OTANT�K TA�

FİRUZE TAŞI YÜZÜK NİŞABUR

OTANTİK YÜZÜKLER
Firuze Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 17 GR
 • 29.84 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • GÖK MAVİSİ PARLAK
 • İRAN /NİABUR FİRUZESİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

FİRUZE TAŞI YÜZÜK NİŞABUR

firuze yine ve yine moda kendini geri bulur, eskidir. Onun parlayan gök mavisi takı ve moda dünyasının en popüler

Firuze Taşı Doğal Yüzük

Firuze Taşı Doğal Yüzük

trendi renk biridir.

Eski ve Yeni Dünyalar birçok kültürde, bu taş kutsal bir taş, iyi talih ya da bir tılsım bir bringer olarak binlerce yıldır değerli olmuştur. Bu gerçekten doğru bir ‘halkların taş’ olarak anılmaya var. Bu iddianın en eski kanıt M.Ö. yaklaşık 3000 yılından kalma, firuze kakma ile mezar mobilyalar bulunmuştur Mısır, içinde bulundu. Antik Pers krallığında, gök mavisi taşlar doğal ölüme karşı koruma olarak boyun veya bilek yuvarlak önceki yıpranmış. Onlar rengi değişti ise, takan kıyamet yaklaşımı korku neden var olduğu düşünülüyordu. Bu arada, firuze kesinlikle rengini değiştirmek, ancak keşfedilmiştir bu yaklaşan bir tehlike işareti mutlaka olmadığını. Değişikliği ışığın neden olduğu ya da bir kimyasal reaksiyon ile kozmetik, toz ya da deri asitlik yaklaşık getirilebilir.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 29.84 CRT 1.KALİTE MUHTEŞEM GÖK MAVİSİ TEMİZ İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…SEVDİKLERİNİZE HEDİYE EDEBİLECEĞİNİZ ÖMÜRLÜK BİR ÜRÜN…

firuze koruma ve yaşam sevinci verir

İlk zamanlarda, firuze kullanıcının maddi refah için bile sorumlu idi. İran bilim adamı Al-Kazvinî, örneğin, şunları yazdı: ‘yoksulluğu görmek asla onunla bir firuze ve mühürler giyer eli.’ Turquoises genellikle türban üzerine giyilen ve sık sık ‘nazar’ karşı kullanıcıyı korumak amacıyla, incilerle çevriliydi. Tılsımlar gibi, hançer, kılıçlarını ve atların dizginleri süslenmiş. Onlar Avrupa’ya gelen haçlı seferleri zamanına kadar değildi. Aslında bu adım ‘firuze’ köken ‘Türk’ anlamına o dönem değil.

İran Nişabur Firuze Taşı

İran Nişabur Firuze Taşı

Çok Güney, Orta ve Kuzey Amerika’da, firuze her zaman taşlar arasında çok özel bir konuma işgal etmiştir. Aztekler Meksika’da, örneğin, kendi inançlarına göre kutsal olan bu taş ile törensel maske süslemek için kullanılır. Hala turquoises bugün geleneksel gümüş takılar iyi bir anlaşma üretmek Kuzey Amerika Yerlileri, gök mavisi taş gökyüzü ve deniz arasında doğrudan bir bağlantı açılır inanıyoruz.

Her zaman ve dünyanın her yerinden, firuze karanlığın güçlerine karşı doğal koruma olarak giyilen edilmiştir. Daha önceki zamanlarda da beklenmedik falls at ve binici korunmuş, onlar bir risk, özellikle yüksek derecede maruz kalan pilotların, hava mürettebatı ve diğer meslek gruplarına koruyucu taş olarak bugün kabul edilmektedir.

Modern taş terapisi depresyon olanlara bir firuze veya firuze boncuk zincir takmak tavsiye edilir. Firuze ‘neşeli renk daha güvenle suskun kişilikleri bağışlamak için söylenir. firuze ilişkilerde sadakat ve süreklilik sorumlu olduğu söylenir için ayrıca sık sık, bir hediye, bir dostluk taş olarak verilir.

Mavi, bakır demir yeşil geliyor

Turquoise 6 sertliği, örneğin, bir bakır, alüminyum fosfattır kuvars çok daha yumuşak. Doğada, bu gri-yeşil gökyüzü maviden renkleri dizi oluşur ve toprakta bakır yüksek bir konsantrasyon var olduğu çoğunlukla yerlerde bulunur. Ancak, firuze en iyi kalitede sadece gerçekten firuze;

Nişabur Firuzesi

Nişabur Firuzesi

Çoğunlukla, renk soluk, ya da mavimsi-yeşil ya da yeşilimsi. Mavi renk bakır, iki değerlikli demir ve krom belirli bir miktar yeşil tarafından oluşturulur. Genellikle, malzemesi bulunmuştur yere bağlı olarak kahverengi, açık gri veya siyah damarlar ya da bunun üzerinden çalışan lekeler vardır. Bu canlı, daha fazla veya daha az düzenli desenler ‘firuze matrisinin’ olarak bilinir. Kristaller mikroskobik küçük ve neredeyse hiç çıplak gözle fark edilebilir. Bir kural olarak, firuze damar veya yarıklar bir fillung olarak yada külçeler şeklinde ortaya çıkar. En iyi bilinen mevduat ABD, Meksika, İsrail, İran, Afganistan ve Çin’de bulunmaktadır. En güzel turquoises, görkemli bir açık mavi, İran’ın kuzeyinde mevduat gelir.

firuze nadiren yönlü edilir. Genellikle, cabochons veya taneler halinde, ya da daha yaratıcı şekil halinde kesilir.

Wax firuze daha dirençli hale getirir

Nispeten yumuşak olan, Turquoises duyarlıdır. Renkli taş uzun bir süre için aşınmış olduğunda soluk gibi, daha da yüksek kaliteli taş Günümüzde balmumu ile işlemden geçirildi ve daha sonra, sertleştirilmiştir. Bu tedavi duyarlı taş daha dirençli hale getirir. Ticarette, sentetik reçine ile mühürlü makul fiyatlı firuze çok sayıda vardır. Onlar taze renk ve iyi dayanıklılığa sahip. Ancak, çoğu dayanıklılık muameleye tabi tutulmadan önce bir boyama ortamında daldırma – ICA kurallarına göre, ileriye dönük satın dikkatine gereken bir süreç. Ve ayrıca öğütülmüş firuze yapılmış bir ‘yeniden firuze’ diye bir şey yoktur.

Bu, farklı formlarda, bir dizi herhangi bir zaman alabilir nedeniyle duyarlılık, Turquoises hemen hemen her zaman, bir tür veya başka bir işleme tabi tutulur. Bu nedenle, iyi bir doğal renk ve sade renksiz balmumu veya sentetik reçine ile sertleştirilmiş turquoises renk ‘iyileştirilmiş’ olmuştur taşlardan göre çok daha yüksek bir değere sahip. Yani bir kuyumcu en değerli firuze takı satın almak için daha tavsiye edilir.

Firuze Taşı Erkek Yüzük

Firuze Taşı Erkek Yüzük

Yeryüzü cenneti

En kaliteli turquoises saf, parlak gök mavisi, yüksek veya ince, düzenli matris olmadan saygın bir renk vardır. Daha güçlü renk alt yeşil ve daha lekeli ve daha düzensiz matrisin doğru taş kalitesi tahminini eğilimindedir.

firuze kozmetik, ısı ve parlak ışıktan korunmalıdır. Güneşlenme giderken yanınızda bir taş değildir. Bu yumuşak bir bezle zaman o zaman temiz bir vermek en iyisidir.

firuze rengi bizi mutlu ve neşeli hissettiriyor için o gökyüzünün açık mavi ve denizin uyarıcı yeşil birleştirilir. firuze: Gerçekten biz, bizim dilde bunun için özel bir terim icat var böyle eşsiz bir renktir. Bir firuze seçiminde herkes yeryüzünde … Cennetin bir parçası zevk emin olabilirsiniz.
firuze bir opak mineral mavi, mavi-yeşil ve sarı-yeşil güzel tonlar ortaya çıkar. Bu şekilde değerli olmuştur taş binlerce yıldır. birbirinden izole Afrika, Asya, Güney Amerika ve Kuzey Amerika’nın eski insanlar bağımsız üreten taşlar, kakma, ve küçük heykeller için tercih ettikleri malzemelerden biri firuze yaptı.

Kimyasal, firuze bakır ve alüminyum bir sulu fosfat (Cuál 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 5H 2). Onun sadece önemli kullanım takı ve süs nesnelerin üretiminde olduğunu. Ancak, bu kullanımda son derece popüler – İngilizce dil taş eşleşen bir mavi-yeşil rengin adı olarak kelime “firuze” kullandığı kadar popüler. Çok az mineraller mineral adı bu yüzden yaygın olarak kullanılan olur o kadar karakteristik ve etkileyici çok iyi bilinen bir renk var. Sadece üç diğer mineraller – Altın , gümüş ve bakır – firuze daha ortak dil olarak kullanılan bir renge sahiptir.

firuze cabochon koleksiyonu
firuze cabochons: çeşitli konumlardan firuze cabochons bir farklı koleksiyon. Üst üste Soldan sağa: Çin siyah matris ile yeşilimsi mavi firuze cabochon; Arizona’nın Sleeping Beauty Mine bir gözyaşı şeklinde, hafif yeşilimsi mavi firuze cabochon; ve, Kazakistan Altyn-Tyube Mine çikolata kahverengi matris ile iki gök mavisi firuze cabochons. merkezi satırda: Arizona Kingman Mines küçük bir gök mavisi firuze cabochon; ve, Arizona Sleeping Beauty Mine iki küçük yuvarlak gök mavisi cabochons. alt satırda: Nevada bilinmeyen madenlerinden siyah matris ile iki küçük cabochons; Nevada’da Newlanders Mine siyah matris içinde biraz yeşilimsi mavi firuze bir gözyaşı şeklinde cabochon; ve, Nevada içerisinde 8. Mine kırmızımsı kahverengi matris içinde biraz yeşilimsi mavi firuze dikdörtgen cabochon.

Firuze Taşı Özellikleri

Firuze Taşı Özellikleri

firuze Renkleri
Mavi mineraller nadirdir ve firuze taş pazarında dikkat çeker nedeni budur. firuze en çok arzu edilen renk gök mavisi veya robin’s-yumurta mavi. Bazı insanlar uygunsuz şimdi Irak olarak bilinen bölgede mayınlı ünlü yüksek kaliteli malzemeden sonra “Pers mavi” renk olarak tarif eder. Malzeme bu yöredeki mayınlı zaman bir mücevher malzeme ile bir coğrafi ad kullanarak sadece yapılmalıdır.

mavi sonra, mavi-yeşil taşlar sarımsı yeşil malzeme daha az arzu olmak üzere tercih edilir. Güzel bir mavi renk ayrılış firuze yapısında alüminyum demir ikame küçük miktarlarda neden olur. demir bolluğu ile orantılı olarak firuze yeşil bir renk tonu verir. firuze, özellikle daha gözenekli çeşitleri, uzun süreli güneş ışığı, ısı, kozmetik, terleme ve vücut yağına maruz kalma ile rengini olabilir.

Bazı firuze malzeme içinde siyah veya kahverengi örümcek dokuma veya yamalar olarak görünür (matris olarak da bilinir) ev sahibi kayanın kapanım içerir. Birçok kesiciler matrisi dışlamak taşları üretmek için çalışıyoruz, ama bazen o kadar muntazam veya ince o önlenemez taş üzerinden dağıtılan olduğunu. firuze takı satın Bazı insanlar taşın içinde matris görme zevk, ama genel bir kural olarak, ağır matriks ile firuze daha az tercih edilir.

Bazı firuze lokaliteleri karakteristik renk ve görünüme sahip malzeme üretmek. Örneğin, Sleeping Beauty Mine matris olmadan ışığı mavi firuze tanınır. Kingman Mine firuze çok siyah matris bir örümcek ağı ile mavi parlak. Morenci Mine ile lacivert firuze çok üreten pirit matris içinde. Bisbee firuze çok bir çikolata kahverengi matris ile parlak mavi bir renge sahiptir. firuze sık sık can biliyorum, ama her zaman değil, doğru belirli bir mayın ile bir taş ilişkilendirmek insanlar.

firuze cabochons
firuze cabochons: renk ve matris bir çeşitlilik gösteren, dünyanın birçok yerinde, gelen firuze cabochons. Görüntü © iStockphoto, IrisGD.

Doğal Firuze Taşı Yüzük

Doğal Firuze Taşı Yüzük

mineral koleksiyonu
mineraller hakkında bilgi edinmek için en iyi yolu, idare inceleyebilirsiniz küçük örneklerin bir koleksiyon ile çalışma ve bunların özelliklerini gözlemlemektir. Ucuz mineral koleksiyonları mevcuttur Geology.com Mağaza .

firuze Bulunduğu
Turquoise nadir iyi oluşmuş kristallere yol bulunmuştur. Bunun yerine, genellikle mikro bir toplamıdır. mikrokristaller yakından birlikte dolu olduğunda, firuze düşük porozite, daha fazla dayanıklılık vardır ve daha yüksek bir parlaklık için parlatır. Bu parlaklık “vitreus” veya varlık kısa düşüyor “camsı.” Bunun yerine birçok kişi “mumlu” veya bunu açıklamak “subvitreous.” Gözenekli firuze zaman erimiş mum içinde ıslatılması ya da özelliklerini artırmak için, polimer, plastik ile emprenye edilmesi ile tedavi edilir.

 

firuze formları kurak iklimde iyi ve o firuze kaynaklarının coğrafyasını belirler. dünyanın firuze en kaba halen güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Şili, Mısır, İran, ve Meksika’da üretilmektedir.

Bu alanlarda, yağış bakır küçük miktarlarda çözülmesi, toprak ve kaya aşağı doğru infiltratlarının. Bu su daha sonra buharlaştırılır zaman, bakır yeraltı kırıklarının duvarlarında firuze minik miktarlarda para alüminyum ve fosfor ile birleştirir.

Firuze Taşı Gümüş Yüzük

Firuze Taşı Gümüş Yüzük

firuze da bu sularda ile temas kaya değiştirebilirsiniz. Değiştirme tamam ise, firuze solid kitle oluşacak. yedek az tamamlandığında, kayaç firuze içinde “matrix” olarak görünecektir. matris taşın içinde bir “örümcek ağı”, “yamalı” tasarım, ya da diğer model oluşturabilir.

firuze Fiziksel Özellikleri
kimyasal sınıflandırılması Fosfat
Renk malzeme ile, kahverengi, siyah veya metalik matris örümcek-dokuma ile sık sık, (çoğu bir taş olarak arzu), mavi, mavi-yeşil, sarımsı yeşil gök mavisi
Meç Beyaz, yeşilimsi
parıltı Mumlu subvitreous için
diaphaneity neredeyse opak
bölünme Mükemmel
Mohs Sertlik 5-6
Spesifik yer çekimi 2.9 2.6 (çünkü porozite değişken)
Tanı Özellikleri Renk
Kimyasal bileşim Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
kristal Sistemi trıklinık
Kullanım Dekoratif taş, taş

Minerallerin firuze Grubu
firuze grubu benzer bir kimyasal bileşime ve yapıya sahip beş monoklinik mineraller bulunmaktadır. firuze, aheylite, Kalkosiderit, faustite ve planerite dahildir. Bileşimleri aşağıda listelenmiştir.

firuze Grubu Mineraller
Mineral Kimyasal bileşim
firuze Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Aheylite (Fe, Zn) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kalkosiderit Cu (feal) 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Faustite (Zn, Cu) Al 6 (PO4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Planerite Al 6 (PO 4) 2 (OH) 8 · 4H 2 O

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

firuze boncuklar
firuze boncuklar: New Mexico Chaco Canyon National Historical Park adlı anasaziler (Anasaziler) firuze boncuk koleksiyonu. Bu parçalar yaklaşık 1050-1100 CE tarih ve antik Chacoan boncuk ve kakma endüstrisinde kullanılan tipik malzemeler göstermektedir. Milli Park Servisi Kamu malı görüntü.

Amerika Birleşik Devletleri firuze
Amerika Birleşik Devletleri’nde firuze üretiminin çoğu kurak güneybatı yer olmuştur ve bu üretimin en bakır. Mevduat veya civarında olmuştur Arizona , New Mexico ve Nevada tüm önde gelen firuze üreten devletin konumunu tuttu . New Mexico o pozisyon 1920’lere kadar, Nevada 1980’li yıllara kadar görev yapmıştır düzenlenen ve Arizona şu anda önde gelen bir devlettir. firuze önemli miktarda California, Colorado, Utah, Texas ve Arkansas üretilmiştir.

firuze çoğu bakır üretiminin bir yan ürünüdür. büyük açık ocak bakır madenleri firuze oluşur sığ kaya birimleri aracılığıyla aşağı kazı. firuze karşılaşıldığında, malzemenin niteliği ve niceliği değerlendirilir ve eğer izin verilirse, bir geçici çaba mücevher malzemesi kurtarmak için yapılır. firuze değeri madencilik çalışmasını bozan değer ise, mayınlı edilecektir. madencilik bakır şirket çalışanları tarafından yapılabilir, ancak iş genellikle gelir ve hızlı bir şekilde firuze kurtarmak mümkün olan madenciler sözleşme verilir.

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

firuze takı
firuze takı: Eski ve yeni firuze ve gümüş Navajo bilezikler. Bir altında burada kullanılan Silverborders, görüntü Creative Commons lisansı .

firuze Takı ve Sanat
firuze erken kayıt takı kullanılan veya süs Mısır’dan niteliğinde. Orada, firuze 6000 yıldan daha eski kraliyet mezarlarında bulunmuştur. Yaklaşık 4000 yıl önce, İran’da madenciler bir “gök mavisi” ya da “robin’s-yumurta mavi” renk ile firuze mavi çeşitli üretti. Bu malzeme çok popüler ve Asya üzerinden ve Avrupa’ya ticareti oldu. Bu terim “Pers Mavi” renk kaynağıdır.

Kuzey Amerika’da firuze bilinen en eski kullanımı mücevher 2000 yıl önce kullanılan New Mexico, Chaco Canyon alanında oldu. Eski sanatçılar boncuk, kolye, işlemek, ve küçük heykeller üretti.

Kaba firuze ve firuze nesneleri Kızılderililer tarafından yüksek saygınlığa sahip ve yaygın işlem görmüştür. Bu güneybatı genelinde ve Güney Amerika içine Kuzey Amerika firuze yayıldı. Bu ilk Kızılderili takı tasarımları basit ve firuze Metal bulgular set değildi.

1800’lerin sonlarında, Kızılderili sanatçılar takı yapmak için para gümüş kullanmaya başladı. Bu çalışma bugün popüler olan firuze ve Kızılderili takı gümüş tarzı dönüştü.

firuze ve firuze takı yükselir talebi ve zamanla düşer. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1970’lerde başlayan ve 1980’li yıllarda gerilemiştir talepte dalgalanma oldu. firuze takı talebi her zaman firuze madencilik ve Kızılderili sanatçılar yerel kültürün firuze parçası haline güneybatı eyaletlerinde en yüksek düzeydedir.

FİRUZE TAŞI YÜZÜK NİŞABUR

OTANTİK YÜZÜKLER
Firuze Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 17 GR
 • 29.84 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • GÖK MAVİSİ PARLAK
 • İRAN /NİABUR FİRUZESİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

FİRUZE TAŞI YÜZÜK NİŞABUR

firuze yine ve yine moda kendini geri bulur, eskidir. Onun parlayan gök mavisi takı ve moda dünyasının en popüler

Firuze Taşı Doğal Yüzük

Firuze Taşı Doğal Yüzük

trendi renk biridir.

Eski ve Yeni Dünyalar birçok kültürde, bu taş kutsal bir taş, iyi talih ya da bir tılsım bir bringer olarak binlerce yıldır değerli olmuştur. Bu gerçekten doğru bir ‘halkların taş’ olarak anılmaya var. Bu iddianın en eski kanıt M.Ö. yaklaşık 3000 yılından kalma, firuze kakma ile mezar mobilyalar bulunmuştur Mısır, içinde bulundu. Antik Pers krallığında, gök mavisi taşlar doğal ölüme karşı koruma olarak boyun veya bilek yuvarlak önceki yıpranmış. Onlar rengi değişti ise, takan kıyamet yaklaşımı korku neden var olduğu düşünülüyordu. Bu arada, firuze kesinlikle rengini değiştirmek, ancak keşfedilmiştir bu yaklaşan bir tehlike işareti mutlaka olmadığını. Değişikliği ışığın neden olduğu ya da bir kimyasal reaksiyon ile kozmetik, toz ya da deri asitlik yaklaşık getirilebilir.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 29.84 CRT 1.KALİTE MUHTEŞEM GÖK MAVİSİ TEMİZ İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…SEVDİKLERİNİZE HEDİYE EDEBİLECEĞİNİZ ÖMÜRLÜK BİR ÜRÜN…

firuze koruma ve yaşam sevinci verir

İlk zamanlarda, firuze kullanıcının maddi refah için bile sorumlu idi. İran bilim adamı Al-Kazvinî, örneğin, şunları yazdı: ‘yoksulluğu görmek asla onunla bir firuze ve mühürler giyer eli.’ Turquoises genellikle türban üzerine giyilen ve sık sık ‘nazar’ karşı kullanıcıyı korumak amacıyla, incilerle çevriliydi. Tılsımlar gibi, hançer, kılıçlarını ve atların dizginleri süslenmiş. Onlar Avrupa’ya gelen haçlı seferleri zamanına kadar değildi. Aslında bu adım ‘firuze’ köken ‘Türk’ anlamına o dönem değil.

İran Nişabur Firuze Taşı

İran Nişabur Firuze Taşı

Çok Güney, Orta ve Kuzey Amerika’da, firuze her zaman taşlar arasında çok özel bir konuma işgal etmiştir. Aztekler Meksika’da, örneğin, kendi inançlarına göre kutsal olan bu taş ile törensel maske süslemek için kullanılır. Hala turquoises bugün geleneksel gümüş takılar iyi bir anlaşma üretmek Kuzey Amerika Yerlileri, gök mavisi taş gökyüzü ve deniz arasında doğrudan bir bağlantı açılır inanıyoruz.

Her zaman ve dünyanın her yerinden, firuze karanlığın güçlerine karşı doğal koruma olarak giyilen edilmiştir. Daha önceki zamanlarda da beklenmedik falls at ve binici korunmuş, onlar bir risk, özellikle yüksek derecede maruz kalan pilotların, hava mürettebatı ve diğer meslek gruplarına koruyucu taş olarak bugün kabul edilmektedir.

Modern taş terapisi depresyon olanlara bir firuze veya firuze boncuk zincir takmak tavsiye edilir. Firuze ‘neşeli renk daha güvenle suskun kişilikleri bağışlamak için söylenir. firuze ilişkilerde sadakat ve süreklilik sorumlu olduğu söylenir için ayrıca sık sık, bir hediye, bir dostluk taş olarak verilir.

Mavi, bakır demir yeşil geliyor

Turquoise 6 sertliği, örneğin, bir bakır, alüminyum fosfattır kuvars çok daha yumuşak. Doğada, bu gri-yeşil gökyüzü maviden renkleri dizi oluşur ve toprakta bakır yüksek bir konsantrasyon var olduğu çoğunlukla yerlerde bulunur. Ancak, firuze en iyi kalitede sadece gerçekten firuze;

Nişabur Firuzesi

Nişabur Firuzesi

Çoğunlukla, renk soluk, ya da mavimsi-yeşil ya da yeşilimsi. Mavi renk bakır, iki değerlikli demir ve krom belirli bir miktar yeşil tarafından oluşturulur. Genellikle, malzemesi bulunmuştur yere bağlı olarak kahverengi, açık gri veya siyah damarlar ya da bunun üzerinden çalışan lekeler vardır. Bu canlı, daha fazla veya daha az düzenli desenler ‘firuze matrisinin’ olarak bilinir. Kristaller mikroskobik küçük ve neredeyse hiç çıplak gözle fark edilebilir. Bir kural olarak, firuze damar veya yarıklar bir fillung olarak yada külçeler şeklinde ortaya çıkar. En iyi bilinen mevduat ABD, Meksika, İsrail, İran, Afganistan ve Çin’de bulunmaktadır. En güzel turquoises, görkemli bir açık mavi, İran’ın kuzeyinde mevduat gelir.

firuze nadiren yönlü edilir. Genellikle, cabochons veya taneler halinde, ya da daha yaratıcı şekil halinde kesilir.

Wax firuze daha dirençli hale getirir

Nispeten yumuşak olan, Turquoises duyarlıdır. Renkli taş uzun bir süre için aşınmış olduğunda soluk gibi, daha da yüksek kaliteli taş Günümüzde balmumu ile işlemden geçirildi ve daha sonra, sertleştirilmiştir. Bu tedavi duyarlı taş daha dirençli hale getirir. Ticarette, sentetik reçine ile mühürlü makul fiyatlı firuze çok sayıda vardır. Onlar taze renk ve iyi dayanıklılığa sahip. Ancak, çoğu dayanıklılık muameleye tabi tutulmadan önce bir boyama ortamında daldırma – ICA kurallarına göre, ileriye dönük satın dikkatine gereken bir süreç. Ve ayrıca öğütülmüş firuze yapılmış bir ‘yeniden firuze’ diye bir şey yoktur.

Bu, farklı formlarda, bir dizi herhangi bir zaman alabilir nedeniyle duyarlılık, Turquoises hemen hemen her zaman, bir tür veya başka bir işleme tabi tutulur. Bu nedenle, iyi bir doğal renk ve sade renksiz balmumu veya sentetik reçine ile sertleştirilmiş turquoises renk ‘iyileştirilmiş’ olmuştur taşlardan göre çok daha yüksek bir değere sahip. Yani bir kuyumcu en değerli firuze takı satın almak için daha tavsiye edilir.

Firuze Taşı Erkek Yüzük

Firuze Taşı Erkek Yüzük

Yeryüzü cenneti

En kaliteli turquoises saf, parlak gök mavisi, yüksek veya ince, düzenli matris olmadan saygın bir renk vardır. Daha güçlü renk alt yeşil ve daha lekeli ve daha düzensiz matrisin doğru taş kalitesi tahminini eğilimindedir.

firuze kozmetik, ısı ve parlak ışıktan korunmalıdır. Güneşlenme giderken yanınızda bir taş değildir. Bu yumuşak bir bezle zaman o zaman temiz bir vermek en iyisidir.

firuze rengi bizi mutlu ve neşeli hissettiriyor için o gökyüzünün açık mavi ve denizin uyarıcı yeşil birleştirilir. firuze: Gerçekten biz, bizim dilde bunun için özel bir terim icat var böyle eşsiz bir renktir. Bir firuze seçiminde herkes yeryüzünde … Cennetin bir parçası zevk emin olabilirsiniz.
firuze bir opak mineral mavi, mavi-yeşil ve sarı-yeşil güzel tonlar ortaya çıkar. Bu şekilde değerli olmuştur taş binlerce yıldır. birbirinden izole Afrika, Asya, Güney Amerika ve Kuzey Amerika’nın eski insanlar bağımsız üreten taşlar, kakma, ve küçük heykeller için tercih ettikleri malzemelerden biri firuze yaptı.

Kimyasal, firuze bakır ve alüminyum bir sulu fosfat (Cuál 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 5H 2). Onun sadece önemli kullanım takı ve süs nesnelerin üretiminde olduğunu. Ancak, bu kullanımda son derece popüler – İngilizce dil taş eşleşen bir mavi-yeşil rengin adı olarak kelime “firuze” kullandığı kadar popüler. Çok az mineraller mineral adı bu yüzden yaygın olarak kullanılan olur o kadar karakteristik ve etkileyici çok iyi bilinen bir renk var. Sadece üç diğer mineraller – Altın , gümüş ve bakır – firuze daha ortak dil olarak kullanılan bir renge sahiptir.

firuze cabochon koleksiyonu
firuze cabochons: çeşitli konumlardan firuze cabochons bir farklı koleksiyon. Üst üste Soldan sağa: Çin siyah matris ile yeşilimsi mavi firuze cabochon; Arizona’nın Sleeping Beauty Mine bir gözyaşı şeklinde, hafif yeşilimsi mavi firuze cabochon; ve, Kazakistan Altyn-Tyube Mine çikolata kahverengi matris ile iki gök mavisi firuze cabochons. merkezi satırda: Arizona Kingman Mines küçük bir gök mavisi firuze cabochon; ve, Arizona Sleeping Beauty Mine iki küçük yuvarlak gök mavisi cabochons. alt satırda: Nevada bilinmeyen madenlerinden siyah matris ile iki küçük cabochons; Nevada’da Newlanders Mine siyah matris içinde biraz yeşilimsi mavi firuze bir gözyaşı şeklinde cabochon; ve, Nevada içerisinde 8. Mine kırmızımsı kahverengi matris içinde biraz yeşilimsi mavi firuze dikdörtgen cabochon.

Firuze Taşı Özellikleri

Firuze Taşı Özellikleri

firuze Renkleri
Mavi mineraller nadirdir ve firuze taş pazarında dikkat çeker nedeni budur. firuze en çok arzu edilen renk gök mavisi veya robin’s-yumurta mavi. Bazı insanlar uygunsuz şimdi Irak olarak bilinen bölgede mayınlı ünlü yüksek kaliteli malzemeden sonra “Pers mavi” renk olarak tarif eder. Malzeme bu yöredeki mayınlı zaman bir mücevher malzeme ile bir coğrafi ad kullanarak sadece yapılmalıdır.

mavi sonra, mavi-yeşil taşlar sarımsı yeşil malzeme daha az arzu olmak üzere tercih edilir. Güzel bir mavi renk ayrılış firuze yapısında alüminyum demir ikame küçük miktarlarda neden olur. demir bolluğu ile orantılı olarak firuze yeşil bir renk tonu verir. firuze, özellikle daha gözenekli çeşitleri, uzun süreli güneş ışığı, ısı, kozmetik, terleme ve vücut yağına maruz kalma ile rengini olabilir.

Bazı firuze malzeme içinde siyah veya kahverengi örümcek dokuma veya yamalar olarak görünür (matris olarak da bilinir) ev sahibi kayanın kapanım içerir. Birçok kesiciler matrisi dışlamak taşları üretmek için çalışıyoruz, ama bazen o kadar muntazam veya ince o önlenemez taş üzerinden dağıtılan olduğunu. firuze takı satın Bazı insanlar taşın içinde matris görme zevk, ama genel bir kural olarak, ağır matriks ile firuze daha az tercih edilir.

Bazı firuze lokaliteleri karakteristik renk ve görünüme sahip malzeme üretmek. Örneğin, Sleeping Beauty Mine matris olmadan ışığı mavi firuze tanınır. Kingman Mine firuze çok siyah matris bir örümcek ağı ile mavi parlak. Morenci Mine ile lacivert firuze çok üreten pirit matris içinde. Bisbee firuze çok bir çikolata kahverengi matris ile parlak mavi bir renge sahiptir. firuze sık sık can biliyorum, ama her zaman değil, doğru belirli bir mayın ile bir taş ilişkilendirmek insanlar.

firuze cabochons
firuze cabochons: renk ve matris bir çeşitlilik gösteren, dünyanın birçok yerinde, gelen firuze cabochons. Görüntü © iStockphoto, IrisGD.

Doğal Firuze Taşı Yüzük

Doğal Firuze Taşı Yüzük

mineral koleksiyonu
mineraller hakkında bilgi edinmek için en iyi yolu, idare inceleyebilirsiniz küçük örneklerin bir koleksiyon ile çalışma ve bunların özelliklerini gözlemlemektir. Ucuz mineral koleksiyonları mevcuttur Geology.com Mağaza .

firuze Bulunduğu
Turquoise nadir iyi oluşmuş kristallere yol bulunmuştur. Bunun yerine, genellikle mikro bir toplamıdır. mikrokristaller yakından birlikte dolu olduğunda, firuze düşük porozite, daha fazla dayanıklılık vardır ve daha yüksek bir parlaklık için parlatır. Bu parlaklık “vitreus” veya varlık kısa düşüyor “camsı.” Bunun yerine birçok kişi “mumlu” veya bunu açıklamak “subvitreous.” Gözenekli firuze zaman erimiş mum içinde ıslatılması ya da özelliklerini artırmak için, polimer, plastik ile emprenye edilmesi ile tedavi edilir.

 

firuze formları kurak iklimde iyi ve o firuze kaynaklarının coğrafyasını belirler. dünyanın firuze en kaba halen güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Şili, Mısır, İran, ve Meksika’da üretilmektedir.

Bu alanlarda, yağış bakır küçük miktarlarda çözülmesi, toprak ve kaya aşağı doğru infiltratlarının. Bu su daha sonra buharlaştırılır zaman, bakır yeraltı kırıklarının duvarlarında firuze minik miktarlarda para alüminyum ve fosfor ile birleştirir.

Firuze Taşı Gümüş Yüzük

Firuze Taşı Gümüş Yüzük

firuze da bu sularda ile temas kaya değiştirebilirsiniz. Değiştirme tamam ise, firuze solid kitle oluşacak. yedek az tamamlandığında, kayaç firuze içinde “matrix” olarak görünecektir. matris taşın içinde bir “örümcek ağı”, “yamalı” tasarım, ya da diğer model oluşturabilir.

firuze Fiziksel Özellikleri
kimyasal sınıflandırılması Fosfat
Renk malzeme ile, kahverengi, siyah veya metalik matris örümcek-dokuma ile sık sık, (çoğu bir taş olarak arzu), mavi, mavi-yeşil, sarımsı yeşil gök mavisi
Meç Beyaz, yeşilimsi
parıltı Mumlu subvitreous için
diaphaneity neredeyse opak
bölünme Mükemmel
Mohs Sertlik 5-6
Spesifik yer çekimi 2.9 2.6 (çünkü porozite değişken)
Tanı Özellikleri Renk
Kimyasal bileşim Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
kristal Sistemi trıklinık
Kullanım Dekoratif taş, taş

Minerallerin firuze Grubu
firuze grubu benzer bir kimyasal bileşime ve yapıya sahip beş monoklinik mineraller bulunmaktadır. firuze, aheylite, Kalkosiderit, faustite ve planerite dahildir. Bileşimleri aşağıda listelenmiştir.

firuze Grubu Mineraller
Mineral Kimyasal bileşim
firuze Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Aheylite (Fe, Zn) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kalkosiderit Cu (feal) 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Faustite (Zn, Cu) Al 6 (PO4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Planerite Al 6 (PO 4) 2 (OH) 8 · 4H 2 O

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

firuze boncuklar
firuze boncuklar: New Mexico Chaco Canyon National Historical Park adlı anasaziler (Anasaziler) firuze boncuk koleksiyonu. Bu parçalar yaklaşık 1050-1100 CE tarih ve antik Chacoan boncuk ve kakma endüstrisinde kullanılan tipik malzemeler göstermektedir. Milli Park Servisi Kamu malı görüntü.

Amerika Birleşik Devletleri firuze
Amerika Birleşik Devletleri’nde firuze üretiminin çoğu kurak güneybatı yer olmuştur ve bu üretimin en bakır. Mevduat veya civarında olmuştur Arizona , New Mexico ve Nevada tüm önde gelen firuze üreten devletin konumunu tuttu . New Mexico o pozisyon 1920’lere kadar, Nevada 1980’li yıllara kadar görev yapmıştır düzenlenen ve Arizona şu anda önde gelen bir devlettir. firuze önemli miktarda California, Colorado, Utah, Texas ve Arkansas üretilmiştir.

firuze çoğu bakır üretiminin bir yan ürünüdür. büyük açık ocak bakır madenleri firuze oluşur sığ kaya birimleri aracılığıyla aşağı kazı. firuze karşılaşıldığında, malzemenin niteliği ve niceliği değerlendirilir ve eğer izin verilirse, bir geçici çaba mücevher malzemesi kurtarmak için yapılır. firuze değeri madencilik çalışmasını bozan değer ise, mayınlı edilecektir. madencilik bakır şirket çalışanları tarafından yapılabilir, ancak iş genellikle gelir ve hızlı bir şekilde firuze kurtarmak mümkün olan madenciler sözleşme verilir.

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

firuze takı
firuze takı: Eski ve yeni firuze ve gümüş Navajo bilezikler. Bir altında burada kullanılan Silverborders, görüntü Creative Commons lisansı .

firuze Takı ve Sanat
firuze erken kayıt takı kullanılan veya süs Mısır’dan niteliğinde. Orada, firuze 6000 yıldan daha eski kraliyet mezarlarında bulunmuştur. Yaklaşık 4000 yıl önce, İran’da madenciler bir “gök mavisi” ya da “robin’s-yumurta mavi” renk ile firuze mavi çeşitli üretti. Bu malzeme çok popüler ve Asya üzerinden ve Avrupa’ya ticareti oldu. Bu terim “Pers Mavi” renk kaynağıdır.

Kuzey Amerika’da firuze bilinen en eski kullanımı mücevher 2000 yıl önce kullanılan New Mexico, Chaco Canyon alanında oldu. Eski sanatçılar boncuk, kolye, işlemek, ve küçük heykeller üretti.

Kaba firuze ve firuze nesneleri Kızılderililer tarafından yüksek saygınlığa sahip ve yaygın işlem görmüştür. Bu güneybatı genelinde ve Güney Amerika içine Kuzey Amerika firuze yayıldı. Bu ilk Kızılderili takı tasarımları basit ve firuze Metal bulgular set değildi.

1800’lerin sonlarında, Kızılderili sanatçılar takı yapmak için para gümüş kullanmaya başladı. Bu çalışma bugün popüler olan firuze ve Kızılderili takı gümüş tarzı dönüştü.

firuze ve firuze takı yükselir talebi ve zamanla düşer. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1970’lerde başlayan ve 1980’li yıllarda gerilemiştir talepte dalgalanma oldu. firuze takı talebi her zaman firuze madencilik ve Kızılderili sanatçılar yerel kültürün firuze parçası haline güneybatı eyaletlerinde en yüksek düzeydedir.