (ki bu Krizakol sıklıkla pseudomorflarla birlikte), malakit ve turkuazdır. Krizakol ayrıca , esasen doğal bir çiftlik oluşturan berrak dürüm parlak kuvars katmanları ile de oluşabilir . Çoğu durumda, kuvars kristali aslında sadece druzy katmanları olarak değil taşla iç içe geçebilir. Bu kuvars-hibrid karışımları saf Krizakol’dan daha sert ve çok daha dayanıklıdır, bu da sıklıkla mücevher kullanımı için uygun olmasını sağlar.
Kesin bir kimyasal bileşim içermediğinden, krizokollanın bileşim ile tanımlanması zor olabilir. Kimyasal formülü dahil edilen yabancı maddelere bağlı olarak değişebilir. Temel olarak, başka türlü tanımlanmayan herhangi bir masif, küresel, mavi ila yeşil bakır içeren silikat, Krizakol olarak tanımlanabilir. Krizakol genellikle sertliği, benzersiz rengi ve ilginç desenleriyle ayırt edilebilir. Bununla birlikte, tam bileşimine bağlı olarak, sertliği önemli ölçüde değişebilir, ancak çoğu durumda, Krizakol’yı ayırt etmek tipik olarak çizik testi ile yapılabilir. Krizakol, renk ve parlaklığın ortak görsel benzerlikleri nedeniyle, genellikle turkuaz ve azurit ile karıştırılır. Krizakol turkuazdan biraz daha yumuşaktır. smitsonitgörünüşte benzer, ancak rengi biraz daha hafiftir ve sertliği daha yüksektir. Varisit de çok benzerdir, ancak rengi genellikle daha yeşildir ve genellikle Krizakol’dan çok daha serttir.

Krizakol Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Krizakol, tüm dünyadaki bakır rezervlerinde bulunabilir. En kayda değer Krizakol kaynakları arasında İsrail, Kongo (Zaire), Şili, İngiltere, Kolwezi, Katanga (Shaba), Meksika, Peru, Rusya ve ABD (Arizona, Utah, Idaho, New Mexico, Michigan ve Pennsylvania) bulunmaktadır. Arizona’nın bugün mevcut olan en iyi Krizakol’nın bazılarını ürettiği bilinmektedir. Eski İsrail’in Timna Bakır Madenleri karma Krizakol örnekleri ile ünlüydü. Batı Avustralya, azuritin Krizakol pseudomorfları ile ünlüdür.
Krizakol Rengi
Krizakol, açık ve koyu renklerin koyu maviye ve yeşile canlı tonlarında ortaya çıkar, ancak sıklıkla diğer bakır içeren minerallerle birlikte ortaya çıkması nedeniyle, ilginç desenlerinde başka çeşitli renkler de oluşabilir.

Krizakol Berraklık ve Parlaklık

Krizakol Malakit Minareli

Krizakol Malakit Minareli

Krizakol neredeyse her zaman opaktır, ancak bazı nadir materyaller hafif veya neredeyse yarı saydam olabilir. Kesilip cilalandığında, Krizakol, vitröz parlaklığa çekici bir yağlı boyaya sahiptir.

Krizakol Kesim ve Şekil
Krizakol tipik olarak cabochon ile kesilir. Bazı materyaller yönlü olabilir, ancak bu çok yaygın değildir ve genellikle mücevher kullanımı için değil, yalnızca koleksiyoncular için yapılır. Çoğu krizokol, oval ve serbest biçimli biçimlerde kesilir, ancak süslü şekiller de oldukça yaygındır. En popüler şekiller yuvarlak, armut, trilyon, baget ve damla şekillerini içerir. Kalibre edilen ölçüler daha yüksek primleri emreder.

Krizakol Tedavi
Krizakol normalde herhangi bir şekilde tedavi edilmez veya geliştirilmez. Bununla birlikte, bazı malzemeler renksiz bir reçine ile kaplanabilir ve geliştirilebilir.

Krizakol Gemological Özellikler: Başa dönüş
Kimyasal formül: (Cu, Al) 2H2Si2O5 (OH) 4nH2O Sulu bakır silikat
Kristal yapı: Ortohorbik – monoklinik, botryoidal
Renk: Yeşil, mavi, mavimsi-yeşil, siyahımsı-mavi, kahverengi, çok renkli
Sertlik: Mohs ölçeğinde 2 ila 4
Kırılma indisi: 1.460 – 1.570
Yoğunluk: 2,00 – 2,40
dilinim: Yok; kırılma: konkoidal
Şeffaflık: Opak; bazen yarı saydam
Çifte Kırılma veya Doğruluk: -0.023 – -0.040
Parlaklık: Yağlı, vitröz
floresan: Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın .

Krizakol: Çeşitler veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa dönüş
Mavi azurit için alışveriş yapın
Azurite Gems Satın Alın
Krizakol, birkaç bakır taşıyan mineral ve değerli taştan biridir . Başka yakından ilişkili değerli taşlar olmamasına rağmen, turkuaz, malakit, azurit ve Paraiba turmalin dahil olmak üzere diğer birçok bakır bakımından zengin mücevher vardır . Birçok mücevher, renk ve parlaklık açısından da benzer benekli bir görünüme sahip olabilir. Sık sık karışıklığa neden olan bazı taşlar larimar, turkuaz, azurit, varisit ve smithsonittir. Saf krizokolla aslında oldukça nadirdir; çökeltilerin çoğu diğer mineraller ve bileşiklerle karıştırılır. Bazı durumlarda, karışık-Krizakol mücevherleri ve belirli bölgesel örnekler çeşitli isimler altında alınıp satılır, ancak çoğu tedarikçi, ticari isimler resmi olmadığı için basitçe ‘Krizakol’ olarak ticaret yapacaktır.

En Popüler Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Azurit , azurit druzy, ‘Apache Krizakol’ (Arizona kökenli – karışık Krizakol, turkuaz, jasper, lapis, malakit ve kuvars) ve ‘ Eilat taşı ‘ (Eilat, İsrail’den karışık Krizakol, lapis, azurit, malakit ve

Krizakol Taşı Özellikleri

Krizakol Taşı Özellikleri

turkuaz) Krizakol popüler veya benzeri değerli taş çeşitleri.

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Aluminian Krizakol (aluminian bakımından zengin bir Krizakol), aluminian-ferrian Krizakol (bir alüminian-ferrian-zengin-Krizakol) ve siyanhalcite-Krizakol (bir fosfor-zengin Krizakol çeşidi) daha az bilinen benzer veya ilişkili taş Krizakol çeşididir.

Krizakol Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa dönüş
M.Ö 315’te, Krizakol, ilk olarak Theophrastus olarak bilinen bir Yunan filozofu ve botanikçisi tarafından kullanıldı. İlk zamanlarda, Krizakol bir lehimleme ajanı olarak kullanılmış ve eski Mısır’da, müzakere zamanlarında zihni koruyabileceği düşünüldüğü için yaygın olarak ‘bilge taş’ olarak biliniyordu. Krizakol’nın ayrıca şiddet içeren eylemleri azaltabildiğine ve hassasiyeti artırabileceğine inanılıyor, bu nedenle Kleopatra’nın Krizakol mücevherlerini giydiği bilinmektedir. Krizakol, Amerikan yerlileri arasında, duygusal kargaşanın yerine direnişi güçlendirme ve sakinlik duygularını destekleme kabiliyeti ile bilinir.

Geleneksel olarak, Krizakol, korku, suçluluk ve gerginliği hafiflettiği söylenen bir barış taşıdır. Sevgi, kabul ve hoşgörü duygularını kristalize ettiği düşünülmektedir. Krizakol birçok şarkıcı ve müzisyen tarafından tercih edilmektedir. Fiziksel olarak, Krizakol’nın krampları, boğaz enfeksiyonlarını, ülserleri ve artrit semptomlarını azaltmada yardımcı olduğu düşünülmektedir. Karaciğer detoksifikasyonuna da yardımcı olduğu düşünülmektedir. Krizakol bir Kanser taşıdır ve su elementiyle ilişkilidir. Çok temizleyici ve olumsuzluğu emdiği söyleniyor. Kalp tıkanıklıklarını temizlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir ve tüm çakralar için kullanılabilmesine rağmen kalp çakrasına faydalıdır.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Krizakol Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Saf Krizakol genellikle çoğu ana takı tasarımları için çok yumuşak olarak kabul edilir. Bununla birlikte, uygun şekilde tasarlanmış mücevherlere özenle giyildiğinde, Krizakol bazı olağanüstü moda mücevherleri yapabilir. Kuvars veya bir druzy katmanı ile iç içe olan Krizakol, diğer Krizakol biçimlerinden biraz daha dayanıklıdır, bu nedenle değerli taşlar ararken, Krizakol-quartz bileşimleri mücevher için diğer Krizakol’lardan daha iyi olabilir.

Krizakol cabochons ve boncuklar, özellikle kolyelerde mücevher kullanımında oldukça popülerdir. Krizakol günlük halkalar için önerilmez, ancak berrak bir kuvars tabakasıyla, dikkatle giymek için yeterince dayanıklı olabilir. Eğer takı olarak Krizakol takılıyorsa, kullanımı küpe, iğne, broş, kolye, kolye, gömlek saplaması veya kravat gibi koruyucu tasarımlarla sınırlı olmalıdır. Krizakol zenginlik verir ve özellikle gümüş kakma yaparken çarpıcı görünür. Krizakol mücevher tasarımları genellikle altın veya platin ayarlarından çok gümüş ve bakır kullanır. Bu metaller sadece daha ekonomik değil, aynı zamanda taşların doğal renklerini daha iyi ortaya çıkarma eğilimindedir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlık olarak elmastan daha küçüktür.

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenirKrizakol oldukça yumuşak bir taş olduğundan, çekici cilalarını korumak için her zaman ekstra özen gösterilmelidir. Diğer taşlar ve mücevherler tarafından kolayca çizilebilir, bu nedenle ayrı olarak giyilmeli ve temizlenmelidir. Krizakol değerli taşları temizlerken yumuşak bir bez veya fırça ve düz sabunlu su kullanın. Ultrasonik temizleyiciler veya vapurları kullanmayın ve çamaşır suyu veya sülfürik asit gibi sert ev kimyasalları kullanmaktan kaçının. Taşlarınızın rengine kalıcı zarar gelmesini önlemek için, doğrudan güneş ışığına ve aşırı sıcağa uzun süre maruz kalmaktan kaçının.

Krizakol değerli taşlar ve mücevher her zaman diğer mücevher ve mücevherlerden ayrı olarak saklanmalıdır. Krizakol’nızı saklarken, taşlarınızı yumuşak bir bez kullanarak ayrı ayrı sarmanız veya daha fazla koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmeniz en iyisidir. Spor yapmadan, egzersiz yapmadan veya ev işlerini yapmadan önce mücevherleri çıkardığınızdan emin olun.Malakit adı, ebegümeci anlamına gelen Yunan Moloche’den gelmektedir, çünkü taş ebegümeci yaprakları ile aynı renktedir. Malakit bakır esaslıdır ve binlerce yıldır ezilmiş ve pigment olarak kullanılmıştır. Antik çağlardan beri değerli taş olarak değerlendirilmiştir.. Eski Mısırlılar mücevherlerde malakit takarlar ve süslemelerde kullanılırlardı. M.Ö 4000 yılı başlarında Mt Sina ve Süveyş arasındaki bir alanda taşı çıkardılar. Mısır hiyeroglifleri, malakitleri tanrılarının varlığının ayrılmaz bir parçası olarak tanımlar. Güneşin görüntüsü, kullanıcısını kötü ruhlardan korumak için taşa oyulmuştur. Malakit, muska ve bok böceklerine de oyulmuştu ve çocuklar için koruyucu bir taş olduğu düşünülüyordu. Eski Yunanlılar ve Romalılar da taştan vazolar ve heykeller çıkardılar. Daha sonra, Rus çekleri, onu St. Petersburg, Rusya’daki St. Isaacs Katedrali’nin sütunları gibi görkemli yapılar oluşturmak için Ural Dağları’ndaki engin birikintilerle taş ocağı yapmak için dekoratif bir taş olarak kullandılar .
kaplumbağa malakit-sculpture.jpg
Malakit bir süs taşıdır ve masa üstü, kaseler, vazolar ve oyulmuş hayvanlar gibi ürünler için kullanılır. Sertlik skalasında 3.5 ile 4 arasında derecelendirilen nispeten yumuşak bir mineral olduğu için genellikle bir taş olarak kullanılmaz . Malakit, bakırın çarpıcı bir yeşili (koyu yeşile oldukça parlak olabilir) karbonattır . Taş aynı zamanda soluktan neredeyse siyah katmanlara kadar temel yeşil tonlarının zıtlıklarında konsantrik şerit bantları ile işaretlenmiştir ve cilalı yüzeyi üzerinde karmaşık desenler gösterebilir. Mükemmel rengi ve yumuşaklığı oymacılık için popüler kılar. Malakit iyi bir cila alır, ancak yumuşaklığından dolayı halkalara takılmamalıdır.
Kendi Aile Keepsake’ini Tasarla

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Malakit Taşı

Malakitin, zaman içinde, kullanıcısına çeşitli şekillerde yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Eski Mısırlılar kötülüklerden korunmak için malakit muska kullandılar. Orta çağda, taş kusma için bir tedavi olarak kullanıldı. Pek çok farklı kültür, taşların çocukları kötü ruhlardan koruduğuna inanıyordu. Efsaneye göre, bir çocuğun diş işine ihtiyacı varsa, boynuna malakit takılması ağrıyı kolaylaştıracaktır. Genel olarak, malakitin kişinin duygusal bedenini detoksifiye etme, olumsuz ve acı verici duygular salıverme ve eski travmalarını geçmiş yaşamların yanı sıra ortadan kaldırma gücü olduğu söylenir. Taşın ayrıca karaciğeri ve safra kesesini detoksifiye etme ve doğumda yardımcı olma gücüne sahip olduğuna inanılıyor.
malakit kütle kökenli-world.jpg
Malakit, yuvarlak opak yeşil kütleler veya kabuklanmalar olarak ortaya çıkar ve bakır birikintilerinin oksitlenmiş bölgesinde yaygındır . Kuyumculuk için gereken malakit kalitesi, İsrail’in Eilat kentinde ve şu anda tükenmekte olan Rusya’daki Ural yataklarında mayınlı . Çoğu malakit yatağı, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin Shaba eyaletindeki bakır madenciliği alanlarında bulunur. Diğer siteler Betzdorf, Almanya, Potosi, Yeni Güney Galler ve Redruth, İngiltere’dir. Amerika Birleşik Devletleri’nde malakit, Bisbee, Arizona, Stevens County, Washington ve Pennsylvania, Kuzey Carolina ve New Mexico eyaletlerinde bulunabilir . Malakit ayrıca Fransa , Meksika, Zambiya, Namibya ve İsveç’te bulunu

KRİZOKOL MALAKİT TAŞI KOLEKSİYON MİNAREL

DOĞAL KAYALAR
Krizakol Malakit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 120 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • G.AFRİKA
 • KDV DAHİİL
 • KRİZAKOL MALAKİT SHUTKKİTE OLUŞUMU
 • ÜST SEVİYE KOLEKSİYONERLER İÇİN
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Krizakol her şeyden önce bir iletişim taşıdır. Onun özü ifade, güçlendirme ve öğretmeye adanmıştır. Turkuaz mavisi renginin dinginliği negatif enerjileri boşaltır, sakinleştirir ve gerçeğin ve iç bilgeliğin yüzeye çıkmasını ve duyulmasını sağlar. Huzurlu bir taş, sözlerimizin ve eylemlerimizin çevremizdekiler üzerindeki gücünü vurgular ve karakterin şefkatini ve güçlenmesini teşvik eder.

Krizakol açık yeşilden koyu maviye kadar uzanan bir bakır taşıdır ve genellikle Malakit ve Azurit ile birlikte bulunur. Bazı Krizakol Cuprite içerir. Analitik ve sezgisel yeteneklere tepki vererek bir refah ve iş zekası taşı olarak tercih edilir. Denge ölçeği gibi, aklı canlandırabilir ve duyguları aynı anda rahatlatabilir.

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol, gerçek gücün en iyi şekilde nezaketle ifade edildiğini öğreten, dişil enerjilerin güçlenmesinin bir taşıdır. Bu, Tanrıça’nın bir taşıdır ve onunla rezonans yapanlar, kendi içinde yükselen eski ve kalıcı enerjilerini hissedeceklerdir. [Simmons, 114]

Bağışlamanın, barışın ve duygusal bağların güçlenmesinin taşıdır. Merhameti teşvik eder ve doğal kendiliğindenliğimizi kurtarmamıza yardımcı olur. [Megemont, 54]

metafiziksel kullanımlar Krizakol Kullanımlar ve Amaçlar – Genel Bakış
Krizakol, başkalarının deneyimlerimizden faydalanabilmesi için en yüksek bilgimizi açığa çıkarmamıza teşvik eden bir öğretme taşıdır. Bu, sevgiyle bir arkadaşla konuşma ve içgörü sunma, öğrenciye öğretmen olma veya dünyadaki etkilerini akıllıca seçerek kelimelerin gücünü modelleme şeklinde olabilir. Aynı zamanda bir yaşam için konuşanlar için değerli bir araçtır. [Ahsian, 115]

Krizakol bir müzisyen tılsımdır. Yeni müzik aletleri öğrenmek ya da bir koro, orkestra ya da tiyatro grubuna katılmak ve halka açık bir şekilde oynamak için kendinden emin olmak için mükemmel bir cazibe. [Eason, 231] Krizakol’nın en yüksek formu, Krizakol’nın Kuvars içinde infüze edildiği, tüm Krizakol enerjilerinin büyütülmüş bir versiyonunu sunan ve kutsal ses üretmek ve / veya yaşamak için en iyisi olan kristalize edilmiş bir form olan Gem Silica’dır. Mantra söyleyen, söyleyen veya söyleyenler en çok Gem Silika’dan faydalanacaklar. [Simmons, 114]

Krizakol her yerde bilge bir kadın taşıdır. Aşınmış veya taşınmış, yaşlı kadınların yazma, resim, müzik, el sanatları veya oyunculuk yoluyla bilgi ve deneyimlerini ifade etmelerine yardımcı olur. İlk kez büyükanneler ve büyük büyükanneler için yeni bakım rollerini dengelemeye yardımcı olmak için dikkate değer bir hediyedir ve yalnız yaşıyorlarsa geceleri evde gergin hissedebilecek olanlar için iyi bir taştır. [Eason, 231]

Antik çağlardan beri bilinen Krizakol’nın tuhaf bir özelliği insanları evde kalmaya teşvik etme özelliğidir. Keşişlerin, keşişlerin ve mahkumların taşıdır, bu genellikle inzivaya eşlik eden endişe ve depresyonu azaltır. Asla tek bir yerde kalmayan dolaşan mizaçları olan insanlar bundan faydalanabilirler. [Megemont, 54]

Krizakol, bilgisayar endüstrisinde çalışanları ve muhasebecileri duygusal strese maruz bırakarak destekler. Tasarımcılar ve mucitler için, yaratıcı fikirleri yeni pratik uygulamalarla birleştirerek ilham alır. [Mella, 80, 129-131] Ev içinde Krizakol, kayalık ilişkilerinin ve sürekli değişen durumların negatif enerjilerini çıkarır. Kararlılık, kabul ve içsel kuvvet sağlar. [Hall, 111]Krizakol, orijinal chill hapıydı. Bu kristal, Kleopatra’dan bu yana insanların içlerini kucaklamasına yardımcı oluyor. Eski Yunan filozofu Theophrastus tarafından adlandırılan Krizakol, “altın tutkalı” anlamına geliyor. Eski Mısırlılar tarafından kuyumculuk lehiminde altınla birleşmek için sık sık kullanıldı, dolayısıyla adını kullandı. Kleopatra’nın sakinleştirici, feminen gücü nedeniyle her yerde Krizakol’yı giydiği söyleniyor.

Bir kraliçe gibi rahatlamak için, Krizakol enerjisini kucaklayın. Bu taşı temizleyici, gün sonu banyosunda kullanmak, o gün karşılaştığınız endişeleri veya olumsuzlukları gidermenize yardımcı olur. Krizakol’nın anlamı , yeteneklerinizi tanımanız ve en iyi kendiniz olmanız için sizi güçlendirmektir. Gergin olduğunda, rahatlamana yardımcı olur. Kendinden şüphe duyduğunuzda, size güven verir. Sadece kıyıdan memnun olduğunuzda, sizi daha fazla takip etme motivasyonu ile boğar.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE SÜPER KOLEKSİYON MİNAREL %100 DOĞAL  G.AFRİKA BODRİYAL OLUŞUM KRİZAKOL&MALAKİT&SHUTKİTTE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYOMUNUZDAN KALKAR;

DİKKAT ÜST SEVİYE KOLEKSİYONERLER İÇİNDİR !!!!!

ÜRÜN BOYUTLARI : 10 CM X 9.5 CM X 4 CM AĞIRLIK 120 GR

Kontrolünüz dışındaki koşullar sizi şaşkına çeviriyorsa, Krizakol taşı sırtınızı tutuyor. Bu kristal, dengeli bir zihniyet ve düşünceli bir iletişim kurmak için kalbe ve boğaz çakralarınıza bağlanır. Stresli olduğunuzda ne hissettiğinizi ifade etmek zor. En çok sevdiğiniz kişilere endişe duymaktan kaçınmak için, Krizakol taşı kullanarak insanlara dokunma dürtüsünü arttırın ve kendinize dönün. Krizakol özellikleri olumsuzluğu ortaya çıkarır ve onu sevginin ve büyümenin enerjisiyle değiştirir. Bu yardımcı enerjiyle aşılandığında, bir çözüm bulana kadar gerginlik solumayı hatırlayabilirsin.

Bir Krizakol taşının canlandırdığı yaratıcılık, kullanıma hazır düşünmeye yardım eder ve işte, ilişkilerde ve hayatınızın her alanında daha iyi kararlara yol açar. Meditif kendini yansıtmada Krizakol’nın enerjisini kullanarak, kişiliğinizin büyümesi için verimli olan tüm yönlerini aydınlatan bir farkındalık duygusu edinirsiniz.

Krizakol Taşı

Krizakol Taşı

Krizakol ESKİTME TAŞ’A ÇEKİLDİĞİMDE NE DEMEKTİR:
Eğer Krizakol seni ararsa, ruhun değişime hazır olabilir – ve büyük bir tane. Krizakol taşları, yeni bir başlangıç zamanı geldiğinde hayatınıza giriyor. Bu kristalin yanında, yaşamınızın bir sonraki bölümüne doğru harekete geçmek için motivasyon ve ilham bulabilirsiniz.

Krizakol, hayatınızda daha fazla denge yaratmak için birlikte çalışabileceğiniz güçlü bir kristaldir. Kendinizi işte boğuluyor bulursanız, zamanınızı çalışma hayatı ile ev hayatı arasında daha eşit bir şekilde bölmek için Krizakol ile iletişime geçin. Dahili dengeniz kapalıysa, Krizakol anlamı sizi tekrar merkeze götürebilir.

Krizakol STONE NASIL KULLANILIR:
Taşını ellerinde tut ve kendine sor: Daha fazla denge oluşturmak için ne yapabilirim? 11 gün boyunca cevabınızın görsel bir hatırlatıcısı olarak taşınızı taşıyın.

Şifa kristalleri ve anlamları hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın. Tüm taşlar boyut, şekil, renk ve desen bakımından biraz değişecektir. Her biri kristaller ve anlamları hakkındaki bilgileri tutan bir kartla birlikte gelir.

Krizakol Hakkında – Tarihçe ve Giriş
Krizakol , genellikle bakır tuzları, demir ve manganez oksitler ile oluşan, değerli taş kalitesinde sulu bir bakır silikattır. Özellikle çekici renkleri ve eşsiz çok renkli desenleriyle ödüllendirilir. Krizakol , malakit , azurit , larimar , Oregon güneş taşı , Paraiba turmalin ve turkuaz da içeren çok küçük bir bakır içeren mücevher grubuna aittir . Krizakol, bakır safsızlığının varlığına bağlı olarak çekici, canlı maviden yeşile mavi rengine sahip olmasıyla ünlüdür. Krizokol olmasına rağmen’daha az bilinen’ bir taş olabilir, hala pek çok hevesli mücevher ve mineral meraklıları tarafından aranan çok etkileyici bir taş. ‘Krizakol’ ismi, Yunanca ‘chrysos’ ve ‘kolla’ kelimelerinin ‘altın’ ve ‘tutkal’ olarak çevrilen kelimelerinden türemiştir. Adını kazandı çünkü çoğunlukla altın bir lehimleme ajanı olarak kullanıldı, ama nihayetinde, terim yeşil bakır içeren herhangi bir mineral için genel bir referans olarak gelişti.

Krizakol’nın bakır cevheri kütlelerinin oksidasyon bölgelerinde oluştuğu bilinmektedir ve mineral bakır için küçük bir cevher olarak kabul edilir. Saf Krizakol değerli taşlar nadirdir. Krizakol sıklıkla diğer bakır içeren minerallerle oluşur ve bu da ilginç ve benzersiz renk ve benekli desen karışımları ile değerli taşlar ortaya çıkar. Daha yaygın olan mineral karışımlarının bazıları azurit (ki bu Krizakol sıklıkla pseudomorflarla birlikte), malakit ve turkuazdır. Krizakol ayrıca , esasen doğal bir çiftlik oluşturan berrak dürüm parlak kuvars katmanları ile de oluşabilir . Çoğu durumda, kuvars kristali aslında sadece druzy katmanları olarak değil taşla iç içe geçebilir. Bu kuvars-hibrid karışımları saf Krizakol’dan daha sert ve çok daha dayanıklıdır, bu da sıklıkla mücevher kullanımı için uygun olmasını sağlar.
Kesin bir kimyasal bileşim içermediğinden, krizokollanın bileşim ile tanımlanması zor olabilir. Kimyasal formülü dahil edilen yabancı maddelere bağlı olarak değişebilir. Temel olarak, başka türlü tanımlanmayan herhangi bir masif, küresel, mavi ila yeşil bakır içeren silikat, Krizakol olarak tanımlanabilir. Krizakol genellikle sertliği, benzersiz rengi ve ilginç desenleriyle ayırt edilebilir. Bununla birlikte, tam bileşimine bağlı olarak, sertliği önemli ölçüde değişebilir, ancak çoğu durumda, Krizakol’yı ayırt etmek tipik olarak çizik testi ile yapılabilir. Krizakol, renk ve parlaklığın ortak görsel benzerlikleri nedeniyle, genellikle turkuaz ve azurit ile karıştırılır. Krizakol turkuazdan biraz daha yumuşaktır. smitsonitgörünüşte benzer, ancak rengi biraz daha hafiftir ve sertliği daha yüksektir. Varisit de çok benzerdir, ancak rengi genellikle daha yeşildir ve genellikle Krizakol’dan çok daha serttir.

Krizakol Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Krizakol, tüm dünyadaki bakır rezervlerinde bulunabilir. En kayda değer Krizakol kaynakları arasında İsrail, Kongo (Zaire), Şili, İngiltere, Kolwezi, Katanga (Shaba), Meksika, Peru, Rusya ve ABD (Arizona, Utah, Idaho, New Mexico, Michigan ve Pennsylvania) bulunmaktadır. Arizona’nın bugün mevcut olan en iyi Krizakol’nın bazılarını ürettiği bilinmektedir. Eski İsrail’in Timna Bakır Madenleri karma Krizakol örnekleri ile ünlüydü. Batı Avustralya, azuritin Krizakol pseudomorfları ile ünlüdür.
Krizakol Rengi
Krizakol, açık ve koyu renklerin koyu maviye ve yeşile canlı tonlarında ortaya çıkar, ancak sıklıkla diğer bakır içeren minerallerle birlikte ortaya çıkması nedeniyle, ilginç desenlerinde başka çeşitli renkler de oluşabilir.

Krizakol Berraklık ve Parlaklık

Krizakol Malakit Minareli

Krizakol Malakit Minareli

Krizakol neredeyse her zaman opaktır, ancak bazı nadir materyaller hafif veya neredeyse yarı saydam olabilir. Kesilip cilalandığında, Krizakol, vitröz parlaklığa çekici bir yağlı boyaya sahiptir.

Krizakol Kesim ve Şekil
Krizakol tipik olarak cabochon ile kesilir. Bazı materyaller yönlü olabilir, ancak bu çok yaygın değildir ve genellikle mücevher kullanımı için değil, yalnızca koleksiyoncular için yapılır. Çoğu krizokol, oval ve serbest biçimli biçimlerde kesilir, ancak süslü şekiller de oldukça yaygındır. En popüler şekiller yuvarlak, armut, trilyon, baget ve damla şekillerini içerir. Kalibre edilen ölçüler daha yüksek primleri emreder.

Krizakol Tedavi
Krizakol normalde herhangi bir şekilde tedavi edilmez veya geliştirilmez. Bununla birlikte, bazı malzemeler renksiz bir reçine ile kaplanabilir ve geliştirilebilir.

Krizakol Gemological Özellikler: Başa dönüş
Kimyasal formül: (Cu, Al) 2H2Si2O5 (OH) 4nH2O Sulu bakır silikat
Kristal yapı: Ortohorbik – monoklinik, botryoidal
Renk: Yeşil, mavi, mavimsi-yeşil, siyahımsı-mavi, kahverengi, çok renkli
Sertlik: Mohs ölçeğinde 2 ila 4
Kırılma indisi: 1.460 – 1.570
Yoğunluk: 2,00 – 2,40
dilinim: Yok; kırılma: konkoidal
Şeffaflık: Opak; bazen yarı saydam
Çifte Kırılma veya Doğruluk: -0.023 – -0.040
Parlaklık: Yağlı, vitröz
floresan: Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın .

Krizakol: Çeşitler veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa dönüş
Mavi azurit için alışveriş yapın
Azurite Gems Satın Alın
Krizakol, birkaç bakır taşıyan mineral ve değerli taştan biridir . Başka yakından ilişkili değerli taşlar olmamasına rağmen, turkuaz, malakit, azurit ve Paraiba turmalin dahil olmak üzere diğer birçok bakır bakımından zengin mücevher vardır . Birçok mücevher, renk ve parlaklık açısından da benzer benekli bir görünüme sahip olabilir. Sık sık karışıklığa neden olan bazı taşlar larimar, turkuaz, azurit, varisit ve smithsonittir. Saf krizokolla aslında oldukça nadirdir; çökeltilerin çoğu diğer mineraller ve bileşiklerle karıştırılır. Bazı durumlarda, karışık-Krizakol mücevherleri ve belirli bölgesel örnekler çeşitli isimler altında alınıp satılır, ancak çoğu tedarikçi, ticari isimler resmi olmadığı için basitçe ‘Krizakol’ olarak ticaret yapacaktır.

En Popüler Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Azurit , azurit druzy, ‘Apache Krizakol’ (Arizona kökenli – karışık Krizakol, turkuaz, jasper, lapis, malakit ve kuvars) ve ‘ Eilat taşı ‘ (Eilat, İsrail’den karışık Krizakol, lapis, azurit, malakit ve

Krizakol Taşı Özellikleri

Krizakol Taşı Özellikleri

turkuaz) Krizakol popüler veya benzeri değerli taş çeşitleri.

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Aluminian Krizakol (aluminian bakımından zengin bir Krizakol), aluminian-ferrian Krizakol (bir alüminian-ferrian-zengin-Krizakol) ve siyanhalcite-Krizakol (bir fosfor-zengin Krizakol çeşidi) daha az bilinen benzer veya ilişkili taş Krizakol çeşididir.

Krizakol Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa dönüş
M.Ö 315’te, Krizakol, ilk olarak Theophrastus olarak bilinen bir Yunan filozofu ve botanikçisi tarafından kullanıldı. İlk zamanlarda, Krizakol bir lehimleme ajanı olarak kullanılmış ve eski Mısır’da, müzakere zamanlarında zihni koruyabileceği düşünüldüğü için yaygın olarak ‘bilge taş’ olarak biliniyordu. Krizakol’nın ayrıca şiddet içeren eylemleri azaltabildiğine ve hassasiyeti artırabileceğine inanılıyor, bu nedenle Kleopatra’nın Krizakol mücevherlerini giydiği bilinmektedir. Krizakol, Amerikan yerlileri arasında, duygusal kargaşanın yerine direnişi güçlendirme ve sakinlik duygularını destekleme kabiliyeti ile bilinir.

Geleneksel olarak, Krizakol, korku, suçluluk ve gerginliği hafiflettiği söylenen bir barış taşıdır. Sevgi, kabul ve hoşgörü duygularını kristalize ettiği düşünülmektedir. Krizakol birçok şarkıcı ve müzisyen tarafından tercih edilmektedir. Fiziksel olarak, Krizakol’nın krampları, boğaz enfeksiyonlarını, ülserleri ve artrit semptomlarını azaltmada yardımcı olduğu düşünülmektedir. Karaciğer detoksifikasyonuna da yardımcı olduğu düşünülmektedir. Krizakol bir Kanser taşıdır ve su elementiyle ilişkilidir. Çok temizleyici ve olumsuzluğu emdiği söyleniyor. Kalp tıkanıklıklarını temizlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir ve tüm çakralar için kullanılabilmesine rağmen kalp çakrasına faydalıdır.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Krizakol Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Saf Krizakol genellikle çoğu ana takı tasarımları için çok yumuşak olarak kabul edilir. Bununla birlikte, uygun şekilde tasarlanmış mücevherlere özenle giyildiğinde, Krizakol bazı olağanüstü moda mücevherleri yapabilir. Kuvars veya bir druzy katmanı ile iç içe olan Krizakol, diğer Krizakol biçimlerinden biraz daha dayanıklıdır, bu nedenle değerli taşlar ararken, Krizakol-quartz bileşimleri mücevher için diğer Krizakol’lardan daha iyi olabilir.

Krizakol cabochons ve boncuklar, özellikle kolyelerde mücevher kullanımında oldukça popülerdir. Krizakol günlük halkalar için önerilmez, ancak berrak bir kuvars tabakasıyla, dikkatle giymek için yeterince dayanıklı olabilir. Eğer takı olarak Krizakol takılıyorsa, kullanımı küpe, iğne, broş, kolye, kolye, gömlek saplaması veya kravat gibi koruyucu tasarımlarla sınırlı olmalıdır. Krizakol zenginlik verir ve özellikle gümüş kakma yaparken çarpıcı görünür. Krizakol mücevher tasarımları genellikle altın veya platin ayarlarından çok gümüş ve bakır kullanır. Bu metaller sadece daha ekonomik değil, aynı zamanda taşların doğal renklerini daha iyi ortaya çıkarma eğilimindedir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlık olarak elmastan daha küçüktür.

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenirKrizakol oldukça yumuşak bir taş olduğundan, çekici cilalarını korumak için her zaman ekstra özen gösterilmelidir. Diğer taşlar ve mücevherler tarafından kolayca çizilebilir, bu nedenle ayrı olarak giyilmeli ve temizlenmelidir. Krizakol değerli taşları temizlerken yumuşak bir bez veya fırça ve düz sabunlu su kullanın. Ultrasonik temizleyiciler veya vapurları kullanmayın ve çamaşır suyu veya sülfürik asit gibi sert ev kimyasalları kullanmaktan kaçının. Taşlarınızın rengine kalıcı zarar gelmesini önlemek için, doğrudan güneş ışığına ve aşırı sıcağa uzun süre maruz kalmaktan kaçının.

Krizakol değerli taşlar ve mücevher her zaman diğer mücevher ve mücevherlerden ayrı olarak saklanmalıdır. Krizakol’nızı saklarken, taşlarınızı yumuşak bir bez kullanarak ayrı ayrı sarmanız veya daha fazla koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmeniz en iyisidir. Spor yapmadan, egzersiz yapmadan veya ev işlerini yapmadan önce mücevherleri çıkardığınızdan emin olun.Malakit adı, ebegümeci anlamına gelen Yunan Moloche’den gelmektedir, çünkü taş ebegümeci yaprakları ile aynı renktedir. Malakit bakır esaslıdır ve binlerce yıldır ezilmiş ve pigment olarak kullanılmıştır. Antik çağlardan beri değerli taş olarak değerlendirilmiştir.. Eski Mısırlılar mücevherlerde malakit takarlar ve süslemelerde kullanılırlardı. M.Ö 4000 yılı başlarında Mt Sina ve Süveyş arasındaki bir alanda taşı çıkardılar. Mısır hiyeroglifleri, malakitleri tanrılarının varlığının ayrılmaz bir parçası olarak tanımlar. Güneşin görüntüsü, kullanıcısını kötü ruhlardan korumak için taşa oyulmuştur. Malakit, muska ve bok böceklerine de oyulmuştu ve çocuklar için koruyucu bir taş olduğu düşünülüyordu. Eski Yunanlılar ve Romalılar da taştan vazolar ve heykeller çıkardılar. Daha sonra, Rus çekleri, onu St. Petersburg, Rusya’daki St. Isaacs Katedrali’nin sütunları gibi görkemli yapılar oluşturmak için Ural Dağları’ndaki engin birikintilerle taş ocağı yapmak için dekoratif bir taş olarak kullandılar .
kaplumbağa malakit-sculpture.jpg
Malakit bir süs taşıdır ve masa üstü, kaseler, vazolar ve oyulmuş hayvanlar gibi ürünler için kullanılır. Sertlik skalasında 3.5 ile 4 arasında derecelendirilen nispeten yumuşak bir mineral olduğu için genellikle bir taş olarak kullanılmaz . Malakit, bakırın çarpıcı bir yeşili (koyu yeşile oldukça parlak olabilir) karbonattır . Taş aynı zamanda soluktan neredeyse siyah katmanlara kadar temel yeşil tonlarının zıtlıklarında konsantrik şerit bantları ile işaretlenmiştir ve cilalı yüzeyi üzerinde karmaşık desenler gösterebilir. Mükemmel rengi ve yumuşaklığı oymacılık için popüler kılar. Malakit iyi bir cila alır, ancak yumuşaklığından dolayı halkalara takılmamalıdır.
Kendi Aile Keepsake’ini Tasarla

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Malakit Taşı

Malakitin, zaman içinde, kullanıcısına çeşitli şekillerde yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Eski Mısırlılar kötülüklerden korunmak için malakit muska kullandılar. Orta çağda, taş kusma için bir tedavi olarak kullanıldı. Pek çok farklı kültür, taşların çocukları kötü ruhlardan koruduğuna inanıyordu. Efsaneye göre, bir çocuğun diş işine ihtiyacı varsa, boynuna malakit takılması ağrıyı kolaylaştıracaktır. Genel olarak, malakitin kişinin duygusal bedenini detoksifiye etme, olumsuz ve acı verici duygular salıverme ve eski travmalarını geçmiş yaşamların yanı sıra ortadan kaldırma gücü olduğu söylenir. Taşın ayrıca karaciğeri ve safra kesesini detoksifiye etme ve doğumda yardımcı olma gücüne sahip olduğuna inanılıyor.
malakit kütle kökenli-world.jpg
Malakit, yuvarlak opak yeşil kütleler veya kabuklanmalar olarak ortaya çıkar ve bakır birikintilerinin oksitlenmiş bölgesinde yaygındır . Kuyumculuk için gereken malakit kalitesi, İsrail’in Eilat kentinde ve şu anda tükenmekte olan Rusya’daki Ural yataklarında mayınlı . Çoğu malakit yatağı, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin Shaba eyaletindeki bakır madenciliği alanlarında bulunur. Diğer siteler Betzdorf, Almanya, Potosi, Yeni Güney Galler ve Redruth, İngiltere’dir. Amerika Birleşik Devletleri’nde malakit, Bisbee, Arizona, Stevens County, Washington ve Pennsylvania, Kuzey Carolina ve New Mexico eyaletlerinde bulunabilir . Malakit ayrıca Fransa , Meksika, Zambiya, Namibya ve İsveç’te bulunu