OTANT�K TA�

DOĞAL KUNZİT TAŞI KRİSTALİ 29.90 KARAT

NADİR KRİSTALLER RAW
Kunzit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 29.90 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL KUNZİT
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON MİNAREL

KUnzit maden pembe, lila veya mor çeşididir spodumen. Bu, adını ilk tanımlayan ünlü gemolog George F. Kunz’un adını taşıyan bir lityum alüminyum silikattır. Kunzite ilk olarak Connecticut’ta

Kunzit Taşı

Kunzit Taşı

bulundu. Ancak ticari olarak önemli olan ilk yatak, 1902’de, morganit berilinin de ilk kez keşfedildiği Kaliforniya’nın Pala bölgesinde keşfedildi. Künzit, diğer popüler pembe değerli taşlar olan morganit ve pembe turmalin ile birlikte bulunur. Bugün, kunzitlerin çoğu Brezilya, Afganistan ve Madagaskar’da çıkarılıyor. En büyük yüzlü kunzit, Washington DC’deki Smithsonian Enstitüsünde sergilenen 880 ct’lik bir örnektir. Mücevher kullanımı için kunzit birkaç kat daha küçük olmasına rağmen, kunzite daha büyük boyutlarda en iyi rengi gösterir. Taşların gerçekten “pembe” olması için en az on karat olması gerekir.
Ne yazık ki, kunzitlerin çoğu güneş ışığında kaybolur, bu nedenle ideal olarak gece giyilmelidir. Oldukça dikroik bir mücevherdir, yani hangi yöne baktığınıza bağlı olarak iki farklı renkte göründüğü anlamına gelir. Bir yönde pembe, menekşe veya leylak görünecek ve diğer yönde renksiz görünecektir. Bu nedenle, en yoğun rengin yönü yüz yukarı yönde görünecek şekilde kesilmesi önemlidir.podumen , kimyasal formülü LiAl (SiO3) 2,

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL AFGANİSTAN KUNZİT  TAŞI  29.90 KARAT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ANLAMLI BİR HEDİYE OLUP KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR GEM PARÇASI;

*İŞ YERMİZ VE WEB SAYFAMIZ HARİCİNDE BAŞKA HİÇ BİR YERDE SATIŞIMIZ YOKTUR

*İSTENİLDİĞİNDE GÜMÜŞ ZİNCİRİ İLE BERABER KOLYE HALİNDE TAŞINABİLİR VAZİYETTE GÖNDERİLİR (ÜCRETSİZ);

ÖLÇÜ 20,50 X 16.75 X 8.65

lityum alüminyum olan inosilikat mineralin bir piroksen üyesidir. Pembe, leylak veya yeşil de olabilir. Kristaller prizmatik, düzleştirilmiş ve tipik olarak uzunlukları boyunca şeritlidir. Mineralin mücevher çeşitleri genellikle güçlü pleokroizm sergiler. Spodumen, önemli bir lityum cevheridir. Lityum içeren granit pegmatit dayklarında, genellikle ökriptit ve lepidolit gibi diğer lityum-yıpratıcı minerallerle birlikte oluşur. Şimdiye kadar bulunan herhangi bir mineralin en büyük tek kristallerinden biri, Güney Dakota, ABD’den, 47 ft (14.3 m) uzunluğunda ve 90 ton ağırlığında bir spodumen örneğiydi.

Monoklinik sistemde sıradan düşük sıcaklık formu α-spodumen bulunurken, tetragonal aparatta yüksek sıcaklık β-spodumen kristalize olur. Sıradan α-spodumen 900 ° C’nin üzerindeki sıcaklıklarda β-spodumen’e dönüştürülür. Kristaller genellikle ana eksene paralel olarak yoğun bir şekilde çizilir. Kristal yüzler genellikle kazınır ve üçgen işaretlerle oyulur. (Wiki)

Adı : Kül rengi için Yunancadan, rengine atıfta bulunarak.

İlişkilendirme : Kuvars , albit, petalit, ökriptit, lepidolit , beril

Mineral Grubu : Piroksen grubu

Kimyasal özellikler
Kimyasal Sınıflandırma İnosilikat
Formül LiAl (SiO3) 2
Ortak Safsızlıklar Fe, Mn, Mg, Ca, Na, K, H2O
Spodumene Fiziksel Özellikleri
Kristal alışkanlığı prizmatik, genellikle düzleştirilmiş ve uzatılmış, {100} ‘e paralel çizgili, genellikle masif
Renk Renksiz, sarı, açık yeşil, zümrüt yeşili, pembeden menekşe, mor, beyaz, gri
Meç Beyaz
Parlaklık Vitröz, Mat
Bölünme Mükemmel
Diyafoni Şeffaf, Yarı Saydam
Mohs Sertliği 6,5 – 7
Kristal Sistem Monoklinik
Azim Kırılgan
Yoğunluk 3.03–3.23
Kırık Subkonkoide düzensiz
Diğer özellikler Tenebrescence, chatoyancy, kunzite genellikle UV altında floresan (Wikipedia)
Kaynaşabilirlik 3.5
Çözünürlük Çözülmez
Spodumene Optik Özellikleri
Renk / Pleochroism Kuvvetli künzit: α-mor, γ-renksiz; hiddenite: α-yeşil, γ-renksiz
2V: Ölçülmüş: 54 ° – 69 °, Hesaplanmış: 88 °
RI değerleri: nα = 1,648 – 1,661 nβ = 1,655 – 1,670 nγ = 1,662 – 1,679
Eşleştirme {100} tarihinde ortak
Optik İşaret Çift eksenli (+)
Çift kırılma δ = 0,014 – 0,018
Rahatlama Orta
Dağılım: güçsüz
Spodumene Oluşumu
Spodumen, lityum bakımından zengin granit pegmatitlerde, aplitlerde ve gnayslarda oluşur. İlgili mineraller: kuvars, albit, petalit, ökriptit, lepidolit ve berildir.

Kunzit Özellikleri

Kunzit Özellikleri

Bariz malzeme, uzun süredir sağlam pleokroizmi ile dikkat çeken kunzit ve hiddenite çeşitleri ile değerli bir taş olarak kullanılmaktadır. Kaynak konumları arasında Kanada’da Afganistan, Avustralya, Brezilya, Madagaskar, Pakistan, Quebec ve ABD’de Kuzey Karolina, California bulunmaktadır.

Kullanım Alanı ve Ekonomik Önemi
Spodumene, seramiklerde, cep telefonlarında ve araba akülerinde, tıpta, Pyroceram’da ve akıcı bir madde olarak kullanılacak temel bir lityum kaynağıdır. lityum asitte kaynaştırma yardımı ile spodumenden çok uzakta çıkarılır.

Spodumen yoluyla dünya lityum üretimi, çoğunlukla Batı Avustralya’daki Greenbushes pegmatitinden ve bazı Çin ve Şili kaynaklarından olmak üzere yılda yaklaşık 80.000 mt’dur. Batı Avustralya’daki Greenbushes’teki Talison madeninin% 2,4 Li2O (2012 rakamları) ile en büyük ve en yüksek cevher seviyesi olduğu bildiriliyor.

Spoylerin daha popüler tuzlu su rakiplerine göre sahip olduğu bir diğer önemli avantaj, üretebileceği lityum karbonatın saflığıdır. Akü endüstrisinin kullandığı tüm ürünler en az% 99,5 lityum karbonat iken, kalan% 0,5’lik kısmın oluşumu önemlidir; Yüksek miktarda demir, magnezyum veya diğer zararlı maddeler tuzlu suyu daha az çekici ürün haline getirir.

Değerli Taş Çeşitleri
Hiddenite: Zümrüt yeşili spodümen çeşidi krom benzeri zümrüt ile renklendirilmiştir. Tüm yeşil spodümenler, daha açık bir renge sahip olma eğiliminde olan ve bu nedenle gizlenmeyen kromla renklendirilmez.

Künzit: Künzit, az miktarda iz rengi ve çeşitli manganez renkleriyle pembeden leylak rengine değişen renkli bir değerli taştır. Değerli taşlar için kullanılan bazıları (tümü değil) kunzitin rengini arttırmak için ısıtılır. Ayrıca, rengi iyileştirmek için sık sık ışınlanır.

Triphane: Triphane, sarı bir Spodumene çeşididir.

Dağıtım
Uto, Södermanland ve Varutrask pegmatitinde, Skelleftea’nın 15 km kuzeybatısında, Vasterbotten, İsveç.
Finlandiya’da, Kuortane yakınlarında ve Tammela bölgesinde.
ABD’de, Etta madenindeki, Keystone, Pennington Co. yakınlarındaki ve Black Hills, Güney Dakota’daki diğer yerlerdeki dev kristaller; Hiddenite, Alexander Co. ve Foote madeninde, Kings Mountain, Cleveland Co., Kuzey Carolina; Pala bölgesinden, San Diego Co., California; ve Harding madeninde Dixon, Taos Co., New Mexico.
Tanco madeninden, Bernic Gölü, Manitoba, Kanada.
Urupuca madeninde, Itambacari’de ve Resplendor, Minas Gerais, Brezilya’da.
Afganistan, Laghman Eyaleti, Nuristan bölgesi, Mawi ve Kantiva’dan.
Maharitra’da, Mt. Bity ve Anjanabonoina, Madagaskar’da.
Bikita, Zimbabve’den. Diğer birçok küçük yerleşim yeri bilinmektedir.Kalbin acıyor mu? Kalbinizin bilgeliğinden kopuk hissediyor musunuz? Künzit kristalleri, doğal sevgi ve barış duygunuzu iyileştirmenize ve geri kazanmanıza yardımcı olabilir.

Künzit, hepimizin içinde yüzdüğümüz ama çoğu zaman hissedemediğimiz aşk okyanusu olan İlahi Sevginin bir taşıdır. Kunzite, o sonsuz sevgi kaynağıyla yeniden bağlantı kurmanıza yardımcı olur, böylece ne olursa olsun sevildiğinizi hissedersiniz.

kunzit

kunzit

Kalplerimiz, her zaman gerçek, otantik benliğimizle ve Evrende mevcut olan sevgi bolluğuyla bağlantılı olan parçalarımızdır. Kunzite’nin iyileştirici özellikleri, kalplerimiz ile bu ebedi bilgelik, huzur ve neşe kaynağı arasındaki bağı yeniden kurmaya yardımcı olur.

İlahi Aşk nedir?
İlahi Sevgi duygusu, yaygın bir esenlik, rahatlama ve basit bir memnuniyet duygusudur. Yapacak ve gidecek hiçbir yer yok çünkü her şey zaten yolunda ve siz tam olarak olmanız gereken kişisiniz ve olmanız gereken yerdesiniz. Herşey iyi.

Bu İlahi Sevgi duygusu, normal meşgul olma ve çaba sarf etme tarzımıza büyük bir tezat oluşturuyor. Bu nedenle, içinde yaşadığımız başarı odaklı kültürü dengelemek için bu duygudan düzenli olarak yararlanmak çok önemlidir.

Künzit Sevinci ve Huzuru Bulmanıza Yardımcı Olur

Kunzit Faydaları

Kunzit Faydaları

İlahi Sevgiye bağlanmak, günlük çabalarımızın bizi değerli kılan şeyin olmadığını bildiğimiz bir rahatlık duygusu içinde rahatlamamıza yardımcı olur. Asla azalmayan veya değişmeyen doğal bir değerimiz var. Künzitin faydası bize bu gerçeği hatırlatmasıdır, böylece rahatlayabiliriz. Gerçekte kim olduğumuzun bilgisinde dinlenmek, bir aidiyet duygusu kazanmaya çalışmaktan ziyade bize neşe getiren şeyi yapmak için bir enerji okyanusu serbest bırakır.

Künzit ayrıca neyin size neşe getireceğinden veya hangi yöne gideceğinizden emin değilseniz yardımcı olabilir. Kalbinizin fısıltısını duymak zor olabilir – sessiz meditasyonda bir künzit kristali tutmak kalbinize batmanıza ve sizinle konuşmasına izin verebilir. .

Künzit Mineral ve Değerli Taş Bilgileri
Künzit, bir tür spodümen olan pembe bir taştır. Doğal olarak soluktur, ancak rengini derinleştirmek için ısıl işlemden geçirilebilir. İsmini 1902’de keşfeden George Kunz’dan almıştır.

Künzit , doğal olarak soluk pembe renkli camsı bir taştır. Renksiz formda ve leylak ve sarımsı yeşil çeşitlerde de bulunabilir. Dikey çizgilerle doğal olarak düz bir şekilde oluşur. Renksiz versiyon aynı zamanda Spodumene olarak da bilinir. Künzit’in pembe stili, sevgi ve bağlılığın anlamı ile ilişkilidir.

Sevgi Dolu Düşüncelerinizi Genişletin
Sabah gökyüzünde parmak izlerini bırakan pembe bulutlar kadar soluk olan Künzit, yüce sevgiye ve varlığın ilahi ışığına dalmış durumda. Nazik doğası ve kadınsı renk şeması tuhaf görünse de, Kunzite, her türlü karanlık ve karanlık duyguyu süpürmek için paketteki en güçlü kristallerden biridir. İlahi aşkla giyinmiş olan Kunzite bize birçok tonda gelir – renksiz olabilir veya pembe ve leylak tonlarında ve hatta yumuşak limon sarısı ve yeşil tonlarında yumuşak ve parıltılı olabilir. Kunzite’nin yeşil ve sarı versiyonları bazen Hiddenite olarak anılır. Yine de, Kunzite adını duyduğumuzda ilk aklımıza gelen pembe renkli çeşittir.

Adını mineralog ve kuyumcu George Frederick Kunz’dan alarak, ilk olarak 1902’de bu sevgi dolu taşı bulmuş ve kataloglamıştı. Künzit olarak adlandırılmadan önce, taş başka bir adın bayrağı altında doğmuştu – Spodumene adlı kristal bir aile. Kelime, büyük olasılıkla gümüşi pembe rengine saygı göstererek, kabaca ‘küller için yanmış’ anlamına gelen Antik Yunancadan geliyor. Lityum, alüminyum ve silikattan oluşan taş, Mohs ölçeğinde 6-1 / 2 ölçülerinde orta derecede sert bir yüzeye sahiptir. Gençken, Kunzite muhteşem itibarını istikrarlı bir şekilde artırıyor ve ABD’den Madagaskar’ın çatlak vanilya kıyılarına, Brezilya’nın karnaval ruhu topraklarına ve Afganistan’ın rüya gibi çöllerine kadar dünyanın her köşesinde mayınlı.

Künzit, akla gelebilecek en sakinleştirici taşlardan biridir. Yumuşak parıltısına bir bakış, kalp basıncınızı düşürmek, yırtık sinirleri birbirine bağlamak ve kalbi ve ruhu tam ilahi aşk vaadiyle doldurmak için yeterlidir. Bu, bize zorluk ve sıkıntı zamanlarına rağmen hiçbir şeyin üstesinden gelinemeyeceğini ve en büyük gücümüzün güvenen ve açık bir kalbe sahip olmaktan geldiğini hatırlatmak için burada bulunan bir kristal. Künzit’in kurabileceği yakın bağlantı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Kunzite kalbinizi çağırmazsa, buradaki temel kristal rehberimize bakın ve katmanları soyan bir taş bulun.

Künzitin İyileştirici Özellikleri
Alnına tutulan künzit taşı

Künzit dişil enerjiye batırılır ve o kadar çok yüksek titreşim olumlu bir şekilde mırıldanır. Özellikle kalp söz konusu olduğunda, duygusal tıkanıklıkları gidermede inanılmaz derecede etkili olduğu bilinen bir taştır. Yaşamdaki değişikliklere uyum sağlamak için mücadele eden veya yeni bir ayrılığın darbesinden muzdarip olanlar veya düşük titreşimlere takılıp kalmalarına neden olan herhangi bir kişi, Kunzite Taşı’nın gücünü çağırarak bu travmaları ortadan kaldırabilirsiniz. ve iç huzur, öz sevgi, sağlık ve uyumun parlaması için yer açın.

Kunzit Taşı

Kunzit Taşı

 

Zihinsel ve Duygusal İyileştirme Özellikleri
Künzit’in en iyi yaptığı şey, sıcak kafalara ve yüksek duygulara serin yatıştırıcı dokunuşu getirmek. Duygusal kapanma moduna girme eğiliminde olanlar için, Kunzite sizi kabuğunuzdan geri çekmeye teşvik etmek için burada. Nazik enerji, koşulsuz sevgi ve kendine şefkatin kırbaçlamalarıyla olgunlaşmıştır. Derin bağlantıları beslemekle mücadele ediyorsanız, güveninizin tükendiğini ve kalbinizin sıkıca bağlanmış bir kutuya kilitlendiğini hissediyorsanız, Künzit’in yüksek titreşimlerinin içeri sızmasına izin verin ve o kutuyu hemen açın. Soluk pembe ve olabildiğince tatlı olan Künzit, hoşgörü, isteklilik, yolunuza çıkan tüm fırsatlara açık olma, daha yüksek empati seviyeleri kazanma ve ifadenizde özgür ve kolay hissetme konusunda ilham verir. Tüm bunları, sınırlarınıza olan saygınızı kaybetmenize izin vermeden yapar. Künzit, sınırlar önemliyken,seni sarmamalılar.

Metafizik Özellikler
Kunzite, negatif enerjinin inanılmaz bir temizleyicisidir. Güvensizliğin ve kötü anıların örümcek ağlarının süpürülmesini ve kendi duygusal ve ruhsal gelişiminizi beslemek için güvenli ve sağlam olduğunu hissettiğiniz bir alanla baş başa kalmanızı sağlayarak evi hemen süpürür ve temizler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Kunzite bir kalp çakrası bağlantısıdır. Kalp çakramız, güvenimizin ve sevgimizin ve bu dünyada verme ve almaya açık olma yeteneğimizin yeridir. Bizim zaman kalp çakra engellenir bize duygusal açıdan uygun olmayan ve kilitli yapabilirsiniz. Bu engeli kaldırabilirsek, o zaman güzel enerji akabilir ve olumsuz tepkilere takılıp kalma riski olmadan sevgiyi özgürce verebilir ve alabiliriz.

Kunzite aynı zamanda taç çakrasına, evrenin daha yüksek ovalarına açılan kapımız ve maneviyat kaynağımıza bağlanır. Kalbimiz ve taç çakralarımız açık olduğunda, kendimizi dünyanın bize bahşettiği tüm sihir, ilahi ışık ve rehberlik için olgun bir kap haline gelmeye hazırlıyoruz.

Zodyak Burç Taşı
Tutkulu ve ısrarcı olan Kunzite’nin yumuşak enerjisi, o sıcakkanlı Akrepleri tekrar yoluna sokmak için içeri girebilir. Akreplerin tonlarca olumlu özelliği vardır, son derece sadıktırlar, sabırlıdırlar ve eşleştirilemeyen bir bağımsızlık çizgisine sahiptirler. Kunzite, Akrep burcunun daha sert kenarlarını yumuşatmaya yardımcı olabilir. Kunzite, yoğun duygu zenginliği ile Akrepleri boğuluyormuş gibi hissetmeden bu duygu dalgasını düzenleyebilecekleri bir yere iter. Künzit ayrıca başkalarıyla gerilmiş olabilecek bağlantıları iyileştirmeye de yardımcı olacaktır.

Boğa da Künzit taşı ile akış içinde olmaktan güzel bir şekilde faydalanır. Boğalar da yaklaşımlarında kararlı ve sabırlı olmalarıyla bilinirler ve tıpkı Akrep burcunda olduğu gibi, Kunzite, Taureanları normal inatçı doğalarının izin verdiğinden biraz daha yumuşak tutmak için içeri sızar. Cömert bir lüks ve rahatlık sevgisiyle, Boğalılar zengin, sıcak ve dolu bir yaşam sürmek için her şansa sahipler – Künzit kristali bu ipliği maddi dünyadan çıkarır ve duygusal anlamda sıkıştırır.

Hangi değerli taşın astrolojik burcunuz için mükemmel bir eşleşme olduğunu merak ediyorsanız, burç burç taşı rehberimize buradan bir göz atın .

Künzit Nasıl Kullanılır
Boğaz çakrası için künzit ve diğer değerli taşlar
Boğaz çakra paketimize göz atın

Duygusal iyileşmeyi, hayata açık yürekli bir yaklaşımı arzulayanlar ve bu sert kenarları biraz daha yumuşak bir şeye kaydırmak isteyenler için, Kunzite’nin yumuşak pembe enerjisini hayatınıza getirmelisiniz. Güzel renk şeması ve kül rengi ışığı sayesinde, Pembe Künzit, değerli taş takılara yerleştirildiğinde dikkat çekici bir taş oluşturur . Feng shui büyüsünü tercih edenler için, evinizde bir sunağı veya kutsal alanı süslemek için eskitme bir taş veya Kunzite kuvars parçası da bulabilirsiniz. Kunzite, ışığını ve enerjisini Morganite , Rhodonite ve Rose Quartz gibi diğer yumuşak pembe taşlarla paylaşmayı seviyor .

Ev ofisi
Kunzite dünyanıza hoş geldiniz ve onu Feng Shui uygulamanıza örün. Su üzerinde sabah güneşi kadar yumuşak ve akıcı olan Künzit’in ışıldayan enerjisi yalnızca iyi hisler getirir. Evinizdeki sakinlik ve sevgi duygusunu aşılamak istediğiniz alanlar için Kunzite harika bir katkı sağlar. Kunzite’nin enerjisi, aile ortamlarında veya oda arkadaşları veya sevgililer arasında gerginliğin olabileceği yerlerde çok faydalıdır. Bu gelgit taşı, nazik sohbeti, meditatif bir durumu, yüksek empatiyi ve herhangi bir besleyici dinamiğe güçlü bir temel sağlayan güven düşüncelerini teşvik eder.

Takı
Künzit’in zengin şefkatini kutlamanın en iyi yollarından biri onu mücevher şeklinde takmaktır. Bahsedildiği gibi Kunzite, ninniye benzer renk düzeni ve sessiz tonu ile güzel kristallerden biridir. Künzit takılarının doğrudan cilde bastırılması, sizi herhangi bir engel olmaksızın tüm bu yüksek iyileştirici titreşimlere de açar. Diğer şifalı kristallerle eşleştirildiğinde, herkesin nefes alması için bolca alan bırakan bir taş olduğu için güçlerini aydınlatmaya da yardımcı olabilir. Künzit’in genellikle boğaz çakra paketi gibi hedeflenen enerji paketlerinde bulunmasının nedeni budur. . Lapis’in ışığı, Aquamarine’in akan enerjisi ve Blue Lace Agate’in sakinleştirici etkisi ile eşleştirildiğinde, gerçeğinize gözü kara bir şekilde sahip olmanıza ve ışığa çıkmanıza yardımcı olacak bir sürü şifalı kristale sahipsiniz.

KUNZİT TAŞI

KUNZİT TAŞI

Bahsedildiği gibi Künzit, Pembe Turmalin gibi diğer soluk ve hatta parlak pembe taşlarla takılmayı sever, ancak aynı zamanda yüce mistik kalitede ıslatılmış diğer kalp çakra taşları ve taşlarının boşluğuna da yayılır. Bahsedildiği gibi, Kunzite, Blue Lace Agate’in nazik sevinçleri için harika bir ortak yapar. Aynı zamanda Lapis Lazuli ve Lepidolite’nin üçüncü göz taşının veya Ametist’in eski sadıklarının mistisizmiyle de eşleşir. Kalplerini açmak konusunda hala biraz temkinli olanlar için Kunzite’yi Obsidian’ın koruyucu güçleriyle eşleştirin. Kalbinizdeki sıcaklığı yükseltmek ve biraz tutkuyla örmek istiyorsanız, onu Garnet ile de eşleştirebilirsiniz.

Değerli Taşınızı Nasıl Temizlersiniz?
Kalp şeklinde künzit taşları

Tüm şifalı taşlarda olduğu gibi, Kunzite taşınızı temizlenmiş ve şarj edilmiş halde tutmak önemlidir, böylece mutlu bir şekilde uğultu uzaklaşabilir ve eski blokları temizlemek için çalışmaya başlayabilir. Künzit, nazik ve hassas bir taştır ve çok sert ovalanmayı sevmez. Künzitinizi temizlerken ılık (sıcak değil) sabunlu su ve inanılmaz derecede yumuşak bir fırça veya bez kullandığınızdan emin olun. Birkaç haftada bir su altında çalıştırmak, tıkanmış olan enerjiyi boşaltmanıza ve taşınızı yüce güç ve kuvvetin ışığında yıkamanıza yardımcı olacaktır. Künzit taşınızı dolunay altına yerleştirerek ve bu dişil titreşimlerin Künzit taşınıza olgun kozmik enerji aşılayarak çalışmasını sağlayarak şarj edin. Künzitinizi doğrudan güneş ışığından uzak tutmaya çalışın, çünkü bu sadece Künzitinizin renginin solmasına neden olabilir.Dolunayı beklemek istemiyorsanız, Künzit’i besin açısından zengin bir tencereye gömebilir ve dünyevi zevkin onu yıkamasına izin verebilirsiniz.

Final Thoughts on Kunzite
Kalbini açmaya, içsel sükuneti kucaklamaya ve karmaşa ve gürültüde el değmeden yürümeye hazır olan herkes için Künzit, sizi barışa giden yolda o yola götürecek taştır. Hepimiz hayatın zor olabileceğini biliyoruz ve zamanla korkmuş kalplerimizi korumak adına engeller ve duvarlar inşa etme eğilimindeyiz. Ancak bu engeller aynı zamanda fırsatları, güveni ve bizi insan yapan tüm güzel şeyleri de engelleyebilir. Kunzite ile, bu duvarları yıkmak ve kendinizi bir mucize yerine geri koymak için çalışmaya başlayabilirsiniz – güven ve bilgeliğin el ele gittiği yer. Kunzite ile incinme korkusunu azaltabilir ve kalbinizi evrensel sevginin ışığı ve nazik şefkat lüksü ile doldurabilirsiniz. Kunzite bizi korkunun gölgelerinden uzaklaşmaya ve içinde yaşadığımız dünyaya güvenmeyi öğrenmeye çağırıyor,bunu yapacak zarafet ve cesarete sahip olduğumuzda – hemen hemen her şey mümkün hale gelir.

DOĞAL KUNZİT TAŞI KRİSTALİ 29.90 KARAT

NADİR KRİSTALLER RAW
Kunzit Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 29.90 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL KUNZİT
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON MİNAREL
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

KUnzit maden pembe, lila veya mor çeşididir spodumen. Bu, adını ilk tanımlayan ünlü gemolog George F. Kunz’un adını taşıyan bir lityum alüminyum silikattır. Kunzite ilk olarak Connecticut’ta

Kunzit Taşı

Kunzit Taşı

bulundu. Ancak ticari olarak önemli olan ilk yatak, 1902’de, morganit berilinin de ilk kez keşfedildiği Kaliforniya’nın Pala bölgesinde keşfedildi. Künzit, diğer popüler pembe değerli taşlar olan morganit ve pembe turmalin ile birlikte bulunur. Bugün, kunzitlerin çoğu Brezilya, Afganistan ve Madagaskar’da çıkarılıyor. En büyük yüzlü kunzit, Washington DC’deki Smithsonian Enstitüsünde sergilenen 880 ct’lik bir örnektir. Mücevher kullanımı için kunzit birkaç kat daha küçük olmasına rağmen, kunzite daha büyük boyutlarda en iyi rengi gösterir. Taşların gerçekten “pembe” olması için en az on karat olması gerekir.
Ne yazık ki, kunzitlerin çoğu güneş ışığında kaybolur, bu nedenle ideal olarak gece giyilmelidir. Oldukça dikroik bir mücevherdir, yani hangi yöne baktığınıza bağlı olarak iki farklı renkte göründüğü anlamına gelir. Bir yönde pembe, menekşe veya leylak görünecek ve diğer yönde renksiz görünecektir. Bu nedenle, en yoğun rengin yönü yüz yukarı yönde görünecek şekilde kesilmesi önemlidir.podumen , kimyasal formülü LiAl (SiO3) 2,

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL AFGANİSTAN KUNZİT  TAŞI  29.90 KARAT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ANLAMLI BİR HEDİYE OLUP KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR GEM PARÇASI;

*İŞ YERMİZ VE WEB SAYFAMIZ HARİCİNDE BAŞKA HİÇ BİR YERDE SATIŞIMIZ YOKTUR

*İSTENİLDİĞİNDE GÜMÜŞ ZİNCİRİ İLE BERABER KOLYE HALİNDE TAŞINABİLİR VAZİYETTE GÖNDERİLİR (ÜCRETSİZ);

ÖLÇÜ 20,50 X 16.75 X 8.65

lityum alüminyum olan inosilikat mineralin bir piroksen üyesidir. Pembe, leylak veya yeşil de olabilir. Kristaller prizmatik, düzleştirilmiş ve tipik olarak uzunlukları boyunca şeritlidir. Mineralin mücevher çeşitleri genellikle güçlü pleokroizm sergiler. Spodumen, önemli bir lityum cevheridir. Lityum içeren granit pegmatit dayklarında, genellikle ökriptit ve lepidolit gibi diğer lityum-yıpratıcı minerallerle birlikte oluşur. Şimdiye kadar bulunan herhangi bir mineralin en büyük tek kristallerinden biri, Güney Dakota, ABD’den, 47 ft (14.3 m) uzunluğunda ve 90 ton ağırlığında bir spodumen örneğiydi.

Monoklinik sistemde sıradan düşük sıcaklık formu α-spodumen bulunurken, tetragonal aparatta yüksek sıcaklık β-spodumen kristalize olur. Sıradan α-spodumen 900 ° C’nin üzerindeki sıcaklıklarda β-spodumen’e dönüştürülür. Kristaller genellikle ana eksene paralel olarak yoğun bir şekilde çizilir. Kristal yüzler genellikle kazınır ve üçgen işaretlerle oyulur. (Wiki)

Adı : Kül rengi için Yunancadan, rengine atıfta bulunarak.

İlişkilendirme : Kuvars , albit, petalit, ökriptit, lepidolit , beril

Mineral Grubu : Piroksen grubu

Kimyasal özellikler
Kimyasal Sınıflandırma İnosilikat
Formül LiAl (SiO3) 2
Ortak Safsızlıklar Fe, Mn, Mg, Ca, Na, K, H2O
Spodumene Fiziksel Özellikleri
Kristal alışkanlığı prizmatik, genellikle düzleştirilmiş ve uzatılmış, {100} ‘e paralel çizgili, genellikle masif
Renk Renksiz, sarı, açık yeşil, zümrüt yeşili, pembeden menekşe, mor, beyaz, gri
Meç Beyaz
Parlaklık Vitröz, Mat
Bölünme Mükemmel
Diyafoni Şeffaf, Yarı Saydam
Mohs Sertliği 6,5 – 7
Kristal Sistem Monoklinik
Azim Kırılgan
Yoğunluk 3.03–3.23
Kırık Subkonkoide düzensiz
Diğer özellikler Tenebrescence, chatoyancy, kunzite genellikle UV altında floresan (Wikipedia)
Kaynaşabilirlik 3.5
Çözünürlük Çözülmez
Spodumene Optik Özellikleri
Renk / Pleochroism Kuvvetli künzit: α-mor, γ-renksiz; hiddenite: α-yeşil, γ-renksiz
2V: Ölçülmüş: 54 ° – 69 °, Hesaplanmış: 88 °
RI değerleri: nα = 1,648 – 1,661 nβ = 1,655 – 1,670 nγ = 1,662 – 1,679
Eşleştirme {100} tarihinde ortak
Optik İşaret Çift eksenli (+)
Çift kırılma δ = 0,014 – 0,018
Rahatlama Orta
Dağılım: güçsüz
Spodumene Oluşumu
Spodumen, lityum bakımından zengin granit pegmatitlerde, aplitlerde ve gnayslarda oluşur. İlgili mineraller: kuvars, albit, petalit, ökriptit, lepidolit ve berildir.

Kunzit Özellikleri

Kunzit Özellikleri

Bariz malzeme, uzun süredir sağlam pleokroizmi ile dikkat çeken kunzit ve hiddenite çeşitleri ile değerli bir taş olarak kullanılmaktadır. Kaynak konumları arasında Kanada’da Afganistan, Avustralya, Brezilya, Madagaskar, Pakistan, Quebec ve ABD’de Kuzey Karolina, California bulunmaktadır.

Kullanım Alanı ve Ekonomik Önemi
Spodumene, seramiklerde, cep telefonlarında ve araba akülerinde, tıpta, Pyroceram’da ve akıcı bir madde olarak kullanılacak temel bir lityum kaynağıdır. lityum asitte kaynaştırma yardımı ile spodumenden çok uzakta çıkarılır.

Spodumen yoluyla dünya lityum üretimi, çoğunlukla Batı Avustralya’daki Greenbushes pegmatitinden ve bazı Çin ve Şili kaynaklarından olmak üzere yılda yaklaşık 80.000 mt’dur. Batı Avustralya’daki Greenbushes’teki Talison madeninin% 2,4 Li2O (2012 rakamları) ile en büyük ve en yüksek cevher seviyesi olduğu bildiriliyor.

Spoylerin daha popüler tuzlu su rakiplerine göre sahip olduğu bir diğer önemli avantaj, üretebileceği lityum karbonatın saflığıdır. Akü endüstrisinin kullandığı tüm ürünler en az% 99,5 lityum karbonat iken, kalan% 0,5’lik kısmın oluşumu önemlidir; Yüksek miktarda demir, magnezyum veya diğer zararlı maddeler tuzlu suyu daha az çekici ürün haline getirir.

Değerli Taş Çeşitleri
Hiddenite: Zümrüt yeşili spodümen çeşidi krom benzeri zümrüt ile renklendirilmiştir. Tüm yeşil spodümenler, daha açık bir renge sahip olma eğiliminde olan ve bu nedenle gizlenmeyen kromla renklendirilmez.

Künzit: Künzit, az miktarda iz rengi ve çeşitli manganez renkleriyle pembeden leylak rengine değişen renkli bir değerli taştır. Değerli taşlar için kullanılan bazıları (tümü değil) kunzitin rengini arttırmak için ısıtılır. Ayrıca, rengi iyileştirmek için sık sık ışınlanır.

Triphane: Triphane, sarı bir Spodumene çeşididir.

Dağıtım
Uto, Södermanland ve Varutrask pegmatitinde, Skelleftea’nın 15 km kuzeybatısında, Vasterbotten, İsveç.
Finlandiya’da, Kuortane yakınlarında ve Tammela bölgesinde.
ABD’de, Etta madenindeki, Keystone, Pennington Co. yakınlarındaki ve Black Hills, Güney Dakota’daki diğer yerlerdeki dev kristaller; Hiddenite, Alexander Co. ve Foote madeninde, Kings Mountain, Cleveland Co., Kuzey Carolina; Pala bölgesinden, San Diego Co., California; ve Harding madeninde Dixon, Taos Co., New Mexico.
Tanco madeninden, Bernic Gölü, Manitoba, Kanada.
Urupuca madeninde, Itambacari’de ve Resplendor, Minas Gerais, Brezilya’da.
Afganistan, Laghman Eyaleti, Nuristan bölgesi, Mawi ve Kantiva’dan.
Maharitra’da, Mt. Bity ve Anjanabonoina, Madagaskar’da.
Bikita, Zimbabve’den. Diğer birçok küçük yerleşim yeri bilinmektedir.Kalbin acıyor mu? Kalbinizin bilgeliğinden kopuk hissediyor musunuz? Künzit kristalleri, doğal sevgi ve barış duygunuzu iyileştirmenize ve geri kazanmanıza yardımcı olabilir.

Künzit, hepimizin içinde yüzdüğümüz ama çoğu zaman hissedemediğimiz aşk okyanusu olan İlahi Sevginin bir taşıdır. Kunzite, o sonsuz sevgi kaynağıyla yeniden bağlantı kurmanıza yardımcı olur, böylece ne olursa olsun sevildiğinizi hissedersiniz.

kunzit

kunzit

Kalplerimiz, her zaman gerçek, otantik benliğimizle ve Evrende mevcut olan sevgi bolluğuyla bağlantılı olan parçalarımızdır. Kunzite’nin iyileştirici özellikleri, kalplerimiz ile bu ebedi bilgelik, huzur ve neşe kaynağı arasındaki bağı yeniden kurmaya yardımcı olur.

İlahi Aşk nedir?
İlahi Sevgi duygusu, yaygın bir esenlik, rahatlama ve basit bir memnuniyet duygusudur. Yapacak ve gidecek hiçbir yer yok çünkü her şey zaten yolunda ve siz tam olarak olmanız gereken kişisiniz ve olmanız gereken yerdesiniz. Herşey iyi.

Bu İlahi Sevgi duygusu, normal meşgul olma ve çaba sarf etme tarzımıza büyük bir tezat oluşturuyor. Bu nedenle, içinde yaşadığımız başarı odaklı kültürü dengelemek için bu duygudan düzenli olarak yararlanmak çok önemlidir.

Künzit Sevinci ve Huzuru Bulmanıza Yardımcı Olur

Kunzit Faydaları

Kunzit Faydaları

İlahi Sevgiye bağlanmak, günlük çabalarımızın bizi değerli kılan şeyin olmadığını bildiğimiz bir rahatlık duygusu içinde rahatlamamıza yardımcı olur. Asla azalmayan veya değişmeyen doğal bir değerimiz var. Künzitin faydası bize bu gerçeği hatırlatmasıdır, böylece rahatlayabiliriz. Gerçekte kim olduğumuzun bilgisinde dinlenmek, bir aidiyet duygusu kazanmaya çalışmaktan ziyade bize neşe getiren şeyi yapmak için bir enerji okyanusu serbest bırakır.

Künzit ayrıca neyin size neşe getireceğinden veya hangi yöne gideceğinizden emin değilseniz yardımcı olabilir. Kalbinizin fısıltısını duymak zor olabilir – sessiz meditasyonda bir künzit kristali tutmak kalbinize batmanıza ve sizinle konuşmasına izin verebilir. .

Künzit Mineral ve Değerli Taş Bilgileri
Künzit, bir tür spodümen olan pembe bir taştır. Doğal olarak soluktur, ancak rengini derinleştirmek için ısıl işlemden geçirilebilir. İsmini 1902’de keşfeden George Kunz’dan almıştır.

Künzit , doğal olarak soluk pembe renkli camsı bir taştır. Renksiz formda ve leylak ve sarımsı yeşil çeşitlerde de bulunabilir. Dikey çizgilerle doğal olarak düz bir şekilde oluşur. Renksiz versiyon aynı zamanda Spodumene olarak da bilinir. Künzit’in pembe stili, sevgi ve bağlılığın anlamı ile ilişkilidir.

Sevgi Dolu Düşüncelerinizi Genişletin
Sabah gökyüzünde parmak izlerini bırakan pembe bulutlar kadar soluk olan Künzit, yüce sevgiye ve varlığın ilahi ışığına dalmış durumda. Nazik doğası ve kadınsı renk şeması tuhaf görünse de, Kunzite, her türlü karanlık ve karanlık duyguyu süpürmek için paketteki en güçlü kristallerden biridir. İlahi aşkla giyinmiş olan Kunzite bize birçok tonda gelir – renksiz olabilir veya pembe ve leylak tonlarında ve hatta yumuşak limon sarısı ve yeşil tonlarında yumuşak ve parıltılı olabilir. Kunzite’nin yeşil ve sarı versiyonları bazen Hiddenite olarak anılır. Yine de, Kunzite adını duyduğumuzda ilk aklımıza gelen pembe renkli çeşittir.

Adını mineralog ve kuyumcu George Frederick Kunz’dan alarak, ilk olarak 1902’de bu sevgi dolu taşı bulmuş ve kataloglamıştı. Künzit olarak adlandırılmadan önce, taş başka bir adın bayrağı altında doğmuştu – Spodumene adlı kristal bir aile. Kelime, büyük olasılıkla gümüşi pembe rengine saygı göstererek, kabaca ‘küller için yanmış’ anlamına gelen Antik Yunancadan geliyor. Lityum, alüminyum ve silikattan oluşan taş, Mohs ölçeğinde 6-1 / 2 ölçülerinde orta derecede sert bir yüzeye sahiptir. Gençken, Kunzite muhteşem itibarını istikrarlı bir şekilde artırıyor ve ABD’den Madagaskar’ın çatlak vanilya kıyılarına, Brezilya’nın karnaval ruhu topraklarına ve Afganistan’ın rüya gibi çöllerine kadar dünyanın her köşesinde mayınlı.

Künzit, akla gelebilecek en sakinleştirici taşlardan biridir. Yumuşak parıltısına bir bakış, kalp basıncınızı düşürmek, yırtık sinirleri birbirine bağlamak ve kalbi ve ruhu tam ilahi aşk vaadiyle doldurmak için yeterlidir. Bu, bize zorluk ve sıkıntı zamanlarına rağmen hiçbir şeyin üstesinden gelinemeyeceğini ve en büyük gücümüzün güvenen ve açık bir kalbe sahip olmaktan geldiğini hatırlatmak için burada bulunan bir kristal. Künzit’in kurabileceği yakın bağlantı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Kunzite kalbinizi çağırmazsa, buradaki temel kristal rehberimize bakın ve katmanları soyan bir taş bulun.

Künzitin İyileştirici Özellikleri
Alnına tutulan künzit taşı

Künzit dişil enerjiye batırılır ve o kadar çok yüksek titreşim olumlu bir şekilde mırıldanır. Özellikle kalp söz konusu olduğunda, duygusal tıkanıklıkları gidermede inanılmaz derecede etkili olduğu bilinen bir taştır. Yaşamdaki değişikliklere uyum sağlamak için mücadele eden veya yeni bir ayrılığın darbesinden muzdarip olanlar veya düşük titreşimlere takılıp kalmalarına neden olan herhangi bir kişi, Kunzite Taşı’nın gücünü çağırarak bu travmaları ortadan kaldırabilirsiniz. ve iç huzur, öz sevgi, sağlık ve uyumun parlaması için yer açın.

Kunzit Taşı

Kunzit Taşı

 

Zihinsel ve Duygusal İyileştirme Özellikleri
Künzit’in en iyi yaptığı şey, sıcak kafalara ve yüksek duygulara serin yatıştırıcı dokunuşu getirmek. Duygusal kapanma moduna girme eğiliminde olanlar için, Kunzite sizi kabuğunuzdan geri çekmeye teşvik etmek için burada. Nazik enerji, koşulsuz sevgi ve kendine şefkatin kırbaçlamalarıyla olgunlaşmıştır. Derin bağlantıları beslemekle mücadele ediyorsanız, güveninizin tükendiğini ve kalbinizin sıkıca bağlanmış bir kutuya kilitlendiğini hissediyorsanız, Künzit’in yüksek titreşimlerinin içeri sızmasına izin verin ve o kutuyu hemen açın. Soluk pembe ve olabildiğince tatlı olan Künzit, hoşgörü, isteklilik, yolunuza çıkan tüm fırsatlara açık olma, daha yüksek empati seviyeleri kazanma ve ifadenizde özgür ve kolay hissetme konusunda ilham verir. Tüm bunları, sınırlarınıza olan saygınızı kaybetmenize izin vermeden yapar. Künzit, sınırlar önemliyken,seni sarmamalılar.

Metafizik Özellikler
Kunzite, negatif enerjinin inanılmaz bir temizleyicisidir. Güvensizliğin ve kötü anıların örümcek ağlarının süpürülmesini ve kendi duygusal ve ruhsal gelişiminizi beslemek için güvenli ve sağlam olduğunu hissettiğiniz bir alanla baş başa kalmanızı sağlayarak evi hemen süpürür ve temizler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Kunzite bir kalp çakrası bağlantısıdır. Kalp çakramız, güvenimizin ve sevgimizin ve bu dünyada verme ve almaya açık olma yeteneğimizin yeridir. Bizim zaman kalp çakra engellenir bize duygusal açıdan uygun olmayan ve kilitli yapabilirsiniz. Bu engeli kaldırabilirsek, o zaman güzel enerji akabilir ve olumsuz tepkilere takılıp kalma riski olmadan sevgiyi özgürce verebilir ve alabiliriz.

Kunzite aynı zamanda taç çakrasına, evrenin daha yüksek ovalarına açılan kapımız ve maneviyat kaynağımıza bağlanır. Kalbimiz ve taç çakralarımız açık olduğunda, kendimizi dünyanın bize bahşettiği tüm sihir, ilahi ışık ve rehberlik için olgun bir kap haline gelmeye hazırlıyoruz.

Zodyak Burç Taşı
Tutkulu ve ısrarcı olan Kunzite’nin yumuşak enerjisi, o sıcakkanlı Akrepleri tekrar yoluna sokmak için içeri girebilir. Akreplerin tonlarca olumlu özelliği vardır, son derece sadıktırlar, sabırlıdırlar ve eşleştirilemeyen bir bağımsızlık çizgisine sahiptirler. Kunzite, Akrep burcunun daha sert kenarlarını yumuşatmaya yardımcı olabilir. Kunzite, yoğun duygu zenginliği ile Akrepleri boğuluyormuş gibi hissetmeden bu duygu dalgasını düzenleyebilecekleri bir yere iter. Künzit ayrıca başkalarıyla gerilmiş olabilecek bağlantıları iyileştirmeye de yardımcı olacaktır.

Boğa da Künzit taşı ile akış içinde olmaktan güzel bir şekilde faydalanır. Boğalar da yaklaşımlarında kararlı ve sabırlı olmalarıyla bilinirler ve tıpkı Akrep burcunda olduğu gibi, Kunzite, Taureanları normal inatçı doğalarının izin verdiğinden biraz daha yumuşak tutmak için içeri sızar. Cömert bir lüks ve rahatlık sevgisiyle, Boğalılar zengin, sıcak ve dolu bir yaşam sürmek için her şansa sahipler – Künzit kristali bu ipliği maddi dünyadan çıkarır ve duygusal anlamda sıkıştırır.

Hangi değerli taşın astrolojik burcunuz için mükemmel bir eşleşme olduğunu merak ediyorsanız, burç burç taşı rehberimize buradan bir göz atın .

Künzit Nasıl Kullanılır
Boğaz çakrası için künzit ve diğer değerli taşlar
Boğaz çakra paketimize göz atın

Duygusal iyileşmeyi, hayata açık yürekli bir yaklaşımı arzulayanlar ve bu sert kenarları biraz daha yumuşak bir şeye kaydırmak isteyenler için, Kunzite’nin yumuşak pembe enerjisini hayatınıza getirmelisiniz. Güzel renk şeması ve kül rengi ışığı sayesinde, Pembe Künzit, değerli taş takılara yerleştirildiğinde dikkat çekici bir taş oluşturur . Feng shui büyüsünü tercih edenler için, evinizde bir sunağı veya kutsal alanı süslemek için eskitme bir taş veya Kunzite kuvars parçası da bulabilirsiniz. Kunzite, ışığını ve enerjisini Morganite , Rhodonite ve Rose Quartz gibi diğer yumuşak pembe taşlarla paylaşmayı seviyor .

Ev ofisi
Kunzite dünyanıza hoş geldiniz ve onu Feng Shui uygulamanıza örün. Su üzerinde sabah güneşi kadar yumuşak ve akıcı olan Künzit’in ışıldayan enerjisi yalnızca iyi hisler getirir. Evinizdeki sakinlik ve sevgi duygusunu aşılamak istediğiniz alanlar için Kunzite harika bir katkı sağlar. Kunzite’nin enerjisi, aile ortamlarında veya oda arkadaşları veya sevgililer arasında gerginliğin olabileceği yerlerde çok faydalıdır. Bu gelgit taşı, nazik sohbeti, meditatif bir durumu, yüksek empatiyi ve herhangi bir besleyici dinamiğe güçlü bir temel sağlayan güven düşüncelerini teşvik eder.

Takı
Künzit’in zengin şefkatini kutlamanın en iyi yollarından biri onu mücevher şeklinde takmaktır. Bahsedildiği gibi Kunzite, ninniye benzer renk düzeni ve sessiz tonu ile güzel kristallerden biridir. Künzit takılarının doğrudan cilde bastırılması, sizi herhangi bir engel olmaksızın tüm bu yüksek iyileştirici titreşimlere de açar. Diğer şifalı kristallerle eşleştirildiğinde, herkesin nefes alması için bolca alan bırakan bir taş olduğu için güçlerini aydınlatmaya da yardımcı olabilir. Künzit’in genellikle boğaz çakra paketi gibi hedeflenen enerji paketlerinde bulunmasının nedeni budur. . Lapis’in ışığı, Aquamarine’in akan enerjisi ve Blue Lace Agate’in sakinleştirici etkisi ile eşleştirildiğinde, gerçeğinize gözü kara bir şekilde sahip olmanıza ve ışığa çıkmanıza yardımcı olacak bir sürü şifalı kristale sahipsiniz.

KUNZİT TAŞI

KUNZİT TAŞI

Bahsedildiği gibi Künzit, Pembe Turmalin gibi diğer soluk ve hatta parlak pembe taşlarla takılmayı sever, ancak aynı zamanda yüce mistik kalitede ıslatılmış diğer kalp çakra taşları ve taşlarının boşluğuna da yayılır. Bahsedildiği gibi, Kunzite, Blue Lace Agate’in nazik sevinçleri için harika bir ortak yapar. Aynı zamanda Lapis Lazuli ve Lepidolite’nin üçüncü göz taşının veya Ametist’in eski sadıklarının mistisizmiyle de eşleşir. Kalplerini açmak konusunda hala biraz temkinli olanlar için Kunzite’yi Obsidian’ın koruyucu güçleriyle eşleştirin. Kalbinizdeki sıcaklığı yükseltmek ve biraz tutkuyla örmek istiyorsanız, onu Garnet ile de eşleştirebilirsiniz.

Değerli Taşınızı Nasıl Temizlersiniz?
Kalp şeklinde künzit taşları

Tüm şifalı taşlarda olduğu gibi, Kunzite taşınızı temizlenmiş ve şarj edilmiş halde tutmak önemlidir, böylece mutlu bir şekilde uğultu uzaklaşabilir ve eski blokları temizlemek için çalışmaya başlayabilir. Künzit, nazik ve hassas bir taştır ve çok sert ovalanmayı sevmez. Künzitinizi temizlerken ılık (sıcak değil) sabunlu su ve inanılmaz derecede yumuşak bir fırça veya bez kullandığınızdan emin olun. Birkaç haftada bir su altında çalıştırmak, tıkanmış olan enerjiyi boşaltmanıza ve taşınızı yüce güç ve kuvvetin ışığında yıkamanıza yardımcı olacaktır. Künzit taşınızı dolunay altına yerleştirerek ve bu dişil titreşimlerin Künzit taşınıza olgun kozmik enerji aşılayarak çalışmasını sağlayarak şarj edin. Künzitinizi doğrudan güneş ışığından uzak tutmaya çalışın, çünkü bu sadece Künzitinizin renginin solmasına neden olabilir.Dolunayı beklemek istemiyorsanız, Künzit’i besin açısından zengin bir tencereye gömebilir ve dünyevi zevkin onu yıkamasına izin verebilirsiniz.

Final Thoughts on Kunzite
Kalbini açmaya, içsel sükuneti kucaklamaya ve karmaşa ve gürültüde el değmeden yürümeye hazır olan herkes için Künzit, sizi barışa giden yolda o yola götürecek taştır. Hepimiz hayatın zor olabileceğini biliyoruz ve zamanla korkmuş kalplerimizi korumak adına engeller ve duvarlar inşa etme eğilimindeyiz. Ancak bu engeller aynı zamanda fırsatları, güveni ve bizi insan yapan tüm güzel şeyleri de engelleyebilir. Kunzite ile, bu duvarları yıkmak ve kendinizi bir mucize yerine geri koymak için çalışmaya başlayabilirsiniz – güven ve bilgeliğin el ele gittiği yer. Kunzite ile incinme korkusunu azaltabilir ve kalbinizi evrensel sevginin ışığı ve nazik şefkat lüksü ile doldurabilirsiniz. Kunzite bizi korkunun gölgelerinden uzaklaşmaya ve içinde yaşadığımız dünyaya güvenmeyi öğrenmeye çağırıyor,bunu yapacak zarafet ve cesarete sahip olduğumuzda – hemen hemen her şey mümkün hale gelir.