OTANT�K TA�

AMETİST BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AMETİST TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 12.5 KARAT VVS
 • 7.72 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

AMETİST BAYAN YÜZÜK

Adı Ametist antik yunan “Amethystos” türetilmiş, ya da “sarhoş değil” ve bu taş bağlı olan efsane atıfta bulunur.Ametist Citrine, Gül Kuvars ve Eye of the Tiger ile birlikte (büyük kristallerinden oluşan) Kuvars macrocristallini ailesine aittir. Rengi koyu mor yumuşak pembe arasında değişir ve demir elemanları tarafından üretilir.

Ametist Taşı Yüzük

Ametist Taşı Yüzük

Her kıtada farklı miktarlarda Bulundu, Ametist kaynağına göre değişebilir. Şu anda Brezilya en ünlü madencilik alanı ve ilk Brezilyalı Ametist gibi erken 1727′de bile l’Uruguay önemli alanlarından sahibi ve numuneler mor renk yoğun ve derin olduğu gibi Avrupa’ya geldi. Diğer kaynaklar Madagaskar, Kenya ve Zambiya bulunur. Bazen belirsiz kökenli bir ametist yoğun bir renk tanımlamak için dönem “Sibirya” kötüye duymak olabilir, ancak Sibirya Ametist, derin mor renk, şimdi bir bellektir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ÖZEL TASARIM 12,5 KARAT DAMLA VE YURVARLAK KESİM VVS 1.KALİTE AMETİST TAŞI BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ
Ametist Tarihi

Ametist kökeni bu efsanede anlatılan: şarap tanrısı, Romalılar için eski Yunanlılar ve Bacchus olarak da bilinen Dionysos, mitoloji “kötü çocuk” oldu. Onun ilahi misyon endişeleri bir son vermek oldu rağmen Dionisio özellikle iyi üzüm suyu birkaç pint sonra, sık sık sorun bir miktar birleştirdi. Efsane bir insan geçit tarafından göz ardı ediliyor sonra her zamanki gibi sarhoş Dionisio kez, o karşılamaya gelmişti ilk talihsiz intikam yemin anlatıyor. O an geçti Ametist, genç, masum ve güzel kız, Artemis sadık öğrencisi, at hangi Dionisio iki aç kaplanlar Unleashed için. Ametist çığlıkları, Dionysos göstermek zevk için bekleyen fincan doldurdu. L’onniveggente Artemis aniden erdemleri olarak saf kuvars bir heykelinin içine Ametist döndü. L’Incantesimo tehlikede kız çalmaya sunulduğu, ancak ne yazık ki geri dönüşümsüz ve Dionysos, pişmanlık tarafından parçalanmış, onun şarap fincan acı gözyaşı döktü oldu. Gözyaşları böylece biz mor ametist diyoruz taş oluşturma, heykele kupa ve Dionisio, şaşırtıcı, yanlışlıkla dökülen candendo şaraba şarap döktü. Ametist birçok doğaüstü güçleri atfedilen; Bu taş iyileşmeyecek hiçbir hastalık yoktur! Leonardo da Vinci (1452-1519) ametist, iuntelligenza uzak kötü düşünceleri sürücü ve keskinleştirmek için mümkün olduğunu yazdı Plinius (23-79 d. C), Historia Naturalis tarihsel yazar (birinci ansiklopedi ise Dünya), ay veya güneş adı bir babun boynundaki kasabanın Ametist asılı kazınmış olsaydı büyücülük karşı bir çekicilik ve ilkelerine dilekçe sunan kişiler için bir tılsım olacağını söyledi. Roma imparatorları canlı mor, sözde “toga picta” kabul uzun zaman önce, bu egemenlik mor güçlü bir sembol yapmak Firavunlar, Queens ve Kings oldu. Kleopatra, kolye Ametist Kraliçe Charlotte mührü ile, Ametist ve her zaman iktidara bağlı olacaktır. Beklendiği gibi, bu taş Katolik din adamları tarafından Ortaçağ’da çok popüler oldu. Bekârlık tercih ettiği göz önüne alındığında, hızla “taş Papalık” olarak tanındı. Bugün bile bishops Ametist yüzük alır.

Ametist Özellikleri

Daha yoğun, daha pahalı: en önemli faktör, bir ametist değerlendirilmesinde göz önüne alınması gereken bir renktir. Mavi veya kırmızı yanıp söner ödüllü ve çok aranılan rağmen amethysts, ortamdan kırmızımsı veya mavi hiçbir tonları ile, şeffaf ve saf koyu mor arasında değişen en güzel tonları var. Ametist kristalleri kıt inklüzyonlar vardır; Taş uzağa çıplak gözle 15 cm incelendiğinde Normalde hiçbir görünür kapanımlar vardır. Kesiciler ve kuyumcular tarafından bir mücevher sevgili olmak, çok farklı şekillerde amethysts diğer herhangi bir gem ile yaptığından daha fazla kesim bulabilirsiniz. Ne olursa olsun kesme, renk tonları ve yüksek parlaklık kalitesi numune için kriter.

Ametist Çeşitleri

Ametist çeşitleri ayırt etmek yanındaki renk bazı numunelerin kalite ile eş anlamlıdır gem, kökeni gösterilir. Ametist Breijnho Örneğin, Breijnho madenden, Brezilya’da mayınlı ve derin mor yüzeyinde görünür onun mor flaşlar için özellikle popülerdir. Zambiya ametist yerine her hareketi ile vücudun mavi ve kırmızı aydınlatmalı güzel tonları ile mor açık Kraliyet sunuyor. Nadir Ametist Uruguay derin mor renk ve özellikle kırmızı yanıp söner ile büyülüyor. Yeşil Ametist Rio Grande (Prasiolite) yoğun yeşil tonları vardır ve genellikle geleneksel Ametist Green daha değerlidir; Bu iki çeşit madenlerinden farklıdır: Yeşil Ametist Rio Grande Rio Grande do Sul aslen ise Yeşil Ametist, Uberaba (Minas Gerais) yer almaktadır.

Ametist Bayan Yüzük

Ametist Bayan Yüzük

Ametist aşağıdaki çeşitleri kendi rengine göre sınıflandırılır: Bu gümüş aksan hediye olarak Ametist Platina, platinle optik benzerlik adını borçludur. Brezilyalı lavanta Ametist Rose de France yerine pastel lila rengi çok açık ve hassas göstermek numuneler. Ametist Bicolor çevre koşullarındaki değişiklikler sırasında kristallerin birleşmesiyle oluşan Ametist ve Beyaz Kuvars bir koleksiyon olduğunu. Başka çeşitli 1980′den beri Citrine ve dall’Ametista oluşan (Bolivya Anahi Mine) ve piyasada iki ton ametrin arasından seçilir olduğunu

Akik: birkaç katmanları ile bir çok renkli taş olduğunu. Genellikle yapay boyalı. Adını ilk bulundu Achates (şimdi Dirillo), Sicilya nehir geliyor. Brezilya ve Uruguay büyük dünya üreticileri bulunmaktadır. [1]

Akik
AQUAMARINE: Mavi beril çeşididir. Eski Druidler kehanet için beryl kullanılır. Bildirildi ilk kristal top kuvars kristallerini kullanılan ancak daha sonra, oniks bulundu.

Brüt Aquamarine

Taşlama sonra akuamarin
Ametist: Bu kuvars mor çeşididir. Bu mistikler “üçüncü göz” sembolüdür. Şarap Yunan tanrısı Dionysos, erkeklerle kızdı ve onun önünde geçti ilk insandan karşı kaplanlar başlatmak için yemin Efsaneye göre, bu yaratılmıştır. Yunan tanrıçası Diana tapınağına gidiyordu Ametist adında bir kadın, ortaya çıkan ve Tigers tarafından saldırıya uğradı. Tanrıça Diana kadın yazık oldu ve kristal çevirdi, o yüzden daha fazla acı hissetmiyor. Üzgünüz, Dionysos onu menekşe yapım kristal üzerine şarap döktü. [2]
On sekizinci yüzyıla kadar, ametist elmas kadar değerli olduğunu, ancak Brezilya’da bol mevduat keşif onların değerini yeterince düştü yaptı. Brezilya, Uruguay ve Madagaskar Ametist’in büyük dünya üreticileri bulunmaktadır. [3] Genellikle, ametist GEODES veya Dürzi şeklinde doğada bulunur. Geodes içten kuvars kristalini veya ametist kaplı içi boş taşlardır. Dürzîlerin bir matris üzerinde kristallerin düzensiz kümelerdir.
Geode ametist

Dürzî ametist

Ametist ile ondördüncü yüzyıl reliquary merkezinde oyulmuş

Altın ve ametist Bizans bilezik

AMETİST TAŞI YÜZÜK

AMETİST TAŞI YÜZÜK

Ametist yüzük
PARLAK: Bir taş, ancak 57 yüzleri bir mücevher üreten recm bir tür değil, tam da bu. Parlak elmas, yakut, zirkon (ucuz yedek Elmas vs.) vardır
NARENCİYE: Sarı renk, turuncu veya kırmızı sebep demir yabancı maddeler, bir kuvars (bu nedenle adı, “narenciye”, bu renklendirici var turunçgiller, bir referans). Bu nispeten ucuz taş ve mücevher de kullanılmaktadır. Yapımcılar Brezilya ve İskoçya vardır.
ELMAS doğanın zor taşıdır. Bir elmas yalnızca başka bir elmas tarafından kesilebilir. Bu nedenle, bu kesme ve malzeme yapma gibi endüstrisinde kullanılır. Doğadan elmas çoğu yüzde seksen endüstrisinde kullanılır. Sadece yüzde yirmi takı yapmak için kullanılır.
Zenginlik sembolü, nişan ve düğün yüzük için tercih edilen bir mücevher olduğunu. Sembolik aşk yıkılmazlık demektir.

Adını “yenilmez” anlamına Yunanca adamas geliyor. Hiç şüphesiz, onun sertliği için bir referans.

Pırlanta tek bir elemanın, karbon oluşan tek değerli taş olduğunu.

Onyedinci yüzyıla kadar, dünyada üretilen hemen hemen tüm elmas Hindistan’dan geldi. On sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda, dünyanın en büyük üreticisi of Minas Gerais Brezilya devlet Diamantina bölgede kentinde başlıca nedeni mevduat, Brezilya oldu. Şu anda, dünyanın en büyük üreticisi Güney Afrika olduğunu.

Tarih boyunca, birçok elmas Koh-i-Noor, Orloff, Cullinan I ve Hope gibi., Dünyaca ünlü hale gelmiştir [4] pırlanta ve grafit Hem sadece karbondan oluşmaktadır. Karbon atomlarının her birinin düzenlenmiştir şekilde İkisi arasındaki farklar: Elmas her atom diğer dört bağlıyken grafit, her bir karbon atomu, diğer üç bağlanır. Bu küçük fark grafit en yumuşak ve ucuz minerallerden biridir ve elmas, zorlu ve pahalı biridir yapar.

ZÜMRÜT: elmas ve yakut ile birlikte en değerli taşlardan biridir. Dünyanın önde gelen üreticisi Kolombiya olduğunu. Brezilya’nın tarihinin “zümrüt avcısı” olarak bilinen kaşif Fernão Dias Paes adına, bağlantılıdır. İronik bir şekilde, Jonathan zümrüt arıyor Brezilya’nın iç kısmından yıllarca dolaştım, ancak bunları asla bulunamadı. Öldüğü zaman, bulduğu sanılan, ancak ölümünden sonra, yeşil taşlar iddia edilen zümrüt aslında olduğunu kanıtladı turmalinler [5].
Bu ilaç temsil eden taş [6].

Bu beryl yeşil ya da kırmızı çeşittir.

GRANADA: bir taş, ancak mevcut genellikle granül kristaller ortak özelliği (dolayısıyla “el bombası” adı) olması taşların bir grup. El bombası kırmızı rengi ilişkilendirmek bile, yanı sıra diğer birçok renkte olabilir. [7]
JADE: Bu antik Çin’deki kutsal taş ve Maya uygarlığı kabul edildi. Adını piedra İspanyolca de ijada. Ijada İspanyolca “kanadını” anlamına gelir ve Jade böbrekler üzerinde olurdu şifalı özellikleri bir referans oldu [8].
Bu Doğu’nun en değerli taş olan [9].

JASPER: Genellikle “benekli taş” anlamına Yunanca kendi adına yol noktalar ve çizgiler, kırmızı bir görünüme sahiptir. İngilizce, aynı zamanda Brezilyalı Caetano Veloso bir şarkının adıdır jasper çağırır. [10]
Lapis Lazuli: yaygın öğütme taşı sonra toz formunda, dekorasyon için ve bir kozmetik gibi antik bu kullanılan lacivert taşı. Bu psikologların resmi taşı olarak kabul edilir. Lapis lazuli-değeri daha yüksek Afganistan Badakshan bölgeden çıkarılır.
ONYX: Beyaz ve siyah çizgili kuvars çeşididir. Bu mermer daha değerlidir. Bu Veteriner resmi taşıdır.
OPAL: Avustralya milli taş. Bu, mülk opalescence denir görüntülemek hangi açısına göre farklı renkler sunma özelliğine sahiptir. Avustralya dünyanın üreticileri arasında öne çıkıyor. Adı “opal” “kıymetli taş” anlamına Sanskritçe upala, geliyor.
Bu, belirli bir su içeriği olan bir taş için, kendi bütünlüğü ve güzellik korumak için ıslak pamuk ya da yağ içinde sarılı tutmak için tavsiye edilir. [11] [12]

AMETİST YÜZÜK

AMETİST YÜZÜK

İNCİ: Bir yabancı cisim, kum genellikle tahıl, istiridye içinde nüfuz eder ve bir istiridye salgılanması ile çevrilidir zaman istiridye tarafından üretilen parlayan küre olduğunu. İnciler, yeşil, mavi veya siyah gümüş, krem, altın, olabilir. En iyi inciler Körfez bölgesinden çıkarılır. Japonya üreten istiridye inci ekimi teknolojisi hakimdir.
Inci kullanımı, kadim Hindu kutsal Rig antik kaydedilmiş olan bir Veda. [13]

QUARTZ: muhtemelen fiziksel ve kimyasal etkenlere yüksek direnç, en bol kıymetli taş. Silika kristaller (SiO2) oluşur. Veya iz bırakmadan Şeffaf (kristal-de-rock), beyaz, duman, yeşil, pembe, kahverengi,: çeşitli renklerde olabilir. Geometrik kristaller ya da çakıl formunda olabilir. En büyük üreticisi Brezilya olduğunu. [14]
Rodokronit: manganez karbonat (MnCO3) ‘dir. Bu esas olarak manganez üretimi için kullanılır, ancak, aynı zamanda taşlama sonra, değerli taşlar üretimi için kullanılır. O denir Arjantin, ulusal taş olarak kabul edilir “İnka taş.” [15]
Yakut: dolayı krom varlığı kırmızı olması dışında, aynı kimyasal bileşim, safir sahiptir. Yakut en yaygın yapay yakut olan doğada oldukça nadirdir. Bir yapay yakut birinci lazer ışınının üretiminde kullanılmaktadır. Adı “yakut” “kırmızı” anlamına gelen Latince ruber veya Rubino geliyor. Elmas sonra zor bir taştır. Tam da bu nedenle, yakut saatler, voltmetre plug-işaretçiler ve ampermetre olarak kullanılan [16]. Geleneksel olarak, avukatların taş yüzük olduğunu [17]. Yakut lazer üretiminde kullanılabilir [18].
SAPPHIRE: adı İbranice Sapir geliyor. Çeşitli renklerde olabilir, ama mavi çeşitli baskın olabilir. En büyük üreticisi Sri Lanka olduğunu.
Bu mühendislerin taş [19].

TOPAZ: isim sarı taş çekti hangi Kızıldeniz bir adanın ismi oldu Yunanlı Topaz, geliyor. Ortaçağ boyunca, herhangi bir sarı taş topaz çağrıldı. Sadece Al2 kompozisyon ile Bugünlerde, bu kabul edilir topaz taşı (F, OH) 2 SiO4.
Alfred Hitchcock İngiliz yönetmen filmlerden biri Topaz (İngilizce “Topaz”,) çağırdı.

Turkuaz: Muhtemelen ismi Avrupa’da taş ticareti Türkler, bir referanstır. Turkuaz Pers ve bugün ulusal taş, İran iyi örnekleri üretir oldu. Eski Mısırlılar takı yapmak için Sina yarımadasında turkuvaz mayınlı. Amerika Birleşik Devletleri Navajo Kızılderilileri kutsal bir taş olarak kabul. Onun rengi, yeşil ve mavi arasında değişir. Bu kırılgan bir taş. [20].

AMETİST YÜZÜK

AMETİST YÜZÜK

Ametist güzellik tarih boyunca kabul edilmiştir, ama gerçekten kıymetli taşı bulmak için yatırılmaktadır ilk uygarlık Yunanistan olduğunu. Aslında, Ametist ismi Yunan kökeni için olduğunu belirtti. Bu sarhoş, veya başka bir deyişle, ayık anlamına gelen “Amethystus” kaynaklanmaktadır. Antik Yunan uygarlığında, Ametist sarhoşluk karşı koruma insan vücudu sağlamak için düşünülmüştür. Bu nedenle, Yunanlılar ametisli dizayn edilmiş bardak içmek için çok yaygındı. Gemstone giymek de sarhoş karşı koruma ile vücut sağlamak için bir yol olduğuna inanılıyor.

AMETİST BAYAN YÜZÜK

AMETİST BAYAN YÜZÜK

Ametist erken Mısır uygarlığının büyük bir rol oynadığı bilinmektedir. Firavunlar onların mezar taş ile süslenmiş olması için Yeni başlayanlar için, çok yaygındı. Ametist ayrıca Tarihçiler bir noktada Mısır yaşandı servet hakkında biraz anlatır. Ülke bir noktada çok zengin olunca, ülkenin kraliyet orta ve çalışma sınıflardan ailelerin birçok Ametist ve altın hem de hediyeler verdi. Tarihçiler bunu bulduk kanıtı bu özel dönemde yaşamış insanların mezarları bulunabilir hediyeler vardır.

Ametist genellikle kraliyet ile ilişkili bir renk olan mor olduğundan, tarih boyunca birçok onurlu insan Gemstone kendi bilinmektedir olması şaşırtıcı değil. Aslında, birçok kraliyet kişi sık sık mor renk giydi, bu yüzden çünkü onların kıyafetleri eşleşti ne kadar iyi olabilir, bu Gemstone keyif aldık nedenlerinden biri. İngiliz Kraliyet Mücevherleri Ametist oluşmaktadır. Aynı zamanda Rus İmparatoriçe favori taş, Büyük Catherine olduğu söyleniyor. Mısır firavunu Kleopatra Romalılar her ikisi de kalpleri Julius Caesar ve Marc Anthony, yakalamak için inanılan bir Ametist yüzük vardı. Sonra bu oldu, birçok Roma kadın yüzük, kolye, ve onlar kendilerine karşı sadık kocalarını tutmaya yardımcı olacağını düşündüm çünkü Ametist bulunan takı diğer formları giyen başladı.

Yunanistan Ametist Yüzük tanıyan ilk uygarlık olduğu bilinmesine rağmen, taş aslında geri İncille kez tarih yok. Bu nedenle, aynı zamanda çok ilginç bir dini geçmişe sahiptir. İncil’e göre, göğüs High Priest Aaron tarafından giyilen on iki taşlar vardı. Ametist bunlardan biridir. Taş da Havari Matthias ve Adnachiel, bir Koruyucu Melek hem ilişkili olması gerekiyordu. Katolik dininde, Ametist din adamı üyeleri tarafından giyilirdi. Taş da haç süsleme kullanılmıştır.Ametist zamanda Budist din önemlidir. Bu Buda önemli anlam olmuştur inanılan taşlardan biridir. Budist tesbih olan malas, sık sık Ametist ihtiva nedeni budur. Budist ve Katolik dinler her ikisinde de, taş bekârlık temsilcisi olduğuna inanılıyordu.

 

AMETİST BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AMETİST TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 12.5 KARAT VVS
 • 7.72 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AMETİST BAYAN YÜZÜK

Adı Ametist antik yunan “Amethystos” türetilmiş, ya da “sarhoş değil” ve bu taş bağlı olan efsane atıfta bulunur.Ametist Citrine, Gül Kuvars ve Eye of the Tiger ile birlikte (büyük kristallerinden oluşan) Kuvars macrocristallini ailesine aittir. Rengi koyu mor yumuşak pembe arasında değişir ve demir elemanları tarafından üretilir.

Ametist Taşı Yüzük

Ametist Taşı Yüzük

Her kıtada farklı miktarlarda Bulundu, Ametist kaynağına göre değişebilir. Şu anda Brezilya en ünlü madencilik alanı ve ilk Brezilyalı Ametist gibi erken 1727′de bile l’Uruguay önemli alanlarından sahibi ve numuneler mor renk yoğun ve derin olduğu gibi Avrupa’ya geldi. Diğer kaynaklar Madagaskar, Kenya ve Zambiya bulunur. Bazen belirsiz kökenli bir ametist yoğun bir renk tanımlamak için dönem “Sibirya” kötüye duymak olabilir, ancak Sibirya Ametist, derin mor renk, şimdi bir bellektir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ÖZEL TASARIM 12,5 KARAT DAMLA VE YURVARLAK KESİM VVS 1.KALİTE AMETİST TAŞI BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ
Ametist Tarihi

Ametist kökeni bu efsanede anlatılan: şarap tanrısı, Romalılar için eski Yunanlılar ve Bacchus olarak da bilinen Dionysos, mitoloji “kötü çocuk” oldu. Onun ilahi misyon endişeleri bir son vermek oldu rağmen Dionisio özellikle iyi üzüm suyu birkaç pint sonra, sık sık sorun bir miktar birleştirdi. Efsane bir insan geçit tarafından göz ardı ediliyor sonra her zamanki gibi sarhoş Dionisio kez, o karşılamaya gelmişti ilk talihsiz intikam yemin anlatıyor. O an geçti Ametist, genç, masum ve güzel kız, Artemis sadık öğrencisi, at hangi Dionisio iki aç kaplanlar Unleashed için. Ametist çığlıkları, Dionysos göstermek zevk için bekleyen fincan doldurdu. L’onniveggente Artemis aniden erdemleri olarak saf kuvars bir heykelinin içine Ametist döndü. L’Incantesimo tehlikede kız çalmaya sunulduğu, ancak ne yazık ki geri dönüşümsüz ve Dionysos, pişmanlık tarafından parçalanmış, onun şarap fincan acı gözyaşı döktü oldu. Gözyaşları böylece biz mor ametist diyoruz taş oluşturma, heykele kupa ve Dionisio, şaşırtıcı, yanlışlıkla dökülen candendo şaraba şarap döktü. Ametist birçok doğaüstü güçleri atfedilen; Bu taş iyileşmeyecek hiçbir hastalık yoktur! Leonardo da Vinci (1452-1519) ametist, iuntelligenza uzak kötü düşünceleri sürücü ve keskinleştirmek için mümkün olduğunu yazdı Plinius (23-79 d. C), Historia Naturalis tarihsel yazar (birinci ansiklopedi ise Dünya), ay veya güneş adı bir babun boynundaki kasabanın Ametist asılı kazınmış olsaydı büyücülük karşı bir çekicilik ve ilkelerine dilekçe sunan kişiler için bir tılsım olacağını söyledi. Roma imparatorları canlı mor, sözde “toga picta” kabul uzun zaman önce, bu egemenlik mor güçlü bir sembol yapmak Firavunlar, Queens ve Kings oldu. Kleopatra, kolye Ametist Kraliçe Charlotte mührü ile, Ametist ve her zaman iktidara bağlı olacaktır. Beklendiği gibi, bu taş Katolik din adamları tarafından Ortaçağ’da çok popüler oldu. Bekârlık tercih ettiği göz önüne alındığında, hızla “taş Papalık” olarak tanındı. Bugün bile bishops Ametist yüzük alır.

Ametist Özellikleri

Daha yoğun, daha pahalı: en önemli faktör, bir ametist değerlendirilmesinde göz önüne alınması gereken bir renktir. Mavi veya kırmızı yanıp söner ödüllü ve çok aranılan rağmen amethysts, ortamdan kırmızımsı veya mavi hiçbir tonları ile, şeffaf ve saf koyu mor arasında değişen en güzel tonları var. Ametist kristalleri kıt inklüzyonlar vardır; Taş uzağa çıplak gözle 15 cm incelendiğinde Normalde hiçbir görünür kapanımlar vardır. Kesiciler ve kuyumcular tarafından bir mücevher sevgili olmak, çok farklı şekillerde amethysts diğer herhangi bir gem ile yaptığından daha fazla kesim bulabilirsiniz. Ne olursa olsun kesme, renk tonları ve yüksek parlaklık kalitesi numune için kriter.

Ametist Çeşitleri

Ametist çeşitleri ayırt etmek yanındaki renk bazı numunelerin kalite ile eş anlamlıdır gem, kökeni gösterilir. Ametist Breijnho Örneğin, Breijnho madenden, Brezilya’da mayınlı ve derin mor yüzeyinde görünür onun mor flaşlar için özellikle popülerdir. Zambiya ametist yerine her hareketi ile vücudun mavi ve kırmızı aydınlatmalı güzel tonları ile mor açık Kraliyet sunuyor. Nadir Ametist Uruguay derin mor renk ve özellikle kırmızı yanıp söner ile büyülüyor. Yeşil Ametist Rio Grande (Prasiolite) yoğun yeşil tonları vardır ve genellikle geleneksel Ametist Green daha değerlidir; Bu iki çeşit madenlerinden farklıdır: Yeşil Ametist Rio Grande Rio Grande do Sul aslen ise Yeşil Ametist, Uberaba (Minas Gerais) yer almaktadır.

Ametist Bayan Yüzük

Ametist Bayan Yüzük

Ametist aşağıdaki çeşitleri kendi rengine göre sınıflandırılır: Bu gümüş aksan hediye olarak Ametist Platina, platinle optik benzerlik adını borçludur. Brezilyalı lavanta Ametist Rose de France yerine pastel lila rengi çok açık ve hassas göstermek numuneler. Ametist Bicolor çevre koşullarındaki değişiklikler sırasında kristallerin birleşmesiyle oluşan Ametist ve Beyaz Kuvars bir koleksiyon olduğunu. Başka çeşitli 1980′den beri Citrine ve dall’Ametista oluşan (Bolivya Anahi Mine) ve piyasada iki ton ametrin arasından seçilir olduğunu

Akik: birkaç katmanları ile bir çok renkli taş olduğunu. Genellikle yapay boyalı. Adını ilk bulundu Achates (şimdi Dirillo), Sicilya nehir geliyor. Brezilya ve Uruguay büyük dünya üreticileri bulunmaktadır. [1]

Akik
AQUAMARINE: Mavi beril çeşididir. Eski Druidler kehanet için beryl kullanılır. Bildirildi ilk kristal top kuvars kristallerini kullanılan ancak daha sonra, oniks bulundu.

Brüt Aquamarine

Taşlama sonra akuamarin
Ametist: Bu kuvars mor çeşididir. Bu mistikler “üçüncü göz” sembolüdür. Şarap Yunan tanrısı Dionysos, erkeklerle kızdı ve onun önünde geçti ilk insandan karşı kaplanlar başlatmak için yemin Efsaneye göre, bu yaratılmıştır. Yunan tanrıçası Diana tapınağına gidiyordu Ametist adında bir kadın, ortaya çıkan ve Tigers tarafından saldırıya uğradı. Tanrıça Diana kadın yazık oldu ve kristal çevirdi, o yüzden daha fazla acı hissetmiyor. Üzgünüz, Dionysos onu menekşe yapım kristal üzerine şarap döktü. [2]
On sekizinci yüzyıla kadar, ametist elmas kadar değerli olduğunu, ancak Brezilya’da bol mevduat keşif onların değerini yeterince düştü yaptı. Brezilya, Uruguay ve Madagaskar Ametist’in büyük dünya üreticileri bulunmaktadır. [3] Genellikle, ametist GEODES veya Dürzi şeklinde doğada bulunur. Geodes içten kuvars kristalini veya ametist kaplı içi boş taşlardır. Dürzîlerin bir matris üzerinde kristallerin düzensiz kümelerdir.
Geode ametist

Dürzî ametist

Ametist ile ondördüncü yüzyıl reliquary merkezinde oyulmuş

Altın ve ametist Bizans bilezik

AMETİST TAŞI YÜZÜK

AMETİST TAŞI YÜZÜK

Ametist yüzük
PARLAK: Bir taş, ancak 57 yüzleri bir mücevher üreten recm bir tür değil, tam da bu. Parlak elmas, yakut, zirkon (ucuz yedek Elmas vs.) vardır
NARENCİYE: Sarı renk, turuncu veya kırmızı sebep demir yabancı maddeler, bir kuvars (bu nedenle adı, “narenciye”, bu renklendirici var turunçgiller, bir referans). Bu nispeten ucuz taş ve mücevher de kullanılmaktadır. Yapımcılar Brezilya ve İskoçya vardır.
ELMAS doğanın zor taşıdır. Bir elmas yalnızca başka bir elmas tarafından kesilebilir. Bu nedenle, bu kesme ve malzeme yapma gibi endüstrisinde kullanılır. Doğadan elmas çoğu yüzde seksen endüstrisinde kullanılır. Sadece yüzde yirmi takı yapmak için kullanılır.
Zenginlik sembolü, nişan ve düğün yüzük için tercih edilen bir mücevher olduğunu. Sembolik aşk yıkılmazlık demektir.

Adını “yenilmez” anlamına Yunanca adamas geliyor. Hiç şüphesiz, onun sertliği için bir referans.

Pırlanta tek bir elemanın, karbon oluşan tek değerli taş olduğunu.

Onyedinci yüzyıla kadar, dünyada üretilen hemen hemen tüm elmas Hindistan’dan geldi. On sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda, dünyanın en büyük üreticisi of Minas Gerais Brezilya devlet Diamantina bölgede kentinde başlıca nedeni mevduat, Brezilya oldu. Şu anda, dünyanın en büyük üreticisi Güney Afrika olduğunu.

Tarih boyunca, birçok elmas Koh-i-Noor, Orloff, Cullinan I ve Hope gibi., Dünyaca ünlü hale gelmiştir [4] pırlanta ve grafit Hem sadece karbondan oluşmaktadır. Karbon atomlarının her birinin düzenlenmiştir şekilde İkisi arasındaki farklar: Elmas her atom diğer dört bağlıyken grafit, her bir karbon atomu, diğer üç bağlanır. Bu küçük fark grafit en yumuşak ve ucuz minerallerden biridir ve elmas, zorlu ve pahalı biridir yapar.

ZÜMRÜT: elmas ve yakut ile birlikte en değerli taşlardan biridir. Dünyanın önde gelen üreticisi Kolombiya olduğunu. Brezilya’nın tarihinin “zümrüt avcısı” olarak bilinen kaşif Fernão Dias Paes adına, bağlantılıdır. İronik bir şekilde, Jonathan zümrüt arıyor Brezilya’nın iç kısmından yıllarca dolaştım, ancak bunları asla bulunamadı. Öldüğü zaman, bulduğu sanılan, ancak ölümünden sonra, yeşil taşlar iddia edilen zümrüt aslında olduğunu kanıtladı turmalinler [5].
Bu ilaç temsil eden taş [6].

Bu beryl yeşil ya da kırmızı çeşittir.

GRANADA: bir taş, ancak mevcut genellikle granül kristaller ortak özelliği (dolayısıyla “el bombası” adı) olması taşların bir grup. El bombası kırmızı rengi ilişkilendirmek bile, yanı sıra diğer birçok renkte olabilir. [7]
JADE: Bu antik Çin’deki kutsal taş ve Maya uygarlığı kabul edildi. Adını piedra İspanyolca de ijada. Ijada İspanyolca “kanadını” anlamına gelir ve Jade böbrekler üzerinde olurdu şifalı özellikleri bir referans oldu [8].
Bu Doğu’nun en değerli taş olan [9].

JASPER: Genellikle “benekli taş” anlamına Yunanca kendi adına yol noktalar ve çizgiler, kırmızı bir görünüme sahiptir. İngilizce, aynı zamanda Brezilyalı Caetano Veloso bir şarkının adıdır jasper çağırır. [10]
Lapis Lazuli: yaygın öğütme taşı sonra toz formunda, dekorasyon için ve bir kozmetik gibi antik bu kullanılan lacivert taşı. Bu psikologların resmi taşı olarak kabul edilir. Lapis lazuli-değeri daha yüksek Afganistan Badakshan bölgeden çıkarılır.
ONYX: Beyaz ve siyah çizgili kuvars çeşididir. Bu mermer daha değerlidir. Bu Veteriner resmi taşıdır.
OPAL: Avustralya milli taş. Bu, mülk opalescence denir görüntülemek hangi açısına göre farklı renkler sunma özelliğine sahiptir. Avustralya dünyanın üreticileri arasında öne çıkıyor. Adı “opal” “kıymetli taş” anlamına Sanskritçe upala, geliyor.
Bu, belirli bir su içeriği olan bir taş için, kendi bütünlüğü ve güzellik korumak için ıslak pamuk ya da yağ içinde sarılı tutmak için tavsiye edilir. [11] [12]

AMETİST YÜZÜK

AMETİST YÜZÜK

İNCİ: Bir yabancı cisim, kum genellikle tahıl, istiridye içinde nüfuz eder ve bir istiridye salgılanması ile çevrilidir zaman istiridye tarafından üretilen parlayan küre olduğunu. İnciler, yeşil, mavi veya siyah gümüş, krem, altın, olabilir. En iyi inciler Körfez bölgesinden çıkarılır. Japonya üreten istiridye inci ekimi teknolojisi hakimdir.
Inci kullanımı, kadim Hindu kutsal Rig antik kaydedilmiş olan bir Veda. [13]

QUARTZ: muhtemelen fiziksel ve kimyasal etkenlere yüksek direnç, en bol kıymetli taş. Silika kristaller (SiO2) oluşur. Veya iz bırakmadan Şeffaf (kristal-de-rock), beyaz, duman, yeşil, pembe, kahverengi,: çeşitli renklerde olabilir. Geometrik kristaller ya da çakıl formunda olabilir. En büyük üreticisi Brezilya olduğunu. [14]
Rodokronit: manganez karbonat (MnCO3) ‘dir. Bu esas olarak manganez üretimi için kullanılır, ancak, aynı zamanda taşlama sonra, değerli taşlar üretimi için kullanılır. O denir Arjantin, ulusal taş olarak kabul edilir “İnka taş.” [15]
Yakut: dolayı krom varlığı kırmızı olması dışında, aynı kimyasal bileşim, safir sahiptir. Yakut en yaygın yapay yakut olan doğada oldukça nadirdir. Bir yapay yakut birinci lazer ışınının üretiminde kullanılmaktadır. Adı “yakut” “kırmızı” anlamına gelen Latince ruber veya Rubino geliyor. Elmas sonra zor bir taştır. Tam da bu nedenle, yakut saatler, voltmetre plug-işaretçiler ve ampermetre olarak kullanılan [16]. Geleneksel olarak, avukatların taş yüzük olduğunu [17]. Yakut lazer üretiminde kullanılabilir [18].
SAPPHIRE: adı İbranice Sapir geliyor. Çeşitli renklerde olabilir, ama mavi çeşitli baskın olabilir. En büyük üreticisi Sri Lanka olduğunu.
Bu mühendislerin taş [19].

TOPAZ: isim sarı taş çekti hangi Kızıldeniz bir adanın ismi oldu Yunanlı Topaz, geliyor. Ortaçağ boyunca, herhangi bir sarı taş topaz çağrıldı. Sadece Al2 kompozisyon ile Bugünlerde, bu kabul edilir topaz taşı (F, OH) 2 SiO4.
Alfred Hitchcock İngiliz yönetmen filmlerden biri Topaz (İngilizce “Topaz”,) çağırdı.

Turkuaz: Muhtemelen ismi Avrupa’da taş ticareti Türkler, bir referanstır. Turkuaz Pers ve bugün ulusal taş, İran iyi örnekleri üretir oldu. Eski Mısırlılar takı yapmak için Sina yarımadasında turkuvaz mayınlı. Amerika Birleşik Devletleri Navajo Kızılderilileri kutsal bir taş olarak kabul. Onun rengi, yeşil ve mavi arasında değişir. Bu kırılgan bir taş. [20].

AMETİST YÜZÜK

AMETİST YÜZÜK

Ametist güzellik tarih boyunca kabul edilmiştir, ama gerçekten kıymetli taşı bulmak için yatırılmaktadır ilk uygarlık Yunanistan olduğunu. Aslında, Ametist ismi Yunan kökeni için olduğunu belirtti. Bu sarhoş, veya başka bir deyişle, ayık anlamına gelen “Amethystus” kaynaklanmaktadır. Antik Yunan uygarlığında, Ametist sarhoşluk karşı koruma insan vücudu sağlamak için düşünülmüştür. Bu nedenle, Yunanlılar ametisli dizayn edilmiş bardak içmek için çok yaygındı. Gemstone giymek de sarhoş karşı koruma ile vücut sağlamak için bir yol olduğuna inanılıyor.

AMETİST BAYAN YÜZÜK

AMETİST BAYAN YÜZÜK

Ametist erken Mısır uygarlığının büyük bir rol oynadığı bilinmektedir. Firavunlar onların mezar taş ile süslenmiş olması için Yeni başlayanlar için, çok yaygındı. Ametist ayrıca Tarihçiler bir noktada Mısır yaşandı servet hakkında biraz anlatır. Ülke bir noktada çok zengin olunca, ülkenin kraliyet orta ve çalışma sınıflardan ailelerin birçok Ametist ve altın hem de hediyeler verdi. Tarihçiler bunu bulduk kanıtı bu özel dönemde yaşamış insanların mezarları bulunabilir hediyeler vardır.

Ametist genellikle kraliyet ile ilişkili bir renk olan mor olduğundan, tarih boyunca birçok onurlu insan Gemstone kendi bilinmektedir olması şaşırtıcı değil. Aslında, birçok kraliyet kişi sık sık mor renk giydi, bu yüzden çünkü onların kıyafetleri eşleşti ne kadar iyi olabilir, bu Gemstone keyif aldık nedenlerinden biri. İngiliz Kraliyet Mücevherleri Ametist oluşmaktadır. Aynı zamanda Rus İmparatoriçe favori taş, Büyük Catherine olduğu söyleniyor. Mısır firavunu Kleopatra Romalılar her ikisi de kalpleri Julius Caesar ve Marc Anthony, yakalamak için inanılan bir Ametist yüzük vardı. Sonra bu oldu, birçok Roma kadın yüzük, kolye, ve onlar kendilerine karşı sadık kocalarını tutmaya yardımcı olacağını düşündüm çünkü Ametist bulunan takı diğer formları giyen başladı.

Yunanistan Ametist Yüzük tanıyan ilk uygarlık olduğu bilinmesine rağmen, taş aslında geri İncille kez tarih yok. Bu nedenle, aynı zamanda çok ilginç bir dini geçmişe sahiptir. İncil’e göre, göğüs High Priest Aaron tarafından giyilen on iki taşlar vardı. Ametist bunlardan biridir. Taş da Havari Matthias ve Adnachiel, bir Koruyucu Melek hem ilişkili olması gerekiyordu. Katolik dininde, Ametist din adamı üyeleri tarafından giyilirdi. Taş da haç süsleme kullanılmıştır.Ametist zamanda Budist din önemlidir. Bu Buda önemli anlam olmuştur inanılan taşlardan biridir. Budist tesbih olan malas, sık sık Ametist ihtiva nedeni budur. Budist ve Katolik dinler her ikisinde de, taş bekârlık temsilcisi olduğuna inanılıyordu.