OTANT�K TA�

LONDON MAVİ TOPAZ KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
London Mavi Topaz Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 4.84 GR
 • 8.5 CRT VVS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • LONDON MAVİ TOPAZ
 • ÖZEL KUTUSUNDA

LONDON MAVİ TOPAZ KOLYE

Topaz ideal bir mücevher yapar. göreceli bolluk ve kullanılabilirlik ile birlikte iyi bir sertlik ve arzu renkler, bu bir en

London Mavi Topaz Taşı

London Mavi Topaz Taşı

popüler taşlar yapar. Topaz en değerli renkler denilen altın turuncu-sarı tip vardır İmparatorluk Topaz ve pembe-kırmızı, koyu ve turuncu-kırmızı renkler. portakal ve kırmızımsı tonlarda renk derinlik ile değeri artar. takı Topaz en sık kullanılan renkler mavi türleridir. Hemen hemen tüm mavi taş Topaz olduğunu, çünkü mavi Topaz taş pazarında yaygınlaşan bu geçmiş yüzyıla kadar değildi ışınlanmış ve ısıl işlem görmüş .
Kimyasal formül Al 2 SiO 4 (F, OH) 2
Renk Beyaz, Renksiz, Mavi, Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi, Pembe, Mor, Gri, Renkli
Sertlik 8
kristal Sistemi orthorhombik
Kırılma indisi 1,610-1,638
SG 3,4-3,6
şeffaflık Şeffaf
Çift Kırılma 0,014
parıltı cam
bölünme 1,3 – bazal
mineral Sınıfı Topaz

Bu makalede, mineral ya da değerli taş hakkındadır. Başlığın diğer anlamları için, bkz Topaz (anlam ayrımı) .
= 4
Kimlik
Renk Renksiz (eğer hiçbir yabancı madde), mavi, kahverengi, turuncu, gri, sarı, yeşil, pembe ve kırmızımsı pembe
kristal alışkanlığı Uzun boyuta paralel çizgili yüzleri prizmatik kristaller; sütunlu, kompakt, masif da

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 8.5 CRT LONDON MAVİ TOPAZ TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;
Topaz olan silikat mineral ve alüminyum ve flor ile kimyasal formülü Al 2 Si O 4 ( F , OH ) 2. Topaz içinde kristalize olur ortorombik sistemi ve onun kristaller piramidal ve diğer yüzler tarafından sona erdirildi çoğunlukla prizmatik vardır.

içindekiler [hide]
1 Renk ve çeşitleri
2 Bölgeler ve oluşum
3 Etimoloji
3.1 Tarihsel kullanımı
4 Kaynaklar
5 Dış bağlantılar
Renk ve çeşitleri [ değiştir ]

Mavi Topaz Kolye

Mavi Topaz Kolye

Faset çeşitli renklerde topaz taşlar kesmek

basamaklı uçurtma şeklinde kesilmiş Sarı topaz
Saf topaz renksiz ve saydam ama genellikle kirlilikten dolayı renkli bir; Tipik topaz, sarı şarap, kırmızı, gri, kırmızımsı-turuncu ya da mavi kahverengi soluk olduğunu. Aynı zamanda şeffaf / saydam to-kırmızımsı sarı veya opak yeşil, mavi, altın, pembe (nadir), soluk, beyaz olabilir.

Ayrıca değerli topaz olarak bilinen portakal topaz, geleneksel Kasımdır burç , dostluk sembolü ve devlet taş ABD’nin devlet Utah . [5]

İmparatorluk topaz, sarı, pembe (nadir doğal ise) veya pembe-turuncu renktedir. Brezilyalı Imperial Topaz genellikle derin altın kahverengi renk tonu, hatta bazen mor parlak sarı olabilir. Birçok kahverengi veya soluk topazes onları renkli parlak sarı, altın, pembe ya da mor yapmak için tedavi edilir. Bazı emperyal topaz taşları uzun bir süre güneş ışığına maruz kaldığında fade. [6] [7]

Mavi topaz ABD devlet devlet taştır Teksas . [8] Doğal mavi topaz oluşan oldukça nadirdir. Tipik olarak, renksiz, gri veya soluk sarı ve mavi malzeme ısıl işlem görmüş ve bir ışınlanmış üretmek için daha arzu koyu mavi. [7]

 

Bölgeler ve oluşum [ değiştir ]
Topaz genellikle ile ilişkili silisli bir kor kayaçların granit ve riyolit türü. Genellikle granit içinde kristalleşir pegmatitlerde ya da Batı Utah ve Topaz Dağı dahil olmak üzere akışlarının riyolit lav buhar boşluklarında Chivinar Güney Amerika’da. Bu birlikte bulunabilir fluorit ve cassiterite dahil olmak üzere çeşitli alanlarda Ural ve Ilmen dağlarında Rusya’da içinde, Afganistan , Sri Lanka , Çek Cumhuriyeti , Almanya , Norveç , Pakistan , İtalya , İsveç , Japonya , Brezilya , Meksika , Flinders Adası , Avustralya ; Nijerya ve Amerika Birleşik Devletleri .

Mavi Topaz Taşlı Kolye

Mavi Topaz Taşlı Kolye

Brezilyalı pegmatitlerde gelen bazı açık topaz kristalleri kaya boyut ulaşmak ve yüzlerce pound ağırlığında olabilir. Bu boyutta kristaller müze koleksiyonları görülebilir. Topaz Aurangzeb tarafından gözlemlenen, Jean Baptiste Tavernier . 157,75 karat ağırlığında [10] Amerikan Golden Topaz , daha yeni bir mücevher, büyük bir 22,892.5 karat ağırlığındaydı.

Topaz renksiz ve açık mavi çeşitleri bulunan Prekambriyen granit Mason County, Teksas [11] içinde Llano Uplift . O bölgede topaz hiçbir ticari madencilik yoktur. [12]
Topaz Dağ , Utah

 

Ouro Preto, Minas Gerais, Brezilya Imperial Topaz.

Renksiz topaz, Minas Gerais , Brezilya
Etimoloji [ değiştir ]
Adı “topaz” genellikle (aracılığıyla elde edilir Eski Fransızca : Topace ve Latin : Topazus) dan Yunan Τοπάζιος (Τοpáziοs) ya da Τοπάζιον (Τοpáziοn), [13] Τοπαζος, antik adından St. John Adası içinde Kızıldeniz bulmak ve hangi sarı taş (şimdi olduğuna inanılan zordu zebercet : sarımsı olivin ) eski zamanlarda mayınlı edildi; kendisi (yerine topazios) topaz gerçekten klasik döneminden önce bilinmiyordu. Plinius söyledi topazos efsanevi bir adadır Kızıldeniz ve mineral “topaz” orada ilk mayınlı edildi. Alternatif olarak, kelime topaz “ısı” ya da “ateş” anlamına gelen Sanskritçe bir kelime तपस् “tapas”, ilgili olabilir. [13]

Mavi Topaz Kolye

Mavi Topaz Kolye

Tarihsel kullanım [ değiştir ]
Konuya iki bölümden adanmış Nicols, mineraller ve değerli taşlar üzerinde ilk sistemli ilmi birinin yazarı, 1652. [14] olarak Orta Çağ , isim topaz ama modern zamanlarda, herhangi bir sarı taş başvurmak için kullanılır oldu bu yukarıda tarif edilen tek silikat gösterir.

Birçok modern İngilizce tercümeleri İncil de dahil olmak üzere, Kral James Versiyonu söz topaz. Topaz olarak bu çeviriler hepsi türetmek Ancak, Septuaginta’yı çeviri topazi topaz değildi sarı bir taş sevk yukarıda bahsedilen, ama muhtemelen (Chrysolite olarak [os], Krizoberil veya perido ), topaz olduğunu akılda olmalıdır büyük olasılıkla burada anlamına gelmez. [15] Masoretic metin ( İbranice en modern hangi Protestan İncil çevirileri Eski Ahit dayanır) taş yapılır mücevher pitdah vardır; Bazı bilim adamları bunun bir ilişkili olduğunu düşünüyorum Asur “parladı” kelime anlamı. [ kaynak belirtilmeli ] Daha büyük bir olasılıkla, “pitdah” türetilmiştir Sanskritçe kelimeler ( पीत çukur = sarı, दह् mecazi “sarı yanığı” ya, yani = yanmak dah) , “ateşli” [ kaynak belirtilmeli ].
Mavi taşlar ile iyi sertlik ve parlaklık nadir ve oldukça pahalı olma eğilimindedir. Bu gibi koyu mavi taşlar, özellikle doğrudur safir , Tanzanite ve spinel . Içeren doymuş derin mavi diğer, daha az pahalı taşlar vardır disten , lapis lazuli , Iolite ve florit . Ancak bu tür yüzük gibi günlük takı için uygun değildir çok daha yumuşak taşlar vardır.

O zaman şaşırtıcı değildir mavi topaz takı işinde en çok satan taşlar biri haline gelmiştir. Mavi topaz iyi (8 sertlik sunan sıradışı Mohs çok makul bir maliyetle) ve parlaklık.

Mavi topaz genellikle gök mavisi topaz gibi ticarette bilinen hem açık ve koyu tonlar, bulunabilir İsviçre blue topaz ve Londra blue topaz. Diğer mavi taşlar olduğu gibi, daha doygun maviler daha yüksek bir değere sahip olma eğilimindedir. Yani topaz genellikle en değerli olarak kabul Londra mavi.

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz Taşı

Londra mavi topaz bazen “çelik” ya da “inky” olarak tanımlanan koyu grimsi mavi, bir orta. Bazı açılardan bakıldığında birçok Londra mavi taşlar biraz yeşilimsi bir sesi var.

mavi topaz, böylece makul fiyatlı nedeni topaz çok bol malzeme olmasıdır. Ancak doğal topaz beyaz (renksiz) ve kahverengi ağırlıklı olarak oluşur; Doğal mavi topaz aslında çok nadirdir. Neredeyse piyasadaki tüm mavi topaz beyaz topaz işlenmesi suretiyle üretilen radyasyon .
topaz renk ışınlama tarafından değiştirilebilir nedeni topaz rengini alır özel bir şekilde kaynaklanmaktadır. Böyle safir gibi çoğu taşlar, demir veya titanyum gibi eser elementlerin tarafından renklidir. Gibi bazı taşlar, peridot , onların temel kimyasal bileşiminde elemanları tarafından renkli. Ama topaz kristal ışığı emer biçimini değiştirmek kristal kafes içinde kusurları sözde renk merkezleri, o renk sonuçları benzersizdir.

London Mavi Topaz Kolye

London Mavi Topaz Kolye

Londra mavi topaz , tipik bir nükleer reaktörde radyasyona maruz tarafından üretilir. topaz hızlı nötronlar maruz kaldığında, radyasyon derin mavi renk üreten, renk merkezleri değiştirir. Daha sonraki ısıl işlem, genellikle mürekkep rengini açmak için kullanılır. Bu şekilde muamele edilmiş malzeme, radyoaktif olması muhtemeldir ve radyoaktivite güvenli düzeylere bozunmadan önce depolama aylar gerektirebilir. Ayrıca sadece tüketicilerin değil günlük bazda bu taşlar ele kesiciler ve mücevher satıcıları korumak değil yerinde çok sıkı kurallar vardır.

Topaz alüminyum ve flor ihtiva eden bir silikat mineraldir. Topaz olduğunda, saf genellikle renksizdir, madeni kimyasal yabancı maddeler herhangi bir sayıda içerebilir, çünkü aynı zamanda renk, herhangi bir sayıda ortaya çıkabilir.
Genellikle insanlar sarımsı taş ile ilişkilendirmek topaz , ama aynı zamanda pembe, şarap, açık yeşil, parlak kırmızı kahverengi veya mavi gelebilir. nadir çeşitliliği pembe topaz olduğunu.
Mavi topaz ile karıştırmak kolaydır aquamarin ve safir , ama kendine özgü fiziksel özelliklere sahiptir. Her üç taş genellikle nedeniyle ortak tonu boğaz çakra ile ilgilidir olsa mavi topaz ile ilişkili anlamı da farklıdır.
Taş Anlamları listesi : taş anlamlarının tam listesi için.
Topaz Tarihi blue topaz meaning

London Mavi Topaz Kolye

London Mavi Topaz Kolye

Topaz ise Kasım birthstone . Mavi topaz aslında doğada oldukça nadirdir. Genellikle mavi topaz farklı bir renk ısıl topaz tarafından laboratuarda oluşturulmuş olması gerekir.
Kelime ‘topaz? büyük olasılıkla Kızıldeniz’de St. John Adası’nın antik adını gösterir Yunanca kelime türetilmiştir.
O taş muhtemelen aslında topaz, daha büyük olasılıkla olivin değildi ama bir sarı taş, antik çağda bu adada mayınlı edildi.
Bu sözcük de ‘ateş’ veya ‘turuncu’ (meyve) için İbranice kelime anlamı Sanskritçe kelime türetilmiş olabilir. Ortaçağ’da, ‘topaz’ herhangi bir sarı taş anılacaktır.
Topaz Exodus İncil’de bahsedilen: Ve bu, taş taş bile dört satır ayarları içinde sen set shalt: ilk satır bir sardius, topaz ve karbonkül (olacaktır granat ): Bu birinci satır olacaktır.

LONDON MAVİ TOPAZ KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
London Mavi Topaz Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 4.84 GR
 • 8.5 CRT VVS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • LONDON MAVİ TOPAZ
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

LONDON MAVİ TOPAZ KOLYE

Topaz ideal bir mücevher yapar. göreceli bolluk ve kullanılabilirlik ile birlikte iyi bir sertlik ve arzu renkler, bu bir en

London Mavi Topaz Taşı

London Mavi Topaz Taşı

popüler taşlar yapar. Topaz en değerli renkler denilen altın turuncu-sarı tip vardır İmparatorluk Topaz ve pembe-kırmızı, koyu ve turuncu-kırmızı renkler. portakal ve kırmızımsı tonlarda renk derinlik ile değeri artar. takı Topaz en sık kullanılan renkler mavi türleridir. Hemen hemen tüm mavi taş Topaz olduğunu, çünkü mavi Topaz taş pazarında yaygınlaşan bu geçmiş yüzyıla kadar değildi ışınlanmış ve ısıl işlem görmüş .
Kimyasal formül Al 2 SiO 4 (F, OH) 2
Renk Beyaz, Renksiz, Mavi, Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi, Pembe, Mor, Gri, Renkli
Sertlik 8
kristal Sistemi orthorhombik
Kırılma indisi 1,610-1,638
SG 3,4-3,6
şeffaflık Şeffaf
Çift Kırılma 0,014
parıltı cam
bölünme 1,3 – bazal
mineral Sınıfı Topaz

Bu makalede, mineral ya da değerli taş hakkındadır. Başlığın diğer anlamları için, bkz Topaz (anlam ayrımı) .
= 4
Kimlik
Renk Renksiz (eğer hiçbir yabancı madde), mavi, kahverengi, turuncu, gri, sarı, yeşil, pembe ve kırmızımsı pembe
kristal alışkanlığı Uzun boyuta paralel çizgili yüzleri prizmatik kristaller; sütunlu, kompakt, masif da

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 8.5 CRT LONDON MAVİ TOPAZ TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;
Topaz olan silikat mineral ve alüminyum ve flor ile kimyasal formülü Al 2 Si O 4 ( F , OH ) 2. Topaz içinde kristalize olur ortorombik sistemi ve onun kristaller piramidal ve diğer yüzler tarafından sona erdirildi çoğunlukla prizmatik vardır.

içindekiler [hide]
1 Renk ve çeşitleri
2 Bölgeler ve oluşum
3 Etimoloji
3.1 Tarihsel kullanımı
4 Kaynaklar
5 Dış bağlantılar
Renk ve çeşitleri [ değiştir ]

Mavi Topaz Kolye

Mavi Topaz Kolye

Faset çeşitli renklerde topaz taşlar kesmek

basamaklı uçurtma şeklinde kesilmiş Sarı topaz
Saf topaz renksiz ve saydam ama genellikle kirlilikten dolayı renkli bir; Tipik topaz, sarı şarap, kırmızı, gri, kırmızımsı-turuncu ya da mavi kahverengi soluk olduğunu. Aynı zamanda şeffaf / saydam to-kırmızımsı sarı veya opak yeşil, mavi, altın, pembe (nadir), soluk, beyaz olabilir.

Ayrıca değerli topaz olarak bilinen portakal topaz, geleneksel Kasımdır burç , dostluk sembolü ve devlet taş ABD’nin devlet Utah . [5]

İmparatorluk topaz, sarı, pembe (nadir doğal ise) veya pembe-turuncu renktedir. Brezilyalı Imperial Topaz genellikle derin altın kahverengi renk tonu, hatta bazen mor parlak sarı olabilir. Birçok kahverengi veya soluk topazes onları renkli parlak sarı, altın, pembe ya da mor yapmak için tedavi edilir. Bazı emperyal topaz taşları uzun bir süre güneş ışığına maruz kaldığında fade. [6] [7]

Mavi topaz ABD devlet devlet taştır Teksas . [8] Doğal mavi topaz oluşan oldukça nadirdir. Tipik olarak, renksiz, gri veya soluk sarı ve mavi malzeme ısıl işlem görmüş ve bir ışınlanmış üretmek için daha arzu koyu mavi. [7]

 

Bölgeler ve oluşum [ değiştir ]
Topaz genellikle ile ilişkili silisli bir kor kayaçların granit ve riyolit türü. Genellikle granit içinde kristalleşir pegmatitlerde ya da Batı Utah ve Topaz Dağı dahil olmak üzere akışlarının riyolit lav buhar boşluklarında Chivinar Güney Amerika’da. Bu birlikte bulunabilir fluorit ve cassiterite dahil olmak üzere çeşitli alanlarda Ural ve Ilmen dağlarında Rusya’da içinde, Afganistan , Sri Lanka , Çek Cumhuriyeti , Almanya , Norveç , Pakistan , İtalya , İsveç , Japonya , Brezilya , Meksika , Flinders Adası , Avustralya ; Nijerya ve Amerika Birleşik Devletleri .

Mavi Topaz Taşlı Kolye

Mavi Topaz Taşlı Kolye

Brezilyalı pegmatitlerde gelen bazı açık topaz kristalleri kaya boyut ulaşmak ve yüzlerce pound ağırlığında olabilir. Bu boyutta kristaller müze koleksiyonları görülebilir. Topaz Aurangzeb tarafından gözlemlenen, Jean Baptiste Tavernier . 157,75 karat ağırlığında [10] Amerikan Golden Topaz , daha yeni bir mücevher, büyük bir 22,892.5 karat ağırlığındaydı.

Topaz renksiz ve açık mavi çeşitleri bulunan Prekambriyen granit Mason County, Teksas [11] içinde Llano Uplift . O bölgede topaz hiçbir ticari madencilik yoktur. [12]
Topaz Dağ , Utah

 

Ouro Preto, Minas Gerais, Brezilya Imperial Topaz.

Renksiz topaz, Minas Gerais , Brezilya
Etimoloji [ değiştir ]
Adı “topaz” genellikle (aracılığıyla elde edilir Eski Fransızca : Topace ve Latin : Topazus) dan Yunan Τοπάζιος (Τοpáziοs) ya da Τοπάζιον (Τοpáziοn), [13] Τοπαζος, antik adından St. John Adası içinde Kızıldeniz bulmak ve hangi sarı taş (şimdi olduğuna inanılan zordu zebercet : sarımsı olivin ) eski zamanlarda mayınlı edildi; kendisi (yerine topazios) topaz gerçekten klasik döneminden önce bilinmiyordu. Plinius söyledi topazos efsanevi bir adadır Kızıldeniz ve mineral “topaz” orada ilk mayınlı edildi. Alternatif olarak, kelime topaz “ısı” ya da “ateş” anlamına gelen Sanskritçe bir kelime तपस् “tapas”, ilgili olabilir. [13]

Mavi Topaz Kolye

Mavi Topaz Kolye

Tarihsel kullanım [ değiştir ]
Konuya iki bölümden adanmış Nicols, mineraller ve değerli taşlar üzerinde ilk sistemli ilmi birinin yazarı, 1652. [14] olarak Orta Çağ , isim topaz ama modern zamanlarda, herhangi bir sarı taş başvurmak için kullanılır oldu bu yukarıda tarif edilen tek silikat gösterir.

Birçok modern İngilizce tercümeleri İncil de dahil olmak üzere, Kral James Versiyonu söz topaz. Topaz olarak bu çeviriler hepsi türetmek Ancak, Septuaginta’yı çeviri topazi topaz değildi sarı bir taş sevk yukarıda bahsedilen, ama muhtemelen (Chrysolite olarak [os], Krizoberil veya perido ), topaz olduğunu akılda olmalıdır büyük olasılıkla burada anlamına gelmez. [15] Masoretic metin ( İbranice en modern hangi Protestan İncil çevirileri Eski Ahit dayanır) taş yapılır mücevher pitdah vardır; Bazı bilim adamları bunun bir ilişkili olduğunu düşünüyorum Asur “parladı” kelime anlamı. [ kaynak belirtilmeli ] Daha büyük bir olasılıkla, “pitdah” türetilmiştir Sanskritçe kelimeler ( पीत çukur = sarı, दह् mecazi “sarı yanığı” ya, yani = yanmak dah) , “ateşli” [ kaynak belirtilmeli ].
Mavi taşlar ile iyi sertlik ve parlaklık nadir ve oldukça pahalı olma eğilimindedir. Bu gibi koyu mavi taşlar, özellikle doğrudur safir , Tanzanite ve spinel . Içeren doymuş derin mavi diğer, daha az pahalı taşlar vardır disten , lapis lazuli , Iolite ve florit . Ancak bu tür yüzük gibi günlük takı için uygun değildir çok daha yumuşak taşlar vardır.

O zaman şaşırtıcı değildir mavi topaz takı işinde en çok satan taşlar biri haline gelmiştir. Mavi topaz iyi (8 sertlik sunan sıradışı Mohs çok makul bir maliyetle) ve parlaklık.

Mavi topaz genellikle gök mavisi topaz gibi ticarette bilinen hem açık ve koyu tonlar, bulunabilir İsviçre blue topaz ve Londra blue topaz. Diğer mavi taşlar olduğu gibi, daha doygun maviler daha yüksek bir değere sahip olma eğilimindedir. Yani topaz genellikle en değerli olarak kabul Londra mavi.

Mavi Topaz Taşı

Mavi Topaz Taşı

Londra mavi topaz bazen “çelik” ya da “inky” olarak tanımlanan koyu grimsi mavi, bir orta. Bazı açılardan bakıldığında birçok Londra mavi taşlar biraz yeşilimsi bir sesi var.

mavi topaz, böylece makul fiyatlı nedeni topaz çok bol malzeme olmasıdır. Ancak doğal topaz beyaz (renksiz) ve kahverengi ağırlıklı olarak oluşur; Doğal mavi topaz aslında çok nadirdir. Neredeyse piyasadaki tüm mavi topaz beyaz topaz işlenmesi suretiyle üretilen radyasyon .
topaz renk ışınlama tarafından değiştirilebilir nedeni topaz rengini alır özel bir şekilde kaynaklanmaktadır. Böyle safir gibi çoğu taşlar, demir veya titanyum gibi eser elementlerin tarafından renklidir. Gibi bazı taşlar, peridot , onların temel kimyasal bileşiminde elemanları tarafından renkli. Ama topaz kristal ışığı emer biçimini değiştirmek kristal kafes içinde kusurları sözde renk merkezleri, o renk sonuçları benzersizdir.

London Mavi Topaz Kolye

London Mavi Topaz Kolye

Londra mavi topaz , tipik bir nükleer reaktörde radyasyona maruz tarafından üretilir. topaz hızlı nötronlar maruz kaldığında, radyasyon derin mavi renk üreten, renk merkezleri değiştirir. Daha sonraki ısıl işlem, genellikle mürekkep rengini açmak için kullanılır. Bu şekilde muamele edilmiş malzeme, radyoaktif olması muhtemeldir ve radyoaktivite güvenli düzeylere bozunmadan önce depolama aylar gerektirebilir. Ayrıca sadece tüketicilerin değil günlük bazda bu taşlar ele kesiciler ve mücevher satıcıları korumak değil yerinde çok sıkı kurallar vardır.

Topaz alüminyum ve flor ihtiva eden bir silikat mineraldir. Topaz olduğunda, saf genellikle renksizdir, madeni kimyasal yabancı maddeler herhangi bir sayıda içerebilir, çünkü aynı zamanda renk, herhangi bir sayıda ortaya çıkabilir.
Genellikle insanlar sarımsı taş ile ilişkilendirmek topaz , ama aynı zamanda pembe, şarap, açık yeşil, parlak kırmızı kahverengi veya mavi gelebilir. nadir çeşitliliği pembe topaz olduğunu.
Mavi topaz ile karıştırmak kolaydır aquamarin ve safir , ama kendine özgü fiziksel özelliklere sahiptir. Her üç taş genellikle nedeniyle ortak tonu boğaz çakra ile ilgilidir olsa mavi topaz ile ilişkili anlamı da farklıdır.
Taş Anlamları listesi : taş anlamlarının tam listesi için.
Topaz Tarihi blue topaz meaning

London Mavi Topaz Kolye

London Mavi Topaz Kolye

Topaz ise Kasım birthstone . Mavi topaz aslında doğada oldukça nadirdir. Genellikle mavi topaz farklı bir renk ısıl topaz tarafından laboratuarda oluşturulmuş olması gerekir.
Kelime ‘topaz? büyük olasılıkla Kızıldeniz’de St. John Adası’nın antik adını gösterir Yunanca kelime türetilmiştir.
O taş muhtemelen aslında topaz, daha büyük olasılıkla olivin değildi ama bir sarı taş, antik çağda bu adada mayınlı edildi.
Bu sözcük de ‘ateş’ veya ‘turuncu’ (meyve) için İbranice kelime anlamı Sanskritçe kelime türetilmiş olabilir. Ortaçağ’da, ‘topaz’ herhangi bir sarı taş anılacaktır.
Topaz Exodus İncil’de bahsedilen: Ve bu, taş taş bile dört satır ayarları içinde sen set shalt: ilk satır bir sardius, topaz ve karbonkül (olacaktır granat ): Bu birinci satır olacaktır.