OTANT�K TA�

DOĞAL KRİZAKOL MUHTEŞEM KOLEKSİYON PARÇA

DOĞAL KAYALAR
Krizakol
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 360 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MATRİKS OLUŞUM
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • KDV DAHİL
 • KRİZAKOL
 • ÖZEL KOLEKSİYON PARÇA

İsim antik Yunan χρυσός ( chrysos ) ve κολλα ( kolla ), “altın” ve “tutkal”, [5] ‘den altın lehimlemek için kullanılan malzemenin ismine bakılır ve ilk olarak M.Ö. 315’de Theophrastus tarafından kullanılmıştır. .

Krizakol Matriks Oluşum

Krizakol Matriks Oluşum

Jeoloji

Chrysocolla camgöbeği (mavi-yeşil) bir renge sahiptir ve 2.5 ila 7.0 sertliğe sahip küçük bir bakır cevheri. Bakır cevheri kütlelerinin oksidasyon bölgelerinde ikincil kökenlidir ve oluşur. İlişkili mineraller kuvars , limonit , azurit , malakit , kuprit ve diğer ikincil bakır mineralleridir. Tipik olarak botryoidal veya yuvarlak kütleler ve kabuklar veya damar dolguları olarak bulunur. Açık rengi nedeniyle, bazen turkuaz ile karıştırılır.

Önemli olaylar arasında Bacan Adaları , Endonezya , İsrail , Demokratik Kongo Cumhuriyeti , Şili , İngiltere’de Cornwall ve ABD’de Arizona , Utah , Idaho , Colorado , New Mexico , Michigan ve Pennsylvania yer almaktadır.

2006 yılında yapılan bir çalışma, chrysocolla’nın bakır hidroksit mineral spertiniit , amorf silika ve suyun mikroskopik bir karışımı olabileceğine dair kanıtlar üretmiştir. [6] [1]
Takı

Turkuazdan biraz daha yaygın olması, geniş kullanılabilirliği ve canlı, güzel mavi ve mavi-yeşil renkleri nedeniyle, chrysocolla, antik çağlardan beri oymalar ve süs amaçlı kullanım için bir taş olarak popüler olmuştur. Genellikle turkuaz yerine gümüşçülük ve kuyumculukta kullanılır ve çalışması ve şekli nispeten kolaydır. Chrysocolla, oluşurken taşa eklenen silis miktarına bağlı olarak 2 ila 7 arasında geniş bir Mohs sertliği yelpazesi sergiler. Genellikle, lacivert, yeşil ve mavi yeşil chrysocolla turkuaz benzer 6 sertliğe sahip iken, koyu lacivert chrysocolla takı kullanmak için çok yumuşaktır. Chrysocolla Kalsedon, kuvars birikintilerinde oluşan ve çok sert olabilen ve 7 sertliğine yaklaşabilen, ağır silikatlı bir chrysocolla formudur.Krizakol’nın bakır cevheri kütlelerinin oksidasyon bölgelerinde oluştuğu bilinmektedir ve mineral bakır için küçük bir cevher olarak kabul edilir. Saf Krizakol değerli taşlar nadirdir. Krizakol sıklıkla diğer bakır içeren minerallerle oluşur ve bu da ilginç ve benzersiz renk ve benekli desen karışımları ile değerli taşlar ortaya çıkar. Daha yaygın olan mineral karışımlarının bazıları azurit (ki bu Krizakol sıklıkla pseudomorflarla birlikte), malakit ve turkuazdır. Krizakol ayrıca , esasen doğal bir çiftlik oluşturan berrak dürüm parlak kuvars katmanları ile de oluşabilir . Çoğu durumda, kuvars kristali aslında sadece druzy katmanları olarak değil taşla iç içe geçebilir. Bu kuvars-hibrid karışımları, saf Krizakol’dan daha sert ve çok daha dayanıklıdır, bu da sıklıkla mücevher kullanımı için uygun olmalarını sağlar.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE SÜPER KOLEKSİYON MİNAREL %100 DOĞAL  G.AFRİKA BODRİYAL OLUŞUM KRİZAKOL KÜME OLUŞUM ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYOMUNUZDAN KALKAR;

 

ÜRÜN BOYUTLARI : 10 CM X 9.5 CM X 5 CM AĞIRLIK 360 GR
Kesin bir kimyasal bileşim içermediğinden, krizokollanın bileşim ile tanımlanması zor olabilir. Kimyasal formülü dahil edilen yabancı maddelere bağlı olarak değişebilir. Temel olarak, başka türlü tanımlanmayan herhangi bir masif, küresel, mavi ila yeşil bakır içeren silikat, Krizakol olarak tanımlanabilir. Krizakol genellikle sertliği, benzersiz rengi ve ilginç desenleriyle ayırt edilebilir. Bununla birlikte, tam bileşimine bağlı olarak, sertliği önemli ölçüde değişebilir, ancak çoğu durumda, Krizakol’yı ayırt etmek tipik olarak çizik testi ile yapılabilir. Krizakol, renk ve parlaklığın ortak görsel benzerlikleri nedeniyle, genellikle turkuaz ve azurit ile karıştırılır. Krizakol turkuazdan biraz daha yumuşaktır. smitsonitgörünüşte benzer, ancak rengi biraz daha hafiftir ve sertliği daha yüksektir. Varisit de çok benzerdir, ancak rengi genellikle daha yeşildir ve genellikle Krizakol’dan çok daha serttir.

Doğal Krizakol Taşı

Doğal Krizakol Taşı

Krizakol Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Krizakol, tüm dünyadaki bakır rezervlerinde bulunabilir. En kayda değer Krizakol kaynakları İsrail, Kongo (Zaire), Şili, İngiltere, Kolwezi, Katanga (Shaba), Meksika, Peru, Rusya ve ABD’dir (Arizona, Utah, Idaho, New Mexico, Michigan ve Pennsylvania). Arizona’nın bugün mevcut olan en iyi Krizakol’nın bazılarını ürettiği bilinmektedir. Eski İsrail’in Timna Bakır Madenleri karma Krizakol örnekleri ile ünlüydü. Batı Avustralya, azuritin Krizakol pseudomorfları ile ünlüdür.

Krizakol Alımı ve Krizakol Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Krizakol Rengi
Krizakol, açık ve koyu renklerin koyu maviye ve yeşile canlı tonlarında ortaya çıkar, ancak genellikle diğer bakır içeren minerallerle birlikte ortaya çıkması nedeniyle, ilginç desenleri içerisinde başka çeşitli renkler de ortaya çıkabilir.

Krizakol Azurit Malakit
Krizakol Azurit Malakit

Krizakol Berraklık ve Parlaklık
Krizakol neredeyse her zaman opaktır, ancak bazı nadir materyaller hafif veya neredeyse yarı saydam olabilir. Kesilip cilalandığında, Krizakol, vitreus parlaklığına çekici bir yağlı boyaya sahiptir.

Krizakol Kesim ve Şekil
Krizakol tipik olarak cabochon ile kesilir. Bazı malzemeler yönlü olabilir, ancak bu çok yaygın değildir ve genellikle mücevher kullanımı için değil, yalnızca koleksiyoncular için yapılır. Çoğu krizokol oval ve serbest biçimli biçimlerde kesilir, ancak süslü şekiller de oldukça yaygındır. En popüler şekiller tur, armut, trilyon, baget ve damla şekillerini içerir. Kalibre edilen ölçüler daha yüksek primleri emreder.

Krizakol Tedavi
Krizakol normalde herhangi bir şekilde tedavi edilmez veya geliştirilmez. Bununla birlikte, bazı malzemeler renksiz bir reçine ile kaplanabilir ve geliştirilebilir.

Krizakol Gemological Özellikler: Başa dönüş
Kimyasal formül:    (Cu, Al) 2H2Si2O5 (OH) 4nH2O Sulu bakır silikat

Krizakol Taşı Özellikleri
Krizakol Taşı Özellikleri

Kristal yapı:    Ortohorbik – monoklinik, botryoidal
Renk:    Yeşil, mavi, mavimsi-yeşil, siyahımsı-mavi, kahverengi, çok renkli
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 2 ila 4
Kırılma indisi:    1.460 – 1.570
Yoğunluk:    2,00 – 2,40
dilinim:    Yok; kırılma: konkoidal
Şeffaflık:    Opak; bazen yarı saydam
Çift Kırılma veya Doğruluk:    -0.023 – -0.040
Parlaklık:    Yağlı, vitröz
floresan:    Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın .

Krizakol: Çeşitler veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa dönüş
Mavi azurit için alışveriş yapın

Krizakol Taşı Özellikleri

Krizakol Taşı Özellikleri

Azurite Gems Satın Alın
Krizakol, birkaç bakır taşıyan mineral ve değerli taştan biridir . Başka yakından ilişkili değerli taşlar olmamasına rağmen, turkuaz, malakit, azurit ve Paraiba turmalin dahil olmak üzere diğer birçok bakır bakımından zengin mücevher vardır . Birçok mücevher renk ve parlaklık açısından da benzer benekli bir görünüme sahip olabilir. Sık sık karışıklığa neden olan bazı taşlar larimar, turkuaz, azurit, varisit ve smithsonittir. Saf krizokolla aslında oldukça nadirdir; çökeltilerin çoğu diğer mineraller ve bileşiklerle karıştırılır. Bazı durumlarda, karışık-Krizakol mücevherleri ve belirli bölgesel örnekler çeşitli isimler altında alınıp satılır, ancak çoğu tedarikçi, ticari isimler resmi olmadığı için basitçe ‘Krizakol’ olarak ticaret yapacaktır.

En Popüler Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Azurit , azurit druzy, ‘Apache Krizakol’ (Arizona kökenli – karışık Krizakol, turkuaz, jasper, lapis, malakit ve kuvars) ve ‘ Eilat taşı ‘ (Eilat, İsrail’den karışık Krizakol, lapis, azurit, malakit ve turkuaz) Krizakol’nın popüler benzeri veya benzeri değerli taş çeşitleri.

Krizakol Malakit Koleksiyon Minareli
Krizakol Malakit Koleksiyon Minareli

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Aluminian Krizakol (aluminian bakımından zengin bir Krizakol), aluminian-ferrian Krizakol (bir alüminian-ferrian-zengin-Krizakol) ve siyanhalcite-Krizakol (bir fosfor-zengin Krizakol çeşidi) daha az bilinen benzer veya ilişkili taş Krizakol çeşididir.

Krizakol Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa dönüş
M.Ö. 315’te, Krizakol ilk olarak Theophrastus olarak bilinen bir Yunan filozofu ve botanikçisi tarafından kullanıldı. İlk zamanlarda, Krizakol bir lehimleme ajanı olarak kullanılmış ve eski Mısır’da, müzakere zamanlarında zihni koruyabileceği düşünüldüğü için yaygın olarak ‘bilge taş’ olarak bilinirdi. Krizakol’nın ayrıca şiddet içeren eylemleri azaltabildiğine ve hassasiyeti artırabileceğine inanılıyor, bu nedenle Kleopatra’nın Krizakol mücevherlerini kullandığı bilinmektedir. Krizakol, Amerikan yerlileri arasında, duygusal kargaşanın yerine direnişi güçlendirme ve sakinlik duygularını destekleme kabiliyeti ile bilinir.

Geleneksel olarak, Krizakol, korku, suçluluk ve gerginliği hafiflettiği söylenir. Sevgi, kabul ve hoşgörü duygularını kristalize ettiği düşünülmektedir. Krizakol birçok şarkıcı ve müzisyen tarafından tercih edilmektedir. Fiziksel olarak, Krizakol’nın krampları, boğaz enfeksiyonlarını, ülserleri ve artrit semptomlarını azaltmada yardımcı olduğu düşünülmektedir. Karaciğer detoksifikasyonuna da yardımcı olduğu düşünülmektedir. Krizakol bir Kanser taşıdır ve su elementiyle ilişkilidir. Çok temizleyici ve olumsuzluğu emdiği söyleniyor. Kalp tıkanıklıklarını temizlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir ve tüm çakralar için kullanılabilmesine rağmen kalp çakrasına faydalıdır.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Krizakol Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Saf Krizakol genellikle çoğu ana takı tasarımları için çok yumuşak olarak kabul edilir. Bununla birlikte, uygun şekilde tasarlanmış mücevherlere özenle giyildiğinde, Krizakol bazı olağanüstü moda mücevherleri yapabilir. Kuvars veya bir druzy katmanı ile iç içe olan Krizakol, diğer Krizakol biçimlerinden biraz daha dayanıklıdır, bu nedenle değerli taşlara bakarken, Krizakol-quartz bileşimleri mücevher için diğer Krizakol’lardan daha iyi olabilir.

Krizakol Faydaları

Krizakol Faydaları

Krizakol cabochons ve boncuklar, özellikle kolyelerde mücevher kullanımında oldukça popülerdir. Krizakol günlük halkalar için önerilmez, ancak berrak bir kuvars tabakasıyla, dikkatle giymek için yeterince dayanıklı olabilir. Takı olarak Krizakol takılıyorsa, kullanımı küpe, iğne, broş, kolye, kolye, gömlek saplaması veya kravat gibi koruyucu tasarımlarla sınırlı olmalıdır. Krizakol zenginlik yayıyor ve özellikle gümüş kakma yaparken çarpıcı görünüyor. Krizakol mücevher tasarımları genellikle altın veya platin ayarlarından çok gümüş ve bakır kullanır. Bu metaller sadece daha ekonomik değil, aynı zamanda taşların doğal renklerini daha iyi ortaya çıkarma eğilimindedir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlık olarak elmastan daha küçüktür.

Krizakol Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenirKrizakol oldukça yumuşak bir taş olduğundan, çekici cilalarını korumak için her zaman ekstra özen gösterilmelidir. Diğer taşlar ve mücevherler tarafından kolayca çizilebilir, bu nedenle ayrı olarak giyilmeli ve temizlenmelidir. Krizakol değerli taşları temizlerken yumuşak bir bez veya fırça ve düz sabunlu su kullanın. Ultrasonik temizleyiciler veya buharlayıcılar kullanmayın ve çamaşır suyu veya sülfürik asit gibi sert ev kimyasallarının kullanılmasından kaçının. Taşlarınızın rengine kalıcı zarar gelmesini önlemek için, doğrudan güneş ışığına ve aşırı sıcağa uzun süre maruz kalmaktan kaçının.

Krizakol değerli taşlar ve mücevher her zaman diğer mücevher ve mücevherlerden ayrı olarak saklanmalıdır. Krizakol’nızı saklarken, taşlarınızı yumuşak bir bez kullanarak ayrı ayrı sarmanız veya daha fazla koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmeniz en iyisidir. Spor yapmadan, egzersiz yapmadan veya ev işlerini yapmadan önce mücevherleri çıkardığınızdan emin olun. [7] [8] [9] [10]

Krizakol, birkaç bakır taşıyan mineral ve değerli taştan biridir . Başka yakından ilişkili değerli taşlar olmamasına rağmen, turkuaz, malakit, azurit ve Paraiba turmalin dahil olmak üzere diğer birçok bakır bakımından zengin mücevher vardır . Birçok mücevher, renk ve parlaklık açısından da benzer benekli bir görünüme sahip olabilir. Sık sık karışıklığa neden olan bazı taşlar larimar, turkuaz, azurit, varisit ve smithsonittir. Saf krizokolla aslında oldukça nadirdir; çökeltilerin çoğu diğer mineraller ve bileşiklerle karıştırılır. Bazı durumlarda, karışık-Krizakol mücevherleri ve belirli bölgesel örnekler çeşitli isimler altında alınıp satılır, ancak çoğu tedarikçi, ticari isimler resmi olmadığı için basitçe ‘Krizakol’ olarak ticaret yapacaktır.

En Popüler Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Azurit , azurit druzy, ‘Apache Krizakol’ (Arizona kökenli – karışık Krizakol, turkuaz, jasper, lapis, malakit ve kuvars) ve ‘ Eilat taşı ‘ (Eilat, İsrail’den karışık Krizakol, lapis, azurit, malakit ve
Krizakol Taşı Özellikleri

Krizakol Taşı Özellikleri

turkuaz) Krizakol popüler veya benzeri değerli taş çeşitleri.

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Aluminian Krizakol (aluminian bakımından zengin bir Krizakol), aluminian-ferrian Krizakol (bir alüminian-ferrian-zengin-Krizakol) ve siyanhalcite-Krizakol (bir fosfor-zengin Krizakol çeşidi) daha az bilinen benzer veya ilişkili taş Krizakol çeşididir.

Krizakol Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa dönüş
M.Ö 315’te, Krizakol, ilk olarak Theophrastus olarak bilinen bir Yunan filozofu ve botanikçisi tarafından kullanıldı. İlk zamanlarda, Krizakol bir lehimleme ajanı olarak kullanılmış ve eski Mısır’da, müzakere zamanlarında zihni koruyabileceği düşünüldüğü için yaygın olarak ‘bilge taş’ olarak biliniyordu. Krizakol’nın ayrıca şiddet içeren eylemleri azaltabildiğine ve hassasiyeti artırabileceğine inanılıyor, bu nedenle Kleopatra’nın Krizakol mücevherlerini giydiği bilinmektedir. Krizakol, Amerikan yerlileri arasında, duygusal kargaşanın yerine direnişi güçlendirme ve sakinlik duygularını destekleme kabiliyeti ile bilinir.

Geleneksel olarak, Krizakol, korku, suçluluk ve gerginliği hafiflettiği söylenen bir barış taşıdır. Sevgi, kabul ve hoşgörü duygularını kristalize ettiği düşünülmektedir. Krizakol birçok şarkıcı ve müzisyen tarafından tercih edilmektedir. Fiziksel olarak, Krizakol’nın krampları, boğaz enfeksiyonlarını, ülserleri ve artrit semptomlarını azaltmada yardımcı olduğu düşünülmektedir. Karaciğer detoksifikasyonuna da yardımcı olduğu düşünülmektedir. Krizakol bir Kanser taşıdır ve su elementiyle ilişkilidir. Çok temizleyici ve olumsuzluğu emdiği söyleniyor. Kalp tıkanıklıklarını temizlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir ve tüm çakralar için kullanılabilmesine rağmen kalp çakrasına faydalıdır.

Krizakol

Krizakol

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Krizakol Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Saf Krizakol genellikle çoğu ana takı tasarımları için çok yumuşak olarak kabul edilir. Bununla birlikte, uygun şekilde tasarlanmış mücevherlere özenle giyildiğinde, Krizakol bazı olağanüstü moda mücevherleri yapabilir. Kuvars veya bir druzy katmanı ile iç içe olan Krizakol, diğer Krizakol biçimlerinden biraz daha dayanıklıdır, bu nedenle değerli taşlar ararken, Krizakol-quartz bileşimleri mücevher için diğer Krizakol’lardan daha iyi olabilir.

Krizakol cabochons ve boncuklar, özellikle kolyelerde mücevher kullanımında oldukça popülerdir. Krizakol günlük halkalar için önerilmez, ancak berrak bir kuvars tabakasıyla, dikkatle giymek için yeterince dayanıklı olabilir. Eğer takı olarak Krizakol takılıyorsa, kullanımı küpe, iğne, broş, kolye, kolye, gömlek saplaması veya kravat gibi koruyucu tasarımlarla sınırlı olmalıdır. Krizakol zenginlik verir ve özellikle gümüş kakma yaparken çarpıcı görünür. Krizakol mücevher tasarımları genellikle altın veya platin ayarlarından çok gümüş ve bakır kullanır. Bu metaller sadece daha ekonomik değil, aynı zamanda taşların doğal renklerini daha iyi ortaya çıkarma eğilimindedir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlık olarak elmastan daha küçüktür.
Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenirKrizakol oldukça yumuşak bir taş olduğundan, çekici cilalarını korumak için her zaman ekstra özen gösterilmelidir. Diğer taşlar ve mücevherler tarafından kolayca çizilebilir, bu nedenle ayrı olarak giyilmeli ve temizlenmelidir. Krizakol değerli taşları temizlerken yumuşak bir bez veya fırça ve düz sabunlu su kullanın. Ultrasonik temizleyiciler veya vapurları kullanmayın ve çamaşır suyu veya sülfürik asit gibi sert ev kimyasalları kullanmaktan kaçının. Taşlarınızın rengine kalıcı zarar gelmesini önlemek için, doğrudan güneş ışığına ve aşırı sıcağa uzun süre maruz kalmaktan kaçının.

Krizakol

Krizakol

Krizakol değerli taşlar ve mücevher her zaman diğer mücevher ve mücevherlerden ayrı olarak saklanmalıdır. Krizakol’nızı saklarken, taşlarınızı yumuşak bir bez kullanarak ayrı ayrı sarmanız veya daha fazla koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmeniz en iyisidir. Spor yapmadan, egzersiz yapmadan veya ev işlerini yapmadan önce mücevherleri çıkardığınızdan emin olun.Malakit adı, ebegümeci anlamına gelen Yunan Moloche’den gelmektedir, çünkü taş ebegümeci yaprakları ile aynı renktedir. Malakit bakır esaslıdır ve binlerce yıldır ezilmiş ve pigment olarak kullanılmıştır. Antik çağlardan beri değerli taş olarak değerlendirilmiştir.. Eski Mısırlılar mücevherlerde malakit takarlar ve süslemelerde kullanılırlardı. M.Ö 4000 yılı başlarında Mt Sina ve Süveyş arasındaki bir alanda taşı çıkardılar. Mısır hiyeroglifleri, malakitleri tanrılarının varlığının ayrılmaz bir parçası olarak tanımlar. Güneşin görüntüsü, kullanıcısını kötü ruhlardan korumak için taşa oyulmuştur. Malakit, muska ve bok böceklerine de oyulmuştu ve çocuklar için koruyucu bir taş olduğu düşünülüyordu. Eski Yunanlılar ve Romalılar da taştan vazolar ve heykeller çıkardılar. Daha sonra, Rus çekleri, onu St. Petersburg, Rusya’daki St. Isaacs Katedrali’nin sütunları gibi görkemli yapılar oluşturmak için Ural Dağları’ndaki engin birikintilerle taş ocağı yapmak için dekoratif bir taş olarak kullandılar .
kaplumbağa malakit-sculpture.jpg
Malakit bir süs taşıdır ve masa üstü, kaseler, vazolar ve oyulmuş hayvanlar gibi ürünler için kullanılır. Sertlik skalasında 3.5 ile 4 arasında derecelendirilen nispeten yumuşak bir mineral olduğu için genellikle bir taş olarak kullanılmaz . Malakit, bakırın çarpıcı bir yeşili (koyu yeşile oldukça parlak olabilir) karbonattır . Taş aynı zamanda soluktan neredeyse siyah katmanlara kadar temel yeşil tonlarının zıtlıklarında konsantrik şerit bantları ile işaretlenmiştir ve cilalı yüzeyi üzerinde karmaşık desenler gösterebilir. Mükemmel rengi ve yumuşaklığı oymacılık için popüler kılar. Malakit iyi bir cila alır, ancak yumuşaklığından dolayı halkalara takılmamalıdır.
Kendi Aile Keepsake’ini Tasarla

DOĞAL KRİZAKOL MUHTEŞEM KOLEKSİYON PARÇA

DOĞAL KAYALAR
Krizakol
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 360 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MATRİKS OLUŞUM
 • EŞİ YOKTUR
 • G.AFRİKA
 • KDV DAHİL
 • KRİZAKOL
 • ÖZEL KOLEKSİYON PARÇA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

İsim antik Yunan χρυσός ( chrysos ) ve κολλα ( kolla ), “altın” ve “tutkal”, [5] ‘den altın lehimlemek için kullanılan malzemenin ismine bakılır ve ilk olarak M.Ö. 315’de Theophrastus tarafından kullanılmıştır. .

Krizakol Matriks Oluşum

Krizakol Matriks Oluşum

Jeoloji

Chrysocolla camgöbeği (mavi-yeşil) bir renge sahiptir ve 2.5 ila 7.0 sertliğe sahip küçük bir bakır cevheri. Bakır cevheri kütlelerinin oksidasyon bölgelerinde ikincil kökenlidir ve oluşur. İlişkili mineraller kuvars , limonit , azurit , malakit , kuprit ve diğer ikincil bakır mineralleridir. Tipik olarak botryoidal veya yuvarlak kütleler ve kabuklar veya damar dolguları olarak bulunur. Açık rengi nedeniyle, bazen turkuaz ile karıştırılır.

Önemli olaylar arasında Bacan Adaları , Endonezya , İsrail , Demokratik Kongo Cumhuriyeti , Şili , İngiltere’de Cornwall ve ABD’de Arizona , Utah , Idaho , Colorado , New Mexico , Michigan ve Pennsylvania yer almaktadır.

2006 yılında yapılan bir çalışma, chrysocolla’nın bakır hidroksit mineral spertiniit , amorf silika ve suyun mikroskopik bir karışımı olabileceğine dair kanıtlar üretmiştir. [6] [1]
Takı

Turkuazdan biraz daha yaygın olması, geniş kullanılabilirliği ve canlı, güzel mavi ve mavi-yeşil renkleri nedeniyle, chrysocolla, antik çağlardan beri oymalar ve süs amaçlı kullanım için bir taş olarak popüler olmuştur. Genellikle turkuaz yerine gümüşçülük ve kuyumculukta kullanılır ve çalışması ve şekli nispeten kolaydır. Chrysocolla, oluşurken taşa eklenen silis miktarına bağlı olarak 2 ila 7 arasında geniş bir Mohs sertliği yelpazesi sergiler. Genellikle, lacivert, yeşil ve mavi yeşil chrysocolla turkuaz benzer 6 sertliğe sahip iken, koyu lacivert chrysocolla takı kullanmak için çok yumuşaktır. Chrysocolla Kalsedon, kuvars birikintilerinde oluşan ve çok sert olabilen ve 7 sertliğine yaklaşabilen, ağır silikatlı bir chrysocolla formudur.Krizakol’nın bakır cevheri kütlelerinin oksidasyon bölgelerinde oluştuğu bilinmektedir ve mineral bakır için küçük bir cevher olarak kabul edilir. Saf Krizakol değerli taşlar nadirdir. Krizakol sıklıkla diğer bakır içeren minerallerle oluşur ve bu da ilginç ve benzersiz renk ve benekli desen karışımları ile değerli taşlar ortaya çıkar. Daha yaygın olan mineral karışımlarının bazıları azurit (ki bu Krizakol sıklıkla pseudomorflarla birlikte), malakit ve turkuazdır. Krizakol ayrıca , esasen doğal bir çiftlik oluşturan berrak dürüm parlak kuvars katmanları ile de oluşabilir . Çoğu durumda, kuvars kristali aslında sadece druzy katmanları olarak değil taşla iç içe geçebilir. Bu kuvars-hibrid karışımları, saf Krizakol’dan daha sert ve çok daha dayanıklıdır, bu da sıklıkla mücevher kullanımı için uygun olmalarını sağlar.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE SÜPER KOLEKSİYON MİNAREL %100 DOĞAL  G.AFRİKA BODRİYAL OLUŞUM KRİZAKOL KÜME OLUŞUM ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYOMUNUZDAN KALKAR;

 

ÜRÜN BOYUTLARI : 10 CM X 9.5 CM X 5 CM AĞIRLIK 360 GR
Kesin bir kimyasal bileşim içermediğinden, krizokollanın bileşim ile tanımlanması zor olabilir. Kimyasal formülü dahil edilen yabancı maddelere bağlı olarak değişebilir. Temel olarak, başka türlü tanımlanmayan herhangi bir masif, küresel, mavi ila yeşil bakır içeren silikat, Krizakol olarak tanımlanabilir. Krizakol genellikle sertliği, benzersiz rengi ve ilginç desenleriyle ayırt edilebilir. Bununla birlikte, tam bileşimine bağlı olarak, sertliği önemli ölçüde değişebilir, ancak çoğu durumda, Krizakol’yı ayırt etmek tipik olarak çizik testi ile yapılabilir. Krizakol, renk ve parlaklığın ortak görsel benzerlikleri nedeniyle, genellikle turkuaz ve azurit ile karıştırılır. Krizakol turkuazdan biraz daha yumuşaktır. smitsonitgörünüşte benzer, ancak rengi biraz daha hafiftir ve sertliği daha yüksektir. Varisit de çok benzerdir, ancak rengi genellikle daha yeşildir ve genellikle Krizakol’dan çok daha serttir.

Doğal Krizakol Taşı

Doğal Krizakol Taşı

Krizakol Kökeni ve Değerli Taş Kaynakları Başa dönüş
Krizakol, tüm dünyadaki bakır rezervlerinde bulunabilir. En kayda değer Krizakol kaynakları İsrail, Kongo (Zaire), Şili, İngiltere, Kolwezi, Katanga (Shaba), Meksika, Peru, Rusya ve ABD’dir (Arizona, Utah, Idaho, New Mexico, Michigan ve Pennsylvania). Arizona’nın bugün mevcut olan en iyi Krizakol’nın bazılarını ürettiği bilinmektedir. Eski İsrail’in Timna Bakır Madenleri karma Krizakol örnekleri ile ünlüydü. Batı Avustralya, azuritin Krizakol pseudomorfları ile ünlüdür.

Krizakol Alımı ve Krizakol Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi Başa dönüş
Krizakol Rengi
Krizakol, açık ve koyu renklerin koyu maviye ve yeşile canlı tonlarında ortaya çıkar, ancak genellikle diğer bakır içeren minerallerle birlikte ortaya çıkması nedeniyle, ilginç desenleri içerisinde başka çeşitli renkler de ortaya çıkabilir.

Krizakol Azurit Malakit
Krizakol Azurit Malakit

Krizakol Berraklık ve Parlaklık
Krizakol neredeyse her zaman opaktır, ancak bazı nadir materyaller hafif veya neredeyse yarı saydam olabilir. Kesilip cilalandığında, Krizakol, vitreus parlaklığına çekici bir yağlı boyaya sahiptir.

Krizakol Kesim ve Şekil
Krizakol tipik olarak cabochon ile kesilir. Bazı malzemeler yönlü olabilir, ancak bu çok yaygın değildir ve genellikle mücevher kullanımı için değil, yalnızca koleksiyoncular için yapılır. Çoğu krizokol oval ve serbest biçimli biçimlerde kesilir, ancak süslü şekiller de oldukça yaygındır. En popüler şekiller tur, armut, trilyon, baget ve damla şekillerini içerir. Kalibre edilen ölçüler daha yüksek primleri emreder.

Krizakol Tedavi
Krizakol normalde herhangi bir şekilde tedavi edilmez veya geliştirilmez. Bununla birlikte, bazı malzemeler renksiz bir reçine ile kaplanabilir ve geliştirilebilir.

Krizakol Gemological Özellikler: Başa dönüş
Kimyasal formül:    (Cu, Al) 2H2Si2O5 (OH) 4nH2O Sulu bakır silikat

Krizakol Taşı Özellikleri
Krizakol Taşı Özellikleri

Kristal yapı:    Ortohorbik – monoklinik, botryoidal
Renk:    Yeşil, mavi, mavimsi-yeşil, siyahımsı-mavi, kahverengi, çok renkli
Sertlik:    Mohs ölçeğinde 2 ila 4
Kırılma indisi:    1.460 – 1.570
Yoğunluk:    2,00 – 2,40
dilinim:    Yok; kırılma: konkoidal
Şeffaflık:    Opak; bazen yarı saydam
Çift Kırılma veya Doğruluk:    -0.023 – -0.040
Parlaklık:    Yağlı, vitröz
floresan:    Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin detayları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakın .

Krizakol: Çeşitler veya Benzeri Değerli Taşlar: Başa dönüş
Mavi azurit için alışveriş yapın

Krizakol Taşı Özellikleri

Krizakol Taşı Özellikleri

Azurite Gems Satın Alın
Krizakol, birkaç bakır taşıyan mineral ve değerli taştan biridir . Başka yakından ilişkili değerli taşlar olmamasına rağmen, turkuaz, malakit, azurit ve Paraiba turmalin dahil olmak üzere diğer birçok bakır bakımından zengin mücevher vardır . Birçok mücevher renk ve parlaklık açısından da benzer benekli bir görünüme sahip olabilir. Sık sık karışıklığa neden olan bazı taşlar larimar, turkuaz, azurit, varisit ve smithsonittir. Saf krizokolla aslında oldukça nadirdir; çökeltilerin çoğu diğer mineraller ve bileşiklerle karıştırılır. Bazı durumlarda, karışık-Krizakol mücevherleri ve belirli bölgesel örnekler çeşitli isimler altında alınıp satılır, ancak çoğu tedarikçi, ticari isimler resmi olmadığı için basitçe ‘Krizakol’ olarak ticaret yapacaktır.

En Popüler Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Azurit , azurit druzy, ‘Apache Krizakol’ (Arizona kökenli – karışık Krizakol, turkuaz, jasper, lapis, malakit ve kuvars) ve ‘ Eilat taşı ‘ (Eilat, İsrail’den karışık Krizakol, lapis, azurit, malakit ve turkuaz) Krizakol’nın popüler benzeri veya benzeri değerli taş çeşitleri.

Krizakol Malakit Koleksiyon Minareli
Krizakol Malakit Koleksiyon Minareli

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Aluminian Krizakol (aluminian bakımından zengin bir Krizakol), aluminian-ferrian Krizakol (bir alüminian-ferrian-zengin-Krizakol) ve siyanhalcite-Krizakol (bir fosfor-zengin Krizakol çeşidi) daha az bilinen benzer veya ilişkili taş Krizakol çeşididir.

Krizakol Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa dönüş
M.Ö. 315’te, Krizakol ilk olarak Theophrastus olarak bilinen bir Yunan filozofu ve botanikçisi tarafından kullanıldı. İlk zamanlarda, Krizakol bir lehimleme ajanı olarak kullanılmış ve eski Mısır’da, müzakere zamanlarında zihni koruyabileceği düşünüldüğü için yaygın olarak ‘bilge taş’ olarak bilinirdi. Krizakol’nın ayrıca şiddet içeren eylemleri azaltabildiğine ve hassasiyeti artırabileceğine inanılıyor, bu nedenle Kleopatra’nın Krizakol mücevherlerini kullandığı bilinmektedir. Krizakol, Amerikan yerlileri arasında, duygusal kargaşanın yerine direnişi güçlendirme ve sakinlik duygularını destekleme kabiliyeti ile bilinir.

Geleneksel olarak, Krizakol, korku, suçluluk ve gerginliği hafiflettiği söylenir. Sevgi, kabul ve hoşgörü duygularını kristalize ettiği düşünülmektedir. Krizakol birçok şarkıcı ve müzisyen tarafından tercih edilmektedir. Fiziksel olarak, Krizakol’nın krampları, boğaz enfeksiyonlarını, ülserleri ve artrit semptomlarını azaltmada yardımcı olduğu düşünülmektedir. Karaciğer detoksifikasyonuna da yardımcı olduğu düşünülmektedir. Krizakol bir Kanser taşıdır ve su elementiyle ilişkilidir. Çok temizleyici ve olumsuzluğu emdiği söyleniyor. Kalp tıkanıklıklarını temizlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir ve tüm çakralar için kullanılabilmesine rağmen kalp çakrasına faydalıdır.

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Krizakol Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Saf Krizakol genellikle çoğu ana takı tasarımları için çok yumuşak olarak kabul edilir. Bununla birlikte, uygun şekilde tasarlanmış mücevherlere özenle giyildiğinde, Krizakol bazı olağanüstü moda mücevherleri yapabilir. Kuvars veya bir druzy katmanı ile iç içe olan Krizakol, diğer Krizakol biçimlerinden biraz daha dayanıklıdır, bu nedenle değerli taşlara bakarken, Krizakol-quartz bileşimleri mücevher için diğer Krizakol’lardan daha iyi olabilir.

Krizakol Faydaları

Krizakol Faydaları

Krizakol cabochons ve boncuklar, özellikle kolyelerde mücevher kullanımında oldukça popülerdir. Krizakol günlük halkalar için önerilmez, ancak berrak bir kuvars tabakasıyla, dikkatle giymek için yeterince dayanıklı olabilir. Takı olarak Krizakol takılıyorsa, kullanımı küpe, iğne, broş, kolye, kolye, gömlek saplaması veya kravat gibi koruyucu tasarımlarla sınırlı olmalıdır. Krizakol zenginlik yayıyor ve özellikle gümüş kakma yaparken çarpıcı görünüyor. Krizakol mücevher tasarımları genellikle altın veya platin ayarlarından çok gümüş ve bakır kullanır. Bu metaller sadece daha ekonomik değil, aynı zamanda taşların doğal renklerini daha iyi ortaya çıkarma eğilimindedir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlık olarak elmastan daha küçüktür.

Krizakol Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenirKrizakol oldukça yumuşak bir taş olduğundan, çekici cilalarını korumak için her zaman ekstra özen gösterilmelidir. Diğer taşlar ve mücevherler tarafından kolayca çizilebilir, bu nedenle ayrı olarak giyilmeli ve temizlenmelidir. Krizakol değerli taşları temizlerken yumuşak bir bez veya fırça ve düz sabunlu su kullanın. Ultrasonik temizleyiciler veya buharlayıcılar kullanmayın ve çamaşır suyu veya sülfürik asit gibi sert ev kimyasallarının kullanılmasından kaçının. Taşlarınızın rengine kalıcı zarar gelmesini önlemek için, doğrudan güneş ışığına ve aşırı sıcağa uzun süre maruz kalmaktan kaçının.

Krizakol değerli taşlar ve mücevher her zaman diğer mücevher ve mücevherlerden ayrı olarak saklanmalıdır. Krizakol’nızı saklarken, taşlarınızı yumuşak bir bez kullanarak ayrı ayrı sarmanız veya daha fazla koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmeniz en iyisidir. Spor yapmadan, egzersiz yapmadan veya ev işlerini yapmadan önce mücevherleri çıkardığınızdan emin olun. [7] [8] [9] [10]

Krizakol, birkaç bakır taşıyan mineral ve değerli taştan biridir . Başka yakından ilişkili değerli taşlar olmamasına rağmen, turkuaz, malakit, azurit ve Paraiba turmalin dahil olmak üzere diğer birçok bakır bakımından zengin mücevher vardır . Birçok mücevher, renk ve parlaklık açısından da benzer benekli bir görünüme sahip olabilir. Sık sık karışıklığa neden olan bazı taşlar larimar, turkuaz, azurit, varisit ve smithsonittir. Saf krizokolla aslında oldukça nadirdir; çökeltilerin çoğu diğer mineraller ve bileşiklerle karıştırılır. Bazı durumlarda, karışık-Krizakol mücevherleri ve belirli bölgesel örnekler çeşitli isimler altında alınıp satılır, ancak çoğu tedarikçi, ticari isimler resmi olmadığı için basitçe ‘Krizakol’ olarak ticaret yapacaktır.

En Popüler Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Azurit , azurit druzy, ‘Apache Krizakol’ (Arizona kökenli – karışık Krizakol, turkuaz, jasper, lapis, malakit ve kuvars) ve ‘ Eilat taşı ‘ (Eilat, İsrail’den karışık Krizakol, lapis, azurit, malakit ve
Krizakol Taşı Özellikleri

Krizakol Taşı Özellikleri

turkuaz) Krizakol popüler veya benzeri değerli taş çeşitleri.

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Değerli Taş Çeşitleri ve Ticari İsimler:
Aluminian Krizakol (aluminian bakımından zengin bir Krizakol), aluminian-ferrian Krizakol (bir alüminian-ferrian-zengin-Krizakol) ve siyanhalcite-Krizakol (bir fosfor-zengin Krizakol çeşidi) daha az bilinen benzer veya ilişkili taş Krizakol çeşididir.

Krizakol Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri Başa dönüş
M.Ö 315’te, Krizakol, ilk olarak Theophrastus olarak bilinen bir Yunan filozofu ve botanikçisi tarafından kullanıldı. İlk zamanlarda, Krizakol bir lehimleme ajanı olarak kullanılmış ve eski Mısır’da, müzakere zamanlarında zihni koruyabileceği düşünüldüğü için yaygın olarak ‘bilge taş’ olarak biliniyordu. Krizakol’nın ayrıca şiddet içeren eylemleri azaltabildiğine ve hassasiyeti artırabileceğine inanılıyor, bu nedenle Kleopatra’nın Krizakol mücevherlerini giydiği bilinmektedir. Krizakol, Amerikan yerlileri arasında, duygusal kargaşanın yerine direnişi güçlendirme ve sakinlik duygularını destekleme kabiliyeti ile bilinir.

Geleneksel olarak, Krizakol, korku, suçluluk ve gerginliği hafiflettiği söylenen bir barış taşıdır. Sevgi, kabul ve hoşgörü duygularını kristalize ettiği düşünülmektedir. Krizakol birçok şarkıcı ve müzisyen tarafından tercih edilmektedir. Fiziksel olarak, Krizakol’nın krampları, boğaz enfeksiyonlarını, ülserleri ve artrit semptomlarını azaltmada yardımcı olduğu düşünülmektedir. Karaciğer detoksifikasyonuna da yardımcı olduğu düşünülmektedir. Krizakol bir Kanser taşıdır ve su elementiyle ilişkilidir. Çok temizleyici ve olumsuzluğu emdiği söyleniyor. Kalp tıkanıklıklarını temizlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir ve tüm çakralar için kullanılabilmesine rağmen kalp çakrasına faydalıdır.

Krizakol

Krizakol

Feragatname: Metafizik ve Alternatif Kristal İyileştirme Yetkileri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Krizakol Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa dönüş
Saf Krizakol genellikle çoğu ana takı tasarımları için çok yumuşak olarak kabul edilir. Bununla birlikte, uygun şekilde tasarlanmış mücevherlere özenle giyildiğinde, Krizakol bazı olağanüstü moda mücevherleri yapabilir. Kuvars veya bir druzy katmanı ile iç içe olan Krizakol, diğer Krizakol biçimlerinden biraz daha dayanıklıdır, bu nedenle değerli taşlar ararken, Krizakol-quartz bileşimleri mücevher için diğer Krizakol’lardan daha iyi olabilir.

Krizakol cabochons ve boncuklar, özellikle kolyelerde mücevher kullanımında oldukça popülerdir. Krizakol günlük halkalar için önerilmez, ancak berrak bir kuvars tabakasıyla, dikkatle giymek için yeterince dayanıklı olabilir. Eğer takı olarak Krizakol takılıyorsa, kullanımı küpe, iğne, broş, kolye, kolye, gömlek saplaması veya kravat gibi koruyucu tasarımlarla sınırlı olmalıdır. Krizakol zenginlik verir ve özellikle gümüş kakma yaparken çarpıcı görünür. Krizakol mücevher tasarımları genellikle altın veya platin ayarlarından çok gümüş ve bakır kullanır. Bu metaller sadece daha ekonomik değil, aynı zamanda taşların doğal renklerini daha iyi ortaya çıkarma eğilimindedir.

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlık olarak elmastan daha küçüktür.
Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Malakit Taşı

Krizakol Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa dönüş
Değerli taşlar nasıl temizlenirKrizakol oldukça yumuşak bir taş olduğundan, çekici cilalarını korumak için her zaman ekstra özen gösterilmelidir. Diğer taşlar ve mücevherler tarafından kolayca çizilebilir, bu nedenle ayrı olarak giyilmeli ve temizlenmelidir. Krizakol değerli taşları temizlerken yumuşak bir bez veya fırça ve düz sabunlu su kullanın. Ultrasonik temizleyiciler veya vapurları kullanmayın ve çamaşır suyu veya sülfürik asit gibi sert ev kimyasalları kullanmaktan kaçının. Taşlarınızın rengine kalıcı zarar gelmesini önlemek için, doğrudan güneş ışığına ve aşırı sıcağa uzun süre maruz kalmaktan kaçının.

Krizakol

Krizakol

Krizakol değerli taşlar ve mücevher her zaman diğer mücevher ve mücevherlerden ayrı olarak saklanmalıdır. Krizakol’nızı saklarken, taşlarınızı yumuşak bir bez kullanarak ayrı ayrı sarmanız veya daha fazla koruma için kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmeniz en iyisidir. Spor yapmadan, egzersiz yapmadan veya ev işlerini yapmadan önce mücevherleri çıkardığınızdan emin olun.Malakit adı, ebegümeci anlamına gelen Yunan Moloche’den gelmektedir, çünkü taş ebegümeci yaprakları ile aynı renktedir. Malakit bakır esaslıdır ve binlerce yıldır ezilmiş ve pigment olarak kullanılmıştır. Antik çağlardan beri değerli taş olarak değerlendirilmiştir.. Eski Mısırlılar mücevherlerde malakit takarlar ve süslemelerde kullanılırlardı. M.Ö 4000 yılı başlarında Mt Sina ve Süveyş arasındaki bir alanda taşı çıkardılar. Mısır hiyeroglifleri, malakitleri tanrılarının varlığının ayrılmaz bir parçası olarak tanımlar. Güneşin görüntüsü, kullanıcısını kötü ruhlardan korumak için taşa oyulmuştur. Malakit, muska ve bok böceklerine de oyulmuştu ve çocuklar için koruyucu bir taş olduğu düşünülüyordu. Eski Yunanlılar ve Romalılar da taştan vazolar ve heykeller çıkardılar. Daha sonra, Rus çekleri, onu St. Petersburg, Rusya’daki St. Isaacs Katedrali’nin sütunları gibi görkemli yapılar oluşturmak için Ural Dağları’ndaki engin birikintilerle taş ocağı yapmak için dekoratif bir taş olarak kullandılar .
kaplumbağa malakit-sculpture.jpg
Malakit bir süs taşıdır ve masa üstü, kaseler, vazolar ve oyulmuş hayvanlar gibi ürünler için kullanılır. Sertlik skalasında 3.5 ile 4 arasında derecelendirilen nispeten yumuşak bir mineral olduğu için genellikle bir taş olarak kullanılmaz . Malakit, bakırın çarpıcı bir yeşili (koyu yeşile oldukça parlak olabilir) karbonattır . Taş aynı zamanda soluktan neredeyse siyah katmanlara kadar temel yeşil tonlarının zıtlıklarında konsantrik şerit bantları ile işaretlenmiştir ve cilalı yüzeyi üzerinde karmaşık desenler gösterebilir. Mükemmel rengi ve yumuşaklığı oymacılık için popüler kılar. Malakit iyi bir cila alır, ancak yumuşaklığından dolayı halkalara takılmamalıdır.
Kendi Aile Keepsake’ini Tasarla