OTANT�K TA�

DİOPTAZ

DOĞAL KAYALAR
DİOPTAZ
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DİOPTAZ DOĞAL KAYA
 • EŞİ YOK
 • KAZAKİSTAN
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON MİNAREL

DİOPTAZ

dioptaz yoğun olduğu zümrüt , mavimsi-yeşil -yeşil bakır Siklosilikat mineral . Şeffaftır saydam . Onun parlaklık

dioptaz

dioptaz

Teklif vermesi vitreus olan sarsılmaz . Formülü · H2O (ayrıca Cusio 2 (OH) 2 olarak rapor) Cusio 3’tür. Bu 5 sertliğe, diş minesi ile aynı yer alır. Onun özgül ağırlığı 3,28-3,35 olduğunu ve mükemmel iki ve bir çok iyi sahip bölünme yön. Ayrıca, dioptaz çok kırılgan ve örnekler büyük bir dikkatle ele alınması gerekir. Bu ise üç köşeli 6 taraflı oluşturan mineral, kristaller Romboedrik ile sonlandırılır.dioptaz üç gözler kenarlarını vurgulamak için kullanılan Öncesi Çömlekçilik Neolitik B kireç sıva ‘keşfedilen heykeller Ain Ghazal olarak bilinen Micah, HEIFA ve Nuh’un . [3] Bu heykeller hakkında geri 7200 M.Ö. tarih. [3]

18. yüzyılın sonlarında, Altyn-Tyube (Altyn-Tüp) madeninde bakır madenciler, Karagandy Province , Kazakistan [2] buldukları düşünce zümrüt hayallerindeki mevduat. Onlar fantastik boşluklar bulundu kuvars bir damarlar kireçtaşı parlak zümrüt yeşili şeffaf kristaller binlerce dolu. Kristaller sevk edildi Moskova , Rusya analizi için. Ancak 8 Emerald daha sertlik ile karşılaştırıldığında 5 Mineral en alt sertlik kolayca ayırt. Daha sonra Fr. René Just Haüy (ünlü Fransız mineralog 1797 yılında) esrarengiz Altyn-Tyube mineral bilimine yeni olduğunu tespit ve (dioptaz adlı Yunan mineral en kastederek, ve optos “ile” “görünür”, dia,) kırılmamış kristalleri içinde görünür olan iki bölünme tarifi.Tsumeb Mine, gelen dioptaz Tsumeb , Namibya

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE KOLEKSİYON SEVERLERİN GÖZDE MİNARELİ  KAZAKİSTAN  DİOPTAZ DOĞAL KAYA MATRİX OLUŞUM TAM RENGİNDE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR (70 KARAT)

dioptaz çoğunlukla bulunan bir nadir mineral olan çöl o ikincil mineral olarak oluşturduğu nerede bölgelerin oksitlenmiş bakır bölgesi sülfür maden yataklarının. Ancak, oluşum süreci basit değildir, oksidasyon olarak bakır sülfit dioptaz kristalize yetersiz olmalıdır silis derece hariç suda normalde özenle çözünür alkali pH . Sülfidlerin oksidasyonu yüksek oluşturur asidik zengin sıvı , sülfürik asit , silika çözünürlüğe bastırmak gerekir. Ancak, kuru iklimlerde ve yeterli zaman özellikle asitleri mineral mevduat alanlarında tamponlu tarafından karbonat , silis dakika miktarları çözünmüş bakır oluşturan dioptaz ve reaksiyona girebilir chrysocolla .

dioptaz Taşı

dioptaz Taşı

Kazakistan’da Altyn Tüp mayın hala yakışıklı örnekleri sağlar; kahverengimsi bir kuvarsit konak diğer yerlerde onun örnekleri ayırır. Tüm iyi örnekleri de Tsumeb Madeninde bulundu Tsumeb , Namibya . Kristal genellikle çekici bir kar beyazı karbonat matrisi üzerinde tünemiş ile Tsumeb dioptaz, harika parlak ve şeffaftır. dioptaz ayrıca güneybatı çöllerinde bulunan ABD . Dikkate değer bir olay yakınındaki eski Mamut-Saint Anthony Mine Mammoth, Arizona ince yapmak küçük kristaller micromount örnekleri bulunur. Buna ek olarak, dioptaz birçok küçük, soluk yeşil renkli kristaller yakın Noel Mine gelmiş Hayden, Arizona . İnce numuneler için başka klasik yöreden Renéville olduğunu Kongo-Brazzaville . Son olarak, ilginç bir olay ve Agua de Oro yakınlarındaki Malpaso Ocağı ise Arjantin . Burada küçük mavimsi-yeşil dioptaz ve bulunan kuvars . dioptaz birincil ve kuvars, nabit bakır ve birlikte kristalize olup, bu olayda görünür malahit .

Kullan [ değiştir ]
dioptaz ile popüler mineral kolektörleri ve bazen küçük zümrüt gibi bölünür taşlar . dioptaz ve chrysocolla sadece nispeten yaygın bakır silikat mineralleri bulunmaktadır. Bir dioptaz taş maruz asla ultrasonik temizlik ya da kırılgan taş paramparça olacaktır. Zemin pigment olarak dioptaz boyama kullanılabilir.

En ünlü (ve pahalı) dioptaz mineral yöreden olan Tsumeb , Namibya.

dioptaz çok onun yoğun yeşil renk için istenen parlak renkli bir mineraldir. Bu çok farklı, iyi gelişmiş kristaller oluşabilir, ancak tanınmış mevduat sadece bir avuç büyük kristaller üretmiştir. Arizona olanlar da dahil olmak üzere, bu mineralin en mevkiler, sadece mikro kristalleri üretirler. dioptaz kristaller genellikle kırılgan ve örnekleri tutarken kolayca olunmalıdır kırmak ya da parçalanacak ve bu nedenle bakım yapabilirsiniz.

dioptaz

dioptaz

dioptaz Adını Yunanca kelime “görmek için” anlamına gelir ve Optasia, “aracılığıyla” anlamına Dia, bir arada türetilmiştir 1797 yılında seçildi. Bu şeffaf içindeki iç bölünme uçakları görme yeteneği ile ilgili olduğunu saydam dioptaz kristalleri.
Kimyasal formül Cusio 2 (OH) 2
kompozisyon Temel bakır silikat
Renk Derin zümrüt yeşili, koyu yeşil, mavimsi-yeşil
Meç Yeşil
Sertlik 5
kristal Sistemi altıgen şeklinde
3D Kristal Atlas
(Animasyonlu model için tıklayın)
altıgen Prizma
Modifiye Altıgen Prizma
Kristal Şekillerinin
ve Agregalar Farklı olarak, sivri olan kristaller altıgen şekilli eşkenar dörtgen uçları. Kristaller neredeyse hemen hemen her zaman iki kat sona zaman zaman her ne kadar, ve genellikle kısa ve küt olan prizmatik ve uzun . Kristaller ayrıca daha tipik olabilir eşkenar dörtgen bu alışkanlık çok nadir olmasına rağmen. Kristaller birbirine kristaller yoğun gruplar halinde genellikle, ama izole bireyler olabilir. Ayrıca drusy , yayılan , iğnemsi , Batriyoidal , grenli , kakma , ve büyük .
şeffaflık Neredeyse opak Şeffaf
Spesifik yer çekimi 3,3-3,4
parıltı Vitreus için sarsılmaz
bölünme 1,3
Kırık dengesiz
azim Kırılgan

dioptaz Minareli

dioptaz Minareli

Grup içinde Silikatlar ; Cyclosilicates
Çarpıcı özellikler Belirgin renk ve kristal alışkanlıkları
çevre Ikincil mineral olarak hidrotermal yedek bakır yataklarının.
kaya Tipi Sedimanter , Metamorfik
Popülerlik (1-4) 2
Prevalans (1-3) 3
Talep (1-3) 1

KULLANIMI
dioptaz bir çok değerli mineral ve iyi kristaller, mineral koleksiyoncular ve meraklıları tarafından aranır. dioptaz örnekler, klasik bölgelerden özellikle de oldukça pahalıya mal olabilir.

Dikkate değer MEKANLAR
Tip lokalitesi büyük ve olağanüstü kristaller, üretmek için bilinen dioptaz için Altyn-Tyube, Kazakistan olduğunu. Aynı şekilde olağanüstü belki de bu mineralin iyi örnekleridir ne üretti Tsumeb, Namibya, ünlü mahallidir. Kaokoveld İlçesi, Kunene, Namibya bakır madenleri parlak mavi ile ilişkili, geniş izole ve üstün dioptaz kristalleri ürettiler Shattuckite çok estetik kombinasyonlarda. Diğer önemli Afrika yerleşim Kongo (Zaire) Katanga (Shaba) Bakır Bant vardır; Kongo Cumhuriyeti’nde ve Mindouli ve Renéville. Güney Amerika’da, iyi dioptaz kristalleri Malpaso Ocağı, Dumesnil, Córdoba, Arjantin geliyor.

ABD’de, dioptaz Arizona durumuna sınırlı olan ve sadece küçük olan drusy veya kakma kristaller, hem de ışıma mikro. Önemli Arizona yerleşim mamut St bulunmaktadır. Anthony Mine, Kaplan, Pinal Co .; Hayden yakınlarındaki Noel Mine, Gila Co .; ve Morenci Mine, Greenlee A.Ş.

dioptaz Kongo gem olarak bilinir. Bunun için diğer isimler bakır içeren zümrüt ve achrite. Aynı zamanda bazen olarak bilinen zümrüt gibi görünüyor, çünkü yoksulların zümrüt ama çok daha hassastır. dioptaz mineralog RJ Haüy tarafından 1797 yılında seçildi. Adı, taş iç görünürlüğü için bir başvuru görmek aracılığıyla ve optomao için Yunanca kelime dia gelen yarılma düzlemleri.

dioptaz bir hidratlı bakır silikat yüksek mineral koleksiyoncular tarafından değerli. dioptaz kristaller genellikle kısa, altı yüzlü prizmalar şeklinde, genellikle tarafından sona erdirildi almak Romboedrik . Bu büyük şeklinde gerçekleşir ve bazen bulunmuştur oksitlenmiş gibi bakır mineralleri ile bakır sülfit yataklarının, yıpranmış parçaları krizokol . Ayrıca, birlikte bulunan dolomit , kalsit , serusit ve limonit .

dioptaz Kristali

dioptaz Kristali

dioptaz muhteşem bir canlı biridir zümrüt mavi bir ipucu ile, yeşil renk. Koleksiyonerler ödül rengi taş ve bazen ile karıştırılmamalıdır edilmiştir zümrüt . Ancak yangın yerine şeffaf daha taşlar saydam görünür kılan güçlü bir renk ile maskelenmiş son derece yüksek ateş vardır. Taşlar, derecelendirme sadece 5 kırılgan ve kırılgan olduğu gibi dioptaz nadiren yönlü bir sertlik ölçeğinde ; taşlar düzenli bir şekilde takılmak üzere çok yumuşak. dioptaz kesildiği zaman, genellikle halinde kesilir cabochon veya parlak keser. Bu yönlü olduğunda, büyük kristaller tek açık uçları yüzeylerinin kullanılmaktadır. Kesme dioptaz taşlar genellikle onun küçücük iç yansıma nedeniyle bir inci görünüme sahip bölünme çatlaklar.

En kaliteli dioptaz gelen Rusya Pinal County, Arizona, Namibya, Şili, Zaire ve Amerika Birleşik Devletleri’nde. Başlıca mevduat Mount AltynTyube, Kazakistan mevcut. Afrika’da, büyük örnek Otavi, Namibya ve Kongo Cumhuriyeti Havuz bölgesinde bulunur. dioptaz diğer kaynakları Demokratik Kongo Cumhuriyeti yanı sıra Şili ve Shaba ilini dahil Arjantin .
Zümrüt küpe

18. yüzyılın sonlarında, Kazakistan’ın Ural Dağları bakır madenciler onlar büyük bir bulduklarını düşündüm zümrüt Karaganda ve Altyn-Tube Mine mevduat. Parlak zümrüt yeşili kristaller Örnekleri onlar yalnızca 5 ölçülen beri zümrüt için çok yumuşak olduğu keşfedildi Moskova, gönderilen Mohs sertlik ölçeğinde ; zümrüt 8 bir sertlik derecesi vardır.

dioptaz Nedir

dioptaz Nedir

Kazakistan Limestone dioptaz
1797 yılında seçkin Fransız mineralog, Fr. René Just Haüy (1743-1822) Kazakistan esrarengiz yeşil mineral bilimine yeni olduğunu tespit ve o mineral iki dayanarak, dioptaz adlı bölünme görünür “(Yunanca kelime (” aracılığıyla “) çap ve optos gelen, yön “). Haüy Musée Minéralogique ve Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde mineraloji profesörü ve kurucusu haline geldi. Mineral Haüyn sonra onun onuruna seçildi.

Faceted Dioptase
faceted dioptaz
kimyasal bileşimi ile, dioptaz sulu bakır silikattır. Bu sulu çözeltiden çökelir ikincil bir mineraldir. Bakır havalandırılmış yeraltı birincil bakır ve silis taşıyan minerallerin kimyasal bozulması türetilmiştir. 5 Onun sertliği aynı sınıfta koyar apatit ve turkuaz . dioptaz (aynı zamanda bir yoğunluğa sahip , belirli ağırlık ile aynı aralıkta olan 3,35 3.28), peridot ve Tanzanit . Bu kırılma endeksi diyopsitten benzer 1.709 1.644 vardır.

zümrüt yeşili mavimsi-yeşil ila dioptaz renk değişir. Alt sarsılmaz parlaklık bir vitreus ile saydam tipik şeffaftır. dioptaz mevduatları Şili, Kazakistan, Namibya, Peru, Rusya, ABD Arizona ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde bulunur.

DİOPTAZ

DİOPTAZ

dioptaz bakır taşıyan taşlar az sayıda biridir. Diğerleri turkuaz içerir krizokol , malakit , azurit , Larimar ve Paraiba turmalin . Nedeniyle yumuşaklığı ve mükemmel bölünme, dioptaz nadiren takı ayarlanır. Bununla birlikte, yönlü dioptaz zengin renk ve mükemmel parlaklık için kolektörleri ile popüler. küçük ve iyi tanımlanmış derin yeşil eşkenar dörtgen kristalleri de mineral kolektörleri ile popüler.

dioptaz dünyada maden koleksiyonlarında bol ve büyük bir nadir kabul edilmez, ama yönlü taşlar nedeniyle temiz parçalarının bir yetersizlik son derece nadirdir. 1 karat üzerinde temiz taşlar neredeyse varolmayan, ve birkaç koleksiyonları tüm taşları var. Cabochons, yeşil-mavi saydam ve oldukça çekici ama çok aşınma çok yumuşak.

dioptaz Değeri

Uluslararası Gem Derneği (IGS) sunan işletmelerin bir listesi vardır taş değerleme hizmeti .

dioptaz Bilgi

Veri değer
isim dioptaz
Kristalografi Altıgen. İnce kristaller belli yerlerde yaygındır; güdük, uzatılmış.
Renkler Zengin zümrüt yeşili, mavimsi yeşil.
parıltı vitreus; kırık yağlı.

Dioptaz Taşı

Dioptaz Taşı

Sertlik 5
Yoğunluk 3,28-3,35
çiftkırılma 0.053
bölünme Mükemmel bir yönü. düzensiz kırılma conchoidal. Kırılgan.
Dağılım 0.036
taş Boyutları Kristaller oldukça büyük olabilir, fakat bu gibi kristallerin olan temiz alanlar her zaman çok küçüktür ve taşlar 1-2 karat daha asla daha büyüktür. yaklaşık 15 karat kadar cabochons bazen saydam kitlelerden kesilir.
ışıldama Hiçbiri
Spektral yaklaşık 5500 de geniş bant; mavi ve mor güçlü emilim.
formül Cusio 2 (OH) 2.
dioptaz Bilgi

Streak: mavi-yeşil Pale.

Optik: = 1,644-1,658; o e = 1,697-1,709. Tek eksenli (+).

Oluşum: bakır yataklarının Okside bölge Zaire;. Şili; SSCB

Arizona: mikroskobik kristalleri.

Guchab ve Tsumeb, Namibya: dünyanın en iyi kristaller, bazı şeffaf ama çoğunlukla dilinim düzlemleri ve kırıklar ile dolu. Bu kristaller matris üzerinde, mükemmel bir renk ve en fazla 2 inç uzunluğunda.

Dioptaz Taşı Satış

Dioptaz Taşı Satış

Yorumlar: dioptaz dünyada maden koleksiyonlarında bol ve büyük bir nadir kabul edilmez, ama yönlü taşlar nedeniyle temiz parçalarının bir yetersizlik son derece nadirdir. 1 karat üzerinde temiz taşlar neredeyse varolmayan, ve birkaç koleksiyonları tüm taşları var. Cabochons, yeşil-mavi saydam ve oldukça çekici ama çok aşınma çok yumuşak.

Adı: yarılma tarifi sadece kristaller içine bakarak tespit edilebilir, çünkü aracılığıyla görmek için anlam Yunanca kelime seçin.

dioptaz bir köşeli kristal sistemine sahiptir ve Halka Silikatlar mineral sınıfındadır. Onun boyama genellikle koyu yeşildir.

Yeşil bir mavi gölge eğilir Nambia gelen bir takı kalitesi mücevher vardır. Oldukça güzel ve çok pahalı. Ayrıca, genel olarak ABD ve Rusya bulunan olandan çok daha büyük kristaller sergiler.

dioptaz bakır içeren silisik asit solüsyonlarından tortul işlemde oluşturulur. Genellikle kireçtaşı veya kumtaşı yarıkların bulunur. Ayrıca bakır cevheri yataklarının oksidasyon bölgesinde bulunur. Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi başkalarının tabanının aynı tip çevrili büyük kristaller ise, bazı kumtaşı tabanı içinde sıkışıp küçük kristaller vardır.

Eğer cebinizde bir parça taşımaya karar, bunu uğrayacaktı jostling katsayısına sahiptir günler sonunda yeşil benekli kum dolu bir cebe sahip olabilir. O alınmasında ayrı düşeceği kadar kırılgan olmasa da, sizinle bu taşıma birini düşünün gerekiyor.

DİOPTAZ

DİOPTAZ

Tam olarak ruhsal ve zihinsel etkilerini yaşamaya, arabuluculuk sırasında bakışları veya aynı amaç için alnına onu bırakmaya güzel bir tanesidir. Vücuda şifa kullanmak için, dikkatli tutulmuş alan üzerine yerleştirilmesi gerekir.

Burç Affinity …

dioptaz genellikle Toros burcunda olanlar ile ilişkilidir. Kamu konuşma, öğrenciler ve cerrahların meslek olanlar özellikle yararlı olduğu için bu taşı bulmak istiyorum. Onun Enerji Alıcı ise, Gezegen Venüs ve onun elemanı Toprak olduğunu.

Folklor…

dioptaz ayrıca Almanca “bakır zümrüt” denir. Birçok yeşil taşlar gibi, bolluk ve zenginliği olarak kabul edilmiştir.

Ayrıca bazı dünya dinlerinde Başrahibesi gözdesi olmuştur.

Üç farklı kaynaklardan aynı referans buldum, ben bu taş yoğun iyileşme sırasında kendini imha bilinmektedir söz edecektir. Yeryüzünde ve moleküler makyaj oluşturulur şekilde, nasıl bu görebiliyorum Çünkü aslında bir olasılık olabilir.

DİOPTAZ

DİOPTAZ

dioptaz bizim iç zenginliklerini bizi farkında yapar. Bizim yetenekleri ışık tutmak ve arzularımızı gerçekleştirmek için yardımcı olacaktır.

Duygusal …

dioptaz kişisel farkındalık teşvik eder. Bu, canlı rüyalar, umut ve duygu derinliği teşvik edebilir. Aynı zamanda genel bir ilgi merkezine kendimizi yere bizi teşvik edecek.

Zihinsel …

dioptaz hayal gücü ve yaratıcı hayal gücümüzü kullanma yeteneği uyanır. Bu fikirlerin bir bolluk ile yaratıcılığı teşvik ve daha kolay yapımında bize yardımcı
eyleme çevirir.

DİOPTAZ

DOĞAL KAYALAR
DİOPTAZ
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DİOPTAZ DOĞAL KAYA
 • EŞİ YOK
 • KAZAKİSTAN
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON MİNAREL
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

DİOPTAZ

dioptaz yoğun olduğu zümrüt , mavimsi-yeşil -yeşil bakır Siklosilikat mineral . Şeffaftır saydam . Onun parlaklık

dioptaz

dioptaz

Teklif vermesi vitreus olan sarsılmaz . Formülü · H2O (ayrıca Cusio 2 (OH) 2 olarak rapor) Cusio 3’tür. Bu 5 sertliğe, diş minesi ile aynı yer alır. Onun özgül ağırlığı 3,28-3,35 olduğunu ve mükemmel iki ve bir çok iyi sahip bölünme yön. Ayrıca, dioptaz çok kırılgan ve örnekler büyük bir dikkatle ele alınması gerekir. Bu ise üç köşeli 6 taraflı oluşturan mineral, kristaller Romboedrik ile sonlandırılır.dioptaz üç gözler kenarlarını vurgulamak için kullanılan Öncesi Çömlekçilik Neolitik B kireç sıva ‘keşfedilen heykeller Ain Ghazal olarak bilinen Micah, HEIFA ve Nuh’un . [3] Bu heykeller hakkında geri 7200 M.Ö. tarih. [3]

18. yüzyılın sonlarında, Altyn-Tyube (Altyn-Tüp) madeninde bakır madenciler, Karagandy Province , Kazakistan [2] buldukları düşünce zümrüt hayallerindeki mevduat. Onlar fantastik boşluklar bulundu kuvars bir damarlar kireçtaşı parlak zümrüt yeşili şeffaf kristaller binlerce dolu. Kristaller sevk edildi Moskova , Rusya analizi için. Ancak 8 Emerald daha sertlik ile karşılaştırıldığında 5 Mineral en alt sertlik kolayca ayırt. Daha sonra Fr. René Just Haüy (ünlü Fransız mineralog 1797 yılında) esrarengiz Altyn-Tyube mineral bilimine yeni olduğunu tespit ve (dioptaz adlı Yunan mineral en kastederek, ve optos “ile” “görünür”, dia,) kırılmamış kristalleri içinde görünür olan iki bölünme tarifi.Tsumeb Mine, gelen dioptaz Tsumeb , Namibya

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE KOLEKSİYON SEVERLERİN GÖZDE MİNARELİ  KAZAKİSTAN  DİOPTAZ DOĞAL KAYA MATRİX OLUŞUM TAM RENGİNDE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR (70 KARAT)

dioptaz çoğunlukla bulunan bir nadir mineral olan çöl o ikincil mineral olarak oluşturduğu nerede bölgelerin oksitlenmiş bakır bölgesi sülfür maden yataklarının. Ancak, oluşum süreci basit değildir, oksidasyon olarak bakır sülfit dioptaz kristalize yetersiz olmalıdır silis derece hariç suda normalde özenle çözünür alkali pH . Sülfidlerin oksidasyonu yüksek oluşturur asidik zengin sıvı , sülfürik asit , silika çözünürlüğe bastırmak gerekir. Ancak, kuru iklimlerde ve yeterli zaman özellikle asitleri mineral mevduat alanlarında tamponlu tarafından karbonat , silis dakika miktarları çözünmüş bakır oluşturan dioptaz ve reaksiyona girebilir chrysocolla .

dioptaz Taşı

dioptaz Taşı

Kazakistan’da Altyn Tüp mayın hala yakışıklı örnekleri sağlar; kahverengimsi bir kuvarsit konak diğer yerlerde onun örnekleri ayırır. Tüm iyi örnekleri de Tsumeb Madeninde bulundu Tsumeb , Namibya . Kristal genellikle çekici bir kar beyazı karbonat matrisi üzerinde tünemiş ile Tsumeb dioptaz, harika parlak ve şeffaftır. dioptaz ayrıca güneybatı çöllerinde bulunan ABD . Dikkate değer bir olay yakınındaki eski Mamut-Saint Anthony Mine Mammoth, Arizona ince yapmak küçük kristaller micromount örnekleri bulunur. Buna ek olarak, dioptaz birçok küçük, soluk yeşil renkli kristaller yakın Noel Mine gelmiş Hayden, Arizona . İnce numuneler için başka klasik yöreden Renéville olduğunu Kongo-Brazzaville . Son olarak, ilginç bir olay ve Agua de Oro yakınlarındaki Malpaso Ocağı ise Arjantin . Burada küçük mavimsi-yeşil dioptaz ve bulunan kuvars . dioptaz birincil ve kuvars, nabit bakır ve birlikte kristalize olup, bu olayda görünür malahit .

Kullan [ değiştir ]
dioptaz ile popüler mineral kolektörleri ve bazen küçük zümrüt gibi bölünür taşlar . dioptaz ve chrysocolla sadece nispeten yaygın bakır silikat mineralleri bulunmaktadır. Bir dioptaz taş maruz asla ultrasonik temizlik ya da kırılgan taş paramparça olacaktır. Zemin pigment olarak dioptaz boyama kullanılabilir.

En ünlü (ve pahalı) dioptaz mineral yöreden olan Tsumeb , Namibya.

dioptaz çok onun yoğun yeşil renk için istenen parlak renkli bir mineraldir. Bu çok farklı, iyi gelişmiş kristaller oluşabilir, ancak tanınmış mevduat sadece bir avuç büyük kristaller üretmiştir. Arizona olanlar da dahil olmak üzere, bu mineralin en mevkiler, sadece mikro kristalleri üretirler. dioptaz kristaller genellikle kırılgan ve örnekleri tutarken kolayca olunmalıdır kırmak ya da parçalanacak ve bu nedenle bakım yapabilirsiniz.

dioptaz

dioptaz

dioptaz Adını Yunanca kelime “görmek için” anlamına gelir ve Optasia, “aracılığıyla” anlamına Dia, bir arada türetilmiştir 1797 yılında seçildi. Bu şeffaf içindeki iç bölünme uçakları görme yeteneği ile ilgili olduğunu saydam dioptaz kristalleri.
Kimyasal formül Cusio 2 (OH) 2
kompozisyon Temel bakır silikat
Renk Derin zümrüt yeşili, koyu yeşil, mavimsi-yeşil
Meç Yeşil
Sertlik 5
kristal Sistemi altıgen şeklinde
3D Kristal Atlas
(Animasyonlu model için tıklayın)
altıgen Prizma
Modifiye Altıgen Prizma
Kristal Şekillerinin
ve Agregalar Farklı olarak, sivri olan kristaller altıgen şekilli eşkenar dörtgen uçları. Kristaller neredeyse hemen hemen her zaman iki kat sona zaman zaman her ne kadar, ve genellikle kısa ve küt olan prizmatik ve uzun . Kristaller ayrıca daha tipik olabilir eşkenar dörtgen bu alışkanlık çok nadir olmasına rağmen. Kristaller birbirine kristaller yoğun gruplar halinde genellikle, ama izole bireyler olabilir. Ayrıca drusy , yayılan , iğnemsi , Batriyoidal , grenli , kakma , ve büyük .
şeffaflık Neredeyse opak Şeffaf
Spesifik yer çekimi 3,3-3,4
parıltı Vitreus için sarsılmaz
bölünme 1,3
Kırık dengesiz
azim Kırılgan

dioptaz Minareli

dioptaz Minareli

Grup içinde Silikatlar ; Cyclosilicates
Çarpıcı özellikler Belirgin renk ve kristal alışkanlıkları
çevre Ikincil mineral olarak hidrotermal yedek bakır yataklarının.
kaya Tipi Sedimanter , Metamorfik
Popülerlik (1-4) 2
Prevalans (1-3) 3
Talep (1-3) 1

KULLANIMI
dioptaz bir çok değerli mineral ve iyi kristaller, mineral koleksiyoncular ve meraklıları tarafından aranır. dioptaz örnekler, klasik bölgelerden özellikle de oldukça pahalıya mal olabilir.

Dikkate değer MEKANLAR
Tip lokalitesi büyük ve olağanüstü kristaller, üretmek için bilinen dioptaz için Altyn-Tyube, Kazakistan olduğunu. Aynı şekilde olağanüstü belki de bu mineralin iyi örnekleridir ne üretti Tsumeb, Namibya, ünlü mahallidir. Kaokoveld İlçesi, Kunene, Namibya bakır madenleri parlak mavi ile ilişkili, geniş izole ve üstün dioptaz kristalleri ürettiler Shattuckite çok estetik kombinasyonlarda. Diğer önemli Afrika yerleşim Kongo (Zaire) Katanga (Shaba) Bakır Bant vardır; Kongo Cumhuriyeti’nde ve Mindouli ve Renéville. Güney Amerika’da, iyi dioptaz kristalleri Malpaso Ocağı, Dumesnil, Córdoba, Arjantin geliyor.

ABD’de, dioptaz Arizona durumuna sınırlı olan ve sadece küçük olan drusy veya kakma kristaller, hem de ışıma mikro. Önemli Arizona yerleşim mamut St bulunmaktadır. Anthony Mine, Kaplan, Pinal Co .; Hayden yakınlarındaki Noel Mine, Gila Co .; ve Morenci Mine, Greenlee A.Ş.

dioptaz Kongo gem olarak bilinir. Bunun için diğer isimler bakır içeren zümrüt ve achrite. Aynı zamanda bazen olarak bilinen zümrüt gibi görünüyor, çünkü yoksulların zümrüt ama çok daha hassastır. dioptaz mineralog RJ Haüy tarafından 1797 yılında seçildi. Adı, taş iç görünürlüğü için bir başvuru görmek aracılığıyla ve optomao için Yunanca kelime dia gelen yarılma düzlemleri.

dioptaz bir hidratlı bakır silikat yüksek mineral koleksiyoncular tarafından değerli. dioptaz kristaller genellikle kısa, altı yüzlü prizmalar şeklinde, genellikle tarafından sona erdirildi almak Romboedrik . Bu büyük şeklinde gerçekleşir ve bazen bulunmuştur oksitlenmiş gibi bakır mineralleri ile bakır sülfit yataklarının, yıpranmış parçaları krizokol . Ayrıca, birlikte bulunan dolomit , kalsit , serusit ve limonit .

dioptaz Kristali

dioptaz Kristali

dioptaz muhteşem bir canlı biridir zümrüt mavi bir ipucu ile, yeşil renk. Koleksiyonerler ödül rengi taş ve bazen ile karıştırılmamalıdır edilmiştir zümrüt . Ancak yangın yerine şeffaf daha taşlar saydam görünür kılan güçlü bir renk ile maskelenmiş son derece yüksek ateş vardır. Taşlar, derecelendirme sadece 5 kırılgan ve kırılgan olduğu gibi dioptaz nadiren yönlü bir sertlik ölçeğinde ; taşlar düzenli bir şekilde takılmak üzere çok yumuşak. dioptaz kesildiği zaman, genellikle halinde kesilir cabochon veya parlak keser. Bu yönlü olduğunda, büyük kristaller tek açık uçları yüzeylerinin kullanılmaktadır. Kesme dioptaz taşlar genellikle onun küçücük iç yansıma nedeniyle bir inci görünüme sahip bölünme çatlaklar.

En kaliteli dioptaz gelen Rusya Pinal County, Arizona, Namibya, Şili, Zaire ve Amerika Birleşik Devletleri’nde. Başlıca mevduat Mount AltynTyube, Kazakistan mevcut. Afrika’da, büyük örnek Otavi, Namibya ve Kongo Cumhuriyeti Havuz bölgesinde bulunur. dioptaz diğer kaynakları Demokratik Kongo Cumhuriyeti yanı sıra Şili ve Shaba ilini dahil Arjantin .
Zümrüt küpe

18. yüzyılın sonlarında, Kazakistan’ın Ural Dağları bakır madenciler onlar büyük bir bulduklarını düşündüm zümrüt Karaganda ve Altyn-Tube Mine mevduat. Parlak zümrüt yeşili kristaller Örnekleri onlar yalnızca 5 ölçülen beri zümrüt için çok yumuşak olduğu keşfedildi Moskova, gönderilen Mohs sertlik ölçeğinde ; zümrüt 8 bir sertlik derecesi vardır.

dioptaz Nedir

dioptaz Nedir

Kazakistan Limestone dioptaz
1797 yılında seçkin Fransız mineralog, Fr. René Just Haüy (1743-1822) Kazakistan esrarengiz yeşil mineral bilimine yeni olduğunu tespit ve o mineral iki dayanarak, dioptaz adlı bölünme görünür “(Yunanca kelime (” aracılığıyla “) çap ve optos gelen, yön “). Haüy Musée Minéralogique ve Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde mineraloji profesörü ve kurucusu haline geldi. Mineral Haüyn sonra onun onuruna seçildi.

Faceted Dioptase
faceted dioptaz
kimyasal bileşimi ile, dioptaz sulu bakır silikattır. Bu sulu çözeltiden çökelir ikincil bir mineraldir. Bakır havalandırılmış yeraltı birincil bakır ve silis taşıyan minerallerin kimyasal bozulması türetilmiştir. 5 Onun sertliği aynı sınıfta koyar apatit ve turkuaz . dioptaz (aynı zamanda bir yoğunluğa sahip , belirli ağırlık ile aynı aralıkta olan 3,35 3.28), peridot ve Tanzanit . Bu kırılma endeksi diyopsitten benzer 1.709 1.644 vardır.

zümrüt yeşili mavimsi-yeşil ila dioptaz renk değişir. Alt sarsılmaz parlaklık bir vitreus ile saydam tipik şeffaftır. dioptaz mevduatları Şili, Kazakistan, Namibya, Peru, Rusya, ABD Arizona ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde bulunur.

DİOPTAZ

DİOPTAZ

dioptaz bakır taşıyan taşlar az sayıda biridir. Diğerleri turkuaz içerir krizokol , malakit , azurit , Larimar ve Paraiba turmalin . Nedeniyle yumuşaklığı ve mükemmel bölünme, dioptaz nadiren takı ayarlanır. Bununla birlikte, yönlü dioptaz zengin renk ve mükemmel parlaklık için kolektörleri ile popüler. küçük ve iyi tanımlanmış derin yeşil eşkenar dörtgen kristalleri de mineral kolektörleri ile popüler.

dioptaz dünyada maden koleksiyonlarında bol ve büyük bir nadir kabul edilmez, ama yönlü taşlar nedeniyle temiz parçalarının bir yetersizlik son derece nadirdir. 1 karat üzerinde temiz taşlar neredeyse varolmayan, ve birkaç koleksiyonları tüm taşları var. Cabochons, yeşil-mavi saydam ve oldukça çekici ama çok aşınma çok yumuşak.

dioptaz Değeri

Uluslararası Gem Derneği (IGS) sunan işletmelerin bir listesi vardır taş değerleme hizmeti .

dioptaz Bilgi

Veri değer
isim dioptaz
Kristalografi Altıgen. İnce kristaller belli yerlerde yaygındır; güdük, uzatılmış.
Renkler Zengin zümrüt yeşili, mavimsi yeşil.
parıltı vitreus; kırık yağlı.

Dioptaz Taşı

Dioptaz Taşı

Sertlik 5
Yoğunluk 3,28-3,35
çiftkırılma 0.053
bölünme Mükemmel bir yönü. düzensiz kırılma conchoidal. Kırılgan.
Dağılım 0.036
taş Boyutları Kristaller oldukça büyük olabilir, fakat bu gibi kristallerin olan temiz alanlar her zaman çok küçüktür ve taşlar 1-2 karat daha asla daha büyüktür. yaklaşık 15 karat kadar cabochons bazen saydam kitlelerden kesilir.
ışıldama Hiçbiri
Spektral yaklaşık 5500 de geniş bant; mavi ve mor güçlü emilim.
formül Cusio 2 (OH) 2.
dioptaz Bilgi

Streak: mavi-yeşil Pale.

Optik: = 1,644-1,658; o e = 1,697-1,709. Tek eksenli (+).

Oluşum: bakır yataklarının Okside bölge Zaire;. Şili; SSCB

Arizona: mikroskobik kristalleri.

Guchab ve Tsumeb, Namibya: dünyanın en iyi kristaller, bazı şeffaf ama çoğunlukla dilinim düzlemleri ve kırıklar ile dolu. Bu kristaller matris üzerinde, mükemmel bir renk ve en fazla 2 inç uzunluğunda.

Dioptaz Taşı Satış

Dioptaz Taşı Satış

Yorumlar: dioptaz dünyada maden koleksiyonlarında bol ve büyük bir nadir kabul edilmez, ama yönlü taşlar nedeniyle temiz parçalarının bir yetersizlik son derece nadirdir. 1 karat üzerinde temiz taşlar neredeyse varolmayan, ve birkaç koleksiyonları tüm taşları var. Cabochons, yeşil-mavi saydam ve oldukça çekici ama çok aşınma çok yumuşak.

Adı: yarılma tarifi sadece kristaller içine bakarak tespit edilebilir, çünkü aracılığıyla görmek için anlam Yunanca kelime seçin.

dioptaz bir köşeli kristal sistemine sahiptir ve Halka Silikatlar mineral sınıfındadır. Onun boyama genellikle koyu yeşildir.

Yeşil bir mavi gölge eğilir Nambia gelen bir takı kalitesi mücevher vardır. Oldukça güzel ve çok pahalı. Ayrıca, genel olarak ABD ve Rusya bulunan olandan çok daha büyük kristaller sergiler.

dioptaz bakır içeren silisik asit solüsyonlarından tortul işlemde oluşturulur. Genellikle kireçtaşı veya kumtaşı yarıkların bulunur. Ayrıca bakır cevheri yataklarının oksidasyon bölgesinde bulunur. Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi başkalarının tabanının aynı tip çevrili büyük kristaller ise, bazı kumtaşı tabanı içinde sıkışıp küçük kristaller vardır.

Eğer cebinizde bir parça taşımaya karar, bunu uğrayacaktı jostling katsayısına sahiptir günler sonunda yeşil benekli kum dolu bir cebe sahip olabilir. O alınmasında ayrı düşeceği kadar kırılgan olmasa da, sizinle bu taşıma birini düşünün gerekiyor.

DİOPTAZ

DİOPTAZ

Tam olarak ruhsal ve zihinsel etkilerini yaşamaya, arabuluculuk sırasında bakışları veya aynı amaç için alnına onu bırakmaya güzel bir tanesidir. Vücuda şifa kullanmak için, dikkatli tutulmuş alan üzerine yerleştirilmesi gerekir.

Burç Affinity …

dioptaz genellikle Toros burcunda olanlar ile ilişkilidir. Kamu konuşma, öğrenciler ve cerrahların meslek olanlar özellikle yararlı olduğu için bu taşı bulmak istiyorum. Onun Enerji Alıcı ise, Gezegen Venüs ve onun elemanı Toprak olduğunu.

Folklor…

dioptaz ayrıca Almanca “bakır zümrüt” denir. Birçok yeşil taşlar gibi, bolluk ve zenginliği olarak kabul edilmiştir.

Ayrıca bazı dünya dinlerinde Başrahibesi gözdesi olmuştur.

Üç farklı kaynaklardan aynı referans buldum, ben bu taş yoğun iyileşme sırasında kendini imha bilinmektedir söz edecektir. Yeryüzünde ve moleküler makyaj oluşturulur şekilde, nasıl bu görebiliyorum Çünkü aslında bir olasılık olabilir.

DİOPTAZ

DİOPTAZ

dioptaz bizim iç zenginliklerini bizi farkında yapar. Bizim yetenekleri ışık tutmak ve arzularımızı gerçekleştirmek için yardımcı olacaktır.

Duygusal …

dioptaz kişisel farkındalık teşvik eder. Bu, canlı rüyalar, umut ve duygu derinliği teşvik edebilir. Aynı zamanda genel bir ilgi merkezine kendimizi yere bizi teşvik edecek.

Zihinsel …

dioptaz hayal gücü ve yaratıcı hayal gücümüzü kullanma yeteneği uyanır. Bu fikirlerin bir bolluk ile yaratıcılığı teşvik ve daha kolay yapımında bize yardımcı
eyleme çevirir.