OTANT�K TA�

STURMANİTE TAŞI KOLEKSİYON MİNAREL

DOĞAL KAYALAR
STURMANİTE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 140 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • ÇOK ÖZEL KOLEKSİYON PARÇA
 • DOĞAL KOMBO OLUŞUM
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • KDV DAHİL
 • STURMANİTETAŞI

Sturmanite bir nadir sülfat kimyasal formülüne sahip mineral Ca 6 Fe 3+ 2 ( SO 4 ) 2.5 ( B (OH) 4 ) ( OH ) 12 · 25 , H 2 O . [1] [2] [3] Tetragonal sistemde kristalleşiyor ve Moh’s sertliği 2.5. Sturmanit parlak sarıdan kehribar rengine sahip ve ettringite düşmektedirgrubudur. Adı, Bozidar Darko Sturman (1937 doğumlu), Slovenya-Kanadalı mineralog ve eski Mineraloji Küratörü, Royal Ontario Müzesi’nden sonra seçildi . [4]

STURMANİTE

STURMANİTE

Oluşumu
Sturmanite ilk olarak 1983 yılında tanımlanmış ve aynı yıl IMA tarafından onaylanmıştır . [3] [4] İlk önce Kara Kaya Madeninde , Kara Kaya, Kalahari manganez sahasında, Kuzey Afrika Cumhuriyeti , Güney Afrika’da bulundu . Bu basık dipyramidal kristaller halinde bulunan hematit ve baryum sülfat . [4] Sturmanit, Wessel’s ve Perth madenleri gibi Black Rock Mine yakınındaki madenlerde, N’Chwaning madenlerinde ve Rusya’daki Lakargi Dağı yakınında da tanımlanmıştır . [1]Manganez yataklarına gömülü nadir bir ikincil mineral olarak bulunur ve baryte , manganit , hausmannit ve hematit ile ilişkilidir . [2]

Kristal yapı
Diğer çok olan, demir octahedra ve kalsiyum polihedrayı biri olan sütun: sturmanite kristal yapı iki farklı özelliklerini göstermektedir 4 – ve B (OH) 4 – Bu sütunları çevreleyen tetrahedra. Bu iki yapı, yoğun ve karmaşık bir hidrojen bağı ağıyla birbirine bağlanır. [5]sturmanit Özellikleri ve Anlamları
sturmanit Kristalleri, dünyada bulunabilecek en bol miktarda kristal türlerindendir. Dünyanın her yerinde bulunabilirler ve sıklıkla başka taşlarla da karıştırılırlar.

sturmanit Kristal aynı zamanda Calcspar, Clear Calcite, Iceland Crystal, Iceland Spar ve Optical Calcite olarak da bilinir.

Bu kristaller genellikle yumuşak ve parlaktır. Opak veya saydam olabilirler ve genellikle karışık renklerden oluşan bir bant içerirler.

Renksiz olabilirler ve ayrıca siyah, mavi, kahverengi, turuncu, yeşil, pembe, kırmızı, sarı ve gri renkli olabilirler.

Calcite kelimesi Latince “calx” kelimesinden ve Yunanca “chalix” kelimesinden gelir;

Meksika’da bulunabilecek büyük sturmanit yatakları vardır. Ancak ABD, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya, İzlanda, Belçika ve Büyük Britanya’da sturmanit Kristalleri de bulunmaktadır.

Neden sturmanit Kullanıyorsunuz?
sturmanit temizliği simgelemektedir. Bu, yaşamınızda büyük bir değişiklik ararken veya yeni bir başlangıç yapmanız gerektiğinde yanınızda olması gereken mükemmel kristaldir.

Bu kristal vücudunuzdaki enerji akışını artıracak ve zihinsel genişlemenizde size yardımcı olacaktır. Bakış açınızda bir değişim olacak ve yapmak istediğiniz her şeyi mümkün kılacak yenilenmiş bir bağlılık duygusu olacak.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL ÇOK ÖZEL KOLEKSİYON GEM PARÇASI STURMANİTE & KALSİT  KRİSTALI GÜNEY AFRİKA MİNARELİ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;ÇOK ÖZEL KOLEKSİYONERLER İÇİNDİR;

Sturmanite

AĞIRLIK : 140 GR BOY:85 MM X 57 MM
N’Chwaning Madenlerinden matristeki belirgin sturmanit. Boyut: 5.4 x 4.2 x 1.7 cm. Ex.Charlie Anahtar Hisse Senedi
Genel
Kategori    Sülfat mineralleri

Sturmanite Kristali

Sturmanite Kristali

Formül
(tekrarlayan birim)    Ca 6 Fe 3+ 2 (SO 4 ) 2.5 [B (OH) 4 ] (OH) 12 · 25, H 2 O
Strunz sınıflaması    7.DG.15
Dana sınıflandırması    32.4.4.2
Kristal sistemi    Tetragonal (3m – Ditrigonal Piramidal)
Birim hücre    a = 11.188 (9) Å, c = 21.91 (7) Å
Kimlik
Renk    Parlak sarı kehribar
Kristal alışkanlığı    Altıgen, piramidal, prizmatik
yarılma    Mükemmel {1010}
yapışkanlık    Kırılgan
Mohs ölçeği sertliği    2.5
parıltı    Vitreous, yağlı
Meç    Soluk sarı, yeşilimsi sarı, kahverengimsi turuncu
diaphaneity    Yarı saydam şeffaf
Spesifik yer çekimi    1.847 (ölçülen) 1.855 (hesaplanan)
Optik özellikler    Tek eksenli (+/-)
Çift-kırılma    δ = 0,002
Ultraviyole floresan    Yok

sturmanit ayrıca oldukça koruyucu bir kristaldir. Sizi olumsuz enerjilere veya istenmeyen fiziksel ve ruhsal saldırılara karşı koruyabilir.

Kişisel aurik alanınızda biriken tüm negatif enerjileri yok edecek ve onları pozitif olanlarla değiştirecektir. Bu kristal her zaman iyi ve canlandırıcı titreşimlerle çevrili olmanızı sağlar!

sturmanit Kristalleri sizi topraklayabilir, merkezleyebilir ve iç huzurunuzu getirebilir. Nereye gitmeniz gerektiğinden emin değilseniz, bu kristal, yaşam amacınızı keşfetmek için yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi kullanmanıza yardımcı olabilir.

Sezginizi, bilgeliğinizi ve maneviyatınızı güçlendirebilir. Bu kristal vücudunuzdaki tıkanmaları ve negatif enerjileri temizleyebilir.

Yavaş yavaş enerjiyi teşvik edici enerjiye dönüştürecek ve tüm fiziksel ve zihinsel işlevlerinizi artıracaktır. Yeni kavramları öğrenmenize ve elde ettiğiniz her şeyi başarmanıza yardımcı olur.

sturmanit, tembelliğinizle savaşmanıza yardımcı olacaktır. Erteleme, verimsiz olma ve yavaş olma arzusunu ortadan kaldıracaktır. Bu kristaller sizi daha fazlasını başarmak ve daha fazlasını elde etmek için güçlü enerjilerle besleyebilir.

SONRAKİ OKUYUN:
Altın: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Size gönülden birisini nasıl sevebileceğinizi gösterebilirler ve sizi kendi yolunuza çıkacak zorluklarla yüzleşmeye hazırlarlar.

Lapis Lazuli’ye benzer şekilde, bu kristaller gerçek aşkı bulmanıza yardımcı olabilir.

Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilirler. Sizi mutlu bir ev ortamına sokabilir ve finansal olarak güvenli bir gelecek oluşturabilirler.

sturmanit Kristalleri ayrıca kötü alışkanlıklardan, kalıplardan ve davranışlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Eleştiriyi kabul ettirebilir ve öfkeyle daha iyi başa çıkabilirler.

sturmanit Size Nasıl Yardımcı Olacaktır?

Sturmanite Özellikleri

Sturmanite Özellikleri

sturmanit ve Sağlık
sturmanit artar ve enerjiyi yükseltir. Bu, onu iyileştirmenin yanı sıra diğer iyileşme türleri için mükemmel bir taş yapar. Güçlendirdiği enerjilerden biri de öğrenme yetenekleri ve bu nedenle öğrenciler için harika bir taş.

İzlanda Spar olarak da bilinen Optik sturmanit Örneği. sturmanitin sırt ağrısını hafifletmek için iyi olduğu söylenir. Genel iyileşme ve birçok durumun tedavisinde etkili olan bir kristaldir.

Fiziksel gücünüzü artırabilir ve hastalandığınızda hızlı bir iyileşme elde etmenize yardımcı olabilirler.

Ayrıca bir detoksizatör ve antiseptik ajan olarak da işlev görebilirler. sturmanit Kristalleri böbrekleriniz, bağırsaklarınız ve mesaneniz gibi eliminasyon organlarınızı temizler.

SONRAKİ OKUYUN:
İkiz Kristal: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Kalsiyum emilimine yardımcı olacak ve kırık kemiklerde oluşabilecek herhangi bir kireçlenmeyi çözecektir.

sturmanit, iskelet sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda cilt durumlarıyla ilişkili ağrı ve rahatsızlıkları da azaltacaktır.

Vücudunuzun kan pıhtılaşma yeteneklerine yardımcı olabilir ve dokularınızın iyileşmesini hızlandırabilir. Su ile birleştirildiğinde cilt ülseri ve siğillerinin tedavisinde yardımcı olabilirler.

sturmanit Kristalleri de kan basıncını düşürmede etkilidir.

sturmanit ve Zenginlik
sturmanit refah ve bolluğu artırabilir. Bunu, yaşamınızdaki refah akışını önleyen eski inanç ve kalıpları kaldırarak başarabilir.

Bu kristal, durumunuzu anlamanızı ve para kazanma, yeni gelir akışları yaratma ve kapınıza iyi şans getirme söz konusu olduğunda fikrinizi genişletmenizi teşvik edecektir.

Özellikle işiniz doğal yeteneklerinizi kullanan biri ise, işletme sahiplerine iyi şanslar getirecektir.

sturmanit, Aşk ve İlişkiler
sturmanit, yaşamınıza uzlaşma enerjileri getirebilir. Bir hafta veya bir süredir birisiyle birlikte olsanız da, bu kristaller kırılmış ilişkileri tamir etmenize veya kayalar üzerindeki ilişkileri kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Argümanları veya önemsiz kavgaları azaltabilirler çünkü olumlu ve sevgi dolu enerjilerle kuşatılacaksınız. sturmanit Kristalleri, siz ve sevdikleriniz arasında daha uyumlu bir varoluşu teşvik edecektir.

SONRAKİ OKUYUN:
Yeşil Safir: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Kimsenin yanlış anlaşıldığını, takdir edilmediğini veya dışlandığını hissetmemesi için açık ve etkili iletişim kurmanıza yardımcı olacaklar. İlişkinizde sağlıklı dengeyi korumanıza yardımcı olacaklar.

Sturmanite Faydaları

Sturmanite Faydaları

sturmanit, korkularınızı giderecek ve ilişkinizdeki stresi azaltacaktır.

Güvensizliğinize, kıskançlığınıza veya kınamaya neden olan her şey kalbinizden silinecek ve sevgi ve bağlılık hisleriyle güvence altına alınacaksınız.

sturmanit Kristal yoğun duyguları yatıştırır ve duygularınızı daha iyi ele almanızı teşvik eder. En kötü dövüşlerde bile soğukkanlılığınızı nasıl koruyacağınızı size gösterecektir.

Daha da önemlisi, siz ve eşiniz büyük bir kavgaya girmemeniz için gergin durumları nasıl dağıtabileceğinizi gösterecektir.

Bu kristal umut ve pozitifliğin enerjilerini taşır. Ne olursa olsun, ihtiyacınız olan her konuda size yardımcı olacaktır.

Yeni bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacaktır. Size yeniden başlamak için güç verecektir.

Yaşamınızdaki negatif enerjileri ve sevdiklerinizle olan ilişkinizi etkileyen toksik olan her şeyi ortadan kaldırır. Sizi zayıf, intikamcı veya utanman gibi hissettiren tüm istenmeyen duygulardan kurtulur.

SONRAKİ OKUYUN:
Mavi sturmanit: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
sturmanit özellikle duygusal iyileşmede etkilidir. Duygusal stresinizi giderir ve onun yerine huzur ve dinginlik verir .

Kendinize ve eşinize olan güveninizi artıracak dengeleyici bir kristal. Riftlere, kıskançlıklara ve yanlış anlamalara neden olan her şeyden kurtulacaktır.

Bu aksaklıkların üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Yeni durumlara ve nihayetinde yeni ilişkilere uyum sağlayabilmeniz için düşünme şeklinizi ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

sturmanit, duygusal zekanıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bir durumu analiz etmenize ve önemli şeyleri hatırlamanıza yardımcı olacaklar.

Size bir fikri eyleme dönüştürme becerisi verecekler. Size umut ve motivasyon verecekler. Ayrıca, siz ve eşiniz arasında huzursuz hissetmenize neden olan durgun enerji izlerini kaldıracaklar.

sturmanit Kristal En İyi Sonuçlar İçin Nasıl Kullanılır?
sturmanit Kristal takı takmak, enerjilerini aurik alanınızda tutmanın en kolay ve en etkili yoludur. Sahip olduğunuz sturmanit Kristal türüne bağlı olarak, ondan yapılan muhteşem mücevher parçalarını satın alabilirsiniz.

st Onları takı olarak giyebilir veya fiziksel, duygusal ve zihinsel iyileşme için vücudunuza yakın bir yere yerleştirebilirsiniz.
Bu kristalleri basitçe bir odaya koyarak, orada bulunan enerjileri çoğaltabilir ve temizleyebilirsiniz. Enerji seviyelerini yükseltir ve olumsuzlukları giderir.

sturmanit ile Kullanılacak En İyi Kombinasyon
sturmanit Kristalleri en iyi Phenacite , Natrolite ve Ulexite ile birleştirilir . Ayrıca telepatik hediyelerinizi artırmak için Eudialyte, Selenite, Smithsonite, Petalite, Muscovite, Scapolite, Blue Kyanite, Rhodizite ve Dream Quartz ile eşleştirebilirsiniz .

sturmanit Kristalleri ayrıca Akuamarin, Mavi Hemimorfit, Aqua Aura Kuvars, Mavi Dantel Akik, Mavi Selestit, Lapis Lazuli ve Sodalite ile eşleştirildiğinde etkilidir.

Bunları Angelite, Rutile ve Blue Topaz ile birleştirmek size yaratıcı bir ilham verir .

Psişik hediyelerinizi geliştirmek istiyorsanız, sturmanit Kristallerini Lapis Lazuli, Celestite, Hypersthene, Sodalite ve Blue Safir ile eşleştirebilirsiniz.

sturmanit Nedir?

Sturmanite Taşı

Sturmanite Taşı

Sakral çakranın rengi turuncudur, dolayısıyla turuncu ve sarı taşlar bu çakrayı açmak için iyidir.

Sakral çakrayı açan ve aktive eden kristaller arasında Portakal ve Mercan sturmaniti bulunur. sturmanit çakrada bir tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olabilecek temizleme özelliklerine sahiptir.

Ayrıca yükseltici nitelikleri nedeniyle sık sık iyileşmede de kullanılır.

Sakral çakra, cinselliğin, tutkunun, yaratılığın, kırılganlığın ve diğer insanlarla ve dünyayla ilişkilerin merkezidir.

 

Sakral çakranız dengelendiğinde, bir iş, sanat, tutku ve sevgi yaratacak enerjiniz vardır.

Daha fazla hesaplanmış risk alır, dengeli al ve al ilişkisine girersiniz ve hassasiyeti veya kırılganlığı ifade edersiniz.

Sakral çakranın dengesiz olması durumunda, vücudunuzun her tarafında enerji akışı eksikliği yaşayacaksınız.

Üzüntü, yalnızlık ve duygudurum bozukluklarına yol açan, özellikle egzersiz ve seks, yaşam için son derece motive olmayabilir.

Sakral çakraya enerji akışı bozulduğunda motivasyon veya enerji eksikliğine neden olur. Yaşamınızdaki mutlu anlardan yoksun, son derece halsiz ve hatta umutsuz hissedebilirsiniz.

Sakral çakranız çok aktif hale gelirse, her zaman sinirli hissediyor olabilirsiniz ve sizi küçük şeyler için bile çok duygusal hale getiriyor olabilirsiniz.

Kişisel gücünüz yokmuş gibi hissedebilirsiniz. Çoğu zaman, duyguları ifade edemez, anlamlı işler yaratamaz veya yaşamdaki basit zevkleri bulamazsınız.

sturmanit, bu çakra için güçlü ve enerji verici bir taştır. Duyguları dengeler ve korkuyu giderir. Sorunlarınızı çözer ve potansiyelinizi en üst düzeye çıkarır.

Enerjinizi harekete geçirir ve çözümün gözlerinizin önünde olması için eski ikilemleri yeni şekillerde görmenizi teşvik eder.
Citrine: Anlamı, Özellikleri ve Güçleri
sturmanit, cinsellik, yaratıcılık ve irade yaralarınız ile ilgili duygusal sorunları iyileştirmek için kullanılabilir.

Çocukluk çağındaki utanç deneyimlerinden ve hatta cinsel istismar gibi derin sorunlardan kurtulmaya çalışanlar için bir müttefik olabilir.

Oynaklığı canlandırır ve güveni teşvik eder. İlham için bir katalizör olabilir ve hatta bir çeşit afrodizyak gibi davranabilir!

sturmanit, farklı insanları ihtiyaç ve alıcılıklarına bağlı olarak farklı şekillerde etkileyecektir. sturmanit, fiziksel bedeninizle güçlü bir şekilde ilişkilidir ve canlılığını artırabilir.

Sakral çakra ve sağladığı birçok fiziksel fayda ile olan ilişkisinden, Calcite’nin cinsel enerjiyi ve eğlenceyi arttırdığı söyleniyor.

sturmanit’i kişinizin üzerinde veya yakınında tutarak yaratıcılık artırılabilir.

Bu etkilerin çoğunun tek başına keyfini çıkarmak ruh halinizi ve görünümünüzü iyileştirebilir. Ancak hissedebileceğiniz yükseltilmiş amaç duygusu da çok önemlidir.

Bu taş hem fiziksel hem de duygusal toksinleri uzaklaştırmakta ve işlem sırasında pozitif enerjiye yer açmakta harikadır.

Calcite’den gelen bu pozitif enerji ve mutluluk, sizi koruma potansiyeli ile sürdürülebilir.

Sakral çakranın sorunlarını çözecek bir çakra taşı arıyorsanız Calcite, denemek için harika bir taş!

STURMANİTE TAŞI KOLEKSİYON MİNAREL

DOĞAL KAYALAR
STURMANİTE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 140 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • ÇOK ÖZEL KOLEKSİYON PARÇA
 • DOĞAL KOMBO OLUŞUM
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • KDV DAHİL
 • STURMANİTETAŞI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Sturmanite bir nadir sülfat kimyasal formülüne sahip mineral Ca 6 Fe 3+ 2 ( SO 4 ) 2.5 ( B (OH) 4 ) ( OH ) 12 · 25 , H 2 O . [1] [2] [3] Tetragonal sistemde kristalleşiyor ve Moh’s sertliği 2.5. Sturmanit parlak sarıdan kehribar rengine sahip ve ettringite düşmektedirgrubudur. Adı, Bozidar Darko Sturman (1937 doğumlu), Slovenya-Kanadalı mineralog ve eski Mineraloji Küratörü, Royal Ontario Müzesi’nden sonra seçildi . [4]

STURMANİTE

STURMANİTE

Oluşumu
Sturmanite ilk olarak 1983 yılında tanımlanmış ve aynı yıl IMA tarafından onaylanmıştır . [3] [4] İlk önce Kara Kaya Madeninde , Kara Kaya, Kalahari manganez sahasında, Kuzey Afrika Cumhuriyeti , Güney Afrika’da bulundu . Bu basık dipyramidal kristaller halinde bulunan hematit ve baryum sülfat . [4] Sturmanit, Wessel’s ve Perth madenleri gibi Black Rock Mine yakınındaki madenlerde, N’Chwaning madenlerinde ve Rusya’daki Lakargi Dağı yakınında da tanımlanmıştır . [1]Manganez yataklarına gömülü nadir bir ikincil mineral olarak bulunur ve baryte , manganit , hausmannit ve hematit ile ilişkilidir . [2]

Kristal yapı
Diğer çok olan, demir octahedra ve kalsiyum polihedrayı biri olan sütun: sturmanite kristal yapı iki farklı özelliklerini göstermektedir 4 – ve B (OH) 4 – Bu sütunları çevreleyen tetrahedra. Bu iki yapı, yoğun ve karmaşık bir hidrojen bağı ağıyla birbirine bağlanır. [5]sturmanit Özellikleri ve Anlamları
sturmanit Kristalleri, dünyada bulunabilecek en bol miktarda kristal türlerindendir. Dünyanın her yerinde bulunabilirler ve sıklıkla başka taşlarla da karıştırılırlar.

sturmanit Kristal aynı zamanda Calcspar, Clear Calcite, Iceland Crystal, Iceland Spar ve Optical Calcite olarak da bilinir.

Bu kristaller genellikle yumuşak ve parlaktır. Opak veya saydam olabilirler ve genellikle karışık renklerden oluşan bir bant içerirler.

Renksiz olabilirler ve ayrıca siyah, mavi, kahverengi, turuncu, yeşil, pembe, kırmızı, sarı ve gri renkli olabilirler.

Calcite kelimesi Latince “calx” kelimesinden ve Yunanca “chalix” kelimesinden gelir;

Meksika’da bulunabilecek büyük sturmanit yatakları vardır. Ancak ABD, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya, İzlanda, Belçika ve Büyük Britanya’da sturmanit Kristalleri de bulunmaktadır.

Neden sturmanit Kullanıyorsunuz?
sturmanit temizliği simgelemektedir. Bu, yaşamınızda büyük bir değişiklik ararken veya yeni bir başlangıç yapmanız gerektiğinde yanınızda olması gereken mükemmel kristaldir.

Bu kristal vücudunuzdaki enerji akışını artıracak ve zihinsel genişlemenizde size yardımcı olacaktır. Bakış açınızda bir değişim olacak ve yapmak istediğiniz her şeyi mümkün kılacak yenilenmiş bir bağlılık duygusu olacak.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL ÇOK ÖZEL KOLEKSİYON GEM PARÇASI STURMANİTE & KALSİT  KRİSTALI GÜNEY AFRİKA MİNARELİ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;ÇOK ÖZEL KOLEKSİYONERLER İÇİNDİR;

Sturmanite

AĞIRLIK : 140 GR BOY:85 MM X 57 MM
N’Chwaning Madenlerinden matristeki belirgin sturmanit. Boyut: 5.4 x 4.2 x 1.7 cm. Ex.Charlie Anahtar Hisse Senedi
Genel
Kategori    Sülfat mineralleri

Sturmanite Kristali

Sturmanite Kristali

Formül
(tekrarlayan birim)    Ca 6 Fe 3+ 2 (SO 4 ) 2.5 [B (OH) 4 ] (OH) 12 · 25, H 2 O
Strunz sınıflaması    7.DG.15
Dana sınıflandırması    32.4.4.2
Kristal sistemi    Tetragonal (3m – Ditrigonal Piramidal)
Birim hücre    a = 11.188 (9) Å, c = 21.91 (7) Å
Kimlik
Renk    Parlak sarı kehribar
Kristal alışkanlığı    Altıgen, piramidal, prizmatik
yarılma    Mükemmel {1010}
yapışkanlık    Kırılgan
Mohs ölçeği sertliği    2.5
parıltı    Vitreous, yağlı
Meç    Soluk sarı, yeşilimsi sarı, kahverengimsi turuncu
diaphaneity    Yarı saydam şeffaf
Spesifik yer çekimi    1.847 (ölçülen) 1.855 (hesaplanan)
Optik özellikler    Tek eksenli (+/-)
Çift-kırılma    δ = 0,002
Ultraviyole floresan    Yok

sturmanit ayrıca oldukça koruyucu bir kristaldir. Sizi olumsuz enerjilere veya istenmeyen fiziksel ve ruhsal saldırılara karşı koruyabilir.

Kişisel aurik alanınızda biriken tüm negatif enerjileri yok edecek ve onları pozitif olanlarla değiştirecektir. Bu kristal her zaman iyi ve canlandırıcı titreşimlerle çevrili olmanızı sağlar!

sturmanit Kristalleri sizi topraklayabilir, merkezleyebilir ve iç huzurunuzu getirebilir. Nereye gitmeniz gerektiğinden emin değilseniz, bu kristal, yaşam amacınızı keşfetmek için yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi kullanmanıza yardımcı olabilir.

Sezginizi, bilgeliğinizi ve maneviyatınızı güçlendirebilir. Bu kristal vücudunuzdaki tıkanmaları ve negatif enerjileri temizleyebilir.

Yavaş yavaş enerjiyi teşvik edici enerjiye dönüştürecek ve tüm fiziksel ve zihinsel işlevlerinizi artıracaktır. Yeni kavramları öğrenmenize ve elde ettiğiniz her şeyi başarmanıza yardımcı olur.

sturmanit, tembelliğinizle savaşmanıza yardımcı olacaktır. Erteleme, verimsiz olma ve yavaş olma arzusunu ortadan kaldıracaktır. Bu kristaller sizi daha fazlasını başarmak ve daha fazlasını elde etmek için güçlü enerjilerle besleyebilir.

SONRAKİ OKUYUN:
Altın: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Size gönülden birisini nasıl sevebileceğinizi gösterebilirler ve sizi kendi yolunuza çıkacak zorluklarla yüzleşmeye hazırlarlar.

Lapis Lazuli’ye benzer şekilde, bu kristaller gerçek aşkı bulmanıza yardımcı olabilir.

Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilirler. Sizi mutlu bir ev ortamına sokabilir ve finansal olarak güvenli bir gelecek oluşturabilirler.

sturmanit Kristalleri ayrıca kötü alışkanlıklardan, kalıplardan ve davranışlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Eleştiriyi kabul ettirebilir ve öfkeyle daha iyi başa çıkabilirler.

sturmanit Size Nasıl Yardımcı Olacaktır?

Sturmanite Özellikleri

Sturmanite Özellikleri

sturmanit ve Sağlık
sturmanit artar ve enerjiyi yükseltir. Bu, onu iyileştirmenin yanı sıra diğer iyileşme türleri için mükemmel bir taş yapar. Güçlendirdiği enerjilerden biri de öğrenme yetenekleri ve bu nedenle öğrenciler için harika bir taş.

İzlanda Spar olarak da bilinen Optik sturmanit Örneği. sturmanitin sırt ağrısını hafifletmek için iyi olduğu söylenir. Genel iyileşme ve birçok durumun tedavisinde etkili olan bir kristaldir.

Fiziksel gücünüzü artırabilir ve hastalandığınızda hızlı bir iyileşme elde etmenize yardımcı olabilirler.

Ayrıca bir detoksizatör ve antiseptik ajan olarak da işlev görebilirler. sturmanit Kristalleri böbrekleriniz, bağırsaklarınız ve mesaneniz gibi eliminasyon organlarınızı temizler.

SONRAKİ OKUYUN:
İkiz Kristal: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Kalsiyum emilimine yardımcı olacak ve kırık kemiklerde oluşabilecek herhangi bir kireçlenmeyi çözecektir.

sturmanit, iskelet sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda cilt durumlarıyla ilişkili ağrı ve rahatsızlıkları da azaltacaktır.

Vücudunuzun kan pıhtılaşma yeteneklerine yardımcı olabilir ve dokularınızın iyileşmesini hızlandırabilir. Su ile birleştirildiğinde cilt ülseri ve siğillerinin tedavisinde yardımcı olabilirler.

sturmanit Kristalleri de kan basıncını düşürmede etkilidir.

sturmanit ve Zenginlik
sturmanit refah ve bolluğu artırabilir. Bunu, yaşamınızdaki refah akışını önleyen eski inanç ve kalıpları kaldırarak başarabilir.

Bu kristal, durumunuzu anlamanızı ve para kazanma, yeni gelir akışları yaratma ve kapınıza iyi şans getirme söz konusu olduğunda fikrinizi genişletmenizi teşvik edecektir.

Özellikle işiniz doğal yeteneklerinizi kullanan biri ise, işletme sahiplerine iyi şanslar getirecektir.

sturmanit, Aşk ve İlişkiler
sturmanit, yaşamınıza uzlaşma enerjileri getirebilir. Bir hafta veya bir süredir birisiyle birlikte olsanız da, bu kristaller kırılmış ilişkileri tamir etmenize veya kayalar üzerindeki ilişkileri kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Argümanları veya önemsiz kavgaları azaltabilirler çünkü olumlu ve sevgi dolu enerjilerle kuşatılacaksınız. sturmanit Kristalleri, siz ve sevdikleriniz arasında daha uyumlu bir varoluşu teşvik edecektir.

SONRAKİ OKUYUN:
Yeşil Safir: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
Kimsenin yanlış anlaşıldığını, takdir edilmediğini veya dışlandığını hissetmemesi için açık ve etkili iletişim kurmanıza yardımcı olacaklar. İlişkinizde sağlıklı dengeyi korumanıza yardımcı olacaklar.

Sturmanite Faydaları

Sturmanite Faydaları

sturmanit, korkularınızı giderecek ve ilişkinizdeki stresi azaltacaktır.

Güvensizliğinize, kıskançlığınıza veya kınamaya neden olan her şey kalbinizden silinecek ve sevgi ve bağlılık hisleriyle güvence altına alınacaksınız.

sturmanit Kristal yoğun duyguları yatıştırır ve duygularınızı daha iyi ele almanızı teşvik eder. En kötü dövüşlerde bile soğukkanlılığınızı nasıl koruyacağınızı size gösterecektir.

Daha da önemlisi, siz ve eşiniz büyük bir kavgaya girmemeniz için gergin durumları nasıl dağıtabileceğinizi gösterecektir.

Bu kristal umut ve pozitifliğin enerjilerini taşır. Ne olursa olsun, ihtiyacınız olan her konuda size yardımcı olacaktır.

Yeni bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacaktır. Size yeniden başlamak için güç verecektir.

Yaşamınızdaki negatif enerjileri ve sevdiklerinizle olan ilişkinizi etkileyen toksik olan her şeyi ortadan kaldırır. Sizi zayıf, intikamcı veya utanman gibi hissettiren tüm istenmeyen duygulardan kurtulur.

SONRAKİ OKUYUN:
Mavi sturmanit: Anlamları, Özellikleri ve Güçleri
sturmanit özellikle duygusal iyileşmede etkilidir. Duygusal stresinizi giderir ve onun yerine huzur ve dinginlik verir .

Kendinize ve eşinize olan güveninizi artıracak dengeleyici bir kristal. Riftlere, kıskançlıklara ve yanlış anlamalara neden olan her şeyden kurtulacaktır.

Bu aksaklıkların üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Yeni durumlara ve nihayetinde yeni ilişkilere uyum sağlayabilmeniz için düşünme şeklinizi ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

sturmanit, duygusal zekanıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bir durumu analiz etmenize ve önemli şeyleri hatırlamanıza yardımcı olacaklar.

Size bir fikri eyleme dönüştürme becerisi verecekler. Size umut ve motivasyon verecekler. Ayrıca, siz ve eşiniz arasında huzursuz hissetmenize neden olan durgun enerji izlerini kaldıracaklar.

sturmanit Kristal En İyi Sonuçlar İçin Nasıl Kullanılır?
sturmanit Kristal takı takmak, enerjilerini aurik alanınızda tutmanın en kolay ve en etkili yoludur. Sahip olduğunuz sturmanit Kristal türüne bağlı olarak, ondan yapılan muhteşem mücevher parçalarını satın alabilirsiniz.

st Onları takı olarak giyebilir veya fiziksel, duygusal ve zihinsel iyileşme için vücudunuza yakın bir yere yerleştirebilirsiniz.
Bu kristalleri basitçe bir odaya koyarak, orada bulunan enerjileri çoğaltabilir ve temizleyebilirsiniz. Enerji seviyelerini yükseltir ve olumsuzlukları giderir.

sturmanit ile Kullanılacak En İyi Kombinasyon
sturmanit Kristalleri en iyi Phenacite , Natrolite ve Ulexite ile birleştirilir . Ayrıca telepatik hediyelerinizi artırmak için Eudialyte, Selenite, Smithsonite, Petalite, Muscovite, Scapolite, Blue Kyanite, Rhodizite ve Dream Quartz ile eşleştirebilirsiniz .

sturmanit Kristalleri ayrıca Akuamarin, Mavi Hemimorfit, Aqua Aura Kuvars, Mavi Dantel Akik, Mavi Selestit, Lapis Lazuli ve Sodalite ile eşleştirildiğinde etkilidir.

Bunları Angelite, Rutile ve Blue Topaz ile birleştirmek size yaratıcı bir ilham verir .

Psişik hediyelerinizi geliştirmek istiyorsanız, sturmanit Kristallerini Lapis Lazuli, Celestite, Hypersthene, Sodalite ve Blue Safir ile eşleştirebilirsiniz.

sturmanit Nedir?

Sturmanite Taşı

Sturmanite Taşı

Sakral çakranın rengi turuncudur, dolayısıyla turuncu ve sarı taşlar bu çakrayı açmak için iyidir.

Sakral çakrayı açan ve aktive eden kristaller arasında Portakal ve Mercan sturmaniti bulunur. sturmanit çakrada bir tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olabilecek temizleme özelliklerine sahiptir.

Ayrıca yükseltici nitelikleri nedeniyle sık sık iyileşmede de kullanılır.

Sakral çakra, cinselliğin, tutkunun, yaratılığın, kırılganlığın ve diğer insanlarla ve dünyayla ilişkilerin merkezidir.

 

Sakral çakranız dengelendiğinde, bir iş, sanat, tutku ve sevgi yaratacak enerjiniz vardır.

Daha fazla hesaplanmış risk alır, dengeli al ve al ilişkisine girersiniz ve hassasiyeti veya kırılganlığı ifade edersiniz.

Sakral çakranın dengesiz olması durumunda, vücudunuzun her tarafında enerji akışı eksikliği yaşayacaksınız.

Üzüntü, yalnızlık ve duygudurum bozukluklarına yol açan, özellikle egzersiz ve seks, yaşam için son derece motive olmayabilir.

Sakral çakraya enerji akışı bozulduğunda motivasyon veya enerji eksikliğine neden olur. Yaşamınızdaki mutlu anlardan yoksun, son derece halsiz ve hatta umutsuz hissedebilirsiniz.

Sakral çakranız çok aktif hale gelirse, her zaman sinirli hissediyor olabilirsiniz ve sizi küçük şeyler için bile çok duygusal hale getiriyor olabilirsiniz.

Kişisel gücünüz yokmuş gibi hissedebilirsiniz. Çoğu zaman, duyguları ifade edemez, anlamlı işler yaratamaz veya yaşamdaki basit zevkleri bulamazsınız.

sturmanit, bu çakra için güçlü ve enerji verici bir taştır. Duyguları dengeler ve korkuyu giderir. Sorunlarınızı çözer ve potansiyelinizi en üst düzeye çıkarır.

Enerjinizi harekete geçirir ve çözümün gözlerinizin önünde olması için eski ikilemleri yeni şekillerde görmenizi teşvik eder.
Citrine: Anlamı, Özellikleri ve Güçleri
sturmanit, cinsellik, yaratıcılık ve irade yaralarınız ile ilgili duygusal sorunları iyileştirmek için kullanılabilir.

Çocukluk çağındaki utanç deneyimlerinden ve hatta cinsel istismar gibi derin sorunlardan kurtulmaya çalışanlar için bir müttefik olabilir.

Oynaklığı canlandırır ve güveni teşvik eder. İlham için bir katalizör olabilir ve hatta bir çeşit afrodizyak gibi davranabilir!

sturmanit, farklı insanları ihtiyaç ve alıcılıklarına bağlı olarak farklı şekillerde etkileyecektir. sturmanit, fiziksel bedeninizle güçlü bir şekilde ilişkilidir ve canlılığını artırabilir.

Sakral çakra ve sağladığı birçok fiziksel fayda ile olan ilişkisinden, Calcite’nin cinsel enerjiyi ve eğlenceyi arttırdığı söyleniyor.

sturmanit’i kişinizin üzerinde veya yakınında tutarak yaratıcılık artırılabilir.

Bu etkilerin çoğunun tek başına keyfini çıkarmak ruh halinizi ve görünümünüzü iyileştirebilir. Ancak hissedebileceğiniz yükseltilmiş amaç duygusu da çok önemlidir.

Bu taş hem fiziksel hem de duygusal toksinleri uzaklaştırmakta ve işlem sırasında pozitif enerjiye yer açmakta harikadır.

Calcite’den gelen bu pozitif enerji ve mutluluk, sizi koruma potansiyeli ile sürdürülebilir.

Sakral çakranın sorunlarını çözecek bir çakra taşı arıyorsanız Calcite, denemek için harika bir taş!