OTANT�K TA�

Kehribar Taşı Kolye (Yetişkin)

ÖZEL ÜRÜNLER
Kehribar Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 20 GR
 • 48 CM UZUNLUK
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL KEHRİBAR TAŞI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • YETİŞKİNLER İÇİN

Amber bir zamanlar ilk altı ilaçtan biri olarak kabul edildi ve sayısız hastalığın tedavisi için kullanıldı.Ancak, kuzey Avrupa’daki kehribar işletmesinde aktif olan insanlar dışındaki az kişi, tarihsel kullanımının kapsamını veya kehribarın sağlık amaçlı yararlarının bir kısmını doğrulamak için ne yaptığını biliyor.

Kehribar Kolye

Kehribar Kolye

Kehribar işinde aktif olmak, perakendede de satış yapmak toptan, sürekli olarak kehribarın sağlık amaçlı kullanılması ve kehribin tarihsel kullanımı hakkında ürün ve bilgi taleplerini sürekli alıyorum.
Bir arkadaşa ve bebek diş kaşığı kolye tedarikçisine kadar, Lyme hastalığındaki ağrıyı gidermeyi tavsiye etmedi. Dikkatimi çekti. Tarif (bu kitapta yer alan), daha fazla bilgi ve kehribarın tedavi olarak kişisel kullanımı için kişisel araştırmamı teşvik etti.
Kehribar kullanımından bulduğum yararlar nedeniyle, bu bilgiyi kitap şeklinde hazırlamaya ve kışkırtmaya karar verdim, böylece diğer insanların eskilerin “kehribar büyüsü” dedikleri şeyden yararlanma imkânı olabilirdi.Bir arkadaşa ve bebek diş kaşığı kolye tedarikçisine kadar, Lyme hastalığındaki ağrıyı gidermeyi tavsiye etmedi. Dikkatimi çekti. Tarif (bu kitapta yer alan), daha fazla bilgi ve kehribarın tedavi olarak kişisel kullanımı için kişisel araştırmamı teşvik etti.
Kehribar kullanımından bulduğum yararlar nedeniyle, bu bilgiyi kitap şeklinde hazırlamaya ve kışkırtmaya karar verdim, böylece diğer insanların eskilerin “kehribar büyüsü” dedikleri şeyden yararlanma imkânı olabilirdi.Bu kitabı okuduktan sonra, eskilerin neden Amber’in büyülü güçlere sahip olduğunu düşündüğünü anlayacaksınız.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL HAM RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI KOLYE YETİŞKİNLER İÇİN ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL FANTASTİK BİR HEDİYE

20 GR 48CM UZUNLUK
Amber’in yüzyıllar boyunca insanlar için neler yaptığını ve bugün insanlar için neler yapmaya devam ettiğini öğrendikten sonra, bu sihirden bazılarını kendiniz denemeyi bile düşünebilirsiniz.

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

Size tam anlamıyla amber ve yüzyıllar boyunca nasıl kullanıldığını anlamanız için çalışacağım. Doğal Baltık kehribar hakkında size iyi bir anlaşılabilir teknik bilgi dozu vereceğim ve daha sonra tarihsel kayıtta yer alan anekdot bilgilerden yararlanacağım.
Bu kitabı okurken, lütfen eskilerin Amber’in yapabileceğinin çoğunun abartılmış olduğunu söyleyin. Ancak modern araştırmalar amberin bazı faydalarını doğruladı ve doğal bir tedavi olarak kullanılmasını önermeye devam ediyor.
Amber, birçok alternatif tıp pratisyeni tarafından kullanılmaktadır. Ve kullanmaya karar verirseniz, lütfen profesyonel ve modern tıbbi yardımın yerine bir takviye olduğunu unutmayın. Modern tıp olay yerine gelmeden önce ölüm oranı yüksekti. Yaşam alanlarımızın genişletilmesine neden olan modern teknoloji ve ilaçlardı.
Kehribar bir tedavi değil, ama sizin için diğer ilaçların yapmadığı bazı şeyler yapabilir.
Kararınızı kullanmanız için size bırakıyorum ve size iyi kararlar vermenizi sağlayacak umarım iyi bilgiler sağlayacaktır.
Amber bana fayda sağlıyor. Umarım yararına Uluslararası Amber Derneği. Bu organizasyonu Natural Baltık Kehribar’daki en yüksek otorite olarak görüyorum.
“Antik Yunan efsanesine göre amber, oğlanın babasının altın savaş arabasında gökyüzündeki sevincinden sonra öfkeli bir Zeus tarafından nehre atılan kardeşi Phaethon’un ölümünden sonra yas tutan Hacılar tarafından Eridanus Nehri’ne dökülen gözyaşlarıydı. Çinliler kehribarın ölen ve toprağa kehribar parçalarına dönüşerek geçen bir kaplanın ruhu olduğuna inanıyordu.Kehra’nın, sahibinin kaplanın cesaretine erişmesine izin vermesi gerekiyordu Amber, Viking tanrıçası Freya’ya kutsal bir taştı. Eşi Odin’i bulamadığı zaman ağladı, gözyaşları kayaya düştüğünde, altına düştüler, denize düştüler, sarıya döndüler, Yerli Amerikalılar için, Kuzey Avrupa’nın Slav halkı ve Neolitik’te Kehribar, kutsal bir güneş sembolü idi, Hristiyanlar için kehribar Rab’bin varlığını işaret ediyordu.
Baltık kehribar, olağanüstü çekiciliğini, Baltık plajında küçük bir katı külçe olarak tespit edilen noktaya kadar en az 40 milyon yıl önce Üçüncül ormanına damlayan yapışkan reçinenin olduğu zamana kadar uzanan büyüleyici tarihine borçludur. Kehribar veren ormanlar, şu anda kuzey Avrupa’da olan alanda büyüdü. 3 kg’dan daha ağır olan hantal kehribar parçaları ve bazen bir tanesini gerçekten mitolojik Helikopterlerin gözyaşı olduğuna inandırmak istiyorlarmış gibi küçük olan güzel damlaların, Üçüncül ağaçların büyük olduğuna ve çok miktarda üretildiğinin kanıtı olduğuna inanıyorlar. Reçine Pinaceae familyasından gelen iğne yapraklı ağaçlardı, bugünkü Cedrus (Atlas Dağları’ndan sedir ağacı) ve Larix (karaçam) gibi türlere benziyorlardı.Baltık kehribarının eskiden beri tıbbi ve tedavi edici güçleri olduğuna inanılıyor. Yararlı özelliklerinin ilk kayıtları, Yaşlı ve Hipokrat Pliny’nin açıklamalarında bulunabilir. Hafif ve sıcak taş ellerde ısındığında hoş bir koku ve yandığında reçineli bir koku verir; ovalandığında statik olanı alır ve kağıt parçalarını çeker. Yüzyıllar boyunca amber en önemli ilaçlardan biri olarak kabul edildi.

Baltık Kehribar Taşı

Baltık Kehribar Taşı

Bugün Baltık amberinin% 3-8 oranında amber asidi içerdiğini biliyoruz. Bilimsel testler canlı organizmalar üzerindeki yararlı etkisini kanıtlamıştır. Amber elektronegatif; bu nedenle, vücuda temas ettiğinde, onu vücudun enerji ve elektrolit dengesini iyileştirerek yararlı bir şekilde iyonize eder. Amber anti-bakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir; Kehribar renkli bir tentür vücudun doğal bağışıklık sistemini güçlendirir, soğuk algınlığı semptomlarını, ateşi, romatizmayı ve kas ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Amber diş çıkarma halkaları bebeklere ağrılarını hafifletmek için verilir. Amber ve türevleri, bazı çağdaş ilaçlar ve kozmetiklerde kullanılan bileşenler arasındadır.
6
Bu çeşitlere verilen halk isimlerinin sözlükleri, sayısız sarı, kırmızı, kahverengi, bej ve beyaz tonların yanı sıra bazen benzersiz mozaikler yaratan mavimsi ve yeşilimsi renk tonlarıyla saydam, yarı saydam ve opak kehribar tanımlayan yaklaşık 100 isimdir. Tamamı kehribar severleri hayretle dolduran hassas telkari desenleri yineleyemeyen, minik bitkisel madde parçacıklarıyla dolu net parçalar ve parçalar vardır.
Eocenian’ın mavi topraklarındaki en geniş Baltık kehribar yatakları Sambian Yarımadası ve Gdansk Körfezi’nde meydana gelir. Dünyadaki başka hiçbir kehribar çeşidi olmadığı için, Baltık Kehribar, çeşitli iç yapısı, içindekiler ve ayrışma derecesinden dolayı çok çeşitli çeşitler ile işaretlenmiştir.Baltık amberinin (süksinit) yanı sıra, dünyada 100’den fazla fosil reçinesi türü vardır. Bunlardan en eskisi Triyas Dönemi’ne (230 milyon yıl önce) dayanan kayalarda bulunurken, dinozorların döneminde yaşayan böcekler ca. 120 milyon yıl önce. Mücevherat ve rumenit, symetit, burmite, Dominik ve Meksika kehribar gibi diğer eşyalarda fosil reçineleri bulabiliriz. Hepsi kehribar renginde olsalar bile, açıkça etiketlenmelidirler çünkü yaş, özellikler, sertlik ve

Doğal Amber Kolye

Doğal Amber Kolye

kuyumculuk için yararları bakımından önemli farklılıklar gösterir. Ülkesini veya menşe bölgesini temel alarak kehribar atamak için kurulmuştur.
Fosil reçineleri veya kopal olarak adlandırılan çağdaş reçineler birkaç yüz bin ila birkaç milyon yaş arasındadır ve hala amber olarak adlandırılmayacak kadar gençtir. Jeolojik açıdan, bir milyon yıl geçici bir an değil, bu nedenle bu genç reçinelerde bulunan kapanımlar çağdaş bitki ve hayvan türleridir. Bu alt fosil reçinelerden yapılan heykeller ve takılar, pürüzsüz yüzeylerini çabucak kaybeder ve açıkça işaretlenmemiş ise Baltık kehribar sahte olarak pazarlanır.
Baltık kehribar, Paleolitik zamanlardan beri zaten süs eşyaları için malzeme olarak kullanılmıştır. Eski Akdeniz kültürlerinde Mycenae’den Mısır’a, Etrüsk Uygarlığı ve Fenike kentlerinin toprakları, zamanla dünyanın neredeyse her köşesine ulaştı. Amber, özellikle Eski Yunanistan ve Roma’da ve birçok yazılı kayıt ve arkeolojik buluntu ile kanıtlanan Arap ülkelerinde değerli bir değerli taştı. Amber pek çok Asya kültüründe tanınıyordu. Birkaç bin yıl içinde efsanevi ve en popüler muska ve dekoratif taş oldu.

Baltık kehribar sadece bir mücevher taşı değil, aynı zamanda en az 40 milyon yıl öncesine dayanan bir yaşam şahididir. Küçük hayvanlar ve bitki parçaları şeklindeki kapanımlar paleontologlar için hobi ve koleksiyonerlerin ilgisini çeken mükemmel bir araştırma materyalidir. Üç boyutlu formlarını koruyan bazı kapanımlar, güncel yaşam örnekleri kadar dikkatli bir şekilde incelenebilir.
Bugün, tıpkı yıllar önce olduğu gibi, amber, dünyadaki en değerli ve şık süs taşlarından biridir. Kraliyet odaları süslemek için kullanılan sanatsal kehribar eserleri. Gdansk’ta yapılan etkileyici dolaplar, sandıklar, avizeler ve eşyalar, ustaların ve varlıklı soyluların mahkemelerine hediye olarak yurt dışına gönderilecek. Kehribarın eşsiz çeşidi ve güzelliğirenkler ve sağlığımıza ve iyiliğimize olan olumlu etkisi, kehribar takıları gündelik kıyafetlerle daha sık giyilmesini sağlarken, daha lüks ve savurgan versiyonları özel durumlar için süs eşyaları olarak kullanılıyor. ”Amber bir biyolittir. İkincisi inci olmak üzere, mineral olmayan iki değerli taştan biridir.

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

Eski ve soyu tükenmiş kozalaklı ağaçların yaydığı reçine fosil kalıntılarıdır. Reçine antibiyotik özellikli bir yara örtüsü veya sıva görevi gördü. İşlevi kanamayı durdurmak ve hasarlı bölgenin gençleşmesine yardımcı olmaktı.
Milyonlarca yıl önce Kuzey Avrupa topraklarının bir kısmı deniz seviyesinin altına düştü ve Baltık Denizi kuruldu. Kozalaklıların bazıları su ve sonra tortu ile örtülmüştür.
Diğerleri kuru arazide kaldı ancak milyonlarca yıl boyunca biriken tortularla kaplandı.
Gömüldüklerinde, yukarıdaki topraklardan yüksek sıcaklık ve baskıya maruz kaldılar. Bu yüksek basınç ve sıcaklık reçinenin kolora dönüşmesine neden oldu. Ek ısı ve basınç, bazı bileşenlerden uzaklaşarak ve amber oluşturarak olgunlaşma sürecini uyardı.Bütün ağaçlar tarafından üretilen reçinelerin hepsi bu işlemden geçememiştir. Reçineyi parçalayan güneş ışığına, yağmura ve aşırı sıcaklıklara dayanıklı özel bir reçine alır. Ek olarak, şartlar, reçinelerin kehribar olacak kadar uzun süre hayatta kalabileceği şekilde olmalıdır.
Bugün kehribar olarak bilinen fosil reçineler, halen devam etmekte olan iç dönüşümle değişme sürecindedir. Kehribar dönüşür ve olgunlaştıkça izomerizasyon reaksiyonları, çapraz bağlama ve siklizasyon gibi daha fazla polimerleşme meydana gelir.
Amber, dünyanın birçok yerinde bulunur. Dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kehribar farklı yaş ve olgunluktadır.
Her kehribar, her birinin kendine özgü fonksiyonel gruplara ve görünüme sahip olduğu bulunduğu bölgeye göre farklıdır.Baltık Kehribar Nedir?
Baltık Kehribar, şu anda Kuzey Avrupa olan bölgede yetişen Pinaceae ailesinin kozalaklarından kaynaklandığı sanılan 40 milyon yıllık bir reçinedir. Bu ağaç ailesi sedir ve karaçam gibi mevcut türlere benzer. Bununla birlikte, sadece bu ağaç ailesinden elde edilen fosil reçinelerin Baltık Kehribar’da yer alması muhtemel değildir.

Kehribar Kolye

Kehribar Kolye

Baltık Kehribar’ın ana yatakları Sambian Yarımadası ve Gdansk Körfezi’ne uzanmaktadır. Dünyadaki amber renginin% 90’ının bu bölgede yer aldığı tahmin edilmektedir.
Baltık Kehribar, Avrupa’nın Baltık bölgesinde bulunan bir sınıf K amber’dir.Daha spesifik olarak, Baltık Kehribar, normal Baltık Kehribar’ı olarak da bilinen süksinit içeren IA sınıfıdır.Baltık Amber’in ayırt edici bir özelliği, süksinik asit içeriğinin% 3 ila 8 arasında değişmesidir. Bu, dünyadaki diğer amberlere göre daha yüksektir.
Baltık Kehribar, genellikle “Normal Kehribar” veya “Doğal Kehribar” olarak adlandırılır.
Doğal Kehribar, uluslararası renklendiriciler, yapıştırıcılar, yapıştırıcılar veya başka herhangi bir katkı maddesi içermeyen Doğal Baltık Kehribar’dan yapılan saf kehribar ürünlerini tanımlamak için uluslararası olarak tanınan bir Doğal Kehribar, sadece Baltık Kehribar’dır. Saf. Orijinal Baltık Kehribar. Doğal Kehribar’ı görün
Doğal Kehribar, Kızılötesi Emilim Spektroskopisi (IRS) kullanılarak test edildiğinde tanınabilir. Elde edilen spektral eğri, Baltık Kehribar’ın çeşitli sınıflandırmalarının spektrumunda benzer olacaktır.
“Yalnızca IRS, belirli bir Baltık Kehribar parçasının gerçek olup olmadığını güvenilir bir şekilde kontrol edebilir.” (Ref: http://www.amber.org.pl/english/laboratory/)
Uluslararası Kehribar Birliği, Gdansk Polonya, dürüstlüğü sağlama ve Polonyalı kehribar ününü koruma çabasıyla Baltık Kehribar için kategoriler veya sınıflandırmalar yarattı.
Tüm bu sınıflandırmalar, uluslararası toplum tarafından genel olarak tanımlandığı gibi Doğal Kehribar’dır.
Hepsi süksinittir. Baltık Kehribar için tanımlayıcı terim budur.
Birinci sınıflandırma Doğal Baltık Kehribar (süksinit), ikinci sınıflama Modifiye Baltık Kehribar (süksinit) ve üçüncüsü Yeniden Yapılandırılmış (Preslenmiş) Baltık Kehribar (süksinit),
10
Bu sınıflandırmalar amber işlemesi ile ilgilidir. IRS incelemesinde, bu sınıflandırmaların her biri için ortaya çıkan spektral eğri, doğal Baltık Kehribar ile ilgili fonksiyonel grupları göstermektedir. Kehribarın işlenmesinden bağımsız olarak, bu fonksiyonel gruplar ısıl işlem veya presleme sırasında değişmez.
Okuyucunun kehribarın ısı ve basınç altında olgunlaştığını hatırlatır. Başlangıçta kehribar rengi bu şekilde oluştu. Reçine tortu ile gömüldüğünde ısıya ve basınca maruz bırakıldı.

Bu yüzden Uluslararası Amber Birliği sınıflamaları “Modifiye Baltık Kehribar (süksinit)” ve “Yeniden Yapılandırılmış (Preslenmiş”) Baltık Kehribar (süksinit) ”daha olgun kehribardan oluşmaktadır. (Ve bu nedenle, bazı açılardan, bazen Doğal Baltık Kehribar’dan daha kalitelidirler.)
11
Baltık Amber özellikleri
Amber bir reçinedir.

Doğal Amber Kolye

Doğal Amber Kolye

40 milyon yıl önce reçine genellikle katmanlar halinde oluşuyordu, bu nedenle amber renkli külçeler genellikle katmanlı yapılarla düz kalıyor.
Genellikle çatlak, boşluk ve değişken katman desenleri içeren çeşitli bir iç yapıya sahiptir.
Değişik miktarlarda safsızlıklar (kir, toz, polen, organik parçacıklar, ağaç kabuğu, vs.) içerir. Bir ağacın içinde oluşan kehribar, ağaç yüzeyinde oluşan veya kirlenenden daha az safsızlığa sahip olacaktır. Bazı kehribarlar o kadar kirli ki sadece vernik yapmak için kullanılabilir ya da açıklığa kavuşturulması gerekir. Bu kapanımlar açıklanmamış boncuklarda lekeler ve lekeler olarak ortaya çıkar.
Bazen yaşayan organizmalar olan kapanımları içerir. Ancak Baltık Kehribar, dünyanın diğer yerlerinden gelen kehribar gibi fazlalık içermez. Aslında, Baltık Kehribar’daki kapanımlar, dünyanın diğer bölgelerindeki amberlere kıyasla nispeten nadirdir.
Diğer amber renginin asit içeriğinden daha yüksek olan% 3-8 oranında süksinik asit içerir.
Yanıyor. (Bu nedenle bunun için Almanca adı – Bernstein)
Ölçeği 2 ila 3 arasında olan diğer amberlerden daha zordur.
Kırılgandır ve çok kolay kırılır.
1,05 ila 1,1 özgül ağırlığıyla soğuk deniz suyunda (4 ° C) yüzer.
Düşük yoğunluğu mücevher olarak giymeyi hafif ve kullanışlı kılar.
Infra Red Spectroscopy (IRS) ile ayırt edilebilen eşsiz bir karbonil emme tepe noktasına sahiptir.
Belgelendirilen yaklaşık 100 renk varyasyonuyla birçok renkte gelir.
Elektronegatiftir ve ovulduğunda statik bir yük oluşturur.
Hala bir dönüşüm halinde ve tamamen olgunlaşmamış durumda.
Basınca maruz kaldığında akacak ve diğer kehribar taşları ile birleştirilecek olan bir fusil malzemedir.
Kokusuzdur. Kokusu yok.

Kehribar

Kehribar

Ancak ısınması çok zorlaştığında, bazı insanlar eşsiz bir kehribar kokusu kokusu alabilir. Ancak insan vücudunun duyu bezleri kişiden kişiye değişir. Yani bazı insanlar onu koklayamıyor. Ek olarak, koku o kadar soluk olabilir ki, biri ne aradığını bilmediği sürece, onu kaçırmakla yükümlüdür.Süksinik Asit, çok amaçlı bir terapötik maddedir.
Süksinik asit (“Amber Asit” olarak da bilinir), Avrupa’da yüzyıllardır doğal bir antibiyotik ve genel iyileştirici ilaç olarak kullanılmaktadır.
Süksinik asit,% 3 ila% 8 oranında Doğal Baltık Kehribar’ı oluşturur.
Süksinik asit, orijinal reçinenin bir parçası değildi. Kehribar olgunlaştı ve yıpranmış olarak gelişmiştir. Bu nedenle asit, çoğunlukla bir amber külçesinin yüzeyine yakın bir yerde konsantre edilir.
Süksinik Asit ayrıca bitki ve hayvan dokularının doğal bir bileşenidir.
Bu asit vücudunuz için çok önemlidir. Ara metabolik süreçte yer alan Krebs Döngüsünde kullanılır. Krebs Döngüsü’nün bir diğer adı Sitrik Asit Döngüsüdür.
Toksik serbest radikallerin ve kalp ritminin bozulmalarının üstesinden gelmeye yardımcı olan güçlü bir antioksidanın, Süksinik Asitin sinir sistemi iyileşmesini teşvik ettiği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve vücuttaki ve beynin içindeki enerji tüketimini telafi ettiği, farkındalığı, konsantrasyonu ve refleksler ve stresi azaltır.
İnsanlık asit ve antibiyotik denilen şeylerin olduğunu bilmeden önce, Avrupa halkı amber’in vücutları için dikkate değer şeyler yaptığını kabul etti. Büyülü iyileştirici güçleri olduğunu düşünüyorlardı. Bugün antibiyotik kullandığımız zaman kullandılar.
Modern bilim, sihrin Süksinik Asitin sonucu olduğunu buldu. Ve şimdi modern bilim süksinik asidin neler yapabileceğini keşfetti ve insan vücudu üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu, Avrupa halkının yüzyıllarca neler bildiğini doğruladı.
Ayrıca, 20. yüzyılda, Avrupalı bilim adamları ve askeri doktorlar antik bilgiyi takip etmenin yolunu açtı. Süksinik Asidin, endüstriyel kazalardan kaynaklanan radyasyona maruz kaldıktan sonra vücudun bağışıklık sistemini iyileştirmeye yardımcı olacağını buldular.
Ayrıca, bağışıklık sisteminin enfeksiyonlarla savaşmasına, akşamdan kalmışlıkların iyileştirilmesine ve diğer toksinlere karşı çalışmasına yardımcı olduğu bulunmuştur.

Kehribar Kolye

Kehribar Kolye

Almanya, Hamburg Üniversitesi’ndeki araştırmalar, süksinik ve fumarik asitlerin hücresel metabolizmadaki güvenli ve pozitif etkilerini doğrulamaktadır.
Tomsk Bilim Merkezindeki RAS Farmakoloji Enstitüsü’nden Dr. Veniamin Khazanov, “yaşlı insanlar için süksinik asidin vazgeçilmez olduğunu kanıtladı. Yıllar geçtikçe genellikle bozulan hücresel düzeyde enerji dengesini geri yükleyebiliyor. ve hastanın genç enerjisini geri kazanmasına yardımcı olur. ” Ayrıca birçok ticari ilacın eşitliğini veya daha iyisini kanıtladığını ve önemli ölçüde daha ucuz olduğunu söyledi.
14
Ve bir kez daha Avrupalıların yüzyıllar boyunca amber kullanımından neler bildiklerini takip ediyorlar

Kehribar Taşı Kolye (Yetişkin)

ÖZEL ÜRÜNLER
Kehribar Kolye
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 20 GR
 • 48 CM UZUNLUK
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL KEHRİBAR TAŞI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • YETİŞKİNLER İÇİN
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Amber bir zamanlar ilk altı ilaçtan biri olarak kabul edildi ve sayısız hastalığın tedavisi için kullanıldı.Ancak, kuzey Avrupa’daki kehribar işletmesinde aktif olan insanlar dışındaki az kişi, tarihsel kullanımının kapsamını veya kehribarın sağlık amaçlı yararlarının bir kısmını doğrulamak için ne yaptığını biliyor.

Kehribar Kolye

Kehribar Kolye

Kehribar işinde aktif olmak, perakendede de satış yapmak toptan, sürekli olarak kehribarın sağlık amaçlı kullanılması ve kehribin tarihsel kullanımı hakkında ürün ve bilgi taleplerini sürekli alıyorum.
Bir arkadaşa ve bebek diş kaşığı kolye tedarikçisine kadar, Lyme hastalığındaki ağrıyı gidermeyi tavsiye etmedi. Dikkatimi çekti. Tarif (bu kitapta yer alan), daha fazla bilgi ve kehribarın tedavi olarak kişisel kullanımı için kişisel araştırmamı teşvik etti.
Kehribar kullanımından bulduğum yararlar nedeniyle, bu bilgiyi kitap şeklinde hazırlamaya ve kışkırtmaya karar verdim, böylece diğer insanların eskilerin “kehribar büyüsü” dedikleri şeyden yararlanma imkânı olabilirdi.Bir arkadaşa ve bebek diş kaşığı kolye tedarikçisine kadar, Lyme hastalığındaki ağrıyı gidermeyi tavsiye etmedi. Dikkatimi çekti. Tarif (bu kitapta yer alan), daha fazla bilgi ve kehribarın tedavi olarak kişisel kullanımı için kişisel araştırmamı teşvik etti.
Kehribar kullanımından bulduğum yararlar nedeniyle, bu bilgiyi kitap şeklinde hazırlamaya ve kışkırtmaya karar verdim, böylece diğer insanların eskilerin “kehribar büyüsü” dedikleri şeyden yararlanma imkânı olabilirdi.Bu kitabı okuduktan sonra, eskilerin neden Amber’in büyülü güçlere sahip olduğunu düşündüğünü anlayacaksınız.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL HAM RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI KOLYE YETİŞKİNLER İÇİN ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN DOĞAL FANTASTİK BİR HEDİYE

20 GR 48CM UZUNLUK
Amber’in yüzyıllar boyunca insanlar için neler yaptığını ve bugün insanlar için neler yapmaya devam ettiğini öğrendikten sonra, bu sihirden bazılarını kendiniz denemeyi bile düşünebilirsiniz.

Kehribar Taşı Kolye

Kehribar Taşı Kolye

Size tam anlamıyla amber ve yüzyıllar boyunca nasıl kullanıldığını anlamanız için çalışacağım. Doğal Baltık kehribar hakkında size iyi bir anlaşılabilir teknik bilgi dozu vereceğim ve daha sonra tarihsel kayıtta yer alan anekdot bilgilerden yararlanacağım.
Bu kitabı okurken, lütfen eskilerin Amber’in yapabileceğinin çoğunun abartılmış olduğunu söyleyin. Ancak modern araştırmalar amberin bazı faydalarını doğruladı ve doğal bir tedavi olarak kullanılmasını önermeye devam ediyor.
Amber, birçok alternatif tıp pratisyeni tarafından kullanılmaktadır. Ve kullanmaya karar verirseniz, lütfen profesyonel ve modern tıbbi yardımın yerine bir takviye olduğunu unutmayın. Modern tıp olay yerine gelmeden önce ölüm oranı yüksekti. Yaşam alanlarımızın genişletilmesine neden olan modern teknoloji ve ilaçlardı.
Kehribar bir tedavi değil, ama sizin için diğer ilaçların yapmadığı bazı şeyler yapabilir.
Kararınızı kullanmanız için size bırakıyorum ve size iyi kararlar vermenizi sağlayacak umarım iyi bilgiler sağlayacaktır.
Amber bana fayda sağlıyor. Umarım yararına Uluslararası Amber Derneği. Bu organizasyonu Natural Baltık Kehribar’daki en yüksek otorite olarak görüyorum.
“Antik Yunan efsanesine göre amber, oğlanın babasının altın savaş arabasında gökyüzündeki sevincinden sonra öfkeli bir Zeus tarafından nehre atılan kardeşi Phaethon’un ölümünden sonra yas tutan Hacılar tarafından Eridanus Nehri’ne dökülen gözyaşlarıydı. Çinliler kehribarın ölen ve toprağa kehribar parçalarına dönüşerek geçen bir kaplanın ruhu olduğuna inanıyordu.Kehra’nın, sahibinin kaplanın cesaretine erişmesine izin vermesi gerekiyordu Amber, Viking tanrıçası Freya’ya kutsal bir taştı. Eşi Odin’i bulamadığı zaman ağladı, gözyaşları kayaya düştüğünde, altına düştüler, denize düştüler, sarıya döndüler, Yerli Amerikalılar için, Kuzey Avrupa’nın Slav halkı ve Neolitik’te Kehribar, kutsal bir güneş sembolü idi, Hristiyanlar için kehribar Rab’bin varlığını işaret ediyordu.
Baltık kehribar, olağanüstü çekiciliğini, Baltık plajında küçük bir katı külçe olarak tespit edilen noktaya kadar en az 40 milyon yıl önce Üçüncül ormanına damlayan yapışkan reçinenin olduğu zamana kadar uzanan büyüleyici tarihine borçludur. Kehribar veren ormanlar, şu anda kuzey Avrupa’da olan alanda büyüdü. 3 kg’dan daha ağır olan hantal kehribar parçaları ve bazen bir tanesini gerçekten mitolojik Helikopterlerin gözyaşı olduğuna inandırmak istiyorlarmış gibi küçük olan güzel damlaların, Üçüncül ağaçların büyük olduğuna ve çok miktarda üretildiğinin kanıtı olduğuna inanıyorlar. Reçine Pinaceae familyasından gelen iğne yapraklı ağaçlardı, bugünkü Cedrus (Atlas Dağları’ndan sedir ağacı) ve Larix (karaçam) gibi türlere benziyorlardı.Baltık kehribarının eskiden beri tıbbi ve tedavi edici güçleri olduğuna inanılıyor. Yararlı özelliklerinin ilk kayıtları, Yaşlı ve Hipokrat Pliny’nin açıklamalarında bulunabilir. Hafif ve sıcak taş ellerde ısındığında hoş bir koku ve yandığında reçineli bir koku verir; ovalandığında statik olanı alır ve kağıt parçalarını çeker. Yüzyıllar boyunca amber en önemli ilaçlardan biri olarak kabul edildi.

Baltık Kehribar Taşı

Baltık Kehribar Taşı

Bugün Baltık amberinin% 3-8 oranında amber asidi içerdiğini biliyoruz. Bilimsel testler canlı organizmalar üzerindeki yararlı etkisini kanıtlamıştır. Amber elektronegatif; bu nedenle, vücuda temas ettiğinde, onu vücudun enerji ve elektrolit dengesini iyileştirerek yararlı bir şekilde iyonize eder. Amber anti-bakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir; Kehribar renkli bir tentür vücudun doğal bağışıklık sistemini güçlendirir, soğuk algınlığı semptomlarını, ateşi, romatizmayı ve kas ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Amber diş çıkarma halkaları bebeklere ağrılarını hafifletmek için verilir. Amber ve türevleri, bazı çağdaş ilaçlar ve kozmetiklerde kullanılan bileşenler arasındadır.
6
Bu çeşitlere verilen halk isimlerinin sözlükleri, sayısız sarı, kırmızı, kahverengi, bej ve beyaz tonların yanı sıra bazen benzersiz mozaikler yaratan mavimsi ve yeşilimsi renk tonlarıyla saydam, yarı saydam ve opak kehribar tanımlayan yaklaşık 100 isimdir. Tamamı kehribar severleri hayretle dolduran hassas telkari desenleri yineleyemeyen, minik bitkisel madde parçacıklarıyla dolu net parçalar ve parçalar vardır.
Eocenian’ın mavi topraklarındaki en geniş Baltık kehribar yatakları Sambian Yarımadası ve Gdansk Körfezi’nde meydana gelir. Dünyadaki başka hiçbir kehribar çeşidi olmadığı için, Baltık Kehribar, çeşitli iç yapısı, içindekiler ve ayrışma derecesinden dolayı çok çeşitli çeşitler ile işaretlenmiştir.Baltık amberinin (süksinit) yanı sıra, dünyada 100’den fazla fosil reçinesi türü vardır. Bunlardan en eskisi Triyas Dönemi’ne (230 milyon yıl önce) dayanan kayalarda bulunurken, dinozorların döneminde yaşayan böcekler ca. 120 milyon yıl önce. Mücevherat ve rumenit, symetit, burmite, Dominik ve Meksika kehribar gibi diğer eşyalarda fosil reçineleri bulabiliriz. Hepsi kehribar renginde olsalar bile, açıkça etiketlenmelidirler çünkü yaş, özellikler, sertlik ve

Doğal Amber Kolye

Doğal Amber Kolye

kuyumculuk için yararları bakımından önemli farklılıklar gösterir. Ülkesini veya menşe bölgesini temel alarak kehribar atamak için kurulmuştur.
Fosil reçineleri veya kopal olarak adlandırılan çağdaş reçineler birkaç yüz bin ila birkaç milyon yaş arasındadır ve hala amber olarak adlandırılmayacak kadar gençtir. Jeolojik açıdan, bir milyon yıl geçici bir an değil, bu nedenle bu genç reçinelerde bulunan kapanımlar çağdaş bitki ve hayvan türleridir. Bu alt fosil reçinelerden yapılan heykeller ve takılar, pürüzsüz yüzeylerini çabucak kaybeder ve açıkça işaretlenmemiş ise Baltık kehribar sahte olarak pazarlanır.
Baltık kehribar, Paleolitik zamanlardan beri zaten süs eşyaları için malzeme olarak kullanılmıştır. Eski Akdeniz kültürlerinde Mycenae’den Mısır’a, Etrüsk Uygarlığı ve Fenike kentlerinin toprakları, zamanla dünyanın neredeyse her köşesine ulaştı. Amber, özellikle Eski Yunanistan ve Roma’da ve birçok yazılı kayıt ve arkeolojik buluntu ile kanıtlanan Arap ülkelerinde değerli bir değerli taştı. Amber pek çok Asya kültüründe tanınıyordu. Birkaç bin yıl içinde efsanevi ve en popüler muska ve dekoratif taş oldu.

Baltık kehribar sadece bir mücevher taşı değil, aynı zamanda en az 40 milyon yıl öncesine dayanan bir yaşam şahididir. Küçük hayvanlar ve bitki parçaları şeklindeki kapanımlar paleontologlar için hobi ve koleksiyonerlerin ilgisini çeken mükemmel bir araştırma materyalidir. Üç boyutlu formlarını koruyan bazı kapanımlar, güncel yaşam örnekleri kadar dikkatli bir şekilde incelenebilir.
Bugün, tıpkı yıllar önce olduğu gibi, amber, dünyadaki en değerli ve şık süs taşlarından biridir. Kraliyet odaları süslemek için kullanılan sanatsal kehribar eserleri. Gdansk’ta yapılan etkileyici dolaplar, sandıklar, avizeler ve eşyalar, ustaların ve varlıklı soyluların mahkemelerine hediye olarak yurt dışına gönderilecek. Kehribarın eşsiz çeşidi ve güzelliğirenkler ve sağlığımıza ve iyiliğimize olan olumlu etkisi, kehribar takıları gündelik kıyafetlerle daha sık giyilmesini sağlarken, daha lüks ve savurgan versiyonları özel durumlar için süs eşyaları olarak kullanılıyor. ”Amber bir biyolittir. İkincisi inci olmak üzere, mineral olmayan iki değerli taştan biridir.

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

Eski ve soyu tükenmiş kozalaklı ağaçların yaydığı reçine fosil kalıntılarıdır. Reçine antibiyotik özellikli bir yara örtüsü veya sıva görevi gördü. İşlevi kanamayı durdurmak ve hasarlı bölgenin gençleşmesine yardımcı olmaktı.
Milyonlarca yıl önce Kuzey Avrupa topraklarının bir kısmı deniz seviyesinin altına düştü ve Baltık Denizi kuruldu. Kozalaklıların bazıları su ve sonra tortu ile örtülmüştür.
Diğerleri kuru arazide kaldı ancak milyonlarca yıl boyunca biriken tortularla kaplandı.
Gömüldüklerinde, yukarıdaki topraklardan yüksek sıcaklık ve baskıya maruz kaldılar. Bu yüksek basınç ve sıcaklık reçinenin kolora dönüşmesine neden oldu. Ek ısı ve basınç, bazı bileşenlerden uzaklaşarak ve amber oluşturarak olgunlaşma sürecini uyardı.Bütün ağaçlar tarafından üretilen reçinelerin hepsi bu işlemden geçememiştir. Reçineyi parçalayan güneş ışığına, yağmura ve aşırı sıcaklıklara dayanıklı özel bir reçine alır. Ek olarak, şartlar, reçinelerin kehribar olacak kadar uzun süre hayatta kalabileceği şekilde olmalıdır.
Bugün kehribar olarak bilinen fosil reçineler, halen devam etmekte olan iç dönüşümle değişme sürecindedir. Kehribar dönüşür ve olgunlaştıkça izomerizasyon reaksiyonları, çapraz bağlama ve siklizasyon gibi daha fazla polimerleşme meydana gelir.
Amber, dünyanın birçok yerinde bulunur. Dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kehribar farklı yaş ve olgunluktadır.
Her kehribar, her birinin kendine özgü fonksiyonel gruplara ve görünüme sahip olduğu bulunduğu bölgeye göre farklıdır.Baltık Kehribar Nedir?
Baltık Kehribar, şu anda Kuzey Avrupa olan bölgede yetişen Pinaceae ailesinin kozalaklarından kaynaklandığı sanılan 40 milyon yıllık bir reçinedir. Bu ağaç ailesi sedir ve karaçam gibi mevcut türlere benzer. Bununla birlikte, sadece bu ağaç ailesinden elde edilen fosil reçinelerin Baltık Kehribar’da yer alması muhtemel değildir.

Kehribar Kolye

Kehribar Kolye

Baltık Kehribar’ın ana yatakları Sambian Yarımadası ve Gdansk Körfezi’ne uzanmaktadır. Dünyadaki amber renginin% 90’ının bu bölgede yer aldığı tahmin edilmektedir.
Baltık Kehribar, Avrupa’nın Baltık bölgesinde bulunan bir sınıf K amber’dir.Daha spesifik olarak, Baltık Kehribar, normal Baltık Kehribar’ı olarak da bilinen süksinit içeren IA sınıfıdır.Baltık Amber’in ayırt edici bir özelliği, süksinik asit içeriğinin% 3 ila 8 arasında değişmesidir. Bu, dünyadaki diğer amberlere göre daha yüksektir.
Baltık Kehribar, genellikle “Normal Kehribar” veya “Doğal Kehribar” olarak adlandırılır.
Doğal Kehribar, uluslararası renklendiriciler, yapıştırıcılar, yapıştırıcılar veya başka herhangi bir katkı maddesi içermeyen Doğal Baltık Kehribar’dan yapılan saf kehribar ürünlerini tanımlamak için uluslararası olarak tanınan bir Doğal Kehribar, sadece Baltık Kehribar’dır. Saf. Orijinal Baltık Kehribar. Doğal Kehribar’ı görün
Doğal Kehribar, Kızılötesi Emilim Spektroskopisi (IRS) kullanılarak test edildiğinde tanınabilir. Elde edilen spektral eğri, Baltık Kehribar’ın çeşitli sınıflandırmalarının spektrumunda benzer olacaktır.
“Yalnızca IRS, belirli bir Baltık Kehribar parçasının gerçek olup olmadığını güvenilir bir şekilde kontrol edebilir.” (Ref: http://www.amber.org.pl/english/laboratory/)
Uluslararası Kehribar Birliği, Gdansk Polonya, dürüstlüğü sağlama ve Polonyalı kehribar ününü koruma çabasıyla Baltık Kehribar için kategoriler veya sınıflandırmalar yarattı.
Tüm bu sınıflandırmalar, uluslararası toplum tarafından genel olarak tanımlandığı gibi Doğal Kehribar’dır.
Hepsi süksinittir. Baltık Kehribar için tanımlayıcı terim budur.
Birinci sınıflandırma Doğal Baltık Kehribar (süksinit), ikinci sınıflama Modifiye Baltık Kehribar (süksinit) ve üçüncüsü Yeniden Yapılandırılmış (Preslenmiş) Baltık Kehribar (süksinit),
10
Bu sınıflandırmalar amber işlemesi ile ilgilidir. IRS incelemesinde, bu sınıflandırmaların her biri için ortaya çıkan spektral eğri, doğal Baltık Kehribar ile ilgili fonksiyonel grupları göstermektedir. Kehribarın işlenmesinden bağımsız olarak, bu fonksiyonel gruplar ısıl işlem veya presleme sırasında değişmez.
Okuyucunun kehribarın ısı ve basınç altında olgunlaştığını hatırlatır. Başlangıçta kehribar rengi bu şekilde oluştu. Reçine tortu ile gömüldüğünde ısıya ve basınca maruz bırakıldı.

Bu yüzden Uluslararası Amber Birliği sınıflamaları “Modifiye Baltık Kehribar (süksinit)” ve “Yeniden Yapılandırılmış (Preslenmiş”) Baltık Kehribar (süksinit) ”daha olgun kehribardan oluşmaktadır. (Ve bu nedenle, bazı açılardan, bazen Doğal Baltık Kehribar’dan daha kalitelidirler.)
11
Baltık Amber özellikleri
Amber bir reçinedir.

Doğal Amber Kolye

Doğal Amber Kolye

40 milyon yıl önce reçine genellikle katmanlar halinde oluşuyordu, bu nedenle amber renkli külçeler genellikle katmanlı yapılarla düz kalıyor.
Genellikle çatlak, boşluk ve değişken katman desenleri içeren çeşitli bir iç yapıya sahiptir.
Değişik miktarlarda safsızlıklar (kir, toz, polen, organik parçacıklar, ağaç kabuğu, vs.) içerir. Bir ağacın içinde oluşan kehribar, ağaç yüzeyinde oluşan veya kirlenenden daha az safsızlığa sahip olacaktır. Bazı kehribarlar o kadar kirli ki sadece vernik yapmak için kullanılabilir ya da açıklığa kavuşturulması gerekir. Bu kapanımlar açıklanmamış boncuklarda lekeler ve lekeler olarak ortaya çıkar.
Bazen yaşayan organizmalar olan kapanımları içerir. Ancak Baltık Kehribar, dünyanın diğer yerlerinden gelen kehribar gibi fazlalık içermez. Aslında, Baltık Kehribar’daki kapanımlar, dünyanın diğer bölgelerindeki amberlere kıyasla nispeten nadirdir.
Diğer amber renginin asit içeriğinden daha yüksek olan% 3-8 oranında süksinik asit içerir.
Yanıyor. (Bu nedenle bunun için Almanca adı – Bernstein)
Ölçeği 2 ila 3 arasında olan diğer amberlerden daha zordur.
Kırılgandır ve çok kolay kırılır.
1,05 ila 1,1 özgül ağırlığıyla soğuk deniz suyunda (4 ° C) yüzer.
Düşük yoğunluğu mücevher olarak giymeyi hafif ve kullanışlı kılar.
Infra Red Spectroscopy (IRS) ile ayırt edilebilen eşsiz bir karbonil emme tepe noktasına sahiptir.
Belgelendirilen yaklaşık 100 renk varyasyonuyla birçok renkte gelir.
Elektronegatiftir ve ovulduğunda statik bir yük oluşturur.
Hala bir dönüşüm halinde ve tamamen olgunlaşmamış durumda.
Basınca maruz kaldığında akacak ve diğer kehribar taşları ile birleştirilecek olan bir fusil malzemedir.
Kokusuzdur. Kokusu yok.

Kehribar

Kehribar

Ancak ısınması çok zorlaştığında, bazı insanlar eşsiz bir kehribar kokusu kokusu alabilir. Ancak insan vücudunun duyu bezleri kişiden kişiye değişir. Yani bazı insanlar onu koklayamıyor. Ek olarak, koku o kadar soluk olabilir ki, biri ne aradığını bilmediği sürece, onu kaçırmakla yükümlüdür.Süksinik Asit, çok amaçlı bir terapötik maddedir.
Süksinik asit (“Amber Asit” olarak da bilinir), Avrupa’da yüzyıllardır doğal bir antibiyotik ve genel iyileştirici ilaç olarak kullanılmaktadır.
Süksinik asit,% 3 ila% 8 oranında Doğal Baltık Kehribar’ı oluşturur.
Süksinik asit, orijinal reçinenin bir parçası değildi. Kehribar olgunlaştı ve yıpranmış olarak gelişmiştir. Bu nedenle asit, çoğunlukla bir amber külçesinin yüzeyine yakın bir yerde konsantre edilir.
Süksinik Asit ayrıca bitki ve hayvan dokularının doğal bir bileşenidir.
Bu asit vücudunuz için çok önemlidir. Ara metabolik süreçte yer alan Krebs Döngüsünde kullanılır. Krebs Döngüsü’nün bir diğer adı Sitrik Asit Döngüsüdür.
Toksik serbest radikallerin ve kalp ritminin bozulmalarının üstesinden gelmeye yardımcı olan güçlü bir antioksidanın, Süksinik Asitin sinir sistemi iyileşmesini teşvik ettiği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve vücuttaki ve beynin içindeki enerji tüketimini telafi ettiği, farkındalığı, konsantrasyonu ve refleksler ve stresi azaltır.
İnsanlık asit ve antibiyotik denilen şeylerin olduğunu bilmeden önce, Avrupa halkı amber’in vücutları için dikkate değer şeyler yaptığını kabul etti. Büyülü iyileştirici güçleri olduğunu düşünüyorlardı. Bugün antibiyotik kullandığımız zaman kullandılar.
Modern bilim, sihrin Süksinik Asitin sonucu olduğunu buldu. Ve şimdi modern bilim süksinik asidin neler yapabileceğini keşfetti ve insan vücudu üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu, Avrupa halkının yüzyıllarca neler bildiğini doğruladı.
Ayrıca, 20. yüzyılda, Avrupalı bilim adamları ve askeri doktorlar antik bilgiyi takip etmenin yolunu açtı. Süksinik Asidin, endüstriyel kazalardan kaynaklanan radyasyona maruz kaldıktan sonra vücudun bağışıklık sistemini iyileştirmeye yardımcı olacağını buldular.
Ayrıca, bağışıklık sisteminin enfeksiyonlarla savaşmasına, akşamdan kalmışlıkların iyileştirilmesine ve diğer toksinlere karşı çalışmasına yardımcı olduğu bulunmuştur.

Kehribar Kolye

Kehribar Kolye

Almanya, Hamburg Üniversitesi’ndeki araştırmalar, süksinik ve fumarik asitlerin hücresel metabolizmadaki güvenli ve pozitif etkilerini doğrulamaktadır.
Tomsk Bilim Merkezindeki RAS Farmakoloji Enstitüsü’nden Dr. Veniamin Khazanov, “yaşlı insanlar için süksinik asidin vazgeçilmez olduğunu kanıtladı. Yıllar geçtikçe genellikle bozulan hücresel düzeyde enerji dengesini geri yükleyebiliyor. ve hastanın genç enerjisini geri kazanmasına yardımcı olur. ” Ayrıca birçok ticari ilacın eşitliğini veya daha iyisini kanıtladığını ve önemli ölçüde daha ucuz olduğunu söyledi.
14
Ve bir kez daha Avrupalıların yüzyıllar boyunca amber kullanımından neler bildiklerini takip ediyorlar