OTANT�K TA�

YEŞİL KUVARS DOĞAL KAYA

DOĞAL KAYALAR
Yeşil Kuvars
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 10 CM UZUNLUK
 • 76 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL KAYA
 • FAS
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • YEŞİL KUVARS

YEŞİL KUVARS DOĞAL KAYA

OTANTİK TAŞ FARKI İLE ÇOK ÖZEL KOLEKSİYON BİR PARÇA FAS MEŞELİ YEŞİL KUVARS SARKIT KÜME HALİDE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA KOLEKSİYONERLER İÇİN GÜZEL BİR MİNAREL…

Prasiolite şeffaf yeşil kuvars olduğunu. Birçok yazar doğal kuvars çeşididir prasiolite şüphelerim vardı, ama doğal olaylar raporlarının giderek artan sayıda vardır.

Yeşil Kuvars

Yeşil Kuvars

En çok prasiolite yapay örneğin Montezuma, Brezilya, belirli yerlerde ametist ısıtılması ile elde edilir. Buna göre, bazen yeşil ametist, amegreen veya vermarine denir. Genellikle ametist nedeniyle demir oksit oluşumuna kısmen, sarı, turuncu, kahverengi veya ısıtıldığında döner. Fe 2+ bileşikleri yeşil iken Fe 3+ iyonları ile demir bileşikleri, genellikle sarı ya da turuncu. Bu konuda daha fazla “Belirli Özellikleri” başlığı altında – Bu (olanları oksitleyici aksine) ortamları azaltarak ısıtma üzerine veya prasiolite doğrudan oluşumuna yeşile döner ametist oluşumuna ya neden olduğu öne sürülmüştür (sadece ikinci gerçek gibi görünüyor ).

Son zamanlarda kuvars yapay ışınlama yeşil açılmışsa bu işaretlenmiş ortaya çıkmıştır. Şu anda, yeşil kuvars üretimi için yöntemler hakkında daha fazla bilgi (eser elementler, radyasyon tür, ısıl işlem) var.
5mm
720×992 77KB – 1440×1984 222KB
Görüntü Brezilya sözde doğal prasiolite kristal gösterir. renk zeytin yeşili derin yeşil arasında değişir. Bu benim aldığım tek örnek ve şimdiye kadar bu kristal prasiolite özelliklerinin genel bir açıklama olması gerekiyordu değil hakkında diyorum yani ne, yakından bakmak vardı sadece. Bu kristal bir gösterilen Güney Bahia bir prasiolite kristal benzer Caltech Mineraloji Bölümü web sayfası (aşağıda daha bağlantılar). Mine etiketi “Minas Gerais” taşınan ama bu etiket neredeyse Brezilya şey koymak, bu yüzden onun kökeni hakkında emin değilim, ve sadece de Bahia olabilir.
Kristal nötr bir arka plan önce koymak zaman yamalı renk daha açıktır. Kırmızı ve kahverengi madde az miktarda bazı çatlaklar (çok büyük olasılıkla demir oksitler) zeytin tonları kahverengi kapanım veya kristal en renkli gerçek bir yerel varyasyon neden olup olmadığını söylemek için kristal ve sert geçmektedir.

Bu kristal dikroiktir; Bu bulgunun önemi “Belirli Özellikleri” başlığı altında ele alınmıştır.

 

 

Belirli Özellikleri

Açık mücevher kaliteli malzeme genellikle ametist gelen yapay olarak üretilmiş olmasına rağmen Prasiolite, kuvars çeşitli saydam bir şeffaf. Renk derin bir çim yeşil bir soluk gri yeşil arasında değişir. Kristaller ametist renk bölgeleri gösterebilir.
En azından ben aldım numune yeşil renk daha sarı tonları daha turkuaz değişen, dikroiktir. Diğer dikroik kuvars çeşitleri gibi etkisinin oldukça zayıf ve sadece polarize ışık altında gözlemlenebilir. dichroism rengi bir mineral rastgele odaklı ve ince dağıtılmış kapanım (gibi eisenkiesel olarak) neden olmadığı bir göstergesidir. Dikroizma neden için, colorizing maddesi, en az bir kristalografik eksen ile bir sabit yönlenmede, yani epitactically kristal içine gömülü olması ve tek başına dikroik gerekir. Ancak, daha fazla renk gömülü mineral neden olmadığını olasılıkla, ama ametist ve dumanlı kuvars bulunan benzeyen renk merkezleri tarafından, olduğunu.

Yeşil Kuvars Taşı

Yeşil Kuvars Taşı

Bu yapay sulu çözeltiye demir tuzları ilave edilerek yeşil kuvars kristalleri büyütmek mümkündür. Normalde üç değerlikli demir, Fe 3+, altın rengi neden olacaktır. Prasiolite ile verilene benzer bir renk ile yeşil kristaller potasyum, K, ve iki değerli demir, Fe2 +, demir açısından zengin çözeltiler içinde büyütülmüştür. Renk ve bu yapay yetiştirilen kristallerin dichroic davranış resimde gösterilen kristal gibi çok olduğunu.

kuvars kristallerinin ısı kaynaklı renk değişiklikleri ile özetlenmiştir Lehmann ve Bambauer, 1973 , ve belli ametisli (yaklaşık 500 ° C’de) yeşil (yaklaşık 350 ° C’de) sarı soluk mor ara sıra renk değişiklikleri rapor. 600 ° C’nin üzerinde Isıtma, bu kristaller sönük kalır. Bu kristallerin renk tayfı Fe2 + demir ile yapay olarak büyümüş olan yeşil kuvars kristallerinin edilene benzerdir.

K. Nassau, 1977 , O kristaller zaten mevcut yeşil renkte ek olarak mor rengi kabul ışınlama üzerinde bulundu yılı 1884 yılında Brezilya’da ES Dana tarafından toplanan yeşil kuvars kristallerini okudu. Yeşil renk korunmuş iken 350 ° C’ye ısıtıldıktan sonra mor renk, kayboldu. Yeşil renk yerine, menekşe döndü kristaller 500 ° C’ye ısıtılarak kaybetti ve sonraki ışınlama tarafından restore edilemedi. Nassau yeşil ve mor renkleri farklı yapısal bağımsız nedenleri ve kristaller dayalı değerlendirdiği [1] açıklandığı gibi “ametist greened” dan Lehmann ve Bambauer, 1973 .

Son Hebert ( 2008 ) nedeniyle sulu çözelti ve sonraki ışınlama kimya değişikliklere Thunder Bay yeşil kuvars renk doğa ve oluşumunu okudu ve bir renk merkezi oluşumu için kanıt buldu. Renk maddesi muhtemelen silikon yerine demir. Bu ışınlama kaynaklı renk merkezleri ile beşinci kuvars çeşitli (diğerleri dumanlı kuvars, ametist, sitrin alüminyum taşıyan ve pembe kuvars olmak üzere) prasiolite yapacak. Hebert da Thunder Bay prasiolite fazla 300 ° C’ye kadar ısıtılması üzerine, sadece ametist gibi, sarı, kahverengi ve renksiz bir açık olan ısıtma deneyleri yaptık.

 

Olay

Prasiolite tipik ametist eşlik ediyor. Bu, metamorfik magmatik ve volkanik kayalarda bulunmuştur.

Mekanlar ve Numune

Doğal prasiolite buluntuları Brezilya, Kanada (Thunder Bay), Namibya, Polonya, Tanzanya, ABD (New Hampshire ve Nevada), ve Zambiya iddia edilmiştir.
İyi belgelenmiş olay olduğunu Namibya Gamsberg bölgede çiftlik Rooisand de (G. Niedermayr tarafından resimde raporda Jahn ve diğerleri., 2006 ). Burada prasiolite kuvarsit bir kuvars damar ametistte ile birlikte ortaya çıkar. Kristaller bir kısmı açık yeşil ve ametistlerden renk alternatif bölgelerini gösterir. Niedermayr, 1998 , bu ametisli için tipik olarak, menekşe ve kristallerin yeşil bölgeleri olan, polysynthetically Brezilya hakları sonra ikiz görünmektedir hem bildirir ametist prasiolite habercisi olan bir göstergesi olarak yorumlanmıştır. Yukarıda işaret Ancak, bu sonuç muhtemelen (doğru değil Hebert, 2008 ).

 

Yeşil Kuvars Nerede Bulunur

Yeşil Kuvars Nerede Bulunur

ilk doğal prasiolite Aşağı Silezya, Polonya, Płóczki Górne çevresinde 19. yüzyıl başlarında bulunmuştur. Burada zeytin yeşili prasiolite zaman genellikle akik bir ilk tabaka ile, geodes özetlenmektedir. Bu prasiolites rengi iki değerli demir, Fe 2+ neden olur. Fotoğraf mevkiinde Wielość, Płóczki Górne dan (12.5 cm genişliğinde) özellikle büyük örneği gösterir. Koleksiyon Jerzy Cybulski, Polonya.
Kuvars yeryüzünde en yaygın ve çeşitli minerallerden biridir, ve bol renkler birçok taş türleri üretmek. Ametist ve Citrine Quartz en popüler ve değerli mücevher çeşitleri vardır, ancak diğer formları da önemli taşlar yapmak. Kalsedon Kuvars herhangi bir biçimde açıklar yani mikrokristalin herhangi bir görünür olmadan kompakt formda, kristal s. Kalsedon da taşlar, en önemlisi olarak kullanılan birkaç çeşidi vardır Akik , Carnelian , Tiger Eye ve krizopras .
Kimyasal formülü SiO 2
Renk Beyaz, Renksiz, Mavi, Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi, Pembe, Mor, Gri, Siyah, Renkli
Sertlik 7
Kristal Sistemi Altıgen şeklinde
Kırılma İndisi 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
Şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma 0,009
Parıltı Cam
Bölünme Ayırt edilemez
Mineral Sınıfı Kuvars
Ayrıca Kaya Crystal olarak bilinen Saf kuvars, renksizdir. Çeşitli kirlilikler renk geniş yelpazesi sorumludur. Ana kristal taşlar olarak kullanılan Kuvars çeşitleri aşağıda tarif edilmiştir.

Ametist
Ametist, mor çeşitli, en popüler ve değerli Kuvars taş olduğunu. Ametist ışıktan koyu mor arasında değişmektedir. Bkz Ametist Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Sitrin

Yeşil Kuvars

Yeşil Kuvars

Sitrin, sarı, turuncu, ya da Kuvars kırmızımsı-kahverengi çeşididir. Genellikle tarafından renkli ısıl işlem Ametist veya Dumanlı Kuvars. Açık sarı veya limon sarısı Citrine genellikle mücevher ticaretinde Limon Kuvars denir. Bkz Sitrin Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Dumanlı Kuvars
Dumanlı Kuvars Kuvars kahverengi “dumanlı” çeşididir. Bu açık kahverengiden siyaha renk olarak değişmektedir. Koyu bir renk olmasına rağmen, nadiren opak. Bkz Dumanlı Kuvars Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Pembe Kuvars
Kuvars pembe pembe çeşitli Gül Kuvars olarak bilinen ve renk yoğunluğu orta pembe çok hafif pembe kadar, genellikle yumuşak olduğunu. Pembe Kuvars genellikle sütlü veya bulanıktır ve iyi olmayabilir şeffaflık . Bkz Gül Kuvars Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Necef taşı
Herhangi serbest Kuvars renksiz, şeffaf çeşitli kirlilikler , “Kaya Crystal” olarak bilinir. Kusursuz ve çok büyük kesim Kaya Crystal kesilmiş olabilir.

Sütlü Kuvars
Samanyolu Kuvars Kuvars opak çeşitli beyaz, saydam olduğunu. Doğada çok yaygın olsa da, bir taş olarak kullanılmaz.

Rutilated Kuvars
Altın sarısı ile renksiz Kuvars Rutil dahil taş içinde hairlike büyümeleri gibi s, Rutilated Kuvars olarak bilinir. Bkz Rutilated Kuvars Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Ametrine
Ametrine mor Ametist ve kahverengimsi sarı Citrine ilginç, renkli-zonlu kombinasyonudur. Bkz Ametrine Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Prasiolite / Yeşil Kuvars
Prasiolite ya da yeşil kuvars, yapay olarak rengi bir açık yeşil Kuvars tarif ısıl işlem Ametist’in belirli türleri. Ayrıca, bazı kuyumcular tarafından “Yeşil Ametist” denebilir.

Mavi Kuvars
doğada nadir Kuvars mavi çeşitli, nadiren bir taş olarak kullanılmaktadır. Çoğu “Mavi Kuvars” açık Kaya Kristal derin gökyüzü mavi renkten altın ile ışınlanmış olduğunu. Mavi Kuvars ayrıca büyük formda bir donuk gri-mavi kuvars başvurabilir Krokidolit dahil s.

Tourmalinated Kuvars
Ile renksiz kuvars turmalin dahil s, genellikle ince uzun siyah kristaller “Tourmalinated Kuvars” olarak da bilinir.

Kedi Gözü Kuvars
Kedi Gözü Kuvars yoğun, küçük olan Kuvars olan Rutil dahil bir neden s kedi gözü efekti . Bu yaygın değildir, ve chatoyant etkisi genellikle zayıftır. Kedi Gözü Kuvars renk ve saydam genellikle grimsi olduğunu.

YEŞİL KUVARS DOĞAL KAYA

DOĞAL KAYALAR
Yeşil Kuvars
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 10 CM UZUNLUK
 • 76 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL KAYA
 • FAS
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • YEŞİL KUVARS
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

YEŞİL KUVARS DOĞAL KAYA

OTANTİK TAŞ FARKI İLE ÇOK ÖZEL KOLEKSİYON BİR PARÇA FAS MEŞELİ YEŞİL KUVARS SARKIT KÜME HALİDE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA KOLEKSİYONERLER İÇİN GÜZEL BİR MİNAREL…

Prasiolite şeffaf yeşil kuvars olduğunu. Birçok yazar doğal kuvars çeşididir prasiolite şüphelerim vardı, ama doğal olaylar raporlarının giderek artan sayıda vardır.

Yeşil Kuvars

Yeşil Kuvars

En çok prasiolite yapay örneğin Montezuma, Brezilya, belirli yerlerde ametist ısıtılması ile elde edilir. Buna göre, bazen yeşil ametist, amegreen veya vermarine denir. Genellikle ametist nedeniyle demir oksit oluşumuna kısmen, sarı, turuncu, kahverengi veya ısıtıldığında döner. Fe 2+ bileşikleri yeşil iken Fe 3+ iyonları ile demir bileşikleri, genellikle sarı ya da turuncu. Bu konuda daha fazla “Belirli Özellikleri” başlığı altında – Bu (olanları oksitleyici aksine) ortamları azaltarak ısıtma üzerine veya prasiolite doğrudan oluşumuna yeşile döner ametist oluşumuna ya neden olduğu öne sürülmüştür (sadece ikinci gerçek gibi görünüyor ).

Son zamanlarda kuvars yapay ışınlama yeşil açılmışsa bu işaretlenmiş ortaya çıkmıştır. Şu anda, yeşil kuvars üretimi için yöntemler hakkında daha fazla bilgi (eser elementler, radyasyon tür, ısıl işlem) var.
5mm
720×992 77KB – 1440×1984 222KB
Görüntü Brezilya sözde doğal prasiolite kristal gösterir. renk zeytin yeşili derin yeşil arasında değişir. Bu benim aldığım tek örnek ve şimdiye kadar bu kristal prasiolite özelliklerinin genel bir açıklama olması gerekiyordu değil hakkında diyorum yani ne, yakından bakmak vardı sadece. Bu kristal bir gösterilen Güney Bahia bir prasiolite kristal benzer Caltech Mineraloji Bölümü web sayfası (aşağıda daha bağlantılar). Mine etiketi “Minas Gerais” taşınan ama bu etiket neredeyse Brezilya şey koymak, bu yüzden onun kökeni hakkında emin değilim, ve sadece de Bahia olabilir.
Kristal nötr bir arka plan önce koymak zaman yamalı renk daha açıktır. Kırmızı ve kahverengi madde az miktarda bazı çatlaklar (çok büyük olasılıkla demir oksitler) zeytin tonları kahverengi kapanım veya kristal en renkli gerçek bir yerel varyasyon neden olup olmadığını söylemek için kristal ve sert geçmektedir.

Bu kristal dikroiktir; Bu bulgunun önemi “Belirli Özellikleri” başlığı altında ele alınmıştır.

 

 

Belirli Özellikleri

Açık mücevher kaliteli malzeme genellikle ametist gelen yapay olarak üretilmiş olmasına rağmen Prasiolite, kuvars çeşitli saydam bir şeffaf. Renk derin bir çim yeşil bir soluk gri yeşil arasında değişir. Kristaller ametist renk bölgeleri gösterebilir.
En azından ben aldım numune yeşil renk daha sarı tonları daha turkuaz değişen, dikroiktir. Diğer dikroik kuvars çeşitleri gibi etkisinin oldukça zayıf ve sadece polarize ışık altında gözlemlenebilir. dichroism rengi bir mineral rastgele odaklı ve ince dağıtılmış kapanım (gibi eisenkiesel olarak) neden olmadığı bir göstergesidir. Dikroizma neden için, colorizing maddesi, en az bir kristalografik eksen ile bir sabit yönlenmede, yani epitactically kristal içine gömülü olması ve tek başına dikroik gerekir. Ancak, daha fazla renk gömülü mineral neden olmadığını olasılıkla, ama ametist ve dumanlı kuvars bulunan benzeyen renk merkezleri tarafından, olduğunu.

Yeşil Kuvars Taşı

Yeşil Kuvars Taşı

Bu yapay sulu çözeltiye demir tuzları ilave edilerek yeşil kuvars kristalleri büyütmek mümkündür. Normalde üç değerlikli demir, Fe 3+, altın rengi neden olacaktır. Prasiolite ile verilene benzer bir renk ile yeşil kristaller potasyum, K, ve iki değerli demir, Fe2 +, demir açısından zengin çözeltiler içinde büyütülmüştür. Renk ve bu yapay yetiştirilen kristallerin dichroic davranış resimde gösterilen kristal gibi çok olduğunu.

kuvars kristallerinin ısı kaynaklı renk değişiklikleri ile özetlenmiştir Lehmann ve Bambauer, 1973 , ve belli ametisli (yaklaşık 500 ° C’de) yeşil (yaklaşık 350 ° C’de) sarı soluk mor ara sıra renk değişiklikleri rapor. 600 ° C’nin üzerinde Isıtma, bu kristaller sönük kalır. Bu kristallerin renk tayfı Fe2 + demir ile yapay olarak büyümüş olan yeşil kuvars kristallerinin edilene benzerdir.

K. Nassau, 1977 , O kristaller zaten mevcut yeşil renkte ek olarak mor rengi kabul ışınlama üzerinde bulundu yılı 1884 yılında Brezilya’da ES Dana tarafından toplanan yeşil kuvars kristallerini okudu. Yeşil renk korunmuş iken 350 ° C’ye ısıtıldıktan sonra mor renk, kayboldu. Yeşil renk yerine, menekşe döndü kristaller 500 ° C’ye ısıtılarak kaybetti ve sonraki ışınlama tarafından restore edilemedi. Nassau yeşil ve mor renkleri farklı yapısal bağımsız nedenleri ve kristaller dayalı değerlendirdiği [1] açıklandığı gibi “ametist greened” dan Lehmann ve Bambauer, 1973 .

Son Hebert ( 2008 ) nedeniyle sulu çözelti ve sonraki ışınlama kimya değişikliklere Thunder Bay yeşil kuvars renk doğa ve oluşumunu okudu ve bir renk merkezi oluşumu için kanıt buldu. Renk maddesi muhtemelen silikon yerine demir. Bu ışınlama kaynaklı renk merkezleri ile beşinci kuvars çeşitli (diğerleri dumanlı kuvars, ametist, sitrin alüminyum taşıyan ve pembe kuvars olmak üzere) prasiolite yapacak. Hebert da Thunder Bay prasiolite fazla 300 ° C’ye kadar ısıtılması üzerine, sadece ametist gibi, sarı, kahverengi ve renksiz bir açık olan ısıtma deneyleri yaptık.

 

Olay

Prasiolite tipik ametist eşlik ediyor. Bu, metamorfik magmatik ve volkanik kayalarda bulunmuştur.

Mekanlar ve Numune

Doğal prasiolite buluntuları Brezilya, Kanada (Thunder Bay), Namibya, Polonya, Tanzanya, ABD (New Hampshire ve Nevada), ve Zambiya iddia edilmiştir.
İyi belgelenmiş olay olduğunu Namibya Gamsberg bölgede çiftlik Rooisand de (G. Niedermayr tarafından resimde raporda Jahn ve diğerleri., 2006 ). Burada prasiolite kuvarsit bir kuvars damar ametistte ile birlikte ortaya çıkar. Kristaller bir kısmı açık yeşil ve ametistlerden renk alternatif bölgelerini gösterir. Niedermayr, 1998 , bu ametisli için tipik olarak, menekşe ve kristallerin yeşil bölgeleri olan, polysynthetically Brezilya hakları sonra ikiz görünmektedir hem bildirir ametist prasiolite habercisi olan bir göstergesi olarak yorumlanmıştır. Yukarıda işaret Ancak, bu sonuç muhtemelen (doğru değil Hebert, 2008 ).

 

Yeşil Kuvars Nerede Bulunur

Yeşil Kuvars Nerede Bulunur

ilk doğal prasiolite Aşağı Silezya, Polonya, Płóczki Górne çevresinde 19. yüzyıl başlarında bulunmuştur. Burada zeytin yeşili prasiolite zaman genellikle akik bir ilk tabaka ile, geodes özetlenmektedir. Bu prasiolites rengi iki değerli demir, Fe 2+ neden olur. Fotoğraf mevkiinde Wielość, Płóczki Górne dan (12.5 cm genişliğinde) özellikle büyük örneği gösterir. Koleksiyon Jerzy Cybulski, Polonya.
Kuvars yeryüzünde en yaygın ve çeşitli minerallerden biridir, ve bol renkler birçok taş türleri üretmek. Ametist ve Citrine Quartz en popüler ve değerli mücevher çeşitleri vardır, ancak diğer formları da önemli taşlar yapmak. Kalsedon Kuvars herhangi bir biçimde açıklar yani mikrokristalin herhangi bir görünür olmadan kompakt formda, kristal s. Kalsedon da taşlar, en önemlisi olarak kullanılan birkaç çeşidi vardır Akik , Carnelian , Tiger Eye ve krizopras .
Kimyasal formülü SiO 2
Renk Beyaz, Renksiz, Mavi, Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi, Pembe, Mor, Gri, Siyah, Renkli
Sertlik 7
Kristal Sistemi Altıgen şeklinde
Kırılma İndisi 1,54-1,55
SG 2,63-2,65
Şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma 0,009
Parıltı Cam
Bölünme Ayırt edilemez
Mineral Sınıfı Kuvars
Ayrıca Kaya Crystal olarak bilinen Saf kuvars, renksizdir. Çeşitli kirlilikler renk geniş yelpazesi sorumludur. Ana kristal taşlar olarak kullanılan Kuvars çeşitleri aşağıda tarif edilmiştir.

Ametist
Ametist, mor çeşitli, en popüler ve değerli Kuvars taş olduğunu. Ametist ışıktan koyu mor arasında değişmektedir. Bkz Ametist Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Sitrin

Yeşil Kuvars

Yeşil Kuvars

Sitrin, sarı, turuncu, ya da Kuvars kırmızımsı-kahverengi çeşididir. Genellikle tarafından renkli ısıl işlem Ametist veya Dumanlı Kuvars. Açık sarı veya limon sarısı Citrine genellikle mücevher ticaretinde Limon Kuvars denir. Bkz Sitrin Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Dumanlı Kuvars
Dumanlı Kuvars Kuvars kahverengi “dumanlı” çeşididir. Bu açık kahverengiden siyaha renk olarak değişmektedir. Koyu bir renk olmasına rağmen, nadiren opak. Bkz Dumanlı Kuvars Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Pembe Kuvars
Kuvars pembe pembe çeşitli Gül Kuvars olarak bilinen ve renk yoğunluğu orta pembe çok hafif pembe kadar, genellikle yumuşak olduğunu. Pembe Kuvars genellikle sütlü veya bulanıktır ve iyi olmayabilir şeffaflık . Bkz Gül Kuvars Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Necef taşı
Herhangi serbest Kuvars renksiz, şeffaf çeşitli kirlilikler , “Kaya Crystal” olarak bilinir. Kusursuz ve çok büyük kesim Kaya Crystal kesilmiş olabilir.

Sütlü Kuvars
Samanyolu Kuvars Kuvars opak çeşitli beyaz, saydam olduğunu. Doğada çok yaygın olsa da, bir taş olarak kullanılmaz.

Rutilated Kuvars
Altın sarısı ile renksiz Kuvars Rutil dahil taş içinde hairlike büyümeleri gibi s, Rutilated Kuvars olarak bilinir. Bkz Rutilated Kuvars Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Ametrine
Ametrine mor Ametist ve kahverengimsi sarı Citrine ilginç, renkli-zonlu kombinasyonudur. Bkz Ametrine Daha fazla bilgi için taş sayfasını.

Prasiolite / Yeşil Kuvars
Prasiolite ya da yeşil kuvars, yapay olarak rengi bir açık yeşil Kuvars tarif ısıl işlem Ametist’in belirli türleri. Ayrıca, bazı kuyumcular tarafından “Yeşil Ametist” denebilir.

Mavi Kuvars
doğada nadir Kuvars mavi çeşitli, nadiren bir taş olarak kullanılmaktadır. Çoğu “Mavi Kuvars” açık Kaya Kristal derin gökyüzü mavi renkten altın ile ışınlanmış olduğunu. Mavi Kuvars ayrıca büyük formda bir donuk gri-mavi kuvars başvurabilir Krokidolit dahil s.

Tourmalinated Kuvars
Ile renksiz kuvars turmalin dahil s, genellikle ince uzun siyah kristaller “Tourmalinated Kuvars” olarak da bilinir.

Kedi Gözü Kuvars
Kedi Gözü Kuvars yoğun, küçük olan Kuvars olan Rutil dahil bir neden s kedi gözü efekti . Bu yaygın değildir, ve chatoyant etkisi genellikle zayıftır. Kedi Gözü Kuvars renk ve saydam genellikle grimsi olduğunu.