OTANT�K TA�

AZURİT TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
AZURİT TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • G.AFRİKA
 • KDV DAHİL
 • MAVİ AZURİT DOĞAL KAYA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TAM RENGİNDE

AZURİT TAŞI KOLYE

Azurit üst içinde hava tarafından oluşturulan bir mavi bakır madeni olan oksidasyon bakır cevheri bölgesi. adı

Azurit Taşı Kolye

Azurit Taşı Kolye

Azurittaş gök mavi rengi elde edilir. Azuriten tipik olarak süsleme nesneler için kullanılır. Ayrıca yaygın antik dünyada ve olduğu gibi orta çağlar boyunca kullanılan pigment ve mavi renkleri güzel aralığında değerli olduğu gibi boya. Bu Ortaçağda ressamlar en popüler oldu. Bugün, hala bazı boyalar için bir renk üs olarak kullanılır azurite. Ancak, oksidasyon süreci devam etmektedir, ve fiksatif olmadan boya kullanıldığı zaman fazla mesai renk yeşillik doğru eğilimi olabilir. Antik yılında Mısır , azurit zihinsel disiplinleri geliştirmek çalışmaları ve sanat ile ilişkili bulunmuştur.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ 1.KALİTE TAM RENGİNDE %100 DOĞAL AFRİKA MAVİ AZURİT KAYA KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

Eski Mısırlılar süsler oyma için Azurit kullanılır. Azuritda Atlantis kayıp, efsanevi şehir kullanılan sanılan taşlarından biri oldu.ekici mavi renk rağmen, azurit sadece 3.5 ila 4 reytinge nedeniyle, düşük sertlik takı sık kullanılmaz sertlik ölçeği . Ancak, bir hala mum veya onu korumak için diğer açık maddelerle kaplanabilir olarak azurit yapılmış basit, güzel takı parçaları bulabilirsiniz. Azuritbakır taşıyan mineralleri ile reaksiyona karbondioksit içeren su veya kireçtaşı ile reaksiyona bakır tuzları yoluyla oluşturulur.

Azurit Taş Kolye

Azurit Taş Kolye

Zaman zaman prizmatik kristaller halinde bulunur ama daha sık büyük formlarda bulunur ve genellikle ile iç içe gelişmiş bulunmuş malakit muhteşem yeşil ve mavi renk efektleri yaratmak. Azuritderin mavi ve karışımı malakit ‘ın canlı yeşil olarak bilinen bir güzel, renkli taş azurmalachite . Azurmalachite takı tutkunları ve mücevher toplayıcıları  Adından da anlaşılacağı gibi, azurit, gökyüzü gibi renkler bir dizi bulunan daha sık derin ve kraliyet mavi tonları çok açık mavi den almaktadır. Bakır kendine özgü mavi renk Azuritverir.

Azurit özellikle gibi bakır madenciliği alanlarında bulunan Avustralya , Şili, eski SSCB, Afrika ve Çin . Azurit Diğer mevduat Tsumeb, Namibya, Adelaide, bulunan Avustralya ve Utah Amerika Birleşik Devletleri, New Jersey ve Arizona. Chessy Taşlar Lyons yakınındaki Fransa , Chessylite denir. amonyak içeren herhangi bir ürün ile asla temiz azurite. saniye içinde amonyak ölçüde taş güzelliğini azaltacaktır tüm cilası, kaldıracaktır.Zihinsel, azurit, aksi takdirde kafa karıştırıcı ve anlaşılması zor olabilir durumlara açıklık getiren kişinin beyin ve zihin için faydalıdır. Azuritda ilham için iyidir ve manevi dengesi erdem içerir. Bu manevi yollarında bu dengeyi bulmak yardımcı olur ve onların derin düşüncelerini ve hayallerini sürdürmeye yardımcı olur. Azuritaynı zamanda zihinsel büyüme ve odak ve geliştirilmesi bilgelik ve olgunluk için iyidir.

AZURİT TAŞI

AZURİT TAŞI

Azurit yumuşak, derin mavi bakır maden bakır cevheri yataklarının hava ile üretilir. Ayrıca daha sonra Chessylite

olarak bilinen tip mevkiinde de Chessy-les-Mines yakınlarındaki Lyon, Fransa. [2] Mineral, bir karbonat, eski çağlardan beri bilinmektedir ve sözü edilen Elder Plinius ‘ın Natural History altında Yunan isim kuanos (κυανός: “derin mavi,” İngiliz mavi kökü). ve Latince adı caeruleum [4] azurit mavisi derece derin ve net olduğunu ve bu nedenle mineral ile eski çağlardan beri ilişkili olma eğilimi vardır Düşük nem çöl ve kış gökyüzü masmavi rengi. Azurite hem beri mineral modern İngilizce adı, bu ilişkiyi yansıtan masmavi yoluyla elde edilmektedir Arapça dan Farsça lazhward (لاژورد), başka masmavi taş olan mevduat için bilinen bir bölgede, lapis lazuli (“masmavi taş”).

Mineraloji [değiştir]
Azurit iki temel bakır (II) biri karbonat mineraller, diğeri parlak yeşil malakit. Basit bakır karbonat (Cuco 3) doğada var olduğu bilinmemektedir. Azurit bakır, aşağıdaki formüle Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 (II) katyonları iki farklı anyonları ile bağlantılıdır karbonat ve hidroksit. Azurit küçük kristali hızlı bir şekilde birkaç damla karıştırılarak üretilebilir bakır sülfat, bir içine çözeltisi, doymuş çözeltisi içinde sodyum karbonat ve çözelti, bir gece boyunca beklemeye bırakılmasıyla hazırlanmaktadır.

Azurit Taş Kolye

Azurit Taş Kolye

Azurit kristaller monoklinik ve görülebilir zaman yeterince büyük onlar koyu mavi prizmatik kristaller görünür. [2] [3] [5] azurite örnekler nodüler tipik masif ve sık sık biçimde sarkıtlarla bulunmaktadır. Örnekler nedeniyle malakit içine numune yüzeyinin hava zamanla renk hafifletmek eğilimindedir. Azurit bir ile, yumuşak Mohs sertlik sadece 3,5 ila 4 arasında özgül ağırlığı azurit ve 3.89 3.77 olduğunu. Azurit siyah toz bakır (II) oksit oluşturmak için karbondioksit ve su kaybetme, ısı ile yok edilir. Bir karbonat karakteristik, örnekler, hidroklorik asit ile işlenmesi üzerine köpürmek.
Renk [değiştir]
Böyle azurit ve malahit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) geleneksel elektronik spektroskopi bağlamında açıklanmıştır koordinasyon kompleksleri. Nispeten detaylı açıklamaları ile sağlanan ligand alan teori.

Ayrışma [değiştir]
Azurit malahit göre açık havada kararsız olan ve genellikle bir pseudomorphically ile ikame malahit. Azurit hidroksit oranı, 1: 2 oranında malakit: 1 ila 1 Bu süreç olarak karbonat değiştirme bir miktar karbon dioksit yerine (CO2), su ile birimleri (H2O) içerir:
2 Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 + H2O 3 Cu 2 (CO 3) (OH) 2 + CO 2 →
Yukarıdaki denklemde, malakit içine azurit dönüşüm havadaki karbon dioksit kısmi basıncı düşük atfedilebilir. Azurite ayrıca tuzlu su akvaryumları olarak sucul ortama, bağdaşmaz.
Kullanım [değiştir]
Bir pigment olarak kullanım için toprak azurite
Pigmentler [değiştir]
Tarafından Sincap ile Lady arka Hans Holbein Younger azurite ile boyandı
Madonna’nın mantonun yeşilimsi renk Raphael Saints ile Madonna ve Çocuk Enthroned malakit için hava azurite nedeniyle

Doğal Azurit Kolye

Doğal Azurit Kolye

Azurite mavi olarak kullanılan pigment antik çağlardan beri. [6] incelik derecesine bağlı için zemin oldu ve bakır karbonat temel içeriği, bu blues geniş bir yelpazede verdi. O eskiden (den Azurro Della Magna olarak bilinen ek dağ mavi veya Ermeni taş olarak bilinmektedir İtalyanca). Yağ ile karıştırıldığında biraz yeşile döner. Ile karıştırıldığında yumurta sarısı yeşil-gri döner. Ayrıca adlarıyla bilinen mavi bice olsa ve mavi verditer verditer genellikle de kimyasal olan bir işlem tarafından yapılmış bir pigment ile ilgilidir. Azurite pigment eski örnekleri nedeniyle malakit içine hava için daha yeşilimsi bir renk tonu gösterebilir. Çok azurite mislabeled edildi lapis lazuli bir terim birçok mavi pigmentler uygulanır. Resim Sergisi kimyasal analizi gibi Ortaçağ’dan geliştirir, azurit ortaçağ ressamlar tarafından kullanılan blues önemli bir kaynak olarak kabul ediliyor. Azurite anda Avrupa’da ortak bir mineral iken gerçek lapis lazuli esas Ortaçağ’da Afganistan’dan temin edilmiştir. Büyükçe mevduat Lyons, Fransa’nın yakınlarında bulundu. Orada bulunan gümüş madenlerinde, Saksonya 12. yüzyıldan beri mayınlı edildi. [7]

Isıtma saflaştırılmış doğal gelen azurite ayırt etmek için kullanılabilir ultramarin tarafından tarif edildiği gibi, mavi, benzer fakat çok daha pahalı pigment Cennino D’Andrea Cennini. Ultramarine ısıya dayanıklı, ancak azurite siyah bakır oksit döner. Ancak, azurit nazik ısıtma Japon boyama tekniklerinde kullanılan derin bir mavi pigment üretir.
Mücevher [değiştir]
Azurite boncuklar gibi bazen kullanılan takı süs taşı olarak da, ve. Limit gibi kullanır havalarda Ancak, yumuşaklığı ve eğilimi derin mavi renk kaybetmek. Isıtma kadar azurite örneklerin monte tüm oda sıcaklığında yapılması gerekir kolayca azurite yok eder.
Toplama [değiştir]

Azurit Taşı Kolye

Azurit Taşı Kolye

Azurit yoğun renk popüler bir koleksiyoncu taş yapar. Ancak, parlak ışık, ısı ve açık hava her zaman üzerindeki rengin yoğunluğunu azaltmak eğilimindedir. Bir bozulmamış azurite numune derin mavi renk korumaya yardımcı olmak için, koleksiyoncular özgün doğal ortamda benzer bir serin, karanlık, mühürlü saklama ortamı kullanmak gerekir.
Maden [değiştir]
Bakır kendisinin değil büyük bir cevher ise, azurit varlığı ayrışmış varlığı iyi bir yüzey göstergesi olan bakır sülfid cevherlerinin. Genellikle bakır cevherleri varlığı güçlü bir göstergesi masmavi ve parlak yeşil çarpıcı bir renk kombinasyonu üreten kimyasal çok benzer malakit ile birlikte bulunur.

Tarihi [değiştir]
Bakır cevheri göstergeleri olarak azurit ve malahit kullanımı elemanı adına dolaylı açtı nikel İngilizce. Büyük Nickeline, aynı zamanda niccolite olarak bilinen nikel asıl cevher yeşil mineral (içine yüzeyinde havalarda Anaberjit) o malakit benzemektedir. Bu benzerlik zaman zaman girişimlerde sonuçlandı kokusu bakır cevheri, ama nedeniyle gerekli olan yüksek eritme sıcaklıklarına tür girişimler hep başarısızlıkla sonuçlandı olduğu inancıyla nickeline azaltmak nikel. Almanya’da bu aldatıcı mineral olarak bilinir hale geldi kupfernickel, kelimenin tam anlamıyla “Bakır iblis”. İsveçli simyacı Baron Axel Fredrik Cronstedt (tarafından eğitilmiş Georg Brandt, nikel gibi metal keşfeden kobalt) muhtemelen kupfernickel cevheri içinde saklanıyor, yeni bir metal olduğunu fark etti ve 1751 yılında üretmeye eritme kupfernickel başarılı bir (bazı haricinde önceden bilinmeyen göktaşları gümüşi) beyaz, demir gibi metal. Mantıken, Cronstedt kupfernickel nikel parçası sonra yaptığı yeni metal adında.
içbir kristal oldukça azurite gibi saf Mavi Ray somutlaştırır. Onun koyu mavi enerjinin zengin canlılık Üçüncü Göz Çakra tam frekansa rezonansa ve eski uygarlıkların başladığından beri aydınlanma ruhlar rehberlik edilmiştir. [Simmons, 63] [Salonu, 77]

Atlantis ve erken Mısırlılar sakinleri için, Azurit en güçlü psişik taş ve sırrına kefen; onun sırlarını sadece en yüksek rahipler ve rahibeler tarafından bilinen. O gök ağ geçitleri açmak inanılan antik Çinliler tarafından Cennetin Taş denirdi, ve vizyoner anlayışlar ve iyileştirici güçleri için Yunanlılar ve Romalılar tarafından saygıyla karşılandı. Yerli Amerikalılar, onların manevi Hint rehber temas varlığını hissetmek ve mesaj anlamak için bu kutsal taşı kullanılan süre Mayalar için Azurit, mistik kendini ilham ve düşünce yoluyla bilgelik ve bilgi transferini kolaylaştırdı. ] [ eason, 217] [Mella, 74] [Melodi, 140]

Mavi Azurit Taşı Kolye

Mavi Azurit Taşı Kolye

Modern uygulayıcılar için, azurit metafizik özellikleri hala gerginlik ve karışıklık uzak temizleyerek ve yeni bakış açılarına aklını açarak, onun mirası güçleri ayna. Bu kristal psişik ve sezgisel yeteneklerini geliştirme uyandırarak, akıl uyarır ve manevi rehberlik ile hizaya iç vizyon getiriyor. Bu meditative ya da kanalize durumuna girmeden, rüyalar geliştirme için kullanılan ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için vücut yolculuklar dışında olanak olabilir. Azurite geçmiş veya alternatif hayatını keşfetmek faydalıdır, Boğaz Chakra temizlemek için onun yetenek bu deneyimlerden hatırlattı hassas sözle ifade sağlar. [Salonu, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]
Azurite derin “masmavi” renk adında bir yumuşak taş olduğunu. Bazen bir vitreus cila ile, kitleler, nodüller, tabular veya prizmatik kristaller oluşan bakır cevherinin üst oksitlenmiş porsiyonlar halinde bulunan bir bakır karbonat mineraldir. Doygun renk indigo tonları içine derin mavi parlak aralıkları ve ışık mavi çizgiler içerebilir. Bu boya pigment içine zemin ve binlerce yıldır kumaş için boya maddesi olarak kullanılır olmuştur, [Mella, 74] [Eason, 217] [Melodi, 139]
Azurit genellikle malakit, bir bakır karbonat mineral, parlak yeşil renk ile bir ile karıştırılır doğada bulunur. Birlikte, cilalı formda, onlar Mother Earth benzeyen ve sadece kendi bireysel özelliklerini taşıyan, ancak enerjileri şifa güçlü bir karışımıdır.

Mavi Azurit Satış

Mavi Azurit Satış

Azurite-Malahit fiziksel dis-kolaylığı iyileşmesinde topraklı, daha entegre süreci getirerek, enerji olağanüstü iletkendir. Mavi ışın nüfuz ve yeşil ışın derin bir iyileşme gücünü kolaylaştırır iken sistem içinde stres seviyelerini sakinleştirici, enerji taşır. Aynı zamanda duygusal ücret düşünceler veya olumsuz duyguların bilinçaltını temizlik ve daha yüksek ve daha net ruhsal durumunu geri Üçüncü Göz etkinleştirmek için kullanılıyor olabilir. Derin içinde gitmek için izin ile “All”. Enerjilerin Azurit-malakit birleşimi meditasyon son derece elverişli olduğunu, benmerkezci özellikleri eriterek kibir, küstahlık ve kibir dağıttılar yardımcı ve evrensel bir bağlantı dayalı esneklik ve bireysellik yönünde bir isteklilik aşılayan sırayla korkusuzca kendini, absolved sürekli ve her zaman oluşum tamamen farkında ışığa içine yeniden doğmuş olmak. [Raphaell, 146-147] [Hall, 78] [Melodi

Bu üç taş sıkı bağlarla ailenin üyeleridir. koyu yeşil Malachite için koyu mavi Azurit ve hafif kardeş ikiz kardeş gibidir. Hem tek oksijen atomu dışında, aynı kimyasal bileşime sahip olan, bazik bakır karbonat,. çift yumurta ikizlerinde olduğu gibi, yakından ilişkili ama kişiliği ve görünüş olarak farklıdır. Azurite, ne zaman yeryüzünde, yavaş yavaş malakit değiştirebilirsiniz, böylece Malakit mevcut olmadan azurite bulmak için nadirdir. Her iki mineral içeren taşlar genellikle Azurmalachite denir. Krizokol, açık yeşil / mavi gökyüzü taş, bakır silikat olmak ve sık sık onlarla aynı taş meydana gelen bu kardeşlerimize bir kardeş olduğunu. Turkuaz, bakır, alüminyum fosfat, bu üç kuzeni ve sık sık aynı bakır mevduat konumlarda bulunabilir.

Azurit Taşı Satış

Azurit Taşı Satış

Azurite veya Chrysocolla etiketli en Zuni fetishes genellikle A / M / C ve kuvars ve çeşitli matris taşları gibi diğer mineraller bir arada bulunmaktadır. Bu fetişler sonuçlanan parlak renk ve desen kombinasyonları kolektörleri ile onları çok popüler hale. Çoğu Zuni  oymacılar seyrek bir oyma malzemesi olarak A / M / C kullanmış, ancak Boone, Sheche, Gasper ve Quandelacy aileleri, Emery Eriacho, Lloyd ve Al Lasiloo, Yuselew / Epaloose çalışmalarında en yaygın bulunan kardeşler, Ricky Laahty Jeff Tsalabutie ve Gibbs Othole.

Metafiziksel, Azurit / Malahit / Chrysocolla kombinasyonu dönüşümsel ve rejeneratif taş kişinin duygularını dengelemek ve büyük değişim zamanlarında kendini tüm yönleri ile daha rahat hissetmek için kullanıcıya yardımcı olduğunu. Bu şefkat ve sağ-fikirlilik göstermek için bir yardımcı, kardeşlik ve sevgi bir kişinin duygularını geliştirir. Aşağıda bireysel bazda bu üç taş daha ayrıntılı bir açıklama.

azurite
Azurite, 3.5 bir SB’nin sertlik ile – 4, kendi lacivert ya da derin mavi renk adını temel bakır karbonat olduğunu. Oluşan ve bakır cevheri yataklarının yakınında bulunan ve toprağa olan uzun bir geçmişe sahiptir ve masmavi renkli pigment için kullanılır.

 

AZURİT TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
AZURİT TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • G.AFRİKA
 • KDV DAHİL
 • MAVİ AZURİT DOĞAL KAYA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TAM RENGİNDE
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AZURİT TAŞI KOLYE

Azurit üst içinde hava tarafından oluşturulan bir mavi bakır madeni olan oksidasyon bakır cevheri bölgesi. adı

Azurit Taşı Kolye

Azurit Taşı Kolye

Azurittaş gök mavi rengi elde edilir. Azuriten tipik olarak süsleme nesneler için kullanılır. Ayrıca yaygın antik dünyada ve olduğu gibi orta çağlar boyunca kullanılan pigment ve mavi renkleri güzel aralığında değerli olduğu gibi boya. Bu Ortaçağda ressamlar en popüler oldu. Bugün, hala bazı boyalar için bir renk üs olarak kullanılır azurite. Ancak, oksidasyon süreci devam etmektedir, ve fiksatif olmadan boya kullanıldığı zaman fazla mesai renk yeşillik doğru eğilimi olabilir. Antik yılında Mısır , azurit zihinsel disiplinleri geliştirmek çalışmaları ve sanat ile ilişkili bulunmuştur.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİKLİ 1.KALİTE TAM RENGİNDE %100 DOĞAL AFRİKA MAVİ AZURİT KAYA KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

Eski Mısırlılar süsler oyma için Azurit kullanılır. Azuritda Atlantis kayıp, efsanevi şehir kullanılan sanılan taşlarından biri oldu.ekici mavi renk rağmen, azurit sadece 3.5 ila 4 reytinge nedeniyle, düşük sertlik takı sık kullanılmaz sertlik ölçeği . Ancak, bir hala mum veya onu korumak için diğer açık maddelerle kaplanabilir olarak azurit yapılmış basit, güzel takı parçaları bulabilirsiniz. Azuritbakır taşıyan mineralleri ile reaksiyona karbondioksit içeren su veya kireçtaşı ile reaksiyona bakır tuzları yoluyla oluşturulur.

Azurit Taş Kolye

Azurit Taş Kolye

Zaman zaman prizmatik kristaller halinde bulunur ama daha sık büyük formlarda bulunur ve genellikle ile iç içe gelişmiş bulunmuş malakit muhteşem yeşil ve mavi renk efektleri yaratmak. Azuritderin mavi ve karışımı malakit ‘ın canlı yeşil olarak bilinen bir güzel, renkli taş azurmalachite . Azurmalachite takı tutkunları ve mücevher toplayıcıları  Adından da anlaşılacağı gibi, azurit, gökyüzü gibi renkler bir dizi bulunan daha sık derin ve kraliyet mavi tonları çok açık mavi den almaktadır. Bakır kendine özgü mavi renk Azuritverir.

Azurit özellikle gibi bakır madenciliği alanlarında bulunan Avustralya , Şili, eski SSCB, Afrika ve Çin . Azurit Diğer mevduat Tsumeb, Namibya, Adelaide, bulunan Avustralya ve Utah Amerika Birleşik Devletleri, New Jersey ve Arizona. Chessy Taşlar Lyons yakınındaki Fransa , Chessylite denir. amonyak içeren herhangi bir ürün ile asla temiz azurite. saniye içinde amonyak ölçüde taş güzelliğini azaltacaktır tüm cilası, kaldıracaktır.Zihinsel, azurit, aksi takdirde kafa karıştırıcı ve anlaşılması zor olabilir durumlara açıklık getiren kişinin beyin ve zihin için faydalıdır. Azuritda ilham için iyidir ve manevi dengesi erdem içerir. Bu manevi yollarında bu dengeyi bulmak yardımcı olur ve onların derin düşüncelerini ve hayallerini sürdürmeye yardımcı olur. Azuritaynı zamanda zihinsel büyüme ve odak ve geliştirilmesi bilgelik ve olgunluk için iyidir.

AZURİT TAŞI

AZURİT TAŞI

Azurit yumuşak, derin mavi bakır maden bakır cevheri yataklarının hava ile üretilir. Ayrıca daha sonra Chessylite

olarak bilinen tip mevkiinde de Chessy-les-Mines yakınlarındaki Lyon, Fransa. [2] Mineral, bir karbonat, eski çağlardan beri bilinmektedir ve sözü edilen Elder Plinius ‘ın Natural History altında Yunan isim kuanos (κυανός: “derin mavi,” İngiliz mavi kökü). ve Latince adı caeruleum [4] azurit mavisi derece derin ve net olduğunu ve bu nedenle mineral ile eski çağlardan beri ilişkili olma eğilimi vardır Düşük nem çöl ve kış gökyüzü masmavi rengi. Azurite hem beri mineral modern İngilizce adı, bu ilişkiyi yansıtan masmavi yoluyla elde edilmektedir Arapça dan Farsça lazhward (لاژورد), başka masmavi taş olan mevduat için bilinen bir bölgede, lapis lazuli (“masmavi taş”).

Mineraloji [değiştir]
Azurit iki temel bakır (II) biri karbonat mineraller, diğeri parlak yeşil malakit. Basit bakır karbonat (Cuco 3) doğada var olduğu bilinmemektedir. Azurit bakır, aşağıdaki formüle Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 (II) katyonları iki farklı anyonları ile bağlantılıdır karbonat ve hidroksit. Azurit küçük kristali hızlı bir şekilde birkaç damla karıştırılarak üretilebilir bakır sülfat, bir içine çözeltisi, doymuş çözeltisi içinde sodyum karbonat ve çözelti, bir gece boyunca beklemeye bırakılmasıyla hazırlanmaktadır.

Azurit Taş Kolye

Azurit Taş Kolye

Azurit kristaller monoklinik ve görülebilir zaman yeterince büyük onlar koyu mavi prizmatik kristaller görünür. [2] [3] [5] azurite örnekler nodüler tipik masif ve sık sık biçimde sarkıtlarla bulunmaktadır. Örnekler nedeniyle malakit içine numune yüzeyinin hava zamanla renk hafifletmek eğilimindedir. Azurit bir ile, yumuşak Mohs sertlik sadece 3,5 ila 4 arasında özgül ağırlığı azurit ve 3.89 3.77 olduğunu. Azurit siyah toz bakır (II) oksit oluşturmak için karbondioksit ve su kaybetme, ısı ile yok edilir. Bir karbonat karakteristik, örnekler, hidroklorik asit ile işlenmesi üzerine köpürmek.
Renk [değiştir]
Böyle azurit ve malahit gibi minerallerin optik özellikleri (renk, yoğunluk) geleneksel elektronik spektroskopi bağlamında açıklanmıştır koordinasyon kompleksleri. Nispeten detaylı açıklamaları ile sağlanan ligand alan teori.

Ayrışma [değiştir]
Azurit malahit göre açık havada kararsız olan ve genellikle bir pseudomorphically ile ikame malahit. Azurit hidroksit oranı, 1: 2 oranında malakit: 1 ila 1 Bu süreç olarak karbonat değiştirme bir miktar karbon dioksit yerine (CO2), su ile birimleri (H2O) içerir:
2 Cu 3 (CO 3) 2 (OH) 2 + H2O 3 Cu 2 (CO 3) (OH) 2 + CO 2 →
Yukarıdaki denklemde, malakit içine azurit dönüşüm havadaki karbon dioksit kısmi basıncı düşük atfedilebilir. Azurite ayrıca tuzlu su akvaryumları olarak sucul ortama, bağdaşmaz.
Kullanım [değiştir]
Bir pigment olarak kullanım için toprak azurite
Pigmentler [değiştir]
Tarafından Sincap ile Lady arka Hans Holbein Younger azurite ile boyandı
Madonna’nın mantonun yeşilimsi renk Raphael Saints ile Madonna ve Çocuk Enthroned malakit için hava azurite nedeniyle

Doğal Azurit Kolye

Doğal Azurit Kolye

Azurite mavi olarak kullanılan pigment antik çağlardan beri. [6] incelik derecesine bağlı için zemin oldu ve bakır karbonat temel içeriği, bu blues geniş bir yelpazede verdi. O eskiden (den Azurro Della Magna olarak bilinen ek dağ mavi veya Ermeni taş olarak bilinmektedir İtalyanca). Yağ ile karıştırıldığında biraz yeşile döner. Ile karıştırıldığında yumurta sarısı yeşil-gri döner. Ayrıca adlarıyla bilinen mavi bice olsa ve mavi verditer verditer genellikle de kimyasal olan bir işlem tarafından yapılmış bir pigment ile ilgilidir. Azurite pigment eski örnekleri nedeniyle malakit içine hava için daha yeşilimsi bir renk tonu gösterebilir. Çok azurite mislabeled edildi lapis lazuli bir terim birçok mavi pigmentler uygulanır. Resim Sergisi kimyasal analizi gibi Ortaçağ’dan geliştirir, azurit ortaçağ ressamlar tarafından kullanılan blues önemli bir kaynak olarak kabul ediliyor. Azurite anda Avrupa’da ortak bir mineral iken gerçek lapis lazuli esas Ortaçağ’da Afganistan’dan temin edilmiştir. Büyükçe mevduat Lyons, Fransa’nın yakınlarında bulundu. Orada bulunan gümüş madenlerinde, Saksonya 12. yüzyıldan beri mayınlı edildi. [7]

Isıtma saflaştırılmış doğal gelen azurite ayırt etmek için kullanılabilir ultramarin tarafından tarif edildiği gibi, mavi, benzer fakat çok daha pahalı pigment Cennino D’Andrea Cennini. Ultramarine ısıya dayanıklı, ancak azurite siyah bakır oksit döner. Ancak, azurit nazik ısıtma Japon boyama tekniklerinde kullanılan derin bir mavi pigment üretir.
Mücevher [değiştir]
Azurite boncuklar gibi bazen kullanılan takı süs taşı olarak da, ve. Limit gibi kullanır havalarda Ancak, yumuşaklığı ve eğilimi derin mavi renk kaybetmek. Isıtma kadar azurite örneklerin monte tüm oda sıcaklığında yapılması gerekir kolayca azurite yok eder.
Toplama [değiştir]

Azurit Taşı Kolye

Azurit Taşı Kolye

Azurit yoğun renk popüler bir koleksiyoncu taş yapar. Ancak, parlak ışık, ısı ve açık hava her zaman üzerindeki rengin yoğunluğunu azaltmak eğilimindedir. Bir bozulmamış azurite numune derin mavi renk korumaya yardımcı olmak için, koleksiyoncular özgün doğal ortamda benzer bir serin, karanlık, mühürlü saklama ortamı kullanmak gerekir.
Maden [değiştir]
Bakır kendisinin değil büyük bir cevher ise, azurit varlığı ayrışmış varlığı iyi bir yüzey göstergesi olan bakır sülfid cevherlerinin. Genellikle bakır cevherleri varlığı güçlü bir göstergesi masmavi ve parlak yeşil çarpıcı bir renk kombinasyonu üreten kimyasal çok benzer malakit ile birlikte bulunur.

Tarihi [değiştir]
Bakır cevheri göstergeleri olarak azurit ve malahit kullanımı elemanı adına dolaylı açtı nikel İngilizce. Büyük Nickeline, aynı zamanda niccolite olarak bilinen nikel asıl cevher yeşil mineral (içine yüzeyinde havalarda Anaberjit) o malakit benzemektedir. Bu benzerlik zaman zaman girişimlerde sonuçlandı kokusu bakır cevheri, ama nedeniyle gerekli olan yüksek eritme sıcaklıklarına tür girişimler hep başarısızlıkla sonuçlandı olduğu inancıyla nickeline azaltmak nikel. Almanya’da bu aldatıcı mineral olarak bilinir hale geldi kupfernickel, kelimenin tam anlamıyla “Bakır iblis”. İsveçli simyacı Baron Axel Fredrik Cronstedt (tarafından eğitilmiş Georg Brandt, nikel gibi metal keşfeden kobalt) muhtemelen kupfernickel cevheri içinde saklanıyor, yeni bir metal olduğunu fark etti ve 1751 yılında üretmeye eritme kupfernickel başarılı bir (bazı haricinde önceden bilinmeyen göktaşları gümüşi) beyaz, demir gibi metal. Mantıken, Cronstedt kupfernickel nikel parçası sonra yaptığı yeni metal adında.
içbir kristal oldukça azurite gibi saf Mavi Ray somutlaştırır. Onun koyu mavi enerjinin zengin canlılık Üçüncü Göz Çakra tam frekansa rezonansa ve eski uygarlıkların başladığından beri aydınlanma ruhlar rehberlik edilmiştir. [Simmons, 63] [Salonu, 77]

Atlantis ve erken Mısırlılar sakinleri için, Azurit en güçlü psişik taş ve sırrına kefen; onun sırlarını sadece en yüksek rahipler ve rahibeler tarafından bilinen. O gök ağ geçitleri açmak inanılan antik Çinliler tarafından Cennetin Taş denirdi, ve vizyoner anlayışlar ve iyileştirici güçleri için Yunanlılar ve Romalılar tarafından saygıyla karşılandı. Yerli Amerikalılar, onların manevi Hint rehber temas varlığını hissetmek ve mesaj anlamak için bu kutsal taşı kullanılan süre Mayalar için Azurit, mistik kendini ilham ve düşünce yoluyla bilgelik ve bilgi transferini kolaylaştırdı. ] [ eason, 217] [Mella, 74] [Melodi, 140]

Mavi Azurit Taşı Kolye

Mavi Azurit Taşı Kolye

Modern uygulayıcılar için, azurit metafizik özellikleri hala gerginlik ve karışıklık uzak temizleyerek ve yeni bakış açılarına aklını açarak, onun mirası güçleri ayna. Bu kristal psişik ve sezgisel yeteneklerini geliştirme uyandırarak, akıl uyarır ve manevi rehberlik ile hizaya iç vizyon getiriyor. Bu meditative ya da kanalize durumuna girmeden, rüyalar geliştirme için kullanılan ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için vücut yolculuklar dışında olanak olabilir. Azurite geçmiş veya alternatif hayatını keşfetmek faydalıdır, Boğaz Chakra temizlemek için onun yetenek bu deneyimlerden hatırlattı hassas sözle ifade sağlar. [Salonu, 77] [Simmons, 63] [Ahsian, 64] [Melodi, 139]
Azurite derin “masmavi” renk adında bir yumuşak taş olduğunu. Bazen bir vitreus cila ile, kitleler, nodüller, tabular veya prizmatik kristaller oluşan bakır cevherinin üst oksitlenmiş porsiyonlar halinde bulunan bir bakır karbonat mineraldir. Doygun renk indigo tonları içine derin mavi parlak aralıkları ve ışık mavi çizgiler içerebilir. Bu boya pigment içine zemin ve binlerce yıldır kumaş için boya maddesi olarak kullanılır olmuştur, [Mella, 74] [Eason, 217] [Melodi, 139]
Azurit genellikle malakit, bir bakır karbonat mineral, parlak yeşil renk ile bir ile karıştırılır doğada bulunur. Birlikte, cilalı formda, onlar Mother Earth benzeyen ve sadece kendi bireysel özelliklerini taşıyan, ancak enerjileri şifa güçlü bir karışımıdır.

Mavi Azurit Satış

Mavi Azurit Satış

Azurite-Malahit fiziksel dis-kolaylığı iyileşmesinde topraklı, daha entegre süreci getirerek, enerji olağanüstü iletkendir. Mavi ışın nüfuz ve yeşil ışın derin bir iyileşme gücünü kolaylaştırır iken sistem içinde stres seviyelerini sakinleştirici, enerji taşır. Aynı zamanda duygusal ücret düşünceler veya olumsuz duyguların bilinçaltını temizlik ve daha yüksek ve daha net ruhsal durumunu geri Üçüncü Göz etkinleştirmek için kullanılıyor olabilir. Derin içinde gitmek için izin ile “All”. Enerjilerin Azurit-malakit birleşimi meditasyon son derece elverişli olduğunu, benmerkezci özellikleri eriterek kibir, küstahlık ve kibir dağıttılar yardımcı ve evrensel bir bağlantı dayalı esneklik ve bireysellik yönünde bir isteklilik aşılayan sırayla korkusuzca kendini, absolved sürekli ve her zaman oluşum tamamen farkında ışığa içine yeniden doğmuş olmak. [Raphaell, 146-147] [Hall, 78] [Melodi

Bu üç taş sıkı bağlarla ailenin üyeleridir. koyu yeşil Malachite için koyu mavi Azurit ve hafif kardeş ikiz kardeş gibidir. Hem tek oksijen atomu dışında, aynı kimyasal bileşime sahip olan, bazik bakır karbonat,. çift yumurta ikizlerinde olduğu gibi, yakından ilişkili ama kişiliği ve görünüş olarak farklıdır. Azurite, ne zaman yeryüzünde, yavaş yavaş malakit değiştirebilirsiniz, böylece Malakit mevcut olmadan azurite bulmak için nadirdir. Her iki mineral içeren taşlar genellikle Azurmalachite denir. Krizokol, açık yeşil / mavi gökyüzü taş, bakır silikat olmak ve sık sık onlarla aynı taş meydana gelen bu kardeşlerimize bir kardeş olduğunu. Turkuaz, bakır, alüminyum fosfat, bu üç kuzeni ve sık sık aynı bakır mevduat konumlarda bulunabilir.

Azurit Taşı Satış

Azurit Taşı Satış

Azurite veya Chrysocolla etiketli en Zuni fetishes genellikle A / M / C ve kuvars ve çeşitli matris taşları gibi diğer mineraller bir arada bulunmaktadır. Bu fetişler sonuçlanan parlak renk ve desen kombinasyonları kolektörleri ile onları çok popüler hale. Çoğu Zuni  oymacılar seyrek bir oyma malzemesi olarak A / M / C kullanmış, ancak Boone, Sheche, Gasper ve Quandelacy aileleri, Emery Eriacho, Lloyd ve Al Lasiloo, Yuselew / Epaloose çalışmalarında en yaygın bulunan kardeşler, Ricky Laahty Jeff Tsalabutie ve Gibbs Othole.

Metafiziksel, Azurit / Malahit / Chrysocolla kombinasyonu dönüşümsel ve rejeneratif taş kişinin duygularını dengelemek ve büyük değişim zamanlarında kendini tüm yönleri ile daha rahat hissetmek için kullanıcıya yardımcı olduğunu. Bu şefkat ve sağ-fikirlilik göstermek için bir yardımcı, kardeşlik ve sevgi bir kişinin duygularını geliştirir. Aşağıda bireysel bazda bu üç taş daha ayrıntılı bir açıklama.

azurite
Azurite, 3.5 bir SB’nin sertlik ile – 4, kendi lacivert ya da derin mavi renk adını temel bakır karbonat olduğunu. Oluşan ve bakır cevheri yataklarının yakınında bulunan ve toprağa olan uzun bir geçmişe sahiptir ve masmavi renkli pigment için kullanılır.