OTANT�K TA�

AMETİST TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AMETİST TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 14.68 GR
 • 20 CRT HAS TAŞ
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AMETİST TAŞI TAM RENGİNDE
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

AMETİST TAŞI YÜZÜK (20 KARAT)

Ametist Taş  kuvars en pahalı çeşididir. O pektoral Aaron 12 taşlar High Priest sokulmuştur, Ametist İncil’deki açıklamalara göre, eski

AMETİST TAŞI YÜZÜK

AMETİST TAŞI YÜZÜK

çağlardan beri değerli ve.Bu mineralin ismi görünüm sadece iki versiyonu vardır. Yunan αμέθυστος çeviren demek “sarhoş” veya “vahşi yaşam sürmeyi değil.” Eski Yunanlılar şekilde ametist içme onları korur inanıyordu ve hatta sarhoş değil, ametist bardak içti. o taşlaşacağını yerine (- Dionysos, Bacchus olarak da bilinir) onun Bacchus kovalayan eline tercih güzel perisi adıyla ilişkili ametist taş adının ikinci versiyona göre. Kolay her iki sürümü yakından Ametis hala şarap ve bitki örtüsünün tanrı raket taş kabuğunu çitle perisi olarak, iç içe geçmiş olduğunu görmek için.

ÖZELLİKLERİ AMETİST
Orta Çağ’da adıyla, taş, demir kirlilikler ile bir silika ise, “Mübarek” veya “havarilik”. ametist Karakteristik özellikleri – bir bardak ya da yanar döner renk ve şeffaflık mor Mohs ölçeğine göre 7 karşılık sertlik, olduğunu. ametist kristalleri içinde kapanımlar sıvıların veya gazların ile tübülleri bulduğumuz gibi, nadiren gri hematit plakaları veya kahverengimsi  iğneler rastlamak.
RENK AMETİST

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL 1.KALİTE HAS TAŞ 20 KARAT FASETLİ SERBEST KESİM AMETİST TAŞI YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR. 2 .RESİME DİKKATLİ BAKARSANIZ KRİSTALİN İÇ YAPISINI GÖREBİLİRSİNİZ….SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ….

set mor tonları – ametist ana renk. Modern araştırmacılar inanıyorum bu harika resim – organik maddelerin değil, demirli yabancı maddeler eylem bir sonucu, önceden düşünüldüğü gibi. Soluk mor derin mavi ve kırmızı renkler – Renk Tonu Gama doğal ametist geniş bir yelpazeye sahiptir.
Renk yoğunluğu kısa ısınma kristalleri tarafından geliştirilmiştir. Ama uzun süreli kalsinasyon yönünde veya tam yeşil renk bir renk değişimine neden olur. Yeşil ametist doğada praziolitom son derece nadirdir denir. Bir gölge alma yeteneği yapay yeni görüntüleri ile takı dünyasını zenginleştirmek.

Ametist (. El-Yunan Αμέθυστος, a- «hayır» + μέθυστος gelen «” sarhoş olmak) – mavi, mavimsi-pembe veya kırmızı-mor çeşitli ve kuvars. Serbestçe kristal kaya arasındaki boşluklarda ve damarlarında oturmuş şeklinde genellikle oluşur kristaller ve agrega. Kristaller düzlemlerinin bir kombinasyonu ile oluşturulur, prizmanın ve eşkenar dörtgen, karakteristik özelliği Ametist kuvars için tümü ile eşkenar dörtgen yüzleri baskınlığıdır. Daha az kristaller dlinnoprizmatichesky ya skipetrovidnogo bir görünüme sahiptir. Ortak drusen ve kristal schёtkah akik GEODES ve bademcik ve yarıklar volkanik kayalar.

Ametist Taş Yüzük

Ametist Taş Yüzük

Adı ametist o ametist onun sahibini korur “sarhoş değil” ya da “neopyanyayuschy” anlamına gelir ve eskilerin inancını ifade Yunan dili, gelen sarhoşluk. Güzel mor sadece basit kuvars ve farklılık ametist veya kiraz-mavi renk, kaya kristali, oksitler izleri nedeniyle değil demir ve mangan önce düşünüldü ve kirlilik organik renklendirici [kaynak 168 gün belirtilmemiş] ..

Bazen ametist ince kristal plakaları içeren hematit ve ya iğne kristalleri goetit ve sonra adını alır “tüylü.” Tipik olarak, özellikle büyük, sıvı ve gaz-sıvı kapanım için ametist kristalleri, için; genellikle tüpler ince bir şekilde, sıkışma ile tübüler ve büyüme merkezi radyal olarak düzenlenmiştir sahiptir. Ametist ve Doğal karışım sitrin denilen Ametrine.
Mevduat [değiştir | düzenlemek wiki metni]
Ametist mevduat meydana Oberstein içinde Birkenfeld in Zillertal içinde Zibenbyurgene, Chemnitz yakınındaki Vatiha köyü ve kireç yakın Murzinka içinde Orta Urallar, mücevher kalitesinde büyük kristalleri Kutup Urallar, adada, Sri Lanka, at St. Bay Mary, Kuzey Amerika ve Özellikle önemli miktarlarda Brezilya. Ayrıca Madagaskar, Uruguay, Ermenistan (küçük kristaller fırçalar akik GEODES).
Dizisi “Ural Gems” dan SSCB’nin posta pulu
Özellikler [değiştir | düzenlemek wiki metni]
Renkli ametist karakteristik hafif değişkenlik için ışığa bağlı. Ametist rengi haslığı farklı alanlardan değişir; ametist, tortul kayaçların içinde jeot bulunan olurken böylece ametist kristalleri venlerin genellikle çabuk, hatta dağınık güneş ışığı etkisi altında solmaya, doğrudan güneş ışığında bile genellikle istikrarlı hrustalenosnyh.

Bir efsane taş ametist aynı ada sahip nimf onuruna adını aldığını söylüyor. efsane şarap Bacchus tanrı insanlarla kızdı, ve ilk kişi onu karşılamak için bu yemin söylüyor, o aç ve öfkeli kaplanlar nashlet. Yolda bir ilah perisi Ametist oldu. O Diana tapınaklarının avcılık tanrıçası olarak görev yaptı. Öfkeli kaplan perisi kaçtı. Ve o Diana koruma istedi ve o güzel bembeyaz heykel çevirdi.
Bunu gören Bacchus onun korkunç yemini pişman ve nimf yaşamlarına dönmek istedim. O üzüm suyu heykeli doldurdu, ancak yardım etmedi. oldu tek şey – heykel yapıldığı bir taş, rengi değişti. O canlı perileri gözünde gibi mor oldu.

Ametist Taşlı Yüzük

Ametist Taşlı Yüzük

ametist online alışveriş
takı

Ametist eski çağlarda insanlığın bilinmektedir. Bu, Avrupa’da Neolitik kabilelerin park yerlerinde çok sayıda arkeolojik buluntular ile kanıtlanır. manevi ve büyülü özellikler birçok kültürde boncuk ve muska için mücevher popüler malzeme yaptı.
Daha sonra, maden “kraliyet taş” olarak bilinen – bu kron, scepters ve takı süslemek için kullanıldı. Örneğin, taç kraliçe Irina Godunov çok büyük koyu mor ametist ile dekore edilmiş.
Mısır’da, ametist gömmeden önce merhumun göğsü sokulur sözde “kalp bok böcekleri” kesti. Buna ek olarak, Mısırlılar korku ve suçluluk kaldırmak için bir şifa taşı olarak Ametist kullanılır. seyahat ederken Ayrıca, güçlü bir tılsım olarak kabul edildi.
demek Yunanca kelime “ametistos” çeviren “sarhoş olma değil.” Bu nedenle, eski Romalılar ve Yunanlılar ametist bardak şarap içti. Bu beden ve zihin üzerinde alkolün zararlı etkilerini önlemek için yardımcı olacağını inanılırdı. Doğuda, aynı amaçla, kristal bir bardak şarap yerleştirildi. Ayrıca giysi altında göbek yakın ametist takmayan sadece alkolizme karşı korur, aynı zamanda bir kişinin daha ateşli ve tutkulu aşık yapacak inanılıyordu.
Tibet rahipleri ametist taşı Buda inanıyordu. Onlar bu kristal aydınlığa kavuşacaktır ve onun tespih kesip yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Самоцвет аметист

İncil bulundu ametist tanımı. Orada dokuzuncu efude Aaron High Priest bir taş olarak söz edilmektedir. Bu ametist 12 taşlarla süslü meme kalkanı, Tanrı’nın ruhu sembolize eder. Ve bu taş, Kutsal göre, Göksel Kudüs dibinde onikinci taş olmasıdır.
Hıristiyanlıkta, ametist çok önemliydi. Geleneksel bir (Katoliklik içinde) “piskopos” ya da “fil” (Ortodoksluk) taş olarak kabul edilmiştir. Dördüncü parmağı sağ elinin onunla yüzükler kardinaller vardı. Bu halka rütbe yapımında manevi kişiye teslim edildi. Bu taş yetkilileri tarafından “sarhoş” nin rahip koruyabilecek ve onun cezbeden zihinlerini bulut olmayacak inanılıyordu. Ayrıca, bu taş yaygın olarak kullanılan, ve kilise hizmetleri için aksesuarlar dekorasyon zaman, bu güne kadar kullanılmaktadır.
Bazı tarihsel dönemler içinde elmas veya yakut ile eşit değerli kristaller amethyst.
Geri içeriğine

Çeşitleri ve renkler

ametist online alışveriş
takı

Ametist – bu kuvars en pahalı ve güzel çeşitleri biri. rengi bile koyu mor ve neredeyse siyah soluk menekşe değişebilir. ametist kristalleri olarak kesinlikle şeffaf ve güneş ışığı altında neredeyse şeffaf olabilir.

Son zamanlarda mücevher pazarında size “yeşil ametist.” Sözde bulabileceğiniz Bu hassas kristaller altın-yeşil renkli. Böyle bir renk ametist yaklaşık 500 derecelik bir sıcaklıkta mor kristal taş pişirme sonucunda satın aldı. güneş ışığına ya da çok yüksek sıcaklık mineral etkisi kendi rengini değiştirir gerçeği. Ama herhangi bir ametist yeşil kristal bu maruz kalma tabi tutulabilir. Bu, Minas Gerais Brezilya eyaletinde bulunan Montezuma mevduat, uygun sadece taşlar yapmak. “Yeşil Ametist” geri kalanı sadece yapay kristaller yetiştirilmektedir. Onlar çok daha yoğun geleneksel şekilde elde edilenlerden daha vardır.

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Ametist mor (mor veya mor) bir varyantı olan mineral kuvars ve dekoratif amaçlar için kullanılan taş . adı eski zamanlarda olduğu gibi, (sarhoş) “a” ve fiil “metilen” privative inanılan geldiğini onun sahibini korumalı taş sarhoşluk . Eski Yunanlılar ve Romalılar ametist ile takı getirdi ve sarhoş olacak inanan, ametist ile dekore eşyaları (gözlük, bardak vs.) içti.
Kimyasal bileşim [ Düzenle | Kod değiştir ]
Kimyasal olarak, kuvars diğer türleri gibi dökme ametist, bir silikon dioksit molekül kimyasal formülü SiO2 olduğu.

20. yüzyılda, ametist karakteristik renk varlığı bağlandı manganez . ısıtılmasını zamandan beri, ancak, rengi önemli ölçüde değişir, bazı organik bir boya nedeniyle olduğuna inanılmaktadır. Son zamanlarda savundu (Cohen, Alvin J:. Ametist renk kuvars, demir içeren radyasyondan korunma sonucu … Dergi American Mineralogist Cilt 70, s 1180-1185, 1985) ametist rengi demir kirliliklerin izlerine bağlı olduğu demir . Başka araştırmalar atomu demir atomları arasında karmaşık bir etkileşim boyama kaynağı olarak göstermiştir alüminyum her iki eleman için en az% 0.1 bir içeriği.

Düzensiz üst üste katmanlardan oluşan Ametist sağa ve sola çeviren kuvars, bir yapı, mekanik gerilimlere bağlı olabilir. Bu nedenle, dalgalı çatlaklar ile ametist tatili için. Bazı mineraloji ardından David Briouster , ne olursa olsun renk, bu yapısı ile tüm ametist kuvars diyoruz.

Gölgeler ve sesleri [ Düzenle | Kod değiştir ]
Ametist siyah üzüm renkli koyu mor soluk, hafif pembe, mor tüm tonları bulunur. Ayrıca, kırmızı ve / veya mavi ikincil tonlar olabilir. Mükemmel kabul ametist çeşitli ana mor belirti (yaklaşık 75 ila 80%) ile “Derin Sibirya» ( “Derin Sibirya”),% 15 mavi 20 ve küçük kırmızımsı tonları (ışık kaynağına bağlı olarak). nadiren tek tip boyama ametist bireysel adettir. Genellikle açık ya da koyu renk, ya da her ikisi ile bulaşmış ve bazen farklı bir renk doygunluğu ile damarlar sergilerler.

Ametist Erkek Yüzük

Ametist Erkek Yüzük

ısıtıldığında Ametist renk kaybeder. Genellikle renkli kaybolması başlar arasındaki bir sıcaklıkta 300 ° C ve 400 ° C ‘de tamamlanır, yani renksiz bir hale gelir. Biz 500 ° C de kalsine devam ederse kaybetti ve bir daha da yüksek sıcaklık yani sarı renge sürer. etkisi ile radyoaktivite tekrar menexedenio renk sunar. mülkiyet sarı ametist uygulama takı üreticileri istismar ve sarımsı kuvars ve terimi kullanmak diğer çeşitleri çağrı renkli olmak “Kekaumenos ametist.” havaya maruz kaldığında Ametist damarları da kısmen kendi rengini kaybeder. ametist toz beyazdır.

Fiziksel özellikler [ Düzenle | Kod değiştir ]
Ametist kristalleştirilen üçgen sistemi (sınıf 32) genellikle altı yüzlü prizma sonlanan piramit altı yan yüzleri ile, uçları olan kümeler halinde uzanmaktadır. Onun sertliği üzerinde 7 olan Mohs (saflığı bozan maddeler daha az çeşitleri). Bu yüksek sertlik mücevher için “mücevher” olarak tercih edilmelidir yardımcı olur. Ametist, şeffaf saydam olması, camsı parlaklık ve sahip kırılma indeksleri (biraz birefringent kristal) yok = 1.543 ile 1,553 ve ne = 1.554 olarak 1.552.

özgül ağırlık ametist en “kirli” çeşitleri küçük değişiklikler ile 2.65 olduğunu. Ametist erir 1650 (± 75) C ° de Tüm sıcaklıklarda, toz çözünmez suda. Bu piezoelektrik mineral.

Tarih [ Düzenle | Kod değiştir ]
Ametist bir olarak kullanılan taş ile eski Mısırlılar ve diğer antik halkları. İlk zamanlarda onlar sanat objeleri yapmak için bugünden daha daha kullanılır. Çeşitli müze ve koleksiyonlarda yer kaplar, tabaklar ve knick ametist vardır. Ayrıca, onlar (kendi mitler görebilirsiniz. Bakınız) sarhoşluk için muska yaptı. bulunan ametist boncuklar Anglo-Sakson mezar İngiltere . Içinde Vahiy Kitabı “dürüst taş” ametist dan (Ms 20) 12. ve yeni ya da göksel Kudüs şehrinin son “duvarın temeli” yapılır. Yetkililer , Roma Katolik Kilisesi’nin geleneksel olarak görev sembolü olarak büyük bir ametist taşı ile yüzük takmak. güneyindeki Santa Cruz bölgesinden bir “ametist Mağarası” Brezilya Uluslararası Fuarı’nda ortaya çıkmıştır Düsseldorf içinde 1902 .

Ametist Yüzük

Ametist Yüzük

Örnek müze kalitesinde ametist
Bugün, ametist takı yapımında neredeyse sadece kullanılır.

Terminoloji [ Düzenle | Kod değiştir ]
Çünkü bir taş olarak önemi, birçok tanımlayıcıları ametist çeşitleri tanımlamak için taşlar ticaret yaratılmıştır. “Fransa» Rose ( “Rose de France”), tipik bir soluk leylak pembe numune (genellikle düşük talep) ‘dir. o hariç birkaç diğer bölgelerden elde edilebilir olsa da, en renk aranılır, “Sibirya” olarak anılmaya hakim olduğu mor parlak Sibirya , özellikle de, Uruguay ve Zambiya . Daha yakın zamanlarda, mor ametist ve sarı-turuncu renk ardışık bantları gösteren (genellikle Bolivya’dan) bazı taşlar denirdi ametrini .

menekşe çeşitli korundum , ya da safir benzer renk tonu ile, Doğu ametist denir, ama bu terim kuyumcular ve ince numuneler, onlar doğudan coğrafi olmasa bile sıradan ametist ile ilişkilendirilir. Bu nedenle, meslek kuruluşları gemologists gibi GIA ve AGS Amerikalı olarak, herhangi bir mücevher tanımlamak için bu terimin kullanımını caydırıcı ve yanıltıcı olabilir. “Doğu” adı korundum bu çeşitliliği bulunur gerçeğinden gelmek gibi görünüyor Sri Lanka .

Ayrıca, dönem eşanlamlı vasaltinis ametist mineraldir apatit .

Coğrafi dağılım [ Düzenle | Kod değiştir ]
Ametist Yerkabuğunun çok yaygın, ama temiz numuneler nispeten az sayıda yerlere sınırlı olarak süs taşları kesmek için uygundur. Bu tür kristaller boşluklarda ve magmatik kayaçların çatlaklar sunulmuştur granit , porfir kristal zirveleri sonuçlanan veya stifres kitleler ve melafyres ya da diğer kayaların içinde boşluklar doldurulur. içi boş birçok akik Brezilya ve Uruguay içinde ametist kristalleri kümeleri içerir. kaliteli ametist büyük miktarlarda gelen Rusya ilinde özellikle Mursinka bölgesinden, Yekaterinburg bu boşlukların granitik kayaçlar bulunur. birçok yerde Hindistan ametist verir. dan Amethysts ABD eşsesli dağın (Ametist Dağı) bildirdi Texas , Yellowstone Milli Parkı ve Maine ve yakın bulunan Gölü Soupirior . Ametist doludur ve ilinin kuzeybatısında Ontario , yanı sıra yerlere Nova Scotia . In Brezilya mayınlı ve süre, bölgede Minas Gerais bol üretilen Güney Kore . Düşük kalite amethysts gibi, anne kaya, apestrongylefthei ayrılmış ve aceleci nehirler tarafından taşınmaktadır adet, nehirler çamurlaşmaya olan Sri Lanka ve Burma .

Değer ve sentetik ametist [ Düzenle | Kod değiştir ]
taşlar arasında arasında geleneksel yer (birlikte elmas , safir , yakut ve zümrüt ), ametist nedeniyle geniş rezervleri Brezilya’da ve başka yerlerde keşif için değerinin çok kaybetti. daha kaliteli Ametist ( “Derin Rus”, “Derin Sibirya”) son derece nadirdir ve bir örneği keşfetti fiyat toplayıcılarının talep bağlıdır. Hatta bu, ancak, karat başına 36.000’den ulaşabilir safir (Padparadscha) ya da yakut ( “güvercin kanı”) en pahalı sınıflarda, daha yüz kat daha ucuz. Hatta en iyi ametist karat başına 35 geçmemelidir.

Ametist efsane ve astroloji [ Düzenle | Kod değiştir ]
taş “etkiler” ve doğmuş olanların Amethyst Şubat . Öyle ya geçmişte ilişkili olmuştur Zodyak’ın Balık, Koç, Kova ve Yay. Göksel anlayış ve düşüncede ve felsefi, dini, manevi ve maddi düzeyde eylem öncülerinden bir sembolü olarak kabul edildi.

Tanrı bir kez hangi efsaneye dayalı sarhoşluk karşı güçlü bir panzehir olarak mineral ün Dionysos sarhoş aşkını reddeden bir kızı, Ametist, kovaladı, o başka tanrılara dua iffetli kalmaya. Tanrıça Artemis duasını ve beyaz bir taş içine onu dönüştürdü. iffetli kalmaya ametist arzusundan tarafından aşağılanmış ve pişmanlık, Dionysos bir taşın olarak üzerine şarap döktü ve sonra kristaller mor renkte boyanmıştır.

Ametist Taşı Erkek Yüzük

Ametist Taşı Erkek Yüzük

Hikayenin Varyasyon Dionysos bir kez ölümlü tarafından saldırıya uğradı ve onun dileğini yerine getirmek için vahşi kaplanlar oluşturarak, onun yolunda bulur sonraki ölümlü intikam yemini ettiğini söyler. Mortal tanrıça Artemis ibadet gitti güzel bir kız, ametist, olması oldu. Artemis kaplan pençesinden onu korumak için saf kristal kuvars bir heykel haline çevirerek onun hayatını kurtardı. o güzel heykeli görünce Dionysos yaptığı hareket için şarap tövbe gözyaşlarını ağladı. İlahi gözyaşları kuvars mor renk lekeli. [1] Üçüncü versiyon tanrıça karıştırır Rhea (bir itidal korumak için ametist Dionysos bağışlanan, Nonna Dionisos’un, XII 380)

Kalsinasyon zaten olduğunda yaklaşık 250 ° ametist sarı veya yeşilimsi içine yavaş yavaş geçer rengini kaybeder ve renksiz hale gelir. Bu özellik genellikle kisvesi altında yapay ağartılmış ametist yüzen ametist taşlama, kullanılan aquamarin veya topaz. En, renk ve Ural amethysts kalitesi ile değerli yapay ışık, güzel bir mor-kırmızı renkli, oysa, örneğin, bu koşullar altında, Brezilya amethysts çeşitli sereyut boyanır olması ile karakterize edilir.

Ametist zaten biliniyordu Antik Mısır. In Antik Roma, “mübarek taşı” denilen ametist iyi şans, huzur ve iyi getiriyor inanıyordu, sinirleri yatıştırır ve davaları yerleşmek, ama en önemlisi – zehirlenme için güvenilir bir çözümdür. Ancak, hatta eski çağlarda mülkünün son, defalarca alay tabi olmuştur. Özellikle, Kai Plinius Secundus ametist “sihirli” özellikleri icat sözde “değil, insan ırkı için hor ve küçümseme yoktur.” [1]: 114

“Ama bir ip, saç bir beraberindekiler vasıtasıyla kendisine Ay ve güneş, adı ve boyun üzerinde böyle bir süspansiyonda kesip zaman bunun ötesinde, babun, ya da tüyler yutar, böylece sözde mümkün (zehir) cazibesini direnmek ve benzer diğerleri tür. “

AMETİST TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AMETİST TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 14.68 GR
 • 20 CRT HAS TAŞ
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AMETİST TAŞI TAM RENGİNDE
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AMETİST TAŞI YÜZÜK (20 KARAT)

Ametist Taş  kuvars en pahalı çeşididir. O pektoral Aaron 12 taşlar High Priest sokulmuştur, Ametist İncil’deki açıklamalara göre, eski

AMETİST TAŞI YÜZÜK

AMETİST TAŞI YÜZÜK

çağlardan beri değerli ve.Bu mineralin ismi görünüm sadece iki versiyonu vardır. Yunan αμέθυστος çeviren demek “sarhoş” veya “vahşi yaşam sürmeyi değil.” Eski Yunanlılar şekilde ametist içme onları korur inanıyordu ve hatta sarhoş değil, ametist bardak içti. o taşlaşacağını yerine (- Dionysos, Bacchus olarak da bilinir) onun Bacchus kovalayan eline tercih güzel perisi adıyla ilişkili ametist taş adının ikinci versiyona göre. Kolay her iki sürümü yakından Ametis hala şarap ve bitki örtüsünün tanrı raket taş kabuğunu çitle perisi olarak, iç içe geçmiş olduğunu görmek için.

ÖZELLİKLERİ AMETİST
Orta Çağ’da adıyla, taş, demir kirlilikler ile bir silika ise, “Mübarek” veya “havarilik”. ametist Karakteristik özellikleri – bir bardak ya da yanar döner renk ve şeffaflık mor Mohs ölçeğine göre 7 karşılık sertlik, olduğunu. ametist kristalleri içinde kapanımlar sıvıların veya gazların ile tübülleri bulduğumuz gibi, nadiren gri hematit plakaları veya kahverengimsi  iğneler rastlamak.
RENK AMETİST

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL 1.KALİTE HAS TAŞ 20 KARAT FASETLİ SERBEST KESİM AMETİST TAŞI YÜZÜK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR. 2 .RESİME DİKKATLİ BAKARSANIZ KRİSTALİN İÇ YAPISINI GÖREBİLİRSİNİZ….SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ….

set mor tonları – ametist ana renk. Modern araştırmacılar inanıyorum bu harika resim – organik maddelerin değil, demirli yabancı maddeler eylem bir sonucu, önceden düşünüldüğü gibi. Soluk mor derin mavi ve kırmızı renkler – Renk Tonu Gama doğal ametist geniş bir yelpazeye sahiptir.
Renk yoğunluğu kısa ısınma kristalleri tarafından geliştirilmiştir. Ama uzun süreli kalsinasyon yönünde veya tam yeşil renk bir renk değişimine neden olur. Yeşil ametist doğada praziolitom son derece nadirdir denir. Bir gölge alma yeteneği yapay yeni görüntüleri ile takı dünyasını zenginleştirmek.

Ametist (. El-Yunan Αμέθυστος, a- «hayır» + μέθυστος gelen «” sarhoş olmak) – mavi, mavimsi-pembe veya kırmızı-mor çeşitli ve kuvars. Serbestçe kristal kaya arasındaki boşluklarda ve damarlarında oturmuş şeklinde genellikle oluşur kristaller ve agrega. Kristaller düzlemlerinin bir kombinasyonu ile oluşturulur, prizmanın ve eşkenar dörtgen, karakteristik özelliği Ametist kuvars için tümü ile eşkenar dörtgen yüzleri baskınlığıdır. Daha az kristaller dlinnoprizmatichesky ya skipetrovidnogo bir görünüme sahiptir. Ortak drusen ve kristal schёtkah akik GEODES ve bademcik ve yarıklar volkanik kayalar.

Ametist Taş Yüzük

Ametist Taş Yüzük

Adı ametist o ametist onun sahibini korur “sarhoş değil” ya da “neopyanyayuschy” anlamına gelir ve eskilerin inancını ifade Yunan dili, gelen sarhoşluk. Güzel mor sadece basit kuvars ve farklılık ametist veya kiraz-mavi renk, kaya kristali, oksitler izleri nedeniyle değil demir ve mangan önce düşünüldü ve kirlilik organik renklendirici [kaynak 168 gün belirtilmemiş] ..

Bazen ametist ince kristal plakaları içeren hematit ve ya iğne kristalleri goetit ve sonra adını alır “tüylü.” Tipik olarak, özellikle büyük, sıvı ve gaz-sıvı kapanım için ametist kristalleri, için; genellikle tüpler ince bir şekilde, sıkışma ile tübüler ve büyüme merkezi radyal olarak düzenlenmiştir sahiptir. Ametist ve Doğal karışım sitrin denilen Ametrine.
Mevduat [değiştir | düzenlemek wiki metni]
Ametist mevduat meydana Oberstein içinde Birkenfeld in Zillertal içinde Zibenbyurgene, Chemnitz yakınındaki Vatiha köyü ve kireç yakın Murzinka içinde Orta Urallar, mücevher kalitesinde büyük kristalleri Kutup Urallar, adada, Sri Lanka, at St. Bay Mary, Kuzey Amerika ve Özellikle önemli miktarlarda Brezilya. Ayrıca Madagaskar, Uruguay, Ermenistan (küçük kristaller fırçalar akik GEODES).
Dizisi “Ural Gems” dan SSCB’nin posta pulu
Özellikler [değiştir | düzenlemek wiki metni]
Renkli ametist karakteristik hafif değişkenlik için ışığa bağlı. Ametist rengi haslığı farklı alanlardan değişir; ametist, tortul kayaçların içinde jeot bulunan olurken böylece ametist kristalleri venlerin genellikle çabuk, hatta dağınık güneş ışığı etkisi altında solmaya, doğrudan güneş ışığında bile genellikle istikrarlı hrustalenosnyh.

Bir efsane taş ametist aynı ada sahip nimf onuruna adını aldığını söylüyor. efsane şarap Bacchus tanrı insanlarla kızdı, ve ilk kişi onu karşılamak için bu yemin söylüyor, o aç ve öfkeli kaplanlar nashlet. Yolda bir ilah perisi Ametist oldu. O Diana tapınaklarının avcılık tanrıçası olarak görev yaptı. Öfkeli kaplan perisi kaçtı. Ve o Diana koruma istedi ve o güzel bembeyaz heykel çevirdi.
Bunu gören Bacchus onun korkunç yemini pişman ve nimf yaşamlarına dönmek istedim. O üzüm suyu heykeli doldurdu, ancak yardım etmedi. oldu tek şey – heykel yapıldığı bir taş, rengi değişti. O canlı perileri gözünde gibi mor oldu.

Ametist Taşlı Yüzük

Ametist Taşlı Yüzük

ametist online alışveriş
takı

Ametist eski çağlarda insanlığın bilinmektedir. Bu, Avrupa’da Neolitik kabilelerin park yerlerinde çok sayıda arkeolojik buluntular ile kanıtlanır. manevi ve büyülü özellikler birçok kültürde boncuk ve muska için mücevher popüler malzeme yaptı.
Daha sonra, maden “kraliyet taş” olarak bilinen – bu kron, scepters ve takı süslemek için kullanıldı. Örneğin, taç kraliçe Irina Godunov çok büyük koyu mor ametist ile dekore edilmiş.
Mısır’da, ametist gömmeden önce merhumun göğsü sokulur sözde “kalp bok böcekleri” kesti. Buna ek olarak, Mısırlılar korku ve suçluluk kaldırmak için bir şifa taşı olarak Ametist kullanılır. seyahat ederken Ayrıca, güçlü bir tılsım olarak kabul edildi.
demek Yunanca kelime “ametistos” çeviren “sarhoş olma değil.” Bu nedenle, eski Romalılar ve Yunanlılar ametist bardak şarap içti. Bu beden ve zihin üzerinde alkolün zararlı etkilerini önlemek için yardımcı olacağını inanılırdı. Doğuda, aynı amaçla, kristal bir bardak şarap yerleştirildi. Ayrıca giysi altında göbek yakın ametist takmayan sadece alkolizme karşı korur, aynı zamanda bir kişinin daha ateşli ve tutkulu aşık yapacak inanılıyordu.
Tibet rahipleri ametist taşı Buda inanıyordu. Onlar bu kristal aydınlığa kavuşacaktır ve onun tespih kesip yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Самоцвет аметист

İncil bulundu ametist tanımı. Orada dokuzuncu efude Aaron High Priest bir taş olarak söz edilmektedir. Bu ametist 12 taşlarla süslü meme kalkanı, Tanrı’nın ruhu sembolize eder. Ve bu taş, Kutsal göre, Göksel Kudüs dibinde onikinci taş olmasıdır.
Hıristiyanlıkta, ametist çok önemliydi. Geleneksel bir (Katoliklik içinde) “piskopos” ya da “fil” (Ortodoksluk) taş olarak kabul edilmiştir. Dördüncü parmağı sağ elinin onunla yüzükler kardinaller vardı. Bu halka rütbe yapımında manevi kişiye teslim edildi. Bu taş yetkilileri tarafından “sarhoş” nin rahip koruyabilecek ve onun cezbeden zihinlerini bulut olmayacak inanılıyordu. Ayrıca, bu taş yaygın olarak kullanılan, ve kilise hizmetleri için aksesuarlar dekorasyon zaman, bu güne kadar kullanılmaktadır.
Bazı tarihsel dönemler içinde elmas veya yakut ile eşit değerli kristaller amethyst.
Geri içeriğine

Çeşitleri ve renkler

ametist online alışveriş
takı

Ametist – bu kuvars en pahalı ve güzel çeşitleri biri. rengi bile koyu mor ve neredeyse siyah soluk menekşe değişebilir. ametist kristalleri olarak kesinlikle şeffaf ve güneş ışığı altında neredeyse şeffaf olabilir.

Son zamanlarda mücevher pazarında size “yeşil ametist.” Sözde bulabileceğiniz Bu hassas kristaller altın-yeşil renkli. Böyle bir renk ametist yaklaşık 500 derecelik bir sıcaklıkta mor kristal taş pişirme sonucunda satın aldı. güneş ışığına ya da çok yüksek sıcaklık mineral etkisi kendi rengini değiştirir gerçeği. Ama herhangi bir ametist yeşil kristal bu maruz kalma tabi tutulabilir. Bu, Minas Gerais Brezilya eyaletinde bulunan Montezuma mevduat, uygun sadece taşlar yapmak. “Yeşil Ametist” geri kalanı sadece yapay kristaller yetiştirilmektedir. Onlar çok daha yoğun geleneksel şekilde elde edilenlerden daha vardır.

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Ametist mor (mor veya mor) bir varyantı olan mineral kuvars ve dekoratif amaçlar için kullanılan taş . adı eski zamanlarda olduğu gibi, (sarhoş) “a” ve fiil “metilen” privative inanılan geldiğini onun sahibini korumalı taş sarhoşluk . Eski Yunanlılar ve Romalılar ametist ile takı getirdi ve sarhoş olacak inanan, ametist ile dekore eşyaları (gözlük, bardak vs.) içti.
Kimyasal bileşim [ Düzenle | Kod değiştir ]
Kimyasal olarak, kuvars diğer türleri gibi dökme ametist, bir silikon dioksit molekül kimyasal formülü SiO2 olduğu.

20. yüzyılda, ametist karakteristik renk varlığı bağlandı manganez . ısıtılmasını zamandan beri, ancak, rengi önemli ölçüde değişir, bazı organik bir boya nedeniyle olduğuna inanılmaktadır. Son zamanlarda savundu (Cohen, Alvin J:. Ametist renk kuvars, demir içeren radyasyondan korunma sonucu … Dergi American Mineralogist Cilt 70, s 1180-1185, 1985) ametist rengi demir kirliliklerin izlerine bağlı olduğu demir . Başka araştırmalar atomu demir atomları arasında karmaşık bir etkileşim boyama kaynağı olarak göstermiştir alüminyum her iki eleman için en az% 0.1 bir içeriği.

Düzensiz üst üste katmanlardan oluşan Ametist sağa ve sola çeviren kuvars, bir yapı, mekanik gerilimlere bağlı olabilir. Bu nedenle, dalgalı çatlaklar ile ametist tatili için. Bazı mineraloji ardından David Briouster , ne olursa olsun renk, bu yapısı ile tüm ametist kuvars diyoruz.

Gölgeler ve sesleri [ Düzenle | Kod değiştir ]
Ametist siyah üzüm renkli koyu mor soluk, hafif pembe, mor tüm tonları bulunur. Ayrıca, kırmızı ve / veya mavi ikincil tonlar olabilir. Mükemmel kabul ametist çeşitli ana mor belirti (yaklaşık 75 ila 80%) ile “Derin Sibirya» ( “Derin Sibirya”),% 15 mavi 20 ve küçük kırmızımsı tonları (ışık kaynağına bağlı olarak). nadiren tek tip boyama ametist bireysel adettir. Genellikle açık ya da koyu renk, ya da her ikisi ile bulaşmış ve bazen farklı bir renk doygunluğu ile damarlar sergilerler.

Ametist Erkek Yüzük

Ametist Erkek Yüzük

ısıtıldığında Ametist renk kaybeder. Genellikle renkli kaybolması başlar arasındaki bir sıcaklıkta 300 ° C ve 400 ° C ‘de tamamlanır, yani renksiz bir hale gelir. Biz 500 ° C de kalsine devam ederse kaybetti ve bir daha da yüksek sıcaklık yani sarı renge sürer. etkisi ile radyoaktivite tekrar menexedenio renk sunar. mülkiyet sarı ametist uygulama takı üreticileri istismar ve sarımsı kuvars ve terimi kullanmak diğer çeşitleri çağrı renkli olmak “Kekaumenos ametist.” havaya maruz kaldığında Ametist damarları da kısmen kendi rengini kaybeder. ametist toz beyazdır.

Fiziksel özellikler [ Düzenle | Kod değiştir ]
Ametist kristalleştirilen üçgen sistemi (sınıf 32) genellikle altı yüzlü prizma sonlanan piramit altı yan yüzleri ile, uçları olan kümeler halinde uzanmaktadır. Onun sertliği üzerinde 7 olan Mohs (saflığı bozan maddeler daha az çeşitleri). Bu yüksek sertlik mücevher için “mücevher” olarak tercih edilmelidir yardımcı olur. Ametist, şeffaf saydam olması, camsı parlaklık ve sahip kırılma indeksleri (biraz birefringent kristal) yok = 1.543 ile 1,553 ve ne = 1.554 olarak 1.552.

özgül ağırlık ametist en “kirli” çeşitleri küçük değişiklikler ile 2.65 olduğunu. Ametist erir 1650 (± 75) C ° de Tüm sıcaklıklarda, toz çözünmez suda. Bu piezoelektrik mineral.

Tarih [ Düzenle | Kod değiştir ]
Ametist bir olarak kullanılan taş ile eski Mısırlılar ve diğer antik halkları. İlk zamanlarda onlar sanat objeleri yapmak için bugünden daha daha kullanılır. Çeşitli müze ve koleksiyonlarda yer kaplar, tabaklar ve knick ametist vardır. Ayrıca, onlar (kendi mitler görebilirsiniz. Bakınız) sarhoşluk için muska yaptı. bulunan ametist boncuklar Anglo-Sakson mezar İngiltere . Içinde Vahiy Kitabı “dürüst taş” ametist dan (Ms 20) 12. ve yeni ya da göksel Kudüs şehrinin son “duvarın temeli” yapılır. Yetkililer , Roma Katolik Kilisesi’nin geleneksel olarak görev sembolü olarak büyük bir ametist taşı ile yüzük takmak. güneyindeki Santa Cruz bölgesinden bir “ametist Mağarası” Brezilya Uluslararası Fuarı’nda ortaya çıkmıştır Düsseldorf içinde 1902 .

Ametist Yüzük

Ametist Yüzük

Örnek müze kalitesinde ametist
Bugün, ametist takı yapımında neredeyse sadece kullanılır.

Terminoloji [ Düzenle | Kod değiştir ]
Çünkü bir taş olarak önemi, birçok tanımlayıcıları ametist çeşitleri tanımlamak için taşlar ticaret yaratılmıştır. “Fransa» Rose ( “Rose de France”), tipik bir soluk leylak pembe numune (genellikle düşük talep) ‘dir. o hariç birkaç diğer bölgelerden elde edilebilir olsa da, en renk aranılır, “Sibirya” olarak anılmaya hakim olduğu mor parlak Sibirya , özellikle de, Uruguay ve Zambiya . Daha yakın zamanlarda, mor ametist ve sarı-turuncu renk ardışık bantları gösteren (genellikle Bolivya’dan) bazı taşlar denirdi ametrini .

menekşe çeşitli korundum , ya da safir benzer renk tonu ile, Doğu ametist denir, ama bu terim kuyumcular ve ince numuneler, onlar doğudan coğrafi olmasa bile sıradan ametist ile ilişkilendirilir. Bu nedenle, meslek kuruluşları gemologists gibi GIA ve AGS Amerikalı olarak, herhangi bir mücevher tanımlamak için bu terimin kullanımını caydırıcı ve yanıltıcı olabilir. “Doğu” adı korundum bu çeşitliliği bulunur gerçeğinden gelmek gibi görünüyor Sri Lanka .

Ayrıca, dönem eşanlamlı vasaltinis ametist mineraldir apatit .

Coğrafi dağılım [ Düzenle | Kod değiştir ]
Ametist Yerkabuğunun çok yaygın, ama temiz numuneler nispeten az sayıda yerlere sınırlı olarak süs taşları kesmek için uygundur. Bu tür kristaller boşluklarda ve magmatik kayaçların çatlaklar sunulmuştur granit , porfir kristal zirveleri sonuçlanan veya stifres kitleler ve melafyres ya da diğer kayaların içinde boşluklar doldurulur. içi boş birçok akik Brezilya ve Uruguay içinde ametist kristalleri kümeleri içerir. kaliteli ametist büyük miktarlarda gelen Rusya ilinde özellikle Mursinka bölgesinden, Yekaterinburg bu boşlukların granitik kayaçlar bulunur. birçok yerde Hindistan ametist verir. dan Amethysts ABD eşsesli dağın (Ametist Dağı) bildirdi Texas , Yellowstone Milli Parkı ve Maine ve yakın bulunan Gölü Soupirior . Ametist doludur ve ilinin kuzeybatısında Ontario , yanı sıra yerlere Nova Scotia . In Brezilya mayınlı ve süre, bölgede Minas Gerais bol üretilen Güney Kore . Düşük kalite amethysts gibi, anne kaya, apestrongylefthei ayrılmış ve aceleci nehirler tarafından taşınmaktadır adet, nehirler çamurlaşmaya olan Sri Lanka ve Burma .

Değer ve sentetik ametist [ Düzenle | Kod değiştir ]
taşlar arasında arasında geleneksel yer (birlikte elmas , safir , yakut ve zümrüt ), ametist nedeniyle geniş rezervleri Brezilya’da ve başka yerlerde keşif için değerinin çok kaybetti. daha kaliteli Ametist ( “Derin Rus”, “Derin Sibirya”) son derece nadirdir ve bir örneği keşfetti fiyat toplayıcılarının talep bağlıdır. Hatta bu, ancak, karat başına 36.000’den ulaşabilir safir (Padparadscha) ya da yakut ( “güvercin kanı”) en pahalı sınıflarda, daha yüz kat daha ucuz. Hatta en iyi ametist karat başına 35 geçmemelidir.

Ametist efsane ve astroloji [ Düzenle | Kod değiştir ]
taş “etkiler” ve doğmuş olanların Amethyst Şubat . Öyle ya geçmişte ilişkili olmuştur Zodyak’ın Balık, Koç, Kova ve Yay. Göksel anlayış ve düşüncede ve felsefi, dini, manevi ve maddi düzeyde eylem öncülerinden bir sembolü olarak kabul edildi.

Tanrı bir kez hangi efsaneye dayalı sarhoşluk karşı güçlü bir panzehir olarak mineral ün Dionysos sarhoş aşkını reddeden bir kızı, Ametist, kovaladı, o başka tanrılara dua iffetli kalmaya. Tanrıça Artemis duasını ve beyaz bir taş içine onu dönüştürdü. iffetli kalmaya ametist arzusundan tarafından aşağılanmış ve pişmanlık, Dionysos bir taşın olarak üzerine şarap döktü ve sonra kristaller mor renkte boyanmıştır.

Ametist Taşı Erkek Yüzük

Ametist Taşı Erkek Yüzük

Hikayenin Varyasyon Dionysos bir kez ölümlü tarafından saldırıya uğradı ve onun dileğini yerine getirmek için vahşi kaplanlar oluşturarak, onun yolunda bulur sonraki ölümlü intikam yemini ettiğini söyler. Mortal tanrıça Artemis ibadet gitti güzel bir kız, ametist, olması oldu. Artemis kaplan pençesinden onu korumak için saf kristal kuvars bir heykel haline çevirerek onun hayatını kurtardı. o güzel heykeli görünce Dionysos yaptığı hareket için şarap tövbe gözyaşlarını ağladı. İlahi gözyaşları kuvars mor renk lekeli. [1] Üçüncü versiyon tanrıça karıştırır Rhea (bir itidal korumak için ametist Dionysos bağışlanan, Nonna Dionisos’un, XII 380)

Kalsinasyon zaten olduğunda yaklaşık 250 ° ametist sarı veya yeşilimsi içine yavaş yavaş geçer rengini kaybeder ve renksiz hale gelir. Bu özellik genellikle kisvesi altında yapay ağartılmış ametist yüzen ametist taşlama, kullanılan aquamarin veya topaz. En, renk ve Ural amethysts kalitesi ile değerli yapay ışık, güzel bir mor-kırmızı renkli, oysa, örneğin, bu koşullar altında, Brezilya amethysts çeşitli sereyut boyanır olması ile karakterize edilir.

Ametist zaten biliniyordu Antik Mısır. In Antik Roma, “mübarek taşı” denilen ametist iyi şans, huzur ve iyi getiriyor inanıyordu, sinirleri yatıştırır ve davaları yerleşmek, ama en önemlisi – zehirlenme için güvenilir bir çözümdür. Ancak, hatta eski çağlarda mülkünün son, defalarca alay tabi olmuştur. Özellikle, Kai Plinius Secundus ametist “sihirli” özellikleri icat sözde “değil, insan ırkı için hor ve küçümseme yoktur.” [1]: 114

“Ama bir ip, saç bir beraberindekiler vasıtasıyla kendisine Ay ve güneş, adı ve boyun üzerinde böyle bir süspansiyonda kesip zaman bunun ötesinde, babun, ya da tüyler yutar, böylece sözde mümkün (zehir) cazibesini direnmek ve benzer diğerleri tür. “