OTANT�K TA�

AY TAŞI SRİLANKA BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AY TAŞI BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SİYAH RODYUM KAPLAMA
 • SRİLANKA
 • VVS KALİTE AYTAŞI

AY TAŞI SRİLANKA BAYAN YÜZÜK

Ay kendisi kadar eski olduğu gibi, Aytaşı gizem gücüne sahip. Onun sırlarını inci peçe altında kilitli ve onlarla bizim kendi gizli gerçekler vardır. Sadece onun yansıyan ışık içinde biz bize öğretmek için vardır anlamaya başlayabiliriz. Aytaşı eksik ne almak için kendini

Ay Taşı Bayan Yüzük

Ay Taşı Bayan Yüzük

derinliklerine birini alarak, başta içe yolculuğun bir tılsım olduğunu geride bıraktı ya da unutulmuş ruhun parçaları, daha sonra ışık getirdi.

Yolcular için bir koruma muska, tutku sevgili hediye, kehanet için bir kanal ve bilgelik bir yol – En eski çağlardan beri, Aytaşı ayın sihirli bir somut bağlantı olmuştur. Ay’a Bizim bağları güçlüdür. O mumlar ve döngüsel mükemmellik azalıyor gibi, gelgit ve annemizden, Dünya’nın ritimleri oluşturur ve davranışlarımızı, duygularımızı ve ruhsal gelişimini etkiler. Aytaşı yatıştırır ve bize hayatın doğal ritmini öğretim, teşvik eder.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 15 KARAT VVS SRİLANKA MAVİ IŞILTILI AY TAŞI BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

1-SARI KISIMLAR  14 AYAR ALTIN KAPLAMA (BEYAZLAMA YAPMAZ)

2-YÜZÜK YAN TARAFINDAN PRATİK ŞEKİLDE AYARLANARAK İSTEDİĞİNİZ PARMAĞINIZDA KULLANABİLİRSİNİZ.

3- ÜZERİNDE KULLANILAN TAŞ MÜCEVHARAT KALİTESİNDEDİR 15 KARAT VVS IŞILTILI BERRAK SRİLANKA MAVİ IŞILTILI (BLEU SHİNE) A TAŞIDIR…

4-ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR 

5-YAN KENARLAR SİYAH RODYUM KAPLAMA

Aytaşı daha uzun Orient, yaklaşık iki bin yıldır Roma takı olarak kullanılır olmuştur. Her zaman sevenler için özel bir öneme sahip Hindistan’da kutsal bir taş olmuştur ve geleneksel bir düğün hediyesi vardır. Bu Art Nouveau döneminde kuyumcular için popüler bir seçim oldu ve Avrupa’da yabancılaşmış severler uzlaştırmak ve uykusuzluk tedavisi için inanılıyordu. Aytaşı koruması özellikle geceleri, tanıyor, çünkü umut onun canlandıran kalitesi, uzun kişiliğini geliştirmek için bir tılsım olarak giyilen edilmiştir için Yolcusunun Taş olarak bilinir. [Ahsian, 267] [Mella, 91]

Onun ay gibi parlaklık Adını, Aytaşı yumuşak, sulu ve hafif mat görünmelerine değişir yüzey üzerinde bir çizgi olarak hareket eden bir gümüşümsü beyaz yansıma denir chatoyancy sergileyen bir feldispat mineraldir. Aytaşı şeftali, mavi, gri, beyaz ve gökkuşağı Moonstone olarak bilinen prizmatik çeşitli hassas tonları oluşur. Bu makalede açıklanan tüm Moonstones genel özelliklerine ek olarak, aşağıdaki ek kristaller odaklarını sahiptir.

Mavi veya Kedi Gözü Aytaşı, farkındalık meditatif veya değiştirilmiş halde iken odaklı bir tutarak, zihin ve iç görüş netliğini arttırır. Bu ve yin ve yang enerjilerini dengeleme desen ve yaşam dersleri duygusal görmeye özellikle yararlıdır.

Durugörü ve şaman ve görünmeyen alemlere bir hareketli yararlı – Gri Aytaşı perdenin ötesinde algılama bir taş. Bu “Yeni Ay Taşı” olarak adlandırılan ve gizemleri ve her şeyi potansiyel olarak var yeni ay, yetkilerini taşır.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Beyaz Aytaşı psişik algılama, vizyon ve rüya çalışmaları uyarıcı, gücünün yüksekliğinde yeni ayın enerjisini taşır. Bu erkeklerde kadınlarda Kundalini enerjisini ve duygusal dengeyi aktive kişinin duygularını büyütmek ve kabuslar veya uykusuzluk kovmak için çocuklarda destekleyici olabilir.

Bu sıkıntı veya endişe yatıştırıcı ve insanların en getirerek, zihni uyarır olarak Şeftali veya Sarı Aytaşı kalbi destekler. Onun sevgi dolu enerjisi her durumda ilahi teşvik ve sezgisel veya hassas çocuklar için duygusal bir destektir.

Gökkuşağı Aytaşı aura boyunca enerji difüzyon, bir prizma gibi davranır. Bu berrak rüya ve sakin uyku zihni ve duyguları ve yardımcıları temizleyerek, psişik koruma sağlar. Bu olumsuzluk eğilir ve duygusal travma kolaylaştırır. Bitki bilinci galaktik için devalar gelen Tanrıça ile Bağlantısızlar, Gökkuşağı Moonstones, Doğa enerjileri ve ruhları ile bağlayın.
Aytaşı a, sodyum, potasyum, alüminyum silikat, kimyasal formül (Na, K) AlSi 3 O 8 ile.
Adından ışığı kaynaklanan görsel etkisi, ya da parlaklık türetilir, kırınım düzenli arkaya oluşan bir mikroyapı içindeki feldispat tabakalar.

Tarihi [değiştir]
Aytaşı antik uygarlıkların da dahil olmak üzere yüzyıllar için takı kullanılır olmuştur. Onlar ayın katılaşmış ışınlarından doğdu inandığı gibi Romalılar, ay taşını hayran. [1] onların ay tanrıları ile Romalılar ve Yunanlılar birlikte Aytaşı de. Daha yakın tarihte, aytaşı sırasında popüler oldu Art Nouveau döneminin; Fransız kuyumcu René Lalique ve diğerleri bu taşı kullanarak takı büyük miktarda yarattı. [2]

Jeoloji [değiştir]
En yaygın aytaşı biridir mineral adularya Mt. erken maden sitenin adını, In adular İsviçre, St. Gotthard şimdi kasaba. [3] plajiyoklaz feldispat Oligoklaz da Aytaşı üretir örnekleri. Aytaşı inci ve yanardöner ile feldispat olan Schiller’in. [3] [4] alternatif bir isim hecatolite olduğunu. [4]

Formasyon [değiştir]
Aytaşı iki feldispat türü, oluşan ortoklas ve albit. İki tür iç içe. Yeni kurulan maden soğurken Ardından, ortoklaz ve albit intergrowth yığılmış, alternatif katmanlarına ayırır. Işık, bu ince, düz katmanları arasında düştüğünde, bu adlandırılan fenomeni üreten birçok yönden scatters adularescence.
eski Romalılar, onun doğaüstü ışıltı ile, bu ay taşını teorize donmuş mehtap oluşturulmuştur. Bu çekici taş çeşitliliği serin ay ışığı ile parlayacak yok ama kökeni oldukça karasal mineral feldspat, olduğunu. Schiller veya adularescence denir ışıltı, farklı kırılma indeksleri ile, feldispat, iki farklı intergrowth kaynaklanır.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Moonstones renklerin çeşitli gelir. Vücut rengi, gri, renksiz, kahverengi, sarı, yeşil, pembe veya değişebilir. Netlik saydam şeffaf arasında değişmektedir. En iyi aytaşı mavi parlaklık, mükemmel netlik ve renksiz bir vücut rengi vardır.

Bazen aytaşı göz yanı sıra parlaklık olacaktır. Başka bir ilgili feldispat çeşitli gökkuşağı ay taşı olarak da bilinir. Labradorite feldspat bu çeşitli olarak, parlak şeftali, mor ve mavi pembe sarı gökkuşağı renkleri çeşitli, olduğunu. Bazen bir taş bütün bu renkleri gösterecektir.

İnce aytaşı oldukça nadir ve nadir hale gelmektedir. Bu Sri Lanka ve Güney Hindistan’da çıkarılmaktadır. Gökkuşağı çeşitliliği Hindistan ve Madagaskar bulunabilir.

Moonstones genellikle etkisini en üst düzeye çıkarmak için düzgün kubbeli oval cabochon şeklinde kesilir. Bazen bir man-in-moon yüzünü göstermeye oyulmuştur.

Aytaşı 6.5’e 6 bir sertliğe sahiptir. Bu çizilmemesi için diğer değerli taşlar ile temas muhafaza edilmemelidir. Hafif bulaşık deterjanı ile temizleyiniz: Toz toplayabilir taş arkasında fırçalayın diş fırçası kullanın.

Ay’a benzemesi nedeniyle Adını Aytaşı aslında bir schiller (parıldayan) etkisi veya adularescent parlaklık içeren Ortoklaz Feldispat bir çeşittir. Mineral kesilir zaman adularescence belirli minerallerin bir dalgalı görüntülemek için neden, (Opal ve Aytaşı en ünlü) görülen bir etkisi “olarak tarif edilir, yüzeyden kaynaklanan bir mavimsi-beyaz renk ile hayalet gibi yansıma yuvarlak Bir cabochon. Bu yapısal anomaliler nedeniyle veya mineral su birikmesine “dedi. Adularescent Aytaşı bir çeşidi olan mineral adı adularya, elde edilir. Cilalı Moonstones da yaygın veya asterism (yansıyan veya iletilen ışık tarafından üretilen altı-ışınları yıldız efekti) (a “kedi gözü” etkisi oluşturur yansıyan ışık dar bir bant) chatoyancy sergiler.

, Magmatik derinlik ve metamorfik kayaçlar, çok sık tabular kristalleri oluşturarak 90º açılarla bloklu parçalar halinde Aytaşı sonları (veya yarılır) bir kayaç oluşturan mineral olarak bulundu. Çoğu kompleks genellikle birbirinin ayna görüntüsü olan iç içe geçmiş iki kristaller gibi birkaç setleri büyümek anlamına ikiz edilir.

Feldispat ailede en yaygın Aytaşı mineral adularya bir olduğunu, ancak birçok ünlü ve nadir örnekler oligoklas ve Labrador çeşitleri ile birlikte, Albit (sodyum alüminyum silikat) ve Plajiyoklas Feldispatlar vardır. Popüler bir yarı kıymetli taş, Aytaşı renk ve tonları çeşitli gelir, fakat çoğu zaman bir beyazımsı mavi. Diğer renkler her yerde renksiz gelen gümüşi-beyaz, sarı turuncu, yeşil, gri, kahverengi, şeftali, pembe ve Gökkuşağı Aytaşı denilen çok renkli bir türü değişir.

Ay Taşı Satış

Ay Taşı Satış

Aytaşı için diğer isimler Ceylonese Opal, Su Opal, Girasol, Balık Göz ve Wolf’s-Eye vardır. En yüksek ve en Sri Lanka gelen kalite Moonstones aranılır.

Genel bilgi:
Kimya: KAlSi3O8 (Potasyum Alüminyum Silikat)

Sınıf: Silikatlar.

Alt sınıf: Tekto.

Grup: Feldispat.

Renk: Mavimsi-beyaz renksiz Gönderen; Ayrıca, sarı veya çok gümüşi gri, yeşil, turuncu, şeftali,.

Parlaklık: (Camsı) vitreus, bölünmeye karşı inci paralel; saydam şeffaf.

Kristal Sistem: Monoklinik veya prizmatik bir kristal yapısına: Prizmatik kristaller Sekmeli. Tekrarlanan eşleştirme iyi yarılma yüzlerinde ince paralel çizgiler gösteren yaygındır.

Ayrılması: 90º iki yönde Mükemmel

Kırılma: Eşitsiz – düzensiz desen kırık düz yüzeyler (değil bölünme).

Sertlik: 6

Spesifik yer çekimi: 2.6

Streak: Beyaz.

Diğer Özellikler: Sergiler adularescence, chatoyancy veya asterism.

Kayda değer Geçtiği: Sri Lanka Burma, Madagaskar, Almanya, Hindistan, Tanzanya, Brezilya, ABD, Meksika.

En iyi Saha Göstergeleri: Dilinim, sertlik, renk, kristal şekli.

Kullanım Alanları: Değerli taş; Mineral örnekleri;

Mit ve Lore:
Aytaşı, tüm tanrıça ile ilişkili ama özellikle Ay tanrıçaları olduğunu. Ay ya da “moonshine” andıran eski Romalılar taş aslında Mehtap oluşan inanıyordu. Orient insanlar Moonstones katılaşmış olan mehtap gerçek ışınları olduğuna inanıyordu ve taş tutulan parıldayan ışık orada yaşayan iyi bir ruh olduğunu söyledi. Eski Hindistan’da insanlar da bu doğrultuda düşünce ve taş bugün hala Hindistan’da kutsal kabul edilir.

Aytaşı muskalarıyla sıklıkla verimli ve bol bitkileri sağlamak için meyve ağaçlarında asılı bulundu. Asya ve Avrupa’da taş sevgi ve sadakat ile ilişkili bulunmuştur ve sadık bir sevgilisi çekmek için çalışırken sık sık yıpranmış. Bu ağızda tutulursa, Aytaşı biri doğru kararlar almalarına yardımcı olacağını inanılırdı. Bu çok yönlü taş da uykusuzluk tedavisi için antik çağlarda kullanılmıştır.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Nedeniyle su ile derneğe, Aytaşı denizde olanların koruyucu olduğu söyleniyor. Ayrıca geceleri ve özellikle Yeni Ay aşamasında seyahat ve bir zamanlar “Traveler Taşı” denilen olanların koruyucudur. Ayrıca, delilik, epilepsi ve zihin herhangi bir olumsuz wanderings karşı korumak için düşünülmüştür. Eski Yunanlılar tanrıçalar Aphrodite (aşk) ve Selene (ay) sonra Aytaşı “Aphroselene” denir.
Ay taşı ışık büyüleyici oyun ile karakterize edilir. Aslında bu taş taşınır ve ‘adularescence’ olarak ticarette bilinen her zaman farklı görünüyor gizemli ışıltı adını borçludur. İlk zamanlarda, insanlar o hilal ve ay azalan evreleri tanımak inanıyordu.

Sri Lanka, neredeyse şeffaf bir arka plan üzerinde soluk mavi aytaşı, ışıltı menşe klasik ülkeden Moonstones. Hindistan’dan gelen türlerin bej-kahverengi, yeşil, turuncu veya kahverengi bir arka plan üzerinde ışık ve gölgenin bir belirsiz etkileşim bulunmaktadır. Bu sağduyulu renkler, ince ışıltı ile bağlantılı olarak, aytaşı şehvetli, kadınsı auralı mücevher için ideal bir taş olun. Bu taş Art Nouveau anda yaklaşık yüz yıl önce, daha önce bir kez çok popüler oldu. Özellikle müze ve koleksiyon bugün bulunabilir, Fransız usta kuyumculuk René Lalique ve onun çağdaşlarının takı kreasyonlar farkedilir sayıda süslüyordu.

Bu taş gizemi ve büyü iyi bir anlaşma ile çevrilidir. Pek çok kültürde, Hindistan, örneğin, bir kutsal, büyülü taş olarak kabul edilir. Hindistan’da, moonstones da geceleri takan güzel vizyonlarını getirmek ‘rüya taşları’ olarak kabul edilmektedir. Arap ülkelerinde, kadınlar genellikle kendi giyim içine gözden uzak dikili moonstones giymek, kendi kültürlerinde aytaşı bereket sembolüdür.

Aytaşı bütünüyle bizim varlık sembolize eder. Yumuşak ışıltı ile, duygusal ve bilinçaltı yönlerini güçlendirir. Bununla bağlantılı dernekler ihale duygularını çağrıştıran ve sevginin gerçek sevinçleri korunması, bir “Âşıklar taşı” yapmak. Aynı zamanda bir ay taşını giyen bizim sezgi ve anlama kapasitemizi güçlendirir söyleniyor.

Ne moonstones ve onlar nereden geliyor?

Bu büyüleyici taş yeryüzündeki tüm kayaların neredeyse üçte ikisi oluşmaktadır hangi Feldispatların, geniş mineral grubuna aittir. Dolayısıyla adı ‘adularya’ – aytaşı aslında ‘adularya’ da Adula Group yakınlarındaki Avrupa Alpleri’nde bulunan taş kalitesi, bir potasyum alüminosilikat olarak bilinen feldspat çeşittir. Ay taşı için bir başka eşanlamlı Yunan ‘selene’ den ‘selenit’ (‘Ay’) ‘dir.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Onların kesilmemiş devlet moonstones oldukça unprepossessing ve aslında kendi cazibesi teşkil ne olduğunu küçük bir fikir vermek: ışığın gizemli ışıltı. Bu ışıltı gerçekten kesici sanatı ayı getirilmiştir kadar avantaj sağlamak için gösterilmemiştir. Klasik moonstones hep cabochons, taş doğru yükseklik olmanın en önemli şey olarak kesilir. Bu onun istenilen ışık etkisi getirecek olan tek yoldur için kesici ayrıca, tam taş başucu içine kristal eksenleri aynı hizada olmalıdır.

Geleneksel olarak, neredeyse şeffaf ve mavimsi ışıltı ile klasik moonstones, Sri Lanka geliyor. Ancak, aynı zamanda ABD, Brezilya, Avustralya, Myanmar ve Madagaskar bulunur. Kaliteli mavimsi moonstones son yıllarda daha nadir haline gelmektedir beri, fiyatların hızla arttı.

Birkaç yıldır, aynı zamanda başta Hindistan menşeli, piyasada bazı yeşil, kahverengi ve turuncu örnekleri yanı sıra bir dumanlı renk ile bazı ve bazı olarak şampanya rengi ve bazı siyah ve bazı kırmızımsı olanları olmuştur. Bazı kedi gözü efekti veya dört telli yıldızı yanı sıra ışık tipik dalgalı ışıltı var. Bu taşlar sadece cabochons olarak değil, aynı zamanda sanatsal ünlüler olarak kesmek veya çocukların yüzleri, ayın veya grotesk kazınmış değildir. Taş kolye için uygun hammaddeden kesilir boncuk gibi ama onlar da, ay taşı hafif tipik bir ışıltı var.

Işığın bu garip ışıltı nereden geliyor?

Ay taşı ışığının ışıltı taşlar büyüleyici dünyasında çok özel bir şeydir. Uzmanlar ‘adularisation’ olarak fenomen bakın. Bunun nedeni kıymetli taşın lamelar iç yapıdır. Olay ışınlar kırılarak ve taş dağılmıştır. Bu şekilde, benzersiz bir ışık efekti ilgili gelir ve o kadar farklı ve çok arzu moonstone kılan budur.

Ancak, bu güzel taş bir zayıf noktası var ve bu Mohs ölçeğine göre sadece 6 nispeten düşük sertlik olduğunu. Bu nedenle, moonstones dikkatle ele, onlar duyarlı olmalıdır. Taş bir süre giyilen olmuştur oluşabilecek gibi küçük kusurları düzeltmek oldukça kolay, olduğunu söyledi. Bir kuyumcu o ilk gün yaptığı gibi yine ışıltı bundan sonra mat repolished büyümüştür bir ay taşını, olabilir.

 

AY TAŞI SRİLANKA BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AY TAŞI BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SİYAH RODYUM KAPLAMA
 • SRİLANKA
 • VVS KALİTE AYTAŞI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AY TAŞI SRİLANKA BAYAN YÜZÜK

Ay kendisi kadar eski olduğu gibi, Aytaşı gizem gücüne sahip. Onun sırlarını inci peçe altında kilitli ve onlarla bizim kendi gizli gerçekler vardır. Sadece onun yansıyan ışık içinde biz bize öğretmek için vardır anlamaya başlayabiliriz. Aytaşı eksik ne almak için kendini

Ay Taşı Bayan Yüzük

Ay Taşı Bayan Yüzük

derinliklerine birini alarak, başta içe yolculuğun bir tılsım olduğunu geride bıraktı ya da unutulmuş ruhun parçaları, daha sonra ışık getirdi.

Yolcular için bir koruma muska, tutku sevgili hediye, kehanet için bir kanal ve bilgelik bir yol – En eski çağlardan beri, Aytaşı ayın sihirli bir somut bağlantı olmuştur. Ay’a Bizim bağları güçlüdür. O mumlar ve döngüsel mükemmellik azalıyor gibi, gelgit ve annemizden, Dünya’nın ritimleri oluşturur ve davranışlarımızı, duygularımızı ve ruhsal gelişimini etkiler. Aytaşı yatıştırır ve bize hayatın doğal ritmini öğretim, teşvik eder.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 15 KARAT VVS SRİLANKA MAVİ IŞILTILI AY TAŞI BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

1-SARI KISIMLAR  14 AYAR ALTIN KAPLAMA (BEYAZLAMA YAPMAZ)

2-YÜZÜK YAN TARAFINDAN PRATİK ŞEKİLDE AYARLANARAK İSTEDİĞİNİZ PARMAĞINIZDA KULLANABİLİRSİNİZ.

3- ÜZERİNDE KULLANILAN TAŞ MÜCEVHARAT KALİTESİNDEDİR 15 KARAT VVS IŞILTILI BERRAK SRİLANKA MAVİ IŞILTILI (BLEU SHİNE) A TAŞIDIR…

4-ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR 

5-YAN KENARLAR SİYAH RODYUM KAPLAMA

Aytaşı daha uzun Orient, yaklaşık iki bin yıldır Roma takı olarak kullanılır olmuştur. Her zaman sevenler için özel bir öneme sahip Hindistan’da kutsal bir taş olmuştur ve geleneksel bir düğün hediyesi vardır. Bu Art Nouveau döneminde kuyumcular için popüler bir seçim oldu ve Avrupa’da yabancılaşmış severler uzlaştırmak ve uykusuzluk tedavisi için inanılıyordu. Aytaşı koruması özellikle geceleri, tanıyor, çünkü umut onun canlandıran kalitesi, uzun kişiliğini geliştirmek için bir tılsım olarak giyilen edilmiştir için Yolcusunun Taş olarak bilinir. [Ahsian, 267] [Mella, 91]

Onun ay gibi parlaklık Adını, Aytaşı yumuşak, sulu ve hafif mat görünmelerine değişir yüzey üzerinde bir çizgi olarak hareket eden bir gümüşümsü beyaz yansıma denir chatoyancy sergileyen bir feldispat mineraldir. Aytaşı şeftali, mavi, gri, beyaz ve gökkuşağı Moonstone olarak bilinen prizmatik çeşitli hassas tonları oluşur. Bu makalede açıklanan tüm Moonstones genel özelliklerine ek olarak, aşağıdaki ek kristaller odaklarını sahiptir.

Mavi veya Kedi Gözü Aytaşı, farkındalık meditatif veya değiştirilmiş halde iken odaklı bir tutarak, zihin ve iç görüş netliğini arttırır. Bu ve yin ve yang enerjilerini dengeleme desen ve yaşam dersleri duygusal görmeye özellikle yararlıdır.

Durugörü ve şaman ve görünmeyen alemlere bir hareketli yararlı – Gri Aytaşı perdenin ötesinde algılama bir taş. Bu “Yeni Ay Taşı” olarak adlandırılan ve gizemleri ve her şeyi potansiyel olarak var yeni ay, yetkilerini taşır.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Beyaz Aytaşı psişik algılama, vizyon ve rüya çalışmaları uyarıcı, gücünün yüksekliğinde yeni ayın enerjisini taşır. Bu erkeklerde kadınlarda Kundalini enerjisini ve duygusal dengeyi aktive kişinin duygularını büyütmek ve kabuslar veya uykusuzluk kovmak için çocuklarda destekleyici olabilir.

Bu sıkıntı veya endişe yatıştırıcı ve insanların en getirerek, zihni uyarır olarak Şeftali veya Sarı Aytaşı kalbi destekler. Onun sevgi dolu enerjisi her durumda ilahi teşvik ve sezgisel veya hassas çocuklar için duygusal bir destektir.

Gökkuşağı Aytaşı aura boyunca enerji difüzyon, bir prizma gibi davranır. Bu berrak rüya ve sakin uyku zihni ve duyguları ve yardımcıları temizleyerek, psişik koruma sağlar. Bu olumsuzluk eğilir ve duygusal travma kolaylaştırır. Bitki bilinci galaktik için devalar gelen Tanrıça ile Bağlantısızlar, Gökkuşağı Moonstones, Doğa enerjileri ve ruhları ile bağlayın.
Aytaşı a, sodyum, potasyum, alüminyum silikat, kimyasal formül (Na, K) AlSi 3 O 8 ile.
Adından ışığı kaynaklanan görsel etkisi, ya da parlaklık türetilir, kırınım düzenli arkaya oluşan bir mikroyapı içindeki feldispat tabakalar.

Tarihi [değiştir]
Aytaşı antik uygarlıkların da dahil olmak üzere yüzyıllar için takı kullanılır olmuştur. Onlar ayın katılaşmış ışınlarından doğdu inandığı gibi Romalılar, ay taşını hayran. [1] onların ay tanrıları ile Romalılar ve Yunanlılar birlikte Aytaşı de. Daha yakın tarihte, aytaşı sırasında popüler oldu Art Nouveau döneminin; Fransız kuyumcu René Lalique ve diğerleri bu taşı kullanarak takı büyük miktarda yarattı. [2]

Jeoloji [değiştir]
En yaygın aytaşı biridir mineral adularya Mt. erken maden sitenin adını, In adular İsviçre, St. Gotthard şimdi kasaba. [3] plajiyoklaz feldispat Oligoklaz da Aytaşı üretir örnekleri. Aytaşı inci ve yanardöner ile feldispat olan Schiller’in. [3] [4] alternatif bir isim hecatolite olduğunu. [4]

Formasyon [değiştir]
Aytaşı iki feldispat türü, oluşan ortoklas ve albit. İki tür iç içe. Yeni kurulan maden soğurken Ardından, ortoklaz ve albit intergrowth yığılmış, alternatif katmanlarına ayırır. Işık, bu ince, düz katmanları arasında düştüğünde, bu adlandırılan fenomeni üreten birçok yönden scatters adularescence.
eski Romalılar, onun doğaüstü ışıltı ile, bu ay taşını teorize donmuş mehtap oluşturulmuştur. Bu çekici taş çeşitliliği serin ay ışığı ile parlayacak yok ama kökeni oldukça karasal mineral feldspat, olduğunu. Schiller veya adularescence denir ışıltı, farklı kırılma indeksleri ile, feldispat, iki farklı intergrowth kaynaklanır.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Moonstones renklerin çeşitli gelir. Vücut rengi, gri, renksiz, kahverengi, sarı, yeşil, pembe veya değişebilir. Netlik saydam şeffaf arasında değişmektedir. En iyi aytaşı mavi parlaklık, mükemmel netlik ve renksiz bir vücut rengi vardır.

Bazen aytaşı göz yanı sıra parlaklık olacaktır. Başka bir ilgili feldispat çeşitli gökkuşağı ay taşı olarak da bilinir. Labradorite feldspat bu çeşitli olarak, parlak şeftali, mor ve mavi pembe sarı gökkuşağı renkleri çeşitli, olduğunu. Bazen bir taş bütün bu renkleri gösterecektir.

İnce aytaşı oldukça nadir ve nadir hale gelmektedir. Bu Sri Lanka ve Güney Hindistan’da çıkarılmaktadır. Gökkuşağı çeşitliliği Hindistan ve Madagaskar bulunabilir.

Moonstones genellikle etkisini en üst düzeye çıkarmak için düzgün kubbeli oval cabochon şeklinde kesilir. Bazen bir man-in-moon yüzünü göstermeye oyulmuştur.

Aytaşı 6.5’e 6 bir sertliğe sahiptir. Bu çizilmemesi için diğer değerli taşlar ile temas muhafaza edilmemelidir. Hafif bulaşık deterjanı ile temizleyiniz: Toz toplayabilir taş arkasında fırçalayın diş fırçası kullanın.

Ay’a benzemesi nedeniyle Adını Aytaşı aslında bir schiller (parıldayan) etkisi veya adularescent parlaklık içeren Ortoklaz Feldispat bir çeşittir. Mineral kesilir zaman adularescence belirli minerallerin bir dalgalı görüntülemek için neden, (Opal ve Aytaşı en ünlü) görülen bir etkisi “olarak tarif edilir, yüzeyden kaynaklanan bir mavimsi-beyaz renk ile hayalet gibi yansıma yuvarlak Bir cabochon. Bu yapısal anomaliler nedeniyle veya mineral su birikmesine “dedi. Adularescent Aytaşı bir çeşidi olan mineral adı adularya, elde edilir. Cilalı Moonstones da yaygın veya asterism (yansıyan veya iletilen ışık tarafından üretilen altı-ışınları yıldız efekti) (a “kedi gözü” etkisi oluşturur yansıyan ışık dar bir bant) chatoyancy sergiler.

, Magmatik derinlik ve metamorfik kayaçlar, çok sık tabular kristalleri oluşturarak 90º açılarla bloklu parçalar halinde Aytaşı sonları (veya yarılır) bir kayaç oluşturan mineral olarak bulundu. Çoğu kompleks genellikle birbirinin ayna görüntüsü olan iç içe geçmiş iki kristaller gibi birkaç setleri büyümek anlamına ikiz edilir.

Feldispat ailede en yaygın Aytaşı mineral adularya bir olduğunu, ancak birçok ünlü ve nadir örnekler oligoklas ve Labrador çeşitleri ile birlikte, Albit (sodyum alüminyum silikat) ve Plajiyoklas Feldispatlar vardır. Popüler bir yarı kıymetli taş, Aytaşı renk ve tonları çeşitli gelir, fakat çoğu zaman bir beyazımsı mavi. Diğer renkler her yerde renksiz gelen gümüşi-beyaz, sarı turuncu, yeşil, gri, kahverengi, şeftali, pembe ve Gökkuşağı Aytaşı denilen çok renkli bir türü değişir.

Ay Taşı Satış

Ay Taşı Satış

Aytaşı için diğer isimler Ceylonese Opal, Su Opal, Girasol, Balık Göz ve Wolf’s-Eye vardır. En yüksek ve en Sri Lanka gelen kalite Moonstones aranılır.

Genel bilgi:
Kimya: KAlSi3O8 (Potasyum Alüminyum Silikat)

Sınıf: Silikatlar.

Alt sınıf: Tekto.

Grup: Feldispat.

Renk: Mavimsi-beyaz renksiz Gönderen; Ayrıca, sarı veya çok gümüşi gri, yeşil, turuncu, şeftali,.

Parlaklık: (Camsı) vitreus, bölünmeye karşı inci paralel; saydam şeffaf.

Kristal Sistem: Monoklinik veya prizmatik bir kristal yapısına: Prizmatik kristaller Sekmeli. Tekrarlanan eşleştirme iyi yarılma yüzlerinde ince paralel çizgiler gösteren yaygındır.

Ayrılması: 90º iki yönde Mükemmel

Kırılma: Eşitsiz – düzensiz desen kırık düz yüzeyler (değil bölünme).

Sertlik: 6

Spesifik yer çekimi: 2.6

Streak: Beyaz.

Diğer Özellikler: Sergiler adularescence, chatoyancy veya asterism.

Kayda değer Geçtiği: Sri Lanka Burma, Madagaskar, Almanya, Hindistan, Tanzanya, Brezilya, ABD, Meksika.

En iyi Saha Göstergeleri: Dilinim, sertlik, renk, kristal şekli.

Kullanım Alanları: Değerli taş; Mineral örnekleri;

Mit ve Lore:
Aytaşı, tüm tanrıça ile ilişkili ama özellikle Ay tanrıçaları olduğunu. Ay ya da “moonshine” andıran eski Romalılar taş aslında Mehtap oluşan inanıyordu. Orient insanlar Moonstones katılaşmış olan mehtap gerçek ışınları olduğuna inanıyordu ve taş tutulan parıldayan ışık orada yaşayan iyi bir ruh olduğunu söyledi. Eski Hindistan’da insanlar da bu doğrultuda düşünce ve taş bugün hala Hindistan’da kutsal kabul edilir.

Aytaşı muskalarıyla sıklıkla verimli ve bol bitkileri sağlamak için meyve ağaçlarında asılı bulundu. Asya ve Avrupa’da taş sevgi ve sadakat ile ilişkili bulunmuştur ve sadık bir sevgilisi çekmek için çalışırken sık sık yıpranmış. Bu ağızda tutulursa, Aytaşı biri doğru kararlar almalarına yardımcı olacağını inanılırdı. Bu çok yönlü taş da uykusuzluk tedavisi için antik çağlarda kullanılmıştır.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Nedeniyle su ile derneğe, Aytaşı denizde olanların koruyucu olduğu söyleniyor. Ayrıca geceleri ve özellikle Yeni Ay aşamasında seyahat ve bir zamanlar “Traveler Taşı” denilen olanların koruyucudur. Ayrıca, delilik, epilepsi ve zihin herhangi bir olumsuz wanderings karşı korumak için düşünülmüştür. Eski Yunanlılar tanrıçalar Aphrodite (aşk) ve Selene (ay) sonra Aytaşı “Aphroselene” denir.
Ay taşı ışık büyüleyici oyun ile karakterize edilir. Aslında bu taş taşınır ve ‘adularescence’ olarak ticarette bilinen her zaman farklı görünüyor gizemli ışıltı adını borçludur. İlk zamanlarda, insanlar o hilal ve ay azalan evreleri tanımak inanıyordu.

Sri Lanka, neredeyse şeffaf bir arka plan üzerinde soluk mavi aytaşı, ışıltı menşe klasik ülkeden Moonstones. Hindistan’dan gelen türlerin bej-kahverengi, yeşil, turuncu veya kahverengi bir arka plan üzerinde ışık ve gölgenin bir belirsiz etkileşim bulunmaktadır. Bu sağduyulu renkler, ince ışıltı ile bağlantılı olarak, aytaşı şehvetli, kadınsı auralı mücevher için ideal bir taş olun. Bu taş Art Nouveau anda yaklaşık yüz yıl önce, daha önce bir kez çok popüler oldu. Özellikle müze ve koleksiyon bugün bulunabilir, Fransız usta kuyumculuk René Lalique ve onun çağdaşlarının takı kreasyonlar farkedilir sayıda süslüyordu.

Bu taş gizemi ve büyü iyi bir anlaşma ile çevrilidir. Pek çok kültürde, Hindistan, örneğin, bir kutsal, büyülü taş olarak kabul edilir. Hindistan’da, moonstones da geceleri takan güzel vizyonlarını getirmek ‘rüya taşları’ olarak kabul edilmektedir. Arap ülkelerinde, kadınlar genellikle kendi giyim içine gözden uzak dikili moonstones giymek, kendi kültürlerinde aytaşı bereket sembolüdür.

Aytaşı bütünüyle bizim varlık sembolize eder. Yumuşak ışıltı ile, duygusal ve bilinçaltı yönlerini güçlendirir. Bununla bağlantılı dernekler ihale duygularını çağrıştıran ve sevginin gerçek sevinçleri korunması, bir “Âşıklar taşı” yapmak. Aynı zamanda bir ay taşını giyen bizim sezgi ve anlama kapasitemizi güçlendirir söyleniyor.

Ne moonstones ve onlar nereden geliyor?

Bu büyüleyici taş yeryüzündeki tüm kayaların neredeyse üçte ikisi oluşmaktadır hangi Feldispatların, geniş mineral grubuna aittir. Dolayısıyla adı ‘adularya’ – aytaşı aslında ‘adularya’ da Adula Group yakınlarındaki Avrupa Alpleri’nde bulunan taş kalitesi, bir potasyum alüminosilikat olarak bilinen feldspat çeşittir. Ay taşı için bir başka eşanlamlı Yunan ‘selene’ den ‘selenit’ (‘Ay’) ‘dir.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Onların kesilmemiş devlet moonstones oldukça unprepossessing ve aslında kendi cazibesi teşkil ne olduğunu küçük bir fikir vermek: ışığın gizemli ışıltı. Bu ışıltı gerçekten kesici sanatı ayı getirilmiştir kadar avantaj sağlamak için gösterilmemiştir. Klasik moonstones hep cabochons, taş doğru yükseklik olmanın en önemli şey olarak kesilir. Bu onun istenilen ışık etkisi getirecek olan tek yoldur için kesici ayrıca, tam taş başucu içine kristal eksenleri aynı hizada olmalıdır.

Geleneksel olarak, neredeyse şeffaf ve mavimsi ışıltı ile klasik moonstones, Sri Lanka geliyor. Ancak, aynı zamanda ABD, Brezilya, Avustralya, Myanmar ve Madagaskar bulunur. Kaliteli mavimsi moonstones son yıllarda daha nadir haline gelmektedir beri, fiyatların hızla arttı.

Birkaç yıldır, aynı zamanda başta Hindistan menşeli, piyasada bazı yeşil, kahverengi ve turuncu örnekleri yanı sıra bir dumanlı renk ile bazı ve bazı olarak şampanya rengi ve bazı siyah ve bazı kırmızımsı olanları olmuştur. Bazı kedi gözü efekti veya dört telli yıldızı yanı sıra ışık tipik dalgalı ışıltı var. Bu taşlar sadece cabochons olarak değil, aynı zamanda sanatsal ünlüler olarak kesmek veya çocukların yüzleri, ayın veya grotesk kazınmış değildir. Taş kolye için uygun hammaddeden kesilir boncuk gibi ama onlar da, ay taşı hafif tipik bir ışıltı var.

Işığın bu garip ışıltı nereden geliyor?

Ay taşı ışığının ışıltı taşlar büyüleyici dünyasında çok özel bir şeydir. Uzmanlar ‘adularisation’ olarak fenomen bakın. Bunun nedeni kıymetli taşın lamelar iç yapıdır. Olay ışınlar kırılarak ve taş dağılmıştır. Bu şekilde, benzersiz bir ışık efekti ilgili gelir ve o kadar farklı ve çok arzu moonstone kılan budur.

Ancak, bu güzel taş bir zayıf noktası var ve bu Mohs ölçeğine göre sadece 6 nispeten düşük sertlik olduğunu. Bu nedenle, moonstones dikkatle ele, onlar duyarlı olmalıdır. Taş bir süre giyilen olmuştur oluşabilecek gibi küçük kusurları düzeltmek oldukça kolay, olduğunu söyledi. Bir kuyumcu o ilk gün yaptığı gibi yine ışıltı bundan sonra mat repolished büyümüştür bir ay taşını, olabilir.