OTANT�K TA�

İYOLİT TAŞI BİLEKLİK

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
İyolit Taşı Bileklik
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 19 GR
 • 3.5 CRT TURMALİN TAŞI
 • 8 CRT İYOLİT TAŞI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN
 • İYOLİT TAŞI BİLEKLİK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

İYOLİT TAŞI BİLEKLİK

iyolit kordiyerit şeffaf bir mücevher kalitesinde formu, magnezyum, demir, alüminyum Siklosilikat mineraldir.

İyolit Taş Bilkelik

İyolit Taş Bilkelik

Mineral yüzlerce yıl öncesine dayanır bir tarih olmasına rağmen, fiili taş ‘iyolit’ nispeten yeni ve az bilinen olarak kabul edilir. Kordiyeritler resmen iyolit büyük şeffaf, mücevher kalitesinde mevduat ilk önemli ve heyecan verici bir keşif tarafından Palmer Creek, Wyoming (ABD) 1996 yılında yapıldığı 1813 yılında Fransız jeolog, Pierre Louis Antoine Cordier (1777-1861) sonra seçildi Amerikalı jeolog W. Dan Hausal. Dünyanın en büyük iyolit kristal Grizzly Creek, Wyoming, güney Palmer Creek keşfedildi. Bu rekor kristal 24.000 üzerinde karat ağırlığındadır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 8 CRT DAMLA KESİM İYOLİT TAŞI VE 3.5 CRT PEMBE TURMALİN TAŞI İLE SÜSLENMİŞ BİLEKLİK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLECEĞİNİZ ÇOK HOŞ BİR HEDİYE 

‘Dichroite’ de pleokroyik yeteneği referans iyolit başka eşanlamlıdır; ‘Dichroite’ gevşek ‘iki renkli rock’ olarak çeviren bir Yunanca bir kelimedir. İskandinav efsanelerine göre, Vikingler onları bulutlu günlerde güneş bulmalarına yardımcı olmak için bir polarizasyon filtresi olarak iyolit çünkü kullanılan iyolit da ‘Viking taşı’ olarak da bilinir. Vikingler Norveç ve Grönland boyunca iyolit yatakları keşfetti olduğuna inanılmaktadır.
iyolit belirlenmesi Geri Yukarıya
iyolit renk değişebilir mücevher kalitesinde safir mavisi menekşe gibi mavi ve sarımsı-gri açık mavi dan. Güçlü pleokroyik özellikler genellikle belirlemenize yardımcı ve diğer benzer renkli taşlar arasında iyolit ayırt etmek için kullanılabilir. iyolit için bazen yanlış olabilir safir ve Tanzanite , ama Tanzanite daha safir daha yumuşak ve daha zordur. Ayrıca karışıklığa neden olabilecek diğer taşlar içeren spinel ve granat , ancak her iki spinel ve granat olan tek başına refraktif onlar iyolit en trichroism eksikliği anlamına gelir.

İyolit Taş Bileklik

İyolit Taş Bileklik

iyolit Kökeni ve taş Kaynakları dön
iyolit mevduat dünyada birçok yerlerde bulunabilir. iyolit taşlar bugün mevcut çoğu Hindistan’dan gelen, ancak diğer bazı önemli kaynaklar Avustralya (Northern Territory), Brezilya, Kanada (Yellowknife), Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Sri Lanka (Seylan), Tanzanya ve Amerika Birleşik Devletleri dahil Wyoming ve Connecticut dahil.

iyolit Alış ve iyolit Değerini Belirleme Başa Dön
iyolit Renk

o da, sarı, gri, yeşil veya kahverengi çeşitli tonlarında oluşabilir rağmen iyolit tipik koyu mavi ve mor ışık olduğunu. en çok arzu edilen renk Tanzanite bu rakip olabilir yoğun bir mor mavi. iyolit üç farklı renk bakış açısına bağlı olarak aynı taş görülebileceği anlamına gelir trichroic olup. Bazı düşük dereceli ya da kötü kesilen iyolit sık sık yakın siyahımsı görünen, aşırı karanlık veya ‘inky’ görünebilir.

iyolit Açıklık ve Cilası

ince taş kalitesinde iyolit netlikte saydam şeffaf görünür iken mineral kordiyerit, genellikle opak. Birçok durumda, mücevher kesim kalitesi, netlik etkileyebilir. Çok derin kesme taşlar opak görünebilir. özellikle büyük taşlarda en iyolit sergileyen bazı görünür kusurları. nadiren karşılaşılan rağmen, göz temiz örnekler duyulmamış değildir. Ne zaman cilalı, iyolit sergiler vitreus parlaklık için yağlı.

iyolit Kesim ve Şekil

iyolit sık sık renk geliştirmek için kesilir aşama aşama ve genellikle kasıtlı olarak tonunu hafifletmek için ‘pencereli’ ya da sığ kesim olduğunu. Kesiciler, mavi, gri ve yakın renksiz formların hesap iyolit en trichroism dikkate alarak, dikkatli bir şekilde kaba yönlendirin düzgün olmalıdır. Bitmiş taşları en sık görülen şekiller geleneksel yönlü mermi, oval ve armut şekilleri bulunmaktadır. Fantezi şekiller ve kalibre boyutları nispeten erişilebilir.

İyolit Taşı

İyolit Taşı

öncelikle seramik ve diğer endüstriyel amaçlar için kullanılan mevcut sentetik kordierit, olmasına rağmen bilinen hiçbir tedavi veya geliştirmeleri, iyolit için vardır.

iyolit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Mg2Al3 [AlSi5O18] magnezyum alüminyum silikat
Kristal yapı: orthorhombik; kısa prizmalar
Renk: Mavi, mor, kahverengi, sarımsı gri
Sertlik: 7 Mohs ölçeğine göre 7.5
Kırılma indisi: 1,542-1,578
Yoğunluk: 2,58-2,66
ayrılması: İyi güzel
şeffaflık: Şeffaf, saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: -0,008 Ile -0,012
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

iyolit: Benzer veya İlgili Malzemeler: Başa Dön
Kiyanit Taş
disten
iyolit başka yakından ilgili taşlar sahip değildir, ancak kendisi iyolit birkaç çeşitleri vardır. ‘İndiyalit’ yüksek sıcaklık altında oluşturur ve Beryl çok benzer bir kimyasal yapıya sahip iyolit bir polimorftur. Bazı nadir durumlarda, iyolit cabochon tr kesilmiş asterism (yıldız) ya da chatoyancy (kedi gözü) görülebilir. Bazı taşlar bile dolayı kapanım, tipik gibi diske aventurescence (metalik parıltılı) hafif bir seviyede sergileyebilir hematit . Hematit-dahil iyolit bazen ‘kanlı iyolit’ kendi ticari ismi ile anılır.

‘Steinheilite’ Fabian Steinheil, Finlandiya eski bir Rus Genel Vali adını mavi renkli iyolit, başka terimdir. ‘Su safir’ zamanlar popüler oldu ama şimdi artık kullanılan bir ticari adıdır.

İyolit Taş Bileklik

İyolit Taş Bileklik

iyolit sillimanit, spinel, granat, hematit ve plajiyoklaz feldispat ile yakın maden dernekler vardır. Bir çok durumda, iyolit diğer malzemeler ile birlikte oluşabilir. iyolit alterasyon ürünleri mika, talk ve klorit sayılabilir. iyolit gibi disten, safir ve Tanzanite gibi diğer taşlar kolaylıkla karışabilir.

Mohs ölçeğine göre 7 ila 7.5 arasında iyolit en sertliği bir mücevher taş gibi oldukça uygundur. Günlük halkalarında giyilmelidir yeterince zor, ama onun iyi bölünme sayesinde, bakım kırılma sebep olabilir, darbeler önlemek için alınmalıdır. iyolit 5 karat ya da daha fazla tartı birçok taşlarla, çok büyük kesim genellikle mevcuttur. Daha büyük kesintilere hazır olması nedeniyle, iyolit taşlar mükemmel moda takı ve cesur tasarımlar yapmak. iyolit kolye, iğne, broş, kolye ve bilezikler için mükemmel bir taştır.

Erkekler için, iyolit kol düğmeleri ve kravat-çiviler de dahil olmak üzere erkek aksesuarlar için mükemmel bir mükemmel ‘Kraliyet’ mücevher olduğunu. iyolit daha pahalı mavi safir ya da mor-mavi Tanzanite için uygun bir alternatiftir. Bir az bilinen taş olduğu için, çoğu mücevher mağazaları, hazır ve stok iyolit olmaz çoğu durumda bu nedenle, iyolit çevrimiçi tedarikçilerden kaynaklı gerekecektir.

İyolit Taşı Gümüş Bileklik

İyolit Taşı Gümüş Bileklik

Not: karat ağırlığı ile boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri oranla ağırlık olarak elmas daha küçüktür.

iyolit Değerli Taş ve Mücevher Bakım Başa dön
senin taşlar nasıl temizlenir iyolit oldukça sert ve dayanıklı olduğu düşünülen, ama onun kırılganlık ekler iyi bölünme sergiler. Ekstra bakım herhangi bir sert darbelere veya darbeler önlemek için alınmalıdır. Birçok popüler takı taşlar (yani, elmas, yakut ve safir) biraz daha kuvars daha zor, ama daha yumuşaktır. Bu hasarı önlemek amacıyla iyolit birlikte taşlar diğer türleri giyen kaçınmaları en iyisidir. iyolit ısı buharlı veya ultrasonik temizleyicilerle temizlenmesi gerekir. senin iyolit taşlar ve takı temizlemek için, sadece ılık sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Kalan sabunlu kalıntılarını temizlemek için iyice durulayın emin olun. aşırı iklim, sıcaklık dalgalanmaları ve ısı ve güneş ışığına uzun süre maruz kalmaktan kaçınınız.

 

Her zaman herhangi bir dinç spor, egzersiz ya da ev işleriyle meşgul önce taşlar ve takılarınızı çıkarın. takı çıkarırken, bu zayıflamış dişleri ve sonunda bir kayıp taş yol açabilir olarak taş çekmeyin. Her zaman ayrı ayrı taşlar saklayın, ve mümkünse, ayrı ayrı yumuşak bir bez kullanarak taşlar sarın ve ek koruma için bir fabrikada üretilmiş astarlı mücevher kutusunun içinde koyun.

İyolit Taşı Nedir

İyolit Taşı Nedir

 

Kordiyeritler ( mineraloji ) veya Iolite ( gemology ) bir olan magnezyum , demir , alüminyum Siklosilikat . Demir hemen hemen her zaman mevcut olan ve katı çözelti Mg zengin kordierit ve Fe zengin arasında var sekaninaite bir dizi formülle: ( Mg , Fe ) 2 , Al 3 ( Si 5 Al O 18) (kadar Fe , Mg ) 2 AI 3 ( Si 5 Al O 18). [2] bir yüksek sıcaklık polimorf var, İndiyalit olup, İzostrüktürel ile beryl ve (in Al rasgele dağılımına sahip Si , Al ) 6 O 18 halkalar. [3]

 

Bulunduğu [ değiştir ]
Kordiyeritler genellikle temas veya bölgesel meydana metamorfizma ve Pelitik kayalar. Bu özellikle yaygındır hornfels kontakt metamorfizması tarafından üretilen Pelitik kayalar. İki ortak metamorfik mineral toplulukları içeren sillimanit -cordierite- spinel ve cordierite- spinel – plajiyoklas – ortopiroksen . Diğer ilişkili mineraller içerir garnet (cordierite- granat – sillimanit gnayslar ) ve antofilit . [4] [5] Kordiyerit bazı oluşur granitler , pegmatit ve noritler başlıca kaya türlerini gabroik magma içinde. Değişim ürünler mika , klorit ve talk . Kordiyeritler granit temas bölgesinde meydana Geevor Tin Mine de Cornwall .

Ticari kullanım [ değiştir ]
Katalitik konvertörler yaygın yapılır seramik sentetik kordiyerit büyük bir bölümünü ihtiva etmektedir. imalat işleminin bilinçli bir eksen için görülen son derece düşük bir termal genleşme kullanımı için kordierit kristaller hizalar. Bu katalizatör kullanıldığı zaman meydana gelen çatlama termal şok engeller. [6]

Gem çeşitliliği [ değiştir ]
Şeffaf görünüme sahiptir Iolite olarak, genellikle kullanılır taş . Adı “Iolite” mor Yunanca kelimesinden gelir. Başka bir eski adı “iki renkli Rock”, kordiyalit güçlü bir başvuru anlamına gelen Yunanca kelime dichroite olan pleokroyizma . Aynı zamanda “su-safir” çünkü bulutlu günlerde güneşin yönünü belirlemede faydasının “Vikinglerin Pusula” adı olmuştur, Vikingler bu amaç için kullandığını. [7] Bu yönünü belirleyerek çalışır polarizasyon gökyüzü havai. Hava molekülleri tarafından saçılan ışık polarize edilir ve kutuplaşma yönü güneşin diski kendisi yoğun sis tarafından gizlenmiş ya da sadece ufukta yatıyor olsa bile, güneş bir çizgiye dik açılarla olduğunu. [8]

İyolit Doğal Taş Bileklik

İyolit Doğal Taş Bileklik

Gem kalite Iolite renk değişir safir ışık açısı değiştikçe mavi ışık gri sarımsı mavi mor mavi. Iolite zaman safir için ucuz bir ikame olarak kullanılmaktadır. Bu safir çok daha yumuşak ve bol Avustralya’da (Northern Territory), Brezilya, Burma, Kanada (Kuzeybatı Toprakları Yellowknife alan), Hindistan, Madagaskar, Namibya, Sri Lanka, Tanzanya ve Amerika Birleşik Devletleri (Connecticut) bulunur. Bulunan en büyük Iolite kristal 24.000’den fazla karat ağırlığında ve Wyoming, ABD keşfedilmiştir. [9]
Sol: kaba numune dikroizmi gösteren; sağ: kesme taş

Faset kesim Iolite değerli taş

Pleokroyizma Cordierite
Mavi Iolite diğer adı Steinheilite, sonra ise Fabian Steinheil , bu farklı bir mineral olduğunu gözlemledik Finlandiya Rus askeri valisi kuvars . [10] Praseolite ısıl işlem sonucu başka Iolite çeşittir. Bu karıştırılmamalıdır olmamalıdır prasiolite . [11]

 

İYOLİT TAŞI BİLEKLİK

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
İyolit Taşı Bileklik
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 19 GR
 • 3.5 CRT TURMALİN TAŞI
 • 8 CRT İYOLİT TAŞI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN
 • İYOLİT TAŞI BİLEKLİK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

İYOLİT TAŞI BİLEKLİK

iyolit kordiyerit şeffaf bir mücevher kalitesinde formu, magnezyum, demir, alüminyum Siklosilikat mineraldir.

İyolit Taş Bilkelik

İyolit Taş Bilkelik

Mineral yüzlerce yıl öncesine dayanır bir tarih olmasına rağmen, fiili taş ‘iyolit’ nispeten yeni ve az bilinen olarak kabul edilir. Kordiyeritler resmen iyolit büyük şeffaf, mücevher kalitesinde mevduat ilk önemli ve heyecan verici bir keşif tarafından Palmer Creek, Wyoming (ABD) 1996 yılında yapıldığı 1813 yılında Fransız jeolog, Pierre Louis Antoine Cordier (1777-1861) sonra seçildi Amerikalı jeolog W. Dan Hausal. Dünyanın en büyük iyolit kristal Grizzly Creek, Wyoming, güney Palmer Creek keşfedildi. Bu rekor kristal 24.000 üzerinde karat ağırlığındadır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 8 CRT DAMLA KESİM İYOLİT TAŞI VE 3.5 CRT PEMBE TURMALİN TAŞI İLE SÜSLENMİŞ BİLEKLİK.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLECEĞİNİZ ÇOK HOŞ BİR HEDİYE 

‘Dichroite’ de pleokroyik yeteneği referans iyolit başka eşanlamlıdır; ‘Dichroite’ gevşek ‘iki renkli rock’ olarak çeviren bir Yunanca bir kelimedir. İskandinav efsanelerine göre, Vikingler onları bulutlu günlerde güneş bulmalarına yardımcı olmak için bir polarizasyon filtresi olarak iyolit çünkü kullanılan iyolit da ‘Viking taşı’ olarak da bilinir. Vikingler Norveç ve Grönland boyunca iyolit yatakları keşfetti olduğuna inanılmaktadır.
iyolit belirlenmesi Geri Yukarıya
iyolit renk değişebilir mücevher kalitesinde safir mavisi menekşe gibi mavi ve sarımsı-gri açık mavi dan. Güçlü pleokroyik özellikler genellikle belirlemenize yardımcı ve diğer benzer renkli taşlar arasında iyolit ayırt etmek için kullanılabilir. iyolit için bazen yanlış olabilir safir ve Tanzanite , ama Tanzanite daha safir daha yumuşak ve daha zordur. Ayrıca karışıklığa neden olabilecek diğer taşlar içeren spinel ve granat , ancak her iki spinel ve granat olan tek başına refraktif onlar iyolit en trichroism eksikliği anlamına gelir.

İyolit Taş Bileklik

İyolit Taş Bileklik

iyolit Kökeni ve taş Kaynakları dön
iyolit mevduat dünyada birçok yerlerde bulunabilir. iyolit taşlar bugün mevcut çoğu Hindistan’dan gelen, ancak diğer bazı önemli kaynaklar Avustralya (Northern Territory), Brezilya, Kanada (Yellowknife), Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Sri Lanka (Seylan), Tanzanya ve Amerika Birleşik Devletleri dahil Wyoming ve Connecticut dahil.

iyolit Alış ve iyolit Değerini Belirleme Başa Dön
iyolit Renk

o da, sarı, gri, yeşil veya kahverengi çeşitli tonlarında oluşabilir rağmen iyolit tipik koyu mavi ve mor ışık olduğunu. en çok arzu edilen renk Tanzanite bu rakip olabilir yoğun bir mor mavi. iyolit üç farklı renk bakış açısına bağlı olarak aynı taş görülebileceği anlamına gelir trichroic olup. Bazı düşük dereceli ya da kötü kesilen iyolit sık sık yakın siyahımsı görünen, aşırı karanlık veya ‘inky’ görünebilir.

iyolit Açıklık ve Cilası

ince taş kalitesinde iyolit netlikte saydam şeffaf görünür iken mineral kordiyerit, genellikle opak. Birçok durumda, mücevher kesim kalitesi, netlik etkileyebilir. Çok derin kesme taşlar opak görünebilir. özellikle büyük taşlarda en iyolit sergileyen bazı görünür kusurları. nadiren karşılaşılan rağmen, göz temiz örnekler duyulmamış değildir. Ne zaman cilalı, iyolit sergiler vitreus parlaklık için yağlı.

iyolit Kesim ve Şekil

iyolit sık sık renk geliştirmek için kesilir aşama aşama ve genellikle kasıtlı olarak tonunu hafifletmek için ‘pencereli’ ya da sığ kesim olduğunu. Kesiciler, mavi, gri ve yakın renksiz formların hesap iyolit en trichroism dikkate alarak, dikkatli bir şekilde kaba yönlendirin düzgün olmalıdır. Bitmiş taşları en sık görülen şekiller geleneksel yönlü mermi, oval ve armut şekilleri bulunmaktadır. Fantezi şekiller ve kalibre boyutları nispeten erişilebilir.

İyolit Taşı

İyolit Taşı

öncelikle seramik ve diğer endüstriyel amaçlar için kullanılan mevcut sentetik kordierit, olmasına rağmen bilinen hiçbir tedavi veya geliştirmeleri, iyolit için vardır.

iyolit Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Mg2Al3 [AlSi5O18] magnezyum alüminyum silikat
Kristal yapı: orthorhombik; kısa prizmalar
Renk: Mavi, mor, kahverengi, sarımsı gri
Sertlik: 7 Mohs ölçeğine göre 7.5
Kırılma indisi: 1,542-1,578
Yoğunluk: 2,58-2,66
ayrılması: İyi güzel
şeffaflık: Şeffaf, saydam
Çift Kırılma veya Birefringence: -0,008 Ile -0,012
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

iyolit: Benzer veya İlgili Malzemeler: Başa Dön
Kiyanit Taş
disten
iyolit başka yakından ilgili taşlar sahip değildir, ancak kendisi iyolit birkaç çeşitleri vardır. ‘İndiyalit’ yüksek sıcaklık altında oluşturur ve Beryl çok benzer bir kimyasal yapıya sahip iyolit bir polimorftur. Bazı nadir durumlarda, iyolit cabochon tr kesilmiş asterism (yıldız) ya da chatoyancy (kedi gözü) görülebilir. Bazı taşlar bile dolayı kapanım, tipik gibi diske aventurescence (metalik parıltılı) hafif bir seviyede sergileyebilir hematit . Hematit-dahil iyolit bazen ‘kanlı iyolit’ kendi ticari ismi ile anılır.

‘Steinheilite’ Fabian Steinheil, Finlandiya eski bir Rus Genel Vali adını mavi renkli iyolit, başka terimdir. ‘Su safir’ zamanlar popüler oldu ama şimdi artık kullanılan bir ticari adıdır.

İyolit Taş Bileklik

İyolit Taş Bileklik

iyolit sillimanit, spinel, granat, hematit ve plajiyoklaz feldispat ile yakın maden dernekler vardır. Bir çok durumda, iyolit diğer malzemeler ile birlikte oluşabilir. iyolit alterasyon ürünleri mika, talk ve klorit sayılabilir. iyolit gibi disten, safir ve Tanzanite gibi diğer taşlar kolaylıkla karışabilir.

Mohs ölçeğine göre 7 ila 7.5 arasında iyolit en sertliği bir mücevher taş gibi oldukça uygundur. Günlük halkalarında giyilmelidir yeterince zor, ama onun iyi bölünme sayesinde, bakım kırılma sebep olabilir, darbeler önlemek için alınmalıdır. iyolit 5 karat ya da daha fazla tartı birçok taşlarla, çok büyük kesim genellikle mevcuttur. Daha büyük kesintilere hazır olması nedeniyle, iyolit taşlar mükemmel moda takı ve cesur tasarımlar yapmak. iyolit kolye, iğne, broş, kolye ve bilezikler için mükemmel bir taştır.

Erkekler için, iyolit kol düğmeleri ve kravat-çiviler de dahil olmak üzere erkek aksesuarlar için mükemmel bir mükemmel ‘Kraliyet’ mücevher olduğunu. iyolit daha pahalı mavi safir ya da mor-mavi Tanzanite için uygun bir alternatiftir. Bir az bilinen taş olduğu için, çoğu mücevher mağazaları, hazır ve stok iyolit olmaz çoğu durumda bu nedenle, iyolit çevrimiçi tedarikçilerden kaynaklı gerekecektir.

İyolit Taşı Gümüş Bileklik

İyolit Taşı Gümüş Bileklik

Not: karat ağırlığı ile boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri oranla ağırlık olarak elmas daha küçüktür.

iyolit Değerli Taş ve Mücevher Bakım Başa dön
senin taşlar nasıl temizlenir iyolit oldukça sert ve dayanıklı olduğu düşünülen, ama onun kırılganlık ekler iyi bölünme sergiler. Ekstra bakım herhangi bir sert darbelere veya darbeler önlemek için alınmalıdır. Birçok popüler takı taşlar (yani, elmas, yakut ve safir) biraz daha kuvars daha zor, ama daha yumuşaktır. Bu hasarı önlemek amacıyla iyolit birlikte taşlar diğer türleri giyen kaçınmaları en iyisidir. iyolit ısı buharlı veya ultrasonik temizleyicilerle temizlenmesi gerekir. senin iyolit taşlar ve takı temizlemek için, sadece ılık sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanın. Kalan sabunlu kalıntılarını temizlemek için iyice durulayın emin olun. aşırı iklim, sıcaklık dalgalanmaları ve ısı ve güneş ışığına uzun süre maruz kalmaktan kaçınınız.

 

Her zaman herhangi bir dinç spor, egzersiz ya da ev işleriyle meşgul önce taşlar ve takılarınızı çıkarın. takı çıkarırken, bu zayıflamış dişleri ve sonunda bir kayıp taş yol açabilir olarak taş çekmeyin. Her zaman ayrı ayrı taşlar saklayın, ve mümkünse, ayrı ayrı yumuşak bir bez kullanarak taşlar sarın ve ek koruma için bir fabrikada üretilmiş astarlı mücevher kutusunun içinde koyun.

İyolit Taşı Nedir

İyolit Taşı Nedir

 

Kordiyeritler ( mineraloji ) veya Iolite ( gemology ) bir olan magnezyum , demir , alüminyum Siklosilikat . Demir hemen hemen her zaman mevcut olan ve katı çözelti Mg zengin kordierit ve Fe zengin arasında var sekaninaite bir dizi formülle: ( Mg , Fe ) 2 , Al 3 ( Si 5 Al O 18) (kadar Fe , Mg ) 2 AI 3 ( Si 5 Al O 18). [2] bir yüksek sıcaklık polimorf var, İndiyalit olup, İzostrüktürel ile beryl ve (in Al rasgele dağılımına sahip Si , Al ) 6 O 18 halkalar. [3]

 

Bulunduğu [ değiştir ]
Kordiyeritler genellikle temas veya bölgesel meydana metamorfizma ve Pelitik kayalar. Bu özellikle yaygındır hornfels kontakt metamorfizması tarafından üretilen Pelitik kayalar. İki ortak metamorfik mineral toplulukları içeren sillimanit -cordierite- spinel ve cordierite- spinel – plajiyoklas – ortopiroksen . Diğer ilişkili mineraller içerir garnet (cordierite- granat – sillimanit gnayslar ) ve antofilit . [4] [5] Kordiyerit bazı oluşur granitler , pegmatit ve noritler başlıca kaya türlerini gabroik magma içinde. Değişim ürünler mika , klorit ve talk . Kordiyeritler granit temas bölgesinde meydana Geevor Tin Mine de Cornwall .

Ticari kullanım [ değiştir ]
Katalitik konvertörler yaygın yapılır seramik sentetik kordiyerit büyük bir bölümünü ihtiva etmektedir. imalat işleminin bilinçli bir eksen için görülen son derece düşük bir termal genleşme kullanımı için kordierit kristaller hizalar. Bu katalizatör kullanıldığı zaman meydana gelen çatlama termal şok engeller. [6]

Gem çeşitliliği [ değiştir ]
Şeffaf görünüme sahiptir Iolite olarak, genellikle kullanılır taş . Adı “Iolite” mor Yunanca kelimesinden gelir. Başka bir eski adı “iki renkli Rock”, kordiyalit güçlü bir başvuru anlamına gelen Yunanca kelime dichroite olan pleokroyizma . Aynı zamanda “su-safir” çünkü bulutlu günlerde güneşin yönünü belirlemede faydasının “Vikinglerin Pusula” adı olmuştur, Vikingler bu amaç için kullandığını. [7] Bu yönünü belirleyerek çalışır polarizasyon gökyüzü havai. Hava molekülleri tarafından saçılan ışık polarize edilir ve kutuplaşma yönü güneşin diski kendisi yoğun sis tarafından gizlenmiş ya da sadece ufukta yatıyor olsa bile, güneş bir çizgiye dik açılarla olduğunu. [8]

İyolit Doğal Taş Bileklik

İyolit Doğal Taş Bileklik

Gem kalite Iolite renk değişir safir ışık açısı değiştikçe mavi ışık gri sarımsı mavi mor mavi. Iolite zaman safir için ucuz bir ikame olarak kullanılmaktadır. Bu safir çok daha yumuşak ve bol Avustralya’da (Northern Territory), Brezilya, Burma, Kanada (Kuzeybatı Toprakları Yellowknife alan), Hindistan, Madagaskar, Namibya, Sri Lanka, Tanzanya ve Amerika Birleşik Devletleri (Connecticut) bulunur. Bulunan en büyük Iolite kristal 24.000’den fazla karat ağırlığında ve Wyoming, ABD keşfedilmiştir. [9]
Sol: kaba numune dikroizmi gösteren; sağ: kesme taş

Faset kesim Iolite değerli taş

Pleokroyizma Cordierite
Mavi Iolite diğer adı Steinheilite, sonra ise Fabian Steinheil , bu farklı bir mineral olduğunu gözlemledik Finlandiya Rus askeri valisi kuvars . [10] Praseolite ısıl işlem sonucu başka Iolite çeşittir. Bu karıştırılmamalıdır olmamalıdır prasiolite . [11]