OTANT�K TA�

KEHRİBAR YAKUT İNCİ KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
KEHRİBAR YAKUT İNCİ KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 7.44
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • KEHRİBAR YAKUT İNCİ
 • ÖZEL KUTUSUNDA

KEHRİBAR YAKUT İNCİ KOLYE

Yakut en ünlü ve efsanevi kırmızı taş olma, parlak kırmızı renk ayırt edilir. Yanında parlak renk, onun sayesinde bir en çok arzu edilen bir mücevher olduğunu sertlik, dayanıklılık, parlaklık ve nadir. Büyük boyut Şeffaf yakut daha nadirdir elmas s. Yakut mineral kırmızı çeşittir

KEHRİBAR YAKUT İNCİ KOLYE

KEHRİBAR YAKUT İNCİ KOLYE

Korund. Sapphire, Korund diğer taş çeşitliliği, kırmızı kenara Korund tüm renklerini kapsar. Yakut ve Safir renk hariç tüm özellikleri aynıdır çünkü özünde, Yakut, kırmızı Sapphire olduğunu. Ancak, özel cazibesini ve tarihsel önemi, yakut hep bireysel taş olarak sınıflandırılmıştır ve (bazı morumsu kırmızı renk yakut veya Sapphire olarak sınıflandırılır olma çizgisini binme olsa) Sapphire bir form olarak tanımlanan asla çünkü .
TÜM HAKKINDA
yakut rengi koyu kırmızımsı-kahverengi, parlak kırmızı arasında değişir. En çok tercih edilen renk biraz mavimsi bir renk tonu ile derin bir kan kırmızı. Böyle yakut “olarak bilinen Burma yakut” ya da “Güvercin Blood yakut”. Burma Yakut olağanüstü boyama ünlüdür ve geleneksel olarak en iyi yakut’leri üretti. Ancak, Burma Yakut nadiren birkaç karat aşıyor; Büyük kusursuz Burmalı yakut milyonlarca dolar değerinde olabilir. Piyasada birçok yakut Tayland, ve onlar genellikle olabilir gerçi bu yakut, bir az arzu kahverengimsi bir renk var ısıl işlem görmüş rengini artırmak için. Isıl işlem, aynı zamanda küçük iç kaldırarak onun şeffaflığı artırabilir yakut kusur s.

Küçücük bir inklüzyonlar, ince, paralel Rutil yakut iğneler bir neden cilalı taş sergilemek yıldız kümesi. Bir yakut görüntüleyen asterism bir “olarak bilinen yıldız yakut” ve eğer şeffaf, çok çok değerli olabilir. Oniki ray yıldız da bilinmektedir rağmen Yıldız Rubies, altı ışın yıldızlı bulunmaktadır. Yakut iyi olması gerekir şeffaflık taş değerine sahip olduğu. Opak veya yan opak yakut da gösterse de, nispeten daha az bir değere sahip yıldız işareti.

Belirli yakut içinde asterism sorumlu Aynı Rutil kapanımlar da ipek olarak bilinen puslu etkisi şeffaflığı azaltabilir ve neden olabilir. yakut biri en pahalı taşlar olabilir rağmen, aynı zamanda oldukça ucuz ve sık sık olan daha donuk donuk şekillerde gelir cilalı içine cabochon s. Yeşil zıt opak kırmızı yakut oluşan benzersiz taş formu zoisit iyi Tanzanya bilinmektedir ve küçük bir taş olarak kullanılan ve süs oyulmuş edilebilir.

yakut rengi genellikle dakika neden olduğu içerme s metal krom. Bu yabancı maddeler genellikle bir yakut neden sorumlu olan floresan kendi tanımlanmasında yardımcı olabilir. yakut da pleokroyik ve farklı açılarda bakıldığında bazen hafif ve daha yoğun bir renk gösterecektir.

yakut sadece doğal taş zor yakut daha sert ve dayanıklı mücevher ve elmas. Buna rağmen, yakut hala kabaca ele ve bakım düzgün ele emin olmak için alınması gereken eğer yonga ve kırılma tabidir.

YAKUT KEHRİBAR İNCİ KOLYE

YAKUT KEHRİBAR İNCİ KOLYE

yakut ilk 1902 yılında olarak bilinen sentetik yakut oluşturma işlemini sentezlendi Verneuil süreci. Sadece uzmanlar doğal ve sentetik, laboratuvar oluşturulan yakut ayırt edebilirsiniz.

KULLANIMI
Yakut en popüler taşlardan biridir ve Takı yaygın olarak kullanılır. yakut bilezik, kolye, yüzük, küpe ve takı dahil her türlü, kullanılır. Bu merkez kolye ve yüzük de taş gibi gibi diğer taşlar tamamlayıcı ikincil bir taş olarak hem de kullanılan elmas s. Star yakut olduğu cilalı olarak cabochon açık ise, son derece değerli olabilir, s, ve.

Büyük yakut Mücevher son derece nadir ve değerlidir. Koyu kırmızı bir renk ve mükemmel şeffaflık İnce renkli yakut birkaç bin dolara bir ulaşabilir karat. Sentetik yakut ucuz ve sık sık doğal yakut için ucuz bir alternatif olarak kullanılmaktadır.

yakut burç Temmuz için.

ÇEŞİTLERİ
Burma Yakut – Burma Yakut; eşanlamlı Burma yakut.
Burma Yakut – Yakut (Burma genellikle zorunlu olmamakla birlikte) olağanüstü Kırmızı renk ile. Bazen de sentetik yakut tanımlamak için kullanılan.
Güvercin Kan yakut – Highly-arzu formu yakut mavi bir ipucu ile bir kan kırmızısı renkte.
yakut Fuschite – koyu kırmızı anlatıyor yakut bir yeşil Fuschite mika matrisinde Hindistan’da buldum.
Yakut zoisit – opak kırmızı karışımı yakut Tanzanya yeşil zoisit içinde. Yakut zoisit güzel kontrast ve varlık, küçük bir taş olarak kullanılan cilalı içine cabochon s ve süs rakamlar oyulmuş.
Star yakut şeklinde Tanınmış – yakut görüntüleyen asterism altı-ışınları yıldız şeklinde en sık.
yakut KAYNAKLARI
yakut taş ticaretinin merkezi Bangkok, Tayland olduğunu. Tayland Chantaburi İl her zaman mükemmel netlikte ama az arzu Browner tonları ile taşlar üreten, yakut önemli bir kaynak olmuştur. Bununla birlikte, Tai yakut rengi ile geliştirilebilir mümkün ısıl işlem. Tay yakut mevduat 1980 yılında tükendi.

 

En iyi doğal rengi ile en değerli yakut Mogok, Burma (Myanmar) geliyor. Sıkı ticari ambargolar ve kısıtlamalar insan hakları ihlalleri için Burma ve bazı ülkeler, özellikle Amerika Birleşik Devletleri, bu ilçenin herhangi bir ihracat yasağı, yine vardır. Mogok yakut madenleri Cunta hükümetinin sıkı kontrol altında olmuştur; Ancak, yeni bir çok önemli yakut kaynak Mong Hsu 1992 yılında Burma’da keşfedildi. Bu yakut rengi Mogok kadar iyi değil, ama onlar da aracılığıyla geliştirilebilir ısıl işlem.

YAKUT KOLYE

YAKUT KOLYE

2000 yılında, yeni yakut kaynakları (Vatomandry ve Andilamena olarak) Madagaskar bulunmuştur. Bu birikintiler çok kapsamlı ve verimli olduğu ortaya çıktı ve Madagaskar şimdi Yakut çıktı liderlerinden biridir. Diğer önemli yakut kaynaklar Sri Lanka, Hindistan, Kamboçya, Vietnam, Tanzanya, Mozambik ve bulunur. yakut Diğer kaynaklar Afganistan, Pakistan, Tacikistan, Avustralya ve ABD’yi (Kuzey Carolina) yer alıyor.
BENZER TAŞLAR
yakut görünüm olarak aynıdır yakut Spinel. Aslında, yakut olduğu düşünülen pek çok eski ünlü kırmızı taşlar aslında spinel olduğu belirlenmiştir. Yakut ve Spinel çoğunlukla aynı mineral birlikte meydana çevre ve yerleşim. İngiltere’nin kraliyet tacı içine koymak en ünlü yakut, Siyah Prens Yakut, bir kez bilimsel analiz aslında Spinel olmak için belirlenen dek., En büyük kesim yakut olduğu düşünülen Garnet (özellikle pirop) ve kırmızı Turmalin (rubellit) yakut önemli ölçüde zor olsa da, yakut benzeyebilir.
Bir inci yumuşak doku (özellikle içinde üretilen sert bir nesne manto yaşayan bir) kabuklu yumuşakça. Sadece bir midye kabuğu gibi, bir inci oluşan kalsiyum karbonatın yatay tabakalar halinde tevdi edilmiştir dakikalık kristal formunda. İdeal inci mükemmel yuvarlak ve pürüzsüz, ama birçok diğer şekiller (barok inciler) meydana gelir. En kaliteli doğal inciler çok değerli olarak edilmiş taşlar ve nesneleri güzelliği yüzyıllar boyunca. Bu nedenle, inci bir hale gelmiştir metafor, nadir ince, takdire şayan ve değerli bir şey.

En değerli inciler vahşi kendiliğinden ortaya, ama son derece nadirdir. Bunlar yabani inciler gelen Kültür ve çiftlik incileri. Gibi doğal inci adlandırılır inci istiridye ve tatlı su midye şu anda sattı. Olanların çoğunluğunu oluşturan Taklit inciler de yaygın ucuz takı satılan, ancak kendi yanardönerlik kalitesi genellikle çok kötü ve Kolayca gerçek inci ayırt edilir. İnci hasat edilmiştir ve esas olarak kullanılmak üzere yetiştirilmektedir takı ama geçmişte de giyim süslemek için kullanılmıştır. Ayrıca, ezilir ve kozmetik, ilaç ve boya formülasyonlannda kullanılmıştır.

Vahşi veya kültür olsun, taş kalitesinde inciler hemen hemen her zaman sedefli ve yanardöner onları üreten kabuk iç gibi. Ancak, kabuklu yumuşakçalar hemen hemen tüm türlerin inciler daha az parlaklık ya da daha az küresel şeklin (teknik “kalkerli konkresyonlar”) üretme yeteneğine sahiptir. Bu da meşru Gemological laboratuvarlar tarafından ve aynı zamanda ABD altındaki “inci” olarak ifade edilebilir olmasına rağmen Federal Ticaret Komisyonu kurallarına, [1] ve aynı şekilde oluşturulur, çoğu seyrekler haricinde hiçbir değeri yoktur.

 

Bir inci bir akoya inci istiridye çıkarılan varlık.

Siyah inci ve siyah dudaklı inci istiridye kabuk. Yanardöner renkleri kaynaklanan sedef katmanları.
İngilizce sözcük inci gelen Fransız aslen gelen perle Latin perna HAM veya koyun bacak şeklinde ardından, anlam bacak bivalve. [2]

Tanım [değiştir]
Hemen hemen her kabuklu yumuşakça, doğal süreçlerle, rahatsız edici bir mikroskobik nesne manto kıvrımları içinde sıkışıp kalması, ancak bu “inci” büyük çoğunluğunun taşlar olarak değerli değildir “inci” çeşit üretebilir. Sedef inci, iyi bilinen ve ticari olarak en önemli öncelikle molluskan iki grup tarafından üretilen iki kabuklular ve istiridye. Bir sedefli inci katmanları yapılır sedef salgılanması kullanılan aynı yaşam süreci ile, sedef hangi hatlar kabuk.

İnci Taşı Kolye

İnci Taşı Kolye

Insan müdahalesi olmadan oluşan doğal (ya da vahşi) inciler, çok nadirdir. Inci istiridye veya midye yüzlerce toplanan ve açtı ve böylece hatta bir yaban inci bulmak, öldürülmüş olmalıdır; yüzyıllar boyunca, bu inciler elde edilmiştir tek yoluydu ve inciler geçmişte böyle olağanüstü fiyatlar getirilen neden. Kültür incisi insan müdahalesi yanı sıra doğal süreçleri kullanarak, inci çiftlikleri oluşur.

Sedefli inci bivalvia biri aile – inci istiridye – Denizde yaşıyor, diğeri – çok farklı bir grup kabuklular – tatlı yaşıyor; Bu nehir olan midye gibi tatlısu inci midye. Tuzlu su incileri birçok türde büyüyebilir deniz inci istiridye içinde ailenin Pteriidae. Tatlı su incileri sipariş Unionida, ailelerin tatlı su midye (tüm ama hiçbir şekilde) bazı türlerin içinde büyümek Unionidae ve Margaritiferidae.
Burada, sedef tabakaları ‘deki Yapı aragonit plakaları ile ayrılır biyopolimerler gibi, kitin, lustrin ve ipek benzeri proteinler
Fiziksel özellikler [değiştir]

Sedef kırık yüzeyinin elektron mikroskopisi görüntüsü
Eşsiz parıltı inci bağlıdır yansıması, kırılma ve kırınım gelen ışık saydam katmanlar. Inci ince ve daha çok sayıda katmanları, ince cila. Yanardönerlik inci ekran yüzeyine düşen ışığı kırar ardışık katmanlar üstüste, kaynaklanır. Buna ek olarak, inci (özellikle kültür tatlı su incileri), yeşil, mavi, kahverengi, pembe, mor ya da siyah, sarı boyalı olabilir. Çok iyi inciler metalik ayna gibi parlaklık var.

Inci esas olarak kalsiyum karbonat yapılır, çünkü bunlar içinde eritilebilir sirke. Kalsiyum karbonat kristalleri ile tepkimeye Kalsiyum karbonat da zayıf bir asit çözeltisi duyarlı asetik asit oluşturmak için sirke kalsiyum asetat ve karbon dioksit.

OTANTİK AŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE VVS 6 CRT KEHRİBAR 4 CRT BURMA YAKUT TAŞI VE İNCİ KULLANILMIŞTIR.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

Tatlı su ve tuzlu incileri [değiştir]
Tatlı su ve tuzlu inciler bazen oldukça benzer görünebilir, ancak farklı kaynaklardan gelir.

Tatlı su incileri tatlısu midye, aile çeşitli türlerde formu Unionidae göller, nehirler, göletler ve tatlı su diğer organlar yaşıyoruz. Bunlar tatlı su inci midye sıcak iklimlerde, ama aynı zamanda gibi soğuk daha ılıman bölgelerde sadece meydana İskoçya (onlar Kanun kapsamında korunan). Çoğu tatlı su kültür incileri bugün satılan Çin’den geliyor.

Tuzlu su incileri inci istiridye, aile içinde büyümek Pteriidae okyanuslarda yaşayan. Tuzlu su inci istiridye genellikle korunmuş yetiştirilir lagünler veya volkanik atolls.

Bir inci Yaratılış [değiştir]

Diyagram, doğal inci, bir kültür inci üst enine kesite karşılaştırılması, daha düşük
İnci kabuğun içinde bir potansiyel tehdit tahriş edici gibi bir parazit veya bu manto doku yaralı dışından bir saldırıya karşı bir savunma mekanizması olarak bazı yumuşakçalar kabuğu içinde oluşur. Yumuşakça tahrişe kapatmak için bir inci kesesi oluşturur. İnci böylece sonucu bağışıklık tepkisi, bir yakalama insan vücudunda benzer antijen bir yan fagosit (fagositoz). [3]

Mollusk manto (koruyucu zar) yatakları tabakalar kalsiyum karbonat şeklinde (CaCO 3) Mineral aragonit bir organik horn- tarafından bir arada tutulan ya da aragonit ve kalsit oluşan bir karışım (aynı kimyasal formülü ile polimorflar, ancak farklı kristal yapısı) Bileşik denilen gibi konşiolin. Aragonit ve konşiolin kombinasyonu denir sedef yukarı kılan anne-inci. Kum tanesi tahriş edici olarak hareket ettiğini sık yapılan inanç nadiren aslında böyledir. Tipik uyaranlar organik madde, parazit veya yumuşakça vücudunun başka bir bölümüne manto doku yerinden bile zarar sayılabilir. Kabuk vanaları besleme veya solunum için açık olduğunda bu küçük parçacıklar veya organizmalar giriş kazanmak. Kültür incileri olarak, tahriş edici ya da küresel boncuk (boncuklu ya da beadless kültür incileri) olmadan, tipik manto epitel bir tanıtılan bir parçasıdır. [4] [5]

KEHRİBAR TAŞLI KOLYE

KEHRİBAR TAŞLI KOLYE

Doğal inci [değiştir]
Doğal inciler neredeyse% 100 kalsiyum karbonat ve vardır konşiolin. Doğal inci yabancı bir mikro ya da parazit bir çift kabuklu yumuşakça girer ve kabuğun içinde yerleşir kazara bir dizi şartlar altında meydana düşünülmektedir. Saldırgan tarafından rahatsız yumuşakça, dış manto doku hücrelerinin bir inci kesesi oluşturur ve tahriş edici kapsayacak şekilde kalsiyum karbonat ve konşiolin salgılar. Bu salgı işlemi bu nedenle bir inci üreten birçok kez tekrarlanır. Doğal inciler mükemmel yuvarlak olanları nispeten nadir olmak, pek çok şekillerde gelir.

Tipik haliyle, doğal inci birikmesi kolon kalsiyum (genellikle kalsit, aragonit, bazen kolon) karbonat ve sedef (tablo aragonit) ‘den oluşan beyaz bir dış bölge sarımsı ile oluşturulan bir kahverengi bir merkezi bölge oluşmaktadır. Diyagram gibi bir inci çapraz bölümde, bu iki farklı malzeme görülebilir. Organik madde bakımından zengin sütunlu kalsiyum karbonat varlığı inci gelişiminin erken evresinde oluşan çocuk manto doku gösterir. Yerinden genellikle sonuçlanan yeni bir konuma işlevlerini gerçekleştirmeye devam edebilir iyi tanımlanmış bir görev ile canlı hücreler kist. Bu gibi değiştirme bir yaralanma üzerinden olabilir. Kabuğun kırılgan jant maruz kalan ve hasar ve yaralanma eğilimli olduğunu. Böyle solucan larvaları olarak Yengeçler, diğer yırtıcı ve parazit travmatik saldırıları ve bazı dış manto doku hücreleri tabakadan kesilir hangi neden yaralanmaları üretebilir. Mantonun birleşik dokusunda Gömülü, bu hücreler hayatta ve kalsiyum karbonat, doğal bir ürün salgılamaya devam ettiği küçük bir cep oluşturabilir. Cep inci kesesi denilen ve hücre bölünmesi ile zamanla büyür edilir. Çocuk manto doku hücreleri, büyüme kendi evresine göre, inci Kesenin iç yüzeyinden sütunlu kalsiyum karbonatı salgılar. Zamanla, inci Kesenin dış manto hücreleri tablo aragonitin oluşumu devam edin. Sedef salgılanması geçiş oluştuğunda, kahverengi çakıl bir sedefli kaplama ile kaplanmış olur. Bu süreçte, inci kesesi kabuğu içine yolculuk gibi görünüyor; Kabuk kendisi büyürken, ancak kese aslında orijinal göreli konumuna manto doku kalır. Birkaç yıl sonra, bir inci formları ve kabuk şanslı inci balıkçı tarafından bulunabilir. [6]

 

KEHRİBAR YAKUT İNCİ KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
KEHRİBAR YAKUT İNCİ KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 7.44
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • KEHRİBAR YAKUT İNCİ
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

KEHRİBAR YAKUT İNCİ KOLYE

Yakut en ünlü ve efsanevi kırmızı taş olma, parlak kırmızı renk ayırt edilir. Yanında parlak renk, onun sayesinde bir en çok arzu edilen bir mücevher olduğunu sertlik, dayanıklılık, parlaklık ve nadir. Büyük boyut Şeffaf yakut daha nadirdir elmas s. Yakut mineral kırmızı çeşittir

KEHRİBAR YAKUT İNCİ KOLYE

KEHRİBAR YAKUT İNCİ KOLYE

Korund. Sapphire, Korund diğer taş çeşitliliği, kırmızı kenara Korund tüm renklerini kapsar. Yakut ve Safir renk hariç tüm özellikleri aynıdır çünkü özünde, Yakut, kırmızı Sapphire olduğunu. Ancak, özel cazibesini ve tarihsel önemi, yakut hep bireysel taş olarak sınıflandırılmıştır ve (bazı morumsu kırmızı renk yakut veya Sapphire olarak sınıflandırılır olma çizgisini binme olsa) Sapphire bir form olarak tanımlanan asla çünkü .
TÜM HAKKINDA
yakut rengi koyu kırmızımsı-kahverengi, parlak kırmızı arasında değişir. En çok tercih edilen renk biraz mavimsi bir renk tonu ile derin bir kan kırmızı. Böyle yakut “olarak bilinen Burma yakut” ya da “Güvercin Blood yakut”. Burma Yakut olağanüstü boyama ünlüdür ve geleneksel olarak en iyi yakut’leri üretti. Ancak, Burma Yakut nadiren birkaç karat aşıyor; Büyük kusursuz Burmalı yakut milyonlarca dolar değerinde olabilir. Piyasada birçok yakut Tayland, ve onlar genellikle olabilir gerçi bu yakut, bir az arzu kahverengimsi bir renk var ısıl işlem görmüş rengini artırmak için. Isıl işlem, aynı zamanda küçük iç kaldırarak onun şeffaflığı artırabilir yakut kusur s.

Küçücük bir inklüzyonlar, ince, paralel Rutil yakut iğneler bir neden cilalı taş sergilemek yıldız kümesi. Bir yakut görüntüleyen asterism bir “olarak bilinen yıldız yakut” ve eğer şeffaf, çok çok değerli olabilir. Oniki ray yıldız da bilinmektedir rağmen Yıldız Rubies, altı ışın yıldızlı bulunmaktadır. Yakut iyi olması gerekir şeffaflık taş değerine sahip olduğu. Opak veya yan opak yakut da gösterse de, nispeten daha az bir değere sahip yıldız işareti.

Belirli yakut içinde asterism sorumlu Aynı Rutil kapanımlar da ipek olarak bilinen puslu etkisi şeffaflığı azaltabilir ve neden olabilir. yakut biri en pahalı taşlar olabilir rağmen, aynı zamanda oldukça ucuz ve sık sık olan daha donuk donuk şekillerde gelir cilalı içine cabochon s. Yeşil zıt opak kırmızı yakut oluşan benzersiz taş formu zoisit iyi Tanzanya bilinmektedir ve küçük bir taş olarak kullanılan ve süs oyulmuş edilebilir.

yakut rengi genellikle dakika neden olduğu içerme s metal krom. Bu yabancı maddeler genellikle bir yakut neden sorumlu olan floresan kendi tanımlanmasında yardımcı olabilir. yakut da pleokroyik ve farklı açılarda bakıldığında bazen hafif ve daha yoğun bir renk gösterecektir.

yakut sadece doğal taş zor yakut daha sert ve dayanıklı mücevher ve elmas. Buna rağmen, yakut hala kabaca ele ve bakım düzgün ele emin olmak için alınması gereken eğer yonga ve kırılma tabidir.

YAKUT KEHRİBAR İNCİ KOLYE

YAKUT KEHRİBAR İNCİ KOLYE

yakut ilk 1902 yılında olarak bilinen sentetik yakut oluşturma işlemini sentezlendi Verneuil süreci. Sadece uzmanlar doğal ve sentetik, laboratuvar oluşturulan yakut ayırt edebilirsiniz.

KULLANIMI
Yakut en popüler taşlardan biridir ve Takı yaygın olarak kullanılır. yakut bilezik, kolye, yüzük, küpe ve takı dahil her türlü, kullanılır. Bu merkez kolye ve yüzük de taş gibi gibi diğer taşlar tamamlayıcı ikincil bir taş olarak hem de kullanılan elmas s. Star yakut olduğu cilalı olarak cabochon açık ise, son derece değerli olabilir, s, ve.

Büyük yakut Mücevher son derece nadir ve değerlidir. Koyu kırmızı bir renk ve mükemmel şeffaflık İnce renkli yakut birkaç bin dolara bir ulaşabilir karat. Sentetik yakut ucuz ve sık sık doğal yakut için ucuz bir alternatif olarak kullanılmaktadır.

yakut burç Temmuz için.

ÇEŞİTLERİ
Burma Yakut – Burma Yakut; eşanlamlı Burma yakut.
Burma Yakut – Yakut (Burma genellikle zorunlu olmamakla birlikte) olağanüstü Kırmızı renk ile. Bazen de sentetik yakut tanımlamak için kullanılan.
Güvercin Kan yakut – Highly-arzu formu yakut mavi bir ipucu ile bir kan kırmızısı renkte.
yakut Fuschite – koyu kırmızı anlatıyor yakut bir yeşil Fuschite mika matrisinde Hindistan’da buldum.
Yakut zoisit – opak kırmızı karışımı yakut Tanzanya yeşil zoisit içinde. Yakut zoisit güzel kontrast ve varlık, küçük bir taş olarak kullanılan cilalı içine cabochon s ve süs rakamlar oyulmuş.
Star yakut şeklinde Tanınmış – yakut görüntüleyen asterism altı-ışınları yıldız şeklinde en sık.
yakut KAYNAKLARI
yakut taş ticaretinin merkezi Bangkok, Tayland olduğunu. Tayland Chantaburi İl her zaman mükemmel netlikte ama az arzu Browner tonları ile taşlar üreten, yakut önemli bir kaynak olmuştur. Bununla birlikte, Tai yakut rengi ile geliştirilebilir mümkün ısıl işlem. Tay yakut mevduat 1980 yılında tükendi.

 

En iyi doğal rengi ile en değerli yakut Mogok, Burma (Myanmar) geliyor. Sıkı ticari ambargolar ve kısıtlamalar insan hakları ihlalleri için Burma ve bazı ülkeler, özellikle Amerika Birleşik Devletleri, bu ilçenin herhangi bir ihracat yasağı, yine vardır. Mogok yakut madenleri Cunta hükümetinin sıkı kontrol altında olmuştur; Ancak, yeni bir çok önemli yakut kaynak Mong Hsu 1992 yılında Burma’da keşfedildi. Bu yakut rengi Mogok kadar iyi değil, ama onlar da aracılığıyla geliştirilebilir ısıl işlem.

YAKUT KOLYE

YAKUT KOLYE

2000 yılında, yeni yakut kaynakları (Vatomandry ve Andilamena olarak) Madagaskar bulunmuştur. Bu birikintiler çok kapsamlı ve verimli olduğu ortaya çıktı ve Madagaskar şimdi Yakut çıktı liderlerinden biridir. Diğer önemli yakut kaynaklar Sri Lanka, Hindistan, Kamboçya, Vietnam, Tanzanya, Mozambik ve bulunur. yakut Diğer kaynaklar Afganistan, Pakistan, Tacikistan, Avustralya ve ABD’yi (Kuzey Carolina) yer alıyor.
BENZER TAŞLAR
yakut görünüm olarak aynıdır yakut Spinel. Aslında, yakut olduğu düşünülen pek çok eski ünlü kırmızı taşlar aslında spinel olduğu belirlenmiştir. Yakut ve Spinel çoğunlukla aynı mineral birlikte meydana çevre ve yerleşim. İngiltere’nin kraliyet tacı içine koymak en ünlü yakut, Siyah Prens Yakut, bir kez bilimsel analiz aslında Spinel olmak için belirlenen dek., En büyük kesim yakut olduğu düşünülen Garnet (özellikle pirop) ve kırmızı Turmalin (rubellit) yakut önemli ölçüde zor olsa da, yakut benzeyebilir.
Bir inci yumuşak doku (özellikle içinde üretilen sert bir nesne manto yaşayan bir) kabuklu yumuşakça. Sadece bir midye kabuğu gibi, bir inci oluşan kalsiyum karbonatın yatay tabakalar halinde tevdi edilmiştir dakikalık kristal formunda. İdeal inci mükemmel yuvarlak ve pürüzsüz, ama birçok diğer şekiller (barok inciler) meydana gelir. En kaliteli doğal inciler çok değerli olarak edilmiş taşlar ve nesneleri güzelliği yüzyıllar boyunca. Bu nedenle, inci bir hale gelmiştir metafor, nadir ince, takdire şayan ve değerli bir şey.

En değerli inciler vahşi kendiliğinden ortaya, ama son derece nadirdir. Bunlar yabani inciler gelen Kültür ve çiftlik incileri. Gibi doğal inci adlandırılır inci istiridye ve tatlı su midye şu anda sattı. Olanların çoğunluğunu oluşturan Taklit inciler de yaygın ucuz takı satılan, ancak kendi yanardönerlik kalitesi genellikle çok kötü ve Kolayca gerçek inci ayırt edilir. İnci hasat edilmiştir ve esas olarak kullanılmak üzere yetiştirilmektedir takı ama geçmişte de giyim süslemek için kullanılmıştır. Ayrıca, ezilir ve kozmetik, ilaç ve boya formülasyonlannda kullanılmıştır.

Vahşi veya kültür olsun, taş kalitesinde inciler hemen hemen her zaman sedefli ve yanardöner onları üreten kabuk iç gibi. Ancak, kabuklu yumuşakçalar hemen hemen tüm türlerin inciler daha az parlaklık ya da daha az küresel şeklin (teknik “kalkerli konkresyonlar”) üretme yeteneğine sahiptir. Bu da meşru Gemological laboratuvarlar tarafından ve aynı zamanda ABD altındaki “inci” olarak ifade edilebilir olmasına rağmen Federal Ticaret Komisyonu kurallarına, [1] ve aynı şekilde oluşturulur, çoğu seyrekler haricinde hiçbir değeri yoktur.

 

Bir inci bir akoya inci istiridye çıkarılan varlık.

Siyah inci ve siyah dudaklı inci istiridye kabuk. Yanardöner renkleri kaynaklanan sedef katmanları.
İngilizce sözcük inci gelen Fransız aslen gelen perle Latin perna HAM veya koyun bacak şeklinde ardından, anlam bacak bivalve. [2]

Tanım [değiştir]
Hemen hemen her kabuklu yumuşakça, doğal süreçlerle, rahatsız edici bir mikroskobik nesne manto kıvrımları içinde sıkışıp kalması, ancak bu “inci” büyük çoğunluğunun taşlar olarak değerli değildir “inci” çeşit üretebilir. Sedef inci, iyi bilinen ve ticari olarak en önemli öncelikle molluskan iki grup tarafından üretilen iki kabuklular ve istiridye. Bir sedefli inci katmanları yapılır sedef salgılanması kullanılan aynı yaşam süreci ile, sedef hangi hatlar kabuk.

İnci Taşı Kolye

İnci Taşı Kolye

Insan müdahalesi olmadan oluşan doğal (ya da vahşi) inciler, çok nadirdir. Inci istiridye veya midye yüzlerce toplanan ve açtı ve böylece hatta bir yaban inci bulmak, öldürülmüş olmalıdır; yüzyıllar boyunca, bu inciler elde edilmiştir tek yoluydu ve inciler geçmişte böyle olağanüstü fiyatlar getirilen neden. Kültür incisi insan müdahalesi yanı sıra doğal süreçleri kullanarak, inci çiftlikleri oluşur.

Sedefli inci bivalvia biri aile – inci istiridye – Denizde yaşıyor, diğeri – çok farklı bir grup kabuklular – tatlı yaşıyor; Bu nehir olan midye gibi tatlısu inci midye. Tuzlu su incileri birçok türde büyüyebilir deniz inci istiridye içinde ailenin Pteriidae. Tatlı su incileri sipariş Unionida, ailelerin tatlı su midye (tüm ama hiçbir şekilde) bazı türlerin içinde büyümek Unionidae ve Margaritiferidae.
Burada, sedef tabakaları ‘deki Yapı aragonit plakaları ile ayrılır biyopolimerler gibi, kitin, lustrin ve ipek benzeri proteinler
Fiziksel özellikler [değiştir]

Sedef kırık yüzeyinin elektron mikroskopisi görüntüsü
Eşsiz parıltı inci bağlıdır yansıması, kırılma ve kırınım gelen ışık saydam katmanlar. Inci ince ve daha çok sayıda katmanları, ince cila. Yanardönerlik inci ekran yüzeyine düşen ışığı kırar ardışık katmanlar üstüste, kaynaklanır. Buna ek olarak, inci (özellikle kültür tatlı su incileri), yeşil, mavi, kahverengi, pembe, mor ya da siyah, sarı boyalı olabilir. Çok iyi inciler metalik ayna gibi parlaklık var.

Inci esas olarak kalsiyum karbonat yapılır, çünkü bunlar içinde eritilebilir sirke. Kalsiyum karbonat kristalleri ile tepkimeye Kalsiyum karbonat da zayıf bir asit çözeltisi duyarlı asetik asit oluşturmak için sirke kalsiyum asetat ve karbon dioksit.

OTANTİK AŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE VVS 6 CRT KEHRİBAR 4 CRT BURMA YAKUT TAŞI VE İNCİ KULLANILMIŞTIR.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

Tatlı su ve tuzlu incileri [değiştir]
Tatlı su ve tuzlu inciler bazen oldukça benzer görünebilir, ancak farklı kaynaklardan gelir.

Tatlı su incileri tatlısu midye, aile çeşitli türlerde formu Unionidae göller, nehirler, göletler ve tatlı su diğer organlar yaşıyoruz. Bunlar tatlı su inci midye sıcak iklimlerde, ama aynı zamanda gibi soğuk daha ılıman bölgelerde sadece meydana İskoçya (onlar Kanun kapsamında korunan). Çoğu tatlı su kültür incileri bugün satılan Çin’den geliyor.

Tuzlu su incileri inci istiridye, aile içinde büyümek Pteriidae okyanuslarda yaşayan. Tuzlu su inci istiridye genellikle korunmuş yetiştirilir lagünler veya volkanik atolls.

Bir inci Yaratılış [değiştir]

Diyagram, doğal inci, bir kültür inci üst enine kesite karşılaştırılması, daha düşük
İnci kabuğun içinde bir potansiyel tehdit tahriş edici gibi bir parazit veya bu manto doku yaralı dışından bir saldırıya karşı bir savunma mekanizması olarak bazı yumuşakçalar kabuğu içinde oluşur. Yumuşakça tahrişe kapatmak için bir inci kesesi oluşturur. İnci böylece sonucu bağışıklık tepkisi, bir yakalama insan vücudunda benzer antijen bir yan fagosit (fagositoz). [3]

Mollusk manto (koruyucu zar) yatakları tabakalar kalsiyum karbonat şeklinde (CaCO 3) Mineral aragonit bir organik horn- tarafından bir arada tutulan ya da aragonit ve kalsit oluşan bir karışım (aynı kimyasal formülü ile polimorflar, ancak farklı kristal yapısı) Bileşik denilen gibi konşiolin. Aragonit ve konşiolin kombinasyonu denir sedef yukarı kılan anne-inci. Kum tanesi tahriş edici olarak hareket ettiğini sık yapılan inanç nadiren aslında böyledir. Tipik uyaranlar organik madde, parazit veya yumuşakça vücudunun başka bir bölümüne manto doku yerinden bile zarar sayılabilir. Kabuk vanaları besleme veya solunum için açık olduğunda bu küçük parçacıklar veya organizmalar giriş kazanmak. Kültür incileri olarak, tahriş edici ya da küresel boncuk (boncuklu ya da beadless kültür incileri) olmadan, tipik manto epitel bir tanıtılan bir parçasıdır. [4] [5]

KEHRİBAR TAŞLI KOLYE

KEHRİBAR TAŞLI KOLYE

Doğal inci [değiştir]
Doğal inciler neredeyse% 100 kalsiyum karbonat ve vardır konşiolin. Doğal inci yabancı bir mikro ya da parazit bir çift kabuklu yumuşakça girer ve kabuğun içinde yerleşir kazara bir dizi şartlar altında meydana düşünülmektedir. Saldırgan tarafından rahatsız yumuşakça, dış manto doku hücrelerinin bir inci kesesi oluşturur ve tahriş edici kapsayacak şekilde kalsiyum karbonat ve konşiolin salgılar. Bu salgı işlemi bu nedenle bir inci üreten birçok kez tekrarlanır. Doğal inciler mükemmel yuvarlak olanları nispeten nadir olmak, pek çok şekillerde gelir.

Tipik haliyle, doğal inci birikmesi kolon kalsiyum (genellikle kalsit, aragonit, bazen kolon) karbonat ve sedef (tablo aragonit) ‘den oluşan beyaz bir dış bölge sarımsı ile oluşturulan bir kahverengi bir merkezi bölge oluşmaktadır. Diyagram gibi bir inci çapraz bölümde, bu iki farklı malzeme görülebilir. Organik madde bakımından zengin sütunlu kalsiyum karbonat varlığı inci gelişiminin erken evresinde oluşan çocuk manto doku gösterir. Yerinden genellikle sonuçlanan yeni bir konuma işlevlerini gerçekleştirmeye devam edebilir iyi tanımlanmış bir görev ile canlı hücreler kist. Bu gibi değiştirme bir yaralanma üzerinden olabilir. Kabuğun kırılgan jant maruz kalan ve hasar ve yaralanma eğilimli olduğunu. Böyle solucan larvaları olarak Yengeçler, diğer yırtıcı ve parazit travmatik saldırıları ve bazı dış manto doku hücreleri tabakadan kesilir hangi neden yaralanmaları üretebilir. Mantonun birleşik dokusunda Gömülü, bu hücreler hayatta ve kalsiyum karbonat, doğal bir ürün salgılamaya devam ettiği küçük bir cep oluşturabilir. Cep inci kesesi denilen ve hücre bölünmesi ile zamanla büyür edilir. Çocuk manto doku hücreleri, büyüme kendi evresine göre, inci Kesenin iç yüzeyinden sütunlu kalsiyum karbonatı salgılar. Zamanla, inci Kesenin dış manto hücreleri tablo aragonitin oluşumu devam edin. Sedef salgılanması geçiş oluştuğunda, kahverengi çakıl bir sedefli kaplama ile kaplanmış olur. Bu süreçte, inci kesesi kabuğu içine yolculuk gibi görünüyor; Kabuk kendisi büyürken, ancak kese aslında orijinal göreli konumuna manto doku kalır. Birkaç yıl sonra, bir inci formları ve kabuk şanslı inci balıkçı tarafından bulunabilir. [6]