OTANT�K TA�

PHRENİT (PRİNAYT) TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
PHRENİT YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 12.89 GR
 • 25.49 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİYOK
 • HİNDİSTAN/BURMA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • PHRENİT TAŞI

PHRENİT (PRİNAYT) TAŞI YÜZÜK

Prehnit taşlar genellikle beyazımsı veya sarımsı renk tonu belirti ile rengi açık yeşil, vardır. Derin yeşil taşlar yaygın değildir. Prehnit taşlar genellikle bulutlu ve kadifemsi ve nadiren tamamen şeffaf görünür. Onlar da açık ve koyu

PHRENİT TAŞ YÜZÜK

PHRENİT TAŞ YÜZÜK

yeşil renkleri bölgelerini içerebilir.
Kimyasal formülü Ca 2 Al 2 Si 3 O 12 (OH)
Renk Yeşil
Sertlik 6-6,5
Kristal Sistemi Orthorhombik
Refraktif İndeks 1,61-1,64
SG 2,8-3,0
Şeffaflık Yarı saydam
Çift Kırılma 0,030
Parıltı Cam , mumsu
Bölünme 1,1; 3,1
Mineral Sınıfı Prehnit
Yeşil Prehnit yüksek manevi düzlemde varlıklar bağlanmak için size yardımcı olur, ve ruhsal gelişimini artırır. Bu precognition … ya da olayın önceden bilgi … ve kehanet hediye artırır gibi Prehnit, hazırlıklı olmak için yardımcı olur.
Güneş pleksus içindeki titreşim yoluyla, senin irade ile kalp bağlayan onun hareketiyle, bu bir kalp dayalı bakış açısıyla hayat yaşamak için yardımcı olur.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ SERBEST KESİM VS KALİTE IŞILTILI 25.49 CRT PHRENİT (PRİNAYT ) TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…
Bu sihirli bir taş olarak geçmişte biliniyordu, ve o kadar güçlü İlahi Zihin sizi bağlar, çünkü bu olmuş olabilir.
Bu yeşil taş da onlara saygı ile tedavi eğer, size hizmet için seviyorum element varlıklar … ile bir bağlantı yapmak için size yardımcı olur. Bu yeşil taş, kişisel disiplini destekler ve İlahi iradesine teslim kalp teşvik eder. Meditasyon sırasında çok koruyucu, yani son derece faydalı olabilir vücudunuzun bir parçası tutmak böylece aura alanı mühürler.

Nerede Geliyor
Bu yeşil taş Avustralya, Güney Afrika, Çin, İskoçya ve ABD’de bulunmuştur. Kristalin formu daha az yaygın olsa da bu konuda … büyük bir kristalin formunda hem de oluşturur. Aynı zamanda, beyaz, kahverengi, gri ve renksiz olabilir, ancak Prehnit kristal daha yaygın renk biri … yeşil taş.
Bu taş güzel yeşil parçaları genellikle sarımsı-yeşil … ama orta yeşil ve hatta bazı az görülen koyu yeşil parçalara soluk yeşil her yerde olabilir. Birçok dükkan size taşlar Yeni Jade olarak satış göreceksiniz. Yeni Jade Birçok adet Prehnit vardır … ama onlar diğer taşlar olabilir, bu yüzden dikkatli olmak zorunda.

Prinayt Taşı Yüzük

Prinayt Taşı Yüzük

ehanet Stone olarak bilinen, Prehnit uzun Güney Afrika yerli şamanlar tarafından kullanılmıştır. Prehnit kehanet yetenekleri artırır, ve tarot veya kristal topları ile çalışırken kullanmak için iyi bir taş. Prehnit yüksek benliğinizin yanı sıra ruhsal ve dünyadışı varlıklar da dahil olmak üzere yüksek alemlere ile bağlarken görselleştirme ve manevi “bilerek” ve yardımlar artırır. Rüyalar hatırlamak daha kolay yapılır ve kabuslar azaltılmıştır Lucid rüya, Prehnit tarafından uyarılır.
arih ve Giriş – Prehnit Hakkında
Prehnit şeffaf mücevher kalitesinde sulu kalsiyum alüminyum silikat bir saydam olduğunu. Bir bireyin adını ilk mineral oldu, ve o da Güney Afrika değerli ve en önemli kaynaklardan biri haline önce uzun Güney Afrika, tanımlanmıştır ilk mineral olan yarı-kıymetli taşlar . O Cradock, Güney Afrika Karoo doleritlere keşfedildi sonra ilk 1788 yılında tanımlanmıştır. Prehnit sonra onun keşfeden, Albay Hendrik von Prehn (1733-1785), Hollandalı mineralog ve Good Hope koloni Cape erken valisi almıştır.
Yakın zamana kadar, prehnit nadir koleksiyon taş oldu, ama yeni mevduat şimdi daha hazır yaptık. Çin’de, prehnit genellikle üzüm salkımı andırır tipik nodül oluşumları nedeniyle ‘üzüm yeşim’ olarak anılacaktır bazen. Onun rengi genellikle yumuşak elma yeşili , Prehnit için oldukça benzersiz, ama aynı zamanda sarı, turuncu ve mavi olmak üzere nadir renklerde olabilir.

Phrinayt Taş Yüzük

Phrinayt Taş Yüzük

Prehnit (OH) 2 Ca2Al (AlSi3O10) kimyasal formülü ile saydam tipik olarak yarı saydamdır. Onun renkli elma-yeşil genellikle sarı-yeşil. Prehnit Mohs ölçeğine göre 6-6,5 bir derece ile oldukça zordur. Bu 2,82-2,94 arasında değişen bir özgül ağırlığa ve 1,611-1,669 arasında bir kırılma indisine sahiptir. Prehnit Ortorombik kristal sınıfta, genellikle, nadiren tablo ve piramidal kristaller halinde Batriyoidal (üzüm gibi) toplam formları yayılan bulundu. Isıtıldığı zaman, prehnit kristaller bazen su kapalı verebilir. Bu kırılgan azim ve düzensiz kırık vardır. Cilalı zaman prehnit parlaklık inci bir vitrözü vardır. Prehnit ile karışabilir apatit , yeşim veya serpantin .

Prehnit; Kökeni ve Kaynaklar Geri Dön
Prehnit damarlar ve mafik kaya boşlukları içinde meydana gelir. Düşük dereceli metamorfizma tipik bir ürünüdür. Prehnit İlköğretim mevduat dünyanın birçok yerinde kaynaklı vardır. Afrika (Namibya, Güney Afrika), Avustralya (Batı Avustralya, Northern Territory), Kanada, Çin, Almanya, İskoçya, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri (New Jersey, Pennsylvania ve Virginia) gelen en önemli mevduat bazılarıdır.
Nadir, turuncu renkli prehnit Güney Afrika’da keşfedilmiştir. Quebec, Canada ayrı, tek tek kristalleri ile Prehnit üretilmesi bilinmektedir.
Prehnit Alış ve Prehnit Değer Belirlenmesi Yukarıya dön
Prehnit Renkli
Prehnit koyu yeşil soluk yeşil de dahil olmak üzere, yeşil renk, bir dizi oluşur ve kahverengi-yeşil sararma. Prehnit ayrıca, gri, mavi, turuncu, beyaz ve renksiz oluşabilir. , Mavi, pembe, renksiz, beyaz ve turuncu nadir olaylar olarak kabul edilir ve son derece mineral koleksiyoncular tarafından aranan ise yumuşak elma yeşil renk, en arzu edilir.

Phrenit Yüzük

Phrenit Yüzük

Prehnit Açıklık ve Cila
Prehnit açıklık tipik olarak saydam ve nadiren saydamdır. Genellikle, çok büyük boyutlarda bulunur. Saydam ve facetable malzemesi tipik olarak, sadece daha küçük boyutlarda bulunur. Onun parlaklık inci bir vitrözü vardır.
Prehnit Kesim ve Şekil
Prehnit sık sık kesilen ve cabochon tr cilalı, ama son derece saydam oldukça sık yönlü olan bir. Prehnit da yuvarlandım veya boncuklu ve dekoratif oymalar için kullanılan popüler bir süs malzeme olabilir. En popüler şekiller geleneksel oval, yastık ve yuvarlak şekiller vardır. Fantezi şekiller gibi popüler değil, ama kalpler, trilyonlarca ve armut olmak üzere, bulunabilir. Kedi gözü prehnit bilinen ama son derece nadirdir; Bu chatoyancy en üst düzeye çıkarmak için cabochon en kesilir.

Prehnit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formülü: Ca2Al (AlSi3O10) (OH) 2 Temel kalsiyum alüminyum silikat
Kristal Yapısı: Orthorhombik; sütunlu, tabular kristalleri ve agrega
Renk: -Kahverengi, sarı, gri, beyaz ve renksiz sarı-yeşil,
Sertlik: 6 Mohs ölçeğine göre 6.5
Refraktif İndeks: 1,611-1,669
Yoğunluk: 2,82-2,94
Ayrılması: Iyi
Şeffaflık: Saydam Şeffaf
Çift Kırılma veya Çift kırma: 0,021-0,039
Parlaklık: Inci vitreus
Floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük Gemoloji ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Phrenit Taşı

Phrenit Taşı

Prehnit: İlgili veya benzer Taşlar Yukarıya dön
Yakından ilişkili taşlar hiçbir vardır, ama yeşim, apatit, serpantin, Brazilyanit, periklaz, krizopras dahil olmak üzere bir çok benzer bir görünüm (renk ve parlaklık), sahip birkaç taşlar vardır peridot , sımitsonit ve Hemimorfit . Prehnit de sık sık bulunan ve bir çok mikro-gözenekli, örneğin Datolit alüminosilikat zeolit mineralleri ile ilişkilidir kalsit , apophyllite, stilbit ve Hölandit.
Prehnit Mitoloji, Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Geri Dön
Prehnit koruyucu taş ve aynı zamanda peygamberlik bir taş olarak bilinir. Bu meditasyon, görselleştirme ve hatta astral projeksiyon aracılığıyla manevi iletişimi yardımcı olur. Bu çok güçlü bir hayali taşı olarak kabul edilir. Bu yaşam gücü ve enerjiyi güçlendirmek inanılmaktadır. Prehnit nedenle de meditasyon için mükemmel, soğukkanlılığını, mağfiret ve kabul teşvik söyleniyor.
Prehnit “, Healer iyileşmek” söylenir ve kişisel şifa ortamı canlandırmak için kullanılabilir. Kendiniz için bir şifa kutsal oluşturmak için bahçede Prehnit koyun. Koruyucu alanları, sakin geliştirmek için enerji ızgaraları ile Prehnit kullanın ve iç barış getirmek.
Prehnit Evrensel ilkeleri güçlü bir güven duygusu besler. Gibi, Prehnit gerekli her türlü tezahür Evrenin bolluk ve güç bir inanç teşvik ederek her iki eşyalarını istif ve sevgi durur.
Fiziksel ve Metafizik Özellikleri
Stone için Özellikler: Prehnit
Birincil Çakra: Kalp-Çakra
Kristal Sistem: Orthorhombik-Kristal Sistemi
Kimyasal Bileşimi: Ca + 2 Al2 Si3 O10 (OH) 2 kalsiyum alüminyum silikat Hidroksit
Astrolojik Burcu: Terazi , Başak
Sayısal Titreşim: Sayı-5
Sertlik: 6-to-6.5-Sertlik
Renk: Yeşil

Phrenit Taşı Satış

Phrenit Taşı Satış

Yer: Hindistan
Nadir: Ortak
Telaffuz: Ön nayht
Mineral Sınıfı: Silikatlar
Sorunlar (Duygusal): Kolaylaştırır Gerilim , Rahatlatıcı , Koşulsuz Sevgi-
Sorunlar (Ruhani): Şifa-Dünya , Lucid Dreaming- , Meditasyon
Ekstra Sınıf: Güzel yeşil renk, saydam, <% 10 matris

Prehnit bir nadir ve az bilinen taşlar olduğunu. Böylece, öncelikle bir koleksiyoncu taş. Bir mücevher taş gibi kullanımı yaygın olmasa da, özellikle çünkü son buluntular ve mükemmel uygun fiyatta, daha popüler hale geliyor. Sadece biraz kuvars daha yumuşak, orta sert ve kırılgan tarafında prehnit yerleştirir iyi bölünme, bir kırılgan yapışkanlığı var, ama bazı bakım ve koruyucu tarzı ayarları ile, prehnit hemen hemen her takı türü için kullanılabilir. Ancak, prehnit yerel günlük takı perakende mağazasında bulunabilir olacağını olası değildir. Çoğu durumda, prehnit taşlar uzman çevrimiçi kaynaklı gerekecektir renkli taş tedarikçileri .
Kırılganlığıyla sayesinde, prehnit küpe, kolye, iğne veya broş için en uygundur. Şeffaf cabochons cesur moda takı için onları mükemmel hale çok büyük boyutlarda ve çok uygun fiyatlarla bulunabilir. Prehnit da yüzük takılabilir, ancak prehnit halkalar sıra aşınma ve koruyucu tarzı ayarları ile sınırlı olmalıdır. Yönlü prehnit ışığın içinden geçen izin açık ayarları için idealdir. Kedi gözü prehnit Kabaşon halkalarda da kullanılabilir

H. Von Prehn, bir Hollandalı Albay, Afrika’da bulunan Ümit Burnu de 1774 yılından bu yana prehnit onun keşfi ile yatırıldı. Erken tüccarlar yeşil rengini geliştirmek umut için taş “Cape Zümrüt” çağrısında bulundu. Prehnit eski nedeniyle genellikle aynı bölgelerde ve zeolit gibi ilgili koşullar altında meydana aslında bir “zeolit” olarak kategorize edildi. Günümüzde, jeolog da Apophylite içeren fillosilikat sınıf yerleştirir. Prehnit oldukça baskılara meydan okuyan yanı sıra, çizilmeye oldukça güçlü bir taş vardır.

Phrenit

Phrenit

Bu aynı zamanda, hem de demir küçük anahat içeren birkaç örnek alüminyum, kalsiyum ve silikon oluşur. Bu taş ön volkanik aktivite sırasında teşkil etmediğine, yani mineral ikincil veya ikinci sınıf ölçülür. Bunun yerine, kristaller çok ayrıntı sonra, volkanın yol açtığı olaylardan yapısı vardı. Renkler: Prehnit taş, genellikle yağlı, parlak yeşil mevcuttur ayrıca bir kahverengi renk adil sarı değişebilir.

Aslında, bazı adil sarı ve kahverengi. Prehnit kesilecek kadar sağlamdır ve muhtemelen kedi gözü etkisini göstermek olabilir. Kaynaklar: Başlangıçta Prehnit nadir; Güney Afrika birkaç yıldır bilinen tek bir konumdur. Sonunda taş cepleri ABD, Kanada, Avusturya, Almanya, Fransa ve Hindistan da dahil olmak üzere, tüm dünyada bulundu.

Orada mineral yüzlerce vardır bireysel sonra isimlerini ve değerli taşlar numaraları dahil. Ama hiç bir birey adını ilk maden olma özelliğini taşıyor biri taş var. taş Prehnit onun keşfeden, Albay Hendrik von Prehn (1733-1785), Hollandalı mineralog ve Good Hope koloni Cape erken vali seçildi. Prehnit Güney Afrika değerli taşlar için önemli bir kaynak haline uzun zaman önce, aynı zamanda adlandırılmış ve Güney Afrika tarif edilecek ilk maden oldu.

Phrenit Taşı

Phrenit Taşı

Prehnit elma yeşili renkte yumuşak bir sarı-yeşil oluşur hidratlı kalsiyum alüminyum silikat. Birçok örnekler ilginç bir ışık kalitesine sahip. Bu anne-inci parlaklık için bir vitrözü vardır. Prehnit genellikle cabochons olarak kesme veya oyulmuş. kedigözü etkisini göstererek Numuneler bilinen ama nadir olan. Son zamanlarda saydam malzemeye bazı yeşil saydam takı için popüler hale gelmiştir prehnit için yeni bir görünüm üreten yönlü olmuştur.

Prehnit koşulsuz sevginin bir taş. Melek Raphael bağlanmak için söylenir. Prehnit ilahi enerjiye kefaret yoluyla ruhsal gelişim ileri yolunu gösteren, iç bilgiyi artırır.Ayrıca, Prehnit ortamı sakinleştirmeye ve barış ve koruma getirmek için söylenir.Onun sakin enerji hiperaktif çocuklar için faydalı olduğu söylenir.

Yakın zamana kadar, prehnit nadir taş oldu, ama yeni yatakları daha kullanılabilir hale getirmiştir. Eğer yerel kuyumcu onu bulmak olası olsa da, taş satıcıları genellikle bazı kaynağı var. Mevduat Güney Afrika, Avustralya, Çin, İskoçya ve ABD’de bulunur.

PHRENİT YÜZÜK

PHRENİT YÜZÜK

Prehnit bir bir İnosilikat arasında kalsiyum ve alüminyum formülü: Ca2 AI (AlSi 3 O 10) (OH) 2. Yapısında alüminyum Sınırlı Fe 3+ yerine. Prehnit kristalleşir ortorombik kristal sistemi ve en sarkıtlarla ya da formlar oftens Batriyoidal hemen hemen her zaman kavisli veya kompozit hiçbir yüzleri gösteren küçük kristaller sadece armalar ile, agrega. Çok nadir de en bulunanlar dahil bir kare gibi kesite gösteren bireysel kristaller, farklı oluşturacak Jeffrey Mine Asbest olarak, Quebec, Kanada . Bu dengesiz bir kırık ve parlaklık inci bir vitreus ile kırılgandır. Onun sertliği , 6-6.5 onun özgül ağırlığı 2,80-2,90 ve onun rengi sarı açık yeşil değişir, ama aynı zamanda renksiz, mavi, pembe veya beyaz. Nisan 2000’de, nadir portakal Prehnit ünlü Kalahari Manganez Fields keşfedildi Güney Afrika . Çoğunlukla saydam ve nadiren şeffaftır.

Bir rağmen zeolit , bu gibi mineraller ile ilişkili bulunmuş Datolit , kalsit , apophyllite , stilbite , laumontit , hölandit vs. damarlar ve boşluklarında bazaltik bazen kayalar, granit , siyenit , ya da gnayslarda . Bu bir göstergesidir mineral olan prehnit-mineraller içerir metamorfik fasiyes .

İlk bir oluşum için 1788 yılında tanımlanmıştır Karoo doleritlere ve Cradock , Doğu Cape Eyaleti , Güney Afrika . [2] Albay için seçildi Hendrik Von Prehn (1733-1785), askeri kuvvetlerin komutanı Hollandalı koloniye Ümit Burnu 1768 ila 1780 [2]

Bu taş olarak kullanılmaktadır. [5]

Taş kalitesi prehnit geniş mevduat çevreleyen bazalt tableland meydana Wave Hill Station merkezi olarak Northern Territory Avustralya. [ Kaynak belirtilmeli ]

 

PHRENİT (PRİNAYT) TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
PHRENİT YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 12.89 GR
 • 25.49 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİYOK
 • HİNDİSTAN/BURMA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • PHRENİT TAŞI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

PHRENİT (PRİNAYT) TAŞI YÜZÜK

Prehnit taşlar genellikle beyazımsı veya sarımsı renk tonu belirti ile rengi açık yeşil, vardır. Derin yeşil taşlar yaygın değildir. Prehnit taşlar genellikle bulutlu ve kadifemsi ve nadiren tamamen şeffaf görünür. Onlar da açık ve koyu

PHRENİT TAŞ YÜZÜK

PHRENİT TAŞ YÜZÜK

yeşil renkleri bölgelerini içerebilir.
Kimyasal formülü Ca 2 Al 2 Si 3 O 12 (OH)
Renk Yeşil
Sertlik 6-6,5
Kristal Sistemi Orthorhombik
Refraktif İndeks 1,61-1,64
SG 2,8-3,0
Şeffaflık Yarı saydam
Çift Kırılma 0,030
Parıltı Cam , mumsu
Bölünme 1,1; 3,1
Mineral Sınıfı Prehnit
Yeşil Prehnit yüksek manevi düzlemde varlıklar bağlanmak için size yardımcı olur, ve ruhsal gelişimini artırır. Bu precognition … ya da olayın önceden bilgi … ve kehanet hediye artırır gibi Prehnit, hazırlıklı olmak için yardımcı olur.
Güneş pleksus içindeki titreşim yoluyla, senin irade ile kalp bağlayan onun hareketiyle, bu bir kalp dayalı bakış açısıyla hayat yaşamak için yardımcı olur.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ SERBEST KESİM VS KALİTE IŞILTILI 25.49 CRT PHRENİT (PRİNAYT ) TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…
Bu sihirli bir taş olarak geçmişte biliniyordu, ve o kadar güçlü İlahi Zihin sizi bağlar, çünkü bu olmuş olabilir.
Bu yeşil taş da onlara saygı ile tedavi eğer, size hizmet için seviyorum element varlıklar … ile bir bağlantı yapmak için size yardımcı olur. Bu yeşil taş, kişisel disiplini destekler ve İlahi iradesine teslim kalp teşvik eder. Meditasyon sırasında çok koruyucu, yani son derece faydalı olabilir vücudunuzun bir parçası tutmak böylece aura alanı mühürler.

Nerede Geliyor
Bu yeşil taş Avustralya, Güney Afrika, Çin, İskoçya ve ABD’de bulunmuştur. Kristalin formu daha az yaygın olsa da bu konuda … büyük bir kristalin formunda hem de oluşturur. Aynı zamanda, beyaz, kahverengi, gri ve renksiz olabilir, ancak Prehnit kristal daha yaygın renk biri … yeşil taş.
Bu taş güzel yeşil parçaları genellikle sarımsı-yeşil … ama orta yeşil ve hatta bazı az görülen koyu yeşil parçalara soluk yeşil her yerde olabilir. Birçok dükkan size taşlar Yeni Jade olarak satış göreceksiniz. Yeni Jade Birçok adet Prehnit vardır … ama onlar diğer taşlar olabilir, bu yüzden dikkatli olmak zorunda.

Prinayt Taşı Yüzük

Prinayt Taşı Yüzük

ehanet Stone olarak bilinen, Prehnit uzun Güney Afrika yerli şamanlar tarafından kullanılmıştır. Prehnit kehanet yetenekleri artırır, ve tarot veya kristal topları ile çalışırken kullanmak için iyi bir taş. Prehnit yüksek benliğinizin yanı sıra ruhsal ve dünyadışı varlıklar da dahil olmak üzere yüksek alemlere ile bağlarken görselleştirme ve manevi “bilerek” ve yardımlar artırır. Rüyalar hatırlamak daha kolay yapılır ve kabuslar azaltılmıştır Lucid rüya, Prehnit tarafından uyarılır.
arih ve Giriş – Prehnit Hakkında
Prehnit şeffaf mücevher kalitesinde sulu kalsiyum alüminyum silikat bir saydam olduğunu. Bir bireyin adını ilk mineral oldu, ve o da Güney Afrika değerli ve en önemli kaynaklardan biri haline önce uzun Güney Afrika, tanımlanmıştır ilk mineral olan yarı-kıymetli taşlar . O Cradock, Güney Afrika Karoo doleritlere keşfedildi sonra ilk 1788 yılında tanımlanmıştır. Prehnit sonra onun keşfeden, Albay Hendrik von Prehn (1733-1785), Hollandalı mineralog ve Good Hope koloni Cape erken valisi almıştır.
Yakın zamana kadar, prehnit nadir koleksiyon taş oldu, ama yeni mevduat şimdi daha hazır yaptık. Çin’de, prehnit genellikle üzüm salkımı andırır tipik nodül oluşumları nedeniyle ‘üzüm yeşim’ olarak anılacaktır bazen. Onun rengi genellikle yumuşak elma yeşili , Prehnit için oldukça benzersiz, ama aynı zamanda sarı, turuncu ve mavi olmak üzere nadir renklerde olabilir.

Phrinayt Taş Yüzük

Phrinayt Taş Yüzük

Prehnit (OH) 2 Ca2Al (AlSi3O10) kimyasal formülü ile saydam tipik olarak yarı saydamdır. Onun renkli elma-yeşil genellikle sarı-yeşil. Prehnit Mohs ölçeğine göre 6-6,5 bir derece ile oldukça zordur. Bu 2,82-2,94 arasında değişen bir özgül ağırlığa ve 1,611-1,669 arasında bir kırılma indisine sahiptir. Prehnit Ortorombik kristal sınıfta, genellikle, nadiren tablo ve piramidal kristaller halinde Batriyoidal (üzüm gibi) toplam formları yayılan bulundu. Isıtıldığı zaman, prehnit kristaller bazen su kapalı verebilir. Bu kırılgan azim ve düzensiz kırık vardır. Cilalı zaman prehnit parlaklık inci bir vitrözü vardır. Prehnit ile karışabilir apatit , yeşim veya serpantin .

Prehnit; Kökeni ve Kaynaklar Geri Dön
Prehnit damarlar ve mafik kaya boşlukları içinde meydana gelir. Düşük dereceli metamorfizma tipik bir ürünüdür. Prehnit İlköğretim mevduat dünyanın birçok yerinde kaynaklı vardır. Afrika (Namibya, Güney Afrika), Avustralya (Batı Avustralya, Northern Territory), Kanada, Çin, Almanya, İskoçya, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri (New Jersey, Pennsylvania ve Virginia) gelen en önemli mevduat bazılarıdır.
Nadir, turuncu renkli prehnit Güney Afrika’da keşfedilmiştir. Quebec, Canada ayrı, tek tek kristalleri ile Prehnit üretilmesi bilinmektedir.
Prehnit Alış ve Prehnit Değer Belirlenmesi Yukarıya dön
Prehnit Renkli
Prehnit koyu yeşil soluk yeşil de dahil olmak üzere, yeşil renk, bir dizi oluşur ve kahverengi-yeşil sararma. Prehnit ayrıca, gri, mavi, turuncu, beyaz ve renksiz oluşabilir. , Mavi, pembe, renksiz, beyaz ve turuncu nadir olaylar olarak kabul edilir ve son derece mineral koleksiyoncular tarafından aranan ise yumuşak elma yeşil renk, en arzu edilir.

Phrenit Yüzük

Phrenit Yüzük

Prehnit Açıklık ve Cila
Prehnit açıklık tipik olarak saydam ve nadiren saydamdır. Genellikle, çok büyük boyutlarda bulunur. Saydam ve facetable malzemesi tipik olarak, sadece daha küçük boyutlarda bulunur. Onun parlaklık inci bir vitrözü vardır.
Prehnit Kesim ve Şekil
Prehnit sık sık kesilen ve cabochon tr cilalı, ama son derece saydam oldukça sık yönlü olan bir. Prehnit da yuvarlandım veya boncuklu ve dekoratif oymalar için kullanılan popüler bir süs malzeme olabilir. En popüler şekiller geleneksel oval, yastık ve yuvarlak şekiller vardır. Fantezi şekiller gibi popüler değil, ama kalpler, trilyonlarca ve armut olmak üzere, bulunabilir. Kedi gözü prehnit bilinen ama son derece nadirdir; Bu chatoyancy en üst düzeye çıkarmak için cabochon en kesilir.

Prehnit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formülü: Ca2Al (AlSi3O10) (OH) 2 Temel kalsiyum alüminyum silikat
Kristal Yapısı: Orthorhombik; sütunlu, tabular kristalleri ve agrega
Renk: -Kahverengi, sarı, gri, beyaz ve renksiz sarı-yeşil,
Sertlik: 6 Mohs ölçeğine göre 6.5
Refraktif İndeks: 1,611-1,669
Yoğunluk: 2,82-2,94
Ayrılması: Iyi
Şeffaflık: Saydam Şeffaf
Çift Kırılma veya Çift kırma: 0,021-0,039
Parlaklık: Inci vitreus
Floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük Gemoloji ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Phrenit Taşı

Phrenit Taşı

Prehnit: İlgili veya benzer Taşlar Yukarıya dön
Yakından ilişkili taşlar hiçbir vardır, ama yeşim, apatit, serpantin, Brazilyanit, periklaz, krizopras dahil olmak üzere bir çok benzer bir görünüm (renk ve parlaklık), sahip birkaç taşlar vardır peridot , sımitsonit ve Hemimorfit . Prehnit de sık sık bulunan ve bir çok mikro-gözenekli, örneğin Datolit alüminosilikat zeolit mineralleri ile ilişkilidir kalsit , apophyllite, stilbit ve Hölandit.
Prehnit Mitoloji, Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Geri Dön
Prehnit koruyucu taş ve aynı zamanda peygamberlik bir taş olarak bilinir. Bu meditasyon, görselleştirme ve hatta astral projeksiyon aracılığıyla manevi iletişimi yardımcı olur. Bu çok güçlü bir hayali taşı olarak kabul edilir. Bu yaşam gücü ve enerjiyi güçlendirmek inanılmaktadır. Prehnit nedenle de meditasyon için mükemmel, soğukkanlılığını, mağfiret ve kabul teşvik söyleniyor.
Prehnit “, Healer iyileşmek” söylenir ve kişisel şifa ortamı canlandırmak için kullanılabilir. Kendiniz için bir şifa kutsal oluşturmak için bahçede Prehnit koyun. Koruyucu alanları, sakin geliştirmek için enerji ızgaraları ile Prehnit kullanın ve iç barış getirmek.
Prehnit Evrensel ilkeleri güçlü bir güven duygusu besler. Gibi, Prehnit gerekli her türlü tezahür Evrenin bolluk ve güç bir inanç teşvik ederek her iki eşyalarını istif ve sevgi durur.
Fiziksel ve Metafizik Özellikleri
Stone için Özellikler: Prehnit
Birincil Çakra: Kalp-Çakra
Kristal Sistem: Orthorhombik-Kristal Sistemi
Kimyasal Bileşimi: Ca + 2 Al2 Si3 O10 (OH) 2 kalsiyum alüminyum silikat Hidroksit
Astrolojik Burcu: Terazi , Başak
Sayısal Titreşim: Sayı-5
Sertlik: 6-to-6.5-Sertlik
Renk: Yeşil

Phrenit Taşı Satış

Phrenit Taşı Satış

Yer: Hindistan
Nadir: Ortak
Telaffuz: Ön nayht
Mineral Sınıfı: Silikatlar
Sorunlar (Duygusal): Kolaylaştırır Gerilim , Rahatlatıcı , Koşulsuz Sevgi-
Sorunlar (Ruhani): Şifa-Dünya , Lucid Dreaming- , Meditasyon
Ekstra Sınıf: Güzel yeşil renk, saydam, <% 10 matris

Prehnit bir nadir ve az bilinen taşlar olduğunu. Böylece, öncelikle bir koleksiyoncu taş. Bir mücevher taş gibi kullanımı yaygın olmasa da, özellikle çünkü son buluntular ve mükemmel uygun fiyatta, daha popüler hale geliyor. Sadece biraz kuvars daha yumuşak, orta sert ve kırılgan tarafında prehnit yerleştirir iyi bölünme, bir kırılgan yapışkanlığı var, ama bazı bakım ve koruyucu tarzı ayarları ile, prehnit hemen hemen her takı türü için kullanılabilir. Ancak, prehnit yerel günlük takı perakende mağazasında bulunabilir olacağını olası değildir. Çoğu durumda, prehnit taşlar uzman çevrimiçi kaynaklı gerekecektir renkli taş tedarikçileri .
Kırılganlığıyla sayesinde, prehnit küpe, kolye, iğne veya broş için en uygundur. Şeffaf cabochons cesur moda takı için onları mükemmel hale çok büyük boyutlarda ve çok uygun fiyatlarla bulunabilir. Prehnit da yüzük takılabilir, ancak prehnit halkalar sıra aşınma ve koruyucu tarzı ayarları ile sınırlı olmalıdır. Yönlü prehnit ışığın içinden geçen izin açık ayarları için idealdir. Kedi gözü prehnit Kabaşon halkalarda da kullanılabilir

H. Von Prehn, bir Hollandalı Albay, Afrika’da bulunan Ümit Burnu de 1774 yılından bu yana prehnit onun keşfi ile yatırıldı. Erken tüccarlar yeşil rengini geliştirmek umut için taş “Cape Zümrüt” çağrısında bulundu. Prehnit eski nedeniyle genellikle aynı bölgelerde ve zeolit gibi ilgili koşullar altında meydana aslında bir “zeolit” olarak kategorize edildi. Günümüzde, jeolog da Apophylite içeren fillosilikat sınıf yerleştirir. Prehnit oldukça baskılara meydan okuyan yanı sıra, çizilmeye oldukça güçlü bir taş vardır.

Phrenit

Phrenit

Bu aynı zamanda, hem de demir küçük anahat içeren birkaç örnek alüminyum, kalsiyum ve silikon oluşur. Bu taş ön volkanik aktivite sırasında teşkil etmediğine, yani mineral ikincil veya ikinci sınıf ölçülür. Bunun yerine, kristaller çok ayrıntı sonra, volkanın yol açtığı olaylardan yapısı vardı. Renkler: Prehnit taş, genellikle yağlı, parlak yeşil mevcuttur ayrıca bir kahverengi renk adil sarı değişebilir.

Aslında, bazı adil sarı ve kahverengi. Prehnit kesilecek kadar sağlamdır ve muhtemelen kedi gözü etkisini göstermek olabilir. Kaynaklar: Başlangıçta Prehnit nadir; Güney Afrika birkaç yıldır bilinen tek bir konumdur. Sonunda taş cepleri ABD, Kanada, Avusturya, Almanya, Fransa ve Hindistan da dahil olmak üzere, tüm dünyada bulundu.

Orada mineral yüzlerce vardır bireysel sonra isimlerini ve değerli taşlar numaraları dahil. Ama hiç bir birey adını ilk maden olma özelliğini taşıyor biri taş var. taş Prehnit onun keşfeden, Albay Hendrik von Prehn (1733-1785), Hollandalı mineralog ve Good Hope koloni Cape erken vali seçildi. Prehnit Güney Afrika değerli taşlar için önemli bir kaynak haline uzun zaman önce, aynı zamanda adlandırılmış ve Güney Afrika tarif edilecek ilk maden oldu.

Phrenit Taşı

Phrenit Taşı

Prehnit elma yeşili renkte yumuşak bir sarı-yeşil oluşur hidratlı kalsiyum alüminyum silikat. Birçok örnekler ilginç bir ışık kalitesine sahip. Bu anne-inci parlaklık için bir vitrözü vardır. Prehnit genellikle cabochons olarak kesme veya oyulmuş. kedigözü etkisini göstererek Numuneler bilinen ama nadir olan. Son zamanlarda saydam malzemeye bazı yeşil saydam takı için popüler hale gelmiştir prehnit için yeni bir görünüm üreten yönlü olmuştur.

Prehnit koşulsuz sevginin bir taş. Melek Raphael bağlanmak için söylenir. Prehnit ilahi enerjiye kefaret yoluyla ruhsal gelişim ileri yolunu gösteren, iç bilgiyi artırır.Ayrıca, Prehnit ortamı sakinleştirmeye ve barış ve koruma getirmek için söylenir.Onun sakin enerji hiperaktif çocuklar için faydalı olduğu söylenir.

Yakın zamana kadar, prehnit nadir taş oldu, ama yeni yatakları daha kullanılabilir hale getirmiştir. Eğer yerel kuyumcu onu bulmak olası olsa da, taş satıcıları genellikle bazı kaynağı var. Mevduat Güney Afrika, Avustralya, Çin, İskoçya ve ABD’de bulunur.

PHRENİT YÜZÜK

PHRENİT YÜZÜK

Prehnit bir bir İnosilikat arasında kalsiyum ve alüminyum formülü: Ca2 AI (AlSi 3 O 10) (OH) 2. Yapısında alüminyum Sınırlı Fe 3+ yerine. Prehnit kristalleşir ortorombik kristal sistemi ve en sarkıtlarla ya da formlar oftens Batriyoidal hemen hemen her zaman kavisli veya kompozit hiçbir yüzleri gösteren küçük kristaller sadece armalar ile, agrega. Çok nadir de en bulunanlar dahil bir kare gibi kesite gösteren bireysel kristaller, farklı oluşturacak Jeffrey Mine Asbest olarak, Quebec, Kanada . Bu dengesiz bir kırık ve parlaklık inci bir vitreus ile kırılgandır. Onun sertliği , 6-6.5 onun özgül ağırlığı 2,80-2,90 ve onun rengi sarı açık yeşil değişir, ama aynı zamanda renksiz, mavi, pembe veya beyaz. Nisan 2000’de, nadir portakal Prehnit ünlü Kalahari Manganez Fields keşfedildi Güney Afrika . Çoğunlukla saydam ve nadiren şeffaftır.

Bir rağmen zeolit , bu gibi mineraller ile ilişkili bulunmuş Datolit , kalsit , apophyllite , stilbite , laumontit , hölandit vs. damarlar ve boşluklarında bazaltik bazen kayalar, granit , siyenit , ya da gnayslarda . Bu bir göstergesidir mineral olan prehnit-mineraller içerir metamorfik fasiyes .

İlk bir oluşum için 1788 yılında tanımlanmıştır Karoo doleritlere ve Cradock , Doğu Cape Eyaleti , Güney Afrika . [2] Albay için seçildi Hendrik Von Prehn (1733-1785), askeri kuvvetlerin komutanı Hollandalı koloniye Ümit Burnu 1768 ila 1780 [2]

Bu taş olarak kullanılmaktadır. [5]

Taş kalitesi prehnit geniş mevduat çevreleyen bazalt tableland meydana Wave Hill Station merkezi olarak Northern Territory Avustralya. [ Kaynak belirtilmeli ]