OTANT�K TA�

DOĞAL SİNEK FOSİLLİ KEHRİBAR TAŞI

DOĞAL KAYALAR
Sinek Fosilli Kehribar Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 2 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • GERÇEK SİNEK FOSİLLİ KEHRİBAR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR

Amber Oluşumu
Kehribar oluşum süreci, reçinenin kolora dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklar ve üzerlerinde bulunan reçineli tortuların basıncı ile tetiklenir. Isıya ve basınca maruz kalma terpenleri iterek bozulmaya ve bozulmaya neden olabilir. Zaman ve direnç sayesinde reçine sonunda sertleşir ve kehribar halinde fosilleşir. Birçok ağaç reçine üretir, fakat çoğu aslında amber üretmez. Ağaç reçinesi çok dayanıklı ve çürümeye karşı dayanıklı olmalıdır. Reçine birikintilerinin çoğu, güneş ışığına, yağmura ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz kalmayabilir.

Kehribar Taşı Sinek Fosilli

Kehribar Taşı Sinek Fosilli

Amber’i Tanımlamak Başa dönüş
Diğer birçok renkli taştan farklı olarak amber, kristal yapıdan ziyade şekilsizdir. Kehribar çok düşük özgül ağırlığa sahiptir, bu onun son derece hafif olduğu anlamına gelir. Amber’ın düşük yoğunluğu tuzlu suda yüzmesini sağlar. Kehribarın aşırı düşük yoğunluğundan dolayı taklit edilmesi zordur. Karşılaştırma yapmak gerekirse, 5 ayar sarı renkli değerli taşların toplam ebadı 5 ayar zirkonun 2,5 katıdır (daha yoğun cevher türlerinden biri).

Amber Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Amber cevherlerinin önde gelen kaynağı Rusya, Kaliningrad’ın hemen batısındadır. Bu bölgeden gelen kehribar yüzeyin 30 metre altında kilde bulunur. Kehribar için en büyük ikinci kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinden kaynaklanır ve genellikle karada yıkanmış olarak bulunur. Baltık kehribar, ince altın renkleri ile bilinir.

Dominik Cumhuriyeti’nin nadir mavi renkli kehribar rengi olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti’nden kehribar diğer kehribar çeşitlerinden oldukça gençtir. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de amber birikintileri olduğu bilinmektedir.

LÜTFEN ÜRÜNLERİNİZ GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN SENELERDİR KALİTEMİZ BELLİ OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE SIKMA PLASTİK TOZ VS.ÜRÜN SATMAZ AŞAĞIDA UV IŞINIM REFLEKSİYONUNU GÖREBİLİRSİNİZ;

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL ORJİNAL BALTIK RUSYA KALİNİNGRAD MEYVE SİNEĞİ (Drosophilidae familyası) FOSİLLİ KEHRİBAR TAŞI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ FANTASTİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİR KOLEKSİYON OLARAK SAKLAYABİLİRSİNİZ;
NOT:İÇERİSİNDEKİ SİNEK GÖZLE GÖRÜLÜR SEVİYEDEDİR SİNEĞİN BOYU 4.5 MM)
(DİLEYEN MÜŞTERİMİZE KOLYE HALİNE GETİRİLEREK GÖNDERİLİR)

2 GR 26 X 15 X 10 MM

Amber Alımı ve Amber Gemstone Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Kehribar Rengi ve Ton

Orjinal Sinek Fosilli Amber

Orjinal Sinek Fosilli Amber

Kehribar farklı renklerde ortaya çıkar, ancak çoğunlukla sarı, turuncu veya kahverengidir. Altın sarısı amber genellikle yaprak dökmeyen çam ağaçlarından elde edilen yarı saydam bir reçinedir. Kehribar beyazımsı-soluk limon sarısı ve kahverengiden neredeyse siyaha kadar oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti’nin nadir mavi kehribar ürettiği bilinmektedir. Ayrıca nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı renktedir. Kırmızı kehribar bazen “kiraz kehribar” olarak adlandırılır.

Amber Berraklığı ve Parlaklık
Kehribar berraklığı saydamdan opaklığa kadar değişmektedir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Kehribar rengi numunelerin çoğunda hava kabarcığı cepleri ve diğer çeşitli kapanımlar bulunur. Pirit safsızlıkları kehribar mavimsi bir renk verebilir. Birçok kehribar çeşidi, çok sayıda dakika kabarcıklarının neden olduğu çok bulanık bir netliğe sahiptir; bu taşlar ‘kemik kehribar’ olarak bilinir.

Şeffaf şeffaflığa sahip olan kehribar bulanık örneklerden daha çok arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekler, bitkiler veya pirit kapanımları içerenlerdir.

Amber Kesim ve Şekil
Amber, neredeyse her zaman kabaşondan kesilir. Amber çok nadiren çok yönlüdür. Geçmişte amber en çok süs tasarımlarında kullanılıyordu. Kehribarın kesmesi çok kolaydır çünkü çok yumuşaktır. Çoğu taş türü gibi, lapidaries de kesme işlemi sırasında mümkün olduğunca fazla taş korumaya çalışır, bu nedenle birçok kehribar taşı damla şeklindeki nodüler şekillerle tamamlanır. Yuvarlak ve oval amber taşları çok popülerdir; Yıldızlar, altıgenler, beşgenler, trilyonlar ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolaylıkla temin edilebilir.

Amber Tedavisi
Amber genellikle işlenmez, ancak iki veya daha fazla küçük taştan bazı amber taşları toplanmıştır. Küçük taşlar, yüzeyleri yağ, ısı ve basınçla bulaştırarak birleştirilir. Değerli taş tedarikçileri bu geliştirmeyi her zaman açıklamalıdır; bu tip taş bazen “amberoid” veya “sıkıştırılmış amber” olarak adlandırılır. Kehribar bazen bir yağ banyosu ile geliştirilmiş netlik olabilir. Amber taşlar, kopal veya kauri sakızı gibi başka reçineler kullanılarak taklit edilebilir. Baltık kehribar bazen daha parlak renkler oluşturmak için yapay olarak geliştirilmiştir.

Amber Gemological Özellikleri: Başa dönüş

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal yapı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri
Sertlik: Mohs ölçeğinde 2 – 2,5
Kırılma indisi: 1,539 – 1,545
Yoğunluk: 1,05 – 1,09 (yaklaşık)
dilinim: Yok
Şeffaflık: Opak saydam
Çift Kırılma / Birefringence: Yok
Parlaklık: Reçineli
floresan: Mavimsi beyaz – sarı yeşil
Amber Gemstone Çeşitleri veya Diğer Benzer Taşlar: Başa dönüş
Buy coral gemstones
Mercan değerli taş
Pek çok kehribar çeşidi vardır ve çoğu kökene veya renge göre gruplandırılmıştır. Dominik Cumhuriyeti’nden kehribar bazen nadir görülen mavi renkte oluşabilir ve flüoresan olabilir. Bu çeşitliliğin nadir kehribar rengi olduğu düşünülür ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner. Uzun dalga UV aydınlatma altında, çok güçlü ve beyaza yakın bir yansıması vardır. Yılda yaklaşık 100 kilogram mavi Dominik Cumhuriyeti kehribarından elde edilir ve bu da onu son derece değerli kılar. Jet, inci, mercan ve fildişi gibi kompozisyon yoluyla benzer birkaç organik değerli taş vardır.

En Popüler Kehribar Çeşitleri:
Baltık kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleridir.

Daha Az Bilinen Amber Çeşitleri:
Mavi Dominik kehribar, resinit, ambrit, amberoid ve preslenmiş amber, az bilinen kehribar çeşitlerinden bazılarıdır.

Amber Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler Başa dönüş
Amber, Ortaçağ’dan 20. yüzyılın başlarına kadar birçok nesiller için bir şifa taşı olarak kullanılmıştır. Bir amorf mücevher olmasına rağmen, hala kristal iyileştirme yetenekleri için kullanılmaktadır. Antik Yunanistan’daki Hipokrat döneminden bu yana, çeşitli sağlık rahatsızlıklarını iyileştirmek ve azaltmak için kehribar ve reçineli ekstreleri kullanılmıştır.

Fosilli Kehribar Taşı

Fosilli Kehribar Taşı

Amber, Asya’da muskada kullanılan ilk taşlardan biriydi. Amber’ın doğal altın renginden dolayı ‘güneşli’ bir enerji taşıdığı söylenir ve negatif enerjiyi ortadan kaldırmak için kullanılır. Güneşli eğilimler ve pozitif görünümler, kehribar taşları giyilerek zenginleştirilir. Amber değerli taşların, onları giyenleri neşelendirdiği bilinmektedir. Amber’ın hastalıkları vücuttan uzaklaştırabildiğine ve duygusal enerjiden olumsuzlukları giderebileceğine inanılıyor.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Herhangi bir sağlık durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir uygulayıcıya bakın. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. GemSelect, yapılan hiçbir iddia veya beyanı garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Amber Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Amber, tarih öncesi zamanlardan beri mücevherlerde kullanılmıştır. Amber’in muska mücevherlerinde kullanılan ilk mücevher tiplerinden biri olduğuna inanılıyor. Kehribar süsleri, antik Miken mezarlarında ve ayrıca eski uygarlıkların Avrupa’da zenginleştiği diğer alanlarda bulunmuştur. Günümüzde hala kehribar rengi popülerdir ve cam üfleme parçaları gibi süs tasarımları için kullanılır.

Amber mevcut en yumuşak mücevher türlerinden biri olmasına rağmen, yine de mücevher olarak giyilir. Kabaşon yüzük tasarımlarında giyilmesi tavsiye edilmez, ancak dikkatle birçok kişi yüzükler için kullanır. Kehribarlı taşlar, küpeler, broşlar ve kolyeler için en iyi şekilde kullanılır, ancak uygun şekilde kullanılırsa, çeşitli takı tasarımlarında kehribar takılabilir.Amber, dünyanın en eski ve en çok rağbet gören hazinelerinden biridir; zamanla korunan ve insanlığın kıyılarında yıkanan, güzellik, koruma ve yenilenme için bir tılsım olan “denizlerin altınları”. Güneşin damlaları, tanrıların gözyaşları, sertleştirilmiş bal ve güneş ışığında katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve bugün en eski kültürlerde olduğu gibi arzu edilen renktir, Taş Devri’ne kadar, rengin hoş sıcaklığı için kullanılan , süslemedeki değer, büyülü ve tıbbi özellikleri.

Kehribar, ne kristal ne de mineral olmak üzere küçük bir organik taş sınıfına aittir, ancak doğanın biyolojik bir ürünüdür, yoğun ağaçlardaki canlılardan sızan, tarih öncesi ormanlarda milyonlarca yıl boyunca fosilleşen koruyucu bir reçine. Enerjik ve iyileştirici özellikleri ve taşıdığı muhteşem Yaşam Gücü için metafizik dünyada çok değerlidir. Amber, güneşin ve toprağın yanı sıra, altın yapısı içinde sonsuza dek askıda kalan canlı böcekleri, organizmaları ve bitki maddelerini güçlü bir şekilde bağlar. Antik bilgeliğe dikkat çeker ve geçmiş yaşamın hatırlanması için güçlü bir araç olabilir veya kişinin atalarından geçen genetik derslerin ve deneyimlerin hatırlanmasını teşvik etmek için kullanılabilir. Aile kalıplarını temizlemek ve birinin seçim hakkını korumak için kullanışlıdır. [Fernie, 322] [Simmons, Ahsian, 24] [www.gemselect.com] [Lembo, 60] [Hall, 51] [Eason, 82]

Kehribar (Amber)Taşı

Kehribar (Amber)Taşı

Amber, negatif veya durgun enerjileri emerek ve onları net, pozitif enerjiye dönüştürerek fiziksel bedenden, zihin ve ruhtan ağrı çekme ve rahatsızlık verme kabiliyetine saygı duyduğu doğal bir temizleyicidir. Bu, vücudun kendini iyileştirme mekanizmasını uyarır. Canlılığı arttırır ve doku yenilenmesine yardımcı olur. Amber, çakraları, özellikle Sakral ve Solar Plexus Çakraları temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve içinde bulunduğu çevreyi temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlığa ve iyiliğe elverişli parlak, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonu iyileştirme veya yaslanma süreci boyunca çalışma için harikadır. Amber ayrıca negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin yaşamından ya da ilişkilerinden toksisiteyi çıkarmak için çağırılabilir. [Melody, 107-108] Hall En, 79] [101 Hall, 26] [Ahsian, 24] [Raphaell, 136-137]

Binlerce yıl önceki Amber’in en eski keşiflerinden, çalkantılı denizlerle kıyılarda yıkanmış, bu sarı-altın maddenin, dokunuşlu ve hafif, sıcak ve eşsiz olduğu düşünülüyordu. Küçük bir çaba ile oyulmuş, sürtündüğünde elektriksel olarak şarj olmuş ve kolayca tutuşmuştur. Kapsayıcılıklarının azlığı ve sözde büyülü ve tıbbi güçleri, Baltık bölgesinden baharat, tuz ve metal ticareti yapılan ilk ihracat ürünlerinden biri haline geldi. Tarih öncesi ticaret yolları bu Amber ticareti ile tanımlanmış ve Kuzey ve Baltık Denizi kıyı bölgelerinde, Akdeniz’e kadar iç kısımlarda bulunan koridor, Amber Yolu olarak tanınmıştır. Binlerce yıl boyunca, “kuzeyin altınları” olarak adlandırılan bu önemli hammadde, İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır ve diğer bölgelere Vistül ve Dinyeper nehirleri ile karadan taşındı. [en.wikipedia.org]

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

Amber güneşle ilişkilendirildi ve damlacık şekli pek çok İskandinav, Yunan ve Litvanyalı mitolojide gözyaşlarına doğal bir bağ oluşturdu. Yalnız veya yas tutan bir taş olarak kabul edildi ve çok mükemmel bir şekilde korunmuş olması nedeniyle, cenaze törenlerinde ölüleri onurlandırmak için kullanıldı ve öbür dünyadaki ruhu korumak için mezar mezarlarına yerleştirildi. Amber geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar halinde dizildi ve zarar görmemesi ve diş ağrısını azaltması için boynuna dolandı. Tıbbi olarak toz haline getirildi ve su, yağ veya bal ile karıştırıldı ve bir iksir olarak kullanıldı veya sağırlık ve zayıf görme, ateş ve mide rahatsızlığı, astım, gut, romatizma, yaralar ve enfeksiyonlar, epilepsi ve plak tedavisi için bir merhem haline getirildi . Yandığında, Amber’in dumanının kötü ruhları ve büyüleri savuşturduğu düşünülüyordu ve denizciler denizdeki yılanları ve derinliklerin tehlikelerini uzaklaştırmak için gemilerde yaktılar. Tütsü olarak stresi hafifletti ve mikropları filtrelediğine ve doğum sırasında yaygın olarak kullanılan bir alanı dezenfekte ettiğine inanılıyordu. [museumcatalogues.getty.edu] [Megemont, 22-23] [Lembo, 61] [www.sumatraamber.com] [Fernie, 323-325] [Mella, 72] [101 Salon, 26] [akademik.emporia.edu ]

Eski çağlarda, Amber, ilk başta üretildiği düşünülen Pinites succinifer ağaçlarından çıkan, özellikle Latin süksinumu ya da soyu tükenmiş Pinites sukcinifer ağaçlarından “birçok meyve suyu” adıyla biliniyordu . Yaşlı Pliny, çamunun orijini, ateşlendiğinde ve ateşlendiğinde, meşale-çam ağacının kokusu ve görünümüyle birlikte yandığında çam gibi bir koku yaydığı gerçeğiyle kanıtlanmış olduğunu düşündü. Kehribar’ın Yunanca terimi güneşe atıfta bulunan bir kelime olan elektron’du ve kehribar sürtünmeye maruz kaldıklarında kendisine küçük maddeler çizebilmeleri için Kehribar’a verildi. “Elektron” ve “elektrik” sözlerimizin kökenidir. “Amber” modern adının, kıyı şeridi üzerine de yıkanan sperm balinasından deşarj edilen benzer renkli bir malzeme olan ambergris için Arapça sözcüğü olan anbar’dan geldiği ve parfüm yapımında kullanılır. [Fernie, 322-323 [en.wikipedia.org] [Academic.emporia.edu] [Megemont, 21-22] [Simmons, 23]

Amber, birkaç ağaç reçinesinden (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Çam cinsinden veya bazı bölgelerde Hymenaea soyu tükenmiş bölgelerde), bitki materyallerinden, bir uçucu yağ ve süksinik asitten oluşan bir hidrokarbon karışımıdır. Kehribar bitkinin vasküler sisteminde dolaşan sıvı olan ağaç özsuyundan değil , bitkinin epitel hücrelerine rağmen salgılanan aromatik, yarı-katı bir madde olan reçineden oluşur . Böcek ve mantarların yol açtığı hastalık ve yaralanmaları gidermek, kırılan dalları iyileştirmek veya hızlı büyümenin neden olduğu stresi ortadan kaldırmak için bir koruma mekanizması olarak üretilir. Eski ormanların reçineleri ağaçlardaki iç çatlakları doldururken, dış kabuğun içine damladı ve sızdırarak böcekleri, örümcekleri, annelitleri ve diğer küçük organizmaları, odun ve bitki maddelerini, tüyleri ve hatta saçları hapsettiler. Daha sonra uçucu bileşenlerini yitirerek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar düştü ve nehirler tarafından tortular tarafından gömüldükleri ve okyanus tabanının bir parçası oldukları kıyı bölgelerine taşındılar ya da başka jeolojik olaylar tarafından başka bir yere yerleştirildiler.

Kehribar Taşı Uv Işınım

Kehribar Taşı Uv Işınım

Amber olmak için, fosil reçineleri, çözünmeyen hale gelmeden birkaç on binlerce yıldan milyonlarca yıla kadar süren bir işlem olan daha büyük moleküller oluşturmak üzere moleküllerin birbirleriyle bağlandıkları ikinci bir sertleşme periyoduna maruz kalmak zorunda kaldılar. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yıllık olmasına rağmen bazıları bir milyondan biraz daha azdır ve bugüne kadar bulunan en eski Amber ise 320 milyon yıldır. Kopal , Mesoamerican bölgesinde öne çıkan Protium kopal ağacından ağaç reçinesine ve genellikle polimerizasyon ve sertleştirme ara aşamasında, birkaç yüz ila birkaç bin yaş arasındaki genç ağaç reçinelerine verilen bir isimdir. Yüzyıllar boyunca tütsü, ince cilalar ve tören amaçlı kullanılmıştır, ancak zaman zaman yanıltıcı olarak “kehribar” veya “genç kehribar” olarak pazarlanmaktadır. Columbia ve Madagaskar’dan elde edilen reçineler, otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar gençtir. Kopal, alkol veya aseton gibi bir organik çözücü damlası uygulandığında yapışkan olduğunda veya kısa dalga UV ışığı altında çok az renk değişimi gösterdiğinde sıklıkla tanımlanabilir. Alıcılar sahte Amber’i hapsolmuş modern böcekler ile korunmuş olarak saklamalıdırlar. Amber’de 1000’in üzerinde nesli tükenmiş hayvan türü ve çeşitli bitki maddesi türleri tanımlanmıştır, ancak bütün örnekler genellikle müzelerde olağanüstü benzersizdir ve oldukça pahalıdır.
Lapidary kalitesinde gerçek Amber, başlıca Meksika, Chiemas, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve yakın zamanda Endonezya’da Sumatra üretimi yapan, başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden geliyor. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, şeffaf ve opak olabilir ve beyazımsı ve soluk sarı renkte, en sık kullanılan “bal” sarı / turuncu / kahverengi renk tonlarına, “kehribar” renk ile ilişkilendirilen en koyu renk tonlarına kadar çeşitlilik gösterir. kahverengi. Kırmızı, bazen “kiraz kehribar” olarak bilinen ve yeşil gibi renkler nadirdir ve piyasadakilerin çoğu ısıyla veya basınçla işlenir. Tarih boyunca Yeşil Kehribar’ın ölümsüzlük ve iyi şanslar getirdiği düşünülüyordu. Mavi, en nadir görülen gölgeler olarak kabul edilir ve çoğunlukla Dominik Cumhuriyeti’nde ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunur. UV ışığı altında, güneş ışığında yoğun bir mavi yansıma ile güçlü bir doğal flüoresansa sahiptir. Antik dönemde, havanın, ateşin ve suyun ruhlarını kontrol ettiği ve tanrılardan gelen kutsamaları aldığına inanılan baş rahipler tarafından Blue Amber tercih edilmiştir. Siyah Kehribar tamamen fosilleşmiş reçine değildir ve aslında Jet, bir linyit kömürü biçimidir.

Baltık Kehribar Taşı

Baltık Kehribar Taşı

elmas kullanır Amber Kullanımları ve Amaçları
Kehribar çocuklar için koruyucu bir taştır ve bir kolye, bilezik olarak giyilebilir, bebeğin giysisine dikilir veya negatif enerjileri önlemek ve onları zarardan korumak için çevrelerine yerleştirilebilir. Aynı zamanda, diş ağrısına enerjisel olarak azaltılması için de faydalıdır, ancak asla ağzına yerleştirilmemelidir. Anneye ilk önce Amber’i takması için bebeklere veya çocuklara bakıldığında son derece faydalıdır. [Megemont, 23] [Fernie, 323] [Eason, 82] [Salon, 52]

Canlılığı artırmak ve kişinin kendi temel gücü ve iyiliğini arzulamak için bir hastalıktan veya yaralanmadan kurtarılırken Amber’i giyin veya taşıyın. Yaşam gücünün titreşimi içselliğe sıcaklık getirir ve bu enerjinin daha fazlasını sisteme kazandırır. Kehribar uzun ömür elde etmek için de kullanılabilir ve yaşlılar için muhteşem bir mücevherdir. [Simmons, 24]

Bir aşk kristali olarak, altın-turuncu Amber, doğal ışıltıyı arttırmak ve kalıcı sevgiyi çekmek için iyi bir tılsım, güzellik ve hassasiyet sembolüdür. İkiz bir ruhu aramak veya negatif dış etkenlere ve parazitlere karşı korunmak için kullanılabilir. Vaatlerini garantilemek için harika bir mücevher ve evlilik yeminlerinin yenilenmesinde kullanılmıştır. [Eason, 43, 82] [Lecouteux, 312] [Melodi, 107]

Arzu “heyecanlandırmak” için inanılmakta olan Amber, iktidarsızlığın ve soğukkanlığın iyileştirilmesine ve kadınların doğurganlığının ve erkeklerin gücünün artmasına yardımcı olarak itibar görüyor. [Megemont, 23] [Eason, 82]

Kehribar, olumsuz ruh hallerini boşaltmak, kaygıyı hafifletmek veya enerjiyi başkalarından saptırmak için olağanüstü bir ovalama taşıdır. Dokunulduğunda daha fazla ısınır ve pozitif, canlandırıcı bir enerji akımı oluşturur. Cebinizde taşıyın, mücevher takın ya da tespih ya da tesbih kullanın . [Mella 72] [Lembo, 61] [Megemont, 22-23]

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

Herhangi bir ortamı kullanımdan önce arındırmak veya Amber’in alanını çevresine Amber parçaları koyarak negatif enerjiyi gidermek, iksir olarak püskürtmek veya tütsü olarak yakmak için Kehribar kullanın. Ayrıca alan temizlendikten sonra etkili bir ekran sağlar. Birinin enerji alanından varlıklarını kaldırmakla çalışan şifacılar için, Amber, aura’yı çıkarttıktan ve kalan negatif kalıpları temizledikten sonra aurayı kapatmak için değerli bir müttefik olabilir. Amber, sezgisel becerilerini kontrol edebilinceye kadar negatif güçlere karşı bir Işık bariyeri sağlayarak psişik duyarlılıklarını keşfetmekte yeni olanlara yardımcı olur. [Melody, 108] [Ahsian, 25] [101 Hall, 26]

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Amber Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz? Amber, Mohs sertlik ölçeğinde sadece 2 – 2,5 sertlik derecesine sahip, oldukça yumuşak bir mücevher türüdür. Milyonlarca yıllık yoğun ısı, basınç ve hava şartlarına dayanıklı olmasına rağmen, amber aside, benzine, kostik çözeltilere, alkol ve parfümlere karşı hala çok hassastır. Amber dumanlı tütsü benzeri bir kokuyu kolayca yakıp giderebilir. Amber sadece yumuşak bir bez kullanarak silinmelidir.

Ultrasonik temizleyiciler, kehribar taşları veya kehribar mücevherlerini temizlemek için asla kullanılmamalıdır. Kehribar taşlarının uzun süre bekletilmesi önerilmez; suya uzun süre maruz kalmak cilayı bozabilir. Kehribar diğer mücevherlerle kolayca çizilebilir, özellikle pim sapları, faset kenarları ve mücevher kenarları. Kehribar taşlarını yumuşak bir bezle sararak koruyun ve kehribar’ı her zaman diğer mücevherlerden ve mücevherlerden ayrı olarak saklayın.Amber muhtemelen en iyi böcek ve diğer kalıntı türleriyle tanınır. Milyonlarca yıl önce, amber sayısız bitkiden sızdığında, madde, karıncalar, arılar, termitler ve diğer böcekler için yapışkan bir tuzak görevi gördü. Çiçek kısımları, yapraklar ve çam iğneleri ayrıca gaz kabarcıklarıyla birlikte tipik kehribar kapanımlarıdır.

Akrepler, salyangozlar, kurbağalar ve kertenkeleler gibi daha büyük hayvanlar içeren amber, özellikle de hayvan “kapanımlar” korunmuşsa, çok değerli olabilir.

DOĞAL SİNEK FOSİLLİ KEHRİBAR TAŞI

DOĞAL KAYALAR
Sinek Fosilli Kehribar Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 2 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • GERÇEK SİNEK FOSİLLİ KEHRİBAR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Amber Oluşumu
Kehribar oluşum süreci, reçinenin kolora dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklar ve üzerlerinde bulunan reçineli tortuların basıncı ile tetiklenir. Isıya ve basınca maruz kalma terpenleri iterek bozulmaya ve bozulmaya neden olabilir. Zaman ve direnç sayesinde reçine sonunda sertleşir ve kehribar halinde fosilleşir. Birçok ağaç reçine üretir, fakat çoğu aslında amber üretmez. Ağaç reçinesi çok dayanıklı ve çürümeye karşı dayanıklı olmalıdır. Reçine birikintilerinin çoğu, güneş ışığına, yağmura ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz kalmayabilir.

Kehribar Taşı Sinek Fosilli

Kehribar Taşı Sinek Fosilli

Amber’i Tanımlamak Başa dönüş
Diğer birçok renkli taştan farklı olarak amber, kristal yapıdan ziyade şekilsizdir. Kehribar çok düşük özgül ağırlığa sahiptir, bu onun son derece hafif olduğu anlamına gelir. Amber’ın düşük yoğunluğu tuzlu suda yüzmesini sağlar. Kehribarın aşırı düşük yoğunluğundan dolayı taklit edilmesi zordur. Karşılaştırma yapmak gerekirse, 5 ayar sarı renkli değerli taşların toplam ebadı 5 ayar zirkonun 2,5 katıdır (daha yoğun cevher türlerinden biri).

Amber Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Amber cevherlerinin önde gelen kaynağı Rusya, Kaliningrad’ın hemen batısındadır. Bu bölgeden gelen kehribar yüzeyin 30 metre altında kilde bulunur. Kehribar için en büyük ikinci kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinden kaynaklanır ve genellikle karada yıkanmış olarak bulunur. Baltık kehribar, ince altın renkleri ile bilinir.

Dominik Cumhuriyeti’nin nadir mavi renkli kehribar rengi olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti’nden kehribar diğer kehribar çeşitlerinden oldukça gençtir. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de amber birikintileri olduğu bilinmektedir.

LÜTFEN ÜRÜNLERİNİZ GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN SENELERDİR KALİTEMİZ BELLİ OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE SIKMA PLASTİK TOZ VS.ÜRÜN SATMAZ AŞAĞIDA UV IŞINIM REFLEKSİYONUNU GÖREBİLİRSİNİZ;

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL ORJİNAL BALTIK RUSYA KALİNİNGRAD MEYVE SİNEĞİ (Drosophilidae familyası) FOSİLLİ KEHRİBAR TAŞI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ FANTASTİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİR KOLEKSİYON OLARAK SAKLAYABİLİRSİNİZ;
NOT:İÇERİSİNDEKİ SİNEK GÖZLE GÖRÜLÜR SEVİYEDEDİR SİNEĞİN BOYU 4.5 MM)
(DİLEYEN MÜŞTERİMİZE KOLYE HALİNE GETİRİLEREK GÖNDERİLİR)

2 GR 26 X 15 X 10 MM

Amber Alımı ve Amber Gemstone Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Kehribar Rengi ve Ton

Orjinal Sinek Fosilli Amber

Orjinal Sinek Fosilli Amber

Kehribar farklı renklerde ortaya çıkar, ancak çoğunlukla sarı, turuncu veya kahverengidir. Altın sarısı amber genellikle yaprak dökmeyen çam ağaçlarından elde edilen yarı saydam bir reçinedir. Kehribar beyazımsı-soluk limon sarısı ve kahverengiden neredeyse siyaha kadar oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti’nin nadir mavi kehribar ürettiği bilinmektedir. Ayrıca nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı renktedir. Kırmızı kehribar bazen “kiraz kehribar” olarak adlandırılır.

Amber Berraklığı ve Parlaklık
Kehribar berraklığı saydamdan opaklığa kadar değişmektedir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Kehribar rengi numunelerin çoğunda hava kabarcığı cepleri ve diğer çeşitli kapanımlar bulunur. Pirit safsızlıkları kehribar mavimsi bir renk verebilir. Birçok kehribar çeşidi, çok sayıda dakika kabarcıklarının neden olduğu çok bulanık bir netliğe sahiptir; bu taşlar ‘kemik kehribar’ olarak bilinir.

Şeffaf şeffaflığa sahip olan kehribar bulanık örneklerden daha çok arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekler, bitkiler veya pirit kapanımları içerenlerdir.

Amber Kesim ve Şekil
Amber, neredeyse her zaman kabaşondan kesilir. Amber çok nadiren çok yönlüdür. Geçmişte amber en çok süs tasarımlarında kullanılıyordu. Kehribarın kesmesi çok kolaydır çünkü çok yumuşaktır. Çoğu taş türü gibi, lapidaries de kesme işlemi sırasında mümkün olduğunca fazla taş korumaya çalışır, bu nedenle birçok kehribar taşı damla şeklindeki nodüler şekillerle tamamlanır. Yuvarlak ve oval amber taşları çok popülerdir; Yıldızlar, altıgenler, beşgenler, trilyonlar ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolaylıkla temin edilebilir.

Amber Tedavisi
Amber genellikle işlenmez, ancak iki veya daha fazla küçük taştan bazı amber taşları toplanmıştır. Küçük taşlar, yüzeyleri yağ, ısı ve basınçla bulaştırarak birleştirilir. Değerli taş tedarikçileri bu geliştirmeyi her zaman açıklamalıdır; bu tip taş bazen “amberoid” veya “sıkıştırılmış amber” olarak adlandırılır. Kehribar bazen bir yağ banyosu ile geliştirilmiş netlik olabilir. Amber taşlar, kopal veya kauri sakızı gibi başka reçineler kullanılarak taklit edilebilir. Baltık kehribar bazen daha parlak renkler oluşturmak için yapay olarak geliştirilmiştir.

Amber Gemological Özellikleri: Başa dönüş

Doğal Kehribar Taşı

Doğal Kehribar Taşı

Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal yapı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri
Sertlik: Mohs ölçeğinde 2 – 2,5
Kırılma indisi: 1,539 – 1,545
Yoğunluk: 1,05 – 1,09 (yaklaşık)
dilinim: Yok
Şeffaflık: Opak saydam
Çift Kırılma / Birefringence: Yok
Parlaklık: Reçineli
floresan: Mavimsi beyaz – sarı yeşil
Amber Gemstone Çeşitleri veya Diğer Benzer Taşlar: Başa dönüş
Buy coral gemstones
Mercan değerli taş
Pek çok kehribar çeşidi vardır ve çoğu kökene veya renge göre gruplandırılmıştır. Dominik Cumhuriyeti’nden kehribar bazen nadir görülen mavi renkte oluşabilir ve flüoresan olabilir. Bu çeşitliliğin nadir kehribar rengi olduğu düşünülür ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner. Uzun dalga UV aydınlatma altında, çok güçlü ve beyaza yakın bir yansıması vardır. Yılda yaklaşık 100 kilogram mavi Dominik Cumhuriyeti kehribarından elde edilir ve bu da onu son derece değerli kılar. Jet, inci, mercan ve fildişi gibi kompozisyon yoluyla benzer birkaç organik değerli taş vardır.

En Popüler Kehribar Çeşitleri:
Baltık kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleridir.

Daha Az Bilinen Amber Çeşitleri:
Mavi Dominik kehribar, resinit, ambrit, amberoid ve preslenmiş amber, az bilinen kehribar çeşitlerinden bazılarıdır.

Amber Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve İyileştirici Güçler Başa dönüş
Amber, Ortaçağ’dan 20. yüzyılın başlarına kadar birçok nesiller için bir şifa taşı olarak kullanılmıştır. Bir amorf mücevher olmasına rağmen, hala kristal iyileştirme yetenekleri için kullanılmaktadır. Antik Yunanistan’daki Hipokrat döneminden bu yana, çeşitli sağlık rahatsızlıklarını iyileştirmek ve azaltmak için kehribar ve reçineli ekstreleri kullanılmıştır.

Fosilli Kehribar Taşı

Fosilli Kehribar Taşı

Amber, Asya’da muskada kullanılan ilk taşlardan biriydi. Amber’ın doğal altın renginden dolayı ‘güneşli’ bir enerji taşıdığı söylenir ve negatif enerjiyi ortadan kaldırmak için kullanılır. Güneşli eğilimler ve pozitif görünümler, kehribar taşları giyilerek zenginleştirilir. Amber değerli taşların, onları giyenleri neşelendirdiği bilinmektedir. Amber’ın hastalıkları vücuttan uzaklaştırabildiğine ve duygusal enerjiden olumsuzlukları giderebileceğine inanılıyor.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Herhangi bir sağlık durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir uygulayıcıya bakın. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerini almaz. GemSelect, yapılan hiçbir iddia veya beyanı garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Amber Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Amber, tarih öncesi zamanlardan beri mücevherlerde kullanılmıştır. Amber’in muska mücevherlerinde kullanılan ilk mücevher tiplerinden biri olduğuna inanılıyor. Kehribar süsleri, antik Miken mezarlarında ve ayrıca eski uygarlıkların Avrupa’da zenginleştiği diğer alanlarda bulunmuştur. Günümüzde hala kehribar rengi popülerdir ve cam üfleme parçaları gibi süs tasarımları için kullanılır.

Amber mevcut en yumuşak mücevher türlerinden biri olmasına rağmen, yine de mücevher olarak giyilir. Kabaşon yüzük tasarımlarında giyilmesi tavsiye edilmez, ancak dikkatle birçok kişi yüzükler için kullanır. Kehribarlı taşlar, küpeler, broşlar ve kolyeler için en iyi şekilde kullanılır, ancak uygun şekilde kullanılırsa, çeşitli takı tasarımlarında kehribar takılabilir.Amber, dünyanın en eski ve en çok rağbet gören hazinelerinden biridir; zamanla korunan ve insanlığın kıyılarında yıkanan, güzellik, koruma ve yenilenme için bir tılsım olan “denizlerin altınları”. Güneşin damlaları, tanrıların gözyaşları, sertleştirilmiş bal ve güneş ışığında katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve bugün en eski kültürlerde olduğu gibi arzu edilen renktir, Taş Devri’ne kadar, rengin hoş sıcaklığı için kullanılan , süslemedeki değer, büyülü ve tıbbi özellikleri.

Kehribar, ne kristal ne de mineral olmak üzere küçük bir organik taş sınıfına aittir, ancak doğanın biyolojik bir ürünüdür, yoğun ağaçlardaki canlılardan sızan, tarih öncesi ormanlarda milyonlarca yıl boyunca fosilleşen koruyucu bir reçine. Enerjik ve iyileştirici özellikleri ve taşıdığı muhteşem Yaşam Gücü için metafizik dünyada çok değerlidir. Amber, güneşin ve toprağın yanı sıra, altın yapısı içinde sonsuza dek askıda kalan canlı böcekleri, organizmaları ve bitki maddelerini güçlü bir şekilde bağlar. Antik bilgeliğe dikkat çeker ve geçmiş yaşamın hatırlanması için güçlü bir araç olabilir veya kişinin atalarından geçen genetik derslerin ve deneyimlerin hatırlanmasını teşvik etmek için kullanılabilir. Aile kalıplarını temizlemek ve birinin seçim hakkını korumak için kullanışlıdır. [Fernie, 322] [Simmons, Ahsian, 24] [www.gemselect.com] [Lembo, 60] [Hall, 51] [Eason, 82]

Kehribar (Amber)Taşı

Kehribar (Amber)Taşı

Amber, negatif veya durgun enerjileri emerek ve onları net, pozitif enerjiye dönüştürerek fiziksel bedenden, zihin ve ruhtan ağrı çekme ve rahatsızlık verme kabiliyetine saygı duyduğu doğal bir temizleyicidir. Bu, vücudun kendini iyileştirme mekanizmasını uyarır. Canlılığı arttırır ve doku yenilenmesine yardımcı olur. Amber, çakraları, özellikle Sakral ve Solar Plexus Çakraları temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve içinde bulunduğu çevreyi temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlığa ve iyiliğe elverişli parlak, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonu iyileştirme veya yaslanma süreci boyunca çalışma için harikadır. Amber ayrıca negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin yaşamından ya da ilişkilerinden toksisiteyi çıkarmak için çağırılabilir. [Melody, 107-108] Hall En, 79] [101 Hall, 26] [Ahsian, 24] [Raphaell, 136-137]

Binlerce yıl önceki Amber’in en eski keşiflerinden, çalkantılı denizlerle kıyılarda yıkanmış, bu sarı-altın maddenin, dokunuşlu ve hafif, sıcak ve eşsiz olduğu düşünülüyordu. Küçük bir çaba ile oyulmuş, sürtündüğünde elektriksel olarak şarj olmuş ve kolayca tutuşmuştur. Kapsayıcılıklarının azlığı ve sözde büyülü ve tıbbi güçleri, Baltık bölgesinden baharat, tuz ve metal ticareti yapılan ilk ihracat ürünlerinden biri haline geldi. Tarih öncesi ticaret yolları bu Amber ticareti ile tanımlanmış ve Kuzey ve Baltık Denizi kıyı bölgelerinde, Akdeniz’e kadar iç kısımlarda bulunan koridor, Amber Yolu olarak tanınmıştır. Binlerce yıl boyunca, “kuzeyin altınları” olarak adlandırılan bu önemli hammadde, İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır ve diğer bölgelere Vistül ve Dinyeper nehirleri ile karadan taşındı. [en.wikipedia.org]

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

Amber güneşle ilişkilendirildi ve damlacık şekli pek çok İskandinav, Yunan ve Litvanyalı mitolojide gözyaşlarına doğal bir bağ oluşturdu. Yalnız veya yas tutan bir taş olarak kabul edildi ve çok mükemmel bir şekilde korunmuş olması nedeniyle, cenaze törenlerinde ölüleri onurlandırmak için kullanıldı ve öbür dünyadaki ruhu korumak için mezar mezarlarına yerleştirildi. Amber geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar halinde dizildi ve zarar görmemesi ve diş ağrısını azaltması için boynuna dolandı. Tıbbi olarak toz haline getirildi ve su, yağ veya bal ile karıştırıldı ve bir iksir olarak kullanıldı veya sağırlık ve zayıf görme, ateş ve mide rahatsızlığı, astım, gut, romatizma, yaralar ve enfeksiyonlar, epilepsi ve plak tedavisi için bir merhem haline getirildi . Yandığında, Amber’in dumanının kötü ruhları ve büyüleri savuşturduğu düşünülüyordu ve denizciler denizdeki yılanları ve derinliklerin tehlikelerini uzaklaştırmak için gemilerde yaktılar. Tütsü olarak stresi hafifletti ve mikropları filtrelediğine ve doğum sırasında yaygın olarak kullanılan bir alanı dezenfekte ettiğine inanılıyordu. [museumcatalogues.getty.edu] [Megemont, 22-23] [Lembo, 61] [www.sumatraamber.com] [Fernie, 323-325] [Mella, 72] [101 Salon, 26] [akademik.emporia.edu ]

Eski çağlarda, Amber, ilk başta üretildiği düşünülen Pinites succinifer ağaçlarından çıkan, özellikle Latin süksinumu ya da soyu tükenmiş Pinites sukcinifer ağaçlarından “birçok meyve suyu” adıyla biliniyordu . Yaşlı Pliny, çamunun orijini, ateşlendiğinde ve ateşlendiğinde, meşale-çam ağacının kokusu ve görünümüyle birlikte yandığında çam gibi bir koku yaydığı gerçeğiyle kanıtlanmış olduğunu düşündü. Kehribar’ın Yunanca terimi güneşe atıfta bulunan bir kelime olan elektron’du ve kehribar sürtünmeye maruz kaldıklarında kendisine küçük maddeler çizebilmeleri için Kehribar’a verildi. “Elektron” ve “elektrik” sözlerimizin kökenidir. “Amber” modern adının, kıyı şeridi üzerine de yıkanan sperm balinasından deşarj edilen benzer renkli bir malzeme olan ambergris için Arapça sözcüğü olan anbar’dan geldiği ve parfüm yapımında kullanılır. [Fernie, 322-323 [en.wikipedia.org] [Academic.emporia.edu] [Megemont, 21-22] [Simmons, 23]

Amber, birkaç ağaç reçinesinden (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Çam cinsinden veya bazı bölgelerde Hymenaea soyu tükenmiş bölgelerde), bitki materyallerinden, bir uçucu yağ ve süksinik asitten oluşan bir hidrokarbon karışımıdır. Kehribar bitkinin vasküler sisteminde dolaşan sıvı olan ağaç özsuyundan değil , bitkinin epitel hücrelerine rağmen salgılanan aromatik, yarı-katı bir madde olan reçineden oluşur . Böcek ve mantarların yol açtığı hastalık ve yaralanmaları gidermek, kırılan dalları iyileştirmek veya hızlı büyümenin neden olduğu stresi ortadan kaldırmak için bir koruma mekanizması olarak üretilir. Eski ormanların reçineleri ağaçlardaki iç çatlakları doldururken, dış kabuğun içine damladı ve sızdırarak böcekleri, örümcekleri, annelitleri ve diğer küçük organizmaları, odun ve bitki maddelerini, tüyleri ve hatta saçları hapsettiler. Daha sonra uçucu bileşenlerini yitirerek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar düştü ve nehirler tarafından tortular tarafından gömüldükleri ve okyanus tabanının bir parçası oldukları kıyı bölgelerine taşındılar ya da başka jeolojik olaylar tarafından başka bir yere yerleştirildiler.

Kehribar Taşı Uv Işınım

Kehribar Taşı Uv Işınım

Amber olmak için, fosil reçineleri, çözünmeyen hale gelmeden birkaç on binlerce yıldan milyonlarca yıla kadar süren bir işlem olan daha büyük moleküller oluşturmak üzere moleküllerin birbirleriyle bağlandıkları ikinci bir sertleşme periyoduna maruz kalmak zorunda kaldılar. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yıllık olmasına rağmen bazıları bir milyondan biraz daha azdır ve bugüne kadar bulunan en eski Amber ise 320 milyon yıldır. Kopal , Mesoamerican bölgesinde öne çıkan Protium kopal ağacından ağaç reçinesine ve genellikle polimerizasyon ve sertleştirme ara aşamasında, birkaç yüz ila birkaç bin yaş arasındaki genç ağaç reçinelerine verilen bir isimdir. Yüzyıllar boyunca tütsü, ince cilalar ve tören amaçlı kullanılmıştır, ancak zaman zaman yanıltıcı olarak “kehribar” veya “genç kehribar” olarak pazarlanmaktadır. Columbia ve Madagaskar’dan elde edilen reçineler, otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar gençtir. Kopal, alkol veya aseton gibi bir organik çözücü damlası uygulandığında yapışkan olduğunda veya kısa dalga UV ışığı altında çok az renk değişimi gösterdiğinde sıklıkla tanımlanabilir. Alıcılar sahte Amber’i hapsolmuş modern böcekler ile korunmuş olarak saklamalıdırlar. Amber’de 1000’in üzerinde nesli tükenmiş hayvan türü ve çeşitli bitki maddesi türleri tanımlanmıştır, ancak bütün örnekler genellikle müzelerde olağanüstü benzersizdir ve oldukça pahalıdır.
Lapidary kalitesinde gerçek Amber, başlıca Meksika, Chiemas, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve yakın zamanda Endonezya’da Sumatra üretimi yapan, başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden geliyor. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, şeffaf ve opak olabilir ve beyazımsı ve soluk sarı renkte, en sık kullanılan “bal” sarı / turuncu / kahverengi renk tonlarına, “kehribar” renk ile ilişkilendirilen en koyu renk tonlarına kadar çeşitlilik gösterir. kahverengi. Kırmızı, bazen “kiraz kehribar” olarak bilinen ve yeşil gibi renkler nadirdir ve piyasadakilerin çoğu ısıyla veya basınçla işlenir. Tarih boyunca Yeşil Kehribar’ın ölümsüzlük ve iyi şanslar getirdiği düşünülüyordu. Mavi, en nadir görülen gölgeler olarak kabul edilir ve çoğunlukla Dominik Cumhuriyeti’nde ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunur. UV ışığı altında, güneş ışığında yoğun bir mavi yansıma ile güçlü bir doğal flüoresansa sahiptir. Antik dönemde, havanın, ateşin ve suyun ruhlarını kontrol ettiği ve tanrılardan gelen kutsamaları aldığına inanılan baş rahipler tarafından Blue Amber tercih edilmiştir. Siyah Kehribar tamamen fosilleşmiş reçine değildir ve aslında Jet, bir linyit kömürü biçimidir.

Baltık Kehribar Taşı

Baltık Kehribar Taşı

elmas kullanır Amber Kullanımları ve Amaçları
Kehribar çocuklar için koruyucu bir taştır ve bir kolye, bilezik olarak giyilebilir, bebeğin giysisine dikilir veya negatif enerjileri önlemek ve onları zarardan korumak için çevrelerine yerleştirilebilir. Aynı zamanda, diş ağrısına enerjisel olarak azaltılması için de faydalıdır, ancak asla ağzına yerleştirilmemelidir. Anneye ilk önce Amber’i takması için bebeklere veya çocuklara bakıldığında son derece faydalıdır. [Megemont, 23] [Fernie, 323] [Eason, 82] [Salon, 52]

Canlılığı artırmak ve kişinin kendi temel gücü ve iyiliğini arzulamak için bir hastalıktan veya yaralanmadan kurtarılırken Amber’i giyin veya taşıyın. Yaşam gücünün titreşimi içselliğe sıcaklık getirir ve bu enerjinin daha fazlasını sisteme kazandırır. Kehribar uzun ömür elde etmek için de kullanılabilir ve yaşlılar için muhteşem bir mücevherdir. [Simmons, 24]

Bir aşk kristali olarak, altın-turuncu Amber, doğal ışıltıyı arttırmak ve kalıcı sevgiyi çekmek için iyi bir tılsım, güzellik ve hassasiyet sembolüdür. İkiz bir ruhu aramak veya negatif dış etkenlere ve parazitlere karşı korunmak için kullanılabilir. Vaatlerini garantilemek için harika bir mücevher ve evlilik yeminlerinin yenilenmesinde kullanılmıştır. [Eason, 43, 82] [Lecouteux, 312] [Melodi, 107]

Arzu “heyecanlandırmak” için inanılmakta olan Amber, iktidarsızlığın ve soğukkanlığın iyileştirilmesine ve kadınların doğurganlığının ve erkeklerin gücünün artmasına yardımcı olarak itibar görüyor. [Megemont, 23] [Eason, 82]

Kehribar, olumsuz ruh hallerini boşaltmak, kaygıyı hafifletmek veya enerjiyi başkalarından saptırmak için olağanüstü bir ovalama taşıdır. Dokunulduğunda daha fazla ısınır ve pozitif, canlandırıcı bir enerji akımı oluşturur. Cebinizde taşıyın, mücevher takın ya da tespih ya da tesbih kullanın . [Mella 72] [Lembo, 61] [Megemont, 22-23]

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

Herhangi bir ortamı kullanımdan önce arındırmak veya Amber’in alanını çevresine Amber parçaları koyarak negatif enerjiyi gidermek, iksir olarak püskürtmek veya tütsü olarak yakmak için Kehribar kullanın. Ayrıca alan temizlendikten sonra etkili bir ekran sağlar. Birinin enerji alanından varlıklarını kaldırmakla çalışan şifacılar için, Amber, aura’yı çıkarttıktan ve kalan negatif kalıpları temizledikten sonra aurayı kapatmak için değerli bir müttefik olabilir. Amber, sezgisel becerilerini kontrol edebilinceye kadar negatif güçlere karşı bir Işık bariyeri sağlayarak psişik duyarlılıklarını keşfetmekte yeni olanlara yardımcı olur. [Melody, 108] [Ahsian, 25] [101 Hall, 26]

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir. Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Amber Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli Taşlarınızı Nasıl Temizlersiniz? Amber, Mohs sertlik ölçeğinde sadece 2 – 2,5 sertlik derecesine sahip, oldukça yumuşak bir mücevher türüdür. Milyonlarca yıllık yoğun ısı, basınç ve hava şartlarına dayanıklı olmasına rağmen, amber aside, benzine, kostik çözeltilere, alkol ve parfümlere karşı hala çok hassastır. Amber dumanlı tütsü benzeri bir kokuyu kolayca yakıp giderebilir. Amber sadece yumuşak bir bez kullanarak silinmelidir.

Ultrasonik temizleyiciler, kehribar taşları veya kehribar mücevherlerini temizlemek için asla kullanılmamalıdır. Kehribar taşlarının uzun süre bekletilmesi önerilmez; suya uzun süre maruz kalmak cilayı bozabilir. Kehribar diğer mücevherlerle kolayca çizilebilir, özellikle pim sapları, faset kenarları ve mücevher kenarları. Kehribar taşlarını yumuşak bir bezle sararak koruyun ve kehribar’ı her zaman diğer mücevherlerden ve mücevherlerden ayrı olarak saklayın.Amber muhtemelen en iyi böcek ve diğer kalıntı türleriyle tanınır. Milyonlarca yıl önce, amber sayısız bitkiden sızdığında, madde, karıncalar, arılar, termitler ve diğer böcekler için yapışkan bir tuzak görevi gördü. Çiçek kısımları, yapraklar ve çam iğneleri ayrıca gaz kabarcıklarıyla birlikte tipik kehribar kapanımlarıdır.

Akrepler, salyangozlar, kurbağalar ve kertenkeleler gibi daha büyük hayvanlar içeren amber, özellikle de hayvan “kapanımlar” korunmuşsa, çok değerli olabilir.