OTANT�K TA�

AMETİST TAŞI KOLYE 5 KARAT

ÖZEL ÜRÜNLER
AMETİST TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 4 GR
 • 5 KARAT VVS KALİTE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • HAS TAŞ AMETİST
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

AMETİST TAŞI KOLYE 5 KARAT

Ametist güzellik tarih boyunca kabul edilmiştir, ama gerçekten kıymetli taşı bulmak için yatırılmaktadır ilk uygarlık

AMETİST TAŞ KOLYE

AMETİST TAŞ KOLYE

Yunanistan olduğunu. Aslında, Ametist ismi Yunan kökeni için olduğunu belirtti. Bu sarhoş, veya başka bir deyişle, ayık anlamına gelen “Amethystus” kaynaklanmaktadır. Antik Yunan uygarlığında, Ametist sarhoşluk karşı koruma

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ELMAS KESİM 5 KARAT VVS IŞILTILI 1.KALİTE BRAZİLYA AMETİST TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

insan vücudu sağlamak için düşünülmüştür. Bu nedenle, Yunanlılar ametisli dizayn edilmiş bardak içmek için çok yaygındı. Gemstone giymek de sarhoş karşı koruma ile vücut sağlamak için bir yol olduğuna inanılıyor.

Ametist erken Mısır uygarlığının büyük bir rol oynadığı bilinmektedir. Firavunlar onların mezar taş ile süslenmiş olması için Yeni başlayanlar için, çok yaygındı. Ametist ayrıca Tarihçiler bir noktada Mısır yaşandı servet hakkında biraz anlatır. Ülke bir noktada çok zengin olunca, ülkenin kraliyet orta ve çalışma sınıflardan ailelerin birçok Ametist ve altın hem de hediyeler verdi. Tarihçiler bunu bulduk kanıtı bu özel dönemde yaşamış insanların mezarları bulunabilir hediyeler vardır.

Ametist genellikle kraliyet ile ilişkili bir renk olan mor olduğundan, tarih boyunca birçok onurlu insan Gemstone kendi bilinmektedir olması şaşırtıcı değil. Aslında, birçok kraliyet kişi sık sık mor renk giydi, bu yüzden çünkü onların kıyafetleri eşleşti ne kadar iyi olabilir, bu Gemstone keyif aldık nedenlerinden biri. İngiliz Kraliyet Mücevherleri Ametist oluşmaktadır. Aynı zamanda Rus İmparatoriçe favori taş, Büyük Catherine olduğu söyleniyor. Mısır firavunu Kleopatra Romalılar her ikisi de kalpleri Julius Caesar ve Marc Anthony, yakalamak için inanılan bir Ametist yüzük vardı. Sonra bu oldu, birçok Roma kadın yüzük, kolye, ve onlar kendilerine karşı sadık kocalarını tutmaya yardımcı olacağını düşündüm çünkü Ametist bulunan takı diğer formları giyen başladı.

AMETİST KOLYE

AMETİST KOLYE

Yunanistan Ametist tanıyan ilk uygarlık olduğu bilinmesine rağmen, taş aslında geri İncille kez tarih yok. Bu nedenle, aynı zamanda çok ilginç bir dini geçmişe sahiptir. İncil’e göre, göğüs High Priest Aaron tarafından giyilen on iki taşlar vardı. Ametist bunlardan biridir. Taş da Havari Matthias ve Adnachiel, bir Koruyucu Melek hem ilişkili olması gerekiyordu. Katolik dininde, Ametist din adamı üyeleri tarafından giyilirdi. Taş da haç süsleme kullanılmıştır. Ametist zamanda Budist din önemlidir. Bu Buda önemli anlam olmuştur inanılan taşlardan biridir. Budist tesbih olan malas, sık sık Ametist ihtiva nedeni budur. Budist ve Katolik dinler her ikisinde de, taş bekârlık temsilcisi olduğuna inanılıyordu.
Yunan kelimeleri ‘Amethystos ortalamaları çeviri’ sarhoş değil ‘. Onlar toz haline o kadar taşlanmış ve önleyici tedbir sarhoş againt olarak şarap int dökülüyor. Eski Ahit’te ve orta ve geç 1300 (BC) oniki taş etrafında İsrail’in on iki kabilesi temsilcisi olarak kadroda. (Mısır’dan Çıkış 28: 17-21) Bu taşlar ametist arasında Dan Joseph oğullarından biri kabile temsil eden taş olarak seçildi. Ametist yüksek rahip Aaron ve breastplate süsleyen oniki taş biri olarak bahsedilmektedir. (Mısır’dan Çıkış 39).

Rus İmparatoriçesi Catherine Büyük için bakmak Urallar içine madencilerin bir ordu gönderdi. Rönesans döneminde, ametist alçakgönüllülük ve tevazu sembolü oldu. Aziz Valentine Cupid suretinde oyma antika Ametist ayarlanmış bir yüzük takmak söyleniyordu.

Son yüzyılda, büyük bir psişik güçlere sahip olduğuna inanılan ametist Meksika, Orta ve Güney Amerika’da antik kalıntılar arasında keşfedildi. Onlar insan kafatası şekli ve ölçeği çoğaltmak, onüç Kristal Kafatasları bir grup adında biri dünyada buldum. Ametist Skull, bu seçildi olarak, Guatemala, Meksika erken 1900 yılında keşfedildi ve bir Maya rahibi tarafından 1982 yılında San Jose, Kaliforniya (ABD) getirildi. Bulgular şaşırtıcı idi. Kristal amethys gelen heykel kafatasları, oyma ve kristal doğal tahıl karşı şekillendirilecek bulunmuştur. Sadece, bu neredeyse imkansızdır onlar gelmek gibi görünüyor hangi zamanında mevcut araç ve becerileri tamamen duyulmamış. Mutlak hassas olmadan, bu şekilde ametist oyma bunu paramparça olacaktır.

AMETİST GÜMÜŞ KOLYE

AMETİST GÜMÜŞ KOLYE

Ametist tarih boyunca pek çok niteliklere sahip olduğu düşünülen ve hepsi pozitif olmuştur. Taş, istihbarat yükseltmek, kötü düşünceler önlemeye yardımcı bir iş zihin için iyi olabilir, savaş yaralanmaları asker korumak, zafer savaşçı yardım yaptığı oyunun arama avcı yardım, bulaşıcı hastalıklardan korumak takan ve kovmak için düşünüldü iblisler bir ayı figürü mücevher üzerinde yazılı olup olmadığını. Ametist, insan türünün en saf özlemleri getirecek bir mücevher olarak biliniyordu. Chastity, itidal ve kendini kontrol ‘ın taş giyerek daha güçlü yapılan tüm özellikler vardı. Taş tutkulu öfke ve onun takan kötülük veya baz doğaya karşı korunmak istiyorum. Taş meditasyon ve cesaret üretti.

Ametist Gerçekler

Demir veya manganez safsızlıklar mor renk var kuvars bu tür vermek ne. Ametist birçok mor tonları meydana gelir. Kırılma It endeksi 1,544-1,553 ve Birefringence 0.009 olduğunu. Bazen bazen üzerinden çalışan beyaz kuvars bantları var, sağlam bir mor. Mor yüzlerce yıldır kraliyet rengi olmuştur. Aristokrasi birçok kez rütbe işareti olarak giyilen vardır. Ametist Meksika, Brezilya, Uruguay, Rusya ve Afrika olmak üzere dünya çapında birçok alanda bulunur. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Ametist Montana, Colorado, Arizona, Maine, ve New Jersey bulunabilir. Ametist dünyanın en büyük kaynak Kore’den geliyor.

Ametist bir mor çeşididir kuvars sıklıkla kullanılan takı. Isim geliyor Antik Yunan (“sarhoş”) ἀ a- (“”) ve μέθυστος méthystos, taş onun sahibini korumalı inancı için bir referans sarhoşluk. Eski Yunanlılar ametist giydi ve yapılan içme o önleyecek inancı onunla dekore gemiler sarhoşluk. Bu birkaç formlarından biridir kuvars. Ametist bir yarı değerli taş ve geleneksel burç şubat için.
Ametist’in mor çeşitli olan kuvars (SiO 2) ve onun mor renge borçlu ışınlama, demir (birlikte, bazı durumlarda yabancı maddeler Geçiş elemanı yabancı maddeler), ve kompleks kristal kafes ikameleri neden eser elementler, varlığı. [1 ] [2] [3] sertlik mineral böylece mücevher kullanım için uygun olan, kuvars aynıdır.

Renk ve ton [değiştir]
Ametist derin mor bir ışık pembemsi mor birincil tonlar ortaya çıkar. Ametist kırmızı ve mavi biri veya her ikisi ikincil tonları, sergileyebilir. Ametist en iyi çeşitleri bulunabilir Sibirya, Sri Lanka, Brezilya ve uzak doğu. İdeal notu “Derin Sibirya” olarak adlandırılan ve yaklaşık% 75-80 birincil mor renk vardır,% 15-20 mavi ve kırmızı tonları ikincil (ışık kaynağına bağlı olarak) ile. Edilmektedir [4] Yeşil kuvars bazen yanlış yeşil denir Bir yanlış isim ve malzeme için uygun bir isim ametist, uygun terminoloji olmak prasiolite. Yeşil kuvars için başka isimler vermarine veya kireç citrine vardır.

AMETİST BAYAN KOLYE

AMETİST BAYAN KOLYE

Yönlü ametist

Zümrüt ametist kesti
Çok değişken yoğunlukta, ametist rengi genellikle kristal son yüzlerine paralel şeritler halinde dışarı atılır. Sanatında bir yönü lapidary doğru homojen bitmiş taş tonunu kılan bir şekilde renk yerleştirmek için taş kesme içerir. Çoğu zaman, mor renk bazen sadece ince bir yüzey tabakası, renk taş ya da mevcut olması zor bir kesim için homojen yapar değildir.

Ametist rengi ile ikame sonucu kanıtlanmıştır ışınlama yapısında silisyum, üç değerlikli demir (Fe 3+) ve [3] [5], büyük iyon yarıçapının eser elementlerin varlığı, [2] ve e Belli bir ölçüde, ametist rengi doğal yerinden kaynaklanabilecek geçiş elementleri demir konsantrasyonu düşük olsa bile. Doğal ametist olan dichroic kırmızımsı mor ve mavimsi mor, [3] ancak ısıtıldığında, sarı-turuncu, sarı-kahverengi, koyu kahverengimsi veya döner ve benzeyebilir citrine, [6] fakat hakiki sitrin aksine, onun dikroizma kaybeder. Kısmen ısıtıldığında, ametist neden olabilir Ametrine.

Işık kaynaklarına pozlanmış ve yapay yeterli ışınlama ile karanlık olabilir eğer Ametist sesi fade olabilir. [3]

Tarihi [değiştir]

Roma tifdruk taş oyulmuş ve Caracalla bir zamanlar Hazine, ametist içinde Sainte-Chapelle.
Ametist bir olarak kullanılan taş, antik göre Mısırlılar ve büyük ölçüde antik çağlarda kullanılmıştır tifdruk oyulmuş taşlar. [7]

Yunanlılar ametist taşlar zehirlenmeye önleyebilir inanıyordu, [8] Ortaçağ Avrupa askerleri ametist giyerken muska amethysts insanlara şifa ve serinkanlı onları tutmak inanç savaşta koruma olarak. [9] ametist boncuklar bulundu Anglo-Sakson mezarlara İngiltere’de. [10] Batılı Hıristiyan piskoposlar bir giyim piskoposluk halkası genellikle ametist seti, at “sarhoş değil” diye Havariler açıklaması bir ima Pentecost Elçilerin İşleri 02:15 de. [11]

 

AMETİST TAŞI KOLYE 5 KARAT

ÖZEL ÜRÜNLER
AMETİST TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 4 GR
 • 5 KARAT VVS KALİTE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • HAS TAŞ AMETİST
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AMETİST TAŞI KOLYE 5 KARAT

Ametist güzellik tarih boyunca kabul edilmiştir, ama gerçekten kıymetli taşı bulmak için yatırılmaktadır ilk uygarlık

AMETİST TAŞ KOLYE

AMETİST TAŞ KOLYE

Yunanistan olduğunu. Aslında, Ametist ismi Yunan kökeni için olduğunu belirtti. Bu sarhoş, veya başka bir deyişle, ayık anlamına gelen “Amethystus” kaynaklanmaktadır. Antik Yunan uygarlığında, Ametist sarhoşluk karşı koruma

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ELMAS KESİM 5 KARAT VVS IŞILTILI 1.KALİTE BRAZİLYA AMETİST TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

insan vücudu sağlamak için düşünülmüştür. Bu nedenle, Yunanlılar ametisli dizayn edilmiş bardak içmek için çok yaygındı. Gemstone giymek de sarhoş karşı koruma ile vücut sağlamak için bir yol olduğuna inanılıyor.

Ametist erken Mısır uygarlığının büyük bir rol oynadığı bilinmektedir. Firavunlar onların mezar taş ile süslenmiş olması için Yeni başlayanlar için, çok yaygındı. Ametist ayrıca Tarihçiler bir noktada Mısır yaşandı servet hakkında biraz anlatır. Ülke bir noktada çok zengin olunca, ülkenin kraliyet orta ve çalışma sınıflardan ailelerin birçok Ametist ve altın hem de hediyeler verdi. Tarihçiler bunu bulduk kanıtı bu özel dönemde yaşamış insanların mezarları bulunabilir hediyeler vardır.

Ametist genellikle kraliyet ile ilişkili bir renk olan mor olduğundan, tarih boyunca birçok onurlu insan Gemstone kendi bilinmektedir olması şaşırtıcı değil. Aslında, birçok kraliyet kişi sık sık mor renk giydi, bu yüzden çünkü onların kıyafetleri eşleşti ne kadar iyi olabilir, bu Gemstone keyif aldık nedenlerinden biri. İngiliz Kraliyet Mücevherleri Ametist oluşmaktadır. Aynı zamanda Rus İmparatoriçe favori taş, Büyük Catherine olduğu söyleniyor. Mısır firavunu Kleopatra Romalılar her ikisi de kalpleri Julius Caesar ve Marc Anthony, yakalamak için inanılan bir Ametist yüzük vardı. Sonra bu oldu, birçok Roma kadın yüzük, kolye, ve onlar kendilerine karşı sadık kocalarını tutmaya yardımcı olacağını düşündüm çünkü Ametist bulunan takı diğer formları giyen başladı.

AMETİST KOLYE

AMETİST KOLYE

Yunanistan Ametist tanıyan ilk uygarlık olduğu bilinmesine rağmen, taş aslında geri İncille kez tarih yok. Bu nedenle, aynı zamanda çok ilginç bir dini geçmişe sahiptir. İncil’e göre, göğüs High Priest Aaron tarafından giyilen on iki taşlar vardı. Ametist bunlardan biridir. Taş da Havari Matthias ve Adnachiel, bir Koruyucu Melek hem ilişkili olması gerekiyordu. Katolik dininde, Ametist din adamı üyeleri tarafından giyilirdi. Taş da haç süsleme kullanılmıştır. Ametist zamanda Budist din önemlidir. Bu Buda önemli anlam olmuştur inanılan taşlardan biridir. Budist tesbih olan malas, sık sık Ametist ihtiva nedeni budur. Budist ve Katolik dinler her ikisinde de, taş bekârlık temsilcisi olduğuna inanılıyordu.
Yunan kelimeleri ‘Amethystos ortalamaları çeviri’ sarhoş değil ‘. Onlar toz haline o kadar taşlanmış ve önleyici tedbir sarhoş againt olarak şarap int dökülüyor. Eski Ahit’te ve orta ve geç 1300 (BC) oniki taş etrafında İsrail’in on iki kabilesi temsilcisi olarak kadroda. (Mısır’dan Çıkış 28: 17-21) Bu taşlar ametist arasında Dan Joseph oğullarından biri kabile temsil eden taş olarak seçildi. Ametist yüksek rahip Aaron ve breastplate süsleyen oniki taş biri olarak bahsedilmektedir. (Mısır’dan Çıkış 39).

Rus İmparatoriçesi Catherine Büyük için bakmak Urallar içine madencilerin bir ordu gönderdi. Rönesans döneminde, ametist alçakgönüllülük ve tevazu sembolü oldu. Aziz Valentine Cupid suretinde oyma antika Ametist ayarlanmış bir yüzük takmak söyleniyordu.

Son yüzyılda, büyük bir psişik güçlere sahip olduğuna inanılan ametist Meksika, Orta ve Güney Amerika’da antik kalıntılar arasında keşfedildi. Onlar insan kafatası şekli ve ölçeği çoğaltmak, onüç Kristal Kafatasları bir grup adında biri dünyada buldum. Ametist Skull, bu seçildi olarak, Guatemala, Meksika erken 1900 yılında keşfedildi ve bir Maya rahibi tarafından 1982 yılında San Jose, Kaliforniya (ABD) getirildi. Bulgular şaşırtıcı idi. Kristal amethys gelen heykel kafatasları, oyma ve kristal doğal tahıl karşı şekillendirilecek bulunmuştur. Sadece, bu neredeyse imkansızdır onlar gelmek gibi görünüyor hangi zamanında mevcut araç ve becerileri tamamen duyulmamış. Mutlak hassas olmadan, bu şekilde ametist oyma bunu paramparça olacaktır.

AMETİST GÜMÜŞ KOLYE

AMETİST GÜMÜŞ KOLYE

Ametist tarih boyunca pek çok niteliklere sahip olduğu düşünülen ve hepsi pozitif olmuştur. Taş, istihbarat yükseltmek, kötü düşünceler önlemeye yardımcı bir iş zihin için iyi olabilir, savaş yaralanmaları asker korumak, zafer savaşçı yardım yaptığı oyunun arama avcı yardım, bulaşıcı hastalıklardan korumak takan ve kovmak için düşünüldü iblisler bir ayı figürü mücevher üzerinde yazılı olup olmadığını. Ametist, insan türünün en saf özlemleri getirecek bir mücevher olarak biliniyordu. Chastity, itidal ve kendini kontrol ‘ın taş giyerek daha güçlü yapılan tüm özellikler vardı. Taş tutkulu öfke ve onun takan kötülük veya baz doğaya karşı korunmak istiyorum. Taş meditasyon ve cesaret üretti.

Ametist Gerçekler

Demir veya manganez safsızlıklar mor renk var kuvars bu tür vermek ne. Ametist birçok mor tonları meydana gelir. Kırılma It endeksi 1,544-1,553 ve Birefringence 0.009 olduğunu. Bazen bazen üzerinden çalışan beyaz kuvars bantları var, sağlam bir mor. Mor yüzlerce yıldır kraliyet rengi olmuştur. Aristokrasi birçok kez rütbe işareti olarak giyilen vardır. Ametist Meksika, Brezilya, Uruguay, Rusya ve Afrika olmak üzere dünya çapında birçok alanda bulunur. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Ametist Montana, Colorado, Arizona, Maine, ve New Jersey bulunabilir. Ametist dünyanın en büyük kaynak Kore’den geliyor.

Ametist bir mor çeşididir kuvars sıklıkla kullanılan takı. Isim geliyor Antik Yunan (“sarhoş”) ἀ a- (“”) ve μέθυστος méthystos, taş onun sahibini korumalı inancı için bir referans sarhoşluk. Eski Yunanlılar ametist giydi ve yapılan içme o önleyecek inancı onunla dekore gemiler sarhoşluk. Bu birkaç formlarından biridir kuvars. Ametist bir yarı değerli taş ve geleneksel burç şubat için.
Ametist’in mor çeşitli olan kuvars (SiO 2) ve onun mor renge borçlu ışınlama, demir (birlikte, bazı durumlarda yabancı maddeler Geçiş elemanı yabancı maddeler), ve kompleks kristal kafes ikameleri neden eser elementler, varlığı. [1 ] [2] [3] sertlik mineral böylece mücevher kullanım için uygun olan, kuvars aynıdır.

Renk ve ton [değiştir]
Ametist derin mor bir ışık pembemsi mor birincil tonlar ortaya çıkar. Ametist kırmızı ve mavi biri veya her ikisi ikincil tonları, sergileyebilir. Ametist en iyi çeşitleri bulunabilir Sibirya, Sri Lanka, Brezilya ve uzak doğu. İdeal notu “Derin Sibirya” olarak adlandırılan ve yaklaşık% 75-80 birincil mor renk vardır,% 15-20 mavi ve kırmızı tonları ikincil (ışık kaynağına bağlı olarak) ile. Edilmektedir [4] Yeşil kuvars bazen yanlış yeşil denir Bir yanlış isim ve malzeme için uygun bir isim ametist, uygun terminoloji olmak prasiolite. Yeşil kuvars için başka isimler vermarine veya kireç citrine vardır.

AMETİST BAYAN KOLYE

AMETİST BAYAN KOLYE

Yönlü ametist

Zümrüt ametist kesti
Çok değişken yoğunlukta, ametist rengi genellikle kristal son yüzlerine paralel şeritler halinde dışarı atılır. Sanatında bir yönü lapidary doğru homojen bitmiş taş tonunu kılan bir şekilde renk yerleştirmek için taş kesme içerir. Çoğu zaman, mor renk bazen sadece ince bir yüzey tabakası, renk taş ya da mevcut olması zor bir kesim için homojen yapar değildir.

Ametist rengi ile ikame sonucu kanıtlanmıştır ışınlama yapısında silisyum, üç değerlikli demir (Fe 3+) ve [3] [5], büyük iyon yarıçapının eser elementlerin varlığı, [2] ve e Belli bir ölçüde, ametist rengi doğal yerinden kaynaklanabilecek geçiş elementleri demir konsantrasyonu düşük olsa bile. Doğal ametist olan dichroic kırmızımsı mor ve mavimsi mor, [3] ancak ısıtıldığında, sarı-turuncu, sarı-kahverengi, koyu kahverengimsi veya döner ve benzeyebilir citrine, [6] fakat hakiki sitrin aksine, onun dikroizma kaybeder. Kısmen ısıtıldığında, ametist neden olabilir Ametrine.

Işık kaynaklarına pozlanmış ve yapay yeterli ışınlama ile karanlık olabilir eğer Ametist sesi fade olabilir. [3]

Tarihi [değiştir]

Roma tifdruk taş oyulmuş ve Caracalla bir zamanlar Hazine, ametist içinde Sainte-Chapelle.
Ametist bir olarak kullanılan taş, antik göre Mısırlılar ve büyük ölçüde antik çağlarda kullanılmıştır tifdruk oyulmuş taşlar. [7]

Yunanlılar ametist taşlar zehirlenmeye önleyebilir inanıyordu, [8] Ortaçağ Avrupa askerleri ametist giyerken muska amethysts insanlara şifa ve serinkanlı onları tutmak inanç savaşta koruma olarak. [9] ametist boncuklar bulundu Anglo-Sakson mezarlara İngiltere’de. [10] Batılı Hıristiyan piskoposlar bir giyim piskoposluk halkası genellikle ametist seti, at “sarhoş değil” diye Havariler açıklaması bir ima Pentecost Elçilerin İşleri 02:15 de. [11]