OTANT�K TA�

YEŞİL AKİK TAŞI SET

OTANTİK SETLER
Yeşil Akik Set
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
  • 18 GR
  • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
  • HİNDİSTAN
  • ÖZEL KUTUSUNDA
  • YEŞİL AKİK TAŞI

YEŞİL AKİK TAŞI SET

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ SAVOROSKİ TAŞLARI İLE BEZENMİŞ 15 KARAT ÖZEL KALP KESİM SET.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

Mineral Bilgi Mikrokristal kuvars, bantlı kalsedon – genellikle demir ve alüminyum ile aşılanmış
Kimyasal Bileşimi SiO 2
Renk Derin yeşil
Sertlik 6-1 / 2-7
Özgül ağırlık 2.60-2.65
Refraktif İndeks 1,544-1,553
Yeşil Akik Taşı Set

Yeşil Akik Taşı Set

Akik, Siyah, Beyaz, Mavi, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahve tonlarında bulunabilen değerli bir taş olmakla birlikte en yaygın kullanılan rengi Kızıl Kahve’dir. Siyah ve Beyaz renktekileri Oniks olarak anılır. Akik’ in mücevher olarak kullanımına Babil döneminden beri rastlanmaktadır. İnsanlık tarihi boyunca yapılan pek çok arkeolojik kazıda yüzük, mühür, düğme, biblo yapımında Akik taşlarının kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Hz. Muhammed’in Akik taşından yapılmış bir yüzüğü mühür olarak kullanmış olduğu bilinmekte, o nedenle Akik Müslümanlar tarafından da büyük rağbet görmektedir. Akik taşıyanların suda boğulmayacağına dair bir efsane de tarih boyunca anlatıla gelmiştir. Savaşçıların zırhlarında cesaret vermesi için Akik taşlar yerleştirilmiştir.
3 ila 4. Yüzyıllarda Sicilya’da bulunan Achates nehrinin kıyılarında dolaşırken bu taşı keşfeden Yunanlı bir filozof olan Theophrastus ona nehrin ismini vermiştir.

Koruyucu niteliği öne çıkan taşlardan bir tanesi olan Akik, uzun ömür ve sağlık sembolüdür. Sosyalleşme ile de yakından alakası olan bu taşın, canlılık verdiği, miskinlik enerjisini dağıttığı, insanları bezginlikten koruduğu ve gerginlikleri, stresi azalttığı en bilinen özelliklerindendir. Taşıyanın kendini güçlü hissetmesine, serinkanlılığını korumasına ve özgüvenini arttırmasına sebep olduğu için özellikle topluluk önünde iş yapan, topluluklara hitap edenlerin Akik taşını kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Bu güzel, saydam koyu yeşil taş Mısırlılar geri gider. En azından 3000 yıl önce, onlar mühürler, yüzük ve dekorasyon gemileri için akik kullanıyorlardı. Canlı renkler içine boyama sanatı Romalılar ile başladı. Bugün değil, sadece sanat objeleri ve takı için popüler olmaya devam ediyor, sanayi nedeniyle de kimyasala karşı sertlik ve direnç akik “seviyor”. Gerçekten güzel bir kadın gibi, yeşil akik boncuklar ve cabochons ekler ve onların güzelliğini yoğunlaştıran bir geçmişi var. Takı insanlar nesiller için geçmek isteyeceksiniz küçük bakır boncuklar ve pirinç ve / veya gümüş kaplama Heishi bu-narin görünümlü opulently yeşil boncuk birleştirin.

Yeşil Akik Taşı

Yeşil Akik Taşı

Biz Feng Shui, yerleştirme ve renk antik Çin sanatı hakkında biliyordu önce bile, çoğumuz biz yeşil bitkiler ve çevremizdeki ağaçları vardı biz daha iyi hissettim biliyordu. Yeşil bir hayırsever, hümanist renk olduğu için Feng Shui göre, bu. Tüm renk gibi, biz bunu bilmiyoruz bile bizi etkiliyor.

Bu taşında, yeşil manevi güç akik ile kombine edilir. Iyileşmesinde taşları kullanmak çağdaş şifacı göre, yeşil akik, cömert şefkatli, iyi bir servet ve adalet keskin bir duygusu olan birisi gelir. Aynı zamanda başkalarının bu özellikleri teşvik eder. Bir sürü daha insan yeşil akik giyen başladı eğer hepimiz daha mutlu olurdum.

Akik / æ ɡ ə t / a, Kriptokristalin çeşitli silika , başta kalsedon tahıl ve renk parlaklığı onun incelik ile karakterize. Agates kaya çeşitli bulunabilir rağmen, klasik ile ilişkili volkanik kayalar ve bazı ortak olabilir metamorfik kayaçlar . [ 1 ]

Içindekiler [ hide ]
1 Etimoloji ve tarih
1.1 Antik kullanımı
2 Oluşumu ve özellikleri
3 akik Türleri
4 sanayi ve sanat Kullanımları
5 Sağlık etkisi
6. Ayrıca bkz
7 Notları
8 Referanslar
9 Dış bağlantılar
Etimoloji ve tarih [ değiştir ]
Taş ile adını verildi Theophrastus nehrin kıyı hattı boyunca taş keşfetti, bir Yunan filozofu ve doğa bilimci, Achates ( Yunanca : Ἀχάτης ). bazen 4. ve 3. yüzyıllar arasında [ 2 ] Renkli Agates ve diğer kalsedonların vardı şimdi denilen Achates Nehri, 3000’den fazla yıl önce elde Dirillo yılında, Sicilya . [ 3 ]

Eski kullanımı [ değiştir ]
Akik sanatında kullanılan en yaygın malzemelerden biridir hardstone oyma , ve antik dünyanın yaygın kullanımını gösteren antik sitelerin bir dizi olarak geri getirildi; Örneğin, arkeolojik geri Knossos yerleştirmek Crete rolünü göstermektedir Tunç Minos kültürü. [ 4 ]

Oluşumu ve özellikleri [ değiştir ]

Botsvana akik
En Agates meydana nodüller olarak volkanik kaya ve eski lav tarafından üretilen önceki boşluklarda, uçucu maddeler daha sonra duvarları, normal katmanlara çökelmiş silisli madde ile tamamen veya kısmen doldurulmuş, orijinal erimiş kütle içine,. Akik ayrıca granitik müdahaleci kitleler tarafından Altta volkanik veya değiştirilmiş kaya damarları veya çatlakları doldurmak için bilinmektedir. Bu Agates, kesip enine , genellikle aşırı bir paralel çizgiler bir dizisini gösteren tenuity bölümüne bir çok bantlı bir görünüm verir. Bu tür taşların olarak bilinen bantlı akik , kurdele akik ve çizgili akik .

Yeşil Akik Set

Yeşil Akik Set

Sıradan bir akik oluşumu, bu içeren sular muhtemel olduğu, silika çözeltisi türevi lav silikatların bazı ayrışmasından, belki de, kayanın ile kendisini-süzülür ve iç kısmında bir silikatlı kaplama tevdi vesiküller . Bantlar, böylece çözeltinin karakter setinde, veya birikmesinin şartlarındaki varyasyonlar, ardışık tabakalar halinde karşılık gelen bir değişikliğe neden olabilir kalkedondan kristal tabakaları ile sık sık alternatif kuvars . Çeşitli buhar-kesecikler kaya hala iken birleştirmek olabilir viskoz ve böylece olağanüstü boyutta bir akik ev olabilir büyük bir boşluk oluşturacak; böylece Brezilyalı geode ile kaplı ametist ve sergilendi, 35 ton ağırlığında , Düsseldorf Sergi Belki akik kimya en kapsamlı yorumu Moxon tarafından son metni aşağıda atıf yapılan 1902 arasında.

Akik “deri” oluşturan bir boşluğun duvarına ilk para yatırma, gibi, genellikle koyu yeşilimsi mineral madde seladonitli , delessite ya da ” yeşil toprak bakımından zengin olan ” demir muhtemelen ayrışmasından kaynaklanan ojit iliştirilen volkanik kaya. Bu yeşil silikat bir kahverengi alterasyondan yol açabilir demir oksit ( limonit akik-nodülün dışında bir paslı görünüm üreten). Dış yüzeyi olan matris kurtarılmış bir akik, çoğu zaman, görünüşe göre, orijinal kaplamasının kaldırılması sonucunda, çekirdeği çıkarılmış ve sert edilir. Boşluğun duvarın üzerinden ilk katman yayılması “astar” olarak adlandırılan, ve bu temel üzerine, zeolit mineraller yatırılır olabilir.

Yerleştirme boşluğunu doldurmak üzere yeterince ilerlemediğini yana birçok Agates, içi boş olan, ve bu gibi durumlarda, son depo sık oluşur dişli kuvars , bazen amethystine sahip dorukları ve kristaller , bir kristal meydana getirmek üzere serbest boşluk yönelik -lined kavite ya da jeot.

Matris içinde Agates parçalanan gömülü olduğunda, serbest ayarlanır. Agates hava koşullarına son derece dayanıklı ve nodüller olarak kalacaktır toprak , ya da biriken çakıl akarsu ve kıyı boyunca.

Akik Türleri [ değiştir ]
Soru kitap-new.svg Bu haberi
Bu bölüm gelmez alıntı herhangi bir referans ya da kaynaklardan . Bu bölüm geliştirmemize yardımcı olun güvenilir kaynaklara alıntıları ekleyerek . ABD’li malzeme meydan ve olabilir kaldırıldı . (Şubat 2012)
Üst kenarı boyunca bir “karıştırdı” görünüme sahip yarı saydam pembe agatized mercan parçası,
Agatized Coral
Sadece tek bir göz gösteren bir Meksikalı akik, adını almıştır . tepegözü akik , yeşil, altın, kırmızı, siyah veya başka renk veya kalsedon gömülü kombinasyonları madde Dahil ve lifler ve bitkisel büyüme düşündüren diğer formları tanzim dendritik ya da neden olur yosun akik . Dendritik Agates manganez ve demir oksitlerin varlığı nedeniyle oluşan onları desenleri gibi eğrelti sahiptir. Madde akik-inşası sırasında biriken dahil diğer tipleri sagenitic büyümeler (radyal mineral kristalleri) ve (kum, kül, ya da çamur gibi) entrapped enkazının parçalarını içermektedir. Bazen akik böyle bir ağaç uzuv veya root olarak çürümüş bitkisel malzeme bıraktığı bir boşluğu doldurur ve uzuv görünümü nedeniyle akik döküm denir. Enhydro akik , bazen hava kabarcıkları ile, küçük su kapantıları içerir.

Yeşil Akik Taşı Set

Yeşil Akik Taşı Set

Düz cilalı ön düzensiz karanlık taş; uzun, spiral birçok beyaz fragmanları, “tirbuşon” kabukları karanlık taş yüzer gibi görünüyor
“Turritella akik” ( Elimia Tenera Green River Formasyonu, Wyoming)
Turritella akik silisli oluşturulmaktadır fosil Elimia Tenera (hatalı olarak kabul Turritella ) kabukları. E. Tenera spiral tatlısu vardır gastropodlar birçok kıvrımları oluşan uzun, spiral kabuklara sahip. Benzer şekilde, mercan , taşlaşmış ağaç ve organik kalıntılar veya gözenekli kayaların başka da agatized olabilir. Agatized mercan sık olarak ifade edilir Petoskey taş veya akik.

Yunan akik geri M.Ö. 400 Sicilya bulunan renkli akik bronzlaşmak için beyaz soluk verilen bir isimdir. Yunanlılar takı ve boncuk yapmak için kullanılır. Taş yüzyıllardır etrafında olmuştu ve Sümerler ve Mısırlılar hem bilinmesine rağmen, dekorasyon için ve onların dini törenlerde önemli parçaları oynamak için taş kullanılan her kim, Sicilya bu renk herhangi akik, antik bir Yunan kolonisi kez, Yunan akik denir.

Akik başka bir türü katmanlı nodül büyükçe GEODES olarak bulunmuştur Brezilyalı akik, olduğunu. Bu beyaz ve gri giriktir kahverengimsi tonlarda ortaya çıkar. Katmanlı büyüme ekseninin karşısındaki kesildiğinde çarpıcı bir örnek oluşturarak bu nodüllerin içinde kuvars formlar. Genellikle süs amaçlı çeşitli renklerde boyanır.

Muayene edildiğinde belirli taşlar, ince kesit aktarılan ışık ile olduklarında bunlar, nereden, bağlı ardışık bantların uç incelik bir kırınım spektrumunu göstermektedir gökkuşağı agates . Nedeniyle oluşum sürecinde çevre değişimlerine katmanları ya da opal, jasper veya kristal kuvars ile kitlelerin sık sık agat coexists.

Akik biçimleri arasında şunlar bulunmaktadır Lake Superior akik ; akik akik (kırmızımsı renkler var); Botsvana akik; mavi dantel akik; bulut akik, condor akik , (görünür akış kanalları veya iğne deliği büyüklüğünde “tüpler”) ile tüp akik; (konsantrik savunma hendekleri ve antik kalelerin etrafında duvarların anımsatan bantlama zıt) istihkam akik, yangın akik (dahili flaş ya da “yangın”, hidrotermal yatırılır hematit tabakası üzerinde net bir akik bir tabaka sonucu gösteren); ve sık sık (anda madeni sahibi kim olduğuna bağlı Rodeo Akik ve Rosetta Stone adı verilen) parlak renkli, complexly bantlı örneği sergileyen Meksika deli-dantel akik.

Sanayi ve sanat kullandığı [ değiştir

“Rubens Vazo” ( Bizans İmparatorluğu ). Akik tek parça yüksek kabartma, bu olağanüstü vazo büyük olasılıkla bir Bizans imparatorunun bir imparatorluk atölye oluşturuldu.
Sanayi iğneler, broş ya da takı diğer türleri, kağıt bıçakları, inkstands, mermer ve mühürler gibi süsler yapmak için Agates esas kullanır. Akik da hala dekoratif görüntüler, mineli, boncuk, oymalar ve bugün kullanılan Intarsia sanat olarak hem de yüz-cilalı ve değişen boyut ve menşe örnekleri-cilalı hayır!. Çünkü onun sertlik ve asitlere karşı yeteneği, akik ezmek ve kimyasalları karıştırmak için havan ve havan yapmak için kullanılır. Çünkü akik mümkün yüksek lehçe bunun için yüzyıllar boyunca kullanılmış olan deri parlatma araçları. Idar-Oberstein endüstriyel ölçekte akik kullanımı yapılmış merkezlerinden biriydi. Başlayan yerel bulundu akik yılında Avrupa pazarı için nesnelerin her türlü yapmak için kullanılan yerlerde, bu 20. yüzyılın başından etrafında küreselleşmiş bir iş oldu: Idar-Oberstein geminin balast gibi, Brezilya akik büyük miktarlarda ithal. Özel kimyasal süreçlerin çeşitli yararlanarak, onlar dünya çapında satıldı renkli boncuklar üretilir. [ 5 ] Agates uzun sanat ve el sanatları kullanılmıştır. Bir Presbiteryen kilisesi kutsal Yachats, Oregon , yerel plajlara toplanan akik yapılmış bölmeleri altı pencere bulunmaktadır. [ 6 ]

YEŞİL AKİK TAŞI SET

OTANTİK SETLER
Yeşil Akik Set
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
  • 18 GR
  • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
  • HİNDİSTAN
  • ÖZEL KUTUSUNDA
  • YEŞİL AKİK TAŞI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

YEŞİL AKİK TAŞI SET

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ SAVOROSKİ TAŞLARI İLE BEZENMİŞ 15 KARAT ÖZEL KALP KESİM SET.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

Mineral Bilgi Mikrokristal kuvars, bantlı kalsedon – genellikle demir ve alüminyum ile aşılanmış
Kimyasal Bileşimi SiO 2
Renk Derin yeşil
Sertlik 6-1 / 2-7
Özgül ağırlık 2.60-2.65
Refraktif İndeks 1,544-1,553
Yeşil Akik Taşı Set

Yeşil Akik Taşı Set

Akik, Siyah, Beyaz, Mavi, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahve tonlarında bulunabilen değerli bir taş olmakla birlikte en yaygın kullanılan rengi Kızıl Kahve’dir. Siyah ve Beyaz renktekileri Oniks olarak anılır. Akik’ in mücevher olarak kullanımına Babil döneminden beri rastlanmaktadır. İnsanlık tarihi boyunca yapılan pek çok arkeolojik kazıda yüzük, mühür, düğme, biblo yapımında Akik taşlarının kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Hz. Muhammed’in Akik taşından yapılmış bir yüzüğü mühür olarak kullanmış olduğu bilinmekte, o nedenle Akik Müslümanlar tarafından da büyük rağbet görmektedir. Akik taşıyanların suda boğulmayacağına dair bir efsane de tarih boyunca anlatıla gelmiştir. Savaşçıların zırhlarında cesaret vermesi için Akik taşlar yerleştirilmiştir.
3 ila 4. Yüzyıllarda Sicilya’da bulunan Achates nehrinin kıyılarında dolaşırken bu taşı keşfeden Yunanlı bir filozof olan Theophrastus ona nehrin ismini vermiştir.

Koruyucu niteliği öne çıkan taşlardan bir tanesi olan Akik, uzun ömür ve sağlık sembolüdür. Sosyalleşme ile de yakından alakası olan bu taşın, canlılık verdiği, miskinlik enerjisini dağıttığı, insanları bezginlikten koruduğu ve gerginlikleri, stresi azalttığı en bilinen özelliklerindendir. Taşıyanın kendini güçlü hissetmesine, serinkanlılığını korumasına ve özgüvenini arttırmasına sebep olduğu için özellikle topluluk önünde iş yapan, topluluklara hitap edenlerin Akik taşını kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Bu güzel, saydam koyu yeşil taş Mısırlılar geri gider. En azından 3000 yıl önce, onlar mühürler, yüzük ve dekorasyon gemileri için akik kullanıyorlardı. Canlı renkler içine boyama sanatı Romalılar ile başladı. Bugün değil, sadece sanat objeleri ve takı için popüler olmaya devam ediyor, sanayi nedeniyle de kimyasala karşı sertlik ve direnç akik “seviyor”. Gerçekten güzel bir kadın gibi, yeşil akik boncuklar ve cabochons ekler ve onların güzelliğini yoğunlaştıran bir geçmişi var. Takı insanlar nesiller için geçmek isteyeceksiniz küçük bakır boncuklar ve pirinç ve / veya gümüş kaplama Heishi bu-narin görünümlü opulently yeşil boncuk birleştirin.

Yeşil Akik Taşı

Yeşil Akik Taşı

Biz Feng Shui, yerleştirme ve renk antik Çin sanatı hakkında biliyordu önce bile, çoğumuz biz yeşil bitkiler ve çevremizdeki ağaçları vardı biz daha iyi hissettim biliyordu. Yeşil bir hayırsever, hümanist renk olduğu için Feng Shui göre, bu. Tüm renk gibi, biz bunu bilmiyoruz bile bizi etkiliyor.

Bu taşında, yeşil manevi güç akik ile kombine edilir. Iyileşmesinde taşları kullanmak çağdaş şifacı göre, yeşil akik, cömert şefkatli, iyi bir servet ve adalet keskin bir duygusu olan birisi gelir. Aynı zamanda başkalarının bu özellikleri teşvik eder. Bir sürü daha insan yeşil akik giyen başladı eğer hepimiz daha mutlu olurdum.

Akik / æ ɡ ə t / a, Kriptokristalin çeşitli silika , başta kalsedon tahıl ve renk parlaklığı onun incelik ile karakterize. Agates kaya çeşitli bulunabilir rağmen, klasik ile ilişkili volkanik kayalar ve bazı ortak olabilir metamorfik kayaçlar . [ 1 ]

Içindekiler [ hide ]
1 Etimoloji ve tarih
1.1 Antik kullanımı
2 Oluşumu ve özellikleri
3 akik Türleri
4 sanayi ve sanat Kullanımları
5 Sağlık etkisi
6. Ayrıca bkz
7 Notları
8 Referanslar
9 Dış bağlantılar
Etimoloji ve tarih [ değiştir ]
Taş ile adını verildi Theophrastus nehrin kıyı hattı boyunca taş keşfetti, bir Yunan filozofu ve doğa bilimci, Achates ( Yunanca : Ἀχάτης ). bazen 4. ve 3. yüzyıllar arasında [ 2 ] Renkli Agates ve diğer kalsedonların vardı şimdi denilen Achates Nehri, 3000’den fazla yıl önce elde Dirillo yılında, Sicilya . [ 3 ]

Eski kullanımı [ değiştir ]
Akik sanatında kullanılan en yaygın malzemelerden biridir hardstone oyma , ve antik dünyanın yaygın kullanımını gösteren antik sitelerin bir dizi olarak geri getirildi; Örneğin, arkeolojik geri Knossos yerleştirmek Crete rolünü göstermektedir Tunç Minos kültürü. [ 4 ]

Oluşumu ve özellikleri [ değiştir ]

Botsvana akik
En Agates meydana nodüller olarak volkanik kaya ve eski lav tarafından üretilen önceki boşluklarda, uçucu maddeler daha sonra duvarları, normal katmanlara çökelmiş silisli madde ile tamamen veya kısmen doldurulmuş, orijinal erimiş kütle içine,. Akik ayrıca granitik müdahaleci kitleler tarafından Altta volkanik veya değiştirilmiş kaya damarları veya çatlakları doldurmak için bilinmektedir. Bu Agates, kesip enine , genellikle aşırı bir paralel çizgiler bir dizisini gösteren tenuity bölümüne bir çok bantlı bir görünüm verir. Bu tür taşların olarak bilinen bantlı akik , kurdele akik ve çizgili akik .

Yeşil Akik Set

Yeşil Akik Set

Sıradan bir akik oluşumu, bu içeren sular muhtemel olduğu, silika çözeltisi türevi lav silikatların bazı ayrışmasından, belki de, kayanın ile kendisini-süzülür ve iç kısmında bir silikatlı kaplama tevdi vesiküller . Bantlar, böylece çözeltinin karakter setinde, veya birikmesinin şartlarındaki varyasyonlar, ardışık tabakalar halinde karşılık gelen bir değişikliğe neden olabilir kalkedondan kristal tabakaları ile sık sık alternatif kuvars . Çeşitli buhar-kesecikler kaya hala iken birleştirmek olabilir viskoz ve böylece olağanüstü boyutta bir akik ev olabilir büyük bir boşluk oluşturacak; böylece Brezilyalı geode ile kaplı ametist ve sergilendi, 35 ton ağırlığında , Düsseldorf Sergi Belki akik kimya en kapsamlı yorumu Moxon tarafından son metni aşağıda atıf yapılan 1902 arasında.

Akik “deri” oluşturan bir boşluğun duvarına ilk para yatırma, gibi, genellikle koyu yeşilimsi mineral madde seladonitli , delessite ya da ” yeşil toprak bakımından zengin olan ” demir muhtemelen ayrışmasından kaynaklanan ojit iliştirilen volkanik kaya. Bu yeşil silikat bir kahverengi alterasyondan yol açabilir demir oksit ( limonit akik-nodülün dışında bir paslı görünüm üreten). Dış yüzeyi olan matris kurtarılmış bir akik, çoğu zaman, görünüşe göre, orijinal kaplamasının kaldırılması sonucunda, çekirdeği çıkarılmış ve sert edilir. Boşluğun duvarın üzerinden ilk katman yayılması “astar” olarak adlandırılan, ve bu temel üzerine, zeolit mineraller yatırılır olabilir.

Yerleştirme boşluğunu doldurmak üzere yeterince ilerlemediğini yana birçok Agates, içi boş olan, ve bu gibi durumlarda, son depo sık oluşur dişli kuvars , bazen amethystine sahip dorukları ve kristaller , bir kristal meydana getirmek üzere serbest boşluk yönelik -lined kavite ya da jeot.

Matris içinde Agates parçalanan gömülü olduğunda, serbest ayarlanır. Agates hava koşullarına son derece dayanıklı ve nodüller olarak kalacaktır toprak , ya da biriken çakıl akarsu ve kıyı boyunca.

Akik Türleri [ değiştir ]
Soru kitap-new.svg Bu haberi
Bu bölüm gelmez alıntı herhangi bir referans ya da kaynaklardan . Bu bölüm geliştirmemize yardımcı olun güvenilir kaynaklara alıntıları ekleyerek . ABD’li malzeme meydan ve olabilir kaldırıldı . (Şubat 2012)
Üst kenarı boyunca bir “karıştırdı” görünüme sahip yarı saydam pembe agatized mercan parçası,
Agatized Coral
Sadece tek bir göz gösteren bir Meksikalı akik, adını almıştır . tepegözü akik , yeşil, altın, kırmızı, siyah veya başka renk veya kalsedon gömülü kombinasyonları madde Dahil ve lifler ve bitkisel büyüme düşündüren diğer formları tanzim dendritik ya da neden olur yosun akik . Dendritik Agates manganez ve demir oksitlerin varlığı nedeniyle oluşan onları desenleri gibi eğrelti sahiptir. Madde akik-inşası sırasında biriken dahil diğer tipleri sagenitic büyümeler (radyal mineral kristalleri) ve (kum, kül, ya da çamur gibi) entrapped enkazının parçalarını içermektedir. Bazen akik böyle bir ağaç uzuv veya root olarak çürümüş bitkisel malzeme bıraktığı bir boşluğu doldurur ve uzuv görünümü nedeniyle akik döküm denir. Enhydro akik , bazen hava kabarcıkları ile, küçük su kapantıları içerir.

Yeşil Akik Taşı Set

Yeşil Akik Taşı Set

Düz cilalı ön düzensiz karanlık taş; uzun, spiral birçok beyaz fragmanları, “tirbuşon” kabukları karanlık taş yüzer gibi görünüyor
“Turritella akik” ( Elimia Tenera Green River Formasyonu, Wyoming)
Turritella akik silisli oluşturulmaktadır fosil Elimia Tenera (hatalı olarak kabul Turritella ) kabukları. E. Tenera spiral tatlısu vardır gastropodlar birçok kıvrımları oluşan uzun, spiral kabuklara sahip. Benzer şekilde, mercan , taşlaşmış ağaç ve organik kalıntılar veya gözenekli kayaların başka da agatized olabilir. Agatized mercan sık olarak ifade edilir Petoskey taş veya akik.

Yunan akik geri M.Ö. 400 Sicilya bulunan renkli akik bronzlaşmak için beyaz soluk verilen bir isimdir. Yunanlılar takı ve boncuk yapmak için kullanılır. Taş yüzyıllardır etrafında olmuştu ve Sümerler ve Mısırlılar hem bilinmesine rağmen, dekorasyon için ve onların dini törenlerde önemli parçaları oynamak için taş kullanılan her kim, Sicilya bu renk herhangi akik, antik bir Yunan kolonisi kez, Yunan akik denir.

Akik başka bir türü katmanlı nodül büyükçe GEODES olarak bulunmuştur Brezilyalı akik, olduğunu. Bu beyaz ve gri giriktir kahverengimsi tonlarda ortaya çıkar. Katmanlı büyüme ekseninin karşısındaki kesildiğinde çarpıcı bir örnek oluşturarak bu nodüllerin içinde kuvars formlar. Genellikle süs amaçlı çeşitli renklerde boyanır.

Muayene edildiğinde belirli taşlar, ince kesit aktarılan ışık ile olduklarında bunlar, nereden, bağlı ardışık bantların uç incelik bir kırınım spektrumunu göstermektedir gökkuşağı agates . Nedeniyle oluşum sürecinde çevre değişimlerine katmanları ya da opal, jasper veya kristal kuvars ile kitlelerin sık sık agat coexists.

Akik biçimleri arasında şunlar bulunmaktadır Lake Superior akik ; akik akik (kırmızımsı renkler var); Botsvana akik; mavi dantel akik; bulut akik, condor akik , (görünür akış kanalları veya iğne deliği büyüklüğünde “tüpler”) ile tüp akik; (konsantrik savunma hendekleri ve antik kalelerin etrafında duvarların anımsatan bantlama zıt) istihkam akik, yangın akik (dahili flaş ya da “yangın”, hidrotermal yatırılır hematit tabakası üzerinde net bir akik bir tabaka sonucu gösteren); ve sık sık (anda madeni sahibi kim olduğuna bağlı Rodeo Akik ve Rosetta Stone adı verilen) parlak renkli, complexly bantlı örneği sergileyen Meksika deli-dantel akik.

Sanayi ve sanat kullandığı [ değiştir

“Rubens Vazo” ( Bizans İmparatorluğu ). Akik tek parça yüksek kabartma, bu olağanüstü vazo büyük olasılıkla bir Bizans imparatorunun bir imparatorluk atölye oluşturuldu.
Sanayi iğneler, broş ya da takı diğer türleri, kağıt bıçakları, inkstands, mermer ve mühürler gibi süsler yapmak için Agates esas kullanır. Akik da hala dekoratif görüntüler, mineli, boncuk, oymalar ve bugün kullanılan Intarsia sanat olarak hem de yüz-cilalı ve değişen boyut ve menşe örnekleri-cilalı hayır!. Çünkü onun sertlik ve asitlere karşı yeteneği, akik ezmek ve kimyasalları karıştırmak için havan ve havan yapmak için kullanılır. Çünkü akik mümkün yüksek lehçe bunun için yüzyıllar boyunca kullanılmış olan deri parlatma araçları. Idar-Oberstein endüstriyel ölçekte akik kullanımı yapılmış merkezlerinden biriydi. Başlayan yerel bulundu akik yılında Avrupa pazarı için nesnelerin her türlü yapmak için kullanılan yerlerde, bu 20. yüzyılın başından etrafında küreselleşmiş bir iş oldu: Idar-Oberstein geminin balast gibi, Brezilya akik büyük miktarlarda ithal. Özel kimyasal süreçlerin çeşitli yararlanarak, onlar dünya çapında satıldı renkli boncuklar üretilir. [ 5 ] Agates uzun sanat ve el sanatları kullanılmıştır. Bir Presbiteryen kilisesi kutsal Yachats, Oregon , yerel plajlara toplanan akik yapılmış bölmeleri altı pencere bulunmaktadır. [ 6 ]