OTANT�K TA�

AMETİST TAŞI KAYA

DOĞAL KAYALAR
Ametist Doğal Kaya
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 570 GR
 • AMETİST DOĞAL KAYA
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • TAM RENK DOYUMU

AMETİST TAŞI KAYA

Ametist (Eski Yunanca: ἀμέθυστος / amethystos, = ἀ (a)(değil) + μεθὐω / methýô, (methus) « sarhoş etmek »), SiO2, mor renkli bir kuvars türü. Genellikle mücevher olarak kullanılır. Renksiz, şeffaf kayaç kristali, kuvarsın en saf halidir.

Ametist Doğal Kaya

Ametist Doğal Kaya

Ametistin adını Yunanca a, “değil” (olumsuzluk eki) ve methuskein, “sarhoş etmek” kelimelerinden aldığı söylenir. Bunun nedeni eski zamanlarda yaygın olan taşın sahibini sarhoşluktan koruduğuna dair inançtır. Ametistten yapılmış bir kase veya kupadan şarap içmenin kişiyi sarhoş etmeyeceğine inanılıyordu. Yine de taşın isminin , taş için Doğu’da kullanılan bir ismin dejenere olmasından türemiş olabileceği de düşünülmektedir.

Özellikleri[değiştir | kaynağı değiştir]
20. yüzyılda ametistin rengini sahip olduğu manganezden aldığı düşünülmüştür. Fakat, bazı otoriteler rengin organik bir kaynağı olduğunu ileri sürmüşlerdir. Ferrik tiyosiyanat önerilmiş ve mineralde kükürtün saptandığı belirtilmiştir. 2005 yılından itibaren, ametistin renginden yabancı (katışkı) atomların sorumlu olduğu düşünülmektedir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE BRAZİLYA %100 DOĞAL AMETİST TAŞI A++ RENK DOYUMU MİNİ JEOT OLUŞUMLU KAYA .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ.MASA ÜSTÜNDE KULLANILABİLİR.KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR.. (570 GR)

Isıya maruz kaldığında, ametistin rengi sarıya döner. Genel olarak sarı kuvars cevherlerinin (sitrin, dumanlı kuvars ve diğerleri) genel olarak yanmış ametist olduğu söylenmektedir. Kayacın yeryüzüne çıkmış uzantılarında, ametist damarlarının renklerini kaybetmeleri muhtemeldir. Ametistin sertliği 7’dir.

Popüler bir değerli taş olan ametistin çeşitli renklerine farklı tanımlar verilmiştir. Örneğin, “Rose de France” genellikle açık pembemsi lavanta veya leylak gölgeye sahiptir. En değerli rengi ise kırmızı parıltılara sahip koyu menekşe rengi olanıdır; bu renkteki ametist “Sibiryalı” olarak adlandırılır. İsminden de anlaşılacağı gibi bu renkteki ametist genellikle Sibirya’dan çıkarılsa da, Sibirya dışında Uruguay ve Zambiya başta olmak üzere başka bölgelerden de çıkarılmaktadır.

Ametist Kaya

Ametist Kaya

Ametist ABD’de birçok yerde bulunsa da bunlar mücevherlerde kullanabilecek kadar güzel ve değerli değildir. Ametist Brezilya, Uruguay, Bolivya, Arjantin, Zambiya, Namibya ve diğer Afrika ülkelerinde çıkarılır. “En kaliteli kristalli ametistler genellikle Hindistan, Brezilya ve Uruguay’daki volkanik kayaçların içindeki gaz boşluklarında (jeodlarda) oluşur.[1]

Ayrıca Türkiye’de Balıkesir – Dursunbey ilçesinde, Erzincan ve Ordu’da da ametist yatakları olduğu bilinmektedir.

Kültürel ve tarihi önemi[değiştir | kaynağı değiştir]
Ametist taşı birçok farklı kültür ve bölgede kraliyet aileleri tarfından sevilmiştir. Mısır kraliyet hanedanları tarafından sevilen ametist, Mısır’da genel olarak oymalarda kullanılırdı.

Leonardo Da Vinci ametistin şeytani, günahkar düşünceleri dağıttığı ve zekayı canlandırdığını yazmıştır. Bu büyük ihtimalle o zamanlarda var olan yaygın bir kanıydı.
6 karatlık armut kesimli ametist yüzük
Ayrıca, eski zamanlarda ametist dindarlığın ve bekaretin sembolü olarak görülürdü. Bu nedenle Orta Çağ boyunca Katolik Kilisesi ve diğer dini grup ve kiliselerde, özellikle oymalarda fazlasıyla kullanılmış ve değer verilmiştir. Yine aynı nedenlerle taş piskoposlar için özel bir önem arz etmiştir. Bugün hâlâ birçok piskopos ve diğer bazı din görevlileri ametist taşlı yüzükler takar.

Ametist Şubat ayının doğum taşıdır. Ayrıca Balık, Koç, Kova ve Yay takımyıldızlarıyla bağdaştırılmıştır.

Ayrıca, Tibet’te ametist taşı kutsal sayılır.

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Eski zamanlarda en değerli taşlardan (elmas, safir, yakut ve zümrüt) sayılan ametist daha sonraları bu değerini ve önemini yitirmiştir. Bunun en büyük nedeni, Brezilya gibi, bazı bölgelerde büyük yatakların keşfedilmesidir.

Mor Ametist son derece zihin ve duyguları canlandırmak için çarpıcı güzelliği ve efsanevi güçler için çağlar boyunca saygın ve yatıştırmaya edilmiştir. Bugünün sınıflandırmaları bir yarı kıymetli taş, ancak eskilerin bir “Ateş Gem,” Bir Diamond kadar tarihin zamanlarda değer Değerli Taş, oldu. Her zaman Şubat, Romalılar Neptün adanmış ay, onların su-tanrı ile ilişkili ve bu ayın geleneksel burç değil. St. Valentine ve sadık aşk taş ve Bishop Taşı olarak dini onurunu gösterir. Bu yangın ve tutku, yaratıcılık ve maneviyat enerjisini taşır, ancak ölçülülük ve itidal mantığını taşımaktadır. [Fernie, 170-171] [Mella, 73] [Eason, 212]

onun kristaller muhteşem mücevherleri içine tumblestones olarak cilalı veya yönlü, doğal sol olsun, Ametist olan güzelliği onun ortaklığı aşan bir mücevher olduğunu. Bu Kuvars, çeşitli şeffaf gibi birçok dünyanın çeşitli yerlerinde ve formlarda bulunan GEODES, kümeler ve sürece tek sonlandırmalardaki her ölçekteki kristalleri sona olduğunu. Aynı zamanda camsı kitlelerin bulunan ve harika örnekler ve kişisel tılsımlar içine parlatılır. demir ek miktarları mor renklenme değişir iken açık Kuvars manganez varlığı, Ametist üretir. Ametist derin mor soluk kırmızı-mor gelen renk tonu aralıkları ve saydam veya opak olabilir. Ya da nadir durumlarda, götit ile “rutilated” Ametrine olarak Citrine ile karışık Kakoksenit ile birlikte bulunan Chevron Ametist beyaz Quartz, bazen katmanlı olduğunu. (Aşağıdaki paragrafları bakın.) [Melodi, 109] [Hall, 53]

Adı Ametist “, sarhoş değil” anlamına Yunanca kelime ametusthos türer ve eski bir efsaneden geliyor. hakaret üzerinde kızgın ve kendini intikamını almak için belirlenen şarap tanrısı Bacchus, onun kaplanlar tarafından yiyip olacak karşılamalı ilk kişi hükmetti. Talihsiz ölümlü Diana tapınakta ibadet giderken Ametist adında güzel bir kız olması oldu. vahşi hayvanlar fırladı, o tanrıça korunmasını istedi ve net, beyaz kristal haline getiriliyor tarafından kurtarıldı. Bacchus, onun zulüm pişman, gem, güzel mor renk veren bir teklif olarak taşın üzerindeki üzüm suyu döktü. [Megemont, 24] [Kunz, 58-59] [Simmons, 28] (Efsaneler ve Lore görün alternatif bir versiyonu için bölüm.)

Ametist Taş Kaya

Ametist Taş Kaya

Tarih boyunca Ametist’in özel erdem sarhoşluk ve overindulgence önlenmesi olduğunu olmuştur. Eski Yunanlılar ve Romalılar rutin sarhoş güçsüz olan Ametist bir Ametist bardaktan sarhoş şarap inanmak ile kadehler çivili, ve özellikle göbek at, vücuda giyilen bir taş, sarhoşluk için değil over-zealousness değil sadece bir ayılma etkisi vardı tutku. Katolik piskoposlar da mistik zehirlenme korumak için bir halkada Ametist giydi. Halka benzer mistik zehirlenme başkalarının tuttu ve onları manevi düşünce topraklı tuttu Öpüşme. [Fernie, 169-170] [Kunz, 58] [Mella, 73] [Megemont, 24-25]

Ametist ayrıca, kötü düşünceleri kontrol istihbarat artırmak ve iş konularında zekice erkekler işlemek için söylenirdi. o ihanet ve sürpriz saldırılara karşı bir koruma olarak giyilen gezginler için, zarar asker tuttu ve onların düşmanları üzerinde onlara zafer verdi. Bu vahşi hayvanlar ve kümes yakalanması avcılar yardım ödünç ve büyücülük ve kara büyü karşı koruma güçlü bir psişik taş olarak kabul edildi. Diğer kraliyet taşlar gibi hastalığın ve bulaşma onun takan korumalı. [Kunz, 58] [Fernie, 170] [Mella, 72-73]

manevi dünyasında, Ametist İlahi bir bağlantı sağladı. İbraniler için, Ahlamah, Dan kabilesi, yanı sıra New Jerusalem onikinci temel taşı ile kazınmış Yüksek Priest göğüs dokuzuncu taş oldu. Mısırlılar için, Ölüler Kitabı’nda listelenmiş HEMAG, defin için kalp şeklinde muska oyulmuş olması idi. Doğu kültürlerinin, bu kutsal “taş-şehirler,” hayat “ağaçların açıklamalarında yer aldı” ve ibadete tapınak teklifleri kullanılan ve gezegensel ve astrolojik etkileri aynı hizaya getirin. Bu, dindar sakin bir atmosfer yaratan zihinsel barış ve sükunet duygusu imbuing ile yatırılmaktadır tespih ve tespih, popüler. [Kunz, 236-243, 297, 302-202] idi [Fernie, 169]

AMETİST TAŞI

AMETİST TAŞI

Bugünün dünyasında, Ametist hala hala metafizik yetenekleri için zihin bilinen ve gelişmiş bir meditative devlet ilham maneviyat ve kanaat dikkate değer bir taş vardır. Onun doğasında yüksek frekans herhangi bir olumsuz enerji veya ekleri aura arındırır ve bir açık ve manevi yönüne açarken merkezli kalmasını sağlayan, vücudun etrafında Işık koruyucu kalkan oluşturur. Ametist Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakralar bilişsel algı artırılması yanı sıra sezgisel ve psişik yetenek gelişimini hızlandırıyor uyarır. Bu bilgelik ve daha fazla anlayış başlatır ve sevilen bir kaybı Kederli olanlar için konfor bir taş. [Melodi, 109] [Simmons, 28] [Ahsian, 29] [Raphaell, 80]

yüksek zihin genişletmek için Ametist yeteneği de kişinin yaratıcılığını ve tutkusunu artırır. Bu hayal gücü ve sezgi güçlendirir ve düşünme süreçlerini geliştirir. Bu eyleme düşünce koyarak, yeni fikirlerin asimilasyon yardımcı olur, ve projeler semere getiriyor. Bu odak ve başarı bir tılsım olduğunu. [Megemont, 25]

Doğada, diğer mineraller ile birlikte kez formları Ametist. Bu makalede anlatılan Ametist’in özelliklerine ek olarak, aşağıdaki ek çeşitleri niteliklere sahiptirler.

AMETİST TAŞI KAYA

DOĞAL KAYALAR
Ametist Doğal Kaya
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 570 GR
 • AMETİST DOĞAL KAYA
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • TAM RENK DOYUMU
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AMETİST TAŞI KAYA

Ametist (Eski Yunanca: ἀμέθυστος / amethystos, = ἀ (a)(değil) + μεθὐω / methýô, (methus) « sarhoş etmek »), SiO2, mor renkli bir kuvars türü. Genellikle mücevher olarak kullanılır. Renksiz, şeffaf kayaç kristali, kuvarsın en saf halidir.

Ametist Doğal Kaya

Ametist Doğal Kaya

Ametistin adını Yunanca a, “değil” (olumsuzluk eki) ve methuskein, “sarhoş etmek” kelimelerinden aldığı söylenir. Bunun nedeni eski zamanlarda yaygın olan taşın sahibini sarhoşluktan koruduğuna dair inançtır. Ametistten yapılmış bir kase veya kupadan şarap içmenin kişiyi sarhoş etmeyeceğine inanılıyordu. Yine de taşın isminin , taş için Doğu’da kullanılan bir ismin dejenere olmasından türemiş olabileceği de düşünülmektedir.

Özellikleri[değiştir | kaynağı değiştir]
20. yüzyılda ametistin rengini sahip olduğu manganezden aldığı düşünülmüştür. Fakat, bazı otoriteler rengin organik bir kaynağı olduğunu ileri sürmüşlerdir. Ferrik tiyosiyanat önerilmiş ve mineralde kükürtün saptandığı belirtilmiştir. 2005 yılından itibaren, ametistin renginden yabancı (katışkı) atomların sorumlu olduğu düşünülmektedir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE BRAZİLYA %100 DOĞAL AMETİST TAŞI A++ RENK DOYUMU MİNİ JEOT OLUŞUMLU KAYA .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ.MASA ÜSTÜNDE KULLANILABİLİR.KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR.. (570 GR)

Isıya maruz kaldığında, ametistin rengi sarıya döner. Genel olarak sarı kuvars cevherlerinin (sitrin, dumanlı kuvars ve diğerleri) genel olarak yanmış ametist olduğu söylenmektedir. Kayacın yeryüzüne çıkmış uzantılarında, ametist damarlarının renklerini kaybetmeleri muhtemeldir. Ametistin sertliği 7’dir.

Popüler bir değerli taş olan ametistin çeşitli renklerine farklı tanımlar verilmiştir. Örneğin, “Rose de France” genellikle açık pembemsi lavanta veya leylak gölgeye sahiptir. En değerli rengi ise kırmızı parıltılara sahip koyu menekşe rengi olanıdır; bu renkteki ametist “Sibiryalı” olarak adlandırılır. İsminden de anlaşılacağı gibi bu renkteki ametist genellikle Sibirya’dan çıkarılsa da, Sibirya dışında Uruguay ve Zambiya başta olmak üzere başka bölgelerden de çıkarılmaktadır.

Ametist Kaya

Ametist Kaya

Ametist ABD’de birçok yerde bulunsa da bunlar mücevherlerde kullanabilecek kadar güzel ve değerli değildir. Ametist Brezilya, Uruguay, Bolivya, Arjantin, Zambiya, Namibya ve diğer Afrika ülkelerinde çıkarılır. “En kaliteli kristalli ametistler genellikle Hindistan, Brezilya ve Uruguay’daki volkanik kayaçların içindeki gaz boşluklarında (jeodlarda) oluşur.[1]

Ayrıca Türkiye’de Balıkesir – Dursunbey ilçesinde, Erzincan ve Ordu’da da ametist yatakları olduğu bilinmektedir.

Kültürel ve tarihi önemi[değiştir | kaynağı değiştir]
Ametist taşı birçok farklı kültür ve bölgede kraliyet aileleri tarfından sevilmiştir. Mısır kraliyet hanedanları tarafından sevilen ametist, Mısır’da genel olarak oymalarda kullanılırdı.

Leonardo Da Vinci ametistin şeytani, günahkar düşünceleri dağıttığı ve zekayı canlandırdığını yazmıştır. Bu büyük ihtimalle o zamanlarda var olan yaygın bir kanıydı.
6 karatlık armut kesimli ametist yüzük
Ayrıca, eski zamanlarda ametist dindarlığın ve bekaretin sembolü olarak görülürdü. Bu nedenle Orta Çağ boyunca Katolik Kilisesi ve diğer dini grup ve kiliselerde, özellikle oymalarda fazlasıyla kullanılmış ve değer verilmiştir. Yine aynı nedenlerle taş piskoposlar için özel bir önem arz etmiştir. Bugün hâlâ birçok piskopos ve diğer bazı din görevlileri ametist taşlı yüzükler takar.

Ametist Şubat ayının doğum taşıdır. Ayrıca Balık, Koç, Kova ve Yay takımyıldızlarıyla bağdaştırılmıştır.

Ayrıca, Tibet’te ametist taşı kutsal sayılır.

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Eski zamanlarda en değerli taşlardan (elmas, safir, yakut ve zümrüt) sayılan ametist daha sonraları bu değerini ve önemini yitirmiştir. Bunun en büyük nedeni, Brezilya gibi, bazı bölgelerde büyük yatakların keşfedilmesidir.

Mor Ametist son derece zihin ve duyguları canlandırmak için çarpıcı güzelliği ve efsanevi güçler için çağlar boyunca saygın ve yatıştırmaya edilmiştir. Bugünün sınıflandırmaları bir yarı kıymetli taş, ancak eskilerin bir “Ateş Gem,” Bir Diamond kadar tarihin zamanlarda değer Değerli Taş, oldu. Her zaman Şubat, Romalılar Neptün adanmış ay, onların su-tanrı ile ilişkili ve bu ayın geleneksel burç değil. St. Valentine ve sadık aşk taş ve Bishop Taşı olarak dini onurunu gösterir. Bu yangın ve tutku, yaratıcılık ve maneviyat enerjisini taşır, ancak ölçülülük ve itidal mantığını taşımaktadır. [Fernie, 170-171] [Mella, 73] [Eason, 212]

onun kristaller muhteşem mücevherleri içine tumblestones olarak cilalı veya yönlü, doğal sol olsun, Ametist olan güzelliği onun ortaklığı aşan bir mücevher olduğunu. Bu Kuvars, çeşitli şeffaf gibi birçok dünyanın çeşitli yerlerinde ve formlarda bulunan GEODES, kümeler ve sürece tek sonlandırmalardaki her ölçekteki kristalleri sona olduğunu. Aynı zamanda camsı kitlelerin bulunan ve harika örnekler ve kişisel tılsımlar içine parlatılır. demir ek miktarları mor renklenme değişir iken açık Kuvars manganez varlığı, Ametist üretir. Ametist derin mor soluk kırmızı-mor gelen renk tonu aralıkları ve saydam veya opak olabilir. Ya da nadir durumlarda, götit ile “rutilated” Ametrine olarak Citrine ile karışık Kakoksenit ile birlikte bulunan Chevron Ametist beyaz Quartz, bazen katmanlı olduğunu. (Aşağıdaki paragrafları bakın.) [Melodi, 109] [Hall, 53]

Adı Ametist “, sarhoş değil” anlamına Yunanca kelime ametusthos türer ve eski bir efsaneden geliyor. hakaret üzerinde kızgın ve kendini intikamını almak için belirlenen şarap tanrısı Bacchus, onun kaplanlar tarafından yiyip olacak karşılamalı ilk kişi hükmetti. Talihsiz ölümlü Diana tapınakta ibadet giderken Ametist adında güzel bir kız olması oldu. vahşi hayvanlar fırladı, o tanrıça korunmasını istedi ve net, beyaz kristal haline getiriliyor tarafından kurtarıldı. Bacchus, onun zulüm pişman, gem, güzel mor renk veren bir teklif olarak taşın üzerindeki üzüm suyu döktü. [Megemont, 24] [Kunz, 58-59] [Simmons, 28] (Efsaneler ve Lore görün alternatif bir versiyonu için bölüm.)

Ametist Taş Kaya

Ametist Taş Kaya

Tarih boyunca Ametist’in özel erdem sarhoşluk ve overindulgence önlenmesi olduğunu olmuştur. Eski Yunanlılar ve Romalılar rutin sarhoş güçsüz olan Ametist bir Ametist bardaktan sarhoş şarap inanmak ile kadehler çivili, ve özellikle göbek at, vücuda giyilen bir taş, sarhoşluk için değil over-zealousness değil sadece bir ayılma etkisi vardı tutku. Katolik piskoposlar da mistik zehirlenme korumak için bir halkada Ametist giydi. Halka benzer mistik zehirlenme başkalarının tuttu ve onları manevi düşünce topraklı tuttu Öpüşme. [Fernie, 169-170] [Kunz, 58] [Mella, 73] [Megemont, 24-25]

Ametist ayrıca, kötü düşünceleri kontrol istihbarat artırmak ve iş konularında zekice erkekler işlemek için söylenirdi. o ihanet ve sürpriz saldırılara karşı bir koruma olarak giyilen gezginler için, zarar asker tuttu ve onların düşmanları üzerinde onlara zafer verdi. Bu vahşi hayvanlar ve kümes yakalanması avcılar yardım ödünç ve büyücülük ve kara büyü karşı koruma güçlü bir psişik taş olarak kabul edildi. Diğer kraliyet taşlar gibi hastalığın ve bulaşma onun takan korumalı. [Kunz, 58] [Fernie, 170] [Mella, 72-73]

manevi dünyasında, Ametist İlahi bir bağlantı sağladı. İbraniler için, Ahlamah, Dan kabilesi, yanı sıra New Jerusalem onikinci temel taşı ile kazınmış Yüksek Priest göğüs dokuzuncu taş oldu. Mısırlılar için, Ölüler Kitabı’nda listelenmiş HEMAG, defin için kalp şeklinde muska oyulmuş olması idi. Doğu kültürlerinin, bu kutsal “taş-şehirler,” hayat “ağaçların açıklamalarında yer aldı” ve ibadete tapınak teklifleri kullanılan ve gezegensel ve astrolojik etkileri aynı hizaya getirin. Bu, dindar sakin bir atmosfer yaratan zihinsel barış ve sükunet duygusu imbuing ile yatırılmaktadır tespih ve tespih, popüler. [Kunz, 236-243, 297, 302-202] idi [Fernie, 169]

AMETİST TAŞI

AMETİST TAŞI

Bugünün dünyasında, Ametist hala hala metafizik yetenekleri için zihin bilinen ve gelişmiş bir meditative devlet ilham maneviyat ve kanaat dikkate değer bir taş vardır. Onun doğasında yüksek frekans herhangi bir olumsuz enerji veya ekleri aura arındırır ve bir açık ve manevi yönüne açarken merkezli kalmasını sağlayan, vücudun etrafında Işık koruyucu kalkan oluşturur. Ametist Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakralar bilişsel algı artırılması yanı sıra sezgisel ve psişik yetenek gelişimini hızlandırıyor uyarır. Bu bilgelik ve daha fazla anlayış başlatır ve sevilen bir kaybı Kederli olanlar için konfor bir taş. [Melodi, 109] [Simmons, 28] [Ahsian, 29] [Raphaell, 80]

yüksek zihin genişletmek için Ametist yeteneği de kişinin yaratıcılığını ve tutkusunu artırır. Bu hayal gücü ve sezgi güçlendirir ve düşünme süreçlerini geliştirir. Bu eyleme düşünce koyarak, yeni fikirlerin asimilasyon yardımcı olur, ve projeler semere getiriyor. Bu odak ve başarı bir tılsım olduğunu. [Megemont, 25]

Doğada, diğer mineraller ile birlikte kez formları Ametist. Bu makalede anlatılan Ametist’in özelliklerine ek olarak, aşağıdaki ek çeşitleri niteliklere sahiptirler.