OTANT�K TA�

KUNZİT TAŞI (BİCOLOR)

DOĞAL KAYALAR
KUNZİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 225.4 CRT
 • 60 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • BİCOLOR
 • DOĞAL KUNZİT
 • EŞİ YOK
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • PAKİSTAN

KUNZİT TAŞI (BİCOLOR)

Amerika’da 1903 hakkında keşfetti nispeten yeni şeffaf bir mücevher Kunzit; onun hizmetlerinin mineraloji gem dalında bilim dünyası için

KUNZİT TAŞI

KUNZİT TAŞI

çünkü bir leylak renkli spodumene, hangi, mineralog Charles Basker-ville önerisi üzerine kunzit seçildi, Dr. George Frederic Kunz anısına. Bu onuru adına kabul mineraloglar tarafından bu yeni gem mineral güzelliği nedeniyle geliştirilmiştir Dr. Kunz verilmesidir. Bu değişmeden leylak renkli spodumene ilk kristalleri Pala, San Diego County, California Bir buçuk kilometre kuzeydoğusunda bulundu. Ama yerden 50 metre uzakta olan olağanüstü olağanüstü büyük boyutu ve büyük güzellik için numune kristalleri alınmıştır itibaren turmalin ünlü bir mevduat olduğundan,bu keşif civarı zaten gem mineral öğrenciler büyük ilgi vardı
sırada yarım mil uzakta 154 ünlü bir rubellite var
kunzit karakterize gibi tonları içeren renk tonları önemli bir dizi vardır: derin pembe, leylak, zengin, derin pembe, mor, narin pembe ve amethystine; bu ve daha hafif lila tonları tipik renk tonları vardır. Gördüğümüz en iyi örneklerden parlak bir yüzey ve mükemmel şeffaflık. Bu leylak-spodumene kristaller iki yüz metre için bir tepeye boyunca kullanılmış olan bir çıkıntı oluştu. Kaya pegmatit denir, çok kaolinised ve “kırmızı toprak” ve 150 kilo ağırlığında birçoğu büyük kuvars kristalleri, bazı gösteren, ancak temizlemek için azaltılmış feldspat ile olabilecek kaba çürümüş granit,.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE %100 DOĞAL  225.4 CRT BİCOLOR (ÇİFT RENK GEÇİŞLİ) MUHTEŞEM KUNZİT TAŞI KOLEKSİYON SEVERLER İÇİN MUHTEŞEM VE EŞSİZ BİR PARÇA,,,ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.
Spodumene diğer renkli kristaller renkli ve kaliteli yaklaşım Pala yakınlarındaki elde edilen standart örnekleri Meridian, California’da bulunan, ama bu Pala bulunan o daha küçüktür; Meridian örnekleri daha yakından Adrian, Connecticut yakınlarında bulunan değiştirilmemiş spodumene zaman zaman örneklerine benzer. Meridian kristalleri ilk turmalin olması gerekiyordu, ama Dr. Kunz tarafından tespit edilmiştir; bu kristallerin çoğu spodumene çok çok yüzeysel bölünme mineral pul neden olarak başarısız onları kesmeye çalıştı, kim lapidaries tarafından harap edildi.
kunzit (hiddenite) spodumene, Stony Point, Alexandra County, Kuzey Carolina, ve Pisani adlı bir mineralog tarafından Brezilya’da bulundu bildirdi şeffaf sarı çeşitliliği, ve, keşfinden beri bulunan güzel gem mineral, yeterli miktarda mücevher olarak kullanılmaya üretilen yeşil çeşitli tamamen farklıdır.

KUNZİT TAŞI BİCOLOR

KUNZİT TAŞI BİCOLOR

Genel özellikleri—bazen de üç. ” phane—Spodumene piroksen grubunun bir üyesidir, ve sadece gem mineral, lepidolite ve lityum büyük bir oranı içeren turmalin, ayrıca. Spodumene kimyasal bileşimi silis, 64,; alüminyum, 27.4; ve lithia, 8.4. Spodumene hamlaç önce eriyebilir; sertliği-3.2; parlaklık, camsı 7 6%; Özgül Ağırlık, 3.1. Spodumene genellikle beyaz ya da gri ve Yunan spodios türetilmiş, anlamı, kül olmak kelimesini spodumene renkli seçildi. Bulunan spodumene en opak, tek taş kalitesi olmak, saydam, yarı saydam. Kristal sisteminde Spodumene crystallises, ve bazen dört beş metre uzunluğunda bulundu.
kunzit keşfi kadar, bir mücevher gibi, spodumene kullanımı zümrüt yeşili hiddenite, keşfeden adını, W. E. Gizli sınırlıydı. Bu çeşitli renksiz sarı bir zümrüt yeşili arasında değişen renk tonları ile ince kristaller oluşur. Beş karat kesim hiddenite taşlar en fazla ağırlık hakkında; adım veya tablo taşların içine dikroizm onların en iyi şekilde ve prizmatik bölünme olağandışı yüksek derecede nedeniyle yarma olasılığını önlemek için kesilir.
Brezilya spodumene, sarı, aslen chrysoberyl olarak tespit edilmiştir, ve son adlı metal takı olarak kullanılır; bilimsel testler kolayca diğer bu iki mineral olanı ayırt eder. Güzel bir mavi renk bazı spodumene da Brezilya’da bulundu, Diamantina yakın olmuştur.
Sertlik kunzit, neredeyse 7, şeffaf ve pleokroizma gösteren. Görüntülenen enine bazı temsilcisi kristalleri hafifçe pembe değildi; boyuna zengin soluk lavanta rengi sundular, amethystine yaklaşıyor. kunzit kristallerin bir özelliği tuhaf bir gravür, anlaşılan maddeleri ile etkilenir. Bilimsel testler bir dizi kunzit olağanüstü bir fosfor, benzer şekilde test spodumene ve aydınlatıcı güçlerini, Rôntgen ışınları ile bombardıman ederek, ve aynı zamanda radyum bromür, mark bu mineral bir kaç mg’ı yakınlığı ile benzersiz bilim adamları alışılmadık bir ilgi ve heyecan, değeri yanında diğer çeşitleri ile taşlar ilk rütbe Acemi Er olarak sahip değil ortaya koymuştur.
kunzit Sir William Crookes yazar üzerine yapılan deneyler açıklaması:
Ama benim için en ilginç şey üzerinde radyum etkisi vardır. kunzit parçasını hemen radyum temizleme durdurmaz, ince sarımsı bir ışık, bir parlaklık sağlar yakınlarındaki radyum bromür birkaç mg’ı getirdi, ama birkaç saniye boyunca devam eder.
Bazı elmas parlak radyum etkisi altında phosphoresce, ve aynı derecede önemli olan bir mineral arıyordu buldum. Spodumene bu leylak çeşitli çok yakın elmas çalışır, bazen onu aşmak değil bence.
kunzit parlaklığı, zaten onu uyandırmak için bilinen yapay koşullar karşısında, böylece özetlenebilir, bir cümlede, Dr. Kunz tarafından:
Bir kelime, kunzit, aktinyum, Eontgen ve ultraviyole ışınları radyum cevap verir; elektrik termo-parlak ve pyro. Radyum ile toz halinde karıştırılarak radescent olur; bu karışım hafifçe ısıtıldığında akkor hale gelir ve kristaller veya taşlar uzunca bir süre boyunca faradic bir akım geçirerek güzel fosforlu olmak, ya da Holtz makinesi kutupları arasında düzenlenen eğer.

KUNZİT KRİSTALİ

KUNZİT KRİSTALİ

Kaynağı, New York’ta mücevher ticareti raporuna göre, artan talep için eşit olmayan kunzit artan takdir için şu anda tek dezavantajı. 1907 yılında, Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik araştırma raporları göre, gem spodumene 126 pound, malzeme seçilmiş, California gem bölgeden elde edilmiştir, ama bu tüm çeşitli kunzit oldu. Albert Dabren, maden Mühendisi, Madagaskar, gem kunzit orada bulunduğunu bildirdi.

kunzit Taş Bilgileri
Tarih ve Tanıtım – kunzit Hakkında
kunzit piroksen mineral ışık-mor mücevher kalitesinde çeşitli soluk pembe Spodumen , bir lityum alüminyum İnosilikat. kunzit ilk Connecticut, ABD keşfedildi ve George Frederick Kunz (1856 – 1932) sonra seçildi, bir Amerikalı mineralog ve Tiffany & Company için başkan yardımcısı ve alıcı eski. Kunz efsanevi New York kuyumcu ve renkli taş uzmanı oldu ve o kapsamlı 1902 yılında taş tanımlamak için ilk oldu.

İlk ABD’de keşfedilmesine rağmen, kunzit mevcut arz çoğu Afganistan ve Pakistan’da bulunur. kunzit yakından ilişkilidir Hiddenite , aynı zamanda bir Amerikan mineralog sonra keşfedilen ve seçildi spodumen ailesinin sarı-yeşil üyesi, BİZ Gizli. kunzit büyük bir boyutta taşlar üretmek için bilinir. Aslında, 20 karat ya da daha fazla tartı kaliteli taşları bulmak için nadir değildir. kunzit ve tüm spodumen grup ilaç, seramik, cep telefonları ve otomotiv aküleri yapımında kullanılan lityum, önemli sanayi kaynaklarıdır.
kunzit lityum, alüminyum ve silikat oluşmaktadır. kunzit monoklinik kristal sistemi içinde kristalize olur. Bu prizma kristal yapı kunzit belirlenmesinde yararlı olabilir bir tat pleokroyizma sonuçlanır. kunzit mükemmel bölünmeye, bu elmas ve topaz hem paylaşan bir özellik sergiler. doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalma ile kunzit renk fade; spodumen ailesinin farklı bir özellik. Diğer birçok pembe renkli taşlar farklı olarak, kunzit genellikle çok büyük boyutlarda bulunur. Onun vitreus parlaklık ve sertlik olmadığı kadar yumuşak hale kuvars benzer pembe safir ve spinel.

kunzit Kökeni ve taş Kaynakları dön
kunzit ilk Connecticut, ABD keşfedildi. Ilk önemli ticari mevduat morganite (San Diego, Kaliforniya, Pala bölgesinde 1902 keşfedildi pembe beril ) de keşfedilmiştir. kunzit en önemli yatakları Minas Gerais, Brezilya, fakat akım kaynağı çoğu Afganistan ve Pakistan olduğunu. Diğer kaynaklar Madagaskar, Myanmar ve ABD yer alıyor. Küçük mücevher kalite yatakları da Kanada, Rusya, Meksika, İsveç ve Batı Avustralya’da bulunmuştur.

kunzit Alış ve kunzit Değerini Belirleme Başa Dön
kunzit Renk

KUNZİT TAŞI

KUNZİT TAŞI

kunzit genellikle soluk ama bazen parlak ve oldukça şiddetli olabilir. kunzit renkleri doygun pembe ışık pembe arasında değişir; lavanta ve ışık mor pembe-mor leylak. Rengi manganez izleri borçlu olduğunu. Renk güçlü ışığa uzun süre maruz kalma ile solmaya bilinmektedir. kunzit o bakıldığında açısına bağlı (genellikle, pembe, açık ve mor) farklı renk yoğunluklarına sonuçlanan güçlü pleokroyik olduğunu. Kristallerin üstleri ve altları derin renk gösterecektir.

kunzit Açıklık ve Cilası

kunzit mükemmel şeffaflık ile oluşur. En taşları çok temiz olmasına rağmen, bazı taşlar sıklıkla tüpler veya kırıklar gibi ilaveler hizalanmış gösterebiliyor. Göz temiz taşlar en çok arzu edilen olarak kabul edilir, fakat onlar mutlaka diğer taş tipleri olduğu gibi yüksek prim talep yok. cilalı zaman kunzit camsı parlaklık sergiler.

kunzit Kesim ve Şekil

kunzit yaygın bir zümrüt adım kesilmiş yönlü edilir. Ekstra yönleriyle berraklığı geliştirmek beri de sık sık, Portekiz-cut ile bulunur. kunzit rengini maksimize etmek için kesim yönlendirmek düzgün için lapidaries gerektiren, güçlü pleokroyizma sergiler. Kesme nedeniyle mükemmel bölünme, kıymık kırık ve güçlü pleokroyizma için gerçek bir meydan okuma olabilir. En yaygın şekilleri oval, mermi, minderler ve sekizgenler (zümrüt kesim) yanı sıra, fantezi kalpleri ve trilyonlar bulunmaktadır.

Çoğu kunzit genellikle tedavi veya herhangi bir şekilde gelişmiş değildir. Bununla birlikte, bazı kahverengi ve yeşil-mor taşları renk geliştirmek için yaklaşık 300 ° F (150 ° C) ısıtılabilir. Işınlama rengini tedavisinde kullanılan tedavi başka bir şeklidir, ama bu normal bir ısıtma gibi yaygın değildir.

kunzit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: LiAl [Si2O6], lityum alüminyum silikat
Kristal yapı: monoklinik; prizmatik; yassı
Renk: Işık mor-pembe, pembe-mor
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 7 6.5 [fraksiyon]
Kırılma indisi: 1,660-1,681
Yoğunluk: 3,15-3,21
ayrılması: Mükemmel
şeffaflık: Şeffaf
Çift Kırılma veya Birefringence: 0,014-0,016

KUNZİT

KUNZİT

Parlaklık: cam
floresan: Güçlü, sarı-kırmızı, turuncu

ünzit enerji saf ve doğada neşeli bir güzel kristal vardır. Işık mor tonları ile palest pembe, bu duygu, açılış ve akla kalbe bağlayan ve ikisi arasında bir şifa birlik uyarıcı bir taş olduğunu. kunzit koruması için kalbin etrafında inşa duvarlar serbest bırakmak için, ve koşulsuz ve bol sevgi deneyimine kabul etmesi için teşvik eder.

İlk 1902 yılında o Katalogda mineralog ve kuyumcu George Frederick Kunz için Named, kunzit silikat mor çeşitli Spodumen pembe olduğunu. Bu camsı şeffaflık vardır ve dikey şeritlerin ile düzleştirilmiş prizmatik kristaller halinde oluşturur. Bu gözlem açısına bağlı olarak, hafif mor soluk pembe kayması ve hatta renksiz, son derece pleokroyik ve onun mükemmel bölünme zor kesim yapar olsa da, güzel taşlar içine yönlü olabilir.

kunzit formları doğal olarak renksiz, pembe, lila, sarı ve yeşil kristaller halinde. Emerald çeşitli sarı-yeşil Hiddenite ya da yeşil kunzit olarak bilinir. (Özelliklerini için bkz Hiddenite sayfa.) Açık san çeşitli renksiz Triphane veya spodumen olarak bilinir. (Bkz Spodumen sayfası.) Orijinal kunzit doğal koyu tonları değeri daha yüksek olduğu, renk oldukça solgun. Piyasada bazı ısı-geliştirilmiş çeşitleri vardır. Tüm kunzit doğrudan güneş ışığında solmaya eğilimli.

metafizik kullanımları kunzit Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Pembe kunzit sık sık Kadının Taş denir. Bu genç ya da ilk kez anne için ve tüm tek anneler için özellikle destekleyici ve onların genç için zor bir zaman sevecen olabilir insan, hem de hayvan  yardımcı olur.

kunzit zor bir zaman ayarlayarak ve hayatta işleyen olan çocuklar için ideal bir kristal olduğunu. Onun yumuşak pembe ışın rahatlık getirmek ve negatif titreşimleri veya durumlardan birikmiş olabilecek herhangi bir aura gölgeler temizlemek olacaktır. Aynı zamanda onları dünya düzlem ortamları ve enerji ayarlamak yardımcı olmak için yıldız çocuk veya walk-ins için faydalı bir taştır. [Raphaell, 116]

BİCOLOR KUNZİT TAŞI

BİCOLOR KUNZİT TAŞI

kunzit kaybı veya ayrılık üzerine, ve bir ilişki bozuldu sonra hüznü aşılmasında gönül yarası rahatlatmak için yardımcı olur. [Eason, 57]

Bir seyahat kristal olarak, yol öfke ve strese karşı Leylak kunzit nöbetçiler sürüş sırasında. Aynı zamanda araçta zor yolcu yatıştırır. [Hall, 42]

Olumsuz olayların yer almış yerleri ziyaret ederken Leylak kunzit taşıyın. Bu sezgisel güçleri artar ve zararlı ruhlara karşı özellikle koruyucudur. [Eason, 210]

Spodumen a, piroksenli mineral oluşan , lityum alüminyum İnosilikat , Li , Al ( Si O 3) 2 ve lityum kaynağıdır. Bu sarımsı, morumsu veya leylak Künzit (aşağıya bakınız), sarımsı-yeşil veya zümrüt yeşili olarak renksiz meydana Hiddenite genellikle büyük boyutta, prizmatik kristaller. Boyutunda 14.3 m (47 ft) tek kristalleri rapor edilmiştir Black Hills of South Dakota , Amerika Birleşik Devletleri . [5] [6]

Normal düşük sıcaklık formu α-spodumen olan monoklinik yüksek sıcaklık β-spodumen içinde kristalize olur ise sistemin dörtgen sistemi. Normal α-spodumen ß-Spodumen 900 ° C üzerindeki sıcaklıklarda dönüştürür. [4] Kristaller tipik ana eksene ağır çizgili paraleldir. Kristal yüzleri genellikle kazınmış ve üçgen işaretleri ile çekirdeksiz edilir.
Spodumen ilk bir oluşum için 1800 yılında açıklanan tip mevkiinde yer Uto , Södermanland , İsveç . Brezilyalı doğabilimci tarafından keşfedildi Jose Bonifacio de Andrada e Silva . Adı türetilmiştir Yunan endüstrisinde kullanılmak üzere rafine malzeme opak, kül-gri görünüm nedeniyle “, kül yanık” anlamına spodumenos (σποδυμενος). [1]

Spodumen lityum-zengin oluşur granit pegmatitlerde ve aplit . İlişkili mineraller şunlardır: kuvars , albit , petalite , eucryptite , Lepidolit ve beryl . [2]

Şeffaf malzeme uzun olarak kullanılmıştır taş güçlü kaydetti çeşitleri Künzit ve Hiddenite ile pleokroyizma . Kaynak mevki dahil Afganistan , Avustralya , Brezilya , Madagaskar , Pakistan , Québec içinde Kanada ve Kuzey Carolina , California bölgesindeki ABD .

Ekonomik önemi [ değiştir ]
Spodumen kullanılmak üzere lityum önemli bir kaynak olan seramik , cep telefonu ve otomotiv piller , tıp , Pyroceram ve eritici olarak. Lityum içinde kaynaştırarak Spodumen çıkarılır asit .

Spodumen yoluyla lityum Dünya üretimi öncelikle bir Greenbushes pegmatit gelen yılda yaklaşık 80.000 metrik ton olduğu Batı Avustralya ve bazı Çinli ve Şili kaynaklar. Içinde Talison mayın Greenbushes, Batı Avustralya 13 milyon ton olarak tahmin rezervi vardır. [7]

Kunzit

Kunzit

Bazı [ kim? ] Spodumen nedeniyle ortaya çıkmasına lityum daha az önemli kaynağı haline olacağını düşünüyorum alkalin Şili, Çin ve tuzlu su gölü kaynaklarından Arjantin üretmek, lityum klorür doğrudan. Lityum klorür dönüştürülür , lityum karbonat ve lityum hidroksit ile reaksiyona sokularak , sodyum karbonat ve kalsiyum hidroksit , sırasıyla. Ancak, pegmatit-tabanlı projeler buharlaşma oranlarına bağlı olarak, 3 yıl 18 ay sürebilir salamuralarda daha üretime, taşınmak için hızlı olmaktan yarar. Bir değirmen inşa edildikten sonra pegmatitlerde beraber, lityum karbonat üretimi gün sadece bir konu alır.

spodumen onun daha popüler salamura rakipleri üzerinde sahip olduğu bir diğer önemli avantajı üretebilir lityum karbonat saflığı olduğunu. Pil endüstrisi tarafından kullanılan tüm ürün için notu en az% 99.5 lityum karbonat sahipken, kalan% 0.5 makyaj önemlidir; demir, magnezyum ya da diğer zararlı maddelerin daha yüksek miktarlarda daha az çekici bir ürün için tercih.

Taş çeşitleri [ değiştir ]
Hiddenite [ değiştir ]
Hiddenite ilk bildirilen bir soluk zümrüt yeşili taş çeşididir Alexander County, Kuzey Karolina , ABD. , Maden mühendisi, maden kollektör ve mineral bayi – William Earl Hidden (12 Haziran 1918 1853 16 Şubat) onuruna seçildi.

Spodumen Bu zümrüt yeşil çeşitlilik sadece zümrüt gibi, krom ile renklidir. Tüm yeşil spodumen açık bir renge sahip olma eğilimindedir ve bu nedenle gerçek Hiddenite olmayan krom ile renkli değil. [ Açıklama ihtiyacı ]

Künzit [ değiştir ]
Künzit renkli lila bir pembe değerli taş , renk eser miktarda minör gelen ile Spodumen çeşitli manganez . taşlar için kullanılan bazı (hepsi değil) Künzit rengini geliştirmek için ısıtılmış edilmiştir. Aynı zamanda sık sık olduğu ışınlanmış rengi geliştirmek için.

Künzit 1902 yılında keşfedildi ve sonra seçildi George Frederick Kunz , Tiffany & Co ‘nin anda baş kuyumcu ve bir not mineralog. Bu bulunmuştur Brezilya , ABD, Kanada , BDT , Meksika , İsveç , Batı Avustralya , Afganistan ve Pakistan .

Kuyumculukta kullanılan Künzit kayda değer bir örneği tarafından giyilen Rus palmet taç ve kolye olan Gloucester Düşesi . [8]

 

Bu çok yakın zamanda keşfedilen taştır. Aslında, kuzey San Diego County Pala turmalin madeninde keşfedildi. GF Kunz (1856 – 1932), bir gemologist, 20. yüzyılın başında keşfetti. Kunz, ilk 1902’de Künzit bu taş açıklanan Tiffany & Co. için bir alıcı, o fark, sarı-yeşil Hiddenite pembe-mor bir aile üyesi oldu. Her ikisi de Spodumen Aile bulunmaktadır. Bu nadir taş ve biz ABD’de, burada keşfedildi şanslı!

green.jpg olan Hiddenite bir spodumen
Bu Hiddenite olduğunu. Çok Spondumene ailesinden ve Künzit bir ‘kardeş’ olduğunu. Sadece renk ve kompozisyon biraz farklıdır.

KUNZİT KRİSTALİ

KUNZİT KRİSTALİ

Künzit kimyasal bileşimi LiAlSi206 lityum alüminyum silikattır. Bu lityum, geleneksel tıpta kullanılan bir iyi bilinen sakinleştirici madde içerir. Bu sertlik Mohs ölçeğine göre 7 6.5 olduğunu. Bunun kristal sistemi son derece kırılgan ve kolayca şekil ve bunun yontma sırasında paramparça hale monoklinik, prizmatik ve tablo olduğunu.

Künzit taş farklı yönlerden bakıldığında bir renk yoğunluğu farklılıklar vardır, yani pleokroyik olduğunu. derin renkler bulunabilir nerede üst ve alt vardır. o ya da bu şekilde taşınır gibi Künzit hareket açısına bağlı olarak, güçlü bir menekşe, hafif mor ve açık yeşil gösterebilir. Bu, çok renkli işaret veya renk tonlarının bu taş görülebilir olan pleokroyizma olup.

Künzit kaba it.jpg kir ile yere çıkan
İşte sadece yerden çekti Künzit Kaba bir parçasıdır.

Künzit çok solgun genellikle pembe tüm tonlarda geliyor, ama çok pahalı sonunda, bir güzel, sağlıklı pembe renk. Aynı zamanda neredeyse bir mor renk çok soluk lavanta tüm tonları bulunur. Diğer renkler, sarı, yeşil ve açık. soluk pembe ve orta lavanta renklenmesi soluk En binlerce dolar maliyeti olmaz piyasada dışarı Künzit olduğunu. One herhangi bir renk Künzit giymek eğer, o doğrudan, parlak güneş ışığı zamanla renk bunun liç ki uyarılmalıdır. Bunu giyen değilken, o mistik renklenme var koruyacak şekilde doğrudan güneş ışığından uzak koymak emin olun.

Künzit çünkü içinde bulunan tüm kapanım neredeyse opak şeffaf olabilir. Bu durumda, kalıntılar aslında pleokroyik düzeylerini ortaya çıkarmak ve bunun için keyifli bir iç parlak kalitesine sahiptir. Ve faset veya herhangi bir şekilde şekli Künzit içinde, zor da. onun bölünme kıymık ve kırıklı olduğundan, o şekil almak için korkunç bir mücevher kesicinin meydan okumadır. Herhangi bir tür Künzit boncuklar çok para mal nedeni budur. boncuk şekillendirmeye çalışırken, çok malzeme sürecinde kaybolur. Biri sadece kesip, şekil ve parlatmak için çalışıyor yarım değerli taş kaybedebilir.

DSC_0029 kunzie lavanta boncuk kuvars kristal berraklığında boncuklar tr az.jpg tarafından Druzy kuvars kolye ile gümüş aralama
Bu çalışma kolye şeffaf kuvars kristal boncuklar ile lavanta Künzit boncuklardan oluşur. kolye Druzy Kuvars olduğunu. Satılık. uzunluğu 22 “. Bu kolye kuvars kristali, lavanta Künzit boncuk gücü ile vurgulamak için tasarlanmıştır. Çevrenizdeki Yaşam Fırtına rağmen dinginlik duygusu o stresli kez müzakere yardımcı olacaktır. lavanta rengi Kaş Çakra ve Künzit bu özel renk giyerek karşılık, size normalden daha insanlar ve durumlar içine çok daha fazla fikir vermek yardımcı olacaktır. Eğer bir kişinin aura clairvoyantly renkleri algılarlar, böylece ve aynı zamanda Kaş çakra tetikleyecektir.

KUNZİT TAŞI

KUNZİT TAŞI

LiAl (SiO3) – 2 – Spodumen lityum alüminyum İnosilikat oluşan bir piroksen mineral ve Künzit Pyroene grubunu oluşturan, bir olduğu lityum kaynağıdır. Lityum geleneksel tıp bir sakinleştirici madde olarak kullanılır. Bunun için Yunanca kelime pir (yangın ve Xeon (yabancı) ‘dir. Ve bu şeklinde olduğunda Künzit içinde, cilalı veya yönlü, sen gümüş iç parlaklık görebilir ve bu muhtemelen bu taş görmek’ ateş ‘olduğunu.

Künzit o ABD, Afganistan, Pakistan, Burma ve Madagaskar bulunur. kaba Künzit için ortak bir tedavi ısı rengini iyileştirmek için 300F için tedavi etmektir. En ünlü Künzit Başkanı JF Kennedy, eşi Jackie için satın alınan bir 47 karat halkasıdır. O ne yazık ki, ona vermek için bir şansı yoktu ve onun ölümünden sonra bir Sotheby müzayedesinde fazla 410.000 $ için sattı.

Tarihsel olarak, gerçekten bu taşın üzerine hiçbir antik yoktur. Gerçekten bilinen veya tanınmadı.

Künzit VE ASTROLOJİ

Künzit Venüs, Aşk Tanrıçası tarafından yönetilir. Bu yanlış anlama diye, biz Merhamet alana taşımak için Neptün yüksek titreşim alıyorsun. Venüs sevgi her türlü yönetir. Bunun olsun kendine ya da başkalarına veya yüksek değerde sevgisi şefkat olmasıdır. Künzit rafine ruhsal enerjinin bu kafa alanda olduğu nerede çalıştığını ve bu olduğunu.

Ve başka bir bakış açısıyla, keyfi takdir ve sahip yaşam için minnettar olmak Venüs özellikleri, çok, onun ifade bir parçasıdır. Bir kişinin iç barış bulduğunda daha düşük üç çakralar aracılığıyla tırmandı ve kalp çakra ikamet ettik, bunun nedeni. Bu, kendi içinde, o kişinin manevi yolunda ileriye doğru büyük bir adımdır.

 

KUNZİT TAŞI (BİCOLOR)

DOĞAL KAYALAR
KUNZİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 225.4 CRT
 • 60 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • BİCOLOR
 • DOĞAL KUNZİT
 • EŞİ YOK
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • PAKİSTAN
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

KUNZİT TAŞI (BİCOLOR)

Amerika’da 1903 hakkında keşfetti nispeten yeni şeffaf bir mücevher Kunzit; onun hizmetlerinin mineraloji gem dalında bilim dünyası için

KUNZİT TAŞI

KUNZİT TAŞI

çünkü bir leylak renkli spodumene, hangi, mineralog Charles Basker-ville önerisi üzerine kunzit seçildi, Dr. George Frederic Kunz anısına. Bu onuru adına kabul mineraloglar tarafından bu yeni gem mineral güzelliği nedeniyle geliştirilmiştir Dr. Kunz verilmesidir. Bu değişmeden leylak renkli spodumene ilk kristalleri Pala, San Diego County, California Bir buçuk kilometre kuzeydoğusunda bulundu. Ama yerden 50 metre uzakta olan olağanüstü olağanüstü büyük boyutu ve büyük güzellik için numune kristalleri alınmıştır itibaren turmalin ünlü bir mevduat olduğundan,bu keşif civarı zaten gem mineral öğrenciler büyük ilgi vardı
sırada yarım mil uzakta 154 ünlü bir rubellite var
kunzit karakterize gibi tonları içeren renk tonları önemli bir dizi vardır: derin pembe, leylak, zengin, derin pembe, mor, narin pembe ve amethystine; bu ve daha hafif lila tonları tipik renk tonları vardır. Gördüğümüz en iyi örneklerden parlak bir yüzey ve mükemmel şeffaflık. Bu leylak-spodumene kristaller iki yüz metre için bir tepeye boyunca kullanılmış olan bir çıkıntı oluştu. Kaya pegmatit denir, çok kaolinised ve “kırmızı toprak” ve 150 kilo ağırlığında birçoğu büyük kuvars kristalleri, bazı gösteren, ancak temizlemek için azaltılmış feldspat ile olabilecek kaba çürümüş granit,.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE %100 DOĞAL  225.4 CRT BİCOLOR (ÇİFT RENK GEÇİŞLİ) MUHTEŞEM KUNZİT TAŞI KOLEKSİYON SEVERLER İÇİN MUHTEŞEM VE EŞSİZ BİR PARÇA,,,ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.
Spodumene diğer renkli kristaller renkli ve kaliteli yaklaşım Pala yakınlarındaki elde edilen standart örnekleri Meridian, California’da bulunan, ama bu Pala bulunan o daha küçüktür; Meridian örnekleri daha yakından Adrian, Connecticut yakınlarında bulunan değiştirilmemiş spodumene zaman zaman örneklerine benzer. Meridian kristalleri ilk turmalin olması gerekiyordu, ama Dr. Kunz tarafından tespit edilmiştir; bu kristallerin çoğu spodumene çok çok yüzeysel bölünme mineral pul neden olarak başarısız onları kesmeye çalıştı, kim lapidaries tarafından harap edildi.
kunzit (hiddenite) spodumene, Stony Point, Alexandra County, Kuzey Carolina, ve Pisani adlı bir mineralog tarafından Brezilya’da bulundu bildirdi şeffaf sarı çeşitliliği, ve, keşfinden beri bulunan güzel gem mineral, yeterli miktarda mücevher olarak kullanılmaya üretilen yeşil çeşitli tamamen farklıdır.

KUNZİT TAŞI BİCOLOR

KUNZİT TAŞI BİCOLOR

Genel özellikleri—bazen de üç. ” phane—Spodumene piroksen grubunun bir üyesidir, ve sadece gem mineral, lepidolite ve lityum büyük bir oranı içeren turmalin, ayrıca. Spodumene kimyasal bileşimi silis, 64,; alüminyum, 27.4; ve lithia, 8.4. Spodumene hamlaç önce eriyebilir; sertliği-3.2; parlaklık, camsı 7 6%; Özgül Ağırlık, 3.1. Spodumene genellikle beyaz ya da gri ve Yunan spodios türetilmiş, anlamı, kül olmak kelimesini spodumene renkli seçildi. Bulunan spodumene en opak, tek taş kalitesi olmak, saydam, yarı saydam. Kristal sisteminde Spodumene crystallises, ve bazen dört beş metre uzunluğunda bulundu.
kunzit keşfi kadar, bir mücevher gibi, spodumene kullanımı zümrüt yeşili hiddenite, keşfeden adını, W. E. Gizli sınırlıydı. Bu çeşitli renksiz sarı bir zümrüt yeşili arasında değişen renk tonları ile ince kristaller oluşur. Beş karat kesim hiddenite taşlar en fazla ağırlık hakkında; adım veya tablo taşların içine dikroizm onların en iyi şekilde ve prizmatik bölünme olağandışı yüksek derecede nedeniyle yarma olasılığını önlemek için kesilir.
Brezilya spodumene, sarı, aslen chrysoberyl olarak tespit edilmiştir, ve son adlı metal takı olarak kullanılır; bilimsel testler kolayca diğer bu iki mineral olanı ayırt eder. Güzel bir mavi renk bazı spodumene da Brezilya’da bulundu, Diamantina yakın olmuştur.
Sertlik kunzit, neredeyse 7, şeffaf ve pleokroizma gösteren. Görüntülenen enine bazı temsilcisi kristalleri hafifçe pembe değildi; boyuna zengin soluk lavanta rengi sundular, amethystine yaklaşıyor. kunzit kristallerin bir özelliği tuhaf bir gravür, anlaşılan maddeleri ile etkilenir. Bilimsel testler bir dizi kunzit olağanüstü bir fosfor, benzer şekilde test spodumene ve aydınlatıcı güçlerini, Rôntgen ışınları ile bombardıman ederek, ve aynı zamanda radyum bromür, mark bu mineral bir kaç mg’ı yakınlığı ile benzersiz bilim adamları alışılmadık bir ilgi ve heyecan, değeri yanında diğer çeşitleri ile taşlar ilk rütbe Acemi Er olarak sahip değil ortaya koymuştur.
kunzit Sir William Crookes yazar üzerine yapılan deneyler açıklaması:
Ama benim için en ilginç şey üzerinde radyum etkisi vardır. kunzit parçasını hemen radyum temizleme durdurmaz, ince sarımsı bir ışık, bir parlaklık sağlar yakınlarındaki radyum bromür birkaç mg’ı getirdi, ama birkaç saniye boyunca devam eder.
Bazı elmas parlak radyum etkisi altında phosphoresce, ve aynı derecede önemli olan bir mineral arıyordu buldum. Spodumene bu leylak çeşitli çok yakın elmas çalışır, bazen onu aşmak değil bence.
kunzit parlaklığı, zaten onu uyandırmak için bilinen yapay koşullar karşısında, böylece özetlenebilir, bir cümlede, Dr. Kunz tarafından:
Bir kelime, kunzit, aktinyum, Eontgen ve ultraviyole ışınları radyum cevap verir; elektrik termo-parlak ve pyro. Radyum ile toz halinde karıştırılarak radescent olur; bu karışım hafifçe ısıtıldığında akkor hale gelir ve kristaller veya taşlar uzunca bir süre boyunca faradic bir akım geçirerek güzel fosforlu olmak, ya da Holtz makinesi kutupları arasında düzenlenen eğer.

KUNZİT KRİSTALİ

KUNZİT KRİSTALİ

Kaynağı, New York’ta mücevher ticareti raporuna göre, artan talep için eşit olmayan kunzit artan takdir için şu anda tek dezavantajı. 1907 yılında, Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik araştırma raporları göre, gem spodumene 126 pound, malzeme seçilmiş, California gem bölgeden elde edilmiştir, ama bu tüm çeşitli kunzit oldu. Albert Dabren, maden Mühendisi, Madagaskar, gem kunzit orada bulunduğunu bildirdi.

kunzit Taş Bilgileri
Tarih ve Tanıtım – kunzit Hakkında
kunzit piroksen mineral ışık-mor mücevher kalitesinde çeşitli soluk pembe Spodumen , bir lityum alüminyum İnosilikat. kunzit ilk Connecticut, ABD keşfedildi ve George Frederick Kunz (1856 – 1932) sonra seçildi, bir Amerikalı mineralog ve Tiffany & Company için başkan yardımcısı ve alıcı eski. Kunz efsanevi New York kuyumcu ve renkli taş uzmanı oldu ve o kapsamlı 1902 yılında taş tanımlamak için ilk oldu.

İlk ABD’de keşfedilmesine rağmen, kunzit mevcut arz çoğu Afganistan ve Pakistan’da bulunur. kunzit yakından ilişkilidir Hiddenite , aynı zamanda bir Amerikan mineralog sonra keşfedilen ve seçildi spodumen ailesinin sarı-yeşil üyesi, BİZ Gizli. kunzit büyük bir boyutta taşlar üretmek için bilinir. Aslında, 20 karat ya da daha fazla tartı kaliteli taşları bulmak için nadir değildir. kunzit ve tüm spodumen grup ilaç, seramik, cep telefonları ve otomotiv aküleri yapımında kullanılan lityum, önemli sanayi kaynaklarıdır.
kunzit lityum, alüminyum ve silikat oluşmaktadır. kunzit monoklinik kristal sistemi içinde kristalize olur. Bu prizma kristal yapı kunzit belirlenmesinde yararlı olabilir bir tat pleokroyizma sonuçlanır. kunzit mükemmel bölünmeye, bu elmas ve topaz hem paylaşan bir özellik sergiler. doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalma ile kunzit renk fade; spodumen ailesinin farklı bir özellik. Diğer birçok pembe renkli taşlar farklı olarak, kunzit genellikle çok büyük boyutlarda bulunur. Onun vitreus parlaklık ve sertlik olmadığı kadar yumuşak hale kuvars benzer pembe safir ve spinel.

kunzit Kökeni ve taş Kaynakları dön
kunzit ilk Connecticut, ABD keşfedildi. Ilk önemli ticari mevduat morganite (San Diego, Kaliforniya, Pala bölgesinde 1902 keşfedildi pembe beril ) de keşfedilmiştir. kunzit en önemli yatakları Minas Gerais, Brezilya, fakat akım kaynağı çoğu Afganistan ve Pakistan olduğunu. Diğer kaynaklar Madagaskar, Myanmar ve ABD yer alıyor. Küçük mücevher kalite yatakları da Kanada, Rusya, Meksika, İsveç ve Batı Avustralya’da bulunmuştur.

kunzit Alış ve kunzit Değerini Belirleme Başa Dön
kunzit Renk

KUNZİT TAŞI

KUNZİT TAŞI

kunzit genellikle soluk ama bazen parlak ve oldukça şiddetli olabilir. kunzit renkleri doygun pembe ışık pembe arasında değişir; lavanta ve ışık mor pembe-mor leylak. Rengi manganez izleri borçlu olduğunu. Renk güçlü ışığa uzun süre maruz kalma ile solmaya bilinmektedir. kunzit o bakıldığında açısına bağlı (genellikle, pembe, açık ve mor) farklı renk yoğunluklarına sonuçlanan güçlü pleokroyik olduğunu. Kristallerin üstleri ve altları derin renk gösterecektir.

kunzit Açıklık ve Cilası

kunzit mükemmel şeffaflık ile oluşur. En taşları çok temiz olmasına rağmen, bazı taşlar sıklıkla tüpler veya kırıklar gibi ilaveler hizalanmış gösterebiliyor. Göz temiz taşlar en çok arzu edilen olarak kabul edilir, fakat onlar mutlaka diğer taş tipleri olduğu gibi yüksek prim talep yok. cilalı zaman kunzit camsı parlaklık sergiler.

kunzit Kesim ve Şekil

kunzit yaygın bir zümrüt adım kesilmiş yönlü edilir. Ekstra yönleriyle berraklığı geliştirmek beri de sık sık, Portekiz-cut ile bulunur. kunzit rengini maksimize etmek için kesim yönlendirmek düzgün için lapidaries gerektiren, güçlü pleokroyizma sergiler. Kesme nedeniyle mükemmel bölünme, kıymık kırık ve güçlü pleokroyizma için gerçek bir meydan okuma olabilir. En yaygın şekilleri oval, mermi, minderler ve sekizgenler (zümrüt kesim) yanı sıra, fantezi kalpleri ve trilyonlar bulunmaktadır.

Çoğu kunzit genellikle tedavi veya herhangi bir şekilde gelişmiş değildir. Bununla birlikte, bazı kahverengi ve yeşil-mor taşları renk geliştirmek için yaklaşık 300 ° F (150 ° C) ısıtılabilir. Işınlama rengini tedavisinde kullanılan tedavi başka bir şeklidir, ama bu normal bir ısıtma gibi yaygın değildir.

kunzit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: LiAl [Si2O6], lityum alüminyum silikat
Kristal yapı: monoklinik; prizmatik; yassı
Renk: Işık mor-pembe, pembe-mor
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 7 6.5 [fraksiyon]
Kırılma indisi: 1,660-1,681
Yoğunluk: 3,15-3,21
ayrılması: Mükemmel
şeffaflık: Şeffaf
Çift Kırılma veya Birefringence: 0,014-0,016

KUNZİT

KUNZİT

Parlaklık: cam
floresan: Güçlü, sarı-kırmızı, turuncu

ünzit enerji saf ve doğada neşeli bir güzel kristal vardır. Işık mor tonları ile palest pembe, bu duygu, açılış ve akla kalbe bağlayan ve ikisi arasında bir şifa birlik uyarıcı bir taş olduğunu. kunzit koruması için kalbin etrafında inşa duvarlar serbest bırakmak için, ve koşulsuz ve bol sevgi deneyimine kabul etmesi için teşvik eder.

İlk 1902 yılında o Katalogda mineralog ve kuyumcu George Frederick Kunz için Named, kunzit silikat mor çeşitli Spodumen pembe olduğunu. Bu camsı şeffaflık vardır ve dikey şeritlerin ile düzleştirilmiş prizmatik kristaller halinde oluşturur. Bu gözlem açısına bağlı olarak, hafif mor soluk pembe kayması ve hatta renksiz, son derece pleokroyik ve onun mükemmel bölünme zor kesim yapar olsa da, güzel taşlar içine yönlü olabilir.

kunzit formları doğal olarak renksiz, pembe, lila, sarı ve yeşil kristaller halinde. Emerald çeşitli sarı-yeşil Hiddenite ya da yeşil kunzit olarak bilinir. (Özelliklerini için bkz Hiddenite sayfa.) Açık san çeşitli renksiz Triphane veya spodumen olarak bilinir. (Bkz Spodumen sayfası.) Orijinal kunzit doğal koyu tonları değeri daha yüksek olduğu, renk oldukça solgun. Piyasada bazı ısı-geliştirilmiş çeşitleri vardır. Tüm kunzit doğrudan güneş ışığında solmaya eğilimli.

metafizik kullanımları kunzit Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Pembe kunzit sık sık Kadının Taş denir. Bu genç ya da ilk kez anne için ve tüm tek anneler için özellikle destekleyici ve onların genç için zor bir zaman sevecen olabilir insan, hem de hayvan  yardımcı olur.

kunzit zor bir zaman ayarlayarak ve hayatta işleyen olan çocuklar için ideal bir kristal olduğunu. Onun yumuşak pembe ışın rahatlık getirmek ve negatif titreşimleri veya durumlardan birikmiş olabilecek herhangi bir aura gölgeler temizlemek olacaktır. Aynı zamanda onları dünya düzlem ortamları ve enerji ayarlamak yardımcı olmak için yıldız çocuk veya walk-ins için faydalı bir taştır. [Raphaell, 116]

BİCOLOR KUNZİT TAŞI

BİCOLOR KUNZİT TAŞI

kunzit kaybı veya ayrılık üzerine, ve bir ilişki bozuldu sonra hüznü aşılmasında gönül yarası rahatlatmak için yardımcı olur. [Eason, 57]

Bir seyahat kristal olarak, yol öfke ve strese karşı Leylak kunzit nöbetçiler sürüş sırasında. Aynı zamanda araçta zor yolcu yatıştırır. [Hall, 42]

Olumsuz olayların yer almış yerleri ziyaret ederken Leylak kunzit taşıyın. Bu sezgisel güçleri artar ve zararlı ruhlara karşı özellikle koruyucudur. [Eason, 210]

Spodumen a, piroksenli mineral oluşan , lityum alüminyum İnosilikat , Li , Al ( Si O 3) 2 ve lityum kaynağıdır. Bu sarımsı, morumsu veya leylak Künzit (aşağıya bakınız), sarımsı-yeşil veya zümrüt yeşili olarak renksiz meydana Hiddenite genellikle büyük boyutta, prizmatik kristaller. Boyutunda 14.3 m (47 ft) tek kristalleri rapor edilmiştir Black Hills of South Dakota , Amerika Birleşik Devletleri . [5] [6]

Normal düşük sıcaklık formu α-spodumen olan monoklinik yüksek sıcaklık β-spodumen içinde kristalize olur ise sistemin dörtgen sistemi. Normal α-spodumen ß-Spodumen 900 ° C üzerindeki sıcaklıklarda dönüştürür. [4] Kristaller tipik ana eksene ağır çizgili paraleldir. Kristal yüzleri genellikle kazınmış ve üçgen işaretleri ile çekirdeksiz edilir.
Spodumen ilk bir oluşum için 1800 yılında açıklanan tip mevkiinde yer Uto , Södermanland , İsveç . Brezilyalı doğabilimci tarafından keşfedildi Jose Bonifacio de Andrada e Silva . Adı türetilmiştir Yunan endüstrisinde kullanılmak üzere rafine malzeme opak, kül-gri görünüm nedeniyle “, kül yanık” anlamına spodumenos (σποδυμενος). [1]

Spodumen lityum-zengin oluşur granit pegmatitlerde ve aplit . İlişkili mineraller şunlardır: kuvars , albit , petalite , eucryptite , Lepidolit ve beryl . [2]

Şeffaf malzeme uzun olarak kullanılmıştır taş güçlü kaydetti çeşitleri Künzit ve Hiddenite ile pleokroyizma . Kaynak mevki dahil Afganistan , Avustralya , Brezilya , Madagaskar , Pakistan , Québec içinde Kanada ve Kuzey Carolina , California bölgesindeki ABD .

Ekonomik önemi [ değiştir ]
Spodumen kullanılmak üzere lityum önemli bir kaynak olan seramik , cep telefonu ve otomotiv piller , tıp , Pyroceram ve eritici olarak. Lityum içinde kaynaştırarak Spodumen çıkarılır asit .

Spodumen yoluyla lityum Dünya üretimi öncelikle bir Greenbushes pegmatit gelen yılda yaklaşık 80.000 metrik ton olduğu Batı Avustralya ve bazı Çinli ve Şili kaynaklar. Içinde Talison mayın Greenbushes, Batı Avustralya 13 milyon ton olarak tahmin rezervi vardır. [7]

Kunzit

Kunzit

Bazı [ kim? ] Spodumen nedeniyle ortaya çıkmasına lityum daha az önemli kaynağı haline olacağını düşünüyorum alkalin Şili, Çin ve tuzlu su gölü kaynaklarından Arjantin üretmek, lityum klorür doğrudan. Lityum klorür dönüştürülür , lityum karbonat ve lityum hidroksit ile reaksiyona sokularak , sodyum karbonat ve kalsiyum hidroksit , sırasıyla. Ancak, pegmatit-tabanlı projeler buharlaşma oranlarına bağlı olarak, 3 yıl 18 ay sürebilir salamuralarda daha üretime, taşınmak için hızlı olmaktan yarar. Bir değirmen inşa edildikten sonra pegmatitlerde beraber, lityum karbonat üretimi gün sadece bir konu alır.

spodumen onun daha popüler salamura rakipleri üzerinde sahip olduğu bir diğer önemli avantajı üretebilir lityum karbonat saflığı olduğunu. Pil endüstrisi tarafından kullanılan tüm ürün için notu en az% 99.5 lityum karbonat sahipken, kalan% 0.5 makyaj önemlidir; demir, magnezyum ya da diğer zararlı maddelerin daha yüksek miktarlarda daha az çekici bir ürün için tercih.

Taş çeşitleri [ değiştir ]
Hiddenite [ değiştir ]
Hiddenite ilk bildirilen bir soluk zümrüt yeşili taş çeşididir Alexander County, Kuzey Karolina , ABD. , Maden mühendisi, maden kollektör ve mineral bayi – William Earl Hidden (12 Haziran 1918 1853 16 Şubat) onuruna seçildi.

Spodumen Bu zümrüt yeşil çeşitlilik sadece zümrüt gibi, krom ile renklidir. Tüm yeşil spodumen açık bir renge sahip olma eğilimindedir ve bu nedenle gerçek Hiddenite olmayan krom ile renkli değil. [ Açıklama ihtiyacı ]

Künzit [ değiştir ]
Künzit renkli lila bir pembe değerli taş , renk eser miktarda minör gelen ile Spodumen çeşitli manganez . taşlar için kullanılan bazı (hepsi değil) Künzit rengini geliştirmek için ısıtılmış edilmiştir. Aynı zamanda sık sık olduğu ışınlanmış rengi geliştirmek için.

Künzit 1902 yılında keşfedildi ve sonra seçildi George Frederick Kunz , Tiffany & Co ‘nin anda baş kuyumcu ve bir not mineralog. Bu bulunmuştur Brezilya , ABD, Kanada , BDT , Meksika , İsveç , Batı Avustralya , Afganistan ve Pakistan .

Kuyumculukta kullanılan Künzit kayda değer bir örneği tarafından giyilen Rus palmet taç ve kolye olan Gloucester Düşesi . [8]

 

Bu çok yakın zamanda keşfedilen taştır. Aslında, kuzey San Diego County Pala turmalin madeninde keşfedildi. GF Kunz (1856 – 1932), bir gemologist, 20. yüzyılın başında keşfetti. Kunz, ilk 1902’de Künzit bu taş açıklanan Tiffany & Co. için bir alıcı, o fark, sarı-yeşil Hiddenite pembe-mor bir aile üyesi oldu. Her ikisi de Spodumen Aile bulunmaktadır. Bu nadir taş ve biz ABD’de, burada keşfedildi şanslı!

green.jpg olan Hiddenite bir spodumen
Bu Hiddenite olduğunu. Çok Spondumene ailesinden ve Künzit bir ‘kardeş’ olduğunu. Sadece renk ve kompozisyon biraz farklıdır.

KUNZİT KRİSTALİ

KUNZİT KRİSTALİ

Künzit kimyasal bileşimi LiAlSi206 lityum alüminyum silikattır. Bu lityum, geleneksel tıpta kullanılan bir iyi bilinen sakinleştirici madde içerir. Bu sertlik Mohs ölçeğine göre 7 6.5 olduğunu. Bunun kristal sistemi son derece kırılgan ve kolayca şekil ve bunun yontma sırasında paramparça hale monoklinik, prizmatik ve tablo olduğunu.

Künzit taş farklı yönlerden bakıldığında bir renk yoğunluğu farklılıklar vardır, yani pleokroyik olduğunu. derin renkler bulunabilir nerede üst ve alt vardır. o ya da bu şekilde taşınır gibi Künzit hareket açısına bağlı olarak, güçlü bir menekşe, hafif mor ve açık yeşil gösterebilir. Bu, çok renkli işaret veya renk tonlarının bu taş görülebilir olan pleokroyizma olup.

Künzit kaba it.jpg kir ile yere çıkan
İşte sadece yerden çekti Künzit Kaba bir parçasıdır.

Künzit çok solgun genellikle pembe tüm tonlarda geliyor, ama çok pahalı sonunda, bir güzel, sağlıklı pembe renk. Aynı zamanda neredeyse bir mor renk çok soluk lavanta tüm tonları bulunur. Diğer renkler, sarı, yeşil ve açık. soluk pembe ve orta lavanta renklenmesi soluk En binlerce dolar maliyeti olmaz piyasada dışarı Künzit olduğunu. One herhangi bir renk Künzit giymek eğer, o doğrudan, parlak güneş ışığı zamanla renk bunun liç ki uyarılmalıdır. Bunu giyen değilken, o mistik renklenme var koruyacak şekilde doğrudan güneş ışığından uzak koymak emin olun.

Künzit çünkü içinde bulunan tüm kapanım neredeyse opak şeffaf olabilir. Bu durumda, kalıntılar aslında pleokroyik düzeylerini ortaya çıkarmak ve bunun için keyifli bir iç parlak kalitesine sahiptir. Ve faset veya herhangi bir şekilde şekli Künzit içinde, zor da. onun bölünme kıymık ve kırıklı olduğundan, o şekil almak için korkunç bir mücevher kesicinin meydan okumadır. Herhangi bir tür Künzit boncuklar çok para mal nedeni budur. boncuk şekillendirmeye çalışırken, çok malzeme sürecinde kaybolur. Biri sadece kesip, şekil ve parlatmak için çalışıyor yarım değerli taş kaybedebilir.

DSC_0029 kunzie lavanta boncuk kuvars kristal berraklığında boncuklar tr az.jpg tarafından Druzy kuvars kolye ile gümüş aralama
Bu çalışma kolye şeffaf kuvars kristal boncuklar ile lavanta Künzit boncuklardan oluşur. kolye Druzy Kuvars olduğunu. Satılık. uzunluğu 22 “. Bu kolye kuvars kristali, lavanta Künzit boncuk gücü ile vurgulamak için tasarlanmıştır. Çevrenizdeki Yaşam Fırtına rağmen dinginlik duygusu o stresli kez müzakere yardımcı olacaktır. lavanta rengi Kaş Çakra ve Künzit bu özel renk giyerek karşılık, size normalden daha insanlar ve durumlar içine çok daha fazla fikir vermek yardımcı olacaktır. Eğer bir kişinin aura clairvoyantly renkleri algılarlar, böylece ve aynı zamanda Kaş çakra tetikleyecektir.

KUNZİT TAŞI

KUNZİT TAŞI

LiAl (SiO3) – 2 – Spodumen lityum alüminyum İnosilikat oluşan bir piroksen mineral ve Künzit Pyroene grubunu oluşturan, bir olduğu lityum kaynağıdır. Lityum geleneksel tıp bir sakinleştirici madde olarak kullanılır. Bunun için Yunanca kelime pir (yangın ve Xeon (yabancı) ‘dir. Ve bu şeklinde olduğunda Künzit içinde, cilalı veya yönlü, sen gümüş iç parlaklık görebilir ve bu muhtemelen bu taş görmek’ ateş ‘olduğunu.

Künzit o ABD, Afganistan, Pakistan, Burma ve Madagaskar bulunur. kaba Künzit için ortak bir tedavi ısı rengini iyileştirmek için 300F için tedavi etmektir. En ünlü Künzit Başkanı JF Kennedy, eşi Jackie için satın alınan bir 47 karat halkasıdır. O ne yazık ki, ona vermek için bir şansı yoktu ve onun ölümünden sonra bir Sotheby müzayedesinde fazla 410.000 $ için sattı.

Tarihsel olarak, gerçekten bu taşın üzerine hiçbir antik yoktur. Gerçekten bilinen veya tanınmadı.

Künzit VE ASTROLOJİ

Künzit Venüs, Aşk Tanrıçası tarafından yönetilir. Bu yanlış anlama diye, biz Merhamet alana taşımak için Neptün yüksek titreşim alıyorsun. Venüs sevgi her türlü yönetir. Bunun olsun kendine ya da başkalarına veya yüksek değerde sevgisi şefkat olmasıdır. Künzit rafine ruhsal enerjinin bu kafa alanda olduğu nerede çalıştığını ve bu olduğunu.

Ve başka bir bakış açısıyla, keyfi takdir ve sahip yaşam için minnettar olmak Venüs özellikleri, çok, onun ifade bir parçasıdır. Bir kişinin iç barış bulduğunda daha düşük üç çakralar aracılığıyla tırmandı ve kalp çakra ikamet ettik, bunun nedeni. Bu, kendi içinde, o kişinin manevi yolunda ileriye doğru büyük bir adımdır.