OTANT�K TA�

PEMBE TURMALİN 8 KARAT KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Pembe Turmalin Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 6 gr
 • 8 KARAT HAS TAŞ TURMALİN
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN BURMA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TEL KARİ

PEMBE TURMALİN 8 KARAT KOLYE

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ TELKARİ 8 KARAT HAS TAŞ PEMBE TURMALİN KOLYE.ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…KOLEKSİYON BİR ÜRÜNDÜR TEK PARÇA….

Pembe Turmalin Kolye

Pembe Turmalin Kolye

Turmalin Taşı Genel Özellikleri

Diğer İsimleri : Gökkuşağı Taşı

Sertliği : 7 ile 7.5

Özgül Ağırlığı : 3.06

Kimyasal Grubu : …

Yapısal Görünümü : …

Parlaklığı : …

Kimyasal Formülü : Na (Mg, Fe, Li, Al, Mn)3 Al6 (BO3)3 Si6O18 (OH, F)4 + Cr, V, Ca, K

Alt Türleri : …

Uyumlu Olduğu Unsur : Su

Uyumlu Olduğu Şakra : Kök, Kalp, Boğaz

Uyumlu Olduğu Burç : Aslan, Terazi, Oğlak, İkizler, Koç, Başak

Rengi : Kırmızı, Mavi, Yeşil, Sarı, Siyah, Bronz, Pembe

Sembolü Olduğu Hususlar : …

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Afganistan, Brezilya, Amerika, İtalya, Rusya, Tanzanya, Madagaskar, Ülkemizde: (Yozgat-Sarıkaya, Aydın-Çine, Çanakkale ve Karadeniz Bölgesi)
Pembe Turmalin soluk pembe kırmızı derin renk değişir ve opak kaba kristaller kusursuz şeffaf Mücevher netlikte, henüz tüm kalbin en yüksek yönlerini hizmet etmeye adamış olabilir. Kalp Çakra öncelikli bir taş, Pembe Turmalin, sevgi ve maneviyat kaynaştırmak büyüme ve insanlık aydınlanmaya doğru çalışır gibi değişikliklerin olduğu dönemlerde şefkat ve nezaket teşvik Taç çakra için bağlar. [Simmons, 407] [Raphaell, 131] [Melody, 658 ]

Turmalin her kıtada bulunabilir rağmen, ince kristal örnekler ve taşlar hala nadir kabul edilir ve oldukça pahalı olabilir. Bir taş olarak geniş popülerlik mineralog ve Kuyumcu George Kunz ünlü Tiffany ve Co. New York’ta, ve cazibe yayılması Maine Yeşil Turmalin sattı 1876 yılında başladı. Daha yakın zamanlarda onun çok yönlü enerji özellikleri metafizik koleksiyoncular ve uygulayıcıları bir favori haline gelmiştir. [Simmons, 406]

Turmalin bileşenlerinin oranları ile ilgili olarak, kırmızı, pembe, sarı, kahverengi, yeşil, mavi veya mor olarak oluşabilir, demir, magnezyum, ya da diğer çeşitli metallerle birlikte karışık alüminyum borosilikatlar karmaşık bir familyasına aittir. Bu prizma şeklinde, dikey çizgili kristaller uzun ve ince veya kalın, prizmatik olabilir ve enine kesitte benzersiz üçgen olabilir. Genellikle, sadece bir numune, boyuna veya çapraz kesitlerde içindeki renklendirme değişir ve saydam veya opak olabilir. Adı Turmalin eski Sinhalaların kelimesinden gelmektedir turmali “karışık renkli değerli taş,” ya da anlam, turamali anlam, “toprak küçük bir şey.” [Mella, 110] [Simmons, 406] [Megemont, 182]

 

Pembe Turmalin Taşı

Pembe Turmalin Taşı

Turmalinler arasında bir favori bir dış yeşil çevrili pembe merkezine adını Karpuz Tourmaline, olarak bilinen bir çeşittir “rind.” Bu kombinasyon Kalp Chakra bir süper aktivatör olarak kabul edilir. Pembe Turmalin duyguları ile ilişkili iken, Yeşil Turmalin, kişinin fiziksel varlığının faydalıdır. Birlikte daha yüksek benlik bağlantı ve kişinin yaşam ve ilişkilere gerçek sevinç getirdiğine inanılır. [Simmons, 410-411] [Melody, 660] [Hall, 302-303]

Turmalin en ayırt edici özelliklerinden biri elektrikle ısıtılan veya sürtünme basitçe şarj olma yeteneğidir. Şarj olduğunda, bir ucu toz veya kağıt bit parçacıklarını çekmek için izin, pozitif ve diğer negatif olur. (Isı) PİROELEKTRİKLER veya (basınç veya sürtünme itibaren) piezoelectricity Bu özellik taş çağırarak, onların Lületaşı boruları kül çekmek için Turmalin kullanılan 1700’lerin Hollandalı tüccarlar tarafından iyi biliniyordu Aschentrekker , ya da “kül çektirme.” [ Simmons, 406]
Turmalin Kalite Faktörleri

3.28 karat Paraíba Turmalin
Bu 3.28 karat Paraíba turmalin en canlı violetish mavi renk iyi safir rakipleri. Çünkü bu turmalin en nadir, onun başına karat fiyat da ince safir fiyatını rakip muhtemeldir.
Renk
turmalin en çok aranan ve genel olarak kullanılabilir renklerinden biri rubellit olarak ticarette bilinen pembe / kırmızı çeşittir.

Mükemmel Turmalinler
Turmalin renk tonu ve renk derinliği yakut ve pembe safir aralığını yaklaşım olabilir. Bu 8.16 karat yastık kesilmiş rubellit ve 10.78 karatlık zümrüt-kesim pembe turmalin mükemmel örnekleridir.
Yeşil turmalin pastel tonlar zümrüt derin, zengin renk tonu ve peridot yumuşak yeşil hoş alternatifler ile pazara sunmak. Onların en iyi, yeşil turmalin çekici mavimsi yeşil tonları ile, şeffaf, parlak ve temiz. En yeşil turmalin kuvvetle pleokroyizma vardır. -Bu yönde parlak biri yeşil ve mavi gibi hem çekici renkleri göstermek Taşlar başka-En değerli. Krom turmalin taşlar çoğu yeşil turmalinlerin daha doygun olan tonlar sunar. Krom turmalin Tsavorite veya zümrüt bir düşük fiyatlı bir alternatif olabilir. Hem bu mücevherler iki karat Ebadların nadirdir, ancak beş karat kadar boyutlarda krom turmalin bulmak zor değil.

Turmalin Tsavorite pırıltısını veya parlaklık maç olamaz iken, bu çok daha az pahalı eşdeğer büyüklükte ve kalitede bir Tsavorite daha var. Koyu tonda taş-pazar-etmediler daha sık görülür çok cazip. Bazı çok yoğun onlar belirli yönlerde neredeyse siyah görünür ışığı emer. Kesiciler genellikle kristal uzunluğuna tablo paralel bu taşları moda. Taç ile daha az çekici kahverengimsi veya sarımsı bir renk gösterebilir, bu şekilde kesilmiş taşlar. Bayiler sık sık “yağlı” veya “zeytin” yeşil olarak bu taşlar tarif. Onların fiyatları ince yeşil turmalin veya parlak mavimsi yeşil turmalin için fiyatları çok daha düşüktür.

Pembe Turmalin Gümüş Kolye

Pembe Turmalin Gümüş Kolye

Yastık-kesim turmalin
Landanai, Tanzanya, kesilmiş bu 11.47 karat yastık krom turmalin klasik bir örneğidir. Onun yüksek netlik, orta-koyu ton ve güçlü bir yeşil renk tonu oldukça cazip hale getirir.
8.76 karat turmalin Zümrüt-kesim
Bu 8.76 karat zümrüt-kesim turmalin orta sesi ve güçlü doymuş, hafif sarımsı yeşil renk tonu çok pazarlanabilir olun.
5.43 karat turmalin Zümrüt-kesim
Yüksek netlik, orta-hafif tonu ve güçlü doymuş mavimsi yeşil renk tonu Tanzanya bu 5.43 karat zümrüt-kesim turmalin özellikleridir.
Mavi turmalin ışıktan koyu tonu değişebilir. Yeşil modifiye renk veya çok yeşilimsi ama hala mavi bir renk, sadece biraz mavi bir renge sahip olabilir, böylece renk sık yeşil modifiye edilir. Bazı turmalinler renk daha yeşil miktarını ve mavi var. Yeşil turmalin gibi mavi renkler güçlü ve canlı veya daha az doymuş ve grimsi olabilir.

1.80 karat Step-cut Turmalin
Rusya’dan bu 1.80 karat dikdörtgen adım kesim turmalin sesi orta hafif ve orta kuvvetli doygunluğu ile biraz yeşilimsi mavi renk tonu vardır. Bu mavi turmalin için kayda değer bir kombinasyonudur.
9.91 karat Afgan Turmalin
Bu 9.91 karat Afgan turmalin, yeşil ve mavi tonlar arasında sınırında gezinen. Onun yüksek netlik ve orta tonu bunu sevindirici bir görünüm verir.
5.19 karat turmalin Zümrüt-kesim
Bu 5.19 karat orta-koyu, çok güçlü yeşilimsi mavi zümrüt-kesim turmalin Namibya değil.
1980’lerin sonunda keşfedilen bu yana, Paraíba turmalin en çarpıcı neon maviler ve yeşiller mücevher dünyayı elektrikli oylandı. GEM eşsiz, canlı renklendirme anında diğer turmalinlerin ayırıyor. Gem ilk dünya alımı özellikle ince renkli taşlar için talep doyumsuz, Japonya’da, vahşi oldu. 3.00 ve 5.00 arasındaki boyutlarda bu egzotik yeni gelen özellikle üst kalite için fiyatlar karat başına 10.000 $ hızla karat-tırmandı. Hayır turmalin bile değerli rubellit kırmızılar ve krom yeşillerin vardı hiç değer gibi yükseklikleri elde etti. Paraíba turmalin en nadir şüphesiz yüksek fiyatlar katkıda bulunmaktadır.

 

Turmalin
Moda turmalin büyük boyutlarda bulunabilir. Bu muhteşem taş 45,31 karat ağırlığında ve doğal, işlenmemiş renk sahiptir. Fotoğraf: 2011 Fabergé Ltd. Katharina Nane Yüzük ©
Taş Brezilya’nın kuzeydoğu köşesinde Paraíba devletin bir alanda gelen bir elbait turmalin olduğunu. Birçok diğer Brezilyalı elbaites, pegmatit bölgesindeki Paraíba turmalin formları gibi. Ancak araştırmacılar onun kristaller rengini açar manganez ve bakır gibi eser elementler, büyük miktarda, çok sıradışı koşullar altında oluşturduğuna inanıyoruz. Paraíba turmalin sıradışı, çünkü bakır renkleri rağmen diğer bazı taşlar-özellikle turkuaz-herhangi başka turmalin bir renklendirici ajan değil. Bazı örneklerde, çok bakır var olduğunu kapanımları nabit bakır-neredeyse saf metal vurgulamak GEM içini. Bilim adamları taşlar kristalize olmaya başladıktan sonra nabit bakır inklüzyonlar, soğutma erken aşamalarında şeklini aldı spekülasyon. Paraíba turmalinler yeşilimsi mavi, mavimsi yeşil, yeşil, mavi ve mor tonlar bir dizi görünür. Alıcılar tüm bu renkleri göz diken olsa da, mavi ve mor en çekiciliği vardır. Bayiler Paraíba turmalin en renklerin olağanüstü kalitesini yakalamak için denemek için isimleri bir dizi kullanabilirsiniz. Neon yanı sıra, onlar “elektrik”, “turkuaz”, “safir” veya “tanzanite” mavi, ve “nane” yeşil gibi terimler kullanır.

Turmalin Taşı

Turmalin Taşı

 

Turmalin Renk Yelpazesi
Paraíba mevduat onların güçlü doymuş renkler ve hafif orta tonlar için rakipsiz yeni turmalin bir renk yelpazesi ortaya çıkarmıştır. Renk aralığını temsil eden bir 2.59 karat turkuaz-mavi üçgen kesilmiş, bir 3.28 karat elektrik-mavi armut şekli ve 3.68 karat yeşil armut şekli vardır.
Genel olarak, en iyi Paraíba turmalinlerin fiyatları kolayca daha çekici tonlar nedeniyle diğer turmalinlerin, yüksek renk doygunluğu ve daha nadir aşmak. Diğer turmalinlerin ile doğrudan bir karşılaştırma fark bariz yapar. Herhangi bir diğer yeşil turmalin ile karşılaştırıldığında, örneğin, bir yeşil Paraíba turmalin. Bir daha doygun renk ve hafif sesi olacak kaba değeri yüksek, Paraíba turmalinler hemen hemen her zaman özel kesim çünkü. Genellikle parlak kesintileri, sık armut ve oval şekiller içine yönlü ediyoruz. Nadiren bir karat daha büyük boyutlarda Paraíba turmalin görürsünüz. Paraíba ile, ancak, renk anahtar faktör değildir boyutudur. Bir satıcı büyük bir taş ve daha iyi renk ile daha canlı bir renk tek diğer bütün faktörler eşit olmak-gem arasında seçim yapmak zorunda Yani daha iyi bir seçimdir. Edilir taşlar canlı, yoğun renkler benzer Bakırlı turmalinler bulundu Brezilya’nın Paraíba bölgesinde de dünyanın diğer bölgelerinde bulunmuştur. GIA en Bahar 2008 sayısında bir makale Gems & Gemoloji bilimsel dergide Mozambik bakır taşıyan taşlar açıklar. Nijerya. De bu çarpıcı taşlar kaynağı olmuştur Paraíba turmalin en kısa tarihi boyunca, bayiler sık sık GEM aşırı kıtlık kendilerini istifa etti. Ancak, yeni buluşlar başka Brezilya’da ve doğu Afrika, bu nadir bakır taşıyan turmalin yaşayan, ticari kaynaklardan bir gün daha fazla malzeme ile ticaret kaynağı olabileceğini olasılığını sunuyoruz. Ne yazık ki, yeni kaynakları da bu değerli taşlar isim vadeli Paraíba kullanımı hakkında sorular yükseltmek.
14,53 karatlık Isıtmalı Gem
Mozambik önemli bakır taşıyan turmalin mevduat keşif
durumunu artmış ve bu taş için itiraz genişletti. Bu 14,53 karat ısıtmalı
taş siyah ve kırmızı spinel, sarı safir, Tsavorite, çarpıcı bir kolye monte edilir
ve elmas aksan. – Nezaket Carley McGee-Boehm, Carley Jewels
Turmalin Shapes Çeşitleri
Nijerya Kaynaklar bakır taşıyan turmalinlerin canlı dizi üretir. Bu taşlar 1.04 karat 0.31 karat boyutu değişir. – Nezaket Barker & Co.
Iz elementler, bir kristalin büyümesi sırasında konsantrasyon veya bileşiminde değiştirdiğinizde karpuz, bicolor, ve renkli imar oluşur. Liddicoatite çarpıcı ve karmaşık imar gösterebilir ve taşlar genellikle egzotik renk kombinasyonları vitrin modası vardır. Gemologists renk renk olarak, bu turmalinler açıklanmaktadır.

11.21 karatlık Bicolor Turmalin
Bu 11.21 karat iki renkli turmalin taş malzeme ve kesicinin sanat hem üstün bir örneğidir. Taş yoğun renkler, bölgeleri ve yüksek netlikte arasında temiz bir kavşak vardır. – Lydia Dyer, John Dyer & Co. mücevher nezaket
Karpuz Turmalin
Bu Brezilyalı kristal çevrili pembe bir çekirdek ile tipik bir karpuz turmalin, olan
bir ince yeşil bir cilt. Renkler iyi şekilde uygundur ince dilimler, gösterilen
tek-of-a-tür takı parçaları. – Nezaket Brasgemas
Yeşil ucu ile bitirmek olabilir pembe olarak başlar kristali: Bazen turmalinler renk imarlı kristal uzunluğu boyunca vardır. Kırmızı kristal yeşil fazla büyümesi ile bitirmek olabilir ki ya da, kendi uzunluğuna paralel zonlu olabilir. Kendi renkleri bu meyve kabuğu ve eti benzer çünkü Bayiler bu karpuz turmalin diyoruz. Tasarımcılar bazen kristal dilimleri ayarı ziyade kaba. Faceting tarafından karpuz turmalin görünümünü istismar Clarity Renkli turmalinler sıvılar zengin bir ortamda büyümek, ve bu sıvıların bazı genellikle kristal büyümesi sırasında kapanım olarak yakalanır. En tipik inklüzyonlar kristalin uzunluğuna paralel iplik benzeri oyuk gibi. Büyütme altında, onlar sıvı veya gaz kabarcıkları ile dolu olduğunuzu görebiliyorum. Büyüme uzun tüpler-içi boş borular sık sık dakikalık mineral ile şapkalı da ortak turmalin inklüzyonlar kristalleri-vardır. Yeterince çok sayıda konum ve kaba doğru kesilirse, bir alet edilen göz neden olabilir.
Kedi-göz turmalinlerin Suite
Aynülhir turmalinlerin bu olağanüstü paketi taşlar Brezilya tüm vardır. Kapsama alınan
kedinin gözü etkiye neden ve değer katmak. – © GIA ve Harold & Erica Van Pelt
Bayiler genellikle sürece renk güçlü ve çekici gibi bazı göz gözle görülür kusurlar ile kırmızı turmalin tahammül. Yüzeyine ulaşması kapsama alınan parlaklık ve cila ile müdahale ve satmak için taşlar zorlaştırabilir. Sıvı kapanım yoğun renk taşlar, hayır kapanımlar olsun belirgin beyazımsı ile taşların daha az görünür olsa ve istenmeyen renk nasıl canlı. terimler çok daha görünür ışık tonu ve düşük doygunluk ile taşlar vardır. Bu taşlar kapanım telafi etmek için güçlü ve çekici renk yok çünkü, çoğu alıcı gözle görülebilir inklüzyonlar ile olanları reddetmek. İyi renk ile birçok dahil turmalinler rengi vurgulamak ve kapanım görünümünü en aza indirmek için mineli olarak kesilir. pembe ve kırmızı turmalin göz görünür kusurları var için alışılmadık değil. Büyüklük veya kapanım sayısı rahatsız edici olduğu sürece, bilgili tüketiciler baskın değer faktörü olarak renk düşünün. Yeşil turmalin çok rahatsız kalıntılar yeşil taşlar değerini düşürebilir gözle görülebilir kusurlar içermeyen olması beklenmektedir. Diğer renkler için, hiçbir göz gözle görülür kusurlar ile turmalinler görülebilir kapanımlar olanlara göre daha değerlidir. Daha görünür herhangi kapanımlar daha, değer damlaları. Kesilmiş birçok turmalin kristalleri uzatılmış şekli bitmiş GEM şekil ve oranlarda üzerinde doğrudan etkisi vardır. Bunun bir sonucu olarak, pek çok dar, standart dışı boyutları vardır. Bazı çok cazip olmasına rağmen, standart montaj ayarlamak için kolay çünkü, birçok mücevher alıcılar standart boyutlardaki taşları tercih ediyor.
Moda Turmalinler
Takı tasarımcıları moda turmalinlerin şeklini karşılamak için özel takoz oluşturun. – © GIA ve Tino hammid, nezaket Chris Almquist
Kesiciler genellikle moda turmalinler sürece dikdörtgenler. Kaba kristalin uzunluğuna kesme paralel hale atık azaltmaya yardımcı olur. Ama kesiciler aynı zamanda turmalin optik özelliklerinin dikkate alınması gerekir. turmalin farklı kristal yönlerde farklı renkleri göstermek anlamına gelir ki, güçlü pleokroyizma olduğunu. Turmalin en pleokroyizma renklerinden biri genellikle diğer daha koyu. Buna ek olarak, pek çok turmalinler genelinde daha kristalin uzunluğu boyunca daha fazla ışık absorbe eder. Yeşil-bazen neredeyse uzunluğu aşağı baktığınızda-siyah. Yani kendi uzunluğu boyunca soluk yeşil görünen bir kristal çok karanlık olabilir Aksine boyuna her turmalin kesme yerine, birçok kesiciler renk derinliğine dayalı bir moda mücevher yönlendirin. O kristal uzunluğu dik yüzden soluk pürüzlü koyulaştırmak için, onlar bir mücevher tablo yönlendirmek olabilir. O kristal uzunluğu paralel yüzden koyu kaba hafifletmek için, onlar bitmiş GEM tablo yönlendirin. Karat Ağırlığı büyük boyutlarda Fashioned turmalinler başına karat fiyat oldukça yükselir. Örnekler muhteşem boyutlarda ulaşabilirsiniz olsa, bu nadirdir. Durumu damla ve fiyatları faset-kaliteli kaba malzeme için keskin bir artış. Benzer renk ve netlik moda mücevherler için, karat başına fiyat genellikle taşlar beş karatlık bir kilometre taşını geçerken artar.

 

Benzersiz moda Turmalin
Büyük turmalin kristalleri genellikle olağandışı arayan müşterileri için özel parçalar halinde mücevher heykeltıraşlar tarafından modası vardır. Ünlü Idar-Oberstein mücevher kesici Bernd Munsteiner Özgün tarzıyla bu 11.18 karat mavi-yeşil mücevher moda.

PEMBE TURMALİN 8 KARAT KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Pembe Turmalin Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 6 gr
 • 8 KARAT HAS TAŞ TURMALİN
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN BURMA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TEL KARİ
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

PEMBE TURMALİN 8 KARAT KOLYE

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ TELKARİ 8 KARAT HAS TAŞ PEMBE TURMALİN KOLYE.ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…KOLEKSİYON BİR ÜRÜNDÜR TEK PARÇA….

Pembe Turmalin Kolye

Pembe Turmalin Kolye

Turmalin Taşı Genel Özellikleri

Diğer İsimleri : Gökkuşağı Taşı

Sertliği : 7 ile 7.5

Özgül Ağırlığı : 3.06

Kimyasal Grubu : …

Yapısal Görünümü : …

Parlaklığı : …

Kimyasal Formülü : Na (Mg, Fe, Li, Al, Mn)3 Al6 (BO3)3 Si6O18 (OH, F)4 + Cr, V, Ca, K

Alt Türleri : …

Uyumlu Olduğu Unsur : Su

Uyumlu Olduğu Şakra : Kök, Kalp, Boğaz

Uyumlu Olduğu Burç : Aslan, Terazi, Oğlak, İkizler, Koç, Başak

Rengi : Kırmızı, Mavi, Yeşil, Sarı, Siyah, Bronz, Pembe

Sembolü Olduğu Hususlar : …

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Afganistan, Brezilya, Amerika, İtalya, Rusya, Tanzanya, Madagaskar, Ülkemizde: (Yozgat-Sarıkaya, Aydın-Çine, Çanakkale ve Karadeniz Bölgesi)
Pembe Turmalin soluk pembe kırmızı derin renk değişir ve opak kaba kristaller kusursuz şeffaf Mücevher netlikte, henüz tüm kalbin en yüksek yönlerini hizmet etmeye adamış olabilir. Kalp Çakra öncelikli bir taş, Pembe Turmalin, sevgi ve maneviyat kaynaştırmak büyüme ve insanlık aydınlanmaya doğru çalışır gibi değişikliklerin olduğu dönemlerde şefkat ve nezaket teşvik Taç çakra için bağlar. [Simmons, 407] [Raphaell, 131] [Melody, 658 ]

Turmalin her kıtada bulunabilir rağmen, ince kristal örnekler ve taşlar hala nadir kabul edilir ve oldukça pahalı olabilir. Bir taş olarak geniş popülerlik mineralog ve Kuyumcu George Kunz ünlü Tiffany ve Co. New York’ta, ve cazibe yayılması Maine Yeşil Turmalin sattı 1876 yılında başladı. Daha yakın zamanlarda onun çok yönlü enerji özellikleri metafizik koleksiyoncular ve uygulayıcıları bir favori haline gelmiştir. [Simmons, 406]

Turmalin bileşenlerinin oranları ile ilgili olarak, kırmızı, pembe, sarı, kahverengi, yeşil, mavi veya mor olarak oluşabilir, demir, magnezyum, ya da diğer çeşitli metallerle birlikte karışık alüminyum borosilikatlar karmaşık bir familyasına aittir. Bu prizma şeklinde, dikey çizgili kristaller uzun ve ince veya kalın, prizmatik olabilir ve enine kesitte benzersiz üçgen olabilir. Genellikle, sadece bir numune, boyuna veya çapraz kesitlerde içindeki renklendirme değişir ve saydam veya opak olabilir. Adı Turmalin eski Sinhalaların kelimesinden gelmektedir turmali “karışık renkli değerli taş,” ya da anlam, turamali anlam, “toprak küçük bir şey.” [Mella, 110] [Simmons, 406] [Megemont, 182]

 

Pembe Turmalin Taşı

Pembe Turmalin Taşı

Turmalinler arasında bir favori bir dış yeşil çevrili pembe merkezine adını Karpuz Tourmaline, olarak bilinen bir çeşittir “rind.” Bu kombinasyon Kalp Chakra bir süper aktivatör olarak kabul edilir. Pembe Turmalin duyguları ile ilişkili iken, Yeşil Turmalin, kişinin fiziksel varlığının faydalıdır. Birlikte daha yüksek benlik bağlantı ve kişinin yaşam ve ilişkilere gerçek sevinç getirdiğine inanılır. [Simmons, 410-411] [Melody, 660] [Hall, 302-303]

Turmalin en ayırt edici özelliklerinden biri elektrikle ısıtılan veya sürtünme basitçe şarj olma yeteneğidir. Şarj olduğunda, bir ucu toz veya kağıt bit parçacıklarını çekmek için izin, pozitif ve diğer negatif olur. (Isı) PİROELEKTRİKLER veya (basınç veya sürtünme itibaren) piezoelectricity Bu özellik taş çağırarak, onların Lületaşı boruları kül çekmek için Turmalin kullanılan 1700’lerin Hollandalı tüccarlar tarafından iyi biliniyordu Aschentrekker , ya da “kül çektirme.” [ Simmons, 406]
Turmalin Kalite Faktörleri

3.28 karat Paraíba Turmalin
Bu 3.28 karat Paraíba turmalin en canlı violetish mavi renk iyi safir rakipleri. Çünkü bu turmalin en nadir, onun başına karat fiyat da ince safir fiyatını rakip muhtemeldir.
Renk
turmalin en çok aranan ve genel olarak kullanılabilir renklerinden biri rubellit olarak ticarette bilinen pembe / kırmızı çeşittir.

Mükemmel Turmalinler
Turmalin renk tonu ve renk derinliği yakut ve pembe safir aralığını yaklaşım olabilir. Bu 8.16 karat yastık kesilmiş rubellit ve 10.78 karatlık zümrüt-kesim pembe turmalin mükemmel örnekleridir.
Yeşil turmalin pastel tonlar zümrüt derin, zengin renk tonu ve peridot yumuşak yeşil hoş alternatifler ile pazara sunmak. Onların en iyi, yeşil turmalin çekici mavimsi yeşil tonları ile, şeffaf, parlak ve temiz. En yeşil turmalin kuvvetle pleokroyizma vardır. -Bu yönde parlak biri yeşil ve mavi gibi hem çekici renkleri göstermek Taşlar başka-En değerli. Krom turmalin taşlar çoğu yeşil turmalinlerin daha doygun olan tonlar sunar. Krom turmalin Tsavorite veya zümrüt bir düşük fiyatlı bir alternatif olabilir. Hem bu mücevherler iki karat Ebadların nadirdir, ancak beş karat kadar boyutlarda krom turmalin bulmak zor değil.

Turmalin Tsavorite pırıltısını veya parlaklık maç olamaz iken, bu çok daha az pahalı eşdeğer büyüklükte ve kalitede bir Tsavorite daha var. Koyu tonda taş-pazar-etmediler daha sık görülür çok cazip. Bazı çok yoğun onlar belirli yönlerde neredeyse siyah görünür ışığı emer. Kesiciler genellikle kristal uzunluğuna tablo paralel bu taşları moda. Taç ile daha az çekici kahverengimsi veya sarımsı bir renk gösterebilir, bu şekilde kesilmiş taşlar. Bayiler sık sık “yağlı” veya “zeytin” yeşil olarak bu taşlar tarif. Onların fiyatları ince yeşil turmalin veya parlak mavimsi yeşil turmalin için fiyatları çok daha düşüktür.

Pembe Turmalin Gümüş Kolye

Pembe Turmalin Gümüş Kolye

Yastık-kesim turmalin
Landanai, Tanzanya, kesilmiş bu 11.47 karat yastık krom turmalin klasik bir örneğidir. Onun yüksek netlik, orta-koyu ton ve güçlü bir yeşil renk tonu oldukça cazip hale getirir.
8.76 karat turmalin Zümrüt-kesim
Bu 8.76 karat zümrüt-kesim turmalin orta sesi ve güçlü doymuş, hafif sarımsı yeşil renk tonu çok pazarlanabilir olun.
5.43 karat turmalin Zümrüt-kesim
Yüksek netlik, orta-hafif tonu ve güçlü doymuş mavimsi yeşil renk tonu Tanzanya bu 5.43 karat zümrüt-kesim turmalin özellikleridir.
Mavi turmalin ışıktan koyu tonu değişebilir. Yeşil modifiye renk veya çok yeşilimsi ama hala mavi bir renk, sadece biraz mavi bir renge sahip olabilir, böylece renk sık yeşil modifiye edilir. Bazı turmalinler renk daha yeşil miktarını ve mavi var. Yeşil turmalin gibi mavi renkler güçlü ve canlı veya daha az doymuş ve grimsi olabilir.

1.80 karat Step-cut Turmalin
Rusya’dan bu 1.80 karat dikdörtgen adım kesim turmalin sesi orta hafif ve orta kuvvetli doygunluğu ile biraz yeşilimsi mavi renk tonu vardır. Bu mavi turmalin için kayda değer bir kombinasyonudur.
9.91 karat Afgan Turmalin
Bu 9.91 karat Afgan turmalin, yeşil ve mavi tonlar arasında sınırında gezinen. Onun yüksek netlik ve orta tonu bunu sevindirici bir görünüm verir.
5.19 karat turmalin Zümrüt-kesim
Bu 5.19 karat orta-koyu, çok güçlü yeşilimsi mavi zümrüt-kesim turmalin Namibya değil.
1980’lerin sonunda keşfedilen bu yana, Paraíba turmalin en çarpıcı neon maviler ve yeşiller mücevher dünyayı elektrikli oylandı. GEM eşsiz, canlı renklendirme anında diğer turmalinlerin ayırıyor. Gem ilk dünya alımı özellikle ince renkli taşlar için talep doyumsuz, Japonya’da, vahşi oldu. 3.00 ve 5.00 arasındaki boyutlarda bu egzotik yeni gelen özellikle üst kalite için fiyatlar karat başına 10.000 $ hızla karat-tırmandı. Hayır turmalin bile değerli rubellit kırmızılar ve krom yeşillerin vardı hiç değer gibi yükseklikleri elde etti. Paraíba turmalin en nadir şüphesiz yüksek fiyatlar katkıda bulunmaktadır.

 

Turmalin
Moda turmalin büyük boyutlarda bulunabilir. Bu muhteşem taş 45,31 karat ağırlığında ve doğal, işlenmemiş renk sahiptir. Fotoğraf: 2011 Fabergé Ltd. Katharina Nane Yüzük ©
Taş Brezilya’nın kuzeydoğu köşesinde Paraíba devletin bir alanda gelen bir elbait turmalin olduğunu. Birçok diğer Brezilyalı elbaites, pegmatit bölgesindeki Paraíba turmalin formları gibi. Ancak araştırmacılar onun kristaller rengini açar manganez ve bakır gibi eser elementler, büyük miktarda, çok sıradışı koşullar altında oluşturduğuna inanıyoruz. Paraíba turmalin sıradışı, çünkü bakır renkleri rağmen diğer bazı taşlar-özellikle turkuaz-herhangi başka turmalin bir renklendirici ajan değil. Bazı örneklerde, çok bakır var olduğunu kapanımları nabit bakır-neredeyse saf metal vurgulamak GEM içini. Bilim adamları taşlar kristalize olmaya başladıktan sonra nabit bakır inklüzyonlar, soğutma erken aşamalarında şeklini aldı spekülasyon. Paraíba turmalinler yeşilimsi mavi, mavimsi yeşil, yeşil, mavi ve mor tonlar bir dizi görünür. Alıcılar tüm bu renkleri göz diken olsa da, mavi ve mor en çekiciliği vardır. Bayiler Paraíba turmalin en renklerin olağanüstü kalitesini yakalamak için denemek için isimleri bir dizi kullanabilirsiniz. Neon yanı sıra, onlar “elektrik”, “turkuaz”, “safir” veya “tanzanite” mavi, ve “nane” yeşil gibi terimler kullanır.

Turmalin Taşı

Turmalin Taşı

 

Turmalin Renk Yelpazesi
Paraíba mevduat onların güçlü doymuş renkler ve hafif orta tonlar için rakipsiz yeni turmalin bir renk yelpazesi ortaya çıkarmıştır. Renk aralığını temsil eden bir 2.59 karat turkuaz-mavi üçgen kesilmiş, bir 3.28 karat elektrik-mavi armut şekli ve 3.68 karat yeşil armut şekli vardır.
Genel olarak, en iyi Paraíba turmalinlerin fiyatları kolayca daha çekici tonlar nedeniyle diğer turmalinlerin, yüksek renk doygunluğu ve daha nadir aşmak. Diğer turmalinlerin ile doğrudan bir karşılaştırma fark bariz yapar. Herhangi bir diğer yeşil turmalin ile karşılaştırıldığında, örneğin, bir yeşil Paraíba turmalin. Bir daha doygun renk ve hafif sesi olacak kaba değeri yüksek, Paraíba turmalinler hemen hemen her zaman özel kesim çünkü. Genellikle parlak kesintileri, sık armut ve oval şekiller içine yönlü ediyoruz. Nadiren bir karat daha büyük boyutlarda Paraíba turmalin görürsünüz. Paraíba ile, ancak, renk anahtar faktör değildir boyutudur. Bir satıcı büyük bir taş ve daha iyi renk ile daha canlı bir renk tek diğer bütün faktörler eşit olmak-gem arasında seçim yapmak zorunda Yani daha iyi bir seçimdir. Edilir taşlar canlı, yoğun renkler benzer Bakırlı turmalinler bulundu Brezilya’nın Paraíba bölgesinde de dünyanın diğer bölgelerinde bulunmuştur. GIA en Bahar 2008 sayısında bir makale Gems & Gemoloji bilimsel dergide Mozambik bakır taşıyan taşlar açıklar. Nijerya. De bu çarpıcı taşlar kaynağı olmuştur Paraíba turmalin en kısa tarihi boyunca, bayiler sık sık GEM aşırı kıtlık kendilerini istifa etti. Ancak, yeni buluşlar başka Brezilya’da ve doğu Afrika, bu nadir bakır taşıyan turmalin yaşayan, ticari kaynaklardan bir gün daha fazla malzeme ile ticaret kaynağı olabileceğini olasılığını sunuyoruz. Ne yazık ki, yeni kaynakları da bu değerli taşlar isim vadeli Paraíba kullanımı hakkında sorular yükseltmek.
14,53 karatlık Isıtmalı Gem
Mozambik önemli bakır taşıyan turmalin mevduat keşif
durumunu artmış ve bu taş için itiraz genişletti. Bu 14,53 karat ısıtmalı
taş siyah ve kırmızı spinel, sarı safir, Tsavorite, çarpıcı bir kolye monte edilir
ve elmas aksan. – Nezaket Carley McGee-Boehm, Carley Jewels
Turmalin Shapes Çeşitleri
Nijerya Kaynaklar bakır taşıyan turmalinlerin canlı dizi üretir. Bu taşlar 1.04 karat 0.31 karat boyutu değişir. – Nezaket Barker & Co.
Iz elementler, bir kristalin büyümesi sırasında konsantrasyon veya bileşiminde değiştirdiğinizde karpuz, bicolor, ve renkli imar oluşur. Liddicoatite çarpıcı ve karmaşık imar gösterebilir ve taşlar genellikle egzotik renk kombinasyonları vitrin modası vardır. Gemologists renk renk olarak, bu turmalinler açıklanmaktadır.

11.21 karatlık Bicolor Turmalin
Bu 11.21 karat iki renkli turmalin taş malzeme ve kesicinin sanat hem üstün bir örneğidir. Taş yoğun renkler, bölgeleri ve yüksek netlikte arasında temiz bir kavşak vardır. – Lydia Dyer, John Dyer & Co. mücevher nezaket
Karpuz Turmalin
Bu Brezilyalı kristal çevrili pembe bir çekirdek ile tipik bir karpuz turmalin, olan
bir ince yeşil bir cilt. Renkler iyi şekilde uygundur ince dilimler, gösterilen
tek-of-a-tür takı parçaları. – Nezaket Brasgemas
Yeşil ucu ile bitirmek olabilir pembe olarak başlar kristali: Bazen turmalinler renk imarlı kristal uzunluğu boyunca vardır. Kırmızı kristal yeşil fazla büyümesi ile bitirmek olabilir ki ya da, kendi uzunluğuna paralel zonlu olabilir. Kendi renkleri bu meyve kabuğu ve eti benzer çünkü Bayiler bu karpuz turmalin diyoruz. Tasarımcılar bazen kristal dilimleri ayarı ziyade kaba. Faceting tarafından karpuz turmalin görünümünü istismar Clarity Renkli turmalinler sıvılar zengin bir ortamda büyümek, ve bu sıvıların bazı genellikle kristal büyümesi sırasında kapanım olarak yakalanır. En tipik inklüzyonlar kristalin uzunluğuna paralel iplik benzeri oyuk gibi. Büyütme altında, onlar sıvı veya gaz kabarcıkları ile dolu olduğunuzu görebiliyorum. Büyüme uzun tüpler-içi boş borular sık sık dakikalık mineral ile şapkalı da ortak turmalin inklüzyonlar kristalleri-vardır. Yeterince çok sayıda konum ve kaba doğru kesilirse, bir alet edilen göz neden olabilir.
Kedi-göz turmalinlerin Suite
Aynülhir turmalinlerin bu olağanüstü paketi taşlar Brezilya tüm vardır. Kapsama alınan
kedinin gözü etkiye neden ve değer katmak. – © GIA ve Harold & Erica Van Pelt
Bayiler genellikle sürece renk güçlü ve çekici gibi bazı göz gözle görülür kusurlar ile kırmızı turmalin tahammül. Yüzeyine ulaşması kapsama alınan parlaklık ve cila ile müdahale ve satmak için taşlar zorlaştırabilir. Sıvı kapanım yoğun renk taşlar, hayır kapanımlar olsun belirgin beyazımsı ile taşların daha az görünür olsa ve istenmeyen renk nasıl canlı. terimler çok daha görünür ışık tonu ve düşük doygunluk ile taşlar vardır. Bu taşlar kapanım telafi etmek için güçlü ve çekici renk yok çünkü, çoğu alıcı gözle görülebilir inklüzyonlar ile olanları reddetmek. İyi renk ile birçok dahil turmalinler rengi vurgulamak ve kapanım görünümünü en aza indirmek için mineli olarak kesilir. pembe ve kırmızı turmalin göz görünür kusurları var için alışılmadık değil. Büyüklük veya kapanım sayısı rahatsız edici olduğu sürece, bilgili tüketiciler baskın değer faktörü olarak renk düşünün. Yeşil turmalin çok rahatsız kalıntılar yeşil taşlar değerini düşürebilir gözle görülebilir kusurlar içermeyen olması beklenmektedir. Diğer renkler için, hiçbir göz gözle görülür kusurlar ile turmalinler görülebilir kapanımlar olanlara göre daha değerlidir. Daha görünür herhangi kapanımlar daha, değer damlaları. Kesilmiş birçok turmalin kristalleri uzatılmış şekli bitmiş GEM şekil ve oranlarda üzerinde doğrudan etkisi vardır. Bunun bir sonucu olarak, pek çok dar, standart dışı boyutları vardır. Bazı çok cazip olmasına rağmen, standart montaj ayarlamak için kolay çünkü, birçok mücevher alıcılar standart boyutlardaki taşları tercih ediyor.
Moda Turmalinler
Takı tasarımcıları moda turmalinlerin şeklini karşılamak için özel takoz oluşturun. – © GIA ve Tino hammid, nezaket Chris Almquist
Kesiciler genellikle moda turmalinler sürece dikdörtgenler. Kaba kristalin uzunluğuna kesme paralel hale atık azaltmaya yardımcı olur. Ama kesiciler aynı zamanda turmalin optik özelliklerinin dikkate alınması gerekir. turmalin farklı kristal yönlerde farklı renkleri göstermek anlamına gelir ki, güçlü pleokroyizma olduğunu. Turmalin en pleokroyizma renklerinden biri genellikle diğer daha koyu. Buna ek olarak, pek çok turmalinler genelinde daha kristalin uzunluğu boyunca daha fazla ışık absorbe eder. Yeşil-bazen neredeyse uzunluğu aşağı baktığınızda-siyah. Yani kendi uzunluğu boyunca soluk yeşil görünen bir kristal çok karanlık olabilir Aksine boyuna her turmalin kesme yerine, birçok kesiciler renk derinliğine dayalı bir moda mücevher yönlendirin. O kristal uzunluğu dik yüzden soluk pürüzlü koyulaştırmak için, onlar bir mücevher tablo yönlendirmek olabilir. O kristal uzunluğu paralel yüzden koyu kaba hafifletmek için, onlar bitmiş GEM tablo yönlendirin. Karat Ağırlığı büyük boyutlarda Fashioned turmalinler başına karat fiyat oldukça yükselir. Örnekler muhteşem boyutlarda ulaşabilirsiniz olsa, bu nadirdir. Durumu damla ve fiyatları faset-kaliteli kaba malzeme için keskin bir artış. Benzer renk ve netlik moda mücevherler için, karat başına fiyat genellikle taşlar beş karatlık bir kilometre taşını geçerken artar.

 

Benzersiz moda Turmalin
Büyük turmalin kristalleri genellikle olağandışı arayan müşterileri için özel parçalar halinde mücevher heykeltıraşlar tarafından modası vardır. Ünlü Idar-Oberstein mücevher kesici Bernd Munsteiner Özgün tarzıyla bu 11.18 karat mavi-yeşil mücevher moda.