OTANT�K TA�

AMETİST TAŞI KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
Ametist Taşı Küpe
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15.40 CRT
 • 7.15 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

AMETİST TAŞI KÜPE

Ametist yüzyıllardır değerli bir mücevher olmuştur. Öyle burç Balık ve Şubat ayı ve evlilik 6 yıl dönümü için taş .

Ametist Taşı Küpe

Ametist Taşı Küpe

Taş, antik dünyanın her yerinden gelen kraliyet koleksiyonlarında, bulunan Mısır İngiliz kraliyet mücevherleri için. Smithsonian 400 £ ağırlığında bir ametist var! Antik uygarlıklar , daha fazla tanıma ve değer keyfini bugün birçok mücevherler, daha taş daha değerli, dahil safir ve yakut . Eski zamanlarda, Ametist Rahipler halkaları üzerinde yıpranmış, Hristiyan kilisesinin yerini gördüm. İsa. Sembolize etmek için kullanılan kraliyet mor renk Aziz Valentine Cupid bir görüntü ile oyulmuş bir antik Ametist ayarlanmış bir yüzük takmak düşünüldü. Taş ayrıca Aziz Matthias bir sembolüdür. ametist için İncil referanslar vardır. Aynı zamanda yüksek rahip Harun’un göğüs oniki değerli taşlar biriydi. Kutsal Kent onikinci temeli ametist inşa edilmiştir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 15.40 CRT 1.KALİTE DOĞAL AMETİST TAŞI KÜPE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

Bir süre için, gerçek ametist ile eşit değerli olan elmas . Sonra büyük bir Güney Amerika’da buluntular ve başka yerlerde daha bol yaptı. onun nadir azaldıkça, bu yüzden onun fiyatını yaptı.  Yunan mitolojisine göre, Ametist o kırmızı şarap ile sarhoş oldu sonra Yunan tanrısı Dionysos gazap nesne haline gelen bir genç bakire idi. Ametist yardım Tanrıça Diana bağırdı, o hemen taş (parıltılı beyaz bir haline kızı döndü kuvars ). Dionysos neler olduğunu fark ve yaptığı eylemler için pişmanlık duyuyor, onun gözyaşları kırmızı şarap onun kadeh içine damladı. Kadeh devrilmiş ve kırmızı şarap mor olana kadar onu doyurarak, tüm beyaz kaya üzerine dökülen kuvars şimdi Ametist olarak bilinir.

adı ametist ayık anlamı eski Yunanca kelime amethustos türer. Bir ametist aşırı sarhoş olmasını taşıyıcısı önlemek ve aynı zamanda bir ayık ve ciddi zihin telkin söyledi edildi. Bir kişi bir fincan içti ya da kadeh tamamen ametist yapılmış ise, o hiç sarhoş olmaz inanılıyordu. Yunan mitolojisinde, ametist kaya kristali Dionysos, şarap ve şenlik tanrısı gözyaşları ile mor boyalı edildi. Eski Mısırlılar taş kullanılan keçi Burç temsilcisi olarak. keçi üzüm ve üzüm bağları düşmanı ve şarap bu nedenle antidot olarak kabul edildi.

Ametist Taş Küpe

Ametist Taş Küpe

Ametist tarih boyunca pek çok özelliklere sahip olduğu düşünülen ve hepsi iyi olmuştur. taş, kötü düşünceler, hızlandırmak istihbarat kontrol işinde kurnaz adam yapmak, savaş yaralarını asker korumak, zafer savaşçı yardım, onun oyun arayışı içinde avcı yardım, bulaşıcı hastalıklardan takan korumak ve iblisleri koymak için düşünüldü uçuş bir ayı figürü mücevher üzerinde yazılı olup olmadığını. Ametist, insan türünün en saf arzularını ortaya getirecek bir mücevher olarak biliniyordu. Kişinin düşünce üzerinde iffet, itidal ve kontrol taş giyerek artan tüm özellikler vardı. taş tutku öfke ve onun takan şiddet ya da baz doğaya karşı korunmak istiyorum. Taş sakin, cesareti ve tefekkür teşvik etti.
dini-ametist-cross-taş-history.jpg
Ametist, hem de dini çağrışımlar vardır. Yüksek rahip Aaron (Exodus 39) ait breastplate süslenmiş oniki taşlarından biri oldu. Ametist sonra Dan, İsrail Oniki Tribes birinin kabilesi için durdu. Havari Matthias ve Guardian Angel Adnachiel ruhu. Yanı sıra, Ametist ile ilişkili Ortaçağda , Ametist dindarlık ve bekârlık için durdu ve bu nedenle Katolik Kilisesi din adamları üyeleri tarafından giyilen ve haçlar süslüyor için kullanıldı. Rönesans tarih-ametist-gemstone.jpg Rönesans sırasında , Ametist tevazu ve tevazu için durdu. Çağlar boyunca, güçlü ve zengin Hükümdarlar telif sembolü olarak Ametist kullanmış ve bazı Amethysts hatta İngiliz Kraliyet Mücevherleri süsleyin. Söylenti Ametist Kraliçe Catherine Büyük bir kişisel favori olduğunu o var Rusya .

Gümüş Ametist Taşı Küpe

Gümüş Ametist Taşı Küpe

Tarihsel olarak, taş kehanet ve vizyonlarını yardımcı olmak ve onun sahiplerine zenginliklerini ve güçlerini getirmek inanılırdı. Her zaman insan kültürleri hüküm var, sivil ve dini sınıflar ile ilişkili olmuştur. In Feng Shui Çin felsefesi , ametist servet köşe verme odaklanan ve maddi zenginlik alma artırır. En yüksek düzeyde, ametist mutluluk durumunu ulaşmak için gerekli manevi anlayış ihsan. Bu ilahi özü girer başın tepesindeki taç çakra ile ilişkilidir. Nifak çözmek için iyi bir taş çocuklar ve savaşan yakınları için önerdi. Rönesans büyü ise , bir ayının görüntü ile kazınmış bir ametist koruyucu muska olarak yıpranmış. Greko-Romen zamanlarda, bronz ametist kümesinin halkalar kötülüğe karşı takılar ve içti tüm ametist sürgün üzüntü ve kötülükten oyulmuş büyülü bardak olarak giyilirdi.
Ametist’in Mistik  psikolojik Yetkileri

Amethysts gibi gevşeme zevk veremiyoruz aşırı iş ahlakı olan insanlar olarak, stres ile çok uğraşmak olanlara tavsiye edilir. Çok uykusuzluğu tedavi etmek, bu kalitesi de faydalı olduğuna inanılmaktadır. Amethysts ayrıca depresyon ve genel bir melankoli duygusu eğilimli olanlar yardımcı olur. Ayrıca birçoğu amethysts kimyasal bağımlılığı aşmak için çalışan kişiler için yararlı olduğunu düşünüyoruz. taşlar bağımlılık mücadele sırasında iç gücü sağlamak için tılsımlar olarak çalışabilirler. Ametist endokrin sistem, bilinç ve psişik becerileri değişmiş durumları tetikleyen olduğu düşünülen epifiz bezi, ve beyinde tüm serebral korteks yönlendirir hipofiz bezi, hedef inanılmaktadır. ,

Ametist Küpe

Ametist Küpe

Nedenle baş ağrısı, ruhsal hastalık, anksiyete, sarsıntı ve depresyon için bir tonik olarak hissedilir. ametist-güçler-uyku-doğal iyileşmesi için kullanılır. Bu antik büyü batmış bir taş olup, iki bin yıl önce olduğu gibi bugün de popüler. Bir yastık altına yerleştirilen veya yatağa yıpranmış ise, sözde uykusuzluk ve kabus kapalı sürücüler. Aynı zamanda hoş, şifa ve genellikle kehanet rüyaları ile huzurlu bir uyku üretir. Ancak aynı zamanda takan realize olmadığını sağlayacaktır. Bu şiddet, öfke ya da tutku ile hiçbir olumsuz yan etkileri ya da dernekleri ile bir ruhsal taş olduğunu. Bu barış bir taş. Bu, korkularını yatıştırır umutları artırdı, ruhları kaldırdı ve hayatımızın arkasında manevi gerçeklik düşüncelerini teşvik etmektedir. Bu, suçluluk ve kendini aldatma kapalı koğuşta overindulgence engellediğini ve iyi bir karar ihsan. Duygusal fırtınalar yatıştırır ve potansiyel tehlike durumlarında, sizin yardımına koşacaktır. Aynı zamanda cesaret ödünç ve gezginler için güçlü bir muska olduğunu. Aşınmış, bu hırsızlar, zarar, hastalık ve tehlikeye karşı korur.

Ametist, hem fiziksel hem de psikolojik, temizlik olduğunu. İç denge ve uyum teşvik ve bireye istikrar getirir. Ametist, olanları ruhları yükselterek kendine güvence ve güveni hakim kılmak yeteneğine sahiptirler. Onlar hayatın görünümünü aydınlatmak ve mizah duygusu geliştirmek. ametist erdemleri güzelliği, sakin, yerine getirilmesi, tevazu, sevgi dolu bir tavır, mükemmellik, dindarlık, samimiyet, manevi dengeyi, huzur ve bilgelik içerir. Ametist sık sık tefekkür esnasında giyilen veya basit meditasyon sunaklar yerleştirilir.

Ametist Taşlı Küpe

Ametist Taşlı Küpe

Bu psişik eylemler sırasında giyilir ve bilgelik bir taş olduğundan, psişik zihin yoluyla alınan bilgilerin uygun kullanılmasını sağlar. Taş ayrıca bilinçli zihin keskinleştirmek yardımcı olur ve zihinsel güçlerini arttırmaktadır. Belleği geliştirmek için kullanılan ve yaşam hedefleri doğrultusunda düşüncelerini tutar. Saf, gerçek, duygusal aşk bir taş. Genellikle bağlılıklarını güçlendirmek için iki sevgilinin arasında değiştirilir. Ayrıca erkeklerin kadınlara çekmek için kullanmak için özel reçete birkaç taşlardan biridir. Bu sözde onu seviyorum “iyi kadın” çizer. Taş da yapılır bu hakkı sağlamak için davalar dahil olanlar tarafından kullanılır. Uzun işletmelere başarı getirmek için düşünülmektedir.
Fiziksel Özellikleri ve Ametist Bilim

Bir ametist tipik renk kraliyet rengini, zengin mor-mor sahiptir. Bu mor, lila ve leylak rengi tüm tonlarda geliyor. Bu bir çeşittir kuvars , en çok ödüllü çeşittir. Doğal zenginliği ve sonsuz çeşitliliği kuvars en yaygın tüm mücevher minerallerin kullanıldığı yaptık. Genellikle altı yüzlü kristaller şeklinde bulunur. Birçok magmatik ve metamorfik kayaçlar, özellikle granit ve meydana gnays . ametist fiziksel özellikleri bir yerden diğerine büyük farklılıklar göstermektedir. Bir ametist bakarak sadece nereli olduğunu Uzmanlar söyleyebilirim.

Ametist Taşı Küpe

Ametist Taşı Küpe

Veracruz, Doğu gelen Amethysts Meksika Guerrero, Southwest-Merkez dan örnek ise, çok soluk olma eğilimi Meksika , çok parlak renkli olma eğilimindedir. Bir ametist rengi çok kararsız ve güneş ışığına uzun süreli maruz kalma ile azaltabilir. Soluk taş rengini geliştirmek için folyo bir destek ile kapalı bir ortamda ayarlanabilir. taş mor renk aslında içinde demir kirlilikler gelir. Derin ve zengin mor renkler en değerli türüdür. Amethysts en iyi kalitede, derecelendirilir bakılmaksızın nerede olduklarını ve “Sibirya” adı verilen karanlık örnekleri. Orta kalite taşlar “Uruguaylı” ve daha az kaliteli örnekleri “Bahain.” Soluk taşlar denir olan “Gül Fransa’da .” Amethysts 7 bir sertlik değerine sahip. ametist kökenli-takı-taş-facts.jpg Amethysts çoğunlukla Batı bulunan Hindistan , Güney Brezilya , Uruguay, Madagaskar, ABD, Sovyetler Birliği, Avustralya , Güney Afrika, Güneybatı Sri Lanka, Güney Amerika ve Afrika.
Senin Bakımı Ametist Takı

ısıya güneş ışığı ve pozlama bozulmasına amethysts rengini neden olur. Böyle ev temizlik veya saç spreyi gibi kimyasallarla herhangi temastan kaçının. temizlemek için, yumuşak bir diş fırçası ya da bez ve yavaşça taş fırçalayın hafif bulaşık sabun ve ılık su bir çözümü kullanın. Ayrıca bir evde ultrasonik birimi ile temizleyebilirsiniz.

Rengi aslında tüm değerli taşlar bu taş iğfal karşı kullanıcıyı korumak için söylenir olsa, baştan çıkarıcı olduğu kadar benzersizdir. Ametist mor savurganlık olduğunu. Binlerce yıl için, kuvars ailesinin en çarpıcı temsilcisi dini ve laik hem prensler tarafından imrenilen bir mücevher olmuştur. Musa Yahudilerin Yüksek Priest resmi elbiseler Tanrı’nın Ruhu bir sembolü olarak nitelendirdi ve Rus İmparatoriçesi Catherine Büyük için bakmak Urallar içine madenciler binlerce gönderdi. Sanılanın olarak, ametist sarhoşluk karşı koruma sağlar – Yunanca kelime ‘Amethystos ortalamaları çeviri’ sarhoş değil ‘. Şubat ayı için daha uygun bir taş vardır özellikle bu nedenle pek diledi olabilir, karnaval kutlamaları şekilde devam bol olması.

 

 

AMETİST TAŞI KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
Ametist Taşı Küpe
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15.40 CRT
 • 7.15 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AMETİST TAŞI KÜPE

Ametist yüzyıllardır değerli bir mücevher olmuştur. Öyle burç Balık ve Şubat ayı ve evlilik 6 yıl dönümü için taş .

Ametist Taşı Küpe

Ametist Taşı Küpe

Taş, antik dünyanın her yerinden gelen kraliyet koleksiyonlarında, bulunan Mısır İngiliz kraliyet mücevherleri için. Smithsonian 400 £ ağırlığında bir ametist var! Antik uygarlıklar , daha fazla tanıma ve değer keyfini bugün birçok mücevherler, daha taş daha değerli, dahil safir ve yakut . Eski zamanlarda, Ametist Rahipler halkaları üzerinde yıpranmış, Hristiyan kilisesinin yerini gördüm. İsa. Sembolize etmek için kullanılan kraliyet mor renk Aziz Valentine Cupid bir görüntü ile oyulmuş bir antik Ametist ayarlanmış bir yüzük takmak düşünüldü. Taş ayrıca Aziz Matthias bir sembolüdür. ametist için İncil referanslar vardır. Aynı zamanda yüksek rahip Harun’un göğüs oniki değerli taşlar biriydi. Kutsal Kent onikinci temeli ametist inşa edilmiştir.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 15.40 CRT 1.KALİTE DOĞAL AMETİST TAŞI KÜPE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

Bir süre için, gerçek ametist ile eşit değerli olan elmas . Sonra büyük bir Güney Amerika’da buluntular ve başka yerlerde daha bol yaptı. onun nadir azaldıkça, bu yüzden onun fiyatını yaptı.  Yunan mitolojisine göre, Ametist o kırmızı şarap ile sarhoş oldu sonra Yunan tanrısı Dionysos gazap nesne haline gelen bir genç bakire idi. Ametist yardım Tanrıça Diana bağırdı, o hemen taş (parıltılı beyaz bir haline kızı döndü kuvars ). Dionysos neler olduğunu fark ve yaptığı eylemler için pişmanlık duyuyor, onun gözyaşları kırmızı şarap onun kadeh içine damladı. Kadeh devrilmiş ve kırmızı şarap mor olana kadar onu doyurarak, tüm beyaz kaya üzerine dökülen kuvars şimdi Ametist olarak bilinir.

adı ametist ayık anlamı eski Yunanca kelime amethustos türer. Bir ametist aşırı sarhoş olmasını taşıyıcısı önlemek ve aynı zamanda bir ayık ve ciddi zihin telkin söyledi edildi. Bir kişi bir fincan içti ya da kadeh tamamen ametist yapılmış ise, o hiç sarhoş olmaz inanılıyordu. Yunan mitolojisinde, ametist kaya kristali Dionysos, şarap ve şenlik tanrısı gözyaşları ile mor boyalı edildi. Eski Mısırlılar taş kullanılan keçi Burç temsilcisi olarak. keçi üzüm ve üzüm bağları düşmanı ve şarap bu nedenle antidot olarak kabul edildi.

Ametist Taş Küpe

Ametist Taş Küpe

Ametist tarih boyunca pek çok özelliklere sahip olduğu düşünülen ve hepsi iyi olmuştur. taş, kötü düşünceler, hızlandırmak istihbarat kontrol işinde kurnaz adam yapmak, savaş yaralarını asker korumak, zafer savaşçı yardım, onun oyun arayışı içinde avcı yardım, bulaşıcı hastalıklardan takan korumak ve iblisleri koymak için düşünüldü uçuş bir ayı figürü mücevher üzerinde yazılı olup olmadığını. Ametist, insan türünün en saf arzularını ortaya getirecek bir mücevher olarak biliniyordu. Kişinin düşünce üzerinde iffet, itidal ve kontrol taş giyerek artan tüm özellikler vardı. taş tutku öfke ve onun takan şiddet ya da baz doğaya karşı korunmak istiyorum. Taş sakin, cesareti ve tefekkür teşvik etti.
dini-ametist-cross-taş-history.jpg
Ametist, hem de dini çağrışımlar vardır. Yüksek rahip Aaron (Exodus 39) ait breastplate süslenmiş oniki taşlarından biri oldu. Ametist sonra Dan, İsrail Oniki Tribes birinin kabilesi için durdu. Havari Matthias ve Guardian Angel Adnachiel ruhu. Yanı sıra, Ametist ile ilişkili Ortaçağda , Ametist dindarlık ve bekârlık için durdu ve bu nedenle Katolik Kilisesi din adamları üyeleri tarafından giyilen ve haçlar süslüyor için kullanıldı. Rönesans tarih-ametist-gemstone.jpg Rönesans sırasında , Ametist tevazu ve tevazu için durdu. Çağlar boyunca, güçlü ve zengin Hükümdarlar telif sembolü olarak Ametist kullanmış ve bazı Amethysts hatta İngiliz Kraliyet Mücevherleri süsleyin. Söylenti Ametist Kraliçe Catherine Büyük bir kişisel favori olduğunu o var Rusya .

Gümüş Ametist Taşı Küpe

Gümüş Ametist Taşı Küpe

Tarihsel olarak, taş kehanet ve vizyonlarını yardımcı olmak ve onun sahiplerine zenginliklerini ve güçlerini getirmek inanılırdı. Her zaman insan kültürleri hüküm var, sivil ve dini sınıflar ile ilişkili olmuştur. In Feng Shui Çin felsefesi , ametist servet köşe verme odaklanan ve maddi zenginlik alma artırır. En yüksek düzeyde, ametist mutluluk durumunu ulaşmak için gerekli manevi anlayış ihsan. Bu ilahi özü girer başın tepesindeki taç çakra ile ilişkilidir. Nifak çözmek için iyi bir taş çocuklar ve savaşan yakınları için önerdi. Rönesans büyü ise , bir ayının görüntü ile kazınmış bir ametist koruyucu muska olarak yıpranmış. Greko-Romen zamanlarda, bronz ametist kümesinin halkalar kötülüğe karşı takılar ve içti tüm ametist sürgün üzüntü ve kötülükten oyulmuş büyülü bardak olarak giyilirdi.
Ametist’in Mistik  psikolojik Yetkileri

Amethysts gibi gevşeme zevk veremiyoruz aşırı iş ahlakı olan insanlar olarak, stres ile çok uğraşmak olanlara tavsiye edilir. Çok uykusuzluğu tedavi etmek, bu kalitesi de faydalı olduğuna inanılmaktadır. Amethysts ayrıca depresyon ve genel bir melankoli duygusu eğilimli olanlar yardımcı olur. Ayrıca birçoğu amethysts kimyasal bağımlılığı aşmak için çalışan kişiler için yararlı olduğunu düşünüyoruz. taşlar bağımlılık mücadele sırasında iç gücü sağlamak için tılsımlar olarak çalışabilirler. Ametist endokrin sistem, bilinç ve psişik becerileri değişmiş durumları tetikleyen olduğu düşünülen epifiz bezi, ve beyinde tüm serebral korteks yönlendirir hipofiz bezi, hedef inanılmaktadır. ,

Ametist Küpe

Ametist Küpe

Nedenle baş ağrısı, ruhsal hastalık, anksiyete, sarsıntı ve depresyon için bir tonik olarak hissedilir. ametist-güçler-uyku-doğal iyileşmesi için kullanılır. Bu antik büyü batmış bir taş olup, iki bin yıl önce olduğu gibi bugün de popüler. Bir yastık altına yerleştirilen veya yatağa yıpranmış ise, sözde uykusuzluk ve kabus kapalı sürücüler. Aynı zamanda hoş, şifa ve genellikle kehanet rüyaları ile huzurlu bir uyku üretir. Ancak aynı zamanda takan realize olmadığını sağlayacaktır. Bu şiddet, öfke ya da tutku ile hiçbir olumsuz yan etkileri ya da dernekleri ile bir ruhsal taş olduğunu. Bu barış bir taş. Bu, korkularını yatıştırır umutları artırdı, ruhları kaldırdı ve hayatımızın arkasında manevi gerçeklik düşüncelerini teşvik etmektedir. Bu, suçluluk ve kendini aldatma kapalı koğuşta overindulgence engellediğini ve iyi bir karar ihsan. Duygusal fırtınalar yatıştırır ve potansiyel tehlike durumlarında, sizin yardımına koşacaktır. Aynı zamanda cesaret ödünç ve gezginler için güçlü bir muska olduğunu. Aşınmış, bu hırsızlar, zarar, hastalık ve tehlikeye karşı korur.

Ametist, hem fiziksel hem de psikolojik, temizlik olduğunu. İç denge ve uyum teşvik ve bireye istikrar getirir. Ametist, olanları ruhları yükselterek kendine güvence ve güveni hakim kılmak yeteneğine sahiptirler. Onlar hayatın görünümünü aydınlatmak ve mizah duygusu geliştirmek. ametist erdemleri güzelliği, sakin, yerine getirilmesi, tevazu, sevgi dolu bir tavır, mükemmellik, dindarlık, samimiyet, manevi dengeyi, huzur ve bilgelik içerir. Ametist sık sık tefekkür esnasında giyilen veya basit meditasyon sunaklar yerleştirilir.

Ametist Taşlı Küpe

Ametist Taşlı Küpe

Bu psişik eylemler sırasında giyilir ve bilgelik bir taş olduğundan, psişik zihin yoluyla alınan bilgilerin uygun kullanılmasını sağlar. Taş ayrıca bilinçli zihin keskinleştirmek yardımcı olur ve zihinsel güçlerini arttırmaktadır. Belleği geliştirmek için kullanılan ve yaşam hedefleri doğrultusunda düşüncelerini tutar. Saf, gerçek, duygusal aşk bir taş. Genellikle bağlılıklarını güçlendirmek için iki sevgilinin arasında değiştirilir. Ayrıca erkeklerin kadınlara çekmek için kullanmak için özel reçete birkaç taşlardan biridir. Bu sözde onu seviyorum “iyi kadın” çizer. Taş da yapılır bu hakkı sağlamak için davalar dahil olanlar tarafından kullanılır. Uzun işletmelere başarı getirmek için düşünülmektedir.
Fiziksel Özellikleri ve Ametist Bilim

Bir ametist tipik renk kraliyet rengini, zengin mor-mor sahiptir. Bu mor, lila ve leylak rengi tüm tonlarda geliyor. Bu bir çeşittir kuvars , en çok ödüllü çeşittir. Doğal zenginliği ve sonsuz çeşitliliği kuvars en yaygın tüm mücevher minerallerin kullanıldığı yaptık. Genellikle altı yüzlü kristaller şeklinde bulunur. Birçok magmatik ve metamorfik kayaçlar, özellikle granit ve meydana gnays . ametist fiziksel özellikleri bir yerden diğerine büyük farklılıklar göstermektedir. Bir ametist bakarak sadece nereli olduğunu Uzmanlar söyleyebilirim.

Ametist Taşı Küpe

Ametist Taşı Küpe

Veracruz, Doğu gelen Amethysts Meksika Guerrero, Southwest-Merkez dan örnek ise, çok soluk olma eğilimi Meksika , çok parlak renkli olma eğilimindedir. Bir ametist rengi çok kararsız ve güneş ışığına uzun süreli maruz kalma ile azaltabilir. Soluk taş rengini geliştirmek için folyo bir destek ile kapalı bir ortamda ayarlanabilir. taş mor renk aslında içinde demir kirlilikler gelir. Derin ve zengin mor renkler en değerli türüdür. Amethysts en iyi kalitede, derecelendirilir bakılmaksızın nerede olduklarını ve “Sibirya” adı verilen karanlık örnekleri. Orta kalite taşlar “Uruguaylı” ve daha az kaliteli örnekleri “Bahain.” Soluk taşlar denir olan “Gül Fransa’da .” Amethysts 7 bir sertlik değerine sahip. ametist kökenli-takı-taş-facts.jpg Amethysts çoğunlukla Batı bulunan Hindistan , Güney Brezilya , Uruguay, Madagaskar, ABD, Sovyetler Birliği, Avustralya , Güney Afrika, Güneybatı Sri Lanka, Güney Amerika ve Afrika.
Senin Bakımı Ametist Takı

ısıya güneş ışığı ve pozlama bozulmasına amethysts rengini neden olur. Böyle ev temizlik veya saç spreyi gibi kimyasallarla herhangi temastan kaçının. temizlemek için, yumuşak bir diş fırçası ya da bez ve yavaşça taş fırçalayın hafif bulaşık sabun ve ılık su bir çözümü kullanın. Ayrıca bir evde ultrasonik birimi ile temizleyebilirsiniz.

Rengi aslında tüm değerli taşlar bu taş iğfal karşı kullanıcıyı korumak için söylenir olsa, baştan çıkarıcı olduğu kadar benzersizdir. Ametist mor savurganlık olduğunu. Binlerce yıl için, kuvars ailesinin en çarpıcı temsilcisi dini ve laik hem prensler tarafından imrenilen bir mücevher olmuştur. Musa Yahudilerin Yüksek Priest resmi elbiseler Tanrı’nın Ruhu bir sembolü olarak nitelendirdi ve Rus İmparatoriçesi Catherine Büyük için bakmak Urallar içine madenciler binlerce gönderdi. Sanılanın olarak, ametist sarhoşluk karşı koruma sağlar – Yunanca kelime ‘Amethystos ortalamaları çeviri’ sarhoş değil ‘. Şubat ayı için daha uygun bir taş vardır özellikle bu nedenle pek diledi olabilir, karnaval kutlamaları şekilde devam bol olması.