OTANT�K TA�

DUMANLI KUVARS KAYA (1.2 KG)

DOĞAL KAYALAR
Dumanlı Kuvars
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.2 KG
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MATRİKS OLUŞUM
 • DUMANLI KUVARS
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI

Dumanlı kuvars (İngilizce: Smoky quartz veya Cairngorm, Almanca: Rauchquarz) kahverengimsi bir makrokristalin

Dumanlı Kuvars Kristali

Dumanlı Kuvars Kristali

kuvars çeşidi. Bir dağ kristali (necef taşı) türü olan dumanlı kuvars koyu duman renginde ve yarı şeffaftır. Çok koyu kahverengiden opak siyah renge kadar olan bir çeşidine morion denir.

Kimyasal formulü SiO2’dir. Özgül ağırlığı 2.65, kırılma katsayısı (indeksi) 1.54-1.55, sertliği ise 7’dir. Dumanlı kuvars bir makrokristalin kuvars çeşididir. Diğer makrokristalin kuvarslardan bazıları: Ametist, Kedigözü, Sitrin, Dağ kristali ve Pembe kuvarstır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL MUHTEŞEM MATRİKS OLUŞUM DUMANLI KUVARS KRİSTALİ 1.2 KG KOLEKSİYON SEVERLER İÇİN ÇOK GÜZEL BİR PARÇA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR!!!!

UZUNLUK : 13 CM

Dumanlı kuvars binlerce yıldır süs, dekoratif ve dini nesnelerde değerli taş olarak kullanılmıştır. Dumanlı kuvarsın bağlı olduğu burçlar Oğlak ve Yay’dır. Eski zamanlardan beri dumanlı kuvarsın gerginliği giderdiği, korku, panik ve kızgınlığı olumlu duygulara, huzur ve neşeye değiştirdiğine inanılmıştır. Bazıları pankreas ve böbreklerin daha iyi çalışmasına ve zehirli maddelerin vücuttan atılmasına yardım ettiğine inanır. Dumanlı Kuvars ve onun tam siyah türü olan MORİON dünyada en güzel ve bol miktarda Brezilya’da ve Türkiye’de çıkartılır. Türkiye’de Aydın ili, Koçarlı-Çine-Karacasu ilçelerinde dumanlı kuvars yatakları bulunmaktadır. Yaklaşık 30 yıldır Koçarlı ilçesine bağlı Mersinbeleni Köyü ve civar köyleri tarlalarında topladıkları dumanlı kuvars kristallerini satarak ek gelir elde etmektedirler.

Dumanlı Kuvars Taş

Dumanlı Kuvars Taş

 

Karanlık taşlar alanında Smoky Quartz, ışığı siyah ve kahverengi tonlarına çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunar. Soluk ve gerçeküstü, gece yarısı suları gibi karanlık ve berrak bir duman bulutu olarak ya da ateşle bir konyak gibi sıcak ve zengin kristallerle, bu mineral Ana Ana ile olan bağını onurlandırıyor. Kök Çakra’nın, doğal dünyadaki bir çapa olan ve fiziksel düzlemde derin kökleşmesi için Vücudun altından beyaz ışık enerjisi çeken bir tılsımıdır. İlk kuvvetlerin vücut içinde harekete geçmesini başlatır ve kişinin hayatta kalma içgüdülerini saf bir şekilde harekete geçirir. Güç ve istikrar getiriyor ve Dünya’nın yürümesinde ve bir insan biçiminin yaşanmasında kişisel bir gurur duyuyor. [Raphael, 90] [Melody, 607] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars, Güç Taşı olarak biliniyordu. Antik Druidlere göre kutsaldır ve Dünya tanrı ve tanrıçalarının güçlü karanlık gücünü simgeler. Diğer kültürlerde ruhları öbür dünyaya yöneltti, Şamanistik ritüeller ve aşiret törenlerinde görev aldı ve alt dünyaların ruhlarıyla bağlantı kurmak için sihir ve kurnazlıkta kullanıldı. Dumanlı Kuvars’ın olağanüstü gücü, o andan itibaren, fiziksel ve ruhsal olarak bu dünyayı korumak ve topraklamak, önemli miktarda negatif enerjiyi absorbe etmek ve dönüştürmek ve doğal olarak nötralize olmak için Dünya’ya bırakma kabiliyetindedir. Psişik saldırıya, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve iyileşme ve meditasyonda yaygın olarak kullanılır. [101 Hall, 192] [Hall, 240] [Hall En, 186] [Simmons, 366] [Melody, 606-607] [glimmerdream.com]

Dumanlı Kuvars, taş ile en uzun tarihi birliğe sahip olan İskoçya’nın ulusal taşıdır. İngiliz Adaları’nı M.Ö. 300 yıllarında sömürgeleştiren Keltler, İskoç yaylalarının Cairngorm Dağları’ndaki kahverengimsi-gri Kuvarsları mayınladılar; Morion’u buldukları koyu kahverengi ile siyah kristaller, sarı- kahverengimsi ila grimsi kahverengi kristaller Cairngorm’u bulduk Bulunduğu dağlardan sonra. Bu taşlar sonunda Highlander giyiminde mücevher, omuz broşları ve kilt iğneleri biçiminde ve siper kollarındaki güç taşları, özellikle de Scottish hançer squeeze dubh , hala uygun bir parçası olan bir “çorap bıçağı” olarak belirgin bir süs haline geldi. Kilim elbisesi üniforması. “Dumanlı Kuvars” terimi, ilk kez 1837’de JS Dana tarafından gem dünyasına bildirildi ve dumansa benzetilmiş olan rengi nedeniyle seçildi. [Melody En, 741]

Smoky Quartz dünyadaki pek çok yerde kolaylıkla bulunur. Çeşitli Kuvars, soluk, dumanlı gri ila derin kahverengi ve siyah, bazen sarımsı-kahverengiye değişen bir silikon dioksit mineralidir. Kristaller, drusy ya da muazzam biçimde oluşur ve rengi, alüminyumun saf olmayan maddeleri ve taşın doğal ışınlanmasından kaynaklanır. Smoky Quartz neredeyse opak olabilirken, yarı saydam olması neredeyse daima şeffaftır. Piyasadaki birçok taş, kristalleri koyu hale getirmek için yapay olarak radyum veya x-ışınlarıyla muamele edilmiş Clear Quartz’tır ve genellikle şeffaflıktan yoksun çok karanlık ve doğal olmayan görünümdedir.

Smoky Kuvars

Smoky Kuvars

 

İskoç adında olmasına rağmen, morion kelimesinin kökeni Yunan teriminden “canavarca ya da iğrenç” ya da “siyah” anlamına gelen Fransızca’dan gelebilir . Bu isim, eski bir Alman’ın kötü bir kelimesi olan quadertz’le de ilgili olabilir. mineral. Her durumda, morion Dumanlı Kuvars için Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlıdır . Dumanlı Kuvars da yanlışlıkla “Smoky Topaz” olarak pazarlanmaktadır. [Glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166][Simmons, 366] Raphael, 92]

Metafizik dünyada Dumanlı Kuvars, topraklama ve temizleme için en verimli kristallerden biridir. Yalnız veya doğal olarak diğer Quartz ile harmanlanmış, mevcut en iyi iyileştirme araçlarından bazılarını sağlar. Bazı çeşitleri içerir:

Brandberg Smoky Quartz – son derece yüksek titreşim kristalinde Ametist, Şeffaf ve Dumanlı Kuvarsın harikulade bir karışımı. Sadece Namibya, Afrika’da bulunur ve olağanüstü fantomlar, enhydroslar ve diğer nadir oluşumlar ve inklüzyonlarla doludur. Saf bilince uymaktadır ve ilahi kaynağa yeniden hizalanmak için insanları eterik taslağa geri getirme kapasitesiyle iyileştirme ve mükemmeliyetin güçlü bir tılsımıdır. (Tüm bilgi için Brandberg Amethyst sayfasına bakın.)
Dumanlı Ametist Kuvars – Ametist ve Dumanlı Kuvarsın birleşimi, genellikle bir noktada fantom veya farklı yama olarak dahil edilmiştir; Ruh iyileşmesi ve korunması için son derece yararlı bir kombinasyon. Mümkün olan en yüksek manevi enerjiyle temas kurmaya yardımcı olur, daha sonra enerjiyi vücuda verir. Özellikle Üçüncü Gözdeki varlıklar, istenmeyen etkiler ve ekleri temizlemek için mükemmeldir ve psişik saldırı ve yabancı işgaline karşı koruma sağlar. Daha önce mistik bir evlilik yapmış olanlar ile hala daha yüksek ruhsal çakralar arasında iç içe geçmiş kişiler arasında kopukluğa yardımcı olur. Bu taş, iki yönlü bir enerji akışı yaratarak, ses iyileşmesini güçlendirir ve yönlendirir.
Smoky Citrine Quartz – açık kristal içinde koyu kahverengimsi-sarı lekelerle karakterize Citrine ve Smoky Quartz’un bir kombinasyonu; Engellemeleri birinin manevi yolundan kaldırmak ve metafizik yetenekleri geliştirmek ve onları günlük gerçeğe oturtmak için mükemmel. Birçok Sitrin olarak bu kristal negatif enerjiye sahip değildir ve asla temizlemeye ihtiyaç duymaz. Diğer yaşamlarda, özellikle yoksulluk ve iffetsizliklerde alınan yeminlerin yeniden düzenlenmesine yardımcı olur ve yaşlı inanç ve düşünce biçimlerinin geçmesini sağlar. Birinin mevcut koşullardan veya genişlemeyi engelleyen ve bolluğa giden yolu açan bir ortamdan çıkmasına izin verir.

Doğal Dumanlı Kuvars

Doğal Dumanlı Kuvars

Morion – nadir, doğal olarak ışınlanmış, çok koyu kahverengiden siyaha Smoky Quartz, genellikle dolomit veya diğer minerallerle takviyeli, koruyucu ve detoks özelligini arttırır. Duygusal koşulları ve travmayı yumuşak bir şekilde iyileştirir, güven eksikliğini giderir ve stres ve gerginlikle baş etmede onu destekler. Uyanıklığı ve üretkenliği artırır ve önemli görevleri çok fazla hevesle ele almaya yardımcı olur.
Cairngorm – Sarı-kahverengi Dumanlı Kuvars; Cairngorm Dağlarından; Karanlığın kalbine ışık getiriyor. Birinin karanlık yerleri veya gölge dünyalarını dolaştırırken ya da ışığı bulmak için negatif enerjilerle uğraşırken ve alfa, beta ve teta beyin dalgalarını meditasyon ve yolculuk sırasında sentezleme becerisi bakımından korumak olağanüstü bir durumdur.
(Daha fazla bilgi için bkz. The Crystal Bible 2 , Judy Hall’un 101 Power Crystals ve Crystals Ansiklopedisi ; Michael Christian tarafından da Healing Crystals .)

Dumanlı Kuvars, Dünya’ya emen neredeyse tüm olumsuzluğa dayanmasına rağmen, dikkatini sabittir. Bu kristali düzenli olarak enerjik olarak temizlemek yine de önerilir. [Simmons, 366]

Elmas kullanır Dumanlı Kuvars Kullanır ve Amaçlar
Gerilim ve stres, kaygı veya panik ataklarını gidermek için Dumanlı Kuvars tutun; Ayrıca, olumsuz düşünceyi önlemek ve kaos veya karışıklık ile karşı karşıya kaldıklarında endişe ve şüpheyi ortadan kaldırmak için kullandı. Talihsizlik, üzüntü veya görünüşte imkansız engelleri absorbe etmek için, her elinde Dumanlı Kuvars’ın yüz ya da doğal noktalarını zemine doğru tutun, daha sonra bu negatif enerjileri Ana Dünya’ya temizlemek ve yeniden amaçlar için bilinçli olarak serbest bırakın. [Lembo, 288] [Gienger, 80] [Eason, 122]

Smoky Quartz, Dünya ile çevre ve esin kaynağı olan ekolojik çözümler için endişeleri artırıyor. Jeopatik stresin engellenmesi ve elektrik hatları ve elektronik cihazların verdiği elektromanyetik sislenmeyi emmek için koruyucu enerjilerini kullanın. Çevresel iyileştirme düzeninde paha biçilmezdir ve yerinde pozitif enerjiyle yol açan her seviyede eliminasyon ve detoksifikasyona yardımcı olur. [Hall, 240] [Hall En, 186] [Ahsian, 367] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars, olağanüstü bir koruma muska, insan hatasından kaynaklanan hırsızlık, hasar ve kazalara karşı ev, araç ve eşyaları korumaya yardımcı olur. Özellikle uzun süre gözetimsiz kalırsanız, birinizi çantaya, torpido gözünde bulunan bir torbaya veya eşyalarınıza yakın tutun. Dumanlı Kuvars, sürüş kristali olarak, otoyollarda, uzun yolculuklarda veya yoğun trafikte, stres azaltarak ve konsantrasyonu artırarak yolda öfke ve diğer hasarlara karşı koruma sağlar. Ayrıca, beklenmedik mekanik arızalara karşı koruma sağlar. [Eason, 122]

Dumanlı Kuvars Satış

Dumanlı Kuvars Satış

Kötü ruh halini, konuşulmayan öfkeleri veya kişinin gücünü ve zevkini boşa çıkaran açık sözleri filtrelemek için Dumanlı Kuvarsları evde ya da iş ortamında yerleştirin. İş yerindeki düşmanlığa veya dedikoduya veya zorbalık patronuna veya müdürüne karşı korunmak için, çalışmak için sakin, güvenli bir alan oluşturmak için karanlık Dumanlı Kuvarsları masanızın üzerinde yarı daire şeklinde dışarıya doğru koyun. [Eason, 41, 122] [Simmons, 366]

Hayatta kalma içgüdüsünü artırmak ve kişisel ve iş hedeflerine ulaşmanın yanı sıra hayalleri ve fikirleri gerçeğe dönüştürmek için Dumanlı Kuvarsları giyin veya taşıyın. Bu kristal rasyonel, pragmatik düşünce süreçlerini destekler ve hesaplama ve organizasyonu geliştirir. Odaklanmayı artırır ve iletişim güçlüğünü hafifletmek ve işbirliği ruhunu geliştirmek için grup halinde kullanılabilir. [Melody, 607] [Simmons, 366] [Hall, 240] [Gienger, 80]

Dumanlı Kuvars, sigarayı bırakmak, yavaş yavaş dumanını azaltmak ve nikotin çekilmesi ve detoksifikasyon süreciyle ilişkili öfke ve ajitasyonu yumuşatmak için dikkate değer bir yardımcıdır. [Lembo, 289] [Megemont, 167]

Ayırıcı

Dumanlı Kuvars Şifa Terapileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesinde yer alan bilgilerin bir sağlık uzmanına danışmanın yerini alması yoktur.Tıp ve sağlık koşulları, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.Deloktaki sayfalarınıza bakınız Veya herhangi bir alternatif tedavi, diyet, takviye veya egzersiz programları başlatmadan önce sağlık uzmanı.)

Kristallerin iyileştirme gücü Dumanlı Kuvars Fiziksel İyileştirme Enerjisi
Dumanlı Kuvars, doğal olarak ışınlandığından, güneş ışınları, radyoaktif maddelere maruz kalma, tıbbi radyasyon ve kemoterapi dahil, radyasyonun olumsuz etkilerine karşı koymak için bu frekansları çizer. Aynı zamanda kronik ağrı, kas krampları, baş ağrısı ve omuz ve sırt gerginliğini gidermek için de kullanılır. [Ahsian, 367] [Hall, 240-241] [Gienger, 80] [Eason, 122]

Dumanlı Kuvarsın akciğer yollarını koruması ve bronşu yenilemesi ve üreme sistemi, kas ve sinir dokularına fayda sağladığı düşünülmektedir. Karın, kalçalar ve bacaklarda özellikle etkilidir. [Megemont, 167] [Hall, 241] [Hall En, 186]

Fiziksel şifa kristali kullanır Dumanlı Kuvars Duygusal Şifa Enerjisi
Dumanlı Kuvars, yaşama yerine ışığa uyum sağlamasına izin verir. Negatif enerjileri ve duygusal tıkanıklıkları ortaya

Dumanlı Kuvars

Dumanlı Kuvars

Çakra kristallerle dengeleniyor Dumanlı Kuvars Çakra Şifa ve Dengeleme Enerji
Dumanlı Kuvars, Temel veya Kök Çakrasını etkinleştirmek ve arıtmak için kristal iyileştirme düzenlerinde kullanmak için en güçlü taşlardan biridir. Üst çakraların enerjisini, Ana Çakraya dengelemek ve yönlendirmek, tüm sistemi ışıkla ışıltı haline getirmek ve spiritüel kuvvetin fiziksel bedeninde tezahür edebileceği bir temel atmak için de kullanılabilir. [Raphael, 90]

Baz veya Kök Çakra, omurganın tabanında bulunur ve enerjiyi kinestetik hissi ve hareket için kontrol eder. Vücut için fiziksel ve ruhsal enerjinin temelidir. Temel Çakra dengesinde olduğunda, fiziksel beden güç ve dayanıklılık kazanıyor ve ruhsal enerji güvenliği ve kişinin kendi gücü anlamında yeniden canlanıyor. Bağımsızlık ve kendiliğinden liderliğe genellikle yol açmaktadır.

Dumanlı Kuvars aynı zamanda kristal iyileştirme düzenlerinde topraklama için mükemmel bir taş. Kümeler veya tek jeneratörler, her ayağın ayaklarına, dizlerine, kasık noktalarına ve / veya her ele yerleştirilebilir. Kristalin sonlanması vücuda doğru yönlendirilirse iyileştirici ışığı çizer ve dolaştırır. Vücüdan uzak duran noktaya bakmak, negatif enerjileri fiziksel ve incelikli cisimlerden yönlendirir. Tüm vücutları iyileştirici titreşime bağlamak, enerji merkezlerini aktive ederken ortaya çıkabilecek iyileşme krizlerini önler. [Raphael, 92] [Melody, 607] [Hall, 241] [101 Hall, 193]

Dumanlı Kuvars, Dünya Çakrasını ayağın altına ve topraklama akorundan korumak için veya bozulmuş toprak enerjisinin bir alanı etrafında taramak için kullanılabilir. [Hall, 240] [Hall En, 186] Dünya Çakra ayakların arasında ve onun biraz altındadır. Karanfilin ruhunu tutar ve Dünya gezegenine sağlam bir bağlantı kurar ve aşırı ve dengesiz enerjilerin vücuttan akmasına izin verir.

Manevi kristaller Dumanlı Kuvars Ruhsal Enerji
Kullanıcı etrafında koruyucu bir enerji bariyeri sağlayan Smoky Quartz, daha yüksek frekanslarda Işık enerjisi almasına ve daha yüksek frekanslı ışık enerjisi kullanmasına yardımcı olan daha yüksek alanlarda çalışırken istisnai topraklama ve istikrar sağlar. Odaklanmış dua ve derin meditasyon, manevi törenler ve ritüeller için dikkat çeken bir araçtır ve diğer dünyalarla iletişim kurarken iletişim bağlantısını güçlendirir. Ayrıca ruhları diğer tarafa yönlendirmek için bir psikopomp olarak da kullanılabilir. [Melody, 606-607] [Lembo, 288] [Simmons, Ahsian, 366-367] [Hall En, 186]

Dumanlı Kuvars ayrıca etereal tezahürü cazibe için bir eğilimi vardır. Smoky Quartz’ı giyerken veya taşırken, hayaletler, UFO’lar, periler veya ruh kılavuzları gibi olayları gözlemleme konusunda daha kolay olabilir. Birinin titreşiminin daha yüksek bir algılama yeteneği seviyesine yükseltildiği durumlardan farklı olarak, Dumanlı Kuvars, varlıkları veya fenomeni kişinin aurik alanına ve algı seviyesine indirir. [Simmons, 366]

Ayırıcı

Kristal renk gücü Dumanlı Kuvars Renkli Enerji
Dumanlı Kuvars, fiziksel, doğal dünya ile bağlantımızı derinleştirmek için çeşitli tonlarda siyah kullanır. Güç ve güç getiriyor, özellikle dünyadaki fiziksel varlıkla bağlantılı korkuları hafifletiyor. Siyah kristaller koruma ve geri çekilme, düşmanlarınızdan gizlenme güvenliği sunar.

Kahverengi tonlarında Dumanlı Kuvars da doğal dünyayla bağlantı kuruyor. Ev, ocak ve doğanın renk etkisidir. Rahatlamak, yeniden bağlanmak ve sakinleşmenize yardımcı olur. Güvenlik ve istikrarı teşvik eden topraklama taşıdır.

 

DUMANLI KUVARS KAYA (1.2 KG)

DOĞAL KAYALAR
Dumanlı Kuvars
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.2 KG
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MATRİKS OLUŞUM
 • DUMANLI KUVARS
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Dumanlı kuvars (İngilizce: Smoky quartz veya Cairngorm, Almanca: Rauchquarz) kahverengimsi bir makrokristalin

Dumanlı Kuvars Kristali

Dumanlı Kuvars Kristali

kuvars çeşidi. Bir dağ kristali (necef taşı) türü olan dumanlı kuvars koyu duman renginde ve yarı şeffaftır. Çok koyu kahverengiden opak siyah renge kadar olan bir çeşidine morion denir.

Kimyasal formulü SiO2’dir. Özgül ağırlığı 2.65, kırılma katsayısı (indeksi) 1.54-1.55, sertliği ise 7’dir. Dumanlı kuvars bir makrokristalin kuvars çeşididir. Diğer makrokristalin kuvarslardan bazıları: Ametist, Kedigözü, Sitrin, Dağ kristali ve Pembe kuvarstır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL MUHTEŞEM MATRİKS OLUŞUM DUMANLI KUVARS KRİSTALİ 1.2 KG KOLEKSİYON SEVERLER İÇİN ÇOK GÜZEL BİR PARÇA ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR!!!!

UZUNLUK : 13 CM

Dumanlı kuvars binlerce yıldır süs, dekoratif ve dini nesnelerde değerli taş olarak kullanılmıştır. Dumanlı kuvarsın bağlı olduğu burçlar Oğlak ve Yay’dır. Eski zamanlardan beri dumanlı kuvarsın gerginliği giderdiği, korku, panik ve kızgınlığı olumlu duygulara, huzur ve neşeye değiştirdiğine inanılmıştır. Bazıları pankreas ve böbreklerin daha iyi çalışmasına ve zehirli maddelerin vücuttan atılmasına yardım ettiğine inanır. Dumanlı Kuvars ve onun tam siyah türü olan MORİON dünyada en güzel ve bol miktarda Brezilya’da ve Türkiye’de çıkartılır. Türkiye’de Aydın ili, Koçarlı-Çine-Karacasu ilçelerinde dumanlı kuvars yatakları bulunmaktadır. Yaklaşık 30 yıldır Koçarlı ilçesine bağlı Mersinbeleni Köyü ve civar köyleri tarlalarında topladıkları dumanlı kuvars kristallerini satarak ek gelir elde etmektedirler.

Dumanlı Kuvars Taş

Dumanlı Kuvars Taş

 

Karanlık taşlar alanında Smoky Quartz, ışığı siyah ve kahverengi tonlarına çeken nadir ve güzel bir şeffaflık sunar. Soluk ve gerçeküstü, gece yarısı suları gibi karanlık ve berrak bir duman bulutu olarak ya da ateşle bir konyak gibi sıcak ve zengin kristallerle, bu mineral Ana Ana ile olan bağını onurlandırıyor. Kök Çakra’nın, doğal dünyadaki bir çapa olan ve fiziksel düzlemde derin kökleşmesi için Vücudun altından beyaz ışık enerjisi çeken bir tılsımıdır. İlk kuvvetlerin vücut içinde harekete geçmesini başlatır ve kişinin hayatta kalma içgüdülerini saf bir şekilde harekete geçirir. Güç ve istikrar getiriyor ve Dünya’nın yürümesinde ve bir insan biçiminin yaşanmasında kişisel bir gurur duyuyor. [Raphael, 90] [Melody, 607] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars, Güç Taşı olarak biliniyordu. Antik Druidlere göre kutsaldır ve Dünya tanrı ve tanrıçalarının güçlü karanlık gücünü simgeler. Diğer kültürlerde ruhları öbür dünyaya yöneltti, Şamanistik ritüeller ve aşiret törenlerinde görev aldı ve alt dünyaların ruhlarıyla bağlantı kurmak için sihir ve kurnazlıkta kullanıldı. Dumanlı Kuvars’ın olağanüstü gücü, o andan itibaren, fiziksel ve ruhsal olarak bu dünyayı korumak ve topraklamak, önemli miktarda negatif enerjiyi absorbe etmek ve dönüştürmek ve doğal olarak nötralize olmak için Dünya’ya bırakma kabiliyetindedir. Psişik saldırıya, duygusal ve çevresel strese karşı hayati bir kalkan sağlar ve iyileşme ve meditasyonda yaygın olarak kullanılır. [101 Hall, 192] [Hall, 240] [Hall En, 186] [Simmons, 366] [Melody, 606-607] [glimmerdream.com]

Dumanlı Kuvars, taş ile en uzun tarihi birliğe sahip olan İskoçya’nın ulusal taşıdır. İngiliz Adaları’nı M.Ö. 300 yıllarında sömürgeleştiren Keltler, İskoç yaylalarının Cairngorm Dağları’ndaki kahverengimsi-gri Kuvarsları mayınladılar; Morion’u buldukları koyu kahverengi ile siyah kristaller, sarı- kahverengimsi ila grimsi kahverengi kristaller Cairngorm’u bulduk Bulunduğu dağlardan sonra. Bu taşlar sonunda Highlander giyiminde mücevher, omuz broşları ve kilt iğneleri biçiminde ve siper kollarındaki güç taşları, özellikle de Scottish hançer squeeze dubh , hala uygun bir parçası olan bir “çorap bıçağı” olarak belirgin bir süs haline geldi. Kilim elbisesi üniforması. “Dumanlı Kuvars” terimi, ilk kez 1837’de JS Dana tarafından gem dünyasına bildirildi ve dumansa benzetilmiş olan rengi nedeniyle seçildi. [Melody En, 741]

Smoky Quartz dünyadaki pek çok yerde kolaylıkla bulunur. Çeşitli Kuvars, soluk, dumanlı gri ila derin kahverengi ve siyah, bazen sarımsı-kahverengiye değişen bir silikon dioksit mineralidir. Kristaller, drusy ya da muazzam biçimde oluşur ve rengi, alüminyumun saf olmayan maddeleri ve taşın doğal ışınlanmasından kaynaklanır. Smoky Quartz neredeyse opak olabilirken, yarı saydam olması neredeyse daima şeffaftır. Piyasadaki birçok taş, kristalleri koyu hale getirmek için yapay olarak radyum veya x-ışınlarıyla muamele edilmiş Clear Quartz’tır ve genellikle şeffaflıktan yoksun çok karanlık ve doğal olmayan görünümdedir.

Smoky Kuvars

Smoky Kuvars

 

İskoç adında olmasına rağmen, morion kelimesinin kökeni Yunan teriminden “canavarca ya da iğrenç” ya da “siyah” anlamına gelen Fransızca’dan gelebilir . Bu isim, eski bir Alman’ın kötü bir kelimesi olan quadertz’le de ilgili olabilir. mineral. Her durumda, morion Dumanlı Kuvars için Almanca, Danca, İspanyolca ve Lehçe eşanlamlıdır . Dumanlı Kuvars da yanlışlıkla “Smoky Topaz” olarak pazarlanmaktadır. [Glimmerdream.com] [en.wikipedia.org] [Megemont, 166][Simmons, 366] Raphael, 92]

Metafizik dünyada Dumanlı Kuvars, topraklama ve temizleme için en verimli kristallerden biridir. Yalnız veya doğal olarak diğer Quartz ile harmanlanmış, mevcut en iyi iyileştirme araçlarından bazılarını sağlar. Bazı çeşitleri içerir:

Brandberg Smoky Quartz – son derece yüksek titreşim kristalinde Ametist, Şeffaf ve Dumanlı Kuvarsın harikulade bir karışımı. Sadece Namibya, Afrika’da bulunur ve olağanüstü fantomlar, enhydroslar ve diğer nadir oluşumlar ve inklüzyonlarla doludur. Saf bilince uymaktadır ve ilahi kaynağa yeniden hizalanmak için insanları eterik taslağa geri getirme kapasitesiyle iyileştirme ve mükemmeliyetin güçlü bir tılsımıdır. (Tüm bilgi için Brandberg Amethyst sayfasına bakın.)
Dumanlı Ametist Kuvars – Ametist ve Dumanlı Kuvarsın birleşimi, genellikle bir noktada fantom veya farklı yama olarak dahil edilmiştir; Ruh iyileşmesi ve korunması için son derece yararlı bir kombinasyon. Mümkün olan en yüksek manevi enerjiyle temas kurmaya yardımcı olur, daha sonra enerjiyi vücuda verir. Özellikle Üçüncü Gözdeki varlıklar, istenmeyen etkiler ve ekleri temizlemek için mükemmeldir ve psişik saldırı ve yabancı işgaline karşı koruma sağlar. Daha önce mistik bir evlilik yapmış olanlar ile hala daha yüksek ruhsal çakralar arasında iç içe geçmiş kişiler arasında kopukluğa yardımcı olur. Bu taş, iki yönlü bir enerji akışı yaratarak, ses iyileşmesini güçlendirir ve yönlendirir.
Smoky Citrine Quartz – açık kristal içinde koyu kahverengimsi-sarı lekelerle karakterize Citrine ve Smoky Quartz’un bir kombinasyonu; Engellemeleri birinin manevi yolundan kaldırmak ve metafizik yetenekleri geliştirmek ve onları günlük gerçeğe oturtmak için mükemmel. Birçok Sitrin olarak bu kristal negatif enerjiye sahip değildir ve asla temizlemeye ihtiyaç duymaz. Diğer yaşamlarda, özellikle yoksulluk ve iffetsizliklerde alınan yeminlerin yeniden düzenlenmesine yardımcı olur ve yaşlı inanç ve düşünce biçimlerinin geçmesini sağlar. Birinin mevcut koşullardan veya genişlemeyi engelleyen ve bolluğa giden yolu açan bir ortamdan çıkmasına izin verir.

Doğal Dumanlı Kuvars

Doğal Dumanlı Kuvars

Morion – nadir, doğal olarak ışınlanmış, çok koyu kahverengiden siyaha Smoky Quartz, genellikle dolomit veya diğer minerallerle takviyeli, koruyucu ve detoks özelligini arttırır. Duygusal koşulları ve travmayı yumuşak bir şekilde iyileştirir, güven eksikliğini giderir ve stres ve gerginlikle baş etmede onu destekler. Uyanıklığı ve üretkenliği artırır ve önemli görevleri çok fazla hevesle ele almaya yardımcı olur.
Cairngorm – Sarı-kahverengi Dumanlı Kuvars; Cairngorm Dağlarından; Karanlığın kalbine ışık getiriyor. Birinin karanlık yerleri veya gölge dünyalarını dolaştırırken ya da ışığı bulmak için negatif enerjilerle uğraşırken ve alfa, beta ve teta beyin dalgalarını meditasyon ve yolculuk sırasında sentezleme becerisi bakımından korumak olağanüstü bir durumdur.
(Daha fazla bilgi için bkz. The Crystal Bible 2 , Judy Hall’un 101 Power Crystals ve Crystals Ansiklopedisi ; Michael Christian tarafından da Healing Crystals .)

Dumanlı Kuvars, Dünya’ya emen neredeyse tüm olumsuzluğa dayanmasına rağmen, dikkatini sabittir. Bu kristali düzenli olarak enerjik olarak temizlemek yine de önerilir. [Simmons, 366]

Elmas kullanır Dumanlı Kuvars Kullanır ve Amaçlar
Gerilim ve stres, kaygı veya panik ataklarını gidermek için Dumanlı Kuvars tutun; Ayrıca, olumsuz düşünceyi önlemek ve kaos veya karışıklık ile karşı karşıya kaldıklarında endişe ve şüpheyi ortadan kaldırmak için kullandı. Talihsizlik, üzüntü veya görünüşte imkansız engelleri absorbe etmek için, her elinde Dumanlı Kuvars’ın yüz ya da doğal noktalarını zemine doğru tutun, daha sonra bu negatif enerjileri Ana Dünya’ya temizlemek ve yeniden amaçlar için bilinçli olarak serbest bırakın. [Lembo, 288] [Gienger, 80] [Eason, 122]

Smoky Quartz, Dünya ile çevre ve esin kaynağı olan ekolojik çözümler için endişeleri artırıyor. Jeopatik stresin engellenmesi ve elektrik hatları ve elektronik cihazların verdiği elektromanyetik sislenmeyi emmek için koruyucu enerjilerini kullanın. Çevresel iyileştirme düzeninde paha biçilmezdir ve yerinde pozitif enerjiyle yol açan her seviyede eliminasyon ve detoksifikasyona yardımcı olur. [Hall, 240] [Hall En, 186] [Ahsian, 367] [Lembo, 288]

Dumanlı Kuvars, olağanüstü bir koruma muska, insan hatasından kaynaklanan hırsızlık, hasar ve kazalara karşı ev, araç ve eşyaları korumaya yardımcı olur. Özellikle uzun süre gözetimsiz kalırsanız, birinizi çantaya, torpido gözünde bulunan bir torbaya veya eşyalarınıza yakın tutun. Dumanlı Kuvars, sürüş kristali olarak, otoyollarda, uzun yolculuklarda veya yoğun trafikte, stres azaltarak ve konsantrasyonu artırarak yolda öfke ve diğer hasarlara karşı koruma sağlar. Ayrıca, beklenmedik mekanik arızalara karşı koruma sağlar. [Eason, 122]

Dumanlı Kuvars Satış

Dumanlı Kuvars Satış

Kötü ruh halini, konuşulmayan öfkeleri veya kişinin gücünü ve zevkini boşa çıkaran açık sözleri filtrelemek için Dumanlı Kuvarsları evde ya da iş ortamında yerleştirin. İş yerindeki düşmanlığa veya dedikoduya veya zorbalık patronuna veya müdürüne karşı korunmak için, çalışmak için sakin, güvenli bir alan oluşturmak için karanlık Dumanlı Kuvarsları masanızın üzerinde yarı daire şeklinde dışarıya doğru koyun. [Eason, 41, 122] [Simmons, 366]

Hayatta kalma içgüdüsünü artırmak ve kişisel ve iş hedeflerine ulaşmanın yanı sıra hayalleri ve fikirleri gerçeğe dönüştürmek için Dumanlı Kuvarsları giyin veya taşıyın. Bu kristal rasyonel, pragmatik düşünce süreçlerini destekler ve hesaplama ve organizasyonu geliştirir. Odaklanmayı artırır ve iletişim güçlüğünü hafifletmek ve işbirliği ruhunu geliştirmek için grup halinde kullanılabilir. [Melody, 607] [Simmons, 366] [Hall, 240] [Gienger, 80]

Dumanlı Kuvars, sigarayı bırakmak, yavaş yavaş dumanını azaltmak ve nikotin çekilmesi ve detoksifikasyon süreciyle ilişkili öfke ve ajitasyonu yumuşatmak için dikkate değer bir yardımcıdır. [Lembo, 289] [Megemont, 167]

Ayırıcı

Dumanlı Kuvars Şifa Terapileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesinde yer alan bilgilerin bir sağlık uzmanına danışmanın yerini alması yoktur.Tıp ve sağlık koşulları, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.Deloktaki sayfalarınıza bakınız Veya herhangi bir alternatif tedavi, diyet, takviye veya egzersiz programları başlatmadan önce sağlık uzmanı.)

Kristallerin iyileştirme gücü Dumanlı Kuvars Fiziksel İyileştirme Enerjisi
Dumanlı Kuvars, doğal olarak ışınlandığından, güneş ışınları, radyoaktif maddelere maruz kalma, tıbbi radyasyon ve kemoterapi dahil, radyasyonun olumsuz etkilerine karşı koymak için bu frekansları çizer. Aynı zamanda kronik ağrı, kas krampları, baş ağrısı ve omuz ve sırt gerginliğini gidermek için de kullanılır. [Ahsian, 367] [Hall, 240-241] [Gienger, 80] [Eason, 122]

Dumanlı Kuvarsın akciğer yollarını koruması ve bronşu yenilemesi ve üreme sistemi, kas ve sinir dokularına fayda sağladığı düşünülmektedir. Karın, kalçalar ve bacaklarda özellikle etkilidir. [Megemont, 167] [Hall, 241] [Hall En, 186]

Fiziksel şifa kristali kullanır Dumanlı Kuvars Duygusal Şifa Enerjisi
Dumanlı Kuvars, yaşama yerine ışığa uyum sağlamasına izin verir. Negatif enerjileri ve duygusal tıkanıklıkları ortaya

Dumanlı Kuvars

Dumanlı Kuvars

Çakra kristallerle dengeleniyor Dumanlı Kuvars Çakra Şifa ve Dengeleme Enerji
Dumanlı Kuvars, Temel veya Kök Çakrasını etkinleştirmek ve arıtmak için kristal iyileştirme düzenlerinde kullanmak için en güçlü taşlardan biridir. Üst çakraların enerjisini, Ana Çakraya dengelemek ve yönlendirmek, tüm sistemi ışıkla ışıltı haline getirmek ve spiritüel kuvvetin fiziksel bedeninde tezahür edebileceği bir temel atmak için de kullanılabilir. [Raphael, 90]

Baz veya Kök Çakra, omurganın tabanında bulunur ve enerjiyi kinestetik hissi ve hareket için kontrol eder. Vücut için fiziksel ve ruhsal enerjinin temelidir. Temel Çakra dengesinde olduğunda, fiziksel beden güç ve dayanıklılık kazanıyor ve ruhsal enerji güvenliği ve kişinin kendi gücü anlamında yeniden canlanıyor. Bağımsızlık ve kendiliğinden liderliğe genellikle yol açmaktadır.

Dumanlı Kuvars aynı zamanda kristal iyileştirme düzenlerinde topraklama için mükemmel bir taş. Kümeler veya tek jeneratörler, her ayağın ayaklarına, dizlerine, kasık noktalarına ve / veya her ele yerleştirilebilir. Kristalin sonlanması vücuda doğru yönlendirilirse iyileştirici ışığı çizer ve dolaştırır. Vücüdan uzak duran noktaya bakmak, negatif enerjileri fiziksel ve incelikli cisimlerden yönlendirir. Tüm vücutları iyileştirici titreşime bağlamak, enerji merkezlerini aktive ederken ortaya çıkabilecek iyileşme krizlerini önler. [Raphael, 92] [Melody, 607] [Hall, 241] [101 Hall, 193]

Dumanlı Kuvars, Dünya Çakrasını ayağın altına ve topraklama akorundan korumak için veya bozulmuş toprak enerjisinin bir alanı etrafında taramak için kullanılabilir. [Hall, 240] [Hall En, 186] Dünya Çakra ayakların arasında ve onun biraz altındadır. Karanfilin ruhunu tutar ve Dünya gezegenine sağlam bir bağlantı kurar ve aşırı ve dengesiz enerjilerin vücuttan akmasına izin verir.

Manevi kristaller Dumanlı Kuvars Ruhsal Enerji
Kullanıcı etrafında koruyucu bir enerji bariyeri sağlayan Smoky Quartz, daha yüksek frekanslarda Işık enerjisi almasına ve daha yüksek frekanslı ışık enerjisi kullanmasına yardımcı olan daha yüksek alanlarda çalışırken istisnai topraklama ve istikrar sağlar. Odaklanmış dua ve derin meditasyon, manevi törenler ve ritüeller için dikkat çeken bir araçtır ve diğer dünyalarla iletişim kurarken iletişim bağlantısını güçlendirir. Ayrıca ruhları diğer tarafa yönlendirmek için bir psikopomp olarak da kullanılabilir. [Melody, 606-607] [Lembo, 288] [Simmons, Ahsian, 366-367] [Hall En, 186]

Dumanlı Kuvars ayrıca etereal tezahürü cazibe için bir eğilimi vardır. Smoky Quartz’ı giyerken veya taşırken, hayaletler, UFO’lar, periler veya ruh kılavuzları gibi olayları gözlemleme konusunda daha kolay olabilir. Birinin titreşiminin daha yüksek bir algılama yeteneği seviyesine yükseltildiği durumlardan farklı olarak, Dumanlı Kuvars, varlıkları veya fenomeni kişinin aurik alanına ve algı seviyesine indirir. [Simmons, 366]

Ayırıcı

Kristal renk gücü Dumanlı Kuvars Renkli Enerji
Dumanlı Kuvars, fiziksel, doğal dünya ile bağlantımızı derinleştirmek için çeşitli tonlarda siyah kullanır. Güç ve güç getiriyor, özellikle dünyadaki fiziksel varlıkla bağlantılı korkuları hafifletiyor. Siyah kristaller koruma ve geri çekilme, düşmanlarınızdan gizlenme güvenliği sunar.

Kahverengi tonlarında Dumanlı Kuvars da doğal dünyayla bağlantı kuruyor. Ev, ocak ve doğanın renk etkisidir. Rahatlamak, yeniden bağlanmak ve sakinleşmenize yardımcı olur. Güvenlik ve istikrarı teşvik eden topraklama taşıdır.