OTANT�K TA�

FİRUZE TURKUAZ TAŞ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Firuze Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 12 GR
 • 17.45 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GÖK MAVİSİ
 • İRAN NİŞABUR FİRUZESİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

NİŞABUR FİRUZE TAŞ YÜZÜK

Arizona Turkuaz madenleri onların güzel gerçek mavi Turquoise dünyaca ünlü bulunmaktadır. Çoğu koleksiyoncular

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Amerikan Turkuaz iyi mavi turkuaz gelen devlet olma dünyada ve Arizona iyi olduğunu düşünüyorum. Arizona madenleri yeşil ve aqua mavi / yeşil Turquoise üretmek yapmak, ancak bu madenlerde prominant gibi görünüyor mavi Turquoise daha ünlüdür. Aşağıda Arizona ünlü ve bilinen mayın listesidir. diğer küçük şapka mayın ve burada listelenmeyen umutları mutlaka vardır.

Örnek Resimleri mutlaka notu, belirli bir gelen ortak bir görünüm oldukça iyi bir örnek en yüksek değildir

Bisbee Turkuaz

Bisbee turkuaz pazara ilk koymak biriydi çünkü Bisbee, Arizona, yakın Bisbee mayın “Lavanta Pit”, Amerikan mayınların daha ünlü biridir. Arizona turkuaz maden Bisbee bakır madeni (Copper Queen), sitenin ana operasyonun bir parçasıdır. Bisbee turkuaz onun “çikolata kahverengi” matrisi için bilinen, ince perdeli veya dendrit,

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ DOĞAL 17.45 CRT İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

sert yüksek mavi taş gibi bir itibar geliştirmiştir. Bisbee Turkuaz de güzel koyu yeşil renkte geliyor. Bu turkuaz çoğu zaten mayınlı ve hangi sol nedeniyle açık çukura bakır madenciliği ile şartlar belirsizlik içinde olmuştur, en yüksek toplanan taşlardan biridir. Çoğu takı bugün (tüm el mayın, dinlenme şimdiki sahipleri emirleri üzerinden yapılıyor bu taşla yapılan “eski ile bulunur elde edilmiştir miktarlarsa “veya koleksiyonları. Bisbee Turkuaz Takı piyasadaki en arzu edilen takı bazı olduğunu.

 

Arizona Bisbee Turkuaz
Mavikuş

Mavi Kuş Mine

Firuze Doğal Taş Yüzük

Firuze Doğal Taş Yüzük

Küçük, bu Arizona Turkuaz madeni hakkında bilinmektedir. maden çölde Cochise ilçesinde yer almaktadır. Bu benim bir süre için yaklaşık edilmiş ve bir “anne ve pa” tip aile işlemdir olmuştur. Maden küçük çapta yıl boyunca çalıştı olmuştur. tüm mayınlar olduğu gibi cevher kaliteleri ve boyutu değişir. Blue Bird mayın olsa bazı katil yüksek dereceli kaya üretir! Madenden yüksek sınıf malzeme beyaz kuvars ve siyah veya sarı matris ile koyu gerçek mavidir. Blue Bird Turkuaz benim de altın sarı / kahverengi matris ile bazı harika orta mavi matris taş üretir. Bu katı madde, çok zordur.

Castle Dome – AKA Pinto Vadisi

Castle Dome Turkuaz madeni ilk bakır için bir İkinci Dünya Savaşı projesi olarak 1940 yılında Anglo madenciler tarafından açıldı. Maden önce Anasazi Kızılderililer tarafından çalışmış olmuştu. Maden Arizona’da Turquoise 2 büyük üreticisi oldu. Castle Dome mavi ve yeşil Turkuaz üretti. Madenden malzemenin çoğu tedavi edilmesi gereken orta dereceli veya düşük dereceli kalitede oldu. Maden şu anda kapalı. Arizona Turkuaz madenlerinin çoğu aslında turkuaz mevduat kiralanan olan büyük açık ocak bakır madenleri vardır. Bu gerçekten dolayı, birçok bakır şirketleri maden madenci madende çalışmak izin vermek için ödemek zorunda olduğu sigorta maliyeti nedeniyle üreten artık. kira ile şirket ya da kişi, bakır madenciliği gibi onlar bunun bir cep vurduğunda Turquoise mayın denir. Bu geri 1970 yılında çok aktif bir mayın olduğunu. 1970 yılında Turkuaz iş Albuquerque olmak, taş bir sürü çok ilginç! Bizim dükkanında sırıtmak insanlardan Turquoise aldım, biz otoparklar, araba davlumbaz, araba kendi gövdeleri dışarı satın kamyon yatak alacağını. Doğal Castle Dome Turquoise bir sürü aldım. Bu Turkuaz harika Robin’in Yumurta mavi takı yapar ve Güzellik Turquoise Uyuyan çok benziyor.

Turkuaz Yüzük

Turkuaz Yüzük

Castle Dome Turquoise Hakkında Daha Fazla Bilgi

Castle Dome

Cave Creek Turkuaz

Cave Creek Turkuaz mayın

Cave Creek Mine Cave Creek, Arizona dışında bir baba ve oğlu tarafından işletilen yeni bir maden operasyonudur. Malzeme çok güzel. Bu rengi koyu mavi orta ve bir “eski Kingman” ya da ona Morenci göz, o pirit ile bir çok kez sahiptir. Maden gerçek mavi turkuaz bir çoğunluğunu üretmek gibi görünüyor. Harika şey! Piyasada bu malzemenin çok değil, ama ne etrafında çok güzel ve gelecektir umarım daha fazladır. Eğer bazı yüksek kaliteli gümüş takı bu görene kadar bekle. Bu harika Arizona turkuaz takı yapar.
Gleeson veya Courtland Turkuaz

Gleeson veya Courtland mayın 1890’larda keşfedildi. Bu tarih öncesi maden alanı turkuaz, gümüş, altın, bakır ve üretimi ile patlama başladı 1900’lerin sırasında oldu. John Gleeson Cochise County Dragoon dağlarının güney tarafında Turkuaz Dağı bulunan bu mevduat, takip etmek ilk belgelenmiş madenciler biriydi. Isim Turkuaz Dağ turkuaz taşıyan yamaç verilen en yaygın isim muhtemelen olması dikkat çekicidir. varlık Turkuaz Dağ Kingman, Arizona dışında iddia en popüler olan Turkuaz Dağı, adlandırılır turkuaz mevduat dağlar var dünyanın en her devlet ve ülke yamaçlarda bulunmaktadır.

Gleesom ya Courtland

Ithaca Tepe Turkuaz

Ithaca Tepe

Ithaca Tepe Turkuaz mayın Kingman benim yukarıda kuzeybatı Arizona yer almaktadır. Ithaca Tepe maden pirit matris ile güzel mavi Turkuaz ünlüdür. Bu madde üstün ve Amerika Birleşik Devletleri’nde üst Turkuaz madenlerinden biri olarak kabul edilir. Ithaca Tepe Turkuaz madeni sahibi ve Colbaugh en Kingman, Arizona, ABD tarafından işletilmektedir. Ana üretim Turkuaz Dağı ve Kingman Turkuaz odaklanmış olarak iyi Ithaca Tepe almak için oldukça nadirdir. Bu Arizona Turkuaz bulmaya denemeye değer. olsun ne zaman iyi Ithaca Tepe çok pahalı!

Firuze Taş Gümüş Yüzük

Firuze Taş Gümüş Yüzük

Kingman Turkuaz

Kuzeybatı Arizona Kingman Turkuaz madeni Kuzey Amerika’daki en büyük turkuaz madenlerinden biri oldu. terimleri “Kingman” ya da “mavi yüksek” genellikle bu taşın görüntülenen mavi renk bakın. Bu sektörde bir renk standart haline gelmiştir. maden siyah matris ile onun yuvarlak, parlak mavi Nuggets için ünlü oldu. Birkaç turkuaz mayınlar özellikle bu kalitede, nuggets üretti. Eski doğal Kingman Arizona Turkuaz nadirdir. Colbaugh kendi bu maden, Ithaca Tepe Turkuaz maden ve Turkuaz Dağ maden, şirket adı Colbough İşleme olduğunu. Onlar son zamanlarda Kingman madeninin bölümüne geri gitti ve kazma bazı yeni Doğal Kingman Turquoise dışarı getiriyoruz. Bu yeni doğal Kingman Turkuaz süper yüksek dereceli ve çok değerli! Bugün gördüğünüz turkuaz takı çoğu Arizona, ABD Kingman turkuaz sahiptir.

Bağlantılar: Daha Kingman Turkuaz Bilgi

Kingman

Morenci

Morenci Turkuaz

Morenci Turkuaz güneydoğu Arizona çıkarılmaktadır. Morenci Turkuaz mayın hiç topraktan geldi iyi turkuaz bazı üretilen! Bu renkli ışık maviye yüksektir. Bazı nadir highgrade doğal bir süper koyu mavidir. Morenci cilalı zaman, sık sık gümüş gibi görünüyor düzensiz siyah pirit alışılmadık bir matris vardır. piyasada gelen ilk Amerikalı firuze biriydi çünkü Morenci turkuaz iyi bilinmektedir. O da çok iyi yüksek sınıf için bilinir. Morenci Turkuaz benim de bir harika “Birdseye” ya da “Su Web” matris deseni ile turkuaz üretir. Turquoise Bazı nadir litre matrisi vardır. O benim tükendiği için şimdi elde etmek çok zordur. Morenci çok tahsil turkuaz. Morenci turkuaz sahip turkuaz takı bir parça giyen hızlı koleksiyoncular daire koyar.

Bağlantılar: Morenci Turkuaz Tarihi

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Güzellik Turquoise Sleeping

Uyuyan Güzel maden Globe, Arizona yakınında yer almaktadır. Turkuaz hiçbir matris ile sağlam, açık mavi renkte olduğunu kaydetti. Güzellik turkuaz Uyuyan petit noktası, oya ve kakma mücevher kullanılmak üzere Zuni Pueblo silversmiths gözdesi. Bu maden Kuzey Amerika’daki en büyük biridir ve hala çalışıyor. Güzellik Turquoise Sleeping geniş en popüler Turkuaz çeşitleri dünya biridir. Sleeping Beauty eski yüksek dereceli Farsça Turkuaz için çarpıcı bir benzerlik vardır. Bazı ülkelerde, katı mavi Sleeping Beauty Turkuaz yüksek değere sahiptir. bugün turkuaz takı sektöründe bir başka elyaf. Robin yumurta mavi turkuaz çoğu bugün Güzellik turkuaz Uyuyan görüyoruz.

: Hakkında Daha Fazla Bilgi Güzellik Turkuaz Sleeping

Güzellik Turquoise Sleeping

Turkuaz Dağ veya Birdseye Turkuaz

Turkuaz Dağ ve “Birdseye”

Turkuaz Dağ ve “Birdseye” turkuaz Kingman madeni yakınında kuzeybatı Arizona aynı madeninden gelir. Maden suppossedly ancak Colbaughs hala bu Turquoise satmak ve bunun bir bereket var gibi görünüyor, 1980’lerde kapatıldı. Bugün piyasada olan Turkuaz Dağı Turquoise en stabilize edilir. doğaldır Ancak, bir çok şey daha değerlidir. Perdeli ve olmayan perdeli matrisin hem yüksek mavi ışık olduğunu. “Birdseye” açık mavi alanlar kuş gözü andıran lacivert matriks ile çember göstermek bu madenden taş açıklar. Biz bu madenden bu madenin yanı sıra kireç yeşil turkuaz orman yeşil turkuvaz gördük. Kişinin koleksiyonuna güzel bir ektir. Eğer turkuaz takı koleksiyonu varsa kesinlikle bu ihtiyaç !!

Bağlantılar: Daha Turkuaz Dağ Turkuaz Bilgi

Turkuaz opak mavi-to-yeşil mineral bir olan hidratlı fosfat ve bakır ve alüminyum ile kimyasal formülü Cu , Al (6 PO
4 ) 4 ( OH ) 8 · 4 H
2 O . Bu ince sınıflarda nadir ve değerli bir olarak övgü almıştır gem eşsiz ton nedeniyle binlerce yıl boyunca ve süs taşı. Son zamanlarda, turkuaz tedavileri, taklitlerinden ve sentetik pazara girişi ile, çoğu diğer opak taşlar gibi, devalüe edildi.

Firuze Taşı Satış

Firuze Taşı Satış

Madde pek çok isimle bilinir, ama kelime 17. yüzyıla kadar turkuaz tarihleri ve türetilmiştir olmuştur Fransız maden birinci Avrupa’ya getirildi çünkü “Türkler” için Turques Türkiye’de tarihsel olarak madenlerinden, Horasan Eyaleti of Persia . [2] [3] [4] [5] Plinius callais gibi mineral anılacaktır Aztekler chalchihuitl olarak bunu biliyordu. [4]

içindekiler
Turkuaz 1 Özellikler
2 Oluşumu
3 Bulunduğu
3.1 İran
3.2 Sinai
3.3 Birleşik Devletler
3.4 Diğer kaynaklar
Kullanım 4 Tarih
5 Kültürel dernekler
6 imitasyonları
7 Tedaviler
7.1 Ağda ve yağlama
7.2 Stabilizasyon
7.3 Boyama
7.4 Sulandırma
7.5 Yedekleme
8 Değerleme ve bakım
9 Galeri
10 Ayrıca bkz
11 Kaynaklar
12 Ek okuma
13 Dış bağlantılar
Turkuaz Özellikleri
Turkuaz ince maksimum ulaşır sertlik pencere camı daha hemen altında 6 veya biraz daha. [2] Karakteristik bir kriptokristalin mineral, turkuaz neredeyse hiç bekar oluşturan kristaller ve tüm özellikleri oldukça değişkendir. Onun kristal sistemi olduğu kanıtlanmış trıklinık aracılığıyla X-ışını kırınım testi. Alt sertlik alt gelir grubu özgül ağırlığı (2,60-2,90) ve daha fazla gözenekliliği : Bu özellikler tane büyüklüğüne bağlıdır. Parıltı turkuaz tipik subvitreous için balmumu ve şeffaflık genellikle opak, ancak ince kesitlerde semitranslucent olabilir. Renk beyaz bir gök mavisi mavi bir toz kadar, mineral diğer özellikleri gibi değişken olarak ve bir mavi-yeşil bir sarımsı yeşil. Mavi atfedilir idiochromatic yeşil ya sonucu olabilir iken bakır , demir kirlilikler (yerine alüminyum) veya dehidrasyon .

Refraktif indeks (ile ölçülen sodyum turkuaz ışığında, 589,3 nm) yaklaşık 1.61 veya 1.62 olduğunu; Bu bir tek okuma olarak görülen ortalama değeri GEMOLOJİ refraktometre turkuaz neredeyse kaçınılmaz polikristalin doğası nedeniyle,. 1.61-1.65 arasında bir okuma ( çiftkırılma 0.040, iki eksenli pozitif) nadir tek kristaller alınmıştır. Bir absorpsiyon spektrumu , aynı zamanda, elde tutulan elde edilebilir spektroskoba 432 nanometrede, bir hat ve 460 nanometrede zayıf bir bant (bu en iyi, güçlü yansıyan ışık ile görülür) ‘ye. Uzun dalgalı altında ultraviyole ışık, turkuaz bazen olabilir floresan , yeşil, sarı veya mavi renkteki parlak; Bu kısa dalga, morötesi ve altında inert olan x-ışınlarının .

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Turquoise hariç tüm ısıtıldı çözünmez olan hidroklorik asit . Onun çizgi soluk mavimsi beyaz ve kırık olan konkoidal mumsu bir parlaklık bırakarak. diğer taşlar düşük sertlik akrabası olmasına rağmen, turkuaz iyi bir cila alır. Turkuaz da flecks ile biberli olabilir pirit veya koyu, örümcek serpiştirilmiş limonit damarlanma.

oluşum

“The Big Blue” bakır madeni büyük bir turkuaz örnek Cananea , Meksika
Ikincil olarak mineral , turkuaz görünüşte sırasında asidik sulu çözeltileri sızıntı etkisi ile meydana ayrışma ve oksidasyon önceden var olan minerallerin. Örneğin bakır gibi esas olarak bakır sülfidler gelebilir kalkopirit veya ikincil karbonatlar arasından malakit ya azurit ; Alüminyum kaynaklanıyor olabilir feldispat ; ve fosfor apatit . İklim faktörleri turkuaz tipik bulunan olarak önemli bir rol oynuyor gibi görünmektedir kurak doldurarak ya da genellikle son derece değişmiş olarak boşlukları ve kırıklar kakma, bölgeler volkanik genellikle ilişkili olan, kayalar limonit ve diğer demir oksitler. Amerikan güneybatısında turkuvaz neredeyse kaçınılmaz veya porfirik taşıyan potasyum feldspat etrafında bakır sülfit yataklarının ayrışma ürünleri ile ilişkili İntruzif . Bazı olaylar ise alünit , potasyum alüminyum sülfat, önemli bir ikincil bir mineraldir. ikincil çözümler daha fazla nüfuz veya su tabloya derinlik daha fazladır var derin kırık zonları boyunca meydana olmasına rağmen tipik turkuaz mineralizasyon, 20 metreden (66 ft) nispeten sığ derinlikte sınırlıdır.

Turkuaz olaylar özellikleri ikincil veya uyumlu olmasına rağmen süperjen kökenli bazı kaynaklar bir bakın hipojen kökenli. Hipojen hipotezi sulu çözeltileri gelen önemli derinlikte köken savunur hidrotermal süreçlerin. Başlangıçta yüksek bir sıcaklıkta, bu çözümler ile etkileşim ve bu süreç içinde, önceden var olan mineral uçucu unsurları liç yüzey tabakalarına yukarı doğru yükselir. çözümler serin gibi, turkuaz çökeltiler, çevredeki kaya içindeki çürükleri ve kırıklar astar. Bu hipojen işlemi orijinal bakır sülfür birikimi için geçerlidir; Bununla birlikte, bir hipojen işlemi ile turkuaz geçtiği birçok özellikleri açıklamaktadır zordur. Yani iki fazlı raporları vardır dedi sıvı kapanım açıklama gerektiren 190 ° C (194 374 ° F) 90 yüksek homojenizasyon sıcaklıkları vermek turkuaz taneleri içinde.

 

 

FİRUZE TURKUAZ TAŞ YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Firuze Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 12 GR
 • 17.45 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GÖK MAVİSİ
 • İRAN NİŞABUR FİRUZESİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

NİŞABUR FİRUZE TAŞ YÜZÜK

Arizona Turkuaz madenleri onların güzel gerçek mavi Turquoise dünyaca ünlü bulunmaktadır. Çoğu koleksiyoncular

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Amerikan Turkuaz iyi mavi turkuaz gelen devlet olma dünyada ve Arizona iyi olduğunu düşünüyorum. Arizona madenleri yeşil ve aqua mavi / yeşil Turquoise üretmek yapmak, ancak bu madenlerde prominant gibi görünüyor mavi Turquoise daha ünlüdür. Aşağıda Arizona ünlü ve bilinen mayın listesidir. diğer küçük şapka mayın ve burada listelenmeyen umutları mutlaka vardır.

Örnek Resimleri mutlaka notu, belirli bir gelen ortak bir görünüm oldukça iyi bir örnek en yüksek değildir

Bisbee Turkuaz

Bisbee turkuaz pazara ilk koymak biriydi çünkü Bisbee, Arizona, yakın Bisbee mayın “Lavanta Pit”, Amerikan mayınların daha ünlü biridir. Arizona turkuaz maden Bisbee bakır madeni (Copper Queen), sitenin ana operasyonun bir parçasıdır. Bisbee turkuaz onun “çikolata kahverengi” matrisi için bilinen, ince perdeli veya dendrit,

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ DOĞAL 17.45 CRT İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

sert yüksek mavi taş gibi bir itibar geliştirmiştir. Bisbee Turkuaz de güzel koyu yeşil renkte geliyor. Bu turkuaz çoğu zaten mayınlı ve hangi sol nedeniyle açık çukura bakır madenciliği ile şartlar belirsizlik içinde olmuştur, en yüksek toplanan taşlardan biridir. Çoğu takı bugün (tüm el mayın, dinlenme şimdiki sahipleri emirleri üzerinden yapılıyor bu taşla yapılan “eski ile bulunur elde edilmiştir miktarlarsa “veya koleksiyonları. Bisbee Turkuaz Takı piyasadaki en arzu edilen takı bazı olduğunu.

 

Arizona Bisbee Turkuaz
Mavikuş

Mavi Kuş Mine

Firuze Doğal Taş Yüzük

Firuze Doğal Taş Yüzük

Küçük, bu Arizona Turkuaz madeni hakkında bilinmektedir. maden çölde Cochise ilçesinde yer almaktadır. Bu benim bir süre için yaklaşık edilmiş ve bir “anne ve pa” tip aile işlemdir olmuştur. Maden küçük çapta yıl boyunca çalıştı olmuştur. tüm mayınlar olduğu gibi cevher kaliteleri ve boyutu değişir. Blue Bird mayın olsa bazı katil yüksek dereceli kaya üretir! Madenden yüksek sınıf malzeme beyaz kuvars ve siyah veya sarı matris ile koyu gerçek mavidir. Blue Bird Turkuaz benim de altın sarı / kahverengi matris ile bazı harika orta mavi matris taş üretir. Bu katı madde, çok zordur.

Castle Dome – AKA Pinto Vadisi

Castle Dome Turkuaz madeni ilk bakır için bir İkinci Dünya Savaşı projesi olarak 1940 yılında Anglo madenciler tarafından açıldı. Maden önce Anasazi Kızılderililer tarafından çalışmış olmuştu. Maden Arizona’da Turquoise 2 büyük üreticisi oldu. Castle Dome mavi ve yeşil Turkuaz üretti. Madenden malzemenin çoğu tedavi edilmesi gereken orta dereceli veya düşük dereceli kalitede oldu. Maden şu anda kapalı. Arizona Turkuaz madenlerinin çoğu aslında turkuaz mevduat kiralanan olan büyük açık ocak bakır madenleri vardır. Bu gerçekten dolayı, birçok bakır şirketleri maden madenci madende çalışmak izin vermek için ödemek zorunda olduğu sigorta maliyeti nedeniyle üreten artık. kira ile şirket ya da kişi, bakır madenciliği gibi onlar bunun bir cep vurduğunda Turquoise mayın denir. Bu geri 1970 yılında çok aktif bir mayın olduğunu. 1970 yılında Turkuaz iş Albuquerque olmak, taş bir sürü çok ilginç! Bizim dükkanında sırıtmak insanlardan Turquoise aldım, biz otoparklar, araba davlumbaz, araba kendi gövdeleri dışarı satın kamyon yatak alacağını. Doğal Castle Dome Turquoise bir sürü aldım. Bu Turkuaz harika Robin’in Yumurta mavi takı yapar ve Güzellik Turquoise Uyuyan çok benziyor.

Turkuaz Yüzük

Turkuaz Yüzük

Castle Dome Turquoise Hakkında Daha Fazla Bilgi

Castle Dome

Cave Creek Turkuaz

Cave Creek Turkuaz mayın

Cave Creek Mine Cave Creek, Arizona dışında bir baba ve oğlu tarafından işletilen yeni bir maden operasyonudur. Malzeme çok güzel. Bu rengi koyu mavi orta ve bir “eski Kingman” ya da ona Morenci göz, o pirit ile bir çok kez sahiptir. Maden gerçek mavi turkuaz bir çoğunluğunu üretmek gibi görünüyor. Harika şey! Piyasada bu malzemenin çok değil, ama ne etrafında çok güzel ve gelecektir umarım daha fazladır. Eğer bazı yüksek kaliteli gümüş takı bu görene kadar bekle. Bu harika Arizona turkuaz takı yapar.
Gleeson veya Courtland Turkuaz

Gleeson veya Courtland mayın 1890’larda keşfedildi. Bu tarih öncesi maden alanı turkuaz, gümüş, altın, bakır ve üretimi ile patlama başladı 1900’lerin sırasında oldu. John Gleeson Cochise County Dragoon dağlarının güney tarafında Turkuaz Dağı bulunan bu mevduat, takip etmek ilk belgelenmiş madenciler biriydi. Isim Turkuaz Dağ turkuaz taşıyan yamaç verilen en yaygın isim muhtemelen olması dikkat çekicidir. varlık Turkuaz Dağ Kingman, Arizona dışında iddia en popüler olan Turkuaz Dağı, adlandırılır turkuaz mevduat dağlar var dünyanın en her devlet ve ülke yamaçlarda bulunmaktadır.

Gleesom ya Courtland

Ithaca Tepe Turkuaz

Ithaca Tepe

Ithaca Tepe Turkuaz mayın Kingman benim yukarıda kuzeybatı Arizona yer almaktadır. Ithaca Tepe maden pirit matris ile güzel mavi Turkuaz ünlüdür. Bu madde üstün ve Amerika Birleşik Devletleri’nde üst Turkuaz madenlerinden biri olarak kabul edilir. Ithaca Tepe Turkuaz madeni sahibi ve Colbaugh en Kingman, Arizona, ABD tarafından işletilmektedir. Ana üretim Turkuaz Dağı ve Kingman Turkuaz odaklanmış olarak iyi Ithaca Tepe almak için oldukça nadirdir. Bu Arizona Turkuaz bulmaya denemeye değer. olsun ne zaman iyi Ithaca Tepe çok pahalı!

Firuze Taş Gümüş Yüzük

Firuze Taş Gümüş Yüzük

Kingman Turkuaz

Kuzeybatı Arizona Kingman Turkuaz madeni Kuzey Amerika’daki en büyük turkuaz madenlerinden biri oldu. terimleri “Kingman” ya da “mavi yüksek” genellikle bu taşın görüntülenen mavi renk bakın. Bu sektörde bir renk standart haline gelmiştir. maden siyah matris ile onun yuvarlak, parlak mavi Nuggets için ünlü oldu. Birkaç turkuaz mayınlar özellikle bu kalitede, nuggets üretti. Eski doğal Kingman Arizona Turkuaz nadirdir. Colbaugh kendi bu maden, Ithaca Tepe Turkuaz maden ve Turkuaz Dağ maden, şirket adı Colbough İşleme olduğunu. Onlar son zamanlarda Kingman madeninin bölümüne geri gitti ve kazma bazı yeni Doğal Kingman Turquoise dışarı getiriyoruz. Bu yeni doğal Kingman Turkuaz süper yüksek dereceli ve çok değerli! Bugün gördüğünüz turkuaz takı çoğu Arizona, ABD Kingman turkuaz sahiptir.

Bağlantılar: Daha Kingman Turkuaz Bilgi

Kingman

Morenci

Morenci Turkuaz

Morenci Turkuaz güneydoğu Arizona çıkarılmaktadır. Morenci Turkuaz mayın hiç topraktan geldi iyi turkuaz bazı üretilen! Bu renkli ışık maviye yüksektir. Bazı nadir highgrade doğal bir süper koyu mavidir. Morenci cilalı zaman, sık sık gümüş gibi görünüyor düzensiz siyah pirit alışılmadık bir matris vardır. piyasada gelen ilk Amerikalı firuze biriydi çünkü Morenci turkuaz iyi bilinmektedir. O da çok iyi yüksek sınıf için bilinir. Morenci Turkuaz benim de bir harika “Birdseye” ya da “Su Web” matris deseni ile turkuaz üretir. Turquoise Bazı nadir litre matrisi vardır. O benim tükendiği için şimdi elde etmek çok zordur. Morenci çok tahsil turkuaz. Morenci turkuaz sahip turkuaz takı bir parça giyen hızlı koleksiyoncular daire koyar.

Bağlantılar: Morenci Turkuaz Tarihi

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Güzellik Turquoise Sleeping

Uyuyan Güzel maden Globe, Arizona yakınında yer almaktadır. Turkuaz hiçbir matris ile sağlam, açık mavi renkte olduğunu kaydetti. Güzellik turkuaz Uyuyan petit noktası, oya ve kakma mücevher kullanılmak üzere Zuni Pueblo silversmiths gözdesi. Bu maden Kuzey Amerika’daki en büyük biridir ve hala çalışıyor. Güzellik Turquoise Sleeping geniş en popüler Turkuaz çeşitleri dünya biridir. Sleeping Beauty eski yüksek dereceli Farsça Turkuaz için çarpıcı bir benzerlik vardır. Bazı ülkelerde, katı mavi Sleeping Beauty Turkuaz yüksek değere sahiptir. bugün turkuaz takı sektöründe bir başka elyaf. Robin yumurta mavi turkuaz çoğu bugün Güzellik turkuaz Uyuyan görüyoruz.

: Hakkında Daha Fazla Bilgi Güzellik Turkuaz Sleeping

Güzellik Turquoise Sleeping

Turkuaz Dağ veya Birdseye Turkuaz

Turkuaz Dağ ve “Birdseye”

Turkuaz Dağ ve “Birdseye” turkuaz Kingman madeni yakınında kuzeybatı Arizona aynı madeninden gelir. Maden suppossedly ancak Colbaughs hala bu Turquoise satmak ve bunun bir bereket var gibi görünüyor, 1980’lerde kapatıldı. Bugün piyasada olan Turkuaz Dağı Turquoise en stabilize edilir. doğaldır Ancak, bir çok şey daha değerlidir. Perdeli ve olmayan perdeli matrisin hem yüksek mavi ışık olduğunu. “Birdseye” açık mavi alanlar kuş gözü andıran lacivert matriks ile çember göstermek bu madenden taş açıklar. Biz bu madenden bu madenin yanı sıra kireç yeşil turkuaz orman yeşil turkuvaz gördük. Kişinin koleksiyonuna güzel bir ektir. Eğer turkuaz takı koleksiyonu varsa kesinlikle bu ihtiyaç !!

Bağlantılar: Daha Turkuaz Dağ Turkuaz Bilgi

Turkuaz opak mavi-to-yeşil mineral bir olan hidratlı fosfat ve bakır ve alüminyum ile kimyasal formülü Cu , Al (6 PO
4 ) 4 ( OH ) 8 · 4 H
2 O . Bu ince sınıflarda nadir ve değerli bir olarak övgü almıştır gem eşsiz ton nedeniyle binlerce yıl boyunca ve süs taşı. Son zamanlarda, turkuaz tedavileri, taklitlerinden ve sentetik pazara girişi ile, çoğu diğer opak taşlar gibi, devalüe edildi.

Firuze Taşı Satış

Firuze Taşı Satış

Madde pek çok isimle bilinir, ama kelime 17. yüzyıla kadar turkuaz tarihleri ve türetilmiştir olmuştur Fransız maden birinci Avrupa’ya getirildi çünkü “Türkler” için Turques Türkiye’de tarihsel olarak madenlerinden, Horasan Eyaleti of Persia . [2] [3] [4] [5] Plinius callais gibi mineral anılacaktır Aztekler chalchihuitl olarak bunu biliyordu. [4]

içindekiler
Turkuaz 1 Özellikler
2 Oluşumu
3 Bulunduğu
3.1 İran
3.2 Sinai
3.3 Birleşik Devletler
3.4 Diğer kaynaklar
Kullanım 4 Tarih
5 Kültürel dernekler
6 imitasyonları
7 Tedaviler
7.1 Ağda ve yağlama
7.2 Stabilizasyon
7.3 Boyama
7.4 Sulandırma
7.5 Yedekleme
8 Değerleme ve bakım
9 Galeri
10 Ayrıca bkz
11 Kaynaklar
12 Ek okuma
13 Dış bağlantılar
Turkuaz Özellikleri
Turkuaz ince maksimum ulaşır sertlik pencere camı daha hemen altında 6 veya biraz daha. [2] Karakteristik bir kriptokristalin mineral, turkuaz neredeyse hiç bekar oluşturan kristaller ve tüm özellikleri oldukça değişkendir. Onun kristal sistemi olduğu kanıtlanmış trıklinık aracılığıyla X-ışını kırınım testi. Alt sertlik alt gelir grubu özgül ağırlığı (2,60-2,90) ve daha fazla gözenekliliği : Bu özellikler tane büyüklüğüne bağlıdır. Parıltı turkuaz tipik subvitreous için balmumu ve şeffaflık genellikle opak, ancak ince kesitlerde semitranslucent olabilir. Renk beyaz bir gök mavisi mavi bir toz kadar, mineral diğer özellikleri gibi değişken olarak ve bir mavi-yeşil bir sarımsı yeşil. Mavi atfedilir idiochromatic yeşil ya sonucu olabilir iken bakır , demir kirlilikler (yerine alüminyum) veya dehidrasyon .

Refraktif indeks (ile ölçülen sodyum turkuaz ışığında, 589,3 nm) yaklaşık 1.61 veya 1.62 olduğunu; Bu bir tek okuma olarak görülen ortalama değeri GEMOLOJİ refraktometre turkuaz neredeyse kaçınılmaz polikristalin doğası nedeniyle,. 1.61-1.65 arasında bir okuma ( çiftkırılma 0.040, iki eksenli pozitif) nadir tek kristaller alınmıştır. Bir absorpsiyon spektrumu , aynı zamanda, elde tutulan elde edilebilir spektroskoba 432 nanometrede, bir hat ve 460 nanometrede zayıf bir bant (bu en iyi, güçlü yansıyan ışık ile görülür) ‘ye. Uzun dalgalı altında ultraviyole ışık, turkuaz bazen olabilir floresan , yeşil, sarı veya mavi renkteki parlak; Bu kısa dalga, morötesi ve altında inert olan x-ışınlarının .

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Turquoise hariç tüm ısıtıldı çözünmez olan hidroklorik asit . Onun çizgi soluk mavimsi beyaz ve kırık olan konkoidal mumsu bir parlaklık bırakarak. diğer taşlar düşük sertlik akrabası olmasına rağmen, turkuaz iyi bir cila alır. Turkuaz da flecks ile biberli olabilir pirit veya koyu, örümcek serpiştirilmiş limonit damarlanma.

oluşum

“The Big Blue” bakır madeni büyük bir turkuaz örnek Cananea , Meksika
Ikincil olarak mineral , turkuaz görünüşte sırasında asidik sulu çözeltileri sızıntı etkisi ile meydana ayrışma ve oksidasyon önceden var olan minerallerin. Örneğin bakır gibi esas olarak bakır sülfidler gelebilir kalkopirit veya ikincil karbonatlar arasından malakit ya azurit ; Alüminyum kaynaklanıyor olabilir feldispat ; ve fosfor apatit . İklim faktörleri turkuaz tipik bulunan olarak önemli bir rol oynuyor gibi görünmektedir kurak doldurarak ya da genellikle son derece değişmiş olarak boşlukları ve kırıklar kakma, bölgeler volkanik genellikle ilişkili olan, kayalar limonit ve diğer demir oksitler. Amerikan güneybatısında turkuvaz neredeyse kaçınılmaz veya porfirik taşıyan potasyum feldspat etrafında bakır sülfit yataklarının ayrışma ürünleri ile ilişkili İntruzif . Bazı olaylar ise alünit , potasyum alüminyum sülfat, önemli bir ikincil bir mineraldir. ikincil çözümler daha fazla nüfuz veya su tabloya derinlik daha fazladır var derin kırık zonları boyunca meydana olmasına rağmen tipik turkuaz mineralizasyon, 20 metreden (66 ft) nispeten sığ derinlikte sınırlıdır.

Turkuaz olaylar özellikleri ikincil veya uyumlu olmasına rağmen süperjen kökenli bazı kaynaklar bir bakın hipojen kökenli. Hipojen hipotezi sulu çözeltileri gelen önemli derinlikte köken savunur hidrotermal süreçlerin. Başlangıçta yüksek bir sıcaklıkta, bu çözümler ile etkileşim ve bu süreç içinde, önceden var olan mineral uçucu unsurları liç yüzey tabakalarına yukarı doğru yükselir. çözümler serin gibi, turkuaz çökeltiler, çevredeki kaya içindeki çürükleri ve kırıklar astar. Bu hipojen işlemi orijinal bakır sülfür birikimi için geçerlidir; Bununla birlikte, bir hipojen işlemi ile turkuaz geçtiği birçok özellikleri açıklamaktadır zordur. Yani iki fazlı raporları vardır dedi sıvı kapanım açıklama gerektiren 190 ° C (194 374 ° F) 90 yüksek homojenizasyon sıcaklıkları vermek turkuaz taneleri içinde.