OTANT�K TA�

AY TAŞI TURMALİN AMETİST BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AY TAŞI TURMALİN AMETİİST YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS AY TAŞI BERRAK
 • 10 gr
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MAVİ IŞILTILI
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SRİLANKA

AY TAŞI TURMALİN AMETİST BAYAN YÜZÜK

Ay kendisi kadar eski olduğu gibi, Aytaşı gizem gücüne sahip. Onun sırlarını inci peçe altında kilitli ve onlarla bizim kendi gizli gerçekler vardır. Sadece onun yansıyan ışık içinde biz bize öğretmek için vardır anlamaya başlayabiliriz. Aytaşı eksik ne almak için kendini derinliklerine birini alarak, başta içe yolculuğun bir tılsım olduğunu geride bıraktı ya da unutulmuş ruhun parçaları, daha sonra ışık getirdi. [Simmons, 267]

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Yolcular için bir koruma muska, tutku sevgili hediye, kehanet için bir kanal ve bilgelik bir yol – En eski çağlardan beri, Aytaşı ayın sihirli bir somut bağlantı olmuştur. Ay’a Bizim bağları güçlüdür. O mumlar ve döngüsel mükemmellik azalıyor gibi, gelgit ve annemizden, Dünya’nın ritimleri oluşturur ve davranışlarımızı, duygularımızı ve ruhsal gelişimini etkiler. Aytaşı yatıştırır ve bize hayatın doğal ritmini öğretim, teşvik eder.

ÜRÜNLERİMİZ RESİMLERDE DAHİ KALİTESİNİ BELLİ ETMEKTEDİR…

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ ÖZEL TASARIM EL YAPIMI 1.KALİTE HAS TAŞ 4,5 KARAT DAMLA KESİM VVS(MÜKEMMEL BERRAKLIK) KALİTE MAVİ IŞILTILI AY TAŞI 2.5 KARAT TURMALİN VE 2 KARAT AMETİST TAŞLARI İLE SÜSLENMİŞ BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

Aytaşı daha uzun Orient, yaklaşık iki bin yıldır Roma takı olarak kullanılır olmuştur. Her zaman sevenler için özel bir öneme sahip Hindistan’da kutsal bir taş olmuştur ve geleneksel bir düğün hediyesi vardır. Bu Art Nouveau döneminde kuyumcular için popüler bir seçim oldu ve Avrupa’da yabancılaşmış severler uzlaştırmak ve uykusuzluk tedavisi için inanılıyordu. Aytaşı koruması özellikle geceleri, tanıyor, çünkü umut onun canlandıran kalitesi, uzun kişiliğini geliştirmek için bir tılsım olarak giyilen edilmiştir için Yolcusunun Taş olarak bilinir. [Ahsian, 267] [Mella, 91]

Onun ay gibi parlaklık Adını, Aytaşı yumuşak, sulu ve hafif mat görünmelerine değişir yüzey üzerinde bir çizgi olarak hareket eden bir gümüşümsü beyaz yansıma denir chatoyancy sergileyen bir feldispat mineraldir. Aytaşı şeftali, mavi, gri, beyaz ve gökkuşağı Moonstone olarak bilinen prizmatik çeşitli hassas tonları oluşur. Bu makalede açıklanan tüm Moonstones genel özelliklerine ek olarak, aşağıdaki ek kristaller odaklarını sahiptir.

Mavi veya Kedi Gözü Aytaşı, farkındalık meditatif veya değiştirilmiş halde iken odaklı bir tutarak, zihin ve iç görüş netliğini arttırır. Bu ve yin ve yang enerjilerini dengeleme desen ve yaşam dersleri duygusal görmeye özellikle yararlıdır.

Durugörü ve şaman ve görünmeyen alemlere bir hareketli yararlı – Gri Aytaşı perdenin ötesinde algılama bir taş. Bu “Yeni Ay Taşı” olarak adlandırılan ve gizemleri ve her şeyi potansiyel olarak var yeni ay, yetkilerini taşır.

Beyaz Aytaşı psişik algılama, vizyon ve rüya çalışmaları uyarıcı, gücünün yüksekliğinde yeni ayın enerjisini taşır. Bu erkeklerde kadınlarda Kundalini enerjisini ve duygusal dengeyi aktive kişinin duygularını büyütmek ve kabuslar veya uykusuzluk kovmak için çocuklarda destekleyici olabilir.

Bu sıkıntı veya endişe yatıştırıcı ve insanların en getirerek, zihni uyarır olarak Şeftali veya Sarı Aytaşı kalbi destekler. Onun sevgi dolu enerjisi her durumda ilahi teşvik ve sezgisel veya hassas çocuklar için duygusal bir destektir.

Gökkuşağı Aytaşı aura boyunca enerji difüzyon, bir prizma gibi davranır. Bu berrak rüya ve sakin uyku zihni ve duyguları ve yardımcıları temizleyerek, psişik koruma sağlar. Bu olumsuzluk eğilir ve duygusal travma kolaylaştırır. Bitki bilinci galaktik için devalar gelen Tanrıça ile Bağlantısızlar, Gökkuşağı Moonstones, Doğa enerjileri ve ruhları ile bağlayın.

y taşı ışık büyüleyici oyun ile karakterize edilir. Aslında bu taş taşınır ve ‘adularescence’ olarak ticarette bilinen her zaman farklı görünüyor gizemli ışıltı adını borçludur. İlk zamanlarda, insanlar o hilal ve ay azalan evreleri tanımak inanıyordu.

AY TAŞI TURMALİN AMETİST YÜZÜK

AY TAŞI TURMALİN AMETİST YÜZÜK

Sri Lanka, neredeyse şeffaf bir arka plan üzerinde soluk mavi aytaşı, ışıltı menşe klasik ülkeden Moonstones. Hindistan’dan gelen türlerin bej-kahverengi, yeşil, turuncu veya kahverengi bir arka plan üzerinde ışık ve gölgenin bir belirsiz etkileşim bulunmaktadır. Bu sağduyulu renkler, ince ışıltı ile bağlantılı olarak, aytaşı şehvetli, kadınsı auralı mücevher için ideal bir taş olun. Bu taş Art Nouveau anda yaklaşık yüz yıl önce, daha önce bir kez çok popüler oldu. Özellikle müze ve koleksiyon bugün bulunabilir, Fransız usta kuyumculuk René Lalique ve onun çağdaşlarının takı kreasyonlar farkedilir sayıda süslüyordu.

Bu taş gizemi ve büyü iyi bir anlaşma ile çevrilidir. Pek çok kültürde, Hindistan, örneğin, bir kutsal, büyülü taş olarak kabul edilir. Hindistan’da, moonstones da geceleri takan güzel vizyonlarını getirmek ‘rüya taşları’ olarak kabul edilmektedir. Arap ülkelerinde, kadınlar genellikle kendi giyim içine gözden uzak dikili moonstones giymek, kendi kültürlerinde aytaşı bereket sembolüdür.

Aytaşı bütünüyle bizim varlık sembolize eder. Yumuşak ışıltı ile, duygusal ve bilinçaltı yönlerini güçlendirir. Bununla bağlantılı dernekler ihale duygularını çağrıştıran ve sevginin gerçek sevinçleri korunması, bir “Âşıklar taşı” yapmak. Aynı zamanda bir ay taşını giyen bizim sezgi ve anlama kapasitemizi güçlendirir söyleniyor.

Ne moonstones ve onlar nereden geliyor?

Bu büyüleyici taş yeryüzündeki tüm kayaların neredeyse üçte ikisi oluşmaktadır hangi Feldispatların, geniş mineral grubuna aittir. Dolayısıyla adı ‘adularya’ – aytaşı aslında ‘adularya’ da Adula Group yakınlarındaki Avrupa Alpleri’nde bulunan taş kalitesi, bir potasyum alüminosilikat olarak bilinen feldspat çeşittir. Ay taşı için bir başka eşanlamlı Yunan ‘selene’ den ‘selenit’ (‘Ay’) ‘dir.

Onların kesilmemiş devlet moonstones oldukça unprepossessing ve aslında kendi cazibesi teşkil ne olduğunu küçük bir fikir vermek: ışığın gizemli ışıltı. Bu ışıltı gerçekten kesici sanatı ayı getirilmiştir kadar avantaj sağlamak için gösterilmemiştir. Klasik moonstones hep cabochons, taş doğru yükseklik olmanın en önemli şey olarak kesilir. Bu onun istenilen ışık etkisi getirecek olan tek yoldur için kesici ayrıca, tam taş başucu içine kristal eksenleri aynı hizada olmalıdır.

Geleneksel olarak, neredeyse şeffaf ve mavimsi ışıltı ile klasik moonstones, Sri Lanka geliyor. Ancak, aynı zamanda ABD, Brezilya, Avustralya, Myanmar ve Madagaskar bulunur. Kaliteli mavimsi moonstones son yıllarda daha nadir haline gelmektedir beri, fiyatların hızla arttı.

Birkaç yıldır, aynı zamanda başta Hindistan menşeli, piyasada bazı yeşil, kahverengi ve turuncu örnekleri yanı sıra bir dumanlı renk ile bazı ve bazı olarak şampanya rengi ve bazı siyah ve bazı kırmızımsı olanları olmuştur. Bazı kedi gözü efekti veya dört telli yıldızı yanı sıra ışık tipik dalgalı ışıltı var. Bu taşlar sadece cabochons olarak değil, aynı zamanda sanatsal ünlüler olarak kesmek veya çocukların yüzleri, ayın veya grotesk kazınmış değildir. Taş kolye için uygun hammaddeden kesilir boncuk gibi ama onlar da, ay taşı hafif tipik bir ışıltı var.

AY TAŞI BAYAN YÜZÜK

AY TAŞI BAYAN YÜZÜK

Işığın bu garip ışıltı nereden geliyor?

Ay taşı ışığının ışıltı taşlar büyüleyici dünyasında çok özel bir şeydir. Uzmanlar ‘adularisation’ olarak fenomen bakın. Bunun nedeni kıymetli taşın lamelar iç yapıdır. Olay ışınlar kırılarak ve taş dağılmıştır. Bu şekilde, benzersiz bir ışık efekti ilgili gelir ve o kadar farklı ve çok arzu moonstone kılan budur.

Ancak, bu güzel taş bir zayıf noktası var ve bu Mohs ölçeğine göre sadece 6 nispeten düşük sertlik olduğunu. Bu nedenle, moonstones dikkatle ele, onlar duyarlı olmalıdır. Taş bir süre giyilen olmuştur oluşabilecek gibi küçük kusurları düzeltmek oldukça kolay, olduğunu söyledi. Bir kuyumcu o ilk gün yaptığı gibi yine ışıltı bundan sonra mat repolished büyümüştür bir ay taşını, olabilir.

Üç boyutlu renkli ve baştan çıkarıcı aura

Satın alırken aytaşı en şaşırtıcı fiyat farkları karşı karşıya geleceksiniz takılar. Renk daha yoğun, daha büyük ve daha şeffaf, daha çok ay taşını değerli. Gerçekten ince mavi numuneler taş eğlenceli bir şekilde ilgili taşınır kadar gözlemci gerçekten tanımak gelmez renk inanılmaz ‘üç boyutlu’ derinliğini gösterir. Bu tür örnekler çok onların nadir hesabına saygın ve bunların fiyatları buna yüksek. Renkli Hint moonstones, diğer yandan, sadece çok moda bulunmaktadır. Bir kural olarak, biraz daha uygun, klasik mavi moonstones daha ekonomik, bulunmaktadır. Bu, bugün, kimse onun ya da onu tat ve cebe uygun moonstone seçebilirsiniz anlamına gelir.

Moonstones bir şehvetli ve baştan çıkarıcı auralı Doğanın hazineleri. Sadece onlar baktı ve bir çok hayran olmak ister do; onlar da giyiliyor gelişmek ve ancak ondan sonra bu kadar arzu bu Gemstone kılan ışığın yumuşak ışıltı gerçekten kendi içine gelebilir, iyi bir anlaşma konusunda taşındı.

TAŞ TURMALİN

Turmalin tüm taşlar en renkli. Tüm renklerde oluşur, ancak, pembe, kırmızı, yeşil, mavi ve rengarenk onun en iyi bilinen mücevher renkleridir. Bilimsel olarak, turmalin tek bir mineral ama fiziksel ve kimyasal özellikleri benzer mineralleri grubudur. Mineral Elbait hemen hemen tüm mücevher çeşitleri sorumlu Turmalin grubunun üyesidir. Grubun diğer üç üyesi – şörl, Dravit ve Liddicoatite, nadiren taşlar olarak kullanılır.

Kimyasal formülü Turmalin bir olan dizi benzersiz kimyasal formülleri ile birkaç farklı minerallerin. Bkz Tourmaline kimyasal formülü detayları için.

Renk Beyaz, Renksiz, Mavi, Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi, Pembe, Mor, Gri, Siyah, Renkli

Sertlik 7-7,5

Kristal Sistemi Altıgen şeklinde

Kırılma indisi 1,616-1,650

SG 2,9-3,3

Şeffaflık Şeffaf için opak

Çift Kırılma 0,018

Parıltı Vitreus

Dilinim 3,2

Mineral Sınıfı Turmali

TÜM HAKKINDA

Gerçi Elbait Tüm renk formları, taş ticaretinde vadeli Elbait bazen Tourmaline yeşil formunu tanımlamak için kullanılır oluşur. Elbait diğer renk formları mücevher pazarında kendi çeşitli isimleri var. Geleneksel Turmalin taş çeşitli adları şunlardır rubellit, kırmızı ya da pembe çeşitli Indicolite, mavi çeşitli ve Karpuz Turmalin, yeşil ve kırmızı bir çok renkli Turmalin. Daha yakın zamanda icat turmalin çeşitli isimleri şunlardır Krom Tourmaline ve Paraiba Tourmaline. Mücevher pazarında yeni bir eğilim “öyle ki, çeşitli adının aksine renk atama yoluyla Turmalin taşlar önek olan rubellit” Şimdi daha sık “Kızıl Turmalin” denir.

Tourmaline değeri çok büyük bir yelpazesine sahiptir. Daha yaygın formları oldukça ucuz olabilir, ama nadir ve daha egzotik renkler çok yüksek fiyatlar komut olabilir.

Tourmaline en pahalı ve değerli formu ticari adıyla bilinen nadir neon mavisi şeklidir Paraiba Turmalin. Paraiba Turmalin ilk mücevher keşfedilen pegmatit Bu yeni Turmalin çok kısa bir sürede son derece popüler oldu 1989 yılında Paraiba Brezilya’nın devlet ve bu nadir Turmalin maliyeti nedeniyle kısa arz astronomik yüksek oldu. Paraiba Tourmaline için benzer renk Turmalin Küçük mevduat yakın zamanda Nijerya ve Mozambik bulundu ve bunlar genellikle de taş ticaretinde “Paraiba Turmalin” denir. Tourmaline diğer değerli biçimleridir Krom Turmalin, Tanzanya, bulunan yoğun yeşil Turmalin rubellit, kırmızı çeşitli pembe ve Indicolite, nadir mavi çeşididir.

Onların güzelliği ve teklik eşsiz olarak çok renkli taşlar, gerçekten gemolojik harikası vardır. Yeterince denilen çok renkli turmalin ilginç bir şekilde, Karpuz Turmalin, yeşil dış tabaka (veya tersi) ile çevrili kırmızı merkezi vardır. Bir mücevher olarak kullanıldığında, Karpuz Turmalin bir tarafta yeşil ve diğer. Kırmızı olan şörl, ortak bir siyah Tourmaline, oldukça ucuzdur.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Tüm renkli Turmalin taşlar görüntüler pleokroyizma farklı açılardan bakıldığında renk değişikliklerini, yani. Diğerlerinde kuvvetle belirgin iken, bazı turmalin taşlar olarak, bu etki, hemen hemen fark edilebilir. Bir Tourmaline keserken bitmiş mücevher en iyi renk ortaya çıkarır, böylece Gemstone kesiciler, dikkate almak zorundadır.

Yukarıda zikredildiği gibi, hemen hemen tüm turmalin taşlar vardır Elbait Çeşidi. Şörl, Dravit ve Liddicoatite zaman değerli taşlar kullanılır. Şörl “siyah turmalin” olarak bilinen ve koyu opak yapılmamış parlak siyah değerli taş yapar. Dravit hemen hemen her zaman kahverengimsi renk ve genellikle opak olarak. Ancak, şeffaf formlar bazen meydana gelebilir ve bu nadir kahverengi taşlar olarak kullanılabilir. Koyu kahverengi Dravit ısıl işlem görmüş onun karanlık rengini açmak için olabilir. Liddicoatite renklerde çok çeşitli ve mükemmel rengarenk formlarda oluşur, ancak bir taş olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır için çok nadirdir.

Mor yakut Gerçekler, Bilgi ve Açıklama

Ametist 1912 yılında Kuyumcular Amerikan Ulusal Birliği tarafından kabul edilen aynı zamanda Balık Burç doğum taşı Şubat için resmi burç olduğunu. Bkz burç tablosu alternatif burç listelerinde bu taşa ek başvurular için. Ametist 4., 6. ve 17. evlilik yıldönümlerinde vermek için bir mücevher olarak önerilmektedir.

Ametist, kuvars mor çeşitliliği ve kuvars ailesinin en değerli üyesidir. Bu amethyst için mor olmalı, ama bu koyu mor, hafif leylak, lavanta ve leylak tonları da dahil olmak üzere bir dizi görüntüleyebilirsiniz. En kaliteli ametist pembe yanıp söner mor derin bir ortamdır. Onun mor renk bu binlerce yıl için lisanslı bir taş yaptı. Yanlış adlandırılmış “hakkında not See yeşil ametist”.

Ametist her iki uçta da altı yüzlü olan kristaller olarak meydana gelebilir. Aynı zamanda ev sahibi kaya kapsayan kristal kabuklar olan drusy olarak oluşturur. Bu GEODES içinde ve tüm dünyada alüvyon bulunan ve kristal veya masif formlarda hem de görülür. Manganez açık kuvars ametistte mevcut olduğu zaman, demir miktarı mor derinliği numune hesaplarında ihtiva etmiştir, üretilir.

Mohs ölçeği sertliğinin 7′dir.

Ametist güzellik tarih boyunca kabul edilmiştir, ama gerçekten kıymetli taşı bulmak için yatırılmaktadır ilk uygarlık Yunanistan olduğunu. Aslında, Ametist ismi Yunan kökeni için olduğunu belirtti. Bu sarhoş, veya başka bir deyişle, ayık anlamına gelen “Amethystus” kaynaklanmaktadır. Antik Yunan uygarlığında, Ametist sarhoşluk karşı koruma insan vücudu sağlamak için düşünülmüştür. Bu nedenle, Yunanlılar ametisli dizayn edilmiş bardak içmek için çok yaygındı. Gemstone giymek de sarhoş karşı koruma ile vücut sağlamak için bir yol olduğuna inanılıyor.

Ametist erken Mısır uygarlığının büyük bir rol oynadığı bilinmektedir. Firavunlar onların mezar taş ile süslenmiş olması için Yeni başlayanlar için, çok yaygındı. Ametist ayrıca Tarihçiler bir noktada Mısır yaşandı servet hakkında biraz anlatır. Ülke bir noktada çok zengin olunca, ülkenin kraliyet orta ve çalışma sınıflardan ailelerin birçok Ametist ve altın hem de hediyeler verdi. Tarihçiler bunu bulduk kanıtı bu özel dönemde yaşamış insanların mezarları bulunabilir hediyeler vardır.

Ametist genellikle kraliyet ile ilişkili bir renk olan mor olduğundan, tarih boyunca birçok onurlu insan Gemstone kendi bilinmektedir olması şaşırtıcı değil. Aslında, birçok kraliyet kişi sık sık mor renk giydi, bu yüzden çünkü onların kıyafetleri eşleşti ne kadar iyi olabilir, bu Gemstone keyif aldık nedenlerinden biri. İngiliz Kraliyet Mücevherleri Ametist oluşmaktadır. Aynı zamanda Rus İmparatoriçe favori taş, Büyük Catherine olduğu söyleniyor. Mısır firavunu Kleopatra Romalılar her ikisi de kalpleri Julius Caesar ve Marc Anthony, yakalamak için inanılan bir Ametist yüzük vardı. Sonra bu oldu, birçok Roma kadın yüzük, kolye, ve onlar kendilerine karşı sadık kocalarını tutmaya yardımcı olacağını düşündüm çünkü Ametist bulunan takı diğer formları giyen başladı.

Ay Taşlı Bayan Yüzük

Ay Taşlı Bayan Yüzük

Yunanistan Ametist tanıyan ilk uygarlık olduğu bilinmesine rağmen, taş aslında geri İncille kez tarih yok. Bu nedenle, aynı zamanda çok ilginç bir dini geçmişe sahiptir. İncil’e göre, göğüs High Priest Aaron tarafından giyilen on iki taşlar vardı. Ametist bunlardan biridir. Taş da Havari Matthias ve Adnachiel, bir Koruyucu Melek hem ilişkili olması gerekiyordu. Katolik dininde, Ametist din adamı üyeleri tarafından giyilirdi. Taş da haç süsleme kullanılmıştır. Ametist zamanda Budist din önemlidir. Bu Buda önemli anlam olmuştur inanılan taşlardan biridir. Budist tesbih olan malas, sık sık Ametist ihtiva nedeni budur. Budist ve Katolik dinler her ikisinde de, taş bekârlık temsilcisi olduğuna inanılıyordu.

Ametist çok ilginç bir geçmişi vardır hiç şüphe yoktur. Böyle güzel bir taş olduğundan, tüm bu çok farklı kültürlerin de şaşırtıcı değil ve dinler yılda bunu benimsemişlerdir. Modern zamanlarda, Ametist hala sık sık dini uygulamaları için Katolik kilisesinin din adamları üyeleri tarafından giyilir. Buna ek olarak, Şubat ayı doğum taştır. Ile ilgili daha fazla bilgi edinm

 

AY TAŞI TURMALİN AMETİST BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AY TAŞI TURMALİN AMETİİST YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS AY TAŞI BERRAK
 • 10 gr
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MAVİ IŞILTILI
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SRİLANKA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AY TAŞI TURMALİN AMETİST BAYAN YÜZÜK

Ay kendisi kadar eski olduğu gibi, Aytaşı gizem gücüne sahip. Onun sırlarını inci peçe altında kilitli ve onlarla bizim kendi gizli gerçekler vardır. Sadece onun yansıyan ışık içinde biz bize öğretmek için vardır anlamaya başlayabiliriz. Aytaşı eksik ne almak için kendini derinliklerine birini alarak, başta içe yolculuğun bir tılsım olduğunu geride bıraktı ya da unutulmuş ruhun parçaları, daha sonra ışık getirdi. [Simmons, 267]

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Yolcular için bir koruma muska, tutku sevgili hediye, kehanet için bir kanal ve bilgelik bir yol – En eski çağlardan beri, Aytaşı ayın sihirli bir somut bağlantı olmuştur. Ay’a Bizim bağları güçlüdür. O mumlar ve döngüsel mükemmellik azalıyor gibi, gelgit ve annemizden, Dünya’nın ritimleri oluşturur ve davranışlarımızı, duygularımızı ve ruhsal gelişimini etkiler. Aytaşı yatıştırır ve bize hayatın doğal ritmini öğretim, teşvik eder.

ÜRÜNLERİMİZ RESİMLERDE DAHİ KALİTESİNİ BELLİ ETMEKTEDİR…

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ ÖZEL TASARIM EL YAPIMI 1.KALİTE HAS TAŞ 4,5 KARAT DAMLA KESİM VVS(MÜKEMMEL BERRAKLIK) KALİTE MAVİ IŞILTILI AY TAŞI 2.5 KARAT TURMALİN VE 2 KARAT AMETİST TAŞLARI İLE SÜSLENMİŞ BAYAN YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

Aytaşı daha uzun Orient, yaklaşık iki bin yıldır Roma takı olarak kullanılır olmuştur. Her zaman sevenler için özel bir öneme sahip Hindistan’da kutsal bir taş olmuştur ve geleneksel bir düğün hediyesi vardır. Bu Art Nouveau döneminde kuyumcular için popüler bir seçim oldu ve Avrupa’da yabancılaşmış severler uzlaştırmak ve uykusuzluk tedavisi için inanılıyordu. Aytaşı koruması özellikle geceleri, tanıyor, çünkü umut onun canlandıran kalitesi, uzun kişiliğini geliştirmek için bir tılsım olarak giyilen edilmiştir için Yolcusunun Taş olarak bilinir. [Ahsian, 267] [Mella, 91]

Onun ay gibi parlaklık Adını, Aytaşı yumuşak, sulu ve hafif mat görünmelerine değişir yüzey üzerinde bir çizgi olarak hareket eden bir gümüşümsü beyaz yansıma denir chatoyancy sergileyen bir feldispat mineraldir. Aytaşı şeftali, mavi, gri, beyaz ve gökkuşağı Moonstone olarak bilinen prizmatik çeşitli hassas tonları oluşur. Bu makalede açıklanan tüm Moonstones genel özelliklerine ek olarak, aşağıdaki ek kristaller odaklarını sahiptir.

Mavi veya Kedi Gözü Aytaşı, farkındalık meditatif veya değiştirilmiş halde iken odaklı bir tutarak, zihin ve iç görüş netliğini arttırır. Bu ve yin ve yang enerjilerini dengeleme desen ve yaşam dersleri duygusal görmeye özellikle yararlıdır.

Durugörü ve şaman ve görünmeyen alemlere bir hareketli yararlı – Gri Aytaşı perdenin ötesinde algılama bir taş. Bu “Yeni Ay Taşı” olarak adlandırılan ve gizemleri ve her şeyi potansiyel olarak var yeni ay, yetkilerini taşır.

Beyaz Aytaşı psişik algılama, vizyon ve rüya çalışmaları uyarıcı, gücünün yüksekliğinde yeni ayın enerjisini taşır. Bu erkeklerde kadınlarda Kundalini enerjisini ve duygusal dengeyi aktive kişinin duygularını büyütmek ve kabuslar veya uykusuzluk kovmak için çocuklarda destekleyici olabilir.

Bu sıkıntı veya endişe yatıştırıcı ve insanların en getirerek, zihni uyarır olarak Şeftali veya Sarı Aytaşı kalbi destekler. Onun sevgi dolu enerjisi her durumda ilahi teşvik ve sezgisel veya hassas çocuklar için duygusal bir destektir.

Gökkuşağı Aytaşı aura boyunca enerji difüzyon, bir prizma gibi davranır. Bu berrak rüya ve sakin uyku zihni ve duyguları ve yardımcıları temizleyerek, psişik koruma sağlar. Bu olumsuzluk eğilir ve duygusal travma kolaylaştırır. Bitki bilinci galaktik için devalar gelen Tanrıça ile Bağlantısızlar, Gökkuşağı Moonstones, Doğa enerjileri ve ruhları ile bağlayın.

y taşı ışık büyüleyici oyun ile karakterize edilir. Aslında bu taş taşınır ve ‘adularescence’ olarak ticarette bilinen her zaman farklı görünüyor gizemli ışıltı adını borçludur. İlk zamanlarda, insanlar o hilal ve ay azalan evreleri tanımak inanıyordu.

AY TAŞI TURMALİN AMETİST YÜZÜK

AY TAŞI TURMALİN AMETİST YÜZÜK

Sri Lanka, neredeyse şeffaf bir arka plan üzerinde soluk mavi aytaşı, ışıltı menşe klasik ülkeden Moonstones. Hindistan’dan gelen türlerin bej-kahverengi, yeşil, turuncu veya kahverengi bir arka plan üzerinde ışık ve gölgenin bir belirsiz etkileşim bulunmaktadır. Bu sağduyulu renkler, ince ışıltı ile bağlantılı olarak, aytaşı şehvetli, kadınsı auralı mücevher için ideal bir taş olun. Bu taş Art Nouveau anda yaklaşık yüz yıl önce, daha önce bir kez çok popüler oldu. Özellikle müze ve koleksiyon bugün bulunabilir, Fransız usta kuyumculuk René Lalique ve onun çağdaşlarının takı kreasyonlar farkedilir sayıda süslüyordu.

Bu taş gizemi ve büyü iyi bir anlaşma ile çevrilidir. Pek çok kültürde, Hindistan, örneğin, bir kutsal, büyülü taş olarak kabul edilir. Hindistan’da, moonstones da geceleri takan güzel vizyonlarını getirmek ‘rüya taşları’ olarak kabul edilmektedir. Arap ülkelerinde, kadınlar genellikle kendi giyim içine gözden uzak dikili moonstones giymek, kendi kültürlerinde aytaşı bereket sembolüdür.

Aytaşı bütünüyle bizim varlık sembolize eder. Yumuşak ışıltı ile, duygusal ve bilinçaltı yönlerini güçlendirir. Bununla bağlantılı dernekler ihale duygularını çağrıştıran ve sevginin gerçek sevinçleri korunması, bir “Âşıklar taşı” yapmak. Aynı zamanda bir ay taşını giyen bizim sezgi ve anlama kapasitemizi güçlendirir söyleniyor.

Ne moonstones ve onlar nereden geliyor?

Bu büyüleyici taş yeryüzündeki tüm kayaların neredeyse üçte ikisi oluşmaktadır hangi Feldispatların, geniş mineral grubuna aittir. Dolayısıyla adı ‘adularya’ – aytaşı aslında ‘adularya’ da Adula Group yakınlarındaki Avrupa Alpleri’nde bulunan taş kalitesi, bir potasyum alüminosilikat olarak bilinen feldspat çeşittir. Ay taşı için bir başka eşanlamlı Yunan ‘selene’ den ‘selenit’ (‘Ay’) ‘dir.

Onların kesilmemiş devlet moonstones oldukça unprepossessing ve aslında kendi cazibesi teşkil ne olduğunu küçük bir fikir vermek: ışığın gizemli ışıltı. Bu ışıltı gerçekten kesici sanatı ayı getirilmiştir kadar avantaj sağlamak için gösterilmemiştir. Klasik moonstones hep cabochons, taş doğru yükseklik olmanın en önemli şey olarak kesilir. Bu onun istenilen ışık etkisi getirecek olan tek yoldur için kesici ayrıca, tam taş başucu içine kristal eksenleri aynı hizada olmalıdır.

Geleneksel olarak, neredeyse şeffaf ve mavimsi ışıltı ile klasik moonstones, Sri Lanka geliyor. Ancak, aynı zamanda ABD, Brezilya, Avustralya, Myanmar ve Madagaskar bulunur. Kaliteli mavimsi moonstones son yıllarda daha nadir haline gelmektedir beri, fiyatların hızla arttı.

Birkaç yıldır, aynı zamanda başta Hindistan menşeli, piyasada bazı yeşil, kahverengi ve turuncu örnekleri yanı sıra bir dumanlı renk ile bazı ve bazı olarak şampanya rengi ve bazı siyah ve bazı kırmızımsı olanları olmuştur. Bazı kedi gözü efekti veya dört telli yıldızı yanı sıra ışık tipik dalgalı ışıltı var. Bu taşlar sadece cabochons olarak değil, aynı zamanda sanatsal ünlüler olarak kesmek veya çocukların yüzleri, ayın veya grotesk kazınmış değildir. Taş kolye için uygun hammaddeden kesilir boncuk gibi ama onlar da, ay taşı hafif tipik bir ışıltı var.

AY TAŞI BAYAN YÜZÜK

AY TAŞI BAYAN YÜZÜK

Işığın bu garip ışıltı nereden geliyor?

Ay taşı ışığının ışıltı taşlar büyüleyici dünyasında çok özel bir şeydir. Uzmanlar ‘adularisation’ olarak fenomen bakın. Bunun nedeni kıymetli taşın lamelar iç yapıdır. Olay ışınlar kırılarak ve taş dağılmıştır. Bu şekilde, benzersiz bir ışık efekti ilgili gelir ve o kadar farklı ve çok arzu moonstone kılan budur.

Ancak, bu güzel taş bir zayıf noktası var ve bu Mohs ölçeğine göre sadece 6 nispeten düşük sertlik olduğunu. Bu nedenle, moonstones dikkatle ele, onlar duyarlı olmalıdır. Taş bir süre giyilen olmuştur oluşabilecek gibi küçük kusurları düzeltmek oldukça kolay, olduğunu söyledi. Bir kuyumcu o ilk gün yaptığı gibi yine ışıltı bundan sonra mat repolished büyümüştür bir ay taşını, olabilir.

Üç boyutlu renkli ve baştan çıkarıcı aura

Satın alırken aytaşı en şaşırtıcı fiyat farkları karşı karşıya geleceksiniz takılar. Renk daha yoğun, daha büyük ve daha şeffaf, daha çok ay taşını değerli. Gerçekten ince mavi numuneler taş eğlenceli bir şekilde ilgili taşınır kadar gözlemci gerçekten tanımak gelmez renk inanılmaz ‘üç boyutlu’ derinliğini gösterir. Bu tür örnekler çok onların nadir hesabına saygın ve bunların fiyatları buna yüksek. Renkli Hint moonstones, diğer yandan, sadece çok moda bulunmaktadır. Bir kural olarak, biraz daha uygun, klasik mavi moonstones daha ekonomik, bulunmaktadır. Bu, bugün, kimse onun ya da onu tat ve cebe uygun moonstone seçebilirsiniz anlamına gelir.

Moonstones bir şehvetli ve baştan çıkarıcı auralı Doğanın hazineleri. Sadece onlar baktı ve bir çok hayran olmak ister do; onlar da giyiliyor gelişmek ve ancak ondan sonra bu kadar arzu bu Gemstone kılan ışığın yumuşak ışıltı gerçekten kendi içine gelebilir, iyi bir anlaşma konusunda taşındı.

TAŞ TURMALİN

Turmalin tüm taşlar en renkli. Tüm renklerde oluşur, ancak, pembe, kırmızı, yeşil, mavi ve rengarenk onun en iyi bilinen mücevher renkleridir. Bilimsel olarak, turmalin tek bir mineral ama fiziksel ve kimyasal özellikleri benzer mineralleri grubudur. Mineral Elbait hemen hemen tüm mücevher çeşitleri sorumlu Turmalin grubunun üyesidir. Grubun diğer üç üyesi – şörl, Dravit ve Liddicoatite, nadiren taşlar olarak kullanılır.

Kimyasal formülü Turmalin bir olan dizi benzersiz kimyasal formülleri ile birkaç farklı minerallerin. Bkz Tourmaline kimyasal formülü detayları için.

Renk Beyaz, Renksiz, Mavi, Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi, Pembe, Mor, Gri, Siyah, Renkli

Sertlik 7-7,5

Kristal Sistemi Altıgen şeklinde

Kırılma indisi 1,616-1,650

SG 2,9-3,3

Şeffaflık Şeffaf için opak

Çift Kırılma 0,018

Parıltı Vitreus

Dilinim 3,2

Mineral Sınıfı Turmali

TÜM HAKKINDA

Gerçi Elbait Tüm renk formları, taş ticaretinde vadeli Elbait bazen Tourmaline yeşil formunu tanımlamak için kullanılır oluşur. Elbait diğer renk formları mücevher pazarında kendi çeşitli isimleri var. Geleneksel Turmalin taş çeşitli adları şunlardır rubellit, kırmızı ya da pembe çeşitli Indicolite, mavi çeşitli ve Karpuz Turmalin, yeşil ve kırmızı bir çok renkli Turmalin. Daha yakın zamanda icat turmalin çeşitli isimleri şunlardır Krom Tourmaline ve Paraiba Tourmaline. Mücevher pazarında yeni bir eğilim “öyle ki, çeşitli adının aksine renk atama yoluyla Turmalin taşlar önek olan rubellit” Şimdi daha sık “Kızıl Turmalin” denir.

Tourmaline değeri çok büyük bir yelpazesine sahiptir. Daha yaygın formları oldukça ucuz olabilir, ama nadir ve daha egzotik renkler çok yüksek fiyatlar komut olabilir.

Tourmaline en pahalı ve değerli formu ticari adıyla bilinen nadir neon mavisi şeklidir Paraiba Turmalin. Paraiba Turmalin ilk mücevher keşfedilen pegmatit Bu yeni Turmalin çok kısa bir sürede son derece popüler oldu 1989 yılında Paraiba Brezilya’nın devlet ve bu nadir Turmalin maliyeti nedeniyle kısa arz astronomik yüksek oldu. Paraiba Tourmaline için benzer renk Turmalin Küçük mevduat yakın zamanda Nijerya ve Mozambik bulundu ve bunlar genellikle de taş ticaretinde “Paraiba Turmalin” denir. Tourmaline diğer değerli biçimleridir Krom Turmalin, Tanzanya, bulunan yoğun yeşil Turmalin rubellit, kırmızı çeşitli pembe ve Indicolite, nadir mavi çeşididir.

Onların güzelliği ve teklik eşsiz olarak çok renkli taşlar, gerçekten gemolojik harikası vardır. Yeterince denilen çok renkli turmalin ilginç bir şekilde, Karpuz Turmalin, yeşil dış tabaka (veya tersi) ile çevrili kırmızı merkezi vardır. Bir mücevher olarak kullanıldığında, Karpuz Turmalin bir tarafta yeşil ve diğer. Kırmızı olan şörl, ortak bir siyah Tourmaline, oldukça ucuzdur.

Ay Taşı Yüzük

Ay Taşı Yüzük

Tüm renkli Turmalin taşlar görüntüler pleokroyizma farklı açılardan bakıldığında renk değişikliklerini, yani. Diğerlerinde kuvvetle belirgin iken, bazı turmalin taşlar olarak, bu etki, hemen hemen fark edilebilir. Bir Tourmaline keserken bitmiş mücevher en iyi renk ortaya çıkarır, böylece Gemstone kesiciler, dikkate almak zorundadır.

Yukarıda zikredildiği gibi, hemen hemen tüm turmalin taşlar vardır Elbait Çeşidi. Şörl, Dravit ve Liddicoatite zaman değerli taşlar kullanılır. Şörl “siyah turmalin” olarak bilinen ve koyu opak yapılmamış parlak siyah değerli taş yapar. Dravit hemen hemen her zaman kahverengimsi renk ve genellikle opak olarak. Ancak, şeffaf formlar bazen meydana gelebilir ve bu nadir kahverengi taşlar olarak kullanılabilir. Koyu kahverengi Dravit ısıl işlem görmüş onun karanlık rengini açmak için olabilir. Liddicoatite renklerde çok çeşitli ve mükemmel rengarenk formlarda oluşur, ancak bir taş olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır için çok nadirdir.

Mor yakut Gerçekler, Bilgi ve Açıklama

Ametist 1912 yılında Kuyumcular Amerikan Ulusal Birliği tarafından kabul edilen aynı zamanda Balık Burç doğum taşı Şubat için resmi burç olduğunu. Bkz burç tablosu alternatif burç listelerinde bu taşa ek başvurular için. Ametist 4., 6. ve 17. evlilik yıldönümlerinde vermek için bir mücevher olarak önerilmektedir.

Ametist, kuvars mor çeşitliliği ve kuvars ailesinin en değerli üyesidir. Bu amethyst için mor olmalı, ama bu koyu mor, hafif leylak, lavanta ve leylak tonları da dahil olmak üzere bir dizi görüntüleyebilirsiniz. En kaliteli ametist pembe yanıp söner mor derin bir ortamdır. Onun mor renk bu binlerce yıl için lisanslı bir taş yaptı. Yanlış adlandırılmış “hakkında not See yeşil ametist”.

Ametist her iki uçta da altı yüzlü olan kristaller olarak meydana gelebilir. Aynı zamanda ev sahibi kaya kapsayan kristal kabuklar olan drusy olarak oluşturur. Bu GEODES içinde ve tüm dünyada alüvyon bulunan ve kristal veya masif formlarda hem de görülür. Manganez açık kuvars ametistte mevcut olduğu zaman, demir miktarı mor derinliği numune hesaplarında ihtiva etmiştir, üretilir.

Mohs ölçeği sertliğinin 7′dir.

Ametist güzellik tarih boyunca kabul edilmiştir, ama gerçekten kıymetli taşı bulmak için yatırılmaktadır ilk uygarlık Yunanistan olduğunu. Aslında, Ametist ismi Yunan kökeni için olduğunu belirtti. Bu sarhoş, veya başka bir deyişle, ayık anlamına gelen “Amethystus” kaynaklanmaktadır. Antik Yunan uygarlığında, Ametist sarhoşluk karşı koruma insan vücudu sağlamak için düşünülmüştür. Bu nedenle, Yunanlılar ametisli dizayn edilmiş bardak içmek için çok yaygındı. Gemstone giymek de sarhoş karşı koruma ile vücut sağlamak için bir yol olduğuna inanılıyor.

Ametist erken Mısır uygarlığının büyük bir rol oynadığı bilinmektedir. Firavunlar onların mezar taş ile süslenmiş olması için Yeni başlayanlar için, çok yaygındı. Ametist ayrıca Tarihçiler bir noktada Mısır yaşandı servet hakkında biraz anlatır. Ülke bir noktada çok zengin olunca, ülkenin kraliyet orta ve çalışma sınıflardan ailelerin birçok Ametist ve altın hem de hediyeler verdi. Tarihçiler bunu bulduk kanıtı bu özel dönemde yaşamış insanların mezarları bulunabilir hediyeler vardır.

Ametist genellikle kraliyet ile ilişkili bir renk olan mor olduğundan, tarih boyunca birçok onurlu insan Gemstone kendi bilinmektedir olması şaşırtıcı değil. Aslında, birçok kraliyet kişi sık sık mor renk giydi, bu yüzden çünkü onların kıyafetleri eşleşti ne kadar iyi olabilir, bu Gemstone keyif aldık nedenlerinden biri. İngiliz Kraliyet Mücevherleri Ametist oluşmaktadır. Aynı zamanda Rus İmparatoriçe favori taş, Büyük Catherine olduğu söyleniyor. Mısır firavunu Kleopatra Romalılar her ikisi de kalpleri Julius Caesar ve Marc Anthony, yakalamak için inanılan bir Ametist yüzük vardı. Sonra bu oldu, birçok Roma kadın yüzük, kolye, ve onlar kendilerine karşı sadık kocalarını tutmaya yardımcı olacağını düşündüm çünkü Ametist bulunan takı diğer formları giyen başladı.

Ay Taşlı Bayan Yüzük

Ay Taşlı Bayan Yüzük

Yunanistan Ametist tanıyan ilk uygarlık olduğu bilinmesine rağmen, taş aslında geri İncille kez tarih yok. Bu nedenle, aynı zamanda çok ilginç bir dini geçmişe sahiptir. İncil’e göre, göğüs High Priest Aaron tarafından giyilen on iki taşlar vardı. Ametist bunlardan biridir. Taş da Havari Matthias ve Adnachiel, bir Koruyucu Melek hem ilişkili olması gerekiyordu. Katolik dininde, Ametist din adamı üyeleri tarafından giyilirdi. Taş da haç süsleme kullanılmıştır. Ametist zamanda Budist din önemlidir. Bu Buda önemli anlam olmuştur inanılan taşlardan biridir. Budist tesbih olan malas, sık sık Ametist ihtiva nedeni budur. Budist ve Katolik dinler her ikisinde de, taş bekârlık temsilcisi olduğuna inanılıyordu.

Ametist çok ilginç bir geçmişi vardır hiç şüphe yoktur. Böyle güzel bir taş olduğundan, tüm bu çok farklı kültürlerin de şaşırtıcı değil ve dinler yılda bunu benimsemişlerdir. Modern zamanlarda, Ametist hala sık sık dini uygulamaları için Katolik kilisesinin din adamları üyeleri tarafından giyilir. Buna ek olarak, Şubat ayı doğum taştır. Ile ilgili daha fazla bilgi edinm