OTANT�K TA�

ÖZEL TASARIM SEDEF GÜMÜŞ KAKMA YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
SEDEF ERKEK YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15 GR
 • 5 KARAT SİTRİN TAŞI SÜSLEME
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RODYUM KAPLAMA
 • SEDEF GÜMÜŞ KAKMA VAV
 • ÜRÜN TEK PARÇA

ÖZEL TASARIM SEDEF GÜMÜŞ KAKMA YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ  ÖZEL TASARIM HER BİR PARÇASI FARKLI USTA TARAFINDAN EL EMEĞİ İLE ÜRETİLMİŞ EŞSİZ BİR PARÇA.ÖMÜRLÜK VE HATIRALIK BİR PARÇA BURSA ULUCAMİDE Kİ ÇİFT VAV DESENİNDEN ESİNLENEREK YAPILMIŞTIR.(SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR)

LÜTFEN ÜRÜNLERİMİZİ PİYASADA SATILAN UCUZ DÖKÜM  BOYA YÜZÜKLER İLE KARIŞTIRMAYINIZ...

1-ABORJİN SEDEF ÜZERİNE SEDAFKAR TARAFINDAN KAKILMIŞ GÜMÜŞ ÇİFT VAV

ÖZEL TASARIM SEDEF YÜZÜK

ÖZEL TASARIM SEDEF YÜZÜK

2-925 AYAR GÜMÜŞ ÜZERİNE RODYUM KAPLAMA

3-YAN KENAR TAŞLARI SİTRİN TAŞI İLE SÜSLENMİŞ..

4-YAN KENAR DESENLERİ EL İLE KESİLEREK MONTAJ YAPILMIŞTIR…

Sedef ( / n eɪ k ər / nay -kər da / n æ r ə k / nak -rə ), [1] Ayrıca sedef olarak bilinen, organik-inorganik olan kompozit malzeme bazıları tarafından üretilen yumuşakçalar bir iç olarak kabuk tabakası; Bu dış kaplama yukarı kılan da inci . Bu, güçlü, esnek ve bir yanardöner .

Sedef daha eski soy bazı bulunan iki kabuklular , gastropodlar ve kafadan . Ancak, yumuşakça kabukları büyük çoğunluğunda iç tabaka, sedefli değil porcellaneous ve bu genellikle gibi olmayan sedefli yanardönerlik daha seyrek olmayan bir yanardöner parlaklık sonuçlanır ya da alev yapısında bulunan olarak konkhos inci.

inci dış tabaka ve iç tabaka inci istiridye ve tatlısu inci midye kabukları sedef yapılır. Bir sedefli iç kabuk tabakası olan diğer yumuşakça aileleri gibi deniz gastropodları dahil Haliotidae , Trochidae ve Turbinidae .
Sedef tabakaları mikroskopik yapısının şematik

Sedef kırık yüzeyinin elektron mikroskopisi görüntüsü
Sedef altıgen trombositlerin oluşmaktadır aragonitin (bir tür kalsiyum karbonat 10-20) mikron genişliğinde ve 0.5 mikron kalınlığında sürekli bir paralel düzenlenmiş lamina . [2] Bu tabakalar oluşan organik matris yaprak ayrılmış elastik biyopolimerler gibi ( kitin , lustrin ve ipek benzeri proteinler ). Kırılgan trombositler ve elastik biyopolimerlerin ince tabakaların Bu karışım bir ile, malzeme, güçlü ve esnek hale getirir Young modülü 70 GPa (kuru). [3] Kuvvet ve dayanıklılık nedeniyle “tuğla” ile yapışma da olması muhtemeldir enine çatlak yayılmasını engeller trombositlerin düzenlemesi. Bu yapı, birden fazla uzunluk boyutlarında, büyük ölçüde artar tokluk gibi neredeyse kadar güçlü hale silikon .

Sedef görünen yanardöner aragonit trombositlerin kalınlığı görünür dalga boyu yakın olduğu için ışık . Bu yapılar müdahale oluştururken, farklı bakış açılarında ışığın farklı dalga boylarında yapıcı ve yıkıcı yapısal renkler .

kristalografik c- ekseni yaklaşık kabuk duvara dik işaret, ancak diğer eksenlerin yönü grupları arasında değişmektedir. Bitişik tabletler önemli ölçüde farklı bir Cı-eksenli yönlendirme bilgisi gösterilmiştir, genellikle rastgele bir biçimde oryante ~ dikey 20 ° ‘dir. [4] [5] çift kabuklu ve kafadan, kabuk büyüme yönünde b ekseni noktalarında, oysa monoplacophora bu şekilde eğimli olan bir -Axis olup. [6] sedef tuğla kenetleme büyük deformasyon mekanizması hem de etkisi yanı sıra tokluk yer alır. [7] Buna ek olarak, gelişmiş mineral organik arayüz sonuçları Organik tabakalarını içermektedir esneklik ve gücü. [8] [9] [10]

Formasyon [ değiştir ]
Sedef formasyonu tam olarak anlaşılmış değildir. Formasyon kristal büyümesinin başlangıcı, süresi ve şeklini kontrol organik matrisi ile aracılık edebilir. [11] Bireysel Aragonit “tuğla” çabuk sedefli katmanın tam yüksekliğe kadar büyüyebilir ve bitişik tuğla Abut onlar kadar genişletmek inanılmaktadır. [6] Bu sedef altıgen yakın ambalaj karakteristiği oluşturur. [6] Tuğla, organik tabaka içinde rasgele dağılmış öğeleri üzerine çekirdeklenmesi olabilir [12] proteinlerin iyi tanımlanmış düzenlemelerin, [2] ya da uzayabilir epitaxially uzanan Mineral köprülerden altta yatan tablet. [13] [14] Sedef lifli aragonit farklıdır – aynı formda bir kırılgan mineral – Bu c-ekseni (yani yaklaşık kabuk, sedef içinde dik) sedef içinde yavaş büyüme ve hızlı lifli aragonit içinde. [15]

 

ABORJİN SEDEF YÜZÜK

ABORJİN SEDEF YÜZÜK

Fonksiyon [ değiştir ]

Fosil nautiloid fosilli kireçtaşı asfaltlı, orijinal yanardöner sedef ile kabuk Oklahoma . Bugüne kadar – – Geç Orta yapar Pensilvaniyen’den, tarihlenen. Aragonitik sedefli shelly fosilleri ile dünyanın en eski mevduat [16]
Sedef tarafından salgılanan epitel hücrelerinin bir manto dokusu çeşitli yumuşakçaların. sedef sürekli yaygın sedef olarak bilinen kabuk, yanardöner sedefli katmanın, iç yüzeyi üzerine yatırılır. sedef tabakaları kabuk yüzeyi pürüzsüz ve karşı yumuşak dokuları korumaya yardımcı parazitler , sedef ardışık katmanlar halinde onları entombing oluşturarak ve zarar enkaz ya bir blister inci manto dokuları içinde kabuk, ya da ücretsiz inci iç bağlı. süreç encystation denir ve yumuşakça hayatları sürece devam eder.

Farklı yumuşakça gruplarında [ değiştir ]
Daha fazla bilgi: mollusk kabuk § Evrim
sedef şekilde gruptan gruba göre değişir. In kabuklular , sedef katmanı tek kristallerin oluştuğu altıgen yakın ambalaj . Gelen gastropodlar kristaller olan ikiz , ve kafadan , genellikle ikizdirler pseudohexagonal tekli kristaller vardır. [6]

Ticari kaynaklar [ değiştir ]
sedef ana ticari kaynakları olmuştur inci istiridye , tatlısu inci midye ve bir dereceye kadar deniz kulağı , 19. yüzyılın ikinci yarısında kendi sağlamlık ve güzellik için popüler.

Yaygın Büyük yeşil kabukları, özellikle 1900’lerde inci düğmeler için vardı kullanılan türban salyangoz Turbo marmoratus ve büyük üst salyangoz, Tectus niloticus’un . sedef uluslararası ticaret tarafından yönetilir Yabani Hayvan ve Bitki Nesli Tehlike Altında Olan Türlerin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme , 170’den fazla ülke tarafından imzalanan bir anlaşmayla.

AKA: Abalone Shell, Abalone, Oyster Shell

Burç: Nisan (Kabaşon)

Çakra: Kalp

Renk: Beyaz, krem, kahverengi, yanardöner gökkuşağı

Sertlik: 3.5

Yer: Dünya

Nadirlik: Ortak
Metafizik ve Şifa Özellikleri

Ayrıca Abalone Shell veya Nacre olarak bilinen Sedef, yumuşakçalar veya yumuşakçalar (deniz salyangoz) iç astar. Bu kabuk astar beyazdan gökkuşağı rengi değişebilir. Bu düşük bir parlaklık ya da son derece yanardöner olabilir. Abalone yumuşakça species olduğu; yaklaşık 93.000 tanınan türü bulunmaktadır.

Abalone ya da başka bir türden olsun, bu kabuğun özellikleri aynıdır. Bunlar yumuşakçaların belirli türleri tarafından oluşturulur ve aynı madde, kalsiyum karbonat, çekilmiş olarak inciler, aynı zamanda, aynı özelliklere sahiptir.

Onlar yıllardır bunun bir parçası olmuştur, çünkü kabukları, okyanus önemli ilişkilidir. Okyanus refahı ve rahatlama duygularını getiriyor, bizim duyularımızın tamamı uyandırıyor. Bir parça Holding güzellik, konfor, sevecen, lokumu, nezaket, sevgi, huzur ve teselli hissettiriyor.

 

SEDEF KAKMA YÜZÜK

SEDEF KAKMA YÜZÜK

Çin’de, Sedef derece servet ve mutluluk çeken bir taş olarak ödüllendirildi. Bu iyi bir şans muska olarak kabul edilir ve sık sık onlara hayatta iyi şans ve refah diliyorum sevdiklerinize verilir.
Abalone psişik gelişme ve sezgi teşvik etmek sezgisel kaynaklar tarafından bildirilen ve sağlıklı bir şekilde hayal teşvik edilir.
Sedef yumuşakça kabuklarının iç yanardöner kaplamadır. Tahriş edici bir kabuk içinde aldığında, kabuk inci yaratan onun astar aynı malzemeden (sedef) ile tahriş edici kaplayarak kendisini korur çünkü öylesine adlı (dolayısıyla, bu maddenin inci yaratıcısı, ya da anne, değildir!) .
Anne-sedef kabuğu yüzyıllar boyunca takı olarak değerli olan ve son derece 1850’lerde aranan oldu. O zaman neden istiridye su sürekli hareket yıkanmış ve dolayısıyla büyük boyutlarda büyüyen, deniz yataklarından düzenli açık olmasını. Bunlar anne-inci kitleler düğmeler, bıçak sapları ve takı için Avrupa’da yaygın olarak kullanılır oldu.  binlerce yıldır reçete edilmiştir. . Mistiklerin o sezgi, duyarlılık, hayal gücü ve adaptasyon teşvik ve karar almada netlik yardımcı olmak için inanıyorum. Sedef inanç, sadaka ve masumiyeti sembolize ve geleneksel ortamı daha da güçlendirecek ve atmosfere daha fazla saflık getirmek için kullanılır olmuştur.

Bir istiridye kabuğunun içine bakarsanız, denilen özel bir organik malzemeden yapılmış güzel bir yanardöner bir yüzey göreceksiniz “sedef”. Inci yapmak için rahatsız edici davetsiz misafir kaplanarak kirlenmeye kendilerini korumak kabuklu deniz Aynı şekilde, onlar da bu gökkuşağı renkli madde ile kendi kabukları içine kapsamaktadı

Bir inci yumuşak doku (özellikle içinde üretilen sert bir nesne manto yaşayan bir) kabuklu yumuşakça . Sadece bir midye kabuğu gibi, bir inci oluşan kalsiyum karbonatın yatay tabakalar halinde tevdi edilmiştir dakikalık kristal formunda. İdeal inci mükemmel yuvarlak ve pürüzsüz, ama birçok diğer şekilleri ( barok inciler ) meydana gelir. en kaliteli doğal inciler çok değerli olduğu edilmiş taşlar ve nesneleri güzelliği yüzyıllar boyunca. Bu nedenle, inci bir hale gelmiştir metafor , nadir ince, takdire şayan ve değerli bir şey.

En değerli inciler vahşi kendiliğinden meydana, ama son derece nadirdir. Bunlar yabani inci gelen Kültür ve çiftlik incileri. Gibi doğal inci adlandırılır inci istiridye ve midye tatlı su anda sattı. O çoğunluğunu oluşturan Taklit inciler de yaygın ucuz takı satılan, ancak kendi yanardönerlik kalitesi genellikle çok kötü ve Kolayca gerçek inci ayırt edilir. İnci hasat edilmiştir ve esas olarak kullanılmak üzere yetiştirilmektedir takı , ama geçmişte de giyim süslemek için kullanılmıştır. Ayrıca, ezilir ve kozmetik ilaçların ve boya formülasyonlannda kullanılmıştır.

Vahşi veya kültür olsun, mücevher kalitesinde inciler neredeyse her zaman sedefli ve yanardöner bunları üreten kabuk iç gibi. Bununla birlikte, kabuklu yumuşakçalar hemen hemen her tür inci üretebilen az parlaklık veya daha az küre şeklinde (resmi olarak, bazı kaynaklardan “kireçli konkresyonları” olarak anılacaktır). Bu da meşru Gemological laboratuvarlar tarafından ve aynı zamanda ABD altındaki “inci” olarak ifade edilebilir olmasına rağmen Federal Ticaret Komisyonu kurallarına, [1] ve aynı şekilde oluşturulur, çoğu seyrekler haricinde hiçbir değeri yoktur.

Bir inci bir akoya inci istiridye çıkarılan varlık.

Siyah inci ve siyah dudaklı inci istiridye kabuk. yanardöner renkleri kaynaklanan sedef katmanları.
İngilizce sözcük inci gelen Fransız aslen gelen perle Latin perna HAM veya koyun eti bacak şeklinde ardından, anlam bacak bivalve . [2]

 

Sedef Taşı Yüzük

Sedef Taşı Yüzük

Tanım [ değiştir ]
Hemen hemen her kabuklu yumuşakça, doğal süreçlerle, rahatsız edici bir mikroskobik nesne manto kıvrımları içinde hapsolur, ancak bu “inci” büyük çoğunluğu taşlar olarak değerli değildir “inci” çeşit üretebilir. Sedef inci, iyi bilinen ve ticari olarak en önemli öncelikle molluskan iki grup tarafından üretilen bivalvia veya istiridye . Bir sedefli inci katmanları yapılır sedef salgılanması kullanılan aynı yaşam süreci ile, sedef hangi hatlar kabuk.

Insan müdahalesi olmadan oluşturulan Doğal (veya yabani) inciler, çok nadirdir. Inci istiridye veya midye yüzlerce toplanan ve açtı ve böylece hatta bir vahşi inci bulmak, öldürülen gerekir; yüzyıllar boyunca, bu inciler elde edilmiştir tek yoluydu ve inciler geçmişte böyle olağanüstü fiyatlar getirilen neden. Kültür incisi insan müdahalesi yanı sıra doğal süreçleri kullanarak, inci çiftlikleri oluşur.

Sedefli inci bivalvia biri aile – inci istiridye – Denizde yaşıyor, diğeri – çok farklı bir grup kabuklular – tatlı yaşıyor; Bu nehir olan midye gibi tatlısu inci midye . Tuzlu su incileri birçok türde büyüyebilir deniz inci istiridye içinde ailesi Pteriidae . Tatlı su incileri sipariş Unionida, ailelerde tatlı su midye (tüm ama hiçbir şekilde) bazı türlerin içinde büyümek Unionidae ve Margaritiferidae .

SEDEF ERKEK YÜZÜK

SEDEF ERKEK YÜZÜK

Burada, sedef tabakaları ‘deki Yapı aragonit plakaları ile ayrılır biyopolimerler gibi, kitin , lustrin ve ipek benzeri proteinler
Fiziksel özellikler [ değiştir ]

Sedef kırık yüzeyinin elektron mikroskopisi görüntüsü
Eşsiz parlaklık inci bağlıdır yansıması , kırılma ve kırınım gelen ışık saydam katmanlar. inci ince ve daha çok sayıda katmanları, ince cila. yanardönerlik inciler ekran yüzeyine düşen ışığı kırılır ardışık katmanlar üst üste, kaynaklanır. Buna ek olarak, inci (özellikle kültürlü tatlı su incileri ), yeşil, mavi, kahverengi, pembe, mor ya da siyah, sarı boyalı olabilir. Çok iyi inciler metalik ayna gibi parlaklık var.

Inci esas olarak kalsiyum karbonat yapılır, çünkü bunlar içinde eritilebilir sirke . Kalsiyum karbonat kristalleri ile reaksiyona girdikleri için Kalsiyum karbonat da zayıf bir asit çözeltisine duyarlı olan , asetik asit oluşturmak için sirke kalsiyum asetat ve karbon dioksit .

Tatlı su ve tuzlu incileri [ değiştir ]
Tatlı su ve tuzlu inciler bazen oldukça benzer görünebilir, ama bunlar farklı kaynaklardan gelir.

Tatlı su incileri tatlı su midye, aile çeşitli türlerde formu Unionidae göller, nehirler, göletler ve tatlı su diğer organlar yaşıyoruz. Bunlar tatlı su inci midye sıcak iklimlerde, ama aynı zamanda gibi soğuk daha ılıman bölgelerde sadece meydana İskoçya (onlar Kanun kapsamında korunan). Çoğu tatlı su kültür incileri bugün satılan Çin’den geliyor.

Tuzlu su incileri inci istiridye, aile içinde büyümek Pteriidae okyanuslarda yaşayan. Tuzlu su inci istiridye genellikle korunmuş yetiştirilir lagünler veya volkanik atolls.

Bir inci Yaratılış [ değiştir ]

Diyagram doğal inci, bir kültür inci üst bir enine kesite karşılaştırılması, daha düşük
İnci kabuk içinde bir potansiyel tehdit tahriş edici gibi bir parazit veya bu manto doku yaralı dışından bir saldırıya karşı bir savunma mekanizması olarak bazı yumuşakçalar kabuğu içinde oluşur. yumuşakça tahrişe kapatmak için bir inci kesesi oluşturur. İnci yaygın edinilmiş bağışıklık sistemi gibi işlev bir yan ürün olarak bilim adamları tarafından izlenir. [3]

mollusk manto (koruyucu zar) yatakları tabakalar kalsiyum karbonat şeklinde (CaCO 3) Mineral aragonit bir organik horn- tarafından bir arada tutulan ya da aragonit ve kalsit oluşan bir karışım (aynı kimyasal formülü ile polimorflar, ancak farklı bir kristal yapı) bileşik denir gibi konşiolin . aragonit ve konşiolin kombinasyonu denir sedef yukarı kılan anne-inci . kum tahıl tahriş edici olarak hareket ettiğini sık yapılan inanç nadiren aslında böyledir. Tipik uyaranlar organik madde, parazit veya yumuşakça vücudunun başka bir bölümüne manto doku yerinden bile zararı bulunmaktadır. Kabuk vanaları besleme veya solunum için açık olduğunda bu küçük parçacıklar veya organizmalar giriş kazanmak. Kültür incileri olarak, tahriş edici ya da küresel boncuk (boncuklu veya beadless kültür incileri) olmadan, tipik manto epitel bir tanıttı parçasıdır. [4] [5]

 

Doğal inci [ değiştir ]
Doğal inciler neredeyse% 100 kalsiyum karbonat ve vardır konşiolin . Doğal inci yabancı bir mikro ya da parazit bir çift kabuklu yumuşakça girer ve kabuğun içinde yerleşir kazara bir dizi şartlar altında meydana düşünülmektedir. saldırgan tarafından rahatsız yumuşakça, dış manto doku hücrelerinin bir inci kesesi oluşturur ve tahriş edici kapsayacak şekilde kalsiyum karbonat ve konşiolin salgılar. Bu salgı işlemi bu nedenle bir inci üreten birçok kez tekrarlanır. Doğal inciler mükemmel yuvarlak olanlar nispeten nadir olmak, birçok şekillerde gelir.

 

SEDEF TAŞI

SEDEF TAŞI

Tipik haliyle, doğal bir inci birikmesi kolon kalsiyum (genellikle kalsit, aragonit, bazen sütun) karbonat ve sedef (tablo aragonit) ‘den oluşan beyaz bir dış bölge sarımsı ile oluşturulan bir kahverengi bir merkezi bölge oluşmaktadır. Diyagram gibi bir inci enine kesitte, bu iki farklı malzeme görülebilir. organik madde bakımından zengin sütunlu kalsiyum karbonat varlığı inci gelişiminin erken aşamasında oluşan çocuk manto doku gösterir. Yerinden genellikle sonuçlanan yeni bir konuma kendi işlevini yerine devam edebilir iyi tanımlanmış bir görev ile yaşayan hücrelerin kist . Böyle bir yer değiştirme bir yaralanma yoluyla oluşabilir. kabuğun kırılgan jant maruz kalan ve hasar ve yaralanma eğilimli olduğunu. Böyle solucan larvaları olarak Yengeçler, diğer yırtıcı ve parazitler travmatik saldırıları ve bazı dış manto doku hücreleri tabakasının kesilir hangi neden yaralanmaları üretebilir. Mantonun birleşik dokusunda Gömülü, bu hücreler hayatta ve onlar kalsiyum karbonat, doğal bir ürün salgılamaya devam eden küçük bir cep oluşturabilir. cep inci kesesi denilen ve hücre bölünmesi ile zamanla büyür; Bu yolla inci de yetişir. çocuk manto doku hücreleri, büyüme kendi evresine göre, inci Kesenin iç yüzeyinden sütunlu kalsiyum karbonat salgılar. Zamanla, inci Kesenin dış manto hücreleri tablo aragonitin oluşumu devam edin. Sedef salgılanması geçiş oluştuğunda, kahverengi çakıl bir sedefli kaplama ile kaplanmış olur. Bu süreçte, inci kesesi kabuğu içine yolculuk görünüyor; Kabuk kendisi büyürken, ancak kese aslında orijinal göreli konumunda manto doku kalır. Birkaç yıl sonra, bir inci formları ve kabuk şanslı inci balıkçı tarafından bulunabilir. [6]

Kültür incileri [ değiştir ]
Ana madde: Kültür inci

Dan çekirdekler Toba İnci Adası, Japonya
Kültür incileri, bir doku implanta kabuğun yanıtı bulunmaktadır. Bir donör kabuk (greft olarak adlandırılır) manto doku minik parça doku kalsiyum karbonat çökeltileri içine oluşturmak için bir inci kesesini neden bir alıcı kabuk naklediliyor. Tatlısu veya deniz suyu kabukları kullanarak, gonad manto içine veya içine greft nakli ve bir çekirdek gibi küresel boncuk ekleyerek: kültür incileri üretmek için bir dizi yöntem vardır. Çoğu tuzlu kültür incileri boncuklar ile yetiştirilmektedir. Kültür incileri ticari adları Akoya, beyaz veya altın Güney Denizi ve siyah Tahitian vardır. Çoğu kültür incileri manto yetiştirilen Çin tatlı su kabukları içinde beadless ve tatlı su kültür incileri olarak bilinir.

Kültür incileri doğal incilerle ayırt edilebilir X-ışını inceleme. Onlar implante kabuk boncuk çekirdeğinin şeklini takip eğilimi olarak Nukleuslu kültür incileri genellikle ‘önceden’ vardır. Bir kordon istiridye sokulur sonra, boncuk yaklaşık sedef birkaç kat salgılar; Elde edilen kültürlü inci ardından olduğunca az altı ay içinde hasat edilebilir.

Bir boncuk nucleas bir kültür incisi röntgeni olduğunda, doğal bir inci (şekle bakınız) ki farklı bir yapı ortaya koymaktadır. Doğal inci eş büyüme halkaları bir dizi gösterir, oysa bir boncuklu kültürlü inci, hiçbir eş büyüme halkaları ile sağlam merkezini gösterir. Bir beadless kültürlü inci (tatlı su veya tuzlu su kökenli olsun) bir büyüme halkaları, aynı zamanda, karmaşık bir merkezi boşluğu, genç inci kese ilk çökelme tanık gösterebilir.

 

Taklit inciler [ değiştir ]
Ana madde: Suni inci
(Ayrıca kabuk inci denir) Bazı taklit inciler, sadece imal edilmiştir anne-incisi , mercan ya da kabuklu başkalarının camdan yapılmış ve denilen balık terazi içeren bir çözelti ile kaplanmış ise, kabuk özü d’Orient . Taklit inciler parçası bakmak rağmen, gerçek inciler aynı ağırlığa veya pürüzsüzlük yoktur ve onların parıltı da büyük ölçüde loş olacak.

 

 

SEDEF ERKEK YÜZÜK

SEDEF ERKEK YÜZÜK

Gemological kimlik [ değiştir ]
İyi donanımlı bir mücevher test laboratuvarı bir inci merkezini incelemek için gemolojik X-ışını ekipmanı kullanılarak kültür incileri doğal inci ayırt edebilirsiniz. X-ışınları sayesinde kalsiyum karbonat katmanlarının konşiolin ince tabakalar ayrılır inci, büyüme halkaları görmek mümkündür. olmayan boncuklu kültür incileri doğal incilerle farklılaşması bu X-ışını tekniği kullanmadan çok zor olabilir.

Doğal ve kültür inciler bir kullanarak taklit inci ayırt edilebilir mikroskop . Taklitler için test için bir başka yöntem birbirine karşı iki inci ovmak etmektir. Taklit inciler tamamen düz, ama doğal ve kültür incileri, hem biraz cesur hissediyorum yapma, sedef trombositlerin oluşmaktadır.

Doğal inci Değeri [ değiştir ]

İmparatoriçe Pearl taç Eugénie 212 doğal inci, sahip (1853) Louvre , Paris.
Kaliteli doğal inciler çok nadir mücevherler vardır. Bunların değerleri büyüklük, şekil, renk, yüzey, şark ve parlaklık kalitesine göre, diğer kıymetli taşlar kişilerce benzer belirlenir.

Tek doğal inciler, genellikle koleksiyon parçalarının olarak satılan, veya benzersiz mücevher centerpieces olarak ayarlanır. Doğal inci Çok az Bahisler ipliklerini var ve sık sık yapmak o binlerce dolar yüzlerce satmak. (1917 yılında, kuyumcu Pierre Cartier şimdi Cartier yıllardır toplama olmuştu doğal inci eşleştirilmiş çift iplikçik karşılığında New York Cartier mağazası Fifth Avenue konak satın aldı;. zamanda, 1.000.000 $ dolar değerinde oldu) [7]

Büyük Buhran , doğal inci değerlerini savurdu, ama bu biraz zaman gelecek olmuştu hiç şüphe yok. kültürlü inci tanıtımı ve avans sert inci endüstrisi çarptı. İnci bayileri halka bu yeni kültürlü ürünlerin orijinalliğini tartışmalı ve onların daha düşük fiyatları hakkında huzursuz ve karışık birçok tüketici bıraktı. Esasen, tartışma hem doğal ve kültür incileri görüntülerini zarar. Her kadın kendi kültürlü inci kolye sahibi olabilir 1950’lerde, tarafından, doğal inciler inci sektöründe küçük, özel niş indirgendi.

Doğal inci Kökeni [ değiştir ]

Mary Stuart siyah inci bir ip giyen
Daha önce, doğal inciler dünyanın pek çok yerinde bulundu. Günümüz doğal pearling kapalı denizlere çoğunlukla sınırlıdır Bahreyn . Avustralya ayrıca inci dalış gemi dünyanın son kalan filolarından birine sahiptir. Güney deniz inci istiridye Avustralya inci dalgıçlar dalış kültürlü güney deniz inci sanayinde kullanılmak üzere. inci istiridye yakalamak doğal inci günlerinde alınan istiridye numaralarına benzer. Bu nedenle, doğal inci önemli sayıda hala vahşi istiridye gelen Avustralyalı Hint Okyanusu sularında bulunur. X-ışını muayenesi olumlu bugün bulunan doğal inciler doğrulamak için gereklidir.

SEDEF ERKEK YÜZÜK

SEDEF ERKEK YÜZÜK

Kültür incileri Türleri [ değiştir ]

Bir blister inci, yarım küre, inci istiridye kabuğu karşı floş kurdu.
Keshi inci genellikle tesadüfen meydana rağmen, doğal olarak kabul edilmez. Bu kültürleme işlemi bir yan ürünü olan ve bu nedenle, insan müdahalesi olmadan meydana gelmez. Bunlar, tipik olarak, sadece bir kaç milimetre oldukça küçüktür. Keshi inci Çin’de deniz yumuşakçalar ve tatlı su midye birçok farklı türde üretilmektedir. Keshi inci aslında kültür incisi tohumlama işleminde bir hata vardır. Kültürlü inci tohumlama olarak, kurban istiridye gelen manto kas parçası istiridye içinde sedef bir boncuk ile yerleştirilir. Manto parça boncuk, tamamen sedef olan manto parça ile ilgili barok şeklin bir inci formlarını kayarak olursa. Bu nedenle, bir Keshi inci inci boncuk merkezi bir anne ile kültür incileri üstün düşünülebilir. Kültür incisi endüstrisinde kullanılan kaynakların tüm sedef barok inci yanlış bir yuvarlak kültür incileri üretimi bir tahliye oluşturmak için. Bu nedenle, keshi inci meydana gelmez, böylece kültür tekniğini geliştirmek için çalışıyoruz. Tüm sedef inciler bir gün doğal Bulunan inci sınırlı olabilir. [8] [9] [10] pek çok “keshi” inciler hasat sonrası kabukları ile aslında kasıtlı suya iade edilir Bugün varolan inci kesesinde bir inci yeniden oluşturmak için .

Tahiti incileri sık sık siyah inci sevk, [11] son derece nedeniyle nadir değerlenir; Onlar için kültür süreci küçük hacimli çıkış dikte ve tatlısu midye çoklu inci implantların yetenekli iken onlar, üretilen kitle, çünkü çoğu deniz inciler ile ortak, istiridye bir seferde sadece tek İncili çekirdekli edilebilir olamaz. Kültür incileri gün önce, siyah inciler nadir ve çok beyaz inci istiridye nadiren doğal olarak siyah inci ve nadiren hiç bir doğal inciler üretilen siyah inci istiridye üretilen basit bir nedenle değerli.

Inci kültürü teknolojisinin gelişmesi yana bulunan siyah inci istiridye Pinctada margaritifera Tahiti ve dahil olmak üzere birçok diğer Pasifik adaları Cook Adaları ve Fiji yoğun kültür incileri üretmek için kullanılmaktadır. siyah kültürlü inci nadir artık bir “karşılaştırmalı” bir konudur. siyah kültürlü inci Çin tatlı su kültür incileri ve Japon ve Çin akoya kültür incileri ile karşılaştırıldığında nadirdir ve bu inci daha değerlidir. Ancak, siyah kültürlü inci daha değerlidir Güney Denizi inci, daha boldur. Pinctada margaritifera istiridye siyah inci çok daha bol lagünlerde bulunamaz, zor nadir ve daha büyük güney deniz inci istiridye Pinctada maxima, daha Bunun nedeni basitçe, ama hangi derin okyanus habitatlarının nadir sayıda daldı gerekir veya kuluçkahane yetiştirilen.

 

 

ÖZEL TASARIM SEDEF GÜMÜŞ KAKMA YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
SEDEF ERKEK YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15 GR
 • 5 KARAT SİTRİN TAŞI SÜSLEME
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RODYUM KAPLAMA
 • SEDEF GÜMÜŞ KAKMA VAV
 • ÜRÜN TEK PARÇA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

ÖZEL TASARIM SEDEF GÜMÜŞ KAKMA YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ  ÖZEL TASARIM HER BİR PARÇASI FARKLI USTA TARAFINDAN EL EMEĞİ İLE ÜRETİLMİŞ EŞSİZ BİR PARÇA.ÖMÜRLÜK VE HATIRALIK BİR PARÇA BURSA ULUCAMİDE Kİ ÇİFT VAV DESENİNDEN ESİNLENEREK YAPILMIŞTIR.(SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR)

LÜTFEN ÜRÜNLERİMİZİ PİYASADA SATILAN UCUZ DÖKÜM  BOYA YÜZÜKLER İLE KARIŞTIRMAYINIZ...

1-ABORJİN SEDEF ÜZERİNE SEDAFKAR TARAFINDAN KAKILMIŞ GÜMÜŞ ÇİFT VAV

ÖZEL TASARIM SEDEF YÜZÜK

ÖZEL TASARIM SEDEF YÜZÜK

2-925 AYAR GÜMÜŞ ÜZERİNE RODYUM KAPLAMA

3-YAN KENAR TAŞLARI SİTRİN TAŞI İLE SÜSLENMİŞ..

4-YAN KENAR DESENLERİ EL İLE KESİLEREK MONTAJ YAPILMIŞTIR…

Sedef ( / n eɪ k ər / nay -kər da / n æ r ə k / nak -rə ), [1] Ayrıca sedef olarak bilinen, organik-inorganik olan kompozit malzeme bazıları tarafından üretilen yumuşakçalar bir iç olarak kabuk tabakası; Bu dış kaplama yukarı kılan da inci . Bu, güçlü, esnek ve bir yanardöner .

Sedef daha eski soy bazı bulunan iki kabuklular , gastropodlar ve kafadan . Ancak, yumuşakça kabukları büyük çoğunluğunda iç tabaka, sedefli değil porcellaneous ve bu genellikle gibi olmayan sedefli yanardönerlik daha seyrek olmayan bir yanardöner parlaklık sonuçlanır ya da alev yapısında bulunan olarak konkhos inci.

inci dış tabaka ve iç tabaka inci istiridye ve tatlısu inci midye kabukları sedef yapılır. Bir sedefli iç kabuk tabakası olan diğer yumuşakça aileleri gibi deniz gastropodları dahil Haliotidae , Trochidae ve Turbinidae .
Sedef tabakaları mikroskopik yapısının şematik

Sedef kırık yüzeyinin elektron mikroskopisi görüntüsü
Sedef altıgen trombositlerin oluşmaktadır aragonitin (bir tür kalsiyum karbonat 10-20) mikron genişliğinde ve 0.5 mikron kalınlığında sürekli bir paralel düzenlenmiş lamina . [2] Bu tabakalar oluşan organik matris yaprak ayrılmış elastik biyopolimerler gibi ( kitin , lustrin ve ipek benzeri proteinler ). Kırılgan trombositler ve elastik biyopolimerlerin ince tabakaların Bu karışım bir ile, malzeme, güçlü ve esnek hale getirir Young modülü 70 GPa (kuru). [3] Kuvvet ve dayanıklılık nedeniyle “tuğla” ile yapışma da olması muhtemeldir enine çatlak yayılmasını engeller trombositlerin düzenlemesi. Bu yapı, birden fazla uzunluk boyutlarında, büyük ölçüde artar tokluk gibi neredeyse kadar güçlü hale silikon .

Sedef görünen yanardöner aragonit trombositlerin kalınlığı görünür dalga boyu yakın olduğu için ışık . Bu yapılar müdahale oluştururken, farklı bakış açılarında ışığın farklı dalga boylarında yapıcı ve yıkıcı yapısal renkler .

kristalografik c- ekseni yaklaşık kabuk duvara dik işaret, ancak diğer eksenlerin yönü grupları arasında değişmektedir. Bitişik tabletler önemli ölçüde farklı bir Cı-eksenli yönlendirme bilgisi gösterilmiştir, genellikle rastgele bir biçimde oryante ~ dikey 20 ° ‘dir. [4] [5] çift kabuklu ve kafadan, kabuk büyüme yönünde b ekseni noktalarında, oysa monoplacophora bu şekilde eğimli olan bir -Axis olup. [6] sedef tuğla kenetleme büyük deformasyon mekanizması hem de etkisi yanı sıra tokluk yer alır. [7] Buna ek olarak, gelişmiş mineral organik arayüz sonuçları Organik tabakalarını içermektedir esneklik ve gücü. [8] [9] [10]

Formasyon [ değiştir ]
Sedef formasyonu tam olarak anlaşılmış değildir. Formasyon kristal büyümesinin başlangıcı, süresi ve şeklini kontrol organik matrisi ile aracılık edebilir. [11] Bireysel Aragonit “tuğla” çabuk sedefli katmanın tam yüksekliğe kadar büyüyebilir ve bitişik tuğla Abut onlar kadar genişletmek inanılmaktadır. [6] Bu sedef altıgen yakın ambalaj karakteristiği oluşturur. [6] Tuğla, organik tabaka içinde rasgele dağılmış öğeleri üzerine çekirdeklenmesi olabilir [12] proteinlerin iyi tanımlanmış düzenlemelerin, [2] ya da uzayabilir epitaxially uzanan Mineral köprülerden altta yatan tablet. [13] [14] Sedef lifli aragonit farklıdır – aynı formda bir kırılgan mineral – Bu c-ekseni (yani yaklaşık kabuk, sedef içinde dik) sedef içinde yavaş büyüme ve hızlı lifli aragonit içinde. [15]

 

ABORJİN SEDEF YÜZÜK

ABORJİN SEDEF YÜZÜK

Fonksiyon [ değiştir ]

Fosil nautiloid fosilli kireçtaşı asfaltlı, orijinal yanardöner sedef ile kabuk Oklahoma . Bugüne kadar – – Geç Orta yapar Pensilvaniyen’den, tarihlenen. Aragonitik sedefli shelly fosilleri ile dünyanın en eski mevduat [16]
Sedef tarafından salgılanan epitel hücrelerinin bir manto dokusu çeşitli yumuşakçaların. sedef sürekli yaygın sedef olarak bilinen kabuk, yanardöner sedefli katmanın, iç yüzeyi üzerine yatırılır. sedef tabakaları kabuk yüzeyi pürüzsüz ve karşı yumuşak dokuları korumaya yardımcı parazitler , sedef ardışık katmanlar halinde onları entombing oluşturarak ve zarar enkaz ya bir blister inci manto dokuları içinde kabuk, ya da ücretsiz inci iç bağlı. süreç encystation denir ve yumuşakça hayatları sürece devam eder.

Farklı yumuşakça gruplarında [ değiştir ]
Daha fazla bilgi: mollusk kabuk § Evrim
sedef şekilde gruptan gruba göre değişir. In kabuklular , sedef katmanı tek kristallerin oluştuğu altıgen yakın ambalaj . Gelen gastropodlar kristaller olan ikiz , ve kafadan , genellikle ikizdirler pseudohexagonal tekli kristaller vardır. [6]

Ticari kaynaklar [ değiştir ]
sedef ana ticari kaynakları olmuştur inci istiridye , tatlısu inci midye ve bir dereceye kadar deniz kulağı , 19. yüzyılın ikinci yarısında kendi sağlamlık ve güzellik için popüler.

Yaygın Büyük yeşil kabukları, özellikle 1900’lerde inci düğmeler için vardı kullanılan türban salyangoz Turbo marmoratus ve büyük üst salyangoz, Tectus niloticus’un . sedef uluslararası ticaret tarafından yönetilir Yabani Hayvan ve Bitki Nesli Tehlike Altında Olan Türlerin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme , 170’den fazla ülke tarafından imzalanan bir anlaşmayla.

AKA: Abalone Shell, Abalone, Oyster Shell

Burç: Nisan (Kabaşon)

Çakra: Kalp

Renk: Beyaz, krem, kahverengi, yanardöner gökkuşağı

Sertlik: 3.5

Yer: Dünya

Nadirlik: Ortak
Metafizik ve Şifa Özellikleri

Ayrıca Abalone Shell veya Nacre olarak bilinen Sedef, yumuşakçalar veya yumuşakçalar (deniz salyangoz) iç astar. Bu kabuk astar beyazdan gökkuşağı rengi değişebilir. Bu düşük bir parlaklık ya da son derece yanardöner olabilir. Abalone yumuşakça species olduğu; yaklaşık 93.000 tanınan türü bulunmaktadır.

Abalone ya da başka bir türden olsun, bu kabuğun özellikleri aynıdır. Bunlar yumuşakçaların belirli türleri tarafından oluşturulur ve aynı madde, kalsiyum karbonat, çekilmiş olarak inciler, aynı zamanda, aynı özelliklere sahiptir.

Onlar yıllardır bunun bir parçası olmuştur, çünkü kabukları, okyanus önemli ilişkilidir. Okyanus refahı ve rahatlama duygularını getiriyor, bizim duyularımızın tamamı uyandırıyor. Bir parça Holding güzellik, konfor, sevecen, lokumu, nezaket, sevgi, huzur ve teselli hissettiriyor.

 

SEDEF KAKMA YÜZÜK

SEDEF KAKMA YÜZÜK

Çin’de, Sedef derece servet ve mutluluk çeken bir taş olarak ödüllendirildi. Bu iyi bir şans muska olarak kabul edilir ve sık sık onlara hayatta iyi şans ve refah diliyorum sevdiklerinize verilir.
Abalone psişik gelişme ve sezgi teşvik etmek sezgisel kaynaklar tarafından bildirilen ve sağlıklı bir şekilde hayal teşvik edilir.
Sedef yumuşakça kabuklarının iç yanardöner kaplamadır. Tahriş edici bir kabuk içinde aldığında, kabuk inci yaratan onun astar aynı malzemeden (sedef) ile tahriş edici kaplayarak kendisini korur çünkü öylesine adlı (dolayısıyla, bu maddenin inci yaratıcısı, ya da anne, değildir!) .
Anne-sedef kabuğu yüzyıllar boyunca takı olarak değerli olan ve son derece 1850’lerde aranan oldu. O zaman neden istiridye su sürekli hareket yıkanmış ve dolayısıyla büyük boyutlarda büyüyen, deniz yataklarından düzenli açık olmasını. Bunlar anne-inci kitleler düğmeler, bıçak sapları ve takı için Avrupa’da yaygın olarak kullanılır oldu.  binlerce yıldır reçete edilmiştir. . Mistiklerin o sezgi, duyarlılık, hayal gücü ve adaptasyon teşvik ve karar almada netlik yardımcı olmak için inanıyorum. Sedef inanç, sadaka ve masumiyeti sembolize ve geleneksel ortamı daha da güçlendirecek ve atmosfere daha fazla saflık getirmek için kullanılır olmuştur.

Bir istiridye kabuğunun içine bakarsanız, denilen özel bir organik malzemeden yapılmış güzel bir yanardöner bir yüzey göreceksiniz “sedef”. Inci yapmak için rahatsız edici davetsiz misafir kaplanarak kirlenmeye kendilerini korumak kabuklu deniz Aynı şekilde, onlar da bu gökkuşağı renkli madde ile kendi kabukları içine kapsamaktadı

Bir inci yumuşak doku (özellikle içinde üretilen sert bir nesne manto yaşayan bir) kabuklu yumuşakça . Sadece bir midye kabuğu gibi, bir inci oluşan kalsiyum karbonatın yatay tabakalar halinde tevdi edilmiştir dakikalık kristal formunda. İdeal inci mükemmel yuvarlak ve pürüzsüz, ama birçok diğer şekilleri ( barok inciler ) meydana gelir. en kaliteli doğal inciler çok değerli olduğu edilmiş taşlar ve nesneleri güzelliği yüzyıllar boyunca. Bu nedenle, inci bir hale gelmiştir metafor , nadir ince, takdire şayan ve değerli bir şey.

En değerli inciler vahşi kendiliğinden meydana, ama son derece nadirdir. Bunlar yabani inci gelen Kültür ve çiftlik incileri. Gibi doğal inci adlandırılır inci istiridye ve midye tatlı su anda sattı. O çoğunluğunu oluşturan Taklit inciler de yaygın ucuz takı satılan, ancak kendi yanardönerlik kalitesi genellikle çok kötü ve Kolayca gerçek inci ayırt edilir. İnci hasat edilmiştir ve esas olarak kullanılmak üzere yetiştirilmektedir takı , ama geçmişte de giyim süslemek için kullanılmıştır. Ayrıca, ezilir ve kozmetik ilaçların ve boya formülasyonlannda kullanılmıştır.

Vahşi veya kültür olsun, mücevher kalitesinde inciler neredeyse her zaman sedefli ve yanardöner bunları üreten kabuk iç gibi. Bununla birlikte, kabuklu yumuşakçalar hemen hemen her tür inci üretebilen az parlaklık veya daha az küre şeklinde (resmi olarak, bazı kaynaklardan “kireçli konkresyonları” olarak anılacaktır). Bu da meşru Gemological laboratuvarlar tarafından ve aynı zamanda ABD altındaki “inci” olarak ifade edilebilir olmasına rağmen Federal Ticaret Komisyonu kurallarına, [1] ve aynı şekilde oluşturulur, çoğu seyrekler haricinde hiçbir değeri yoktur.

Bir inci bir akoya inci istiridye çıkarılan varlık.

Siyah inci ve siyah dudaklı inci istiridye kabuk. yanardöner renkleri kaynaklanan sedef katmanları.
İngilizce sözcük inci gelen Fransız aslen gelen perle Latin perna HAM veya koyun eti bacak şeklinde ardından, anlam bacak bivalve . [2]

 

Sedef Taşı Yüzük

Sedef Taşı Yüzük

Tanım [ değiştir ]
Hemen hemen her kabuklu yumuşakça, doğal süreçlerle, rahatsız edici bir mikroskobik nesne manto kıvrımları içinde hapsolur, ancak bu “inci” büyük çoğunluğu taşlar olarak değerli değildir “inci” çeşit üretebilir. Sedef inci, iyi bilinen ve ticari olarak en önemli öncelikle molluskan iki grup tarafından üretilen bivalvia veya istiridye . Bir sedefli inci katmanları yapılır sedef salgılanması kullanılan aynı yaşam süreci ile, sedef hangi hatlar kabuk.

Insan müdahalesi olmadan oluşturulan Doğal (veya yabani) inciler, çok nadirdir. Inci istiridye veya midye yüzlerce toplanan ve açtı ve böylece hatta bir vahşi inci bulmak, öldürülen gerekir; yüzyıllar boyunca, bu inciler elde edilmiştir tek yoluydu ve inciler geçmişte böyle olağanüstü fiyatlar getirilen neden. Kültür incisi insan müdahalesi yanı sıra doğal süreçleri kullanarak, inci çiftlikleri oluşur.

Sedefli inci bivalvia biri aile – inci istiridye – Denizde yaşıyor, diğeri – çok farklı bir grup kabuklular – tatlı yaşıyor; Bu nehir olan midye gibi tatlısu inci midye . Tuzlu su incileri birçok türde büyüyebilir deniz inci istiridye içinde ailesi Pteriidae . Tatlı su incileri sipariş Unionida, ailelerde tatlı su midye (tüm ama hiçbir şekilde) bazı türlerin içinde büyümek Unionidae ve Margaritiferidae .

SEDEF ERKEK YÜZÜK

SEDEF ERKEK YÜZÜK

Burada, sedef tabakaları ‘deki Yapı aragonit plakaları ile ayrılır biyopolimerler gibi, kitin , lustrin ve ipek benzeri proteinler
Fiziksel özellikler [ değiştir ]

Sedef kırık yüzeyinin elektron mikroskopisi görüntüsü
Eşsiz parlaklık inci bağlıdır yansıması , kırılma ve kırınım gelen ışık saydam katmanlar. inci ince ve daha çok sayıda katmanları, ince cila. yanardönerlik inciler ekran yüzeyine düşen ışığı kırılır ardışık katmanlar üst üste, kaynaklanır. Buna ek olarak, inci (özellikle kültürlü tatlı su incileri ), yeşil, mavi, kahverengi, pembe, mor ya da siyah, sarı boyalı olabilir. Çok iyi inciler metalik ayna gibi parlaklık var.

Inci esas olarak kalsiyum karbonat yapılır, çünkü bunlar içinde eritilebilir sirke . Kalsiyum karbonat kristalleri ile reaksiyona girdikleri için Kalsiyum karbonat da zayıf bir asit çözeltisine duyarlı olan , asetik asit oluşturmak için sirke kalsiyum asetat ve karbon dioksit .

Tatlı su ve tuzlu incileri [ değiştir ]
Tatlı su ve tuzlu inciler bazen oldukça benzer görünebilir, ama bunlar farklı kaynaklardan gelir.

Tatlı su incileri tatlı su midye, aile çeşitli türlerde formu Unionidae göller, nehirler, göletler ve tatlı su diğer organlar yaşıyoruz. Bunlar tatlı su inci midye sıcak iklimlerde, ama aynı zamanda gibi soğuk daha ılıman bölgelerde sadece meydana İskoçya (onlar Kanun kapsamında korunan). Çoğu tatlı su kültür incileri bugün satılan Çin’den geliyor.

Tuzlu su incileri inci istiridye, aile içinde büyümek Pteriidae okyanuslarda yaşayan. Tuzlu su inci istiridye genellikle korunmuş yetiştirilir lagünler veya volkanik atolls.

Bir inci Yaratılış [ değiştir ]

Diyagram doğal inci, bir kültür inci üst bir enine kesite karşılaştırılması, daha düşük
İnci kabuk içinde bir potansiyel tehdit tahriş edici gibi bir parazit veya bu manto doku yaralı dışından bir saldırıya karşı bir savunma mekanizması olarak bazı yumuşakçalar kabuğu içinde oluşur. yumuşakça tahrişe kapatmak için bir inci kesesi oluşturur. İnci yaygın edinilmiş bağışıklık sistemi gibi işlev bir yan ürün olarak bilim adamları tarafından izlenir. [3]

mollusk manto (koruyucu zar) yatakları tabakalar kalsiyum karbonat şeklinde (CaCO 3) Mineral aragonit bir organik horn- tarafından bir arada tutulan ya da aragonit ve kalsit oluşan bir karışım (aynı kimyasal formülü ile polimorflar, ancak farklı bir kristal yapı) bileşik denir gibi konşiolin . aragonit ve konşiolin kombinasyonu denir sedef yukarı kılan anne-inci . kum tahıl tahriş edici olarak hareket ettiğini sık yapılan inanç nadiren aslında böyledir. Tipik uyaranlar organik madde, parazit veya yumuşakça vücudunun başka bir bölümüne manto doku yerinden bile zararı bulunmaktadır. Kabuk vanaları besleme veya solunum için açık olduğunda bu küçük parçacıklar veya organizmalar giriş kazanmak. Kültür incileri olarak, tahriş edici ya da küresel boncuk (boncuklu veya beadless kültür incileri) olmadan, tipik manto epitel bir tanıttı parçasıdır. [4] [5]

 

Doğal inci [ değiştir ]
Doğal inciler neredeyse% 100 kalsiyum karbonat ve vardır konşiolin . Doğal inci yabancı bir mikro ya da parazit bir çift kabuklu yumuşakça girer ve kabuğun içinde yerleşir kazara bir dizi şartlar altında meydana düşünülmektedir. saldırgan tarafından rahatsız yumuşakça, dış manto doku hücrelerinin bir inci kesesi oluşturur ve tahriş edici kapsayacak şekilde kalsiyum karbonat ve konşiolin salgılar. Bu salgı işlemi bu nedenle bir inci üreten birçok kez tekrarlanır. Doğal inciler mükemmel yuvarlak olanlar nispeten nadir olmak, birçok şekillerde gelir.

 

SEDEF TAŞI

SEDEF TAŞI

Tipik haliyle, doğal bir inci birikmesi kolon kalsiyum (genellikle kalsit, aragonit, bazen sütun) karbonat ve sedef (tablo aragonit) ‘den oluşan beyaz bir dış bölge sarımsı ile oluşturulan bir kahverengi bir merkezi bölge oluşmaktadır. Diyagram gibi bir inci enine kesitte, bu iki farklı malzeme görülebilir. organik madde bakımından zengin sütunlu kalsiyum karbonat varlığı inci gelişiminin erken aşamasında oluşan çocuk manto doku gösterir. Yerinden genellikle sonuçlanan yeni bir konuma kendi işlevini yerine devam edebilir iyi tanımlanmış bir görev ile yaşayan hücrelerin kist . Böyle bir yer değiştirme bir yaralanma yoluyla oluşabilir. kabuğun kırılgan jant maruz kalan ve hasar ve yaralanma eğilimli olduğunu. Böyle solucan larvaları olarak Yengeçler, diğer yırtıcı ve parazitler travmatik saldırıları ve bazı dış manto doku hücreleri tabakasının kesilir hangi neden yaralanmaları üretebilir. Mantonun birleşik dokusunda Gömülü, bu hücreler hayatta ve onlar kalsiyum karbonat, doğal bir ürün salgılamaya devam eden küçük bir cep oluşturabilir. cep inci kesesi denilen ve hücre bölünmesi ile zamanla büyür; Bu yolla inci de yetişir. çocuk manto doku hücreleri, büyüme kendi evresine göre, inci Kesenin iç yüzeyinden sütunlu kalsiyum karbonat salgılar. Zamanla, inci Kesenin dış manto hücreleri tablo aragonitin oluşumu devam edin. Sedef salgılanması geçiş oluştuğunda, kahverengi çakıl bir sedefli kaplama ile kaplanmış olur. Bu süreçte, inci kesesi kabuğu içine yolculuk görünüyor; Kabuk kendisi büyürken, ancak kese aslında orijinal göreli konumunda manto doku kalır. Birkaç yıl sonra, bir inci formları ve kabuk şanslı inci balıkçı tarafından bulunabilir. [6]

Kültür incileri [ değiştir ]
Ana madde: Kültür inci

Dan çekirdekler Toba İnci Adası, Japonya
Kültür incileri, bir doku implanta kabuğun yanıtı bulunmaktadır. Bir donör kabuk (greft olarak adlandırılır) manto doku minik parça doku kalsiyum karbonat çökeltileri içine oluşturmak için bir inci kesesini neden bir alıcı kabuk naklediliyor. Tatlısu veya deniz suyu kabukları kullanarak, gonad manto içine veya içine greft nakli ve bir çekirdek gibi küresel boncuk ekleyerek: kültür incileri üretmek için bir dizi yöntem vardır. Çoğu tuzlu kültür incileri boncuklar ile yetiştirilmektedir. Kültür incileri ticari adları Akoya, beyaz veya altın Güney Denizi ve siyah Tahitian vardır. Çoğu kültür incileri manto yetiştirilen Çin tatlı su kabukları içinde beadless ve tatlı su kültür incileri olarak bilinir.

Kültür incileri doğal incilerle ayırt edilebilir X-ışını inceleme. Onlar implante kabuk boncuk çekirdeğinin şeklini takip eğilimi olarak Nukleuslu kültür incileri genellikle ‘önceden’ vardır. Bir kordon istiridye sokulur sonra, boncuk yaklaşık sedef birkaç kat salgılar; Elde edilen kültürlü inci ardından olduğunca az altı ay içinde hasat edilebilir.

Bir boncuk nucleas bir kültür incisi röntgeni olduğunda, doğal bir inci (şekle bakınız) ki farklı bir yapı ortaya koymaktadır. Doğal inci eş büyüme halkaları bir dizi gösterir, oysa bir boncuklu kültürlü inci, hiçbir eş büyüme halkaları ile sağlam merkezini gösterir. Bir beadless kültürlü inci (tatlı su veya tuzlu su kökenli olsun) bir büyüme halkaları, aynı zamanda, karmaşık bir merkezi boşluğu, genç inci kese ilk çökelme tanık gösterebilir.

 

Taklit inciler [ değiştir ]
Ana madde: Suni inci
(Ayrıca kabuk inci denir) Bazı taklit inciler, sadece imal edilmiştir anne-incisi , mercan ya da kabuklu başkalarının camdan yapılmış ve denilen balık terazi içeren bir çözelti ile kaplanmış ise, kabuk özü d’Orient . Taklit inciler parçası bakmak rağmen, gerçek inciler aynı ağırlığa veya pürüzsüzlük yoktur ve onların parıltı da büyük ölçüde loş olacak.

 

 

SEDEF ERKEK YÜZÜK

SEDEF ERKEK YÜZÜK

Gemological kimlik [ değiştir ]
İyi donanımlı bir mücevher test laboratuvarı bir inci merkezini incelemek için gemolojik X-ışını ekipmanı kullanılarak kültür incileri doğal inci ayırt edebilirsiniz. X-ışınları sayesinde kalsiyum karbonat katmanlarının konşiolin ince tabakalar ayrılır inci, büyüme halkaları görmek mümkündür. olmayan boncuklu kültür incileri doğal incilerle farklılaşması bu X-ışını tekniği kullanmadan çok zor olabilir.

Doğal ve kültür inciler bir kullanarak taklit inci ayırt edilebilir mikroskop . Taklitler için test için bir başka yöntem birbirine karşı iki inci ovmak etmektir. Taklit inciler tamamen düz, ama doğal ve kültür incileri, hem biraz cesur hissediyorum yapma, sedef trombositlerin oluşmaktadır.

Doğal inci Değeri [ değiştir ]

İmparatoriçe Pearl taç Eugénie 212 doğal inci, sahip (1853) Louvre , Paris.
Kaliteli doğal inciler çok nadir mücevherler vardır. Bunların değerleri büyüklük, şekil, renk, yüzey, şark ve parlaklık kalitesine göre, diğer kıymetli taşlar kişilerce benzer belirlenir.

Tek doğal inciler, genellikle koleksiyon parçalarının olarak satılan, veya benzersiz mücevher centerpieces olarak ayarlanır. Doğal inci Çok az Bahisler ipliklerini var ve sık sık yapmak o binlerce dolar yüzlerce satmak. (1917 yılında, kuyumcu Pierre Cartier şimdi Cartier yıllardır toplama olmuştu doğal inci eşleştirilmiş çift iplikçik karşılığında New York Cartier mağazası Fifth Avenue konak satın aldı;. zamanda, 1.000.000 $ dolar değerinde oldu) [7]

Büyük Buhran , doğal inci değerlerini savurdu, ama bu biraz zaman gelecek olmuştu hiç şüphe yok. kültürlü inci tanıtımı ve avans sert inci endüstrisi çarptı. İnci bayileri halka bu yeni kültürlü ürünlerin orijinalliğini tartışmalı ve onların daha düşük fiyatları hakkında huzursuz ve karışık birçok tüketici bıraktı. Esasen, tartışma hem doğal ve kültür incileri görüntülerini zarar. Her kadın kendi kültürlü inci kolye sahibi olabilir 1950’lerde, tarafından, doğal inciler inci sektöründe küçük, özel niş indirgendi.

Doğal inci Kökeni [ değiştir ]

Mary Stuart siyah inci bir ip giyen
Daha önce, doğal inciler dünyanın pek çok yerinde bulundu. Günümüz doğal pearling kapalı denizlere çoğunlukla sınırlıdır Bahreyn . Avustralya ayrıca inci dalış gemi dünyanın son kalan filolarından birine sahiptir. Güney deniz inci istiridye Avustralya inci dalgıçlar dalış kültürlü güney deniz inci sanayinde kullanılmak üzere. inci istiridye yakalamak doğal inci günlerinde alınan istiridye numaralarına benzer. Bu nedenle, doğal inci önemli sayıda hala vahşi istiridye gelen Avustralyalı Hint Okyanusu sularında bulunur. X-ışını muayenesi olumlu bugün bulunan doğal inciler doğrulamak için gereklidir.

SEDEF ERKEK YÜZÜK

SEDEF ERKEK YÜZÜK

Kültür incileri Türleri [ değiştir ]

Bir blister inci, yarım küre, inci istiridye kabuğu karşı floş kurdu.
Keshi inci genellikle tesadüfen meydana rağmen, doğal olarak kabul edilmez. Bu kültürleme işlemi bir yan ürünü olan ve bu nedenle, insan müdahalesi olmadan meydana gelmez. Bunlar, tipik olarak, sadece bir kaç milimetre oldukça küçüktür. Keshi inci Çin’de deniz yumuşakçalar ve tatlı su midye birçok farklı türde üretilmektedir. Keshi inci aslında kültür incisi tohumlama işleminde bir hata vardır. Kültürlü inci tohumlama olarak, kurban istiridye gelen manto kas parçası istiridye içinde sedef bir boncuk ile yerleştirilir. Manto parça boncuk, tamamen sedef olan manto parça ile ilgili barok şeklin bir inci formlarını kayarak olursa. Bu nedenle, bir Keshi inci inci boncuk merkezi bir anne ile kültür incileri üstün düşünülebilir. Kültür incisi endüstrisinde kullanılan kaynakların tüm sedef barok inci yanlış bir yuvarlak kültür incileri üretimi bir tahliye oluşturmak için. Bu nedenle, keshi inci meydana gelmez, böylece kültür tekniğini geliştirmek için çalışıyoruz. Tüm sedef inciler bir gün doğal Bulunan inci sınırlı olabilir. [8] [9] [10] pek çok “keshi” inciler hasat sonrası kabukları ile aslında kasıtlı suya iade edilir Bugün varolan inci kesesinde bir inci yeniden oluşturmak için .

Tahiti incileri sık sık siyah inci sevk, [11] son derece nedeniyle nadir değerlenir; Onlar için kültür süreci küçük hacimli çıkış dikte ve tatlısu midye çoklu inci implantların yetenekli iken onlar, üretilen kitle, çünkü çoğu deniz inciler ile ortak, istiridye bir seferde sadece tek İncili çekirdekli edilebilir olamaz. Kültür incileri gün önce, siyah inciler nadir ve çok beyaz inci istiridye nadiren doğal olarak siyah inci ve nadiren hiç bir doğal inciler üretilen siyah inci istiridye üretilen basit bir nedenle değerli.

Inci kültürü teknolojisinin gelişmesi yana bulunan siyah inci istiridye Pinctada margaritifera Tahiti ve dahil olmak üzere birçok diğer Pasifik adaları Cook Adaları ve Fiji yoğun kültür incileri üretmek için kullanılmaktadır. siyah kültürlü inci nadir artık bir “karşılaştırmalı” bir konudur. siyah kültürlü inci Çin tatlı su kültür incileri ve Japon ve Çin akoya kültür incileri ile karşılaştırıldığında nadirdir ve bu inci daha değerlidir. Ancak, siyah kültürlü inci daha değerlidir Güney Denizi inci, daha boldur. Pinctada margaritifera istiridye siyah inci çok daha bol lagünlerde bulunamaz, zor nadir ve daha büyük güney deniz inci istiridye Pinctada maxima, daha Bunun nedeni basitçe, ama hangi derin okyanus habitatlarının nadir sayıda daldı gerekir veya kuluçkahane yetiştirilen.