OTANT�K TA�

MERCAN TAŞI KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
MERCAN TAŞI KÜPE
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 3.54 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MERCAN
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

MERCAN TAŞI KÜPE

Değerli mercan yakından resif binanın ‘taşlık’ mercan ilgili doğal mercan, bir taş kalitesi çeşittir. Değerli mercan

MERCAN TAŞI KÜPE

MERCAN TAŞI KÜPE

mağaraları ve yarıklar da dahil olmak üzere, genellikle 500 feet karanlık ortamlarda, sedimantasyon düzeyi düşük kayalık deniz yataklarından derin oluşturan derin su mercan.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 HAS TAŞ MERCAN KÜPE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR…

Değerli mercan yavaş yavaş mercan polipleri olarak bilinen çok küçük deniz hayvanları tarafından inşa edilmiştir. Bu küçük, yumuşak bedenli yaratıklar kolonisi büyüdükçe birikir dakika, sert kabukları ile oluştururlar. Zamanla, koloni karmaşık şube ve iskelet yapıları sertleşmiş kalsiyum karbonat oluşur ve karotenoid pigmentleri tarafından renkli oluşmaya başlar. Bu biyolojik oluşumlar muazzam mercan resifleri küçük el büyüklüğünde yapılar arasında değişen büyüklüklerde, yılda sadece 1 milimetre gibi çok yavaş sık az büyür.

Çoğu mercan taşlar bugün mevcut corallium rubrum, mercan cinsin kırmızı renkli türler için çok özel bir pembe çeşitleri vardır. Ticarette, corallium rubrum bazen ‘asil mercan’ olarak adlandırılır ve takı için mercan en arzu edilen tip olarak kabul edilir. Noble mercan da popüler ‘mercan melek cildi’, somon renkli mercan bir pembe içerir. Fosil mercan ile birlikte corallium rubrum, agatized mercan onlar ithal edilebilir, yani regüle veya uluslararası ticaretten korunmaz mercan kum ve mercan parçaları, ve izni olmadan pek çok ülkeye ihraç. Ancak, Hawai kökenli mercan Lacey Yasası altında korunmakta ve hasat ve ABD ihraç edilemez. (Çoğunlukla Çin ve Hawaii) düzenlenmiş mercan Diğer tür corallium japonicum, corallium elatius, corallium sekundumun ve Antipathes Grandis bulunmaktadır. Bu uluslararası ticaret için izin isteyebilir rağmen, genellikle yurt takas olabilir.

Coral belirlenmesi
Coral Kökeni
Alış Coral
Coral Gemological Özellikleri
Mercan Çeşitleri
Coral Mitoloji
Mercan Takı
Coral Gemstone Bakımı
Coral Kabaşon
Doğal Mercan
Mercan belirlenmesi Geri Başa
Mercan bir organik maddedir ve benzeri organik taşlar, bir özellikle sert ve dayanıklı taş değildir. Kolayca ayırt yardımcı ve gibi benzer renkli taşlar gelen mercan belirleyebilir Mohs, 3 ila 4 arasında bir sertlik derecesi vardır carnelian, rhodonite veya spessartite lal. Bir kalsiyum karbonat kompozisyonu beyaz ve kırmızı mercan bir özgül ağırlığa ve 2.60-2.70 ve yoğunluk 1.486-1.658 arasında bir kırılma indisine sahiptir. Bu özel Gemological özellikler, opak forma mercanın saydam ile birlikte kolayca taklitler veya benzeri Gemmy malzemelerden doğal mercan belirlemenize yardımcı olabilir.

MERCAN TAŞI

MERCAN TAŞI

Mercan Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Değerli mercan tüm dünyada yerlerde bulunan olsa, (Napoli yakınlarındaki, İtalya) Torre del Greco mercan tüm dünyanın arz 200 yılı aşkın bir süredir üst mercan ticaret merkezi, işleme yaklaşık% 75 olmuştur. Mevcut değerli mercan bugün çoğu özellikle Sardinya, Batı Akdeniz’e hasat edilir. Kayda değer mevduat da Kızıldeniz, Biscay, Malezya Takımadaları, Midway Adaları, Japonya, Tayvan, Avustralya Körfezi ve Hawaii Adaları bulunur. Hawaii, kıyı Japonya, Akdeniz ve Kızıldeniz’den Değerli mercan bugün en iyi mercan olarak kabul edilir.

Coral Alış ve mercan Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Mercan rengi
Değerli mercan tipik ışık kırmızı derin öküz kan kırmızı (moro mercan) somon (momo mercan) ve orta-kırmızı (Sardegna mercan) dahil olmak üzere, kırmızı renkler sıcak pembemsi, bir dizi sergiler; renk giyildiğinde solmaya bilinmektedir. Noble mercan en çok arzu edilen üniforma rengi vardır, ama çoğu zaman pembemsi kırmızı, özellikle melek cilt mercan çizgiler veya beyaz lekeler sergileyebilirler. Değerli mercan ayrıca altın, beyaz, siyah ve mavi gibi diğer renklerde bulunabilir. Hawaii Altın renkli mercan son derece nadir ve son derece onun hafif chatoyancy için istenen olduğunu. Ticari ağır düzenlenir olarak siyah ve mavi mercan genellikle taşlar veya takı için kullanılmaz.

Mercan Açıklık ve Cilası
Değerli mercan opak tipik saydam olduğunu. Ne zaman işlenmemiş, bu doğal donuk, mat cila vardır. Cilalı mercan çekici bir camsı parlaklık sergiler. Mercan ince taneli kumtaşı ve zımpara ile parlatılmış ve daha sonra ince keçe tekerlekler parlatılır.

Mercan Taşı Küpe

Mercan Taşı Küpe

Mercan Kesim ve Şekil
Değerli mercan genellikle nedeniyle yumuşaklık ve donukluk için cabochon tr kesilir. Bu halk boncuk, süs oymalar ve heykeller için kullanılır. Cabochons hemen hemen her şekle bulunabilir, ancak oval, mermi ve serbest biçimli şekiller en popülerdir.
Doğal mercan tipik tedavisiz, ancak bazı malzemeler daha değerli bir renk elde etmek boyalı olabilir. Cam, kemik, kabuklu kabuk ve plastik gibi mercan taklit için kullanılan diğer malzemelerin, bir çeşitlilik vardır.

Coral Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: CaCO3, Kalsiyum karbonat – organik
Kristal Yapısı: (Trigonal), mikrokristalin
Renk: Mavi, kırmızı, pembe, beyaz, siyah
Sertlik: 3 Mohs ölçeğine göre 4
Kırılma indisi: Beyaz ve kırmızı: 1,486 1.658 kadar
Yoğunluk: Beyaz ve kırmızı: 2.60 2.70 kadar
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Opak için Saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: Beyaz ve kırmızı: -0,160 -0.0172 için
Parlaklık: Işlenmemiş donuk, cilalı vitreus
Floresan: Zayıf; menekşe
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Mercan: Taş Çeşitleri ya da benzer Değerli Taş: Başa Dön
Fosil Mercan
Fosil Mercan
Değerli mercan teknik hiç taşlar olmayan taşlar küçük ama önemli grubuna aittir. Aksine çoğu renkli taşlar gibi kristal yapıları mineralleri olmak yerine, mercan biyolojik süreçte oluşur ve böylece organik taşlar elit sınıfına aittir. Organik taşlar sınıf oldukça küçük olmasına rağmen, grup içinde çok sıradışı ve önemli taş çeşitleri bir dizi vardır. Conch inci, akik (kırmızı akik), rhodonite, spessartite granat, cam, boynuz, kauçuk (gütaperka), kemik ve plastik gibi renk veya doku benzerliklerden, nedeniyle mercan için yanlış olabilir bir kaç malzeme vardır.

En Popüler Benzer veya İlgili Malzemeler:
Amber, Ammolite, jet, fildişi ve sedef en popüler ve iyi bilinen ilişkili taşlar vardır.

Lesser Bilinen Benzer veya İlgili Malzemeler:
Fosil mercan ve agatized mercan nadir ve az bilinen benzer taşlar vardır.

MERCAN

MERCAN

Metafizik Coral Gemstone Mitoloji ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri dön
Bir mücevher, gizemli, güçlü ve kutsal özelliklere sahip olduğuna inanılan olarak 1 binyılın başından bu yana, değerli mercan çok değerli olmuştur. Galyalılar genellikle koruyucu bir taş olduğu inancı onların kask ve silah süsleme olarak mercan taşlar kullanılmıştır. Eski Mısırlılar da her mercan taş aslında ilahi kanı içeren inandığı için kötü ruhlara karşı korumak için ölen mezarları mercan yerleştirilir. Romalılar tehlikeden korumak için çocuklarının boyunlarına mercan dalları astı. 20. yüzyılın başlarında, İtalya’nın insanların nazar ‘korunmak için mercan kullanılan ve birçok İtalyanlar infertilite için kullanılır.

Gezegensel Gemoloji ve Jyotish ve Veda uygulamada, kırmızı mercan Mars için gezegensel taştır. Pueblo Kızılderilileri kabul mercan dört element taşlarından biri olmaktır. Hopi ve Zuni kabileleri arasında, ‘hayat yol’ mercan, jet, abalon ve turkuaz (dört element) ile sembolize edilir. Değerli mercan herhangi bir ay için geleneksel burç olmamasına rağmen, bu Balık, Akrep, Oğlak ve Boğa için bir zodyak taştır. Kök veya temel çakra ve pembe mercan, kalp çakra için yararlı olabilir Kırmızı mercan idealdir.

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit tavsiye olarak alınması değildir. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Gemstone Lore çeşitli kaynaklardan toplanan ve Bu bilgiler doktorunuzun tavsiye yerine değildir Sett Co, Ltd tek görüşü değildir. Eğer herhangi bir tıbbi koşullar varsa, lisanslı bir pratisyen hekim bakınız. GemSelect herhangi bir iddia veya şifa veya astrolojik burç güçlerin ifadeleri garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Mercan Taş ve Takı Tasarımı Fikirler dön
Nedeniyle yoğun ve kalıcı renk ve çekici bir parlaklık için, değerli mercan, dekoratif ve süs takı kullanımı için eski çağlardan beri hasat edilmiştir. Değerli mercan genellikle kolye ve bilezik gibi dize takı boncuk kullanılır. Bazen delinmiş ve dikenli kolye olarak dizilmiş şube benzeri parçaları göreceksiniz. Cabochons ve çiçekler ve diğer süs nesnelerin oyma oldukça sık kolye, pim ve broş yapımında kullanılmaktadır. Coral günlük halkaları için tavsiye edilmez, ancak koruyucu tarzı ayarlarında eğer özenle arada-aşınma halkaları takılabilir.

 

MERCAN KÜPE

MERCAN KÜPE

Not: karat ağırlığına göre boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri oranla ağırlık olarak elmas daha küçüktür.

Mercan Taş ve Mücevherat Bakım ve Temizlik Başa Dön
Senin taşlar nasıl temizlenir Değerli mercan takı için günümüzde kullanılan diğer değerli taşlar en kıyasla çok dayanıklı değildir ve bu nedenle çoğu diğer takı taşlar biraz daha özen ve bakım gerektirir. Mercan asit ve ısıya karşı çok duyarlıdır. Renk aynı zamanda aşınma ve yıpranma ile solmaya bilinmektedir. Renk kaybını azaltmak için, zaman uzun süre doğrudan güneşe ve her türlü aşırı sıcaklık dalgalanmaları önlemek için taş maruz bırakmayın. Böyle ağartıcı veya asit gibi herhangi bir sert ev temizlik, birlikte mercan temizlemek ve mercan taşlar ve takı giyerek püskürtme parfüm veya saç spreyi kaçının.

Gerekirse yumuşak bir bez ve hafif bir sabun veya deterjan kullanarak değerli mercan silebilirsiniz. Sabunlu kalıntılarını çıkarmak için oda sıcaklığında su sıcak kullanarak iyice durulayın emin olun. Değerli mercan kuvars çok daha yumuşak olduğundan, sadece toz off silerek sonunda azaltılmış lehçe yol açabilir. Çizikler senin mercan takı ile yakın temas içinde diğer taşlar giyen önlemek önlemek için. Her zaman, egzersiz spor oynarken veya herhangi bir ev işleri gerçekleştirmeden önce takılarınızı çıkarın. Senin mercan taşlar saklarken, tek yumuşak bir bez kullanarak sarın ve uzak diğer taşlar onları saklayın. Mümkünse, ekstra koruma için bir kumaş kaplı mücevher kutusunun içinde koyun.

MERCAN TAŞI KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
MERCAN TAŞI KÜPE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 3.54 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MERCAN
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MERCAN TAŞI KÜPE

Değerli mercan yakından resif binanın ‘taşlık’ mercan ilgili doğal mercan, bir taş kalitesi çeşittir. Değerli mercan

MERCAN TAŞI KÜPE

MERCAN TAŞI KÜPE

mağaraları ve yarıklar da dahil olmak üzere, genellikle 500 feet karanlık ortamlarda, sedimantasyon düzeyi düşük kayalık deniz yataklarından derin oluşturan derin su mercan.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 HAS TAŞ MERCAN KÜPE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR…

Değerli mercan yavaş yavaş mercan polipleri olarak bilinen çok küçük deniz hayvanları tarafından inşa edilmiştir. Bu küçük, yumuşak bedenli yaratıklar kolonisi büyüdükçe birikir dakika, sert kabukları ile oluştururlar. Zamanla, koloni karmaşık şube ve iskelet yapıları sertleşmiş kalsiyum karbonat oluşur ve karotenoid pigmentleri tarafından renkli oluşmaya başlar. Bu biyolojik oluşumlar muazzam mercan resifleri küçük el büyüklüğünde yapılar arasında değişen büyüklüklerde, yılda sadece 1 milimetre gibi çok yavaş sık az büyür.

Çoğu mercan taşlar bugün mevcut corallium rubrum, mercan cinsin kırmızı renkli türler için çok özel bir pembe çeşitleri vardır. Ticarette, corallium rubrum bazen ‘asil mercan’ olarak adlandırılır ve takı için mercan en arzu edilen tip olarak kabul edilir. Noble mercan da popüler ‘mercan melek cildi’, somon renkli mercan bir pembe içerir. Fosil mercan ile birlikte corallium rubrum, agatized mercan onlar ithal edilebilir, yani regüle veya uluslararası ticaretten korunmaz mercan kum ve mercan parçaları, ve izni olmadan pek çok ülkeye ihraç. Ancak, Hawai kökenli mercan Lacey Yasası altında korunmakta ve hasat ve ABD ihraç edilemez. (Çoğunlukla Çin ve Hawaii) düzenlenmiş mercan Diğer tür corallium japonicum, corallium elatius, corallium sekundumun ve Antipathes Grandis bulunmaktadır. Bu uluslararası ticaret için izin isteyebilir rağmen, genellikle yurt takas olabilir.

Coral belirlenmesi
Coral Kökeni
Alış Coral
Coral Gemological Özellikleri
Mercan Çeşitleri
Coral Mitoloji
Mercan Takı
Coral Gemstone Bakımı
Coral Kabaşon
Doğal Mercan
Mercan belirlenmesi Geri Başa
Mercan bir organik maddedir ve benzeri organik taşlar, bir özellikle sert ve dayanıklı taş değildir. Kolayca ayırt yardımcı ve gibi benzer renkli taşlar gelen mercan belirleyebilir Mohs, 3 ila 4 arasında bir sertlik derecesi vardır carnelian, rhodonite veya spessartite lal. Bir kalsiyum karbonat kompozisyonu beyaz ve kırmızı mercan bir özgül ağırlığa ve 2.60-2.70 ve yoğunluk 1.486-1.658 arasında bir kırılma indisine sahiptir. Bu özel Gemological özellikler, opak forma mercanın saydam ile birlikte kolayca taklitler veya benzeri Gemmy malzemelerden doğal mercan belirlemenize yardımcı olabilir.

MERCAN TAŞI

MERCAN TAŞI

Mercan Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Değerli mercan tüm dünyada yerlerde bulunan olsa, (Napoli yakınlarındaki, İtalya) Torre del Greco mercan tüm dünyanın arz 200 yılı aşkın bir süredir üst mercan ticaret merkezi, işleme yaklaşık% 75 olmuştur. Mevcut değerli mercan bugün çoğu özellikle Sardinya, Batı Akdeniz’e hasat edilir. Kayda değer mevduat da Kızıldeniz, Biscay, Malezya Takımadaları, Midway Adaları, Japonya, Tayvan, Avustralya Körfezi ve Hawaii Adaları bulunur. Hawaii, kıyı Japonya, Akdeniz ve Kızıldeniz’den Değerli mercan bugün en iyi mercan olarak kabul edilir.

Coral Alış ve mercan Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
Mercan rengi
Değerli mercan tipik ışık kırmızı derin öküz kan kırmızı (moro mercan) somon (momo mercan) ve orta-kırmızı (Sardegna mercan) dahil olmak üzere, kırmızı renkler sıcak pembemsi, bir dizi sergiler; renk giyildiğinde solmaya bilinmektedir. Noble mercan en çok arzu edilen üniforma rengi vardır, ama çoğu zaman pembemsi kırmızı, özellikle melek cilt mercan çizgiler veya beyaz lekeler sergileyebilirler. Değerli mercan ayrıca altın, beyaz, siyah ve mavi gibi diğer renklerde bulunabilir. Hawaii Altın renkli mercan son derece nadir ve son derece onun hafif chatoyancy için istenen olduğunu. Ticari ağır düzenlenir olarak siyah ve mavi mercan genellikle taşlar veya takı için kullanılmaz.

Mercan Açıklık ve Cilası
Değerli mercan opak tipik saydam olduğunu. Ne zaman işlenmemiş, bu doğal donuk, mat cila vardır. Cilalı mercan çekici bir camsı parlaklık sergiler. Mercan ince taneli kumtaşı ve zımpara ile parlatılmış ve daha sonra ince keçe tekerlekler parlatılır.

Mercan Taşı Küpe

Mercan Taşı Küpe

Mercan Kesim ve Şekil
Değerli mercan genellikle nedeniyle yumuşaklık ve donukluk için cabochon tr kesilir. Bu halk boncuk, süs oymalar ve heykeller için kullanılır. Cabochons hemen hemen her şekle bulunabilir, ancak oval, mermi ve serbest biçimli şekiller en popülerdir.
Doğal mercan tipik tedavisiz, ancak bazı malzemeler daha değerli bir renk elde etmek boyalı olabilir. Cam, kemik, kabuklu kabuk ve plastik gibi mercan taklit için kullanılan diğer malzemelerin, bir çeşitlilik vardır.

Coral Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: CaCO3, Kalsiyum karbonat – organik
Kristal Yapısı: (Trigonal), mikrokristalin
Renk: Mavi, kırmızı, pembe, beyaz, siyah
Sertlik: 3 Mohs ölçeğine göre 4
Kırılma indisi: Beyaz ve kırmızı: 1,486 1.658 kadar
Yoğunluk: Beyaz ve kırmızı: 2.60 2.70 kadar
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Opak için Saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: Beyaz ve kırmızı: -0,160 -0.0172 için
Parlaklık: Işlenmemiş donuk, cilalı vitreus
Floresan: Zayıf; menekşe
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Mercan: Taş Çeşitleri ya da benzer Değerli Taş: Başa Dön
Fosil Mercan
Fosil Mercan
Değerli mercan teknik hiç taşlar olmayan taşlar küçük ama önemli grubuna aittir. Aksine çoğu renkli taşlar gibi kristal yapıları mineralleri olmak yerine, mercan biyolojik süreçte oluşur ve böylece organik taşlar elit sınıfına aittir. Organik taşlar sınıf oldukça küçük olmasına rağmen, grup içinde çok sıradışı ve önemli taş çeşitleri bir dizi vardır. Conch inci, akik (kırmızı akik), rhodonite, spessartite granat, cam, boynuz, kauçuk (gütaperka), kemik ve plastik gibi renk veya doku benzerliklerden, nedeniyle mercan için yanlış olabilir bir kaç malzeme vardır.

En Popüler Benzer veya İlgili Malzemeler:
Amber, Ammolite, jet, fildişi ve sedef en popüler ve iyi bilinen ilişkili taşlar vardır.

Lesser Bilinen Benzer veya İlgili Malzemeler:
Fosil mercan ve agatized mercan nadir ve az bilinen benzer taşlar vardır.

MERCAN

MERCAN

Metafizik Coral Gemstone Mitoloji ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri dön
Bir mücevher, gizemli, güçlü ve kutsal özelliklere sahip olduğuna inanılan olarak 1 binyılın başından bu yana, değerli mercan çok değerli olmuştur. Galyalılar genellikle koruyucu bir taş olduğu inancı onların kask ve silah süsleme olarak mercan taşlar kullanılmıştır. Eski Mısırlılar da her mercan taş aslında ilahi kanı içeren inandığı için kötü ruhlara karşı korumak için ölen mezarları mercan yerleştirilir. Romalılar tehlikeden korumak için çocuklarının boyunlarına mercan dalları astı. 20. yüzyılın başlarında, İtalya’nın insanların nazar ‘korunmak için mercan kullanılan ve birçok İtalyanlar infertilite için kullanılır.

Gezegensel Gemoloji ve Jyotish ve Veda uygulamada, kırmızı mercan Mars için gezegensel taştır. Pueblo Kızılderilileri kabul mercan dört element taşlarından biri olmaktır. Hopi ve Zuni kabileleri arasında, ‘hayat yol’ mercan, jet, abalon ve turkuaz (dört element) ile sembolize edilir. Değerli mercan herhangi bir ay için geleneksel burç olmamasına rağmen, bu Balık, Akrep, Oğlak ve Boğa için bir zodyak taştır. Kök veya temel çakra ve pembe mercan, kalp çakra için yararlı olabilir Kırmızı mercan idealdir.

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit tavsiye olarak alınması değildir. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Gemstone Lore çeşitli kaynaklardan toplanan ve Bu bilgiler doktorunuzun tavsiye yerine değildir Sett Co, Ltd tek görüşü değildir. Eğer herhangi bir tıbbi koşullar varsa, lisanslı bir pratisyen hekim bakınız. GemSelect herhangi bir iddia veya şifa veya astrolojik burç güçlerin ifadeleri garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Mercan Taş ve Takı Tasarımı Fikirler dön
Nedeniyle yoğun ve kalıcı renk ve çekici bir parlaklık için, değerli mercan, dekoratif ve süs takı kullanımı için eski çağlardan beri hasat edilmiştir. Değerli mercan genellikle kolye ve bilezik gibi dize takı boncuk kullanılır. Bazen delinmiş ve dikenli kolye olarak dizilmiş şube benzeri parçaları göreceksiniz. Cabochons ve çiçekler ve diğer süs nesnelerin oyma oldukça sık kolye, pim ve broş yapımında kullanılmaktadır. Coral günlük halkaları için tavsiye edilmez, ancak koruyucu tarzı ayarlarında eğer özenle arada-aşınma halkaları takılabilir.

 

MERCAN KÜPE

MERCAN KÜPE

Not: karat ağırlığına göre boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri oranla ağırlık olarak elmas daha küçüktür.

Mercan Taş ve Mücevherat Bakım ve Temizlik Başa Dön
Senin taşlar nasıl temizlenir Değerli mercan takı için günümüzde kullanılan diğer değerli taşlar en kıyasla çok dayanıklı değildir ve bu nedenle çoğu diğer takı taşlar biraz daha özen ve bakım gerektirir. Mercan asit ve ısıya karşı çok duyarlıdır. Renk aynı zamanda aşınma ve yıpranma ile solmaya bilinmektedir. Renk kaybını azaltmak için, zaman uzun süre doğrudan güneşe ve her türlü aşırı sıcaklık dalgalanmaları önlemek için taş maruz bırakmayın. Böyle ağartıcı veya asit gibi herhangi bir sert ev temizlik, birlikte mercan temizlemek ve mercan taşlar ve takı giyerek püskürtme parfüm veya saç spreyi kaçının.

Gerekirse yumuşak bir bez ve hafif bir sabun veya deterjan kullanarak değerli mercan silebilirsiniz. Sabunlu kalıntılarını çıkarmak için oda sıcaklığında su sıcak kullanarak iyice durulayın emin olun. Değerli mercan kuvars çok daha yumuşak olduğundan, sadece toz off silerek sonunda azaltılmış lehçe yol açabilir. Çizikler senin mercan takı ile yakın temas içinde diğer taşlar giyen önlemek önlemek için. Her zaman, egzersiz spor oynarken veya herhangi bir ev işleri gerçekleştirmeden önce takılarınızı çıkarın. Senin mercan taşlar saklarken, tek yumuşak bir bez kullanarak sarın ve uzak diğer taşlar onları saklayın. Mümkünse, ekstra koruma için bir kumaş kaplı mücevher kutusunun içinde koyun.