OTANT�K TA�

MAVİ KALSEDON ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
MAVİ KALSEDON YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 21 GR
 • 28.5 KARAT HAS TAŞ
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MAVİ KALSEDON
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TÜRKİYE

MAVİ KALSEDON ERKEK YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ %100 NATURAL MAVİ KALSEDON CİLASIZ ÜZERİNDE 28.5 KARAT TAŞ MEVCUT OLUP.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ.

Mavi Kalsedon, ince ve mistik, serin ve sakin, ruhani henüz katı bir ağırbaşlı bir kristal olduğunu. Bu bir davet, yumuşak mavi translusensi ve sessiz saygı bir durgunluk çağırır taşın içinde neredeyse algılanamaz hareketi vardır. Bu sakinleştirici, ve ruhu ve güven konuşuyor.

MAVİ KALSEDON TAŞI YÜZÜK

MAVİ KALSEDON TAŞI YÜZÜK

Kalsedon aşağı hayvan kendini, iç çocuğa bilinçli zihin, tüm yol yatıştırır ve dengeyi yeniden kristal enerjisini büyütme için mükemmel bir kriptokristalin yapısı ile Kuvars ailesinin bir üyesidir. Adını Kadıköy Türk liman kenti elde edilebilir. Antik mücevherler, belli güçlerle kendi sahiplerine aşılamak inanılan olarak Mısır, Yunan ve Roma antik uygarlıkların, takı ve oymalar Kalsedon çeşitleri kullanılır, ve. [Simmons, 104-105]

Kalsedon Konuşmacı Stone, sözlerini ölçmek gerekir biri taş olarak bilinir. Onun nazik parlaklık eylem için bizi hazırlanıyor ama biz pişman olabilirsin kelimeleri geri tutmak için yardımcı yansıma ve meditasyon teşvik eder. Büyük Romalı hatip Cicero, boynunda bir yıpranmış olduğu söyleniyor. [Megemont, 49-50]

Bir besleyici taşı kabul edilen Kalsedon negatif enerjiyi emer ve aktarılabilir önce dağıtır. Bu kardeşlik ve iyi niyet, yeni fikirlere zihin açma yardımseverlik ve cömertlik duygularını instilling teşvik etmektedir. [Melodi, 193] [Hall, 101-102]

Kalsedon onların tören faaliyetleri sırasında istikrarı desteklemek için kullanarak, Kızılderili Kızılderililer tarafından kutsal bir taş olarak kabul edildi. Bu meditasyon için bugün hala kullanımda olduğunu ve başarılı düşünce yayınlar almak için bir yol olarak. [Melody, 193]

Kalsedon / æ k l s ɛ d ə n i / a olan kriptokristalen formu silis mineralleri çok ince intergrowths oluşan kuvars ve moganit . [2] Bunlar hem silika olan mineraller , ama onlar bu kuvars farklı bir sahip trigonal kristal yapı, ifadeleri ortaya atılmıştır ise monoklinik . Kalsedonu standart kimyasal yapı (kuvars kimyasal yapısına göre) SiO2 (silikon dioksit) ‘dir.

Kalsedonu mumsu bir parlaklığa sahiptir ve yarı saydam ya da yarı saydam olabilir. Bu geniş bir renk yelpazesi varsayabiliriz, ancak en sık görülenler grimsi-mavi ya da soluk neredeyse siyah kadar kahverengi bir gölge, gri beyaz.

adı kalseduan gelen Latince chalcedonius (alternatif yazıldığından calchedonius). adı görünen Pliny the Elder ‘ın Naturalis Historia bir berrak tür bir terim olarak Jaspis . [3] adı muhtemelen şehirdeki türetilmiştir Chalcedon içinde Küçük Asya . [4] Yunanca kelime Khalkedon (χαλκηδών) ayrıca görünür Vahiy Kitabı (Apc 21,19). Bu ise hapax legomenon , başka hiçbir yerde bulunan bir kelime, bu yüzden İncil’de adı geçen değerli taş, bugün bu adı ile bilinen aynı mineral olup olmadığını söylemek mümkün değildir. [5]

Çeşitler [ değiştir ]
Kalsedonu çeşitleri, geniş bir aralıkta gerçekleşir. Birçok yarı değerli taşlar kalsedon aslında formları vardır. aşağıdaki gibi kalsedon daha önemli çeşitleri şunlardır:

Akik [ değiştir ]

Akik
Akik gibi çok renkli kavisli veya köşeli bantlama olarak saydamlık veya renk desen, ya karakterize kalsedon bir çeşittir. Opak çeşitleri bazen de olarak anılacaktır Jasper . [6] Yangın akik kahverengi zemin üzerine yanardöner fenomenleri göstermektedir; iris akik ışığı (özellikle kesin olarak belirlemiş ışık) taş ile parladı istisnai yanardönerlik gösterir. Yatay akik farklı mineralin saflığını bozucu maddelerin taş manzara benzer yapılması için bir dizi ile kalsedon olup. [7]

 

Mavi Kalsedon

Mavi Kalsedon

Aventurin [ değiştir ]

Aventurin (Bilinmeyen ölçek)
Aventurin kendi saydamlık özelliği kuvars bir biçimi ve platy varlığıdır mineral kapanım bir parıldayan veya parlak etkisi olarak adlandırılan vermek aventurescence . Krom taşıyan fuchsite (çeşitli muskovit mika ) klasik dahil edilmesi ve bir gümüş, yeşil veya mavi parlaklık verir. Portakal ve kahverengi atfedilen hematit veya goetit .

Akik [ değiştir ]

Carnelian
Carnelian (ayrıca kızılcık yazıldığından) kalsedon net-to-saydam kırmızımsı-kahverengi çeşididir. Bu renk türü yoğun neredeyse siyah renkli için, soluk portakal rengi bir arasında değişebilir. Carnelian benzer sard kahverengi ziyade kırmızı,.

Chrysoprase [ değiştir ]

Chrysoprase
Chrysoprase (aynı zamanda yazıldığından chrysophrase) tarafından renkli olan kalsedon, yeşil çeşittir nikel oksit . (Krizopras koyu çeşitler de Bununla birlikte, terim, aynı zamanda yeşil PRASE tanımlamak için kullanılır. PRASE olarak adlandırılır kuvars , ve belli bir oranda daha çok ayrıntılı şekilde tanımlandığı, mineral çeşitli yerine, renk tanımlayıcıdır.)

Heliotrope [ değiştir ]

Kediotu, ya da kan taşı
Heliotrope kırmızı kapanım içeren, kalsedon yeşil çeşittir demir oksit . Bu inklüzyonlar damla andıran kan Heliotrope’nin bloodstone kendi alternatif bir isim vererek. Benzer bir çeşitlilik olarak, lekeler sarı yerine kırmızı ve plazma olarak bilinir.

Moss akik [ değiştir ]

Ağaç akik
Moss akik o yüzeysel görünüm vererek, yeşil iplik benzeri kapanım içeren yosun ya da mavi peynir . Orada yosun akik genellikle saydam bir arka plan var ise yeşil filamentler beyaz katı dışında akik yosun benzer ağaç akik de, yani “yosun” 3D görünür. Bu konsantrik bantlama agate en belirleyici özelliği yoksun gibi, akik gerçek bir biçimi değildir.

 

Mtorolite [ değiştir ]

Mtorolite
Mtorolite tarafından renkli olan kalsedon, yeşil çeşididir krom . Ayrıca olarak bilinen krom kalsedon , bu prensip bulunan Zimbabve .

Onyx [ değiştir ]

Oniks
Oniks siyah ve beyaz bantlama ile akik bir çeşididir. Benzer bir şekilde, kahverengi, turuncu, kırmızı ve beyaz bantlama ile akik olarak bilinen akik .

Tarih [ değiştir ]

KALSEDON YÜZÜK

KALSEDON YÜZÜK

Kalsedon cameo ve Titus başkanı ve 2. Yüzyıl
Gibi erken Tunç Çağı kalsedon kullanılmakta olan Akdeniz bölgesinde; Örneğin, üzerinde Minos Girit Sarayı’nda Knossos , kalsedon mühürler 1800 circa için kalma ele geçmiştir BC . [8] boyunca yaşayan insanlar Orta Asya olmak üzere kalsedon çeşitli formları, kullanılan ticaret yolları carnelian , bölmek Intaglios , halka çerçeveyle ( Üst yönlü halka ayar çıkıntı bir mücevher) kısmı ve güçlü Greko-Romen etkisini göstermek boncuklar.

Kalsedon, muhtemelen yapılan birinci yüzyılın nesnelerin Güzel örnekleri Kushan , en son yıllarda bulundu Tillya-tepe kuzey-batı Afganistan . [9] genellikle yapmak için kullanılan bu yüzden sıcak balmumu ona sopa olmaz mühür gösterimleri. dönem kalsedon Antik Yunan kent Chalkedon adından türetilmiştir Küçük Asya’da modern İngilizce’de genellikle yazıldığından Khalkedon’u , bugün Kadıköy ilçe İstanbul .
Kalsedonu bıçak, AD 1000-1200
Kalsedon en az üç çeşit Yahudi Yüksek Priest göğüs kullanılmıştır. (Musa’nın kardeşi Aaron breastplate İsrail’in on iki kabilesini temsil eden yazıtlı taşlar, giydi). Göğüs jasper, krizopras ve akik dahil, diğer akik da kullanılabilir olup olmadığı konusunda bazı tartışmalar var.

19. yüzyılda Idar-Oberstein , Almanya, özellikle akik de, dünyanın en büyük kalsedon işleme merkezi haline geldi. Bu akik çoğu, özellikle Brezilya’da, Latin Amerika’dan idi. . Başlangıçta Idar ve Oberstein çevresinde sanayi oyma akik 15. yüzyılda mayınlı olan yerel mevduat tarafından tahrik edildi [10] Çeşitli faktörler dünyanın akik merkezi olarak Idar-Oberstein yeniden ortaya çıkmasına katkıda: gemiler olarak akik nodüller geri getirdi balast, böylece son derece ucuz ulaşım sağlar. Ayrıca, ucuz iş gücü ve onları gizli tutuldu süreçleri ile herhangi bir renkte agates boya sağlayan kimya üstün bir bilgi yardımcı oldu. Idar Oberstein her değirmen dört ya da beş bilemeler vardı. Bunlar Zweibrücken elde edilen kırmızı kumtaşı, vardı; ve iki adam normalde aynı taşın birlikte çalıştı. [10]

Jeokimya [ değiştir ]
Yapı [ değiştir ]
Kalsedonu kez kriptokristalen lifli çeşitli olduğu düşünülmüştür kuvars . [11] Daha yakın zamanda, ancak, aynı zamanda, bir ihtiva gösterilmiştir monoklinik olarak bilinen kuvars polimorf, moganit . [2] fraksiyonu, kütle ile, moganit bir mesafede Tipik kalsedon örneği 20 üzerinden% 5’ten az% arasında değişebilir. [12] moganit varlığı zamanlar şüpheli olarak kabul edildi, ama şimdi resmen tarafından tanınan Uluslararası Mineraloji Derneği . [13] [14]

 

Mavi Kalsedon Yüzük

Mavi Kalsedon Yüzük

Çözünürlük [ değiştir ]
Kalsedonu daha çözünebilir kimyasal olarak aynı olmak üzere iki mineral rağmen, düşük sıcaklık şartları altında kuvars daha. Kalseduan derece ince (Kriptokristalin) taneli, ve bu hacim oranı çok yüksek bir yüzey alanına sahiptir, çünkü bu olduğu düşünülmektedir. [ Değiştir ] Aynı zamanda, daha yüksek bir çözünürlük ifadeleri ortaya atılmıştır bileşenine bağlı olduğu ileri sürülmüştür. [12]

Saf su içinde kuvars ve kalsedon çözünürlüğü [ değiştir ]
Tarafından hesaplanan Bu tablo, toplam çözünmüş silikon denge konsantrasyonlarını vermektedir PHREEQC llnl.dat veritabanı [kullanılarak kaynak belirtilmeli ].

Sıcaklık Kuvars Çözünürlük (mg / L) Chalcedony Çözünürlük (mg / L)
0.01 ° C 0.68 1.34
25.0 ° C 2.64 4.92
50.0 ° C 6.95 12.35
75.0 ° C 14.21 24,23
100.0 ° C 24,59 40.44
Ayrıca bakınız [ değiştir ]

MAVİ KALSEDON ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
MAVİ KALSEDON YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 21 GR
 • 28.5 KARAT HAS TAŞ
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MAVİ KALSEDON
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TÜRKİYE
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MAVİ KALSEDON ERKEK YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ %100 NATURAL MAVİ KALSEDON CİLASIZ ÜZERİNDE 28.5 KARAT TAŞ MEVCUT OLUP.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ.

Mavi Kalsedon, ince ve mistik, serin ve sakin, ruhani henüz katı bir ağırbaşlı bir kristal olduğunu. Bu bir davet, yumuşak mavi translusensi ve sessiz saygı bir durgunluk çağırır taşın içinde neredeyse algılanamaz hareketi vardır. Bu sakinleştirici, ve ruhu ve güven konuşuyor.

MAVİ KALSEDON TAŞI YÜZÜK

MAVİ KALSEDON TAŞI YÜZÜK

Kalsedon aşağı hayvan kendini, iç çocuğa bilinçli zihin, tüm yol yatıştırır ve dengeyi yeniden kristal enerjisini büyütme için mükemmel bir kriptokristalin yapısı ile Kuvars ailesinin bir üyesidir. Adını Kadıköy Türk liman kenti elde edilebilir. Antik mücevherler, belli güçlerle kendi sahiplerine aşılamak inanılan olarak Mısır, Yunan ve Roma antik uygarlıkların, takı ve oymalar Kalsedon çeşitleri kullanılır, ve. [Simmons, 104-105]

Kalsedon Konuşmacı Stone, sözlerini ölçmek gerekir biri taş olarak bilinir. Onun nazik parlaklık eylem için bizi hazırlanıyor ama biz pişman olabilirsin kelimeleri geri tutmak için yardımcı yansıma ve meditasyon teşvik eder. Büyük Romalı hatip Cicero, boynunda bir yıpranmış olduğu söyleniyor. [Megemont, 49-50]

Bir besleyici taşı kabul edilen Kalsedon negatif enerjiyi emer ve aktarılabilir önce dağıtır. Bu kardeşlik ve iyi niyet, yeni fikirlere zihin açma yardımseverlik ve cömertlik duygularını instilling teşvik etmektedir. [Melodi, 193] [Hall, 101-102]

Kalsedon onların tören faaliyetleri sırasında istikrarı desteklemek için kullanarak, Kızılderili Kızılderililer tarafından kutsal bir taş olarak kabul edildi. Bu meditasyon için bugün hala kullanımda olduğunu ve başarılı düşünce yayınlar almak için bir yol olarak. [Melody, 193]

Kalsedon / æ k l s ɛ d ə n i / a olan kriptokristalen formu silis mineralleri çok ince intergrowths oluşan kuvars ve moganit . [2] Bunlar hem silika olan mineraller , ama onlar bu kuvars farklı bir sahip trigonal kristal yapı, ifadeleri ortaya atılmıştır ise monoklinik . Kalsedonu standart kimyasal yapı (kuvars kimyasal yapısına göre) SiO2 (silikon dioksit) ‘dir.

Kalsedonu mumsu bir parlaklığa sahiptir ve yarı saydam ya da yarı saydam olabilir. Bu geniş bir renk yelpazesi varsayabiliriz, ancak en sık görülenler grimsi-mavi ya da soluk neredeyse siyah kadar kahverengi bir gölge, gri beyaz.

adı kalseduan gelen Latince chalcedonius (alternatif yazıldığından calchedonius). adı görünen Pliny the Elder ‘ın Naturalis Historia bir berrak tür bir terim olarak Jaspis . [3] adı muhtemelen şehirdeki türetilmiştir Chalcedon içinde Küçük Asya . [4] Yunanca kelime Khalkedon (χαλκηδών) ayrıca görünür Vahiy Kitabı (Apc 21,19). Bu ise hapax legomenon , başka hiçbir yerde bulunan bir kelime, bu yüzden İncil’de adı geçen değerli taş, bugün bu adı ile bilinen aynı mineral olup olmadığını söylemek mümkün değildir. [5]

Çeşitler [ değiştir ]
Kalsedonu çeşitleri, geniş bir aralıkta gerçekleşir. Birçok yarı değerli taşlar kalsedon aslında formları vardır. aşağıdaki gibi kalsedon daha önemli çeşitleri şunlardır:

Akik [ değiştir ]

Akik
Akik gibi çok renkli kavisli veya köşeli bantlama olarak saydamlık veya renk desen, ya karakterize kalsedon bir çeşittir. Opak çeşitleri bazen de olarak anılacaktır Jasper . [6] Yangın akik kahverengi zemin üzerine yanardöner fenomenleri göstermektedir; iris akik ışığı (özellikle kesin olarak belirlemiş ışık) taş ile parladı istisnai yanardönerlik gösterir. Yatay akik farklı mineralin saflığını bozucu maddelerin taş manzara benzer yapılması için bir dizi ile kalsedon olup. [7]

 

Mavi Kalsedon

Mavi Kalsedon

Aventurin [ değiştir ]

Aventurin (Bilinmeyen ölçek)
Aventurin kendi saydamlık özelliği kuvars bir biçimi ve platy varlığıdır mineral kapanım bir parıldayan veya parlak etkisi olarak adlandırılan vermek aventurescence . Krom taşıyan fuchsite (çeşitli muskovit mika ) klasik dahil edilmesi ve bir gümüş, yeşil veya mavi parlaklık verir. Portakal ve kahverengi atfedilen hematit veya goetit .

Akik [ değiştir ]

Carnelian
Carnelian (ayrıca kızılcık yazıldığından) kalsedon net-to-saydam kırmızımsı-kahverengi çeşididir. Bu renk türü yoğun neredeyse siyah renkli için, soluk portakal rengi bir arasında değişebilir. Carnelian benzer sard kahverengi ziyade kırmızı,.

Chrysoprase [ değiştir ]

Chrysoprase
Chrysoprase (aynı zamanda yazıldığından chrysophrase) tarafından renkli olan kalsedon, yeşil çeşittir nikel oksit . (Krizopras koyu çeşitler de Bununla birlikte, terim, aynı zamanda yeşil PRASE tanımlamak için kullanılır. PRASE olarak adlandırılır kuvars , ve belli bir oranda daha çok ayrıntılı şekilde tanımlandığı, mineral çeşitli yerine, renk tanımlayıcıdır.)

Heliotrope [ değiştir ]

Kediotu, ya da kan taşı
Heliotrope kırmızı kapanım içeren, kalsedon yeşil çeşittir demir oksit . Bu inklüzyonlar damla andıran kan Heliotrope’nin bloodstone kendi alternatif bir isim vererek. Benzer bir çeşitlilik olarak, lekeler sarı yerine kırmızı ve plazma olarak bilinir.

Moss akik [ değiştir ]

Ağaç akik
Moss akik o yüzeysel görünüm vererek, yeşil iplik benzeri kapanım içeren yosun ya da mavi peynir . Orada yosun akik genellikle saydam bir arka plan var ise yeşil filamentler beyaz katı dışında akik yosun benzer ağaç akik de, yani “yosun” 3D görünür. Bu konsantrik bantlama agate en belirleyici özelliği yoksun gibi, akik gerçek bir biçimi değildir.

 

Mtorolite [ değiştir ]

Mtorolite
Mtorolite tarafından renkli olan kalsedon, yeşil çeşididir krom . Ayrıca olarak bilinen krom kalsedon , bu prensip bulunan Zimbabve .

Onyx [ değiştir ]

Oniks
Oniks siyah ve beyaz bantlama ile akik bir çeşididir. Benzer bir şekilde, kahverengi, turuncu, kırmızı ve beyaz bantlama ile akik olarak bilinen akik .

Tarih [ değiştir ]

KALSEDON YÜZÜK

KALSEDON YÜZÜK

Kalsedon cameo ve Titus başkanı ve 2. Yüzyıl
Gibi erken Tunç Çağı kalsedon kullanılmakta olan Akdeniz bölgesinde; Örneğin, üzerinde Minos Girit Sarayı’nda Knossos , kalsedon mühürler 1800 circa için kalma ele geçmiştir BC . [8] boyunca yaşayan insanlar Orta Asya olmak üzere kalsedon çeşitli formları, kullanılan ticaret yolları carnelian , bölmek Intaglios , halka çerçeveyle ( Üst yönlü halka ayar çıkıntı bir mücevher) kısmı ve güçlü Greko-Romen etkisini göstermek boncuklar.

Kalsedon, muhtemelen yapılan birinci yüzyılın nesnelerin Güzel örnekleri Kushan , en son yıllarda bulundu Tillya-tepe kuzey-batı Afganistan . [9] genellikle yapmak için kullanılan bu yüzden sıcak balmumu ona sopa olmaz mühür gösterimleri. dönem kalsedon Antik Yunan kent Chalkedon adından türetilmiştir Küçük Asya’da modern İngilizce’de genellikle yazıldığından Khalkedon’u , bugün Kadıköy ilçe İstanbul .
Kalsedonu bıçak, AD 1000-1200
Kalsedon en az üç çeşit Yahudi Yüksek Priest göğüs kullanılmıştır. (Musa’nın kardeşi Aaron breastplate İsrail’in on iki kabilesini temsil eden yazıtlı taşlar, giydi). Göğüs jasper, krizopras ve akik dahil, diğer akik da kullanılabilir olup olmadığı konusunda bazı tartışmalar var.

19. yüzyılda Idar-Oberstein , Almanya, özellikle akik de, dünyanın en büyük kalsedon işleme merkezi haline geldi. Bu akik çoğu, özellikle Brezilya’da, Latin Amerika’dan idi. . Başlangıçta Idar ve Oberstein çevresinde sanayi oyma akik 15. yüzyılda mayınlı olan yerel mevduat tarafından tahrik edildi [10] Çeşitli faktörler dünyanın akik merkezi olarak Idar-Oberstein yeniden ortaya çıkmasına katkıda: gemiler olarak akik nodüller geri getirdi balast, böylece son derece ucuz ulaşım sağlar. Ayrıca, ucuz iş gücü ve onları gizli tutuldu süreçleri ile herhangi bir renkte agates boya sağlayan kimya üstün bir bilgi yardımcı oldu. Idar Oberstein her değirmen dört ya da beş bilemeler vardı. Bunlar Zweibrücken elde edilen kırmızı kumtaşı, vardı; ve iki adam normalde aynı taşın birlikte çalıştı. [10]

Jeokimya [ değiştir ]
Yapı [ değiştir ]
Kalsedonu kez kriptokristalen lifli çeşitli olduğu düşünülmüştür kuvars . [11] Daha yakın zamanda, ancak, aynı zamanda, bir ihtiva gösterilmiştir monoklinik olarak bilinen kuvars polimorf, moganit . [2] fraksiyonu, kütle ile, moganit bir mesafede Tipik kalsedon örneği 20 üzerinden% 5’ten az% arasında değişebilir. [12] moganit varlığı zamanlar şüpheli olarak kabul edildi, ama şimdi resmen tarafından tanınan Uluslararası Mineraloji Derneği . [13] [14]

 

Mavi Kalsedon Yüzük

Mavi Kalsedon Yüzük

Çözünürlük [ değiştir ]
Kalsedonu daha çözünebilir kimyasal olarak aynı olmak üzere iki mineral rağmen, düşük sıcaklık şartları altında kuvars daha. Kalseduan derece ince (Kriptokristalin) taneli, ve bu hacim oranı çok yüksek bir yüzey alanına sahiptir, çünkü bu olduğu düşünülmektedir. [ Değiştir ] Aynı zamanda, daha yüksek bir çözünürlük ifadeleri ortaya atılmıştır bileşenine bağlı olduğu ileri sürülmüştür. [12]

Saf su içinde kuvars ve kalsedon çözünürlüğü [ değiştir ]
Tarafından hesaplanan Bu tablo, toplam çözünmüş silikon denge konsantrasyonlarını vermektedir PHREEQC llnl.dat veritabanı [kullanılarak kaynak belirtilmeli ].

Sıcaklık Kuvars Çözünürlük (mg / L) Chalcedony Çözünürlük (mg / L)
0.01 ° C 0.68 1.34
25.0 ° C 2.64 4.92
50.0 ° C 6.95 12.35
75.0 ° C 14.21 24,23
100.0 ° C 24,59 40.44
Ayrıca bakınız [ değiştir ]