OTANT�K TA�

GALEN

DOĞAL KAYALAR
GALEN
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 357 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GALEN KUVARS SFALERİT OLUŞUMU
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • MEŞE BULGARİSTAN

Galen en bol ve yaygın olarak dağıtılan biridir sülfür mineralleri . Bu kristalleşir kübik kristal sistemi sık sık gösteren oktahedral formları. Genellikle mineraller ile ilişkili sfalerit , kalsit ve florit .

GALEN

GALEN

 

Galena drusy kalsit
Galen ana cevher olan kurşun eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Çünkü onun biraz düşük erime noktası , onun tarafından kurtarmak kolay oldu eritme .

Bazı mevduat galen yaklaşık% 1-2 ihtiva gümüş , o kadar gelir ana kurşun cevheri daha ağır basar bir yan ürünü. Galen mevduat çoğu da dahil olarak gümüş önemli miktarda gümüş sülfür mineral fazları veya galen yapısı içinde sınırlı olarak katı solüsyon. Bu argentifer galenler uzun zamandır en önemli gümüş cevheridir. [ Kaynak belirtilmeli

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL GALEN KUVARS SFALERİT OLUŞUMU DOĞAL KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP KOLEKSİYON SEVERLER İÇİN EŞSİZ BİR PARÇA;SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

Galena yatakları, çeşitli ortamlarda dünya çapında bulunur. [3] mevduat olanların dahil kaydeden Freiberg içinde Saksonya ; [1] Cornwall , Mendips içinde Somerset , Derbyshire , ve Cumberland içinde İngiltere ; Madan , Rodop Dağları Bulgaristan’da; Sullivan Mine of British Columbia ; Broken Hill ve Dağı Isa içinde Avustralya ; ve antik Sardunya madenleri . Galen ayrıca Kuzey Afrika ülkelerinde ve gerçekleşir Hermon Kuzey de İsrail . In Amerika Birleşik Devletleri , en önemlisi oluşur Mississippi Valley tip mevduat ve Kurşun Belt güneydoğu de Missouri , [1] ve Driftless Alanı içinde Illinois , Iowa ve Wisconsin . Erken tarihine galen ekonomik önemi Driftless Bölgesi bölgesinde şehirlerinden biri seçildi o kadar büyüktü ki Galena, Illinois .
Jasper County, Missouri, ABD’den kalsit içeren kübik galen; 5.1 cm x 3.2 cm x 2.8 cm (2.0 inç x 1.3 inç x 1.1 inç)
Galen de önemli bir mineral olan çinko ve -Kurşun madenleri üç-durumlu ilçe etrafında Joplin güneybatı Missouri ve bitişik alanlarda Kansas ve Oklahoma . [1] Galena da gümüş maden bölgelerinde önemli bir cevher olan Colorado , Idaho , Utah ve Montana . Ikincisi, Coeur d’Alene kuzey Idaho ilçe en önemli oldu. [1]

GALEN KRİSTAL KUVARS

GALEN KRİSTAL KUVARS

Galen olan resmi devlet mineral ABD devletlerinin Missouri ve Wisconsin ; eski maden kasabası Galena, Kansas bu mineralin mevduat adını alır.

Derbyshire İngiltere’de galen mayınlı olan ana alanlardan biri oldu.

Galen büyük belgelenmiş kristal kompozit cubo-octahedra olan Büyük Laxey Mine , Isle of Man 25 cm (× 10 in × 10 10) 25 cm x 25 cm × ölçme. [5]

Kristal yapısı [ değiştir ]
Galen ait oktahedral metal ile minerallerin sülfür grubunun iyonları üyeleri gibi oktahedral pozisyonlarda, pirotin ve niccolite . Galen grubu diğer, en yaygın üye almıştır izometrik dahil üyeleri manganez yatağı Alabandit ve niningerite . [3]

Çift değerli kurşun (Pb) katyonları ve kükürt (S) anyonlar yakın dolu küp oluşturan birim hücre mineral gibi çok halit ve halit mineral grubuna. Çinko , kadmiyum , demir , bakır , antimon , arsenik , bizmut ve selenyum da galen değişken miktarlarda meydana gelir. Selenyum bir oluşturan yapıda sülfür yerine katı çözelti serisi. Kurşun telluride mineral Altayit galen aynı kristal yapıya sahiptir.

Jeokimya [ değiştir ]
Içinde ayrışma veya oksidasyon zonu galen kişiliklerden için anglezit (kurşun sülfat) veya serüzit (kurşun karbonat). Asit maden sularının maruz galen doğal olarak oluşan ile anglezit oksidize edilebilir bakteri ve arkebakteriler benzer bir işlemde, bio-filtre . [6]

Galen [kullanır düzenlemek ]

Galen Taşı

Galen Taşı

Galen birincil cevher olan kurşun ağırlıklı yapımında kullanılır, kurşun-asit bataryalar ; Ancak, önemli miktarlarda kurşun çarşaf ve yapmak için kullanılır kurşun atış . Galen sıklıkla itibariyle, gümüş içeriği için mayınlı galen Mine kuzey bölgesi Idaho .

Ayrıca “çömlekçi cevher” olarak bilinen, galen yeşil kullanılan sır çömlek başvurdu. [ Kaynak belirtilmeli ]
Galena kedinin bıyık detektörü
Galen bir olan yarı iletken bir küçük ile band aralığı yaklaşık 0.4 eV erken kullanımı bulundu, telsiz haberleşme sistemleri. Bu kristalin olarak kullanılan kristal radyo bir nokta-kontakt olarak kullanıldığı alıcıları, diyot için alternatif akım giderilmesi yeteneğine sahip tespit radyo sinyalleri. Galen kristal olarak bilinen keskin bir tel ile kullanılan “kedi bıyık” onunla temas halinde. Telsizin çalışması, galenideki temas noktasının kristalin rektifiye diyot olarak işlev gördüğü bir bölümünü bulması için kaydırılmasını gerektirdi. Bu tür kablosuz alıcıları yapmak, 1930’larda İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde popüler bir ev hobiydi. Diyot etkisinin araştırılması ile ilgili bilim adamları vardır Karl Ferdinand Braun ve Sir Jagdish Bose . Modern kablosuz iletişim sistemlerinde, galena dedektörleri daha güvenilir yarıiletken cihazlarla değiştirildi. [8]

Galena, kurşun içeren en yaygın mineraldir ve yüzyıllar boyunca iyi bilinmektedir. Genellikle iyi kristalleşmiş ve ilginç ve farklı kristal şekilleri oluşturmaktadır. Bazı kübik kristaller kenarları kısmi kesilmiş olan oktahedral büyüme, bazı oktahedral kristaller puan kübik büyüme basık olması ve birçok kristaller kübik ve oktahedral arasındaki-biraz bulunur. Dodecahedral büyümeleri kısmen tuhaf ve ilginç şekiller ile sonuçlanan oktahedral veya kübik oktahedral kristaller bulunabilir.

Galen bir olan birincil mineral . Gibi kurşun mineralleri, çoğu serüzit ve anglezit olan ikincil mineral Galena oluşan s. Safsızlıklar gibi gümüş ve bizmut olarak Gala yapısında, galen en değişebilir bölünme özelliklerini. Galen içeren bizmut gösterebilir oktahedral bölünme ve Gala gümüş bir örnek lapa lapa, hafifçe bükülmüş bölünme parçaları sergilemek neden olabilir.

Galen Kuvars Oluşümü

Galen Kuvars Oluşumu

Galen örnekleri olabilir karartı parlaklıkta donuk hale havaya maruz kaldığında. Taze parçalanan örnekler, güçlü bir sergilemek metalik parlaklık , ama yine de metalik rağmen zamanla parlaklık, daha donuk döner. Parazit, numuneyi su ve hafif sabunla fırçalayarak çıkarılabilir.

Galena örnekleri daha çok o zaman diğer minerallere özen göstermelidir. Kolaylıkla hasar görürler ve hafifçe basınç altına alınırsa veya düşürüldüğünde iyi oluşturulmuş kristaller küçük kristal parçalara saçılabilirler, bu yüzden Galena örneklerini tutarken ve taşımak için özen gösterin.
Kimyasal formül PbS
Kompozisyon Kurşun sülfür. Içerebilir yabancı maddeleri , gümüş, arsenik, antimon ve bakır gibi.
Değişken Formül (Pb, Ag As, Sb, Cu) S
Renk Çelik gri
Meç Çelik gri
Sertlik 2.5 – 3
Kristal Sistemi İzometrik
3D Crystal Atlas
(Hareketli model için tıklayın)
Değiştirilmiş Oktahedral Yüzleri olan Küp
Değiştirilmemiş Octahedron
Değiştirilmemiş küp
Oktahedral, Kübik, Dekondhedral Kombo

Doğal Galen Kuvars

Doğal Galen Kuvars

Kristal Formlar
Ve Agregalar Olabilir Kristaller, küp s, octahedron s, ya da sık sık meydana ikisinin bir kombinasyonunu. Küpler genellikle kısmen edilir bölünmüş . Dodecahedron s çok daha az yaygındır. Ayrıca meydana masif , grenli , lifli , Plati olarak, damar s gibi bölünme fragmanı s.
Şeffaflık Opak
Spesifik yer çekimi 7,4 – 7,6
Parlaklık Metalik. Havaya maruz kaldıktan sonra biraz matar.
Bölünme 1,3 – Kübik. Sergileyebilir ayrılık üzerine octahedron s.
Kırık Subconchoidal
Dayanıklılık Kırılgan
Grup içinde Basit Sülfürler
Çarpıcı özellikler Çelik-gri renk, aşırı ağırlık ve ince yarılma
Çevre In tortul kalker yataklarının, hipotermal ven s ve mezotermal damar içinde s, hidrotermal yedek mevduat, ve plaser mevduat s. Nadiren de bazalt s ve diyabaz .
Kaya Tipi Magmatik , Sedimanter , Metamorfik
Popülerlik (1-4) 1
Yaygınlık (1-3) 1
Talep (1-3) 1

Ohio Mineralleri
Flint Ohio’nun resmi taşı ve Flint Ridge çakmaktaşı renk ve güzelliği ile ünlüdür. Tarihi öncesi zamanlarda çakmak, Amerikan Kızılderilileri tarafından bıçak ve mızrak noktaları gibi araçlar için kullanıldı; Bugün cilalanmış taş mücevher yapımında değerlidir. Ohio’daki çakmaktaşının en ünlü birikimi, Flickton Ridge olarak bilinen doğu yalancı ve batı Muskingum İlçelerindeki bir alandır. Flint Ridge Flint, 1965’te Ohio’nun resmi taşı oldu.

Galen Kuvars

Galen Kuvars

Mineraller, magmatik, metamorfik ve tortul kaya unsurları olan doğal olarak bulunan elementler veya bileşiklerdir. Olağandışı koşullar altında, mineraller toplayıcılara arzulanan tipik kristal biçimler halinde büyüyebilir.

Çoğu insan Ohio’yu şaşırtıcı bir çeşit mineral numuneye sahip bir devlet olarak düşünmez; Bununla birlikte, müze kalitesinde örneklerin koleksiyonlarını toplayan birçok Ohio koleksiyonerleri var. Kalsit, selestit, pirit, selenit alçı taşı ve sfalerit gibi minerallerin güzel ve renkli kristalleri, altın küçük pulları, renkli çakmaktaşları ve nadir meteoritler ve elmaslarla birlikte bulunabilir.

Mineraller, Ohio’daki çeşitli tortul veya tortul kayaçlarla birlikte oluşur. Birçoğu kayaçlardan akan sıvılardan kristalleşmiş ve açık alanlara mineraller bırakmıştır. Eyaletdeki tanınmış bir maden bölgesi, Ohio’daki kuzeyde (Findlay Arch mineral bölgesi) bulunur; burada kalsit, gökyüzü, dolomit, florit ve diğerlerinin muhteşem kristalleri dolomitlerin küçük-büyük vug’larına veya kayaların içindeki boşluklara bulunurlar Silüriyen yaş. Ne yazık ki, bu kaya parçalarının doğal mostraları bu buzullanmış alanda nadirdir ve çoğu maruz kalma, bölgeyi gösteren ocaklardadır. Bu taş ocaklarının birçoğu toplama için artık halka açık değil.

Galen Taşı

Galen Taşı

Güney Ohio’da, Adams ve Highland bölgelerinin bir bölümünde, Serpent Höyüğü çinko bölgesi olarak adlandırılan küçük bir alan. İsmini, önemli bir çinko cevheri olan mineral sfalerit varlığında türetir. Bununla birlikte, bu alanda ekonomik büyüklükte olduğu bilinmiyor. Bu bölgede kalsit ve barit de dahil olmak üzere diğer mineraller jeodlarla birlikte görülür. Doğu Ohio’daki Pennsylvanian yaşlı kayalar, hematit nodülleri, taşlaşmış ahşap ve demirstone septik konkresyonları ile tanınırlar. Pirit ve markasit kristalleri, Olentangy Shale ve Ohio Shale ile birlikte, güneydeki, merkezdeki ve kuzeydeki Ohio’daki bu birliklerin mostralarında oluşur.

Ohio’da minerallerin oluşması ve toplanması hakkında ayrıntılı bilgi, Jeolojik Araştırmalar Bölümü tarafından yayınlanan Ohio Mineralleri kitabında verilmektedir. Koleksiyonerler fosilleri, mineralleri veya diğer örnekleri toplamadan önce arazi sahibinden her zaman izin almalıdır. Ohio minerallerinin birçok muhteşem örneği Ohio History Connection’da ve devletteki diğer doğal tarih müzelerinde sergilenmektedir.

Kalsit – Kalsiyum karbonat. Kalsit, batı ve orta Ohio’daki birçok kayada damar dolguları olarak yaygındır. Kuzeybatı Ohio’daki silüri dolomitler, açık kahverengiden koyu kahverengine kadar değişen büyük kristaller kümeleri üretirler. Birçoğunun altın rengi vardır.

Selestit – stronsiyum sülfat. Northwestern Ohio, beyazdan güzel soluk maviye kadar değişen renklerde bu mineralin kristallerini üretir. Güney Bass Adası’ndaki kristal mağara, çok büyük kristal kristalleri ile doldurulmuş büyük bir sürahidır.

Galen Doğal Kaya

Galen Doğal Kaya

Diamonds – Karbon. Ohio’da Pleistosen Buz Devri buzullarının çökelttiği çökeltilerde en az altı elmas bulunmuştur. Hepsi küçük kristallerdi. Altınlarla olduğu gibi, bu mineraller Kanada’dan buzullarla Ohio’ya taşındı. Son yıllarda Kanada elinde bulunan elmas taşıyan kimberlit borular keşfedildi ve nadir bulunan Ohio elmaslarının kaynağı olabilirler.

Dolomit – Kalsiyum magnezyum karbonat. Beyazdan kahverengiye, pembe renge kadar değişen ilginç kristaller, diğer minerallerle bağlantılı olarak kuzeybatı Ohio’da görülür.

Çakmaktaşı – Silikon dioksit. Flint, Ohio’nun resmi taşıdır. Amorf silika, Devon kireçtaşında nodüller veya yataklarda, özellikle Pennsylvanian kalkerinde görülür. Silisyumun silikon silikat spikulesinden türetildiği düşünülmektedir. Çakmak taşının en göze çarpan yatağı Pennsylvanian yaşlı Vanport kireç taşı ile ilişkilidir Licking ve Muskingum Bölgelerinde Flint Ridge. Çoğu çakmaktaşı gri veya siyah renkte olmasına rağmen, Çakmaktaşı çakmaktaşı, açık renkleriyle kırmızı, yeşil, sarı ve diğer renklerle karakterizedir. Flint, mızrak noktaları, bıçaklar, kazıyıcılar ve diğer işlevsel ve törensel nesneler için Amerikan Hint kültürleri tarafından taşındı. Bugün, toplayıcılar Ohio çakıltaşını renkli takıya parlatıyorlar. Flint Sırtı Devlet Memoriali’nde taş ocakları ve Flint Ridge çakmaktaşı görüntüleri görülüyor.

Fluorin – Kalsiyum florür. Findlay Arch mineral bölgesi ilginç kristalleri, kahverengi ve bazen de mor, yeşil ve sarı renkte, genellikle kalsit ve diğer minerallerle ilintili olarak üretir.

Galen – Kurşun sülfür. Bu gri renkli ağır mineral, kurşun cevheri. Küçük küp kristalleri Findlay Arch mineral bölgesinde görülür.

Altın – Bu yerli eleman olarak küçük gevreği oluşur ve modern akarsu yataklarında çakıl kaydırma suretiyle bulunur. Altın, Pleistosen Buz Devri’nin buzulları tarafından Ohio’ya taşınmış ve modern akarsular buzul çökeltilerini aşındırmış ve altın parçacıklarını yoğunlaştırmıştır. Eyaletin buzlu bölümündeki birçok akarsu veya buzul alanlarını boşaltan nehirler az miktarda altın üretti.

Alçı – Sulu kalsiyum sülfat. Alçı, yakın zamana kadar mayınlandığı Kuzey Ohio’da devasa formda meydana gelir. Saf selenit jipsinin orta derecede büyük, iyi oluşturulmuş kristalleri, kuzeydoğudaki Ohio’da, eski buzul göl yataklarında biriken killer ve killerde bulunur.

GALEN

GALEN

Hematit – Demir oksit. Bu mineral doğu Ohio’da Pennsylvanian yaşlı kayalardaki kırmızımsı grimsi nodüller halinde bulunur. Demir içeriği nedeniyle bu nodüller nispeten ağırdır. Ohio’daki erken kömürle çalışan demir fırınları demir kaynağı olarak hematit cevheri kullandı.

Markasit – Demir sülfid. Altın renkli markasit pirite benzemekle birlikte farklı kristal yapısına sahiptir. İlk olarak Devonien yaşlı Ohio Shale’de bulunur.

Melanterite – Sulu demir sülfat. Melanterit eskiden bakır olarak biliniyordu. Ohio’da bulunan ve fısıldayan maddeler olarak adlandırılan birkaç mineralden biridir. Kömür yataklarının ve buharlaşmanın yüzeye mineral taşıyan suları çektiği Ohio Shale gibi şeyllerin yüzeyinde küçük, hassas kristaller halinde bulunurlar.

Pirit – Demir sülfür. Pirit, dev köpüklü kristallerde ya da bazen Devonien ve Pennsylvanian şeyllerinde nodüller halinde bulunur. Bu mineral genellikle “aptal altın” olarak bilinir, çünkü altın rengi nedeniyle altın için sıklıkla yanlış anılmıştır.

Kuvars – Silikon dioksit. Çakmak taşına ek olarak, kuvars, batı Ohio’daki dolomitlerle birlikte küçük kristaller halinde oluşur. Flint Ridge’deki çakmaktaş yatakları, genellikle kuvars kristalleri ile kaplı küçük vug’lere sahipler.

Sfalerit – Çinko sülfit. Güney Ohio’daki Serpent Höyük çinko bölgesindeki Silur dolomitlerde genellikle küçük, kahverenginden kırmızımsı-kahverengi kristaller olarak bulunur. Bu mineral ayrıca Devonien yaşlı Ohio Shale’deki konkresyonlarda da bulunur.

Stronsiyanit – Stronsiyum karbonat. Findone Arch mineral bölgedeki Silur dolomitlerinde strontenit, oyuklardaki küçük beyaz kristaller veya toz halinde kütleler halinde bulunur.

GALEN

DOĞAL KAYALAR
GALEN
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 357 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GALEN KUVARS SFALERİT OLUŞUMU
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • MEŞE BULGARİSTAN
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Galen en bol ve yaygın olarak dağıtılan biridir sülfür mineralleri . Bu kristalleşir kübik kristal sistemi sık sık gösteren oktahedral formları. Genellikle mineraller ile ilişkili sfalerit , kalsit ve florit .

GALEN

GALEN

 

Galena drusy kalsit
Galen ana cevher olan kurşun eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Çünkü onun biraz düşük erime noktası , onun tarafından kurtarmak kolay oldu eritme .

Bazı mevduat galen yaklaşık% 1-2 ihtiva gümüş , o kadar gelir ana kurşun cevheri daha ağır basar bir yan ürünü. Galen mevduat çoğu da dahil olarak gümüş önemli miktarda gümüş sülfür mineral fazları veya galen yapısı içinde sınırlı olarak katı solüsyon. Bu argentifer galenler uzun zamandır en önemli gümüş cevheridir. [ Kaynak belirtilmeli

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL GALEN KUVARS SFALERİT OLUŞUMU DOĞAL KAYA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP KOLEKSİYON SEVERLER İÇİN EŞSİZ BİR PARÇA;SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

Galena yatakları, çeşitli ortamlarda dünya çapında bulunur. [3] mevduat olanların dahil kaydeden Freiberg içinde Saksonya ; [1] Cornwall , Mendips içinde Somerset , Derbyshire , ve Cumberland içinde İngiltere ; Madan , Rodop Dağları Bulgaristan’da; Sullivan Mine of British Columbia ; Broken Hill ve Dağı Isa içinde Avustralya ; ve antik Sardunya madenleri . Galen ayrıca Kuzey Afrika ülkelerinde ve gerçekleşir Hermon Kuzey de İsrail . In Amerika Birleşik Devletleri , en önemlisi oluşur Mississippi Valley tip mevduat ve Kurşun Belt güneydoğu de Missouri , [1] ve Driftless Alanı içinde Illinois , Iowa ve Wisconsin . Erken tarihine galen ekonomik önemi Driftless Bölgesi bölgesinde şehirlerinden biri seçildi o kadar büyüktü ki Galena, Illinois .
Jasper County, Missouri, ABD’den kalsit içeren kübik galen; 5.1 cm x 3.2 cm x 2.8 cm (2.0 inç x 1.3 inç x 1.1 inç)
Galen de önemli bir mineral olan çinko ve -Kurşun madenleri üç-durumlu ilçe etrafında Joplin güneybatı Missouri ve bitişik alanlarda Kansas ve Oklahoma . [1] Galena da gümüş maden bölgelerinde önemli bir cevher olan Colorado , Idaho , Utah ve Montana . Ikincisi, Coeur d’Alene kuzey Idaho ilçe en önemli oldu. [1]

GALEN KRİSTAL KUVARS

GALEN KRİSTAL KUVARS

Galen olan resmi devlet mineral ABD devletlerinin Missouri ve Wisconsin ; eski maden kasabası Galena, Kansas bu mineralin mevduat adını alır.

Derbyshire İngiltere’de galen mayınlı olan ana alanlardan biri oldu.

Galen büyük belgelenmiş kristal kompozit cubo-octahedra olan Büyük Laxey Mine , Isle of Man 25 cm (× 10 in × 10 10) 25 cm x 25 cm × ölçme. [5]

Kristal yapısı [ değiştir ]
Galen ait oktahedral metal ile minerallerin sülfür grubunun iyonları üyeleri gibi oktahedral pozisyonlarda, pirotin ve niccolite . Galen grubu diğer, en yaygın üye almıştır izometrik dahil üyeleri manganez yatağı Alabandit ve niningerite . [3]

Çift değerli kurşun (Pb) katyonları ve kükürt (S) anyonlar yakın dolu küp oluşturan birim hücre mineral gibi çok halit ve halit mineral grubuna. Çinko , kadmiyum , demir , bakır , antimon , arsenik , bizmut ve selenyum da galen değişken miktarlarda meydana gelir. Selenyum bir oluşturan yapıda sülfür yerine katı çözelti serisi. Kurşun telluride mineral Altayit galen aynı kristal yapıya sahiptir.

Jeokimya [ değiştir ]
Içinde ayrışma veya oksidasyon zonu galen kişiliklerden için anglezit (kurşun sülfat) veya serüzit (kurşun karbonat). Asit maden sularının maruz galen doğal olarak oluşan ile anglezit oksidize edilebilir bakteri ve arkebakteriler benzer bir işlemde, bio-filtre . [6]

Galen [kullanır düzenlemek ]

Galen Taşı

Galen Taşı

Galen birincil cevher olan kurşun ağırlıklı yapımında kullanılır, kurşun-asit bataryalar ; Ancak, önemli miktarlarda kurşun çarşaf ve yapmak için kullanılır kurşun atış . Galen sıklıkla itibariyle, gümüş içeriği için mayınlı galen Mine kuzey bölgesi Idaho .

Ayrıca “çömlekçi cevher” olarak bilinen, galen yeşil kullanılan sır çömlek başvurdu. [ Kaynak belirtilmeli ]
Galena kedinin bıyık detektörü
Galen bir olan yarı iletken bir küçük ile band aralığı yaklaşık 0.4 eV erken kullanımı bulundu, telsiz haberleşme sistemleri. Bu kristalin olarak kullanılan kristal radyo bir nokta-kontakt olarak kullanıldığı alıcıları, diyot için alternatif akım giderilmesi yeteneğine sahip tespit radyo sinyalleri. Galen kristal olarak bilinen keskin bir tel ile kullanılan “kedi bıyık” onunla temas halinde. Telsizin çalışması, galenideki temas noktasının kristalin rektifiye diyot olarak işlev gördüğü bir bölümünü bulması için kaydırılmasını gerektirdi. Bu tür kablosuz alıcıları yapmak, 1930’larda İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde popüler bir ev hobiydi. Diyot etkisinin araştırılması ile ilgili bilim adamları vardır Karl Ferdinand Braun ve Sir Jagdish Bose . Modern kablosuz iletişim sistemlerinde, galena dedektörleri daha güvenilir yarıiletken cihazlarla değiştirildi. [8]

Galena, kurşun içeren en yaygın mineraldir ve yüzyıllar boyunca iyi bilinmektedir. Genellikle iyi kristalleşmiş ve ilginç ve farklı kristal şekilleri oluşturmaktadır. Bazı kübik kristaller kenarları kısmi kesilmiş olan oktahedral büyüme, bazı oktahedral kristaller puan kübik büyüme basık olması ve birçok kristaller kübik ve oktahedral arasındaki-biraz bulunur. Dodecahedral büyümeleri kısmen tuhaf ve ilginç şekiller ile sonuçlanan oktahedral veya kübik oktahedral kristaller bulunabilir.

Galen bir olan birincil mineral . Gibi kurşun mineralleri, çoğu serüzit ve anglezit olan ikincil mineral Galena oluşan s. Safsızlıklar gibi gümüş ve bizmut olarak Gala yapısında, galen en değişebilir bölünme özelliklerini. Galen içeren bizmut gösterebilir oktahedral bölünme ve Gala gümüş bir örnek lapa lapa, hafifçe bükülmüş bölünme parçaları sergilemek neden olabilir.

Galen Kuvars Oluşümü

Galen Kuvars Oluşumu

Galen örnekleri olabilir karartı parlaklıkta donuk hale havaya maruz kaldığında. Taze parçalanan örnekler, güçlü bir sergilemek metalik parlaklık , ama yine de metalik rağmen zamanla parlaklık, daha donuk döner. Parazit, numuneyi su ve hafif sabunla fırçalayarak çıkarılabilir.

Galena örnekleri daha çok o zaman diğer minerallere özen göstermelidir. Kolaylıkla hasar görürler ve hafifçe basınç altına alınırsa veya düşürüldüğünde iyi oluşturulmuş kristaller küçük kristal parçalara saçılabilirler, bu yüzden Galena örneklerini tutarken ve taşımak için özen gösterin.
Kimyasal formül PbS
Kompozisyon Kurşun sülfür. Içerebilir yabancı maddeleri , gümüş, arsenik, antimon ve bakır gibi.
Değişken Formül (Pb, Ag As, Sb, Cu) S
Renk Çelik gri
Meç Çelik gri
Sertlik 2.5 – 3
Kristal Sistemi İzometrik
3D Crystal Atlas
(Hareketli model için tıklayın)
Değiştirilmiş Oktahedral Yüzleri olan Küp
Değiştirilmemiş Octahedron
Değiştirilmemiş küp
Oktahedral, Kübik, Dekondhedral Kombo

Doğal Galen Kuvars

Doğal Galen Kuvars

Kristal Formlar
Ve Agregalar Olabilir Kristaller, küp s, octahedron s, ya da sık sık meydana ikisinin bir kombinasyonunu. Küpler genellikle kısmen edilir bölünmüş . Dodecahedron s çok daha az yaygındır. Ayrıca meydana masif , grenli , lifli , Plati olarak, damar s gibi bölünme fragmanı s.
Şeffaflık Opak
Spesifik yer çekimi 7,4 – 7,6
Parlaklık Metalik. Havaya maruz kaldıktan sonra biraz matar.
Bölünme 1,3 – Kübik. Sergileyebilir ayrılık üzerine octahedron s.
Kırık Subconchoidal
Dayanıklılık Kırılgan
Grup içinde Basit Sülfürler
Çarpıcı özellikler Çelik-gri renk, aşırı ağırlık ve ince yarılma
Çevre In tortul kalker yataklarının, hipotermal ven s ve mezotermal damar içinde s, hidrotermal yedek mevduat, ve plaser mevduat s. Nadiren de bazalt s ve diyabaz .
Kaya Tipi Magmatik , Sedimanter , Metamorfik
Popülerlik (1-4) 1
Yaygınlık (1-3) 1
Talep (1-3) 1

Ohio Mineralleri
Flint Ohio’nun resmi taşı ve Flint Ridge çakmaktaşı renk ve güzelliği ile ünlüdür. Tarihi öncesi zamanlarda çakmak, Amerikan Kızılderilileri tarafından bıçak ve mızrak noktaları gibi araçlar için kullanıldı; Bugün cilalanmış taş mücevher yapımında değerlidir. Ohio’daki çakmaktaşının en ünlü birikimi, Flickton Ridge olarak bilinen doğu yalancı ve batı Muskingum İlçelerindeki bir alandır. Flint Ridge Flint, 1965’te Ohio’nun resmi taşı oldu.

Galen Kuvars

Galen Kuvars

Mineraller, magmatik, metamorfik ve tortul kaya unsurları olan doğal olarak bulunan elementler veya bileşiklerdir. Olağandışı koşullar altında, mineraller toplayıcılara arzulanan tipik kristal biçimler halinde büyüyebilir.

Çoğu insan Ohio’yu şaşırtıcı bir çeşit mineral numuneye sahip bir devlet olarak düşünmez; Bununla birlikte, müze kalitesinde örneklerin koleksiyonlarını toplayan birçok Ohio koleksiyonerleri var. Kalsit, selestit, pirit, selenit alçı taşı ve sfalerit gibi minerallerin güzel ve renkli kristalleri, altın küçük pulları, renkli çakmaktaşları ve nadir meteoritler ve elmaslarla birlikte bulunabilir.

Mineraller, Ohio’daki çeşitli tortul veya tortul kayaçlarla birlikte oluşur. Birçoğu kayaçlardan akan sıvılardan kristalleşmiş ve açık alanlara mineraller bırakmıştır. Eyaletdeki tanınmış bir maden bölgesi, Ohio’daki kuzeyde (Findlay Arch mineral bölgesi) bulunur; burada kalsit, gökyüzü, dolomit, florit ve diğerlerinin muhteşem kristalleri dolomitlerin küçük-büyük vug’larına veya kayaların içindeki boşluklara bulunurlar Silüriyen yaş. Ne yazık ki, bu kaya parçalarının doğal mostraları bu buzullanmış alanda nadirdir ve çoğu maruz kalma, bölgeyi gösteren ocaklardadır. Bu taş ocaklarının birçoğu toplama için artık halka açık değil.

Galen Taşı

Galen Taşı

Güney Ohio’da, Adams ve Highland bölgelerinin bir bölümünde, Serpent Höyüğü çinko bölgesi olarak adlandırılan küçük bir alan. İsmini, önemli bir çinko cevheri olan mineral sfalerit varlığında türetir. Bununla birlikte, bu alanda ekonomik büyüklükte olduğu bilinmiyor. Bu bölgede kalsit ve barit de dahil olmak üzere diğer mineraller jeodlarla birlikte görülür. Doğu Ohio’daki Pennsylvanian yaşlı kayalar, hematit nodülleri, taşlaşmış ahşap ve demirstone septik konkresyonları ile tanınırlar. Pirit ve markasit kristalleri, Olentangy Shale ve Ohio Shale ile birlikte, güneydeki, merkezdeki ve kuzeydeki Ohio’daki bu birliklerin mostralarında oluşur.

Ohio’da minerallerin oluşması ve toplanması hakkında ayrıntılı bilgi, Jeolojik Araştırmalar Bölümü tarafından yayınlanan Ohio Mineralleri kitabında verilmektedir. Koleksiyonerler fosilleri, mineralleri veya diğer örnekleri toplamadan önce arazi sahibinden her zaman izin almalıdır. Ohio minerallerinin birçok muhteşem örneği Ohio History Connection’da ve devletteki diğer doğal tarih müzelerinde sergilenmektedir.

Kalsit – Kalsiyum karbonat. Kalsit, batı ve orta Ohio’daki birçok kayada damar dolguları olarak yaygındır. Kuzeybatı Ohio’daki silüri dolomitler, açık kahverengiden koyu kahverengine kadar değişen büyük kristaller kümeleri üretirler. Birçoğunun altın rengi vardır.

Selestit – stronsiyum sülfat. Northwestern Ohio, beyazdan güzel soluk maviye kadar değişen renklerde bu mineralin kristallerini üretir. Güney Bass Adası’ndaki kristal mağara, çok büyük kristal kristalleri ile doldurulmuş büyük bir sürahidır.

Galen Doğal Kaya

Galen Doğal Kaya

Diamonds – Karbon. Ohio’da Pleistosen Buz Devri buzullarının çökelttiği çökeltilerde en az altı elmas bulunmuştur. Hepsi küçük kristallerdi. Altınlarla olduğu gibi, bu mineraller Kanada’dan buzullarla Ohio’ya taşındı. Son yıllarda Kanada elinde bulunan elmas taşıyan kimberlit borular keşfedildi ve nadir bulunan Ohio elmaslarının kaynağı olabilirler.

Dolomit – Kalsiyum magnezyum karbonat. Beyazdan kahverengiye, pembe renge kadar değişen ilginç kristaller, diğer minerallerle bağlantılı olarak kuzeybatı Ohio’da görülür.

Çakmaktaşı – Silikon dioksit. Flint, Ohio’nun resmi taşıdır. Amorf silika, Devon kireçtaşında nodüller veya yataklarda, özellikle Pennsylvanian kalkerinde görülür. Silisyumun silikon silikat spikulesinden türetildiği düşünülmektedir. Çakmak taşının en göze çarpan yatağı Pennsylvanian yaşlı Vanport kireç taşı ile ilişkilidir Licking ve Muskingum Bölgelerinde Flint Ridge. Çoğu çakmaktaşı gri veya siyah renkte olmasına rağmen, Çakmaktaşı çakmaktaşı, açık renkleriyle kırmızı, yeşil, sarı ve diğer renklerle karakterizedir. Flint, mızrak noktaları, bıçaklar, kazıyıcılar ve diğer işlevsel ve törensel nesneler için Amerikan Hint kültürleri tarafından taşındı. Bugün, toplayıcılar Ohio çakıltaşını renkli takıya parlatıyorlar. Flint Sırtı Devlet Memoriali’nde taş ocakları ve Flint Ridge çakmaktaşı görüntüleri görülüyor.

Fluorin – Kalsiyum florür. Findlay Arch mineral bölgesi ilginç kristalleri, kahverengi ve bazen de mor, yeşil ve sarı renkte, genellikle kalsit ve diğer minerallerle ilintili olarak üretir.

Galen – Kurşun sülfür. Bu gri renkli ağır mineral, kurşun cevheri. Küçük küp kristalleri Findlay Arch mineral bölgesinde görülür.

Altın – Bu yerli eleman olarak küçük gevreği oluşur ve modern akarsu yataklarında çakıl kaydırma suretiyle bulunur. Altın, Pleistosen Buz Devri’nin buzulları tarafından Ohio’ya taşınmış ve modern akarsular buzul çökeltilerini aşındırmış ve altın parçacıklarını yoğunlaştırmıştır. Eyaletin buzlu bölümündeki birçok akarsu veya buzul alanlarını boşaltan nehirler az miktarda altın üretti.

Alçı – Sulu kalsiyum sülfat. Alçı, yakın zamana kadar mayınlandığı Kuzey Ohio’da devasa formda meydana gelir. Saf selenit jipsinin orta derecede büyük, iyi oluşturulmuş kristalleri, kuzeydoğudaki Ohio’da, eski buzul göl yataklarında biriken killer ve killerde bulunur.

GALEN

GALEN

Hematit – Demir oksit. Bu mineral doğu Ohio’da Pennsylvanian yaşlı kayalardaki kırmızımsı grimsi nodüller halinde bulunur. Demir içeriği nedeniyle bu nodüller nispeten ağırdır. Ohio’daki erken kömürle çalışan demir fırınları demir kaynağı olarak hematit cevheri kullandı.

Markasit – Demir sülfid. Altın renkli markasit pirite benzemekle birlikte farklı kristal yapısına sahiptir. İlk olarak Devonien yaşlı Ohio Shale’de bulunur.

Melanterite – Sulu demir sülfat. Melanterit eskiden bakır olarak biliniyordu. Ohio’da bulunan ve fısıldayan maddeler olarak adlandırılan birkaç mineralden biridir. Kömür yataklarının ve buharlaşmanın yüzeye mineral taşıyan suları çektiği Ohio Shale gibi şeyllerin yüzeyinde küçük, hassas kristaller halinde bulunurlar.

Pirit – Demir sülfür. Pirit, dev köpüklü kristallerde ya da bazen Devonien ve Pennsylvanian şeyllerinde nodüller halinde bulunur. Bu mineral genellikle “aptal altın” olarak bilinir, çünkü altın rengi nedeniyle altın için sıklıkla yanlış anılmıştır.

Kuvars – Silikon dioksit. Çakmak taşına ek olarak, kuvars, batı Ohio’daki dolomitlerle birlikte küçük kristaller halinde oluşur. Flint Ridge’deki çakmaktaş yatakları, genellikle kuvars kristalleri ile kaplı küçük vug’lere sahipler.

Sfalerit – Çinko sülfit. Güney Ohio’daki Serpent Höyük çinko bölgesindeki Silur dolomitlerde genellikle küçük, kahverenginden kırmızımsı-kahverengi kristaller olarak bulunur. Bu mineral ayrıca Devonien yaşlı Ohio Shale’deki konkresyonlarda da bulunur.

Stronsiyanit – Stronsiyum karbonat. Findone Arch mineral bölgedeki Silur dolomitlerinde strontenit, oyuklardaki küçük beyaz kristaller veya toz halinde kütleler halinde bulunur.