OTANT�K TA�

LARİMAR TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
LARİMAR TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.46 GR
 • 34.42 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

LARİMAR TAŞI KOLYE

Ayrıca “Stefilia Taşı” olarak adlandırılan Larimar, nadir mavi çeşittir silikat mineral pectolite sadece bulundu Dominik Cumhuriyeti içinde, Karayipler. Onun renklenme derin mavi, beyaz ışık, mavi, yeşil-mavi değişir. [1]

LARİMAR TAŞ KOLYE

LARİMAR TAŞ KOLYE

Maden kayıtlarının Dominik Cumhuriyeti’nin Bakanlığı Kasım 1916 23, Peder Miguel Domingo Fuertes Loren olduğunu göstermektedir Barahona Parish keşfetmek ve o. Bulduklarını belli bir mavi kaya mayın yararlanmak için izin istedi Pectolites, henüz Dominik Cumhuriyeti bilinen değildi ve isteği reddedilmiştir. [2]
Kaba Larimar
1974 yılında, dibinde Bahoruco Range, Barahona, Miguel Méndez ve kıyı ilinde Barış Gücü gönüllüsü Norman Rilling bir plajda Larimar yeniden keşfediliyor. Taş inanılan Yerliler, denizden gelen mücevher Blue Stone çağırdı. Miguel onun genç kızının ismini Larissa ve aldı İspanyolca deniz (mar) için kelime ve o bulundu Karayip Denizi, suyun renklerle, Larimar kurdu. Buldukları birkaç taşları olan alüvyon tarafından denize yıkanmış tortu, Bahoruco Nehri. Bir üst arama ortaya in situ olarak mostralarda aralığında ve yakında Los Chupaderos madeni kuruldu. [1] [2]

Jeoloji [değiştir]
LARIMAR türüdür pectolite veya büyük ölçüde pectolite oluşan bir kaya bir asit silikat hidrat kalsiyum ve sodyum. Pectolite birçok yerlerde bulunmasına rağmen, hiçbiri Larimar’daki eşsiz volkanik mavi renge sahip. Diğer pectolites bu farklı Bu mavi renk, kalsiyum, kobalt ikame sonucudur. [3]

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ KARAYİPLERİN GÜZİDE TAŞI LARİMAR 1.KALİTE KABOŞON KESİM 34.42 KARAT TAM RENGİNDE KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR

KARAT: 34.42 CRT

EBAT:32X22 MM

Miyosen volkanik kayaçlar, andezit ve bazalt, içinde patlak veren kireçtaşlarının adanın güney kıyılarının. Bu kayaçlar boşluklar veya içerdiği boşluklarının sonra mavi pectolite dahil mineraller çeşitli doluydu. Bu pectolite kavite dolguları volkanik akımları, içinde ikincil bir olay olan dayk ve fişleri. Bu kayalar aşındırmak zaman pectolite dolgular alüvyon ve plaj çakılları içinde sonuna kadar aşağı yamaca yapılmaktadır. Bahoruco Nehri denize tortuları taşıyan pectolite taşıdı. [1] dere boyunca yuvarlanan eylem onları dere karanlık çakıl aksine kılan mavi Larimar doğal parlatma sağladı.

Los Chupaderos [değiştir]
En önemli mostra mavi pectolite yaklaşık 10 kilometre güneybatısında kentinin Los Checheses, bölümünde, Los Chupaderos bulunmaktadır Barahona Dominik Cumhuriyeti güney-batı bölgesinde. Şimdi yağmur bitki örtüsü ve mavi renkli maden atıklarının mevduat çevrili, yaklaşık 2.000 dikey milleri ile tek bir dağ delinmiştir. [1] [2]

LARİMAR TAŞI

LARİMAR TAŞI

Zümrüt Larimar kolye
Mücevher [değiştir]
Larimar takı yerel uzmanlık alanı olarak Karayipler’de başka Dominik Cumhuriyeti halka arz edilir ve. Çoğu takı üretilen ayarlanır gümüş, ama bazen yüksek dereceli LARIMAR da altın ayarlanır. Aynı zamanda başka bir yerde kullanılabilir hale gelmiştir. Bazı Uzakdoğu üreticilerinin üretimde kullanmak ve sürece bu hala izin verilir ham taşların büyük miktarlarda satın almaya başladı.

 

Kalite derecelendirme renk ve taş tipik mineral kristal konfigürasyonuna göre olduğunu. Larimar aynı zamanda yeşil ve hatta nedeniyle diğer mineraller ve / veya oksidasyon varlığına kırmızı lekeler, kahverengi grev vb ile birlikte geliyor. Ama daha yoğun mavi renk ve taş kontrast, daha yüksek ve daha nadir kalitedir. Mavi renk ışığa ve çok fazla ışık ve ısıya maruz kaldığında zamanla kaybolur. [2]
Larimar sakin deniz ve gökyüzü enerjilerinin düzenlemesidir. Onun yumuşak, yatıştırıcı ve sakinleştirici maviler turkuaz suları altında Karayip güneş ışığı dans benzeyen beyaz desenlerle çizgiler var. Bu Atlantis antik bilgelik ve beden ve ruh uyumu için yunusların iyileştirici gücünü getiriyor.

Larimar kardinal Su elementi taşlarından biridir henüz volkanik kökenli içinde Ateş doğdu. Birkaç kristaller biri bu enerjilerin kutuplulukları dengelemek için, LARIMAR tempers soğutur ve korkuları yatıştırır, stresi azaltır ve fiziksel ve duygusal bedenleri besler. Meditasyon ve İlahi Dişil bağlanarak güçlü olduğunu ve artık en yüksek iyi hizmet duygusal bağlar, desen veya ilkelerini serbest özellikle yararlıdır. Açık bir iletişim taş, o kalpten açıkça konuşmak için gerekli olan gücü ve cesareti sağlar. [Simmons, 228-229] [Ahsian, 229]

Pectolite, Larimar nadir mavi çeşitli yalnızca Karayipler Dominik Cumhuriyeti bulunur. Bu bazalt lav oyuklarında katı bir kütle ve formlarında birlikte yetiştirilen iğne benzeri kristaller olarak ortaya çıkar. Yerine kalsiyum Pectolite bakır ikame beyaz ve turkuaz beyaz çizgiler ve desenler ile işaretlenmiş yumuşak mavi, güzel saydam gölgeler üretir ve oksidasyon veya hematit kapanım kırmızı ya da kahverengi alanlar içerebilir. Taşın içinde daha yoğun mavi ve kontrast, nadir ve yüksek değeri. Not: mavi ışığa ve çok fazla ışık veya ısı maruz kaldığında zamanla solabilir.

YUNUS TAŞI KOLYE

YUNUS TAŞI KOLYE

Larimar ayrıca Yunus Taş, Mavi Pectolite, Atlantis Taş ve Stefilia Taşı olarak bilinir. Başlangıçta 1916 yılında keşfedilen bu Larimar oluşturmak için kızının adını, Larissa ve deniz, mar İspanyolca kelimenin ilk harflerini alarak, 1974 yılında onu yeniden keşfediliyor Dominik tarafından seçildi.

LARIMAR 1970 yılında keşfedildi ve yalnızca Dominik Cumhuriyeti bulunan pectolite, nadir görülen bir formudur. Bu tropikal bölgelerde okyanusun rengine benzer olağanüstü mavi bir görünüme sahiptir. Sertlik üzerinde 5-7 arasında değişmektedir Mohs 7 yakın değişen koyu mavi taşlarla.

Adı “Larimar” Larissa ve Mar bir arada geliyor ve kızı Larissa ve Mar, deniz İspanyolca kelimeden sonra taş adında bir Dominik tarafından taşa verildi.

Bu eşsiz Karayip taş bazen turkuaz için yanlış olabilir.

Parlaklık: İpeksi için Vitreus
Şeffaflık: saydam Şeffaf
Kristal Sistem: Triklinik
Kırık: yarılmaya bağlı kıymık
Streak: Beyaz.

Larimar Hikayesi – Karayip Gem
Larimar veya mavi pectolite son derece nadir görülen bir taştır. Dominik Cumhuriyeti Barahona ilinde dağlık nispeten ulaşılmaz alana: Sadece bir yerde bulunmuştur. Taş ilk söz ancak taş gerçekten bir görünüm yaptığı 1974 yılına kadar değildi 1916 yılında Larimar mayın için bir istek var.
1974 yılında, Norman Rilling, ABD Barış Gönüllüleri üyesi ve Miguel Méndez, bir Dominik deniz kıyısında Larimar parçaları bulundu. Kelime Larimar deniz İspanyolca dünya ile kızının ismi Larissa kombine Mendez, Mar tarafından yaratıldı
Mendez ve Rilling önce, bölge ve atalarının yerel sakinleri uzun taş farkında olmuştu. Erken teorileri Larimar sonra dünyanın volkanik hareketler ile, Sea tarafından üretildi önerdi. Ada efsane taş sahilde kolayca toplanan, ancak bir gün sol artık mavi LARIMAR taşlar vardı edilebileceğini söyledi. Yerliler yukarı araştırdı ve mavi taş kaynağı olduğu ortaya çıktı bir kaya oluşumu, buldum. Bu efsane gerçeği tutar; 1974 yılında Mendez ve Rilling yukarı bir nehri takip ve mavi taş kaynakları bulmak istiyorum.
Larimar çoğu küçük bloklar onlar oluşan çok yerde var yani, in situ bulunmaktadır. Ancak toprak erozyonu ile bazı parçaları kesti ve nehirlere yamaçlarda yamaçları aşağı yağış tarafından taşındı. Nehir Karayip Denizi’nde onları yatırılır, bazı parçalar dalgalar tarafından deniz kıyısında kadar yıkanır.

LARİMAR KOLYE

LARİMAR KOLYE

Sıcak gazlar volkanik ‘tüplerin’ olsa yukarı kristalleşmiş mineral bastığınızda taş oluşur. Mayın amacıyla ve bu tüpler belirlemek ve eski volkanlar içine derin ve daha derin kazmak gerekir taş madencilerin kazı. Larimar takı yapmak için en sık kullanılan, aynı zamanda boncuk, dekoratif objeler ve dolaplar bile kolları yapmak için kullanılır olmuştur.
Larimar bir şifa taşı olarak kabul edilir ve ince özellikle boğaz alanına insan vücuduna ayarlı olduğu söyleniyor. O konuşma ve iletişim becerileri artar ve vücudun doğal iyileşme sürecini desteklediğini söyleniyor. Bu inanarak kişiler Larimar takı takmak veya ceplerinde ya da yastık altında Larimar parçaları koymak bilinmektedir. Trinidad ve Tobago yaşamış ve bir Ruhani usta, dünya çapında birçok Yoga Merkezleri kurdu Dominik Cumhuriyeti de dahil olmak üzere Karayipler’de bazı adaları Atlantis kayıp kıtasının bir parçası olduğunu iddia etti, çünkü Larimar da, Atlantis Stone denir. Larimar karşılık gelen bir açıklama – O iyileştirici güçleri ile bir mavi taş bulundu olurdu o adaların birinde söylemek daha ileri gitti. Bugün, yardım ve şifa süreçlerini güçlendirmek için Larimar kullanmak alternatif ve holistik şifa yöntemleri, pratik insanlar, naturalists binlerce ve kişiler vardır.
Larimar güzel mavi renk genellikle Karayipler’de bulunan deniz ve gökyüzü, güzel mavi renkleri somutlaştırmak kabul edilir

Deniz ve gökyüzü düzenlemesinde olduğu gibi, Larimar size tutun aşınma, ve nerede olursanız olun bağlanabilirsiniz görkemli hatırlatma olur. Onun gevşek, sakinleştirici blues ve beyaz damarlar ile benekli yatıştırıcı turkuaz ile, Karayip sularında bir parça ile ima edilir – elinizde dans.

Beden ve ruh harmonize bir şifa taş gibi, bir takı, bir dekorasyon ve aynı zamanda Atlantis antik bilgelik kapsüller bir tılsım olarak kullanılır.

Kenara manyetik güzelliği ve çok nadir gelen, farklı anlamlar tutan bir mücevher var. En çok sayıda isimlerin içine dalış atalım.

Köken

Ayrıca “Stefilia Taşı” olarak bilinen Larimar, ilk It LARIMAR denizden geldi ve daha sonra dünyanın volkanik hareketler kuruldu söylenir 1916 yılında Peder Miguel Domingo Fuertes Loren İspanyol Priest tarafından seçildi keşfedildi.

LARİMAR TAŞ KOLYE

LARİMAR TAŞ KOLYE

Ada efsaneleri taşları sadece plaj elde edilebilir söylüyorlar, sonra bir gün artık sol vardı. Yerliler yukarı gitmeyi düşündüm o zaman. Neyse ki, onlar bir kaya oluşumu bulundu ve Larimar Taş yeniden keşfedilen nerede olduğunu.

Taş kurucuları aynı hikayeyi anlatmak Görünüşe göre, bu sadece bir efsane değil.

Hızlı ileri 1974, ABD Barış Gönüllüleri Norman Rilling ve Dominik adlı Miguel Méndez yukarı araştırdı ve Dominik Cumhuriyeti Bahoruco Nehri yakınında bulundu. Bundan sonra, bir mayın inşa ve Gerisi hikaye oldu.

Onlar Mendez ‘kızı Larissa mavi taş seçildi ve deniz, “Mar” için İspanyolca kelime ile karışık. Robert Woodruff ve Ramon Ortiz yardımıyla, 1986 yılında Tucson Uluslararası Gem ve Mineral gösterisinde sergilendi zaman ABD’de ünlenmişti.

O zamandan beri, LARIMAR taşlar kendi varlığı ile dünyayı süslemekte.

O kurulan oluyor Nasıl

O bakır yol açtığı çarpıcı cerulean gölge aktarıyor yalnızca son derece kıt pectolite mineral çünkü dünyada insanlar onun nadir başımı döndürmüştür edilir.

Bu türünün tek olduğunu ve Larimar sonra dublaj edilebilir başka pectolites vardır. Her zamanki tür yumuşak, kırılgan ve kompakt yayılan elyaftan çünkü LARIMAR bu yüzeylerinin ve oyma tahammül kılan sert bir dizi ise bu, ‘s.

Volkan sıcak gazlar yukarı volkanik tüpler içine sırlı mineraller götürmek gibi dikkat çekici taş oluşur. Ne hatta nadir yapar karmaşık bir şekilde ekstre nasıl olduğunu. Taş madenciler Larimar taşlar ayı ve bu olanları volkanlar derinliklerine çıkardı olan tüplerin türlerini bilmeli.

Larimars nedeniyle toprak erozyonu denizlerde yine bulunur. Bazı parçaları kesti ve Karayip Gem olarak yağış ve dalgalar yardımı neden doğal oluyor sayesinde popüler oldu ki nehirler ve deniz yoluyla yıkanır.

LARİMAR TAŞ KOLYE

LARİMAR TAŞ KOLYE

Yazım bağlayıcı Renk

Eterli beyaz köz ile hala hafifçe dönen cerulean, indigo, lacivert ve lacivert buluştuğu gökyüzü oynak dans ve sürekli esrarengiz deniz anımsatan bir taş ölümsüzleştirdi.

Bakır kapanım tarafından düzenlendi, mavi renk kristal iğneler ve kaba Fırtınası ile yayılır. Bu gök mavisi gelen-yeşilimsi mavi ve derin mavi farklı tonlar sahiptir.

Lushly mavi ile karışık beyaz web yatıştırıcı bir tutum sızar Larimar Stone sıkışıp bulutların yanılsaması getiriyor ve kurnazca turkuaz rengi ortaya çıkması için önünü açıyor.

En kaliteli en çarpıcı kontrastlar ile birlikte derin mavi gölge ile biridir. Çünkü eşsiz desen, Larimar karşılaştırılabilir dünyada başka hiçbir taşlar vardır.

Bir Takı ve Süsleme olarak Larimar

Bu Karayipler’de LARIMAR mağazaları boyunca tüm satılır, ancak dünya sahnesinde tanıtıldı beri, bu takılar ve süs eşyaları farklı içine yapılır. Bu Larimar boncuk yapmak için, dekorasyon için kullanılan, ve kabine kolları bile, ama en değerli takı olarak ünlüdür.

Sleekly, bilezik gibi tarz büyüleyici kolye olarak değerli ve LARIMAR küpe olarak zarif dangle kesilmiş, bir LARIMAR halkası olarak hazırladı, bu tür takılar dünya çapında toplanır.

Genellikle cabochon tr kesilmiş beri, ayrıntılı şekiller düzenli mermi ve oval ötesinde değerlidir. Genellikle yoğun, ama biraz saydam gibi görünen özel olanları vardır. Larimar kesilmiş ve parlatılmış olduğunda, pürüzsüz bir kaplama yayar cazip bir ipeksi parlaklık sergiler.

Doğal kırılgan olduğunu ve kırılgan bir azim olduğundan, ekstra bakım temizlik ve bir depolarken gereklidir.

Zaten bir Larimar sahibi düşünüyorsanız eğer öyleyse, sert kimyasallar önlemek ve mineral asit blemished olabilir sadece yumuşak sabun ve ılık su kullandığınızdan emin olun. Yumuşak bir bezle silin taşları ve onun muhteşem rengini korumak, böylece ısı ve doğrudan güneş ışığından kaçının.

 

LARİMAR TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
LARİMAR TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.46 GR
 • 34.42 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

LARİMAR TAŞI KOLYE

Ayrıca “Stefilia Taşı” olarak adlandırılan Larimar, nadir mavi çeşittir silikat mineral pectolite sadece bulundu Dominik Cumhuriyeti içinde, Karayipler. Onun renklenme derin mavi, beyaz ışık, mavi, yeşil-mavi değişir. [1]

LARİMAR TAŞ KOLYE

LARİMAR TAŞ KOLYE

Maden kayıtlarının Dominik Cumhuriyeti’nin Bakanlığı Kasım 1916 23, Peder Miguel Domingo Fuertes Loren olduğunu göstermektedir Barahona Parish keşfetmek ve o. Bulduklarını belli bir mavi kaya mayın yararlanmak için izin istedi Pectolites, henüz Dominik Cumhuriyeti bilinen değildi ve isteği reddedilmiştir. [2]
Kaba Larimar
1974 yılında, dibinde Bahoruco Range, Barahona, Miguel Méndez ve kıyı ilinde Barış Gücü gönüllüsü Norman Rilling bir plajda Larimar yeniden keşfediliyor. Taş inanılan Yerliler, denizden gelen mücevher Blue Stone çağırdı. Miguel onun genç kızının ismini Larissa ve aldı İspanyolca deniz (mar) için kelime ve o bulundu Karayip Denizi, suyun renklerle, Larimar kurdu. Buldukları birkaç taşları olan alüvyon tarafından denize yıkanmış tortu, Bahoruco Nehri. Bir üst arama ortaya in situ olarak mostralarda aralığında ve yakında Los Chupaderos madeni kuruldu. [1] [2]

Jeoloji [değiştir]
LARIMAR türüdür pectolite veya büyük ölçüde pectolite oluşan bir kaya bir asit silikat hidrat kalsiyum ve sodyum. Pectolite birçok yerlerde bulunmasına rağmen, hiçbiri Larimar’daki eşsiz volkanik mavi renge sahip. Diğer pectolites bu farklı Bu mavi renk, kalsiyum, kobalt ikame sonucudur. [3]

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ KARAYİPLERİN GÜZİDE TAŞI LARİMAR 1.KALİTE KABOŞON KESİM 34.42 KARAT TAM RENGİNDE KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR

KARAT: 34.42 CRT

EBAT:32X22 MM

Miyosen volkanik kayaçlar, andezit ve bazalt, içinde patlak veren kireçtaşlarının adanın güney kıyılarının. Bu kayaçlar boşluklar veya içerdiği boşluklarının sonra mavi pectolite dahil mineraller çeşitli doluydu. Bu pectolite kavite dolguları volkanik akımları, içinde ikincil bir olay olan dayk ve fişleri. Bu kayalar aşındırmak zaman pectolite dolgular alüvyon ve plaj çakılları içinde sonuna kadar aşağı yamaca yapılmaktadır. Bahoruco Nehri denize tortuları taşıyan pectolite taşıdı. [1] dere boyunca yuvarlanan eylem onları dere karanlık çakıl aksine kılan mavi Larimar doğal parlatma sağladı.

Los Chupaderos [değiştir]
En önemli mostra mavi pectolite yaklaşık 10 kilometre güneybatısında kentinin Los Checheses, bölümünde, Los Chupaderos bulunmaktadır Barahona Dominik Cumhuriyeti güney-batı bölgesinde. Şimdi yağmur bitki örtüsü ve mavi renkli maden atıklarının mevduat çevrili, yaklaşık 2.000 dikey milleri ile tek bir dağ delinmiştir. [1] [2]

LARİMAR TAŞI

LARİMAR TAŞI

Zümrüt Larimar kolye
Mücevher [değiştir]
Larimar takı yerel uzmanlık alanı olarak Karayipler’de başka Dominik Cumhuriyeti halka arz edilir ve. Çoğu takı üretilen ayarlanır gümüş, ama bazen yüksek dereceli LARIMAR da altın ayarlanır. Aynı zamanda başka bir yerde kullanılabilir hale gelmiştir. Bazı Uzakdoğu üreticilerinin üretimde kullanmak ve sürece bu hala izin verilir ham taşların büyük miktarlarda satın almaya başladı.

 

Kalite derecelendirme renk ve taş tipik mineral kristal konfigürasyonuna göre olduğunu. Larimar aynı zamanda yeşil ve hatta nedeniyle diğer mineraller ve / veya oksidasyon varlığına kırmızı lekeler, kahverengi grev vb ile birlikte geliyor. Ama daha yoğun mavi renk ve taş kontrast, daha yüksek ve daha nadir kalitedir. Mavi renk ışığa ve çok fazla ışık ve ısıya maruz kaldığında zamanla kaybolur. [2]
Larimar sakin deniz ve gökyüzü enerjilerinin düzenlemesidir. Onun yumuşak, yatıştırıcı ve sakinleştirici maviler turkuaz suları altında Karayip güneş ışığı dans benzeyen beyaz desenlerle çizgiler var. Bu Atlantis antik bilgelik ve beden ve ruh uyumu için yunusların iyileştirici gücünü getiriyor.

Larimar kardinal Su elementi taşlarından biridir henüz volkanik kökenli içinde Ateş doğdu. Birkaç kristaller biri bu enerjilerin kutuplulukları dengelemek için, LARIMAR tempers soğutur ve korkuları yatıştırır, stresi azaltır ve fiziksel ve duygusal bedenleri besler. Meditasyon ve İlahi Dişil bağlanarak güçlü olduğunu ve artık en yüksek iyi hizmet duygusal bağlar, desen veya ilkelerini serbest özellikle yararlıdır. Açık bir iletişim taş, o kalpten açıkça konuşmak için gerekli olan gücü ve cesareti sağlar. [Simmons, 228-229] [Ahsian, 229]

Pectolite, Larimar nadir mavi çeşitli yalnızca Karayipler Dominik Cumhuriyeti bulunur. Bu bazalt lav oyuklarında katı bir kütle ve formlarında birlikte yetiştirilen iğne benzeri kristaller olarak ortaya çıkar. Yerine kalsiyum Pectolite bakır ikame beyaz ve turkuaz beyaz çizgiler ve desenler ile işaretlenmiş yumuşak mavi, güzel saydam gölgeler üretir ve oksidasyon veya hematit kapanım kırmızı ya da kahverengi alanlar içerebilir. Taşın içinde daha yoğun mavi ve kontrast, nadir ve yüksek değeri. Not: mavi ışığa ve çok fazla ışık veya ısı maruz kaldığında zamanla solabilir.

YUNUS TAŞI KOLYE

YUNUS TAŞI KOLYE

Larimar ayrıca Yunus Taş, Mavi Pectolite, Atlantis Taş ve Stefilia Taşı olarak bilinir. Başlangıçta 1916 yılında keşfedilen bu Larimar oluşturmak için kızının adını, Larissa ve deniz, mar İspanyolca kelimenin ilk harflerini alarak, 1974 yılında onu yeniden keşfediliyor Dominik tarafından seçildi.

LARIMAR 1970 yılında keşfedildi ve yalnızca Dominik Cumhuriyeti bulunan pectolite, nadir görülen bir formudur. Bu tropikal bölgelerde okyanusun rengine benzer olağanüstü mavi bir görünüme sahiptir. Sertlik üzerinde 5-7 arasında değişmektedir Mohs 7 yakın değişen koyu mavi taşlarla.

Adı “Larimar” Larissa ve Mar bir arada geliyor ve kızı Larissa ve Mar, deniz İspanyolca kelimeden sonra taş adında bir Dominik tarafından taşa verildi.

Bu eşsiz Karayip taş bazen turkuaz için yanlış olabilir.

Parlaklık: İpeksi için Vitreus
Şeffaflık: saydam Şeffaf
Kristal Sistem: Triklinik
Kırık: yarılmaya bağlı kıymık
Streak: Beyaz.

Larimar Hikayesi – Karayip Gem
Larimar veya mavi pectolite son derece nadir görülen bir taştır. Dominik Cumhuriyeti Barahona ilinde dağlık nispeten ulaşılmaz alana: Sadece bir yerde bulunmuştur. Taş ilk söz ancak taş gerçekten bir görünüm yaptığı 1974 yılına kadar değildi 1916 yılında Larimar mayın için bir istek var.
1974 yılında, Norman Rilling, ABD Barış Gönüllüleri üyesi ve Miguel Méndez, bir Dominik deniz kıyısında Larimar parçaları bulundu. Kelime Larimar deniz İspanyolca dünya ile kızının ismi Larissa kombine Mendez, Mar tarafından yaratıldı
Mendez ve Rilling önce, bölge ve atalarının yerel sakinleri uzun taş farkında olmuştu. Erken teorileri Larimar sonra dünyanın volkanik hareketler ile, Sea tarafından üretildi önerdi. Ada efsane taş sahilde kolayca toplanan, ancak bir gün sol artık mavi LARIMAR taşlar vardı edilebileceğini söyledi. Yerliler yukarı araştırdı ve mavi taş kaynağı olduğu ortaya çıktı bir kaya oluşumu, buldum. Bu efsane gerçeği tutar; 1974 yılında Mendez ve Rilling yukarı bir nehri takip ve mavi taş kaynakları bulmak istiyorum.
Larimar çoğu küçük bloklar onlar oluşan çok yerde var yani, in situ bulunmaktadır. Ancak toprak erozyonu ile bazı parçaları kesti ve nehirlere yamaçlarda yamaçları aşağı yağış tarafından taşındı. Nehir Karayip Denizi’nde onları yatırılır, bazı parçalar dalgalar tarafından deniz kıyısında kadar yıkanır.

LARİMAR KOLYE

LARİMAR KOLYE

Sıcak gazlar volkanik ‘tüplerin’ olsa yukarı kristalleşmiş mineral bastığınızda taş oluşur. Mayın amacıyla ve bu tüpler belirlemek ve eski volkanlar içine derin ve daha derin kazmak gerekir taş madencilerin kazı. Larimar takı yapmak için en sık kullanılan, aynı zamanda boncuk, dekoratif objeler ve dolaplar bile kolları yapmak için kullanılır olmuştur.
Larimar bir şifa taşı olarak kabul edilir ve ince özellikle boğaz alanına insan vücuduna ayarlı olduğu söyleniyor. O konuşma ve iletişim becerileri artar ve vücudun doğal iyileşme sürecini desteklediğini söyleniyor. Bu inanarak kişiler Larimar takı takmak veya ceplerinde ya da yastık altında Larimar parçaları koymak bilinmektedir. Trinidad ve Tobago yaşamış ve bir Ruhani usta, dünya çapında birçok Yoga Merkezleri kurdu Dominik Cumhuriyeti de dahil olmak üzere Karayipler’de bazı adaları Atlantis kayıp kıtasının bir parçası olduğunu iddia etti, çünkü Larimar da, Atlantis Stone denir. Larimar karşılık gelen bir açıklama – O iyileştirici güçleri ile bir mavi taş bulundu olurdu o adaların birinde söylemek daha ileri gitti. Bugün, yardım ve şifa süreçlerini güçlendirmek için Larimar kullanmak alternatif ve holistik şifa yöntemleri, pratik insanlar, naturalists binlerce ve kişiler vardır.
Larimar güzel mavi renk genellikle Karayipler’de bulunan deniz ve gökyüzü, güzel mavi renkleri somutlaştırmak kabul edilir

Deniz ve gökyüzü düzenlemesinde olduğu gibi, Larimar size tutun aşınma, ve nerede olursanız olun bağlanabilirsiniz görkemli hatırlatma olur. Onun gevşek, sakinleştirici blues ve beyaz damarlar ile benekli yatıştırıcı turkuaz ile, Karayip sularında bir parça ile ima edilir – elinizde dans.

Beden ve ruh harmonize bir şifa taş gibi, bir takı, bir dekorasyon ve aynı zamanda Atlantis antik bilgelik kapsüller bir tılsım olarak kullanılır.

Kenara manyetik güzelliği ve çok nadir gelen, farklı anlamlar tutan bir mücevher var. En çok sayıda isimlerin içine dalış atalım.

Köken

Ayrıca “Stefilia Taşı” olarak bilinen Larimar, ilk It LARIMAR denizden geldi ve daha sonra dünyanın volkanik hareketler kuruldu söylenir 1916 yılında Peder Miguel Domingo Fuertes Loren İspanyol Priest tarafından seçildi keşfedildi.

LARİMAR TAŞ KOLYE

LARİMAR TAŞ KOLYE

Ada efsaneleri taşları sadece plaj elde edilebilir söylüyorlar, sonra bir gün artık sol vardı. Yerliler yukarı gitmeyi düşündüm o zaman. Neyse ki, onlar bir kaya oluşumu bulundu ve Larimar Taş yeniden keşfedilen nerede olduğunu.

Taş kurucuları aynı hikayeyi anlatmak Görünüşe göre, bu sadece bir efsane değil.

Hızlı ileri 1974, ABD Barış Gönüllüleri Norman Rilling ve Dominik adlı Miguel Méndez yukarı araştırdı ve Dominik Cumhuriyeti Bahoruco Nehri yakınında bulundu. Bundan sonra, bir mayın inşa ve Gerisi hikaye oldu.

Onlar Mendez ‘kızı Larissa mavi taş seçildi ve deniz, “Mar” için İspanyolca kelime ile karışık. Robert Woodruff ve Ramon Ortiz yardımıyla, 1986 yılında Tucson Uluslararası Gem ve Mineral gösterisinde sergilendi zaman ABD’de ünlenmişti.

O zamandan beri, LARIMAR taşlar kendi varlığı ile dünyayı süslemekte.

O kurulan oluyor Nasıl

O bakır yol açtığı çarpıcı cerulean gölge aktarıyor yalnızca son derece kıt pectolite mineral çünkü dünyada insanlar onun nadir başımı döndürmüştür edilir.

Bu türünün tek olduğunu ve Larimar sonra dublaj edilebilir başka pectolites vardır. Her zamanki tür yumuşak, kırılgan ve kompakt yayılan elyaftan çünkü LARIMAR bu yüzeylerinin ve oyma tahammül kılan sert bir dizi ise bu, ‘s.

Volkan sıcak gazlar yukarı volkanik tüpler içine sırlı mineraller götürmek gibi dikkat çekici taş oluşur. Ne hatta nadir yapar karmaşık bir şekilde ekstre nasıl olduğunu. Taş madenciler Larimar taşlar ayı ve bu olanları volkanlar derinliklerine çıkardı olan tüplerin türlerini bilmeli.

Larimars nedeniyle toprak erozyonu denizlerde yine bulunur. Bazı parçaları kesti ve Karayip Gem olarak yağış ve dalgalar yardımı neden doğal oluyor sayesinde popüler oldu ki nehirler ve deniz yoluyla yıkanır.

LARİMAR TAŞ KOLYE

LARİMAR TAŞ KOLYE

Yazım bağlayıcı Renk

Eterli beyaz köz ile hala hafifçe dönen cerulean, indigo, lacivert ve lacivert buluştuğu gökyüzü oynak dans ve sürekli esrarengiz deniz anımsatan bir taş ölümsüzleştirdi.

Bakır kapanım tarafından düzenlendi, mavi renk kristal iğneler ve kaba Fırtınası ile yayılır. Bu gök mavisi gelen-yeşilimsi mavi ve derin mavi farklı tonlar sahiptir.

Lushly mavi ile karışık beyaz web yatıştırıcı bir tutum sızar Larimar Stone sıkışıp bulutların yanılsaması getiriyor ve kurnazca turkuaz rengi ortaya çıkması için önünü açıyor.

En kaliteli en çarpıcı kontrastlar ile birlikte derin mavi gölge ile biridir. Çünkü eşsiz desen, Larimar karşılaştırılabilir dünyada başka hiçbir taşlar vardır.

Bir Takı ve Süsleme olarak Larimar

Bu Karayipler’de LARIMAR mağazaları boyunca tüm satılır, ancak dünya sahnesinde tanıtıldı beri, bu takılar ve süs eşyaları farklı içine yapılır. Bu Larimar boncuk yapmak için, dekorasyon için kullanılan, ve kabine kolları bile, ama en değerli takı olarak ünlüdür.

Sleekly, bilezik gibi tarz büyüleyici kolye olarak değerli ve LARIMAR küpe olarak zarif dangle kesilmiş, bir LARIMAR halkası olarak hazırladı, bu tür takılar dünya çapında toplanır.

Genellikle cabochon tr kesilmiş beri, ayrıntılı şekiller düzenli mermi ve oval ötesinde değerlidir. Genellikle yoğun, ama biraz saydam gibi görünen özel olanları vardır. Larimar kesilmiş ve parlatılmış olduğunda, pürüzsüz bir kaplama yayar cazip bir ipeksi parlaklık sergiler.

Doğal kırılgan olduğunu ve kırılgan bir azim olduğundan, ekstra bakım temizlik ve bir depolarken gereklidir.

Zaten bir Larimar sahibi düşünüyorsanız eğer öyleyse, sert kimyasallar önlemek ve mineral asit blemished olabilir sadece yumuşak sabun ve ılık su kullandığınızdan emin olun. Yumuşak bir bezle silin taşları ve onun muhteşem rengini korumak, böylece ısı ve doğrudan güneş ışığından kaçının.