OTANT�K TA�

KEHRİBAR TAŞI KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
KEHRİBAR TAŞI kÜPE
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE DAMLA KALİNİNGRAD
 • 9 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA
 • VVS KALİTE

 KEHRİBAR TAŞI KÜPE

“Baltık kehribar” bu insanlar ile süslenmiş olan bazı gerçekleri okumaktan zevk Lütfen Araştırmanın yıl net bizim

KEHRİBAR TAŞI kÜPE

KEHRİBAR TAŞI kÜPE

için artık kullanılabilir. , kehribar sırasında oluşan çam ağacı Pines Sucinifera fosilleşmiş reçine veya özsu olduğu Yaklaşık 50.000.000 yıl önce Eosen dönemi. , kehribar Amerikan Kızılderilileri kutsal taş ve tezahür sanatında kullanılan realiteye istemektedir. kehribar Dünyasına Hoşgeldiniz Susie Ward Aber, Emporia State Üniversitesi tarafından Emporia, Kansas, USA Milyon yıl önce, dünyanın bazı bölgelerinde ormanların büyük standları yapışkan globs anlaşılmak başladı reçine! Bu aromatik reçine ağaçlar tarafı, hem de dolgu iç çatlaklar aşağı fışkırtan, Bu tür tohumlar, yapraklar, tüyler ve böcekler gibi, enkaz yakalama. Jeolojik zaman ilerledikçe ormanlar gömülü ve reçine kehribar olarak bilinen yumuşak, sıcak, altın mücevher, içine sertleştirilmiş bulundu.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL AĞAÇ FOSİLLİ VVS KALİTE KALİNİNGRAD RUSYA HAS DAMLA KEHRİBAR TAŞI KÜPE SATTIĞIMIZ ÜRÜNLERİN KALİTESİ RESİMLERDE DAHİ BELLİ OLMAKTADIR..ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

kehribar doğal polimerizasyonu ile oluşturan antik ağaçların fosilleşmiş reçine Orijinal organik bileşikler. Dünyanın kehribar çoğu 30-90.000.000 yıl aralığında eski. kehribar kehribar anlamına gelen Latince succinum gelen, succinite olarak mineraloglar bilinmektedir. Adıyla ortaya çıkmasına yol açmıştır bir gerçeği ısıtma kehribar yumuşatmak edecek ve sonunda yakarsınız Bernstein, hangi Almanlar kehribar biliyorum. Bir bez ile kehribar ovuşturarak elektrik yapacak, kağıt parçalarını çeken. kehribar Yunan isim Elektron, ya da kelimenin kökeni olan elektrik. kehribar ısı kötü bir iletkendir ve dokunma sıcak hisseder (mineraller serin hissediyorum). kehribar modern adı anlamına Arapça kelime, kehribar, geldiği düşünülmektedir kehribar.

Kehribar Taş Küpe

Kehribar Taş Küpe

kehribargris sperm balina bağırsaklarında oluşturulan mumsu aromatik maddedir. Madde kolesterol ile ilgilidir ve keskin sperm balina korumak için oluşturulmuştur gagaları ve onun büyük besin kaynağı, dev kalamar sokmaları. kehribar yapmak için kullanılan parfümler. Amber LTHOUGH süs olarak kullanır, boncuk içine dönüşüm, özellikle kolye gibi antik kökenli olduğunu ve bu süs eşyaları her zaman bu fosil bitkisel reçine, inci ve mercan var, bu özel durumlar, karbon, saf maden, elmas, değerli taşlar ile hangi alanda dahil gibi çok tercih edilen, kişisel süs sahasının dışında büyük ölçüde. İnci ve mercan gibi, amber yaygın kanıya deniz ile özdeşleşmiş, erkek tarafından kazanılmış amber küçük bir oran elde edilmiştir nereden.

Bu malzeme Dr. Max Bauer’in söylediği gibi, ” kullanmak için, kişisel süsler için kullanılan çok, kesinlikle hiç bir mineral konuşma değil, bitkisel kökenli olan ve soyu tükenmiş ağaçlar değişmiş daha fazla veya daha az reçine oluşmaktadır. Bu oluşumu mineraller benziyor
yerkabuğunun yataklar ve 169 için

sebep olarak, en önemli fosil reçine diğer çeşitleri gibi, mineraller ek olarak olabilir.”
Arkeolojik keşifler amber bilinen ve tarih öncesi toplumlar bu Mısırlılar ve İsviçre mağara gibi favorisi olduğunu ortaya koyuyor. Amber Baltık gelen denizcilik Fenikeliler tarafından alınmış olduğuna inanılan ve eski Yunanlılar elektron denilen, modern kelime, bizim elektrik nereden geliyor.

Mineraloglar gerçek kehribar—elektron (Dana) Succinum — succinite, Jeoloji Tersiyer döneminin Miyosen yaş sebze hayatı olan kozalaklı ağaç reçinesi. Geç Profesör Goeppert, Breslau asıl amber vaftiz-ağaç verimli Pinites succinifer. Kehribar bitkisel kökeni kesinlikle bilim kurulmamıştır, ama delillerinden biridir tartışmasız olarak kabul edilen akan bir bitkisel reçine,, bu böcekler, yakalanıp taze reçine akıcı iken tutsak olmalı, ya da parçaları, amber içinde sık sık meydana gelen durum. Amber yeryüzünde bulunan her yerde, kahverengi-kömür veya linyit ile birlikte.
Amber, ya succinite, o zaman, bir fosil reçine

Amber

171

düzensiz kitleler hiçbir bölünme ile meydana gelen ve conchoidal bir kırık olması. Renk sarı, bazı örneklerde kırmızımsı, kahverengimsi, beyazımsı, ya da bulutlu ve ara sıra floresan, mavi veya yeşil bir belirti ile; sertlik, 2-2.5; özgül ağırlığı, 1.05 1.09 için; kırılgan; mumlu canlılık, reçineli; şeffaf olumsuz sürtünme ile elektriklenmiş opak için;. Amber zengin sarı bir alev ile yanıcı ve aromatik bir koku yayar; 150 derece yumuşatır C., ve erir C. yoğun beyaz keskin dumanlar yayıyor yaklaşık 250 derece ısıtılmış. Alkol çözünür. Yüz bölgelerinde amber, kimyasal bileşenleri 10.52 en 78.96 karbon, hidrojen, oksijen,şunlardır:

Kehribar Küpe

Kehribar Küpe

Amber; Fransa, Çin, Hindistan ve Kuzey Amerika, Baltık, Adriyatik ve Sicilya kıyılarında bulundu.
Her zaman erkeğin bellek veya bilgisi dahilinde, amber nodüller Baltık Denizi kıyısında atıldı, özellikle Prusya kıyısında ve toplama ve satışı yerel halk için bir geçim tanınan vardır. Bu ” deniz taş denir,” ya da ” deniz amber,” ve genellikle üniforma ve ilişkili maddeler tarafından kirletilmemiş olmak, mayınlı olan üstün kalitede.
Bu ıvır amber genellikle Yosun dolaşmış ve ” taş kepçe “olarak adlandırılan bu ağlar toplanır. Bataklık noktalar, atlı, ” amber binici,” böylece maruz fosil reçine için akıp giden gelgit ve karlı arama takip et”. Deniz onu içeren su-su, ajitasyon gibi olmak kehribar ağırlığı yüzdürme onun için yeterince etkilidir. 1860 hakkında, deniz-amber tabakaları altından gelen jeologlar için açık olmak, modern madencilik yöntemleri, tabiat ana kara üzerinde çalıştı ve faaliyet gösteren başarılı bir endüstri sonuçlandı.

En yüksek değerli amber Sicilya’dan geliyor. Sekiz yüz dolar ceviz büyüklüğünde Sicilya amber parçaları için ödenmiş olan Profesör Oliver Oummings Farrington, kitap, Mücevher ve Mücevher Mineraller, Devletleri. Sicilya amber kanı genellikle floresan var, iç dış farklı renk bir ışıkla parlayan Yeşil-Kırmızı ve kristale dahil olmak üzere çeşitli renkli bir görüntü ortaya çıkarır. Amber avantajları, yumuşaklık rağmen, olağanüstü dayanıklılıkkehribar ve sarı yalnızca her iki plajlar yıkamak gerçeği ile ilişkilidir. Bu nedenle, kehribar o milyonlarca yıl sürer reçinenin fosilleşme sonucu oluşur ve orijinal organik bileşiklerin aşamalı oksidasyon ve polimerizasyonu, oksijenlenmiş hidrokarbonlar. Belirli bir zaman aralığı için bu kanıtlanmamıştır rağmen süreç, kehribar çoğunluğu Kretase ve Tersiyer sedimanter içinde bulunan kayalar (yaklaşık 30-90 milyon yıl yaşında)

Kehribar Gümüş Küpe

Kehribar Gümüş Küpe

ngilizce sözcük kehribar türemiştir Arapça ‘anbar عنبر [5] (ile kognatı Orta Farsça ambar [6] yoluyla) Orta Latin ambar ve Orta Fransız Ambre. Kelime olarak kabul edilmiştir Orta İngilizce artık olarak bilinen atıfta olarak 14. yüzyılda ambergris (ambre gris ya da “gri amber”) türetilen bir katı mumsu madde ispermeçet balinası . Yılında Latin dillerinden , sözcüğün anlamı gibi erken 13. yüzyıl sonlarında olarak Baltık kehribar (fosil reçine) kadar uzatılabilir gelmişti. İlk olarak adlandırılan beyaz veya sarı kehribar (ambre jaune), bu anlam 15. yüzyılın başlarında tarafından İngilizce olarak kabul edilmiştir. Ambergris kullanımı azaldı gibi, bu kelimenin asıl anlamda oldu. [5]

ikisi de plajlar kadar yıkanmış bulundu çünkü iki madde ( “sarı kehribar” ve “gri kehribar”) makul ilişkili veya karışık oldu. Ambergris kehribar taşı daha olsa az yoğun, yüzer çok yoğun ise, su ve yüzen daha az yoğundur. [7]

Amber, klasik isimleri Latince elektron ve Antik Yunanca ἤλεκτρον (elektron), “gülen anlamına gelen bir terim ἠλέκτωρ (Elektor’un) bağlı olan Sun “. [8] [9] miti göre zaman fayton oğlu Helios (Güneş) öldürüldü, onun yas kız oldu kavak ağaçları ve onların gözyaşları elektron, kehribar oldu. [10]

Kehribar Taş Küpe

Kehribar Taş Küpe

Amber tarafından tartışıldı Theophrastus yine M.Ö. 4. yüzyılda, ve Pytheas (c. 330 BC) Kimin “On The Ocean” iş kaybolur, ancak tarafından başvurulan Plinius için kimin göre, Natural History aynı zamanda (ne adı bilinen en eski söz Germania ): [11]

Pytheas diyor Gutones , Almanya’nın bir kişi, Okyanusu’nun bir Haliç kıyıları Mentonomon denilen yaşayan altı bin stadia mesafe uzanan kendi topraklarında; Bu, bu topraklardan bir günlük yelken, Isle of olan Abalus kıyılarında hangi, kehribar somut bir biçimde denizin bir atılımı olma, bahar aylarında dalgalar tarafından atılır; sakinleri, yakıt yoluyla bu kehribar kullanın ve komşularına satmak da, o, olarak Teutones .

Daha önce [12] Plinius üç gün yelken büyük bir ada olduğunu söylüyor İskit kıyısında denilen Balcia tarafından lampsakos ve Ksenophon , Yunanca bir hayali yolculuk kitabın yazarı, PYTHEAS tarafından Basilia denir. Genellikle Abalus aynı olduğu anlaşılmaktadır. Kehribar dayanarak, ada olabilirdi Heligoland , Zealand , kıyılarını Gdansk Körfezi , Sambia Yarımadası ya da Kuron Lagünü tarihsel Kuzey Avrupa’da kehribar zengin kaynakları vardı. ( “Olarak bilinen Akdeniz ile Baltık bağlayan amber için köklü ticaret yolları olduğunu kabul edilir Amber Road “). Pliny Almanlar için kehribar ihraç açıkça belirten Pannonia onun tarafından daha fazla yurt dışında işlem gören yerden, Venetiler . Güney İtalya’da antik italik halkları kehribar çalışıyorlardı, en önemli örnekler için Siritide Ulusal Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor Matera . Amber gibi en antik dönemde kullanılan Miken ve Akdeniz prehistorya mevduat gelen de Sicilya .

Pliny ayrıca görüşünü değinir Nicias kehribar “güneş ışınları tarafından üretilen bir sıvıdır kime göre ve toprak yüzeyi üzerine büyük bir güçle çarpıcı güneş ayarı anda, bu ışınlar, bırakın o Okyanusu’nun gelgit tarafından kapalı gerçekleştirildiği ve Almanya’nın kıyılarında üzerine atılan bir yağlı ter üzerine. ” Kehribar “Sun tarafından üretilen” bir göre hangi hayali açıklamalar yanında, Plinius (sucus “meyve suyu” dan, sūcinum) succinum yerli Latince adı gerekçe, ağaç reçinesi aslına çok iyi bilmekteyiz görüşler değinir. [13]

Amber Taşı Küpe

Amber Taşı Küpe

“Amber Bu önemli miktarlarda ortaya çıkarır ilk başta bir sıvı vardır. sıradan çam kiraz gelen sakız ve reçine gibi, çam cinsine ait ağaçları ile taburcu bir iliğinde üretilen ve yavaş yavaş [sertleştirilmiş olduğunu .. .] atalarımız da, bir ağacın suyu görüşüne vardı ve bu nedenle o ‘succinum’ ve çam cinsi bir ağaç üretmek olduğunu bir harika ispat adını verdi için, bir aslında bu ovuşturdu zaman çam gibi koku yayar ve bu yakar, ne zaman koku ve meşale-çam ağacı görünümü ile, ateşledi. ”

O da kehribar da Mısır’da ve Hindistan’da bulunduğunu bildiren ve Suriye’deki kadınlar yapmak “olduğunu o bile söyleyerek, kehribar elektrostatik özelliklerine atıfta whorls bu maddenin kendi iğ, ve bu harpax adını verin keyfiyeti [ἁρπάζω gelen “sürükle”] o doğru yaprakları, saman ve dokuların ışık saçak çeken. ”

Plinius amber Alman ismi olduğunu söylüyor Glaesum , “Germanicus Cæsar bu parçaların filosuna komuta zaman bu nedenle Romalılar, için, bu adalar barbarlar tarafından Austeravia olarak bilinen Glæsaria, adı birine verdi”. Bu kaydedildi tarafından onaylandıktan Eski Yüksek Almanca glas ve Eski İngilizce glær “amber” (cf için cam ). In Orta Aşağı Almanca , kehribar berne-, barn-, börnstēn olarak biliniyordu. Aşağı Almanca terim de egemen oldu Yüksek Almanca 18. yüzyılda tarafından, böylece modern Alman Bernstein Hollandalı yanı sıra Hollandalı barnsteen.

Baltık Litvanyalı amber terim gintaras ve bir Letonya Dzintars. Onlar ve Slav jantar veya Macar gyanta ( ‘reçine’), köken düşünülen Fenike jainitar ( “deniz-reçine”). [ Kaynak belirtilmeli ]

On dokuzuncu yüzyılın başlarında, Kuzey Amerika amber ilk raporlar Trenton yakınlarındaki Camden ve Woodbury yakın Crosswicks Creek boyunca New Jersey keşifler geldi. [3]

Efsaneler [ değiştir ]
Baltık kehribar kökeni Kastytis, bir balıkçı aşık Jurate, denizin kraliçesi hakkında Litvanya efsanesi ile ilişkilidir. sürümlerinden birine göre, onun kıskanç babasının kehribar sarayı yok ve deniz köpüğü içine onu değiştirerek kızını cezalandırdı. Jurate sarayının parçaları hala Baltık kıyısında bulunabilir. Ayrıca bkz Jūratė ve Kastytis .

Damla Kehribar Küpe

Damla Kehribar Küpe

Bu bölümde de olabilir teknik anlamak için en okuyucular için. Lütfen yardım artırmak için bu bölümü uzman olmayanların anlaşılabilir hale teknik ayrıntıları çıkarmadan. Tartışma sayfası önerileri içerebilir. (2012 Temmuz)
Amber heterojen bileşimde, ancak birkaç oluşur reçineli daha fazla veya daha az çözünür organları alkol , eter ve kloroform çözünmeyen ile ilişkili bitümlü madde. Amber olan makromolekül serbest tarafından radikal polimerizasyonu çeşitli öncülerinin labdan ailesi, örneğin communic asit, cummunol ve biformene. [14] [15] Bu labdanes olan diterpenler üç organik iskelet donatılması (C 20 H 32) ve trienleri, alken için gruplar polimerizasyon . Kehribar yılda olgunlaştıkça, daha polimerizasyon yeri yanı sıra alır izomerizasyon reaksiyonları, çapraz bağlanmayı ve halkalanmalar .

 

200 ° C (392 ° F) üstünde ısıtıldığında, kehribar kehribar bir yağ elde ve “kehribar kolofanlar”, ya da “kehribar zift” olarak bilinen siyah bir kalıntı bırakarak, ayrışma uğrar; yağı içinde çözüldüğünde terebentin veya keten tohumu yağı , bu formlar “amber vernik” ya da “kehribar lac”. [14]

Formasyon [ değiştir ]
Moleküler polimerizasyon, tortu örten tarafından üretilen yüksek basınç ve sıcaklıklarda kaynaklanan içine ilk reçine dönüştüren copal . Sürekli ısı ve basınç kapalı sürücüler terpenler amber oluşumunda ve sonuçları. [16]

İlk olarak, başlangıç reçinesi çürümesine karşı dayanıklı olmalıdır. Birçok ağaç reçinesi üretmek, ancak vakaların çoğunda bu mevduat fiziksel ve biyolojik süreci ile bozuldu. güneş ışığı, yağmur ve ılıman aşırı maruz kalma reçine parçalamak eğilimindedir, ve süreç bakteri ve mantar gibi mikroorganizmaların tarafından desteklenmektedir. Reçine kehribar olmaya yeterince uzun süre hayatta için, bu tür güçlere karşı dirençli ya da dışında kalan şartlar altında üretilen olmalıdır. [17]

Kehribar Küpe

Kehribar Küpe

Botanik kökenli [ değiştir ]
Avrupa’dan fosil reçineler iki kategoriye benzer ünlü Baltık amberler ve başka düşmek Agathis grubu. Amerika ve Afrika’dan fosil reçineler yakından modern bir cins ilgili Hymenaea , [18] Baltık amberleri fosil reçineler olduğu düşünülmektedir ise Sciadopityaceae kuzey Avrupa’da yaşamak için kullanılan aile bitkiler. [19]

Kapsama alınan [ değiştir ]

kapanım Baltık kehribar
Reçine anormal gelişim succinosis anılmıştır. Kirlilikler malzeme vernik yapma dışında yararsız olabilir, böylece kirli kehribar firniss denir nereden reçine, zemin üzerine düştü, özellikle sık sık mevcuttur. Korkulukları pirit kehribar mavimsi bir renk verebilir. Sözde siyah kehribar sadece bir tür jet . Kemikli kehribar reçinenin iç dakika baloncuklar olan bulutlu donukluk borçludur. [20]

Koyu bulanık ve hatta opak amber içinde, kalıntılar, yüksek enerji, yüksek kontrast, yüksek çözünürlüklü kullanarak görüntülü olabilir X-ışınları . [21]

Ekstraksiyon ve işleme [ değiştir ]
Dağıtım ve madencilik [ değiştir ]

Jantarny Amber mayın “Primorskoje”, Kaliningrad Oblast, Rusya
Amber küresel esas Kretase yaşlı ya da genç kayalarda, dağılır. Tarihsel, Samland batı sahili Königsberg de Prusya amber dünyanın önde gelen kaynağı oldu. Dünyanın en ekstrakte amber yaklaşık% 90 hala oldu o bölgede yer almaktadır Kaliningrad Oblast 1946 yılında Rusya [22]

deniz tabanından yırtılmış kehribar parçaları dalgalar tarafından döküm ve el, tarama, veya dalış ile toplanır. Başka bir yerde, kehribar, açık işler ve yeraltı galerileri hem de çıkarılmaktadır. Sonra mavi toprak nodüller kaldırılacak ve opak kabuk kum ve su içeren döner varil yapılabilir, hangi flatacak var. Erozyon deniz yıpranmış Kehribar bu kabuk kaldırır. [20]

Doğal Kehribar Taşı Küpe

Doğal Kehribar Taşı Küpe

Mavi kehribar Dominik Cumhuriyeti
Karayip kehribar , özellikle Dominik mavi kehribar aracılığıyla mayınlı çan çukurlaşma nedeniyle tünel çökme riski tehlikelidir. [23]

Tedavi [ değiştir ]
, Boru ve diğer sigara aletleri imalatı bir açmak için soluk sarı kullanmak Viyana kehribar fabrikaları, torna ve beyazlatma ve su ile veya ile parlatmak çürük taş ve yağ. Nihai parıltı Fanila ile sürtünme tarafından verilir. [20]

kademeli bir yağ-banyosu içinde ısıtıldığında, sarı, yumuşak ve esnek hale gelir. Amber İki adet yüzeylerin bulaşması ile birleşmiş olabilir keten tohumu yağı sıcakken birbirine bastırarak, sonra onları ısıtmak ve. Yağ bulanıklık bağlı olan çok sayıda gözenekleri doldurur gibi bulutlu sarı bir yağ-banyosu içinde arıtılabilirler. Eskiden sadece boya atılır ya da kullanılan küçük parçaları, şimdi “ambroid” ya da “sarı preslenmiş” oluşumunda büyük ölçekte kullanılmaktadır. [20]

Parçalar dikkatle Hava ihracı ile ısıtıldı ve daha sonra yoğun bir hidrolik basınç ile homojen bir kütle haline sıkıştırılmıştır, yumuşatılmış sarı bir metal plaka deliklerden zorlanmaktadır. Ürün yaygın ucuz takı ve sigara ürünlerin üretimi için kullanılır. Bu polarize ışık kehribar verimlerle parlak girişim renkleri bastırdı. Amber, genellikle gibi diğer reçineler tarafından taklit edilmiştir copal ve kauri sakız yanı sıra tarafından selüloit ve hatta cam . Baltık kehribar bazen yapay renkli değil, aynı zamanda “gerçek kehribar” denir. [20]

Görünüm [ değiştir ]
Sarı farklı renklerde bir dizi ortaya çıkar. Yanı sıra renk “amber” ile ilişkili olağan sarı-turuncu-kahverengi gibi kahverengi ve neredeyse siyah sarı soluk limon aracılığıyla beyazımsı bir renk uzanabilir kendini amber. Diğer nadir renkler (bazen “kiraz kehribar” olarak da bilinir), kırmızı kehribar, yeşil sarı ve hatta dahil mavi sarı nadirdir ve çok aranan.

Sarı kehribar yaprak dökmeyen ağaçlar, sert, saydam, sarı, turuncu veya kahverengi fosil reçine. Daha sonra Arapça bir kelime haline geldi kahraba ‘ya kahraba (Arapça girdi (kah “saman” artı rubay elektrik özellikleri kastederek “koparmak, çekmek” dan) Pehlevi bileşik sözcük kah-Ruba tarafından İranlılara bilinen elektrik Avrupa’da كهرباء kahrabā ‘), çok denirdi kehribar () Eski Fransızca ve Orta İngilizce ambre. Baltık Denizi’nin güney kıyısında bulunan, sarı kehribar ticaret yoluyla Orta Doğu ve Batı Avrupa’ya ulaştı. Kıyı edinimi sarı kehribar geldi bir nedeni ambergris aynı terim tarafından belirlenecek olmuş olabilir. Ayrıca, amber gibi, reçine bir tütsü olarak yakılır olabilir. reçinenin en popüler kullanım süsleme-kolayca kesilmiş ve parlatılmış için, ancak, oldu, güzel takı dönüşebilirler. En son derece değerli amber Çok çok yaygın bulutlu amber ve opak amber aksine, şeffaftır. Opak kehribar sayısız dakika kabarcıklar içerir. Amber Bu tür “kemik amber” olarak bilinir. [24]

 

 

KEHRİBAR TAŞI KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
KEHRİBAR TAŞI kÜPE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE DAMLA KALİNİNGRAD
 • 9 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA
 • VVS KALİTE
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

 KEHRİBAR TAŞI KÜPE

“Baltık kehribar” bu insanlar ile süslenmiş olan bazı gerçekleri okumaktan zevk Lütfen Araştırmanın yıl net bizim

KEHRİBAR TAŞI kÜPE

KEHRİBAR TAŞI kÜPE

için artık kullanılabilir. , kehribar sırasında oluşan çam ağacı Pines Sucinifera fosilleşmiş reçine veya özsu olduğu Yaklaşık 50.000.000 yıl önce Eosen dönemi. , kehribar Amerikan Kızılderilileri kutsal taş ve tezahür sanatında kullanılan realiteye istemektedir. kehribar Dünyasına Hoşgeldiniz Susie Ward Aber, Emporia State Üniversitesi tarafından Emporia, Kansas, USA Milyon yıl önce, dünyanın bazı bölgelerinde ormanların büyük standları yapışkan globs anlaşılmak başladı reçine! Bu aromatik reçine ağaçlar tarafı, hem de dolgu iç çatlaklar aşağı fışkırtan, Bu tür tohumlar, yapraklar, tüyler ve böcekler gibi, enkaz yakalama. Jeolojik zaman ilerledikçe ormanlar gömülü ve reçine kehribar olarak bilinen yumuşak, sıcak, altın mücevher, içine sertleştirilmiş bulundu.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL AĞAÇ FOSİLLİ VVS KALİTE KALİNİNGRAD RUSYA HAS DAMLA KEHRİBAR TAŞI KÜPE SATTIĞIMIZ ÜRÜNLERİN KALİTESİ RESİMLERDE DAHİ BELLİ OLMAKTADIR..ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

kehribar doğal polimerizasyonu ile oluşturan antik ağaçların fosilleşmiş reçine Orijinal organik bileşikler. Dünyanın kehribar çoğu 30-90.000.000 yıl aralığında eski. kehribar kehribar anlamına gelen Latince succinum gelen, succinite olarak mineraloglar bilinmektedir. Adıyla ortaya çıkmasına yol açmıştır bir gerçeği ısıtma kehribar yumuşatmak edecek ve sonunda yakarsınız Bernstein, hangi Almanlar kehribar biliyorum. Bir bez ile kehribar ovuşturarak elektrik yapacak, kağıt parçalarını çeken. kehribar Yunan isim Elektron, ya da kelimenin kökeni olan elektrik. kehribar ısı kötü bir iletkendir ve dokunma sıcak hisseder (mineraller serin hissediyorum). kehribar modern adı anlamına Arapça kelime, kehribar, geldiği düşünülmektedir kehribar.

Kehribar Taş Küpe

Kehribar Taş Küpe

kehribargris sperm balina bağırsaklarında oluşturulan mumsu aromatik maddedir. Madde kolesterol ile ilgilidir ve keskin sperm balina korumak için oluşturulmuştur gagaları ve onun büyük besin kaynağı, dev kalamar sokmaları. kehribar yapmak için kullanılan parfümler. Amber LTHOUGH süs olarak kullanır, boncuk içine dönüşüm, özellikle kolye gibi antik kökenli olduğunu ve bu süs eşyaları her zaman bu fosil bitkisel reçine, inci ve mercan var, bu özel durumlar, karbon, saf maden, elmas, değerli taşlar ile hangi alanda dahil gibi çok tercih edilen, kişisel süs sahasının dışında büyük ölçüde. İnci ve mercan gibi, amber yaygın kanıya deniz ile özdeşleşmiş, erkek tarafından kazanılmış amber küçük bir oran elde edilmiştir nereden.

Bu malzeme Dr. Max Bauer’in söylediği gibi, ” kullanmak için, kişisel süsler için kullanılan çok, kesinlikle hiç bir mineral konuşma değil, bitkisel kökenli olan ve soyu tükenmiş ağaçlar değişmiş daha fazla veya daha az reçine oluşmaktadır. Bu oluşumu mineraller benziyor
yerkabuğunun yataklar ve 169 için

sebep olarak, en önemli fosil reçine diğer çeşitleri gibi, mineraller ek olarak olabilir.”
Arkeolojik keşifler amber bilinen ve tarih öncesi toplumlar bu Mısırlılar ve İsviçre mağara gibi favorisi olduğunu ortaya koyuyor. Amber Baltık gelen denizcilik Fenikeliler tarafından alınmış olduğuna inanılan ve eski Yunanlılar elektron denilen, modern kelime, bizim elektrik nereden geliyor.

Mineraloglar gerçek kehribar—elektron (Dana) Succinum — succinite, Jeoloji Tersiyer döneminin Miyosen yaş sebze hayatı olan kozalaklı ağaç reçinesi. Geç Profesör Goeppert, Breslau asıl amber vaftiz-ağaç verimli Pinites succinifer. Kehribar bitkisel kökeni kesinlikle bilim kurulmamıştır, ama delillerinden biridir tartışmasız olarak kabul edilen akan bir bitkisel reçine,, bu böcekler, yakalanıp taze reçine akıcı iken tutsak olmalı, ya da parçaları, amber içinde sık sık meydana gelen durum. Amber yeryüzünde bulunan her yerde, kahverengi-kömür veya linyit ile birlikte.
Amber, ya succinite, o zaman, bir fosil reçine

Amber

171

düzensiz kitleler hiçbir bölünme ile meydana gelen ve conchoidal bir kırık olması. Renk sarı, bazı örneklerde kırmızımsı, kahverengimsi, beyazımsı, ya da bulutlu ve ara sıra floresan, mavi veya yeşil bir belirti ile; sertlik, 2-2.5; özgül ağırlığı, 1.05 1.09 için; kırılgan; mumlu canlılık, reçineli; şeffaf olumsuz sürtünme ile elektriklenmiş opak için;. Amber zengin sarı bir alev ile yanıcı ve aromatik bir koku yayar; 150 derece yumuşatır C., ve erir C. yoğun beyaz keskin dumanlar yayıyor yaklaşık 250 derece ısıtılmış. Alkol çözünür. Yüz bölgelerinde amber, kimyasal bileşenleri 10.52 en 78.96 karbon, hidrojen, oksijen,şunlardır:

Kehribar Küpe

Kehribar Küpe

Amber; Fransa, Çin, Hindistan ve Kuzey Amerika, Baltık, Adriyatik ve Sicilya kıyılarında bulundu.
Her zaman erkeğin bellek veya bilgisi dahilinde, amber nodüller Baltık Denizi kıyısında atıldı, özellikle Prusya kıyısında ve toplama ve satışı yerel halk için bir geçim tanınan vardır. Bu ” deniz taş denir,” ya da ” deniz amber,” ve genellikle üniforma ve ilişkili maddeler tarafından kirletilmemiş olmak, mayınlı olan üstün kalitede.
Bu ıvır amber genellikle Yosun dolaşmış ve ” taş kepçe “olarak adlandırılan bu ağlar toplanır. Bataklık noktalar, atlı, ” amber binici,” böylece maruz fosil reçine için akıp giden gelgit ve karlı arama takip et”. Deniz onu içeren su-su, ajitasyon gibi olmak kehribar ağırlığı yüzdürme onun için yeterince etkilidir. 1860 hakkında, deniz-amber tabakaları altından gelen jeologlar için açık olmak, modern madencilik yöntemleri, tabiat ana kara üzerinde çalıştı ve faaliyet gösteren başarılı bir endüstri sonuçlandı.

En yüksek değerli amber Sicilya’dan geliyor. Sekiz yüz dolar ceviz büyüklüğünde Sicilya amber parçaları için ödenmiş olan Profesör Oliver Oummings Farrington, kitap, Mücevher ve Mücevher Mineraller, Devletleri. Sicilya amber kanı genellikle floresan var, iç dış farklı renk bir ışıkla parlayan Yeşil-Kırmızı ve kristale dahil olmak üzere çeşitli renkli bir görüntü ortaya çıkarır. Amber avantajları, yumuşaklık rağmen, olağanüstü dayanıklılıkkehribar ve sarı yalnızca her iki plajlar yıkamak gerçeği ile ilişkilidir. Bu nedenle, kehribar o milyonlarca yıl sürer reçinenin fosilleşme sonucu oluşur ve orijinal organik bileşiklerin aşamalı oksidasyon ve polimerizasyonu, oksijenlenmiş hidrokarbonlar. Belirli bir zaman aralığı için bu kanıtlanmamıştır rağmen süreç, kehribar çoğunluğu Kretase ve Tersiyer sedimanter içinde bulunan kayalar (yaklaşık 30-90 milyon yıl yaşında)

Kehribar Gümüş Küpe

Kehribar Gümüş Küpe

ngilizce sözcük kehribar türemiştir Arapça ‘anbar عنبر [5] (ile kognatı Orta Farsça ambar [6] yoluyla) Orta Latin ambar ve Orta Fransız Ambre. Kelime olarak kabul edilmiştir Orta İngilizce artık olarak bilinen atıfta olarak 14. yüzyılda ambergris (ambre gris ya da “gri amber”) türetilen bir katı mumsu madde ispermeçet balinası . Yılında Latin dillerinden , sözcüğün anlamı gibi erken 13. yüzyıl sonlarında olarak Baltık kehribar (fosil reçine) kadar uzatılabilir gelmişti. İlk olarak adlandırılan beyaz veya sarı kehribar (ambre jaune), bu anlam 15. yüzyılın başlarında tarafından İngilizce olarak kabul edilmiştir. Ambergris kullanımı azaldı gibi, bu kelimenin asıl anlamda oldu. [5]

ikisi de plajlar kadar yıkanmış bulundu çünkü iki madde ( “sarı kehribar” ve “gri kehribar”) makul ilişkili veya karışık oldu. Ambergris kehribar taşı daha olsa az yoğun, yüzer çok yoğun ise, su ve yüzen daha az yoğundur. [7]

Amber, klasik isimleri Latince elektron ve Antik Yunanca ἤλεκτρον (elektron), “gülen anlamına gelen bir terim ἠλέκτωρ (Elektor’un) bağlı olan Sun “. [8] [9] miti göre zaman fayton oğlu Helios (Güneş) öldürüldü, onun yas kız oldu kavak ağaçları ve onların gözyaşları elektron, kehribar oldu. [10]

Kehribar Taş Küpe

Kehribar Taş Küpe

Amber tarafından tartışıldı Theophrastus yine M.Ö. 4. yüzyılda, ve Pytheas (c. 330 BC) Kimin “On The Ocean” iş kaybolur, ancak tarafından başvurulan Plinius için kimin göre, Natural History aynı zamanda (ne adı bilinen en eski söz Germania ): [11]

Pytheas diyor Gutones , Almanya’nın bir kişi, Okyanusu’nun bir Haliç kıyıları Mentonomon denilen yaşayan altı bin stadia mesafe uzanan kendi topraklarında; Bu, bu topraklardan bir günlük yelken, Isle of olan Abalus kıyılarında hangi, kehribar somut bir biçimde denizin bir atılımı olma, bahar aylarında dalgalar tarafından atılır; sakinleri, yakıt yoluyla bu kehribar kullanın ve komşularına satmak da, o, olarak Teutones .

Daha önce [12] Plinius üç gün yelken büyük bir ada olduğunu söylüyor İskit kıyısında denilen Balcia tarafından lampsakos ve Ksenophon , Yunanca bir hayali yolculuk kitabın yazarı, PYTHEAS tarafından Basilia denir. Genellikle Abalus aynı olduğu anlaşılmaktadır. Kehribar dayanarak, ada olabilirdi Heligoland , Zealand , kıyılarını Gdansk Körfezi , Sambia Yarımadası ya da Kuron Lagünü tarihsel Kuzey Avrupa’da kehribar zengin kaynakları vardı. ( “Olarak bilinen Akdeniz ile Baltık bağlayan amber için köklü ticaret yolları olduğunu kabul edilir Amber Road “). Pliny Almanlar için kehribar ihraç açıkça belirten Pannonia onun tarafından daha fazla yurt dışında işlem gören yerden, Venetiler . Güney İtalya’da antik italik halkları kehribar çalışıyorlardı, en önemli örnekler için Siritide Ulusal Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor Matera . Amber gibi en antik dönemde kullanılan Miken ve Akdeniz prehistorya mevduat gelen de Sicilya .

Pliny ayrıca görüşünü değinir Nicias kehribar “güneş ışınları tarafından üretilen bir sıvıdır kime göre ve toprak yüzeyi üzerine büyük bir güçle çarpıcı güneş ayarı anda, bu ışınlar, bırakın o Okyanusu’nun gelgit tarafından kapalı gerçekleştirildiği ve Almanya’nın kıyılarında üzerine atılan bir yağlı ter üzerine. ” Kehribar “Sun tarafından üretilen” bir göre hangi hayali açıklamalar yanında, Plinius (sucus “meyve suyu” dan, sūcinum) succinum yerli Latince adı gerekçe, ağaç reçinesi aslına çok iyi bilmekteyiz görüşler değinir. [13]

Amber Taşı Küpe

Amber Taşı Küpe

“Amber Bu önemli miktarlarda ortaya çıkarır ilk başta bir sıvı vardır. sıradan çam kiraz gelen sakız ve reçine gibi, çam cinsine ait ağaçları ile taburcu bir iliğinde üretilen ve yavaş yavaş [sertleştirilmiş olduğunu .. .] atalarımız da, bir ağacın suyu görüşüne vardı ve bu nedenle o ‘succinum’ ve çam cinsi bir ağaç üretmek olduğunu bir harika ispat adını verdi için, bir aslında bu ovuşturdu zaman çam gibi koku yayar ve bu yakar, ne zaman koku ve meşale-çam ağacı görünümü ile, ateşledi. ”

O da kehribar da Mısır’da ve Hindistan’da bulunduğunu bildiren ve Suriye’deki kadınlar yapmak “olduğunu o bile söyleyerek, kehribar elektrostatik özelliklerine atıfta whorls bu maddenin kendi iğ, ve bu harpax adını verin keyfiyeti [ἁρπάζω gelen “sürükle”] o doğru yaprakları, saman ve dokuların ışık saçak çeken. ”

Plinius amber Alman ismi olduğunu söylüyor Glaesum , “Germanicus Cæsar bu parçaların filosuna komuta zaman bu nedenle Romalılar, için, bu adalar barbarlar tarafından Austeravia olarak bilinen Glæsaria, adı birine verdi”. Bu kaydedildi tarafından onaylandıktan Eski Yüksek Almanca glas ve Eski İngilizce glær “amber” (cf için cam ). In Orta Aşağı Almanca , kehribar berne-, barn-, börnstēn olarak biliniyordu. Aşağı Almanca terim de egemen oldu Yüksek Almanca 18. yüzyılda tarafından, böylece modern Alman Bernstein Hollandalı yanı sıra Hollandalı barnsteen.

Baltık Litvanyalı amber terim gintaras ve bir Letonya Dzintars. Onlar ve Slav jantar veya Macar gyanta ( ‘reçine’), köken düşünülen Fenike jainitar ( “deniz-reçine”). [ Kaynak belirtilmeli ]

On dokuzuncu yüzyılın başlarında, Kuzey Amerika amber ilk raporlar Trenton yakınlarındaki Camden ve Woodbury yakın Crosswicks Creek boyunca New Jersey keşifler geldi. [3]

Efsaneler [ değiştir ]
Baltık kehribar kökeni Kastytis, bir balıkçı aşık Jurate, denizin kraliçesi hakkında Litvanya efsanesi ile ilişkilidir. sürümlerinden birine göre, onun kıskanç babasının kehribar sarayı yok ve deniz köpüğü içine onu değiştirerek kızını cezalandırdı. Jurate sarayının parçaları hala Baltık kıyısında bulunabilir. Ayrıca bkz Jūratė ve Kastytis .

Damla Kehribar Küpe

Damla Kehribar Küpe

Bu bölümde de olabilir teknik anlamak için en okuyucular için. Lütfen yardım artırmak için bu bölümü uzman olmayanların anlaşılabilir hale teknik ayrıntıları çıkarmadan. Tartışma sayfası önerileri içerebilir. (2012 Temmuz)
Amber heterojen bileşimde, ancak birkaç oluşur reçineli daha fazla veya daha az çözünür organları alkol , eter ve kloroform çözünmeyen ile ilişkili bitümlü madde. Amber olan makromolekül serbest tarafından radikal polimerizasyonu çeşitli öncülerinin labdan ailesi, örneğin communic asit, cummunol ve biformene. [14] [15] Bu labdanes olan diterpenler üç organik iskelet donatılması (C 20 H 32) ve trienleri, alken için gruplar polimerizasyon . Kehribar yılda olgunlaştıkça, daha polimerizasyon yeri yanı sıra alır izomerizasyon reaksiyonları, çapraz bağlanmayı ve halkalanmalar .

 

200 ° C (392 ° F) üstünde ısıtıldığında, kehribar kehribar bir yağ elde ve “kehribar kolofanlar”, ya da “kehribar zift” olarak bilinen siyah bir kalıntı bırakarak, ayrışma uğrar; yağı içinde çözüldüğünde terebentin veya keten tohumu yağı , bu formlar “amber vernik” ya da “kehribar lac”. [14]

Formasyon [ değiştir ]
Moleküler polimerizasyon, tortu örten tarafından üretilen yüksek basınç ve sıcaklıklarda kaynaklanan içine ilk reçine dönüştüren copal . Sürekli ısı ve basınç kapalı sürücüler terpenler amber oluşumunda ve sonuçları. [16]

İlk olarak, başlangıç reçinesi çürümesine karşı dayanıklı olmalıdır. Birçok ağaç reçinesi üretmek, ancak vakaların çoğunda bu mevduat fiziksel ve biyolojik süreci ile bozuldu. güneş ışığı, yağmur ve ılıman aşırı maruz kalma reçine parçalamak eğilimindedir, ve süreç bakteri ve mantar gibi mikroorganizmaların tarafından desteklenmektedir. Reçine kehribar olmaya yeterince uzun süre hayatta için, bu tür güçlere karşı dirençli ya da dışında kalan şartlar altında üretilen olmalıdır. [17]

Kehribar Küpe

Kehribar Küpe

Botanik kökenli [ değiştir ]
Avrupa’dan fosil reçineler iki kategoriye benzer ünlü Baltık amberler ve başka düşmek Agathis grubu. Amerika ve Afrika’dan fosil reçineler yakından modern bir cins ilgili Hymenaea , [18] Baltık amberleri fosil reçineler olduğu düşünülmektedir ise Sciadopityaceae kuzey Avrupa’da yaşamak için kullanılan aile bitkiler. [19]

Kapsama alınan [ değiştir ]

kapanım Baltık kehribar
Reçine anormal gelişim succinosis anılmıştır. Kirlilikler malzeme vernik yapma dışında yararsız olabilir, böylece kirli kehribar firniss denir nereden reçine, zemin üzerine düştü, özellikle sık sık mevcuttur. Korkulukları pirit kehribar mavimsi bir renk verebilir. Sözde siyah kehribar sadece bir tür jet . Kemikli kehribar reçinenin iç dakika baloncuklar olan bulutlu donukluk borçludur. [20]

Koyu bulanık ve hatta opak amber içinde, kalıntılar, yüksek enerji, yüksek kontrast, yüksek çözünürlüklü kullanarak görüntülü olabilir X-ışınları . [21]

Ekstraksiyon ve işleme [ değiştir ]
Dağıtım ve madencilik [ değiştir ]

Jantarny Amber mayın “Primorskoje”, Kaliningrad Oblast, Rusya
Amber küresel esas Kretase yaşlı ya da genç kayalarda, dağılır. Tarihsel, Samland batı sahili Königsberg de Prusya amber dünyanın önde gelen kaynağı oldu. Dünyanın en ekstrakte amber yaklaşık% 90 hala oldu o bölgede yer almaktadır Kaliningrad Oblast 1946 yılında Rusya [22]

deniz tabanından yırtılmış kehribar parçaları dalgalar tarafından döküm ve el, tarama, veya dalış ile toplanır. Başka bir yerde, kehribar, açık işler ve yeraltı galerileri hem de çıkarılmaktadır. Sonra mavi toprak nodüller kaldırılacak ve opak kabuk kum ve su içeren döner varil yapılabilir, hangi flatacak var. Erozyon deniz yıpranmış Kehribar bu kabuk kaldırır. [20]

Doğal Kehribar Taşı Küpe

Doğal Kehribar Taşı Küpe

Mavi kehribar Dominik Cumhuriyeti
Karayip kehribar , özellikle Dominik mavi kehribar aracılığıyla mayınlı çan çukurlaşma nedeniyle tünel çökme riski tehlikelidir. [23]

Tedavi [ değiştir ]
, Boru ve diğer sigara aletleri imalatı bir açmak için soluk sarı kullanmak Viyana kehribar fabrikaları, torna ve beyazlatma ve su ile veya ile parlatmak çürük taş ve yağ. Nihai parıltı Fanila ile sürtünme tarafından verilir. [20]

kademeli bir yağ-banyosu içinde ısıtıldığında, sarı, yumuşak ve esnek hale gelir. Amber İki adet yüzeylerin bulaşması ile birleşmiş olabilir keten tohumu yağı sıcakken birbirine bastırarak, sonra onları ısıtmak ve. Yağ bulanıklık bağlı olan çok sayıda gözenekleri doldurur gibi bulutlu sarı bir yağ-banyosu içinde arıtılabilirler. Eskiden sadece boya atılır ya da kullanılan küçük parçaları, şimdi “ambroid” ya da “sarı preslenmiş” oluşumunda büyük ölçekte kullanılmaktadır. [20]

Parçalar dikkatle Hava ihracı ile ısıtıldı ve daha sonra yoğun bir hidrolik basınç ile homojen bir kütle haline sıkıştırılmıştır, yumuşatılmış sarı bir metal plaka deliklerden zorlanmaktadır. Ürün yaygın ucuz takı ve sigara ürünlerin üretimi için kullanılır. Bu polarize ışık kehribar verimlerle parlak girişim renkleri bastırdı. Amber, genellikle gibi diğer reçineler tarafından taklit edilmiştir copal ve kauri sakız yanı sıra tarafından selüloit ve hatta cam . Baltık kehribar bazen yapay renkli değil, aynı zamanda “gerçek kehribar” denir. [20]

Görünüm [ değiştir ]
Sarı farklı renklerde bir dizi ortaya çıkar. Yanı sıra renk “amber” ile ilişkili olağan sarı-turuncu-kahverengi gibi kahverengi ve neredeyse siyah sarı soluk limon aracılığıyla beyazımsı bir renk uzanabilir kendini amber. Diğer nadir renkler (bazen “kiraz kehribar” olarak da bilinir), kırmızı kehribar, yeşil sarı ve hatta dahil mavi sarı nadirdir ve çok aranan.

Sarı kehribar yaprak dökmeyen ağaçlar, sert, saydam, sarı, turuncu veya kahverengi fosil reçine. Daha sonra Arapça bir kelime haline geldi kahraba ‘ya kahraba (Arapça girdi (kah “saman” artı rubay elektrik özellikleri kastederek “koparmak, çekmek” dan) Pehlevi bileşik sözcük kah-Ruba tarafından İranlılara bilinen elektrik Avrupa’da كهرباء kahrabā ‘), çok denirdi kehribar () Eski Fransızca ve Orta İngilizce ambre. Baltık Denizi’nin güney kıyısında bulunan, sarı kehribar ticaret yoluyla Orta Doğu ve Batı Avrupa’ya ulaştı. Kıyı edinimi sarı kehribar geldi bir nedeni ambergris aynı terim tarafından belirlenecek olmuş olabilir. Ayrıca, amber gibi, reçine bir tütsü olarak yakılır olabilir. reçinenin en popüler kullanım süsleme-kolayca kesilmiş ve parlatılmış için, ancak, oldu, güzel takı dönüşebilirler. En son derece değerli amber Çok çok yaygın bulutlu amber ve opak amber aksine, şeffaftır. Opak kehribar sayısız dakika kabarcıklar içerir. Amber Bu tür “kemik amber” olarak bilinir. [24]