OTANT�K TA�

Ürünün Özellikleri
  • 375 GR
  • AYNI GÜN KARGO
  • EŞİ YOK
  • KDV DAHİL
  • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
  • MALAKİT ORTEDRAL OLUŞUM
  • RUSYA

MALAKİT TAŞI (ORTEDRAL OLUŞUM)

Malahit, (Malakit) bazik bakır karbonattan müteşekkil, parlak yeşil bir mineral. Çok bulunan bir bakır cevheridir. Daima bakır sülfürleriyle, özellikle kalkopiritle birlikte ve bunların yataklarının üst kısımlarında oksitlenme sonunda bulunur. Bu oksitlenme, özellikle kalsiyum karbonatın bulunduğu yerlerde su, hava ve karbondioksidin bakır sülfidi etkilemesiyle meydana gelir.

MALAKİT TAŞI

MALAKİT TAŞI

Sibirya, Macaristan, Cornwall, Almanya, Kuzey ve Güney Amerika, Güney Avustralya, Güney Batı Afrika’da ve Anadolu’da çeşitli yerlerde bulunur.

Malahitin bileşimi Cu2CO3(OH)2’dir. Kristalleri monoklinal sistemdedir. Ancak kristalleri az bulunur. İğne ve kıl gibi kristaller, bir arada, demete benzer şekildedir. Çoğunlukla üst yüzeyi yumrulu, yuvarlak, salkımsı agregat (amorf) olarak bulunur. Kristalleri, siyahımsı yeşil ve cam parıltılıdır; agregatları ise zümrüt yeşili renginde ve ipek parıltılı veya donuk olur. Çizgisi açık yeşildir. Sertliği 3,5-4,0 ve özgül ağırlığı da 4,0 g/cm³tür. Kolay kırılır, kırılma yüzeyi midye kabuğu şekillidir. Üfleçte erir ve kömür üstünde Cu (bakır) tanesi bırakır. Tüpte ısıtılırsa su çıkarır ve kararır. Amonyakta çözünür. Asitlerde de köpürerek çözünür.

Malahit fazla sert olmadığı için, tıraşlanıp parlatılarak mücevhercilik ve sedefçilikte kullanılır.

Malahit yeşili: Kapalı formülü C23H25N2Cl olan bir boyarmaddedir. Benzaldehit ve dimetil anilinden elde edilen malahit yeşili trifenilmetan yapısındadır. Anilin yeşili veya benzaldehit yeşili olarak da bilinir. Sanayide ipek, yün, deri ve jütü doğrudan, pamuğu da mordanlandıktan sonra boyamada kullanılır. Tıpta, seyreltik çözeltileri yerel antiseptik olarak kullanılır. Bu bileşik mantar ve bakterilere karşı da etkilidir. Yeşil kristal yapısı ile malahite benzediğinden malahit yeşili denmektedir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI ORTEDRAL OLUŞUM MALAKİT TAŞI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…
alakit – yeşilin tüm tonlarını bakır karbonat suyu, siyah ve yeşil dek. Antik çağda doktorlar ve bilim adamları bir taş, dileğin yerine getirilmesi bir sembolü olarak kabul edildi. Eski Mısır’da, malakit yeşil uzatılmış göz solüsyonu ile bir kadın, malakit toz yeşil gölge kaplı.
Bu malakit arzuları yerine getirilmesini getiriyor inanılır, bu çocuk muska olarak popüler. Bu hastalık ve tehlikelere karşı koruma için bebeğin boynuna alınır. Eski günlerde ben kolera ve veba karşı koruma için malakit taşlı bir yüzük takmıştır. Hayvanların – düzenli içme için kullanabilirsiniz malakit Sahibi kase, bizim küçük kardeşleri dilini “anlamak” için yapabiliyor.
Mücevher Malakit Mayıs ayında gümüş ve yıpranmış düzeltin.
Adı “malakit” Yunanca kelime malakos türetilmiştir – yumuşak. Mineral ve çeşitleri Diğer isimler: peluş malakit, Saten cevher tavuskuşu taş, bakır yeşillik.
Genetik sınıflandırma. Mineral sınıf karbonatlar.
Kompozisyon. Bazik bakır karbonat içeren mineral yaygın Cu2 (CO3) (OH) 2 (% 57.4) kadar. Genellikle yabancı maddeler SiO2 P2O5, CaO ve diğerleri.
Fiziksel özellikler. Koyu turkuaz-yeşil ışığa sulu malakit yeşil renk değişir. Sığ Opak, saydam kristaller. Parlak, saten, kadife, at kadife – ipeksi.

Malakit Doğal Kaya

Malakit Doğal Kaya

Yoğun nodüler agregalardaki boyama normalde ritmik karanlık ve aydınlık bölgeleri alternatif dağıtılır. Yoğun lifli agrega güzel ipeksi bir parlaklık var. Tonkoigolchaty (peluş) ve eşit toz boya birimleri.
Az ya da çok monokrom parçaları nadirdir. Tedavi edilmeyen malakit doğal zayıf camsı parlaklık, ama taze kırık damarcıkları ve parlaklık sık sık ipeksi.
3.5 sertlik – 4; 3.9 oranı – 4,1; 3.95 – 3.75 yoğunluğu.

Bu halkaların bir olağanüstü güzel desenleri ile değerli dekoratif taş ve karmaşık farklı kalınlıklarda konsantrik halkalar şeritler örgüleri. Malakit mümkün parlak vurgulamak dekoratif taş, kendi bantlama kadar deneyin.
Desenler, ancak özellikle, kesme üzerinde açıkça görülebilir – parlatma sonra. Özellikle ince konsantrik halkalar ile taş ödüllü. Bu tür örnekleri “Peacock” ya da denir “tavus kuşu taş.”
Çoğunlukla bakır karbonat oluşur başlangıçta, malakit bakır cevheri olarak kullanılır. Ham Malakit zayıf bir parlaklık vardır, ama aradan ve hatta adı var yaptığı sözde kadife, parlatma hemen görünür de “Kadife cevher.”
Nedeniyle güzelliğine “yeşil taş” her zaman ilgi çekmiştir. Yunanlılar küçük süs eşyaları ve muska yapma, taş salonları dekore edilmiş. Özellikle popüler malakit XVII yüzyılda Urallar büyük mevduat keşfinden sonra aldı. Malakit performans ürünlerinin tekniğinin Rus ustaları: İnce plakalar halinde testere taş büyük parçalar rakamlarını seçilen ve ahşap veya metal üzerine sabitlenir. Onlar dökme taştan yapılmış gibi iyi seçilmiş plakaları Öğeler bak.
Spesifik tedavi ile Malahit şömineler, duvarlar, mutfak tezgahı dekorasyon panoları yapar. Bu süslemeleri ve iç mekan için malzeme, mum, saatler, figürinler, kutular, kül tablaları ve diğer küçük ofis malzemeleri haliyle, genellikle mücevher bir ekleme olarak kullanılan hizmet vermektedir. Gümüş gibi çok güzel malakit beyaz çerçeve beyaz metal,.
Malakit bir mineral olarak.
Doğal Malakit her zaman cevher halinde bakır cevheri yatakları, olduğu yerde oluşur karbonatlı kayaçlar meydana -. kireçtaşı, dolomit ve diğer Genellikle bu sülfit cevheri olan en yaygın kalkozin (başka bir isim itibaren – Halkokit) Cu2S, kalkopirit CuFeS2, bornit Cu5FeS4 veya 2Cu2S · CuS · FeS, kovellit CuS. Yeraltı sularının etkisi altında bakır cevheri ayrışma, oksijen ve karbon dioksit çözündürüldü olan bakır çözeltiye geçer. Bu yavaş yavaş bakır iyonları içeren çözelti gözenekli kireçtaşı boyunca dolaşan malakit – ve bir bazik bakır karbonat oluşturmak için onunla reaksiyona girer. Bazen boşluklara buharlaşan çözelti damlacıkları, gibi bir şey kabuklaşmaya oluşturmak için sarkıt ve dikitler, ancak kalsit ve malakit. Eğitimin tüm aşamalarında Bu mineral büyük bakır cevheri ocağı derinliği duvarlarında açıkça görülebilir 300 – Katanga (Zaire) ilinde 400 metre.

Taş ocağının altındaki bakır cevheri çok, Zengin – (özellikle kalkosin gibi)% 60’a kadar Cu içermektedir. Kalkosit – koyu gümüş madeni, ancak yatak cevher üst tüm Kristaller yeşil döndü ve aralarındaki boşluklar katı yeşil ile doldurulur Ağırlık – malakit. Bu, bu bölgelerde tam nerede yüzey suyu karbonat bir sürü içeren kaya geldi. Kalkosin ile toplantıda Onlar hemen yanındaki çöktürmek için bir üs olarak kükürt, bakır ve karbonat okside kalkosin kristalinden yok. Eğer yakın, kaya bir boşluk oldu malakit güzel sarkma şeklinde duruyordu. [9]
Yani, malakit oluşumu için mahalle kireçtaşı ve bakır cevheri gerekir.

MALAHİT TAŞI

MALAHİT TAŞI

Bu mümkün mü Doğada yapay malakit üretmek için bu işlemin kullanılması koşullar? Teorik olarak, imkansız bir şey yoktur. Bu, örneğin, Bu tekniği kullanmak için önerilen: uç-of-onun yeraltı çalışmaları bakır cevheri uyku ucuz kireçtaşı. Bakır, böylece de hiçbir sıkıntısı Hatta olmadan yapamaz en gelişmiş madencilik teknolojisi ile kayıp. O su çekmek için gerekli olan geliştirme sürecini hızlandırmak için. Sürebilir nasıl Bu tür bir işlem? Tipik olarak, minerallerin doğal oluşum – süreci son derece olduğu yavaş ve binlerce yıldır var. Ama bazen mineral kristalleri hızla büyür. Örneğin, sabitlenmiş alçı kristalleri 8 taneye kadar bir oranda doğal ortamda büyüyebilir Günde mikron, kuvars – 300 mikron (0.3 mm) ve demir madeni hematit (Bloodstone) bir gün için 5 cm kadar büyüyebilir olabilir. Laboratuvar çalışmaları Bu malakit gösterdi ve günde 10 m hızında büyüyebilir. Böyle de uygun koşullar desyatisantimetrovymi kabuk Kanuni hız Gem otuz yıldır büyümek – böyle büyük bir tarihi değil: Hatta plantasyonları 50 hatta 100 yıl ya da daha fazla için tasarlanmıştır.
Ancak, doğa kimse malakit bulguları sahiptir zamanlar vardır. Örneğin, Toprak işleme yıllar sonra Bordo karışımı altında üzüm bağları ekilebilir tabaka bazen çok gerçek malakit taneleri oluşur. Bu çıkıyor Bu insan yapımı malakit yanı sıra doğal Bordo karışımı (karışım kireç sütü) ile bakır sülfat toprağa sızar ve karşılar altındaki kireçli tortullar. Bunun bir sonucu olarak, toprakta bakır içeriği olabilir 0.05% ulaşmak ve kül asma yaprakları -% 1’den fazla!
oluşturulmaktadır malakit ve bakır ve alaşımları ürünleri – pirinç, bronz. Özellikle hızlı Hava kükürt oksitleri içerir ve burada böyle bir sürecin, büyük şehirlerde ise azot. Birlikte, oksijen, karbon dioksit, nem ile bu asit ajanlar, Bakır ve bakır alaşımları paslanmaya katkıda bulunur. Bu durumda, renk üretilebilir bazik bakır karbonat yüzeyi toprak gölge farklıdır.
malakit Bakır mavi – doğada genellikle mavi mineral azurit eşlik ediyor. Bu aynı zamanda ama farklı bileşimde, bazik bakır karbonat – 2SuSO3 · Cu (OH) 2. Azurit ve malakit sık sık birlikte bulundu; Onlar azuromalahitom denilen birikimini bantlı. Azurite Nemli havada daha az istikrarlı ve yavaş yavaş malakit dönüşüyor, yeşile döner. Böylece, malakit doğal nadir değildir. Hatta eski kapakları Arkeologlar tarafından bulunan bronz şeyler. Ayrıca, Malakit genellikle bakır cevheri olarak kullanılır: neredeyse% 56 bakır içerdiğinden. Ancak, karşı malakit hiçbir ilgi bu küçük taneler arayanlar taşlar. Yakalanan bu mineralin fazla veya daha az büyük kristaller çok nadir.

MALAKİT ORTEDRAL OLUŞUM

MALAKİT ORTEDRAL OLUŞUM

Genellikle malakit kristaller çok ince – hundredths gelen onda için uzunluğunda milimetre ve uygun olarak sadece ara sıra 10 mm ye kadar, ve koşullar, yoğun madde dev çoklu ton sinterler oluşturabilir Bu sıkışmış bir kristal kütle oluşmaktadır. Bu sinterleri ve çok nadir mücevher malakit yapmak. Örneğin, Katanga en çok cevher yaklaşık 100 ton işlemek için gerekli takı malakit 1 kg.
Çok malakit zengin yatakları Urallar bir zamanlar; Ne yazık ki, şu anda ise neredeyse tükenmiş. Ural malakit 1635 tespit edilmiş ve 19. Orada ile, kalite malakit eşsiz 80 ton yılda mayınlı edildi Bu malakit genellikle oldukça iri topaklar halinde bir araya geldi. en Onları, 250 ton ağırlığında, 1835 yılında keşfedilen ve 1913 yılında daha fazla ağırlığındaki bir kayayı bulundu 100 ton. Solid kitle yoğun malakit, süslemeleri gitti ve …
Malakit – Yumuşak taş, sıcak su tarafından tahrip ve hatta asit, amonyak duyarlı ısı olduğunu. Isıtıldığında malakit koyulaşır ve asit ile etkileşimi, karbon dioksit çıkışı ile çözülür. Malakit yapılan ürünler, mekanik strese maruz kalmaz – kolayca çizilebilir.

MALAKİT TAŞI (ORTEDRAL OLUŞUM)

Malahit, (Malakit) bazik bakır karbonattan müteşekkil, parlak yeşil bir mineral. Çok bulunan bir bakır cevheridir. Daima bakır sülfürleriyle, özellikle kalkopiritle birlikte ve bunların yataklarının üst kısımlarında oksitlenme sonunda bulunur. Bu oksitlenme, özellikle kalsiyum karbonatın bulunduğu yerlerde su, hava ve karbondioksidin bakır sülfidi etkilemesiyle meydana gelir.

MALAKİT TAŞI

MALAKİT TAŞI

Sibirya, Macaristan, Cornwall, Almanya, Kuzey ve Güney Amerika, Güney Avustralya, Güney Batı Afrika’da ve Anadolu’da çeşitli yerlerde bulunur.

Malahitin bileşimi Cu2CO3(OH)2’dir. Kristalleri monoklinal sistemdedir. Ancak kristalleri az bulunur. İğne ve kıl gibi kristaller, bir arada, demete benzer şekildedir. Çoğunlukla üst yüzeyi yumrulu, yuvarlak, salkımsı agregat (amorf) olarak bulunur. Kristalleri, siyahımsı yeşil ve cam parıltılıdır; agregatları ise zümrüt yeşili renginde ve ipek parıltılı veya donuk olur. Çizgisi açık yeşildir. Sertliği 3,5-4,0 ve özgül ağırlığı da 4,0 g/cm³tür. Kolay kırılır, kırılma yüzeyi midye kabuğu şekillidir. Üfleçte erir ve kömür üstünde Cu (bakır) tanesi bırakır. Tüpte ısıtılırsa su çıkarır ve kararır. Amonyakta çözünür. Asitlerde de köpürerek çözünür.

Malahit fazla sert olmadığı için, tıraşlanıp parlatılarak mücevhercilik ve sedefçilikte kullanılır.

Malahit yeşili: Kapalı formülü C23H25N2Cl olan bir boyarmaddedir. Benzaldehit ve dimetil anilinden elde edilen malahit yeşili trifenilmetan yapısındadır. Anilin yeşili veya benzaldehit yeşili olarak da bilinir. Sanayide ipek, yün, deri ve jütü doğrudan, pamuğu da mordanlandıktan sonra boyamada kullanılır. Tıpta, seyreltik çözeltileri yerel antiseptik olarak kullanılır. Bu bileşik mantar ve bakterilere karşı da etkilidir. Yeşil kristal yapısı ile malahite benzediğinden malahit yeşili denmektedir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI ORTEDRAL OLUŞUM MALAKİT TAŞI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…
alakit – yeşilin tüm tonlarını bakır karbonat suyu, siyah ve yeşil dek. Antik çağda doktorlar ve bilim adamları bir taş, dileğin yerine getirilmesi bir sembolü olarak kabul edildi. Eski Mısır’da, malakit yeşil uzatılmış göz solüsyonu ile bir kadın, malakit toz yeşil gölge kaplı.
Bu malakit arzuları yerine getirilmesini getiriyor inanılır, bu çocuk muska olarak popüler. Bu hastalık ve tehlikelere karşı koruma için bebeğin boynuna alınır. Eski günlerde ben kolera ve veba karşı koruma için malakit taşlı bir yüzük takmıştır. Hayvanların – düzenli içme için kullanabilirsiniz malakit Sahibi kase, bizim küçük kardeşleri dilini “anlamak” için yapabiliyor.
Mücevher Malakit Mayıs ayında gümüş ve yıpranmış düzeltin.
Adı “malakit” Yunanca kelime malakos türetilmiştir – yumuşak. Mineral ve çeşitleri Diğer isimler: peluş malakit, Saten cevher tavuskuşu taş, bakır yeşillik.
Genetik sınıflandırma. Mineral sınıf karbonatlar.
Kompozisyon. Bazik bakır karbonat içeren mineral yaygın Cu2 (CO3) (OH) 2 (% 57.4) kadar. Genellikle yabancı maddeler SiO2 P2O5, CaO ve diğerleri.
Fiziksel özellikler. Koyu turkuaz-yeşil ışığa sulu malakit yeşil renk değişir. Sığ Opak, saydam kristaller. Parlak, saten, kadife, at kadife – ipeksi.

Malakit Doğal Kaya

Malakit Doğal Kaya

Yoğun nodüler agregalardaki boyama normalde ritmik karanlık ve aydınlık bölgeleri alternatif dağıtılır. Yoğun lifli agrega güzel ipeksi bir parlaklık var. Tonkoigolchaty (peluş) ve eşit toz boya birimleri.
Az ya da çok monokrom parçaları nadirdir. Tedavi edilmeyen malakit doğal zayıf camsı parlaklık, ama taze kırık damarcıkları ve parlaklık sık sık ipeksi.
3.5 sertlik – 4; 3.9 oranı – 4,1; 3.95 – 3.75 yoğunluğu.

Bu halkaların bir olağanüstü güzel desenleri ile değerli dekoratif taş ve karmaşık farklı kalınlıklarda konsantrik halkalar şeritler örgüleri. Malakit mümkün parlak vurgulamak dekoratif taş, kendi bantlama kadar deneyin.
Desenler, ancak özellikle, kesme üzerinde açıkça görülebilir – parlatma sonra. Özellikle ince konsantrik halkalar ile taş ödüllü. Bu tür örnekleri “Peacock” ya da denir “tavus kuşu taş.”
Çoğunlukla bakır karbonat oluşur başlangıçta, malakit bakır cevheri olarak kullanılır. Ham Malakit zayıf bir parlaklık vardır, ama aradan ve hatta adı var yaptığı sözde kadife, parlatma hemen görünür de “Kadife cevher.”
Nedeniyle güzelliğine “yeşil taş” her zaman ilgi çekmiştir. Yunanlılar küçük süs eşyaları ve muska yapma, taş salonları dekore edilmiş. Özellikle popüler malakit XVII yüzyılda Urallar büyük mevduat keşfinden sonra aldı. Malakit performans ürünlerinin tekniğinin Rus ustaları: İnce plakalar halinde testere taş büyük parçalar rakamlarını seçilen ve ahşap veya metal üzerine sabitlenir. Onlar dökme taştan yapılmış gibi iyi seçilmiş plakaları Öğeler bak.
Spesifik tedavi ile Malahit şömineler, duvarlar, mutfak tezgahı dekorasyon panoları yapar. Bu süslemeleri ve iç mekan için malzeme, mum, saatler, figürinler, kutular, kül tablaları ve diğer küçük ofis malzemeleri haliyle, genellikle mücevher bir ekleme olarak kullanılan hizmet vermektedir. Gümüş gibi çok güzel malakit beyaz çerçeve beyaz metal,.
Malakit bir mineral olarak.
Doğal Malakit her zaman cevher halinde bakır cevheri yatakları, olduğu yerde oluşur karbonatlı kayaçlar meydana -. kireçtaşı, dolomit ve diğer Genellikle bu sülfit cevheri olan en yaygın kalkozin (başka bir isim itibaren – Halkokit) Cu2S, kalkopirit CuFeS2, bornit Cu5FeS4 veya 2Cu2S · CuS · FeS, kovellit CuS. Yeraltı sularının etkisi altında bakır cevheri ayrışma, oksijen ve karbon dioksit çözündürüldü olan bakır çözeltiye geçer. Bu yavaş yavaş bakır iyonları içeren çözelti gözenekli kireçtaşı boyunca dolaşan malakit – ve bir bazik bakır karbonat oluşturmak için onunla reaksiyona girer. Bazen boşluklara buharlaşan çözelti damlacıkları, gibi bir şey kabuklaşmaya oluşturmak için sarkıt ve dikitler, ancak kalsit ve malakit. Eğitimin tüm aşamalarında Bu mineral büyük bakır cevheri ocağı derinliği duvarlarında açıkça görülebilir 300 – Katanga (Zaire) ilinde 400 metre.

Taş ocağının altındaki bakır cevheri çok, Zengin – (özellikle kalkosin gibi)% 60’a kadar Cu içermektedir. Kalkosit – koyu gümüş madeni, ancak yatak cevher üst tüm Kristaller yeşil döndü ve aralarındaki boşluklar katı yeşil ile doldurulur Ağırlık – malakit. Bu, bu bölgelerde tam nerede yüzey suyu karbonat bir sürü içeren kaya geldi. Kalkosin ile toplantıda Onlar hemen yanındaki çöktürmek için bir üs olarak kükürt, bakır ve karbonat okside kalkosin kristalinden yok. Eğer yakın, kaya bir boşluk oldu malakit güzel sarkma şeklinde duruyordu. [9]
Yani, malakit oluşumu için mahalle kireçtaşı ve bakır cevheri gerekir.

MALAHİT TAŞI

MALAHİT TAŞI

Bu mümkün mü Doğada yapay malakit üretmek için bu işlemin kullanılması koşullar? Teorik olarak, imkansız bir şey yoktur. Bu, örneğin, Bu tekniği kullanmak için önerilen: uç-of-onun yeraltı çalışmaları bakır cevheri uyku ucuz kireçtaşı. Bakır, böylece de hiçbir sıkıntısı Hatta olmadan yapamaz en gelişmiş madencilik teknolojisi ile kayıp. O su çekmek için gerekli olan geliştirme sürecini hızlandırmak için. Sürebilir nasıl Bu tür bir işlem? Tipik olarak, minerallerin doğal oluşum – süreci son derece olduğu yavaş ve binlerce yıldır var. Ama bazen mineral kristalleri hızla büyür. Örneğin, sabitlenmiş alçı kristalleri 8 taneye kadar bir oranda doğal ortamda büyüyebilir Günde mikron, kuvars – 300 mikron (0.3 mm) ve demir madeni hematit (Bloodstone) bir gün için 5 cm kadar büyüyebilir olabilir. Laboratuvar çalışmaları Bu malakit gösterdi ve günde 10 m hızında büyüyebilir. Böyle de uygun koşullar desyatisantimetrovymi kabuk Kanuni hız Gem otuz yıldır büyümek – böyle büyük bir tarihi değil: Hatta plantasyonları 50 hatta 100 yıl ya da daha fazla için tasarlanmıştır.
Ancak, doğa kimse malakit bulguları sahiptir zamanlar vardır. Örneğin, Toprak işleme yıllar sonra Bordo karışımı altında üzüm bağları ekilebilir tabaka bazen çok gerçek malakit taneleri oluşur. Bu çıkıyor Bu insan yapımı malakit yanı sıra doğal Bordo karışımı (karışım kireç sütü) ile bakır sülfat toprağa sızar ve karşılar altındaki kireçli tortullar. Bunun bir sonucu olarak, toprakta bakır içeriği olabilir 0.05% ulaşmak ve kül asma yaprakları -% 1’den fazla!
oluşturulmaktadır malakit ve bakır ve alaşımları ürünleri – pirinç, bronz. Özellikle hızlı Hava kükürt oksitleri içerir ve burada böyle bir sürecin, büyük şehirlerde ise azot. Birlikte, oksijen, karbon dioksit, nem ile bu asit ajanlar, Bakır ve bakır alaşımları paslanmaya katkıda bulunur. Bu durumda, renk üretilebilir bazik bakır karbonat yüzeyi toprak gölge farklıdır.
malakit Bakır mavi – doğada genellikle mavi mineral azurit eşlik ediyor. Bu aynı zamanda ama farklı bileşimde, bazik bakır karbonat – 2SuSO3 · Cu (OH) 2. Azurit ve malakit sık sık birlikte bulundu; Onlar azuromalahitom denilen birikimini bantlı. Azurite Nemli havada daha az istikrarlı ve yavaş yavaş malakit dönüşüyor, yeşile döner. Böylece, malakit doğal nadir değildir. Hatta eski kapakları Arkeologlar tarafından bulunan bronz şeyler. Ayrıca, Malakit genellikle bakır cevheri olarak kullanılır: neredeyse% 56 bakır içerdiğinden. Ancak, karşı malakit hiçbir ilgi bu küçük taneler arayanlar taşlar. Yakalanan bu mineralin fazla veya daha az büyük kristaller çok nadir.

MALAKİT ORTEDRAL OLUŞUM

MALAKİT ORTEDRAL OLUŞUM

Genellikle malakit kristaller çok ince – hundredths gelen onda için uzunluğunda milimetre ve uygun olarak sadece ara sıra 10 mm ye kadar, ve koşullar, yoğun madde dev çoklu ton sinterler oluşturabilir Bu sıkışmış bir kristal kütle oluşmaktadır. Bu sinterleri ve çok nadir mücevher malakit yapmak. Örneğin, Katanga en çok cevher yaklaşık 100 ton işlemek için gerekli takı malakit 1 kg.
Çok malakit zengin yatakları Urallar bir zamanlar; Ne yazık ki, şu anda ise neredeyse tükenmiş. Ural malakit 1635 tespit edilmiş ve 19. Orada ile, kalite malakit eşsiz 80 ton yılda mayınlı edildi Bu malakit genellikle oldukça iri topaklar halinde bir araya geldi. en Onları, 250 ton ağırlığında, 1835 yılında keşfedilen ve 1913 yılında daha fazla ağırlığındaki bir kayayı bulundu 100 ton. Solid kitle yoğun malakit, süslemeleri gitti ve …
Malakit – Yumuşak taş, sıcak su tarafından tahrip ve hatta asit, amonyak duyarlı ısı olduğunu. Isıtıldığında malakit koyulaşır ve asit ile etkileşimi, karbon dioksit çıkışı ile çözülür. Malakit yapılan ürünler, mekanik strese maruz kalmaz – kolayca çizilebilir.