OTANT�K TA�

TANZANİT TAŞI BAYAN YÜZÜK (8.45 KARAT)

OTANTİK YÜZÜKLER
TANZANİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 8 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TANZANİT 8.45 CRT
 • TANZANYA
 • TRİLLİANT KABOŞON KESİM

Tanzanite, Tiffany and Company tarafından mavi renkte mineral zoisitin mücevher kalitesinde örnekleri için ilk kez

Tanzanit Taşı Yüzük

Tanzanit Taşı Yüzük

kullanılan bir ticaret markasıdır . Tiffany, materyali “mavi zoisite” nin mineralojik adı altında satabilirdi ancak “tanzanite” isminin müşterinin ilgisini çekeceğini ve piyasaya daha kolay olacağını düşünüyorlardı.

“Tanzanite” ismi verildi, çünkü dünyanın bilinen tek tanalı maden yatağı ticari önemi kuzey Tanzanya’da. İsmi gemin sınırlı coğrafik kökenini yansıtıyor. Madenlerin tamamı, Kilimanjaro Dağı’nın ve Arusha şehrinin yakınında, Merelani Tepelerindeki yaklaşık sekiz kilometrekarelik bir alanda bulunuyor.

Dünyanın en popüler taş taşlarının neredeyse tamamı bilinmesine ve yüzlerce yıldır kullanılmasına rağmen, tanzanit 1960’lara kadar ticari miktarlarda keşfedilmedi. O zamandan beri kısa süre içinde, safir sonrası ikinci en popüler mavi taş olmuştur. Bu, keşfedilen ve son yüzyılda güçlü tüketici popülaritesine getirilen herhangi bir renkte çok az sayıca taşlardan biridir. Popülerliğe olan bu hızlı yükseliş, başta Tiffany’nin tanıtımı ve tanzanitin güzel mavi rengiyle gerçekleşti.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ RODYUM VE ALTIN KAPLAMA %100 DOĞAL 1.KALİTE 8.45 KARAT  TRİLLİANT KABOŞON KESİM TANZANİT TAŞI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKMAKTADIR;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLECEĞİNİZ EŞSİZ BİR PARÇA;LÜTFEN GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN TÜM ÜRÜNLERİMİZİN DOĞALLIKLARI RESİMLERDEN DAHİ BELLİ OLMAKTADIR;YURTDIŞI SİTELERİNDEN DE İNCELEYEBİLİRSİNİZ;

MEŞEİ:TANZANYA

AĞIRLIK:8.45 CRT

ISIL TEDAVİ : YOK

KESİM:TRİLLİANT (ÜÇGEN) KABOŞON KESİM

“Tanzanit, 2000 yıllarında keşfedilecek en güzel mavi taş.” – Tiffany & Co.

Doğal mavi tanzanit
Doğal mavi tanzanit: Solda gösterilen kristaller çifti sağda gösterilen aynı kristaller çifti gibidir. Tanzanitin pleokroik olması nedeniyle farklı görünen renklere sahipler – farklı yönlerden bakıldığında farklı renkler gibi görünüyor.

Doğal Tanzanit

Doğal Tanzanit

Bir yüzlü taşı sağdaki kristal çiftten kesip, bu görünüşte tablonun tepesine doğru baktığımız şekilde kesime yönlendirirsek taşın mavi ön yüzü rengi olurdu. Aynı şeyi soldaki kristal çiftle yaparsak, taşın ön yüzü mor renge sahip olurdu. Taş masası herhangi bir yönde hafifçe eğildiğinde, ara yüzü yukarı doğru bir renk üretilecekti.

Bu kristal çifti insanlar tarafından ısıtılmamıştır. Renkleri doğaldır. Bu, muhteşem doğal renkte olan tanzanit örneğidir. Arkenstone /

Tanzanit’in İlginç Renkleri
Mineral zoisit doğal olarak renksiz, gri, sarı, kahverengi, pembe, yeşil, mavi ve menekşe içeren çok çeşitli renklerde oluşur. “Tanzanit” ismi, mavi-mavimsi mor-mavimsi mor arasında değişen zoisit renk çeşitleri için kullanılır. Bu tür renk çeşitleri adı olağandışı değildir. ” Yakut ” ismi, kırmızı renkte, mineral korundumdaki kırmızı numuneleri morarmak için kullanılır ; Mineral kuartzın mor numuneleri için ” ametist ” ismi kullanılır; Ve mineral berilin yeşil numuneleri için ” zümrüt ” adı kullanılır. Bu minerallerin her biri çok çeşitli renklerde oluşur.

1960’lı yıllarda mavi zoisitin şeffaf kristallerinin keşfi, gemin ilgisini çekti. Bu keşiften kısa bir süre sonra, laboratuvar deneyleri, ısıtmanın, bazı doğal mavi taşların rengini artırabileceğini belirledi. Ayrıca, ısıtmanın bazı doğal kahverengi veya yeşil zoisitleri güzel mavi zoisite dönüştürebileceğini de tespit ettiler. Bu buluşlarla, taşı milyonlarca insana tanıtacak bir pazarlama çabasını desteklemek için yeterli mavi zoisite vardı.

Tanzanit Özellikleri

Tanzanit Özellikleri

Tanzanitin mavi rengi, zoisit mineral yapısında bulunan az miktarda vanadyumdan kaynaklanır. Vanadyum taşıyan zoisit, yaklaşık 30 dakika boyunca 600 ° C sıcaklığa ısıtıldığında, vanadyumun oksidasyon durumu değiştirilir ve bu değişim mavi renge neden olur veya geliştirir.

Doğal mavi tanzanit: Solda gösterilen kristaller çifti sağda gösterilen aynı kristaller çifti gibidir. Tanzanitin pleokroik olması nedeniyle farklı görünen renklere sahipler – farklı yönlerden bakıldığında farklı renkler gibi görünüyor.

Bir yüzlü taşı sağdaki kristal çiftten kesip, bu görünüşte tablonun tepesine doğru baktığımız şekilde kesime yönlendirirsek taşın mavi ön yüzü rengi olurdu. Aynı şeyi soldaki kristal çiftle yaparsak, taşın ön yüzü mor renge sahip olurdu. Taş masası herhangi bir yönde hafifçe eğildiğinde, ara yüzü yukarı doğru bir renk üretilecekti.

Tanzanit Renk

Tanzanit, ultramarine’den safir mavisine renk katar. Yapay ışık altında, daha menekşe görünebilir. Tanzanite’nin pleokroizmi, farklı açılardan bakıldığında mavi veya mor görünebileceği anlamına gelir. Tanzanite, 5 karatın üzerindeki değerli taşlarda daha yüksek bir renk doygunluğuna sahiptir. Tanzanit değerli taşlar için en çok istenen renk, derin doymuş mavi veya mor-mavi renktir.

Tanzanit Berraklığı ve Parıltısı

Tanzanit değerli taşlar alırken göz temiz bir taş aranmalıdır. Tanzanite cazip bir camsı parlaklığa sahiptir. Gözle görünür inklüzyonlar, çok nadir bulunan kedi gözü tanzanit hariç, tanzanitin değerini düşürür. Tanzanite, chatoyancy (kedi göz etkisi) neden olan arzulanan inklüzyonlara sahiptir .

Tanzanit Taşı

Tanzanit Taşı

Tanzanit Kes ve Şekil

Tanzanit çoğunlukla hem geleneksel hem de süslü şekillerde ve çeşitli kesme stillerinde yüzlüdür. Tanzaniti keserken, lapidaristler genelde maliyeti dikkate alırlar; bu, tanzanitin çoğunlukla oval ve yastıklara kesildiği anlamına gelir. Değerli taşın ana rengi kesim yönüne bağlıdır. Oldukça nadir bulunan kedi gözü tanzanit, istenen chatoyancy’yi görüntülemek için kesme enjektörüdür .

Tanzanit Tedavisi

Tanzanit genellikle mavi ve mor renklerini geliştirmek için ısıyla işlem görür. En kaba kristaller, kahverengimsi-sarı renk tonlarının büyük bir kısmını gösterir ve bu tonlar 752-932 derece F (400-500 derece C) sıcaklığa ısıtıldığında kaybolur. Tüm saygın mücevher tüccarları, bu randevulara rağmen, bu gibi donatıları beyan eder.

Tanzanit Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:    Ca2Al2 (Si04) 3 (OH) Kalsiyum alüminyum silikat
Kristal yapı:    Ortorombik, çok yüzlü prizmalar, çoğunlukla çizgili
Renk:    Mavi menekşe
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6.5 ila 7
Kırılma indisi:    1.691 ila 1.700
Yoğunluk:    3.35
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Şeffaf
Çift Kırma veya Çift Kıvırma:    0.009
Parlaklık:    cam
floresan:    Yok
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Tanzanit: Benzer veya Benzeri Değerli Taşlar Başa Dön
Ruby Zoisite
Ruby Zoisite
Bir üyesi olarak zoisit mineral grup, Tanzanit thulite ve anyolite (aynı zamanda ilgilidir yakut zoisit ). Thulite, eflatun bir pembe manganez zengini zoisit olup, efsanevi Thule adını almıştır. Anyolit, hornblend ve geniş, çoğunlukla opak yakutlardan oluşan siyah kapanımları içeren opak yeşil bir zoisit kayaçtır . Anyolite, yeşil renk için Massai kelimesinden almıştır.

Tanzanit Taşı Nedir

Tanzanit Taşı Nedir

Tanzanit, ametist , iyolit , safir ve spinel gibi benzer bir renkteki diğer değerli taşlar için de yanlış olabilir .

Tanzanit Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa Dön
Tanzanit, diğer alanlarla bağlantı kurmak veya meditasyon yapmak için kullanılabilecek değerli bir manevi taş olarak düşünülür. Tanzanit’in merhameti arttırdığı ve sakinleştirdiği düşünülmektedir. İletişimin kolaylaştırılması ve sorunların çözülmesinde de faydalı olduğu düşünülmektedir. Geleneksel Hindu inanç sistemlerinde, tanzanit Vishuddha, (boğaz çakrası), Ajna (kaş chakra) ve Sahasrara (taç çakra) ile ilişkilidir. Bu, Tanzanit’i bilinçlendirme, arzuların uygulanması, kendini ifade etme, yaratıcılık, bilgelik ve iletişim için bir taş haline getirir. Tanzanitin rengi sadakate, inanç, samimiyet ve saygıya bağlar. . Bunlara ek olarak, Tanzanit, Amerikan Gem Ticaret Birliği (AGTA) tarafından Aralık ayında doğanlar için doğum taşı listesine eklendi. Feng shui inançlarına göre, mavi tanzanit su enerjisi taşırken, mor tanzanite ateş enerjisi taşır.

Doğal Tanzanit Bayan Yüzük

Doğal Tanzanit Bayan Yüzük

Tanzanite Değerli Taş ve Kuyumculuk Tasarım Fikirleri Başa Dön
Tanzanite, Mohs ölçeğinde 6.5 ila 7 arasında nispeten iyi bir sertlik skoruna sahiptir. Bununla birlikte, mükemmel bölünme nedeniyle tanzanit özenle giyilmelidir. Elmas ve topaz gibi tek bir darbe tanzanitin ayrılmasına neden olabilir. Bu nedenle, tanzanit değerli taşların ayarlanması, parlatılması veya kesilmesi için ekstra özen gösterilmelidir. Tanzanite hem sarı hem de beyaz kıymetli metallerde bulunur ve Tiffany & Co’nun tanzanit mücevher desenleri geniş bir yelpazede elmas tarafından aksanlı. Tanzanite değerli taşlar yüzük, küpeler, kolye kolye, bilezik ve broşlarda görülebilir. Yüksek dereceli tanzanit genellikle altın veya platin şeklinde bulunur ve 18k sarı altın tanzanit yüzük gibi güzel takılara dönüştürülür. Fantazi kesimler dahil olmak üzere tanzanit mücevher tasarımlarında çeşitli geleneksel ve fantezi kesimler kullanılır. Pürüzsüz, kusursuz tanzanite boncuklar, 2013 Blue Book Collection’dan bir Tiffany bilezikte görülebileceği gibi, güzel mücevhere dönüştürülmüştür. Tanzanite değerli taşlar da, örneğin kuyumcu Gianmaria Buccellati tarafından tasarlanan küpeler gibi oyulmuşlardır. Tanzanit kabukonları, bazen aşiret tarzı ve tel sargılı tanzanit takı tasarımları için kullanılır. Tanzanite’ın canlı rengi, kuyumcu bir taş olarak mükemmel bir seçim olmasını sağlar.

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşların büyüklüğü / ağırlık oranı farklıdır . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmaslardan daha küçüktür.

Ünlü Tanzanite Gemstones    Başa Dön
Muhtemelen en dikkat çekici tanzanit taşı “Kraliçe Kilimanjaro”, 803 garnet ve 913 elmasla birlikte beyaz altın bir taç olarak belirlenmiştir. Dünyanın en büyük tanzanite taşlarından biri olarak düşünülmüş ve 242 karat ağırlığında.

Tanzanit Yüzük

Tanzanit Yüzük

Smithsonian Doğal Doğal Müze Müzesi’nde 122,70 karat tanzanit değerli taş vardır. Smithsonian koleksiyonunda ayrıca, 12.11 karat tanzanit değerli taştan oluşan Schneider tanzanite halkası ve toplam 30 karat ağırlığında eşleşen bir tanzanite değerli taşlarla donatılmış bir Petersen tanzanite broş bulunuyor.

Tanzanite, Cannes Film Festivali’ne bir Chopard tanzanit kolye takmış olan Cate Blanchett gibi birçok Hollywood yıldızı tarafından giyildi. Penelope Cruz’un nişan yüzüğünün tanzanit bir merkezi taşı var ve Anne Hathaway, 2011 Oscar’larında elektrikli mavi Armani elbisesini tamamlamak için tanzanit damla küpeler giyiyor.

Tanzanit Değerli Taş Mücevherat Bakımı ve Temizleme Başa Dön
Kıymet taşlarınızı temizlemeTanzanit mükemmel bölünme sergilediğinden, tanzanit değerli taşlar ve mücevherler sert darbelerden korunmalı ve hasar görmesine neden olabilir. Bu nedenle, tanzanit, çerçeve ayarları gibi korunan ortamlarda giyilmeli ve uçları olan ortamlarda günlük olarak giyilmemelidir. Tanzanite değerli taşlar ve mücevherler aşırı sıcaklık veya ani sıcaklık değişikliklerine maruz bırakılmamalıdır. Ayrıca, tanzanite asit maruz bırakılmamalıdır. Ultrasonik ve buhar temizleyicilerinin kullanımından kaçının.

Tanzanite Stone Ring

Tanzanite Stone Ring

Tanzanit değerli taşları temizlemenin en iyi yolu sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanmaktır. Sabunlu kalıntıyı çıkarmak için iyice durulamaya dikkat edin. Egzersiz yapmadan, temizledikten veya spor gibi kuvvetli fiziksel aktiviteler yapmadan önce her zaman mücevheratı veya değerli taşları çıkarın. Tanzanite değerli taşları çizilmemek için diğer değerli taşlardan uzak tutun.
Tanzanit, lila-maviden safir maviye ve derin mavi-menekse doğru değişen bir dönüştürme taşıdır. Yüzyıl biçiminde çarpıcıdır, 20. Yüzyılın Gemstone’u olarak kutlanmaktadır ve ilk olarak New York kuyumcuları Tiffany & Co’nun bu taşı vitrinde gösterecek muhteşem parçalar yaratmasıyla desteklenmiştir.

İletişim ve psişik gücün her yönünü bir araya getiren manevi keşif için tüm metafizik kristallerden en değerlilerden biridir. Yüksek titreşim enerjisi, yüksek alemler ile bağ kurmada koruma ve güvenliği sağlar ve derin derin meditasyona izin verir. Zihin ve kalbi bir araya getirmekte, merhametli bir zihinle merhametli bir kalpten yaşamayı öğretmekte özellikle yararlıdır. [Melody, 634] [Hall II, 335-336] [Simmons, 392]

Doğal Tanzanit Taşı

Doğal Tanzanit Taşı

Tanzanit, mavi Zoisite, bir kalsiyum alüminyum silikat olup, prizmatik, genellikle düzgün kristaller halinde, hafif opaklığa karşı şeffaftır ve derin ultramarin maviden açık mor-maviye kadar renk aralıkları. En çok istenen kristaller etrafında mor ipucu olan doymuş bir mavi renktedir. Ham formda Tanzanit, mavi, mor, kahverengi ve sarı renkte oluşur. Neredeyse tüm Tanzanit çarpıcı menekşe rengi elde etmek ve kahverengimsi sarı alanları çıkarmak için ısıyla işlem görür. Kristal farklı perspektiflerden bakıldığında pleokroistik özelliği renk değişimini sağlar. Yapay ışıkta bir ametist mavisi olarak görünüyor.

Tanzanite nispeten nadirdir ve pahalıdır, dünyadaki tek bir yerde, Tanzanya’daki Merelani Tepeleri, Doğu Afrika’da görülür. 1967 yılında keşfedildi ve menşe ülkesi için seçildi. Özellikle dayanıklı değildir ve özenle giyilmelidir. Ultrasonik yöntemlerle temizlenmemelidir.

Metafiziksel kullanımlar Tanzanit Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış
Tanzanite acemi psişik güçlerin keşfi için mükemmel bir kristal, çünkü çok koruyucu ve görgüsel Kaş Çakrası’nın kademeli olarak açılmasına, psişik izlenimlerin ezilmesine engel oluyor. Üçüncü Göz ve psişik güçleri açmak için Tanzanit’i kaş ortasında saat yönünde, aksi yandan da saat yönünün tersine çevirin. [Eason, 221]

Bir iş yeri taşı olarak, Tanzanite sakinleştirici ve yatıştırıcıdır. Küçük bir parça bile iletişim güçlüklerini aşmak için yararlıdır. Hiçbir şey olmadığı zaman sorunlara çözüm üretmede de pratiktir. Kariyer değişikliği için iyi bir taş. [Eason, 221]

Tanzanite ruhsal bilgi ve bilginin kalp merkezli bir perspektifle paylaşılmasına yardımcı olur ve danışmanlar veya diğerleri için duygusal deneyimlerin entelektüel olarak yorumlanmasında mükemmel bir kristal yapar. Ayrıca sezgisel olarak aldıkları duygusal bilgilerin yorumlanmasını empatik bireylere de sağlar. [Ahsian, 393]

Tanzanit Taşı Bayan Yüzük

Tanzanit Taşı Bayan Yüzük

Takın olarak giyilen Tanzanite, yalnızca bir aurik alanına kalmaz ve bir yüksek seviyede bir devlete bir bilinci getirir, ancak kendi kendini uyandıran olumlu özelliklerini, güzelliğini gören diğer kişilere de getirir. [Simmons, 392]
Doğal olarak kırmızımsı kahverengi bir renge sahip olan, istikrarlı maviden menekşeye kadar ısıtılabilen gerçek bir değerli taş, şeffaf zoisit, Mt.’nin gölgesinde keşfedilmiştir. 1969 yılında Kilamanjaro. Opak zoisitin diğer çeşitleri iyi bilinmesine rağmen, taş pazarı üzerinde herhangi bir etki yaratmadılar. Tanzanite, perakende kuyumcular ve genel halk arasında ön plana çıkarken hızlı ve etkileyiciydi. Doğal olarak üç renkte olan türler, üç kristal ekseninin her birinden bakıldığında farklı renkler gösterir: mavi, kırmızı-mor ve sarı-yeşil.

Ara sıra mavi-menekşe taş kaba halde bulunmuş olsa da (Bu vesileyle doğada Doğa zaten ısınmayı sağlamıştır); Bu rengi oluşturmak için çoğunluğu ısıtılmalıdır. Genellikle taşlar yaklaşık 700 derecede Fahrenheit’e ısıtılmadan önce kesilir ve cilalanır, çünkü kaba sıyrıklar, kırıklar ve kapanımlar çatlamaya neden olabilir. Bu, kesicinin renk değişiminden önce taşı en iyi renk için yönlendirmeye çalışması gerektiği anlamına gelir. Bu işlemle derin maviye dönüşen sarı-yeşil renktir. Kesici tarafından yapılması gereken bir diğer önemli karar, boy (genellikle daha fazla mor yönlendirme en büyük taşa neden olur) veya maviliğe (mavi yönlendirmede daha küçük taşlar verir) gitmek için tercih edilir. Tanzanit kaba ısısının çok küçük bir bölümü yeşil veya mavi bir yeşil renge sahiptir ve bu taşlar toplayıcılar tarafından değerlidir.

TANZANİT TAŞI

TANZANİT TAŞI

Ticarette, Tanzanitlerin tümü ısıyla işlem görmüş ve renk istikrarlı olarak kabul ediliyor. Başlangıçta, mavi taşlar safirin yerini alması olarak değerlendirildi, ancak daha mor tonlar için yavaş yavaş takdir arttı. Tanzanit, sık sık bir halka taşı olarak kullanılır, ancak sertliği 6.5’dir ve yarılma eğilimi gösterir, günlük giyim eşyaları donuklaşır ve kırılganlığı bir tehlike oluşturur. Bu güzel ve pahalı taş küpeler, kolye, kravat iğneleri ve ara sıra aşınma halkaları veya koruyucu ayarlara sahip olanlar için daha uygundur. Son felaket hava koşulları, hükümet ambargoları ve devam eden politik gerginlikler, özellikle daha büyük renkli taşların arzını kısıtladı.

değer

TANZANİT TAŞI BAYAN YÜZÜK (8.45 KARAT)

OTANTİK YÜZÜKLER
TANZANİT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 8 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TANZANİT 8.45 CRT
 • TANZANYA
 • TRİLLİANT KABOŞON KESİM
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Tanzanite, Tiffany and Company tarafından mavi renkte mineral zoisitin mücevher kalitesinde örnekleri için ilk kez

Tanzanit Taşı Yüzük

Tanzanit Taşı Yüzük

kullanılan bir ticaret markasıdır . Tiffany, materyali “mavi zoisite” nin mineralojik adı altında satabilirdi ancak “tanzanite” isminin müşterinin ilgisini çekeceğini ve piyasaya daha kolay olacağını düşünüyorlardı.

“Tanzanite” ismi verildi, çünkü dünyanın bilinen tek tanalı maden yatağı ticari önemi kuzey Tanzanya’da. İsmi gemin sınırlı coğrafik kökenini yansıtıyor. Madenlerin tamamı, Kilimanjaro Dağı’nın ve Arusha şehrinin yakınında, Merelani Tepelerindeki yaklaşık sekiz kilometrekarelik bir alanda bulunuyor.

Dünyanın en popüler taş taşlarının neredeyse tamamı bilinmesine ve yüzlerce yıldır kullanılmasına rağmen, tanzanit 1960’lara kadar ticari miktarlarda keşfedilmedi. O zamandan beri kısa süre içinde, safir sonrası ikinci en popüler mavi taş olmuştur. Bu, keşfedilen ve son yüzyılda güçlü tüketici popülaritesine getirilen herhangi bir renkte çok az sayıca taşlardan biridir. Popülerliğe olan bu hızlı yükseliş, başta Tiffany’nin tanıtımı ve tanzanitin güzel mavi rengiyle gerçekleşti.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ RODYUM VE ALTIN KAPLAMA %100 DOĞAL 1.KALİTE 8.45 KARAT  TRİLLİANT KABOŞON KESİM TANZANİT TAŞI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKMAKTADIR;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLECEĞİNİZ EŞSİZ BİR PARÇA;LÜTFEN GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN TÜM ÜRÜNLERİMİZİN DOĞALLIKLARI RESİMLERDEN DAHİ BELLİ OLMAKTADIR;YURTDIŞI SİTELERİNDEN DE İNCELEYEBİLİRSİNİZ;

MEŞEİ:TANZANYA

AĞIRLIK:8.45 CRT

ISIL TEDAVİ : YOK

KESİM:TRİLLİANT (ÜÇGEN) KABOŞON KESİM

“Tanzanit, 2000 yıllarında keşfedilecek en güzel mavi taş.” – Tiffany & Co.

Doğal mavi tanzanit
Doğal mavi tanzanit: Solda gösterilen kristaller çifti sağda gösterilen aynı kristaller çifti gibidir. Tanzanitin pleokroik olması nedeniyle farklı görünen renklere sahipler – farklı yönlerden bakıldığında farklı renkler gibi görünüyor.

Doğal Tanzanit

Doğal Tanzanit

Bir yüzlü taşı sağdaki kristal çiftten kesip, bu görünüşte tablonun tepesine doğru baktığımız şekilde kesime yönlendirirsek taşın mavi ön yüzü rengi olurdu. Aynı şeyi soldaki kristal çiftle yaparsak, taşın ön yüzü mor renge sahip olurdu. Taş masası herhangi bir yönde hafifçe eğildiğinde, ara yüzü yukarı doğru bir renk üretilecekti.

Bu kristal çifti insanlar tarafından ısıtılmamıştır. Renkleri doğaldır. Bu, muhteşem doğal renkte olan tanzanit örneğidir. Arkenstone /

Tanzanit’in İlginç Renkleri
Mineral zoisit doğal olarak renksiz, gri, sarı, kahverengi, pembe, yeşil, mavi ve menekşe içeren çok çeşitli renklerde oluşur. “Tanzanit” ismi, mavi-mavimsi mor-mavimsi mor arasında değişen zoisit renk çeşitleri için kullanılır. Bu tür renk çeşitleri adı olağandışı değildir. ” Yakut ” ismi, kırmızı renkte, mineral korundumdaki kırmızı numuneleri morarmak için kullanılır ; Mineral kuartzın mor numuneleri için ” ametist ” ismi kullanılır; Ve mineral berilin yeşil numuneleri için ” zümrüt ” adı kullanılır. Bu minerallerin her biri çok çeşitli renklerde oluşur.

1960’lı yıllarda mavi zoisitin şeffaf kristallerinin keşfi, gemin ilgisini çekti. Bu keşiften kısa bir süre sonra, laboratuvar deneyleri, ısıtmanın, bazı doğal mavi taşların rengini artırabileceğini belirledi. Ayrıca, ısıtmanın bazı doğal kahverengi veya yeşil zoisitleri güzel mavi zoisite dönüştürebileceğini de tespit ettiler. Bu buluşlarla, taşı milyonlarca insana tanıtacak bir pazarlama çabasını desteklemek için yeterli mavi zoisite vardı.

Tanzanit Özellikleri

Tanzanit Özellikleri

Tanzanitin mavi rengi, zoisit mineral yapısında bulunan az miktarda vanadyumdan kaynaklanır. Vanadyum taşıyan zoisit, yaklaşık 30 dakika boyunca 600 ° C sıcaklığa ısıtıldığında, vanadyumun oksidasyon durumu değiştirilir ve bu değişim mavi renge neden olur veya geliştirir.

Doğal mavi tanzanit: Solda gösterilen kristaller çifti sağda gösterilen aynı kristaller çifti gibidir. Tanzanitin pleokroik olması nedeniyle farklı görünen renklere sahipler – farklı yönlerden bakıldığında farklı renkler gibi görünüyor.

Bir yüzlü taşı sağdaki kristal çiftten kesip, bu görünüşte tablonun tepesine doğru baktığımız şekilde kesime yönlendirirsek taşın mavi ön yüzü rengi olurdu. Aynı şeyi soldaki kristal çiftle yaparsak, taşın ön yüzü mor renge sahip olurdu. Taş masası herhangi bir yönde hafifçe eğildiğinde, ara yüzü yukarı doğru bir renk üretilecekti.

Tanzanit Renk

Tanzanit, ultramarine’den safir mavisine renk katar. Yapay ışık altında, daha menekşe görünebilir. Tanzanite’nin pleokroizmi, farklı açılardan bakıldığında mavi veya mor görünebileceği anlamına gelir. Tanzanite, 5 karatın üzerindeki değerli taşlarda daha yüksek bir renk doygunluğuna sahiptir. Tanzanit değerli taşlar için en çok istenen renk, derin doymuş mavi veya mor-mavi renktir.

Tanzanit Berraklığı ve Parıltısı

Tanzanit değerli taşlar alırken göz temiz bir taş aranmalıdır. Tanzanite cazip bir camsı parlaklığa sahiptir. Gözle görünür inklüzyonlar, çok nadir bulunan kedi gözü tanzanit hariç, tanzanitin değerini düşürür. Tanzanite, chatoyancy (kedi göz etkisi) neden olan arzulanan inklüzyonlara sahiptir .

Tanzanit Taşı

Tanzanit Taşı

Tanzanit Kes ve Şekil

Tanzanit çoğunlukla hem geleneksel hem de süslü şekillerde ve çeşitli kesme stillerinde yüzlüdür. Tanzaniti keserken, lapidaristler genelde maliyeti dikkate alırlar; bu, tanzanitin çoğunlukla oval ve yastıklara kesildiği anlamına gelir. Değerli taşın ana rengi kesim yönüne bağlıdır. Oldukça nadir bulunan kedi gözü tanzanit, istenen chatoyancy’yi görüntülemek için kesme enjektörüdür .

Tanzanit Tedavisi

Tanzanit genellikle mavi ve mor renklerini geliştirmek için ısıyla işlem görür. En kaba kristaller, kahverengimsi-sarı renk tonlarının büyük bir kısmını gösterir ve bu tonlar 752-932 derece F (400-500 derece C) sıcaklığa ısıtıldığında kaybolur. Tüm saygın mücevher tüccarları, bu randevulara rağmen, bu gibi donatıları beyan eder.

Tanzanit Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül:    Ca2Al2 (Si04) 3 (OH) Kalsiyum alüminyum silikat
Kristal yapı:    Ortorombik, çok yüzlü prizmalar, çoğunlukla çizgili
Renk:    Mavi menekşe
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 6.5 ila 7
Kırılma indisi:    1.691 ila 1.700
Yoğunluk:    3.35
dilinim:    Mükemmel
Şeffaflık:    Şeffaf
Çift Kırma veya Çift Kıvırma:    0.009
Parlaklık:    cam
floresan:    Yok
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Tanzanit: Benzer veya Benzeri Değerli Taşlar Başa Dön
Ruby Zoisite
Ruby Zoisite
Bir üyesi olarak zoisit mineral grup, Tanzanit thulite ve anyolite (aynı zamanda ilgilidir yakut zoisit ). Thulite, eflatun bir pembe manganez zengini zoisit olup, efsanevi Thule adını almıştır. Anyolit, hornblend ve geniş, çoğunlukla opak yakutlardan oluşan siyah kapanımları içeren opak yeşil bir zoisit kayaçtır . Anyolite, yeşil renk için Massai kelimesinden almıştır.

Tanzanit Taşı Nedir

Tanzanit Taşı Nedir

Tanzanit, ametist , iyolit , safir ve spinel gibi benzer bir renkteki diğer değerli taşlar için de yanlış olabilir .

Tanzanit Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa Dön
Tanzanit, diğer alanlarla bağlantı kurmak veya meditasyon yapmak için kullanılabilecek değerli bir manevi taş olarak düşünülür. Tanzanit’in merhameti arttırdığı ve sakinleştirdiği düşünülmektedir. İletişimin kolaylaştırılması ve sorunların çözülmesinde de faydalı olduğu düşünülmektedir. Geleneksel Hindu inanç sistemlerinde, tanzanit Vishuddha, (boğaz çakrası), Ajna (kaş chakra) ve Sahasrara (taç çakra) ile ilişkilidir. Bu, Tanzanit’i bilinçlendirme, arzuların uygulanması, kendini ifade etme, yaratıcılık, bilgelik ve iletişim için bir taş haline getirir. Tanzanitin rengi sadakate, inanç, samimiyet ve saygıya bağlar. . Bunlara ek olarak, Tanzanit, Amerikan Gem Ticaret Birliği (AGTA) tarafından Aralık ayında doğanlar için doğum taşı listesine eklendi. Feng shui inançlarına göre, mavi tanzanit su enerjisi taşırken, mor tanzanite ateş enerjisi taşır.

Doğal Tanzanit Bayan Yüzük

Doğal Tanzanit Bayan Yüzük

Tanzanite Değerli Taş ve Kuyumculuk Tasarım Fikirleri Başa Dön
Tanzanite, Mohs ölçeğinde 6.5 ila 7 arasında nispeten iyi bir sertlik skoruna sahiptir. Bununla birlikte, mükemmel bölünme nedeniyle tanzanit özenle giyilmelidir. Elmas ve topaz gibi tek bir darbe tanzanitin ayrılmasına neden olabilir. Bu nedenle, tanzanit değerli taşların ayarlanması, parlatılması veya kesilmesi için ekstra özen gösterilmelidir. Tanzanite hem sarı hem de beyaz kıymetli metallerde bulunur ve Tiffany & Co’nun tanzanit mücevher desenleri geniş bir yelpazede elmas tarafından aksanlı. Tanzanite değerli taşlar yüzük, küpeler, kolye kolye, bilezik ve broşlarda görülebilir. Yüksek dereceli tanzanit genellikle altın veya platin şeklinde bulunur ve 18k sarı altın tanzanit yüzük gibi güzel takılara dönüştürülür. Fantazi kesimler dahil olmak üzere tanzanit mücevher tasarımlarında çeşitli geleneksel ve fantezi kesimler kullanılır. Pürüzsüz, kusursuz tanzanite boncuklar, 2013 Blue Book Collection’dan bir Tiffany bilezikte görülebileceği gibi, güzel mücevhere dönüştürülmüştür. Tanzanite değerli taşlar da, örneğin kuyumcu Gianmaria Buccellati tarafından tasarlanan küpeler gibi oyulmuşlardır. Tanzanit kabukonları, bazen aşiret tarzı ve tel sargılı tanzanit takı tasarımları için kullanılır. Tanzanite’ın canlı rengi, kuyumcu bir taş olarak mükemmel bir seçim olmasını sağlar.

Not: Karat ağırlığı ile değil, boyuta göre renkli değerli taşlar satın alın. Renkli taşların büyüklüğü / ağırlık oranı farklıdır . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmaslardan daha küçüktür.

Ünlü Tanzanite Gemstones    Başa Dön
Muhtemelen en dikkat çekici tanzanit taşı “Kraliçe Kilimanjaro”, 803 garnet ve 913 elmasla birlikte beyaz altın bir taç olarak belirlenmiştir. Dünyanın en büyük tanzanite taşlarından biri olarak düşünülmüş ve 242 karat ağırlığında.

Tanzanit Yüzük

Tanzanit Yüzük

Smithsonian Doğal Doğal Müze Müzesi’nde 122,70 karat tanzanit değerli taş vardır. Smithsonian koleksiyonunda ayrıca, 12.11 karat tanzanit değerli taştan oluşan Schneider tanzanite halkası ve toplam 30 karat ağırlığında eşleşen bir tanzanite değerli taşlarla donatılmış bir Petersen tanzanite broş bulunuyor.

Tanzanite, Cannes Film Festivali’ne bir Chopard tanzanit kolye takmış olan Cate Blanchett gibi birçok Hollywood yıldızı tarafından giyildi. Penelope Cruz’un nişan yüzüğünün tanzanit bir merkezi taşı var ve Anne Hathaway, 2011 Oscar’larında elektrikli mavi Armani elbisesini tamamlamak için tanzanit damla küpeler giyiyor.

Tanzanit Değerli Taş Mücevherat Bakımı ve Temizleme Başa Dön
Kıymet taşlarınızı temizlemeTanzanit mükemmel bölünme sergilediğinden, tanzanit değerli taşlar ve mücevherler sert darbelerden korunmalı ve hasar görmesine neden olabilir. Bu nedenle, tanzanit, çerçeve ayarları gibi korunan ortamlarda giyilmeli ve uçları olan ortamlarda günlük olarak giyilmemelidir. Tanzanite değerli taşlar ve mücevherler aşırı sıcaklık veya ani sıcaklık değişikliklerine maruz bırakılmamalıdır. Ayrıca, tanzanite asit maruz bırakılmamalıdır. Ultrasonik ve buhar temizleyicilerinin kullanımından kaçının.

Tanzanite Stone Ring

Tanzanite Stone Ring

Tanzanit değerli taşları temizlemenin en iyi yolu sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanmaktır. Sabunlu kalıntıyı çıkarmak için iyice durulamaya dikkat edin. Egzersiz yapmadan, temizledikten veya spor gibi kuvvetli fiziksel aktiviteler yapmadan önce her zaman mücevheratı veya değerli taşları çıkarın. Tanzanite değerli taşları çizilmemek için diğer değerli taşlardan uzak tutun.
Tanzanit, lila-maviden safir maviye ve derin mavi-menekse doğru değişen bir dönüştürme taşıdır. Yüzyıl biçiminde çarpıcıdır, 20. Yüzyılın Gemstone’u olarak kutlanmaktadır ve ilk olarak New York kuyumcuları Tiffany & Co’nun bu taşı vitrinde gösterecek muhteşem parçalar yaratmasıyla desteklenmiştir.

İletişim ve psişik gücün her yönünü bir araya getiren manevi keşif için tüm metafizik kristallerden en değerlilerden biridir. Yüksek titreşim enerjisi, yüksek alemler ile bağ kurmada koruma ve güvenliği sağlar ve derin derin meditasyona izin verir. Zihin ve kalbi bir araya getirmekte, merhametli bir zihinle merhametli bir kalpten yaşamayı öğretmekte özellikle yararlıdır. [Melody, 634] [Hall II, 335-336] [Simmons, 392]

Doğal Tanzanit Taşı

Doğal Tanzanit Taşı

Tanzanit, mavi Zoisite, bir kalsiyum alüminyum silikat olup, prizmatik, genellikle düzgün kristaller halinde, hafif opaklığa karşı şeffaftır ve derin ultramarin maviden açık mor-maviye kadar renk aralıkları. En çok istenen kristaller etrafında mor ipucu olan doymuş bir mavi renktedir. Ham formda Tanzanit, mavi, mor, kahverengi ve sarı renkte oluşur. Neredeyse tüm Tanzanit çarpıcı menekşe rengi elde etmek ve kahverengimsi sarı alanları çıkarmak için ısıyla işlem görür. Kristal farklı perspektiflerden bakıldığında pleokroistik özelliği renk değişimini sağlar. Yapay ışıkta bir ametist mavisi olarak görünüyor.

Tanzanite nispeten nadirdir ve pahalıdır, dünyadaki tek bir yerde, Tanzanya’daki Merelani Tepeleri, Doğu Afrika’da görülür. 1967 yılında keşfedildi ve menşe ülkesi için seçildi. Özellikle dayanıklı değildir ve özenle giyilmelidir. Ultrasonik yöntemlerle temizlenmemelidir.

Metafiziksel kullanımlar Tanzanit Kullanımı ve Amaçları – Genel Bakış
Tanzanite acemi psişik güçlerin keşfi için mükemmel bir kristal, çünkü çok koruyucu ve görgüsel Kaş Çakrası’nın kademeli olarak açılmasına, psişik izlenimlerin ezilmesine engel oluyor. Üçüncü Göz ve psişik güçleri açmak için Tanzanit’i kaş ortasında saat yönünde, aksi yandan da saat yönünün tersine çevirin. [Eason, 221]

Bir iş yeri taşı olarak, Tanzanite sakinleştirici ve yatıştırıcıdır. Küçük bir parça bile iletişim güçlüklerini aşmak için yararlıdır. Hiçbir şey olmadığı zaman sorunlara çözüm üretmede de pratiktir. Kariyer değişikliği için iyi bir taş. [Eason, 221]

Tanzanite ruhsal bilgi ve bilginin kalp merkezli bir perspektifle paylaşılmasına yardımcı olur ve danışmanlar veya diğerleri için duygusal deneyimlerin entelektüel olarak yorumlanmasında mükemmel bir kristal yapar. Ayrıca sezgisel olarak aldıkları duygusal bilgilerin yorumlanmasını empatik bireylere de sağlar. [Ahsian, 393]

Tanzanit Taşı Bayan Yüzük

Tanzanit Taşı Bayan Yüzük

Takın olarak giyilen Tanzanite, yalnızca bir aurik alanına kalmaz ve bir yüksek seviyede bir devlete bir bilinci getirir, ancak kendi kendini uyandıran olumlu özelliklerini, güzelliğini gören diğer kişilere de getirir. [Simmons, 392]
Doğal olarak kırmızımsı kahverengi bir renge sahip olan, istikrarlı maviden menekşeye kadar ısıtılabilen gerçek bir değerli taş, şeffaf zoisit, Mt.’nin gölgesinde keşfedilmiştir. 1969 yılında Kilamanjaro. Opak zoisitin diğer çeşitleri iyi bilinmesine rağmen, taş pazarı üzerinde herhangi bir etki yaratmadılar. Tanzanite, perakende kuyumcular ve genel halk arasında ön plana çıkarken hızlı ve etkileyiciydi. Doğal olarak üç renkte olan türler, üç kristal ekseninin her birinden bakıldığında farklı renkler gösterir: mavi, kırmızı-mor ve sarı-yeşil.

Ara sıra mavi-menekşe taş kaba halde bulunmuş olsa da (Bu vesileyle doğada Doğa zaten ısınmayı sağlamıştır); Bu rengi oluşturmak için çoğunluğu ısıtılmalıdır. Genellikle taşlar yaklaşık 700 derecede Fahrenheit’e ısıtılmadan önce kesilir ve cilalanır, çünkü kaba sıyrıklar, kırıklar ve kapanımlar çatlamaya neden olabilir. Bu, kesicinin renk değişiminden önce taşı en iyi renk için yönlendirmeye çalışması gerektiği anlamına gelir. Bu işlemle derin maviye dönüşen sarı-yeşil renktir. Kesici tarafından yapılması gereken bir diğer önemli karar, boy (genellikle daha fazla mor yönlendirme en büyük taşa neden olur) veya maviliğe (mavi yönlendirmede daha küçük taşlar verir) gitmek için tercih edilir. Tanzanit kaba ısısının çok küçük bir bölümü yeşil veya mavi bir yeşil renge sahiptir ve bu taşlar toplayıcılar tarafından değerlidir.

TANZANİT TAŞI

TANZANİT TAŞI

Ticarette, Tanzanitlerin tümü ısıyla işlem görmüş ve renk istikrarlı olarak kabul ediliyor. Başlangıçta, mavi taşlar safirin yerini alması olarak değerlendirildi, ancak daha mor tonlar için yavaş yavaş takdir arttı. Tanzanit, sık sık bir halka taşı olarak kullanılır, ancak sertliği 6.5’dir ve yarılma eğilimi gösterir, günlük giyim eşyaları donuklaşır ve kırılganlığı bir tehlike oluşturur. Bu güzel ve pahalı taş küpeler, kolye, kravat iğneleri ve ara sıra aşınma halkaları veya koruyucu ayarlara sahip olanlar için daha uygundur. Son felaket hava koşulları, hükümet ambargoları ve devam eden politik gerginlikler, özellikle daha büyük renkli taşların arzını kısıtladı.

değer