OTANT�K TA�

KEHRİBAR KOLYE KALİNGRAD

ÖZEL ÜRÜNLER
KEHRİBAR KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE IŞILTILI
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KALİNGRAD RUSYA AMBERİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

KEHRİBAR KOLYE KALİNGRAD

Bu Kehribar kanıtlamak tutan ilk bilim adamı – fosilleşmiş ağaç reçinesi, Romalı yazar Plinius oldu. O katran ve dumanlı alev kokusu dikkat çekti, kehribar yanma, yanı sıra şeffaf amber genellikle donmuş böcekler ve bitki parçacıklarının rastlamak gerçeği açığa çıkar.

Kehribar Taş Kolye

Kehribar Taş Kolye

Daha sonra Alman bilim adamları bu sonuca meydan çalıştı. Örneğin, ünlü doğabilimci Georg Agricola (XVI yüzyıl) kehribar bir sıvı bitümlü malzemeden toprak bağırsakları oluştuğu iddia, hangi yüzey donar üzerinde ortaya çıkıyor. XVIII yüzyılın başında ortak hipotez kehribar mineral asitler ile yağ birliğinden gelen olmasıdır oldu. Eski Rusya’da kehribar biliyordu.

OTANTİK TAŞ FARKI 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ İLE RUSYA 1.KALİTE KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞI MARKİZ KESİM BERRAK IŞILTILI GÖZ İLE BELİRGİN IŞIK YANSIMASI 19,5 KARAT .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR

O Alatyr veya Latyr taş olarak adlandırılan ve onu mucizevi özellikleri bağlandı. Onun yazılarında Lomonosov, “Toprak deprem metallerin doğum Word” “madencilik bilim Temelleri” (1742) ve (1757) amber organik kökenli lehine yeni argümanlar getirdi. Çoğunlukla modern Baltık Denizi sınırları içinde İskandinav yarımadasında ve bitişik alanlarda güney geniş alanda büyümek kozalaklı ağaçların donmuş reçine – Bugün, genellikle Baltık kehribar (- succinite Uluslararası Mineraloji dönem) kabul edilmektedir. Yaklaşık 45-50.000.000. Yıllar önce bu parçaların önemli bir ısınma ve yemyeşil bitki örtüsü tercih iklim nemlendirme oldu. Geniş yapraklı Lindens, akçaağaç, meşe ek olarak, kestane ağaçları yaygın defne ve mersin ağaçları yanı sıra palmiye ağaçları ve lianas idi. İklim değişikliği bol smoloistechenie ağaçları neden oldu. Reçine kalın koyu kahverengi bir kabuk ile kaplı, atmosferik oksijen ile okside ve toprak “kehribar ormanlarında” gibi biriktikçe gibidir.

Nehirler ve akarsular yavaş yavaş toprak reçine sertleşmiş topaklar yıkanmış ve şimdi Kaliningrad yarımadası nedir antik denize akan büyük bir nehir ağzında onları yıkılmaktadır.

Böylece dünyanın en büyük kehribar mevduat Palmnikenskoe kuruldu.

Yaklaşık iki milyon yıl önce büyük bir buzul kehribar ikincil (dörtlü) mevduat sonucu oluşan Karpat Dağları’nın eteklerinde, Eosen yantarenosnye birikimini içeren toprak katmanları, taşındı. Şimdi Amber tüm zamanlar buzul işgal geniş alan üzerinde bulunur
Baltık Denizi üzerinde kehribar raspoloeny en büyük mevduat, bu yüzden “Baltık altın” denir. Dominik Cumhuriyeti donmuş gözyaşları benzer bir gözyaşı biçimli kehribar vardır.
Amber onun kişisel hekimin Papa Boniface VIII ölümsüzlük iksiri, bir üyesiydi.
amber iyi tür bir sarımsı bir renk tonu ile şeffaf ve kırmızı mum, renk olarak kabul edilir.
Antik çağda bir inanç vardı: Onun bütün kötü işler itiraf yatmadan önce, sonra karısına göğsüne amber bir parça koyarsanız. Martin Luther cebinde böbrek taşı oluşmuş değil amber bir parça taşıdı.
XIX yüzyıl kehribar sonunda yaygın olarak antibakteriyel özelliklere sahip bir malzeme olarak sigara aksesuarları üretiminde başvurdu. Süksinik asit kapmak ve kansere neden olan katran nötralize – Bu kehribar ağızlıklar sigaranın neden olduğu zararı azaltmak olduğuna inanılmaktadır.
Boyun yakın koyun, kehribar, enerji nabız karotis arterler verir toksinlerin tüm vücudunu temizler. Kafanın ben, baş ağrısı engeller etrafında kehribar kolye ruh hali geliştirir ve kötü hava olumsuz etkisini yumuşatır.
Bu taşın ismi “Baltık Denizi’nin altın” anlamına gelir.

Kompozisyon. Sarı organik asitlerin makromoleküler bileşiklerin (örneğin, bir kristal yapıya sahip olan) amorftur. Içinde yabancı maddeler, kükürt, azot, silikon, alüminyum, ve demir bulunmaktadır gibi.
Fiziksel özellikler:
a) Renk: amber tonları bir çeşitlilik vardır – beyazdan, kırmızımsı-kahverengi, sarı, parlak Golden, soluk. En iyi amber bu tipleri bir sarımsı bir renk ile şeffaf ve kırmızı renk o mum,
3 b) sertlik – 4,
c) Yoğunluk: 0,97 – 1,11,
d) Şeffaflık: opak, şeffaf ortam berrak,
d) özelliği – hayır,
e) kehribar amorf, yani Bir kristal yapısına sahip değilsiniz.
Menşei: 38-120.000.000 yıl önce gezegende büyüdü eski ağaçların fosilleşmiş reçine. Bu bizim gezegenimizin örtüsü dramatik bir değişim kolaylaştırıldı.
Bir önceki dönemin kuru ve sıcak iklimi ılımlı sıcak tarafından değiştirildi. Hızla Kapalı tohumlular, yeni çam yayıldı ve cycads, sagu, eğrelti gibi birçok diğer bitkiler, ortadan kayboldu.
mevduat Baltık Denizi ve Dominik Cumhuriyeti kıyısında yer almaktadır. Ilıman enlemlerde ve daha az iğne yapraklı bitki örtüsü-döken oluşturduğu kehribar mevduat çoğu – subtropikal bitkiler tarafından. Amber pek çok depozit zaten yakın astropika bağlantılıdır.
Uygulamalar. amber ilk söz onuncu yüzyıla aittir ve Londra’daki British Museum’da Dikilitaş üzerine Asur çivi yazılı kitabede bulundu.

Kehribar

Kehribar

Ezilmiş kehribar ve dişlerini yağlamak Eğer onlara, parlaklık temizlemek, güçlendirmek ve onlara beyaz yapmak verecektir. Sadece eski çağlardan beri kehribar bir süs ve muska olarak görev yaptı. Mısır ve Yunan rahipler kehribar tütsü kullanılır.

Tıbbi özellikleri
Modern resmi ilaç amber harika bir biostimulant olan süksinik asit üretilmesi için bir hammadde olarak kullanılır. Ayrıca, süksinik asit, akut zehirlenme, anti-enflamatuar ve anti-stres özelliklere sahiptir. Halk hekimliğinde eski çağlardan beri kehribar bütün hastalıkların neredeyse her derde deva olarak kabul edildi. amber içerir bir düzine tarifleri daha kendi tıbbi risale sonuçlarında ünlü hekim İbn-i Sina (İbn Sina). Polonyalı Halk hekimliğinde, kesinlikle bir solunum sisteminin tüm hastalıklarda yardımcı kehribar, tentürü tarifi vardır.

Magic Özellikler
Birçok ülkede mitolojisinde kehribar ruhların adet canlı iddiaları vardır.
Genellikle Kehlibardan kutsal nesneler kullanılan dini ayinleri işlemek için. Rus Patriği Nikon amber yapılmış bir personel oldu. Eski Yunan’da, o kehribar Güneş ve Venüs kuvvet kalitesi olduğuna inanılıyordu. Böcekler girdi ya kendilerini iyi ve kötü hem de amel yapma yeteneğine sahip güçlü büyülü araçlar kabul edildi yaprak kehribar parçaları. Tıbbi gibi çeşitli amber büyülü özellikleri. Örneğin, kehribar boncuklar, bebeğe emziren anneler sonra neşeli ve nazik bir karakter geliştirmiştir giyerler. Uyku sırasında – ham amber bir parça insanların en savunmasız bir anda kötü ruhları korkutup kaçırmak için, yastık yakın konulmalıdır. Bu mineral dağ hadi insanları teselli edebilir: iyi bir gelecek için rahatlama ve umut sağlar. Evde yangın ve yıldırıma karşı ev korumak için kehribar birkaç öğe tutmak için gereklidir.
Amber Leo burcunda doğanlar bir taş. Aslanlar Kadınlar amber ile bir tılsım yüzük ve küpe gibi giymek gerekir. Onlar nazardan kurtaracak. Erkekler Aslanlar canlılık artırmak ve sezgi güçlendirmek için kol düğmeleri, kravat iğne, kehribar yapılmış kolye, giyebilir.

Tılsımlar ve Amulets
En üst düzeyde tarihçiler, arkeologlar, antropologlar ve öğretmenler – Amber geçmişle bağlantıları kurmak isteyen insanların maskotu. Bu doğru bir olayları tahmin öğrenmek, doğru sonuçlar çıkarmak, bağlanmak ve tam bir resmin içine, onları sentezlemek için, zaman bağlantı kurmak için bir kişi olur. Sarı – kötü ruhları kovmak, ölümsüz ve kötü ruhları, düşman, düşmanlar ve zalimler her türlü. Taş yıldırım ve yangınlara karşı bir tılsım, bu yolcuları yardımcı olur: Onlara güvenli bir sığınak verir ve sefer batıkların korur. Amber mahkemeleri uzay, bedeninizi ve ruhunuzu temizleyin evrensel özelliği var.
Hakkında yazdı Homer bulunan kehribar kirpi, hakkında bazı bilgiler “fosil yakıt sertleştirilmiş reçine.” Yunanlılar bir elektron denilen ve güneşin bir taş onu düşündü. Ovid efsanesine göre, Fed (Güneş) ve Klimin Phaethon oğlu ona en az bir gün kuralı güneş arabanın izin babasına yalvardı.
Sonunda babası kabul etti. Phaeton, Dünya’ya çok yakın yol bilmeden ateş savaş arabasını iktidar ve götürdü. Yangın açtılar. Asya ve ötesinde süpürüldü canavarca ateş. Ren Nehri’nin Don kurudu itibaren, dağların tepeleri ayrıldı. Yıldırım tarafından kendisine çileden çıkardı Jüpiter itaatkâr Phaeton arabanın düştü.
Genç adam Eridanus (nehir) içine düştü ve yangınlar sona erdi. Anne ve ölen kardeşi ve, hıçkırarak, acı yasını ağaçların dönüştü. Onların dallarından düşen gözyaşları, güneşte sertleşti. Bu nehirde mayınlı ve Roma ve Yunanistan’a getirildi tanrıların, kehribar gözyaşları olduğunu.

Amber Kolye

Amber Kolye

Amber taş alışılmadık. Ama o gibi kabul edilir anlamak, onun fiziksel ve kimyasal özelliklerine dalmak için gereklidir. Yani, biz seni görmeye çalıştığınız kehribar, özellikleri, sıradan kayaların ayırt farklı özelliklere büyük bir numarası vardır. Hatta bizim döneminden önce o sürtünmeden heyecanlandırmak ki biliniyordu, küçük, hafif parçacıkları çekmek için yapabiliyor. Bu arada, Çin bilgin Tao Hunchin 4-5 asır M.Ö. yaşamış savundu gerçek taş, elini sıcak ovuşturarak sonra, hardal tohumu çekecek eğer. Ve içinde kehribar kökeni antik teori özellikle büyülü özellikleri olduğunu düşünüyor.
Amber – kimin özellikleri birçok bilim adamının ilgi taş. Yani, A. Aurifaber bütün bu doğal hediye monografi adamıştır. O kehribar taşının parçacıkları, sadece formu işlenmiş olabilir çekmek için işaret etti. Ve böylece deri veya bez üzerine ovuşturdu gerekir. Ona göre, daha sıcak amber, daha metal talaşı da dahil olmak üzere, farklı parçacıkları çekecek.

Bu kimin özellikleri sürekli çalışılmaktadır o kehribar, elektrik kötü iletken bilinmektedir. Bu izolatör üretimi için kullanılmıştır. Ancak, elektrikli sürtünme, çok sadece farklı parçacıkları çekebilecek Sunstone’un olarak diğer reçineler hakkında söylenemez.

Daha sonra, 17-18 yüzyıllarda bilimin gelişmesi mümkün amber başka olağandışı özellikleri tanımlamak için yapmıştır. Eğer yünlü kumaş onu ovmak ise, o zaman parlak parlamaya başlar vakum. Ve sürtünme hızı yüksek, lüminesans büyük yoğunluk gözlenmektedir. Ama hava fark etmek oldukça zordur.

Diğer bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma

1816 yılında JFJohn kehribar taşının özellikleri birçok yönden ele alınmıştır okudu. hava, su, alkol, asitler, ısı, vb: bilim adamı çeşitli faktörlerin ona etkisini tarif 1902 yılında, güneş taş dikkati V.K.Agafonova çekmiştir. Eserinde o amber içindeki spektrumun ultraviyole bölgede sözde absorpsiyon özellikleri anlatılır.

SS Sarı taşı da hafif yükseltilmiş sıcaklıkta okside ve hatta ultraviyole belirlemek mümkün Savkevich. O Baltık Denizi’nde bulunan amber onun çalışma ve emisyon spektrumları, dokundu. Sonuçlar Baltık güneş taş emisyon spektrumu görünür ışık alan spektrumunda yattığını gösterdi, bir elektromanyetik alan çağırdı.

Kehribar Serganova özellikleri, taş da ona aynı zamanda bazı diğer bilim adamları için değil sadece ilgi oldu. Birlikte Güneş taş oksidasyon hidroperoksitleri ve peroksitler oluşturmak için katılım oksijen gelir sonucuna vardım.

Birçok tarihinin, amber ilgilenmişlerdir olması onayına bol var. Bu taş sıradışı. Başka hangi özellikleri sahip olduğu? Sitemizde amber hakkında aşağıdaki makaleler okuyun.

Kehribar özelliklerini incelemek için devam eden, bu kimyasal taşın en karakteristik özelliği damıtma işleminde elde edilmektedir, bu ürünlerde süksinik asit varlığı dikkati çekiyor. Maddenin her anlamda modern tıbbın yanı sıra kozmetik oluşturulmasında kullanılan mi benzersizdir.

Amber – kimin özellikler sıradışı bir taş. Bu henüz tamamen doğanın bu güneşli hediye çözebilen bir çözücü icat değil. Bunun bir kısmı çözülür:

– Alkol% 20-25

– Kloroform içinde, daha çok% 20.6 değildir

– 18-23% Havada

– Benzen% 9.8

– Terebentin% 25

-% 18 oranında keten tohumu yağı içinde.

AMBER
AMBER
Tam sarı konsantrasyonu yüksek derecede sıcak bir nitrik asit içinde çözülür. Taş, suda çözünür olmayan, fakat suda sıcaklığı 100% getirmek için zaman yumuşatılır. Yöntem kehribar ufalayıcı suda şişer. Kısa bir süre içinde kendi hacmi yaklaşık yüzde 8 oranında artmıştır. Bundan başka, mikroskopik boşluk bulunmamaktadır taşı 0.1 ila% 0.4 su, bazı emebilir. 1962 yılında, bu özellikler bilimsel kehribar Kawasaki kanıtlanmıştır.

Taş Olağandışı fiziksel özellikleri

S.S.Savkevich araştırdı özellikleri, kehribar fiziksel bir doğa ultraviyole radyasyon kullanırken onlara kanıtlamak zorunda. Taş fotolüminesans dile getirdi. Bu karanlık bir odada bir havanda pound ise bir triboluminescence olarak bu özellik olduğunu belirten zayıf sarımsı bir parlaklık görünür.

Nükleer manyetik rezonans ve elektron paramanyetik bilim adamlarının keşfi daha da kehribar taşının fiziksel özelliklerini keşfetmek için bir fırsat sonra. Bu oda amber içindeki sıcaklık proton hareket olduğu tespit edilmiştir. SS 1970 yılında Savkevichem taş onları aynı miktarda belli çeşit kanıtladı:

– Şeffaf -% 0.5

– Kahverengimsi-sarı bir renge sahip ise -% 3

-% 12 – Kemik içinde.

Özellikleri, S.S.Savkevichem, süksinik asit olarak adlandırılan toplam ester bileşiklerinin bir azalma nedeniyle daha az mobil proton yüzdesini çalışılmış amber ilk 2 çeşitleri de. Taş 60-120S ısıtılmış Ayrıca, eğer mobil protonlar birkaç kez büyür. Yüzde farkı gelince, bu onların moleküler yapısı, moleküller arası bağların doğası farklıdır amber ne tür bağlıdır.

Kehribar Kolye

Kehribar Kolye

kehribar taş dokunma neredeyse sıcak hissediyor. Mineraller soğuyana hissediyorum ama kehribar mineral taşlar ne şekilde ısı kuralları yok. Yeterince sıcak alırsa, kehribar, aslında yanacak. Amber elektro statik elektriği çekmek için yapılabilir. Sadece yumuşak bir bezle ovalayın ve bunun yanında yerleştirilen küçük kâğıt parçaları çekecek.
Çoğu sarı taş sıcak bir altın sarısı rengi, ancak renkler sarı, turuncu, kırmızı, beyaz, kahverengi, yeşil ve mavimsi neredeyse siyah renk tonları arasında değişebilir.

Bir bilgisayarda uzun süreler harcıyor herkes radyasyonun her türlü vücut detoks yeteneği onların masasının üzerindeki bir kehribar taşı tutmalı (güneş, bilgisayar, xrays, vb)

Mükemmel bir şifa taşı, sadece bazı diğer şifa taşları daha güçlü olduğunu, ancak aynı zamanda hastalığa neden ve etkilenen bölgeyi iyileştirmeye yardımcı olur pozitif enerji içine transmutting olabilir negatif enerjiyi almak yeteneğine sahiptir. Bu nedeniyle arzularını tezahür yardımcı olmak için kendi yeteneği Attraction Kanunu ile çalışanlar için mükemmel bir taştır.

Kehribar fosilleşmiş ağaç reçinesi (değil özsu beri renk ve doğal güzellikleri takdir edilmiştir), Neolitik zamanlarda. [2] Çok bir taş olarak günümüze kadar antik değerli, kehribar dekoratif objeler çeşitli içine yapılır. [3 ] Amber halk hekimliğinde bir şifa aracı olarak, ve gibi, parfüm bir madde olarak kullanılan takı .

Kimyasal bileşenlerin temelinde tanımlanan amber beş sınıfları vardır. Bu yumuşak ve yapışkan bir ağaç reçinesi olarak çıkar, çünkü sarı bazen katkı maddeleri olarak, hayvan ve bitki materyallerini içerir. Amber kömür damarlarının meydana gelen de resinite denir, ve dönem Ambrit özellikle içinde bulduğu uygulanır Yeni Zelanda kömür damarlarına. [4]

İngilizce kelime sarı türemiştir Arapça [عنبر’anbar kaynak belirtilmeli ], Orta Latin ambar ve Orta Fransız Ambre. kelime olarak kabul edilmiştir Orta İngilizce artık olarak bilinen atıfta gibi 14. yüzyılda amber (ambre gris ya da “gri kehribar”), elde edilen katı mumsu madde sperm balina . Olarak Romance dilleri , sözcüğün anlamı olarak erken 13. yüzyıl sonlarında olarak Baltık kehribar (fosil reçine) uzatılacak gelmişti, ilk belirsizliği azaltmak için beyaz veya sarı kehribar (ambre jaune) olarak adlandırılan ve bu anlamı kabul edildi 15. yüzyılın başlarında tarafından İngilizce. Amber kullanımı azaldı gibi, bu kelimenin asıl anlamı haline geldi. [5]

ikisi de plajlar kadar yıkanmış bulundu çünkü iki madde (“sarı kehribar” ve “gri kehribar”) makul ilişkili veya karışık oldu. Amber sarı taş daha az yoğun, ancak yüzer çok yoğun ise, su ve gevşek ipliklerin daha az yoğundur. [6]

AMBER TAŞI

AMBER TAŞI

amber için klasik ad (elektrum oldu ἤλεκτρον Elektron), “gülen bir terim bağlı Sun , ἠλέκτωρ (Elektor). ” [7] [8] efsane göre zaman Phaeton oğlu Helios (Güneş) öldürüldü onun yas kız oldu kavakları ve onların gözyaşları Elektron, kehribar kökeni oldu. [9]

Amber tarafından tartışılan Theophrastus yine M.Ö. 4. yüzyılda, ve PYTHEAS (c. 330 M.Ö.) Kimin “On The Ocean” iş kaybolur, ancak tarafından başvurulan Plinius Elder için olan uygun, Natural History Ayrıca (ne adı bilinen en eski söz Germania ): [10]

PYTHEAS diyor Gutones , Almanya’nın bir halk, Okyanusu’nun bir Haliç kıyıları Mentonomon denilen yaşayan altı bin stadyum bir mesafe uzanan kendi topraklarında; Bu, bu topraklardan bir günlük yelken, Abalus Isle of kıyılarında üzerine hangi, kehribar somut bir biçimde denizde bir atılımı olma, ilkbaharda dalgalar tarafından atılır ise; sakinleri, yakıt yoluyla bu kehribar kullanın ve komşularına satmak da, o, gibi Teutones .
Daha önce [11] Plinius üç gün yelken büyük bir ada olduğunu söylüyor İskit kıyısında denilen Balcia tarafından Lampsakos olan Ksenophon , Yunanca bir hayali yolculuk kitabının yazarı, PYTHEAS tarafından Basilia denir. Genellikle Abalus aynı olduğu anlaşılmaktadır. Kehribar dayanarak, ada olabilirdi Heligoland , Zealand , kıyılarını Gdansk Körfezi , Sambia Yarımadası ya da Curonian Lagoon tarihsel kuzey Avrupa’da kehribar zengin kaynakları vardı. Bu (“olarak bilinen Akdeniz ile Baltık bağlayan amber için köklü ticaret yolları olduğunu kabul edilir Amber Road “). Plinius Almanlar için kehribar ihracat açıkça belirtmektedir Pannonia onun tarafından daha yurtdışında işlem gören yerden, Venetiler . Güney İtalya’nın eski İtalik halkları sarı çalışıyorlardı, en önemli örnekler için Siritide Ulusal Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor Matera . Amber gibi en antik dönemde kullanılan Miken ve Akdeniz’in tarih öncesi mevduat geliyor yılında Sicilya .

KEHRİBAR KOLYE KALİNGRAD

ÖZEL ÜRÜNLER
KEHRİBAR KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE IŞILTILI
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KALİNGRAD RUSYA AMBERİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

KEHRİBAR KOLYE KALİNGRAD

Bu Kehribar kanıtlamak tutan ilk bilim adamı – fosilleşmiş ağaç reçinesi, Romalı yazar Plinius oldu. O katran ve dumanlı alev kokusu dikkat çekti, kehribar yanma, yanı sıra şeffaf amber genellikle donmuş böcekler ve bitki parçacıklarının rastlamak gerçeği açığa çıkar.

Kehribar Taş Kolye

Kehribar Taş Kolye

Daha sonra Alman bilim adamları bu sonuca meydan çalıştı. Örneğin, ünlü doğabilimci Georg Agricola (XVI yüzyıl) kehribar bir sıvı bitümlü malzemeden toprak bağırsakları oluştuğu iddia, hangi yüzey donar üzerinde ortaya çıkıyor. XVIII yüzyılın başında ortak hipotez kehribar mineral asitler ile yağ birliğinden gelen olmasıdır oldu. Eski Rusya’da kehribar biliyordu.

OTANTİK TAŞ FARKI 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ İLE RUSYA 1.KALİTE KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞI MARKİZ KESİM BERRAK IŞILTILI GÖZ İLE BELİRGİN IŞIK YANSIMASI 19,5 KARAT .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR

O Alatyr veya Latyr taş olarak adlandırılan ve onu mucizevi özellikleri bağlandı. Onun yazılarında Lomonosov, “Toprak deprem metallerin doğum Word” “madencilik bilim Temelleri” (1742) ve (1757) amber organik kökenli lehine yeni argümanlar getirdi. Çoğunlukla modern Baltık Denizi sınırları içinde İskandinav yarımadasında ve bitişik alanlarda güney geniş alanda büyümek kozalaklı ağaçların donmuş reçine – Bugün, genellikle Baltık kehribar (- succinite Uluslararası Mineraloji dönem) kabul edilmektedir. Yaklaşık 45-50.000.000. Yıllar önce bu parçaların önemli bir ısınma ve yemyeşil bitki örtüsü tercih iklim nemlendirme oldu. Geniş yapraklı Lindens, akçaağaç, meşe ek olarak, kestane ağaçları yaygın defne ve mersin ağaçları yanı sıra palmiye ağaçları ve lianas idi. İklim değişikliği bol smoloistechenie ağaçları neden oldu. Reçine kalın koyu kahverengi bir kabuk ile kaplı, atmosferik oksijen ile okside ve toprak “kehribar ormanlarında” gibi biriktikçe gibidir.

Nehirler ve akarsular yavaş yavaş toprak reçine sertleşmiş topaklar yıkanmış ve şimdi Kaliningrad yarımadası nedir antik denize akan büyük bir nehir ağzında onları yıkılmaktadır.

Böylece dünyanın en büyük kehribar mevduat Palmnikenskoe kuruldu.

Yaklaşık iki milyon yıl önce büyük bir buzul kehribar ikincil (dörtlü) mevduat sonucu oluşan Karpat Dağları’nın eteklerinde, Eosen yantarenosnye birikimini içeren toprak katmanları, taşındı. Şimdi Amber tüm zamanlar buzul işgal geniş alan üzerinde bulunur
Baltık Denizi üzerinde kehribar raspoloeny en büyük mevduat, bu yüzden “Baltık altın” denir. Dominik Cumhuriyeti donmuş gözyaşları benzer bir gözyaşı biçimli kehribar vardır.
Amber onun kişisel hekimin Papa Boniface VIII ölümsüzlük iksiri, bir üyesiydi.
amber iyi tür bir sarımsı bir renk tonu ile şeffaf ve kırmızı mum, renk olarak kabul edilir.
Antik çağda bir inanç vardı: Onun bütün kötü işler itiraf yatmadan önce, sonra karısına göğsüne amber bir parça koyarsanız. Martin Luther cebinde böbrek taşı oluşmuş değil amber bir parça taşıdı.
XIX yüzyıl kehribar sonunda yaygın olarak antibakteriyel özelliklere sahip bir malzeme olarak sigara aksesuarları üretiminde başvurdu. Süksinik asit kapmak ve kansere neden olan katran nötralize – Bu kehribar ağızlıklar sigaranın neden olduğu zararı azaltmak olduğuna inanılmaktadır.
Boyun yakın koyun, kehribar, enerji nabız karotis arterler verir toksinlerin tüm vücudunu temizler. Kafanın ben, baş ağrısı engeller etrafında kehribar kolye ruh hali geliştirir ve kötü hava olumsuz etkisini yumuşatır.
Bu taşın ismi “Baltık Denizi’nin altın” anlamına gelir.

Kompozisyon. Sarı organik asitlerin makromoleküler bileşiklerin (örneğin, bir kristal yapıya sahip olan) amorftur. Içinde yabancı maddeler, kükürt, azot, silikon, alüminyum, ve demir bulunmaktadır gibi.
Fiziksel özellikler:
a) Renk: amber tonları bir çeşitlilik vardır – beyazdan, kırmızımsı-kahverengi, sarı, parlak Golden, soluk. En iyi amber bu tipleri bir sarımsı bir renk ile şeffaf ve kırmızı renk o mum,
3 b) sertlik – 4,
c) Yoğunluk: 0,97 – 1,11,
d) Şeffaflık: opak, şeffaf ortam berrak,
d) özelliği – hayır,
e) kehribar amorf, yani Bir kristal yapısına sahip değilsiniz.
Menşei: 38-120.000.000 yıl önce gezegende büyüdü eski ağaçların fosilleşmiş reçine. Bu bizim gezegenimizin örtüsü dramatik bir değişim kolaylaştırıldı.
Bir önceki dönemin kuru ve sıcak iklimi ılımlı sıcak tarafından değiştirildi. Hızla Kapalı tohumlular, yeni çam yayıldı ve cycads, sagu, eğrelti gibi birçok diğer bitkiler, ortadan kayboldu.
mevduat Baltık Denizi ve Dominik Cumhuriyeti kıyısında yer almaktadır. Ilıman enlemlerde ve daha az iğne yapraklı bitki örtüsü-döken oluşturduğu kehribar mevduat çoğu – subtropikal bitkiler tarafından. Amber pek çok depozit zaten yakın astropika bağlantılıdır.
Uygulamalar. amber ilk söz onuncu yüzyıla aittir ve Londra’daki British Museum’da Dikilitaş üzerine Asur çivi yazılı kitabede bulundu.

Kehribar

Kehribar

Ezilmiş kehribar ve dişlerini yağlamak Eğer onlara, parlaklık temizlemek, güçlendirmek ve onlara beyaz yapmak verecektir. Sadece eski çağlardan beri kehribar bir süs ve muska olarak görev yaptı. Mısır ve Yunan rahipler kehribar tütsü kullanılır.

Tıbbi özellikleri
Modern resmi ilaç amber harika bir biostimulant olan süksinik asit üretilmesi için bir hammadde olarak kullanılır. Ayrıca, süksinik asit, akut zehirlenme, anti-enflamatuar ve anti-stres özelliklere sahiptir. Halk hekimliğinde eski çağlardan beri kehribar bütün hastalıkların neredeyse her derde deva olarak kabul edildi. amber içerir bir düzine tarifleri daha kendi tıbbi risale sonuçlarında ünlü hekim İbn-i Sina (İbn Sina). Polonyalı Halk hekimliğinde, kesinlikle bir solunum sisteminin tüm hastalıklarda yardımcı kehribar, tentürü tarifi vardır.

Magic Özellikler
Birçok ülkede mitolojisinde kehribar ruhların adet canlı iddiaları vardır.
Genellikle Kehlibardan kutsal nesneler kullanılan dini ayinleri işlemek için. Rus Patriği Nikon amber yapılmış bir personel oldu. Eski Yunan’da, o kehribar Güneş ve Venüs kuvvet kalitesi olduğuna inanılıyordu. Böcekler girdi ya kendilerini iyi ve kötü hem de amel yapma yeteneğine sahip güçlü büyülü araçlar kabul edildi yaprak kehribar parçaları. Tıbbi gibi çeşitli amber büyülü özellikleri. Örneğin, kehribar boncuklar, bebeğe emziren anneler sonra neşeli ve nazik bir karakter geliştirmiştir giyerler. Uyku sırasında – ham amber bir parça insanların en savunmasız bir anda kötü ruhları korkutup kaçırmak için, yastık yakın konulmalıdır. Bu mineral dağ hadi insanları teselli edebilir: iyi bir gelecek için rahatlama ve umut sağlar. Evde yangın ve yıldırıma karşı ev korumak için kehribar birkaç öğe tutmak için gereklidir.
Amber Leo burcunda doğanlar bir taş. Aslanlar Kadınlar amber ile bir tılsım yüzük ve küpe gibi giymek gerekir. Onlar nazardan kurtaracak. Erkekler Aslanlar canlılık artırmak ve sezgi güçlendirmek için kol düğmeleri, kravat iğne, kehribar yapılmış kolye, giyebilir.

Tılsımlar ve Amulets
En üst düzeyde tarihçiler, arkeologlar, antropologlar ve öğretmenler – Amber geçmişle bağlantıları kurmak isteyen insanların maskotu. Bu doğru bir olayları tahmin öğrenmek, doğru sonuçlar çıkarmak, bağlanmak ve tam bir resmin içine, onları sentezlemek için, zaman bağlantı kurmak için bir kişi olur. Sarı – kötü ruhları kovmak, ölümsüz ve kötü ruhları, düşman, düşmanlar ve zalimler her türlü. Taş yıldırım ve yangınlara karşı bir tılsım, bu yolcuları yardımcı olur: Onlara güvenli bir sığınak verir ve sefer batıkların korur. Amber mahkemeleri uzay, bedeninizi ve ruhunuzu temizleyin evrensel özelliği var.
Hakkında yazdı Homer bulunan kehribar kirpi, hakkında bazı bilgiler “fosil yakıt sertleştirilmiş reçine.” Yunanlılar bir elektron denilen ve güneşin bir taş onu düşündü. Ovid efsanesine göre, Fed (Güneş) ve Klimin Phaethon oğlu ona en az bir gün kuralı güneş arabanın izin babasına yalvardı.
Sonunda babası kabul etti. Phaeton, Dünya’ya çok yakın yol bilmeden ateş savaş arabasını iktidar ve götürdü. Yangın açtılar. Asya ve ötesinde süpürüldü canavarca ateş. Ren Nehri’nin Don kurudu itibaren, dağların tepeleri ayrıldı. Yıldırım tarafından kendisine çileden çıkardı Jüpiter itaatkâr Phaeton arabanın düştü.
Genç adam Eridanus (nehir) içine düştü ve yangınlar sona erdi. Anne ve ölen kardeşi ve, hıçkırarak, acı yasını ağaçların dönüştü. Onların dallarından düşen gözyaşları, güneşte sertleşti. Bu nehirde mayınlı ve Roma ve Yunanistan’a getirildi tanrıların, kehribar gözyaşları olduğunu.

Amber Kolye

Amber Kolye

Amber taş alışılmadık. Ama o gibi kabul edilir anlamak, onun fiziksel ve kimyasal özelliklerine dalmak için gereklidir. Yani, biz seni görmeye çalıştığınız kehribar, özellikleri, sıradan kayaların ayırt farklı özelliklere büyük bir numarası vardır. Hatta bizim döneminden önce o sürtünmeden heyecanlandırmak ki biliniyordu, küçük, hafif parçacıkları çekmek için yapabiliyor. Bu arada, Çin bilgin Tao Hunchin 4-5 asır M.Ö. yaşamış savundu gerçek taş, elini sıcak ovuşturarak sonra, hardal tohumu çekecek eğer. Ve içinde kehribar kökeni antik teori özellikle büyülü özellikleri olduğunu düşünüyor.
Amber – kimin özellikleri birçok bilim adamının ilgi taş. Yani, A. Aurifaber bütün bu doğal hediye monografi adamıştır. O kehribar taşının parçacıkları, sadece formu işlenmiş olabilir çekmek için işaret etti. Ve böylece deri veya bez üzerine ovuşturdu gerekir. Ona göre, daha sıcak amber, daha metal talaşı da dahil olmak üzere, farklı parçacıkları çekecek.

Bu kimin özellikleri sürekli çalışılmaktadır o kehribar, elektrik kötü iletken bilinmektedir. Bu izolatör üretimi için kullanılmıştır. Ancak, elektrikli sürtünme, çok sadece farklı parçacıkları çekebilecek Sunstone’un olarak diğer reçineler hakkında söylenemez.

Daha sonra, 17-18 yüzyıllarda bilimin gelişmesi mümkün amber başka olağandışı özellikleri tanımlamak için yapmıştır. Eğer yünlü kumaş onu ovmak ise, o zaman parlak parlamaya başlar vakum. Ve sürtünme hızı yüksek, lüminesans büyük yoğunluk gözlenmektedir. Ama hava fark etmek oldukça zordur.

Diğer bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma

1816 yılında JFJohn kehribar taşının özellikleri birçok yönden ele alınmıştır okudu. hava, su, alkol, asitler, ısı, vb: bilim adamı çeşitli faktörlerin ona etkisini tarif 1902 yılında, güneş taş dikkati V.K.Agafonova çekmiştir. Eserinde o amber içindeki spektrumun ultraviyole bölgede sözde absorpsiyon özellikleri anlatılır.

SS Sarı taşı da hafif yükseltilmiş sıcaklıkta okside ve hatta ultraviyole belirlemek mümkün Savkevich. O Baltık Denizi’nde bulunan amber onun çalışma ve emisyon spektrumları, dokundu. Sonuçlar Baltık güneş taş emisyon spektrumu görünür ışık alan spektrumunda yattığını gösterdi, bir elektromanyetik alan çağırdı.

Kehribar Serganova özellikleri, taş da ona aynı zamanda bazı diğer bilim adamları için değil sadece ilgi oldu. Birlikte Güneş taş oksidasyon hidroperoksitleri ve peroksitler oluşturmak için katılım oksijen gelir sonucuna vardım.

Birçok tarihinin, amber ilgilenmişlerdir olması onayına bol var. Bu taş sıradışı. Başka hangi özellikleri sahip olduğu? Sitemizde amber hakkında aşağıdaki makaleler okuyun.

Kehribar özelliklerini incelemek için devam eden, bu kimyasal taşın en karakteristik özelliği damıtma işleminde elde edilmektedir, bu ürünlerde süksinik asit varlığı dikkati çekiyor. Maddenin her anlamda modern tıbbın yanı sıra kozmetik oluşturulmasında kullanılan mi benzersizdir.

Amber – kimin özellikler sıradışı bir taş. Bu henüz tamamen doğanın bu güneşli hediye çözebilen bir çözücü icat değil. Bunun bir kısmı çözülür:

– Alkol% 20-25

– Kloroform içinde, daha çok% 20.6 değildir

– 18-23% Havada

– Benzen% 9.8

– Terebentin% 25

-% 18 oranında keten tohumu yağı içinde.

AMBER
AMBER
Tam sarı konsantrasyonu yüksek derecede sıcak bir nitrik asit içinde çözülür. Taş, suda çözünür olmayan, fakat suda sıcaklığı 100% getirmek için zaman yumuşatılır. Yöntem kehribar ufalayıcı suda şişer. Kısa bir süre içinde kendi hacmi yaklaşık yüzde 8 oranında artmıştır. Bundan başka, mikroskopik boşluk bulunmamaktadır taşı 0.1 ila% 0.4 su, bazı emebilir. 1962 yılında, bu özellikler bilimsel kehribar Kawasaki kanıtlanmıştır.

Taş Olağandışı fiziksel özellikleri

S.S.Savkevich araştırdı özellikleri, kehribar fiziksel bir doğa ultraviyole radyasyon kullanırken onlara kanıtlamak zorunda. Taş fotolüminesans dile getirdi. Bu karanlık bir odada bir havanda pound ise bir triboluminescence olarak bu özellik olduğunu belirten zayıf sarımsı bir parlaklık görünür.

Nükleer manyetik rezonans ve elektron paramanyetik bilim adamlarının keşfi daha da kehribar taşının fiziksel özelliklerini keşfetmek için bir fırsat sonra. Bu oda amber içindeki sıcaklık proton hareket olduğu tespit edilmiştir. SS 1970 yılında Savkevichem taş onları aynı miktarda belli çeşit kanıtladı:

– Şeffaf -% 0.5

– Kahverengimsi-sarı bir renge sahip ise -% 3

-% 12 – Kemik içinde.

Özellikleri, S.S.Savkevichem, süksinik asit olarak adlandırılan toplam ester bileşiklerinin bir azalma nedeniyle daha az mobil proton yüzdesini çalışılmış amber ilk 2 çeşitleri de. Taş 60-120S ısıtılmış Ayrıca, eğer mobil protonlar birkaç kez büyür. Yüzde farkı gelince, bu onların moleküler yapısı, moleküller arası bağların doğası farklıdır amber ne tür bağlıdır.

Kehribar Kolye

Kehribar Kolye

kehribar taş dokunma neredeyse sıcak hissediyor. Mineraller soğuyana hissediyorum ama kehribar mineral taşlar ne şekilde ısı kuralları yok. Yeterince sıcak alırsa, kehribar, aslında yanacak. Amber elektro statik elektriği çekmek için yapılabilir. Sadece yumuşak bir bezle ovalayın ve bunun yanında yerleştirilen küçük kâğıt parçaları çekecek.
Çoğu sarı taş sıcak bir altın sarısı rengi, ancak renkler sarı, turuncu, kırmızı, beyaz, kahverengi, yeşil ve mavimsi neredeyse siyah renk tonları arasında değişebilir.

Bir bilgisayarda uzun süreler harcıyor herkes radyasyonun her türlü vücut detoks yeteneği onların masasının üzerindeki bir kehribar taşı tutmalı (güneş, bilgisayar, xrays, vb)

Mükemmel bir şifa taşı, sadece bazı diğer şifa taşları daha güçlü olduğunu, ancak aynı zamanda hastalığa neden ve etkilenen bölgeyi iyileştirmeye yardımcı olur pozitif enerji içine transmutting olabilir negatif enerjiyi almak yeteneğine sahiptir. Bu nedeniyle arzularını tezahür yardımcı olmak için kendi yeteneği Attraction Kanunu ile çalışanlar için mükemmel bir taştır.

Kehribar fosilleşmiş ağaç reçinesi (değil özsu beri renk ve doğal güzellikleri takdir edilmiştir), Neolitik zamanlarda. [2] Çok bir taş olarak günümüze kadar antik değerli, kehribar dekoratif objeler çeşitli içine yapılır. [3 ] Amber halk hekimliğinde bir şifa aracı olarak, ve gibi, parfüm bir madde olarak kullanılan takı .

Kimyasal bileşenlerin temelinde tanımlanan amber beş sınıfları vardır. Bu yumuşak ve yapışkan bir ağaç reçinesi olarak çıkar, çünkü sarı bazen katkı maddeleri olarak, hayvan ve bitki materyallerini içerir. Amber kömür damarlarının meydana gelen de resinite denir, ve dönem Ambrit özellikle içinde bulduğu uygulanır Yeni Zelanda kömür damarlarına. [4]

İngilizce kelime sarı türemiştir Arapça [عنبر’anbar kaynak belirtilmeli ], Orta Latin ambar ve Orta Fransız Ambre. kelime olarak kabul edilmiştir Orta İngilizce artık olarak bilinen atıfta gibi 14. yüzyılda amber (ambre gris ya da “gri kehribar”), elde edilen katı mumsu madde sperm balina . Olarak Romance dilleri , sözcüğün anlamı olarak erken 13. yüzyıl sonlarında olarak Baltık kehribar (fosil reçine) uzatılacak gelmişti, ilk belirsizliği azaltmak için beyaz veya sarı kehribar (ambre jaune) olarak adlandırılan ve bu anlamı kabul edildi 15. yüzyılın başlarında tarafından İngilizce. Amber kullanımı azaldı gibi, bu kelimenin asıl anlamı haline geldi. [5]

ikisi de plajlar kadar yıkanmış bulundu çünkü iki madde (“sarı kehribar” ve “gri kehribar”) makul ilişkili veya karışık oldu. Amber sarı taş daha az yoğun, ancak yüzer çok yoğun ise, su ve gevşek ipliklerin daha az yoğundur. [6]

AMBER TAŞI

AMBER TAŞI

amber için klasik ad (elektrum oldu ἤλεκτρον Elektron), “gülen bir terim bağlı Sun , ἠλέκτωρ (Elektor). ” [7] [8] efsane göre zaman Phaeton oğlu Helios (Güneş) öldürüldü onun yas kız oldu kavakları ve onların gözyaşları Elektron, kehribar kökeni oldu. [9]

Amber tarafından tartışılan Theophrastus yine M.Ö. 4. yüzyılda, ve PYTHEAS (c. 330 M.Ö.) Kimin “On The Ocean” iş kaybolur, ancak tarafından başvurulan Plinius Elder için olan uygun, Natural History Ayrıca (ne adı bilinen en eski söz Germania ): [10]

PYTHEAS diyor Gutones , Almanya’nın bir halk, Okyanusu’nun bir Haliç kıyıları Mentonomon denilen yaşayan altı bin stadyum bir mesafe uzanan kendi topraklarında; Bu, bu topraklardan bir günlük yelken, Abalus Isle of kıyılarında üzerine hangi, kehribar somut bir biçimde denizde bir atılımı olma, ilkbaharda dalgalar tarafından atılır ise; sakinleri, yakıt yoluyla bu kehribar kullanın ve komşularına satmak da, o, gibi Teutones .
Daha önce [11] Plinius üç gün yelken büyük bir ada olduğunu söylüyor İskit kıyısında denilen Balcia tarafından Lampsakos olan Ksenophon , Yunanca bir hayali yolculuk kitabının yazarı, PYTHEAS tarafından Basilia denir. Genellikle Abalus aynı olduğu anlaşılmaktadır. Kehribar dayanarak, ada olabilirdi Heligoland , Zealand , kıyılarını Gdansk Körfezi , Sambia Yarımadası ya da Curonian Lagoon tarihsel kuzey Avrupa’da kehribar zengin kaynakları vardı. Bu (“olarak bilinen Akdeniz ile Baltık bağlayan amber için köklü ticaret yolları olduğunu kabul edilir Amber Road “). Plinius Almanlar için kehribar ihracat açıkça belirtmektedir Pannonia onun tarafından daha yurtdışında işlem gören yerden, Venetiler . Güney İtalya’nın eski İtalik halkları sarı çalışıyorlardı, en önemli örnekler için Siritide Ulusal Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor Matera . Amber gibi en antik dönemde kullanılan Miken ve Akdeniz’in tarih öncesi mevduat geliyor yılında Sicilya .