OTANT�K TA�

14 AYAR ALTIN 1.25 KARAT ZULTANİT TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Zultanit Taşı Bayan Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.25 KARAT ZULTANİT
 • 1.5 GR
 • 14 AYAR ALTIN
 • ÇİFT RENKLİ
 • EL İŞÇİLİĞİ
 • EŞİ YOK
 • GÖZ ALICI IŞILTILI
 • MEŞE TÜRKİYE KESİM TAYLAND
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ÖZEL TASARIM
 • SI KALİTE TAŞ

14 AYAR ALTIN 1.25 KARAT ZULTANİT TAŞI YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1.25 KARAT EMERALD KESİM 1.KALİTE  HAS TAŞ ÇİFT RENK İNDİ KIRILMALI IŞILTILI TAŞLARIN SULTANI %100 ZULTANİT TAŞI YÜZÜK 14 AYAR ALTIN EL İŞÇİLİĞİ SAVOROSKİ KRİSTALLERİ İLE BEZENMİŞ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN.FATİH BEYİN ÖZEL TASARIM ÇALIŞMASI…

TAŞLARIN SULTANI ZULTANİT TAŞI

 

NOT:PİYASADA Kİ RENK DEĞİŞTİREN LABROTUAR TAŞLARI İLE KARIŞTIRMAYIN.ZULTANİTİN EN BÜYÜK AYIRT EDİCİ ÖZELLİĞİ GÖZ İLE BELİRGİN ÜZERİNDEKİ GÖKKUŞAĞI RENKLERİDİR…

 

ZULTANİT TAŞI YÜZÜK

ZULTANİT TAŞI YÜZÜK

 

 

*14 AYAR ALTIN

*SAWORSKİ KRİSTALİ SÜSLEME

*BEĞENMEME DURUMUNDA KOŞULSUZ İADE GARANTİSİ

*UPS KARGO İLE SİGORTALI GÖNDERİ KAPIDA ÖDEME.

*ÇİFT RENK IŞIK ALTINDA YEŞİL TURUNCUYA DÖNÜYOR… AŞAGIDAKİ  VİDEOYU İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

 

 

Ağırlık 1.25 Cts. Boyutu 7.2 x 6.5 x 3.2 MM
Şekil / Kes Zümrüt Kesim Renk Yeşil (Renkli Kaydırma)
Berraklık SI Tedavi Yok
Menşei Türkiye Sertlik 7

SI Saydam Ben Içten Kusursuz, Büyüteç Temiz Çok Kaliteli, Göz Temiz Yüksek kalite, Çok Hafif İnklüzyonlar Kaliteli, Visibily Dahil

Bir Türk Lokumu

Bir taş için alışveriş yaparken, bireysel stilleri vardır gibi seçim için birçok farklı renk, kesim ve menşe ülkeleri ile, inanılmaz farklı seçenekler bir dizi ile karşı karşıyayız. Iki kültür arasında bir köprü olarak Türkiye, Doğu ve Batı eşsiz bir karışımıdır. Kalsedon Kuvars adının rağmen Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarının gibi büyük medeniyetlerin doğduğu, Khalkedon, bugünkü İstanbul yakınlarında bir antik liman türetilmiş, Türkiye taşlar ile ilişkili bir ülke, şimdiye kadar genellikle değildir.

Takı dünyasına nispeten yeni, Zultanit olan inanılmaz doğal renk yeteneklerini değişen anlayışlı takı bilenler için çok uygundur bir taştır. Onun renkleri ahududu için şampanya için kivi değiştirmek izlemek gibi, sen de Zultanit% 100 doğal güzelliği ile büyüleyen edilecektir. Münhasırlık, güzellik, nadir ve çekicilik doruk, Zultanit nedeniyle pırıl pırıl parlak sakin renkler ince takı yükselen bir yıldız. Tanzanite gibi, Zultanit bu dünyada tek kaynak, Anadolu’da, Türkiye’de bir uzak dağ alanından size gelir o kadar nadirdir.13. yüzyıl sonlarında Anadolu’da Osmanlı imparatorluğu yöneten 36 sultanlarının onuruna

 

 

Zultanit Taşı

Zultanit Taşı

 

Renk değiştiren bir mücevher?

Güneş ışığı ve kapalı ışık gibi farklı ışık kaynakları altında bakıldığında renk değiştirebilme taşlar farklı renkler gösterebilir. Hayret, güzel egzotik ve nadir, Zultanit bir çift almak talepleri – eşsiz renk değişimi gerçekten o büyüleyici. Size moda için tüm dikkatini alma hakkında ise, Zultanit senin bakışını yeniden tanımlamak için ayarlanır.

Zultanit en önemli özelliklerinden bazıları onun narin renk doygunluğu, dayanıklılık ve sintilasyon (ışık çalma) iken, bu muhteşem taş güzelliği ve entrika sonuçta farklı renklerde yatıyor. Zultanit bir toprak tonlarında dizi ve Alexandrite, o güneş ışığı (kamaştırıyordu ışık) kivi Yeşiller den değiştirebilirsiniz mum (akkor ışık) morumsu-pembeler ahududu için ünlü renk değişikliği gem benzer görüntüler. Ancak bu Alexandrite gibi diğer renk değişimi taşlar farklı olarak, Zultanit renk değişimi iki temel renk ile sınırlı değildir. İnanılmaz, aynı Zultanit de farklı ışık kaynakları olarak haki yeşiller, adaçayı Yeşiller, konyak pembeler, pembemsi şampanyalar, kanarya sarılar, zengin şampanyalar ve gingers sergileyebilir. Geleneksel iç aydınlatma zengin şampanya renkleri ortaya olurken kanarya basmaları ile Zultanit en kivi yeşillikleri, güneşli gökyüzü altında fark vardır. Bir mum yaktı akşam yemeği sırasında, aynı taş Ahududu tonlar pembeden ortaya koymaktadır. Sadece Zultanit giyen da nefes farklı renkler meydana çıkarır birlikte, en eşsiz özelliklerinden biri, diğer renk değişikliği tersine taşlar, Zultanit en iyi renk değişimi koyu tonlar bağımlı olmadığıdır. Onlar daha ince pastel kontrast gibi ve mücevher daha giyilebilir hale onlar toprak tonları (yeşil, çikolata, mocha ve altın) tamamlayacak bulabilirsiniz çünkü önde gelen taş yazar Antoinette Matlins göre, bazı kadınlar Zultanit renklerini tercih. Her renk değişimi taşlar gibi, daha büyük Zultanit, daha görünür renk değişikliği.

Bir fenomen yeterli değilmiş gibi, bazı Zultanit da açgözlü kedi gözü etkiye sahip. Chatoyancy veya kedi gözü etkisi, bir kıymetli taşın yüzeyi boyunca ışık tek bir band olarak parlak görünür bir yansıma etkisidir. Bu paralel inklüzyonlarıyla ışığın yansımasıdır.

GIA (Amerika Gemological Enstitüsü) 10x büyütme altında görebilir bazı içerikleri ile (taş çıplak gözle yaklaşık 6 inç incelendiğinde hiçbir görünür inklüzyonlar) genellikle göz temiz, yani bir Tip II şeffaf taş gibi Zultanit sınıflandırır. Kapsama alınan toprak içinde bir taş’ın oluşumu sırasında kristal içinde büyümek küçük doğal özellikleridir. Doğada çoğunlukla mikroskobik, kalıntılar toprak bir taş’ın doğal ilişkinin kaydedilmesi özgünlük büyüleyici bir işaretidir vardır. Sentetikler ve taklitlerinden doğal taşlar belirlenmesinde Onlar da gemologists son derece yararlıdır.

Zultanit Taşı Yüzük

Zultanit Taşı Yüzük

Diaspor Taşı

Diaspor Taşı

Zultanit Mohs Sertlik Ölçeği (yüzey çizilmeye karşı bir mücevher yeteneğini ölçmek için bir Viyanalı mineralog Friedrich Mohs tarafından 18. yüzyılda geliştirilen bir sistem) üzerinde 10 üzerinden 7 kaydeder, bir 1.75 kırılma indeksi ve 3,39 özgül ağırlığı vardır . Bir gemologist değilseniz, bu rakamlar sizin için çok anlam ifade etmez, ancak bu özellikler Zultanit mükemmel bir mücevher değerli taş olun. % 100 doğal taş gibi, Zultanit bilinen geliştirmeleri ya da tedaviler var birkaç taşlar biridir.

Zultanit yeniliği bu taşlar atfedilen ezoterik özelliklerinde ilgilenenler için, efsane ve irfan birikir az zaman vardı anlamına gelir iken, bazı insanlar Zultanit psişik güç, astral kuvvet, hırs, zeka, arzu gelişimine yardımcı olabilir inanıyoruz ve duygular akıl ve dokunma dayalı.

Diyaspor değil Zultanit

İlk geç yetmişli (1977), Zultanit güzelliği ve takı için uygunluğu karşın daha önce yetersiz kullanılabilirliği ile boğulmuş oldu çok nadir görülen bir taştır yılında yönlü. “Taşlar ve Gemoloji” dergisi (Kış 1994) bir makale malzemeleri umut verici olduğunu ifade ederken, bu son zamanlara kadar kaliteli taşlar kullanılabilirliği dönüşmemiştir. Bazı kuyumcular daha önce kendi maden adı Diyaspor altında pazarlanan bu gem sınırlı miktarda kaynaklı iken, ikisini karıştırmayın lütfen. Zultanit her taş optimum dünyanın en deneyimli lapidaries bazıları tarafından kesilmiştir garantisidir.

Zultanit mineral adı “Diyaspor”, Yunanca “dağılmaya” anlamına gelen “Diaspora” dan geliyor. Diyaspor ilk Mramorskoi, Kossoibrod, Ural Dağları, Rusya’da 1801 yılında keşfedilen iken, Türk mevduat Zultanit dünyanın tek kaynağı olmaya devam etmektedir.

Tüm taşlar nadirdir, fakat bazıları diğerlerinden daha nadirdir

Zultanit Yüzük

Zultanit Yüzük

Onların çok tanım olarak, bütün taşlar (bir taş, bir mineral veya nadir, güzel ve dayanıklı olmalıdır kişisel süsleme için kullanılan organik malzeme olarak sınıflandırılmalıdır) nadirdir, ama pek çok şey gibi, nadir görecelidir. Apart Rusya’nın Urallar, renk değişikliği ve keşif (Alexandrite 1834 yılında Rusya’nın Ural Dağları’nda keşfedildi), Alexandrite ve Zultanit isimleri hem Zultanit bir Rus çarının adandıktan Osmanlı sultanlarının ve Alexandrite onuruna adlı varlık, kraliyet bağlantıları var, ama hangi nadirdir? Karşılaştırmalı nadir doğal oluşum açısından, ölçmek her zaman zor olsa da, Zultanit çok nadirdir. Alexandrite anda yedi mayınlı ise Zultanit sadece bir ülkede çıkarılmaktadır.

Başlangıçta seksenlerin ortalarında mineral meraklıları ve bağımsız madenciler tarafından toplanan rağmen, Zultanit artık ticari mayınlı. 4000 metre yükseklikte, Türkiye’nin Anadolu Dağları (Muğla Milas ilçe) olarak chisels ve pick-eksenleri ile elle mayınlı, dünyanın tek Zultanit mevduat 7 km uzaklıkta Selimiye yakın köyünden. Ama onun seyreklik sadece doğal kıtlığı ve remoteness tarafından dikte değil, Zultanit nedeniyle doğru onun doğasında renk değişimi vurgulamak için her bir kristalin yön verirken güçlüğüne bile deneyimli kesiciler becerilerini test. Kesim sırasında kaybedilen kristal kadar% 98 ile, onun inanılmaz düşük verim (% 2) gerçekten bu gerçekten güzel değerli taş münhasırlık güçlendirir ve özellikle 5 karat üzerinde boyutlarda, Zultanit çok nadir nedenlerinden biridir.

, Parlak, büyüleyici ve şık, olağanüstü Zultanit güzel takı tasarımı, her ciddi takı koleksiyonunda yer hak gurur nadir bir yıldızdır.

ultanite birçok nedenden dolayı yeni milenyumun en heyecan verici yeni bir taştır. İlk geç yetmişli yönlü, Zultanite güzelliği ve takı için uygunluğu karşın daha önce yetersiz kullanılabilirliği ile boğulmuş oldu çok nadir görülen bir taştır. Zultanite Mücevher LLC şu anda pek çok şirket tarafından veya birçok ülkede mayınlı diğer nadir mücevherler aksine hakiki Zultanite üreten tek benimki vardır 2006 yılında madencilik izni elde kadar bir koleksiyoncu öğe kalmıştır. Zultanite sadece 1000 metreyi aşan bir yükseklikte ana kayadan doğrudan Türkiye’nin Anadolu dağlarında uzak bir yerde Zultanite Gems, LLC tarafından çıkarılmaktadır.

Türk mevduat Zultanite (renk değişimi, mücevher kaliteli diaspor) içinde dünyanın tek kaynağı olmaya devam etmektedir. ICA sadece kendi Gem sitesine Zultanite ekledi ve IADC sadece Tucson gösterisi sırasında yeni bir mücevher türler olarak Zultanite duyurdu. Orijinal Zultanite sadece çevre açısından güvenli bir madencilik teknikleri kullanılarak elde edilir. Işe madenci orada ev ve firmamız tarafından beslenir. Biz madenciler ve çevredeki toplumun yaşamları üzerinde çok olumlu ekonomik etkisi vardı. Kendi renk değişimine ek olarak, Alexandrite ve Zultanite isimleri hem Zultanite bir Rus Çarı adandıktan Osmanlı sultanlarının ve Alexandrite onuruna adlı varlık, kraliyet bağlantıları var.

ZULTANİT TAŞI BAYAN YÜZÜK

ZULTANİT TAŞI BAYAN YÜZÜK

ThaiGem izniyle

Ama? Nadir olduğu nadir karşılaştırarak doğal oluşum açısından her zaman zor olsa da, Zultanite çok nadirdir. Alexandrite anda yedi mayınlı ise Zultanite sadece bir ülkede çıkarılmaktadır. Çoğu diğer yeni, heyecan verici taşlar aksine, Zultanite hiçbir ısı, radyasyon, dolgu veya diğer donanımlar ile% 100 doğaldır. Diğer mücevherler ile dayanıklılık endişeleri birçok madencilik ve kesim sonrası alınan tedaviler nedeniyle vardır. Zultanite sertliği (6.5-7.0 Mohs ölçeği) için çok dayanıklıdır. Zultanite bir parlaklık: yüksek kırılma endeksi 1.7, ve sürekli olarak mükemmel kesim, Zultanite her zaman olduğundan çok parlak ve dağıtıcı. Düşük ışıkta bile, Zultanite ışıltı ve daha yoğun ışık bu yüksek dispersiyon birçok gökkuşağı renklerini gösterecektir.

Zultanite renkleri: küçük taşlar gibi gözükse de renk ile daha az doymuş olarak, tüm Zultanite renkler farklı yönlerden kıymetli taşı görüntüleyerek görünür anlam, pleiochroic olduğunu. Bu renk yeşilden pembeye altın değişebilir. Olağanüstü Zultanite: dispersiyon ve pleokroyizma ile görülen farklı renk ek olarak, renk değişimi Zultanite bir taştır. Gündüz, mücevher yeşil kireçlemeye güzel bir kivi olduğunu. Düşük iç veya mum ışığı taşırken, Zultanite yavaş yavaş şampanya tarçını, şeftali ve bazen kiraz pembe değişecektir. Bu renkler genellikle mum için gün ışığı ve çok düşük voltajlı 25W akkor ampuller açık veya dekoratif tüp aydınlatma için 6500K floresan kullanılarak görülebilir.

Boyutu önemli değil: Bu küçük taşlar birden renkleri görmek daha zordur ve bu büyük taşlar görmüş insanları hayal kırıklığına iken, hala her ışıkta inanılmaz parlaklık ve dağılımını gözlemleyebilirsiniz. Aslında bu küçük taşlar montaj kendi görünümünü iyileştirir ve taş gerçek hayatta giyildiğinde mücevher renklerini değiştirerek ve ışık ile patlayan hakkında kurnazca hareket böylece Zultanite güzelliği tüm iyi görülmektedir. Zultanite üzerinde 3 karat nadir kabul edilir.

Uygun bakım: Hayır taş takı, otomobil üzerinde çalışıyor, bulaşık yıkama, bahçe, ev temizliği gibi birçok etkinlikler için yıpranmış vb Hatta pırlanta ve safir çip ve dilinim düzlemleri üzerinde vurduğunuzda çatlak olmalıdır. Bu ultrasonik takı temizleyiciler ile Zultanite temizlenmesi tavsiye edilmez. Sabunlu su ve işi yapacak yumuşak bir fırça. Zultanite takı giyerek ani sıcaklık değişikliklerinden kaçınılmalıdır. Termal şok çoğu taşlar büyük düşmanıdır. Zultanite da renk değişikliği ve mükemmel bir kedi gözü efekti gösteren, çifte olağanüstü cabochon şekilleri mevcuttur.

14 AYAR ALTIN 1.25 KARAT ZULTANİT TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Zultanit Taşı Bayan Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.25 KARAT ZULTANİT
 • 1.5 GR
 • 14 AYAR ALTIN
 • ÇİFT RENKLİ
 • EL İŞÇİLİĞİ
 • EŞİ YOK
 • GÖZ ALICI IŞILTILI
 • MEŞE TÜRKİYE KESİM TAYLAND
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ÖZEL TASARIM
 • SI KALİTE TAŞ
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

14 AYAR ALTIN 1.25 KARAT ZULTANİT TAŞI YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1.25 KARAT EMERALD KESİM 1.KALİTE  HAS TAŞ ÇİFT RENK İNDİ KIRILMALI IŞILTILI TAŞLARIN SULTANI %100 ZULTANİT TAŞI YÜZÜK 14 AYAR ALTIN EL İŞÇİLİĞİ SAVOROSKİ KRİSTALLERİ İLE BEZENMİŞ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN.FATİH BEYİN ÖZEL TASARIM ÇALIŞMASI…

TAŞLARIN SULTANI ZULTANİT TAŞI

 

NOT:PİYASADA Kİ RENK DEĞİŞTİREN LABROTUAR TAŞLARI İLE KARIŞTIRMAYIN.ZULTANİTİN EN BÜYÜK AYIRT EDİCİ ÖZELLİĞİ GÖZ İLE BELİRGİN ÜZERİNDEKİ GÖKKUŞAĞI RENKLERİDİR…

 

ZULTANİT TAŞI YÜZÜK

ZULTANİT TAŞI YÜZÜK

 

 

*14 AYAR ALTIN

*SAWORSKİ KRİSTALİ SÜSLEME

*BEĞENMEME DURUMUNDA KOŞULSUZ İADE GARANTİSİ

*UPS KARGO İLE SİGORTALI GÖNDERİ KAPIDA ÖDEME.

*ÇİFT RENK IŞIK ALTINDA YEŞİL TURUNCUYA DÖNÜYOR… AŞAGIDAKİ  VİDEOYU İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

 

 

Ağırlık 1.25 Cts. Boyutu 7.2 x 6.5 x 3.2 MM
Şekil / Kes Zümrüt Kesim Renk Yeşil (Renkli Kaydırma)
Berraklık SI Tedavi Yok
Menşei Türkiye Sertlik 7

SI Saydam Ben Içten Kusursuz, Büyüteç Temiz Çok Kaliteli, Göz Temiz Yüksek kalite, Çok Hafif İnklüzyonlar Kaliteli, Visibily Dahil

Bir Türk Lokumu

Bir taş için alışveriş yaparken, bireysel stilleri vardır gibi seçim için birçok farklı renk, kesim ve menşe ülkeleri ile, inanılmaz farklı seçenekler bir dizi ile karşı karşıyayız. Iki kültür arasında bir köprü olarak Türkiye, Doğu ve Batı eşsiz bir karışımıdır. Kalsedon Kuvars adının rağmen Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarının gibi büyük medeniyetlerin doğduğu, Khalkedon, bugünkü İstanbul yakınlarında bir antik liman türetilmiş, Türkiye taşlar ile ilişkili bir ülke, şimdiye kadar genellikle değildir.

Takı dünyasına nispeten yeni, Zultanit olan inanılmaz doğal renk yeteneklerini değişen anlayışlı takı bilenler için çok uygundur bir taştır. Onun renkleri ahududu için şampanya için kivi değiştirmek izlemek gibi, sen de Zultanit% 100 doğal güzelliği ile büyüleyen edilecektir. Münhasırlık, güzellik, nadir ve çekicilik doruk, Zultanit nedeniyle pırıl pırıl parlak sakin renkler ince takı yükselen bir yıldız. Tanzanite gibi, Zultanit bu dünyada tek kaynak, Anadolu’da, Türkiye’de bir uzak dağ alanından size gelir o kadar nadirdir.13. yüzyıl sonlarında Anadolu’da Osmanlı imparatorluğu yöneten 36 sultanlarının onuruna

 

 

Zultanit Taşı

Zultanit Taşı

 

Renk değiştiren bir mücevher?

Güneş ışığı ve kapalı ışık gibi farklı ışık kaynakları altında bakıldığında renk değiştirebilme taşlar farklı renkler gösterebilir. Hayret, güzel egzotik ve nadir, Zultanit bir çift almak talepleri – eşsiz renk değişimi gerçekten o büyüleyici. Size moda için tüm dikkatini alma hakkında ise, Zultanit senin bakışını yeniden tanımlamak için ayarlanır.

Zultanit en önemli özelliklerinden bazıları onun narin renk doygunluğu, dayanıklılık ve sintilasyon (ışık çalma) iken, bu muhteşem taş güzelliği ve entrika sonuçta farklı renklerde yatıyor. Zultanit bir toprak tonlarında dizi ve Alexandrite, o güneş ışığı (kamaştırıyordu ışık) kivi Yeşiller den değiştirebilirsiniz mum (akkor ışık) morumsu-pembeler ahududu için ünlü renk değişikliği gem benzer görüntüler. Ancak bu Alexandrite gibi diğer renk değişimi taşlar farklı olarak, Zultanit renk değişimi iki temel renk ile sınırlı değildir. İnanılmaz, aynı Zultanit de farklı ışık kaynakları olarak haki yeşiller, adaçayı Yeşiller, konyak pembeler, pembemsi şampanyalar, kanarya sarılar, zengin şampanyalar ve gingers sergileyebilir. Geleneksel iç aydınlatma zengin şampanya renkleri ortaya olurken kanarya basmaları ile Zultanit en kivi yeşillikleri, güneşli gökyüzü altında fark vardır. Bir mum yaktı akşam yemeği sırasında, aynı taş Ahududu tonlar pembeden ortaya koymaktadır. Sadece Zultanit giyen da nefes farklı renkler meydana çıkarır birlikte, en eşsiz özelliklerinden biri, diğer renk değişikliği tersine taşlar, Zultanit en iyi renk değişimi koyu tonlar bağımlı olmadığıdır. Onlar daha ince pastel kontrast gibi ve mücevher daha giyilebilir hale onlar toprak tonları (yeşil, çikolata, mocha ve altın) tamamlayacak bulabilirsiniz çünkü önde gelen taş yazar Antoinette Matlins göre, bazı kadınlar Zultanit renklerini tercih. Her renk değişimi taşlar gibi, daha büyük Zultanit, daha görünür renk değişikliği.

Bir fenomen yeterli değilmiş gibi, bazı Zultanit da açgözlü kedi gözü etkiye sahip. Chatoyancy veya kedi gözü etkisi, bir kıymetli taşın yüzeyi boyunca ışık tek bir band olarak parlak görünür bir yansıma etkisidir. Bu paralel inklüzyonlarıyla ışığın yansımasıdır.

GIA (Amerika Gemological Enstitüsü) 10x büyütme altında görebilir bazı içerikleri ile (taş çıplak gözle yaklaşık 6 inç incelendiğinde hiçbir görünür inklüzyonlar) genellikle göz temiz, yani bir Tip II şeffaf taş gibi Zultanit sınıflandırır. Kapsama alınan toprak içinde bir taş’ın oluşumu sırasında kristal içinde büyümek küçük doğal özellikleridir. Doğada çoğunlukla mikroskobik, kalıntılar toprak bir taş’ın doğal ilişkinin kaydedilmesi özgünlük büyüleyici bir işaretidir vardır. Sentetikler ve taklitlerinden doğal taşlar belirlenmesinde Onlar da gemologists son derece yararlıdır.

Zultanit Taşı Yüzük

Zultanit Taşı Yüzük

Diaspor Taşı

Diaspor Taşı

Zultanit Mohs Sertlik Ölçeği (yüzey çizilmeye karşı bir mücevher yeteneğini ölçmek için bir Viyanalı mineralog Friedrich Mohs tarafından 18. yüzyılda geliştirilen bir sistem) üzerinde 10 üzerinden 7 kaydeder, bir 1.75 kırılma indeksi ve 3,39 özgül ağırlığı vardır . Bir gemologist değilseniz, bu rakamlar sizin için çok anlam ifade etmez, ancak bu özellikler Zultanit mükemmel bir mücevher değerli taş olun. % 100 doğal taş gibi, Zultanit bilinen geliştirmeleri ya da tedaviler var birkaç taşlar biridir.

Zultanit yeniliği bu taşlar atfedilen ezoterik özelliklerinde ilgilenenler için, efsane ve irfan birikir az zaman vardı anlamına gelir iken, bazı insanlar Zultanit psişik güç, astral kuvvet, hırs, zeka, arzu gelişimine yardımcı olabilir inanıyoruz ve duygular akıl ve dokunma dayalı.

Diyaspor değil Zultanit

İlk geç yetmişli (1977), Zultanit güzelliği ve takı için uygunluğu karşın daha önce yetersiz kullanılabilirliği ile boğulmuş oldu çok nadir görülen bir taştır yılında yönlü. “Taşlar ve Gemoloji” dergisi (Kış 1994) bir makale malzemeleri umut verici olduğunu ifade ederken, bu son zamanlara kadar kaliteli taşlar kullanılabilirliği dönüşmemiştir. Bazı kuyumcular daha önce kendi maden adı Diyaspor altında pazarlanan bu gem sınırlı miktarda kaynaklı iken, ikisini karıştırmayın lütfen. Zultanit her taş optimum dünyanın en deneyimli lapidaries bazıları tarafından kesilmiştir garantisidir.

Zultanit mineral adı “Diyaspor”, Yunanca “dağılmaya” anlamına gelen “Diaspora” dan geliyor. Diyaspor ilk Mramorskoi, Kossoibrod, Ural Dağları, Rusya’da 1801 yılında keşfedilen iken, Türk mevduat Zultanit dünyanın tek kaynağı olmaya devam etmektedir.

Tüm taşlar nadirdir, fakat bazıları diğerlerinden daha nadirdir

Zultanit Yüzük

Zultanit Yüzük

Onların çok tanım olarak, bütün taşlar (bir taş, bir mineral veya nadir, güzel ve dayanıklı olmalıdır kişisel süsleme için kullanılan organik malzeme olarak sınıflandırılmalıdır) nadirdir, ama pek çok şey gibi, nadir görecelidir. Apart Rusya’nın Urallar, renk değişikliği ve keşif (Alexandrite 1834 yılında Rusya’nın Ural Dağları’nda keşfedildi), Alexandrite ve Zultanit isimleri hem Zultanit bir Rus çarının adandıktan Osmanlı sultanlarının ve Alexandrite onuruna adlı varlık, kraliyet bağlantıları var, ama hangi nadirdir? Karşılaştırmalı nadir doğal oluşum açısından, ölçmek her zaman zor olsa da, Zultanit çok nadirdir. Alexandrite anda yedi mayınlı ise Zultanit sadece bir ülkede çıkarılmaktadır.

Başlangıçta seksenlerin ortalarında mineral meraklıları ve bağımsız madenciler tarafından toplanan rağmen, Zultanit artık ticari mayınlı. 4000 metre yükseklikte, Türkiye’nin Anadolu Dağları (Muğla Milas ilçe) olarak chisels ve pick-eksenleri ile elle mayınlı, dünyanın tek Zultanit mevduat 7 km uzaklıkta Selimiye yakın köyünden. Ama onun seyreklik sadece doğal kıtlığı ve remoteness tarafından dikte değil, Zultanit nedeniyle doğru onun doğasında renk değişimi vurgulamak için her bir kristalin yön verirken güçlüğüne bile deneyimli kesiciler becerilerini test. Kesim sırasında kaybedilen kristal kadar% 98 ile, onun inanılmaz düşük verim (% 2) gerçekten bu gerçekten güzel değerli taş münhasırlık güçlendirir ve özellikle 5 karat üzerinde boyutlarda, Zultanit çok nadir nedenlerinden biridir.

, Parlak, büyüleyici ve şık, olağanüstü Zultanit güzel takı tasarımı, her ciddi takı koleksiyonunda yer hak gurur nadir bir yıldızdır.

ultanite birçok nedenden dolayı yeni milenyumun en heyecan verici yeni bir taştır. İlk geç yetmişli yönlü, Zultanite güzelliği ve takı için uygunluğu karşın daha önce yetersiz kullanılabilirliği ile boğulmuş oldu çok nadir görülen bir taştır. Zultanite Mücevher LLC şu anda pek çok şirket tarafından veya birçok ülkede mayınlı diğer nadir mücevherler aksine hakiki Zultanite üreten tek benimki vardır 2006 yılında madencilik izni elde kadar bir koleksiyoncu öğe kalmıştır. Zultanite sadece 1000 metreyi aşan bir yükseklikte ana kayadan doğrudan Türkiye’nin Anadolu dağlarında uzak bir yerde Zultanite Gems, LLC tarafından çıkarılmaktadır.

Türk mevduat Zultanite (renk değişimi, mücevher kaliteli diaspor) içinde dünyanın tek kaynağı olmaya devam etmektedir. ICA sadece kendi Gem sitesine Zultanite ekledi ve IADC sadece Tucson gösterisi sırasında yeni bir mücevher türler olarak Zultanite duyurdu. Orijinal Zultanite sadece çevre açısından güvenli bir madencilik teknikleri kullanılarak elde edilir. Işe madenci orada ev ve firmamız tarafından beslenir. Biz madenciler ve çevredeki toplumun yaşamları üzerinde çok olumlu ekonomik etkisi vardı. Kendi renk değişimine ek olarak, Alexandrite ve Zultanite isimleri hem Zultanite bir Rus Çarı adandıktan Osmanlı sultanlarının ve Alexandrite onuruna adlı varlık, kraliyet bağlantıları var.

ZULTANİT TAŞI BAYAN YÜZÜK

ZULTANİT TAŞI BAYAN YÜZÜK

ThaiGem izniyle

Ama? Nadir olduğu nadir karşılaştırarak doğal oluşum açısından her zaman zor olsa da, Zultanite çok nadirdir. Alexandrite anda yedi mayınlı ise Zultanite sadece bir ülkede çıkarılmaktadır. Çoğu diğer yeni, heyecan verici taşlar aksine, Zultanite hiçbir ısı, radyasyon, dolgu veya diğer donanımlar ile% 100 doğaldır. Diğer mücevherler ile dayanıklılık endişeleri birçok madencilik ve kesim sonrası alınan tedaviler nedeniyle vardır. Zultanite sertliği (6.5-7.0 Mohs ölçeği) için çok dayanıklıdır. Zultanite bir parlaklık: yüksek kırılma endeksi 1.7, ve sürekli olarak mükemmel kesim, Zultanite her zaman olduğundan çok parlak ve dağıtıcı. Düşük ışıkta bile, Zultanite ışıltı ve daha yoğun ışık bu yüksek dispersiyon birçok gökkuşağı renklerini gösterecektir.

Zultanite renkleri: küçük taşlar gibi gözükse de renk ile daha az doymuş olarak, tüm Zultanite renkler farklı yönlerden kıymetli taşı görüntüleyerek görünür anlam, pleiochroic olduğunu. Bu renk yeşilden pembeye altın değişebilir. Olağanüstü Zultanite: dispersiyon ve pleokroyizma ile görülen farklı renk ek olarak, renk değişimi Zultanite bir taştır. Gündüz, mücevher yeşil kireçlemeye güzel bir kivi olduğunu. Düşük iç veya mum ışığı taşırken, Zultanite yavaş yavaş şampanya tarçını, şeftali ve bazen kiraz pembe değişecektir. Bu renkler genellikle mum için gün ışığı ve çok düşük voltajlı 25W akkor ampuller açık veya dekoratif tüp aydınlatma için 6500K floresan kullanılarak görülebilir.

Boyutu önemli değil: Bu küçük taşlar birden renkleri görmek daha zordur ve bu büyük taşlar görmüş insanları hayal kırıklığına iken, hala her ışıkta inanılmaz parlaklık ve dağılımını gözlemleyebilirsiniz. Aslında bu küçük taşlar montaj kendi görünümünü iyileştirir ve taş gerçek hayatta giyildiğinde mücevher renklerini değiştirerek ve ışık ile patlayan hakkında kurnazca hareket böylece Zultanite güzelliği tüm iyi görülmektedir. Zultanite üzerinde 3 karat nadir kabul edilir.

Uygun bakım: Hayır taş takı, otomobil üzerinde çalışıyor, bulaşık yıkama, bahçe, ev temizliği gibi birçok etkinlikler için yıpranmış vb Hatta pırlanta ve safir çip ve dilinim düzlemleri üzerinde vurduğunuzda çatlak olmalıdır. Bu ultrasonik takı temizleyiciler ile Zultanite temizlenmesi tavsiye edilmez. Sabunlu su ve işi yapacak yumuşak bir fırça. Zultanite takı giyerek ani sıcaklık değişikliklerinden kaçınılmalıdır. Termal şok çoğu taşlar büyük düşmanıdır. Zultanite da renk değişikliği ve mükemmel bir kedi gözü efekti gösteren, çifte olağanüstü cabochon şekilleri mevcuttur.