OTANT�K TA�

AMETİST TAŞI DOĞAL (A KALİTE 1.6 KG)

DOĞAL KAYALAR
AMETİST TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.6 KG
 • A KALİTE RENK DOYGUNLUĞU
 • AMETİST DOĞAL KAYA
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA

AMETİST TAŞI DOĞAL A KALİTE 1.6 KG

Rengi aslında tüm değerli taşlar bu taş iğfal karşı kullanıcıyı korumak için söylenir olsa, baştan çıkarıcı olduğu kadar

Ametist Taşı Kaya

Ametist Taşı Kaya

benzersizdir. Ametist mor savurganlık olduğunu. Binlerce yıl için, kuvars ailesinin en çarpıcı temsilcisi dini ve laik hem prensler tarafından imrenilen bir mücevher olmuştur. Musa Yahudilerin Yüksek Priest resmi elbiseler Tanrı’nın Ruhu bir sembolü olarak nitelendirdi ve Rus İmparatoriçesi Catherine Büyük için bakmak Urallar içine madenciler binlerce gönderdi. Sanılanın olarak, ametist sarhoşluk karşı koruma sağlar – Yunanca kelime ‘Amethystos ortalamaları çeviri’ sarhoş değil ‘. Şubat ayı için daha uygun bir taş vardır özellikle bu nedenle pek diledi olabilir, karnaval kutlamaları şekilde devam bol olması.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL BRAZİLYA AMETİST TAŞI A KALİTE MUHTEŞEM RENK DOYUMU ÜRÜNÜMÜZ ÇOK KALİTELİ BİR PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZE DEĞİŞİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI OLARAKTA SAKLANABİLİR…TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

KG:1.611 GR

EN : 13 CM BOY 12 CM

Daha fazla mucizevi güçleri çok sayıda kültürlerin her türlü ametist ilişkilendirilir. Bu, tempests ve çekirge karşı bitkileri korumak savaşta ve avda şans getirmek, kötü ruhları kovmak ve akıl ilham söyleniyordu. Pliny eserlerinden küçük bir çalışma köpeğin saç yapılmış bir kordon üzerinde boynuna takılan bu taş, yılan ısırığı karşı koruma sağlamaktadır olduğunu ortaya koyacaktır. Daha sonra, Hieronymus bile kartallar tıpkı tehlikelerden yavrularını korumak için kendi yuvasında bir ametist yerleştirilir bildirdi. Bunların dışında güçlerin, taş terapistleri ametist bir ayılma ve temizleyici etkiye sahip olduğunu söylüyorlar. Ametist ayrıca Hildegard von Bingen göre, aşırı mide asidi bastırmak ve söylenmiştir, böcek ısırıkları ile mücadele ve cildi güzelleştirmek için görev yaptı. Ama ametist, sadece tıpta bir firma niş vardı; aynı zamanda bir dostluk taşı olarak saygın edildi. Zihin iffetli çerçeve içinde takan koymak ve güven ve dindarlığı simgelediği düşünülen beri ve, ametist yüzyıllar boyunca Katolik din adamlarının süsler çok önemli bir konum işgal etmeye geldi. Bu piskopos ve kardinaller taş vardı; Biz prelates ‘haç ve Pforzheim Mücevher Müzesi’nde sözde Papalık Yüzük (İtalyan, 15. yüzyıl)’ de bulabilirsiniz.

Ancak, tüm kristal kuartzlar en güzel, aynı zamanda bilim adamları için bir ya da iki bilmece poz ve gerçekten onlar hala tamamen bu güne kadar çözülmüş değil. Ametist sertliğini (7), ılımlı kırılma ve diğer kuartzlar ile ortak olan bir ağırlığa sahiptir, ancak kristal yapısından farklıdır ve en alışılmadık. Inşaat alanları ve renk şiddeti değişen lamelar genellikle ortaya ve bunun bir sonucu olarak, katmanlı bir. Eşit olarak dağıtılmış koyu renk nispeten az sayıda büyük kesme amethysts var neden bu onun dünyanın her yerinde çok bol miktarda bulunan edilerek rağmen, açıklıyor. Bu bilim adamları renk gerçek nedeni bulunamadı sahip oldukça belli olmuştur sadece son birkaç yıl içinde olduğunu. Artık, doğal radyoaktif radyasyonu ile bağlantılı olarak bazı demir bileşenlerinin ilişkilendirilir.

Ametist Satış

Ametist Satış

Uzun bir süredir bilinmektedir bir şey ise, ametist ısıtılmadan üzerine renk değiştiren bir gerçektir. Dumanlı taşlar kadar az 250 derece sıcaklıkta dönüşür parlayan kahverengimsi-kırmızı, yani açık olanlar, 400 derece sarı veya renksiz hale şeffaflık yüksek derecede sahip olanlar iken sarı. Şimdi ve daha sonra Doğa bize son zamanlarda kostikleştirilmiş kristal külçeler şeklinde Bolivya’da bulunan olanlar gibi oluşturulan çift renkli taşlar sahip bir sürpriz verir. Bu çeşitlilik demir oluşumu belirli enerji eyaletlerde için, Ametrine olarak bilinen sarı sitrin için mor alanları tanıtmak. En iyi ihtimalle, üç telli yıldızı düz takı ondan kesilebilir. Bununla birlikte, ezoterik vurgulamak enerji alanlarının, aslında polarize ışıkta görünür hale getirilebilir olmasıdır. Idar-Oberstein Henn Kardeşler bile onunla gitmek için fotoğraf kaynağı.

Bazı amethysts gün ışığında renksizliğin neredeyse soluk. Bunun nedeni henüz keşfedilmiş, ancak radyum radyasyon yoluyla bunları yeniden renklendirmek için mümkün olmamıştır. Bu taşlar kendi rengini kaybedebilir gerçeği güneşlenirken ametist takı solaryum ya da siyah ışık ile bir diskotek, yıpranmış gerektiğini bariz hale getirir. Ani ısı değişimleri de taşa zararlı olabilir.

Büyük ekonomik öneme sahip mevduat güney Brezilya çeşitli eyaletlerde ve komşu Uruguay bulunmaktadır. Üçüncü önemli ihracat ülkesi Madagaskar olduğunu. Ancak, bu taş tüm dünyada yayılır. Onlar çıkartıldığı mevduat artık bilinen bugün olsa iyi örnekler, Aztek mezarlarda bulundu. Kuzey Amerika’da Superior Gölü Kanada tarafında, Ametist Harbor adlı bir yer var. Mor kuvars nadiren de olsa taş kalitesi, bol miktarda orada bulunur. Idar-Oberstein, Alman taş merkezi, ünü yurt içi ametist buluntular dayanmaktadır.

Doğal Ametist

Doğal Ametist

İlk zamanlarda, hammadde Zillertal Alpleri orada teslim edildi. Bu yakındaki mevduat verim durdurdu, eski kesicileri geleneği Güney Amerika’da Alman göçmenler tarafından düzenlenen malzemeleri sayesinde korunur başardı. Özellikle Urallar kışın mayınlı edildi Rus amethysts, hatta yapay ışıkta muhteşem parlıyordu onların özellikle güzel renk, bir kez ünlüydü. Taş Buda ithaf edilen ve zihin açıklığını teşvik söyleniyordu orada için Tibet’te, ametist tespih vardı. Sri Lanka’da, kendi aşağı yuvarlanmış taşlar enkaz bulunur.

Ancak, ametist volkanik kayalarda akik badem ve dürziler astar mekanlarda kadar açmak için daha olasıdır. Ne tahmin edildi şimdiye kadarki en büyük boşluğu Rio Grande do Sul 1900 yılında keşfedildi olmak. Badem (. 10 ft 16 ile 33), üç metre beşe on ölçülür ve tahmini sekiz ton ağırlığındaydı. Koyu mor ametist, bir adamın yumruk gibi bazı kadar büyük, 700 cwt tartılır olabilir. tamamen. Washington Müzesi’nde bu Brezilyalı hazine alınan 200 kilogram ağırlığında bir parça vardır. Son zamanlarda, ABD’de bir buluntu manşetlere yapıyor. Temmuz 1993 yılında üç metre druse 1000’in üzerinde kesilebilir ametist kilogram, kristaller uzunluğu 19 cm bazıları içerdiği Maine, bulundu.

On dokuzuncu yüzyıla kadar keşfedilmiş değildi özellikle Güney Amerika mevduat, menekşe taş fiyatı aşağı getirdi. 18. yüzyılın başında çok ünlü oldu İngiltere Kraliçesi Charlotte, ametist bilezik, değeri o zaman 2000 sterlin olarak tahmin ediliyor, 200 yıl sonra sadece 100 lira görünüşte değdi. Ancak, fiyat kalite ile yakın bir ilişki vardır ve kalite son derece değişir. Brezilya malzemenin çoğu ihale mor, açık renkli olduğunu. Madagaskar, bu bulunursa genellikle kırmızı veya mor tonlar olduğunu. Uruguay en güzel ve en derin renk malzemeleri, ama çoğunlukla lekelenmiş olduğunu. Böylece en iyi menekşe tertemiz taşları hala iyi üzerinde yüz Euro karat fiyatları getir. Mücevher parçaları böylece oluşturulan büyüleyici, yaklaşık 100 yıldır özel olduğu gibi, elmas örgü süsleme ile monte edilmiştir. Insanlar buna değer taklidi ve sentetik üretme zahmetine olacak bulmak şaşmamalı.

Ametist Taşı Özellikleri

Ametist Taşı Özellikleri

Napolyon Berlin’de yakalanan Trajan büstü tanık, eski zamanlarda, ametist zaten oyulmuş ediliyordu ve heykel formlarına kesti. O sadece şimdiye kadar saydam veya opak veya ikisinin arasında ya olsa beyazımsı katmanları ile bantlı Ametist kuvars, birlikte çalışmak için özellikle iyi. İlk zamanlarda, insanlar geri alkolizme karşı taş koruyucu işlevi için bize getiriyor, hangi ametist bardak şarap içmeyi sevdim. Antik Yunan destan göre, Diana Bacchus bir ametist içine sevilen bir perisi döndü; bu nedenle dönem Bacchus taş. Deliryum bir drunkard korumak isteyen herkes kişinin içki biraz öğütülmüş ametist karışık.

Tarih ve Tanıtım – Ametist Hakkında
Ametist nadir mavi-yeşil hariç, mineral kuvars grubuna ait en değerli ve değerli taşlardan biridir taş silika . Şubat ayı için resmi burç taşı olarak kabul edilmektedir. Ametist, kuvars macrocrystalline şubesine ait ve demir menekşe / mor renk ve alüminyum kirleri borçludur. Böyle renklendirme ajanları olmadan, ametist sadece şeffaf, sıradan renksiz kuvars olacaktır. macrocrystalline kuvars diğer çeşitleri gibi, ametist netlik ve camsı parlaklık saydam şeffaf vardır. kuvars kriptokristalin çeşitleri hemen hemen her zaman opak netlik saydam ile meydana gelir.

Citrine Karşı Ametist

Ametist altın sitrin kuvars mor renkli kardeş taş. Renk bölge Ametrine ametist ve sitrin hem iki renkli kombinasyonudur. Ametist’in ve sitrin arasındaki tek fark Ametist’in demir yabancı maddelerin seviyesi. Ametist yaklaşık 470ºC 750ºC kadar yüksek sıcaklıklarda, ısıtıldığında, demir safsızlıkları azaltılır ve altın “ateşli ‘sitrin içine mor amethysti dönebilir. Düşük dereceli ametist taşlar genellikle altın renkli sitrin taşları üretmek için ısıtılır. Unheated sitrin göre Isıtmalı sitrin, genellikle daha kırmızımsı görünür.

mor kraliyet renklerden biri olarak kabul edildiğinden, ametist gücünün bir amblemi olarak tarihi bir öneme sahiptir. İnce amethysts İngiliz Crown Jewels yer veriliyor ve onlar da Catherine favori Büyük ve Mısır kraliyet vardı. Ametist ayrıca Hıristiyan kilisesinin saflarında yüksek yer tutan ve “piskopos taş” olarak sevk edildi. “Amethystos” Yunanca kelime “sarhoş değil” çevirir ve genellikle zehirlenme karşı korumak için bir muska olarak yıpranmış. ametist sarhoşluk karşı panzehir olarak kabul edildi bu yana, birçok şarap kadehler ametist taştan oyulmuş bulundu. Yine bu güne kadar, menekşe-mor ametist itidal bir sembolüdür.

Ametist Taşı Fiyatı

Ametist Taşı Fiyatı

tanımlama Ametist
Ametist Kökeni
Alış Ametist
Ametist Gemological Özellikleri
Ametist Çeşitleri
Ametist Mitoloji
Ametist Takı
Ametist Taş Bakımı
Purple-Violet Amethyst
Doğal Ametist Gemstonec
Büyütmek için tıklayın

Ametist belirlenmesi Geri Yukarıya
Yapay ışıkta, ametist en iyi renk göstermez. Ametist gün ışığında en iyi görünüyor; biraz doğumundan sonra veya gün batımından hemen önce daha doğrusu, hafif, yumuşak ve sıcak olduğunda. Ametist onun mor-mor renkler ile ayırt edilir. En iyi örnekleri az renk imar ile derin mor renk ve iyi doygunluğu olmalıdır.

Ametist Kökeni ve taş Kaynakları dön
En önemli ametist yatakları yani Rio Grande “Palmeira” amethysts Sul ve Para “Maraba” amethysts yapmak, Brezilya’da bulunmaktadır. Diğer önemli ametist mevduat Bolivya, Kanada, Hindistan, Madagaskar, Meksika, Myanmar (Burma), Namibya, Rusya, Sri Lanka, Birleşik Devletler (Arizona), Uruguay ve Zambiya yer almaktadır.

Ametist Alış ve taş Değerini Belirleme Başa Dön
Ametist Renk

Ametist demir ve alüminyum kirlilikler rengini borçludur. Renkler mor ve kırmızı-mor soluk mor arasında değişir. Derin renkler, en değerli gül yanıp söner özellikle zengin mor. “Sibirya” kırmızı ve mavi renkte yanıp söner derin mor ametist en yüksek fiyat komutları. Sözde Yeşil Ametist ısıl muamele ile üretilir, ancak ametist Mor renk ile tanımlanır çünkü, Yeşil Ametist gerçek Ametist olarak kabul edilmez.

Ametist Açıklık ve Cilası

İnce ametist ışığı engellenmeden taş geçer, yani saydamdır. o taş üzerinden geçecek şekilde saydam ametist olarak, ışığın geçişi biraz zayıflar. en kaliteli ametist “temiz” ve her türlü görünür kapanım ücretsizdir. ametist oldukça bol olduğu, görünür inklüzyonlar ile taşları satın almak için küçük bir sebep vardır.

AMETİST TAŞI

AMETİST TAŞI

Ametist Kesim ve Şekil

Nedeniyle ametist kristalleri renk dağılımı değişkenlik, genellikle renk maksimize etmek parlak mermi veya oval olarak kesilir. Çok nadiren cabochon tr kesilecek ametist olacaktır. Diğer şekiller ve modifiye kesme stilleri oldukça popüler olan, ancak tipik olarak, iyi bir renk dağılımı ile sadece ametist numuneler fantezi taş kesilir. Ametist, kesme ve boyutunu hemen her şekil mevcuttur. Kalibre boyutları kolayca bulunur ve bu trilyonlarca kalpleri ve kalkanlar gibi fantezi şekiller çok yaygındır. Birçok esnaf ametist taşı ile süs oymalar kesmek için tercih ve böylece bugün piyasada bulunan birçok ametist oymalar vardır.

Ametist Tedavisi

Ametist kuvars genellikle tedavi edilmemiş olduğunu. Bazı ametist taşlar ısıtma da geliştirilmiş olabilir, ancak Ametist’in ısıtma renklendirici maddeler azaltmak ve ‘ısıtıldı sitrin’ neden olur. Taş tedarikçileri her zaman herhangi bir geliştirmeleri açıklamalıdır. 1382ºF için 878ºF ısıl işlemi genellikle hafif sarı, kırmızı, kahverengi, yeşil veya renksiz sonuçlar verecektir.

Ametist Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: SiO2 – Silikon dioksit
Kristal yapı: üç köşeli; altıgen prismalar
Renk: Violet, soluk kırmızı-mor, mor
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7
Kırılma indisi: 1,544-1,553
Yoğunluk: 2.65
ayrılması: Yok
şeffaflık: Yarı saydam Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: 0.009
Parlaklık: cam
floresan: Zayıf – mavimsi
Ametist taşlı Çeşitleri ya da diğer benzer Taş: Başa Dön
Natural Golden Citrine
Altın Citrine
Orada kuvars taşlar birçok farklı çeşidi vardır, ve en çok renk ve kristal yapı gibi optik özelliklere göre, ancak diğer çeşitler kökenli ya da diğer benzer özelliklere atıf yapar. Yöre tabanlı ticari isimleri taş satıcıları veya koleksiyoncular sadece çoğunlukla kullanılmaktadır.

Kuvars taşları iki dalı, kriptokristalin ve macrocrystalline birine sınıflandırılabilir. İki çeşit şeffaflık ve parlaklık ile ayırt edilebilir. Ametist macrocrystalline ve taş diğer birçok benzer çeşitleri vardır.

Ametist Taşı

Ametist Taşı

En Popüler İlgili Taş:

Ametist geodes , sitrin geodes , Gül kuvars, kalsedon, akik, rutil kuvars, Ametrine, sitrin, yıldız kuvars, kedi gözü, kuvars, altın kuvars, akik ve krizopras en popüler kuvars çeşitleri vardır.

Lesser İlgili Gemstones bilinen:

Sardonyx, oniks, mistik kuvars, çilek kuvars, Aventurin, kaya kristali kuartz, mavi kuvars, şahin gözü, prasiolite, kan taşı ve chrysocolla kalsedon (taş silika) nadir ve az bilinen kuvars çeşitleri bulunmaktadır.

Metafizik Ametist taşlı Mitoloji ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri dön
ametist kökeni efsanesi bir Yunan efsanesi bize geliyor. Dionysius, zehirlenme tanrısı, bir insandan bir hakaret tarafından bir gün kızdırdı ve onun yolunu geçerek bir sonraki ölümlü intikam yemini edildi. Agresif kaplanlar arzusunu yerine olacaktır. Ametist, tanrıça Diana haraç ödemek için onu yolda güzel bir genç kızlık kurbanı haline geldi. Diana kaplanları ‘acımasız pençeleri onu korumak için saf kristal kuvars bir heykel haline Ametist döndü. Dionysius güzel heykel görünce onun eylem için pişmanlık şarap gözyaşı döktü. Tanrı’nın gözyaşları ünlü mücevher oluştururken, kuvars mor lekeli.

Ametist Şubat ayında veya Balık Zodyak işareti doğarlar olanlar için burç olduğunu.

Antik çağlarda, yanı sıra Orta Çağ’da insanlar kozmos taşlar yansıdı inanıyordu. ametist gezegen Neptün atanır. ezoterik hareketi eski inanç canlandı ve mücevher sektöründe o belirli taşlar teşvik etmek başka bir pazarlama aracı yaptı.

taşlar şifa güçleri tartışmalı bir konu olmaya devam etmektedir, ancak şifacılar, şamanlar ve tıp erkekler tarafından yüzyıllardır söz edilmiştir. aslında ya da sadece bir plasebo etkisi üzerine kurulu olsun yardımcı olur ya da onları giymek isteyenler faydaları olarak, bu gerçekten önemli sürece değil. senin taş en fazla yararı elde etmek için, deri ile doğrudan temas halinde taş, vücudun özellikle sorunlu bölgeyi giymek için önerilmektedir. Ametist baş ağrısı, pankreas bozuklukları, sırt ağrısı ve alkolizm için yardımcı olmak için söylenir.
hem sert ve dayanıklı kabul edilir çünkü Ametist takı tasarımı her türlü için idealdir. Ametist taşları genellikle kolye, kolye, küpe, ve özellikle olarak giyilir ametist yüzük . ametist mor-mor renkli olması nedeniyle, pek çok o ametist sadece kadın tarafından giyilen gerektiğine inanıyoruz. Ancak, mor kraliyet rengi ve telif cinsiyet tercihi vardır. Bu nedenle, erkekler ya da kadınlar için taş mükemmel bir seçimdir. Ametist çoğu diğer malzemelere göre daha zordur, bu yüzden aşınma ve yıpranma çok dayanıklıdır. Ametist, çünkü mevcut büyük boyutlarda ve şekillerde birçok kuyumcular için bir favori. Ametist mavi-mor Tanzanit, spinel, safir ve Iolite ardından bugün piyasada değerli taş renkli en popüler mor-menekşe vardır.

Not: karat ağırlığı ile boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri oranla ağırlık olarak elmas daha küçüktür.

Ametist taş ve Takı Bakım ve Temizlik Başa Dön
senin Gemstones temizleyin nasıl Ametist kolayca ılık su ve yumuşak bir sabunla temizlenebilir. Yumuşak bir bez ya da diş fırçası kullanarak ametist silin. Ametist kuvars ve nispeten sert ve dayanıklıdır, ancak kolay Ametist çizilme edebilen diğer değerli taşların bir dizi bulunmaktadır. Bu nedenle, dikkat çekmek ve temizlik ya da ametist takı takan, saklarken ametist yakın zor diğer taşlar koymayın. ametist taş takı temizlerken diğer çoğu renkli taşlarla olduğu gibi, sert ev kimyasalları kullanmayın. Isı taş kalıcı hasara neden olabilir, çünkü aşırı ısıya uzun süre maruz kalmaktan kaçının. ametist saklarken, her zaman kumaş kaplı kutunun içine takı saklamak veya yumuşak bir bezle sarın. olsun ya da olmasın sert ya da yumuşak olup bir olsun Ametist, diğer taşlar ayrı muhafaza edilmelidir.

AMETİST TAŞI DOĞAL (A KALİTE 1.6 KG)

DOĞAL KAYALAR
AMETİST TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.6 KG
 • A KALİTE RENK DOYGUNLUĞU
 • AMETİST DOĞAL KAYA
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AMETİST TAŞI DOĞAL A KALİTE 1.6 KG

Rengi aslında tüm değerli taşlar bu taş iğfal karşı kullanıcıyı korumak için söylenir olsa, baştan çıkarıcı olduğu kadar

Ametist Taşı Kaya

Ametist Taşı Kaya

benzersizdir. Ametist mor savurganlık olduğunu. Binlerce yıl için, kuvars ailesinin en çarpıcı temsilcisi dini ve laik hem prensler tarafından imrenilen bir mücevher olmuştur. Musa Yahudilerin Yüksek Priest resmi elbiseler Tanrı’nın Ruhu bir sembolü olarak nitelendirdi ve Rus İmparatoriçesi Catherine Büyük için bakmak Urallar içine madenciler binlerce gönderdi. Sanılanın olarak, ametist sarhoşluk karşı koruma sağlar – Yunanca kelime ‘Amethystos ortalamaları çeviri’ sarhoş değil ‘. Şubat ayı için daha uygun bir taş vardır özellikle bu nedenle pek diledi olabilir, karnaval kutlamaları şekilde devam bol olması.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL BRAZİLYA AMETİST TAŞI A KALİTE MUHTEŞEM RENK DOYUMU ÜRÜNÜMÜZ ÇOK KALİTELİ BİR PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZE DEĞİŞİK BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI OLARAKTA SAKLANABİLİR…TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

KG:1.611 GR

EN : 13 CM BOY 12 CM

Daha fazla mucizevi güçleri çok sayıda kültürlerin her türlü ametist ilişkilendirilir. Bu, tempests ve çekirge karşı bitkileri korumak savaşta ve avda şans getirmek, kötü ruhları kovmak ve akıl ilham söyleniyordu. Pliny eserlerinden küçük bir çalışma köpeğin saç yapılmış bir kordon üzerinde boynuna takılan bu taş, yılan ısırığı karşı koruma sağlamaktadır olduğunu ortaya koyacaktır. Daha sonra, Hieronymus bile kartallar tıpkı tehlikelerden yavrularını korumak için kendi yuvasında bir ametist yerleştirilir bildirdi. Bunların dışında güçlerin, taş terapistleri ametist bir ayılma ve temizleyici etkiye sahip olduğunu söylüyorlar. Ametist ayrıca Hildegard von Bingen göre, aşırı mide asidi bastırmak ve söylenmiştir, böcek ısırıkları ile mücadele ve cildi güzelleştirmek için görev yaptı. Ama ametist, sadece tıpta bir firma niş vardı; aynı zamanda bir dostluk taşı olarak saygın edildi. Zihin iffetli çerçeve içinde takan koymak ve güven ve dindarlığı simgelediği düşünülen beri ve, ametist yüzyıllar boyunca Katolik din adamlarının süsler çok önemli bir konum işgal etmeye geldi. Bu piskopos ve kardinaller taş vardı; Biz prelates ‘haç ve Pforzheim Mücevher Müzesi’nde sözde Papalık Yüzük (İtalyan, 15. yüzyıl)’ de bulabilirsiniz.

Ancak, tüm kristal kuartzlar en güzel, aynı zamanda bilim adamları için bir ya da iki bilmece poz ve gerçekten onlar hala tamamen bu güne kadar çözülmüş değil. Ametist sertliğini (7), ılımlı kırılma ve diğer kuartzlar ile ortak olan bir ağırlığa sahiptir, ancak kristal yapısından farklıdır ve en alışılmadık. Inşaat alanları ve renk şiddeti değişen lamelar genellikle ortaya ve bunun bir sonucu olarak, katmanlı bir. Eşit olarak dağıtılmış koyu renk nispeten az sayıda büyük kesme amethysts var neden bu onun dünyanın her yerinde çok bol miktarda bulunan edilerek rağmen, açıklıyor. Bu bilim adamları renk gerçek nedeni bulunamadı sahip oldukça belli olmuştur sadece son birkaç yıl içinde olduğunu. Artık, doğal radyoaktif radyasyonu ile bağlantılı olarak bazı demir bileşenlerinin ilişkilendirilir.

Ametist Satış

Ametist Satış

Uzun bir süredir bilinmektedir bir şey ise, ametist ısıtılmadan üzerine renk değiştiren bir gerçektir. Dumanlı taşlar kadar az 250 derece sıcaklıkta dönüşür parlayan kahverengimsi-kırmızı, yani açık olanlar, 400 derece sarı veya renksiz hale şeffaflık yüksek derecede sahip olanlar iken sarı. Şimdi ve daha sonra Doğa bize son zamanlarda kostikleştirilmiş kristal külçeler şeklinde Bolivya’da bulunan olanlar gibi oluşturulan çift renkli taşlar sahip bir sürpriz verir. Bu çeşitlilik demir oluşumu belirli enerji eyaletlerde için, Ametrine olarak bilinen sarı sitrin için mor alanları tanıtmak. En iyi ihtimalle, üç telli yıldızı düz takı ondan kesilebilir. Bununla birlikte, ezoterik vurgulamak enerji alanlarının, aslında polarize ışıkta görünür hale getirilebilir olmasıdır. Idar-Oberstein Henn Kardeşler bile onunla gitmek için fotoğraf kaynağı.

Bazı amethysts gün ışığında renksizliğin neredeyse soluk. Bunun nedeni henüz keşfedilmiş, ancak radyum radyasyon yoluyla bunları yeniden renklendirmek için mümkün olmamıştır. Bu taşlar kendi rengini kaybedebilir gerçeği güneşlenirken ametist takı solaryum ya da siyah ışık ile bir diskotek, yıpranmış gerektiğini bariz hale getirir. Ani ısı değişimleri de taşa zararlı olabilir.

Büyük ekonomik öneme sahip mevduat güney Brezilya çeşitli eyaletlerde ve komşu Uruguay bulunmaktadır. Üçüncü önemli ihracat ülkesi Madagaskar olduğunu. Ancak, bu taş tüm dünyada yayılır. Onlar çıkartıldığı mevduat artık bilinen bugün olsa iyi örnekler, Aztek mezarlarda bulundu. Kuzey Amerika’da Superior Gölü Kanada tarafında, Ametist Harbor adlı bir yer var. Mor kuvars nadiren de olsa taş kalitesi, bol miktarda orada bulunur. Idar-Oberstein, Alman taş merkezi, ünü yurt içi ametist buluntular dayanmaktadır.

Doğal Ametist

Doğal Ametist

İlk zamanlarda, hammadde Zillertal Alpleri orada teslim edildi. Bu yakındaki mevduat verim durdurdu, eski kesicileri geleneği Güney Amerika’da Alman göçmenler tarafından düzenlenen malzemeleri sayesinde korunur başardı. Özellikle Urallar kışın mayınlı edildi Rus amethysts, hatta yapay ışıkta muhteşem parlıyordu onların özellikle güzel renk, bir kez ünlüydü. Taş Buda ithaf edilen ve zihin açıklığını teşvik söyleniyordu orada için Tibet’te, ametist tespih vardı. Sri Lanka’da, kendi aşağı yuvarlanmış taşlar enkaz bulunur.

Ancak, ametist volkanik kayalarda akik badem ve dürziler astar mekanlarda kadar açmak için daha olasıdır. Ne tahmin edildi şimdiye kadarki en büyük boşluğu Rio Grande do Sul 1900 yılında keşfedildi olmak. Badem (. 10 ft 16 ile 33), üç metre beşe on ölçülür ve tahmini sekiz ton ağırlığındaydı. Koyu mor ametist, bir adamın yumruk gibi bazı kadar büyük, 700 cwt tartılır olabilir. tamamen. Washington Müzesi’nde bu Brezilyalı hazine alınan 200 kilogram ağırlığında bir parça vardır. Son zamanlarda, ABD’de bir buluntu manşetlere yapıyor. Temmuz 1993 yılında üç metre druse 1000’in üzerinde kesilebilir ametist kilogram, kristaller uzunluğu 19 cm bazıları içerdiği Maine, bulundu.

On dokuzuncu yüzyıla kadar keşfedilmiş değildi özellikle Güney Amerika mevduat, menekşe taş fiyatı aşağı getirdi. 18. yüzyılın başında çok ünlü oldu İngiltere Kraliçesi Charlotte, ametist bilezik, değeri o zaman 2000 sterlin olarak tahmin ediliyor, 200 yıl sonra sadece 100 lira görünüşte değdi. Ancak, fiyat kalite ile yakın bir ilişki vardır ve kalite son derece değişir. Brezilya malzemenin çoğu ihale mor, açık renkli olduğunu. Madagaskar, bu bulunursa genellikle kırmızı veya mor tonlar olduğunu. Uruguay en güzel ve en derin renk malzemeleri, ama çoğunlukla lekelenmiş olduğunu. Böylece en iyi menekşe tertemiz taşları hala iyi üzerinde yüz Euro karat fiyatları getir. Mücevher parçaları böylece oluşturulan büyüleyici, yaklaşık 100 yıldır özel olduğu gibi, elmas örgü süsleme ile monte edilmiştir. Insanlar buna değer taklidi ve sentetik üretme zahmetine olacak bulmak şaşmamalı.

Ametist Taşı Özellikleri

Ametist Taşı Özellikleri

Napolyon Berlin’de yakalanan Trajan büstü tanık, eski zamanlarda, ametist zaten oyulmuş ediliyordu ve heykel formlarına kesti. O sadece şimdiye kadar saydam veya opak veya ikisinin arasında ya olsa beyazımsı katmanları ile bantlı Ametist kuvars, birlikte çalışmak için özellikle iyi. İlk zamanlarda, insanlar geri alkolizme karşı taş koruyucu işlevi için bize getiriyor, hangi ametist bardak şarap içmeyi sevdim. Antik Yunan destan göre, Diana Bacchus bir ametist içine sevilen bir perisi döndü; bu nedenle dönem Bacchus taş. Deliryum bir drunkard korumak isteyen herkes kişinin içki biraz öğütülmüş ametist karışık.

Tarih ve Tanıtım – Ametist Hakkında
Ametist nadir mavi-yeşil hariç, mineral kuvars grubuna ait en değerli ve değerli taşlardan biridir taş silika . Şubat ayı için resmi burç taşı olarak kabul edilmektedir. Ametist, kuvars macrocrystalline şubesine ait ve demir menekşe / mor renk ve alüminyum kirleri borçludur. Böyle renklendirme ajanları olmadan, ametist sadece şeffaf, sıradan renksiz kuvars olacaktır. macrocrystalline kuvars diğer çeşitleri gibi, ametist netlik ve camsı parlaklık saydam şeffaf vardır. kuvars kriptokristalin çeşitleri hemen hemen her zaman opak netlik saydam ile meydana gelir.

Citrine Karşı Ametist

Ametist altın sitrin kuvars mor renkli kardeş taş. Renk bölge Ametrine ametist ve sitrin hem iki renkli kombinasyonudur. Ametist’in ve sitrin arasındaki tek fark Ametist’in demir yabancı maddelerin seviyesi. Ametist yaklaşık 470ºC 750ºC kadar yüksek sıcaklıklarda, ısıtıldığında, demir safsızlıkları azaltılır ve altın “ateşli ‘sitrin içine mor amethysti dönebilir. Düşük dereceli ametist taşlar genellikle altın renkli sitrin taşları üretmek için ısıtılır. Unheated sitrin göre Isıtmalı sitrin, genellikle daha kırmızımsı görünür.

mor kraliyet renklerden biri olarak kabul edildiğinden, ametist gücünün bir amblemi olarak tarihi bir öneme sahiptir. İnce amethysts İngiliz Crown Jewels yer veriliyor ve onlar da Catherine favori Büyük ve Mısır kraliyet vardı. Ametist ayrıca Hıristiyan kilisesinin saflarında yüksek yer tutan ve “piskopos taş” olarak sevk edildi. “Amethystos” Yunanca kelime “sarhoş değil” çevirir ve genellikle zehirlenme karşı korumak için bir muska olarak yıpranmış. ametist sarhoşluk karşı panzehir olarak kabul edildi bu yana, birçok şarap kadehler ametist taştan oyulmuş bulundu. Yine bu güne kadar, menekşe-mor ametist itidal bir sembolüdür.

Ametist Taşı Fiyatı

Ametist Taşı Fiyatı

tanımlama Ametist
Ametist Kökeni
Alış Ametist
Ametist Gemological Özellikleri
Ametist Çeşitleri
Ametist Mitoloji
Ametist Takı
Ametist Taş Bakımı
Purple-Violet Amethyst
Doğal Ametist Gemstonec
Büyütmek için tıklayın

Ametist belirlenmesi Geri Yukarıya
Yapay ışıkta, ametist en iyi renk göstermez. Ametist gün ışığında en iyi görünüyor; biraz doğumundan sonra veya gün batımından hemen önce daha doğrusu, hafif, yumuşak ve sıcak olduğunda. Ametist onun mor-mor renkler ile ayırt edilir. En iyi örnekleri az renk imar ile derin mor renk ve iyi doygunluğu olmalıdır.

Ametist Kökeni ve taş Kaynakları dön
En önemli ametist yatakları yani Rio Grande “Palmeira” amethysts Sul ve Para “Maraba” amethysts yapmak, Brezilya’da bulunmaktadır. Diğer önemli ametist mevduat Bolivya, Kanada, Hindistan, Madagaskar, Meksika, Myanmar (Burma), Namibya, Rusya, Sri Lanka, Birleşik Devletler (Arizona), Uruguay ve Zambiya yer almaktadır.

Ametist Alış ve taş Değerini Belirleme Başa Dön
Ametist Renk

Ametist demir ve alüminyum kirlilikler rengini borçludur. Renkler mor ve kırmızı-mor soluk mor arasında değişir. Derin renkler, en değerli gül yanıp söner özellikle zengin mor. “Sibirya” kırmızı ve mavi renkte yanıp söner derin mor ametist en yüksek fiyat komutları. Sözde Yeşil Ametist ısıl muamele ile üretilir, ancak ametist Mor renk ile tanımlanır çünkü, Yeşil Ametist gerçek Ametist olarak kabul edilmez.

Ametist Açıklık ve Cilası

İnce ametist ışığı engellenmeden taş geçer, yani saydamdır. o taş üzerinden geçecek şekilde saydam ametist olarak, ışığın geçişi biraz zayıflar. en kaliteli ametist “temiz” ve her türlü görünür kapanım ücretsizdir. ametist oldukça bol olduğu, görünür inklüzyonlar ile taşları satın almak için küçük bir sebep vardır.

AMETİST TAŞI

AMETİST TAŞI

Ametist Kesim ve Şekil

Nedeniyle ametist kristalleri renk dağılımı değişkenlik, genellikle renk maksimize etmek parlak mermi veya oval olarak kesilir. Çok nadiren cabochon tr kesilecek ametist olacaktır. Diğer şekiller ve modifiye kesme stilleri oldukça popüler olan, ancak tipik olarak, iyi bir renk dağılımı ile sadece ametist numuneler fantezi taş kesilir. Ametist, kesme ve boyutunu hemen her şekil mevcuttur. Kalibre boyutları kolayca bulunur ve bu trilyonlarca kalpleri ve kalkanlar gibi fantezi şekiller çok yaygındır. Birçok esnaf ametist taşı ile süs oymalar kesmek için tercih ve böylece bugün piyasada bulunan birçok ametist oymalar vardır.

Ametist Tedavisi

Ametist kuvars genellikle tedavi edilmemiş olduğunu. Bazı ametist taşlar ısıtma da geliştirilmiş olabilir, ancak Ametist’in ısıtma renklendirici maddeler azaltmak ve ‘ısıtıldı sitrin’ neden olur. Taş tedarikçileri her zaman herhangi bir geliştirmeleri açıklamalıdır. 1382ºF için 878ºF ısıl işlemi genellikle hafif sarı, kırmızı, kahverengi, yeşil veya renksiz sonuçlar verecektir.

Ametist Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: SiO2 – Silikon dioksit
Kristal yapı: üç köşeli; altıgen prismalar
Renk: Violet, soluk kırmızı-mor, mor
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7
Kırılma indisi: 1,544-1,553
Yoğunluk: 2.65
ayrılması: Yok
şeffaflık: Yarı saydam Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: 0.009
Parlaklık: cam
floresan: Zayıf – mavimsi
Ametist taşlı Çeşitleri ya da diğer benzer Taş: Başa Dön
Natural Golden Citrine
Altın Citrine
Orada kuvars taşlar birçok farklı çeşidi vardır, ve en çok renk ve kristal yapı gibi optik özelliklere göre, ancak diğer çeşitler kökenli ya da diğer benzer özelliklere atıf yapar. Yöre tabanlı ticari isimleri taş satıcıları veya koleksiyoncular sadece çoğunlukla kullanılmaktadır.

Kuvars taşları iki dalı, kriptokristalin ve macrocrystalline birine sınıflandırılabilir. İki çeşit şeffaflık ve parlaklık ile ayırt edilebilir. Ametist macrocrystalline ve taş diğer birçok benzer çeşitleri vardır.

Ametist Taşı

Ametist Taşı

En Popüler İlgili Taş:

Ametist geodes , sitrin geodes , Gül kuvars, kalsedon, akik, rutil kuvars, Ametrine, sitrin, yıldız kuvars, kedi gözü, kuvars, altın kuvars, akik ve krizopras en popüler kuvars çeşitleri vardır.

Lesser İlgili Gemstones bilinen:

Sardonyx, oniks, mistik kuvars, çilek kuvars, Aventurin, kaya kristali kuartz, mavi kuvars, şahin gözü, prasiolite, kan taşı ve chrysocolla kalsedon (taş silika) nadir ve az bilinen kuvars çeşitleri bulunmaktadır.

Metafizik Ametist taşlı Mitoloji ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri dön
ametist kökeni efsanesi bir Yunan efsanesi bize geliyor. Dionysius, zehirlenme tanrısı, bir insandan bir hakaret tarafından bir gün kızdırdı ve onun yolunu geçerek bir sonraki ölümlü intikam yemini edildi. Agresif kaplanlar arzusunu yerine olacaktır. Ametist, tanrıça Diana haraç ödemek için onu yolda güzel bir genç kızlık kurbanı haline geldi. Diana kaplanları ‘acımasız pençeleri onu korumak için saf kristal kuvars bir heykel haline Ametist döndü. Dionysius güzel heykel görünce onun eylem için pişmanlık şarap gözyaşı döktü. Tanrı’nın gözyaşları ünlü mücevher oluştururken, kuvars mor lekeli.

Ametist Şubat ayında veya Balık Zodyak işareti doğarlar olanlar için burç olduğunu.

Antik çağlarda, yanı sıra Orta Çağ’da insanlar kozmos taşlar yansıdı inanıyordu. ametist gezegen Neptün atanır. ezoterik hareketi eski inanç canlandı ve mücevher sektöründe o belirli taşlar teşvik etmek başka bir pazarlama aracı yaptı.

taşlar şifa güçleri tartışmalı bir konu olmaya devam etmektedir, ancak şifacılar, şamanlar ve tıp erkekler tarafından yüzyıllardır söz edilmiştir. aslında ya da sadece bir plasebo etkisi üzerine kurulu olsun yardımcı olur ya da onları giymek isteyenler faydaları olarak, bu gerçekten önemli sürece değil. senin taş en fazla yararı elde etmek için, deri ile doğrudan temas halinde taş, vücudun özellikle sorunlu bölgeyi giymek için önerilmektedir. Ametist baş ağrısı, pankreas bozuklukları, sırt ağrısı ve alkolizm için yardımcı olmak için söylenir.
hem sert ve dayanıklı kabul edilir çünkü Ametist takı tasarımı her türlü için idealdir. Ametist taşları genellikle kolye, kolye, küpe, ve özellikle olarak giyilir ametist yüzük . ametist mor-mor renkli olması nedeniyle, pek çok o ametist sadece kadın tarafından giyilen gerektiğine inanıyoruz. Ancak, mor kraliyet rengi ve telif cinsiyet tercihi vardır. Bu nedenle, erkekler ya da kadınlar için taş mükemmel bir seçimdir. Ametist çoğu diğer malzemelere göre daha zordur, bu yüzden aşınma ve yıpranma çok dayanıklıdır. Ametist, çünkü mevcut büyük boyutlarda ve şekillerde birçok kuyumcular için bir favori. Ametist mavi-mor Tanzanit, spinel, safir ve Iolite ardından bugün piyasada değerli taş renkli en popüler mor-menekşe vardır.

Not: karat ağırlığı ile boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri oranla ağırlık olarak elmas daha küçüktür.

Ametist taş ve Takı Bakım ve Temizlik Başa Dön
senin Gemstones temizleyin nasıl Ametist kolayca ılık su ve yumuşak bir sabunla temizlenebilir. Yumuşak bir bez ya da diş fırçası kullanarak ametist silin. Ametist kuvars ve nispeten sert ve dayanıklıdır, ancak kolay Ametist çizilme edebilen diğer değerli taşların bir dizi bulunmaktadır. Bu nedenle, dikkat çekmek ve temizlik ya da ametist takı takan, saklarken ametist yakın zor diğer taşlar koymayın. ametist taş takı temizlerken diğer çoğu renkli taşlarla olduğu gibi, sert ev kimyasalları kullanmayın. Isı taş kalıcı hasara neden olabilir, çünkü aşırı ısıya uzun süre maruz kalmaktan kaçının. ametist saklarken, her zaman kumaş kaplı kutunun içine takı saklamak veya yumuşak bir bezle sarın. olsun ya da olmasın sert ya da yumuşak olup bir olsun Ametist, diğer taşlar ayrı muhafaza edilmelidir.